Perşembe, 21 Mart 2019
Yaz okulu öğrencileri sihirbaz gösterisiyle eğlendi Güncel Yaz okulu öğrencileri sihirbaz gösterisiyle eğlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaz okullarına katılan çocuklar ve engelliler sihirbaz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi.


Tütüncü halkıyla kahvaltı sofrasında Güncel Tütüncü halkıyla kahvaltı sofrasında

Birlikte yönetim, anlayışını benimseyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sabahın erken saatlerinde kahvaltı sofrasında bir araya geldiği ilçe halkı ile hem hizmetleri paylaşıyor hem de talepleri dinliyor.


Spor İl Müdürlüğü’nden bir başarı öyküsü daha! Spor Spor İl Müdürlüğü’nden bir başarı öyküsü daha!

Antalya Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve “ Trap Sporu” branşıyla uğraşan sporcumuz Hasan Çavlı Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.


Eve gelir gelmez klimayı çalıştırmayın! Sağlık/Kadın Eve gelir gelmez klimayı çalıştırmayın!

Memorial Antalya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Tamer Bakalım, kalp hastalığı riski ve kalp hastası olan kişilere sağlıklı bir yaz geçirmeleri için önerilerde bulundu.


Kepez’de kardeşlik ortamı oluştu Güncel Kepez’de kardeşlik ortamı oluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birlik ve beraberlik içerisinde çok önemli hizmetler yaptıkları ilçede, vatandaş ile arasında kardeşlik ortamının oluştuğunu söyledi.


Büyükşehir laboratuvarı öğrencilerin gözdesi Güncel Büyükşehir laboratuvarı öğrencilerin gözdesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Laboratuvar Şube Müdürlüğü, staj yapmak isteyen üniversitelerin çevre ve kimya bölümü öğrencilerinin gözdesi oldu.


Huzurevi’nde doğum günü Güncel Huzurevi’nde doğum günü

Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde Temmuz ayında doğan 4 kişi için doğum günü partisi düzenlendi. Hayatlarında ilk kez doğum günü kutladıklarını belirten Huzurevi sakinleri, neşeli dakikalar geçirdi.


Sıhhi Tesisatçılar’dan Fethi Yalçın’a plaket Güncel Sıhhi Tesisatçılar’dan Fethi Yalçın’a plaket

Antalya Doğal Gaz, Sıhhi Tesisatçılar ve Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, ASAT Genel Müdürlüğü ile ortak düzenlediği ve bir yıl süren eğitim seminerleri tamamlandı.


Antalya bu konteynerleri sevdi Güncel Antalya bu konteynerleri sevdi

Muratpaşa Belediyesi’nce başlatılan yeraltı çöp konteyneri uygulaması yaygınlaşıyor. Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi’ne yerleştirilen yer altı çöp konteyneri için esnaf ve yurttaşlar, Başkan Evcilmen’e teşekkür etti


Vatan Bilgisayar'dan eğitime katkı Vatan Bilgisayar'dan eğitime katkı

Vatan Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Vatan tarafından Artvin Hopa’da yaptırılan ve eğitime destekte ikinci halka olan 16 derslikli Nuri Vatan Anadolu Lisesi düzenlenen açılış töreni ile eğitim öğretime açıldı.


Kepez’e iki anaokulu Güncel Kepez’e iki anaokulu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hayırsever desteği ile Varsak bölgesinde iki tane anaokulunun yapıldığını açıkladı.


Özdilekpark AVM’nin “Beş Beş’lik” kampanyası gaza bastı Güncel Özdilekpark AVM’nin “Beş Beş’lik” kampanyası gaza bastı

Özdilekpark Alışveriş Merkezi, misafirlerinin ayağını yerden kesecek araba kampanyası katılımında sona yaklaşırken, araba sahibi olmak isteyenler gaza bastı


Kaleiçi için işbirliği protokolü Güncel Kaleiçi için işbirliği protokolü

Antalya’nın tarihi çekirdek kenti Kaleiçi’ni canlandırmak için protokol imzalayan Muratpaşa Belediyesi ve ATSO, Üçkapılar’da bulunan iki burcu restore ederek kültürevi ile sergi salonu olarak kentin hizmetine sunacak.


