Cumartesi, 23 Mart 2019
Vali Altıparmak Çin Halk Cumhuriyeti heyetini karşıladı Güncel Vali Altıparmak Çin Halk Cumhuriyeti heyetini karşıladı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Antalya’ya gelen Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasî Bürosu Daimi Üyesi He Guoqiang ile aralarında Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Uluslararası İlişkiler Bakanı Wang Jiarui, Ticaret Bakanı Yardımcısı Huang Shuxian'ın da bulunduğu heyeti havaalanında karşıladı


Kemer ismi zirvede Kemer Kemer ismi zirvede

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Altınnar Festivali, 265 kez haber yapılırken, 10 ayrı ulusal televizyon kanalı da festival haberlerini ekranlarına taşıdı.


Limyra doğaltaşına yeni pazarlar aranıyor Finike Limyra doğaltaşına yeni pazarlar aranıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), özellikle kireç taşının bir türü olan Limyra doğal taş rezervleribulunan Finike’de mermercilik sektörünün aktörleriyle biraraya geldi.


Akıncıoğlu Ailesi’nin mutlu günü Güncel Akıncıoğlu Ailesi’nin mutlu günü

MedicalPark Antalyasporumuzun Başkanı Hasan Yıldırım Akıncıoğlu’nun oğlu Hasan Cahit, dün düzenlenen muhteşem bir törenle erkekliğe ilk adımı attı.


Sağlık turizmi yatırımcısının önü açıldı Güncel Sağlık turizmi yatırımcısının önü açıldı

Sağlık turizmi yatırımlarının önündeki engellerden biri olan mevzuat eksikliği, Özel Hastaneler Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle giderildi.


Sıcak havalarda hamilelere iki kat koruma Sağlık/Kadın Sıcak havalarda hamilelere iki kat koruma

Hava sıcaklığının artması ile birlikte hamileler için de zorlu bir dönem başlamış oluyor. Hamilelikte hormonlardaki değişimlere ve kan akımındaki hızlanmaya bağlı olarak vücut iç sıcaklığında doğal bir artış sözkonusudur.


Büyükşehir’den engellilere yaz okulu Güncel Büyükşehir’den engellilere yaz okulu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından engelli çocuklara yönelik yaz okulu açıldı. Çocuklar Haşim İşcan, Çamlıbel ve Santral Aile Eğitim merkezlerinde dans, müzik kursları alıyor, çeşitli sosyal faaliyetlere katılıyor.


Aksu’da Olaylı yıkım! Aksu Aksu’da Olaylı yıkım!

Aksu Belediyesi Kaçak yapı ekiplerince tespit edilen dokuz gecekondunun yıkımı Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik kuvvet ekiplerinin desteği ile yapıldı.


Duacı’daki park sanat galerisi oluyor Güncel Duacı’daki park sanat galerisi oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Duacı Köyü’ndeki Kayışzade Osman Parkı’nı, sanatın her dalının yapıldığı, teşhir edildiği bir sanat galerisi haline getireceklerini söyledi.


Gürkut Acar’dan başsağlığı Gündoğmuş Gürkut Acar’dan başsağlığı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, CHP Gündoğmuş eski İlçe Başkanı Halit Demir’in vefatı nedeniyle Gündoğmuş’a giderek, Demir Ailesine ve CHP örgütüne başsağlığı diledi.


Real AVM’de Temmuz ayı bol müzikli ve eğlenceli geçecek Güncel Real AVM’de Temmuz ayı bol müzikli ve eğlenceli geçecek

Kaliteli Hizmeti Müşterisi ile buluşturan Real Antalya AVM, Temmuz Ayında büyüklere ‘Yaz Dinletileri’ küçüklere de birbirinden eğlenceli etkinlikler sunacak.


Belirgin kulak (Kepçe Kulak) tedavisi mümkün Sağlık/Kadın Belirgin kulak (Kepçe Kulak) tedavisi mümkün

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Gökhan Özerdem, son yıllarda Türkiye'de kepçe kulak ameliyatlarının sık yapıldığı neden olarakta ameliyatın lokal ve ya sedasyon anestezi ile yapılması ve hemen sonrasında sonucun alınması olduğunu belirtti.


Akdeniz tertemiz Güncel Akdeniz tertemiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Akdeniz’in temiz olduğuna dikkat çekerek, “Antalyalıların ve turizm başkentimize gelen misafirlerimizin içi rahat olsun, denizimiz tertemiz” dedi.


