Pazar, 18 Ağustos 2019
AGC’den Antalya Garnizon Komutanı’na ziyaret Güncel AGC’den Antalya Garnizon Komutanı’na ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz’ı ziyaret etti.


“Vatandaş akıllı karta a-kıl oldu!..” Siyaset “Vatandaş akıllı karta a-kıl oldu!..”

Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı M.Neşet Gündüz “Halkkart çalışmaları vatandaşı bezdirmekte ve zarara uğratmaktadır.” dedi.


Dedeman Antalya’da geleneksel iftar sofraları Güncel Dedeman Antalya’da geleneksel iftar sofraları

Dedeman Antalya’nın usta aşçılarınının ramazana özel hazırladığı iftariyelikler, sıcak – soğuk yemek seçenekleri, salatalar ve tatlılar gibi zengin yemek seçenekleriyle Dedeman Antalya misafirlerine muhteşem bir iftar vaad ediyor.


“Türkiye’nin Güneş Arabası” Saguar 2 görücüye çıktı Otomotiv “Türkiye’nin Güneş Arabası” Saguar 2 görücüye çıktı

Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu SAİTEM tarafından geliştirilen ve 2009’da dünyanın en iyi 10 güneş arabası arasına giren SAGUAR’ın yeni modeli, Avustralya’da düzenlenecek World Solar Challenge 2011’de yarışacak.


Güneş Dershanesi ile protokol Güncel Güneş Dershanesi ile protokol

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Güneş Dershanesi arasında protokol imzalandı. AESOB üyelerine indirim imkânı sağlayan protokolden yararlanmak için üyelerin dershane kayıtlarını yaptırırken Esnaf Sicil Belgelerini göstermeleri gerekiyor.


Muratpaşa Aşevi’nde Ramazan hazırlıkları başladı Güncel Muratpaşa Aşevi’nde Ramazan hazırlıkları başladı

Muratpaşa Belediyesi, Ramazan Ayı’nda, merkez aşevi ile birlikte 7 noktada, günde yaklaşık 20 bin kişinin iftar sofrasına sıcak yemek sunmaya hazırlanıyor


Akdeniz TV'de Şahballı fırtınası esecek! Güncel Akdeniz TV'de Şahballı fırtınası esecek!

Türk Halk Müziği'nin bilinen ünlü halk ozanı Hilmi Şahballı ve kendisi gibi sanatçı olan kızı Nurgül Şahballı, ramazan ayında boyunca Akdeniz TV ekranlarında olacak.


“Kahve Telvesi” artık yayında Güncel “Kahve Telvesi” artık yayında

Özel radyoların yayın hayatına başladığı 1993 yılının Ocak ayından itibaren yılın 365 günü akşam eve dönüş saatlerinde yayınlanmış ve dinleyenlerin büyük beğenisini kazanmıştı


Sanat ve siyaset camiasının ünlü isimleri buluştu Sanat ve siyaset camiasının ünlü isimleri buluştu

Muhteşem manzaralı Mısır Konsolosluğu’nda düzenlenen kokteyl sanat ve siyaset camiasının ünlü isimlerini bir araya getirdi


The Marmara Antalya’dan Şölen Tadında İftar Mönüleri Güncel The Marmara Antalya’dan Şölen Tadında İftar Mönüleri

Dünyanın ilk ve tek dönen oteli The Marmara Antalya, misafirlerine eşsiz iftar deneyimi sunuyor. The Marmara Antalya’nın uluslararası ödüllere sahip, yeni nesil şefleri misafirlerin farklı damak tatlarını dikkate alarak yedi farklı menü hazırladı.


Müteahhitler’den Tütüncü’ye teşekkür yemeği Güncel Müteahhitler’den Tütüncü’ye teşekkür yemeği

Kepez’de imar ve tapu probleminin çözümü noktasında büyük bir kararlılık gösteren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye müteahhitlerden teşekkür geldi.


TEV’den üstün başarılı gençlere 1000 TL’lik burs TEV’den üstün başarılı gençlere 1000 TL’lik burs

TEV 2011 – 2012 Öğretim Yılında 9000 Gence Burs Verecek. TEV Üstün Başarılılar İçin İse Özel Bir Burs Uygulayacak


DSP Başkanlık Kurulu belirlendi Siyaset DSP Başkanlık Kurulu belirlendi

DSP’nin 10 Temmuz’da yapılan Olağanüstü Kurultayı sonrasında toplanan Parti Meclisi’nde Genel Sekreter ve Genel Sayman seçiminin ardından DSP Başkanlık Kurulu belirlendi.


