Cuma, 18 Ekim 2019
Öğrenciler ekmeğin öyküsünü yazacak Güncel Öğrenciler ekmeğin öyküsünü yazacak

Antalya Halk Ekmek Fabrikası, öğrencilerin ekmeği daha yakından tanıması için okullara yönelik davet etkinlikleri düzenliyor. İlköğretim okullarına için organize edilen geziye katılan öğrenciler izlenimlerini ödüllü kompozisyon yarışmasında anlatacaklar.


Hentbol Federasyonu’ndan Başkan Evcilmen’e teşekkkür plaketi Spor Hentbol Federasyonu’ndan Başkan Evcilmen’e teşekkkür plaketi

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e Türkiye A Milli Bayan Hentbol Takımı’na katkıları için teşekkür plaketi verdi.


Antalya’da gönüllü itfaiyeciler çoğalıyor Korkuteli Antalya’da gönüllü itfaiyeciler çoğalıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda eğitim alan 14 köylü, gönüllü itfaiyeci oldu. Antalya’da gönüllü itfaiyeci sayısı 42’ye ulaştı.


Kepez arama-kurtarma ekibi kuruyor Güncel Kepez arama-kurtarma ekibi kuruyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaşanabilecek olası doğal afetlerde görev alacak, eğitimli acil müdahale ekibi kuracaklarını söyledi.


BOP Eşbaşkanlığından vazgeçin! Türk Milletinin “Has Başbakanı” olun! Siyaset BOP Eşbaşkanlığından vazgeçin! Türk Milletinin “Has Başbakanı” olun!

2012 Yılı Bütçe Kanun Tasarısının geneli üzerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılan görüşmeler esnasında söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet GÜNAL; Orta Vadeli Programın bu yılda geç açıklandığını ve AKP Hükümetinin bütçe hazırlama sürecindeki ciddiyetsizliğine dikkat çekerek bütçede yine tutturulamayacak hedefler olduğunu ve yine “güncellemeye” gitmek zorunda kalınacağını vurguladı.


Üç güzel molekülü Antalya kazandı Güncel Üç güzel molekülü Antalya kazandı

Ankara’da yapılan uluslararası nitelikteki Kimya Yılı etkinliklerinde Antalya TED Koleji’nin üç öğrencisi molekül çizimleriyle ilk üç dereceyi kaptı.


Almanlardan Döşemealtı’na Övgü Döşemealtı Almanlardan Döşemealtı’na Övgü

Döşemealtı Belediyesi ve Alman Hamil Ortaklar işbirliği ile İDA Projesi adı altında yürütülen Alman Parkı çalışmaları için Döşemealtı’na gelen yabancı konuklar şaşkınlıklarını gizleyemediler.


Kepçe kulak, büyük küçük herkesi olumsuz etkiliyor Sağlık/Kadın Kepçe kulak, büyük küçük herkesi olumsuz etkiliyor

Özellikle okul çağındaki çocukların alay konusu olmasına yol açan Kepçe kulak (Yelken kulak) tabir edilen şekil bozukluğu sadece çocukların değil erişkinlerinde kabusudur. Magicplast Fasiyal Cerrah Op.Dr.Mustafa Ali Yanık bu küçük ve aslında sevimli kusurdan kurtulmanın yolları ile ilgili bilgiler veriyor.


Bayramda et ve tatlı tüketirken ölçüyü kaçırmayın Sağlık/Kadın Bayramda et ve tatlı tüketirken ölçüyü kaçırmayın

Dumanı tüten etler, birbirinden albenili tatlılar ve geleneksel lezzetler… Kurban Bayramı’nda kurulan zengin sofralar sizi salığınızdan etmesin.


Kurban Bayramı’nda Saatli Bomba Olmayın! Sağlık/Kadın Kurban Bayramı’nda Saatli Bomba Olmayın!

Et tüketiminin tavan yaptığı Kurban Bayramı’nda düzensiz beslenme ve yoğun et tüketimi, kalp ve hipertansiyon hastaları için ciddi risk oluşturabiliyor.


Mimarlardan  Tütüncü’ye teşekkür Güncel Mimarlardan Tütüncü’ye teşekkür

Mimarlar Odası Antalya Şubesi öncülüğünde, Türkiye’de ilk defa Antalya’da düzenlenen “Uluslararası Mimarlık Bienali”ne destek veren, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye plaket takdim edildi.


