Salı, 20 Ağustos 2019
Öğrenciler uluslararası sertifikalarını aldı Güncel Öğrenciler uluslararası sertifikalarını aldı

Lara Ritim Güzel Sanatlar Kursunun Sofya Bale Akademisi ile yapmış olduğu anlaşma gereği, Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından hazırlanan metodolojik programlarda yeterlilik eğitimi görerek ve seviyelerine göre derece sınavlarına girdiler.Bu sınavları başarıyla geçen Kurs öğrencilerine Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından imzalanmış ve NMA onaylı sertifika verildi


Antalya Halk Eğitim Spor, bayanlarda lider Spor Antalya Halk Eğitim Spor, bayanlarda lider

Türkiye Masa tenisi 1. Liginin ilk etabı 8-9 Ekim tarihlerinde Ankara'da yapıldı. Altındağ spor salonunda yapılan maçlara 16 bayan 16 erkek takımı iştirak etti. Oldukça çekişmeli geçen maçlar sonucunda enteresan sonuçlar ortaya çıktı.


Özdilekpark AVM’de; çocuklar Cumhuriyet’i resmedecek Güncel Özdilekpark AVM’de; çocuklar Cumhuriyet’i resmedecek

Özdilekpark Alışveriş Merkezi tarafından ilköğretim okulu öğrencileri arasında bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “3. Özdilekpark Cumhuriyet Çocukları Resim Yarışması” kayıtları başladı.


ATSO Heyeti Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı ziyaret etti Güncel ATSO Heyeti Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı ziyaret etti

ATSO’nun ABD’deki Dünya Sağlık Turizmi Kongresi ve Fuarına katılmasının sevindirici olduğunu belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’de ambulans helikopter hizmetinden yabancıların da yararlanması için bir çalışma yapılabileceğini belirterek, ATSO Başkanı Budak’tan ABD’deki fuarda, bu hizmeti dünyaya duyurmasını istedi.


Erkekler de osteoporoz taraması yaptırmalı Sağlık/Kadın Erkekler de osteoporoz taraması yaptırmalı

Araştırmalar, 50 yaş üzerindeki her üç kadından ve her beş erkekten birinin, hayatının bir döneminde kırık kemik vakasıyla karşılaşabileceğini gösterirken, Anadolu Sağlık Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Semih Akı risk grubundaki erkeklere de rutin osteoporoz (kemik erimesi) taraması öneriyor.


Kepez’den Antalya’ya bir kalıcı eser daha Güncel Kepez’den Antalya’ya bir kalıcı eser daha

Kepez Belediyesi, Gazi Mahallesi’nde, içerisinde çok amaçlı 150 kişilik salonun olduğu, geleneksel Türk evleri mimarisinden esinlenerek projesi hazırlanan semt konağının yapımına başladı.


‘Tersine Dünya ’ABT sahnesinde Kültür/Sanat ‘Tersine Dünya ’ABT sahnesinde

ABT’nin yeni oyunu “Tersine Dünya”nın prömiyeri gerçekleştirildi. Oyun, izleyicilerden büyük beğeni topladı.


Transplantasyon 2011/TONKKD VIII. Kongresi” Antalya’da gerçekleştirildi Güncel Transplantasyon 2011/TONKKD VIII. Kongresi” Antalya’da gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer KARPUZOĞLU Transplantasyon Enstitüsü’nün kuruluşu nedeniyle “TRANSPLANTASYON 2011/TONKKD VIII. KONGRESİ” 12-16 Ekim 2011 tarihleri arasında Antalya Rixos Premium Otel’de gerçekleştirildi.


İSTEK’li minikler viyolonsel ile tanıştı Güncel İSTEK’li minikler viyolonsel ile tanıştı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencilerine, “Sanat Günleri” etkinlikleri kapsamında, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Fırat Yeşillik tarafından mini konser verildi.


Akkadınlar Yaşar Tabur'u ağırladı Siyaset Akkadınlar Yaşar Tabur'u ağırladı

Ak Parti Konyaaltı kadın kolları yeni dönem ilk toplantısında Büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyesi Yaşar Tabur u ağırladı.


