Pazar, 20 Ekim 2019
AKVAM: “Çavuşoğlu Türkiye’nin Avrupa Mimarı” Siyaset AKVAM: “Çavuşoğlu Türkiye’nin Avrupa Mimarı”

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun Akdeniz Üniversitesi’nde verdiği konferansı değerlendiren AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen, “AKPM Başkanı sayın Çavuşoğlu, Avrupa’ya gerçek Türkiye’yi gösterdi ve iyi bir örnek teşkil etti.” dedi.


Milli bisikletçiler Hayvanat Bahçesi’nde mola verdi Güncel Milli bisikletçiler Hayvanat Bahçesi’nde mola verdi

Antalya’da kamp yapan Bisiklet Yıldız Milli Takımı, stres atmak için Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ni gezdi.


Kepez'de Anadolu  ezgileri Kültür/Sanat Kepez'de Anadolu ezgileri

Kepez Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Topluluğu, 2012'nin ilk konserinde, bir çok yöreden seslendirdiği 16 türkü ile Anadolu'nun ezgilerindeki aşk, barış, sevgi ve kardeşlik iklimini Antalya'ya taşıdı.


Kepezli muhtarlardan Başkan Akaydın’a teşekkür Güncel Kepezli muhtarlardan Başkan Akaydın’a teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı Kepez Muhtarlar Derneği yönetimi ziyaret etti. Dernek yönetimi, Kepez ilçesine hizmetlerinden dolayı Başkan Akaydın’a teşekkür etti.


Kepezli muhtarlardan Başkan Akaydın’a teşekkür Güncel Kepezli muhtarlardan Başkan Akaydın’a teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı Kepez Muhtarlar Derneği yönetimi ziyaret etti. Dernek yönetimi, Kepez ilçesine hizmetlerinden dolayı Başkan Akaydın’a teşekkür etti.


Özdilekpark’da eğlence ateşi Paytakshow ile yanacak Güncel Özdilekpark’da eğlence ateşi Paytakshow ile yanacak

TRT Çocuk ekranlarında beğeni ile izlenen ve çocukların yakından tanıyıp sevdiği “Paytakshow” Kerem Eser, 21 – 27 Ocak 2012 tarihleri arasında Özdilekpark AVM’de sevenleri ile buluşacak.


Kepezli kadınlara beş yıldızlı hizmet Güncel Kepezli kadınlara beş yıldızlı hizmet

Kepez Belediyesi, 5 ayrı noktada ücretsiz olarak step-aerobik ve pilates kursu hizmeti sunduğu kadınlara, spor salonu yapıyor.


Yeni yılın ilk Skal toplantısı Hotel Suix Lara’da Güncel Yeni yılın ilk Skal toplantısı Hotel Suix Lara’da

Seyehat ve turizmin tüm kollarını bir araya getiren tek uluslararası organizasyon olan Skal'ın Antalya Kulübü, yeni yılın ilk toplantısını Hotel Suix Lara'da gerçekleştirdi.


John Barth yine AKEV’de Güncel John Barth yine AKEV’de

Anaokulundan başlayarak küçük yaşlarda İngilizce eğitimine önemli ölçüde katkıda bulunan AKEV Koleji, öğrencilerini Kanadalı Eğitim Danışmanı John Barth ile ikinci kez bir söyleşide buluşturdu.


ASMEK’te kan bağışı Güncel ASMEK’te kan bağışı

Büyükşehir Belediyesi, ASMEK kurslarında Kızılay’la birlikte kan bağışı kampanyası düzenledi. Kursiyerler ve çalışanlar kan bağışlayarak örnek bir davranış sergiledi.


Envar’dan Resim Sergisi Güncel Envar’dan Resim Sergisi

Özel Antalya Envar Koleji öğrencileri, 1. dönem boyu yaptıkları resimleri DEPOO AVM’de sergilediler. Serginin açılış kurdelesini, Envar Koleji Genel Müdürü Kadir Sözen ile Resim Öğretmenleri ve öğrenciler birlikte kestiler.


Aksu 2012 Yılı Asfalt sezonunu açtı Aksu Aksu 2012 Yılı Asfalt sezonunu açtı

Aksu Belediyesi Fenişleri ekiplerince mevcut mahalle bağlantıları ve imar yolarında 35 bin ton asfalt çalışmasının startını verdi. İlk etapta Çalkaya mahallesinde yeni yapılan hizmet binası bağlantı yollarının asfalt çalışmasına başlayan Aksu Belediyesi Fenişleri ekipleri hedeflerinin asfaltsız sokak ve cadde bırakmayacaklarını belirti.