Döşemealtı Kültür Merkezi tamamlanıyor Döşemealtı Döşemealtı Kültür Merkezi tamamlanıyor

2008 yılında temelleri atılan Döşemealtı Yeşilbayır Mahallesi’nde 22.000 m² alan üzerine kurulan kültür merkezi inşaatı tamamlanıyor.


Dünya standartlarında tanı ve tedavi yöntemleri Sağlık/Kadın Dünya standartlarında tanı ve tedavi yöntemleri

Memorial Antalya Hastanesi; tüp bebek tedavileri ve yenidoğan bakımında, dünyanın en önemli merkezleri ile aynı anda gerçekleştirdiği uygulamalarını, Antalya’daki kadın doğum uzmanlarıyla paylaştı.


Kepez’den hayvan bakımevi hizmeti Güncel Kepez’den hayvan bakımevi hizmeti

Kepez Belediyesi, sahipsiz hayvanların korunması amacı ile Varsak’ta, hayvan bakımevi ve rehabilitasyon binası ile müşahede ünitesi inşa ediyor.


Noel Baba ve Myra’da hedef: 500’er bin turist Demre Noel Baba ve Myra’da hedef: 500’er bin turist

İlçelerde Kaymakam, belediye başkanı, STK’lar ve özel sektörden ilçelerin sorunları ile çözüm önerilerini yerinde tespit eden Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya’nın Noel Baba Kilisesi ve Myra Antik Kenti ile turizm alanında önemli merkezlerden Demre İlçesi’nde bir dizi toplantı gerçekleştirdi.


Kepez iki AKMEK şubesi daha açacak Güncel Kepez iki AKMEK şubesi daha açacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, talebi karşılamak amacı ile önümüzdeki eğitim yılında, ilçede iki tane daha AKMEK şubesi açacaklarını söyledi.


Kepez Belediyespor’da görev dağılımı yapıldı Spor Kepez Belediyespor’da görev dağılımı yapıldı

Kepez Belediyespor Kulübü olağan kongresi sonucu, göreve gelen yönetim kurulu üyeleri yaptıkları toplantı ile görev dağılımı yaptı. Ahmet Ünlüoğlu yeniden kulüp başkanlığı görevine getirildi.


Göçerler’e 500 bin TL’lik asfalt Güncel Göçerler’e 500 bin TL’lik asfalt

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler Mahallesi’ndeki yollara, şehir merkezindeki yollardan daha kaliteli sıcak asfalt döktüklerini söyledi.


Akaydın, Çinli konuklara Aspendos ve Side’yi gezdirdi Güncel Akaydın, Çinli konuklara Aspendos ve Side’yi gezdirdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Çinli konuklara Aspendos Antik Tiyatrosu ile Apollon Tapınağı’nı gezdirerek Antalya’nın turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi. Çinli konuklar, hayran kaldıkları Antalya’nın turizm potansiyelinden çok etkilendi.


Evcilmen’den Pazar toplantısı Siyaset Evcilmen’den Pazar toplantısı

Başkan Evcilmen : “Soğuksu Pazarı’ndaki sorun Muratpaşa Belediyesi’nden kaynaklı değil. Yeni pazar yeri için alternatif yer arayışı çalışmaları sürüyor”


Yaz etkinlikleri esnafın yüzünü güldürüyor Güncel Yaz etkinlikleri esnafın yüzünü güldürüyor

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, şehrin çeşitli bölgelerinde yapılan yaz akşamları etkinliklerinin şehir ticaretini olumlu yönde etkilediğini söyledi.


YÖRSİAD’ın konuğu Gökhan Kırdar’dı Güncel YÖRSİAD’ın konuğu Gökhan Kırdar’dı

Antalya’da çekeceği film ile gündemde olan Sanatçı Gökhan Kırdar, Yörük Sanayici İşadamları Derneği’nin (YÖRSİAD) Porto Bello Otel’de düzenlediği sabah kahvaltısına katılarak, filmi hakkında YÖRSAD üyelerine bilgiler verdi.


Say “Hayyam Klarinet Konçertosu” Almanya’da Say “Hayyam Klarinet Konçertosu” Almanya’da

Fazıl Say’ın yeni eseri “Hayyam Klarinet Konçertosu”nun dünya prömiyeri Almanya’da gerçekleşecek.


