Çarşamba, 26 Haziran 2019
“Tenis turizmini hedefliyoruz” Güncel “Tenis turizmini hedefliyoruz”

Atik Başkanı Orhan Oflaz, Norveç Tenis Federasyonu ile irtibat halinde olduklarını ve Antalya’da nasıl golf turizmi yapılıyorsa aynı şekilde tenis turizmi yapmayı hedeflediklerini belirtti.


İlköğretime baloyla veda Güncel İlköğretime baloyla veda

Okulların tatile girmesinden sonra mezunlar için düzenlenen uğurlama eğlenceleri devam ediyor. TED Antalya Koleji’nin ilköğretim mezuniyet balosu da göz doldurdu.


AK Partili kadınlar piknikte buluştu Güncel AK Partili kadınlar piknikte buluştu

AK Parti Muratpaşa İlçe Kadın Kolları tarafından Kent Ormanı’nda düzenlenen piknikte AK Partili kadınlar bir araya geldi.


Movida Corona, Avrupa DJ Kralını Antalya’da arıyor Kültür/Sanat Movida Corona, Avrupa DJ Kralını Antalya’da arıyor

İlk Etabı İstanbul’da Düzenlenen Movida Corona DJ Yarışması’nın İkinci Etabı Antalya Ceila Club’da Düzenleniyor


Lara Plajı vatandaşların gözde tatil yeri oldu Güncel Lara Plajı vatandaşların gözde tatil yeri oldu

Antalya’nın önemli turizm bölgelerinden Lara Birlik Plajı, yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil yeri oldu. Plaj, ücretsiz hizmetleri ve temizliğiyle dikkat çekiyor.


BAKA, Kumluca STK’larla buluştu Kumluca BAKA, Kumluca STK’larla buluştu

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ekonomik kalkınma potansiyelive çözüm bekleyen sorunlarıyla ilgili Kumluca'daki sivil toplum örgütleri ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi.


Aksu’da sünnet kayıtları başladı Aksu Aksu’da sünnet kayıtları başladı

Aksu belediyesince bu yıl 3. düzenlenen sünnet şöleninde sünnet olacak çocukların kayıt işlemleri başladı.


Hanedan ve Kamera Sergisi Aygaz’da Kültür/Sanat Hanedan ve Kamera Sergisi Aygaz’da

Aygaz, Osmanlı Hanedanı’nın fotoğraflarını tarih ve sanat meraklılarıyla buluşturuyor. İstanbul’daki Aygaz Genel Müdürlük binasına açılacak "Hanedan ve Kamera" başlıklı sergi, 7 Temmuz-2 Eylül 2011 tarihleri arasında, sanat, tarih ve fotoğraf tutkunları tarafından ziyaret edilebilecek.


Alkol ve tütün yasakları kafaları karıştırıyor Güncel Alkol ve tütün yasakları kafaları karıştırıyor

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, yarın (7 Temmuz 2011) uygulamaya girecek, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki yönetmeliğin çeşitli belirsizliklere neden olduğunu ve esnafı endişelendirdiğini söyledi.


Kumluca ekonomisinde analiz buluşmaları Kumluca Kumluca ekonomisinde analiz buluşmaları

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA), Kumluca Kaymakamı Salih Işık ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile biraraya geldiği toplantılarda, ilçenin ekonomik potansiyelinin tam olarak ortaya çıkması için tarım, ticaret, kültür ve turizm ile diğer konuları içeren kapsamlı plana ihtiyaç olduğu ve kapsamlı planın spesifik bir alana oturmasının daha faydalı olacağını belirtildi.


İsveçlilere kış daveti Güncel İsveçlilere kış daveti

İsveç’in İstanbul Başkonsolosu Torkel Stiernlöf, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Akaydın, İsveçli turistleri kışın ağırlayabileceklerini söyledi.


Akdeniz Üniversitesi Uluslararası yaz okulu projesi başladı Güncel Akdeniz Üniversitesi Uluslararası yaz okulu projesi başladı

Ulusal Ajans'ın 2010-2011 yılında Erasmus Yoğun Programı kapsamında Türkiye genelinde desteklenmesine karar verdiği 3 yeni projeden birisi olan Yaz Okulu Projesi Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ev sahipliğinde bugün başladı.


