Salı, 20 Ağustos 2019
İstek'e yabancı konuk ziyareti Güncel İstek'e yabancı konuk ziyareti

Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ANTÇEV), Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları içeriğinde yer alan LLP (Yaşam Boyu Öğrenme) Leonardo Da Vinci VETPRO (Uzman Değişimi) kapsamında desteklenen “Language Teachers in Turkey (Dil Öğretmenleri Türkiye’de)” adlı çalışma etkinlikleri kapsamında, Hollanda’dan proje ortakları Albeda College ile İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’ni ziyaret etti.


AK Partili kadınlar kongrelerini tamamladı Siyaset AK Partili kadınlar kongrelerini tamamladı

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Av. Nezihe Yoldan Tezcan ve Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, kadın kolları ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Av. Nezihe Yoldan Tezcan başkanlığında gerçekleşen toplantıda kadın kollarının çalışmaları ile sorun ve sıkıntıları paylaşıldı.


Büyükşehir, gençlere Avrupa fırsatlarını anlatacak Güncel Büyükşehir, gençlere Avrupa fırsatlarını anlatacak

Büyükşehir Belediyesi, gençleri Avrupa fırsatları hakkında bilgilendirmek amacıyla toplantı düzenliyor.


Yerinde Saymak İstemeyen Kadınların Oyunu Kültür/Sanat Yerinde Saymak İstemeyen Kadınların Oyunu

Gelişen dünyamıza paralel olarak toplumda ve iş hayatında kadının yeri de değişim göstermeye başladı. Kadınlar artık eskisi gibi evde oturup çocuk bakmıyor veya kocalarının eve getirdiği ile yetinmek zorunda kalmıyor... Gibi görünse de toplumumuzda hala böyle yaşayan kadınların sayısı oldukça fazla.


Avrupa kulüpler judo şampiyonası sona erdi Spor Avrupa kulüpler judo şampiyonası sona erdi

21-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Antalya Dilek Sabancı Spor Kompleksinde düzenlenen Avrupa Kulüpler Judo Şampiyonası sona erdi.


Enstrüman kurslarına yoğun ilgi Güncel Enstrüman kurslarına yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Süralsan Konservatuvarı bünyesinde oluşturulacak enstrüman kurslarına özel yetenek sınavıyla öğrenci alındı.


Kemer kendi parkesini kendisi üretecek Kemer Kemer kendi parkesini kendisi üretecek

Kemer Belediyesi, Parke Taşı Fabrikası kurmak ve kendi taşını üretmek amacıyla yapmış olduğu ihalenin sözleşmesi geçtiğimiz Cuma günü ihaleyi alan firma ve Kemer Belediyesi yetkililerince imzalandı.


Geleceğin futbolcularına besin desteği Güncel Geleceğin futbolcularına besin desteği

11. Antalya Sokak Futbolu etkinliğine yoğun ilgi var. Antalya’nın genç yetenekleri mahalle aralarındaki sahalarda hünerlerini sergiliyor.


İstek'li öğrenciler Kaleiçi'nde Güncel İstek'li öğrenciler Kaleiçi'nde

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5’inci sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersi “Adım Adım Türkiye” ünitesi kapsamında, sınıf öğretmenleri eşliğinde Kaleiçi’ne gezi düzenledi.


“Batı Yakası Hikayesi” sahnede Kültür/Sanat “Batı Yakası Hikayesi” sahnede

Broadway’in ünlü müzikali “Batı Yakası Hikayesi” bu sezon ilk temsilinde seyircinin büyük ilgisini çekti. Sahnelendiği ilk günden bu yana kapalı gişe oynayan eserin müzikleri Amerikalı besteci Leonard Bernstein’a ait.


CHP ve ADD Antalya'da tek yürek oldu Siyaset CHP ve ADD Antalya'da tek yürek oldu

Antalya'da Ulusal Güçler Birliği Platformu'nun düzenlediği eyleme katılan yaklaşık 2 bin kişi, Hakkari'deki hain saldırıyı protesto etti.


“Nereye Gidiyoruz” oyununa yoğun ilgi Kültür/Sanat “Nereye Gidiyoruz” oyununa yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi, usta oyuncu Genco Erkal’ın, “Nereye Gidiyoruz?-Azizlikler” adlı tek kişilik oyununu Antalyalılarla buluşturdu. Usta oyuncu Genco Erkal, performansıyla ayakta alkışlandı.


