Pazar, 18 Ağustos 2019
Başkan Akaydın, personelinin nikahını kıydı Güncel Başkan Akaydın, personelinin nikahını kıydı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, iki belediye personelinin nikahını kıydı.


Doğa ve dağ tutkunları için film yarışması Kültür/Sanat Doğa ve dağ tutkunları için film yarışması

Dağ Kültürü Derneği tarafından National Geographic Türkiye’nin desteği ve Mineral Event organizasyonuyla düzenlenen 2. Doğa Filmleri Yarışması için başvurular başladı.


Lara Rotary Kulübü Onkoloji Tenis Turnuvası Spor Lara Rotary Kulübü Onkoloji Tenis Turnuvası

Lara Rotary kulübü 11 - 25 Eylül tarihleri arasında Grida City Tenis Arena tesislerinde A.Ü Onkoloji bölümünde tedavi gören kanser hastaların yararına tenis turnuvası düzenliyor.


Çocuklarınızın sırtı ağır yükler altında ezilmesin Sağlık/Kadın Çocuklarınızın sırtı ağır yükler altında ezilmesin

Sürekli ağır çanta taşıyan çocuklarda erişkinlik döneminde omurga problemi görülme riski artıyor.


Okul Çocuklarında kulakta sıvı birikimine dikkat! Sağlık/Kadın Okul Çocuklarında kulakta sıvı birikimine dikkat!

Okul çağındaki çocuğunuz son dönemde çok fazla üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyorsa, daha sık alerji oluyorsa, derslerinde eskisi kadar başarılı değilse, ilgisizse; daha sinirli ve gerginse, televizyonun sesini duymak için ona daha çok yaklaşıyorsa, ağzı açık uyuyor ve horluyorsa, tepkileri daha yavaş ve yaşıtlarına göre algılaması daha düşükse dikkat!


Büyükşehir’den Kepezli kadınlara özel spor merkezi Güncel Büyükşehir’den Kepezli kadınlara özel spor merkezi

Büyükşehir Belediyesi, Kepezli kadınlara özel spor merkezi açacak. Kepez ASMEK altında faaliyet gösterecek merkezde, ağırlıklı olarak kadınlara yönelik pilates kursları verilecek.


Zafer mahallesine hizmet yağıyor Güncel Zafer mahallesine hizmet yağıyor

Kepez Belediyesi, Zafer mahallesinde 20 bin 500 metre karelik alanda yaptığı park çalışmasının ardından, şimdide bölgede asfalt çalışmasına başladı.


Okulda spor yaralanmaları kalıcı hasarlara neden olabilir Sağlık/Kadın Okulda spor yaralanmaları kalıcı hasarlara neden olabilir

Çocukluk ve ergenlik döneminde okulda yaşanan spor yaralanmaları sık görülen ciddi kazalardır. Okulda gerçekleşebilecek sakatlanmalara doğru müdahale edilmediğinde ise kalıcı hasarlar ortaya çıkabilmektedir.


Uyum Eğitimi Semineri Döşemealtı Uyum Eğitimi Semineri

İlimize ilk defa atanan aday öğretmenlere yönelik “Uyum Eğitimi” semineri Yeşilbayır İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde başladı. Seminere, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer telekonferans aracılığıyla canlı bağlantı yaparak katıldı.


“Provokatörlüğün yeri ve zamanı değil” Siyaset “Provokatörlüğün yeri ve zamanı değil”

Toplu taşımada uygulamaya konulan yeni sistem için Antalya Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gönenç, kontak kapatmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirterek, “Provokatörlüğün yeri ve zamanı değildir. Vatandaşı mağdur etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.


Kızlar Futbol Turnuvası’nın şampiyonu KKTC oldu Spor Kızlar Futbol Turnuvası’nın şampiyonu KKTC oldu

Antalya’yı kadın futbolunda marka yapmak ve kadın futboluna dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Uluslararası 17 Yaş Altı Kızlar Futbol Turnuvası’nın şampiyonu KKTC Futbol karması oldu. Şampiyonlar, kupalarını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal’ın elinden aldı.