“Öğrenciler bizlerin geleceği” Güncel “Öğrenciler bizlerin geleceği”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Halil Akyüz İlköğretim Okulu’nda yaptığı hizmetlerin karşılığında kendisine teşekkür etmek isteyen okul yönetimi ve öğrencileri makamında ağırladı.


Konyaaltı Belediyesi'nden Van'a yardım eli Güncel Konyaaltı Belediyesi'nden Van'a yardım eli

Konyaaltı Belediyesi’nin Van’da meydana 7,2 büyüklüğündeki depremin ardından başlattığı yardım kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi


An-Deva Hayat Hastanesi hastalarıyla buluştu Güncel An-Deva Hayat Hastanesi hastalarıyla buluştu

An-Deva Hayat Hastanesi, hastanelerinde tedavi görüp sağlıklarına kavuşan hastaları için, 'Kalp cerrahisi sonrası yaşam' yemeği düzenledi.


Kemer tek yürek… Kemer Kemer tek yürek…

23 Ekim 2011 tarihinde Van ili ve çevresinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması adına Kemer Belediyesi ve Kemer halkı tek yürek oldu.


Evcilmen ve Zenglin’den kardeş kent imzası Güncel Evcilmen ve Zenglin’den kardeş kent imzası

Muratpaşa Belediyesi, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guilin Belediyesi ile kardeş kent oldu. Kardeş kent olunmasına ilişkin iyi niyet imzaları, Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen ve Guilin Belediye Başkanı Zenglin tarafından atıldı


Rekor artışla toplu iş sözleşmesi Siyaset Rekor artışla toplu iş sözleşmesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, memurlarına rekor bir artışla toplu iş sözleşmesine imza attı. Geçen yıl 100 TL olan sosyal denge iyileştirme zammı yüzde 300’lük artışla 400 TL’ye yükseldi.


Özdilekpark AVM’de çocuklar Cumhuriyet’i resmetti Güncel Özdilekpark AVM’de çocuklar Cumhuriyet’i resmetti

Özdilekpark Alışveriş Merkezi tarafından ilköğretim okulu öğrencileri arasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Cumhuriyet Çocukları” başlıklı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini AVM’de düzenlenen törenle aldılar.


Van için el ele… Güncel Van için el ele…

Van’da meydana gelen deprem sonrası depremzedelere yardım etmek için İSTEK Antalya Yeditepe Koleji tek yürek oldu.


Tütüncü, duyarlı öğrencilere destek verdi Güncel Tütüncü, duyarlı öğrencilere destek verdi

Çevre temizliği ile ilgili olarak “Çöpünü Bana At” konulu proje geliştiren, Toros İdeal Çocuk Akademisi 5 yaş grubu öğrencileri, bu konuda kendilerine destek veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.


Miniklerin hayvan sevgisi Güncel Miniklerin hayvan sevgisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hayvanat Bahçesi bünyesinde oluşturulan Mini Hayvanat Bahçesi, çocuklara hayvan sevgisi aşılıyor.


Van’da yaralar sarılıyor Van’da yaralar sarılıyor

Altı gündür bölgede olan Anadolu Sağlık Merkezi hekimleri, Erciş merkezde ilk yardım TIR’ıyla hizmet verirken, bir yandan da ulaşılamayan köylere sağlık hizmeti götürüyor. Çocuklarda ağırlıklı olarak gribal enfeksiyon ve ateş gözleniyor.


ABT’nin ödüllü oyunu yeni sezonda da sahnede Kültür/Sanat ABT’nin ödüllü oyunu yeni sezonda da sahnede

Assitej (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) Türkiye Merkezi ve Sahne Dergisi (iki aylık tiyatro, opera ve bale dergisi) işbirliği ile yalnızca çocuk ve gençlik tiyatrosunu kapsayan ödüller sekiz dalda sahiplerini buldu.


CHP ve halk 88. yıl kutlamalarına sahip çıktı Siyaset CHP ve halk 88. yıl kutlamalarına sahip çıktı

CHP Antalya İl Cumhuriyet Teşkilatı ve halk Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal olmasına tepki gösterdi. Başbakanlık genelgesiyle tüm illerde Cumhuriyet kutlamalarını iptal edilmesi nedeniyle tüm CHP’liler ve halk cumhuriyet meydanında toplandılar.


