Perşembe, 17 Ekim 2019
Kepez’e Antalya’yı seyretmeye davetlisiniz Güncel Kepez’e Antalya’yı seyretmeye davetlisiniz

Kepez Belediyesi’nin Masa Dağı bölgesine yaptığı seyir terası, hem gündüz hem akşam, muhteşem bir Antalya kent merkezi panoraması izleme olanağı sunuyor.


Konyaaltılı Akpartili Kadınlardan depremzedelere ziyaret Siyaset Konyaaltılı Akpartili Kadınlardan depremzedelere ziyaret

Akparti Konyaaltı ilçe kadın kolları üyeleri Konyaaltında bulunan Denizcilik işletmeleri sosyal tesislerine yerleştirilen 250 kişilik Vanli depremzedeyi ziyaret etti.


AKMEK iş bulma şansını artırıyor Güncel AKMEK iş bulma şansını artırıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 62 ayrı branşta 4 bine yakın kişiye meslek ve sanat eğitimi veren AKMEK’in, verdiği Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ile iş bulma şansını artırdığını söyledi.


Kemer’de eğitime verilen değer arttı Kemer Kemer’de eğitime verilen değer arttı

Kemer Belediye Başkanlığı ve Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Kuzdere’de bulunan Semtevi kursları yoğun katımlarla devam ediyor. El Sanatları, Okuma Yazma, İngilizce, Rusça, 0-18 Yaş Aile Eğitimi ve Bilgisayar gibi bir çok branşta eğitim veren Semtevi kurslarına Kemer halkından ilgi büyük.


TAD’dan Antalya’ya yeni bir hizmet daha Güncel TAD’dan Antalya’ya yeni bir hizmet daha

MOLLYMAWK yetkilisi Melina Rauch, Türk Amerikan Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu kurucusu Ahmet Yabel Yurtman'ı ziyaret etti. İki kurum arasında TAD Antalya'nın sınav merkezi olması konusunda anlaşma imzalandı.


TED’li küçükler kitap resimledi  Güncel TED’li küçükler kitap resimledi

Dünya Çocuk Kitapları Haftası bu yıl da TED’li minikler tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.


ADDK 1. Kuruluş Yıldönümünü kutladı Güncel ADDK 1. Kuruluş Yıldönümünü kutladı

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün 1. Kuruluş yıldönümü yemeği yaklaşık 100 kişinin katılımıyla Kaleiçi Gizlibahçe Konaklarında yapıldı.


“Öğretmenlik mesleği hak ettiği saygın yeri bulmalı” Siyaset “Öğretmenlik mesleği hak ettiği saygın yeri bulmalı”

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Metin Oktay Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Kanal ışıl ışıl Güncel Kanal ışıl ışıl

Kepez Belediyesi’nin çevre düzenlemesi çalışmasıyla, Devlet Su İşleri (DSİ) kanalının 3,5 kilometrelik bölümü ışıl, ışıl oldu.


Kemer’den sonra beldeler de MOBESE’ye kavuşuyor Kemer Kemer’den sonra beldeler de MOBESE’ye kavuşuyor

GATAB tarafından gerçekleştirilerek Kemer’de geçen yıl hizmete giren ve bölgenin çok önemli bir ihtiyacına cevap veren MOBESE yatırımının Kemer dışındaki beldelerde de hizmete girmesine artık sadece günler kaldı.


Kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı muayenesi Güncel Kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı muayenesi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından, “22 - 27 Kasım Diş Hekimleri Haftası” kapsamında, 22 Kasım 2011 Salı günü, Akdeniz Üniversitesi 75. Yıl Kreş ve Çocuk Kulübü öğrencilerine yönelik “Ağız ve Diş Sağlığı” konulu konferans verildi ve çocukların ağız-diş muayeneleri gerçekleştirildi.


Barut Otel ve İşkur’dan eğitim işbirliği Güncel Barut Otel ve İşkur’dan eğitim işbirliği

Antalya’nın en köklü kuruluşlarından olan Barut Otelleri bünyesinde düzenlenecek olan kursta, ilerinin şefleri ve yöneticilerini yetiştirmek amaçlanıyor.


Case IH ile Doblo kazanma şansı için son günler! Otomotiv Case IH ile Doblo kazanma şansı için son günler!