Rektörden Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel Rektörden Vali Altıparmak'a ziyaret

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı Ziyaret Etti


Sebze ve Meyvelerin Hijyeni Semineri Güncel Sebze ve Meyvelerin Hijyeni Semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürlüğü, sebze ve meyvelerin hijyeni ile ilgili eğitim verecek.


Antalya havuz cenneti olacak Güncel Antalya havuz cenneti olacak

Yarattığı yeşil alanlar, restorasyon çalışmaları ve fiziki düzenlemeleri ile Muratpaşa’yı Antalya’nın vitrini haline getiren Muratpaşa Belediyesi, her mevsim büyük ilgi gören Aydın Kanza ve Meltem Parkları’na havuz yaparak kente yeni güzellikler kazandırıyor.


Çocuklarımız doğa ile buluşuyor Güncel Çocuklarımız doğa ile buluşuyor

TÜBİTAK’ın Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı içinde yer alan ve Antalya’da ki çeşitli okullardan 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımı ile Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Doğa Bilimleri Okulu 2011” projesi ikinci dönem etkinlikleri kapsamında yapılan çalışmalar Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yapılan “Doğa Bilimleri Okulu 2011 Öğrenci Sunumları” etkinliği kapsamında tüm kamuoyu ile paylaşıldı.


En Genç Girişimci Bucak’ta işyerini açtı Güncel En Genç Girişimci Bucak’ta işyerini açtı

Burdur’un Bucak İlçesi’nde 19 yaşındaki bayan girişimci, katıldığı Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı’ sonrasında işyerini açtı.


Karadenizliler ile STDM buluştu Güncel Karadenizliler ile STDM buluştu

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM)’nin planlı faaliyetleri kapsamında Antalya Karadenizliler Derneği ile bir araya geldi.


Büyükşehir Belediyesi’nde derin üzüntü Güncel Büyükşehir Belediyesi’nde derin üzüntü

Antalya Büyükşehir Belediyesi personeli Halil İbrahim Dağtekin, geçirdiği kalp krizi sonucu 51 yaşında hayatını kaybetti.


Festivalya 2011 başladı Kültür/Sanat Festivalya 2011 başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kenti canlandırmak amacıyla organize ettiği Festivalya 2011 etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı’nda başladı.


Başkan Gül’ün destekleri sürüyor Kemer Başkan Gül’ün destekleri sürüyor

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Lisesi ilk üç derecede bitiren öğrencileri birer dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdi.


ANSAN’da imza günü Kültür/Sanat ANSAN’da imza günü

Ansan 2 Temmuz’da çift etkinliğe imza attı. İlki saat: 15.00 17.00 arasında gerçekleştirilen Öğretmen-Şair Serap Demirtürk’ün “inadına yaşamak” adlı şiir kitabının tanıtımıydı.


Akdeniz’de Karadeniz şarkıları Kültür/Sanat Akdeniz’de Karadeniz şarkıları

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlediği şenlikler Marsis konseri ile son buldu. Antalyalılar, Marsis konseriyle unutulmaz bir gece yaşadı.


Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu açıldı Spor Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 9 ayrı branşta düzenlediği Yaz Spor Okulu, törenle açıldı. Yaz Spor Okulu’nda bu yıl 1500 çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.


Yaz Futbol Okulu açıldı Kemer Yaz Futbol Okulu açıldı

Kemer Belediye spor tarafından açılan Futbol yaz Okulu düzenlenen törenle start verdi. Açılış törenine Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’de katılırken, ‘ Bu okulumuzda geleceğimizin futbolcularının yetişeceğine inanıyorum’ dedi.


Antalya Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni Güncel Antalya Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni

Bütün mesleklerde üstün ahlak standartlarının uygulanmasını amaç edinen Uluslararası Rotary Kulübü bu yıl 106. Yılını kutluyor. Antalya’da ise 1977 yılında kurulan Antalya’nın ilk Rotary Kulübü olan Antalya Rotary Kulübü 34. Yılının içerisinde.