Olimpik sporcu yetiştirme merkezi tamamlandı Spor Olimpik sporcu yetiştirme merkezi tamamlandı

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül tarafından tüm Türkiye’de hızlı bir şekilde hayata geçirilen Olimpik Sporcu Yetişme Projesi kapsamında Antalyanın Kundu bölgesi yapılan Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezi Tesis yapımı tamamlandı.


BAGEV ile ANSİAD arasında dev işbirliği Güncel BAGEV ile ANSİAD arasında dev işbirliği

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ile Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği arasında istihdam protokolü imzalandı.


Kemer’e Polonya’da büyük ilgi Kemer Kemer’e Polonya’da büyük ilgi

Polonya'nın Pleszew şehri ile kardeş şehir olan ve geçtiğimiz günlerde Kemer'i ziyarete gelen Polonya heyetinden sonra, Kemer Belediye başkanı Mustafa Gül başkanlığında oluşan heyet Polonya'da büyük ilgi ile karşılandı.


Bebekleri sıcaktan koruyun Sağlık/Kadın Bebekleri sıcaktan koruyun

Yaz aylarında bebeklerimizin hassas ciltlerini aşırı sıcaktan, cereyandan ve kapalı mekanlarda ki klimaların üflemesinden korumak gerekiyor.


Kepez’in yeni cazibe merkezi Mehmet Akif Caddesi açıldı Güncel Kepez’in yeni cazibe merkezi Mehmet Akif Caddesi açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Kent Merkezini Yenileme ve Güzelleştirme’ projesi kapsamında yeniden düzenleyerek Kepez’in cazibe merkezi haline getirdiği Mehmet Akif Caddesi törenle hizmete açıldı. Heykelli havuzları, kaldırımları, aydınlatması, peyzajı ve kent mobilyalarıyla Avrupai bir görünüme kavuşan cadde büyük beğeni topladı.


“Yörük olmaktan övünüyoruz” Güncel “Yörük olmaktan övünüyoruz”

YÖRİSAD Başkanı Semih Başkan Beken, “Dernek olarak vizyonumuz Anadolu’muzun milli ve manevi değerlerinden Yörük Kültürü ortak mirasından hareketle, liberalizmin rekabetçi piyasa ekonomisinin kanun ve kurallarının oluşması ve iş adamlarımızın katkı sağlamalarıdır” dedi.


Döşemaltılı pehlivanlar ödüllendirildi Döşemealtı Döşemaltılı pehlivanlar ödüllendirildi

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun Kırkpınar Güreşleri’nde derece elde eden sporcuları ödüllendirdi.


İstanbul Opera Festivali Zaide ile devam ediyor Kültür/Sanat İstanbul Opera Festivali Zaide ile devam ediyor

2. İstanbul Uluslar arası Opera Festivali , Mozart’ın ünlü operası operası Zaide ile devam ediyor. Osmanlı Sarayı’nda geçen gizli bir aşk hikayesini konu alan eser, Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek.


Ulupınar'da güzeller kuzu çevirdi Kemer Ulupınar'da güzeller kuzu çevirdi

Tanıtım Production tarafından bu yıl 12.ncisi düzenlenen Miss Mediterranean Güzellik Yarışmasının 12 finalisti geçtiğimiz gün yarışmanın sponsorlarından olan Ulupınar Botanik Restaurant sahibi Fevzi Taş tarafından düzenlenen kuzu çevirme partisine katıldı.


BAKA’dan Büyükşehir’e güneş desteği Güncel BAKA’dan Büyükşehir’e güneş desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, güneş enerjisiyle ilgili projede meyveleri toplamayı sürdürüyor. BAKA, Atatürk Kültür Parkı’nın aydınlatmasının güneş enerjisiyle yapılması için Büyükşehir Belediyesi’ne hibe desteği verecek.


Antalya Corey Fisher’la anlaştı Spor Antalya Corey Fisher’la anlaştı

2011-2012 sezonu hazırlıklarını başantrenör Serdar Apaydın komutasında,transfer çalışmalarıyla sürdüren Antalya Büyükşehir Belediye,takım kadrosuna yeni bir oyuncu dahil etti.


Tütüncü’den AK Parti Muratpaşa Gençliğe övgü Siyaset Tütüncü’den AK Parti Muratpaşa Gençliğe övgü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanlığı’nın, Antalya’nın kalbi ve merkezi olan ilçede çok başarılı çalışmalar yaptığını söyledi.


