Cumartesi, 19 Ekim 2019
Şubat ayında öne çıkan konu, kişi ve olaylar Şubat ayında öne çıkan konu, kişi ve olaylar

Ülke gündemi yoğunluğunu Şubat ayında da sürdürdü. Ay boyunca öne çıkan konular arasında, MİT Yasası, TBMM içtüzük değişikliği teklifi, Suriye’deki olaylar ve CHP kurultayı başı çekti.


Çocuklar için beslenme çantası önerileri Sağlık/Kadın Çocuklar için beslenme çantası önerileri

Okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmalarının yolu doğru yiyeceklerden oluşan beslenme çantalarından geçiyor.


Kariyerinde zirveyi hedefleyenlerin adresi: ProG Kariyerinde zirveyi hedefleyenlerin adresi: ProG

Hızla gelişen iş dünyasında kariyer hayallerinizi, artık zaman ve bütçe kısıtlamaları nedeniyle ertelemek zorunda değilsiniz. Onlarca yıllık uzaktan eğitim tecrübesine dayanarak zengin içerikli bir platform oluşturan Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ, bireylerin kişisel gelişimine eğitim alanında katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.


Windows 8 görücüye çıktı Teknoloji/Bilim/İnternet Windows 8 görücüye çıktı

Microsoft’un yepyeni bir kullanıcı deneyimi yaşatmak üzerine tasarlanmış olan işletim sistemi Windows 8’in ön izleme sürümü, 29 Şubat Çarşamba günü son kullanıcıların beğenisine sunuldu. Dünyanın en popüler işletim sisteminin yeni versiyonunu, son kullanıcılar da piyasaya sunulmadan önce test edebilecek.


Federasyon Başkanı’ndan Urlu kardeşlere plaket Spor Federasyon Başkanı’ndan Urlu kardeşlere plaket

Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kıyıcı, Demirpençe Spor Kulübünü ziyaret ederek genç ve başarılı sporcularla sohbet etti, fikir alışverişinde bulundu


MHP Kepez İlçe Başkanlığına Mehmet Seyyar seçildi Siyaset MHP Kepez İlçe Başkanlığına Mehmet Seyyar seçildi

MHP Kepez 2. olağan kongresi yapıldı. MHP Antalya merkez ilçe kongrelerinin sonuncusu olan Kepez İlçe kongresi partili ve delegelerin yoğun katılımıyla sine düğün salonunda gerçekleştirildi.


Özyeğin Üniversitesi, Türkiye Temsilcisi Oldu Özyeğin Üniversitesi, Türkiye Temsilcisi Oldu

Özyeğin Üniversitesi, açılışı 19-21 Şubat’ta Kaliforniya’da gerçekleştirilen Kauffman Global Partners Network’ün Türkiye temsilcisi oldu.


OYAK çimento grubu pazar lideri Ekonomi/Turizm OYAK çimento grubu pazar lideri

Bünyesinde 5 çimento, 1 beton, 1 entegre kağıt ve torba üretim tesisi ile dış ticaret şirketini barındıran OYAK Çimento Grubu, 2011 yılını da geçmiş yıllarda olduğu gibi kapasite ve pazar liderliği ile bitirdi.


Davetlerde The Marmara Antalya Catering ayrıcalığı Güncel Davetlerde The Marmara Antalya Catering ayrıcalığı

“Tasarımı ile Büyüleyen Oteller” listesinde dünyadaki ilk 10 otelden biri olan şehir ve keyif oteli The Marmara Antalya, catering hizmetleriyle de büyülüyor.


Yıldıray Sapan’dan Bakan’a “Sözünü tut”! Siyaset Yıldıray Sapan’dan Bakan’a “Sözünü tut”!

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, 22–23 Şubat 2012 tarihlerinde T.B.M.M.’de üyesi olduğu Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı”nın görüşmeleri sırasında görüşlerini belirtti ve çeşitli konuşmalar yaptı.


Varsak’a 16. park Güncel Varsak’a 16. park

Kepez Belediyesi, Varsak bölgesindeki 16. park çalışmasını Şelale Mahallesi’nde başlattı.


TOBB, Meksika'da B-20 zirvesi hazırlığında Siyaset TOBB, Meksika'da B-20 zirvesi hazırlığında

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olan Çetin Osman Budak, Dış Ekonomik İşler Kurulu (DEİK) tarafından organize edilen ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katıldığı Türk-Meksika İş Konsey Toplantısına katılmak üzere Mexico City’ye gitti.