Cumhuriyet için yürüdüler Güncel Cumhuriyet için yürüdüler

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet’in kuruluşunun 88. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği yürüyüşe çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhuriyet Bayramı, Antalya’da coşkuyla kutlandı.


Deepo’da 29 Ekim coşkusu Güncel Deepo’da 29 Ekim coşkusu

DEEPO’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kent Mızıkacıları eşliğinde büyük bir çoşkuyla kutlandı.


Elektrik kesilse bile internetiniz kesilmeyecek Teknoloji/Bilim/İnternet Elektrik kesilse bile internetiniz kesilmeyecek

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, elektrik kesintisinde bile internetinin kesilmemesini isteyen işyerleri için avantajlı bir kampanya başlatıyor.


‘’Terörün Panzehiri demokratikleşmedir’’ Siyaset ‘’Terörün Panzehiri demokratikleşmedir’’

Ak parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, terörün panzehirinin demokratikleşme olduğunu belirterek, ‘’Daha çok demokrasi, daha çok bireysel insan hakları; hem terörü önler, hem de beraberinde şeffaflık ve hesap verebilirliği güçlendirir’’ dedi.


CHP’lilere Yeni Toplu Taşıma Sistemi anlatıldı Güncel CHP’lilere Yeni Toplu Taşıma Sistemi anlatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Toplu Taşım Sistemi’ni anlatmaya devam ediyor. Son olarak CHP Muratpaşa İlçe Örgütü üyelerine sistem anlatıldı.


Tekirova Belediyespor - Siirtspor: 0-0 Spor Tekirova Belediyespor - Siirtspor: 0-0

Spor Toto 3.Lig 3.Grupta 11.hafta karşılaşmalarında Tekirova Belediyespor kendi sahasında Siirtspor ile 0-0 berabere kaldı.


STDM Gazileri Ziyaret Etti Güncel STDM Gazileri Ziyaret Etti

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM)’nin planlı faaliyetleri kapsamında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şubesi ile bir araya geldi.


Hayata farklı gözle bakmaya başladı Güncel Hayata farklı gözle bakmaya başladı

Doğuştan gözlerinin görme keskinliği yüzde 20 olan ve -18,00 ve -20,00 derece gözlük kullanan 22 yaşındaki Zelal Solmaz, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göz Bölümü, Op.Dr.M.Tahir Şam ve Op.Dr. Filiz Müftüoğlu'nun gerçekleştirdiği ameliyat ile gözlüksüz görme keskinliği yüzde 70-80'e ulaştı.


Güneş’ten Alman Konsolos’a ziyaret Güncel Güneş’ten Alman Konsolos’a ziyaret

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Ali Güneş, Şube Müdürü B.Nilüfer Balkaya ve Şef Esen Diler Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Frank Urbschat’ı ziyaret etti.


Cumhuriyet Bayramı'nda VosTALYA’07 ve JCI Antalya bir arada Güncel Cumhuriyet Bayramı'nda VosTALYA’07 ve JCI Antalya bir arada

VosTALYA’07 üyeleri, ulu önder Atatürk'ün "Fikirler, cebir ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez" sözleri ile Cumhuriyetin kuruluşunun 88. yılını saygı ve şükranla kutladı.


Worldcard ile taksitler 2012'ye erteleniyor Ekonomi/Turizm Worldcard ile taksitler 2012'ye erteleniyor

Türkiye’nin en bonkör kredi kartı Worldcard, yeni kampanyasıyla kullanıcıların taksitli ödemelerini 2012’ye erteliyor.


Ödüle doymuyorlar Manavgat Ödüle doymuyorlar

Crystal Hotels' in ödüle doymayan Oteli Crystal Sunrise Queen Luxury Resort & Spa, her yıl olduğu gibi bu yıl da TUI UK “Thomson Gold Award 2011” ödülünü aldı.


Türk zeytin ve zeytinyağı Uzakdoğu yolcusu Türk zeytin ve zeytinyağı Uzakdoğu yolcusu

Türkiye’nin zeytin ağacı varlığı son 10 yılda 90 milyondan 170 milyona çıkınca Türk zeytin ve zeytinyağı ihracatçıları yeni ihracat pazarları bulmak için yoğun bir tanıtım atağına geçti.