BAKA Uluslararası Enerji Verimliliği panelinde Güncel BAKA Uluslararası Enerji Verimliliği panelinde

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), İngiltere, İtalya, Almanya ve İspanya’dan kurumların da katıldığı Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) tarafından 27 Haziran-2 Temmuz tarihlerinde Antalya’da düzenlenen “RenewableEnergy Europe” adı verilen uluslararası enerji paneline katıldı.


Bölge futbol okulları topbaşı yapıyor Spor Bölge futbol okulları topbaşı yapıyor

MedicalPark Antalyaspor Yaz Futbol Okulu’nun 27 Haziran’da faaliyete girmesinin ardından bölge futbol okulları da top başı yapmak için gün sayıyor.


“Dünya Türkçe’ye koşarken bizdekiler kaçıyor” Güncel “Dünya Türkçe’ye koşarken bizdekiler kaçıyor”

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarını değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Genel Başkanı İbrahim Güllü; “Dünya Türkçe’ye koşarken bizdeki yabancılar kaçıyor” dedi.


Devlet Hastanesine ilk kepçe vuruldu Güncel Devlet Hastanesine ilk kepçe vuruldu

2004 yılında kolonlarındaki patlama nedeniyle boşaltılan ve yıllardır atıl vaziyette duran eski Devlet Hastanesi’nin yıkımı için ilk kepçe vuruldu.


Tütüncü Kaleiçi esnafını dinledi Güncel Tütüncü Kaleiçi esnafını dinledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, devlet politikası, turizm merkezlerinin toplu ulaşımla şehir merkezine bağlanması ve esnafın Ahilik kültürü ile hareket etmesi halinde turistlerin kent içerisine geleceğini söyledi


Dizilerin sezon finaline 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' damga vurdu Dizilerin sezon finaline 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' damga vurdu

Yakaladığı geniş izleyici kitlesiyle ekranın en çok ilgi çeken programların başında yer alan yerli dizilerin yayınlanan sezon sonu finalleri haberlerde de geniş yer buldu.


Gençler yeşil bir dünya için mesaj yolladı Güncel Gençler yeşil bir dünya için mesaj yolladı

Yenilenebilir Avrupa Zirvesi ( Renewable Europe / Energy Efficiency & Green Economy Summit ) 27 Haziran – 02 Temmuz 2011 tarihleri arasında Antalya Harrington Otel’de gerçekleşti.


Tütüncü “Başbakan söz verdiyse çözer” Siyaset Tütüncü “Başbakan söz verdiyse çözer”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 41 ilde kullanım kadastrolarının tespitinin yüzde yüz tamamlanmasının ardından, 2B arazilerinin hak sahiplerine satışı ile ilgili yasal sürecin başlatılacağını söyledi.


Küçük ressamlara alkış Güncel Küçük ressamlara alkış

Pınar Kido tarafından düzenlenen resim yarışması Antalyalı küçük ressam Sara Kurum’u Akdeniz Bölge birincisi, Lykia Group’un yarışması ise Anasınıfı öğrencisi Meriç Günaltay’ı Türkiye üçüncüsü yaptı.


Bebek sahibi olmak için öneriler Sağlık/Kadın Bebek sahibi olmak için öneriler

Bebek sahibi olamamak ailelerin çağımızdaki en önemli sorunlarından biridir. Bunun için üreme sağlığında ciddi bir sorun olması da şart değil.


Antalya’nın en büyük yaz spor okulu açıldı Spor Antalya’nın en büyük yaz spor okulu açıldı

Kepez Belediyesi’nin, 11 branşta açtığı ve 1500’ye yakın öğrencinin katıldığı yaz spor okulunda branşların sporcularının hazırladığı spor gösterilerinin yer aldığı törenle başladı.


Vali Altıparmak Valilik Özel Kafe’yi ziyaret etti Güncel Vali Altıparmak Valilik Özel Kafe’yi ziyaret etti

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, İl Millî Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ile “Özel Gereksinimli Gençleri İstihdam ve Toplumsal Duyarlılık Geliştirme Projesi” kapsamında hayata geçirilen Valilik Özel Kafe’yi ziyaret ederek, kafede çalışan çocuklarla sohbet etti.


Altın Portakal’da emek kazanıyor Kültür/Sanat Altın Portakal’da emek kazanıyor

Bu yıl 8-14 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ‘Yıldırım Önal Anı Ödülü’ ve ‘Sinema Emek Ödülü’sahipleri belli oldu.


