Perşembe, 20 Haziran 2019
Antalya’da Kadın Zirvesi Kültür/Sanat Antalya’da Kadın Zirvesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 8-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, 1. Antalya Kadın Zirvesi düzenlenecek.


Azerbaycan Sineması Altın Portakal’da Kültür/Sanat Azerbaycan Sineması Altın Portakal’da

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin “Avrasya Sinemaları” bölümünün bu yılki konuk ülkesi Azerbaycan.


Güneş lekelerinizden kurtulun! Sağlık/Kadın Güneş lekelerinizden kurtulun!

Cilt lekeleri birçok bayan ya da erkeğin yaz sonrası kalan kötü hatıralarıdır. Güneş sonrası lekelenmeleri olanlar artık güneşe çıkmak, bronzlaşmak ve de tatil yapmak korkulu rüyası haline gelmektedir.


ANSAN Bedri Rahmi Eyüboğlu’nu andı Kültür/Sanat ANSAN Bedri Rahmi Eyüboğlu’nu andı

Şair Ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu’nu anlatmak saatlere sığmadı


Öğrenciler Allah’a emanet! Güncel Öğrenciler Allah’a emanet!

Fahrettin Altay Caddesi üzerinde bulunan Hakkı Tatoğlu ilköğretim okulu önünde trafik ışıkları ve yaya geçidinin olmamasına tepki gösteren veliler, “Okulun önüne konulması gereken ışığı Büyükşehir Belediyesi mezarlığın yanına taktırmış. Ölüler karşıdan karşıya geçecek, çocuklarımız ise 15- 20 dakika beklemez zorunda kalacak” açıklamasını yaptılar.


“Yavaş yavaş eriyoruz” Ekonomi/Turizm “Yavaş yavaş eriyoruz”

Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, vatandaşın alım gücünün düştüğüne dikkat çekerek, “Kapanın dükkânlar oluyor. Esnaf can çekişiyor, yavaş yavaş eriyoruz” dedi.


Büyüknohutçu: “Halkçı hocanın, halkçı uygulaması” Siyaset Büyüknohutçu: “Halkçı hocanın, halkçı uygulaması”

DSP İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, yanlış toplu ulaşım politikaları yüzünden Antalya’nın yaşanmaz hale geldiğini bildirerek, “Akaydın, vatandaşla dalga geçerek, ‘Size klimalı duraklar yapacağım’ diyor. Klima aslında Antalya toplu ulaşımını bu hale getiren beyinlere lazımdır. Halkçı hocanın halkçı uygulaması budur işte” diye konuştu.


Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde yangın tatbikatı Sağlık/Kadın Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde yangın tatbikatı

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Yangın ve Bina Tahliye Tatbikatı, bu yıl Antalya Valiliği, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Antalya İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü, Antalya 112 İl Ambulans Servisi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin de katılımı ile gerçekleştirildi.


Başkonsolos Haberle’den Akaydın’a tanışma ziyareti Güncel Başkonsolos Haberle’den Akaydın’a tanışma ziyareti

Almanya’nın İzmir Başkonsolosluğu görevine yeni başlayan Margit Haberle, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a tanışma ziyaretinde bulundu. Başkan Akaydın, Başkonsolos Haberle’ye yeni görevinde başarılar diledi.


Sonbaharda yazın verdiğimiz kiloları geri almayalım Sağlık/Kadın Sonbaharda yazın verdiğimiz kiloları geri almayalım

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Aysun Yurdakul Yazın bitmesi, sonbaharın gelmesi ile daha koyu ve kalın giysiler giyecek olmamızın verdiği rahatlık bize verdiğimiz kiloları geri aldırmamasını, sonbaharın kilo vermeye başlamak için en ideal mevsim olduğunu belirtti.


Antalya Ticaret Borsası'ndan üyelerine 5 yıldızlı hizmet Ekonomi/Turizm Antalya Ticaret Borsası'ndan üyelerine 5 yıldızlı hizmet

Antalya Ticaret Borsası, üyelerine daha iyi hizmet vermek amacıyla 3 yıl önce aldığı akreditasyon sistem belgesini yenilemek için denetlendi.