Toros Akdenizlilerden Unutulmayan Ezgiler Müzik Şöleni Güncel Toros Akdenizlilerden Unutulmayan Ezgiler Müzik Şöleni

Unutulmayan ezgilerin yer aldığı Türk Pop Müziği Konseri Toros Akdeniz Koleji 2.3. 4. 5. Sınıf öğrencileri tarafından yarı yıl tatili karne öncesinde gerçekleştirildi.


Adalet ve Demokrasi Haftası Güncel Adalet ve Demokrasi Haftası

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyecek. Ünlü sanatçı Sadık Gürbüz hafta dolayısıyla konser verecek.


Kar körlüğüne karşı önleminizi alın Sağlık/Kadın Kar körlüğüne karşı önleminizi alın

Dört gözle beklediğiniz karın, neredeyse tüm yurdu etkisi altına alan karlı havaların gözleriniz için tehlike oluşturduğunu biliyor muydunuz? Uzmanlar güneş gözlüğü takmadan dışarıya çıkmanın ve koruyucu gözlük olmadan kar sporları yapmanın ‘kar körlüğüne’ davetiye çıkardığını söylüyor


Akseki’de proje hazırlama eğitimi Akseki Akseki’de proje hazırlama eğitimi

Akseki İlçesi’nde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından 2011 Mali Destek Programı hakkında bilgilendirmesi ve proje hazırlama eğitimi verildi.


Düzene boyun eğenler ile karşı duranlar yeniden sahnede… Kültür/Sanat Düzene boyun eğenler ile karşı duranlar yeniden sahnede…

Antalya Devlet Tiyatrosu’nun 2011–2012 sezonunda sahneye koyduğu ilk oyunu, ‘Küçük Adam Ne Oldu Sana’ adlı kabare tekrar sahne diyor.


Şevval Antalya’nın gururu oldu Spor Şevval Antalya’nın gururu oldu

Antalya Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Şevval Sebiha Solak, Türkiye Kulüplerarası Kros Ligi eleme yarışlarında Türkiye Şampiyonu oldu.


Bayrağı genç pilotlara devretti… Güncel Bayrağı genç pilotlara devretti…

Sky Havayolları pilotu Emekli Kurmay Albay Veysel Yenilmez, emekliliğine çok özel bir törenle adım attı.


Antalya Kent Müzesi’nden 3 yeni kitap Güncel Antalya Kent Müzesi’nden 3 yeni kitap

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi, 2012 yılına 3 yeni kitap yayımlayarak girdi. Kent Müzesi, Karaalioğlu Parkı’nda açtığı sergilerin kataloglarını, halkın yoğun talebi üzerine yayımladı.


Konyaaltı'nda kaldırım çalışmaları Güncel Konyaaltı'nda kaldırım çalışmaları

Konyaaltı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, altyapısı biten yollarda kaldırım çalışmasına başladı


Sosyal medyada siyasete ilgi yok Güncel Sosyal medyada siyasete ilgi yok

Sosyal medya, artık geleneksel medya kadar etki gücüne sahip hale geldi. Öyle ki, size bir hedef kitle olduğunuzu unutturup “arkadaşlar arasında”, olduğunuz duygusu veriyor.


En başarılı belediye başkanı Tütüncü Siyaset En başarılı belediye başkanı Tütüncü

En başarılı belediye başkanı “ Hakan Tütüncü”Sosyal Araştırma Merkezi ANDY-AR’ın yaptığı “Yerel Yönetimler Performansı” araştırmasına göre “En başarılı belediye başkanı” sıralamasında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Antalya’da birinci sırada yer aldı.


Konferansı Antalyaspor atkısı ile sundu Güncel Konferansı Antalyaspor atkısı ile sundu

Akademisyen Kahraman Köktürk Antalyaspor sevgisini sunduğu konferansta da gösterdi. İş adamları ve üniversite öğrencilerinin katıldığı “Çok yönlü Girişimcilik” konferansının açılış konuşmasını yapan Öğr. Gör. Kahraman Köktürk boynuna astığı Antalyaspor atkısı ile açılış konuşmasını yaptı.