Adrasan Musa dağı Olimpos etkinliği Güncel Adrasan Musa dağı Olimpos etkinliği

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün programlı günübirlik etkinliği, 55 kişinin katılımıyla Adrasan, Musadağı, Olimpos parkurunda yapıldı.


Aksu’nun 2012 Yılı bütçesi 35 milyon TL Aksu Aksu’nun 2012 Yılı bütçesi 35 milyon TL

Aksu belediyesi belediye meclis üyeleri Aksu’nun 2012 bütçesini görüşmek üzere meclis salonun da toplandı. 22 maddeden oluşan bütçe kararnamesinin okunmasının ardından yapılan görüşmeler sonucu 2012 yılı bütçesi 35 milyon TL olarak belirlendi. 32 milyon TL olarak öngörülen bütçe yaklaşık %10 arttırılarak 35 milyon TL ye yükseltildi.


Antalya seyirlik tepesine kavuşuyor Güncel Antalya seyirlik tepesine kavuşuyor

Antalya’ya gelenler, Atatürk’ün, “Hiç şüphesiz ki Antalya Dünya'nın en güzel yeridir.” Sözüyle övdüğü şehri, Kepez Belediyesi’nin Masa Dağı’na yaptığı seyir terasında izleyecek.


“Türk milletinin yüreği dağlanmıştır” Siyaset “Türk milletinin yüreği dağlanmıştır”

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Lokman Kaya, Hakkari'nin Çukurca İlçesi’nde şehit edilen 26 askerimizle ilgili bir basın açıklaması yaptı.


“Katillere hadlerinin bildirilmesini bekliyoruz”  Siyaset “Katillere hadlerinin bildirilmesini bekliyoruz”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Hakkari’de 24 askerimizin şehit olduğu saldırıyı lanetleyerek, “Katillere hadlerinin bildirilmesini bekliyoruz” dedi.


Siyaset "Bu tür hain saldırılar asla amacına ulaşamayacak"

Bitlis ve Hakkari’de gerçekleştirilen acımasız terör saldırılarını kınayan ANSİAD ve BAKSİFED Başkanı H.Ergin Civan, “Türk toplumu çok güçlü sağduyuya sahiptir. Bu tür hain saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.


Kıldıran: “Bakkal ve bayi esnafı hamal değil” Siyaset Kıldıran: “Bakkal ve bayi esnafı hamal değil”

Son ÖTV ayarlaması ile sigara ve içkide %24-48 arasında fiyatların artmasının yankıları süre dursun, Antalya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran, bakkalın kar marjının düşmesine isyan etti.


İl Genel Meclisi’nden Genel başkana ziyaret Siyaset İl Genel Meclisi’nden Genel başkana ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı A. Özer Ülken ve İl Genel Meclis Başkanı Cavit Arı ve yönetimi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.


“Hükümet birlikte çözüm üretmelidir” Siyaset “Hükümet birlikte çözüm üretmelidir”

Cumhuriyet Palk Partisi (CHP) Kemer İlçe Başkanı Kemal Yüksel, 24 askerimizin PKK’lılar tarafından şehit edilmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.


“Acımız cümlelere sığmayacak kadar büyüktür” Siyaset “Acımız cümlelere sığmayacak kadar büyüktür”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın yaptığı açıklamada şunları belirtti:


Sevimçok: “Yüreğimize ateş düştü” Siyaset Sevimçok: “Yüreğimize ateş düştü”

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, önceki gün ve dün meydana gelen terör saldırıları üzerine bir açıklama yayınladı:


“Hainler amacına ulaşamayacaklar” Kemer “Hainler amacına ulaşamayacaklar”

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, terör saldırıları ve bu saldırılarda şehit olan askerlerimiz için bir mesaj yayınladı.


Çevik: “Terörü lanetliyorum” Siyaset Çevik: “Terörü lanetliyorum”

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, Hakkâri ili Çukurca İlçesiyle Bitlis ili Güroymak ilçelerinde meydana gelen terör saldırılarıyla ilgili olarak bir kınama mesajı yayımladı.


Yat Limanı Kentsel Tasarım Projesi ihalesi yapıldı Güncel Yat Limanı Kentsel Tasarım Projesi ihalesi yapıldı

Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinin önemli turizm merkezlerinden biri olan Yat Limanı’nın yeniden canlılık kazanması için hazırladığı Yat Limanı Kentsel Tasarım Projesi ihalesi yapıldı.