Profesyonel çiftçilerin tercihi Case IH, müşterilerine yönelik düzenlediği özel kampanya ile, 1.6, 105 Hp, Mjet, Euro 4 Premio özelliklerine sahip yeni Fiat Doblo Combi kazanma fırsatı sunuyor.


Tenis Arena Turnuvası’nda müthiş final Spor Tenis Arena Turnuvası’nda müthiş final

Spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Antalya’nın gözde tenis merkezlerinden Tenis Arena, ikinci turnuvasını yaptı. Toplam 150 tenisçinin katılımı ile yapılan turnuvaya 96 erkek 54 bayan tenisçi katıldı. Farklı kategorilerdeki birinci ve ikincilere verilen ödüllü turnuvada toplam 22 kupa sahiplerini buldu.


Kaleiçi’ni yeni haritayla keşfedin Güncel Kaleiçi’ni yeni haritayla keşfedin

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın önemli tarihi yerlerinden Kaleiçi’nin yerli ve yabancı turistler tarafından daha kolay gezilebilmesi için Kaleiçi ve Çevresi Kültür Turizm Haritası hazırlattı.


Minikler kep fırlattı Güncel Minikler kep fırlattı

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinden Masal Okulu’nda Ekim-Kasım dönemi eğitimlerini tamamlayan minikler, okulda öğrendiklerini sahneleyerek mezuniyet kepi fırlattı.


Günal:“Böyle Ekonomi Bakanlığı Olmaz!” Siyaset Günal:“Böyle Ekonomi Bakanlığı Olmaz!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ekonomi Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet GÜNAL Ekonomi Bakanlığı’nın içinde ekonomi olmadığını ve ilgili birimlerin diğer bakanlara bağlı olduğunu söyleyerek, Zafer Çağlayan’a “siz Ekonomi Bakanı değil, İhracat Bakanısınız” dedi.


Yapı Kredi’den öğretmenlere kredi Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den öğretmenlere kredi

Yapı Kredi, 36 ay vadeli masrafsız ihtiyaç kredisi fırsatıyla değerli öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutluyor.


Kepez’e kütüphane geliyor Güncel Kepez’e kütüphane geliyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandıracak bir kütüphane yapmayı düşündüklerini söyledi.


İSTEK’li miniklerin sonbahara güle güle partisi Güncel İSTEK’li miniklerin sonbahara güle güle partisi

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, “Sonbahara Güle Güle” adlı etkinlikleri kapsamında, doğadaki değişiklikleri gözlemlemek için okul bahçelerinde mıntıka gezisi yaptı.


Medyanın gündemi “Bedelli askerlik ve vicdani red” Medyanın gündemi “Bedelli askerlik ve vicdani red”

Kasım ayı başında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Almanya seyahati öncesi yaptığı açıklamalarla ülke gündeminde yeniden ilk sıraya yükselen bedelli askerlik konusu, geçen üç hafta boyunca medyada geniş yankı buldu.


Rixos Hotels, Dubai’de gün sayıyor Güncel Rixos Hotels, Dubai’de gün sayıyor

Rixos Hotels, Dubai’deki yeni otel projesi Ocak 2012’de kapılarını açıyor. Palmiye Adası’nın en prestijli bölgesinde yer alan Rixos Palm Jumeirah, zincirin Dubai’deki ilk halkası olacak


Akın’dan Öğretmenler Günü mesajı Siyaset Akın’dan Öğretmenler Günü mesajı

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, “Gelecek nesillerin hazırlanmasını ve yetişmesini sağlayan öğretmenlerimizin gereken ilgiye mazhar olduklarını söylemekten çok uzakta olduğumuz da bir gerçektir” dedi.


Envarlı öğrenciler Halk Ekmek’te Güncel Envarlı öğrenciler Halk Ekmek’te

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri Hatice Savaş ve Necla Ökten nezaretinde Antalya Halk Ekmek fabrikasını gezdiler.


Antalya Aquarium’un temeli atılıyor Güncel Antalya Aquarium’un temeli atılıyor

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın yeni cazibe merkezi olacak akvaryum projesinin temelini atıyor. Dünyanın sayılı akvaryum projelerinden biri olacak Antalya Aquarium’un temeli, 29 Kasım Salı günü atılacak.


Temiz doğa için yürüdüler Güncel Temiz doğa için yürüdüler

Özel Antalya Envar Koleji İlköğretim Okulu “Doğa Sporları, Oriyantiring ve Rekreatif Etkinlikler Kulübü” öğrencileri temiz doğa yürüyüşüne katıldı.


