Pazar, 16 Haziran 2019
Deniz Feneri Somali yolunda Deniz Feneri Somali yolunda

Birleşmiş Milletler’in son 50 yılın en ağır kuraklığını yaşadığını belirterek, kıtlık alarmı verdiği Somali'de yüzde 30'u çocuk olmak üzere 3 milyondan fazla insanın içinde bulunduğu ciddi açlık felaketi ölümlere neden olmaya başladı.


İçecek reklamları % 20 azaldı Ekonomi/Turizm İçecek reklamları % 20 azaldı

Son iki ay içinde televizyonda yayınlanan gazlı içecek ve meyve suyu reklamlarında geçtiğimiz yıla oranla bir düşüş olduğu tespit edildi.


Camili Köyü’nden Tütüncü’ye teşekkür Güncel Camili Köyü’nden Tütüncü’ye teşekkür

Sadece Kepez’e bağlı kalmayıp çevre belde ve köylere de çeşitli yardımlarda bulunan Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü’ye son olarak Camili Köyü’nde düzenlenen şenliklere yaptığı katkıdan ötürü teşekkür geldi.


AGİDER yönetimi Isparta’da Güncel AGİDER yönetimi Isparta’da

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetimi, Isparta Valisi Memduh Oğuz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yrd. Şükrü Başdeğirmen, Baka genel sekreteri Tuncay Engin ve Isparta sanayici iş adamları derneği başkan ve üyelerini ziyaret etti.


Güllük haftada 3 gece araç trafiğine kapatılıyor Güncel Güllük haftada 3 gece araç trafiğine kapatılıyor

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün talebi üzerine Güllük Caddesi’nin Milli Egemenlik Caddesi ile Selekler Çarşısı arasındaki bölümü haftada 3 gece araç trafiğine kapatılacak.


İlk 5 yıldızlı otele, uluslararası ilgi Güncel İlk 5 yıldızlı otele, uluslararası ilgi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) prosedürlerin aşılmasında önemli rol oynadığı ve Isparta’nın ilk 5 yıldızlı oteli olma unvanına sahip Öngör Grup’uninşaatını sürdürdüğü otel yatırımının, uluslararası ‘Marriot Oteller Zinciri’ne katılması gündeme geldi.


Büyükşehir’e 2 ödül Güncel Büyükşehir’e 2 ödül

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi Derneği’nin düzenlediği Üretken Belediye Proje Yarışması’nda 2 ödül aldı.


Altgeçitler güzelleştiriliyor Güncel Altgeçitler güzelleştiriliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, altgeçitlerin korkuluk ve duvarlarını boyuyor. Altgeçitlerin korkuluklarına saksılarda yerleştirilen çiçekler de güzel bir görüntü kattı.


Havuz cimnastiğinde rekor kırdılar Güncel Havuz cimnastiğinde rekor kırdılar

Geçtiğimiz günlerde Side’de yer alan Magic Life Seven Seas Imperial Otel ilginç bir rekora imza attı.


Teleferik 4 yılda 600 bin kişi taşıdı Kemer Teleferik 4 yılda 600 bin kişi taşıdı

Antalya’nın Tekirova beldesi yakınında kurulu Olympos Teleferik, açıldığı Haziran 2007’den bu yana rekor sayıda ziyaretçiyi zirveye taşıdı. Her geçen gün daha da ilgi çeken zirve gezisine bu yaz katılanların sayısında büyük artış oldu.


Acar’dan Haberal’a telgraf Siyaset Acar’dan Haberal’a telgraf

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, CHP Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Haberal’a bir telgraf göndererek, “Size yapılan, dünya hukuk tarihinde kara bir lekedir” dedi.


AYD Yönetimi 2011 Yılı İlk Yarısını Değerlendirdi AYD Yönetimi 2011 Yılı İlk Yarısını Değerlendirdi

AYD Başkanı Hakan Kodal’ın (Krea) ev sahipliğinde, Başkan Yardımcıları Hulusi Belgü (Multi D.), Nuri Şapkacı (Ece Türkiye) ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de katılımıyla geleneksel “AYD İlk Yarı Yıl Değerlendirme ve 2012’ye Bakış Toplantısı” Taksim The Marmara Otel’de yapıldı.


Ak Parti Kadın Kolları kongre startını verdi Siyaset Ak Parti Kadın Kolları kongre startını verdi

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Av. Nezihe Yoldan Tezcan, 19 ilçe Kadın Kolları Başkanı ve Teşkilat Başkanları ile bir araya gelerek kongre sürecini değerlendirdi.