“Teomanpaşa’yı şehirleştirdik” Güncel “Teomanpaşa’yı şehirleştirdik”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptıkları kat artışına yönelik imar plan tadilatı, tapu tahsisi ve alt yapı hizmetiyle gecekondulaşmanın yoğun olduğu Teomanpaşa Mahallesi’ne şehir kimliği kazandırdıklarını söyledi.


DP kadın kolları terörü lanetledi Siyaset DP kadın kolları terörü lanetledi

Terör örgütünün vahşi eylemlerini artırarak devam ettirmesi ve son yirmi dört saat içerisinde terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden asker ,polis ve sivil vatandaşlarımıza yönelik saldırılar sonucunda Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci Demokrat Partili kadınlar adına terörü lanetleyen yazılı bir mesaj yayınladı .


Terörü ve teröristleri lanetledi Terörü ve teröristleri lanetledi

Yaklaşık bir haftadır terör örgütünün saldırıları sonucu şehit düşen asker ve polislerimiz Türkiye’nin yüreğini dağlarken, Cübbeli Ahmet Hoca şehitlerimizin ruhlarına dualar edip ailelerine başsağlığı dilerken teröristleri lanetledi.


“Ürün yerleştirme” reklamları Interpress’in yakın takibinde “Ürün yerleştirme” reklamları Interpress’in yakın takibinde

Gelişen reklam sektörünün bir sonucu olarak ortaya çıkan “ürün yerleştirme”, kısa sürede en çok tercih edilen reklamlar arasında yerini aldı.


Minik öğrenciler sordu Tütüncü cevapladı Güncel Minik öğrenciler sordu Tütüncü cevapladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sosyal Bilgiler dersinde“Kamu kuruluşlarının çalışma biçimi.” konusunu işleyen minik öğrencilere belediye birimleri hakkında bilgiler verdi.


ATB’den teröre kınama Güncel ATB’den teröre kınama

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Bitlis’te ve Hakkari’de meydana gelen terör olaylarını kınadı.


Tütüncü, okul temizlik ekibini denetledi Güncel Tütüncü, okul temizlik ekibini denetledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yoğun hafta sonu programı arasında, ilçede ki okulları gezerek, Kepez Belediyesi’ne bağlı çalışan temizlik ekibinin okul temizlik çalışmalarını denetledi.


Akdeniz Üniversitesi’nde fotoğraf buluşması Kültür/Sanat Akdeniz Üniversitesi’nde fotoğraf buluşması

Gazeteci Nizamettin Özmen ve Okan Dilek’in birlikte hazırladıkları “ÖZMENDİLEK Fotoğraf Sergisi” Akdeniz Üniversitesi Olbia Sanat Galerisi’nde yapılan açılış kokteyli ile sanatseverler ile buluştu.


CHP’liler piknikte buluştu Siyaset CHP’liler piknikte buluştu

CHP’liler, Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Toy’un düzenlediği dayanışma ve kaynaşma pikniğinde bir araya geldi.


Özdilekpark AVM, en güzelini seçti Güncel Özdilekpark AVM, en güzelini seçti

Özdilekpark AVM tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “2. Köpek Güzellik ve Yetenek Yarışması” birbirinden güzel, renkli gösteriler ve geniş bir katılımla gerçekleştirildi.


Annesi ikinci kez hayat verdi Güncel Annesi ikinci kez hayat verdi

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla 55 yaşındaki Zekiye İbişoğulları'nın böbreği, 14 yaşındaki oğlu Yusuf İbişoğulları'na nakledildi.


Sanatçılar düğünde buluştu Güncel Sanatçılar düğünde buluştu

Antalya Devlet Opera ve Balesi dansçılarından balet Gökhan Yüksel ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası viyola sanatçısı Ceren Akçay evlendi.


Turşu bahane, sabır eğitimi şahane! Güncel Turşu bahane, sabır eğitimi şahane!

TED Antalya Koleji Anasınıfı öğrencileri “Kışa Hazırlık” temasına bağlı olarak verilen eğitim kapsamında birer kavanoz turşu yaptılar.