Beko Antalya’da 4 yeni konsept mağazasını açtı Güncel Beko Antalya’da 4 yeni konsept mağazasını açtı

Beko, dünyanın dört bir tarafında yaygınlaşmakta olan yeni konsept mağazalarını Antalya'ya taşıdı. Antalya'da hizmete sunulan 4 yeni Beko konsept mağazasının açılış törenine Arçelik A.Ş. Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Türki Cumhuriyetler Satış Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı ve Beko Satış Direktörü Ercüment Gülşen katıldı.


Vücudu baştan yaratmanın en yeni formülü: Lazer Lipoliz Sağlık/Kadın Vücudu baştan yaratmanın en yeni formülü: Lazer Lipoliz

Kilo problemi dünya kadınlarının olduğu kadar,Türk kadınlarının da en büyük sıkıntılarından biridir.Hatta artık günümüzde sadece kadınlar değil,erkeklerde aynı durumdan muzdaripler.


Vampirler zirveyi basacak Güncel Vampirler zirveyi basacak

Olympos Teleferik İşletmesi, Tahtalıdağ’ın 2365 metredeki zirvesinde heyecanlı ve hareketli partiler verecek. Dolunay zamanına rastlayan 16 Temmuz ve 13 Ağustos Cumartesi geceleri zirvede “Dracula Partisi” düzenlenecek.


Asek Gecesinin anlamlı daveti Güncel Asek Gecesinin anlamlı daveti

Geçtiğimiz günlerde, Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin (ASEK) Kurucusu, Tülay Sert tarafından verilen davete , tüm Asek üyeleri, Dostlar Meclisi ve ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ta katıldı.


DeAngelo Casto, Büyükşehir’de Spor DeAngelo Casto, Büyükşehir’de

Transfer çalışmalarına ara vermeden devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü yabancı kontenjanına bir oyuncu daha dahil etti.Geçtiğimiz günlerde Sırp oyuncu Stevan Jelovac’la el sıkışan kulüp,bu kez Amerikalı DeAngelo Casto’yu kadrosuna dahil etti.


Öğrencilerden Döşemealtı’na ziyaret Döşemealtı Öğrencilerden Döşemealtı’na ziyaret

Akdeniz Hizmet Eğitim ve Kültür Derneği’nin düzenlediği geziye katılan ilköğretim öğrencileri Döşemealtı İlçesi’ni ziyaret ettiler.


Fransız gurbetçiye An-Deva’da operasyon Güncel Fransız gurbetçiye An-Deva’da operasyon

Fransa’da işçi olarak çalışan Korkuteli'de tatilde iken kalp krizi geçiren gurbetçi yurttaşımız Mustafa Kısa, Özel An-Deva Hastanesi’nde gerçekleştirilen bypass ameliyatı ile hayata döndürüldü.


Kaynanası sayesinde diyalizden kurtuldu Güncel Kaynanası sayesinde diyalizden kurtuldu

Böbrek hastası damadının diyalize girmesini istemeyen 73 yaşındaki kaynana Şerife Bakırcı, bir böbreğini bağışladı.


Ekranda eğlencenin yeni adresi “TNT” oldu Ekranda eğlencenin yeni adresi “TNT” oldu

Televizyonda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayıları tespit edilerek Interpress tarafından her ay hazırlanan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, Haziran’da ekranda tartışma programlarında patlama yaşandığı belirlendi.


Güncel "Köy Konağı istemekten kurtulalım artık"

Teke Yöresi Eğitim Kültür ve Dayanışma Yardımlaşma Derneği Başkanı Kahraman Köktürk "Köylerimizin Köy Konağı istemekten kurtulması gerekiyor" dedi.


Genel Başkan Vardan, MÜSİAD Antalya ile buluştu Güncel Genel Başkan Vardan, MÜSİAD Antalya ile buluştu

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Müsiad Antalya Şubesi üyeleri ile Çakırlar’da onuruna verilen akşam yemeğinde bir araya geldi.


Ak Partililerin Elmalı çıkarması  Elmalı Ak Partililerin Elmalı çıkarması

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, “Demokrasimizin güçlenmesi adına halk idaresini ortaya koymamış olsaydınız, bugün AK Parti güçlü bir şekilde iktidar olamazdı. Bizler de vermiş olduğumuz sözleri yerine getiremezdik” dedi.