“Minibüsçülerin isyanı duyulmalı” Siyaset “Minibüsçülerin isyanı duyulmalı”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, minibüsçü esnafının sıkıntılarına kulak tıkanmaması gerektiğini söyledi.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımları yenileniyor Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımları yenileniyor

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımlarında yenilenme amacıyla tadilat yapılıyor. Başhekim Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, çalışmalar tamamlandığı zaman Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımlarının bölgenin en modern ve en gelişmiş yoğun bakımları olacağını açıkladı.


Çavuşoğlu: “Türk dış politikası değişiyor” Siyaset Çavuşoğlu: “Türk dış politikası değişiyor”

Kısa adı KONYSİAD olan Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneğinin 2011-2012 faaliyet dönemi üç aylık yaz tatilinin ardından Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuk olduğu kahvaltılı toplantıyla start aldı.


KBT’nin tiyatro kursuna davetlisiniz Kültür/Sanat KBT’nin tiyatro kursuna davetlisiniz

Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT)’nun, 2011–2012 dönemi tiyatro eğitim kursunun kayıtları başladı.


Kepez’den okullara yüzde yüz destek Güncel Kepez’den okullara yüzde yüz destek

Kepez Belediyesi, yeni eğitim yılı öncesi 15 okulun bahçesine 2 bin 140 ton sıcak asfalt döktü; birçok okulun da bakımını, onarımını ve çevre düzenlemesini yaptı.


Halk Ekmek büfe işletmecisi arıyor Güncel Halk Ekmek büfe işletmecisi arıyor

Türkiye’nin alanında en ileri teknolojiye sahip tesisi olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, kentin değişik semtlerinde yer alan ekmek büfelerini çalıştıracak talipli arıyor.


Güneşev halkı bilgilendiriyor Güncel Güneşev halkı bilgilendiriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi’nde, ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları’ ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapılıyor. Uzmanlar, başta öğrenciler olmak üzere ilgili herkese güneşten nasıl enerji edileceğini anlatıyor.


Kepezli çocuklara 12 ay spor Spor Kepezli çocuklara 12 ay spor

Kepez Belediyesi’nin, 8 branşta açacağı spor okullarının 2011–2012 eğitim dönemi kayıtları başladı.


ANSAN Yılmaz Güney’i Andı Kültür/Sanat ANSAN Yılmaz Güney’i Andı

Sinemacı- yönetmen Yılmaz Güney, 9 Eylül Cuma günü saat:18.00’de “Antalya Sanatçılar Derneği” salonunda film gösterimiyle anıldı.


Büyükşehir okulları güzelleştiriyor Güncel Büyükşehir okulları güzelleştiriyor

Antalya’daki okulların güzelleştirilmesi ve çevre düzenlemesine destek veren Büyükşehir Belediyesi, 2011-2012 eğitim öğretim yılı öncesinde, okullardan gelen talepler doğrultusunda, okulların bahçe ve çevre düzenlemesini yapıyor.


Tatilde zirveye 15 bin kişi çıktı Kemer Tatilde zirveye 15 bin kişi çıktı

Olympos Teleferik, dokuz günlük bayram tatilinde geçen yılın bayram dönemine göre büyük artışla Tahtalı Dağı’nın zirvesine 15 bin konuk taşıdı.


Optimum Çalışanları Çocuklar İçin Tasarladı Optimum Çalışanları Çocuklar İçin Tasarladı

İlköğrenimini tamamlayamamış yüzlerce çocuğumuza okul kapısını açacak İstanbul'un ev sahipliğinde, en geniş kentsel sanat ve sosyal sorumluluk projesi Stars Of Istanbul açıkhava sergisi başlıyor.


Altın Portakal’da Uzun Koşu Başladı Kültür/Sanat Altın Portakal’da Uzun Koşu Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen 48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması dalında yarışacak filmler açıklandı.


Anadolu Üniversitesi'nde kayıt işlemleri başlıyor Anadolu Üniversitesi'nde kayıt işlemleri başlıyor

ÖSYS ile dönemlik-kredili programlara yerleştirilen adayların kayıt işlemlerinin 12–23 Eylül 2011 tarihleri arasında http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden İnternet başvuru ve AÖF bürolarından kayıt olmak üzere iki aşamalı yapılacağı bildirildi.


2012 Dünya Şampiyonası bayrağı Antalya’da Güncel 2012 Dünya Şampiyonası bayrağı Antalya’da

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, Kasım 2012 tarihinde Antalya’da yapılacak 8’inci Uluslararası İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonası’nın bayrağını teslim aldı.


