Çarşamba, 19 Haziran 2019
Piyano Festivali’nde ücretsiz “Halk” konserleri Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde ücretsiz “Halk” konserleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı Uluslararası Antalya Piyano Festivali 12’nci yılında da ücretsiz halk konserleriyle kentin her noktasına ulaşabilmeyi hedefliyor.


Çevre yolu Antalya’nın vitrini olacak Güncel Çevre yolu Antalya’nın vitrini olacak

Kepez Belediyesi, Gazi Bulvarı’nın, görsel kirliliğin yaşandığı Düdenbaşı Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki bölümünü, ışıklı, su oyunlu su havuzlarının, peyzaj çalışmasının yer aldığı proje çalışmasıyla Antalya’ya yaraşır hale getiriyor.


İstek’te okul aile birliği seçimi Güncel İstek’te okul aile birliği seçimi

İSTEK Antalya Yeditepe Kolejinde, 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri, okulda yapılan seçimle belirlendi.


Kepez’e 248 milyon TL yatırım Güncel Kepez’e 248 milyon TL yatırım

Her bölgeyi ve her kesimi kucaklayan bir anlayışla hareket eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa ilçesindeki Demircakara ve Yeşilbahçe muhtarlıklarının daveti üzerine ziyaret gerçekleştirdi.


Milletvekili Recep Özel ile Ufuk Turu Siyaset Milletvekili Recep Özel ile Ufuk Turu

TBMM 24. Dönem Isparta Milletvekili Recep Özel, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nı (BAKA) ziyaret etti. BAKA’nın sürdürdüğü çalışmaları ve faaliyetlerini takdirle takip ettiğini belirten Milletvekili Özel, bölge milletvekilleriyle birlikte Kalkınma Ajansı’nın tüm çalışmalarına destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.


Check-Up’la erken tanı Sağlık/Kadın Check-Up’la erken tanı

Herhangi bir hastalık olmadan yapılan genel sağlık taraması check-up, erken teşhis açısından büyük önem taşıyor. Uzmanlar, sağlıklı bir hayat sürdürmek isteyenlerin periyodik olarak check-up yaptırmasını öneriyor.


TÜRK-İŞ ile TES-İŞ TEİAŞ’ ta Siyaset TÜRK-İŞ ile TES-İŞ TEİAŞ’ ta

Kısa adı TES-İŞ olan TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Hacı Mevlüt Ünal Başkanlığı’nda Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) 19. İletim ve İşletme Grup Müdürlüğü’nde toplantı yaptı.


“Eşit işe eşit ücret aldatmacası” Siyaset “Eşit işe eşit ücret aldatmacası”

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Kamu çalışanlarının mali haklarını düzenleyen 666 sayılı KHK ile kamu çalışanları arasındaki eşitsizlik daha da artmış, öğretmen ve diğer eğitim-bilim çalışanları ise yok sayılmıştır.” dedi.


Güney Afrika Turizm Bakan Yardımcısı’ndan ATSO’ya ziyaret Siyaset Güney Afrika Turizm Bakan Yardımcısı’ndan ATSO’ya ziyaret

Güney Afrika Cumhuriyeti Turizm Bakan Yardımcısı Tokizile Xasa ve Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Tebogo Seokolo ve Bakanlık bürakratları, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’ın daveti üzerine ATSO’yu ziyaret ettiler.


EVGÖR’den Öğretmenlere özel kampanya! EVGÖR’den Öğretmenlere özel kampanya!

Türkiye’nin katile ödüllü mobilya markası EVGÖR, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel bir fırsat kampanyası başlattı. Kampanya sayesinde, yeni evlenecek olan ya da evini yenilemek isteyen Öğretmenler, Kasım ayı sonuna kadar EVGÖR Mobilya’dan yapacakları tüm alışverişlerde ekstra %10 indirimden yararlanabilecek.


Zeytinde pazar hedefi Irak Ekonomi/Turizm Zeytinde pazar hedefi Irak

Türk zeytin ve zeytinyağı sektörü, son 4 sezonda ihracatta yaşadığı kan kaybına rağmen artış kaydettiği birkaç ülke arasında yer alan Irak’a olan ihracatını daha da artırmak için Irak-Erbil’de 21-24 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan Agrofood-Irak Fuarı’na Türk ikinci kez katılacak. Irak özellikle sofralık zeytin ihracatçılarının hedef pazarı konumunda.