Büyükşehir Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Koruma Şube Spor Büyükşehir Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Koruma Şube

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3’üncü Birimler Arası Dostluk Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğu ‘Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü’ aldı.


Büyükşehir, Oğuz Aral’ı anıyor Güncel Büyükşehir, Oğuz Aral’ı anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Türk mizahının büyük ustalarından Oğuz Aral’ı ölüm yıldönümü olan 26 Temmuz Salı günü (yarın) Antalya’da anıyor.


Gedik Üniversitesi’nde öğrencilerin yarısı burslu okuyacak Gedik Üniversitesi’nde öğrencilerin yarısı burslu okuyacak

Türk kaynak sektörünün duayeni, ülkemizin önde gelen sanayicilerinden Halil Kaya Gedik öncülüğünde 1994’te kurulan Gedik Eğitim Vakfı, geçtiğimiz yıl açtığı Gedik Meslek Yüksekokulu’nun ardından, bu yıl Gedik Üniversitesi’ni Türk eğitim hayatına kazandırdı.


Kepez’in yolları konforlu hale geliyor Güncel Kepez’in yolları konforlu hale geliyor

Kepez Belediyesi, Gazi ve Güneş mahallelerinin, eskiyen yollarını, sıcak asfalt çalışması ile konforlu ve kaliteli hale getirdi.


Sıcak havalar beyin kanamalarını tetikliyor Sağlık/Kadın Sıcak havalar beyin kanamalarını tetikliyor

Yaz sıcaklarının giderek daha fazla hissedildiği günler, beyin kanamaları riskini de beraberinde getiriyor. Ölümle sonuçlanan ilk üç hastalıktan biri olan beyin kanamaları, hiçbir belirti vermeden sinsice ilerleyip, hastanın sakat kalmasına yol açabiliyor.


İnternetle tanışmak için büyük fırsat! Teknoloji/Bilim/İnternet İnternetle tanışmak için büyük fırsat!

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, tüm Türkiye’yi internetle tanıştırmak amacıyla dev bir kampanya başlatıyor! TTNET, internet bağlantısı olmayanlar için tam 2 ay boyunca hiçbir ücret ödemeden interneti sınırsızca kullanma fırsatı sunuyor.


Yunanistan’a yardım çıktı, piyasalar rahat bir nefes aldı Yunanistan’a yardım çıktı, piyasalar rahat bir nefes aldı

21 Temmuz 2011 tarihinde, Brüksel’de gerçekleştirilen Avro Bölgesi Hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi’nde liderler, 350 milyar avro tutarındaki borcu nedeni ile iflasın eşiğine gelen Yunanistan için ikinci yardım paketi üzerinde uzun süren anlaşmazlıklardan sonra nihayet uzlaşma sağladılar.


AGİDER’den Tütüncü’ye ziyaret Güncel AGİDER’den Tütüncü’ye ziyaret

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Kosgeb Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet TÜTÜNCÜ’yü ziyaret etti.


Usta Kalemler Bab-ı Ali’ye çıkartma yapıyor Usta Kalemler Bab-ı Ali’ye çıkartma yapıyor

Basın İlan Kurumu tarafından organize edilen 24 Temmuz Basın Bayramı etkinlikleri için, Bab-ı Ali’nin usta kalemleri eski mekanlarına, Cağaloğlu’na çıkartma yapıyor


Türklerin Viyana’ya eğitim seferi Türklerin Viyana’ya eğitim seferi

Avusturya üniversiteleri Türkiye başvuru merkezi olarak çalışan Avrupa’nın çeşitli bölgelerine öğrenci gönderen Avrupa Eğitim Danışmanlığı son yıllarda Avusturya, Polonya ve Almanya üniversitelerine Türkiye’den birçok öğrenci yerleştirdi.


Akdeniz Üniversitesi’ne Konfüçyüs Enstitüsü gelecek Güncel Akdeniz Üniversitesi’ne Konfüçyüs Enstitüsü gelecek

Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) Konfüçyüs Enstitüsü kurmak amacıyla Antalya’ya gelen Ciangsu Üniversitesi Sanat Galerisi Fakültesi Dekanı Prof Dr Zhang Qianyuan, Çin İşadamları Derneği Türkiye Başkanı Song zi bin, DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer aracılığıyla Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr Muharrem Certel ile görüştü.


Rusya’nın en ünlü bar ve restoranı açıldı Güncel Rusya’nın en ünlü bar ve restoranı açıldı

Türkiye’de ilk defa hizmet verecek olan Kalina restoran ve bar Rixos Downtown Antalya bünyesindeki açılışı görkemli bir davet ile gerçekleşti.