Engelli dostu Uras'a teşekkür Kemer Engelli dostu Uras'a teşekkür

24-27 Şubat2012 tarihleri arasında Kemer’de gerçekleşen Uluslararası Goalball Turnuvası’nın açılış töreninde Başkan Üras’a katkılarından dolayı Görme Engelliler Federasyon Başkanı Abdullah Çetin tarafından ödül takdim edildi.


“Halka en yakın güler yüzlü belediyeyiz” Siyaset “Halka en yakın güler yüzlü belediyeyiz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hostes uygulamasıyla vatandaşların belediyedeki işlemlerini kolaylaştırdıklarını belirterek, “Halka en yakın, güler yüzlü belediyeyiz.” dedi.


Kepez çocukları internet ve kitapla buluşturdu Güncel Kepez çocukları internet ve kitapla buluşturdu

Kepez Belediyesi’nin, öğrencilerin kitap okuyabildiği, ders çalışabildiği, internete girebildiği “Semt Kitaplığı ve Bilgi Evi” uygulamasının ilki, Yeşiltepe Mahallesi’nde hizmete girdi.


Manavgat Belediyesi Sosyal Marketi açıldı Manavgat Manavgat Belediyesi Sosyal Marketi açıldı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in girişimleriyle kurulan Sosyal Market, düzenlenen açılış töreni ve dualarla açıldı. Katılımcı ve paylaşımcı sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan Sosyal Marketin açılışına, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi


Çandır, Türk-Meksika İş Konseyi toplantısına katıldı Siyaset Çandır, Türk-Meksika İş Konseyi toplantısına katıldı

Meksika’da Haziran ayında gerçekleştirilecek B-20 ve G-20 Zirvesi hazırlıkları kapsamında Meksika’nın Başkenti Mexico City’de düzenlenen Bakanlar Toplantısı’na Başbakan Yardımcısı Ali Babacan katıldı.


Bakan Şahin, Kepez’in sosyal belediyeciliğini beğendi Siyaset Bakan Şahin, Kepez’in sosyal belediyeciliğini beğendi

Bakan Fatma Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, sosyal belediyecilik çalışmalarıyla gurur duyduğunu söyledi Çeşitli programlara katılmak için Antalya'ya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kepez Belediyesi'ni ziyaret etti.


Şehidin anısına okula yardım Korkuteli Şehidin anısına okula yardım

Korkuteli'ye bağlı Küçükköy Şehit Adem Yörük İlköğretim Okulu'na kırtasiye ve Klima yardımı yapıldı.


Antalya Ülkü Ocakları fikir ve siyaset akademisi başladı Siyaset Antalya Ülkü Ocakları fikir ve siyaset akademisi başladı

Antalya Ülkü Ocakları'nın düzenlediği Fikir ve Siyaset Akademisi, Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı binasında geniş bir katılımcı kitlesiyle başladı.


Sensimar Dünyası “Sensimar Side’de buluştu Serik Sensimar Dünyası “Sensimar Side’de buluştu

TUI Hannover’den, Sensimarların Başındaki en önemli yetkili isim olan Andreas Pospiech “Şu an dünyanın bir ucundan diğerine ulaşmış bulunmaktayız, dünyanın dört bir yanında 12 ortağımızla ve vermiş olduğumuz hizmet kalitesi ile artık TUI’nin amiral gemisi durumundayız” dedi.


Tursun: “Asfaltta rekor kırıyoruz” Döşemealtı Tursun: “Asfaltta rekor kırıyoruz”

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun hafta sonu asfalt ve yol çalışmalarını yerinde inceleyerek denetledi. İlçenin ana arter yolu olan Atatürk Caddesi’nde yapılan çalışmaları denetleyen Başkan Tursun, yılbaşına kadar caddenin tamamlanacağını belirtti.


Hekimlik kavramını türkülerle anlattı Güncel Hekimlik kavramını türkülerle anlattı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Sait Eğrilmez Antalya’daki doktorlara iyi hekim olmayı anlattı.


“Bize kültürlü çocuklar yetiştirmek yakışır” Güncel “Bize kültürlü çocuklar yetiştirmek yakışır”

Uluslararası Antalya Gitar Festivali’nin kapanışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, ““Bize kindar çocuklar yetiştirmek yakışmaz, bize kültürlü çocuklar yetiştirmek yakışır” dedi.