Antalya “Tavla Turnuvası” ile eğlenecek Güncel Antalya “Tavla Turnuvası” ile eğlenecek

Antalya şehir merkezinde olmasına karşın kalabalıktan izole ortamı ile açık ve kapalı alanlarıyla konuklarına dinginliği de yaşatabilen Tenis Arena, yakında düzenleyeceği tavla turnuvası ile büyük bir organizasyona hazırlanıyor.


Doğtaş Çocuk Resim Yarışması 2011 başlıyor Doğtaş Çocuk Resim Yarışması 2011 başlıyor

Türk mobilya sektörünün öncülerinden Doğtaş, çocuk resim yarışması ile çocukların renkli dünyalarını daha da renkli hale getiriyor. Çocukların resimlerini ünlü ressam Bedri Baykam değerlendiriyor.


Büyükşehir’den Kepez’de örnek planlama Güncel Büyükşehir’den Kepez’de örnek planlama

Büyükşehir Belediyesi, Kepez ve Santral’de halkın katılımıyla yürüttüğü planlama çalışmaları kapsamında hak sahiplerinin tercihlerini belirlemek üzere sandık koydu. “Yeniden Yerleşim Projesi Eğilim Yoklaması”nda hak sahiplerinden 2 bin 548’i arsa tapusu, 130’u ise daire tapusu istedi.


“Türkiye son günlerde KHK terörü yaşıyor” Siyaset “Türkiye son günlerde KHK terörü yaşıyor”

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Nurettin Sönmez “Türkiye son günlerde adeta bir KHK terörü yaşıyor, her gün akşam yatarken sabah ne ile karşılaşacağımızı bilemiyoruz, Türkiye adeta bir Muz Cumhuriyet’ine dönüşüyor” dedi.


Talih Kuşu 29 Kasım’da “Umut İçin” sahaya iniyor Güncel Talih Kuşu 29 Kasım’da “Umut İçin” sahaya iniyor

Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, yeni yılın Antalyalılara sağlık, mutluluk ve bol şans getirmesini dileyerek, yılbaşı biletlerinin 29 Kasım 2011 tarihinde satışa sunulacağını belirtti.


Acar: “AKP, öğretmene bakışını değiştirmeli” Siyaset Acar: “AKP, öğretmene bakışını değiştirmeli”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Türkiye’nin eğitimde niteliği arttırabilmesi için öğretmenlere hakkettikleri koşullarda çalışma olanağı sağlanması gerektiğini kaydederken, “Bu kapsamda önce öğretmene bakış değişmeli” dedi.


Kepez’den “Sema” gösterisi Güncel Kepez’den “Sema” gösterisi

Kepez Belediyesi, Hz. Mevlana'nın ölümünün 738. yıldönümü nedeniyle 14 Aralık Carşamba günü “Sema” gösterisi düzenleyecek.


Karain ve Antalya’nın ilk sahipleri Güncel Karain ve Antalya’nın ilk sahipleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi’nin düzenlediği Kent Müze Tarih Söyleşileri’nin Kasım ayı konuğu, Karain Mağarası Kazı Başkanı Prof. Dr. Işın Yalçınkaya oldu.


Gönül dostları Kepez’de buluştu Kültür/Sanat Gönül dostları Kepez’de buluştu

Kepez Belediyesi, düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklere, “Şiir, Sanat ve Kültür Şöleni” ile bir yenisini daha ekledi.


Soğuk havalarda orta kulak iltihabına dikkat! Sağlık/Kadın Soğuk havalarda orta kulak iltihabına dikkat!

Yüksek ateş, işitme problemleri ve kulak akıntısı ile gelebilen orta kulak iltihabı özellikle bu aylarda soğuk havanın etkisi ile sık rastlanıyor.


Envar’da DYNED rüzgarı Güncel Envar’da DYNED rüzgarı

Envar Koleji, İngilizce eğitim programı DYNED’te başarılı olan öğrencilerini ödüllendirerek, öğretmenleriyle birlikte yemek ve gezi düzenledi.


Çocuğunuzun burnu akıyorsa... Sağlık/Kadın Çocuğunuzun burnu akıyorsa...