TTNet Wi-Fi yurtdışı seyhatlerinizde de yanınızda Teknoloji/Bilim/İnternet TTNet Wi-Fi yurtdışı seyhatlerinizde de yanınızda

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, WiFi hizmeti ile Kurban Bayramı tatilinde yurtdışına çıkacak olan abonelerinin yanında olacak.


Siyaset "Şoför esnafı belgeye boğuldu"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tarafından teşkilatın birlik ve bütünlüğünü pekiştirmek ve Odalar ile esnafın mesleğini icra ederken karşılaştığı sorunları tartışmak amacıyla, üç grup halinde TŞOF’a bağlı 697 Meslek Oda Başkanının katılımı ile Antalya’da düzenlenen eğitim seminerinde şoför esnafının sorunları masaya yatırıldı.


Kepez’in yardım kervanı Van yolunda Güncel Kepez’in yardım kervanı Van yolunda

Kepez Belediyesi, Van depremi mağdurları için başlattığı yardım kampanyasında toplanan temel ihtiyaç maddelerini, üç tır ile afet bölgesine gönderildi.


“U-20 Dünya Şampiyonası” heyeti Mardan Stadyumunu inceledi Spor “U-20 Dünya Şampiyonası” heyeti Mardan Stadyumunu inceledi

FIFA Yönetim Kurulu’nun, İsviçre'nin Zürih kentinde yer alan merkezinde yapılan toplantıyla evsahipliği Türkiye’ye verilen 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası için çalışmalar sürüyor.


“Özel sektör elini taşın altına koymalı” “Özel sektör elini taşın altına koymalı”

Van’da yaşanan 7,2’lik depremin ardından devletin başta Sosyal güvenlik, vergi, kredi ertelenmesi ve yeni krediler sağlanması konusunda esnaf ve sanatkâra gereken desteği verdiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sıranın özel sektörde olduğunu söyledi.


Palandöken’den bayram alışverişi uyarısı Güncel Palandöken’den bayram alışverişi uyarısı

Kurban Bayramı öncesi vatandaşları uyaran TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, merdiven altı üretilen dökme, arabaların arkasında açıkta, hijyen olmayan ortamda etiketsiz satışa sunulan bayram şekeri, tatlısı ve unlu gıda ürünlerinden uzak durulmasını, korsan satıcılara dikkat edilmesini istedi.


Sütçüler Antalya için önemli bir merkez olacak Güncel Sütçüler Antalya için önemli bir merkez olacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, imar planları yapılan, imarlı yolları açılan Sütçüler bölgesinin, 300 yataklı devlet hastanesinin yapılmasıyla Antalya’nın önemli bir merkezi haline geleceğini söyledi.


Cumhuriyet Bayramı Temalı Hoşgeldin Yemeği Güncel Cumhuriyet Bayramı Temalı Hoşgeldin Yemeği

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay MYO okuluna bu sene açılan ek kontenjan İkinci Öğretim Halkla İlişkiler Bölüm öğrencileri ilk etkinliğini okul bahçesinde kendi aralarında topladıkları para ile yapılan mercimek köftesi partisi ile yaptı.


İstek Antalya Yeditepe Koleji’nde seçim heyecanı Güncel İstek Antalya Yeditepe Koleji’nde seçim heyecanı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji öğrencileri, "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi" kapsamında, okul başkanlarını seçti.


Güncel "Sağlık üzerinden yapılan politika sisteme zarar veriyor"

Türk Radyoloji Derneği Başkanı Dr. Okan Akhan, ihale yöntemiyle alınan radyoloji departmanlarında verilen hizmetin kalitesinin olağanüstü düşük olduğuna dikkati çekerek " Bu halk sağlığına tehdit eden çok önemli bir noktaya gelmiştir" dedi.


“Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanmıştır” Siyaset “Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanmıştır”

Atatürkçü Düşüncü Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, 29 Ekim ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.


Çocuklar Don Kişot’u çok sevdi Kültür/Sanat Çocuklar Don Kişot’u çok sevdi

Çocuklar tarafından büyük bir beğeniyle izlenen Miguel de Cervantes’in ünlü eseri Don Kişot ve Carlo Collodi’nin Pinokyo eseri bu sezon da çocuklarla buluşmaya devam ediyor.