En Renkli Genel Kurul Güncel En Renkli Genel Kurul

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Antalya Kepez Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Mali Genel Kuruluna, AESOB’a bağlı birçok Oda Başkanının yanı sıra siyasiler de katıldı.


Antalya Rotary Kulübü'nden kutlama Güncel Antalya Rotary Kulübü'nden kutlama

Antalya Rotary Kulübü, 1700. toplantısını tüm Antalyalı Rotaryenlerle kutladı.


ANSAN 12. Antalya Öykü Günleri sona erdi Kültür/Sanat ANSAN 12. Antalya Öykü Günleri sona erdi

“Ansan 12. ANTALYA ÖYKÜ GÜNLERİ” yoğun dinleyici kitlesiyle gerçekleşti.


Kalekapısı Basketbol genç kızları tamgaz Spor Kalekapısı Basketbol genç kızları tamgaz

Yaklaşık 1.5 ay önce idmanlara başlayan Kalekapısı basketbol genç kız takımı yoluna dolu dizgin devam ediyor.


Altın Portakal Heyecanı Afiş Yarışmasıyla Başlıyor! Kültür/Sanat Altın Portakal Heyecanı Afiş Yarışmasıyla Başlıyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın (AKSAV) düzenlediği 49’uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin tanıtım materyallerinde kullanılacak festival afişi yarışmayla belirleniyor.


Toros Canavarı'nın prömiyeri yapıldı Kültür/Sanat Toros Canavarı'nın prömiyeri yapıldı

Aziz Nesin’in yazdığı, Ali Meriç’in yönettiği Toros Canavarı adlı oyunun prömiyeri yapıldı.


Başkan Akaydın’a jeofizikçilerden sunum Güncel Başkan Akaydın’a jeofizikçilerden sunum

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, jeofizik mühendisleri ile bir görüşme yaparak, Deprem Master Planı konusunda jeoizikçilerden bilgi aldı.


Anadolu misyonu Berlin’de Anadolu misyonu Berlin’de

Fotoğraf sanatçısı Feride Yonar Anadolu Misyonu Evrensel Birleşme adı altında ki 3 boyutlu fotoğraf sergisini 3 Mart Tarihinde Berlin’de açıyor


Almanca Bilgi Yarışmasında kıyasıya yarıştılar Güncel Almanca Bilgi Yarışmasında kıyasıya yarıştılar

Antalya Koleji Lise 10. ile 11. sınıfları arasında düzenlenen Almanca Bilgi Yarışması’nda öğrenciler kıyasıya yarıştılar.


Kolejli Minikler Sevgi Kurabiyeleri Yaptılar Güncel Kolejli Minikler Sevgi Kurabiyeleri Yaptılar

Antalya Koleji Hazırlık Sınıfı öğrencileri, Sınıf Öğretmenleri rehberliğinde dünya sevgi haftasına özel, sevgi kurabiyeleri yaptılar.


“Aladdinin Sihirli Lambası”nı izlediler Güncel “Aladdinin Sihirli Lambası”nı izlediler

Antalya Koleji Okul Öncesi öğrencileri, sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde 1001 Gece Masalları’nın en ünlülerinden biri olan “Alaaddin’in Sihirli Lambası” isimli çocuk tiyatrosunu büyük bir keyifle izlediler.


5 Yaş Sınıfı Minikleri masal dinlediler Güncel 5 Yaş Sınıfı Minikleri masal dinlediler

Antalya Koleji Okul Öncesi 5 yaş sınıfı öğrencileri, aktif veli katılımlı öğrenme süreci kapsamında, masal dinlediler.


Muhtarlar Derneği’nden Vali Altıparmak’a ziyaret Siyaset Muhtarlar Derneği’nden Vali Altıparmak’a ziyaret

Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a nezaket ziyaretinde bulundu.


Kepez’in genç kızları şampiyonluğa koşuyor Spor Kepez’in genç kızları şampiyonluğa koşuyor

Yıldız Kızlarda Antalya Şampiyonu olan Kepez Belediyespor, Antalya Voleybol Yerel Genç Kızlar Ligi’nde, sezonun bitimine iki hafta kala namağlup olarak liderlik koltuğunda bulunuyor.