“İslam, ticaret hayatına büyük önem veren bir dindir” Siyaset “İslam, ticaret hayatına büyük önem veren bir dindir”

Diyanet İşleri Başkanlığı Antalya İl Müftülüğü ve YÖRSİAD, 19 Ağustos 2011’de Porto Bello Otel’de 500 kişinin katılımı ile ortaklaşa bir İftar yemeği düzenleyecek.


Macaristan Büyükelçisi Szabo, ATSO’yu ziyaret etti Güncel Macaristan Büyükelçisi Szabo, ATSO’yu ziyaret etti

Macaristan Büyükelçisi Istvan Szabo, Üçüncü Katip Peter Szantos ve Macaristan’ın Antalya Fahri Konsolosu Bekir Bülend Özsoy, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.


Yaz ishallerine dikkat! Sağlık/Kadın Yaz ishallerine dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Uzmanı Dr. Bekir Uygun, gelişmemiş ülkelerdeki çocuk ölümlerinin en büyük nedenlerinden birinin ishal olduğunu ve bu hastalığın en çok çocuk ve yaşlılarda ölüm sebebi olduğunu belirtti.


Büyükelçi Szabo'dan Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel Büyükelçi Szabo'dan Vali Altıparmak'a ziyaret

Macaristan Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Istvan Szabo, III. Katip Peter Szanto ve Antalya Fahri Konsolosu Bekir Bülent Özsoy ile Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette başta turizm olmak üzere ticaret ve diğer konular değerlendirildi.


Muratpaşa’dan “Sağlık Semineri” Güncel Muratpaşa’dan “Sağlık Semineri”

Muratpaşa Belediyesi, ‘Sağlık Semineri’ Ermenek Türkan Saylan Toplum Merkezi’nde ‘İç hastalıklar, Endokrinoloji ve Metobolizma hastalıkları’ başlığı ile gerçekleştirdi.


Antalya’nın en çok spor tesisi Kepez’de Güncel Antalya’nın en çok spor tesisi Kepez’de

Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın en çok spor tesisi olan ilçesi haline getirdikleri Kepez’de, okullar arası basketbol turnuvası düzenleyeceklerini söyledi.


Fedakar babadan oğluna yeni bir hayat Güncel Fedakar babadan oğluna yeni bir hayat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Organ Nakli Medical Direktörü Doç. Dr. Murat Tuncer tarafından gerçekleştirilen nakilde 55 yaşındaki Nuri Yalvaçlı'nın böbreği, 16 yaşındaki oğlu Yusuf Yalvaçlı'ya nakledildi.


Akdenizli Girişimci İş Kadınları BAKA’da Güncel Akdenizli Girişimci İş Kadınları BAKA’da

Antalya, Burdur ve Isparta illerinde faaliyet göstermek hedefiyle bölge kalkınmasını hedefleyen çalışmalara imza atmak amacıyla kurulan Akdeniz Girişimci İşkadınları Derneği (AGİDER), faaliyet bölgesinin kalkınma ajansı BAKA’yı ziyaret etti.


Tütüncü’den Organize Sanayiye ziyaret Güncel Tütüncü’den Organize Sanayiye ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde, gıda ve doğal taş üretimi alanlarında faaliyet gösteren iki firmayı ziyaret etti.


Halk Ekmek’ten ucuz ve kaliteli pide Güncel Halk Ekmek’ten ucuz ve kaliteli pide

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, Ramazan geleneğini sürdürüyor. Halk Ekmek, en kaliteli ve ucuz pideyi Antalyalıların sofralarına ulaştıracak.


Altın Portakal Heyecanı Başlıyor Güncel Altın Portakal Heyecanı Başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın organize edeceği 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl 8-14 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.


Başbakan’ın garanti süresi doldu Siyaset Başbakan’ın garanti süresi doldu

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, yaptığı açıklamada; defalarca söz vermesine karşın Antalya’ya stadyum yapmayan AKP hükümetine yüklendi.


Antalya’nın ünlü akademisyenleri Memorial’da Sağlık/Kadın Antalya’nın ünlü akademisyenleri Memorial’da

Memorial Antalya Hastanesi’nin deneyimli hekim kadrosuna, Akdeniz Tıp Fakültesi’nde “kurucu hoca” ve öğretim üyesi olarak uzun yıllar hizmet veren Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın ve Prof. Dr. Kemal Emek de katıldı.