Denizi kirletene af yok Güncel Denizi kirletene af yok

Büyükşehir Belediyesi, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor. Havadan yapılan denetimlerde denize balast suyunu boşalttığı tespit edilen Kamboçya bayraklı M/V General adlı kuru yük gemisi ile Liberia bayraklı MSC Ada adlı konteynır gemisine toplam 106 bin 750 lira ceza uygulandı.


Yıldıray Sapan, Aziz Yıldırım ve Serdar Adalı’yı ziyaret etti Siyaset Yıldıray Sapan, Aziz Yıldırım ve Serdar Adalı’yı ziyaret etti

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, şike soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Asbaşkanı Serdar Adalı’yı Metris Cezaevi’nde ziyaret etti.


“Özgür çalışma ortamları ve sansüzsüz günler dilerim” Güncel “Özgür çalışma ortamları ve sansüzsüz günler dilerim”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Basın Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.


Mezarlık Manzaralı Masaj Alanya Mezarlık Manzaralı Masaj

Alanya Eski Belediye mezarlığı duvarında kurulan mobil masaj standı görenleri hayrete düşürüyor.


Silence Beach Resort’de muhteşem gösteri Güncel Silence Beach Resort’de muhteşem gösteri

Side bölgesi Kızılağaç Turizm Merkezi’nde bulunan Silence Beach Resort’de, profesyonel dans showları ve özel geceler misafirleri büyülemeye devam ediyor.


Güncel "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun"

Best Western Khan Hotel Genel Müdürü Muazzez Tonguç, başta Antalya olmak üzere tüm basın emekçilerinin bayramını kutladı.


YURTKUR etkinliklerine Tütüncü desteği Güncel YURTKUR etkinliklerine Tütüncü desteği

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün kuruluşun 50. yılı etkinliklerine katkı sağlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür plaketi takdim edildi.


Türk Otomotiv sektörünün New York’tan beklediği müjdeli haber geldi Otomotiv Türk Otomotiv sektörünün New York’tan beklediği müjdeli haber geldi

Kuzey Amerika pazarında Chicago, Illinois, Boston, Massachusetts, Washington, OHIO, Pennsylvania, Tennessee, Missouri, Florida, DC gibi pek çok eyalet ve şehirde taksi olarak kullanılan Ford Transit Connect, New York şehrinin de tercihi oldu.


Yeni’den Basın Bayramı kutlama mesajı Güncel Yeni’den Basın Bayramı kutlama mesajı

Sansürün kaldırılışı yıldönümü dolayısıyla Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni bir mesaj yayınladı.


Park Döner kalitesini belgeledi Güncel Park Döner kalitesini belgeledi

Özdilek Park Alışveriş Merkezi’nde hizmet veren Park Döner, tüketicilerin bu haklı tedirginliğini Antalya Valiliği Gıda Güvenliği Eylem Grubu’ndan aldığı “beyaz bayrak” ile gideriyor.


“KKTC kırmızı çizgimizdir” Siyaset “KKTC kırmızı çizgimizdir”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Hasan Güldal, Kıbrıs Barış Harekatının 37. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada “KKTC Türkiye’nin Milli Davası, kırmızı çizgisidir. KKTC üzerinde asla müzakere söz konusu olamaz, olmamalıdır” şeklinde konuştu.


Tütüncü’den Basın Bayramı kutlama mesajı Güncel Tütüncü’den Basın Bayramı kutlama mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı yayınladı.


Kleopatra Plajı'nda Kırmızı Alarm Alanya Kleopatra Plajı'nda Kırmızı Alarm

Alanya Kleopatra plajında denize girmek için gelen yerli ve yabancı turistler kötü bir süprizle karşılaştılar.


Güllük’te festival coşkusu Güncel Güllük’te festival coşkusu

Güllük Festivali’nin açılış töreninden sonra Güllük Caddesi’ni dolaşan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Güllük Derneği Başkanı Hüseyin Sarı, İhracatçı Birlikleri Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, ANSİAD Başkanı Ergin Civan ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Erol, esnafa ve vatandaşlara gül dağıttı.


ADDK Süphan dağı'nda Güncel ADDK Süphan dağı'nda

Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün (ADDK) Dağ etkinliği, Bitlis il sınırları içerisinde Adilcevaz yakınlarında bulunan Türkiye’nin 3. Büyük zirvesi 4058 m. Süphan dağında yapıldı.