BP’den “daha fazla” istasyon BP’den “daha fazla” istasyon

BP Akaryakıt Türkiye, 2011 yılı için hedeflediği büyüme planları çerçevesinde son 8 ayda Akdeniz bölgesinde 7 yeni istasyon açarak daha fazla istasyon ile müşterilerine hizmet sunuyor.


TFF-Ülker Futbol Köyleri 5. yılında Spor TFF-Ülker Futbol Köyleri 5. yılında

Bu yıl beşinci kez kapılarını açan TFF-Ülker Futbol Köyleri, 160’ı kız toplam 400 öğrenciyi ağırlamaya hazırlanıyor. Sinop, Gümüşhane, Bolu ve Karabük Ovacık’ta açılan beş futbol köyünde, 12-13 yaş grubundaki çocuklar, hem futbol becerilerini hem de kendilerini geliştiriyor


Toplu taşımada yeni tarife Güncel Toplu taşımada yeni tarife

Toplu taşımada yeni fiyat tarifesi, UKOME’nin kararı doğrultusunda Antalya’da bugün uygulanmaya başlandı. Yeni tarifeye göre tam fiyat 1.70 TL, emekli 1.30 TL, öğrenci ise 95 kuruş oldu.


ATSO ile Minsk Ticaret Sanayi Odası’ndan işbirliği protokolü Siyaset ATSO ile Minsk Ticaret Sanayi Odası’ndan işbirliği protokolü

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Belarus’un Minsk Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzaladı.


2365 Metrede 'Dracula' partisi Kemer 2365 Metrede 'Dracula' partisi

Kemer’de bulunan Olimpos Teleferik İşletmesi düzenlediği birbirinden ilginç etkinlikler ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Olympos Teleferik yetkilileri 2365.mt de renkli geceler için düğmeye bastı.


Türkiye’nin mavi bayraklı en yeni marinası: Kaş Marina Kaş Türkiye’nin mavi bayraklı en yeni marinası: Kaş Marina

Kaş Marina, ilk yılında marinacılık arenasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “mavi bayrak ödülü”nü almaya hak kazandı. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından verilen ödülle KAŞ MARİNA “mavi bayraklı en yeni marina” oldu.


Mevlana Caddesi asfaltlanıyor Güncel Mevlana Caddesi asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Mevlana Kavşağı ile Meydan Kavşağı arasındaki Mevlana Caddesi’nin batı şeridinde asfalt çalışması başlattı. 8 gün sürecek çalışma sonunda cadde yepyeni asfalta kavuşacak.


Kayı Tur çalışanları piknikte buluştu Güncel Kayı Tur çalışanları piknikte buluştu

Kayı Tur, Antalya ve tüm bölgelerdeki yaklaşık 500 çalışanını Antalya’da düzenlediği piknikte buluşturdu. Etkinlikte, çalışanlar, aileleriyle birlikte yoğun iş temposundan biraz olsun uzaklaşırken, keyifli zaman geçirdiler.


Güneşin tadını çıkarırken gözünüzden olmayın Sağlık/Kadın Güneşin tadını çıkarırken gözünüzden olmayın

Tüm yıl hayalini kurduğunuz yaz ayları kabusa dönmesin. Güneşin tadını doyasıya çıkarmaya hazırlandığımız yaz aylarında uzmanlar, güneş gözlüğü takmadan güneşe çıkmanın körlüğe giden ciddi sorunlara neden olabileceği konusunda uyarıyor.


TED’in beyaz melekleri Güncel TED’in beyaz melekleri

TED Antalya Koleji’nin ilk lise mezunları alışılmış okul gecelerinden çok farklı bir baloda üniversiteye doğru yol aldılar. Mezunların ve okul eğitim kadrosunun büyük bir titizlikle hazırlandığı gece diplomatik resepsiyonları aratmayan görüntülerle doluydu.


BAKA’danBurdur’un ilçelerinde proje eğitimi Güncel BAKA’danBurdur’un ilçelerinde proje eğitimi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Burdur’un Bucak, Ağlasun ve Çeltikçi ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşlarında proje hazırlama ekiplerine,Avrupa Birliği (AB) ile kalkınma ajansları proje formatına uygun proje hazırlanabilmesi için eğitim verdi.