Kepez hastanesi inşa aşamasına geldi Güncel Kepez hastanesi inşa aşamasına geldi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye yapılacak olan 300 yataklı devlet hastanesinin projesinin tamamlandığını ve projenin hastaneyi inşa etmesi amacı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) verildiğini söyledi.


Cübbeli hoca: “Şike haramdır” Güncel Cübbeli hoca: “Şike haramdır”

Türkiye’nin gündemine bir anda oturan ‘Futbolda Şike Operasyonu’na İslam Dini açısından son noktayı Cübbeli Ahmet Hoca koydu.


Gürkut Acar, Disiplin Kurulu Başkanı Siyaset Gürkut Acar, Disiplin Kurulu Başkanı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu’nun ilk toplantısında, Kurul Başkanlığı’na seçildi.


Köpüğün içine 111 kişi sığdırmayı deniyor Güncel Köpüğün içine 111 kişi sığdırmayı deniyor

Antalyalı aminasyon duayeni Ümit Okur, Fan Yang’ın baloncuğun içine 100 kişiyi sığdırarak kırdığı dünya rekorunu 111 kişi ile deneyerek ele geçirmeye çalışıyor. Okur, geliştirdiği sabun köpüğü solisyonunu otel şovlarında kullanarak rekora hazırlık yapıyor.


Açık büfede sağlıklı besin seçimi Sağlık/Kadın Açık büfede sağlıklı besin seçimi

Tatil anlayışının açık büfede yemek yemeğe dönüşümü çağımızın hastalığı olan obeziteyi de tetikleyici bir faktör. Tatile çıkılmadan önce yapılan diyetler, açık büfe yemeklerinin kışkırtıcılığıyla ve nasılsa artık tatildeyim düşüncesiyle unutulur.


Çapraz nakil ile yüzleri güldü Güncel Çapraz nakil ile yüzleri güldü

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde kan grupları uymadığı için yakınlarının bağışı ile böbrek nakli olamayan iki kişi, Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Organ Nakli Medikal Direktörü Doç. Dr. Murat Tuncer başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirilen çapraz nakille sağlığına kavuştu.


Aksu bilboardları şehitler için asıldı Aksu Aksu bilboardları şehitler için asıldı

Aksu Belediyesi, Diyarbakır'da şehit düşen 13 askerin fotoğraflarını cadde ve sokaklardaki bilboardlara astırdı.


Kepez ve Santral geleceğini tartışıyor Güncel Kepez ve Santral geleceğini tartışıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ve Santral mahallelerinde uygulamayı planladığı Yeniden Yerleşim Projesi’ni vatandaşlarla paylaşıyor.


Mide kanseri, en çok görülen kanser türü Sağlık/Kadın Mide kanseri, en çok görülen kanser türü

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölüm nedenlerinin başında kanser hastalıkları gelmektedir. Mide kanseri, en çok görülen kanser türüdür.


Büyükşehir’in Kırgız stajyerleri Güncel Büyükşehir’in Kırgız stajyerleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde staj yapan 10 Kırgız öğrenci, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin’i makamında ziyaret etti.


“Belediye hizmetleri sevgiye ve saygıya dayalı olmalı” Güncel “Belediye hizmetleri sevgiye ve saygıya dayalı olmalı”

Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı M. Neşet Gündüz Antalya’nın alt yapı çalışmalarının halkı bezdirdiği ve üzdüğünü söyledi.


Muratpaşa Belediyesi Geri Kazanım Projesi’nde fark yaratıyor Güncel Muratpaşa Belediyesi Geri Kazanım Projesi’nde fark yaratıyor

Muratpaşa Belediyesi, başarısı ile tüm ülkeye örnek olduğu Geri Kazanım Projesi’nin uygulama alanını yıl sonuna kadar 36 mahalleye çıkarmayı planlıyor. Muratpaşa Belediyesi, vatandaşların projeye ilgisini sıcak tutmak için bilgilendirme çalışmalarını da sürdürüyor.


Müteahhitler’den Tütüncü’ye teşekkür ziyareti Güncel Müteahhitler’den Tütüncü’ye teşekkür ziyareti

Kepez’de faaliyet gösteren müteahitler Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti. Müteahitler dernekleşme aşamasında Başkan Tütüncü’ye verdiği destekten dolayı teşekkür etti.


Kepez engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor Güncel Kepez engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bedensel ve zihinsel engellilerin, sosyal hayatlarını kolaylaştıracak sosyal çalışmaları, önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini söyledi.