Afetzedelerin yaraları sarılıyor Serik Afetzedelerin yaraları sarılıyor

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül ve Antalya Milletvekilleri ile birlikte sel felaketinin yaşandığı Serik ilçesi Gebiz beldesine bağlı Haskızılören Köyü’nü ziyaret etti.


Orman Genel Müdürlüğü’ne üç yılda 570 Ford Ranger Orman Genel Müdürlüğü’ne üç yılda 570 Ford Ranger

“Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası” unvanını 9 yıldır elinde bulunduran ve Türkiye’nin en önemli ticari araç üreticisi olan Ford Otosan, kamu kuruluşlarının öncelikli tercihi olmaya devam ediyor.


Tütüncü Korkuteli’nde 5 ayrı köyü ziyaret etti Korkuteli Tütüncü Korkuteli’nde 5 ayrı köyü ziyaret etti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli ilçesin bağlı 5 ayrı köyde önce okulları ziyaret etti, belediye başkanlarıyla bir araya geldi son olarak ise kahve toplantıları ile vatandaşın sorunlarını yerinde dinledi.


“İşte AKP usulü adalet” Siyaset “İşte AKP usulü adalet”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Deniz Feneri e.V soruşturması kapsamında üç aydır cezaevinde tutuklu bulunan eski RTÜK Başkanı Zahid Akman dâhil 6 kişinin serbest bırakılmasının anlamlı bir mesaj olduğunu söyledi. Sapan, “AKP, ele geçirdiği HSYK kanalı ile suç işleyen yandaşlarını koruyor. Türkiye terörün acısı ile boğuşurken, ocaklara ateş düşerken AKP yandaşları sessizce tahliye edildi” dedi.


İtfaiyeciler Antalya’da toplandı Güncel İtfaiyeciler Antalya’da toplandı

İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonası 2-7 Ekim 2012 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilecek. 20’den fazla ülkeden yaklaşık 500 itfaiyecinin şampiyonaya katılması bekleniyor.


Geleceğin Kepez’i için çalışıyoruz Güncel Geleceğin Kepez’i için çalışıyoruz

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gelecek neslin yaşayacağı Kepez’in, düzenli ve modern bir şehir olması için çalıştıklarını söyledi.


Halk Ekmek, Van için üretim yaptı Güncel Halk Ekmek, Van için üretim yaptı

Antalya Halk Ekmek tarafından üretilen, yüksek kalorili ve besleyici “Enerjim Ekmek” Van’deki depremzedelere bu acı günlerinde enerji desteği verecek.


“Sinemada hizmet ayıbı: reklamlar” Güncel “Sinemada hizmet ayıbı: reklamlar”

Sinemacıların izleyicilere zoraki izlettikleri reklamları değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM) Genel Başkan Yardımcısı Av. Aydın Türkmenoğlu, “sinema İşletmelerinin film gösterimi öncesi izleyicilere izlettikleri uzun ve zoraki reklamlar ayıplı hizmettir” dedi.


İki mahalleden Tütüncü’ye hizmet plaketi Güncel İki mahalleden Tütüncü’ye hizmet plaketi

Emek ve Karşıyaka mahalle sakinleri, park, kaldırım, asfalt, kat artışı, muhtar evi ve Gazi Bulvarı çevre düzenlemesi hizmetlerinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, plaket takdim ederek teşekkür ettiler.


Yardımlar bölgeye ulaştı Güncel Yardımlar bölgeye ulaştı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Van’da meydana gelen deprem felaketinden sonra bölgeye gönderdiği ilk yardımları düzenli bir şekilde dağıtıyor.


Dünyanın en büyük mimarlık zirvesi Antalya'da Güncel Dünyanın en büyük mimarlık zirvesi Antalya'da

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, dünyaca ünlü turizm kentlerinde düzenlenen Mimarlık Bienalleri’nin bir örneğini 2023 yılında düzenlenecek olan Dünya Mimarlık Kongresi’ne hazırlık olarak iki yılda bir Antalya’da gerçekleştirmeyi planlıyor.


Kurban kesim yerleri belirlendi Güncel Kurban kesim yerleri belirlendi

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu Kurban Bayramı geçirmesi için çalışmalarına başladı. Kurban kesim noktaları belirlenirken, birimler arasında görev dağılımı yapıldı.


