Perşembe, 17 Ekim 2019
Konyaaltı Esnaf Kefalet’ten ‘Çanakkale Şehitleri’ fotoğraf sergisi Güncel Konyaaltı Esnaf Kefalet’ten ‘Çanakkale Şehitleri’ fotoğraf sergisi

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin katkılarıyla Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği tarafından “Çanakkale Şehitleri” konulu fotoğraf sergisi Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) açıldı


Çanakkale ruhu Kepez’de yaşatıldı Güncel Çanakkale ruhu Kepez’de yaşatıldı

Kepez Belediyesi 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yılı dolayısıyla Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde tören düzenledi. İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin sunduğu gösteri ile Çanakkale ruhu yeniden yaşandı.


“Almanya, Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından” “Almanya, Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından”

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Türk-Alman Diyalogu Forumu’nda konuşan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Almanya’nın Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından olduğunu ve 2010 yılı içerisinde iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin 27 milyar Avro olduğunu söyledi.


Manavgat Belediyesi’nden coşkulu anma töreni Manavgat Manavgat Belediyesi’nden coşkulu anma töreni

Manavgat Belediyesi’nin 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni anma günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Geriye Dönmeyi Asla Düşünmediler” isimli tiyatro gösterisi ve şiir dinletisi büyük beğeni topladı.


AKVAM’ın düzenlediği Türk-Alman Toplantısı başarıyla tamamlandı Güncel AKVAM’ın düzenlediği Türk-Alman Toplantısı başarıyla tamamlandı

Foruma Yabancı Düşmanlığı ve Kültürlerarası Açılım Damgasını Vurdu


Güncel "Model Birleşmiş Milletler"den Başarılarla Döndüler

Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği’nin katkılarıyla düzenlenen Birleşmiş Milletler’in Türkiye’de tek resmi olarak kabul ettiği ‘8. Model Birleşmiş Milletler’ toplantılarında, Antalya Koleji Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencileri, Norveç, Filipinler, Sırbistan ve Nijerya’yı başarı ile temsil ettiler.


Antalya Koleji 4. Matematik Festivali Yapıldı Güncel Antalya Koleji 4. Matematik Festivali Yapıldı

Antalya Koleji Liseler Matematik Bölümünün düzenlediği Antalya Koleji 4. Matematik Festivali, büyük bir coşku ve eğlence içinde Antalya Koleji Kampüsü’nde gerçekleşti.


AÜ, 10. Uluslararası Gastronomi Festivali’nden ödülle döndü Güncel AÜ, 10. Uluslararası Gastronomi Festivali’nden ödülle döndü

Tüm Aşçılar Federasyonu (TAF) ile "World Association of Cheefs Societies (WACS)-Dünya Şefler Birliği" desteğiyle düzenlenen "10. Uluslararası Gastronomi Festivali"nde Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri büyük başarı göstererek; 3 Bronz, 1 Merit ödül ile döndüler.


Şehit Ailesi ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası Güncel Şehit Ailesi ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Şehit Aileleri ve Gazilerine Devlet Övünç Madalyası verdi.


LIDOSK Karacaören'de yürüdü Güncel LIDOSK Karacaören'de yürüdü

Lykıa İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (LIDOSK), hafta sonu etkinlikleri kapsamında Karacaören Barajı'na günübirlik doğa yürüyüşü düzenledi


Ülken: “Kesintisiz Eğitim şart… Kızlara da…” Siyaset Ülken: “Kesintisiz Eğitim şart… Kızlara da…”

CHP il Başkanı Özer Ülken, “Çocuklar geleceğimizdir. Kızıyla erkeğiyle onları okutmak, geleceğe hazırlamak hepimizin öncelikli görevidir ve boynumuzun borcudur. Hiçbir çocuğumuzu diğerinden ayırmadan, 4+4+4 kesintili değil, 1+8+4 diye planladığımız kesintisiz ve zorunlu eğitim modelini öneriyoruz.”


Doğan Hızlan’dan “Al Yazma Anıtı”na övgü Güncel Doğan Hızlan’dan “Al Yazma Anıtı”na övgü

Al Yazma Anıtı’nı ziyaret eden gazeteci-yazar Doğan Hızlan, Al Yazma Anıtı’nın kadın ve töre cinayetlerinin görsel bir özeti olduğunu belirtti.