Yaz hamileleri için sağlık rehberi Sağlık/Kadın Yaz hamileleri için sağlık rehberi

Yaz ayları birçoğumuz için yılın en güzel aylarıdır.Bu ayları hamile olarak geçirdiğiniz için çok şey kaçırdığınızı düşünüyor olabilirsiniz;ama sizin de yaz aylarınız yılın en güzel zamanları olarak geçebilir.


Ünlü ODTÜ’lüler kamera önünde Ünlü ODTÜ’lüler kamera önünde

Türkiye’de pekçok alanda ilk’leri gerçekleştiren Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), kuruluşunun 55. yılında kendi tarihinde de bir ilk’i gerçekleştirerek kitle mecralarında da kullanılacak 50 saniyelik bir filmi çekti.


Eker sütlü tatlıları ile Ramazan sofralarına lezzet ve sağlık katıyor Eker sütlü tatlıları ile Ramazan sofralarına lezzet ve sağlık katıyor

Eker Gıda, tavukgöğsünden keşküle, sakızlı muhallebiden sütlaca kadar birçok seçeneği bulunan sütlü tatlıları ile Ramazan sofralarına hafiflik, lezzet ve sağlık getiriyor.


Girişimci adaylarına BAKAvizyonu Güncel Girişimci adaylarına BAKAvizyonu

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Burdur ile birlikte Isparta’daikincisini başlattığı ‘Girişimcilik Eğitimi’nin kursiyerleri ile BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin biraraya geldi.


BAKA ile İmparatorların Şehri’nde caz rüzgarı Güncel BAKA ile İmparatorların Şehri’nde caz rüzgarı

Uluslararası Antalya Caz Festivali etkinlikleri, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) organizasyon sponsorlarından olmasıyla Isparta ve Burdur’da da etkinlikleri süren Antalya Uluslararası Caz Festivali, imparatorların gizemli ve gözde şehri olarak tanımlanan Burdur’un Ağlasun İlçesi’ndeki Sagalassos Antik Kenti’ndeki konserle tamamlandı.


“Biliyorum ama konuşamıyorum” diyorsanız Güncel “Biliyorum ama konuşamıyorum” diyorsanız

Güneş Dershaneleri’nin başlatmış olduğu, “Biliyorum, ama konuşamıyorum” yaz dönemi yabancı dil kursları büyük ilgi görüyor.


Fasıl ve iftar sofrası bir arada Güncel Fasıl ve iftar sofrası bir arada

Büyüleyici Antalya şehir manzarası ve muhteşem atmosferi ile Antalya’nın gözde mekânları arasında yer alan Best Western Khan Hotel, Ramazan ayı boyunca iftar menüleriyle de dikkat çekiyor.


HP VE DR. Dre gerçek müziğe hayat verdi Teknoloji/Bilim/İnternet HP VE DR. Dre gerçek müziğe hayat verdi

Dr. Dre tarafından geliştirilen Beats Audio ses teknolojisi, HP’nin özel serisinde hayat buldu. Ağustos ayında sınırlı sayıda Türkiye’de satışa çıkacak olan HP Envy Beats serisi bin 440 USD’den başlayan fiyatlarla “hayatım müzik” diyenlerle buluşacak


Güçler Aksigorta’da birleşti Ekonomi/Turizm Güçler Aksigorta’da birleşti

Sabancı Holding, 180 yıllık tecrübeye sahip dünya devi Belçikalı Ageas ile 51 yıllık geçmişi ve 10 binin üzerindeki paydaşıyla sektörünün en geniş ve en güçlü ağına sahip olan Aksigorta’da gerçekleştireceği ortaklık sürecinin yasal izinlerinin tamamladığını kamuoyuna açıkladı.


İSO sanayi devlerini açıkladı: Antalya’nın şampiyonu 3 şirket Güncel İSO sanayi devlerini açıkladı: Antalya’nın şampiyonu 3 şirket

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl ilan ettiği Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına Antalya’dan bu yıl yine üç şirket girdi. Adopen, yine ilk 300 arasındaki yeriyle Antalya’nın bir numarası olduğunu kanıtladı


Yazlık sinema keyfi başladı Güncel Yazlık sinema keyfi başladı

Büyükşehir Belediyesi, yazlık sinema günlerini başlattı. Vatandaşlar, haftada 3 gün Konyaaltı, Lara ve Kaleiçi Yat Limanı’nda açık havada sinema izlemenin keyfini çıkaracak. İlk olarak ‘Babam ve Oğlum’ filmi gösterildi.