Crystal Hotels çevreye saygısını ispatladı, Güncel Crystal Hotels çevreye saygısını ispatladı,

Avrupalı turistlerin ekolojik otellere ilgisi turizm sektöründe yeni bir kavramı da beraberinde getirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafında çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi amacıyla 22 Eylül 2008 yılında başlattığı ‘Yeşil Yıldız’ uygulaması turizm sektöründe yaygınlaşıyor.


Muratpaşa’dan 4 gollü tarife Spor Muratpaşa’dan 4 gollü tarife

Süper Amatör Lig’in 3. haftasında Muratpaşa Belediyespor, deplasmanda Kadriyespor’u 4-0 mağlup etti.


Ünlü oyuncunun Güneşev ilgisi Güncel Ünlü oyuncunun Güneşev ilgisi

Sinema ve dizi filmlerinin oyuncularından Ayça İnci, merak ettiği Antalya Güneşev’i ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.


Minik öğrenciler Kent Ormanı’nda yarıştı Güncel Minik öğrenciler Kent Ormanı’nda yarıştı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın merkez ilçelerinde 80 okuldan 3 bin 200 öğrencinin katıldığı “Okullar Yarışıyor” projesinin startını verdi.


Sel baskını için araştırma önergesi verildi Siyaset Sel baskını için araştırma önergesi verildi

CHP Antalya milletvekilleri, TBMM Başkanlığına verdikleri ortak önergede, Serik ve Aksu ilçelerinde can ve mal kaybına neden olan sel baskını hakkında, “Meclis Araştırması” açılmasını istediler.


Thomas Cook'ın Alanya ilgisi Alanya Thomas Cook'ın Alanya ilgisi

Thomas Cook Commercial Manager’i İbrahim Değirmenci yaptığı açıklamasında, geçen yıl Thomas Cook olarak Gazipaşa havaalanına yaptıkları haftada iki uçuş sayısını 2012 yılı itibariyle arttıracaklarını söyledi.


Yeni bir sektör: Dizi sponsorluğu Yeni bir sektör: Dizi sponsorluğu

Diziler trendsetter oldu. Kim hangi dizide, ne giymiş, ne kullanmış inanılmaz merak konusu. Kahramanlarının ne giydiğini, ne taktığını, hangi koltukta oturduğunu merak edenler www.dizisponsorlari.com’da buluşuyor


Kolejli kızlar yalancı Hollywood’da  Güncel Kolejli kızlar yalancı Hollywood’da

TED Antalya Koleji’nin bir grup öğrencisi Lara’daki kum heykel sergisini gezdi.


“Yeni hedeflere hep birlikte beraber yürüyeceğiz” Siyaset “Yeni hedeflere hep birlikte beraber yürüyeceğiz”

AK Parti Muratpaşa İlçe Kadın Kolları 1. Olağan kongresi yapıldı. Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Ayşe Barçın yeniden seçildi.


Başkan Akaydın, selzedeleri yalnız bırakmıyor Serik Başkan Akaydın, selzedeleri yalnız bırakmıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, bu kez de CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu ile birlikte sel afetinin yaşandığı Haskızılören’i ziyaret ederek, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.


Döşemealtı’nda Muhteşem Nar Festivali Döşemealtı Döşemealtı’nda Muhteşem Nar Festivali

Döşemealtı Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen nar festivali Çığlık Stadyumu’nda binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.


"Sözümüz Müslümanlara"

İslamiyet’in doğru anlaşılması, yaşanması ve Ehl-i Sünnet İtikadı’nın tam anlamıyla bilinebilmesi için büyük mücadeleler veren Cübbeli Ahmet Hoca, ‘Helal Gıda ve Sağlıklı Ürünler’ fuarına katıldı.


Kepez’in yüzü gülüyor Güncel Kepez’in yüzü gülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, muhtarların ve ilçe halkının desteğiyle yaptıkları yatırımlarla, Antalya’nın arka mahallesi Kepez’i, yüzü gülen ve mutlu insanların olduğu, avantajlı bir şehir haline getirdiklerini söyledi.


Kepez personeline sağlık semineri Güncel Kepez personeline sağlık semineri

Kepez Belediyesi’nde görevli bayan personel, “Meme Kanserinde Erken Teşhis” konulu seminere katıldı.