Doğumu en doğal haliyle yaşamak isteyen annelere “Naturel Doğum” Sağlık/Kadın Doğumu en doğal haliyle yaşamak isteyen annelere “Naturel Doğum”

Bir kadının hayatında, bir bebeğe hayat vermek eşsiz bir an… Bu anı yaşamak isteyen birçok anne adayı, doğum yöntemleri arasında tercihini sezaryen yerine normal doğumdan yana kullanıyor.


Özdilekpark AVM’de Çanakkale Sergisi… Kültür/Sanat Özdilekpark AVM’de Çanakkale Sergisi…

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 97. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında; Özdilekpark Alışveriş Merkezi’nde açılan Çanakkale Sergisi ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.


TTNET’ten, NETDİSK Mobil’le dosyaları cep ve tablette depolama olanağı Teknoloji/Bilim/İnternet TTNET’ten, NETDİSK Mobil’le dosyaları cep ve tablette depolama olanağı

TTNET, bulut bilişim üzerinde veri depolamaya olanak veren NETDİSK’i Android tabanlı cep telefonu ve tablet cihazlarda kullanıma sundu.


TESK, künefeyi Avrupa'da  tanıttı TESK, künefeyi Avrupa'da tanıttı

Münih Uluslar arası Zanaatkârlar Fuarında stand açıp, forum düzenleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), fuarda damak tadımız künefeyi ziyaretçilerin beğenisine sundu.


Toros Koleji Sınıf Annelerinden Kardeş Okula Anlamlı Ziyaret Güncel Toros Koleji Sınıf Annelerinden Kardeş Okula Anlamlı Ziyaret

Toros İlköğretim Okulu sınıf anneleri kardeş okul Hakkı Tatoğlu İlköğretim Okulu’na anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.


Döşemealtı’nda Şehitler Anıldı Döşemealtı Döşemealtı’nda Şehitler Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası etkinlikleri kapsamında Döşemealtı İlçe Meydanı’nda anma programı düzenledi.


İSTEK’ten 2 proje, TÜBİTAK Akdeniz Bölge Sergisi’nde Güncel İSTEK’ten 2 proje, TÜBİTAK Akdeniz Bölge Sergisi’nde

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinin biyoloji ve fizik dalında hazırladıkları bilimsel projeleri, TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nca düzenlenen 43. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’nda, Akdeniz Bölge Sergisi’nde sergilenmeye değer bulundu ve yarışmaya hak kazandı.


Tütüncü şehit aileleriyle birlikte fidan dikti Güncel Tütüncü şehit aileleriyle birlikte fidan dikti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Uncalı Mezarlığı içinde ki şehitlikte düzenlenen törende şehit aileleriyle bir araya geldi. Törenin ardından şehit Binbaşı Cahit Oğuz Özkan Kışlası’nda, şehitlerin adına fidan dikimi gerçekleştirildi.


Güncel "En iyi olmanın hayalini kurun"

Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerden, gelecekte kendilerinden çok daha iyi, belediye başkanı olmanın hayalini kurmalarını istedi.


Subaşı'dan Tütüncü'ye eser teşekkürü Güncel Subaşı'dan Tütüncü'ye eser teşekkürü

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'ni, Kepez'e kazandırdığı için Başkan Hakan Tütüncü'yü kutladı.


Envar Koleji’nden dayanışma kahvaltısı Güncel Envar Koleji’nden dayanışma kahvaltısı

“Aydınlık yarınlar” şiarıyla Antalya’daki eğitim-öğretim dünyasının önde gelen eğitim kurumlarından olan Özel Antalya Envar Koleji İlköğretim Okulu Öğretmenleri, birlik-beraberlik kahvaltısında bir araya gelerek dayanışma örneğini sergilediler.


CHP Muratpaşa’dan 18 Mart’a özel etkinlik Güncel CHP Muratpaşa’dan 18 Mart’a özel etkinlik

CHP Muratpaşa Gençlik Kolları Örgütü, 18 Mart Şehitler Günü’nde Yeni mahalle Semtevi’nde anma gecesi düzenledi.