Kızılırmak Caddesi 2’nci etabı da trafiğe kapatıldı Güncel Kızılırmak Caddesi 2’nci etabı da trafiğe kapatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri Kızılırmak Caddesi’nin 2’nci etabı olan Köroğlu Caddesi ile Gazi Bulvarı arasında altyapı ve asfaltlama çalışmalarına başladı.


Dünya Hepatit Farkındalık Günü Güncel Dünya Hepatit Farkındalık Günü

28 Temmuz "Dünya Hepatit Farkındalık Günü" kapsamında Mass Arıtma Sistemleri'nin tüm çalışanlara aşı vuruldu.


Oğuz Aral'a Antalya sahip çıktı Kültür/Sanat Oğuz Aral'a Antalya sahip çıktı

Türk mizahının büyük ustası Oğuz Aral, 7’nci ölüm yıldönümünde sergi ve söyleşiyle anıldı. Karikatürist Cihan Demirci, “Oğuz Aral’a memleketi İstanbul değil, Antalya sahip çıktı” dedi.


Konyaaltı, Ramazan Festivali'ne hazırlanıyor Güncel Konyaaltı, Ramazan Festivali'ne hazırlanıyor

Konyaaltı Belediyesi, Kent Meydanı’nda Ramazan Festivali düzenliyor


Eğitim müfettişleri düşman çatlattı Güncel Eğitim müfettişleri düşman çatlattı

Antalya’da uzun yıllardır görev yapan eğitim müfettişlerinden 45 kişinin ataması son yönetmelik değişikliğine göre zorunlu olarak değişik illere yapıldı.


Tatilciler temmuzu tercih etti, rezervasyonlar %60 arttı Tatilciler temmuzu tercih etti, rezervasyonlar %60 arttı

Okulların kapanmasıyla birlikte turizm sektöründe iç pazarda her geçen gün artan bir talep yaşanıyor. Tatil.com’un verilerine göre bu yoğunluk halen devam ediyor.


Kundu’da masaj salonlarına operasyon Aksu Kundu’da masaj salonlarına operasyon

Aksu belediyesi Zabıta ekipleri ruhsatsız faaliyet gösteren masaj salonlarına baskın düzenledi.


Turkcell abone sayısı ve gelirini artırdı Ekonomi/Turizm Turkcell abone sayısı ve gelirini artırdı

Müşteri memnuniyeti ve bağlılığını artırmaya odaklanan Turkcell, 2011 yılının ikinci çeyreğinde yoğun rekabet ortamına rağmen üstün değer teklifleri ile gelir, AVFÖK ve abone sayısını artırdı.


Vali Altıparmak'tan Organize Sanayi'de inceleme Güncel Vali Altıparmak'tan Organize Sanayi'de inceleme

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısına Başkanlık Eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak İki Sanayi Tesisinde İncelemelerde Bulundu


ETSTUR 20 yaşında ETSTUR 20 yaşında

ETSTUR, 20. Yılını, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy ve 300 çalışanının da katılımıyla eğlenerek kutladı. Faaliyetlerine 1991 yılında başlayan ETSTUR; tur operatörlüğü ve otel yatırımları ile yıllardır sektöründe ilklerin şirketi olmayı sürdürüyor.


Tercih yaparken iş fırsatlarını gözden geçirilmeli Tercih yaparken iş fırsatlarını gözden geçirilmeli

Kariyer.net’in 30 bin adaya sorduğu “Üniversite seçiminizden memnun musunuz?” sorusuna, katılımcıların yüzde 60’ı “Hayır” yanıtı verdi. Üniversite eğitimi ile mesleki eğitimi kıyaslamaları istenen katılımcıların yüzde 65’’i tercihini mesleki eğitimden yana kullandı.


Etkin müdahale işe yarıyor Güncel Etkin müdahale işe yarıyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı ekipleri, 416 personel, 58 araç ve 1 tekneyle sinekle mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gece gündüz yapılan etkin mücadele sonucu sivrisinek şikayetleri azaldı.


Kepez’den Habibler’e şehir kimliği kazandıran hizmet Güncel Kepez’den Habibler’e şehir kimliği kazandıran hizmet

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni yol açılması, asfalt ve park hizmeti ile Habibler Mahallesi’nde şehirleşme sürecini başlattıklarını söyledi.