GATAB Çevre Denetim Biriminden Anlamlı Proje Kemer GATAB Çevre Denetim Biriminden Anlamlı Proje

Asli görevleri olan Altyapı ve Tanıtım dışında öğrencilere çevre bilincini aşılamak için de çalışmalar yürüten GATAB; Çevre Denetim Birimi öncülüğünde ilköğretim öğrencilerine Çevre Eğitimi, Hijyen ve Katı Atık Ayrıştırma ana başlıklarında bilgilendirici buluşmalar organize etti.


Tatoğulları Ailesi’nden Tütüncü’ye teşekkür Güncel Tatoğulları Ailesi’nden Tütüncü’ye teşekkür

Askerlik izni sırasında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren gazeteci Murat Tatoğulları’nın isminin Emek Mahallesi’ndeki Değirmenli parka verilmesi kararına son derece sevinen Tatoğulları Ailesi, Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.


Falezlere Halk Plajı Güncel Falezlere Halk Plajı

İlklere imza atan Muratpaşa Belediyesi, Falez Parkı ile Astur Spor Kompleksi karşısında falezlerden merdivenlerle inilen ve doğal dokuya zarar vermeyen ahşap platformların kullanıldığı halk plajı yapacak.


MHP Kemer İlçe Başkanlığına Hüseyin Karadüz Seçildi Kemer MHP Kemer İlçe Başkanlığına Hüseyin Karadüz Seçildi

MHP Kemer İlçe Başkanlığı seçimi yapıldı. Kemer Belediye düğün salonunda yapılan ilçe başkanlığı seçimine partililerin katılımı geçen yıllara göre bir hayli fazlaydı.


İstek’li gençlere Yeditepe Üniversitesi tanıtımı Güncel İstek’li gençlere Yeditepe Üniversitesi tanıtımı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi 9., 10. ve İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerine, üniversite tanıtımları çerçevesinde Yeditepe Üniversitesi tanıtıldı.


Kemer Belediyesi bir ilke daha imza attı Kemer Kemer Belediyesi bir ilke daha imza attı

Kemer Belediyesi’nden bir ilk daha. Kemer Belediyesi tarafından Kemer ilçesinde bez afiş asma uygulamasına, görüntü kirliliğine yol açmaması için standart uygulamaya geçildi.


Bem-Bir Sen’den Tütüncü’ye teşekkür Siyaset Bem-Bir Sen’den Tütüncü’ye teşekkür

Bem-Bir Sen Genel Başkanı Mürsel Türbay, çalışanın alın teri kurumadan hakkını veren bir belediye olan Kepez Belediyesi’yle Türkiye genelinde en iyi sosyal denge sözleşmesine imza attıklarını belirterek Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.


Konservatuvardan ‘Adım Adım Anadolu’ konseri Kültür/Sanat Konservatuvardan ‘Adım Adım Anadolu’ konseri

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korusu, Adım Adım Anadolu Konseri ile Antalyalı türkü severleri buluşturdu.


İstediğiniz ayda hamile kalın… Sağlık/Kadın İstediğiniz ayda hamile kalın…

Kendinizi uygun hissettiğini zaman hamile kalmak istiyorsanız uygulamanız gereken bazı yöntemler vardır.Hamile kalabilmenin en önemli şartı sağlıklı bir yumurtlamanın oluşmasıdır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Burcu Arslan, gebeliğe en elverişli günlerin nasıl hesaplanacağını anlattı.


Muratpaşa Meclisi’nden kent için önemli kararlar Siyaset Muratpaşa Meclisi’nden kent için önemli kararlar

Yeni yılın ilk toplantısını yapan Muratpaşa Belediye Meclisi, kent için önemli kararlara imza attı. Kentiçine alışveriş merkezi kurulmasına izin vermeyen meclis, kadına şiddetin önlenmesi için yapılan anıta yer ve maddi destek verilmesi, trafoların yeraltına alınması gibi kararları oybirliği ile aldı


UKDD Antalya Şubesi 8. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı Güncel UKDD Antalya Şubesi 8. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Antalya Şubesi 8. Kuruluş Yıldönümünü, dernek üyeleri ve dostları ile birlikte Ramada Plaza Otel HAYAL Balık Restaurant’da kutladı.


AK Parti Konyaaltı İlçe’den İl Başkanı Köse’ye ziyaret Siyaset AK Parti Konyaaltı İlçe’den İl Başkanı Köse’ye ziyaret

AK Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı Başkanı Osman Ali Eciş ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse’yi ziyaret etti.