Acar’dan yaş nedeniyle emekli olamayanlar için kanun teklifi Siyaset Acar’dan yaş nedeniyle emekli olamayanlar için kanun teklifi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, sigorta süresi ve prim gün sayısını doldurduğu halde yaş nedeniyle emekli olamayanların, sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanması için kanun teklifi verdi.


ANTDOB’un daimi  Müdürü Nilay Genç Çebi  oldu Kültür/Sanat ANTDOB’un daimi Müdürü Nilay Genç Çebi oldu

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü asli müdürlük görevine Nilay Genç Çebi getirildi.Temmuz 2010 tarihinde Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin müdürü olan ve o tarihten bu yana vekaleten müdürlük görevini yürüten Genç Çebi, asaletini almasıyla birlikte artık kurumun daimi müdürü oldu.


“Van için Türkiye Kumbarası”na VİKO’dan Destek Ekonomi/Turizm “Van için Türkiye Kumbarası”na VİKO’dan Destek

Turkcell’in, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde başlattığı “Van İçin Türkiye Kumbarası” projesine ‘VİKO Elektrik ve Elektronik End. ve San. Tic. A.Ş.’den gönüllü destek geldi.


‘Yazının Rengi’ sergisi Çarşamba günü açılıyor Kültür/Sanat ‘Yazının Rengi’ sergisi Çarşamba günü açılıyor

Ressam Hasan Rastgeldi’nin resimleri ve köşe yazarı Bekir Coşkun’un yazılarından oluşan ‘Yazının Rengi’ sergisi, Çarşamba günü AKM’de açılacak. Bekir Coşkun, aynı gün vatandaşla buluşacak.


Kültür/Sanat "Bir Hürriyet Türküsü" Fotoğraf Sergisi açıldı

Konyaaltı Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 97. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle “Bir Hürriyet Türküsü” Fotoğraf sergisi açtı


Güncel "5. Uluslar arası Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi” sona erdi

Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi ve YÖRSİAD tarafından iş fırsatları yaratarak istihdama katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ve tüm sektörlerden firma yetkililerinin iş arayan adaylar ile bir araya getirildiği, kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylara da destek fırsatları sunan "5.ULUSLARARASI AKDENİZ GİRİŞİMCİLİK VE İŞ FIRSATLARI ZİRVESİ" nin kapanış kokteyli Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.


Vali Altıparmak Şehit Aileleri İle Birlikte Şehitler Anısına Fidan Dikti Güncel Vali Altıparmak Şehit Aileleri İle Birlikte Şehitler Anısına Fidan Dikti

Şehit Binbaşı Cahit Oğuz Özkan Kışlası’nda ilimizdeki 180 şehidin anısına gerçekleşen fidan dikim törenine Vali Dr. Ahmet Altıparmak, eşi Özden Altıparmak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Süleyman Teke, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Şehit Aileleri dernek temsilcileri ve üyeleri ile davetliler katıldı.


Muratpaşa, Kemer’den 1 puanı kopardı Spor Muratpaşa, Kemer’den 1 puanı kopardı

Süper Amatör Lig’in 23. haftasında Muratpaşa Belediyespor, deplasmanda Yeni Kemer Belediyespor ile 2-2 berabere kaldı.


Zirveden denize paraşütler kanatlanıyor Kemer Zirveden denize paraşütler kanatlanıyor

Olympos Teleferik tarafından Tahtalı Dağı’nın zirvesinden başlatılan yamaç paraşütü uçuşları, kış döneminin ardından Nisan’la birlikte yeni sezonu açıyor.


Antalya Ülkü Ocakları’ndan Şiir Dinletisi Siyaset Antalya Ülkü Ocakları’ndan Şiir Dinletisi

Antalya Ülkü Ocakları 17 Mart Cumartesi akşamı 19.30’da AKM Perge Salonu’nda “Bir Güzel Ülkü” adlı şiir dinletisi düzenledi.


“Gençlerimizi mesleğimizde görmekten gurur duyarız” Güncel “Gençlerimizi mesleğimizde görmekten gurur duyarız”

16-17-18 Mart tarihlerinde devam edecek olan farklı sektörlerden firmaların katıldığı 5. Uluslararası Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi’nde stant oluşturan Vergi Denetim Kurulu, gençlere Vergi Müfettişliği hakkında bilgi verdi.