Muratpaşa’nın ilk rakibi Çek Cumhuriyeti Spor Muratpaşa’nın ilk rakibi Çek Cumhuriyeti

Challenge Kupası’nda mücadele eden Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, 4. Tur da Çek Cumhuriyeti’nden VS Sokol Pisek takımı ile eşleşti.


Kardeşinden alınan kök hücre ile 2. hayat Güncel Kardeşinden alınan kök hücre ile 2. hayat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Onkoloji ve Stem Hücre Transplantasyon Ünitesi Direktörü Prof. Dr. Yener Koç tarafından, Akut Myeloid Lösemi rahatsızlığı nedeni ile hastaneye kaldırılan İsa Büyüköztürk'e kardeşinden alınan haploidentik kök hücre (tam uyumlu olmayan) allojenik ilik başarıyla nakledildi.


Club Med Palmiye Tatil Köyü çağ atladı Kemer Club Med Palmiye Tatil Köyü çağ atladı

Kemer’in en önemli tatil köylerinden birisi olan ve geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren, tüm dünyada hızla yayılan Green Globe Sertifika sistemine geçen Club Med Palmiye Tatil Köyü, sistemin hayat geçmesi ile hem çevreye olan katkısı hem de ekonomik olarak elde ettiği katkı ile sistemin keyfini yaşıyor.


Envar’da hijyen mutfak Güncel Envar’da hijyen mutfak

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları, bünyesindeki öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanlarını kendi mutfağında en hijyenik ortamda hazırladığı yemekler ile sağlıklı beslenmelerini sağlıyor.


Şampiyonlar TED Antalya Kolejinde Güncel Şampiyonlar TED Antalya Kolejinde

Türk motor sporları tarihinin uluslararası alanda en başarılı ralli pilotu unvanını taşıyan Volkan IŞIK ve Halim ATEŞ, TED Antalya Kolejinde öğrencilerle buluştu.


Ekonomik ve Bilimsel Danışma Kurulu üyeliğine Boztosun seçildi Güncel Ekonomik ve Bilimsel Danışma Kurulu üyeliğine Boztosun seçildi

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. N. Ayşe Odman Boztosun, Avrupa Patent Ofisi (European Patent Office - EPO)'nin yeni oluşturulan Ekonomik ve Bilimsel Danışma Kurulu'na davet edildi.


STDM Yörükleri ziyaret etti Güncel STDM Yörükleri ziyaret etti

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM)’nin planlı faaliyetleri kapsamında Antalya Yörükler Derneği ile bir araya geldi.


Mertcan’ın büyük başarısı Güncel Mertcan’ın büyük başarısı

Iseworld ve Globalise ‘in TED Genel Merkezi ile ortaklaşa yürüttüğü “Globalise TED Okulları 2011-2012 öğretim yılı ABD Burslu Öğrenci Değişim Programı” sonuçlandı.


Çevreci minikler çevre duyarlılıklarını resme döktüler Manavgat Çevreci minikler çevre duyarlılıklarını resme döktüler

Manavgat Kızılağaç’ta bulunan Club Nena, Eko okul sponsoru oldukları Ünal Akpınar İ.Ö.O. ana sınıfı öğrencilerini okullarında ziyaret ederek, kısa bir süre önce otele yaptıkları geziyi takiben çevre konulu bir resim yarışması düzenledi.


ABT’den öğretmenlere jest Kültür/Sanat ABT’den öğretmenlere jest

2011–2012 sezonunda perdelerini Orhan Kemal’in unutulmaz eseri “Tersine Dünya” ile açan Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, öğretmenleri unutmadı.


Türel’den müjde! Siyaset Türel’den müjde!

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katıldığı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında, vatandaşların, 2 B arazilerinde geçmişte ödediği ecrimisil bedellerinden, yapı bedellerinin düşülerek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.


“Çocuklara yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır” Siyaset “Çocuklara yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır”

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı ‘Çocuk Hakları Haftası’ sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.


Kepez’de gönül sohbetleri Güncel Kepez’de gönül sohbetleri

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal ve kültürel etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.Her hafta düzenlenecek olan ve ilki Kent Ormanı Osmanlı Otağında gerçekleştirilen “Kepez’de Gönül sohbetleri” programı, Tasavvuf ve Divan Edebiyatı sevenlerini bir araya getirdi.


MHP’de beklenmeyen istifa! Siyaset MHP’de beklenmeyen istifa!

MHP Antalya Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Hasan Uç, partideki görevinden ve parti üyeliğinden istifa etti.