Antalya Bayram Coşkusunu Turkcell’le Yaşadı Güncel Antalya Bayram Coşkusunu Turkcell’le Yaşadı

Turkcell’liler bayramda yakınlarıyla 737.7 milyon dakika konuştu, 818.8 milyon adet SMS attı. Antalya en çok konuşan ve SMS atan 4. İl oldu


Zabıtadan yaşlılara ziyaret Güncel Zabıtadan yaşlılara ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ilçelerin zabıta müdürleri Zabıta Haftası nedeniyle Fethi Bayçın ve Büyükşehir huzurevlerini ziyaret ederek, yaşlılarla bir araya geldi.


Tekirova’da hedef galibiyet Spor Tekirova’da hedef galibiyet

Tekirova Belediyespor bu hafta kendi evinde Nilüferspor ile karşılaşacak. Tekirovaspor’da tek hedef galibiyet.


Kuzdere’ye yeni köprü Güncel Kuzdere’ye yeni köprü

Yıllardan beri Kemer Kuzdere Mahallesi halkına hizmet veren Karataş mevkii de bulanan Karataş köprüsü yıkılıp yeniden yapılıyor.


Güzergahlara yeni düzenleme Güncel Güzergahlara yeni düzenleme

Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu Yeni Toplu Taşıma Sistemi güzergahları yeniden düzenlendi. Uygun görülen öneri ve talepler doğrultusunda hat sayısı 96’ya yükseldi. 5 terminal hattından 4’ünün güzergahı değişti. 9 gece hattı ise kesintisiz ulaşımı sağlayacak.


Yol ve kaldırımlara deterjanlı temizlik Güncel Yol ve kaldırımlara deterjanlı temizlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi ve İşletme Şube Müdürlüğü, şehri temiz tutmak ve güzelleştirmek için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Antalya’nın cadde ve kaldırımları deterjanlı yol yıkama ve silme aracıyla temizleniyor.


Dayıdan yeğene böbrek nakli Güncel Dayıdan yeğene böbrek nakli

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla Birol Taşdelen'in(43) böbreği, yeğeni Ali Kunt'a(20) nakledildi.


Gelecek Fütüristler Zirve’sine Gelecek Gelecek Fütüristler Zirve’sine Gelecek

Gelecek, değişiklikleri nasıl ele alacağımız, fikirlerimiz, çözüm önerilerimiz, uzgörülerimiz dünyanın takip ettiği iki “Gelecek Yorumcusu” Jerome C Glenn ve Ramez Naam ile Fütüristler Zirvesi’nde tartışılacak.


“Engelsiz bir Kemer” Kemer “Engelsiz bir Kemer”

Etimesgut Belediye Başkan Yardımcı Cemal Satılmış , Kaya-Der Kamu Yönetimleri Akademi Derneği adına İsmail Arslan ve beraberlerinde 14 kişiden oluşan işlerinde Engelli vatandaşlarında bulunduğu grup Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ü makamında ziyaret etti.


Antalya esnafına özel kredi kartı Güncel Antalya esnafına özel kredi kartı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Denizbank arasında imzalanan protokolle, Antalyalı esnafa özel kredi kartı üretilecek. Kart, esnafa birçok avantaj sağlayacak.


Akdeniz Üniversitesi ile tarım işbirliği Güncel Akdeniz Üniversitesi ile tarım işbirliği

Amerika Birleşik Devletleri Rutgers Üniversitesi (New Jersey), Tarım, Gıda ve Kaynak Ekonomisi Bölümü’nden Tarımsal İşletmecilik Uzmanı Prof. Dr. Robin Brumfield, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nün davetlisi olarak 1 Eylül - 25 Aralık 2011 tarihleri arasında bilimsel çalışma (sabbatical) yapmak üzere Akdeniz Üniversitesi’nde bulunacak.


Türkiye’nin en iyi resortü Kemer Resort Hotel Kemer Türkiye’nin en iyi resortü Kemer Resort Hotel

Kemer Resort Hotel, ödüle doymuyor. 1993 yılından bu yana binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen World Travel Awards’ün birincileri belli oldu. Kemer Resort Hotel “World Travel Awards” oylamalarında Türkiye’nin En İyi Resort’u seçildi.