“Tüm Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun” Güncel “Tüm Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun”

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok Çanakkale Zaferi’nin 97. Yıl Dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak, “Çanakale’de bu vatan için gözünü dahi kırpmadan can veren tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum” dedi


Ağaç katliamına yetkililer ilgisiz Güncel Ağaç katliamına yetkililer ilgisiz

Antalya Muratpaşa İlçesi Ermenek mahallesinde yüzlerce yıllık çam ağaçlarının kesilmesine, pazar günü dahil devam ediliyor.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Kemer’e kardeş şehir Kemer Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Kemer’e kardeş şehir

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük’ün eşi Sayın Gülin Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dt. Şerife Ünverdi ve eşi Sayın Öztürk Ünverdi’nin 15 -18 Mart tarihleri arasındaki Antalya gezisi 17 Mart 2012 Cumartesi günü Kemer’de gerçekleşti.


MHP Antalya İl Başkanı A. Adnan KAYA'nın 18 Mart Mesajı Siyaset MHP Antalya İl Başkanı A. Adnan KAYA'nın 18 Mart Mesajı

MHP Antalya İl Başkanı A. Adnan Kaya 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaya'nın yayınlanan mesajı aynen aşağıdaki gibidir.


Çalışma Bakanı Ünverdi’den YÖRSİAD’ a teşekkür Kemer Çalışma Bakanı Ünverdi’den YÖRSİAD’ a teşekkür

Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (YÖRSİAD) davetlisi olarak geldiği Antalya'da bulunan KKTC Başbakanı İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük ve KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi Kemer’e bir ziyaret gerçekleştirdi.


Subaşı’nın keçileri çok sevimli… Güncel Subaşı’nın keçileri çok sevimli…

Eski Başkan Subaşı siyasetten uzak keçi üretimi yapıyor…


Büyükşehir’den kadınlara anlamlı hediye Güncel Büyükşehir’den kadınlara anlamlı hediye

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Rehberler Odası, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü hediyesi olarak yaklaşık 2 bin kadını Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu Yarımadası’na götürdü.


Kardeş şehir Nürnberg’ten AGC’ye ziyaret Güncel Kardeş şehir Nürnberg’ten AGC’ye ziyaret

Nürnberg Belediyesi ve Bavyera Eyaleti Belediyeler Birliği Başkanı Dr. Ulrich Maly ile beraberindeki meclis üyeleri, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.


Ahmet Telli şiiri üzerine Kültür/Sanat Ahmet Telli şiiri üzerine

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 15. Altın Portakal Şiir Sempozyumu’nda, geçen yıl ‘Nida’ adlı şiir kitabıyla Altın Portakal Şiir Ödülü’nü alan Ahmet Telli’nin şiiri tartışıldı.


Vali Altıparmak'tan Aksu Sevgi Köyü inşaatına inceleme Güncel Vali Altıparmak'tan Aksu Sevgi Köyü inşaatına inceleme

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Aksu Sevgi Köyü inşaatında İncelemelerde Bulundu


Başkan Akaydın: Yerel yönetimler devredışı bırakılmak isteniyor Güncel Başkan Akaydın: Yerel yönetimler devredışı bırakılmak isteniyor

‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı’ ile ilgili görüşlerini bildiren Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr Mustafa Akaydın, “Tasarının yasalaşması halinde yetki genel olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na verilecektir. Bu da yerleşmelerin asıl sorumlusu olan yerel yönetim birimlerinin devredışı bırakılmasına neden olacaktır” dedi.


Hayırseverden 2 okul Güncel Hayırseverden 2 okul

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Hayırsever Güneş Ailesi İle 2 Okul Protokolüne İmza Attı


Vali Altıparmak’a Nürnberg heyetinden ziyaret Güncel Vali Altıparmak’a Nürnberg heyetinden ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Nürnberg Belediye Başkanı Dr. Maly Ulrich ve Beraberindeki heyeti Kabul Etti


AKMEK'ten Çanakkale sergisi Güncel AKMEK'ten Çanakkale sergisi

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. Yıldönümü dolayısıyla "Çanakkale" konulu resim. rölyef ve filografi sergisi düzenledi.