YÖRSİAD üyelerinden Organize Sanayi ziyaretleri Güncel YÖRSİAD üyelerinden Organize Sanayi ziyaretleri

YÖRSİAD Üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ASMEK Kurs Merkezi, Çıraklık eğitim Merkezi ile yapımı devam eden Akdeniz Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri ve Spor Kompleksi İnşaatı ve bazı işletmelerde ziyaretlerde bulundular.


30 yıl sonra sağ gözü görmeye başladı Güncel 30 yıl sonra sağ gözü görmeye başladı

30 yıl önce atın şahlanması sonucu gözüne darbe alarak sağ gözünü kaybeden Antalyalı 59 yaşındaki Mustafa Kara, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göz Bölümü doktorlarından Op.Dr.Filiz Müftüoğlu tarafından yapılan ameliyatla görmeye başladı.


Vali ALtıparmak Organize Sanayi Bölgesi'nde Güncel Vali ALtıparmak Organize Sanayi Bölgesi'nde

Vali Altıparmak, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısının ardından, toplantı yaptığı heyet ile Organize Sanayi Bölgesi’nde gıda ve yapı elemanları alanlarında faaliyet gösteren 2 firmayı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Alman stajyerler Büyükşehir’de Güncel Alman stajyerler Büyükşehir’de

AB mesleki staj projesi ‘IdA Intercooltour’ kapsamında staj yapmak üzere Antalya’ya gelen Alman gençler, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, Alman gençleri Antalya hakkında bilgilendirdi.


Emekliler Meclisi'nden Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel Emekliler Meclisi'nden Vali Altıparmak'a ziyaret

Kent Konseyi Emekliler Meclisi Başkanı Zeki Öner Özgeçer ile beraberindeki heyet Vali Altıparmak’ı ziyaret ederek sorunlarını anlattılar. Vali Altıparmak’tan sorunlarının çözümü konusunda destek istediler.


Büyükşehir’den petshop sahiplerine eğitim Güncel Büyükşehir’den petshop sahiplerine eğitim

Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde petshop sahiplerine yönelik eğitim semineri düzenledi.


Uzmanından uyarı; “Ekmeği sıcak tüketmeyin” Güncel Uzmanından uyarı; “Ekmeği sıcak tüketmeyin”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İşletme Müdürü Ertuğrul Atasoy, halkı ekmek alırken özenli olmaya davet etti.


Vali Altıparmak'a Kabotaj Bayramı ziyareti Güncel Vali Altıparmak'a Kabotaj Bayramı ziyareti

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Denizcilik Müsteşarlığı Bölge Müdürü Cihad Çataltaş ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Erol ile beraberindeki heyet Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı ziyaret etti.


Emekliler Meclisi’nden Büyükşehir’e teşekkür Güncel Emekliler Meclisi’nden Büyükşehir’e teşekkür

Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Dr. Baki Çelik’i ziyaret etti. Emekliler Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Zeki Öner, Çelik’e, 65 yaş üstü vatandaşlara toplu ulaşımın ücretsiz yapılması dolayısıyla teşekkür etti.


Rasim Başak, Antalya Büyükşehir Belediyespor’da Spor Rasim Başak, Antalya Büyükşehir Belediyespor’da

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediye,transfer çalışmalarına devam ediyor.Gökper Gen’le anlaşma yenileyip,Bora Hun Paçun ve Stefan Jevolac’la anlaşan turuncu mavili ekip bir ismi daha kadrosuna kattı.


Vali Altıparmak'tan SGK'ya ziyaret Güncel Vali Altıparmak'tan SGK'ya ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne Çalışma Ziyaretinde BulunduVali Dr. Ahmet Altıparmak, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne (SGK) çalışma ziyaretinde bulundu.


Talih Kuşu Yine Muratpaşa’ya Kondu Güncel Talih Kuşu Yine Muratpaşa’ya Kondu

Haftalardır merakla beklenen ve herkesin hayallerini süsleyen Süper Loto sonuçları belli oldu. Süper Loto Sonuçlarına göre 6 bilen iki kişiden birisi Antalya’dan.