AKVAM Yönetimi 2011’i değerlendirdi Güncel AKVAM Yönetimi 2011’i değerlendirdi

Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) Yönetim Kurulu, 2012 yılının ilk toplantısında 2011 yılını değerlendirdi. AKVAM Yönetimi, geçen yılın değerlendirmesinin ardından, 2012 yılında yapılacakları görüştü.


Olympos Teleferik yeni maratona hazırlanıyor Kemer Olympos Teleferik yeni maratona hazırlanıyor

Yıl boyunca yaz-kış demeden her türlü hava koşulunda Olympos Teleferik’i işler durumda tutanlar, yılın yorgunluğunu atarak yeni dönem için güç topladılar. Teleferikçiler akşam eğlencesinde bir araya geldi.


Vali Dr. Ahmet Altıparmak’tan Bankalara Ziyaret Siyaset Vali Dr. Ahmet Altıparmak’tan Bankalara Ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak kurum ve kuruluşları ziyaretleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Antalya Şubesi ile Halkbank A.Ş. Antalya Bölge Koordinatörlüğü’ne ziyaretlerde bulundu.


Anneden oğluna ikinci hayat Güncel Anneden oğluna ikinci hayat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla 57 yaşındaki Neriman Kılıç'ın böbreği, 32 yaşındaki oğlu Yasin Kılıç'a nakledildi.


Kolejli Öğrencilerin “Atıklarla Kolaj Sergisi” Güncel Kolejli Öğrencilerin “Atıklarla Kolaj Sergisi”

Antalya Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri, artık malzemelerden oluşan Atıklarla Kolaj Sergisini İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, Milli Eğitim Şube Müdürü Özer Bedir ve Muzaffer Şahin’in de katılımıyla SheMall AVM’de açtılar.


Antalya Koleji Öğrencilerinin ÖZ-DE-BİR Sınavı Başarısı Güncel Antalya Koleji Öğrencilerinin ÖZ-DE-BİR Sınavı Başarısı

Özel Dershaneler Birliği (ÖZ-DE-BİR) tarafından Aralık ayında Türkiye genelinde yapılan YGS Deneme Sınavında, Antalya Kolejinden iki öğrenci Türkiye sıralamasında ilk 10’a yer aldı.


Minik öğrencilerden Başkan Gül’e ziyaret Kemer Minik öğrencilerden Başkan Gül’e ziyaret

Kemer Belediyesi , yıllar önce ilkokul olarak hizmet veren daha sonra okulun başka bir yere nakil edilmesiyle boş kalan ve harabeye dönen binayı dış cephesi, iç tasarımı, sınıfların ihtiyacı olan ekipmanları, okulun bahçesinin temizlenmesi ve peyzaj çalışmaları, bir okulda ne gerekiyorsa hep bir fazlasını yaparak Arslanbucak Anaokulunu baştan aşağı dizayn edip eğitime kazandırdı.


“Gökçen Enç, Antalyalı kadınların gururu” Siyaset “Gökçen Enç, Antalyalı kadınların gururu”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ve AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Nezihe Yoldan Tezcan, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Sevinç Aktuğ’u ziyaret etti.


Eğirdir’in İlk Fotoğrafçılık Kulübü Kuruldu Güncel Eğirdir’in İlk Fotoğrafçılık Kulübü Kuruldu

Eğirdir’de yaşayan amatör fotoğraf sanatçılarını ve fotoğrafçılığa merak duyan insanları bir araya getiren Eğirdir Fotoğrafçılık Kulübü 21 kurucu üye ile resmen kurularak çalışmalarına başladı.


Mavi Bayrak Koordinasyon Toplantısı Siyaset Mavi Bayrak Koordinasyon Toplantısı

Konyaaltı Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KONTAB) işbirliği ile düzenlenen Mavi Bayrak Koordinasyon Toplantısı’nda Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Özgür Bülent Yalçın, katılımcılara mavi bayrak kriterleri, yapmaları gereken çevre etkinlikleriyle ilgili bilgiler verdi.


Serik’te Okudan güven tazeledi Serik Serik’te Okudan güven tazeledi

AK Parti Serik İlçe 4. Olağan Kongresi Karalar Düğün Salonu’nda yapıldı. Tek liste ile girilen kongrede AK Parti Serik İlçe Başkanı Ragıp güven tazeledi.


Antalya İtfaiyesi’nden film gibi kurtarma operasyonu Güncel Antalya İtfaiyesi’nden film gibi kurtarma operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, kayalıklarda mahsur kalan bir keçiyi nefesleri kesen operasyonla kurtararak sahibine teslim etti.