CHP’nin yeni Antalya il yönetiminden ilk toplantı Siyaset CHP’nin yeni Antalya il yönetiminden ilk toplantı

26 Ağustos’ta atanan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya yeni il yönetimi, bayram tatilinin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Özer Ülken Başkanlığı’ndaki 21 kişilik yönetim kurulu üyeleri tek tek kendilerini tanıttıktan sonra hedeflerini anlattılar. Yeni yönetim daha sonra yemekte bir araya geldi.


Envar farklılaşıyor Güncel Envar farklılaşıyor

Özel Antalya Envar Koleji, yeni eğitim-öğretim dönemine girerken, bir dizi yeniliklere imza artıyor. Eğitim camiasının efsane öğretmeni Mehmet Ali Sarıca’nın Liseler Müdürlüğüne getirilmesinin ardından, branş ve sınıf öğretmenlerinde de kadro genişletilerek okul, yeni öğretmenler ile takviye edildi.


Vali Altıparmak’tan iadei ziyaretler Güncel Vali Altıparmak’tan iadei ziyaretler

Vali Dr. Ahmet Altıparmak daha önce kendisine ziyarette bulunan Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, 2. İdare Mahkemesi Başkanı Cihan Mezkit ve 3. İdare Mahkemesi Başkanı Kamil Ergün’e iade-i ziyaretlerde bulundu.


Budama atıklarından bitki üretiliyor Güncel Budama atıklarından bitki üretiliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, budanan ağaç atıklarından üretim yapıyor. Budama atıkları, yeniden bitki olarak doğayla buluşuyor. Antalya caddeleri, rengarenk çiçeklerle süsleniyor.


Duayen gazeteci Erdal Orhan’ın Objektifinden anlamlı bir fotoğraf Güncel Duayen gazeteci Erdal Orhan’ın Objektifinden anlamlı bir fotoğraf

Duayen gazeteci Erdal Orhan’ın seçim döneminde objektifine yansıyan anlamlı fotoğraf Emniyet Teşkilatı’nın tanıtım afişlerini süslüyor.


Portakal’da Biletler Çiçek Açacak Güncel Portakal’da Biletler Çiçek Açacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Antalya Kültür Merkezi’nde gösterilecek yarışma filmleri bilet fiyatları açıklandı.


Gezici TIR ‘Giderayak’ oyunuyla güldürecek Güncel Gezici TIR ‘Giderayak’ oyunuyla güldürecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gezici Etkinlik TIR’ı, sanatı halkla buluşturmaya devam ediyor. Ankara Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği ‘Giderayak’ adlı tiyatro oyunu etkinlik aracıyla Ermenek, Yenimahalle ve Döşemealtı’nda halkla buluşacak.


Çocuklarda ayakkabı seçimi Sağlık/Kadın Çocuklarda ayakkabı seçimi

Çocukların çoğunluğu ilk yaş günlerine yakın tarihlerde yürümeye başlarlar. Çocuklar yürümeye ilk başladıklarında anne-babaların ilk sorusu nasıl bir ayakkabı giydirilmelidir olmaktadır.


Trans Anatolia’nın startı Akaydın’dan Güncel Trans Anatolia’nın startı Akaydın’dan

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Trans Anatolia Rally’sinin startını verdi.


Zabıtalardan Tursun’a Ziyaret Döşemealtı Zabıtalardan Tursun’a Ziyaret

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıldönümü nedeniyle Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’u makamında ziyaret eden zabıtalar, halkın ve kentin huzuru için çalıştıklarını belirttiler.


Cumhuriyet ve Kızılarık’a 1.5 kilometre sıcak asfalt Güncel Cumhuriyet ve Kızılarık’a 1.5 kilometre sıcak asfalt

Muratpaşa Belediyesi’nce, Cumhuriyet ve Kızılarık Mahalleleri’nde yaklaşık 1.5 kilometre asfaltlama çalışması ve gereksinimi olan sokaklarda da onarım çalışması yapıldı


Takı Olarak Kombine Spor Takı Olarak Kombine

Düğün sezonları Ramazan ayının bitmesiyle hızlandı. Düğünlere ilginç takı hediyeleride geliyor. Antalyaspor Bucak temsilcisi Kahraman Köktürk "Bucak ilçesinde yaşayan Antalyaspor taraftarlarından bir tanesi evlenen arkadaşına düğün takısı olarak kombine bilet hediye etmek istedi.