Beşiktaş deplasmanı sponsoru Mondial Group Spor Beşiktaş deplasmanı sponsoru Mondial Group

Spor Toto Süper Lig’in 4. Haftasında Beşiktaş’la İstanbul’da karşılaşacak olan MedicalPark Antalyaspor’un ikinci deplasman organizasyonu sponsoru “Mondial Group” oldu. Profesyonel futbol takımının İstanbul deplasmanı masraflarını Hüseyin Acarlıoğlu üstlenecek.


Kepez’in dev projelerinin yapımı 2012’de Güncel Kepez’in dev projelerinin yapımı 2012’de

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya’ya prestij kazandıracak olan çok amaçlı ve içerisinde 2 bin kişilik salonun bulunduğu Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi ile 20 milyon TL’lik yatırım olan Kepez Varsak Park projelerinin yapımına 2012’de başlanılacağını açıkladı.


Tuğgeneral Korkmaz’dan başarı mesajı Spor Tuğgeneral Korkmaz’dan başarı mesajı

Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, MedicalPark Antalyaspor’a başarı dileklerini iletti.


Altın Portakal’da Sanatçı-Halk Buluşması devam ediyor Kültür/Sanat Altın Portakal’da Sanatçı-Halk Buluşması devam ediyor

8-14 Ekim tarihleri arasında 48’incisi düzenlenecek Altın Portakal Film Festivali’nde geleneksel “Kortej” geçişi bu yıl da sanatçıları halkla buluşturmaya hazırlanıyor...


Manavgat’ta Ahilik Haftası kutlandı Manavgat Manavgat’ta Ahilik Haftası kutlandı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlen Ahilik Kültür Haftası etkinlikleri ilçelerde kutlanmaya devam ediyor. Manavgat Stadyumunda kutlanan Ahilik Kültür Haftası’na vatandaşların ilgisi yoğundu.


Küçük Sakatlıklar Başınıza Büyük Dertler Açabilir ! Sağlık/Kadın Küçük Sakatlıklar Başınıza Büyük Dertler Açabilir !

Çocukluğunuzdan beri, küçük veya büyük mutlaka birkaç sakatlık geçirmişsinizdir.Kimimizin arkadaşlarıyla şakalaşırken bileği burkulmuş,kimimizin spor yaparken bağlarını zedelenmiş kimimizin de salondaki eşyaların yerlerini değiştirirken beline amansız bir ağrı saplanmıştır.


Kepez’de ders zili çaldı Güncel Kepez’de ders zili çaldı

Kepez ilçesinde, Antalya protokolünün katıldığı törenlerle hem 2011–2012 eğitim-öğretim dönemi başladı hem de iki okulun açılışı gerçekleştirildi.


Aktur’dan başarı dileği Güncel Aktur’dan başarı dileği

Antalya’nın eğlencedeki tek adresi olan Aktur Lunapark Yeni eğitim ve öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. İşletme Müdürü Ramazan Aydemir “Vefakar öğretmenlerimiz ve geleceğimizin teminatı gençlerimize üstün başarılar diliyoruz”dedi.


Antalya Devlet Opera ve Balesi perdelerini açıyor Kültür/Sanat Antalya Devlet Opera ve Balesi perdelerini açıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi 2011-2012 sanat sezonunda perdelerini yine iddialı eserlerle açacak.


Acar: Siyaset Acar: "Turizmin başkenti, kirliliğin başkenti olmasın"

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar’ın, kalitesiz kömür kullanımına izin verilmesi nedeniyle Antalya’da kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin önlenmesine ilişkin bir basın çıklaması yaptı.


KONDER’den Somali’ye yardım eli Güncel KONDER’den Somali’ye yardım eli

Somali’de yaşanan insanlık dramına KONDER de sessiz kalmadı.


Düden Kavşağı’ndaki kaldırım çilesi bitiyor Güncel Düden Kavşağı’ndaki kaldırım çilesi bitiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kızılırmak Caddesi ile Gazi Bulvarı kesişiminde kaldırım çalışması başlattı.


Atık Sabun Proje katılımcılarına plaket verildi Güncel Atık Sabun Proje katılımcılarına plaket verildi

SKÅL INTERNATIONAL ANTALYA KULÜBÜ, Eylül ayı toplantısını, Likya World Antalya Otel’in ev sahipliğinde gerçekleştirdi.