ATSO Başkanı Budak’tan çevre kirliliği uyarısı Güncel ATSO Başkanı Budak’tan çevre kirliliği uyarısı

Antalya Konyaaltı Sahili’nde yaşanan deniz kirliliğiyle ilgili bir açıklama yapan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, “Türkiye’nin en fazla Mavi Bayraklı sahilinin bulunduğu Antalya’da deniz kirliliğiyle mücadelede gerekli hassasiyetin gösterilmemesini üzüntüyle izliyor, çevre kirliliğine seyirci kalınmasını anlamakta güçlük çekiyoruz” dedi.


Döşemealtı’nın çehresi değişiyor Döşemealtı Döşemealtı’nın çehresi değişiyor

Antalya’nın hızla gelişen ve büyüyen merkez ilçesi Döşemealtı’nda altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor.


Oyun Otobüsü çocukları eğitecek Güncel Oyun Otobüsü çocukları eğitecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 3-6 yaş grubu çocuklar için ‘Oyun Otobüsü’ oluşturdu. Dar gelirli ailelerin çocuklarına hizmet verecek olan otobüs, okul öncesi eğitim alanında çocukların gelişim sürecine katkıda bulunacak.


Haziran’da iz bırakan olay, kişi ve kurumlar Haziran’da iz bırakan olay, kişi ve kurumlar

Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan olay, kişi ve kurumları belli oldu. Ay boyunca Türk medyasında en çok yer alan konular, 12 Haziran’da yapılan genel seçim, Türkçe Olimpiyatları ve ÖSYM oldu. İşte Medya Takip Merkezi’nin (MTM), her ay düzenli olarak hazırladığı ayın medya gündemi raporunun Haziran ayı sonuçları…


Viral hepatitlere dikkat! Sağlık/Kadın Viral hepatitlere dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr.Bekir Uygun, viral hepatitin virüslerin yol açtığı bir karaciğer iltihabı olduğunu ve Türkiye'de en çok 15-44 yaş arasında göründüğünü belirtti.


Sivrisinekle mücadeleye devam Güncel Sivrisinekle mücadeleye devam

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı ekipleri, 416 personel, 58 araç ve 1 tekneyle sivrisinekle mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin şikayetler için kurduğu acil ekipler de anında ilaçlama yapıyor.


Kültür/Sanat "Nasreddin Hoca" Akşehir'de sahnelendi

ANTALYA ÇOCUK TİYATROSU ''Nasreddin Hoca" adlı tiyatro oyununu AKŞEHİR'de sahneledi.


Akşehir'den bir Keloğlan geçti Kültür/Sanat Akşehir'den bir Keloğlan geçti

52. Uluslararası Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Antalya Çocuk Tiyatrosunun sahnelediği "Keloğlan Keleş Oğlan Bir Garip Saf Oğlan" adlı tiyatro oyunu yoğun katılımıyla çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.


Hukuksuz yıkım! Güncel Hukuksuz yıkım!

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, herhangi bir meclis kararı olmaksızın dün saat 18.00 sularında mesai bitmesine rağmen belediyenin kepçesini göndererek Soğuksu Mahallesi'nde bulunan Meltem Açık Pazarı'nın yıkımına başladı.


Sosyal Ağ Zararlıları Tatil Dinlemez Teknoloji/Bilim/İnternet Sosyal Ağ Zararlıları Tatil Dinlemez

Panda Security Türkiye Tek Distribütörü Avtürk – Ürün Müdürü Okan Horasan ebeveynleri uyarıyor. “Yaz aylarını güvenli geçirmek için PandaLabs önerilerini mutlaka okuyun.”


Down Sendromlu ve Otistik Çocuklar için Hipoterapi Güncel Down Sendromlu ve Otistik Çocuklar için Hipoterapi

Sağlık sektöründe her gün gelişen teknikler sayesinde hastalar farklı tedavi yöntemleriyle şifa buluyor. Halk arasında ‘at üzerinde terapi’ yöntemi olarak bilinen Hipoterapi tekniği Avrupa’dan sonra Türkiye’de de giderek yaygınlaşıyor.


Antalya’nın kurtuluşunun 90’ıncı yıldönümü kutlandı Güncel Antalya’nın kurtuluşunun 90’ıncı yıldönümü kutlandı

Antalya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ıncı yıldönümü törenlerle kutlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Laik Cumhuriyetimizin ve Kuvayi Milliye ruhumuzun ilelebet yaşamasını diliyorum” dedi.