Antalya şehit temalı parkına kavuştu Güncel Antalya şehit temalı parkına kavuştu

Kepez Belediyesi’nin, şehit ve kahramanlık temalı bir proje ile yenilediği Şehitler Parkı, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıldönümünde hizmete açıldı.


2011 LYS’de Toros Akdeniz Fen Lisesi Antalya birincisi, Türkiye sekizincisi… Güncel 2011 LYS’de Toros Akdeniz Fen Lisesi Antalya birincisi, Türkiye sekizincisi…

Özel Toros Akdeniz Fen Lisesi 2011 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) genel sıralamada Matematik, Geometri, Fizik, Biyoloji branşlarında ANTALYA BİRİNCİSİ, Biyoloji’de TÜRKİYE SEKİZİNCİSİ, Geometride ise Türkiye ONUNCUSU oldu.


Ağaç Katliamı Sürüyor Güncel Ağaç Katliamı Sürüyor

Antalya Muratpaşa İlçesi Ermenek Mahallesinde yapımına başlanan yol inşaatı için yüzlerce yıllık ağaçlar kesiliyor.


834 TL Taksitle Lancia Delta Kampanyası! Otomotiv 834 TL Taksitle Lancia Delta Kampanyası!

Lancia Türkiye, 31 Mart’a kadar devam edecek satış kampanyası çerçevesinde 24 bin 950 Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatına sahip yeni Lancia Delta modeli için Koç Fiat Kredi desteğiyle avantajlar sunan kredi kampanyasıyla dikkat çekiyor.


Enç, Döşemealtı’nı ziyaret etti Siyaset Enç, Döşemealtı’nı ziyaret etti

AK Parti Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Döşemealtı’da vatandaşlarla buluştu. İlk olarak Döşemealtı Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Mayıslar’ı ziyaret eden Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, kadın kolları ve ilçe yöneticileri ile buluştu.


Döşemealtı’ndan Çanakkale Sergisi Döşemealtı Döşemealtı’ndan Çanakkale Sergisi

Döşemealtı Belediyesi ve Antalya Türk Ocakları Şubesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde Yeniköy İlköğretim Okulu’nda fotoğraf sergisi açtı.


İSTEK’li öğrenciler kıyasıya yarıştı Güncel İSTEK’li öğrenciler kıyasıya yarıştı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5’inci sınıf öğrencileri, 'Q&A'(Question&Answer) bilgi yarışmasında kıyasıya yarıştı.


Osman Çetin  seçim startını verdi Siyaset Osman Çetin seçim startını verdi

MHP Muratpaşa eski İlçe Başkanı Osman Çetin, 1 Nisan'da yapılacak olan MHP Antalya 10. Olağan İl Kongresi öncesi İl Başkan Adaylığını açıklamadan seçim çalışmalarına başladı.


Geleceğin liderleri yetişiyor Güncel Geleceğin liderleri yetişiyor

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Liderlik Akademisi Geleceğin Liderlerini Yetiştiriyor


Başkanlar Açılışta Buluştu Güncel Başkanlar Açılışta Buluştu

İş sağlığı ve iş güvenliği sektöründe faliyet gösteren Söz1 Ltd. Şti. Akdeniz Bölge Müdürlüğü açılışını düzenlediği kokteyl ile yaptı.


Siyaset "Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz"

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Osman Çilsal Çanakkale şehitlerini anma mesajı yayınladı.


Çanakkale Şehitleri Antalya'da Anıldı Güncel Çanakkale Şehitleri Antalya'da Anıldı

Çanakkale Zaferinin 97. Yıl dönümü ve şehitleri anma günü münasebetiyle Antalya Uncalı şehitlik anıtında bir tören düzenlendi.


Yörükler Derneği'nden Uncalı Şehitliği'ne ziyaret Güncel Yörükler Derneği'nden Uncalı Şehitliği'ne ziyaret

Yörükler Derneği Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve Yönetim Kurulu üyeleri 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi nedeniyle Uncalı Şehitliği'ni ziyaret etti.


“Antalya’daki muhtarlarımızda iş var” Güncel “Antalya’daki muhtarlarımızda iş var”

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ile Antalya Muhtarlar Derneği arasında işsizliğin önlenmesi ve istihdamın sağlanması amacıyla eğitim ve işbirliği protokolü imzalandı.