“Çözüm üreten tek partiyiz” Siyaset “Çözüm üreten tek partiyiz”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı’nın Eylül ayı il divan kurulu toplantısına katılan Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi ve aynı zamanda bölge sorumlusu olan Zülfikar Gazi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Arap Baharı gezisine değindi.


Yenilenebilir Enerji Yatırımı raporu bakanlıkta Ekonomi/Turizm Yenilenebilir Enerji Yatırımı raporu bakanlıkta

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ‘yenilenebilir enerji yatırımları’ konusundaki sorunlar ile çözüm önerilerini rapor olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na iletti.


Açılışta ödül Güncel Açılışta ödül

Yeni eğitim-öğretim dönemini açan Özel Envar Koleji, başarılı öğrencilerini ödüllendirerek, yeni başarıların gelmesi doğrultusunda çalışmalara başladı. İlk zilin çalmasıyla, öğrenciler ders başı yaptı.


Kepez araç parkını güçlendirdi Güncel Kepez araç parkını güçlendirdi

Kepez Belediyesi, ekonomik ömrünü tamamlayan araç parkını, 15 adet iş makinesi ile yeniledi. Başkan Hakan Tütüncü’nün ilk sürüşünü yaptığı iş makineleri, düzenlenen törenle hizmete başladı.


“Antalya eğitimin de başkenti olmalı” Güncel “Antalya eğitimin de başkenti olmalı”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya’nın üniversiteler kenti olması gerektiğini belirterek, “Antalya, turizm ve tarımın başkenti ama biz her zaman eğitimin de başkenti olmamız gerektiğini söylüyoruz” dedi.


Büyükşehir Belediyesi’nden turizme tur otobüslü destek Güncel Büyükşehir Belediyesi’nden turizme tur otobüslü destek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin tanıtımı ve turizme katkı amacıyla 2 katlı tur otobüsü aldı. Üzeri yarı açık otobüsle turistlere yönelik panoramik şehir turu düzenlenebilecek.


Babadan oğula yeni bir hayat Güncel Babadan oğula yeni bir hayat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla 55 yaşundaki İhsan Doğan'ın böbreği, 28 yaşındaki oğlu Ersan Doğan'a nakledildi.


Muratpaşa galibiyetle başlamak istiyor Spor Muratpaşa galibiyetle başlamak istiyor

Bayanlar Hentbol Süper Lig'in ilk haftasında deplasmanda Ankara Gazi Üniversitesi ile karşılaşacak olan Muratpaşa Belediyespor hazırlıklarını tamamladı.


Özdilek’ten 40. yıla özel 40 Citroen Güncel Özdilek’ten 40. yıla özel 40 Citroen

Özdilek’ten “40. yılımızda 40 Citroen C3” kampanyasının talihlileri belli oldu


“Eğitim sistemi içinden çıkılamaz hale geldi” Siyaset “Eğitim sistemi içinden çıkılamaz hale geldi”

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, “Bir Eğitim Öğretim Yılını Daha Çözüm Bekleyen Sorunlarla Karşılıyoruz!” dedi.


Konyaaltı muhtarlarına yeni toplu taşıma anlatıldı Güncel Konyaaltı muhtarlarına yeni toplu taşıma anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu Toplu Taşıma Sistemi, Konyaaltı muhtarlarına anlatıldı. Büyükşehir Ulaşım Danışmanı Erhan Öncü, yeni sistem hakkında muhtarlara bilgi verirken, talepleri de dinlendi.


Aygaz'ın 50. yılında 50 bol kampanya Aygaz'ın 50. yılında 50 bol kampanya

Kaliteli hizmet anlayışı ve güvenilirliğiyle tüpgaz ve otogazda en çok tercih edilen marka olan Aygaz, kuruluşunun 50. yılında düzenlediği kampanyalarla tüketicisine avantajlar sunmaya devam ediyor.


Vali Altıparmak'tan Elmalı ziyareti Elmalı Vali Altıparmak'tan Elmalı ziyareti

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Elmalı ilçesinde yapılan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Eylül ayı toplantısı için geldiği ilçede, kendisini karşılayan Kaymakam Mehmet Murat Çekmen ve BAKA Yönetim Kurulu Üyeleri ile Hükûmet Konağı’nı ziyaret ederek ilçe hakkında bilgi aldı.