Ülken Muratpaşa ve Konyaaltı İlçe Örgütlerini ziyaret etti Siyaset Ülken Muratpaşa ve Konyaaltı İlçe Örgütlerini ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Özer Ahmet Ülken Yönetimi ile merkez ilçe örgütlerinden Muratpaşa ve Konyaaltı İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti.


“Antalya Stadyum Sorununa Bakan El Koysun!” Siyaset “Antalya Stadyum Sorununa Bakan El Koysun!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr.Mehmet Günal sporun barış dostluk ve kardeşlik olduğunu söyleyerek, sporun siyaset üstü tutulmasını ve tüm vatandaşların spor yapmasının ve sporun bir hayat tarzı haline getirilmesinin sağlanması gerektiğini söyledi.


Halk Ekmek’te Halk Günü Güncel Halk Ekmek’te Halk Günü

Türkiye’nin en modern ekmek üretim tesisi olan Antalya Halk Ekmek, kapılarını kent sakinlerine açtı. Antalyalılar, “Halk Günleri” ziyaretleri kapsamında tesisi ziyaret ediyor.


İSTEK’li miniklerin mısır patlatma şenliği Güncel İSTEK’li miniklerin mısır patlatma şenliği

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, mısır patlatma şenliği düzenledi.


“32 Yaşına Kadar Yaşayan Mutlu İnsanların Ülkesi” Güncel “32 Yaşına Kadar Yaşayan Mutlu İnsanların Ülkesi”

Toplumda sağlıklı yaşam bilincini oluşturmak için yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra; her yıl kültür ve sanata desteğini artıran Memorial Antalya Hastanesi yine farklı bir sergiye ev sahipliği yapıyor.


Deepo Ata’yı Sergiyle andı Güncel Deepo Ata’yı Sergiyle andı

Deepo Alışveriş Merkezi, Atatürk’ü düzenlediği sergiyle andı. Aksu İlköğretim Okulu öğrencileri, geçirdiğimiz 10 Kasım Haftasında Atamıza duydukları özlemi resmederken, Deepo Alışveriş Merkezi de buna aracı oldu.


Tütüncü Esra’nın yüzünü güldürdü Güncel Tütüncü Esra’nın yüzünü güldürdü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, e-posta ile dizüstü bilgisayar isteğinde bulunan cam kemiği hastası Esra Ata’yı (8) evinde ziyaret ederek, hediyesini verdi.


THM-TSM ve Çocuk Koro seçmelerine yoğun ilgi Güncel THM-TSM ve Çocuk Koro seçmelerine yoğun ilgi

Kepez Belediyesi, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Son olarak 2011-2012 eğitim-öğretim dönemi Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Çocuk Korusunda yer alacak adayların seçmeleri yapılarak, adaylar belirlendi.


Olympos’a yılın ilk karı yağdı Güncel Olympos’a yılın ilk karı yağdı

Antalya’nın en yüksek kıyı dağı olan Tahtalı’nın zirvesine yılın ilk karı düştü. Son günlerde Olympos Teleferik’le zirveye çıkan ziyaretçiler, kışın gelişini kartopu oynayarak kutladılar.


Kepez’in yıldız voleybolcuları grup birincisi oldu Spor Kepez’in yıldız voleybolcuları grup birincisi oldu

Kepez Belediyespor Kulübü Yıldızlar Bayan Voleybol Takımı, Antalya bölgesel lig grup maçlarını lider olarak tamamladı. 21 Kasım Pazartesi günü başlayacak olan play-off maçlarına odaklanan yıldız kızlar, karşılaşmalara antrenörleri nezaretinde sıkı bir şekilde hazırlanıyor.


Kepez Boks Takımı Türkiye Şampiyonasına hazır Spor Kepez Boks Takımı Türkiye Şampiyonasına hazır

Kepez Belediyesi Spor Kulübü Boks Takımı, Türkiye Boks Federasyonu 2011 takviminde yer alan Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası için Şanlıurfa’ya gidiyor.


AKP Muratpaşa İlçe Başkanı’na cevap Siyaset AKP Muratpaşa İlçe Başkanı’na cevap

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan AKP Muratpaşa İlçe Başkanının Cumhuriyet Halk Partisi hakkındaki iddialarına cevap verdi.


Siyaset "Türkiye daha özgür değil"

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, bir AKP’li milletvekilinin “faşiszm” değerlendirmesine tepki göstererek, “Mustafa Kemal’e, Mustafa Kemal’in Meclisi’nde hakaret edilmiştir. Bunu kınıyorum” dedi.


TÜRKONFED’den Akaydın’a ziyaret Güncel TÜRKONFED’den Akaydın’a ziyaret

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a nezaket ziyaretinde bulundu.