Yaz Futbol Okulu’nda sertifika heyecanı Spor Yaz Futbol Okulu’nda sertifika heyecanı

MedicalPark Antalyaspor Yaz Futbol Okulu, muhteşem bir törenle sona erdi. 1996 – 2004 yılları arasında doğan 200 futbolcu adayı, Hasan Subaşı Tesisleri’nde düzenlenen organizasyonla sertifikalarını aldı.


Transferin “EN”leri belli oldu Spor Transferin “EN”leri belli oldu

2011- 2012 futbol sezonu birinci transfer ve tescil dönemi sona ererken, geride kalan 12 haftalık sürede, yazılı basında tam 59 bin 783 transfer haberinin yayınlandığı tespit edildi.


“Vatandaş devrim değil ulaşım istiyor” Siyaset “Vatandaş devrim değil ulaşım istiyor”

Antalyalıların Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın tarafından ‘ulaşımda devrim’ adı altında adeta cezalandırıldığını söyleyen Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Güldal, “Vatandaş devrim değil ulaşım istiyor” dedi.


Sanatçılar kostümleriyle şiddete karşı elele Sanatçılar kostümleriyle şiddete karşı elele

18 tanınmış ismin kendileri için büyük anısı olan kostümlerini önemli bir toplumsal sorun olan aile içi şiddete dikkat çekmek amacıyla bağışladığı “Kostümlerle El Ele” projesi, 8 – 25 Eylül tarihleri arasında, www.modaset.com web sitesiyle eş zamanlı olarak Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


Autoshow hazırlıkları hızlandı Otomotiv Autoshow hazırlıkları hızlandı

Autoshow 2011 fuarı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Fuar tarihi yaklaşırken otomotiv bayileri ile yapılan toplantıda , fuar öncesi hazırlıklar ve fuar sürecinde yapılacak genel çalışmalar değerlendirildi.


GATAB, 10.000 otel çalışanına eğitim verdi Kemer GATAB, 10.000 otel çalışanına eğitim verdi

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından; 2006 yılından itibaren devam eden ‘Katı Atık Yönetim Sistemi’ eğitimlerinde şimdiye kadar 35 otele eğitim verilirken yaklaşık 10 bin turizm çalışanı bilgilendirildi.


Zabıta Müdürleri Kepez’de Güncel Zabıta Müdürleri Kepez’de

Her yıl 4-8 Eylül günleri arası kutlanan “Zabıta Haftası” etkinlikleri kapsamında, Antalya’da görevli zabıta müdürleri Kepez Belediyesi Başkan Vekili Serhat Demir’i makamında ziyaret etti.


Kepez’den 14 muhtar evi Güncel Kepez’den 14 muhtar evi

Kepez Belediyesi, ilçeyi birlikte yönetme anlayışını paylaştığı muhtarların, daha modern ortamlarda hizmet vermesi amacı ile yatırım programına aldığı 12 muhtar evinin inşasını tamamladı.


CHP’den yardım eli Siyaset CHP’den yardım eli

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Kadın Kolları Yönetimi, Ramazan ayında başlattığı yardım seferberliğine bayramdan sonra da devam ediyor.


CHP’den Akseki çıkarması Akseki CHP’den Akseki çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Akseki’de bazı etkinliklere katıldı. Pınarbaşı köyündeki Keşkek Festivali’ne konuk olan CHP’li heyet burada köylülerle birlikte yöresel oyunlar oynayarak onların coşkusuna ortak oldu.


Başkan Evcilmen’den zabıtalara kutlama Güncel Başkan Evcilmen’den zabıtalara kutlama

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 185’inci yıldönümü, Antalya’da 5 merkez belediye tarafından ortak gerçekleştirilen etkinliklerle kutlanıyor.


Zabıta Teşkilatı'ndan Başkan Böcek'e ziyaret Eğitim Zabıta Teşkilatı'ndan Başkan Böcek'e ziyaret

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. Yıldönümü sebebiyle Teşkilat yöneticileri Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret ettiler


Ali Turan yeni yaşını kutladı Spor Ali Turan yeni yaşını kutladı

MedicalPark Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı, futbolcu Ali Turan’ın doğum günü ile renkli anlar yaşadı.