Grand Haber Otel stajyerlerini uğurladı Kemer Grand Haber Otel stajyerlerini uğurladı

Kemer ilçe merkezinde bulunan Grand Haber Otel yönetimi, sezon başından bu yana sektör deneyimlerini Grand Haber Otel’de çalışarak tamamlayan stajyerlerini uğrulamanın hüznünü yaşadı.


Halkın Portakalı’na da kadın eli değiyor Kültür/Sanat Halkın Portakalı’na da kadın eli değiyor

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenecek “Halkın Portakalı Kısa Film Yarışması”nda yer alacak filmler ve filmleri değerlendirecek jüri belli oldu.


Yeni Ulaşım Sistemine Halk İsyanı Güncel Yeni Ulaşım Sistemine Halk İsyanı

Antalya Büyükşehir Belediyesinin uygulamış olduğu toplu taşıma planına tepki için yapılan toplu taşıma eylemi nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesinin önünde toplanan halkı Belediyenin duyarsızlığı isyan ettirdi.


CHP’li Kaptan’dan Bakan’a laiklik sorusu Siyaset CHP’li Kaptan’dan Bakan’a laiklik sorusu

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Osman Kaptan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde, “MEB görev tanımındaki (Atatürk İlke ve İnkılapları ile Cumhuriyet’in temel niteliklerini bağlı öğrenci yetiştirme) ifadesini kaldırmakla geçmişteki (Cumhuriyet ve laikliğin modasının geçmiştir) görüşünüzü mü gerçekleştirmek istiyorsunuz?” dedi.


BAKA tecrübe paylaşımı için MARKA’da Güncel BAKA tecrübe paylaşımı için MARKA’da

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) uzmanları, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA) uzmanları ile biraraya geldi. Mali Destek Programı’ndan yararlanacaklar için izleme sürecini başlayan BAKA ile MARKA uzmanları, bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaştı.


Kemer, Demre’yi geçti Kemer Kemer, Demre’yi geçti

Kemer Belediyespor Demrespor ile yaptığı hazırlık maçını 2-1 kazandı.


Kepez’li öğrenciler için gençlik kampı kurulacak Güncel Kepez’li öğrenciler için gençlik kampı kurulacak

Kepez ve İstanbul Beyoğlu Belediyeleri’nin “öğrenci değişim” programı kapsamında, İzmit’in Kandıra ilçesine bağlı Kefken’de düzenlediği gençlik kampına katılan, Varsak ve Toros Meslek Lisesi öğrencileri Başkan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Görmeyenler İçin Hissedilebilir Yüzey Çalıştayı Görmeyenler İçin Hissedilebilir Yüzey Çalıştayı

Gelişmiş ülkelerde, ülkelerin kendi antropometrik özelliklerine göre hazırlanmış olan hissedilebilir yüzeyler yaygın olarak kullanılırken Türkiye’de standardın eksikliği nedeniyle farklı uygulamalar karşımıza çıkmaya başlamıştır.


Anıl Toşur profesyonel oldu Spor Anıl Toşur profesyonel oldu

MedicalPark Antalyaspor altyapısından yetişerek, 10 yıldan bu yana kırmızı-beyazlı formayı terleten Mehmet Ali Anıl Toşur, profesyonel oldu. Forvet oyuncu ile 5 yıllık profesyonel sözleşme imzalandı.


Asya’dan madalya bekliyoruz Spor Asya’dan madalya bekliyoruz

Muratpaşa Belediyespor’un başarılı cimnastikcisi Asya Nur Taş, Fransa’nın Montpellier kentinde yapılacak 31. Ritmik Cimnastik Bireysel ve Grup Dünya Şampiyonası’nda Milli Takım formasıyla ülkemizi temsil edecek.


AYgaz'dan 50. yıl hediyesi Ekonomi/Turizm AYgaz'dan 50. yıl hediyesi

Aygaz’ın 50. yıl sürprizleri sürüyor. Aygaz, Yapı Kredi Bankası ile düzenlediği “World’e Özel ” kampanya kapsamında, 15 Eylül-29 Ekim 2011 arasında Worldcard ile tek seferde ev tüpü alan müşterilerine, 2012 yılında 2 taksitle ödeme fırsatı sunuyor. Tek çekimde ödeme yapanlar ise 5 TL Worldpuan hediye kazanıyor.