Soğukların başlaması ile birlikte soğuk algınlığının arttığını belirten Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Sağlığı ve Hastalılları Uzman Dr.Hayriye Daloğlu soğuk algınlığına virüs adı verilen çok küçük mikroorganizmalar sebep olduğunu, bir hapşırık ya da öksürükle saçılan virüsler kolaylıkla kişiden kişiye geçebileceğini belirtti.


“Teröristler kahraman, kahramanlar da terörist oldu” Siyaset “Teröristler kahraman, kahramanlar da terörist oldu”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Adalet Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet GÜNAL Türkiye’deki adalet sistemi hakkında hükümete sert eleştirilerde bulundu.


Galeria Ayakkabı Mağazası Kumluca’da şube açtı Kumluca Galeria Ayakkabı Mağazası Kumluca’da şube açtı

Antalya’da mağazalar zincirini artırarak müşterilerine sınırsız seçenek fırsatı sunan Galeria Ayakkabı Mağazaları şimdi de Kumluca şubesiyle hizmet verecek


Görüntü kirliliğine son! Kemer Görüntü kirliliğine son!

Kemer Belediyesi tarafından başlatılan, ilçe sınırları içinde bulunan fiziki yapıları ve görünüşleriyle görüntü kirliliğine neden olan elektrik trafoları resimlerle donatıldı.


Akın: “AKP halkı kandırıyor” Siyaset Akın: “AKP halkı kandırıyor”

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, AKP’nin halkı kandırdığını dile getirdi. Ekonomik olarak açıklanan rakamların halkı kandırmaya yönelik olduğunu ifade eden Başkan Akın, gerçek rakamların ise ülkenin nasıl kötüye gittiğinin göstergesi olduğunu kaydetti.


AESOB’un dosyası Ankara’da Siyaset AESOB’un dosyası Ankara’da

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok ve ekibi Ankara’ya giderek, esnaf ve sanatkârın sorunlarını aktarmak için hazırladığı dosyayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e sundu.


“Hoş Gelişler Ola” Kepezliler için sahnelendi Kültür/Sanat “Hoş Gelişler Ola” Kepezliler için sahnelendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, Utku Erişik’in ‘Hoş Gelişler Ola’ adlı tek kişilik oyunu Yenimahalle Kültür Merkezi’nde Kepezliler için ücretsiz sahnelendi.


Zatürre çocukları tehdit ediyor Sağlık/Kadın Zatürre çocukları tehdit ediyor

Soğuk algınlığı veya üst solunum yolu enfeksiyonu gibi başlayan zatürre, iki yaş altındaki çocukları, prematüre doğan bebekleri, kreşe giden çocukları tehdit ediyor. Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı, zatürreden korunmanın yollarını anlatıyor.


Havalar soğudu idrar yolu enfeksiyonları arttı Sağlık/Kadın Havalar soğudu idrar yolu enfeksiyonları arttı

Her kadının korkulu rüyalarından biri de idrar yolu enfeksiyonlarıdır. Hayat konforunu bozar; gün boyu sizi çok sık rahatsız eder, hareketlerinizi kısıtlar.


38’inci Hitit Ralli’sinin En Hızlısı Volkan Işık Kemer 38’inci Hitit Ralli’sinin En Hızlısı Volkan Işık

Kemer'de 19-20 Kasım tarihlerinde düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan 38’inci Hitit Rallisi, Türk otomobil sporlarının önde gelen ismi Volkan Işık’ın zaferiyle sonuçlandı. Işık, yarışın iki gününde de genel klasmanda 1’inciliği kimseye kaptırmayarak elinin soğumadığını bir kez daha kanıtladı.


Envar’ın aktif minikleri Güncel Envar’ın aktif minikleri

Özel Antalya Envar Koleji Anasınıfı Öğrencileri, Beden Eğitimi Öğretmenleri Mehmet Doros ile Ali Dilmen tarafından sürekli dinamik eğitime tabi tutuluyorlar.


AEFCA Antalya’da toplandı Güncel AEFCA Antalya’da toplandı

19-23 Aralık 2011 tarihleri arasında Kundu Kervansaray otelde düzenlenecek sempozyum dört gün sürecek. Sempozyumun amacı Türk teknik direktörleri ve futbol profesyonellerini, dünyanın farklı ülkelerinden meslektaşlarıyla aynı platformda buluşturmak.


Özdilekpark AVM, Avrupa’nın en iyileri arasında Güncel Özdilekpark AVM, Avrupa’nın en iyileri arasında

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği'nce, ''Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü''nün verileceği yarışmada Özdilekpark AVM finalistler arasına girdi.