İSTEK’li minikler toprakla iç içe Güncel İSTEK’li minikler toprakla iç içe

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, mini seralarında ekim ve dikim çalışması yaptı.


Kepez’in U17 futbol takımı, lider konumda Spor Kepez’in U17 futbol takımı, lider konumda

Kepez Belediyespor Kulübü’nün U17 futbol takımı, 7. haftayı da namağlup tamamladı. 23 puanla liderlik koltuğunda bulunan genç yıldızlar, 8. hafta karşılaşmaları için hazırlıklarını Kepez Belediye Spor Tesislerinde hız kesmeden sürdürüyor.


AKMEK örnek oluyor Güncel AKMEK örnek oluyor

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK) ile yüzlerce ev hanımı, hem meslek ediniyor hem de evine ekonomik gelir sağlıyor. Kepez Belediyesi’nin düzenlediği bu meslek edindirme kursları Antalya Konyalılar Derneği’ne de örnek oldu.


Kent merkezinde doğalgaz için geri sayım başladı Güncel Kent merkezinde doğalgaz için geri sayım başladı

Antalya’nın merkezine ve doğusuna doğal gaz sağlayacak orta basınç çelik hattının son 650 metrelik bölümünün imalatına başlanıyor.


Doğuştan görme engelli Japon piyanist festivalde Kültür/Sanat Doğuştan görme engelli Japon piyanist festivalde

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve Volkswagen’in ana sponsorluğunda gerçekleşen 12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin bu yıl merakla beklenen gecelerinden biri de Japon piyanist Nobuyuki Tsujii konseri


“Figaro’nun Düğünü” ilk kez sahnede Kültür/Sanat “Figaro’nun Düğünü” ilk kez sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi Kasım ayında yeni bir prömiyer gerçekleştirerek ; Mozart’ın ünlü operası “Figaro’nun Düğünü”’nü sahneleyecek.Alexander Titel tarafından sahneye konulan eserin hazırlıkları bütün hızıyla devam ediyor.


Ulusal Birlik Anıtı ışıl ışıl Güncel Ulusal Birlik Anıtı ışıl ışıl

Büyükşehir Belediyesi’nin Çallı Kavşağı’nda yaptığı Ulusal Birlik Anıtı, LED aydınlatma sistemiyle donatıldı. Ulusal Birlik Anıtı, yeni aydınlatmayla muhteşem bir görüntüye kavuştu.


Büyükşehir’in yeni antrenörü Dragan Sakota Spor Büyükşehir’in yeni antrenörü Dragan Sakota

Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı’nın yeni antrenörü belli oldu.Serdar Apaydın’dan boşalan koçluk koltuğuna Dragan Sakota getirildi.


Sevimçok ve Altuncuoğlu’ndan Birlik ve Beraberlik Mesajı Siyaset Sevimçok ve Altuncuoğlu’ndan Birlik ve Beraberlik Mesajı

KKTC Esnaf ve Sanatkârları Merkez Birliği Genel Başkanı Kemal Altuncuoğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti. İki başkan esnaf camiasına birlik, beraberlik ve dostluk mesajı verdi.


“AKP Hükümeti ABD’nin Taşeronu Haline Geldi!” Siyaset “AKP Hükümeti ABD’nin Taşeronu Haline Geldi!”

Hükümetin söylendiği gibi “aktif” değil, “adaptif” yani uyum sağlayıcı dış politika izlediğini belirten MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal, AKP’nin “ABD politikalarının taşeronluğundan vazgeçerek, milli çıkarlar için dış politika uygulanması gerektiğini” söyledi.


Topçu: Siyaset Topçu: "Kimin adam olduğunu millet söyledi"

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, geçtiğimiz günlerde Antalya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamaları dolayısıyla eleştirdi.


AKPM Başkanı Çavuşoğlu Cezayir ziyaretini tamamladı Siyaset AKPM Başkanı Çavuşoğlu Cezayir ziyaretini tamamladı

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu Cezayir’e yaptığı üç günlük resmi ziyareti tamamladı. AKPM Başkanı Çavuşoğlu ziyaretinin son günü olan bugün Cezayir Başbakanı Ahmed Ouyahia ile görüştü.


Dev Çin pazarına Hong Kong’tan girebilirsiniz Ekonomi/Turizm Dev Çin pazarına Hong Kong’tan girebilirsiniz

Türkiye’nin ihracatında yüzde 50 civarında pay alan Avrupa Birliği’nde Euro krizinin baş göstermesi ve Yunanistan ve İtalya’da ard arda Başbakanların istifasına neden olan ekonomik kriz ihracatta pazar çeşitliliği konusunu tekrar Türk ihracat dünyasının ana gündem maddesi haline getirdi.