İlk Adımda Dost Eli Projesi-3 Güncel İlk Adımda Dost Eli Projesi-3

05-09 Eylül 2011 tarihleri arasında bu yıl 3. sü yapılan “İlk Adımda Dost Eli” isimli öğrenci irtibat standı açıldı


Antalya Emniyeti, okul servisleri ve sürücüleri ile toplandı Güncel Antalya Emniyeti, okul servisleri ve sürücüleri ile toplandı

2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrencilerin güvenli şekilde taşınmasında şoförler ile taşımacılıkta kullandıkları araçların kanun ve yönetmeliklerde belirtilen şartlara uygun şekilde çalışmaları amacıyla,Esnaf Sanatkar Odalar Birliği Toplantı salonunda bir toplantı düzenlendi.


Tepe Home Alanya bayii kapılarını açtı Alanya Tepe Home Alanya bayii kapılarını açtı

Tepe Home, Akdeniz Bölgesi’nde, Antalya’dan sonraki ikinci mağazasını 16 Eylül 2011’de Alanya’da açtı.


İşte engellenen projeler!					Siyaset İşte engellenen projeler!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın Antalya’nın engellenen projeleriyle ilgili bir açıklama yaptı.


Yapı Kredi’den işyerlerine yeni bir web sitesi Yapı Kredi’den işyerlerine yeni bir web sitesi

Yapı Kredi, işyerleri için hazırladığı yapikredipos.com.tr’yi hayata geçirdi. 200 bini aşkın World Üye İşyeri’nin her türlü ihtiyacına yönelik çözümlerin yer aldığı siteden tüm işyerleri faydalanabiliyor.


Ortadoğu Kadını Altın Portakal’da  Kültür/Sanat Ortadoğu Kadını Altın Portakal’da

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin “Özel Gösterimler” bölümünde, “Ortadoğu’da Kadın” başlığı altında önemli bir seçkiye daha yer veriliyor.


Doğum korkularınızı yenin! Sağlık/Kadın Doğum korkularınızı yenin!

Bir kadının yaşaması gereken en güzel duygu olan annelik, bir bebek dünyaya getirmenin mucizesi, artan sorumluluk ve kaygılar gibi pek çok nedenle anne adayının stresli bir gebelik süreci geçirmesine neden olabilmektedir.


Kupa masajının büyüsüne kapılmaya hazır mısınız? Güncel Kupa masajının büyüsüne kapılmaya hazır mısınız?

Antalya'nın sosyal ve kültürel hayatına katkılarıyla şehrin buluşma noktasına dönüşen Best Western Khan Hotel Antalya, Japon’dan getirilen ileri teknoloji ürünü ‘Kupa Masajı’ ile eşsiz bir rahatlama imkanı sağlıyor.


Kemer, Türkiye Hitit Rallisi’ne ev sahipliği yapacak Kemer Kemer, Türkiye Hitit Rallisi’ne ev sahipliği yapacak

Kemer’de düzenlenen Slalomda ana sponsor olan Oflaz Turizm’e Kemer Motosporları Kulübü tarafından plaket verildi.


Sağlık sektörü istihdamda rekora koşuyor Ekonomi/Turizm Sağlık sektörü istihdamda rekora koşuyor

Türkiye’nin en büyük insan kaynakları platformu Kariyer.net tarafından açıklanan istihdam endeksi verilerine göre, ağustos ayında toplam 12 bin 164 yeni iş ilanı yayınırken, yaklaşık 40 bin kişiye yeni iş fırsatı doğdu.


Vali Yardımcısı Seyman'dan, BYE İl Müdürü Güneş’e veda ziya Güncel Vali Yardımcısı Seyman'dan, BYE İl Müdürü Güneş’e veda ziya

Ankara Vali Yardımcılığına atanması nedeniyle kendilerine bağlı kurumlara veda ziyaretinde bulunan Antalya Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Seyman, bu kapsamda BYEGM Antalya İl Müdürü Ali Güneş’i ziyaret etti.