Dünyaya 1,7 milyar dolarlık taş sattık Ekonomi/Turizm Dünyaya 1,7 milyar dolarlık taş sattık

Ulusal ekonomiyi oluşturan en önemli sektörlerden biri olan madencilik, hem yarattığı yüksek katma değerle toplumların refah düzeyini doğrudan etkiliyor hem de sağladığı hammadde, ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetler ile enerji, sanayi ve hizmet sektörlerinin gelişmesini sağlıyor.


AK Partili kadınlar dayanışma toplantısında buluştu Siyaset AK Partili kadınlar dayanışma toplantısında buluştu

AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanı Nezihe Yoldan Tezcan, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, İl Başkanı Mustafa Köse, İl Başkan Yardımcısı Ali Çetin, AK Parti Kadın Kolları İl Yönetimi ve ilçe kadın kolları başkanları AK Parti’nin dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.


ATSO’dan Yapı Müteahhitleri’ne Online Hizmet Güncel ATSO’dan Yapı Müteahhitleri’ne Online Hizmet

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyesi olan ve Antalya’da faaliyet gösteren yapı müteahhitleri, ihtiyaçları olan belgeleri Oda’nın internet sitesindeki “Online Hizmetler” bölümünden talep edebilecekler.


Güncel "Sütümüze sahip çıkalım"

Antalya Ticaret Borsası (ATB), süt sektörünün sorunlarını düzenlediği panelle gündeme getirdi.


BAKA Yönetim Kurulu,MAKÜ’de Toplandı Güncel BAKA Yönetim Kurulu,MAKÜ’de Toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu toplantısı Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) gerçekleştirildi.


Döşemealtı’nda Pazarlar Denetim Altında Döşemealtı Döşemealtı’nda Pazarlar Denetim Altında

Döşemealtı Belediyesi sağlık işleri birimi ve zabıta müdürlüğü kapalı Pazar alanlarında denetimlerini sürdürüyor. Belediye Veteriner Hekimi Tuncer Aksoy’un denetiminde pazar alanlarını denetleyen zabıta ekipleri kurallara uymayan esnafı uyarıyor.


Büyükşehir Belediyesi Kepez’i ağaçlandırıyor Güncel Büyükşehir Belediyesi Kepez’i ağaçlandırıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, Kepez ilçesindeki ana caddelerin orta refüj ve kaldırımlarına 3 haftada 2 bin 500 ağaç dikti.


Öztürk, Çetin’den görevi devraldı Siyaset Öztürk, Çetin’den görevi devraldı

365 delegenin oy kulandığı seçimde 268 delegenin oyunu alarak MHP Muratpaşa İlçe Başkanı olan Şaban Öztürk düzenlenen basın toplantısıyla Osman Çetin’den görevi devraldı.


Akdeniz Belediyeler Birliği toplandı Güncel Akdeniz Belediyeler Birliği toplandı

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, üye belediye başkanları ile birlikte Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret etti.


Manavgat Belediyesi’nden Kanlı Nigar Manavgat Manavgat Belediyesi’nden Kanlı Nigar

Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, önemli tiyatro gruplarını getirerek kent halkının kültürel ve sosyal gelişimine katkıda bulunuyor.


Başkan Sözen, küçük jimnastikçileri ağırladı Manavgat Başkan Sözen, küçük jimnastikçileri ağırladı

25 Şubat tarihinde Adana’daki Türkiye Jimnastik Şampiyonası’na katılacak olan minik sporcular, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.


Kemer Belediyesi’nden Çanakkale turu Kemer Kemer Belediyesi’nden Çanakkale turu

Kemer Belediyesi tarafından , Sosyal ve Kültürel Geziler kapsamında organize edilen turlardan birisi daha Kemer halkıyla buluşuyor…


Kıl dönmesini önemseyin Sağlık/Kadın Kıl dönmesini önemseyin

Medical Park Antalya Hastene Kompleksi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mehmet Güler, halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen ''pilonidal sinüs'' hastalığında erken tedavinin önemli olduğunu ve tedavide gecikmenin, apse oluşumuna ve fazladan iş-güç kayıplarına neden belirtti.


