Cuma, 22 Mart 2019
“Kadınların temsilcisi olarak Ankara’ya gideceğim” Siyaset “Kadınların temsilcisi olarak Ankara’ya gideceğim”

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Gökçen Enç, “Parti ayırmaksınız Antalya’da ki tüm kadınların temsilcisi olarak Ankara’ya gideceğim” dedi.


Aile Eğitim Merkezlerinin yılsonu coşkusu Güncel Aile Eğitim Merkezlerinin yılsonu coşkusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “Aile Eğitim Merkezleri 1. Yılsonu Şenliği” büyük coşkuya sahne oldu.


Akaydın: “Yer gösterin biz yapalım” Döşemealtı Akaydın: “Yer gösterin biz yapalım”

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 6’ncı muhtar evini Döşemealtı Altınkale Mahallesi’nde törenle hizmete açtı. Akaydın, tamamı Büyükşehir Belediyesi üretimi olan muhtar evini talebi olan ilçelerde yapmaya devam edeceklerini söyledi.


Şair ve Yazar N. Arslan Cankoru’dan 3. kitap Kültür/Sanat Şair ve Yazar N. Arslan Cankoru’dan 3. kitap

8 yaşında şiire başlayan Şair ve Yazar Nurcan Arslan’ın Vuslat’tan sonra üçüncü kitabı da yolda. Türk Halk ezgilerini akıcı bir üslupla dizelere döken Cankoru’nun hayatı da şiir gibi adeta.


Yazın alerjik göz hastalıklarına dikkat! Sağlık/Kadın Yazın alerjik göz hastalıklarına dikkat!

Özel BSK Lara Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Alper Özel, ilkbaharın gelmesiyle birlikte havada uçuşan toz ve polenlerin, başta Mevsimsel Alerjik Konjonktivit olmak üzere bir çok göz hastalığına sebep olduğunu belirtti.


“Finike Türkiye’de marka bir ilçemiz” Finike “Finike Türkiye’de marka bir ilçemiz”

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Törenine katıldı.


Dokuma’ya doğalgaz müjdesi Güncel Dokuma’ya doğalgaz müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, özel çalışma ve gayretleri olmasaydı Dokuma bölgesindeki mahallelere, doğalgaz getirilmesi çalışmalarında mesafe alınamayacağını söyledi.


İrbeç; “Komplolardan medet umanlar kimler?” Gazipaşa İrbeç; “Komplolardan medet umanlar kimler?”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Gazipaşa İlçe teşkilatıyla birlikte, tek tek esnafları gezerek sorunlarını dinledi.


Tütüncü 60 genci askere uğurladı Güncel Tütüncü 60 genci askere uğurladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki 1991/2 celp döneminde vatani görevlerini yapacak 60 asker adayının uğurlama törenlerine katıldı.


Akaydın: “Parti rozetimi çıkardım” Siyaset Akaydın: “Parti rozetimi çıkardım”

Yeşil Antalya Sanayi Sitesi esnafı ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Hizmet için seçildiğim gün parti rozetimi çıkardım. Belediye başkanının rozeti olmaz” dedi.


Sualtı festivali zirvede start aldı Kemer Sualtı festivali zirvede start aldı

GATAB ana sponsorluğunda 10.Uluslararası Kemer Sualtı Günleri, 2365 metre yüksekte bulunan Olympos Tahtalı Dağında gerçekleştirilen görkemli bir kokteyl ile start aldı.


Belgesel yapımı konuştular Güncel Belgesel yapımı konuştular

TED Antalya Koleji, TRT’de belgesel yapımlara imza atan Arkeolog-Yazar Esra Alkan’ı konuk etti.


Moldova Büyükelçi Vekili Tudor Goia ATSO’da Siyaset Moldova Büyükelçi Vekili Tudor Goia ATSO’da

Moldova Ulusal Ticaret Odası ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolünde sona gelindi. İki Oda arasındaki protokol Eylül ayında imzalanacak.