BAKA Yönetim Kurulu Elmalı’da toplandı Elmalı BAKA Yönetim Kurulu Elmalı’da toplandı

Burdur Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman TAPSIZ, toplantıda 2011 yılında “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilikçilik Mali Destek Programı” için proje teklif çağrısına çıkılacağını belirterek, “Söz konusu program kapsamında BAKA tarafından kullandırılması düşünülen doğrudan finansman desteği miktarı 20.000.000 TL’dir” dedi.


Pamfilya Turizm’den tarihi Elmalı gezisi Kemer Pamfilya Turizm’den tarihi Elmalı gezisi

Kemer’de bulunan Pamfilya Turizm, düzenlediği Elmalı Turu ile gezi severlere unutulmayacak bir gezi yaşattı.


Okullarda enfeksiyon kontrolü Sağlık/Kadın Okullarda enfeksiyon kontrolü

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Bekir Uygun okulların açılması, öğrencilerin sağlığının korunması, geliştirilmesi, yüksek seviyede tutulması ve eğitimde hedeflenen kaliteye erişebilmesi için okul yöneticilerinin ve ebeveynlerin işbirliği yapmaları gerektiğini belirtti.


Olimpiyat ateşi Olimpos'ta yanacak Kemer Olimpiyat ateşi Olimpos'ta yanacak

İki yılda bir düzenlenen ve bu yıl Antalya - Kemer’de 19-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 12. Doğa Sporları Olimpiyatları için geri sayım başladı.


Büyükşehir’den evde diş tedavisi hizmeti Güncel Büyükşehir’den evde diş tedavisi hizmeti

Büyükşehir Belediyesi, sosyoekonomik yönden yoksun yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde bakım hizmetine diş hekimliğini de ekledi. Evlerinde ziyaret edilen vatandaşların diş muayeneleri yapılıyor.


Genç Liderler’den “Kişilerarası Çatışma ve Çözüm Yolları” Güncel Genç Liderler’den “Kişilerarası Çatışma ve Çözüm Yolları”

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği ‘’Kişilerarası Çatışma ve Çözüm Yolları’’ Eğitimin de biraraya geldi.


Hem bacağı hem de hayalleri kurtuldu Güncel Hem bacağı hem de hayalleri kurtuldu

Henüz 9 yaşındaki Oğuzhan Günaydın yaşıtlarında sıklıkla görülebilen ve büyüme ağrısını anımsatan bacak ağrıları yaşıyordu. Ancak ağrıların şiddetlenmesi ve bacağında şişliklerin oluşması, ailesinin endişelerinin de artmasına neden oldu.


Perde engeliler için açılacak Kültür/Sanat Perde engeliler için açılacak

Antalya’da yaklaşık bir yıldır faaliyet gösteren Antalya İnci Tiyatrosu “Engelsizsiniz” isimli oyununu yarın AKM Perge Salonu'nda saat 20.30’da Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Antalya Şubesi için sahneleyecek


50 milyon virüse karşı mücadele verecekler Teknoloji/Bilim/İnternet 50 milyon virüse karşı mücadele verecekler

Dünyanın en büyük antivirüs yazılım kuruluşlarından olan ESET, NOD32 ve Smart Security ürünlerinin 5‘inci sürümlerini kullanıma sundu.


Domino’s Pizza’da yemek Avealıya Güzel Ekonomi/Turizm Domino’s Pizza’da yemek Avealıya Güzel

Avea müşterileri, 30 Eylül’e kadar büyük boy Bol Malzemeli pizzayı sadece 14.90 TL’ye yiyebilecek ayrıca her pizza siparişi verene 20TL/ 50 dakika şebekeiçi günlük konuşma süresi hediye edilecek.


Ünlü DJ JD Davis Adam&Eve’deki performansıyla büyüledi Güncel Ünlü DJ JD Davis Adam&Eve’deki performansıyla büyüledi

House müziğin dünyada önde gelen temsilcilerinden DJ JD Davis, geçtiğimiz hafta sonu Adam&Eve Hotels’de verdiği konserde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.


İstek’li öğrenciler İngiltere’de Güncel İstek’li öğrenciler İngiltere’de

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 6, 7 ve 8. sınıflardan toplam 24 öğrenci, Londra Uxbridge’te bulunan Brunel Üniversitesi Yaz Dil Okulunda, hem eğlenerek hem de İngilizcelerini geliştirerek unutamayacakları anılarla evlerine döndü.