Türk Levreği ve Çipurası Ukrayna’ya yüzüyor Türk Levreği ve Çipurası Ukrayna’ya yüzüyor

Türkiye’nin büyüme ve ihracat artış rekortmeni su ürünleri sektörü, hedef ülkeler arasına Ukrayna’yı ekledi. Su Ürünleri Tanıtım Grubu, 25-27 Ekim 2011 tarihlerinde Ukrayna/Kiev’de International Exhibition Center’da düzenlenen Worldfood Ukraine Fuarı’na katıldı.


Dedeman Antalya Hotel & Convention Center’da brunch keyfi başlıyor Güncel Dedeman Antalya Hotel & Convention Center’da brunch keyfi başlıyor

Akdeniz ve Toros Dağları manzarası eşliğinde lezzet dolu brunchları Türkuaz Fine Dining Restaurant’ta 11:00 – 15:00 saatleri arasında kişi başı 29 TL’ye sunacak olan Dedeman Antalya, misafirlerine huzurlu bir atmosfer vaat ediyor.


“Türk halkının yüzde 45’i kazandığından fazlasını harcıyor” Ekonomi/Turizm “Türk halkının yüzde 45’i kazandığından fazlasını harcıyor”

Türkiye’de 19 milyon haneden sadece yüzde 55’i tasarruf edebiliyor, tasarruf oranı ise giderek düşüyor. 2011 ile 2051 yılları arasında emekli olacak nüfusun, emeklilik dönemi beklentilerini karşılayabilmek için ayda 200 Euro ek tasarruf yapması gerekirken, devletin emeklilik sistemine destek olan özel emeklilik sistemine talep artıyor.


Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerinden Van Depremzedelerine Yardım Güncel Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerinden Van Depremzedelerine Yardım

Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri 23 Ekim 2011 Pazar günü yaşanan deprem felaketiyle sarsılan Van’a yardım elini uzattı.


A.Ü. İletişim Fakültesi 26 öğrencisiyle finalde Güncel A.Ü. İletişim Fakültesi 26 öğrencisiyle finalde

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve “İletişimin Oskarları” olarak bilinen yarışmada rekor sayıda öğrencisiyle finale kalan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi, diğer iletişim fakülteleri arasından büyük bir başarıyla sıyrıldı.


Siyaset "Esnaf kurban bayramında hareket bekliyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkârın bayram alış verişinden ümitli olduğunu kaydederek konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Bayrama bir hafta kaldı. Esnaf piyasaların hareketlenmesini bekliyor. Maaşların erken ödenmesi, kurbanlık alımlarında, çarşı ve pazarda alış veriş hareketliliği yaratacaktır."diye konuştu.


“Seçimde verdiğimiz beş ana projemizi hayata geçiriyoruz” Kemer “Seçimde verdiğimiz beş ana projemizi hayata geçiriyoruz”

Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, kasım ayı içerisinde Çamyuva’da imar sorununun biteceğini söyledi.


Oflaz Turizmin fuar atağı Kemer Oflaz Turizmin fuar atağı

Oflaz Turizm, 8 – 11 Aralık 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Travel Turkey İzmir fuarına katılarak hem kendisini hem de Kemer’i tanıtacak.


Best Western Khan Hotel'den hediye yağmuru Güncel Best Western Khan Hotel'den hediye yağmuru

Best Western Khan Hotel, konaklayan misafirlerini çeşitli hediyelerle uğurluyor. Misafirlerinin odalarına bıraktığı “Anket Formları”nı dolduran konuklar arasından yapılan çekilişlerde; bir gece konaklama, masaj, havalimanı transfer başta olmak üzere pek çok hediye Best Western Khan Hotel’in misafirlerine ücretsiz sunuluyor.


Envar Koleji başkanını seçti Güncel Envar Koleji başkanını seçti

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu'nda başkanlık seçimi yapıldı. Envar Koleji İlköğretim Okulu Müdürü Yüksel Arslan, seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, okulun bu yıl öğrencilerine demokrasi sınavı yaptığı ve yapılan seçimlerin belediye ve milletvekili seçimlerini aratmadığı belirtti.


Magazin sayfaları en çok Avşar kızını yazdı Kültür/Sanat Magazin sayfaları en çok Avşar kızını yazdı

Geçtiğimiz ayın sanat ve eğlence dünyasından magazin sayfalarına yansıyan isimler açıklandı. Medya Takibi Ajansı Interpress’in sadece yazılı basını kapsayan araştırmasında, Ekim ayında magazin haberlerinin zirvesinde ünlü sanatçı Hülya Avşar yer aldı.