Samani, Aksu’nun köylerinde Aksu Samani, Aksu’nun köylerinde

AK Parti Milletvekili Adayı Hüseyin Samani ‘İstikrar sürsün Türkiye büyüsün’ sloganı ile yola devam ettiklerini belirterek, “2002 yılında Türkiye’nin uçağı irtifa kaybediyordu. 3 Kasım da uçağın kaptanı değişti ve uçak başarılı bir şekilde uçmaya devam ediyor” dedi.


Antalya Büyükşehir Belediyesi çıraklara kucak açtı Güncel Antalya Büyükşehir Belediyesi çıraklara kucak açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yeni bir projeyi hayata geçirdi. Sanayide çalışan çırakların barınma ihtiyaçları ile eğitim, kültür ve sosyal alanındaki eksikliklerini giderecek merkez, törenle açıldı.


Zafer’e yeşil vadi Güncel Zafer’e yeşil vadi

Kepez Belediyesi, yıllarca boş bir halde duran, görüntü kirliliği oluşturan Zafer Mahallesi’ndeki 20 dönümlük alanı, park çalışması ile yemyeşil bir vadiye dönüştürdü.


Sky Airlines uçağında evlilik teklifi Güncel Sky Airlines uçağında evlilik teklifi

Sky Airlines’ın Ankara-İstanbul seferi sırasında yolculardan biri sevgilisine 10 bin metre yükseklikte sürpriz evlilik teklifinde bulundu. ‘Evet’ cevabını alınca mutluluktan havalara uçtu.


Bucak’ta ilk iş fırsatları zirvesi Güncel Bucak’ta ilk iş fırsatları zirvesi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Antalya’daki 4. Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi’ne destek vermesinin ardından Burdur’un Bucak İlçesi’nde ilk iş fırsatları zirvesi, BAKA, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKGİM), Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ve İŞKUR işbirliğinde düzenleniyor.


“Olgunluk sınavından AKP nasıl geçecek?” Siyaset “Olgunluk sınavından AKP nasıl geçecek?”

YGS sınavında şifre şaibesinde 1 milyon 700 bin öğrencinin kul hakkının yedirildiğini, gelecekleriyle oynandığını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Adayı Kemal Çelik; “YGS’deki şifre şaibesinde olgunluk gösteremeyen AKP’nin getirmeyi planladığı olgunluk sınavından nasıl geçeceğini merak ediyoruz” dedi.


İrbeç; “Ödünç oy istiyoruz” Korkuteli İrbeç; “Ödünç oy istiyoruz”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç , MHP Kepez İlçe yönetimi ve Kadın Kolları , Kepez esnafını ziyaret etti.


Mehteran takımlı seçim ofisi açılışı Siyaset Mehteran takımlı seçim ofisi açılışı

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti Antalya milletvekili adayı Ahmet Şahin’in Bahçelievlerdeki seçim ofisinin açılışını yaptı. Açılış öncesi Mehteran Takımını gösterisi partilileri coşturdu.


Yorgunluk bir çok hastalığın habercisi Sağlık/Kadın Yorgunluk bir çok hastalığın habercisi

Çoğu zaman ciddiye almadığımız yorgunluk ciddi bir hastalığa işaret olabilir. Tiroidden kansere birçok hastalığın belirtisi olabilen yorgunluğunuz geçmiyorsa altında yatan neden mutlaka araştırılması gerekiyor.


Köse: “Kızma hocam, hizmetlerimiz sürecek” Siyaset Köse: “Kızma hocam, hizmetlerimiz sürecek”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın, ‘Bu konuda açıklama yapmayacaktım ama..’ diye başlayan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a dil uzattığı açıklamalarını eleştirdi.


CHP Muratpaşa sandık eğitimlerinin ilk etabını bitirdi Siyaset CHP Muratpaşa sandık eğitimlerinin ilk etabını bitirdi

CHP Muratpaşa İlçe örgütü 12 Haziran Milletvekili seçimlerinde görev alacak sandık görevlilerinin eğitiminin 1.etabını tamamladı.


Altın Portakal’ın İlk Ödülleri Belli Oldu Kültür/Sanat Altın Portakal’ın İlk Ödülleri Belli Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından 8-14 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ‘Onur Ödülü’ sahipleri belli oldu.