Ak Parti heyetinin Çin temasları Siyaset Ak Parti heyetinin Çin temasları

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in iktidar partisi Çin Komünist Partisi’nin davetlisi olarak 10 kişilik AK Parti heyeti, ziyaret ve temaslarını sürdürüyor.


Korkuteli "Çomaklı bardağı yaşatılmalı"

Çomaklı Belediye Başkanı İbrahim Erol ile bir araya gelen Eczacılar Odası Korkuteli İlçe Temsilcisi C.Tayyar Yörük, Çomaklı bardağının tekrar yapılmaya başlanması için gereken desteği vereceğini ifade etti.


Genel Sekreter Aktekin’e kickboksçulardan plaket Spor Genel Sekreter Aktekin’e kickboksçulardan plaket

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin’e Akdeniz Kickboks Şampiyonası’na verdiği destekten dolayı İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Yasin Urlu plaket verdi.


Palandöken: “Zincirsiz trafiğe çıkmayın” Palandöken: “Zincirsiz trafiğe çıkmayın”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, havaların soğuması ve yurt genelinde kar yağışlarının ani bastırması nedeniyle sürücüleri kış şartları konusunda uyardı


Turist rehberleri meslek yasası bekliyor Siyaset Turist rehberleri meslek yasası bekliyor

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) hazırladığı, BAGEV İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney’in sunduğu, VTV’de canlı yayınlanan Batı Akdeniz’de İş Hayatı Programı’nın konuğu Turist Rehberleri Dayanışma Derneği (TUREDD) Başkanı Halit Bozabalı oldu.


Su faturasında Yapı Kredi kolaylığı Ekonomi/Turizm Su faturasında Yapı Kredi kolaylığı

Yapı Kredi, Serikliler’in su faturalarını tahsil etmeye başladı. Hizmet sayesinde Serik Belediyesi Su aboneleri, Yapı Kredi şubelerine verecekleri Otomatik Ödeme Talimatını kullanarak su faturalarını ödeme kolaylığına kavuşmuş oldu.


Akdeniz Bölgesi Ulaşılabilirlik Bölgesel Paylaşım Toplantısı Yapıldı Siyaset Akdeniz Bölgesi Ulaşılabilirlik Bölgesel Paylaşım Toplantısı Yapıldı

“Ulaşılabilirlik Bölgesel Paylaşım Toplantıları Akdeniz Bölgesi” toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde 14 Ocak 2012 tarihinde Adana Hilton Otelinde gerçekleşti.


İnci Börek’te bayrak babadan oğula geçti Güncel İnci Börek’te bayrak babadan oğula geçti

“Antalya’nın serpme böreği” denilince akla gelen ilk isimlerden biri de İnci Börek’tir. Sahibi Turgut Bucak, Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperati Başkanlığı’na başlaması nedeniyle geri planda kalan esnaflık faaliyetine oğlu Muharrem Bucak için açtığı dükkanda geri döndü.


Antalya İtfaiyesi ekipleri yaralı dağcıyı kurtardı Güncel Antalya İtfaiyesi ekipleri yaralı dağcıyı kurtardı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, kaya tırmanışı yaparken yaralanan üniversite öğrencisini, mahsur kaldığı yerden kurtardı.


Satrancın küçük ustalarından başarı Güncel Satrancın küçük ustalarından başarı

Antalya Çocuk Ligi Satranç Turnuvasında, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri, başarıya imza attı.


Endoskopik yöntem ile nakilli böbreğe taş tedavisi Güncel Endoskopik yöntem ile nakilli böbreğe taş tedavisi

Fethiye'de yaşayan 51 yaşındaki emekli Hüseyin Kestirmeci nakilli böbreğinden oluşan taş endoskopik yöntemle Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde Üroloji Doktoru Op.Dr.İbrahim Duman tarafından kırıldı.


“Su içsem yarıyor” diyorsanız… Sağlık/Kadın “Su içsem yarıyor” diyorsanız…

“Su içsem yarıyor…” ,“Herkesten az yiyorum, spor da yapıyorum ama kilo veremiyorum…” “Zor verdiğim kiloları hızla geri alıyorum…” diyorsanız insülin direnciniz yüksek olabilir.


AKEV’den kardeş okula ödül yağmuru Güncel AKEV’den kardeş okula ödül yağmuru

Antalya’nın ilk özel okulu olan AKEV Koleji, kendilerinin kardeş okulu olarak belirlenen Konuksever İlköğretim Okulu öğrencileri için ödül töreni düzenledi.