Konservatuvarda sınav heyecanı Güncel Konservatuvarda sınav heyecanı

İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, TSM ve THM icra heyetlerine alacağı ses ve saz sanatçılarına sınav yaptı. Adaylar, jüriyi etkilemek için ter döktü.


Vatan Bilgisayar'dan öğrencilere özel kampanya Teknoloji/Bilim/İnternet Vatan Bilgisayar'dan öğrencilere özel kampanya

Türkiye’nin ilk teknoloji perakende zinciri Vatan Bilgisayar, okula dönme hazırlığında olan çocuklara ve gençlere özel indirim sunuyor.


Öğrencilere özel ekmek Güncel Öğrencilere özel ekmek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek, yeni eğitim yılı ile birlikte öğrencilerin sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmak için bir ilke daha imza attı. Halk Ekmek, öğrencilere yönelik kaliteli, besleyici, ucuz ve sağlıklı özel ekmek üretti.


TÜFAD’dan Başkan Tursun’a ziyaret Döşemealtı TÜFAD’dan Başkan Tursun’a ziyaret

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Antalya Şube Başkanı Şakir Filiz ve yönetim kurulu üyeleri, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’u makamında ziyaret etti.


Tütüncü’den esnaf ziyareti Güncel Tütüncü’den esnaf ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın problemlerini birlikte çözme anlayışına katkıda bulunmak amacı ile Güvenlik Mahallesi’ndeki esnaflarla sohbet toplantısında bir araya geldi.


ATSO’dan Milli Eğitim’e kutlama Güncel ATSO’dan Milli Eğitim’e kutlama

ATSO Eğitim Komisyonu üyeleri, Antalya’nın Üniversite Yerleştirme Sınavı’nda Türkiye birincisi olması nedeniyle, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’ı makamında ziyaret ederek, tebrik ettiler.


CHP’de görev dağılımı Siyaset CHP’de görev dağılımı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetim Kurulu’nun görev dağılımı belirlendi.


En büyük kongre ve sergi merkezine ilk harç 2012’de Güncel En büyük kongre ve sergi merkezine ilk harç 2012’de

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ORÜS arazisine yapacakları ve Antalya’nın en büyüğü olmaya aday “Kongre ve Sergi Merkezi’nin, ulusal mimari proje yarışmasının birincisine ödülünü takdim etti.


Avrupa Su Kayağı Şampiyonası'nda muhteşem son Spor Avrupa Su Kayağı Şampiyonası'nda muhteşem son

Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı IWWF E&A Tek Kayak, Hareket ve Atlama Şampiyonası (Kablolu Su Kayağı) geçtiğimiz hafta boyunca Antalya Hip-Notics’te dünyanın en iyi kayak sporcularının kıyasıya rekabetine tanık oldu.


PEGASUS’dan havalara uçuran kampanya! PEGASUS’dan havalara uçuran kampanya!

Pegasus Hava Yolları’dan, 16 Eylül’e kadar www.flypgs.com internet sitesinden bilet alanlar, 1 Kasım 2011 – 24 Mart 2012 tarihleri arası, Türkiye’de birçok seçili noktaya 29.99 TL’den uçacak!


Oktoberfest 3. Kez Antalya'da Güncel Oktoberfest 3. Kez Antalya'da

Yabancı Turistlerden de gelen yoğun talep üzerine, başta Alman ve Rus ağırlıklı incoming yapan acenteler, turisti şehre indirerek hem Oktoberfest’e getirecek.


Muratpaşa’dan personeline eğitim desteği Ekonomi/Turizm Muratpaşa’dan personeline eğitim desteği

Muratpaşa Belediyesi, 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi, çalışanlarına eğitim desteği amacıyla toplam 120 bin TL’lik ödeme gerçekleştirdi.


Başarılı cimnastikçilerden Başkan’a ziyaret Spor Başarılı cimnastikçilerden Başkan’a ziyaret

Muratpaşa Belediyespor Kulübü’nün Cimnastik Takımı, geçtiğimiz aylarda katıldıkları şampiyonada kazandıkları Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü kupasını Başkan Evcilmen’e sundu.


Döşemealtı festivale hazırlanıyor Döşemealtı Döşemealtı festivale hazırlanıyor

Döşemealtı Belediyesi her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği 8. Nar Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri için hazırlık çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.