Batı Akdeniz Kervanı Haymana'ya ulaştı Güncel Batı Akdeniz Kervanı Haymana'ya ulaştı

Anadolu'nun dört bir yanında devam etmekte olan 'Büyük Anadolu Yürüyüşü'nün Batı Akdeniz Kervanı, yürüyüşünün 36. gününde Ankara'nın Haymana ilçesine ulaştı.


Şoförler dil öğrenecek Güncel Şoförler dil öğrenecek

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası, üyelerinin yabancı dil öğrenmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Açılacak kurslarda başta taksiciler olmak üzere oda üyeleri ; İngilizce, Almanca ve Rusça öğrenecek.


Özdilekpark AVM’de “Gençlik ve Spor Şöleni” Güncel Özdilekpark AVM’de “Gençlik ve Spor Şöleni”

19 Mayıs, Özdilekpark AVM’de coşku, neşe ve aktivitelerle kutlandı. AVM girişine kurulan oyun parkurlarında gençlerin heyecanlı müsabakaları, rodeo da yarışan genç kovboyların gösterisi ve AVM içinde gerçekleştirilen yarış arabalarının sergisi AVM misafirlerinin ve özellikle gençlerin yoğun ilgisi ile izlendi.


Resimde toplu başarı Güncel Resimde toplu başarı

Türkiye Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinin düzenlediği “Çocuğun Renkli Dünyası” konulu resim yarışmasında TED Antalya Koleji ilköğretim öğrencileri başarılı sonuçlar aldı.


Toroslu öğrencilere yetişilemiyor Güncel Toroslu öğrencilere yetişilemiyor

Türk Zeka Vakfı tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye 1.liği ve Türkiye 3. lükleri Toroslu öğrencilerin oldu.


Saadet Partili adaylar Demre ve Kaş'ta Demre Saadet Partili adaylar Demre ve Kaş'ta

Demre ve Kaş’ta, Saadet Partisi Antalya Milletvekili Adayları Abdurrahman TURAL, Selahattin BIÇAKCI ve Mehmet Ali CAN seçim çalışması yaptı. Demre halini, esnafı ve çiftçileri ziyaret eden Saadetli Adaylar yoğun ilgi gördü.


Antalya Turizm Akademisi Derneği'nden Kurtcephe'ye ziyaret Güncel Antalya Turizm Akademisi Derneği'nden Kurtcephe'ye ziyaret

Antalya Turizm Akademisi Derneği Başkanı Zafer Bikkenoğlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe’yi makamında ziyaret etti.


Namet Uluslararası Worldstar Ödülü’nü aldı Namet Uluslararası Worldstar Ödülü’nü aldı

'Macar Salam Ayrılabilen Avantajlı Paket' ile WorldStar 2010 ödülüne layık görülen Namet, 17 Mayıs Salı günü Düsseldorf'ta gerçekleşen törende ödülünü aldı.


“Başbakan ya korkuyor ya acısı var” Siyaset “Başbakan ya korkuyor ya acısı var”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya mitinginde yaptığı konuşmasının büyük bir bölümünde kendisinden bahsetmesinin bir manası olduğunu söyledi.


“Tütüncü ile iftihar ediyoruz” Siyaset “Tütüncü ile iftihar ediyoruz”

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, ilçede yaptığı hizmetleri ile iftihar ettiklerini söyledi.


Zihinsel Engellilerde Ağız ve Diş Sağlığı Sağlık/Kadın Zihinsel Engellilerde Ağız ve Diş Sağlığı

BSK Lara Hastanesi Diş Hekimi Olgu Alperat zihinsel engellilerde diş bakımı hakkında bilgiler verdi.


Enç: “Ak Parti, hizmet partisidir” Siyaset Enç: “Ak Parti, hizmet partisidir”

AK Parti’nin ülke ve bölge gelişimine yaptığı katkıları anlatan Antalya Milletvekili adayı Gökçen Enç, AK Parti'nin ‘Hizmet Partisi’ olduğunu söyledi.


Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı Kültür/Sanat Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Antalya Kültür Merkezi’nde “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konulu konser düzenleyen, Kepez Belediyesi Türk Halk ve Türk Sanat Müziği Korosu, salonu dolduran izleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.


Asla geç değil: Günde bir bardak süt için! Güncel Asla geç değil: Günde bir bardak süt için!