Başkaya ve mimarların hukuk zaferi Güncel Başkaya ve mimarların hukuk zaferi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1/25000 ölçekli revizyon çevre düzeni planı, 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planlarını hazırlattı ve 15 Aralık 2009 tarihinde onadı.


Büyükşehir’in Kepez yatırımları sürüyor Güncel Büyükşehir’in Kepez yatırımları sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’ni de açtı. Merkez, sadece Santral’e değil, Kepez ilçesine de hizmet verecek. Başkan Akaydın, merkezin önemini vurguladı.


Tutar’lı diyet’ten Ramazan için uygulamalı beslenme modeli Sağlık/Kadın Tutar’lı diyet’ten Ramazan için uygulamalı beslenme modeli

Ramazan’da beslenme ile ilgili sorularınız için bulduğunuz cevapların teorik kaldığını düşünüyorsanız ve Ramazan’dan hem keyif almak hem de sağlıklı kalmak isteğindeyseniz, diyetisyen Gizem Tutar’ın önerileri tam size göre.


Goodyear’dan Yol Güvenliği Önerileri Goodyear’dan Yol Güvenliği Önerileri

110 yılı aşkın süredir dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, yaz tatilinin başladığı bugünlerde yol güvenliği için çok önemli bilgileri tüketiciler ile paylaşıyor.


BAKA ile Psida’dacaz ezgileri Güncel BAKA ile Psida’dacaz ezgileri

Antalya’da, bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Antalya Caz Festivali etkinlikleri, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) organizasyon sponsorlarından olmasıyla Isparta’nın Yalvaç İlçesi’ndeki Psidia Antiocheia’da da gerçekleştirildi.


Lozan’dan Günümüze Bağımsızlık ve Anayasa Siyaset Lozan’dan Günümüze Bağımsızlık ve Anayasa

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Lozan Barış Antlaşması’nın 88’inci yıldönümü dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile ortaklaşa “Lozan’dan Günümüze Bağımsızlık ve Anayasa” konulu konferans düzenledi.


“Onlysoft 2011 Yazılım Uzmanlık Fuarı” Antalya’da Güncel “Onlysoft 2011 Yazılım Uzmanlık Fuarı” Antalya’da

27–29 Ekim 2011 tarihlerinde Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezinde organize edilecek olan Onlysoft 2. İnternet Dünyası& Yazılım Uzmanlık Fuarı hem yurtiçi hem de yurtdışı ziyaretçisine yönelik planlanıyor.


“Aşk Olsun Sana Çocuk” Antalya’da Kültür/Sanat “Aşk Olsun Sana Çocuk” Antalya’da

Samsun Sanat Tiyatrosu, Deniz Gezmiş’in hayatının anlatıldığı “Aşk Olsun Sana Çocuk” adlı oyunu Perşembe günü Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneleyecek.


Rixos'ta 'Van' tanıtıldı Güncel Rixos'ta 'Van' tanıtıldı

Vanlı işadamı Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Rixos Premium Otel’de yapılan Doğu ve Güneydoğu kültürünü tanıtım gecesine ‘Van’ teması damgasını vurdu.


Başkan Evcilmen, Demircikara Muhtarevi’ni hizmete açtı Güncel Başkan Evcilmen, Demircikara Muhtarevi’ni hizmete açtı

Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılan muhtarevlerinin 17’ncisi Demircikara Mahallesi’nde hizmete girdi. Demircikara Muhtarevi’nin açılış kurdelesini Başkan Evcilmen, konuklar ve mahalle sakinleri birlikte kesti.


BAKA, çalışma ziyareti için İspanya’da Güncel BAKA, çalışma ziyareti için İspanya’da

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) yönetim kurulu üyeleri, 18-22 Temmuz tarihleri arasında İspanya’da bölgesel kalkınma ajanslarıyla toplantılar ve görüşmeler gerçekleştirdi ve geleceğe yönelik ortak adımlar üzerinde duruldu.


Ramazan’da göz damlanızı ihmal etmeyin Sağlık/Kadın Ramazan’da göz damlanızı ihmal etmeyin

Dünyagöz Hastanesi doktorlarından Prof. Dr. Oğuz Gülecek oruç tutacak hastaların göz damlalarını kesinlikle ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.


Kiracı Korkuteli’de Korkuteli Kiracı Korkuteli’de

İlçe turneleri kapsamında Korkuteli’nde de sahne alan Kiracı oyunu oradaki halk tarafından da ilgiyle izlendi.