AKEV Divan Başkanlığı’na Orhan Tolunay seçildi Güncel AKEV Divan Başkanlığı’na Orhan Tolunay seçildi

(AKEV) Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı genel kurulu, vakıf üyelerinin, üniversite kurucu meclis üyelerinin, mütevelli heyeti üyelerinin, siyasilerin, işadamlarının, basın temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.


Acar'dan ABD'li Danışman sorusu Siyaset Acar'dan ABD'li Danışman sorusu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Adalet Bakanlığı’nın ABD ve İngiltere’den danışman hakim ve savcı istemesini TBMM gündemine taşıyarak, “Danışmanlık talebi hangi gerekçeden kaynaklanmıştır” dedi.


Muratpaşa Kreşi 1 yaşında Güncel Muratpaşa Kreşi 1 yaşında

Muratpaşa Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim alan minikler, kreşin birinci yıldönümünü maskeli balo ile kutladı. Miniklerin kutlamasına Başkan Evcilmen de katıldı.


ATB korosundan burslu öğrenciler yararına konser Kültür/Sanat ATB korosundan burslu öğrenciler yararına konser

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Türk Sanat Müziği Korosu, Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ASEK) yararına konser verdi.


Büyükşehir’den ücretsiz tenis kursu Spor Büyükşehir’den ücretsiz tenis kursu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 5-16 yaş grubu çocuk ve gençler için Lara Düden Park Spor Kompleksi’nde ücretsiz tenis kursları başlatıyor. Kursa başvuru için son tarih 15 Mart.


Akdeniz Sanayi Sitesi’nde Türkü rüzgarı esti Güncel Akdeniz Sanayi Sitesi’nde Türkü rüzgarı esti

Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde “Solo Türküler” konserinde esnaf ve mahalle sakinlerine bir konser verdi.


HKMO’da Ramazan Eciş’e yeni görev Güncel HKMO’da Ramazan Eciş’e yeni görev

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde 11. Dönem Yönetim Kurulu görevi devraldı. Ramazan Eçiş Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.


Rektör Kurtcephe'den Uğur ACAR'a İş Teklifi Güncel Rektör Kurtcephe'den Uğur ACAR'a İş Teklifi

Türkiye'de ilk yüz nakli gerçekleştirilen Uğur Acar, Akdeniz Üniversitesi Atatürk konferans salonunda gerçekleşen basın toplantısıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


İlçe Ziyaretlerine Devam Serik İlçe Ziyaretlerine Devam

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok sorunları yerinde tespit etmek adına başladığı ilçe ziyaretlerine Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odasını ziyaretiyle devam etti.


2015’te Pazar 100 Bini Bulacak! Otomotiv 2015’te Pazar 100 Bini Bulacak!

6 markada 36 ayrı motosiklet modelini Türkiye’de satışa sunan Ferco Motor, çatısı altında yer alan Vespa, Piaggio, Gilera, Aprilia, Moto Guzzi ve Derbi markalarıyla 2011 yılında satışlarında %20’lik bir artış sağladı.


Nora Buschmann gitarıyla büyüledi Kültür/Sanat Nora Buschmann gitarıyla büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1’inci Uluslararası Antalya Gitar Festivali kapsamında ünlü Alman gitar sanatçısı Nora Buschmann Antalyalılara unutulmaz bir konser verdi.


Eller Van’da Eğitim İçin Birleşiyor! Eller Van’da Eğitim İçin Birleşiyor!

23 Ekim 2011'de Van ve Erciş’te meydana gelen depremden bu yana acil yardımlarla birliktekalıcı projeleri de birer birer hayata geçiren Kimse Yok Mu, eğitimleri sekteye uğrayan Vanlı öğrenciler için ünlü Kayahan’ın kampanya yüzü olduğu “Tut Elinden” kampanyasını başlattı.


Başkan Akaydın, Yat Limanı Projesi çalışmalarını inceledi Güncel Başkan Akaydın, Yat Limanı Projesi çalışmalarını inceledi

Yat Limanı Projesi inşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, çalışmaların turizm sezonuna bitirileceğini söyledi. Bölge sakinleri de projeden memnun.


SporTurkey ve Hetex Fuarı için BAKA-ANFAŞ işbirliğine gidiyor Güncel SporTurkey ve Hetex Fuarı için BAKA-ANFAŞ işbirliğine gidiyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), SporTurkey ve Hetex Fuarları için Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) ile işbirliği yapacak.BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ve Antalya YDO Koordinatörü Alaattin Özyürek, ANFAŞ Genel Müdür Yardımcı Server Seçer ve Hetex Fuar Direktörü Arzu Yüngül ile biraraya geldi.