CHP'li vekilden Bakan Eroğlu'na doğa dersleri! Siyaset CHP'li vekilden Bakan Eroğlu'na doğa dersleri!

Dünyanın en önemli sedir ormanlarına sahip olan Antalya Çığlıkara'daki taş ocakları, yeni bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşındı.


AIESEC ile Yurtdışı Staj Fırsatı AIESEC ile Yurtdışı Staj Fırsatı

AIESEC gençler için uluslararası platformda staj yapma imkanıyla liderlik vasıflarını keşfetme ve geliştirme fırsatları sunuyor.


Kümes villalar çift önergeyle meclise taşındı Siyaset Kümes villalar çift önergeyle meclise taşındı

CHP Antalya Milletvekili Arif Bulut, Kalkan Kalamar koyunda yasalara aykırı olarak inşa edilen ve Valilik tarafından başlatılan incelemenin ardından ruhsatları iptal edilen villa skandalını TBMM gündemine taşıdı. Bulut İçişleri Bakanı Şahin ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'a villa skandalını sordu.


‘‘TTNET’le Geleceğini Netleştir’’ Güncel ‘‘TTNET’le Geleceğini Netleştir’’

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in ödüllü projesi “TTNET’le Geleceğini Netleştir” yeni döneminde Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda 580 öğrenciyle buluştu.


Bayan Hentbol Milli Takımı’nın Barbekü Keyfi Spor Bayan Hentbol Milli Takımı’nın Barbekü Keyfi

Antalya'daki kamp çalışmalarına devam eden Bayan Hentbol A Milli Takım kadrosu, Kremlin Palace Hotel Yönetimi’nin verdiği mangal partisinde moral depoladı.


Acar’dan eğitim soruları Siyaset Acar’dan eğitim soruları

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, şiddetin her alanda giderek yaygınlaştığını belirtirken, eğitim politikalarının gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.


İnşaat sektörü hareketlendi, haberleri tavan yaptı İnşaat sektörü hareketlendi, haberleri tavan yaptı

Interpress araştırmasına göre, 1 Eylül - 15 Ekim 2011 tarihleri arasında inşaat sektöründe faaliyet gösteren 98 firmayla ilgili haber sayısının 5 bin 93 olduğu ve geçen seneye oranla rekor bir artış yaşandığı ortaya çıktı.


“Tipik Bir Suistimalcinin Profili” “Tipik Bir Suistimalcinin Profili”

KPMG’nin 69 ülkede gerçekleştirdiği “Tipik Bir Suistimalcinin Profili” araştırmasına paralel olarak düzenlenen Bir Suistimalcinin Profili Semineri, Türkiye’de de yaşanan suistimalin çarpıcı nedenlerini gözler önüne serdi


Kepez Belediyesi 2012’ye dev projelerle giriyor Güncel Kepez Belediyesi 2012’ye dev projelerle giriyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerde düzenlenen hizmet tanıtım gezisiyle, Kepez Meclis Üyeleri ve muhtarlara son bir yıl içinde yapılan yatırımları tanıtmıştı.


Büyükşehir’in Toplu İşyeri Merkezi Projesi de engellendi Güncel Büyükşehir’in Toplu İşyeri Merkezi Projesi de engellendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Toplu İşyeri Merkezi Projesi’ni uygulamayı planladığı, mülkiyeti Hazine’ye ait Kömürcüler’deki ön tahsisli arazinin tahsis süresinin uzatılması amacıyla Defterdarlığa başvurdu. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin bu talebi reddedildi.


Sezon sonu indirim günleri başladı Kemer Sezon sonu indirim günleri başladı

Kemer Belediyesi ve Kemer esnafı işbirliği ile bu yıl ilki düzenlenen Kemer Sezon Sonu İndirim Günleri başladı. Atatürk Caddesi, Liman Caddesi, Lise Caddesi ve Kiriş Sahil Caddesinde bulunan esnaf ve işletmeler dükkanlarının önünde çeşitli ürünleri sergileme fırsatı buldu.


Kepez yeşil alanda 1 milyona koşuyor Güncel Kepez yeşil alanda 1 milyona koşuyor

Kepez Belediyesi, Kültür Mahallesi’nde bir parkın yapımını daha başlatarak, ilçedeki yeşil alan miktarını 1 milyon m2’ye çıkarma hedefine bir adım daha yaklaştı.