AK Parti Muratpaşa’dan Tursun’a ziyaret Döşemealtı AK Parti Muratpaşa’dan Tursun’a ziyaret

AK Parti Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bayram Ali Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’u makamında ziyaret etti.


Erkan’dan Topçu’ya yanıt Siyaset Erkan’dan Topçu’ya yanıt

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan yaptığı yazılı açıklama ile AKP Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topçu’nun iddialarına cevap verdi.


Birlik ve bütünlüğümüze hain pusu Siyaset Birlik ve bütünlüğümüze hain pusu

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, yayınladığı açıklamada, Diyarbakır Silvan’da 13 askerimizi şehit eden hain pusunun Türkiye’nin birliğine ve bütünlüğüne karşı düzenlendiğini söyledi.


Koç Üniversitesi Antalyalı gençleri bekliyor Güncel Koç Üniversitesi Antalyalı gençleri bekliyor

Öğrencilerinin yüzde 60'ına burslu eğitim veren Koç Üniversitesi, Anadolu'nun değişik kentlerindeki geleceğe yön verecek gençleri bekliyor.


20. yılda protokolü buluşturdu Güncel 20. yılda protokolü buluşturdu

Dokuma Bölgesi Mehmet Akif Caddesi’nde 21 yıldır esnaflık yapan Mustafa Demir’in düzenlediği kahvaltıya, protokol ve bölge esnafı katıldı.


Konyaaltı  Belediyesi Meclisi Temmuz ayı olağanüstü oturumu yapıldı Güncel Konyaaltı Belediyesi Meclisi Temmuz ayı olağanüstü oturumu yapıldı

Konyaaltı Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen mecliste 6 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.


Çetin: “Hain saldırıyı nefretle kınıyoruz” Siyaset Çetin: “Hain saldırıyı nefretle kınıyoruz”

Milliyetçi Hareket Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Çetin ve yönetimi Muratpaşa Camisi’nde vatandaşlara siyah kurdela dağıtarak, Diyarbakır Silvan’da 13 askerin şehit olduğu hain saldırıyı kınadı.


Tütüncü taksici esnafının yanında Güncel Tütüncü taksici esnafının yanında

‘Her kesimi kucaklayan’ bir yönetim anlayışını benimseyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sorunları ve talepleri dinlemek amacı ile bir günde 3 taksi durağını ziyaret etti.


“Sizin derdiniz ne?” Siyaset “Sizin derdiniz ne?”

BDP’nin boykot eylemini ve artan terör eylemlerini değerlendiren Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Genel Başkanı İbrahim Güllü; “milletin sabrı taşmıştır ve artık terörün içteki tüm hain uzantıları da dahil bitirilmelidir” dedi.


Boğaçayı’nda çöp temizliği Güncel Boğaçayı’nda çöp temizliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü, vatandaşlar tarafından Boğaçayı’na atılan atıkları temizledi. 1’inci Boğaçayı Köprüsü ayakları etrafında ve çay içinde sazlara takılan plastik torba, pet şişe gibi atıklar çirkin görüntü oluşturuyordu.


Muratpaşa’nın minikleri hayvanat bahçesini gezdi Güncel Muratpaşa’nın minikleri hayvanat bahçesini gezdi

Muratpaşa Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evin’de eğitim gören minikler Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret etti.


Tütüncü park sözünü tuttu Güncel Tütüncü park sözünü tuttu

Kepez Belediyesi, açık semt pazarı yaptığı, 3,5 km sıcak asfalt döktüğü Ünsal Mahallesi’ne 3 bin 500 metrekarelik bir park kazandırıyor.


Köse gençlerle buluştu Siyaset Köse gençlerle buluştu

AK Parti Gençlik Kolları’nda kongre süreci başladı. AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, gençlik kolları ilçe ve teşkilat başkanları ile bir araya gelerek, kongre süreci ve hazırlıkları değerlendirdi.


Büyükşehir’in Diş Sağlığı Merkezi açıldı Güncel Büyükşehir’in Diş Sağlığı Merkezi açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesi Habibler Mahallesi’nde Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açtı. Merkezde günlük 80 çocuğun ağız ve diş sağlığı taraması ve tedavileri ücretsiz yapılıyor. Aileler ve çocuklara da ağız sağlığı konusunda eğitim veriliyor.