MEKSA ve AESOB’dan  Expo’da İstihdam Standı Güncel MEKSA ve AESOB’dan Expo’da İstihdam Standı

İŞ-KUR, TESK ve MEKSA Vakfı tarafından imzalanarak Türkiye Genelindeki 25 Bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan “Yerelden Genele Dezavantajlı Gruplar İçin Meslek Eğitim Protokolü” kapsamında düzenlenen kurslara katılımı daha fazla sağlamak için MEKSA ve AESOB tarafından Expo Center’da bir tanıtım standı açıldı.


Bir Tweetle Gelen Yemekhane Bir Tweetle Gelen Yemekhane

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin yemekhane istekleri doğrultusunda YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’e attıkları tweet, yemekhanenin yapılmasını sağladı.


“Çanakkale’de destan yazanlara minnettarız” Güncel “Çanakkale’de destan yazanlara minnettarız”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın “Türk Milleti, Çanakkale’de emperyalizme karşı 18 Mart 1915 tarihinde unutulmayacak bir destan yazmıştır.” Dedi.


Kavşaklarda şerit genişletme ve sinyalizasyon çalışmaları yapıldı Güncel Kavşaklarda şerit genişletme ve sinyalizasyon çalışmaları yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, şehiriçi yol ağının daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla bölgesel kavşak ve sinyalizasyon çalışmalarını sürdürüyor.


Konyaaltı Belediyesi’nden motivasyon semineri  Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden motivasyon semineri

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Motivasyon Seminerine Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başkan yardımcıları, müdürler ve personel katıldı


Köse: “Mukaddes emaneti yükseğe taşıyacağız” Güncel Köse: “Mukaddes emaneti yükseğe taşıyacağız”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişe ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürülen medeniyet yürüyüşünün de en önemli ilham kaynaklarından biri olarak görmek gerektiğini söyledi.


Şiirin Altın Portakal’ı Mahmut Temizyürek’in Kültür/Sanat Şiirin Altın Portakal’ı Mahmut Temizyürek’in

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından verilen 16. Altın Portakal Şiir Ödülü Mahmut Temizyürek’e değer görüldü.


“İbret Dolu Bir Derstir!” Güncel “İbret Dolu Bir Derstir!”

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın; “Milletimiz emperyalist güçlerin karanlık emellerine asla boyun eğmeyecek, onların her türlü hile ve desiselerini boşa çıkarmayı bilecektir” dedi.


Gönül Dostları Suriye konusunu tartıştı Güncel Gönül Dostları Suriye konusunu tartıştı

Araştırmacı yazar Mehmet Ali Gülerce’nin konuk olduğu Adonis Otel’deki gönül dostları sofrasında Ortadoğu ve Suriye konusu tartışıldı.


Başkan Arı'dan anlamlı mesaj Güncel Başkan Arı'dan anlamlı mesaj

İl Genel Meclisi Başkanı Av Cavit Arı “Şu an vatan toprakları üzerinde alnımız açık başımız dik bir şekilde yaşıyor isek bunu, göğsünü siper etmiş Mustafa Kemal Atatürk ile şehit ve gazilerimize borçluyuz” dedi.


Antalya şiir konuşuyor!		Kültür/Sanat Antalya şiir konuşuyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen Altın Portakal Şiir Ödülü etkinlikleri Akdeniz Üniversitesi Olbia B Salonu’nda gerçekleşen panellerle başladı.


Başkan Üras “Çanakkale, En Destansı Zaferlerimizden” Kemer Başkan Üras “Çanakkale, En Destansı Zaferlerimizden”

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Sevimçok, “Antalya’nın Kendi Kültürüyle Yaşaması Gerekiyor” Güncel Sevimçok, “Antalya’nın Kendi Kültürüyle Yaşaması Gerekiyor”

Basın ziyaretleri kapsamında Antalya’nın en eski gazetelerinden birisi olan Hürses Gazetesini ziyaret eden AESOB Başkanı Sevimçok, gazete yetkilileriyle yaptığı sohbet esnasında geçmişe giderek çok duygulu anlar yaşadı ve amaçlarının Antalya’ya ve esnafa hizmet etmek olduğunu söyledi.