Kepez, spora hizmet ediyor Spor Kepez, spora hizmet ediyor

Kepez Belediyesi, 11 branşta açtığı Antalya’nın en büyük yaz spor okulunda, Türk sporunun geleceğini yetiştiriyor. Antalya’nın en büyük yaz spor okulu büyük ilgi görüyor.


Kadınlarla Tanışmaktan Korkan Erkek Kalmayacak! Güncel Kadınlarla Tanışmaktan Korkan Erkek Kalmayacak!

Yaşam Koçu Mustafa Kemal Doğan hem Yaşam Koçluğu Mesleği ile ilgili açıklamalarda bulundu hem de Antalyada bir ilk olacak olan erkeklere yönelik tanışma sendromunu ilelebet ortadan kaldıracak eğitim programı hakkında görüşlerini bildirdi


61 yaşındaki Hoyrazlı sağlığına kavuştu Güncel 61 yaşındaki Hoyrazlı sağlığına kavuştu

Antalya'nın Kumluca Beldesi'nde yaşayan 61 yaşındaki Meryem Hoyrazlı, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mehmet Güler tarafından yapılan laparoskopik splenektomi (kapalı yöntem ile dalak çıkartılması) ameliyatı ile sağlığına kavuştu.


“Basın özgürlüğü demokratik hayatın vazgeçilmezidir” Siyaset “Basın özgürlüğü demokratik hayatın vazgeçilmezidir”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, 24 Temmuz tarihinde kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, haber alma ve yayma özgürlüğünün demokratik hayatın vazgeçilmezi olduğunu belirtti.


Aykut: “Dövizle borçlanmayın” Güncel Aykut: “Dövizle borçlanmayın”

MÜSİAD Antalya Şubesi Hizmet Sektör Kurulu toplantısı, Dernek üyelerinden Adem Kökez’in ev sahipliğinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.


Sanayiyi güzelleştirme projesi başladı Güncel Sanayiyi güzelleştirme projesi başladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi 75. Yıl Caddesi’nde peyzaj çalışmasının 1. etabının başladığını, caddenin Vakıf Çiftliği bölümünü ise 2012’de yapacaklarını söyledi.


Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açılıyor Güncel Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Haşim İşcan ve Çamlıbel’den sonra 3’üncü Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’ni Santral Mahallesi’nde açıyor. Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi 27 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00’da düzenlenecek törenle resmi olarak hizmete açılacak.


Kepez, Ramazan’a hazırlanıyor Güncel Kepez, Ramazan’a hazırlanıyor

Kepez Belediyesi, ünlü sanatçıların konser vereceği, kültürel sanatsal etkinliklerin, eğlencenin, Osmanlı evlerinden oluşan satış stantlarının yer alacağı Ramazan etkinliği düzenliyor.


İnadına Görmek’ ekibi Antalya’da Güncel İnadına Görmek’ ekibi Antalya’da

Görme engellilerin sorunlarına dikkat çekmek için “İnadına Görmek” sloganıyla İstanbul Şişli’den bisikletle yola çıkıp 1100 kilometre kat eden Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şube Başkanı Murat Demirok ve beraberindekiler, final noktası Antalya’ya ulaştı.


Susesi Luxury Resort, “2011 yılı en iyi otelleri” listesinde Güncel Susesi Luxury Resort, “2011 yılı en iyi otelleri” listesinde

Aylık 2 milyon ziyaretçisi ile Avrupa’nın en büyük tatil yorumları sitelerinden biri olan Zoover’in “Zoover Tavsiye Edilmiş” ödülünü kazanan Susesi Luxury Resort, tophotels.ru sitesinin de listesinde yer alarak uluslararası sıralamalarda öne çıkmaya devam ediyor.


Hamilelikte tansiyon hastalık habercisi Sağlık/Kadın Hamilelikte tansiyon hastalık habercisi

BSK Aydın Anka Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Özer Gül, hamileliğin tansiyon ile ilişkisini değerlendirdi.


“Özerklik tartışmalarıyla toplumu parçalamaya çalışanları kınıyoruz” Siyaset “Özerklik tartışmalarıyla toplumu parçalamaya çalışanları kınıyoruz”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Eğitim-İş olarak; etnik ve dinsel temelde gerici bir talep olan özerklik ya da ayrılma taleplerine karşı olduğumuz gibi Orta Çağın örgütlenmesi olan milliyetler temelinde örgütlenmelere de karşıyız” dedi.


Beceri 10 kursları devam ediyor Güncel Beceri 10 kursları devam ediyor

UMEM BECERİ 10 Projesi kapsamında CNC Freze Operatörlüğü Kursiyerleri, Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışacakları firmaları ziyaret ettiler.