ABT’de yeni sezon Kültür/Sanat ABT’de yeni sezon

2010–2011 sezonunda tüm oyunlarını kapalı gişe oynayan Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, il içi ve il dışı turnelerle geçen yoğun bir dönemin hemen ardından yeni sezon için hazırlıklarına başladı.


Muratpaşa yeni sezona hazırlanıyor Spor Muratpaşa yeni sezona hazırlanıyor

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımı yeni sezon hazırlıklarına Süleyman Evcilmen Spor Salon’unda devam ediyor. Bayanlar Hentbol Süper Lig takımlarından Muratpaşa Belediyespor'da yeni sezon hazırlıkları sürüyor.


Zabıta Teşkilatı 185’inci yaşını kutluyor Güncel Zabıta Teşkilatı 185’inci yaşını kutluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 185’inci yıldönümünü törenlerle kutladı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama töreninin ardından kortej halinde vatandaşları selamlayan Antalya Zabıtası, esnafa ve vatandaşa karanfil dağıttı.


İstekliler yeni döneme hazır Güncel İstekliler yeni döneme hazır

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji öğretmenleri, 19 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı öncesi program hazırlıklarına başladı. Yeni dönemin hazırlıkları kapsamında bir araya gelen İstek’li öğretmenler, aralarına yeni katılan arkadaşlarıyla tanışıp kaynaşarak, hep birlikte yeni dönem çalışmalarını gözden geçirdi.


Kepez’de Ramazan, kardeşlik ortamında yaşandı Güncel Kepez’de Ramazan, kardeşlik ortamında yaşandı

Kepez Belediyesi, düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerle, ilçe halkına kardeşlik ortamı içerisinde geleneksel Ramazan’ı yaşattı.


Zabıta Müdürleri'nden Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel Zabıta Müdürleri'nden Vali Altıparmak'a ziyaret

Her yıl 4-11 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Haluk Özkan beraberindeki İlçe Zabıta Müdürleri ile Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı ziyaret etti.


Tekirova’ya doğa yürüyüşü Güncel Tekirova’ya doğa yürüyüşü

Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün halkın sportif yaşantısına katkı sağlamak, vatandaşları kentin doğal ve tarihi güzellikleriyle buluşturmak amacıyla 18 Eylül Pazar günü Tekirova Koyu’na ücretsiz doğa yürüyüşü düzenliyor.


Habibler Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılıyor Güncel Habibler Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ilçesi Habibler Mahallesi’nde hizmete soktuğu Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 9 Eylül Cuma günü resmi olarak açılıyor. Açılışa tüm Antalyalılar davetli.


Adam&Eve’den esinlenen “Yansımalar” Güncel Adam&Eve’den esinlenen “Yansımalar”

Sanatçı ve Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlileri Naile Çevik ve Bülent Salderay’ ın, Adam&Eve Hotels’ in mimarisinden esinlenerek hazırladıkları eserlerden oluşan “Yansımalar” Sergisi 26 Ağustos’ da sanatseverlerin beğenisine sunuldu


Dünya modası Troia'da buluşacak Dünya modası Troia'da buluşacak

Çalışmalarına aralıksız devam edilen ve 18-19-20-21-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Çanakkale Ören yerindeki 3.000 yıllık kültürel değer Troia’nın içinde gerçekleşecek TROİA FASHION WEEK (Troia Moda Haftası) için çalışmalara başlandı.


Kepez’den kadınlara beş yıldızlı spor hizmeti Güncel Kepez’den kadınlara beş yıldızlı spor hizmeti

Kepez Belediyesi, ilçede spor yapmak isteyen kadınlara yönelik, ücretsiz olarak 5 noktada step-aerobik ve pilates kursu açıyor.


Magazin gündemi en çok “Sert” boşanmayı konuştu Magazin gündemi en çok “Sert” boşanmayı konuştu

Ağustos ayında sanat ve sosyete dünyası İvana – Yurdal Sert ayrılığına kilitlendi. Medya Takibi Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, sosyetik ikoncan İvana Sert’in eşi Yurdal Sert ile yaşadığı iddialı boşanma süreci geçtiğimiz ay magazin sayfalarında 60’a yakın habere konu olduğu ortaya çıktı.