2013 ilkbahar/yaz moda trendlerini uzmanlar anlatacak 2013 ilkbahar/yaz moda trendlerini uzmanlar anlatacak

Ege Bölgesi’nde ihracatın ve istihdamın lokomotifi Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği organizasyonunda 2013 İlkbahar-Yaz Moda Trendleri Semineri’nde buluşuyor.


ÉEOSE Kaş ve Kirpik Serumu, Selçuk Ecza Deposu Fuarında… Teknoloji/Bilim/İnternet ÉEOSE Kaş ve Kirpik Serumu, Selçuk Ecza Deposu Fuarında…

Dermokozmetik alanında son yılların en büyük buluşu ÉEOSE Kaş ve Kirpik serumu, 13 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında Antalya’da eczacılarla buluşuyor.


Kepez’de Çanakkale Zaferi konuşuldu Güncel Kepez’de Çanakkale Zaferi konuşuldu

Kepez Belediyesi tarafından EBKM’de düzenlenen “Bir Destandır Çanakkale” adlı konferansta konuşan eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlu, Çanakkale ruhunu izleyenlerle paylaştı.


Başkan Akaydın öğrencilerle buluştu Güncel Başkan Akaydın öğrencilerle buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, öğrencilere meslek sahibi olduktan sonra siyasete atılması önerisinde bulunarak, “Birbiriyle yumrukla değil, hoşgörüyle tartışabilen siyasetçilere ihtiyacımız var” dedi.


“İşsizliğin Azalmasında Aslan Payı Kamunun” Ekonomi/Turizm “İşsizliğin Azalmasında Aslan Payı Kamunun”

Hanehalkı işgücü araştırması 2011 Aralık dönemi sonuçları TUIK tarafından açıklandı.


KKTC Başbakanı’ndan Başkan Akaydın’a ziyaret Güncel KKTC Başbakanı’ndan Başkan Akaydın’a ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret eden KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Antalya’nın KKTC ile ilişkilerinin çok önem taşıdığını söyledi.


 “Türkiye Kumbarası”na destek yağdı “Türkiye Kumbarası”na destek yağdı

“O Ses Türkiye” finalistleri, şarkılarını VAN için seslendirdi, “Türkiye Kumbarası”na destek yağdı


Kepez yavru vatanla kardeş oldu Güncel Kepez yavru vatanla kardeş oldu

KKTC Başbakanı İrsen Küçük şahitliğinde Kepez Belediyesi ile Beyarmudu Belediyesi arasında "kardeş şehir" protokolü imzalandı.


Acar tarım ilaçlarını sordu Siyaset Acar tarım ilaçlarını sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, tarımda kullanılan zirai ilaçların, kanser vakalarının artışı üzerindeki etkisini gündeme getirirken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2002’de 54 bin ton olan zirai ilaç kullanımının 2010 yılında 38 bin tona düştüğünü söyledi.


Dünya Hafıza Şampiyonu Toros Akdenizli Öğrencilerle Buluştu Güncel Dünya Hafıza Şampiyonu Toros Akdenizli Öğrencilerle Buluştu

Toros Akdeniz Anadolu-Fen Lisesi öğrencileriyle buluşan Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar “Hafıza Eğitimi- Mega Hafıza” konulu konferans verdi. Duyar, konferansta öğrencilere sorularak sorarak, beyinlerini farklı kullanmalarını sağladı.


Başkan Sözen’den en anlamlı görsellik Manavgat Başkan Sözen’den en anlamlı görsellik

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in girişimleriyle hazırlanan Türkbeleni duvarındaki Ulu Önder Atatürk’ün hayatından kesitlerin sunularak hazırlanan ışıklı Atatürk panoları, vatandaşlar tarafından “En anlamlı görsellik” olarak değerlendirildi


“Sivil toplum; insanlığın vicdanıdır…” Güncel “Sivil toplum; insanlığın vicdanıdır…”

Dünya Tüketiciler Günü’nü değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkan Vekili Orhan DURMUŞ,“Sivil toplum, modern yönetim anlayışının temeli ve eşit paydaşıdır” dedi.


Tütüncü gençlerle Antalya’yı konuştu Güncel Tütüncü gençlerle Antalya’yı konuştu

Başkan Hakan Tütüncü, söyleşide bir araya geldiği Hızır Reis Anadolu Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ile kentin problemlerini, geleceği ve eğitimi konuştu.