Teke Yöresi adına uygun ziyaretler yapıyor Döşemealtı Teke Yöresi adına uygun ziyaretler yapıyor

Teke Yöresi Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına uygun şekilde ziyaretlerde bulunuyor. Dernek adını taşıdığı yöre kapsamında ziyaretler yapıyor.


Tütüncü köyde yaşayan çocukları sevindirdi Güncel Tütüncü köyde yaşayan çocukları sevindirdi

Kepez Belediyesi’nin park hizmeti ile köylerde yaşayan çocuklar, artık tozlu ve çamurlu alanlarda değil, oyun gruplarının bulunduğu parklarda oynamanın mutluluğunu yaşıyor.


Çocuk özlemine doğal yolla çözüm Sağlık/Kadın Çocuk özlemine doğal yolla çözüm

Dünyada çiftlerin yüzde 15'i , Türkiye’de ise 2 milyon çift infertilite (kısırlık) nedeniyle, yardımcı üreme yöntemlerine başvuruyor. Bu çiftlerin büyük bir oranında hamile kalamamanın nedenleri biliniyor. Yüzde 10-12'sinde ise, herhangi bir hastalık tespit edilemiyor.


Türk Hava Yolları’dan herşey dahil 44TL’ye uçma fırsatı Türk Hava Yolları’dan herşey dahil 44TL’ye uçma fırsatı

18.8 milyon yolcunun oylarıyla Skytrax tarafından “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçilen Türk Hava Yolları, yakaladığı bu başarıyı ödülün gerçek sahipleriyle, yolcularıyla paylaşıyor


AKMEK Varsak’tan yılsonu sergisi Güncel AKMEK Varsak’tan yılsonu sergisi

AKMEK Varsak Şubesi’nde eğitim gören 660 kursiyerin, el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı yılsonu sergisi, düzenlenen törenle ziyarete açıldı.


TÜBİTAK 14. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Başlıyor Güncel TÜBİTAK 14. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Başlıyor

TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği’nin 14’üncüsü 8-10 Temmuz 2011 tarihlerinde Antalya Saklıkent’te yapılacak.


“Tenis turizmini hedefliyoruz” Güncel “Tenis turizmini hedefliyoruz”

Atik Başkanı Orhan Oflaz, Norveç Tenis Federasyonu ile irtibat halinde olduklarını ve Antalya’da nasıl golf turizmi yapılıyorsa aynı şekilde tenis turizmi yapmayı hedeflediklerini belirtti.


İlköğretime baloyla veda Güncel İlköğretime baloyla veda

Okulların tatile girmesinden sonra mezunlar için düzenlenen uğurlama eğlenceleri devam ediyor. TED Antalya Koleji’nin ilköğretim mezuniyet balosu da göz doldurdu.


AK Partili kadınlar piknikte buluştu Güncel AK Partili kadınlar piknikte buluştu

AK Parti Muratpaşa İlçe Kadın Kolları tarafından Kent Ormanı’nda düzenlenen piknikte AK Partili kadınlar bir araya geldi.


Movida Corona, Avrupa DJ Kralını Antalya’da arıyor Kültür/Sanat Movida Corona, Avrupa DJ Kralını Antalya’da arıyor

İlk Etabı İstanbul’da Düzenlenen Movida Corona DJ Yarışması’nın İkinci Etabı Antalya Ceila Club’da Düzenleniyor


Lara Plajı vatandaşların gözde tatil yeri oldu Güncel Lara Plajı vatandaşların gözde tatil yeri oldu

Antalya’nın önemli turizm bölgelerinden Lara Birlik Plajı, yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil yeri oldu. Plaj, ücretsiz hizmetleri ve temizliğiyle dikkat çekiyor.


BAKA, Kumluca STK’larla buluştu Kumluca BAKA, Kumluca STK’larla buluştu

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ekonomik kalkınma potansiyelive çözüm bekleyen sorunlarıyla ilgili Kumluca'daki sivil toplum örgütleri ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi.


Aksu’da sünnet kayıtları başladı Aksu Aksu’da sünnet kayıtları başladı

Aksu belediyesince bu yıl 3. düzenlenen sünnet şöleninde sünnet olacak çocukların kayıt işlemleri başladı.