Alanyalı’dan Basın Bayramı kutlama mesajı Siyaset Alanyalı’dan Basın Bayramı kutlama mesajı

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alanyalı basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı yayınladı.


İkinci dönem kursiyerler sertifikalarını aldı Güncel İkinci dönem kursiyerler sertifikalarını aldı

İş dünyasında daha fazla kadının yer alması amacıyla AESOB-KOSGEB işbirliği ile düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcik Eğitimi’ne katılan 28 kadın sertifikasını aldı.


MÜSİAD Antalya, Çiçek ve Babacan’la bir araya geldi Siyaset MÜSİAD Antalya, Çiçek ve Babacan’la bir araya geldi

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Abdullah Aykut ve yönetim Kurulu Üyeleri, Ömer Cihad Vardan başkanlığındaki MÜSİAD heyetiyle birlikte TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı İstanbul Dolmabahçe’deki çalışma ofislerinde ziyaret etti.


Talihli çiftçi Turkcell’den traktör kazandı Talihli çiftçi Turkcell’den traktör kazandı

Turkcell’in Yaşasın Çiftçiler Paketi üyelerine çekilişle dağıtacağı 4 traktörden ilki sahibini buldu. Erzincanlı talihli New Holland marka 2011 model traktörün anahtarını Turkcell Faturasız Müşteriler Birim Yöneticisi Ayça Kaya’nın elinden aldı. Turkcell Yaşasın Çiftçiler Paketi’nin şu anda yaklaşık 700 bin üyesi bulunuyor


İlk mezunlarıyla birincilik aldı Güncel İlk mezunlarıyla birincilik aldı

LYS sınav sonuçları, liseden ilk mezunlarını bu yıl veren TED Antalya Koleji’ne bir birincilik getirdi. Yeni mezunlar genel olarak da yüksek puanlarla Türkiye’nin ön sıralarında yer aldılar.


AÜ Hukuk Fakültesi Dekanlık devir teslim töreni yapıldı Güncel AÜ Hukuk Fakültesi Dekanlık devir teslim töreni yapıldı

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Certel Hukuk Fakültesi Dekanlık görevini yapılan törenle Prof. Dr. Muharrem Kılıç’a teslim etti.


Sapan’ın ikinci önergesi stad oldu Siyaset Sapan’ın ikinci önergesi stad oldu

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, TBMM Başkanlığına verdiği ikinci soru önergesinde Antalya’nın stad sorununu sordu. Sapan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yanıtlamasını istediği önergesinde, hükümetin kentin acil stad gereksinimini karşısında ne yaptığının kamuoyuna açıklanmasını istedi.


GATAB, altyapı yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor Kemer GATAB, altyapı yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor

Bölgenin temiz içme suyuna kavuşması adına çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren GATAB, Güverte Su Kaynağı’nı hizmete açtı.


Çocuklar Gezici Oyun Otobüsü’nü çok sevdi Güncel Çocuklar Gezici Oyun Otobüsü’nü çok sevdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, 3-6 yaş grubu için oluşturduğu ‘Gezici Oyun Otobüsü’ çocuklara büyük katkı sağlıyor. Otobüs, kent merkezine uzak mahallelerde hizmet veriyor.


“Kıdem Fonu da KEYbolmasın!” Siyaset “Kıdem Fonu da KEYbolmasın!”

Kıdem tazminatının kaldırılmasına ilişkin tartışmaları değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Muhterem Görünmez; “kıdem tazminatı fonu Konut Edindirme Yardımı Fonu gibi KEYbolmasın” dedi.


Tütüncü iş adamları ile birlikte Güncel Tütüncü iş adamları ile birlikte

Başkan Hakan Tütüncü, Talya Bitkisel Üretim Merkezi’nde verilen kahvaltıda iş adamları ile bir araya geldi. Tütüncü, burada iş adamlarının taleplerini dinledi, ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımları anlattı.


ANTDOB sanatçıları Antalya’ya döndü Güncel ANTDOB sanatçıları Antalya’ya döndü

Son dönemlerin en çok dikkat çeken opera kurumları arasında yer alan Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları İstanbul’da gerçekleştirdikleri başarılı bir turnenin sonunda Antalya’ya döndü.