Dünya Çikolata Devi Türkiye’de Düzey’i Seçti Ekonomi/Turizm Dünya Çikolata Devi Türkiye’de Düzey’i Seçti

Nutella ve Kinder markalarının üreticisi olan 7 milyar avroluk cirosuyla dünyanın 4. büyük çikolata ve şekerleme devi İtalyan Ferrero Grubu’nun Türk tüketiciyle randevusunu Koç Grubu şirketlerinden Düzey Pazarlama A.Ş sağlayacak.


Akdenizli “Beymen Resort Store” Antalya’da açıldı Güncel Akdenizli “Beymen Resort Store” Antalya’da açıldı

Türk perakende sektörünün öncü markası Beymen, yeni bir konseptle oluşturduğu “Beymen Resort Store” mağazasını Antalya’da hizmete soktu.


Yüzerken Kulağınıza Dikkat Edin! Sağlık/Kadın Yüzerken Kulağınıza Dikkat Edin!

Yaz mevsiminin gelmesi ve yüzme sezonunun açılması ile birlikte en sık karşılaşılan problemlerden biri de kulak tıkanıklıklarına bağlı işitme kayıpları ve dış kulak yolu enfeksiyonlarıdır


‘Merdivenaltı Eğitim’ anlayışına eleştiri Güncel ‘Merdivenaltı Eğitim’ anlayışına eleştiri

Birey Dershanesi Kurucusu Ergün Akıncı ‘özel ders bürosu’ adı altında eğitim veren çalışma ofislerinin sistemli işlemediğini söyleyerek : ‘’ Öğrenci, sınavlara bir sistem dâhilinde hazırlanmalıdır. Sistemi oluşturan birimlerin de koordinasyonu bu işi meslek edinmiş uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.’’ dedi.


Trend Micro Uyarıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro Uyarıyor

Norveç’te Cuma günü yaşanan saldırı sonucunda yaşanan trajik olaylar dolandırıcıların malzemesi oldu. Facebook’ta yayılan video saniyede bir kullanıcının hesabına sızıyor. Amy Winehouse’un ölümü hakkında da benzer hilelerin kullanılmaya başlaması an meselesi.


Basın İlan Kurumu’nda Azınlık Gazeteleri Zirvesi Basın İlan Kurumu’nda Azınlık Gazeteleri Zirvesi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, azınlık gazetelerinin temsilcileriyle bir araya geldi.


Büyükşehir’den Ramazan hazırlığı Güncel Büyükşehir’den Ramazan hazırlığı

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin 500 kişiye iftar yemeği verecek. Mahallelerde kurulacak sofralarda ortalama bin kişiye yemek verilecek, ayrıca her gün 1500 kişinin evine yemek götürülecek.


AGC’den Antalya Garnizon Komutanı’na ziyaret Güncel AGC’den Antalya Garnizon Komutanı’na ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz’ı ziyaret etti.


“Vatandaş akıllı karta a-kıl oldu!..” Siyaset “Vatandaş akıllı karta a-kıl oldu!..”

Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı M.Neşet Gündüz “Halkkart çalışmaları vatandaşı bezdirmekte ve zarara uğratmaktadır.” dedi.


Dedeman Antalya’da geleneksel iftar sofraları Güncel Dedeman Antalya’da geleneksel iftar sofraları

Dedeman Antalya’nın usta aşçılarınının ramazana özel hazırladığı iftariyelikler, sıcak – soğuk yemek seçenekleri, salatalar ve tatlılar gibi zengin yemek seçenekleriyle Dedeman Antalya misafirlerine muhteşem bir iftar vaad ediyor.


“Türkiye’nin Güneş Arabası” Saguar 2 görücüye çıktı Otomotiv “Türkiye’nin Güneş Arabası” Saguar 2 görücüye çıktı

Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu SAİTEM tarafından geliştirilen ve 2009’da dünyanın en iyi 10 güneş arabası arasına giren SAGUAR’ın yeni modeli, Avustralya’da düzenlenecek World Solar Challenge 2011’de yarışacak.


Güneş Dershanesi ile protokol Güncel Güneş Dershanesi ile protokol

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Güneş Dershanesi arasında protokol imzalandı. AESOB üyelerine indirim imkânı sağlayan protokolden yararlanmak için üyelerin dershane kayıtlarını yaptırırken Esnaf Sicil Belgelerini göstermeleri gerekiyor.