Büyükşehir 35’inci Cadde’yi açıyor Güncel Büyükşehir 35’inci Cadde’yi açıyor

Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı ilçesi Uncalı Mahallesi’nde yer alan 35’inci Cadde’yi halkın kullanımına açmak için kolları sıvadı.


10 yıldan uzun vadeli konut kredileri sektörün üç katı büyüdü Ekonomi/Turizm 10 yıldan uzun vadeli konut kredileri sektörün üç katı büyüdü

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, konut kredisi almayı düşünenler, faiz artışlarına karşılık olarak çareyi vade uzatmakta buldu.


İstek’li öğrenciler Demirciler Çarşısı’nda Güncel İstek’li öğrenciler Demirciler Çarşısı’nda

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 4/A ve 4/B sınıfı öğrencileri, "Ahilik Haftası" etkinlikleri kapsamında, Antalya Demirciler Çarşısı’nı gezdi.


Baykal’dan Sözen’e destek Manavgat Baykal’dan Sözen’e destek

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal; İl Başkanı Özer Ülken, Milletvekili Osman Kaptan ve Yıldıray Sapan, bir süre önce serbest bırakılan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i CHP Manavgat İlçe Teşkilatı’nda ziyaret etti. Deniz Baykal konuşmasında Başkan Sözen’in bir an önce görevine dönmesi gerektiğini söyledi..


Hayırsever çiftten Tütüncü’ye teşekkür Güncel Hayırsever çiftten Tütüncü’ye teşekkür

Gülgün Nihat Ömür İlköğretim Okulu Aile Birliği Olağan Genel Kuruluna katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, hayırsever Nihat ve Gülgün Ömür çifti, okula yaptığı katkı ve destekleri için teşekkür plaketi takdim etti.


Siyaset "Küçük Aksu HES 6 yıldır neden yatırım programına alınmıyor?"

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, sel felaketinin yaşandığı Serik bölgesinde yapılması planlanan Küçük Aksu Hidroelektrik Santralını, TBMM Genel Kurulu’nda ve soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Acar, “Sel gibi felaketleri önleyebilecek Küçük Aksu HES, 6 yıldır neden yatırım programına alınmıyor” diye sordu.


Başkan Evcilmen’e “Eğitime Destek” plaketi Güncel Başkan Evcilmen’e “Eğitime Destek” plaketi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e, Antalya Lisesi’ne yapmış olduğu katkı ve destekler nedeniyle, okul yöneticileri tarafından teşekkür plaketi verildi.


Olimpos Rotary kulübü yılın 'N' lerini seçti Güncel Olimpos Rotary kulübü yılın 'N' lerini seçti

Antalya’da faaliyet gösteren, iş ve meslek insanlarının oluşturduğu 10 Rotary Kulübünden biri olan Olimpos Rotary Kulübü Antalya’da Yılın “N”lerini seçti.


Broadway müzikali yeniden sahnede “West Side Story “ Kültür/Sanat Broadway müzikali yeniden sahnede “West Side Story “

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin prömiyerini gerçekleştirdiği ilk günden bu yana kapalı gişe oynayan West Side Story yeniden sahneleniyor.


İstek’li minikler ve aileleri yarıştı Güncel İstek’li minikler ve aileleri yarıştı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5-6 yaş öğrencileri ve aileleri Geleneksel III. “Tanışalım -Yarışalım” adlı Spor Şenliği’nde bir araya geldi.


Bağışıklık sisteminin gücü sağlıklı bağırsaklardan geçiyor Sağlık/Kadın Bağışıklık sisteminin gücü sağlıklı bağırsaklardan geçiyor

Her yıl milyonlarca çocuğun ölümüne sebep olan yüzlerce çeşitte hastalık var. Dünya ülkeleri, hastalıklara karşı savaş açarken yepyeni yollar denemeye devam ediyor.


Antalya'ya yakışmıyor... Güncel Antalya'ya yakışmıyor...

Hergün yüzlerce insanın ziyaret ettiği Uncalı Mezarlığı’nın önündeki salaş görüntüler görenleri hayrete düşürürken, mezarlık önünde çevre düzenlemesi ve kaldırım çalışmasının bir an önce yapılması isteniyor.