Türkiye’de kişi başına süt tüketimi henüz çok yetersiz. Oysa bu besinin ömür boyu önemle tüketilmesi gerekiyor.


Miting gibi mahalle toplantısı Siyaset Miting gibi mahalle toplantısı

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Milletvekili Adayı Hüseyin Samani, Erenköy mahalle muhtarlığı önünde mahalle sakinleri ile bir araya geldi.


“EXPO 2016 Başbakanımızın özel gayretidir” Siyaset “EXPO 2016 Başbakanımızın özel gayretidir”

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Serik İlçe ve beldelerinde ziyaretlerde bulunarak, açılışlara katıldı.


Bahar mevsiminde göz alerjilerine dikkat! Sağlık/Kadın Bahar mevsiminde göz alerjilerine dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göz Bölümü doktorlarından Op.Dr.M.Tahir Şam özellikle bahar aylarının başlangıcı olan bu mevsimde göz alerjisine dikkat edilmesi erektiğini belirtti.


Antalya Barosu Başkan Arı’dan yardım istedi Siyaset Antalya Barosu Başkan Arı’dan yardım istedi

Antalya Barosu Başkanı Av. Zafer Köken ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Av. Cavit Arı’ yı ziyaret ederek, baro için lokal yeri talebinde bulundular.


Büyükşehir Belediyesi Levent Kırca Tiyatrosu’nu ilçelere taşıyor Kültür/Sanat Büyükşehir Belediyesi Levent Kırca Tiyatrosu’nu ilçelere taşıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ünlü komedyen Levent Kırca’nın Fırıldak adlı oyununu Antalyalılarla ücretsiz buluşturmaya devam ediyor.


İrbeç; “Hilalkart MHP’nin vaadi ve sözüdür” Korkuteli İrbeç; “Hilalkart MHP’nin vaadi ve sözüdür”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Korkuteli’de esnafa ve vatandaşlara Hilalkart’ı anlatarak moral verdi.


Vali Altıparmak'tan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ziyaret Güncel Vali Altıparmak'tan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Denizcilik Müsteşarlığı Antalya Bölge Müdürlüğü, Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü, Antalya Serbest Bölge Müdürlüğü ve Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Antalya Kredi ve Yurtlar Kurumu Türkiye Şampiyonu Spor Antalya Kredi ve Yurtlar Kurumu Türkiye Şampiyonu

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Antalya Kredi ve Yurtlar Kurumu masa tenisi takımları, Bayanlar ve erkeklerde namağlup olarak Türkiye Kredi ve Yurtlar Kurumları arası şampiyonasında ulaşılması zor bir başarı elde ettiler.


MHP’den dev pankart Siyaset MHP’den dev pankart

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı, AKP’nin 8,5 yılda ülkeyi getirdiği durumu anlatan pankartı İl Binasına astı. AKP’ninseçim broşürlerinde ve gazetelerinde verdikleri rakamların gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Kaya, yaptıkları pankkarta gerçek rakamları yazdıklarına dikkat çekti.


Köpek çöp üniteleri sayısı artıyor Güncel Köpek çöp üniteleri sayısı artıyor

Antalya’ya iki ayrı köpek parkı kazandıran Antalya Büyükşehir Belediyesi, sahipli hayvanların dışkılarının yarattığı kirliliği önlemek için kent merkezinde oluşturduğu köpek çöp ünitelerinin ve puppy-barların (su içme ünitesi) sayısını artırıyor. Kent merkezindeki caddelere ve büyük parklara yeni çöp üniteleri yerleştiriliyor.


“Vaatlerimi yerine getiriyorum” Siyaset “Vaatlerimi yerine getiriyorum”

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, seçim vaatlerini birer birer gerçekleştirdiğini belirterek, “Önümde daha 3 yıl var. Görev sürem sonunda tüm vaatlerimi yerine getirmiş ya da başlatmış olacağım” dedi.


Türel’den demokrasi dersi Siyaset Türel’den demokrasi dersi

Seçim çalışmalarına Muratpaşa ilçesinde, Cumhuriyet Mahalle Muhtarını ziyaretle başlayan Türel, eski sanayi sitesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Bu ziyaretlerde büyük ilgi gören Türel’e, bir esnaf lokum ve bisküvi ikram ederek, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Püskevit’ sözünü hatırlatıp, espri yaptı.