Tütüncü şehit ailelerini yalnız bırakmıyor Güncel Tütüncü şehit ailelerini yalnız bırakmıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, acılarını paylaşmak, unutulmadıklarının mesajını vermek amacı iler terörle mücadele sırasında şehit olan Mehmetçiklerin, ilçede yaşayan ailelerini evlerinde ziyaret ediyor.


Mehmet Akif Caddesi açılıyor Güncel Mehmet Akif Caddesi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Kent Merkezini Yenileme ve Güzelleştirme’ projesi kapsamında Mehmet Akif Caddesi’ne de modern bir görünüm kazandırdı. Cadde, 16 Temmuz Cumartesi günü açılıyor.


Yabancı öğrenciler okul boyadı Güncel Yabancı öğrenciler okul boyadı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Servisleri Merkezi’nin düzenlediği Uluslararası Gençlik Kampı çerçevesinde Antalya’da bulunan 20 yabancı öğrenci, Baraj İlköğretim Okulu’nun bakımını yaptı.


Eğitim turizmine büyük ilgi Güncel Eğitim turizmine büyük ilgi

Antalya Turizm Akademisi Derneği tarafında, Türk turizmi içerisinde her yıl giderek artan Rus turizmini mevcut standartları kullanarak geliştirilmesi ve hizmet standardı oluşturulmasının turizm eğitimi ile gerçekleştirilmesi hedefiyle Rus turizmine yönelik hayata geçirilen dev proje çalışmalarına hızla devam ediyor.


Yakıcı havada yanıksı dondurma Güncel Yakıcı havada yanıksı dondurma

Kavurucu sıcakla birlikte soğuk yiyecek ve içecek ihtiyacı da artıyor. Antalya’ya özgü olan “yanıksı dondurma”nın mucidi Nur Pastaneleri, eve servis sistemiyle acil serinleme hizmeti sunuyor.


Ergen: “Belediyeler Ticarethane Değildir” Siyaset Ergen: “Belediyeler Ticarethane Değildir”

Şehir içi ulaşım ücretlerine yapılan zamlara bir tepki de ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen’den geldi.


Melih Mahmutoğulları Büyükşehir’de Spor Melih Mahmutoğulları Büyükşehir’de

Antalya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, transfer çalışmalarını sürdürüyor. Kulüp,geçtiğimiz sezon Galatasaray Cafe Crown forması giyen Melih Mahmutoğlu ile anlaşma sağladı.


Ballı Elma Sirkesi, pet şişede yarı yarıya ucuz Ekonomi/Turizm Ballı Elma Sirkesi, pet şişede yarı yarıya ucuz

Türkiye’de sirke deyince ilk akla gelen marka olan Kemal Kükrer’in formda kalmak isteyenlere destek olmak amacıyla ürettiği sağlık iksiri Ballı Elma Sirkesi yaz döneminde pet şişelere girerek fiyatını aşağıya çekti. Böylece, Ballı Elma Sirkesi daha çok tüketiciye ulaşabilecek.


Evlilik yıldönümünde eşine hayat verdi Güncel Evlilik yıldönümünde eşine hayat verdi

Cennet Aydın, böbrek hastası olan 15 yıllık eşi Osman Aydın’a, evlilik yıldönümlerinde böbreklerinden birini vererek sağlığına kavuşmasını sağladı.


Festival Çarşısı esnafına eğitim Güncel Festival Çarşısı esnafına eğitim

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından esnaf-müşterileri ilişkileri konusundan düzenlediği eğitim seminerinin dördüncüsü Festival Çarşısı’nda verildi.


Mezarlığa çevre düzenlemesi Güncel Mezarlığa çevre düzenlemesi

Kepez Belediyesi’nin yaptığı çevre düzenlemesi sonucu, Fatih ve Göçerler mahallesindeki mezarlık alanındaki yürüyüşü yolunda yaşanan toz ve çamur çilesi sona erdi.


Peyzaj ve süs bitkileri sektörü sorunlara çözüm arıyor Güncel Peyzaj ve süs bitkileri sektörü sorunlara çözüm arıyor

Turizmin başkenti olması dolayısıyla Türkiye’nin en önemli peyzaj ve süs bitkileri pazarı konumundaki Antalya’da sektör temsilcileri adeta dert küpü.