Muratpaşa Belediyesi’nin 2012 bütçesi 175 milyon Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin 2012 bütçesi 175 milyon

Muratpaşa Belediye Meclisi, Performans Programı ile 2012 Mali Yılı Bütçesi’ni onayladı. Muratpaşa Belediyesi’nin 2012 bütçesi 175 milyon TL olarak oybirliği ile kabul edildi


Kütahya Porselen'den Cumhuriyet Bayramına özel fincan Kütahya Porselen'den Cumhuriyet Bayramına özel fincan

Türklerin dünyaya hediyesi olan kahve, zaman içinde çeşitlense de vazgeçilmeyen bir tutku olmaya devam ediyor. Farklı zevklerin buluşma noktası Kütahya Porselen’in kahve takımları da bu tutkuya eşlik edecek çeşitliliğe sahip...


SunExpress’ten Van’a ek seferler SunExpress’ten Van’a ek seferler

SunExpress, yaşanan deprem felaketi nedeniyle Van’a 6 ek sefer düzenleyecek. SunExpress, bu hafta Cuma gününe kadar Van’a ve Van’dan gerçekleştireceği tüm seferlerinde her şey dahil 79.99 TL’lik sabit fiyat uygulayacak.


Reklamlardaki yeni trend 'ürün yerleştirme' Reklamlardaki yeni trend 'ürün yerleştirme'

Gelişen reklam sektörünün bir sonucu olarak ortaya çıkan “ürün yerleştirme”, kısa sürede en çok tercih edilen reklamlar arasında yerini aldı.


Dudaklarınız göz kamaştırsın Sağlık/Kadın Dudaklarınız göz kamaştırsın

Dolgun, gösterişli ve pürüzsüz dudaklara sahip olmayı herkes ister de bunun yöntemini bilemez.O halde biz yeni uygulamayı kulağınıza fısıldayalım : Permalip.


Antalya Büyükşehir’den depremzedeye yardım eli Güncel Antalya Büyükşehir’den depremzedeye yardım eli

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Van’da yaşanan deprem nedeniyle yardım seferberliği başlattı. Antalya’dan bölgeye profesyonel kurtarma ekipleri ile gıda ve giyecek yardımları gönderildi.


Adana Usulü Lezzetler Antalya’da Güncel Adana Usulü Lezzetler Antalya’da

Adanalı Halil Usta Konyaaltı’nda uzun yıllardan beridir hizmet verdiği eski dükkanına çok yakın bir yerde Minicity karşısı Arapsuyu Mahallesi 5. caddede yeni yerini açtı.


Akdeniz Üniversitesi'ne Avrupa Komisyonu'ndan Diploma Eki Etiketi Ödülü Güncel Akdeniz Üniversitesi'ne Avrupa Komisyonu'ndan Diploma Eki Etiketi Ödülü

Avrupa Komisyonu tarafından 2011-2014 dönemi için Akdeniz Üniversitesi´ne 'Diploma Eki Etiketi Ödülü' verildi.


İstek'li Selin'in satranç başarısı Güncel İstek'li Selin'in satranç başarısı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencilerinden Selin Bardak, Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvasında, başarısı ile göz doldurdu.


Cebesoy Caddesi açılıyor Güncel Cebesoy Caddesi açılıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı ve asfalt çalışmalarını tamamladığı Cebesoy Caddesi bugün trafiğe açılıyor.


Kepez’den Yörük Park projesi Güncel Kepez’den Yörük Park projesi

Kepez Belediyesi, Barış Mahallesi’nde yapacağı Yörük Parkı’nın proje çalışmasını tamamladı. Parkın ihalesinin, hazırlık çalışmaları ise devam ediyor.


Döşemealtı’nda park seferberliği Döşemealtı Döşemealtı’nda park seferberliği

Döşemealtı Belediyesi son 2.5 yılda 15 adet park yaparak ilçede adeta park seferberliği başlattı.


Duraliler hizmet bekliyor Güncel Duraliler hizmet bekliyor

Antalya’nın doğal dokusunu koruyabilmiş, gelişime ve değişime uygun yerleşim birimlerinden Duraliler mahallesi; alt yapı ve sosyal donatı alanlarının yetersizliğiyle dikkat çekerken, bölge sakinleri hizmet bekliyor.