Hayvancılık can çekişiyor Ekonomi/Turizm Hayvancılık can çekişiyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde üreticiler satış yapamamaktan yakınırken, satın alma gücü her geçen yıl azalan tüketiciler de 800 TL’den başlayan fiyatlar yüzünden büyük bir endişe yaşıyor.


AESOB’un KKTC çıkartması Güncel AESOB’un KKTC çıkartması

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 2011 yılı başkanlar kurulu toplantısını yavru vatan KKTC’de gerçekleştirdi.


Yüzme sporu sorununa havalı çözüm Güncel Yüzme sporu sorununa havalı çözüm

Turizmin kalbi Antalya’da yaşanan açık ve kapalı yüzme havuzu sorunu, Tenis Arena işletmecisi Taci Pendik’in girişimleriyle son buluyor.


Kayı Group’tan depremzedelere destek Güncel Kayı Group’tan depremzedelere destek

Van ve Erciş ilçesi çevresinde meydana gelen depremin yaralarının sarılması için Kayı Group, markaları Sky Airlines, Adam&Eve Hotels ve Kayı Tur adına 200 bin TL bağışta bulundu.


Kepez Cumhuriyet’in 88. yaşını kutladı Güncel Kepez Cumhuriyet’in 88. yaşını kutladı

Antalya’nın Kepez İlçesi’nde, Cumhuriyet'in kuruluşunun 88. yılı dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.


EKDAĞ standına yoğun ilgi Güncel EKDAĞ standına yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden EKDAĞ, Yapex Yapı Fuarı’nda stant açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın ziyaret ettiği, EKDAĞ’ın standı, katılımcılardan da yoğun ilgi gördü.


Cumhuriyet’e özel kutlama Güncel Cumhuriyet’e özel kutlama

Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu öğrencileri, Cumhuriyet’in kuruluşunun 88’inci yılını özel bir etkinlikle kutladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın da katıldığı törenlerde özel öğrencilerin geçit töreni ve gösterileri ayakta alkışlandı.


İstekli öğrenciler Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı Güncel İstekli öğrenciler Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji öğrencileri, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutladı.


Oda Başkanlarının Başarısı Siyaset Oda Başkanlarının Başarısı

Antalya Gazete Bayii ve Büfeciler Odası Başkanı Adlıdan Dere ile Antalya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran, yüzde 63′ten 69′a çıkarılan sigaradaki özel tüketim vergisinin yüzde 65′e geri çekilmesinden dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.


Muratpaşa Belediyesi Aşevi’nden depremzedelere sıcak yemek Güncel Muratpaşa Belediyesi Aşevi’nden depremzedelere sıcak yemek

Muratpaşa Belediyesi Gezici Aşevi, Van depreminin meydana geldiği ilk günden itibaren Erciş İlçesi’nde depremzedelerin yanında ve sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor.


Muratpaşa Güvenlik İlköğretim Okulu’nda Cumhuriyet coşkusu Güncel Muratpaşa Güvenlik İlköğretim Okulu’nda Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyetin 88.yılı Muratpaşa Güvenlik ilköğretim Okulunda coşkuyla kutlandı. Sabah saat 10.00 da okul bahçesinde okul bandosu eşliğinde okul yakınındaki yollarda ellerinde bayraklar ile kortej yapan öğrenciler renkli görüntüler oluşturdular.


‘Ortak Akıl Platformu’ BAKA’da toplandı Ekonomi/Turizm ‘Ortak Akıl Platformu’ BAKA’da toplandı

Isparta'da Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ile işadamları dernekleri ve İl Genç Girişimcileri Kurulu Başkanı’nın katılımıyla ‘Ortak Akıl Platformu’ oluşturuldu.


Van’daki depremzedelere yardımlar sürüyor Güncel Van’daki depremzedelere yardımlar sürüyor

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın talimatları doğrultusunda Antalya Valiliği’nin Van’daki depremzedelere yardımları sürüyor.


Böcek: “Konyaaltı yaşanabilir bir ilçe” Siyaset Böcek: “Konyaaltı yaşanabilir bir ilçe”

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) Ekim ayı meclis toplantısı ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında toplandı. Meclisin bu ayki konuğu Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu.