Muratpaşa Belediyesi’nden Gazi Bulvarı’na Eğitim Merkezi Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden Gazi Bulvarı’na Eğitim Merkezi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Gazi Bulvarı boyunca uygulanan Muratpaşa Kuzeyi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen Eğitim Merkezi’nde incelemede bulundu.


Uluslararası Kaynak Konfederasyonu Kongresi Antalya’da düzenlenecek Güncel Uluslararası Kaynak Konfederasyonu Kongresi Antalya’da düzenlenecek

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında GEV (Gedik Eğitim Vakfı) ve TKTA (Türk Kaynak Teknolojisi Akademisi) ev sahipliğinde İstanbul’da 63. Genel Kurulu’nu ve Uluslararası Konferansını düzenleyen IIW (Uluslararası Kaynak Konfederasyonu) bu yıl Antalya’da düzenlenecek kongre ile kaynak uzmanlarını yine Türkiye’de bir araya getiriyor.


Kepez Yaz Spor Okulu’na rekor katılım Spor Kepez Yaz Spor Okulu’na rekor katılım

Kepez Belediyespor Yaz Spor Okulları açılış töreni rekor katılım ile yarın start alıyor. Kepez Belediyesi spor salonunda gerçekleşecek açılış töreni saat 09.00’da başlayacak.


Kıldıran’dan Bakkal’a “Raf düzeni” uyarısı Siyaset Kıldıran’dan Bakkal’a “Raf düzeni” uyarısı

7 Ocak 2011 Tarih ve 27808 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Tütün Mamülleri ve Alkollü İçeceklerin sunumuna ilişkin usul ve esaslar hakkındaki yönetmeliğin yürürlüğe girdi.


Kaplan: “Kabotaj iyi anlaşılmalı” Güncel Kaplan: “Kabotaj iyi anlaşılmalı”

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri çerçevesinde sabah saatlerinde Antalya Yat Limanı ile Aydın Beach arasından yüzme yarışı düzendi.


The Marmara Antalya’dan Pespembe Bir İndirim Güncel The Marmara Antalya’dan Pespembe Bir İndirim

“Tasarımı ile Büyüleyen Oteller” listesine Türkiye’den giren iki Türk otelden biri olan The Marmara Antalya, benzersiz Antalya manzarası eşliğinde yaz boyunca tüm misafirlerine pespembe bir indirim sunuyor.


Doğanın seri katili soruşturmasında Eroglu'na red Güncel Doğanın seri katili soruşturmasında Eroglu'na red

Doğa Derneği Başkanı Güven Eken’in Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu hakkında söylediği “Doğanın seri katili” sözlerine önce tazminat davası açan ardından da Antalya basınında yer alan benzer bir haber için suç duyurusunda bulunan Bakan Eroğlu’na Antalya Başsavcılığı’ndan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine (AHİS) atıfta bulunarak yanıt geldi.


Süleyman Evcilmen Spor Salonu’na ek tribün Spor Süleyman Evcilmen Spor Salonu’na ek tribün

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımının Avrupa Challenge Cup’daki maçları başta olmak üzere önemli bir çok spor organizasyonuna evsahipliği yapan Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nun seyirci kapasitesi artırılıyor.


Mango Gıda’ya Başarılı İhracatçı Ödülü Ekonomi/Turizm Mango Gıda’ya Başarılı İhracatçı Ödülü

Türkiye’de İyi Tarım’ın öncüsü Mango Gıda 2010 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile Yaş Meyve Sebze dalında ihracat birincisi oldu. Mango Gıda İhracat Müdürü Alim Kurtcebe Başarılı İhracatçı Ödülünü Tim Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Latif Ünal'dan aldı.


Başkan’dan “45. Kuruluş Yıldönümü” mesajı Spor Başkan’dan “45. Kuruluş Yıldönümü” mesajı

MedicalPark Antalyaspor Başkanı Hasan Y. Akıncıoğlu kutlama mesajı yayınladı.


Turkcell Superonline en iyi alternatif operatör oldu Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell Superonline en iyi alternatif operatör oldu

Antalya’ya yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Turkcell Superonline, İnterpromedya tarafından hazırlanan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nda birincilik ödülü kazandı.