Dyo, Antalyalı boya ustalarını eğitip sertifika verecek Güncel Dyo, Antalyalı boya ustalarını eğitip sertifika verecek

Dyo’nun Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitim programı Dyo Akademi Antalya’da açılıyor. Boya ustalarına, doğru boya seçiminden uygulamaya ve yeni tekniklere kadar pek çok bilgiyi öğrenme imkanı sunan Dyo Akademi, 2009 yılından bu yana yüzlerce kişiye ulaştı.


Fazıl Say ve Borusan Filarmoni’den unutulmaz final Kültür/Sanat Fazıl Say ve Borusan Filarmoni’den unutulmaz final

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun; sanat yönetmenliğini Yücel Canyaran'In üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, son gününde Azeri piyanist Terane Abbaszade ve soprano Pervin Çakar’ı Gün Batımı bölümünde ağırlarken, Gece Konseri’nde ise ünlü piyanistimiz Fazıl Say ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı ilk kez Bodrum’lu müzikseverlerle buluşturdu.


Kızılırmak Caddesi trafiğe kapatılıyor Güncel Kızılırmak Caddesi trafiğe kapatılıyor

Kızılırmak Caddesi’nin Mevlana Caddesi ile Köroğlu Caddesi arasında kalan bölümün doğu şeridi altyapı ve asfalt çalışmaları nedeniyle 17 Temmuz Pazar günü trafiğe kapatılacak. 10 gün sürecek çalışmalar boyunca trafik alternatif güzergahlardan verilecek.


Pi Analitik Dershanesi’nden esnafa yüzde 30 indirim Güncel Pi Analitik Dershanesi’nden esnafa yüzde 30 indirim

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Pi Analitik Dershanesi arasından imzalanan protokolle, esnaf ve sanatkarlar Pi Analitik Dershanesi’nden yüzde 30 indirimli yararlanabilecek. Protokol, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ile Pi Analitik Dershanesi kurucusu Aydın Vural tarafından imzalandı.


Tütüncü hemşehrileriyle hasret giderdi Korkuteli Tütüncü hemşehrileriyle hasret giderdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli İmecik Yaylası’nda, bu yıl 8.si düzenlenen Beydağları Yayla Şenlikleri’ne katılarak, hemşehrileri ile hasret giderdi.


‘Sakin Şehir’de hedef ‘Dört Mevsim Turizm’ Kaş ‘Sakin Şehir’de hedef ‘Dört Mevsim Turizm’

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Batı Akdeniz Bölgesi’nin ilk Sakin Şehri (Cittaslow) olma yolunda ilerleyen Kaş’taki kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile biraraya geldi


Tütüncü, merhum Hamza Taş’ın mevlidine katıldı Korkuteli Tütüncü, merhum Hamza Taş’ın mevlidine katıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli Söbüce Yaylası’nda, Ak Parti eski İl Başkanı merhum Hamza Taş adına düzenlenen mevlide katıldı.


Tramvay ücretlerine zam yapıldı Güncel Tramvay ücretlerine zam yapıldı

UKOME Genel Kurul kararı doğrultusunda Antalya’da tramvay ücretinde yeni tarife, 17 Temmuz 2011 tarihinde uygulanmaya başlanacak. Yeni tarifeye göre tam fiyat 1.50 TL, emekli 1.20 TL, öğrenci ise 90 kuruş oldu.


BAKA’dan demiryolu taşımacılığı ve lojistik çalıştayı Güncel BAKA’dan demiryolu taşımacılığı ve lojistik çalıştayı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Isparta ve Burdur illerinin sürdürülebilir ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlayacak ‘demiryolu taşımacılığı ve lojistik çalıştayı’ düzenliyor.


Denizciler de nitelikli eleman istiyor Güncel Denizciler de nitelikli eleman istiyor

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu Akdeniz TV & ART'de yayınlanan 'İş ve Eğitim Zamanı' programına katılan Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Müdürü Cüneyt Koşu, denizcilik sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Teke Yöresi Burdur Yörük beyini ziyaret etti Güncel Teke Yöresi Burdur Yörük beyini ziyaret etti

Teke Yöresi Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Kahraman Köktürk Burdur İl Yörük Beyi iş adamı Mehmet Cadıl'ı ziyaret etti.


ADD’den CHP’ye ziyaret Siyaset ADD’den CHP’ye ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, 12 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili hazırladıkları raporu sunmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret etti. Ziyarette iki başkan görüş alışverişinde bulundu.