AK Parti Konyaaltı Teşkilatı’ndan Başka Üras'a ziyaret Kemer AK Parti Konyaaltı Teşkilatı’ndan Başka Üras'a ziyaret

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Osman Ali Eciş, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’ı GATAB’daki makamında ziyaret etti. Ziyarete Antalya’da GATAB’ın Kemer için yaptığı başarılı ve ses getiren projelerinin sıklıkla konuşulduğu dile getirildi.


Yardım meleği minikler Güncel Yardım meleği minikler

Özel Karınca Çocuk Yuvası’nın 3-6 yaş öğrencileri, evde kullanmadıkları oyuncakları ve çeşitli eşyaları Kepez Belediyesi’nin bünyesinde bulunan KEDAP’a hediye etti.


Asfaltta rekor üstüne rekor Güncel Asfaltta rekor üstüne rekor

Antalya yollarına 2010’da 100 bin ton asfalt dökerek rekora imza atan Büyükşehir Belediyesi, 2011 yılında 123 bin ton asfaltla yeni rekor kırdı. Büyükşehir Belediyesi’nin 2009’dan bu yana döktüğü asfalt toplamı 296 bin 505 ton oldu.


Turkcell’den çiftçinin yüzünü güldürecek kampanya Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell’den çiftçinin yüzünü güldürecek kampanya

Turkcell, Çiftçi Paketi üyesi müşterilerine yalnızca 299 TL ödeyerek hiçbir taahhütte bulunmadan Nokia C2-01 cep telefonuna sahip olma fırsatı sunuyor. 21 Şubat-21 Mayıs tarihleri arasında geçerli olacak kampanyadan faydalanan Turkcell’li çiftçiler, ayrıca 3 ay boyunca her ay 100 MB ücretsiz internet paketi kazanacak.


Sevimçok Kamyoncuların sorunlarını dinledi Güncel Sevimçok Kamyoncuların sorunlarını dinledi

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok Finike Kamyoncular Kooperatifini ziyaret ederek şoför esnafıyla görüşüp sorunları hakkında bilgiler aldı.


GATAB sorunları çözmeye devam ediyor Kemer GATAB sorunları çözmeye devam ediyor

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB); Arslanbucak Mahallesi’nin içme suyu ve kanalizasyon sorununu tamamıyla çözüme kavuşturacak 27,5 km’lik dev bir yatırım hamlesindeki çalışmalarını dur durak demeden sürdürüyor.


“Bebeğinizi beklerken bilinçlenin” Sağlık/Kadın “Bebeğinizi beklerken bilinçlenin”

Annelik, bir kadının yaşaması gereken en büyük mutluluk… Aynı zamanda dünyaya bir birey getirecek olmanın getirdiği büyük bir sorumluluk… Bu sorumluluk altında, anne adayları genellikle yoğun stres ve kaygı bozukluğu yaşar. Bu nedenle sağlıklı bir gebelik dönemi için bilgi sahibi olmak ve gerekli önlemleri önceden almak hamileliğin en önemli adımını oluşturur.


Balkan ve Türk itfaiyeciler Antalya’da toplandı Güncel Balkan ve Türk itfaiyeciler Antalya’da toplandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Balkan İtfaiye Sporları Federasyonu Genel Kurulu ve Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu toplantılarına ev sahipliği yaptı.


Psikolog Barış Ülkümen’den öğrencilere sınav tüyoları Güncel Psikolog Barış Ülkümen’den öğrencilere sınav tüyoları

Psikolog Barış Ülkümen, Büyükşehir Belediyesi’nin “Sınava Giden Yol” etkinliği kapsamında lise son sınıf öğrencilerine “Gençler Sınava Nasıl Hazırlanmalı?” konulu ücretsiz seminer verdi.


Mimarlar ve tasarımcılar 29 Mart’ta doğal taş için buluşacak Mimarlar ve tasarımcılar 29 Mart’ta doğal taş için buluşacak

Genç mimar, iç mimar ve tasarımcıları sektör temsilcileri ile buluşturmayı ve Türk doğal taşlarını daha yakından tanıtmayı hedefleyen İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), bu amaçla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliği ile “Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar” adlı projeyi hayata geçiriyor.