“Sivas’ı unutmadık” Siyaset “Sivas’ı unutmadık”

Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık “Sivas katliamında yaşamını kaybedenleri bir kez daha saygıyla anıyoruz. Anılarını yaşatacağız. Unutmadık, unutturmayacağız.” dedi


Ülken gelişmeleri değerlendirdi Siyaset Ülken gelişmeleri değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, yaptığı yazılı açıklamayla son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.


Antalya Operasına yurtdışından övgü yağdı Kültür/Sanat Antalya Operasına yurtdışından övgü yağdı

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin 13 Haziran tarihinde 18. Aspendos Uluslar arası Opera ve Bale festivali kapsamında Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiği Medea yurtdışı basınında geniş yer buldu.


ADDK'dan Niğde Aladağlar etkinliği                               Güncel ADDK'dan Niğde Aladağlar etkinliği

Kulübün Niğde Aladağlar etkinliği ADDK 2.Başkanı Muharrem Koç liderliğinde 7 kişi, 5 Ereğli ERDAK'tan ve 1 kişi Adana'dan katılımla Emli vadisi Sarı Mehmet'in yurdu (1700 m) den başladı. Parmakkaya yakınlarındaki Akşam pınarı (2300 m) kamp alanına malzemeler katırlarla çıkartıldı.


Miniklerden muhteşem gösteri Güncel Miniklerden muhteşem gösteri

Antalya Büyükşehir Belediyesi kreşinde eğitim gören çocuklar yılsonu gösterisi düzenledi. Minikler, dans gösterileriyle ailelerini ve izleyenleri büyüledi.


Muratpaşa Belediyesi bir ilke daha imza atıyor Güncel Muratpaşa Belediyesi bir ilke daha imza atıyor

Yerel yönetim anlayışı ve projeleriyle ilklerin öncü belediyesi konumunda olan Muratpaşa Belediyesi, hidrolik yeraltı çöp konteyneri uygulamasıyla bir ilke daha imza attı. Uygulamayı Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen tanıttı.


Kabotaj Bayramı heyecanı Güncel Kabotaj Bayramı heyecanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Deniz Ticaret Odası (DTO) ile Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) Kaleiçi Yat Limanı’nda 1 Temmuz Cuma günü ortaklaşa düzenleyeceği Kabotaj Bayramı’nda birbirinden renkli yarışlar düzenlenecek.


Hindistan-Antalya işbirliği köprüsü Güncel Hindistan-Antalya işbirliği köprüsü

Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Dr. AVS Ramesh Chandra, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Baki Çelik’i ziyaret etti. Chandra, ekonomi ve iş alanında ikili ilişkilerin geliştirilmesini istedi.


“Tarım ve turizmde Antalya’yı örnek alıyoruz” Güncel “Tarım ve turizmde Antalya’yı örnek alıyoruz”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Tacikistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Farruh Homidinoviç Şarıpov, tarım ve turizm sektörlerinde Antalya’yı örnek aldıklarını söyledi.


BAKA,Le Bourget Paris Havacılık Fuarı’nda Güncel BAKA,Le Bourget Paris Havacılık Fuarı’nda

Burdur ve Isparta’nın ortak havaalanı Süleyman Demirel Havalimanı’nın (SD Havalimanı) uluslararası uçak bakım merkezi olması hedefini belirleyenBatı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), 1909’dan bu yana iki yılda bir Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen uluslararası LeBourget Paris Havacılık Fuarı'na katıldı.


Ziyaret etti vatandaşı sevindirdi Güncel Ziyaret etti vatandaşı sevindirdi

Başkan Hakan Tütüncü, Çamlıbel Mahallesi’ni ziyaret etti, vatandaşın talep ettiği hizmetlerin yapılmasıyla ilgili süreci başlattı.


Y. Kemer Belediyespor yaz futbol okulu açıldı Kemer Y. Kemer Belediyespor yaz futbol okulu açıldı

Y.Kemer Belediyespor Yaz futbol okulu açıldı. 27 Haziran- 27 Ağustos tarihleri arasında faaliyet gösterecek olan yaz futbol okuluna katılacak tüm sporculara Kulüp tarafından alınan forma, şort ve tozlukları hediye edildi.