Muratpaşa Aşevi’nde Ramazan hazırlıkları başladı Güncel Muratpaşa Aşevi’nde Ramazan hazırlıkları başladı

Muratpaşa Belediyesi, Ramazan Ayı’nda, merkez aşevi ile birlikte 7 noktada, günde yaklaşık 20 bin kişinin iftar sofrasına sıcak yemek sunmaya hazırlanıyor


Akdeniz TV'de Şahballı fırtınası esecek! Güncel Akdeniz TV'de Şahballı fırtınası esecek!

Türk Halk Müziği'nin bilinen ünlü halk ozanı Hilmi Şahballı ve kendisi gibi sanatçı olan kızı Nurgül Şahballı, ramazan ayında boyunca Akdeniz TV ekranlarında olacak.


“Kahve Telvesi” artık yayında Güncel “Kahve Telvesi” artık yayında

Özel radyoların yayın hayatına başladığı 1993 yılının Ocak ayından itibaren yılın 365 günü akşam eve dönüş saatlerinde yayınlanmış ve dinleyenlerin büyük beğenisini kazanmıştı


Sanat ve siyaset camiasının ünlü isimleri buluştu Sanat ve siyaset camiasının ünlü isimleri buluştu

Muhteşem manzaralı Mısır Konsolosluğu’nda düzenlenen kokteyl sanat ve siyaset camiasının ünlü isimlerini bir araya getirdi


The Marmara Antalya’dan Şölen Tadında İftar Mönüleri Güncel The Marmara Antalya’dan Şölen Tadında İftar Mönüleri

Dünyanın ilk ve tek dönen oteli The Marmara Antalya, misafirlerine eşsiz iftar deneyimi sunuyor. The Marmara Antalya’nın uluslararası ödüllere sahip, yeni nesil şefleri misafirlerin farklı damak tatlarını dikkate alarak yedi farklı menü hazırladı.


Müteahhitler’den Tütüncü’ye teşekkür yemeği Güncel Müteahhitler’den Tütüncü’ye teşekkür yemeği

Kepez’de imar ve tapu probleminin çözümü noktasında büyük bir kararlılık gösteren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye müteahhitlerden teşekkür geldi.


TEV’den üstün başarılı gençlere 1000 TL’lik burs TEV’den üstün başarılı gençlere 1000 TL’lik burs

TEV 2011 – 2012 Öğretim Yılında 9000 Gence Burs Verecek. TEV Üstün Başarılılar İçin İse Özel Bir Burs Uygulayacak


DSP Başkanlık Kurulu belirlendi Siyaset DSP Başkanlık Kurulu belirlendi

DSP’nin 10 Temmuz’da yapılan Olağanüstü Kurultayı sonrasında toplanan Parti Meclisi’nde Genel Sekreter ve Genel Sayman seçiminin ardından DSP Başkanlık Kurulu belirlendi.


Büyükşehir Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Koruma Şube Spor Büyükşehir Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Koruma Şube

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3’üncü Birimler Arası Dostluk Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğu ‘Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü’ aldı.


Büyükşehir, Oğuz Aral’ı anıyor Güncel Büyükşehir, Oğuz Aral’ı anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Türk mizahının büyük ustalarından Oğuz Aral’ı ölüm yıldönümü olan 26 Temmuz Salı günü (yarın) Antalya’da anıyor.


Gedik Üniversitesi’nde öğrencilerin yarısı burslu okuyacak Gedik Üniversitesi’nde öğrencilerin yarısı burslu okuyacak

Türk kaynak sektörünün duayeni, ülkemizin önde gelen sanayicilerinden Halil Kaya Gedik öncülüğünde 1994’te kurulan Gedik Eğitim Vakfı, geçtiğimiz yıl açtığı Gedik Meslek Yüksekokulu’nun ardından, bu yıl Gedik Üniversitesi’ni Türk eğitim hayatına kazandırdı.


Kepez’in yolları konforlu hale geliyor Güncel Kepez’in yolları konforlu hale geliyor

Kepez Belediyesi, Gazi ve Güneş mahallelerinin, eskiyen yollarını, sıcak asfalt çalışması ile konforlu ve kaliteli hale getirdi.


Sıcak havalar beyin kanamalarını tetikliyor Sağlık/Kadın Sıcak havalar beyin kanamalarını tetikliyor

Yaz sıcaklarının giderek daha fazla hissedildiği günler, beyin kanamaları riskini de beraberinde getiriyor. Ölümle sonuçlanan ilk üç hastalıktan biri olan beyin kanamaları, hiçbir belirti vermeden sinsice ilerleyip, hastanın sakat kalmasına yol açabiliyor.