Toros Akdenizli Emre Erten Dünya ikincisi oldu Güncel Toros Akdenizli Emre Erten Dünya ikincisi oldu

Toros Eğitim Kurumları öğrencileri Antalya’da ilklere imza atmaya devam ediyor: TÜBİTAK Kimya Olimpiyat Milli Takımı’nda Dünya İkinciliği


Kızlar Futbol Turnuvası Antalya’da yapılacak Spor Kızlar Futbol Turnuvası Antalya’da yapılacak

Antalya’da 3-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası 17 Yaş Altı Kızlar Futbol Turnuvası’nın kupası, final maçında verilmek üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a emanet edildi.


OSB’li folklorcular Antalya’nın gururu oldu Güncel OSB’li folklorcular Antalya’nın gururu oldu

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi, Antalya birinciliği ve Bölge üçüncülüğü kupası ile OSB Yönetimi’ni ziyaret etti.


Azeri aile organ nakli için Türk doktorlarına güvendi Güncel Azeri aile organ nakli için Türk doktorlarına güvendi

Böbrek hastası kızının yeniden sağlığına kavuşması için Azerbeycan’dan gelen anne Fima Hasanova (52) kızı Lala Hasanova Erol’a (27) böbreklerinden birisini verdi.


Beldeler MOSESE’sine kavuşuyor Kemer Beldeler MOSESE’sine kavuşuyor

Çamyuva, Göynük, Tekirova ve Kuzdere Mahallelerini kapsayan MOBESE kurulumu için imzalar atıldı. Projesi GATAB tarafından geliştirilen ve yaklaşık 3.5 milyon TL yatırım maliyeti olan MOBESE sistemi 80 gün içinde hizmete girecek.


Spor salonları Kepez’in hizmetinde Spor Spor salonları Kepez’in hizmetinde

Kepez Belediyesi, ilçedeki dört okulun bahçesindeki çadır tarzı spor salonlarının yapımını tamamladı. Potalara, ilk basketi Başkan Hakan Tütüncü attı.


Dereceye giren pehlivanlara Başkan Akaydın’dan ödül Spor Dereceye giren pehlivanlara Başkan Akaydın’dan ödül

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren güreşçileri altınla ödüllendirdi.


İlk Yeşil Havayolu Sertifikası SKY Airlines’ın Güncel İlk Yeşil Havayolu Sertifikası SKY Airlines’ın

Sky Airlines, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2009’da başlatılan Yeşil Havaalanı projesi kapsamında belirlenen tüm kriterleri yerine getirdi.


LYS 2011 Antalya Koleji Gurur Tablosu Güncel LYS 2011 Antalya Koleji Gurur Tablosu

Antalya Koleji Liseler Müdürü Mehmet Esen; Liseler 12. sınıf öğrencilerinin 2011 LYS’de geçtiğimiz yılları aratmayarak yine büyük bir başarı elde ettiklerini, Antalya Kolejinden ilk 1000’de 14 öğrencinin yer almasının da okulda büyük mutluluk yarattığını söyledi.


“Kıbrıs, AB sürecine feda edilmemelidir” Siyaset “Kıbrıs, AB sürecine feda edilmemelidir”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 20 Temmuz’da kutlanan barış ve özgürlük bayramı nedeniyle sivil toplum kuruluşları barış harekâtından bu yana 37 yıldır çözülemeyen Kıbrıs Sorunun da gelinen son noktayı, çözüm yollarını ve beklentilerini dile getirdikleri bir ortak bir bildiri yayınladı.


Milli hentbolcü Serpil de Muratpaşa’da Spor Milli hentbolcü Serpil de Muratpaşa’da

Hentbol Bayanlar Süper Ligi'nde mücadele eden Muratpaşa Belediyespor Kulübü, milli sporcu Serpil İskenderoğlu’nu da renklerine bağlayarak kadrosunu güçlendirdi.


Beldeler MOBESE Kavuşuyor Kemer Beldeler MOBESE Kavuşuyor

Projesi GATAB tarafından geliştiren 120 kameralı MOBESE sisteminin imzaları törenle atıldı. 80 gün içinde devreye girecek sistemle Çamyuva, Göynük, Tekirova beldeleri ile Kuzdere mahallesi daha da güvenli olacak. Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, “Eğer güven vermeyen bir bölgeyseniz hiçbir turisti çekemezsiniz”dedi


Güllük’te festival heyecanı Güncel Güllük’te festival heyecanı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde Güllük Caddesi’nde alışverişi ve akşam ticaretini canlandırmak amacıyla düzenlenen Güllük Alışeriş Festivali 22 Temmuz Cuma günü Selekler Çarşısı önünde yapılacak törenle start alıyor.