Birlik ve beraberlikle terör belası def edilecek Siyaset Birlik ve beraberlikle terör belası def edilecek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde birçok belayı def ettiği gibi, terör belasını def edeceğini söyledi. Tütüncü, Antalyalılardan provokatif eylemlere karşı uyanık olmalarını da istedi.


BAKA Yönetim Kurulu’ndan teröre kınama Güncel BAKA Yönetim Kurulu’ndan teröre kınama

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, yayınladığı bildiriyle terör olaylarını kınadı.


Teröre konvoylu protesto Güncel Teröre konvoylu protesto

Onlarca araçlık konvoyla Antalya caddelerinde teröre tepki yükseldi.


Başkan Akaydın’dan birlik çağrısı Siyaset Başkan Akaydın’dan birlik çağrısı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, şehit düşen 24 Mehmetçiğin acısını paylaşmak için Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Akaydın, “Bir ve birlik olmalıyız” dedi.


Teröre karşı ortak duruş Güncel Teröre karşı ortak duruş

Antalya iş dünyası ve meslek örgütleri temsilcileri, teröre “dur” demek ve hain saldırılar karşısında iş dünyası ve meslek örgütlerinin birlikteliğini göstermek amacıyla, ortak bir basın açıklaması yaptı.


Tütüncü alın terine destek verdi Güncel Tütüncü alın terine destek verdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ahşap palet imalatı yapan bir atölyeyi ziyaretinde, tezgâhın başına geçerek işçilerle birlikte palet üretti.


Akdeniz zeytinine sahip çıkıyor Ekonomi/Turizm Akdeniz zeytinine sahip çıkıyor

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ile Zeytindostu Derneği’nin işbirliği, Antalya Valiliği’nin desteğiyle düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü 10. Ortak Akıl ve Güçbirliği Toplantısı, 25 Ekim Salı günü Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu’nda yapılacak.


CHP'den kınamaya devam Siyaset CHP'den kınamaya devam

CHP İl Başkanı A. Özer Ülken ve yönetim kurulu ile, Döşemealtı İlçe Başkanı Burhan Emin Biçer, Aksu İlçe Başkanı Hasan Bozkurt, Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, Konyaaltı İlçe Başkanı Şefik Dirgen ve partililer hain saldırıyı ‘’teröre tepki yürüyüşü’’ ile bir kez daha protesto ettiler.


Van'da korkulan oluyor ölü sayısı artıyor Van'da korkulan oluyor ölü sayısı artıyor

Van'da, merkez ilçeye bağlı Tabanlı köyü merkezli 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kent merkezinde çok sayıda bina çöktü. Depremde şu ana kadar ilk belirlemelere göre 100'e yakın kişi hayatını kaybetti, 500'den fazla kişi de yaralandı...


7 Kadın izleyicisiyle yeniden buluşuyor Kültür/Sanat 7 Kadın izleyicisiyle yeniden buluşuyor

Antalya Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu, ‘7 Kadın’ adlı oyun, Ekim ayında 4 gün boyunca ‘perde’ diyecek. Barbara Schottenfeld’in kaleme aldığı, çevirisi Sevgi Sanlı’ya ait ve ADT oyuncularından Murat Sarı’nın yönettiği oyun, Antalyalı izleyicinin beğenisini topladı.


Fatih Üstgeçidi’nde sona yaklaşıldı Güncel Fatih Üstgeçidi’nde sona yaklaşıldı

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya Bulvarı üzerinde yapımına başladığı Fatih ve Kepez mahallelerini birbirlerine ve raylı sistem hattına bağlayan üstgeçit yakın zamanda hizmete açılacak.


O billboardlar yine şehitler için asıldı Aksu O billboardlar yine şehitler için asıldı

15 temmuz 2011tarihinde Diyarbakır Silvan’da şehit düşen 13 askerin resimlerinin asıldığı billboardlarda bugün Aksu belediyesince birlik ve beraberlik mesajları yayınlandı.


Antalya Gönüllüleri’nin girişim hikayesi Güncel Antalya Gönüllüleri’nin girişim hikayesi

Antalya Gönüllüleri Derneği Başkanı Dr. Günseli Akaydın, Antalyalı kadınların işgücüne katılması için dernek olarak başlattıkları çalışmaları anlattı.