Antalya RUNTALYA MARATONU’nda buluşmaya hazır! Güncel Antalya RUNTALYA MARATONU’nda buluşmaya hazır!

Antalya’nın ve Türkiye’nin tanıtımına, turizme, sağlığa ve spora sağladığı katkı ile Antalya’nın vazgeçilmezi haline gelen Runtalya Maratonu 7. kez 04 Mart 2012 tarihinde tüm sporseverleri buluşturuyor.


Siyaset "Meslektaşlarımızla Birlikte Antalya İçin El Ele Vereceğiz"

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesinin 3-4 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceği genel kuruluna az bir süre kala başkan adayı Hasan Barış Barut basın ve kamuoyuna çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Siyaset "TOKİ Antalya'daki inşaatları kimlere yaptırdı?"

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, TOKİ’nin Gazipaşa ve Antalya’daki uygulamalarını TBMM gündemine taşıyarak, “Gazipaşa Hastanesi TOKİ’ye verildi mi? TOKİ’nin Antalya’daki inşaatlarını hangi firmalar yaptı?” diye sordu.


Akaydın Konyaaltı sakinleriyle buluştu Güncel Akaydın Konyaaltı sakinleriyle buluştu

Konyaaltı sakinleriyle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Akaydın, Antalya’nın dünyada ve Türkiye’de çöpünden para kazanacak ilk belediye olacağını söyledi.


Başkan Akaydın’a THK’dan ziyaret Siyaset Başkan Akaydın’a THK’dan ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş ve Yönetim Kurulu ziyaret etti.


Borajet’e Yılın Yurtiçi Havayolu Şirketi Ödülü Borajet’e Yılın Yurtiçi Havayolu Şirketi Ödülü

Şehirleri buluşturan havayolu Borajet, “TUTAP Uluslararası Başarı Oscarları” ödül töreninde “Yılın Yurtiçi Havayolu Şirketi” seçildi.


Antalya sevdalıları Kent Ormanı'nda buluştu Güncel Antalya sevdalıları Kent Ormanı'nda buluştu

Antalya gündemine dair konuların ele alındığı ve Antalya Sevdalıları Platformu tarafından gerçekleştirilen ‘Cuma Buluşmaları’nın bu haftaki adresi Kepez Kent Ormanı oldu.


Kepez’de basketbol şöleni başladı Spor Kepez’de basketbol şöleni başladı

Kepez Belediyesi’nin, düzenlediği Sokak Basketbolu Turnuvası’nda, geleceğin 12 Dev Adamları ve Pota’nın Perileri’nin parke üzerindeki mücadelesi başladı.


AKMEK Dokuma’da eğitim başladı Güncel AKMEK Dokuma’da eğitim başladı

Kepez Belediyesi’nin, ücretsiz sanat ve meslek eğitimi verdiği AKMEK’in, Dokuma kurs merkezi törenle hizmete açıldı.


Öğrenciler çay bahçesinde moral depoladı Güncel Öğrenciler çay bahçesinde moral depoladı

Özel AKEV Anadolu Lisesi 10 Fen-B ve 10 TS sınıfı öğrencileri hafta sonu sınıf öğretmenleriyle bir araya gelerek AKEV Çay Bahçesi’nde kahvaltı ettiler.


Kültür/Sanat "Love Me Back" sosyal medyada sınıfı geçti

TRT’nin uzun tartışmalar sonucu; Murat Boz, Hande Yener ve Atiye gibi birçok ünlü ismi eleyerek Eurovision için seçtiği Can Bonomo’nun ‘Love Me Back’ şarkısı ilk tanıtımından sonra müzik eleştirmenleri ve müzikseverlerden olumlu not aldı.


Çinli Kardeş’ten Muratpaşa’ya ziyaret  Güncel Çinli Kardeş’ten Muratpaşa’ya ziyaret

Muratpaşa Belediyesi’nin kardeş kenti Guilin’den gelen üniversite heyeti ve futbol takımı, Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti. Ziyaretin ardından, futbol takımları dostluk maçı yaptı.


Turnuvaya start, inşaata devam... Güncel Turnuvaya start, inşaata devam...

Antalya Yörükler Derneği Kepez’de yapımı devam eden Yörük Kültür Parkı’na basın gezisi düzenledi, ardından şöhretler karması ile Yörükler halı saha futbol turnuvasına start verdi.