“Çalışan değil, zamcı belediye” Siyaset “Çalışan değil, zamcı belediye”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, ulaşıma yapılan zam nedeniyle CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı eleştirdi. Köse, ‘Çalışan belediyeyiz’ diyen Akaydın’ın tek icraatının ‘Zam’ olduğunu belirterek, “Antalya iyi biliyor. Zamcı belediyesiniz” dedi.


"Yarın Hava Nasıl Olacak?" yenilendi

Aygaz’ın iklim değişikliğine karşı kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan, “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesinin resmi internet sayfası www.yarinhavanasilolacak.org yenilenmiş haliyle çok daha interaktif...


“En iyilerin en iyisi” “En iyilerin en iyisi”

Dünyanın en seçkin tasarım yarışması olan “Red Dot Design Award Best Of The Best’’, ilk kez bir Türk tasarımcısına ve markasına verildi.


Özel İdare asfaltlama çalışmalarına hızlı başladı Güncel Özel İdare asfaltlama çalışmalarına hızlı başladı

Antalya İl Özel İdaresi asfaltsız köy yolu bırakmamak için kolları sıvadı. Mevsim şartları nedeniyle yeni başlayan asfaltlama çalışmaları bütün hızıyla devam ederken bu yıl grup köy yolları ön plana çıkartılarak vatandaşın köy yollarını daha rahat ve güvenle kullanabileceği standartlara kavuşturulması hedefleniyor.


Çocuk Cenneti’nde çocuklara özel festival Güncel Çocuk Cenneti’nde çocuklara özel festival

Macera ve heyecan dolu renkli aktivitelerle çok hareketli ve eğlenceli geçen LykiaWorld Ölüdeniz 9. Geleneksel Çocuk Festivali’ne dünyanın dört bir yanından çocuklar konuk oldu.


Şekerbank’tan, esnaf ve küçük işletmelere kampanya Ekonomi/Turizm Şekerbank’tan, esnaf ve küçük işletmelere kampanya

Şekerbank, esnaf ve küçük işletmelerin, Ramazan ayı boyunca ve öncesinde finansman ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla, 3 ay taksit ertelemeli ve 60 aya kadar vadeli ‘İşinize Ramazan Bereketi’ kampanyası başlattı. Temmuz ayında başlayan kampanya, 29 Ağustos 2011 tarihine kadar devam edecek.


Kano Büyük Bayanlar Kupası Antalya GSİM’nin Spor Kano Büyük Bayanlar Kupası Antalya GSİM’nin

Gençlik ve Spor Kulübü Kano Durgunsu Branşı sporcuları Türkiye Şampiyonası yarışlarından başarılı sonuçlar ile Antalya’ya döndüler. Yarışma 09-10 Temmuz 2011 tarihinde Sakarya’da düzenlendi.


Çağrı Merkezi sektörüne nitelikli eleman yetişecek Çağrı Merkezi sektörüne nitelikli eleman yetişecek

Anadolu Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliği ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde açılan Çağrı Merkezi Yönetimi Ön Lisans Programı’na 2011-2012 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınacak.


Quattro Marine ile kusursuz rotalara mavi yolculuk Quattro Marine ile kusursuz rotalara mavi yolculuk

Akdeniz ve Ege koylarının tadını çıkarmak, henüz keşfedilmemiş yerlere ulaşmak için en iyi alternatifiniz: Quattro Marine! Şehrin kalabalığından, iş yerinizin ya da evinizin dört duvarı arasından kurtulup, denizle buluşma vakti geldi!


Kepez’in Koordinasyon Merkezi hizmete açıldı Güncel Kepez’in Koordinasyon Merkezi hizmete açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, halk odaklı planlama çalışmaları kapsamında Kepez’de Koordinasyon Merkezi açtı. Başkan Mustafa Akaydın, Kepez-Santral mahallelerinin imar sorunun çözümü konusunda Eylül’de vatandaşın önüne sandık koyup, halkın kararına göre hareket edeceklerini açıkladı.


Adrasanlı turizmciler korku turizmi yapmak istemiyor Güncel Adrasanlı turizmciler korku turizmi yapmak istemiyor

Antalya’dan 95 km ve Kemer’den 55 km uzaklıkta olan Adrasan bakir ve bozulmamış muhteşem doğal güzellikleri hem yurt içi hem de yurt dışından çok sayıda kişiyi misafir ederek onlara farklı bir tatil seçeneği sunuyor.