Türk tarımının kalbi Antalya’da atacak Ekonomi/Turizm Türk tarımının kalbi Antalya’da atacak

Türkiye’de son dönemde ihracat atağına geçen tarım sektörü, son teknolojiler, yenilikler ve yeni ürünleri ile 11. Uluslar arası Growtech Eurasia fuarında buluşmaya hazırlanıyor.


Allah’a emanetiz Siyaset Allah’a emanetiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi Deprem Koordinatörü Sayın, Konyaaltı ve Lara bölgesinin deprem karşısında büyük zarar görebileceğini uyarırken, Büyükşehir’in AKP’li Meclis Üyesi Tabur, foseptiklerin büyük tehlike oluşturduğunu söyledi.


YÖRSİAD'ın konuğu rektör Kurtcephe olacak Siyaset YÖRSİAD'ın konuğu rektör Kurtcephe olacak

YÖRSİAD’ın ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) 2011 faaliyet yılı Kasım ayı olağan toplantısında “ Türkiye ve Dünya’daki son gelişmeler Üzerine Değerlendirmeler” tartışılacak.


Envar’da kültür sergisi Güncel Envar’da kültür sergisi

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu 4-B sınıfı öğretmeni Engin Özce ile öğrencileri tarafından okul katlarında açılan kültür sergisi, öğrencilerden büyük ilgi görüyor.


AGİD Kadın Komisyonu yeni üyelerine rozet taktı Güncel AGİD Kadın Komisyonu yeni üyelerine rozet taktı

Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD), kadını komisyonunun yeni üyelerine rozet taktı.Rozet takma törenine dernek üyeleri tarafından yoğun katılım gösterildi.


Ata'yı Anma Kupası Yat yarışları yapıldı Güncel Ata'yı Anma Kupası Yat yarışları yapıldı

Konyaaltı Belediyesi ve Konyaaltı Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KONTAB) tarafından üçüncüsü düzenlenen “Konyaaltı Belediyesi Ata’yı Anma Kupası Yat Yarışları” sona erdi.


Aksu Milli Eğitim MÜdürlüğü'nde ödül töreni Aksu Aksu Milli Eğitim MÜdürlüğü'nde ödül töreni

Aksu Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödül töreni ilçe kaymakamı , ilçe kurum yöneticileri ve Aksu halkının katılımıyla Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.


Satrancın ustaları Deepo’da Güncel Satrancın ustaları Deepo’da

Deepo bir satranç turnuvasına yine ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz hafta sonu yarı finalleri gerçekleşen Antalya il birinciliği satranç turnuvası son sürat devam ediyor.


İyi günde kötü günde Muratpaşa Belediyesi Güncel İyi günde kötü günde Muratpaşa Belediyesi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Yeşildere Mahallesi’nde yangında kül olan evin yerine belediye ekiplerince inşa edilen binada incelemede bulundu.


Dr. Sabri Yurdakul “Çocuklarda Dikkat Eksikliği’ni anlattı Güncel Dr. Sabri Yurdakul “Çocuklarda Dikkat Eksikliği’ni anlattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaptığı televizyon programları ve kitapları tanınan Uzman Doktor Psikiyatrist Sabri Yurdakul’u “Dikkat Eksikliği Nedir?” konulu ücretsiz söyleşide Antalyalılarla buluşturdu.


Tekirova evinde güldü Spor Tekirova evinde güldü

Spor Toto 3.Lig 3.Grupta 13.hafta karşılaşmalarında Tekirova Belediyespor kendi sahasında Çarşambaspor’u 1-0 yendi.


Muratpaşa antreman maçında gibi : 46-27 Spor Muratpaşa antreman maçında gibi : 46-27

Bayanlar Süper Lig’de 7. Haftanın önemli maçında Muratpaşa Belediyespor, İstanbul Emniyet Gücü’nü antreman maçı havasında 46-27 mağlup etti.