Hanedan ve Kamera Sergisi Aygaz’da Kültür/Sanat Hanedan ve Kamera Sergisi Aygaz’da

Aygaz, Osmanlı Hanedanı’nın fotoğraflarını tarih ve sanat meraklılarıyla buluşturuyor. İstanbul’daki Aygaz Genel Müdürlük binasına açılacak "Hanedan ve Kamera" başlıklı sergi, 7 Temmuz-2 Eylül 2011 tarihleri arasında, sanat, tarih ve fotoğraf tutkunları tarafından ziyaret edilebilecek.


Alkol ve tütün yasakları kafaları karıştırıyor Güncel Alkol ve tütün yasakları kafaları karıştırıyor

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, yarın (7 Temmuz 2011) uygulamaya girecek, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki yönetmeliğin çeşitli belirsizliklere neden olduğunu ve esnafı endişelendirdiğini söyledi.


Kumluca ekonomisinde analiz buluşmaları Kumluca Kumluca ekonomisinde analiz buluşmaları

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA), Kumluca Kaymakamı Salih Işık ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile biraraya geldiği toplantılarda, ilçenin ekonomik potansiyelinin tam olarak ortaya çıkması için tarım, ticaret, kültür ve turizm ile diğer konuları içeren kapsamlı plana ihtiyaç olduğu ve kapsamlı planın spesifik bir alana oturmasının daha faydalı olacağını belirtildi.


İsveçlilere kış daveti Güncel İsveçlilere kış daveti

İsveç’in İstanbul Başkonsolosu Torkel Stiernlöf, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Akaydın, İsveçli turistleri kışın ağırlayabileceklerini söyledi.


Akdeniz Üniversitesi Uluslararası yaz okulu projesi başladı Güncel Akdeniz Üniversitesi Uluslararası yaz okulu projesi başladı

Ulusal Ajans'ın 2010-2011 yılında Erasmus Yoğun Programı kapsamında Türkiye genelinde desteklenmesine karar verdiği 3 yeni projeden birisi olan Yaz Okulu Projesi Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ev sahipliğinde bugün başladı.


Rektörden Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel Rektörden Vali Altıparmak'a ziyaret

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı Ziyaret Etti


Sebze ve Meyvelerin Hijyeni Semineri Güncel Sebze ve Meyvelerin Hijyeni Semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürlüğü, sebze ve meyvelerin hijyeni ile ilgili eğitim verecek.


Antalya havuz cenneti olacak Güncel Antalya havuz cenneti olacak

Yarattığı yeşil alanlar, restorasyon çalışmaları ve fiziki düzenlemeleri ile Muratpaşa’yı Antalya’nın vitrini haline getiren Muratpaşa Belediyesi, her mevsim büyük ilgi gören Aydın Kanza ve Meltem Parkları’na havuz yaparak kente yeni güzellikler kazandırıyor.


Çocuklarımız  doğa ile buluşuyor Güncel Çocuklarımız doğa ile buluşuyor

TÜBİTAK’ın Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı içinde yer alan ve Antalya’da ki çeşitli okullardan 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımı ile Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Doğa Bilimleri Okulu 2011” projesi ikinci dönem etkinlikleri kapsamında yapılan çalışmalar Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yapılan “Doğa Bilimleri Okulu 2011 Öğrenci Sunumları” etkinliği kapsamında tüm kamuoyu ile paylaşıldı.


En Genç Girişimci Bucak’ta işyerini açtı Güncel En Genç Girişimci Bucak’ta işyerini açtı

Burdur’un Bucak İlçesi’nde 19 yaşındaki bayan girişimci, katıldığı Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı’ sonrasında işyerini açtı.


Karadenizliler ile STDM buluştu Güncel Karadenizliler ile STDM buluştu

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM)’nin planlı faaliyetleri kapsamında Antalya Karadenizliler Derneği ile bir araya geldi.


Büyükşehir Belediyesi’nde derin üzüntü Güncel Büyükşehir Belediyesi’nde derin üzüntü

Antalya Büyükşehir Belediyesi personeli Halil İbrahim Dağtekin, geçirdiği kalp krizi sonucu 51 yaşında hayatını kaybetti.


Festivalya 2011 başladı Kültür/Sanat Festivalya 2011 başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kenti canlandırmak amacıyla organize ettiği Festivalya 2011 etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı’nda başladı.


Başkan Gül’ün destekleri sürüyor Kemer Başkan Gül’ün destekleri sürüyor

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Lisesi ilk üç derecede bitiren öğrencileri birer dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdi.