Eğitim-Sen Hükümetin Aşamalı Eğitim Modelini Protesto Etti Güncel Eğitim-Sen Hükümetin Aşamalı Eğitim Modelini Protesto Etti

KESK’e bağlı Eğitim-Sen’de örgütlü milyonlarca öğretmen bugün okullarından sevk alarak alanlara indi ve hükümetin zorunlu eğitimi 4+4+4 şeklinde aşamalı olarak 12 yıla çıkaran yasa teklifini protesto etti.


Personelden Moral Tatlısı Spor Personelden Moral Tatlısı

MedicalPark Antalyaspor’un bu hafta sonu oynanacak Eskişehirspor maçına moralli hazırlanabilmesi için tüm kulüp personeli de seferber oldu.


Başkana Sürpriz Kutlama Spor Başkana Sürpriz Kutlama

MedicalPark Antalyaspor Yönetim Kurulu'nun dün yapılan toplantısı sonrasında, Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında Eskişehirspor ile oynayacağı karşılaşma için Hasan Subaşı Tesislerinde kampta bulunan Kırmızı - Beyazlı takımımızın teknik ekibi ve futbolcuları sürpriz yaparak Başkan Hasan Y. Akıncıoğlu'nun doğum gününü kutladı.


ATSO Başkanı Budak’tan Antalyaspor için dayanışma çağrısı Spor ATSO Başkanı Budak’tan Antalyaspor için dayanışma çağrısı

ATSO Başkanı Budak, “Üyelerimizi ve bütün Antalyalıları Cumartesi günü yapılacak Eskişehirspor maçına çağırıyoruz. Antalya, kulübüne sahip çıktığını göstermelidir. Gün dayanışma günüdür” dedi.


AGD’de ’’Çanakkale Şehitleri’ni  ve Mehmet Akif ERSOY’’u  unutmadı Güncel AGD’de ’’Çanakkale Şehitleri’ni ve Mehmet Akif ERSOY’’u unutmadı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Antaya Subesi tarafından düzenlenen’’Çanakkale Şehitleri’ni ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı Coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.


Çevreci öğrencilere Başkan Ahmet Can’dan ziyaret Kemer Çevreci öğrencilere Başkan Ahmet Can’dan ziyaret

2011 yılında Ulusal Ajansa başvuru yaparak kabul gören Antalya İlindeki 3 koordinatör okuldan biri olan Çamyuva Rukiye Koç İlköğretim Okulunda büyük sevinç var.


Kepez Büyükşehir’i yendi Spor Kepez Büyükşehir’i yendi

Kepez Belediyespor Kulübü Genç Erkekler Basketbol Takımı, Antalya Yerel Basketbol Ligi grup müsabakalarında şampiyon olarak, Anadolu Şampiyonası’nda Antalya’yı temsil etme hakkını kazandı.


YGS Denemesinde Antalya ikinciliği... Güncel YGS Denemesinde Antalya ikinciliği...

YGS denemesinde Toros Akdeniz Fen Lisesi öğrencisi ANTALYA İKİNCİSİ oldu


Sırada Dünya Şampiyonası Var Spor Sırada Dünya Şampiyonası Var

Dünya Şampiyonluğu’na Bir Adım Kaldı: Toros Yağmur Masa Tenisinde TÜRKİYE ŞAMPİYONU


Chepstar 2012'den Savoy Ottoman'a Jüri Özel Ödülü Güncel Chepstar 2012'den Savoy Ottoman'a Jüri Özel Ödülü

Antalya Chef Club Aşçılar Birliği tarafından 3.sü gerçekleştirilen “CHEF STAR 2012 Mutfağın Oskarları “ Aşçılar Yarışmaları muhteşem bir gala gecesi ile sona erdi.


Bauhaus'dan İstanbul ve Antalya'ya dev yatırımlar Ekonomi/Turizm Bauhaus'dan İstanbul ve Antalya'ya dev yatırımlar

Atölye, Ev ve Bahçe Uzmanı BAUHAUS İstanbul Kağıthane ve Antalya Kepez’de… BAUHAUS’un Türkiye’deki büyük ölçekli yatırımları peşpeşe hizmete açılacak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...