Büfeciler sigara zamlarını masaya yatırdı Güncel Büfeciler sigara zamlarını masaya yatırdı

Antalya Gazete Bayii ve Büfeciler Odası Başkanı Adlıhan Dere, sektör yetkilileri ile yaptığı görüşmede sigaraya yapılan son zam ve bayilerin durumunu masaya yatırdı.


Eroğlu, biyokütle enerji santrali için devrede Ekonomi/Turizm Eroğlu, biyokütle enerji santrali için devrede

Orman ve Su İşleri Bakanı, Batı Akdeniz’de binlerce orman köylüsüne istihdam sağlayacak, biyokütle enerji santralinin engellerinin kalkması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile görüşecek.


''Artık gecekondu yıkımları olaylarla değil törenlerle gerçekleştirilmekte'' ''Artık gecekondu yıkımları olaylarla değil törenlerle gerçekleştirilmekte''

TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, kentsel dönüşümle gecekondu ve kaçak yapılaşmaya yönelme imajının kırıldığını belirterek, ''Artık gecekondu yıkımları olaylarla değil törenlerle gerçekleştirilmektedir'' dedi.


Köse: “Teröre boyun eğmeyeceğiz” Siyaset Köse: “Teröre boyun eğmeyeceğiz”

AK Parti İl Başkanı Avukat Mustafa Köse, son günlerdeki hain terör saldırıları sonucu şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.


Döşemealtılı AK Kadınlar seçime gitti Döşemealtı Döşemealtılı AK Kadınlar seçime gitti

AK Parti Döşemealtı İlçe Kadın Kolları 1. Olağan kongresi yapıldı. Döşemealtı İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Aynur Keskin yeniden seçildi.


Spor "Sözde değil özde destek"

Antalya'nın iki bayan futbol takımından biri olan Kırkgöz Gençlik Spor Kulübü 2011- 2012 Türkiye Futbol Federasyonu 2.liginde ilimizi temsil edecek. Lig öncesi işadamı Necdet Yüksel, kulübün iki sporcusuna sponsor oldu.


Acar: “İnsanlık dışı terörü kınıyorum” Siyaset Acar: “İnsanlık dışı terörü kınıyorum”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, terör saldırılarına yönelik tepkisini TBMM Genel Kurulu’nda gösterdi. Saldırıda şehit olan askerlerin yakınların başsağlığı dileyen Acar, “İnsanlık dışı terörü kınıyorum” dedi.


Su kuyuları Afrika’nın hizmetinde Güncel Su kuyuları Afrika’nın hizmetinde

Kepez Belediyesi’nin ve ilçedeki iş adamlarının, açlığın ve susuzluğun pençesindeki Somali’de inşa edeceği 22 adet içme suyu kuyusunun yapımına önümüzdeki aylarda başlanılacak. Bağışçıların da katılımı ile kuyular, 2012 Mayıs ayında hizmete girecek.


EXPO 2016 Antalya rüzgarı hızlı esiyor Güncel EXPO 2016 Antalya rüzgarı hızlı esiyor

Expo 2016 Antalya projesine yönelik gelişmeler tüm hızıyla sürüyor. Bu bağlamda, 25-29 Eylül 2011 tarihleri arasında Xi’an / Çin’de gerçekleştirilen AIPH (Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği) Kongresi’ne Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Expo 2016 Antalya Danışmanları Necil Nedimoğlu, Serdar Akçay ve Antalya İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği Uzmanı Anıl Yılmaz’dan oluşan Türk delegasyonu tarafından katılım sağlandı.


Erdal ile Züleyha müzik odasında Güncel Erdal ile Züleyha müzik odasında

Müzisyenler Züleyha ve Erdal Güney, TED Antalya Koleji’nin konuğu oldular.İki genç sanatçı Kolejin müzik odasında öğrencilerle oldukça sıcak bir söyleşi yaptılar.


Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Arı terörü lanetledi Siyaset Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Arı terörü lanetledi

Hakkari’nin Çukurca İlçesinde yaşanan terör saldırılarını kınayarak milli birlik ve bütünlüğün önemine vurgu yapan İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı Antalya İl Genel Meclisi adına terörü kınayarak yazılı bir açıklama yaptı.