Turkcell Cup nefes kesen maçlardan sonra sahiplerini buldu Spor Turkcell Cup nefes kesen maçlardan sonra sahiplerini buldu

Türk tenisinin en prestijli ulusal turnuvası kabul edilen Turkcell Cup Türkiye Büyükler Tenis Şampiyonası, tek erkeklerde Barış Ergüden, tek kadınlarda ise Pemra Özgen’in şampiyonluğu ile sona erdi. Bu sene ilk defa bir markanın adıyla düzenlenen turnuvada yine ilk defa toplam 50 bin TL para ödülü dağıtıldı


Kazanan taraf Kemer Belediyespor oldu Kemer Kazanan taraf Kemer Belediyespor oldu

Antalya Süper Amatör Ligde mücadele eden Kemer Belediyespor Pazar günü Hasyurt Belediyesporla mücadele etti. Rakibini Ali Boz’un 70. dakikada attığı tek golle mağlup eden Kemer Belediyespor sahadan sevinçle ayrıldı.


“Modern tarım uygulamaları artık kaçınılmaz” Siyaset “Modern tarım uygulamaları artık kaçınılmaz”

“Türkiye’nin Biyolojik Mücadelede Dönüşüm Süreci : Zorluklar ve Fırsatlar” Semineri yapıldı


Antalya Kuruluşlararası Masa Tenisi Ligi başladı Spor Antalya Kuruluşlararası Masa Tenisi Ligi başladı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Masa Tenisi İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Kuruluşlar Arası Masa Tenisi Lig müsabakaları 20 Kasım 2010 Pazar günü Atatürk Stadyumu Yaşar Aktay Masa Tenisi Salonunda başladı.


CHP Konyaaltı Kadın Kolları Başkanlığı’na Ümran Yüksel atandı Siyaset CHP Konyaaltı Kadın Kolları Başkanlığı’na Ümran Yüksel atandı

CHP Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı Yüksel Doy’dan boşalan başkanlığa Ümran Yüksel’in ataması yapıldı. İlçe Başkanı Şevket Dirgen, yeni kadın kolları başkanı ve yönetimini kamuoyuna tanıttı.


“AKP vatandaşı 2B konusunda atlatmıştır” Siyaset “AKP vatandaşı 2B konusunda atlatmıştır”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, son gelişmelerle AKP’nin 2B’yi, rant ve seçim malzemesi olarak gördüğünün bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.


Kepez’den şehit ailelerine yeni hizmet binası Güncel Kepez’den şehit ailelerine yeni hizmet binası

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’ne, şehitlere ve şehit ailelerine yaraşır bir hizmet binası yaptıklarını söyledi.


İSTEK’li minikler illüzyon sanatı ile tanıştı Güncel İSTEK’li minikler illüzyon sanatı ile tanıştı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencileri, ‘Sanat Günleri’ etkinliklerinde İllüzyon Sanatçısı İlkay Çiğdem ile buluştu.


Antalyalı Öğrenciler Türel’i ziyaret etti Güncel Antalyalı Öğrenciler Türel’i ziyaret etti

Antalya Kepez Fikret Haluk Saraçoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri, Afyon ve Ankara gezilerinde, Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret ettiler.


Çocuklarda Antibiyotik kullanımında doğru bilinen yanlışlar! Sağlık/Kadın Çocuklarda Antibiyotik kullanımında doğru bilinen yanlışlar!

Özellikle kış aylarında artış gösteren hastalıklarla birlikte, bilinçsiz ve doktor tavsiyesinden uzak antibiyotik alımı da görülmeye başlanıyor. Bu da ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor.


Dev buluşmaya sayılı günler kaldı! Dev buluşmaya sayılı günler kaldı!

Alanında Avrupa’nın en büyük ticari etkinliği olarak kabul edilen SIGN İstanbul, bu yıl 4 salonda 20 bin sektör profesyoneline ev sahipliği yapacak…


Piyano Festivali’nde ücretsiz “Halk” konserleri Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde ücretsiz “Halk” konserleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı Uluslararası Antalya Piyano Festivali 12’nci yılında da ücretsiz halk konserleriyle kentin her noktasına ulaşabilmeyi hedefliyor.


Çevre yolu Antalya’nın vitrini olacak Güncel Çevre yolu Antalya’nın vitrini olacak

Kepez Belediyesi, Gazi Bulvarı’nın, görsel kirliliğin yaşandığı Düdenbaşı Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki bölümünü, ışıklı, su oyunlu su havuzlarının, peyzaj çalışmasının yer aldığı proje çalışmasıyla Antalya’ya yaraşır hale getiriyor.


İstek’te okul aile birliği seçimi Güncel İstek’te okul aile birliği seçimi

İSTEK Antalya Yeditepe Kolejinde, 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri, okulda yapılan seçimle belirlendi.