Kemer’in kış turizmine “Oflaz Turizm” damgası Kemer Kemer’in kış turizmine “Oflaz Turizm” damgası

21 Ocak– 27 Ocak 2012 tarihleri arasında, 2011 - 2012 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası Antalya-Kemer’de Limra Otel’de düzenlenecek, yaklaşık iki bin kişi Kemer’e gelecek ve bine yakın sporcu ve aileye ise Oflaz turizm, konaklama ve ulaşımlar konusunda hizmet verecek.


Deniz suyundan şelale Güncel Deniz suyundan şelale

Falez 1 Parkı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Süleyman Evcilmen, denize iniş merdivenleri ile ahşap platformun yanı sıra deniz suyundan iki şelale yapılacağını söyledi.


Erkeklerin korkulu rüyasına dikkat! Sağlık/Kadın Erkeklerin korkulu rüyasına dikkat!

Uzmanlar, prostat kanserinin, yavaş ilerlediği ve geç bulgu verdiğini belirterek, bulguların ortaya çıktığında hastalığın ilerlemiş ve metastatik şeklinde kendini gösterdiğini ifade ediyor.


Anna Karenina’nın hayatı bale sahnesinde Kültür/Sanat Anna Karenina’nın hayatı bale sahnesinde

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin geçtiğimiz sanat sezonunda prömiyerini yaptığı ve uzun bir süre kapalı gişe oynayan Anna Karenina balesi , bu sanat sezonunda da izleyici ile buluşmaya devam ediyor.


Kepez’de vals ve tango Kültür/Sanat Kepez’de vals ve tango

Kepez Belediyesi, ilçe halkını ilk kez, geleneksel Türk müziği ile Batı müziğinin harmanlandığı “Tango Vals&Turca” adlı modern bir konserle buluşturdu.


İçme suyu temiz çıktı Güncel İçme suyu temiz çıktı

Büyükşehir Belediyesi Laboratuvar Şube Müdürlüğü, isteyen vatandaşların içme suyunu ücretsiz analiz ediyor. 2011 yılında çeşitli noktalardan 1700 adet şehir şebeke suyu numunesi alınarak gerekli analizi yapıldı. Antalya’nın içme suyu temiz çıktı.


2011'de 'İcradan satılık' ilanları hız kesti 2011'de 'İcradan satılık' ilanları hız kesti

Ekonomik krizin etkisiyle son yıllarda ‘icradan satılık’ mallarda yaşanan ilan sayılarındaki artışların 2011’de hız kestiği tespit edildi.


KEPSİAD ve Kepez Kaymakamı bir arada Siyaset KEPSİAD ve Kepez Kaymakamı bir arada

Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği (KEPSİAD) yönetim kurulu üyeleri, Akdeniz Sanayi Sitesinde düzenlediği yemekte Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit bir araya geldi.


Kepez Beşkonak’ı güzelleştiriyor Güncel Kepez Beşkonak’ı güzelleştiriyor

Kepez Belediyesi, yol, kaldırım, muhtarlık binası ve spor salonu hizmeti götürdüğü Beşkonak Mahallesi’nde, 1,5 dönümlük bir parkın yapımına başladı.


Ülken’den 19 Mayıs açıklaması Siyaset Ülken’den 19 Mayıs açıklaması

CHP İl Başkanı Özer Ülken, yaptığı yazılı açıklama ile 19 Mayıs törenlerinin iptal edilmesini eleştirdi.


Tütüncü’den Antalya Üniversitesi’ne yol hizmeti Güncel Tütüncü’den Antalya Üniversitesi’ne yol hizmeti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Burdurlular Derneği’nin, Antalya Üniversitesi kuruluş çalışmalarını sürdüren AKEV Koleji’ne destek için düzenlediği yemeğe katıldı.


Antalyada sosyal medyayı en iyi kullanan siyasetçi Siyaset Antalyada sosyal medyayı en iyi kullanan siyasetçi

Antalya'da Facebook'u aktif kullanan siyasetçilerden olan Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin bayraktar sosyal medyada takipçileriyle birlikte SOSYAL MEDYA BULUŞMALARI adı verilen toplantılarının ilkini Kepez Kent Ormanında gerçekleştirdi.


