Salı, 20 Ağustos 2019
Ataç Tuna Barajı ve HES’ini tamamladı Ekonomi/Turizm Ataç Tuna Barajı ve HES’ini tamamladı

Türkiye’nin en büyük inşaat ve taahhüt firmalarından ATAÇ (Ataç İnşaat ve Sanayi A.Ş), Tuna Barajı ve Hidroelektrik Santrali inşaatını tamamladı.


MHP Kaş İlçe Başkanlığına Hasan Baysal seçildi Kaş MHP Kaş İlçe Başkanlığına Hasan Baysal seçildi

MHP Kaş İlçe Başkanlığı seçimleri Kaş Belediye salonunda yapıldı. Halen MHP Kaş İlçe Başkanlığı görevini yürütmekten olan Hasan Baysal tek liste halinde girdiği İlçe Başkanlığı seçiminde delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden İlçe Başkanlığına seçildi.


Kış sebzelerinin faydaları Sağlık/Kadın Kış sebzelerinin faydaları

Kış soğuk ama güzel yüzünü gösterdi. Değişen havalarla birlikte soframıza misafir ettiğimiz sebze ve meyveler de değişim göstermeye başladı...


Spiral kullanımı rahim kanserine neden olmaz Sağlık/Kadın Spiral kullanımı rahim kanserine neden olmaz

Memorial Antalya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Zeki Salar, spiral kullanımının “rahim kanseri” tehlikesi nedeniyle kadınları tedirgin ettiğini ancak bu endişeye gerek olmadığını söyledi.


Orta Avrupa’ya süs bitkileri çıkarması Güncel Orta Avrupa’ya süs bitkileri çıkarması

23-27 Ocak 2012 tarihlerinde Almanya’ya yönelik düzenlenecek özel sektörel heyet programıyla süs bitkileri sektöründe önemli bir projeye daha imza atılıyor.


Büyükşehir’den minik öğrencilere diş bakımı Güncel Büyükşehir’den minik öğrencilere diş bakımı

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi her gün çeşitli okullardan ağırladığı öğrencilerin diş tedavilerini yapıyor. Döşemealtı’ndan gelen kreş öğrencilerinin de diş kontrolleri yapıldı.


Sapan, 3. Köprü’deki telaşı sordu Siyaset Sapan, 3. Köprü’deki telaşı sordu

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, İstanbul Boğazı’ndaki üçüncü köprü projesi ihalesine talipli çıkmamasının ardından hükümette yaşanan paniğin nedenini merak ettiklerini söyledi.


Sapan’dan kaynak sorusu Siyaset Sapan’dan kaynak sorusu

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a, “Antalya’nın yeni stadını hangi kaynakla yapacağınızı bir an önce kamuoyuna açıklayın” dedi.


Electro World Fiyat Kırmada Birinci Oldu Electro World Fiyat Kırmada Birinci Oldu

Müşterilerine sunduğu geniş ürün yelpazesi, düşük fiyat garantisi ve üstün hizmet kalitesi ile dikkat çeken Electro World Türkiye, sömestr tatiline “Fiyat Kırmada Sınıf Birincisi” olarak giriyor.


Acar: “Kanunla Anayasa değiştiriliyor” Siyaset Acar: “Kanunla Anayasa değiştiriliyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Cumhurbaşkanı’nın görev süresinin kanunla uzatılmaya çalışıldığını belirtirken, “Kanunla Anayasa değiştiriliyor. Bunu söyleyen öğrenci hukuk fakültesinde 2. Sınıftan 3. Sınıfa geçemez” dedi.


Muratpaşa Meclisi’nden olağanüstü toplantı Siyaset Muratpaşa Meclisi’nden olağanüstü toplantı

İlk olağanüstü meclis toplantısını sözleşmeli personel için yapan Muratpaşa Meclisi’nde ücretlerin tavan katsayıdan belirlenmesi ve ek ödemeler oybirliği ile kabul edildi.


Atık malzemeler sanat eserine dönüşüyor Güncel Atık malzemeler sanat eserine dönüşüyor

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim elemanları birçok çevreden toplanan gazete, karton gibi atık malzemeleri farklı işlemlerden geçirdikten sonra ebru, akrilik, pastel ve özgün baskı vb. çalışmalar yapılabilen sanatsal kâğıtlara dönüştürüyorlar.


“Beldibi ve Doyran’da eksik olan Belediye değil, diğer resmi kurumlardır.” Siyaset “Beldibi ve Doyran’da eksik olan Belediye değil, diğer resmi kurumlardır.”