“AKP vatandaşın ağzında tat bırakmadı” Siyaset “AKP vatandaşın ağzında tat bırakmadı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Kemal Çelik; Kepez ilçesindeki Habibler mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek bisküvi arasında lokum dağıttı. Vatandaşla tatlı yiyip; tatlı konuşmak için geldiğini belirten Çelik; ancak AKP iktidarının vatandaşın ağzında tat bırakmadığını belirtti.


Engelliler için engelsiz diş tedavisi Engelliler için engelsiz diş tedavisi

Tekerlikli sandalyedeki engelliler, diş hekimlerinin ya da diş kliniklerinin muayenehanelerine gittiklerinde pek çok engel ile karşı karşıya kalmaktadır.


Dağıstanlı’dan Budak’a ziyaret Güncel Dağıstanlı’dan Budak’a ziyaret

Seramik Sanatçısı Tufan Dağıstanlı ATSO Başkanı Budak’ı ziyaret etti


Küçükgüngör’e anlamlı ziyaret Spor Küçükgüngör’e anlamlı ziyaret

Antalya Gençlik ve Spor Kulübü Vücutçuları Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu’nun 2011 yılı faaliyet programında yer alan ve 15-17 Nisan 2011 tarihinde Bursa İlinde düzenlenen Vücut Geliştirme Türkiye Şampiyonasında Türkiye İkincisi oldu


Memedeki kitleler her zaman tehlikeli mi? Sağlık/Kadın Memedeki kitleler her zaman tehlikeli mi?

Tüm dünyada kadınlar arasında yaygın ölüm nedenleri içinde ilk sıralarda yer alan meme kanserinin belirtileri olan kitleler ilk bakışta bir kadın için son derece ürkütücü olabiliyor. Ancak erken tanı ve doğru tedavi ile kanser hastalığı korkulu rüya olmaktan çıkıyor. Yapılması gereken, doktora çekinmeden ilk fırsatta başvurmaktır.


Toros Akdeniz Koleji Öğrencileri Akdeniz Üniversiteli Oldu Güncel Toros Akdeniz Koleji Öğrencileri Akdeniz Üniversiteli Oldu

Toros Akdeniz Koleji 1 D Sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Burcu Çelik ile birlikte 18 Mayıs 2011 Çarşamba günü Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İletişim Fakültesi’ni ziyaret ettiler.


Son sponsorluk Peker Telekom’un Spor Son sponsorluk Peker Telekom’un

Spor Toto Süper Lig’in 34. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü ile karşılaşacak olan MedicalPark Antalyaspor’un son deplasman sponsoru Peker Telekom oldu.


Alanya "Sessiz çoğunluk 12 Haziran'ı bekliyor"

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Adayı Hüseyin yıldız seçim gezilerini sürdürüyor. Yıldız ekibiyle birlikte Özel Can Hastanesi civarında esnaf gezileri yaptı.


Çinli akrobatlar nefes kesti Güncel Çinli akrobatlar nefes kesti

Deepo Outlet Center Avm’de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkulu kutlamalara sahne oldu. Dünyaca ünlü Çin akrobasi grubunun gerçekleştirdiği birbirinden ilginç ve cesur gösteriler, izleyenlerin heyecan dolu bakışları arasında gerçekleşti.


Deniz Baykal Yörük işadamlarının konuğu oldu Siyaset Deniz Baykal Yörük işadamlarının konuğu oldu

Genç bir oluşum olan YÖRSİAD ile 19 Mayıs Gençlik Bayramında bir araya gelen Deniz Baykal, genç iş adamlarına seslendi.


WISTA Türkiye başarılı bir sınav verdi Güncel WISTA Türkiye başarılı bir sınav verdi

WISTA Türkiye Akdenizli kadın denizcileri ağırladı. WISTA MED üyesi Yunanistan, İspanya, Fransa, İtalya yanı sıra İngiltere, Hollanda, Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri, İran ve Nijerya’dan da 50 kadın denizcinin katıldığı konferans 3 gün sürdü.