“OGM’nin Çiftlik Arazisi Birilerine Peşkeş mi Çekilecek” Siyaset “OGM’nin Çiftlik Arazisi Birilerine Peşkeş mi Çekilecek”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Çevre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet GÜNAL, AKP Hükümetinin KHK’larla yaptığı reform sonucu oluşturduğu bakanlıkların şahıslara göre özel oluşturulduğunu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın da bunun somut bir örneği olduğunu söyledi.


Alpagot, Ziraat Fakültesi öğrencileriyle buluştu Güncel Alpagot, Ziraat Fakültesi öğrencileriyle buluştu

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi 3. Sınıf öğrencileri “İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi” nde Yenigün Gıda A.Ş Genel Müdürü Mahmut Nuri Alpagot ile buluştu.


“Dileğimiz çağdaş, katılımcı ve şeffaf bir anayasa” Siyaset “Dileğimiz çağdaş, katılımcı ve şeffaf bir anayasa”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni Anayasa çalışmalarında sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin ve desteğinin alınması ve çalışmalara aktif katılımının sağlanması amacıyla T.B.M.M Başkanı Cemil Çiçek tarafından kendilerine mektup gönderildiğini belirtti.


ESET, Ekim ayı Dünya Tehdit Raporu’nu yayınladı Teknoloji/Bilim/İnternet ESET, Ekim ayı Dünya Tehdit Raporu’nu yayınladı

ESET’in yeni bulut tabanlı itibar teknolojisi ESET Live Grid tarafından derlenen verilerde hem Linux hem de Macintosh sistemlerini etkileyen yeni bir truva atı tespit edildi.


İlk Yardıma İlk Adım’a  ‘Altın Havan’ İlk Yardıma İlk Adım’a ‘Altın Havan’

Eczacı Dergisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Altın Havan Ödülleri 2011, törenle sahiplerine verildi. İlk Yardıma İlk Adım Programı ile “Sanayi Eğitim” kategorisinde Altın Havan’a layık görülen AstraZeneca Türkiye adına ödülü, AstraZeneca Türkiye Genel Müdürü Hervé Dussart aldı.


CHP’li Sapan, Başbakan Erdoğan’ı yanıt vermeye çağırdı Siyaset CHP’li Sapan, Başbakan Erdoğan’ı yanıt vermeye çağırdı

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın yazdığı kitap konusunda Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yapmasını istedi.


ANTBİRLİK 4 imza ile TBMM’de Siyaset ANTBİRLİK 4 imza ile TBMM’de

CHP Antalya Milletvekilleri Av. Gürkut Acar, Dr. Arif Bulut, Osman Kaptan ve Yıldıray Sapan, ANTBİRLİK’i TBMM’ye taşıdı. Milletvekilleri, ANTBİRLİK Yönetiminin icraatlarının incelenmesi ve üreticilere daha fazla katkı sağlayacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.


ATB Korosu'ndan konser Kültür/Sanat ATB Korosu'ndan konser

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Türk Sanat Müziği Korosu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği yararına konser verdi.


Çankaya’ya güvenli yol hizmeti Güncel Çankaya’ya güvenli yol hizmeti

Kepez Belediyesi, Çankaya Mahallesi’nde Barış Manço Bulvarı ile Masa Dağı’nın doğu yakası arasındaki mevcut 5 metrelik yolu, başlattığı genişletme çalışmasıyla 20 metrelik bir yol haline getiriyor.


Siyaset "Milli Eğitim Bakanlığının ‘Milliliği’ Kalmadı!"

Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanlığı bütçesi üzerine söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal,öğretmen atamalarındaki plansızlığın ve keyfiliğin yol açtığı mağduriyete değindi.


Antalya Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi Siyaset Antalya Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya görevi, İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten E. Serkan Uysal’a devretti.


“Kırcami halkı farklı hesaplara kurban edilmemeli” Siyaset “Kırcami halkı farklı hesaplara kurban edilmemeli”

CHP İl Başkanı Özer Ülken, Büyükşehir Belediyesi’nin imar bekleyen Kırcami bölgesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Kırcami halkının mağdur olmaması için çalıştıklarını belirten Ülken, Kırcami halkının farklı hesaplara kurban edilmemesine dikkat ettiklerini söyledi.