İstek’li miniklerin coşkulu Cumhuriyet balosu Güncel İstek’li miniklerin coşkulu Cumhuriyet balosu

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, Cumhuriyetin kuruluşunun 88. yıl dönümünü bir dizi etkinlikle kutladı.


Erçin, Ziraat Fakültesi öğrencileri ile buluştu Güncel Erçin, Ziraat Fakültesi öğrencileri ile buluştu

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi 3. Sınıf öğrencileri “İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi” nde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bedrullah Erçin ile buluştu.


Burdur OSB’de yerinde inceleme ziyaretleri Güncel Burdur OSB’de yerinde inceleme ziyaretleri

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Burdur OSB yönetimi ve bölgedeki firma yetkilileri ile biraraya geldi. Sorunları ve çözüm önerilerini yerinde tespit amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde firmalar nakliye maliyetlerinin yüksekliğinden yakındı.


Sağlıklı kilo, sağlıklı hayat Güncel Sağlıklı kilo, sağlıklı hayat

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği toplantıyla vatandaşlar sağlıklı kilo konusunda bilgilendirildi.


“Gün birlik olma ve kardeşlik günüdür” Güncel “Gün birlik olma ve kardeşlik günüdür”

Van’daki depremzedeler için yardım kampanyası başlattıklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Gün ele ele, gönül gönüle verme ve yaraları beraber sarma günüdür. Birlik olma, kardeşlik günüdür.” dedi


SIGN İstanbul’da tüm salonlar doldu SIGN İstanbul’da tüm salonlar doldu

Açıkhava Reklamcılığı alanında Avrupa’nın en büyük fuarı olan SIGN İstanbul, yerli ve yabancı firmalardan yoğun ilgi görüyor. Fuarda, Antalya’nın önde gelen açıkhava reklam firmaları da yer alıyor…


Politikaya çabuk ısındılar Güncel Politikaya çabuk ısındılar

TED Antalya Koleji öğrencileri başkanlarını seçti. Okulda yönetime katılma ve düşünceleri özgürce açıklama fırsatı vermesinin yanında, geleceğin bilinçli seçmenlerine ve lider adaylarına deneyim kazandıran seçimler büyük heyecanla yapıldı.


Tütüncü sel felaketinin acısını paylaştı Serik Tütüncü sel felaketinin acısını paylaştı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sel felaketinin yaşandığı Haskızılören Köyü’ne giderek, afetzedelerin acılarını paylaştı.


Bakanlık Kırcami’de “Yetki benim” dedi Siyaset Bakanlık Kırcami’de “Yetki benim” dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdiği yazıda, Kırcami ile ilgili yapılacak planlama konusunda yetkinin kendilerinde olduğunu bildirdi.


İstanbul Üniversitesi Van Depremi’nin teknik raporunu çıkardı İstanbul Üniversitesi Van Depremi’nin teknik raporunu çıkardı

Van’da meydana gelen depremin hemen ardından yardım elini uzatan İstanbul Üniversitesi, deprem bölgesindeki çalışmalarına ve kampüslerindeki yardım toplama organizasyonuna hızla devam ediyor.


Başkan Akaydın konuk itfaiyecilerle buluştu Güncel Başkan Akaydın konuk itfaiyecilerle buluştu

Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası İtfaiye Sporları Federasyonunun 12’nci Uluslararası Konferansı’na katılan 20 ülke temsilcilerine veda yemeği düzenledi. Başkan Akaydın, Dünya itfaiyecilerini Antalya’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.


Tüzken spor uzmanları ve antrenörlerle buluştu Spor Tüzken spor uzmanları ve antrenörlerle buluştu

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Tarkan Tüzken İl Müdürlüğünde Spor Uzmanları ve Antrenörlerine plan, proje, koordinasyon toplantısı yaptı.


Sessizce Bağıran Tablolar Kültür/Sanat Sessizce Bağıran Tablolar

Resim sanatçısı Nuray Akbulut’un, “Sessizce Bağıran Tablolar” Temalı 5. Kişisel resim sergisi Antalya Sanatçılar Derneği Sergi Salonunda açıldı. Toplam 30 resmin yer aldığı sergi açılışına Sanatçı ve sanatseverler katıldı.