Olimpiyat bandosu coşturdu Güncel Olimpiyat bandosu coşturdu

Antalya’da başlayan 12. Uluslararası Doğa ve Halk Sporları Olimpiyatı’nın açılış töreni ve kortej geçişi renkli oldu.


Gurmeler Rixos Downtown Antalya’da buluştu Güncel Gurmeler Rixos Downtown Antalya’da buluştu

Ünlü yemek, şarap ve servis gurmelerinden ve yöneticilerinden oluşan Chaine des Rotisseure üyeleri, Rixos Downtown Antalya’da bir araya geldi.


 “Bu Ateş Yüreğimizi Yakan Ateş” Kemer “Bu Ateş Yüreğimizi Yakan Ateş”

Doğa Olimpiyatlarının meşalesini Çıralı Yanartaş da Doğa Dostları sporcuları ile birlikte yakan Tekirova Belediye ve GATAB Başkanı Yusuf Üras “Dün yüreğimize ateş düştü. Bu ateş yüreğimizi yakan ateş oldu. Hain saldırıda şehit düşen askerlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.


Turizmciler kıyasıya yarıştı Güncel Turizmciler kıyasıya yarıştı

Deepo Outlet Center, gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. İçinde Antalya’nın en hızlı go kart arabalarının bulunduğu go kart pistine sahip olan Deepo Alışveriş Merkezi, Kundu Otelleri Ön Büro Müdürleri ve personelleri için Go Kart Turnuvası düzenledi.


Chef’Inn’in ikinci şubesi Antalya’da açıldı Güncel Chef’Inn’in ikinci şubesi Antalya’da açıldı

Ev dışı gıda sektörünün lider şirketi Unilever Food Solutions, sektörün gelişimi için mutfak profesyonellerinin hizmetine sunduğu bilgi paylaşım merkezi Chef’Inn’in, İstanbul’dan sonra ikinci şubesini Antalya’da açtı.


Acar’dan Enerji Bakanı’na tepki!  	Siyaset Acar’dan Enerji Bakanı’na tepki!

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Uçarsu HES ve mantar üreticilerine elektrik desteği konusundaki önergeleri yanıtsız bırakan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a tepki göstererek, “Bakan bu sorulardan kaçamaz” dedi.


Teröre bir tepki de Döşemealtı’ndan geldi Döşemealtı Teröre bir tepki de Döşemealtı’ndan geldi

Döşemealtı Yeniköy Mahallesi Merkez Hasan Nurlu Camisi’nde Cuma Namazı kılan vatandaşlar namaz sonrası şehitleri andılar ve terörü lanetleyerek mezarlığa kadar yürüdüler.


Tohumculukta birlikte stratejik yol haritası arayışı Ekonomi/Turizm Tohumculukta birlikte stratejik yol haritası arayışı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Birleşmiş Milletler (BM) ve Batı Akdeniz Tarım Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (BATEM) ile birlikte yürütülen ‘tohumculuk sektöründe kümelenme’de saha çalışması tamamlanmasının ardından stratejik yol haritası belirlenmek amacıyla kurum ve kuruluşların yanısıra sektör temsilcilerinin katıldığı çalıştay yapıldı.


“Kaçakçılık patlayacak, turizm zarar görecek ” Siyaset “Kaçakçılık patlayacak, turizm zarar görecek ”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, yapılan son ÖTV artışlarının halkın sırtına ağır bir yük getirdiğini, özellikle turizm sektörüne darbe vurulacağını söyledi.


Kadın Çiftçilere Tarımsal İşletmecilik eğitim projesi start veriyor Güncel Kadın Çiftçilere Tarımsal İşletmecilik eğitim projesi start veriyor

Kumluca da uygulanacak olan Pilot Proje ile Seracılık ve Narenciye üretimi yapan 45 kadın üretici eğitime katılacak.Eğitim 24 Ekim’de başlayıp 18 Kasım’da sona erecek


Çinli çiftin nikahını Başkan Evcilmen kıydı Güncel Çinli çiftin nikahını Başkan Evcilmen kıydı

Doğa Olimpiyatları’na katılan Çinli Qu Jia ve Tang Meng Yao, Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’in kıydığı temsili nikahla Antalya’da dünyaevine girdi.


Bu kez kuşlar göç edecek Kültür/Sanat Bu kez kuşlar göç edecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kardeş şehir Nürnberg’de seramik sanatçılarının yaptığı özgün eserlerin yer alacağı kuş sergisi açacak.