ANTDOB yeni sanat sezonuna merhaba dedi Kültür/Sanat ANTDOB yeni sanat sezonuna merhaba dedi

Antalya Devlet Opera ve Balesi 2011 / 2012 sanat sezonunu açtı. Yeni sezonda oldukça güçlü eserlerle perdelerini açacak olan ANTDOB sanatçıları ve çalışanları 5 Eylül’de sahnelerinin yer aldığı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde biraraya geldiler.


Budak’tan enflasyon açıklaması Ekonomi/Turizm Budak’tan enflasyon açıklaması

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman BUDAK “Enflasyon oranındaki yazlık düşüş Ramazan ayı ve döviz kuru artışı kaynaklı olarak gıda ve akaryakıt-ulaşım fiyatlarındaki artışla birlikte son bulmuş ve enflasyon oranı TÜFE’de aylık % 0,73, yıllık % 6,65 düzeyine çıkmıştır.” Dedi.


Sky Airlines, “Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi” Güncel Sky Airlines, “Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi”

WTA (World Travel Awards) tarafından bu yıl 18. defa düzenlenen ve dünyanın en prestijli seyahat ve turizm ödüllerin sahiplerini bulduğu ödül töreninde, Sky Airlines, üst üste ikinci defa “Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi” ödülünü kazandı.


“Hepimize görev düşüyor” Siyaset “Hepimize görev düşüyor”

Antalya’nın çeşitli bölgelerinden 22 muhtar Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret ederek toplu taşıma konusundaki sorunları ve önerilerini anlattılar.


Yıldıray Sapan, 7 milyar lirayı sordu Siyaset Yıldıray Sapan, 7 milyar lirayı sordu

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Türk Telekom’dan devletin alması gereken Hazine Payı’nın kaldırılması nedeni ile oluşan 7 milyar liralık gelir kaybı ile ilgili soru önergesi verdi.


TV’deki GSM reklamları Ramazan’da 361 saati aştı TV’deki GSM reklamları Ramazan’da 361 saati aştı

Ağustos ayında televizyonda yine en çok GSM şirketlerinin reklamlarının yayınlandığı ortaya çıktı. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, ekrandaki reklamları mercek altına aldığı araştırmaya göre, Ramazan ayında GSM şirketlerinin ekranda toplam 361 saat reklamının yayınlandığı belirlenirken, en çok reklamı 14 bin 729 reklam spotuyla ‘Turkcell’in verdiği görüldü.


Korkutelili eğitimcilerden Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel Korkutelili eğitimcilerden Vali Altıparmak'a ziyaret

Korkuteli Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı Başkan Vekili Gazeteci Cevat Alp, Yönetim Kurulu Başkanı Galip Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti.


Antalya Büyükşehir Basketbol Takımı sezon açılışını yaptı Spor Antalya Büyükşehir Basketbol Takımı sezon açılışını yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, yeni sezonun resmi açılışını yaptı. Başkan Mustafa Akaydın, takıma başarı dilerken, Antalya’ya Basketbol Arena yapacaklarını müjdeledi.


Efsane Müdür Envar’da Güncel Efsane Müdür Envar’da

Eğitim camiasının efsane müdürü, Anadolu Liseleri’nin ünlü ismi Mehmet Ali Sarıca, Özel Antalya Envar Koleji’ne transfer oldu.


MHP şehitleri unutmadı Siyaset MHP şehitleri unutmadı

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Millet Vekili Yusuf Ziya İrbeç ve beraberindeki heyetle birlikte Tefenni MHP İlçe Yönetimi 17. 08,2011 de Hakkâri Çukurca Zap Karakolunda Vatani Görevi sırasında şehit düşen Serkan Altay’ın Ailesini ziyaret ettiler.


Futbol Hakemleri bir araya geldi Spor Futbol Hakemleri bir araya geldi

Antalya Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri derneğinin düzenlemiş olduğu bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.


Ağustos’ta iz bırakan olaylar Ağustos’ta iz bırakan olaylar

Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan olay, kişi ve kurumları belli oldu. Artan terör olayları, şike operasyonu, Somali’ye yapılan yardım ve ziyaretler, ayın dikkat çeken başlıklarıydı.


GATAB ulusal basında Kemer GATAB ulusal basında

Türkiye’nin en önemli ulusal ekonomi gazetesi olan DÜNYA, GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras’ı sayfalarına taşıdı. Gazetenin manşetinden “Antalya, Doğa Olimpiyatları İle Ekim’de 15 Bin Turist Bekliyor” başlığı ile duyurulan haberde GATAB’ın Kemer ve bölgesi için yaptığı çalışmalara geniş yer verildi.