Güzeller Kadriye’de Güncel Güzeller Kadriye’de

Zera Group Ana sponsorluğunda Tanıtım Production tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen Miss Mediterranean 2011 Güzellik yarışması finalistleri Kadriye’ye geldi.


Muratpaşa, Sağlık Günleri sona erdi Güncel Muratpaşa, Sağlık Günleri sona erdi

Muratpaşa Belediyesi, ‘Sağlık Günleri’nin dördüncüsü Kozaklı Kültür Sanat Evi’nde ‘Bebek ve Çocuklarda İlk Yardım’ başlığı ile gerçekleştirdi.


Başkan Akaydın tamirci çıraklarına sahip çıktı Güncel Başkan Akaydın tamirci çıraklarına sahip çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde çalışan ancak sıcak yuvalara hasret çıraklara kucak açtı. Sanayi Sitesi’nde 96 yatak kapasiteli Çıraklık Gençlik Merkezi açan Antalya Büyükşehir Belediyesi, her gün durmaksızın çalışan tamirci çırakların barınmanın yanı sıra kahvaltı ve akşam yemeği gibi ihtiyaçlarını ücretsiz karşılıyor.


BAKA ile tarih sahnesinde Balkan ve Anadolu rüzgarı Kültür/Sanat BAKA ile tarih sahnesinde Balkan ve Anadolu rüzgarı

Antalya’da, bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Antalya Caz Festivali etkinlikleri, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) organizasyon sponsorlarından olmasıyla Burdur ve Isparta’da da gerçekleştirilecek.


‘Zaide’ sarayı büyüledi Kültür/Sanat ‘Zaide’ sarayı büyüledi

2. İstanbul Uluslar arası Opera Festivali ‘nde sahnelenen Mozart’ın ünlü operası Zaide, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahneye konulan Zaide, Osmanlı Sarayı’nda geçen gizli bir aşk hikayesini konu alıyor.


Zirvede 300 Dracula Kemer Zirvede 300 Dracula

Olympos Teleferik İşletmesi, Tahtalı Dağı’nın zirvesinde dolunayda “Dracula Partisi” düzenledi. 300 kişinin katıldığı partide bütün konuklar bir filmde oynar gibi, çılgınca eğlendi.


Tütüncü’ye güreşte destek teşekkürü Korkuteli Tütüncü’ye güreşte destek teşekkürü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli 23. Geleneksel Altınkiraz Pehlivan Güreşler’nde dereceye giren pehlivanların madalyalarını verdi. Desteklerinden dolayı Tütüncü’ye plaket takdim edildi.


Esnaf, Şifa Hastanesi’nden indirimli yararlanacak Güncel Esnaf, Şifa Hastanesi’nden indirimli yararlanacak

Antalya’nın en yeni sağlık kuruluşlarından birisi olan Akdeniz Şifa Hastanesi, esnaf ve sanatkâra indirimli hizmet verecek.


Aktur’da eğlence dorukta Güncel Aktur’da eğlence dorukta

Antalya'nın tek ve değişmez eğlence merkezi Aktur Lunapark yaz aylarının gelmesiyle birlikte eğlence sevenlerin akınına uğradı. Her gün binlerce eğlence severi ağırlayan Aktur Park İşletme Müdürü Ramazan Aydemir heyecan yaşamak isteyen herkesi Aktur Park’a davet etti.


Uçaktan İnmeden Tatile başlayın, Concorde ile Tatil Keyfini katlayın Güncel Uçaktan İnmeden Tatile başlayın, Concorde ile Tatil Keyfini katlayın

Türkiye turizminin kalbinin attığı Antalya Lara’da 62.000 m²'lik alan üzerine kurulan, uçak şeklindeki mimarisi ile konuklarına gökyüzünde lüks bir uçak hissini yaşatan Concorde De Luxe Resort Hotel, tatillerinizin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.


Sütçüler’e hizmet yağıyor Güncel Sütçüler’e hizmet yağıyor

Kepez Belediyesi, 7 bin 883 metre yeni yol açtığı, 12 bin 372 metre asfalt, 2 bin 125 metre de kaldırım çalışması yaptığı Sütçüler Mahallesi’ne, park kazandırıyor.


Yusuf Uras'ın yamaç paraşütü keyfi Kemer Yusuf Uras'ın yamaç paraşütü keyfi

22 yılda 23 kez seçim kazanan ve siyaset arenasında sürekli zirveyi hedefleyen Yusuf Üras; Başta Kemer olmak üzere, Güney Antalya Bölgesi’nin turizm tanıtımı için büyük önem taşıyan Tahtalı Zirvesi’nden yamaç paraşütü ile atladı.