Dünya Girişimcilik Haftası kutlanıyor Kemer Dünya Girişimcilik Haftası kutlanıyor

Her yıl Kasım Ayının 3. Haftasında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de 81 ilinde kutlanan “Dünya Girişimcilik Haftası” nedeniyle Kemer Göynük Majesty Mirage Park Otel’de Göynük Ünal Aysal Anadolu Öğretmen Lisesi ve Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı bir panel düzenlendi.


Depremzedeler: “Devletimize minnettarız” Güncel Depremzedeler: “Devletimize minnettarız”

Antalya’ya gelen depremzedelerin kamu kurumlarının sosyal tesislerine yerleştirilmelerine başlandı. Bu kapsamda Van’dan Antalya’ya 2 bine yakın depremzede geleceği öğrenildi.


Eker’den diyabetik sütlü tatlı Eker’den diyabetik sütlü tatlı

2007’de sütlü tatlıların ambalajlanmış olarak market raflarına girmesini sağlayarak sektörüne öncülük eden Eker Gıda, bir ilke daha imza atarak, diyabetik sütlü tatlı üretti.


Susesi’nin Prestijli Konakları: VIP Villalar Güncel Susesi’nin Prestijli Konakları: VIP Villalar

Türkiye’nin en ayrıcalıklı tatil merkezlerinden biri olan Susesi Luxury Resort, mükemmel tatil hayalini görkemli bir lüksle buluşturmak isteyenleri, Susesi VIP villalarına davet ediyor.


İtfaiyecilerimiz eğitimde Güncel İtfaiyecilerimiz eğitimde

Fransa’dan gelen deneyimli 2 itfaiyeci, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan itfaiyecilere eğitim veriyor.


Kepezli çocuklara ücretsiz tiyatro oyunu Güncel Kepezli çocuklara ücretsiz tiyatro oyunu

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT)’nun, bu sezon ücretsiz çocuk oyunu sahneleyeceğini açıkladı.


Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Kemer’de toplanacak Kemer Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Kemer’de toplanacak

2011- 2013 Çalışma takvimine göre, 2011 yılının son Federasyon (USDF ) toplantısı SI Antalya Kulübünün ev sahipliğinde 19 Kasım 2011 tarihinde Antalya'da Crystal Kemer Resort’de yapılacak.


Antalya 2012’de çiçek açacak Güncel Antalya 2012’de çiçek açacak

Kepez Belediyesi’nin, bu yıl toprakla buluşturacağı 210 bin çiçek soğanı sayesinde Antalya, 2012 baharında çiçek açacak. Kepez Belediyesi, ilçeye görsel güzellik kazandırmak amacıyla bu yıl da binlerce çiçeği toprakla buluşturacak.


“Antalya’da şehir kültürü yok” Siyaset “Antalya’da şehir kültürü yok”

Has Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı;Muratpaşa İlçe Kaymakamı Fatih Kocabaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Has Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Çoşkun Erdi,Teşkilatlanma Başkanı Memduh Uçar,Tanıtma Başkanı Haşim Uyanık ve Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Akbulut katıldı.


Susesi Luxury Resort’a “Platinum Ödülü” Güncel Susesi Luxury Resort’a “Platinum Ödülü”

TUI İngiltere’nin misafirlerine yaptığı detaylı anketler sonucunda her sene verdiği Gold Award 2011 ödülleri çerçevesinde, Susesi Luxury Resort “Platinum Ödülü”nü aldı.


ADDK'dan Sarp Katran Dağı Karabel Geyikbayırı etkinliği Güncel ADDK'dan Sarp Katran Dağı Karabel Geyikbayırı etkinliği

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün programlı günübirlik dağ ve yürüyüş etkinliği, 23 kişinin katılımıyla yapıldı. Kozağacı mahallesinden başlayan etkinlik, Karabel’de dağ ve yürüyüş ekiplerinin ayrılmasıyla devam etti.


Vodafone Türkiye’den rekorlarla geçen bir çeyrek Ekonomi/Turizm Vodafone Türkiye’den rekorlarla geçen bir çeyrek

Odağına müşteri memnuniyetini yerleştirdiği stratejileri ve kesintisiz sürdürdüğü altyapı yatırımları sayesinde Vodafone Türkiye, 2011-2012 mali yılının Nisan-Eylül arası 6 aylık dönemde kârlılığını pozitife çevirdi.


Kırcami için imar planı şart Siyaset Kırcami için imar planı şart

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, son gelişmelerle ilgili Kırcamililerle toplantı yaptı. Başkan Akaydın, Kırcami’nin imar planının konutun yanı sıra kentin yol, altyapı gibi diğer ihtiyaçları için de gerekli olduğunu vurguladı.