Güllük Otoparkı bakıma alındı Güncel Güllük Otoparkı bakıma alındı

Antalya’da yaklaşık 10 yıldan bu yana hizmet veren Güllük Katlı Otoparkı bakım ve onarıma alındı. Otopark, bakım çalışması sırasında hizmet vermeyi sürdürüyor.


Sözde zorunlu ama... Sözde zorunlu ama...

Van’da meydana gelen 7,2 şiddetindeki depremin ardından zorunlu deprem sigortası birkez daha gündeme geldi. 90 Metrekarelik bir dairenin yıllık sigorta bedeli sadece 70-80 lira.


Kepez Kurban Bayramı’na hazır Güncel Kepez Kurban Bayramı’na hazır

Kepez Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamlayarak, İlçede 4 ayrı noktada kurban satış ve kesimi yapılacak yerleri belirledi.


Tütüncü’den çocuklara Çanakkale kitabı Güncel Tütüncü’den çocuklara Çanakkale kitabı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Van depreminin ve terör olaylarının üzüntüsünün yaşandığı bugünlerde, öğrencilere, millet olmanın destanının yazıldığı Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı kitap hediye etti.


“Acınız acımız oldu” Siyaset “Acınız acımız oldu”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Van ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle mesaj yayınladı.


Tarım ve hayvancılıkta sürdürülebilir kalkınma arayışı Ekonomi/Turizm Tarım ve hayvancılıkta sürdürülebilir kalkınma arayışı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü şube müdürleri ve proje hazırlama ekiplerinde yer alan personeline doğrudan faaliyet desteği, mali destek programları ile proje formatı hakkında bilgilendirdi.


Bayer’den Kadın Sağlığında Ses Getirecek Yenilikçi Bir Proje Sağlık/Kadın Bayer’den Kadın Sağlığında Ses Getirecek Yenilikçi Bir Proje

Bayer HealthCare (BHC) Genel Tedaviler ve Kadın Sağlığı Bölümü; kadın sağlığı ve doğum kontrolüne yönelik çalışmalarını akademik boyutta sürdürüyor.


Deniz Seki bayramda Calista Luxury Resort’te Güncel Deniz Seki bayramda Calista Luxury Resort’te

Konuklarına hayallerinin ötesinde bir tatil yaşama fırsatı sunan Calista Luxury Resort’te Kurban Bayramının ikinci günü muhteşem sesi ve sahne performansıyla Deniz Seki sahne alıyor


Hollywood starları son ziyaretçilerini bekliyor Güncel Hollywood starları son ziyaretçilerini bekliyor

Dünyanın en büyük kum heykel etkinliklerinden birisi olan ve bu yıl 5.si düzenlenen ‘’Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nde geri sayım başladı.


“Antalya’nın acilen Deprem Master Planı çıkartılmalı” Siyaset “Antalya’nın acilen Deprem Master Planı çıkartılmalı”

Antalya Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Yaşar Tabur “Antalya ilimizde ikinci derece deprem kuşağında. Kentimizdeki tarihi mekânlara baktığımızda büyük depremler sonucu yıkımlara uğradığını anlamak için uzman olmaya gerek yoktur.” dedi.


Mevsimsel hastalıklardan korunmak için bunlara dikkat edin! Sağlık/Kadın Mevsimsel hastalıklardan korunmak için bunlara dikkat edin!

Mevsim geçişlerinde kendimizi korumayı öğrenmek, ortaya çıkabilecek hastalıkları engellemek için büyük önem taşır. Bursa Eczacılar Kooperatifi (BEK) Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Yeşim Baş, belirgin ısı farklılıklarının yaşandığı bugünlerde hastalıklardan korunmak için alınması gereken basit önlemleri sıraladı.


Kepez’den 2012’ye yatırım bütçesi Siyaset Kepez’den 2012’ye yatırım bütçesi

Kepez Belediyesi’nin, 2012 yılı tahmini gelir ve gider bütçesi 160 milyon TL olması meclisin onayından geçti. Yatırımcı bir bütçe hazırladıklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü de 2012’de vizyon projeleri hayata geçireceklerini söyledi.


Kadınların hedefi yerel yönetim Siyaset Kadınların hedefi yerel yönetim

AK Parti Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Barçin, mahalle başkanları ile bir araya gelerek, yerel seçimlere yönelik çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...