Kepez’e 248 milyon TL yatırım Güncel Kepez’e 248 milyon TL yatırım

Her bölgeyi ve her kesimi kucaklayan bir anlayışla hareket eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa ilçesindeki Demircakara ve Yeşilbahçe muhtarlıklarının daveti üzerine ziyaret gerçekleştirdi.


Milletvekili Recep Özel ile Ufuk Turu Siyaset Milletvekili Recep Özel ile Ufuk Turu

TBMM 24. Dönem Isparta Milletvekili Recep Özel, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nı (BAKA) ziyaret etti. BAKA’nın sürdürdüğü çalışmaları ve faaliyetlerini takdirle takip ettiğini belirten Milletvekili Özel, bölge milletvekilleriyle birlikte Kalkınma Ajansı’nın tüm çalışmalarına destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.


Check-Up’la erken tanı Sağlık/Kadın Check-Up’la erken tanı

Herhangi bir hastalık olmadan yapılan genel sağlık taraması check-up, erken teşhis açısından büyük önem taşıyor. Uzmanlar, sağlıklı bir hayat sürdürmek isteyenlerin periyodik olarak check-up yaptırmasını öneriyor.


TÜRK-İŞ ile TES-İŞ TEİAŞ’ ta Siyaset TÜRK-İŞ ile TES-İŞ TEİAŞ’ ta

Kısa adı TES-İŞ olan TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Hacı Mevlüt Ünal Başkanlığı’nda Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) 19. İletim ve İşletme Grup Müdürlüğü’nde toplantı yaptı.


“Eşit işe eşit ücret aldatmacası” Siyaset “Eşit işe eşit ücret aldatmacası”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Kamu çalışanlarının mali haklarını düzenleyen 666 sayılı KHK ile kamu çalışanları arasındaki eşitsizlik daha da artmış, öğretmen ve diğer eğitim-bilim çalışanları ise yok sayılmıştır.” dedi.


Güney Afrika Turizm Bakan Yardımcısı’ndan ATSO’ya ziyaret Siyaset Güney Afrika Turizm Bakan Yardımcısı’ndan ATSO’ya ziyaret

Güney Afrika Cumhuriyeti Turizm Bakan Yardımcısı Tokizile Xasa ve Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Tebogo Seokolo ve Bakanlık bürakratları, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’ın daveti üzerine ATSO’yu ziyaret ettiler.


EVGÖR’den Öğretmenlere özel kampanya! EVGÖR’den Öğretmenlere özel kampanya!

Türkiye’nin katile ödüllü mobilya markası EVGÖR, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel bir fırsat kampanyası başlattı. Kampanya sayesinde, yeni evlenecek olan ya da evini yenilemek isteyen Öğretmenler, Kasım ayı sonuna kadar EVGÖR Mobilya’dan yapacakları tüm alışverişlerde ekstra %10 indirimden yararlanabilecek.


Zeytinde pazar hedefi Irak Ekonomi/Turizm Zeytinde pazar hedefi Irak

Türk zeytin ve zeytinyağı sektörü, son 4 sezonda ihracatta yaşadığı kan kaybına rağmen artış kaydettiği birkaç ülke arasında yer alan Irak’a olan ihracatını daha da artırmak için Irak-Erbil’de 21-24 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan Agrofood-Irak Fuarı’na Türk ikinci kez katılacak. Irak özellikle sofralık zeytin ihracatçılarının hedef pazarı konumunda.


Muratpaşa’nın ilk rakibi Çek Cumhuriyeti Spor Muratpaşa’nın ilk rakibi Çek Cumhuriyeti

Challenge Kupası’nda mücadele eden Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, 4. Tur da Çek Cumhuriyeti’nden VS Sokol Pisek takımı ile eşleşti.


Kardeşinden alınan kök hücre ile 2. hayat Güncel Kardeşinden alınan kök hücre ile 2. hayat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Onkoloji ve Stem Hücre Transplantasyon Ünitesi Direktörü Prof. Dr. Yener Koç tarafından, Akut Myeloid Lösemi rahatsızlığı nedeni ile hastaneye kaldırılan İsa Büyüköztürk'e kardeşinden alınan haploidentik kök hücre (tam uyumlu olmayan) allojenik ilik başarıyla nakledildi.