Rose Hotels’e ATSO’dan ödül Kemer Rose Hotels’e ATSO’dan ödül

Kemer’de bulunan Rose Hotels Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nın “Konaklama Tesislerinde 2010 Yılı Döviz Kazandırıcı Hizmetler” kategorisinde ilk sırada yer aldı.


Tüzken, ilçelerdeki tesisleri inceledi Güncel Tüzken, ilçelerdeki tesisleri inceledi

Gençlik Spor İl Müdürü M. Tarkan Tüzken Spor İl Müdürlüğü hizmet binası ve merkez ilçelerdeki tesisler dahil olmak üzere 14 ilçedeki tesislerde incelemelerde bulundu.


Özel sporculardan BaşkanEvcilmen’e kupa sözü Spor Özel sporculardan BaşkanEvcilmen’e kupa sözü

Muratpaşa Belediyesi himayesinde sürdürülen Özel Sporcular Spor Eğitim Programı'na katılan öğrencilerden kurulu basketbol takımı Türkiye Şampiyonluğu için Alanya’ya gitti.


Ticari araçlar ve lojistik markaları TÜYAP'ta buluşuyor Otomotiv Ticari araçlar ve lojistik markaları TÜYAP'ta buluşuyor

Ticari araç, yan sanayi ve lojistik sektörü 24- 27 Kasım arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Comvex ve Logist Eurasia fuarlarında buluşuyor. İki yılda bir düzenlenen fuarlara bu yıl 400’ün üzerinde firma ve firma temsilciliği katılıyor.


Kepezli gençlerden Akaydın’a teşekkür Güncel Kepezli gençlerden Akaydın’a teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret eden Antalya Kepez Gençlik Derneği üyeleri, hizmetleri ve çalışmalarından dolayı Başkan Akaydın’a teşekkür etti.


‘Hoş Gelişler Ola’ gösterisi Antalyalılarla buluşacak Kültür/Sanat ‘Hoş Gelişler Ola’ gösterisi Antalyalılarla buluşacak

Büyükşehir Belediyesi, Utku Erişik’in ulusal bir şahlanış öyküsünün anlatıldığı ‘Hoş Gelişler Ola’ adlı tek kişilik gösterisini 18 Kasım Cuma günü Yenimahalle Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak halkla buluşturacak.


Tütüncü fotoğraf sergisinde Güncel Tütüncü fotoğraf sergisinde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sanata ve sanatçıya destek olmayı, gerek çeşitli projelerin hayata geçirilmesinde, gerek çeşitli sosyal etkinliklerde bizzat yer alarak sürdürüyor.


İSTEK’li miniklerin deprem tatbikatı Güncel İSTEK’li miniklerin deprem tatbikatı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencilerine, doğal afetler karşısında neler yapabilecekleri barkovizyon sunumuyla öğretmenleri tarafından anlatıldı.


AESOB Antalya Kart Beyaz Şov İle Tanıtılacak Güncel AESOB Antalya Kart Beyaz Şov İle Tanıtılacak

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Denizbank-AESOB işbirliğiyle uygulamaya sokacağı ‘AESOB ANTALYA KART’ projesinin tanıtımını ünlü şovmen Beyaz’ın sunumunu ile 22 Kasım 2011 Salı akşamı Talya Convention’da kalabalık bir davetli grubu önünde yapacak.


Konyaaltı Belediyesi'nden Ata'yı Anma Kupası Yat Yarışları Güncel Konyaaltı Belediyesi'nden Ata'yı Anma Kupası Yat Yarışları

Konyaaltı Belediyesi ve KONTAB işbirliği ile bu sene 3. gerçekleştirilecek olan Konyaaltı Belediyesi Ata’yı Anma Kupası Yat Yarışları, 20 Kasım Pazar günü saat 12.00’de yapılacak.


Diyabetliler için egzersizi keyifli hale getirmenin yolları Sağlık/Kadın Diyabetliler için egzersizi keyifli hale getirmenin yolları

Diyabet global bir sağlık sorunu olarak gündemdeki yerini korumaya devam ederken, diyabetten korunma ve kan şekeri kontrolü de bir o kadar önem kazanıyor.


Yeni yılı Selpak’la kutlayın! Ekonomi/Turizm Yeni yılı Selpak’la kutlayın!