Kepez’den 75 bin m2 parke kaldırım Güncel Kepez’den 75 bin m2 parke kaldırım

Kepez Belediyesi, alt yapı çalışmalarının tamamlandığı mahallelerde, 1 milyon 96 bin TL değerinde 75 bin metrekare parke çalışması yapacak.


Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Yaz Spor Okulu’na yoğun ilgi Spor Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Yaz Spor Okulu’na yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 9 ayrı branşta düzenlediği Yaz Spor Okulu büyük ilgi görüyor. Yaz Spor Okulu’nda bu yıl 1375 çocuğa eğitim veriliyor. Çocukların yaz tatilini iyi değerlendirmesi için açılan kurslar tamamen ücretsiz. Çocuklara sporda kullanacakları forma ve malzemeler de hediye ediliyor.


English Time öğrencilerine sürpriz doğum günü Güncel English Time öğrencilerine sürpriz doğum günü

English Time yabancı dil okulunda eğitim alan Sevan Demiray ve Şahin Taha Esen Yabancı Dil Okulu yönetimi tarafından sürpriz yapıldı. Ders arasında okul kantinine dinlenmeye çıkan öğrenciler karşılaştıkları sürpriz karşısında şaşkınlık yaşadı


Meme kanserine dikkat Sağlık/Kadın Meme kanserine dikkat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Muzaffer Atlı, Türkiye'de kadınların kanserden ölüm nedenleri arasında meme kanserinin akciğer kanserinden sonra ikinci sırada geldiğini, meme kanserinin erken teşhisinin muayene ve görüntüleme yöntemleriyle mümkün olduğunu belirtti.


Rodos’ta Osmanlı İmparatorluğu’ndan miras tarihi eserler tahrip ediliyor Rodos’ta Osmanlı İmparatorluğu’ndan miras tarihi eserler tahrip ediliyor

Rodos’da Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilen Murat Reis Camii ve Külliyesi’nin avlusuna bando mızıka merkezi kurulacak. Zaman’ın haberine göre Rodos Belediyesi, halihazırda bakımsızlıktan yıkılmak üzere bulunan Murat Reis Külliyesi’nin avlusuna bando mızıka merkezi inşa ediyor.


Rusya ve BDT ülkelerinin tercihi Cornelia Hotels Golf&Spa Güncel Rusya ve BDT ülkelerinin tercihi Cornelia Hotels Golf&Spa

Düşlerinizin ölçüsünü genişleten, kaliteli hizmeti ile yılın her dönemini eğlenceli bir tatile dönüştüren Cornelia Hotels Golf&Spa, Rusya ve BDT ülkelerinin en beğendiği oteller arasında olduğunu, Top Hotels “En İyi 100 otel” sıralamasına da üst sıralardan girerek bir kez daha kanıtladı.


Gebeliğinizi planlayın, önlemlerinizi alın Sağlık/Kadın Gebeliğinizi planlayın, önlemlerinizi alın

Günümüz kadınları iyi bir yaşam sürdürebilmek, kariyer yapmak, ekonomik özgürlüğünü sağlamak gibi nedenlerden dolayı anne olmayı ertelemektedirler.Çiftler hayatın her alanında olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmak zorunda kalıyorlar.


Tatilcilerin ilgisi Kıbrıs’a talebi yüzde 65 artırdı Tatilcilerin ilgisi Kıbrıs’a talebi yüzde 65 artırdı

Popülerliğini her yıl hızla artıran Kıbrıs, bu yıl da tatil destinasyonu arayanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılın ilk yarısına göre Kıbrıs’a gidenlerin sayısında %65 artış var. Genelde orat ve üst gelir grubunun tercih ettiği Kıbrıs’ın en popüler destinasyonları ise Girne, Magosa ve Lefkoşe.


Kepez hastanenin yollarını açıyor Güncel Kepez hastanenin yollarını açıyor

Kepez Belediyesi, Sütçüler Mahallesi’nde 52 dönümlük araziye inşa edilecek olan 300 yataklı devlet hastanesinin, çevresindeki ulaşıma kapalı olan imarlı yolları açıyor.


Görme engelliler kitap ve gazeteleri telefonda dinliyor Görme engelliler kitap ve gazeteleri telefonda dinliyor

Sestek’in TÜBİTAK desteği ve GETEM danışmanlığında hayata geçirdiği TeleBilgi projesi, görme engellilerin telefon aracılığıyla gazete, dergi ve kitap dinlemesini sağlıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69169 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...