Omuz ağrılarından nasıl kurtulursunuz? Sağlık/Kadın Omuz ağrılarından nasıl kurtulursunuz?

Anadolu Sağlık Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Kıral, orta yaştaki her beş kişiden birinde görülen omuz ağrılarından kurtulma yollarını, ameliyatlı ve ameliyatsız çözümleri anlattı.


Twitter, Adriana Lima'nın dansıyla sallandı Kültür/Sanat Twitter, Adriana Lima'nın dansıyla sallandı

Dünyaca ünlü Brezilyalı model Adriana Lima’nın “Yok Böyle Dans” yarışma programında yaptığı iki ayrı dans gösterisi sosyal paylaşım sitesi Twitter’da zirve yaptı.


Altın Portakal, “Güzel Günler Göreceğiz”in… Kültür/Sanat Altın Portakal, “Güzel Günler Göreceğiz”in…

Bu yıl 48’incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali bir haftalık keyifli bir maratonun ardından Cam Piramit’te düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. “Ve Kadın Dünyaya Dokundu” ana temasıyla yapılan festivalin tamamı kadınlardan oluşan jürileri “en iyileri” ödüllendirdi.


Siyaset "Pakistanlı kadınlar siyasette temsilde Türkiye'nin önünde"

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci resmi bir ziyaret için Türkiye’de bulunan Pakistan hükümet sözcüsü ve enformasyon bakanı Dr. Firdous Ashıq Awan ile Ankara’da bir araya gelerek görüştü.


Geleceğin tohumları için adım attılar Geleceğin tohumları için adım attılar

Adım Adım Oluşumu, Avrasya Maratonu’nda, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin Tohum Takas Ağı Projesi’ne destek olmak üzere, yaşamın sürekliliğini temsil eden tohumlar için koştu.


Çocuklar gibi eğlendiler Güncel Çocuklar gibi eğlendiler

TED Antalya Koleji İlköğretim Birinci Kademe öğrencileri, anne ve babalarıyla birlikte Beden Eğitimi zümresinin düzenlediği “Cumartesi Etkinliği”nde güzel bir hafta sonu yaşadılar.


Zeytinköy’ün çehresi değişecek Güncel Zeytinköy’ün çehresi değişecek

Zeytinköy ‘de yürütülen yol ve ortak yaşam alanı çalışmalarını inceleyen ve vatandaşlarla sohbet eden Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, “Zeytinköy, makus talihini yeniyor” dedi.


Kepez ve Santral’in kaderi belirleniyor Güncel Kepez ve Santral’in kaderi belirleniyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ve Santral mahallelerinde halkın katılımıyla yürüttüğü planlama çalışmaları çerçevesinde 13 Kasım Pazar günü eğilim yoklaması yapılacak.


Büyükşehir’de ‘e-market’ dönemi Güncel Büyükşehir’de ‘e-market’ dönemi

Büyükşehir Belediyesi, yeni başlattığı “e-market” uygulamasıyla, vatandaşların hizmetleri internet üzerinden satın alma dönemini başlattı.


Büyükşehir’den selzedeye yardım eli Aksu Büyükşehir’den selzedeye yardım eli

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik ve Aksu ilçelerine bağlı köylerinde yaşanan sel felaketinde mağdur olan vatandaşlara ilk günden itibaren yardım elini uzatıyor.


Varsak’a Osmanlı bahçesi Güncel Varsak’a Osmanlı bahçesi

Kepez Belediyesi, Varsak AKMEK Şubesi’nin yanında, içerisinde çınar ağaçlarının bulunduğu 5 bin 500 metrekarelik alanı, Osmanlı mimarisinden esinlenerek hazırlanan bir proje ile meydan haline getiriyor.


Akşit: “Siyasette farklı bir yere sahibiz” Siyaset Akşit: “Siyasette farklı bir yere sahibiz”

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Gürdal Akşit, Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Nur Özkaya, Genel Merkez Kadın Kolları İdari ve Mali İşler Başkanı Betül Keskin AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı’nı ziyaret etti.


İstek’li miniklerin “Sanat Günleri” devam ediyor Güncel İstek’li miniklerin “Sanat Günleri” devam ediyor

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencilerine, ‘Sanat Günleri’ etkinlikleri kapsamında, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Özgün Bağlan tarafından ksilofon ve trampet tanıtıldı.