Club Med Palmiye Tatil Köyü çağ atladı Kemer Club Med Palmiye Tatil Köyü çağ atladı

Kemer’in en önemli tatil köylerinden birisi olan ve geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren, tüm dünyada hızla yayılan Green Globe Sertifika sistemine geçen Club Med Palmiye Tatil Köyü, sistemin hayat geçmesi ile hem çevreye olan katkısı hem de ekonomik olarak elde ettiği katkı ile sistemin keyfini yaşıyor.


Envar’da hijyen mutfak Güncel Envar’da hijyen mutfak

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları, bünyesindeki öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanlarını kendi mutfağında en hijyenik ortamda hazırladığı yemekler ile sağlıklı beslenmelerini sağlıyor.


Şampiyonlar TED Antalya Kolejinde Güncel Şampiyonlar TED Antalya Kolejinde

Türk motor sporları tarihinin uluslararası alanda en başarılı ralli pilotu unvanını taşıyan Volkan IŞIK ve Halim ATEŞ, TED Antalya Kolejinde öğrencilerle buluştu.


Ekonomik ve Bilimsel Danışma Kurulu üyeliğine Boztosun seçildi Güncel Ekonomik ve Bilimsel Danışma Kurulu üyeliğine Boztosun seçildi

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. N. Ayşe Odman Boztosun, Avrupa Patent Ofisi (European Patent Office - EPO)'nin yeni oluşturulan Ekonomik ve Bilimsel Danışma Kurulu'na davet edildi.


STDM Yörükleri ziyaret etti Güncel STDM Yörükleri ziyaret etti

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM)’nin planlı faaliyetleri kapsamında Antalya Yörükler Derneği ile bir araya geldi.


Mertcan’ın büyük başarısı Güncel Mertcan’ın büyük başarısı

Iseworld ve Globalise ‘in TED Genel Merkezi ile ortaklaşa yürüttüğü “Globalise TED Okulları 2011-2012 öğretim yılı ABD Burslu Öğrenci Değişim Programı” sonuçlandı.


Çevreci minikler çevre duyarlılıklarını resme döktüler Manavgat Çevreci minikler çevre duyarlılıklarını resme döktüler

Manavgat Kızılağaç’ta bulunan Club Nena, Eko okul sponsoru oldukları Ünal Akpınar İ.Ö.O. ana sınıfı öğrencilerini okullarında ziyaret ederek, kısa bir süre önce otele yaptıkları geziyi takiben çevre konulu bir resim yarışması düzenledi.


ABT’den öğretmenlere jest Kültür/Sanat ABT’den öğretmenlere jest

2011–2012 sezonunda perdelerini Orhan Kemal’in unutulmaz eseri “Tersine Dünya” ile açan Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, öğretmenleri unutmadı.


Türel’den müjde! Siyaset Türel’den müjde!

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katıldığı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında, vatandaşların, 2 B arazilerinde geçmişte ödediği ecrimisil bedellerinden, yapı bedellerinin düşülerek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.


“Çocuklara yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır” Siyaset “Çocuklara yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır”

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı ‘Çocuk Hakları Haftası’ sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.


Kepez’de gönül sohbetleri Güncel Kepez’de gönül sohbetleri

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal ve kültürel etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.Her hafta düzenlenecek olan ve ilki Kent Ormanı Osmanlı Otağında gerçekleştirilen “Kepez’de Gönül sohbetleri” programı, Tasavvuf ve Divan Edebiyatı sevenlerini bir araya getirdi.


MHP’de beklenmeyen istifa! Siyaset MHP’de beklenmeyen istifa!

MHP Antalya Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Hasan Uç, partideki görevinden ve parti üyeliğinden istifa etti.


Ülken Muratpaşa ve Konyaaltı İlçe Örgütlerini ziyaret etti Siyaset Ülken Muratpaşa ve Konyaaltı İlçe Örgütlerini ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Özer Ahmet Ülken Yönetimi ile merkez ilçe örgütlerinden Muratpaşa ve Konyaaltı İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti.


“Antalya Stadyum Sorununa Bakan El Koysun!” Siyaset “Antalya Stadyum Sorununa Bakan El Koysun!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr.Mehmet Günal sporun barış dostluk ve kardeşlik olduğunu söyleyerek, sporun siyaset üstü tutulmasını ve tüm vatandaşların spor yapmasının ve sporun bir hayat tarzı haline getirilmesinin sağlanması gerektiğini söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...