İnternetle tanışmak için büyük fırsat! Teknoloji/Bilim/İnternet İnternetle tanışmak için büyük fırsat!

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, tüm Türkiye’yi internetle tanıştırmak amacıyla dev bir kampanya başlatıyor! TTNET, internet bağlantısı olmayanlar için tam 2 ay boyunca hiçbir ücret ödemeden interneti sınırsızca kullanma fırsatı sunuyor.


Yunanistan’a yardım çıktı, piyasalar rahat bir nefes aldı Yunanistan’a yardım çıktı, piyasalar rahat bir nefes aldı

21 Temmuz 2011 tarihinde, Brüksel’de gerçekleştirilen Avro Bölgesi Hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi’nde liderler, 350 milyar avro tutarındaki borcu nedeni ile iflasın eşiğine gelen Yunanistan için ikinci yardım paketi üzerinde uzun süren anlaşmazlıklardan sonra nihayet uzlaşma sağladılar.


AGİDER’den Tütüncü’ye ziyaret Güncel AGİDER’den Tütüncü’ye ziyaret

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Kosgeb Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet TÜTÜNCÜ’yü ziyaret etti.


Usta Kalemler Bab-ı Ali’ye çıkartma yapıyor Usta Kalemler Bab-ı Ali’ye çıkartma yapıyor

Basın İlan Kurumu tarafından organize edilen 24 Temmuz Basın Bayramı etkinlikleri için, Bab-ı Ali’nin usta kalemleri eski mekanlarına, Cağaloğlu’na çıkartma yapıyor


Türklerin Viyana’ya eğitim seferi Türklerin Viyana’ya eğitim seferi

Avusturya üniversiteleri Türkiye başvuru merkezi olarak çalışan Avrupa’nın çeşitli bölgelerine öğrenci gönderen Avrupa Eğitim Danışmanlığı son yıllarda Avusturya, Polonya ve Almanya üniversitelerine Türkiye’den birçok öğrenci yerleştirdi.


Akdeniz Üniversitesi’ne Konfüçyüs Enstitüsü gelecek Güncel Akdeniz Üniversitesi’ne Konfüçyüs Enstitüsü gelecek

Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) Konfüçyüs Enstitüsü kurmak amacıyla Antalya’ya gelen Ciangsu Üniversitesi Sanat Galerisi Fakültesi Dekanı Prof Dr Zhang Qianyuan, Çin İşadamları Derneği Türkiye Başkanı Song zi bin, DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer aracılığıyla Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr Muharrem Certel ile görüştü.


Rusya’nın en ünlü bar ve restoranı açıldı Güncel Rusya’nın en ünlü bar ve restoranı açıldı

Türkiye’de ilk defa hizmet verecek olan Kalina restoran ve bar Rixos Downtown Antalya bünyesindeki açılışı görkemli bir davet ile gerçekleşti.


Denizi kirletene af yok Güncel Denizi kirletene af yok

Büyükşehir Belediyesi, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor. Havadan yapılan denetimlerde denize balast suyunu boşalttığı tespit edilen Kamboçya bayraklı M/V General adlı kuru yük gemisi ile Liberia bayraklı MSC Ada adlı konteynır gemisine toplam 106 bin 750 lira ceza uygulandı.


Yıldıray Sapan, Aziz Yıldırım ve Serdar Adalı’yı ziyaret etti Siyaset Yıldıray Sapan, Aziz Yıldırım ve Serdar Adalı’yı ziyaret etti

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, şike soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Asbaşkanı Serdar Adalı’yı Metris Cezaevi’nde ziyaret etti.


“Özgür çalışma ortamları ve sansüzsüz günler dilerim” Güncel “Özgür çalışma ortamları ve sansüzsüz günler dilerim”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Basın Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.


Mezarlık Manzaralı Masaj Alanya Mezarlık Manzaralı Masaj

Alanya Eski Belediye mezarlığı duvarında kurulan mobil masaj standı görenleri hayrete düşürüyor.


Silence Beach Resort’de muhteşem gösteri Güncel Silence Beach Resort’de muhteşem gösteri

Side bölgesi Kızılağaç Turizm Merkezi’nde bulunan Silence Beach Resort’de, profesyonel dans showları ve özel geceler misafirleri büyülemeye devam ediyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...