ANSAN’da imza günü Kültür/Sanat ANSAN’da imza günü

Ansan 2 Temmuz’da çift etkinliğe imza attı. İlki saat: 15.00 17.00 arasında gerçekleştirilen Öğretmen-Şair Serap Demirtürk’ün “inadına yaşamak” adlı şiir kitabının tanıtımıydı.


Akdeniz’de Karadeniz şarkıları Kültür/Sanat Akdeniz’de Karadeniz şarkıları

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlediği şenlikler Marsis konseri ile son buldu. Antalyalılar, Marsis konseriyle unutulmaz bir gece yaşadı.


Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu açıldı Spor Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 9 ayrı branşta düzenlediği Yaz Spor Okulu, törenle açıldı. Yaz Spor Okulu’nda bu yıl 1500 çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.


Yaz Futbol Okulu açıldı Kemer Yaz Futbol Okulu açıldı

Kemer Belediye spor tarafından açılan Futbol yaz Okulu düzenlenen törenle start verdi. Açılış törenine Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’de katılırken, ‘ Bu okulumuzda geleceğimizin futbolcularının yetişeceğine inanıyorum’ dedi.


Antalya Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni Güncel Antalya Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni

Bütün mesleklerde üstün ahlak standartlarının uygulanmasını amaç edinen Uluslararası Rotary Kulübü bu yıl 106. Yılını kutluyor. Antalya’da ise 1977 yılında kurulan Antalya’nın ilk Rotary Kulübü olan Antalya Rotary Kulübü 34. Yılının içerisinde.


BAKA Uluslararası Enerji Verimliliği panelinde Güncel BAKA Uluslararası Enerji Verimliliği panelinde

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), İngiltere, İtalya, Almanya ve İspanya’dan kurumların da katıldığı Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) tarafından 27 Haziran-2 Temmuz tarihlerinde Antalya’da düzenlenen “RenewableEnergy Europe” adı verilen uluslararası enerji paneline katıldı.


Bölge futbol okulları topbaşı yapıyor Spor Bölge futbol okulları topbaşı yapıyor

MedicalPark Antalyaspor Yaz Futbol Okulu’nun 27 Haziran’da faaliyete girmesinin ardından bölge futbol okulları da top başı yapmak için gün sayıyor.


“Dünya Türkçe’ye koşarken bizdekiler kaçıyor” Güncel “Dünya Türkçe’ye koşarken bizdekiler kaçıyor”

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarını değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Genel Başkanı İbrahim Güllü; “Dünya Türkçe’ye koşarken bizdeki yabancılar kaçıyor” dedi.


Devlet Hastanesine ilk kepçe vuruldu Güncel Devlet Hastanesine ilk kepçe vuruldu

2004 yılında kolonlarındaki patlama nedeniyle boşaltılan ve yıllardır atıl vaziyette duran eski Devlet Hastanesi’nin yıkımı için ilk kepçe vuruldu.


Tütüncü Kaleiçi esnafını dinledi Güncel Tütüncü Kaleiçi esnafını dinledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, devlet politikası, turizm merkezlerinin toplu ulaşımla şehir merkezine bağlanması ve esnafın Ahilik kültürü ile hareket etmesi halinde turistlerin kent içerisine geleceğini söyledi


Dizilerin sezon finaline 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' damga vurdu Dizilerin sezon finaline 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' damga vurdu

Yakaladığı geniş izleyici kitlesiyle ekranın en çok ilgi çeken programların başında yer alan yerli dizilerin yayınlanan sezon sonu finalleri haberlerde de geniş yer buldu.


Gençler yeşil bir dünya için mesaj yolladı Güncel Gençler yeşil bir dünya için mesaj yolladı

Yenilenebilir Avrupa Zirvesi ( Renewable Europe / Energy Efficiency & Green Economy Summit ) 27 Haziran – 02 Temmuz 2011 tarihleri arasında Antalya Harrington Otel’de gerçekleşti.


Tütüncü “Başbakan söz verdiyse çözer” Siyaset Tütüncü “Başbakan söz verdiyse çözer”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 41 ilde kullanım kadastrolarının tespitinin yüzde yüz tamamlanmasının ardından, 2B arazilerinin hak sahiplerine satışı ile ilgili yasal sürecin başlatılacağını söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...