Antalya’da ‘Tutkulu’ gece Kültür/Sanat Antalya’da ‘Tutkulu’ gece

KÜBA Habana Compas Dance, Devlet Tiyatroları Antalya 2’nci Uluslar arası Tiyatro Festivali’nin ikinci gününde Kaleiçi Yat Limanı’nda Küba-Afrika ritim rüzgarı estirdi. Kübalı dansçı kızlar gösterileriyle büyüledi.


AKEV’de 2. Resim Şenliği Güncel AKEV’de 2. Resim Şenliği

Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda bu yıl 2.’ si düzenlenen Resim Şenliği eğlenceli bir atmosferde gerçekleşti.


Matematik Olimpiyatında Toros Akdeniz’in başarısı tescillendi Güncel Matematik Olimpiyatında Toros Akdeniz’in başarısı tescillendi

Toros Akdeniz Koleji Akdeniz Üniversitesi Matematik Olimpiyatlarında Antalya Birincilikleri ve Türkiye Üçüncülüğü derecelerini aldı.


Afet Platformu büyüyor Güncel Afet Platformu büyüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Doğal Afet Platformu’na katılımlar sürüyor. Son olarak Yeni Yüksektepe Kültür Derneği (GEA) ve Akdeniz Motosiklet Kulübü imzalanan protokolle platforma katıldı.


ADDK'dan Günübirlik Yürüyüş Etkinliği Güncel ADDK'dan Günübirlik Yürüyüş Etkinliği

Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübü günübirlik yürüyüş etkinliği, Acısu, Çaltıcak, Belbaşı, Beldibi kanyonu, Beldibi parkurunda 28 katılımcıyla 14 km yürünerek yapıldı. Orman yolları ve patikalarda yapılan yürüyüşe Kulüp yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yapıcı rehberlik yaptı.


Saadet Partisi Antalya Milletvekili adayları Korkutelililerle kucaklaştı Korkuteli Saadet Partisi Antalya Milletvekili adayları Korkutelililerle kucaklaştı

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Hasan Güldal Korkuteli İlçe seçim bürosu önünde yaptığı açıklamada 1996-97 54. Erbakan Hükümeti döneminde asgari ücret alan bir kişinin 42 tüp alabilirken, şu an asgari ücret alan bir kişinin sadece 10 tüp alabildiğini söyledi.


“Ürün değil, tarla satıyorlar” Siyaset “Ürün değil, tarla satıyorlar”

DP Antalya Milletvekili Adayı Feda Barut, seçim gezilerinde insanların artık ürün değil, ürünü ektikleri tarlaları satmaktan yakındıklarını söyledi


Yaylalarda tiyatro var! Kaş Yaylalarda tiyatro var!

Batı Antalya yaylalarında Karagöz Nareke'si ve Hacivat gazelleri çınladı


Süleyman Demirel Üniversitesi’nde iletişim semineri Güncel Süleyman Demirel Üniversitesi’nde iletişim semineri

Süleyman Demirel Üniversitesi Senirkent Meslek Yüksekokulu öğrencileri iletişim, beden dili ve müşteri ile iletişim eğitimi aldı.


Antalya’nın şarabı “Likya” uzmanlardan tam not aldı Güncel Antalya’nın şarabı “Likya” uzmanlardan tam not aldı

Cumhuriyet tarihinde Antalya’da ilk şarap üretimini gerçekleştiren Likya Şarap, Türkiye Şarap Haritasına Antalya Bölgesinin de eklenmesini sağladı.


Ankara’da taleplerini haykırdılar Ankara’da taleplerini haykırdılar

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen binlerce mühendis, mimar ve şehir plancı "Haklarımız, geleceğimiz, halkımız, ülkemiz için söyleyecek sözümüz var" çağrısıyla Sıhhiye Meydanında buluştu.


Nokia’dan seyahat kampanyası Teknoloji/Bilim/İnternet Nokia’dan seyahat kampanyası

Nokia ve www.tatilsepeti.com, en beğenilen tatil hayaline 5.000 avroluk, her Nokia cihazı alışverişine ise 50 TL’lik hediye çeki veriyor. Kampanya, 30 Haziran’a kadar sürecek.