Teröre karşı Antalya ayakta Siyaset Teröre karşı Antalya ayakta

CHP İl Başkanı A. Özer Ülken ve yönetim kurulu ile CHP Elmalı İlçe Başkanı Şakir Aydın, Korkuteli İlçe Başkanı Şevki Dal, Konyaaltı İlçe Başkanı Şefik Dirgen, Hakkaride’ki hain terör saldırısını lanetlendi.


TÜRK-İŞ' ten teröre lanet Siyaset TÜRK-İŞ' ten teröre lanet

TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi Hacı Mevlüt Ünal, Hakkari’de meydana gelen terör saldırısı ile ilgili bir açıklama yaparak, terörü lanetledi


Akaydın, şehit yakınları ve gazilerin acısını paylaştı Güncel Akaydın, şehit yakınları ve gazilerin acısını paylaştı

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Hakkari’de şehit düşen 24 Mehmetçiğin acısını paylaşmak için şehit yakınları ve gazilerin derneklerini ziyaret ederek, başsağlığı diledi.


Genel Sekreter Aktekin Brüksel’de Antalya’yı temsil etti Güncel Genel Sekreter Aktekin Brüksel’de Antalya’yı temsil etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, Avrupa Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu Bölgesel Politika Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Open Days” etkinliğine katılarak Antalya’yı temsil etti.


Antalyalı şoförlerden teröre tepki Güncel Antalyalı şoförlerden teröre tepki

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, Siirt ve Hakkari’de yapılan terör saldırılarını lanetlediklerini açıkladı.


Tütüncü halkıyla gönül bağını güçlendiriyor Güncel Tütüncü halkıyla gönül bağını güçlendiriyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, düzenlenen kahvaltılı toplantılara katılmalarının, vatandaş ve esnafla aralarında var olan gönül bağının güçlenmesine katkı sağladığını söyledi.


Tütüncü’den öğrencilere Sosyal Bilgiler dersi Güncel Tütüncü’den öğrencilere Sosyal Bilgiler dersi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sosyal Bilgiler dersinde “Kamu kuruluşlarının çalışma biçimi” konusunu işleyen Konyaaltı Toros Akdeniz Koleji öğrencilerine, merak ettikleri konular hakkında bilgiler verdi.


Deniz Baykal'a iadeyi ziyaret Siyaset Deniz Baykal'a iadeyi ziyaret

İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı ve beraberindeki meclis üyeleri Antalya Milletvekili ve CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ı Ankara’da ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdiler.


Akaydın’ın Güneşev Projesi CNN International’da Güncel Akaydın’ın Güneşev Projesi CNN International’da

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ödüllü Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi, dünyaca ünlü CNN International televizyon kanalında tanıtılacak.


Tiyatro biletinizi kolayca alabilirsiniz Güncel Tiyatro biletinizi kolayca alabilirsiniz

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni başlattığı uygulamayla vatandaşların internet üzerinden tiyatro bileti almasını sağlıyor.


Annelik estetiği Sağlık/Kadın Annelik estetiği

Dünyada hiçbir şey anne olmanın verdiği mutluluk ile kıyaslanamaz, ancak hamilelik sonrası vücudun deforme olması ve bazı bölgelerde çeşitli izlerin kalması çoğu zaman annelerin canını sıkabiliyor.


Öğrencilere sınav motivasyon semineri Güncel Öğrencilere sınav motivasyon semineri

Kepez Belediyesi, Renk Danışmanlık işbirliği ve uzman eğitimci Osman Günal’ın sunumuyla ilçede ki okullarda “sınava doğru” konulu seminer düzenleyerek, öğrencileri üniversite sınavına motive ediyor.


ATSO’nun Ankara Çıkarması Siyaset ATSO’nun Ankara Çıkarması

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, Ankara’da temaslarda bulundu. ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Başkan Yardımcıları Güray Parlak ve Adnan Vucudi Özen, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Yılmaz, Kenan Çelik ve Mızrap Cihangir Deniz’den oluşan heyet, Ankara’da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı ziyaret etti.