Saka’ya “Üstün Su Ödülü” Ekonomi/Turizm Saka’ya “Üstün Su Ödülü”

Türkiye’nin AB standartlarına uygun, pH değeri yüksek doğal mineralli suyu Saka, Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından verilen en büyük ödül olan 3 Yıldızlı ‘Superior Taste Award’un sahibi oldu. Saka, içecek kategorisinde Superior Taste Award’ı alan ilk Türk markası oldu.


ClubNena tarım ve turizmi birleştirdi Manavgat ClubNena tarım ve turizmi birleştirdi

Manavgat Kızılağaç Turizm Merkezinde bulunan Club Nena Otel, otelde kullanacağı tarım ürünlerinin yetiştirilmesi amacıyla otele 1,5 km uzaklıkta yer alan Manavgat Karacalar köyü mevkiinde yaklaşık 75 dönüm alan üzerinde “Club Nena Nadir Akçelik Tarım Çiftliği”nde tarımsal faaliyetler gerçekleştiriyor.


Alman hastadan doktoruna teşekkür ziyareti Güncel Alman hastadan doktoruna teşekkür ziyareti

Tatil için geldiği Alanya’da rahatsızlanan ve Antalya Yaşam Hastanesi’ne sevk edilen Alman turist, yüksek hayati riski olmasına rağmen, uzun çabalar sonunda hayata döndürülerek sağlığına kavuştu.


Genç MÜSİAD takım çalışması seminerinde buluştu Güncel Genç MÜSİAD takım çalışması seminerinde buluştu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Antalya Şubesi; Gençlik Kurulu işletme sahipleri, yöneticiler, ekip liderleri ve profesyonel çalışanlara yönelik Takım Çalışması semineri gerçekleştirdi.


Büyükşehir’den trafiğe düzenlemeler Güncel Büyükşehir’den trafiğe düzenlemeler

Antalya Büyükşehir Belediyesi, trafikte vatandaşların sorun yaşamaması için düzenlemeler yapıyor. Ulaşım Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalarda kent içerisindeki belirsizliklerin giderilmesi için yeni bilgi-yön levhaları cadde ve bulvarlara yerleştirildi.


İzmir’de tanıştılar Kepez’de evlendiler Güncel İzmir’de tanıştılar Kepez’de evlendiler

Tekerlekli Sandalye Bayan Basketbol Takımı oyuncusu Alev Tutulmaz ile Okan Kocaayan çifti, Kepez Belediyesi Nikah Salonunda Başkan Hakan Tütüncü’nün kıydığı nikahla dünya evine girdiler.


“Türkçe’ye gönül verenleri ayakta alkışlıyoruz” Güncel “Türkçe’ye gönül verenleri ayakta alkışlıyoruz”

‘Gelin Tanış Olalım’ sloganıyla bu yıl 9.’su düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için Türkiye’de bulunan çocuklar Antalyalılara unutamayacakları bir gece yaşattı.


Real'e bakmadan tatile çıkmayın Güncel Real'e bakmadan tatile çıkmayın

Faaliyete geçtiği ilk günden itibaren tüketicisine “ kaliteli ürün-ucuz fiyat” sunmayı ilke edinen real,- Hipermarketleri 1- 13 Temmuz tarihleri arasında geçerli olacak iki dev indirimi aynı anda müşterilerine sunuyor.


Topkapı Sarayı’nda Zaide büyüsü yaşanacak Kültür/Sanat Topkapı Sarayı’nda Zaide büyüsü yaşanacak

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Osmanlı Sarayı’nda geçen gizli bir aşk hikayesini konu alan Zaide ile Topkapı Sarayı’nda izleyici ile buluşacak.


Döşemealtı’nda çalışmalar tam gaz ilerliyor Döşemealtı Döşemealtı’nda çalışmalar tam gaz ilerliyor

Döşemelatı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçenin genelinde başlattığı sıcak asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yeniköy Mahallesi Çiftlik Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması yapan fen işleri ekipleri, deyim yerindeyse asfaltta rekor kırıyor.


Büyükşehir Futbol Turnuvası başladı Spor Büyükşehir Futbol Turnuvası başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3’üncü Birimler Arası Dostluk Futbol Turnuvası başladı. Turnuvada 16 takım mücadele edecek.


MÜSİAD’dan tebrik ziyareti Güncel MÜSİAD’dan tebrik ziyareti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdullah Aykut ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse’yi makamında ziyaret etti.