Portakalın başkentinin hedefi turizmde de markalaşma Finike Portakalın başkentinin hedefi turizmde de markalaşma

Antalya’nın portakalı için coğrafi tescil belgesi alan ve narenciye merkezi olan ilçesi Finike’de, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) sorunları ve çözüm önerilerini yerinde tespit toplantılarda; ilçenin sahip olduğu potansiyeli yeterince değerlendiremediği belirtildi.


Movida Corona DJ Yarışması, Antalya Finalisti Belli Oldu Kültür/Sanat Movida Corona DJ Yarışması, Antalya Finalisti Belli Oldu

Dünyanın en prestijli bira markalarından Corona, “Movida Corona DJ Yarışması” ile Avrupa DJ kralı arayışını sürdürüyor. Antalya Ceila Club’da 8 Temmuz 2011 Cuma gecesi gerçekleştirilen yarışmanın ikinci etabında Gökhan Sakaltaş birinci seçilerek ulusal finale katılmaya hak kazandı.


Mevlana Caddesi bugün trafiğe açılıyor Güncel Mevlana Caddesi bugün trafiğe açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt çalışması yaptığı Mevlana Caddesi, bugün trafiğe açılıyor.


Topcu: “Yaz geldi, Falezler unutuldu” Siyaset Topcu: “Yaz geldi, Falezler unutuldu”

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, Konserve Koyu’nda falezlerin ciddi şekilde tahribata uğradığını ancak, Muratpaşa Belediyesi’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin tehlikeyi görmezden geldiğini söyledi.


BAGEV yönetimi güven tazeledi Güncel BAGEV yönetimi güven tazeledi

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Genel Kurulu, Antalya Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı.


Sapan, öldüren kaçak içkiyi sordu Siyaset Sapan, öldüren kaçak içkiyi sordu

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, yemin ettikten sonra ilk soru önergesini de verdi. Sapan, Türk turizmine darbe vuran kaçak içki konusunu ve bu sektördeki yüksek ÖTV’yi gündeme getirdi.


Başkan Evcilmen’den çocuklara spor malzemesi Güncel Başkan Evcilmen’den çocuklara spor malzemesi

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Kent Konseyi Gençlik Spor Grubu’nun kırsal bölgelerdeki çocuklara yönelik spor eğitim programı için malzeme desteğini sürdürüyor. Başkan Evcilmen, programa katılacak çocuklar için hazırlanan forma, şort ve futbol topundan oluşan malzemeleri teslim etti.


Muhtarlar da hayran kaldı Güncel Muhtarlar da hayran kaldı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sanayi Sitesi’nde açtığı Çıraklık Gençlik Merkezi beğeni topluyor. Merkez, muhtarlara da tanıtıldı. Muhtarlar, merkeze hayran kaldı.


Muratpaşa Sağlık günleri devam ediyor Güncel Muratpaşa Sağlık günleri devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi, ‘Sağlık Günleri’nin üçüncüsünü Kozaklı Kültür Sanat Evi’nde ‘Kadın Hayatının Evreleri’ başlığı ile gerçekleştirdi.


AESOB Yönetimi Gündoğmuş’ta Gündoğmuş AESOB Yönetimi Gündoğmuş’ta

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Yönetim Kurulu bu ayki toplantısını Gündoğmuş ilçesinde yaptı. Yönetim, Gündoğmuş protokolü ve esnafları da ziyaret etti.


Minicity rekora koşuyor Güncel Minicity rekora koşuyor

Dünyadaki 18 minyatür parktan biri olan Antalya Minicity, bu yıl ziyaretçi akınına uğradı. 50 bininci ziyaretçisini ağırlamaya hazırlanan Minicity’de hedef, yıl sonunda 100 bin rakamına ulaşmak.


Yaz mevsimi tehlikelerle dolu Sağlık/Kadın Yaz mevsimi tehlikelerle dolu

Havalar çok çabuk ısındı. Okulların da kapanması ile çocuklarımız yaz günlerinin keyfini doyasıya çıkarmaya başladılar bile. Günlerin daha çok dışarıda geçirildiği bu mevsimde çevresel faktörlere uzun süre uygunsuz koşullarda maruz kalınması sıcak çarpması gibi istenmeyen durumları kolaylıkla oluşabilir.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...