Muratpaşa Belediyesi’nden Zeytinköy’e sıcak asfalt Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden Zeytinköy’e sıcak asfalt

Zeytinköy bölgesini cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayan Muratpaşa Belediyesi, yol açma, asfaltlama ve genişletme çalışmalarına hız kazandırdı


Batı Akdeniz, ABD’de tanıtıldı Güncel Batı Akdeniz, ABD’de tanıtıldı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, ABD'nin California Eyaleti Orange Country şehrindeki 3. Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali’nde açtığı Antalya, Burdur ile Isparta stantları ile bölgenin kültürel değerlerini, turizm potansiyeli ve yöresel has tatlarının tanıtımını gerçekleştirdi.


Çocuk Korosu sınavına yoğun ilgi Güncel Çocuk Korosu sınavına yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı bünyesinde oluşturulacak Çok Sesli Çocuk Korosu için açılan özel yetenek sınavı yoğun ilgi gördü.


Calista’dan Bayrama Özel Gala Manavgat Calista’dan Bayrama Özel Gala

Tatil cenneti Belek’te dünyanın en farklı otel projesini hayata geçirerek bu anlamda Türkiye ve dünyada ilk sıralara yerleşen Calista Luxury Resort, her bayram olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı’nda sanatçılı gala programı geleneğini devam ettiriyor.


Kepez’de ücretsiz diş fırçası ve macunu Güncel Kepez’de ücretsiz diş fırçası ve macunu

Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÖRSİAD) 22-27 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Diş Hekimleri haftasında, Kepez Belediyesi işbirliğiyle ile ilçede ücretsiz diş fırçası ve macunu dağıtacak.


Spor İl Müdürlüğü’nden bir tesis daha Döşemealtı Spor İl Müdürlüğü’nden bir tesis daha

Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde Antalya Spor İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan, Spor Kompleksi projesi kapsamında oluşturulacak merkezde bulunan çok amaçlı salon hentbol, basketbol, voleybol ile salon sporları yapma imkanı sağlayacak.


Gençlik çalışmalarına Tüzken’den tam destek Güncel Gençlik çalışmalarına Tüzken’den tam destek

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Antalya Gençlik Merkezi gençlik çalışmaları, sosyal sorumluk projeler, huzurevi ziyaretleri, etkinlik ve kurslar ile Antalya’da adından söz ettirir hale geldi.


Kepez sorunlu arazileri yeşillendiriyor Güncel Kepez sorunlu arazileri yeşillendiriyor

Kepez Belediyesi, mülkiyet problemi nedeniyle okul ve sağlık tesisi yapılamadığı için bazı mahallelerde görsel kirlilik oluşturan alanları yeşillendirecek.


Envar Koleji’nde tanışma Güncel Envar Koleji’nde tanışma

Özel Antalya Envar Koleji yönetimi, yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle, veli ve öğretmenlere tanışma kahvaltısı verdi.


Sağlığına yeniden kavuştu Güncel Sağlığına yeniden kavuştu

Antalya'da yaşayan turizmci Esra Tüfekçi (39) göğüsünde ağrı ile kaldırıldığı Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü, Op.Dr.Mehdi Zengin tarafından aort damarı değiştirildi.


Hemoroid yaşam kalitenizi bozmasın! Sağlık/Kadın Hemoroid yaşam kalitenizi bozmasın!

Anadolu Sağlık Merkezi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ayhan Erdemir, hemoroidten kurtulmanın ilk yolunun dengeli beslenerek kabızlıktan kurtulmak olduğuna dikkat çekiyor


Şampiyona sona erdi Kemer Şampiyona sona erdi

Türkiye Santranç Federasyonu tarafından Kemer Limak Limra Otel’de düzenlenen 2011 Avrupa Okullar Arası Satranç Şampiyonası 18 Ekim Salı günü saat 17.00'da yapılan ödül töreniyle sona erdi.


İngilizceyi kaynağında öğrendiler Güncel İngilizceyi kaynağında öğrendiler

TED Antalya Koleji’nde düzenlenen ‘İngilizce Access Bursu’nu başarıyla tamamlayan konuk öğrenciler sertifikalarına kavuştular.


Miniklerden büyüklere resimli çevre dersi Güncel Miniklerden büyüklere resimli çevre dersi

Muratpaşa Belediyesi ve İpek Anaokulu işbirliğinde uygulanan “Çöpünüzü Bana Atınız” Projesiyle, minikler çöp konteynerlerini boyayarak, büyüklerin dikkatini çekmeye çalışıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...