Best Western Khan Hotel, ‘Global Kalite Ödülü’nün sahibi oldu Güncel Best Western Khan Hotel, ‘Global Kalite Ödülü’nün sahibi oldu

Best Western Khan Hotel, uluslararası Best Western (BW International) zinciri tarafından her yıl verilen ‘Global Kalite Ödülü’nü bu yıl da almaya hak kazandı. Kaliteden taviz vermeyen hizmet anlayışı ile fark yaratan Best Western Khan Hotel böylece sektörde adını altın harflerle bir kez daha yazdırmış oldu.


G.Saray transfer haberlerine ambargo koydu Spor G.Saray transfer haberlerine ambargo koydu

Ağustos ayı transfer gündemine yine ‘Aslan’ pençesini vurdu. Medya Takip Ajansı Interpress’in yazılı basını kapsayan araştırmasına göre, Galatasaray ezeli rakiplerini geçtiğimiz ay da geride bırakarak çıkan transfer haberlerinde en çok ismi geçen takım oldu.


Oğuldan babaya böbrek nakli Güncel Oğuldan babaya böbrek nakli

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Organ Nakli Medikal Direktörü Doç. Dr. Murat Tuncer başkanlığında gerçekleştirilen nakilde 28 yaşındaki Engin Akdemir, babası 60 yaşındaki Ali Akdemir'e hayat verdi.


Kepezliler Mehmet Akif Caddesi’ni çok beğendi Güncel Kepezliler Mehmet Akif Caddesi’ni çok beğendi

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Mehmet Akif Caddesi, Kepezlilerin büyük beğenisini kazandı. Cadde cıvıl cıvıl olurken, esnaf kazancının artmasıyla Başkan Akaydın’a teşekkür etti.


4 nesil 20 yıldır bir arada tatilde Kemer 4 nesil 20 yıldır bir arada tatilde

Eskişehir’den 20 yıl önce tatil için geldikleri Rose Residence Beach Otel’e her yıl defalarca gelen Akol ailesi, yine Rose Residence Beach Otel’de gelerek bu kez dört nesil bir arada tatil yapma keyfi yaşadı.


Portakal’ın Makyajı Bay Corci’den Güncel Portakal’ın Makyajı Bay Corci’den

Ünlülerin makyörü Corci 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Workshop çalışmaları yapacak.


Fevzi Çakmak’a 2 km asfalt Güncel Fevzi Çakmak’a 2 km asfalt

Kepez Belediyesi, mülkiyet problemi nedeni ile daha önceki dönemlerde yeteri kadar yol hizmeti alamayan Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 2 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdi.


Sağlam dişlerin katili, dişeti hastalıkları Sağlık/Kadın Sağlam dişlerin katili, dişeti hastalıkları

En yaygın hastalıklardan biri olmasına rağmen, ülkemizde yeterince tanınmayan dişeti hastalıkları tedavi edilmezse başınıza büyük dertler açabiliyor.Diş Hekimi Cansın Özgür dişeti hastalıkları ile ilgili bir çok önemli noktanın altını çiziyor.


ASMEK kayıtları başladı Güncel ASMEK kayıtları başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nın yeni eğitim dönemi kayıtları başladı. Kayıtlar 12 Eylül’e kadar sürecek.


Olympos’ta ‘Deli Dumrul’ dönemi Güncel Olympos’ta ‘Deli Dumrul’ dönemi

Antalya’nın cennet köşelerinden biri Antik Olympos ören yerindeki yaşam ve ilginç uygulamalar tatilciyi çileden çıkartıyor. Yetkililer ise yapılan uygulamanın yerinde olduğunu belirterek, “Olympos’u korumak ve kollamak bizim görevimiz” diyorlar.


Üniversite gençliğine özel tesis Güncel Üniversite gençliğine özel tesis

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, inşaatı hızla süren Gençlik Eğitim Merkezi ve Sosyal Tesisi’nde incelemelerde bulundu.


Spor "Basketbolumuzu üst seviyelere çıkarmalıyız"

Antalya Basketbol İl Temsilcisi Adayı Nevzat Yapıcı, atandığı takdirde Antalya basketbolunu şimdiki seviyelerden daha üst seviyelere çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69169 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...