AIESEC Antalya gelecek dönem liderlerini seçti Güncel AIESEC Antalya gelecek dönem liderlerini seçti

25 Aralık 2011 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’ndegerçekleştirilen AIESEC Antalya Olağan Genel Kuruluna geçmiş dönem başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve AIESEC Antalya aktif üyeleri katılım gösterdi.


“Maaşlara zam yapılmamasının tek sorumlusu hükümettir” Siyaset “Maaşlara zam yapılmamasının tek sorumlusu hükümettir”

Türkiye Kamu-Sen Antalya İl Temsilcisi Dr. Ali İhsan Yılmaz "Toplu sözleşme kanununu çıkarmayan hükümet, zam yapmadığı her ay için %1 ilave telafi artışı yapmalıdır" dedi.


 “Lucia Di Lammermoor “ Antalya’da sahnelenecek Kültür/Sanat “Lucia Di Lammermoor “ Antalya’da sahnelenecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin yeni yılda gerçekleştireği ilk prömiyer eseri olan Lucia Di Lammermoor’un hazırlıkları yoğun bir şekilde devam ediyor.


Kepez’den 3 mahalleye 15 bin m2 kaldırım Güncel Kepez’den 3 mahalleye 15 bin m2 kaldırım

Kepez Belediyesi, Beşkonak, Baraj ve Çamlıbel mahallelerinde 15 bin m2’lik parke kaldırım çalışması gerçekleştirdi.


Gülebay: “Asla boyun eğmeyeceğiz” Siyaset Gülebay: “Asla boyun eğmeyeceğiz”

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Yereliş Sendikası Genel Sekreteri Cengiz Gülebay “Boynumuzu da vursalar Atatürk İlke ve devrimlerinden ve emek mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.” dedi.


Sigarayı yaşamınızdan çıkartın! Sağlık/Kadın Sigarayı yaşamınızdan çıkartın!

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de sigara bağımlılığı önemli bir sağlık sorunudur. Dünyada sigara içme yaygınlığının bir ölçütü olarak yapılan araştırmalarda sigaradan dolayı her 10 saniyede bir kişinin öldüğü kanıtlanmıştır.


“Benim Okulum Projesi” Ağaç Dikim Faaliyeti Güncel “Benim Okulum Projesi” Ağaç Dikim Faaliyeti

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, “Benim Okulum Projesi” kapsamında çevre ve doğa bilincini arkadaşlarına aşılamak amacıyla okullarının bahçesine çam fidanları diktiler.


Siyaset "Kaçak tüpgaz hileli mal"

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yıllardır halkın ayağına hizmet götüren tüp gaz esnafının zor günler geçirdiğini söyledi.


Bir milyonuncu hasta Zeynep bebek Güncel Bir milyonuncu hasta Zeynep bebek

2008 yılının Temmuz ayında Antalya'da hizmet vermeye başlayan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Ocak ayında 1 milyonuncu hastasına ulaştı.


Alanyaspor yöneticilerinden Vali Altıparmak’a ziyaret Güncel Alanyaspor yöneticilerinden Vali Altıparmak’a ziyaret

Alanyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Başkan Yardımcısı Mevlüthan Çavuşoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret ederek Alanyaspor’un forma ve kaşkolünü hediye ettiler.


Tütüncü’den 400 engelli öğrenciye eğitim desteği Güncel Tütüncü’den 400 engelli öğrenciye eğitim desteği

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’de okuyan ancak eğitim araç gereçleri olmadığı için büyük sıkıntılar çeken 400 engelli öğrenciye el uzatıyor.


Kasımlar Barajı meclise taşındı Siyaset Kasımlar Barajı meclise taşındı

Isparta'nın Sütçüler ilçesi ile Antalya'nın Manavgat ilçelerinde inşa edilmesi planlanan ve tartışmalara neden olan Kasımlar Barajı ve HES projesi TBMM'nin gündeminde.


Sevimçok’tan ilçe odalarına ziyaret Serik Sevimçok’tan ilçe odalarına ziyaret

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok İlçelerdeki Odalara ziyaret turuna başladıklarını belirterek, bundan böyle haftanın bir gününü farklı bir ilçede geçirip oralardaki esnaf odalarını da ziyaret ederek sorunları yerinde tespit edeceklerini söyledi


570 HP’lik Ferrari 458 Spider Türkiye’de! Otomotiv 570 HP’lik Ferrari 458 Spider Türkiye’de!

Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının ülkemizde distribütörlüğünü yürüten FerMas, Ferrari’nin en yeni modeli 458 Spider’ı 540 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Türkiye’de ilk müşterilerine teslim etmeye başladı.