Kamalak Antalya'ya geliyor Siyaset Kamalak Antalya'ya geliyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Pazar günü Antalya’da halka hitap edecek


Personel Tiyatrosuna prestij ödül Kültür/Sanat Personel Tiyatrosuna prestij ödül

Akdeniz Üniversitesi Personel Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi tarafından 9’ncusu gerçekleştirilen “Üniversitelerarası 9. İstanbul Tiyatro Festivali”nde yarışmanın prestij ödülü olan ‘Jüri Özel’ ödülüne layık görüldü


Bilim ve Teknoloji Müzesi tartışıldı Güncel Bilim ve Teknoloji Müzesi tartışıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi, Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Müzecilik Anabilim Dalı ve Arkeoloji Bölümü işbirliği ile düzenlenen 7’nci Müzecilik Çalıştayı ve Paneli’nde Antalya’da Bilim Teknoloji Müzesi kurulması tartışıldı.


Döşemealtı seçim ofisi açılışında büyük coşku Döşemealtı Döşemealtı seçim ofisi açılışında büyük coşku

AK Parti Milletvekili Adayı Menderes Türel’in, Döşemealtı'nın Yeniköy mahallesindeki seçim ofisi açılışı büyük bir coşkuyla yapıldı. Türel’e büyük ilgi gösteren vatandaşlar, ‘Başkanım seni ve hizmetlerini özledik’ dedi.


GATAB’da eğitimler aralıksız sürüyor Kemer GATAB’da eğitimler aralıksız sürüyor

GATAB çalışanları iş güvenliği kapsamında, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi ile Mevzuat Eğitimi aldı.


MedicalPark Antalyaspor’da ödül günü Spor MedicalPark Antalyaspor’da ödül günü

MedicalPark Antalyaspor’da geleneksel hale getirilen “Yılın ve sezonun en iyi futbolcusu” törenlerinin 4.’sü yapıldı. Deniz Barış, profesyonel futbolcuların kendi aralarında yaptıkları anketle sezonun en iyi futbolcusu seçildi.


Kumluca Botanik Park törenle açıldı Kumluca Kumluca Botanik Park törenle açıldı

Belediyemiz tarafından Karşıyaka Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı'nda yapımı tamamlanan Botanik Park çok sayıda Kumluca’lının katılımıyla açıldı.


‘Türküyem’ büyüledi Kültür/Sanat ‘Türküyem’ büyüledi

ANTDOB’un “Türküyem” isimli oyunu, Muratpaşa Belediyesi’nin katkılarıyla Falez 2 Park’ta sahnelendi. Çok sayıda vatandaşın izlediği ‘Türküyem’, ayakta alkışlandı.


İncik İlköğretim okulunun temeli atıldı Aksu İncik İlköğretim okulunun temeli atıldı

Aksu'nun Güzelyurt Mahallesinde 1976 yılında üç derslik olarak yapılan ve geçtiğimiz yıl prefabrik ek derslikle sınıf sayısı yedi ye çıkarılan İncik İlköğretim okulu yenileniyor.


Böbrek hastaları tatillerinde artık özgür Sağlık/Kadın Böbrek hastaları tatillerinde artık özgür

Böbrek Yetmezliği Hastalarının evlerinde uygulayabileceği bir tedavi yöntemi olan Periton Diyalizi, hastanın yaşamını daha kolay düzenlemesini ve daha bağımsız olmasını sağlıyor.


“Kemal, kemale erememiştir” Siyaset “Kemal, kemale erememiştir”

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüsamettin Korkutata:“Adını Halk’tan alan ancak, halktan uzak söylem ve politikalar benimseyen CHP, miting meydanlarındaki serbest atışlarla baltayı taşa vurup, iktidar partisine akıl almaz biçimde destek vermektedir. dedi.


Samani: “CHP demek, çamurlu yol demek” Siyaset Samani: “CHP demek, çamurlu yol demek”

AK Parti milletvekili adayları Hüseyin Samani ve Osman Akman Kızılarık mahallesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.


Kefaluka Resort “Önce Kalite” diyor Güncel Kefaluka Resort “Önce Kalite” diyor

Kefaluka Resort kalite yönetim sistemleri ile ilgili çalışmalara BIX Kurumsal ile başlangıç yaptı.