Böbrek nakilli anneden bebek sevinci Güncel Böbrek nakilli anneden bebek sevinci

Niğde'de 7 yıl önce ablasından aldığı böbrekle hayata tekrar tutunan ev hanımı, evli Ulviye Dölek (30), Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde erkek bebek dünyaya getirdi.


Berberlerden Tütüncü’ye plaket Güncel Berberlerden Tütüncü’ye plaket

Antalya Erkek Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, esnafa yönelik çalışmalarından ve düzenledikleri Çanakkale ve Bursa gezilerine katkılarından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye plaket takdim etti.


Gripten korunmanın en etkili yolu aşı Sağlık/Kadın Gripten korunmanın en etkili yolu aşı

An-Deva Yıldız Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Hasan Peksel, grip virüsünün her sene kendini yenilemesinden dolayı aşısının da içeriğinin değiştiğini belirterek," Bu nedenle diğer hastalıklardan farklı olarak grip aşısını bir kez değil her sene yaptırılmalıdır" dedi.


Bir metrelik yasağa tepki! Siyaset Bir metrelik yasağa tepki!

CHP Parti Meclisi üyeleri Önay Alpago ve Zeki Durmaz CHP Muratpaşa Kadın Kolları Başkanı Mutlugül Tarım’ın davetlisi olarak CHP Muratpaşa İlçe başkanlığını ziyaret etti.


Acar’dan 3 önerge Siyaset Acar’dan 3 önerge

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, 3 önerge ile oluşturulması planlanan kıdem tazminatı fonu, kayıt dışı ekonomi ve Oymapınar HES’i TBMM gündemine taşıdı.


Hollanda’dan Antalya’ya özel konuklar Güncel Hollanda’dan Antalya’ya özel konuklar

Öğrenci değişim programlarına yoğun olarak katılan TED Antalya Koleji’nin yıl boyunca konukları eksik olmuyor. Bu kez Hollandalı grup Antalya’daydı.


Geleneksel Altın Portakal Korteji yapıldı Güncel Geleneksel Altın Portakal Korteji yapıldı

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 9 Ekim'de yapılması planlanan ancak yağış ve fırtına nedeniyle ertelenen geleneksel korteji yapıldı.


Şevval Sam: “Espri yaptım, fırça attı dediler” Güncel Şevval Sam: “Espri yaptım, fırça attı dediler”

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve eşi Günseli Akaydın, 48. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde tamamı kadınlardan oluşan jüri üyeleri onuruna, 7 Mehmet Restoran’da akşam yemeği verdi.


İnşaatçılar Malzemecileri Sitesi’ne 2012’de alt yapı hizmeti Güncel İnşaatçılar Malzemecileri Sitesi’ne 2012’de alt yapı hizmeti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İnşaat Malzemeciler Sitesi’nde sıcak asfalt ve parke kaldırım çalışması yapılmasını, 2012 yılı yatırım programına aldıklarını söyledi.


Güzelleştirme sırası Atatürk Caddesi’nde Güncel Güzelleştirme sırası Atatürk Caddesi’nde

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’nın caddelerini güzelleştirmek amacıyla başlattığı proje kapsamında Atatürk Caddesi’nde de çalışmalar başladı. Atatürk Caddesi, altyapı çalışmaları sonunda Işıklar Caddesi ile bütünleştirilecek.


Arif Bulut: ‘’Bölge derhal afet yasası kapsamına alınmalı’’ Siyaset Arif Bulut: ‘’Bölge derhal afet yasası kapsamına alınmalı’’

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Arif Bulut Gebiz Beldesinde yaşanan sel felaketinin ardından mecliste gündem dışı söz alarak bölgenin acilen afet yasası kapsamına alınarak, kaybolan vatandaşların bulunması için her türlü imkânın seferber edilmesi gerektiğini söyledi.


Lunaparklara yeni yönetmelik geliyor Güncel Lunaparklara yeni yönetmelik geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, lunapark ile oyun parklarının daha güvenli ve sağlıklı işletilmesi amacıyla yeni bir yönetmelik hazırlanması için çalışması başlattı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...