“Ajda Pekkan” magazin gündeminin zirvesinde “Ajda Pekkan” magazin gündeminin zirvesinde

Haziran ayının sanat ve eğlence dünyasından magazin sayfalarına yansıyan isimleri belirlendi. Medya Takibi Ajansı Interpress’in iki bine yakın yazılı basını kapsayan araştırmasına göre, geçtiğimiz aya magazin sayfalarında yayınlanan 541 haberde yer alan Ajda Pekkan damgasını vurdu.


G.Saray transfer haberlerini forse etti Spor G.Saray transfer haberlerini forse etti

Haziran ayı transfer gündemine Sarı-Kırmızılı takım damgasını vurdu. Medya Takip Ajansı Interpress’in yazılı basını kapsayan araştırmasına göre, Galatasaray ezeli rakiplerini geride bırakarak çıkan transfer haberlerinde en çok ismi geçen takım oldu.


Abisine, canından bir parça verdi Güncel Abisine, canından bir parça verdi

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonla Hidayet Bedeş'in böbreği, abisi Mehmet Bedeş'e nakledildi.


Engellilerin sinema keyfi Güncel Engellilerin sinema keyfi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin farklı birimlerinde eğitim gören engelliler, sinemada film izledi.


”Antalya herkes için güvenli kenttir” Güncel ”Antalya herkes için güvenli kenttir”

Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneği, dönemin son geleneksel kahvaltılı Salı toplantısında Aydın Beach’te bir araya geldi.


Gençler Rock’n Coke’a Pegasus ile uçuyor Gençler Rock’n Coke’a Pegasus ile uçuyor

Pegasus Hava Yolları’nın, Türkiye’nin en büyük açık hava müzik etkinliği Rock’n Coke 2011’e İstanbul dışından gelecek katılımcılar için hazırladığı “Kamp ve Pegasus Uçak Bileti Paket”i www.biletix.com internet sitesinde satışta


Kepez Belediyespor yeni yönetim kurulunu belirledi Spor Kepez Belediyespor yeni yönetim kurulunu belirledi

Kepez Belediyespor Kulübü, geçtiğimiz günlerde yaptığı olağan kongre ile yeni yönetim kurulunu belirledi.


Özdilekpark AVM’de; “Kadının adı var”sergisi Kültür/Sanat Özdilekpark AVM’de; “Kadının adı var”sergisi

Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin “Kadının adı var” adlı resim sergisi Özdilekpark AVM’de sergilendi.


200 kadın aday Kariyer.net ile “Kaldığımız Yerden” devam dedi 200 kadın aday Kariyer.net ile “Kaldığımız Yerden” devam dedi

Kariyer.net ve Koçluk Platformu Türkiye’nin ortak girişimiyle Mayıs 2010’da hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi “Kaldığımız Yerden”, 23 Haziran 2011’de düzenlenen yedinci ve son etap ile tamamlandı.


Yazı sağlıklı geçirmek için 9 öneri Sağlık/Kadın Yazı sağlıklı geçirmek için 9 öneri

Yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde, sıcağın bedendeki etkisini dengelemek ve sağlığımızı korumak için yapılması gerekenleri İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr.Nafiz Karagözoğlu şöyle sıralıyor;


“Erkekliğe ilk adım” sünnet hayat kurtarıyor! Sağlık/Kadın “Erkekliğe ilk adım” sünnet hayat kurtarıyor!

BSK Aydın Anka Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Kemal Pamuk, sünnet konusunda bilgi verdi.


90 Kuğu Aspendos’ta dans etti Kültür/Sanat 90 Kuğu Aspendos’ta dans etti

Çaykovski’nin güçlü müziği ile sahneye taşınan Kuğu Gölü Aspendos’ta sanatseverlere rüya gibi bir gece yaşattı.


ATB 91 yaşında Güncel ATB 91 yaşında

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya’nın en köklü kurumlarından biri olan ATB’nin 91’inci yaşını kutladığını belirtti.


Kepez protokolü açılışta buluştu Güncel Kepez protokolü açılışta buluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Tahtakale Spot Kepez’de hem ekonomi, hem istihdama katkı koyuyor” dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68485 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...