Muratpaşa Belediyespor’dan sponsora plaket Spor Muratpaşa Belediyespor’dan sponsora plaket

Muratpaşa Belediyespor Futbol Şube Sorumlu Özkan Yeşil, Futbol Takımının yağmurluk ve polar ihtiyacını karşılayan LYRA Şirketinin Sahibi İsmail Şahin’e teşekkür ederek plaket verdi.


Halk Ekmek yeni düzenlemeye hazır Güncel Halk Ekmek yeni düzenlemeye hazır

TRT Televizyonu, değişen ekmek standartlarının ardından Antalya Halk Ekmek Fabrikası’nda çekim yaptı. Çekime katılan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Bedrullah Erçin, ekmekteki yeni düzenleme hakkında bilgi verdi.


Sözde sıfır kilometre araç aldı, hasarlı çıktı!.. Güncel Sözde sıfır kilometre araç aldı, hasarlı çıktı!..

Metin Akyol'un başına gelenler sizinde başınıza gelebilir. Sıfır km. otomobil satın aldı, aldığı araç boyalı ve hasarlı çıktı.


Gül’den Uras’a sert cevap… Kemer Gül’den Uras’a sert cevap…

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Uras’a, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’den sert cevap…


İSTEK’te 'Bir Kelime Bir İşlem' yarışması Güncel İSTEK’te 'Bir Kelime Bir İşlem' yarışması

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Türkçe ve Matematik Bölümünün ortaklaşa düzenlediği geleneksel “Bir Kelime Bir İşlem” yarışmasının üçüncüsü, İlköğretim Okulu 7 ve 8. sınıf öğrencileri arasında konferans salonunda yapıldı.


Büyükşehir personeline 1 yılda 25 eğitim semineri Güncel Büyükşehir personeline 1 yılda 25 eğitim semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2011 yılında düzenlediği 25 eğitim semineriyle personelini bilgilendirdi.


Kolejli Öğrenciler Yorumladıkları Şiirleriyle Duygusal Anlar Yaşattılar Güncel Kolejli Öğrenciler Yorumladıkları Şiirleriyle Duygusal Anlar Yaşattılar

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 4. ve 5. Sınıf öğrencileri, Türkçe öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları Şiir Okuma yarışmasında, izleyenlere şiir tadında bir gün yaşattılar.


Toros Akdeniz Koleji’nden ‘vitamin’ dersi Güncel Toros Akdeniz Koleji’nden ‘vitamin’ dersi

Toros Akdeniz Koleji öğrencilerine meyveler ve içindeki vitaminlerin tanıtıldığı Vitaminleri Tanıyalım- Kıştan Korunalım’ isimli etkinlik düzenlendi.


Kepez’de aşk konuşuldu Kültür/Sanat Kepez’de aşk konuşuldu

Kepez Belediyesi’nin, bu haftaki gönül sohbetlerinde, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın şiirleriyle, aşk ve sevgi konuşuldu.


Erdem Bayazıt Kültür Merkezi Antalya’nın hizmetinde Güncel Erdem Bayazıt Kültür Merkezi Antalya’nın hizmetinde

Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, Kaleiçi evleri rölyef sergisiyle Antalyalıların hizmetine sunuldu. Başkan Hakan Tütüncü, teknik ve mimari bakımdan Antalya’nın en şık kültür merkezini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Tütüncü Ak Parti Konyaaltı Teşkilatını ağırladı Siyaset Tütüncü Ak Parti Konyaaltı Teşkilatını ağırladı

Ak Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı Başkanı Osman Ali Eciş, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Teşkilatı üyesi yaklaşık 100 kişiyle birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Acar’dan Atatürk’ün vasiyeti için kanun teklifi Siyaset Acar’dan Atatürk’ün vasiyeti için kanun teklifi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’nun Atatürk’ün vasiyeti doğrultusunda özel hukuk tüzel kişiliğine dönüştürülmesi için kanun teklifi verdi.


Ayakta alkışlandılar Kültür/Sanat Ayakta alkışlandılar

Antalya Sanat Etkinlikleri Merkezi (ASEM)'in hazırlamış olduğu, Turgut Özakman'ın ölümsüz eseri "Şu Çılgın Türkler" AKM Perge Salonu'nda 13 Ocak'ta seyircisiyle buluştu...


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...