Wall Street Institute'ün Üç Boyutlu Resmi Büyük İlgi Topladı Güncel Wall Street Institute'ün Üç Boyutlu Resmi Büyük İlgi Topladı

Dünyanın en büyük dil okulu Wall Street Institute (WSI) , 14. merkezi olan Antalya merkezinin açılışını, bir dizi etkinliklerle tanıtmaya devam ediyor.


Büyükşehir Basketbol Takımı Doğa Koleji'ne konuk oldu Spor Büyükşehir Basketbol Takımı Doğa Koleji'ne konuk oldu

Beko Basketbol Ligi’nin renkli ekiplerinden Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı Doğa Koleji’ne konuk oldu.


JCI Antalya’dan Strateji Kampı Güncel JCI Antalya’dan Strateji Kampı

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi 2.Strateji Kampı’nı Club Hotel Sera’da gerçekleştirdi.


Yaşlılarda kas erimesinin en önemli nedeni... Sağlık/Kadın Yaşlılarda kas erimesinin en önemli nedeni...

Gençlikte toplam vücut kütlesinin yaklaşık üçte birini oluşturan kas kütlesi, 75 yaşına kadar yarı yarıya azalıyor. 50’li yaşlarda başlayan kas gücündeki azalma 70’li yaşlarda özellikle sırt, kol, bel ve bacak kaslarında kuvvet kaybı olarak ortaya çıkıyor.


Teke Yöresinde Turizm Ziyaretleri Güncel Teke Yöresinde Turizm Ziyaretleri

Teke Yöresi Eğitim Kültür Derneği Başkanı Kahraman Köktürk, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay MYO Müdürü Selahattin Kanten Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik'e ziyarette bulundular.


Müşteri memnuniyetinde çıta yükseliyor! Teknoloji/Bilim/İnternet Müşteri memnuniyetinde çıta yükseliyor!

Vodafone Türkiye’nin kapsama kalitesine olan tam güvenini ortaya koymak üzere hayata geçirdiği “Akıllı Kapsama Teknolojisi”nin en önemli bileşenlerinden birini temsil eden Şebeke Operasyon Merkezi’nin resmi açılışı, 20 Şubat 2012 tarihinde BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Hasan Süel ve Jorge Fernandes’in katılımıyla gerçekleşti


Ayık: Ekonomi/Turizm Ayık: "Türkiye ve İspanya, 2012'nin kazananı olacak"

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Avrupa pazarında Türkiye’nin İspanya ile birlikte kazanan iki ülkesi olacağını söyledi.


Kepez’in hizmetiyle okul bahçesi güzelleşti Güncel Kepez’in hizmetiyle okul bahçesi güzelleşti

Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi idarecileri, kötü bir görünüm içerisindeki okulun bahçesini, peyzaj ve alt yapı çalışmasıyla güzelleştirdiği için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye plaket ve çiçekle teşekkür ettiler.


“Yaşamayı Beklerken” 3 Mart’ta Akdeniz Üniversitesi’nde Kültür/Sanat “Yaşamayı Beklerken” 3 Mart’ta Akdeniz Üniversitesi’nde

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren tanınmış gençlik tiyatro grubu “Tiyatro TEMPO” topluluğunun oynayacağı “Yaşamayı Belerken” adlı gençlik oyunu, 3 Mart’ta Antalya’da Akdeniz Üniversitesi’nde sanatseverlerle buluşacak.


Evcilmen: “Geçmişi Özlüyorum” Güncel Evcilmen: “Geçmişi Özlüyorum”

Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği (KEPSİAD) yönetim kurulu üyeleri Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti.


Sigarayla savaştılar, ödülleri kaptılar Güncel Sigarayla savaştılar, ödülleri kaptılar

Büyükşehir Belediyesi ile Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Sigara’ konulu kompozisyon yarışmasına katılan öğrenciler, sigaranın zararına dikkat çekti. Yarışmada dereceye giren öğrenciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın elinden ödüllerini aldı.


Acar, MİT Kanunu üzerine konuştu Siyaset Acar, MİT Kanunu üzerine konuştu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, MİT Kanunu değişikliğini eleştirerek, “Bu kanun MİT Kanunu değil, başbakanın adamları kanunudur. Başbakanın özel temsilcisini kurtarma kanunudur” dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...