Altın Portakal’da Tehlikeli İlişkiler Kültür/Sanat Altın Portakal’da Tehlikeli İlişkiler

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin tematik gösterimler bölümünde “Tehlikeli İlişkiler” başlığı altında altı filmden oluşan bir seçkiye yer verilecek.


Turkcell’in 470 Kardelen’i daha üniversiteli oldu Turkcell’in 470 Kardelen’i daha üniversiteli oldu

Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’yle (ÇYDD) birlikte yürüttüğü “Kardelenler” projesi dahilinde eğitim bursu alan 470 kız öğrenci, üniversite sınavında başarılı oldu.


Büyükşehir, AB toplantısına 19 Eylül’de ev sahipliği yapacak Güncel Büyükşehir, AB toplantısına 19 Eylül’de ev sahipliği yapacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, “AB Türkiye ile İlişkiler Çalışma Grubu, 11’inci Çalışma Toplantısı”na ev sahipliği yapacak.


İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı Projesi ihalesi yapıldı Güncel İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı Projesi ihalesi yapıldı

Büyükşehir Belediyesi, Okullar Bölgesi’nde hayata geçireceği “İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı” projesinin ihalesini gerçekleştirdi. 6 firma teklif verdi. İncelemenin ardından ihale sonuçlanacak.


AKEV’den miniklere hoş geldin partisi Güncel AKEV’den miniklere hoş geldin partisi

Özel AKEV ilköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerine özel, uyum haftası kapsamında sürprizlerle dolu etkinlikler düzenlendi.


5’inci Cadde asfaltlanıyor Güncel 5’inci Cadde asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent caddelerini en kaliteli asfaltla kaplamaya devam ediyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Konyaaltı ilçesi 5’inci Cadde’de asfalt çalışması başlattı.


Tütüncü’den Antalya buluşması Güncel Tütüncü’den Antalya buluşması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde, oluklu mukavva kutu üretimi yapan bir fabrikada incelemelerde bulundu.


Gazeteciler pistte Güncel Gazeteciler pistte

Gazeteciler Deepo Go-kart Pistinde kıyasıya mücadele etti..


4 milyon PTT Kart yenileniyor… Ekonomi/Turizm 4 milyon PTT Kart yenileniyor…

DenizBank ve PTT arasındaki işbirliğiyle PTT kartları debit kart özelliği kazandı.


Kalekapısı Basketbol Takımı, sezonu açıyor Spor Kalekapısı Basketbol Takımı, sezonu açıyor

Kalekapisi S.K. Basketbol A takimi 19 Eylul Pazartesi günü aksam 20.30'da yapacağı idmanla sezonu açıyor.


Trafiğe Kapalı Alan Projesine Yerinde İnceleme Manavgat Trafiğe Kapalı Alan Projesine Yerinde İnceleme

Manavgat Belediye Başkan Vekili Sema Ecevitoğlu 1003 Sokakta Yapılan Trafiğe Kapalı Alan Düzenlemesini Yerinde İnceledi.


Bilge ve Murat Gül çiftinin mutlu günü Güncel Bilge ve Murat Gül çiftinin mutlu günü

Bilge ve Murat Gül çiftinin oğlu Muzaffer Erkin düzenlenen muhteşem bir törenle erkekliğe ilk adımını attı.


“12 Eylül darbesinin sorumluları yargılanmalıdır” Siyaset “12 Eylül darbesinin sorumluları yargılanmalıdır”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık “12 Eylül faşist yönetiminin oluşmasına neden olanları şiddetle kınıyoruz. Demokrasi ve hukuk dışı arayışların hiçbir dönem çözüm olamayacağı inancındayız.” dedi.


“Kadro için dava açtık” Siyaset “Kadro için dava açtık”

Türk Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz “Vekil ebe hemşirelere ve 4’C’lilere kadro için dava açtık” dedi.


Antalya ‘Giderayak’ oyununu çok sevdi Kültür/Sanat Antalya ‘Giderayak’ oyununu çok sevdi

Ankara Sanat Tiyatrosu oyuncularının, 4 gün boyunca Antalya’nın değişik bölgelerinde sahnelediği ‘Giderayak’ adlı tiyatro oyunu, Antalyalıların beğenisini topladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...