Enç: “Skoru belli bir maç izliyoruz” Siyaset Enç: “Skoru belli bir maç izliyoruz”

AK Parti Milletvekili Adayı Gökçen Enç, Fener Mahallesi’nde esnafı ziyaret ederken, Enç’e destek veren mahalle sakinleri “Skoru belli bir maç izliyoruz, AK Parti yine açık ara iktidar olacak” dedi.


‘’Antalya’yı İktidar değil, Akaydın cezalandırıyor’’ Siyaset ‘’Antalya’yı İktidar değil, Akaydın cezalandırıyor’’

Ak Parti Antalya Milletvekili adayı ve eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın, ‘’Ak Parti Hükümeti, 29 Mart yerel seçimlerinden sonra Antalya’yı cezalandırıyor’’ şeklindeki iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, ‘’ Antalya’yı iktidar değil, Akaydın Cezalandırıyor’’ dedi


“Baz istasyonları şehirlerde olmalı” “Baz istasyonları şehirlerde olmalı”

Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, Simav'daki deprem sonrası internet bağlantısında yaşanan sıkıntının evlerde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle, mobil hatlardaki kesintinin ise ilk panik anında yoğun kullanım sonucu oluşabileceğini bildirdi.


Atlasjet en çok vergi veren havayolu şirketi oldu Ekonomi/Turizm Atlasjet en çok vergi veren havayolu şirketi oldu

Yüksek hizmet kalitesiyle “yolcusunu en çok seven” havayolu olan Atlasjet ödediği 9.9 Milyon TL kurumlar vergisi ile “En çok vergi veren havayolu şirketi”, Büyük Mükellefler de ise en çok vergi ödeyen 102. şirket olma başarısını gösterdi.


ATSO’dan kültür sanata destek sürüyor Güncel ATSO’dan kültür sanata destek sürüyor

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak; “Antalya’nın marka değerini yükselten kültür ve sanat organizasyonlarına destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.


SGK İl Müdürü Selim Erol ATSO’da Güncel SGK İl Müdürü Selim Erol ATSO’da

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müdürü Selim Erol ve beraberindeki heyet Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüştü.


Çiçekçi KDV'de indirim istiyor Güncel Çiçekçi KDV'de indirim istiyor

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu Akdeniz TV & ART 'de yayınlanan 'İş ve Eğitim Zamanı' programının bu haftaki konukları ATSO Meclis üyesi ve İnterflora bölge temsilcisi Haluk Oğuzer, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Yönetim Kurulu


Lassa’dan 60 günde koşulsuz iade garantisi Otomotiv Lassa’dan 60 günde koşulsuz iade garantisi

Lassa, sektöründe bir ilke daha imza atarak müşteri memnuniyetini artırmak için yeni bir hizmet başlatıyor. Tüketicilere 60 gün içinde aldıkları lastiği koşulsuz olarak iade etme fırsatı sunan Lassa, satış sonrası hizmetlerinde çıtayı yükseltmeye devam ediyor


BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Güncel BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta kutlanıyor


Seyir terasının yapımı başladı Güncel Seyir terasının yapımı başladı

Kepez Belediyesi’nin, kent merkezinin kuşbakışı izlenebildiği Masa Dağı bölgesine kazandıracağı seyir terası projesinin inşasına başlandı.


CHP Muratpaşa Antalya Tabip Odası’nda Siyaset CHP Muratpaşa Antalya Tabip Odası’nda

Antalya Tabip Odası Başkanlığını ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleriyle ülke ve mesleki sorunlarını paylaştı.


Vecdi Gönül’e seçim bürosu hediyesi Siyaset Vecdi Gönül’e seçim bürosu hediyesi

AK Parti Milletvekili adayı, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı tarafından hazırlanan seçim bürosunun açılışını yaptı.


EMFO ödülleri verildi Güncel EMFO ödülleri verildi

Antalya’nın başarılı özel okullarından Envar Koleji, Matematik ve Fen Olimpiyatları (EMFO), elit bir bilim dalı ve tüm akademik branşların vazgeçilmez parçası olan matematik, fen ve teknolojileri alanındaki yarışa katkı sunmaya devam ediyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...