Türkiye’nin yenilikçi ve lider markası Selpak, özel tasarlanmış “Selpak Yılbaşı Özel Mendil Koleksiyonu” ve “Selpak Collection Peçete” yılbaşı desenleriyle, hayatı renklendirmeye devam ediyor.


Japonya’dan ‘gül turizmi’ için somut gelişmeler Ekonomi/Turizm Japonya’dan ‘gül turizmi’ için somut gelişmeler

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Japonya’nın en büyük turizm fuarı JATA’daki tanıtım çalışmaları ve görüşmelerinin ardından ilk somut gelişme yaşandı.


Diyabet, Alzheimer’ın gelişme hızını yükseltiyor Sağlık/Kadın Diyabet, Alzheimer’ın gelişme hızını yükseltiyor

Kan şekeri yüksekliği ve yüksek tansiyon kılcal damarları daraltarak bellek kaybı yaratıyor. Bilim adamları, diyabetin Alzheimer’a zemin hazırladığı gibi hastalığın seyrini de hızlandırdığını söylerken, Anadolu Sağlık Merkezi uzmanları riskleri azaltmanın yollarını anlatıyor.


Piyano Festivali’nde ”prömiyer” sürprizi Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde ”prömiyer” sürprizi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı 12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, sanatseverlere unutulmaz bir klasik müzik şöleni yaşatacak.


Samsunlu sanatçılardan muhteşem konser Kültür/Sanat Samsunlu sanatçılardan muhteşem konser

Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) Türk Sanat Müziği Korosu Antalya AKM de konser verdi. Konser’e Antalya da yaşayan Samsunlular başta olmak üzere Antalya’nın sanat severleri ve camiası büyük ilgi gösterdi. Konser sonrası koro ayakta alkışlandı


Tütüncü’den Meydankavağı’na nezaket ziyareti Güncel Tütüncü’den Meydankavağı’na nezaket ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, davet üzerine Muratpaşa ilçesindeki Meydankavağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Budaklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.


Başkan Evcilmen’den Van ekibine teşekkür plaketi Güncel Başkan Evcilmen’den Van ekibine teşekkür plaketi

Deprem bölgesinde seyyar aşevi kurarak depremzedelere sıcak aş sunan ilk kurumlardan olan Muratpaşa Belediyesi’nde Van’da hizmet veren personele teşekkür plaketi verildi. Başkan Evcilmen, “Ekibimiz yüksek özveri gösterdi, en büyük teşekkürü hakediyor” dedi.


Serdar Apaydın istifa etti Spor Serdar Apaydın istifa etti

Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı antrenörü Serdar Apaydın görevinden istifa etti.Yönetime sunduğu istifa dilekçesinde; ”ardı ardına alınan kötü sonuçlar nedeni ile istifa ettiğini belirten Apaydın;takımın önünü açmak için bu kararı almayı uygun gördüğünü” belirtti.


“Deprem anıları biriktirmek yerine, artık depreme çözüm bulalım” Siyaset “Deprem anıları biriktirmek yerine, artık depreme çözüm bulalım”

AK Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Yaşar Tabur “Başkanlar süratle meclislerinden gerekli düzenlemeleri geçirip işe koyulmalı. Öyle iken çürük binaların yıkılması ve yerlerine yenilerinin yapılması 10 yıllara mal olacaktır. Artık kaybedecek zamanımız kalmamıştır. Lütfen milletçe deprem anıları biriktirmeye son verelim.” dedi.


YÖRSİAD’dan Orman Bölge Müdürü Gökçel’e ziyaret Siyaset YÖRSİAD’dan Orman Bölge Müdürü Gökçel’e ziyaret

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Yönetim Kurulu Başkanı Semih Beken, Başkan Yardımcısı Musa Taşkın ve Yönetim Kurulu Üyeleri , Antalya Orman Bölge Müdürü Ali Gökçöl’ü makamında ziyaret ettiler.


CHP İl Kadın Kolları’ndan Anıtkabir’e anlamlı ziyaret Siyaset CHP İl Kadın Kolları’ndan Anıtkabir’e anlamlı ziyaret

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Aygül Kılıç başkanlığındaki İl Kadın Yönetim Kurulu Üyeleri, Şenay Arap İsaoğlu, Naciye Ulusoy, Nazan Canoğlu, Şelay Çetinyürek, Nuran Bal ile Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Mutlu Gül Karın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.


“Planlı ve disiplinli olmak başarıyı doğurur” Siyaset “Planlı ve disiplinli olmak başarıyı doğurur”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilköğretim okul öğrencilerine, kamu idari yapısı, belediye birimleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68401 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...