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Şefik Dirgen, düzenlediği basın toplantısında, AKP Konyaaltı İlçe Başkanı’nın Konyaaltı Belediyesi ile ilgili değerlendirmelerini eleştirdi. Dirgen, Beldibi ve Doyran’da belediyenin var olduğunu, eksik olanın ise AKP hükümetini temsil eden resmi kurumlar olduğunu kaydettiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi.


“Milli bayramlar halkla buluşmalı” Siyaset “Milli bayramlar halkla buluşmalı”

19 Mayıs törenlerinin Ankara dışındaki şehirlerden kaldırılması ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Galip Akın, “Bayramlar ne olursa olsun coşkulu bir şekilde kutlanmalıdır. Hatta sadece stadyumlarda da değil meydanlarda da kutlanmalıdır. İnşallah yanlış anlaşılma vardır. Milli bayramlar halkla buluşmalı” dedi.


İSTEK’li dansçıların Türkiye dereceleri Güncel İSTEK’li dansçıların Türkiye dereceleri

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerinden Almira Turan, Ecem Buse Yurt, Kaan Türesoy ve 5. sınıf öğrencilerinden Semih Ege Ersoy, Kulüplerarası Sportif Sosyal Danslar (Salsa) Türkiye Şampiyonası 2. Etap Yarışmasını, başarılı derecelerle tamamladı.


Raketini kap, Intersport’a gel! Raketini kap, Intersport’a gel!

Spor dünyasının ünlü markalarını ve farklı branşlardaki spor ürünlerini tek çatı altında müşterilerine sunan Intersport hizmette sınır tanımıyor.


İstek’te karne sevinci Güncel İstek’te karne sevinci

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji'nde öğrenciler, 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönem karnelerini aldı.


Adile Teyze minikleri Güneş Ev’de Güncel Adile Teyze minikleri Güneş Ev’de

Adile Teyze Merkez Yuva 5-6 yaş öğrencileri Enerji Haftası dolayısıyla Antalya Güneş evi ziyaret etti. Güneş ev yetkilileri tarafından güneş panelleri ve arıtma sistemleri hakkında bilgi alan öğrenciler, daha sonra serada topraksız, organik bir şekilde üretilen domatesleri incelediler.


İSTEK’lilerin PTS başarısı Güncel İSTEK’lilerin PTS başarısı

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlköğretim Okulu 6, 7 ve 8. sınıflar düzeyinde yapılan Performans Takip Sınavında, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu’ndan ilk 100'de, 6. sınıflarda 18, 7. sınıflarda 18, 8. sınıflarda 24 öğrenci, toplamda 60 öğrenci yer aldı.


Sömestre tatilinde kekemeliğe son Sağlık/Kadın Sömestre tatilinde kekemeliğe son

Dünyada 6 ay ile 3 sene arasında değişen sürelerde tedavi edilebilen kekemeliği bulduğu tedavi yöntemiyle 15 günde düzelten Kekemelodi kurucusu İsrafil Hancı, kekeme bir öğrencinin doğru konuşmasını sağlamak için en uygun zamanın sömestre tatili olduğunu söyledi.


AKEV’li minikler okullarını yeşertiyor Güncel AKEV’li minikler okullarını yeşertiyor

Özel AKEV İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri “Sağlık ve Çevre” temasından yola çıkarak okul bahçesine kendi elleriyle fidan diktiler.


Amatöre dev destek Spor Amatöre dev destek

Abdurrahman ve Bülent Akyol kardeşler Antalya 1. Amatör Küme’de mücadele eden Demirspor’a minibüs bağışladı


Portfolyo sunumlarını başarıyla tamamladılar Güncel Portfolyo sunumlarını başarıyla tamamladılar

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi öğrencileri, dönem boyunca öğrenmiş oldukları bilgileri portfolyo sunumlarıyla velilerine aktardılar.


Kendi kitap kapaklarını tasarladılar Güncel Kendi kitap kapaklarını tasarladılar

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 5. Sınıf öğrencileri Bilişim Teknolojileri dersi kapsamında kendi kitap kapaklarını tasarladılar.


Miniklerden  “Tak Takıştır” Partisi Güncel Miniklerden “Tak Takıştır” Partisi

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi öğrencileri, sosyal aktivite derslerinde oldukça keyifli ve renkli bir etkinliğe imza attılar.


Kolejli Minikler Çam Tohumlarını aldılar Güncel Kolejli Minikler Çam Tohumlarını aldılar

Antalya Koleji İlköğretim 2. ve 3. Sınıf öğrencilerine karne hediyesi olarak sınıf öğretmenleri tarafından çam tohumu hediye edildi. Eko Okullar projesi kapsamında başlatılan projede, Kolejli minikler karneleri ile beraber aldıkları çam tohumlarını kendi bahçelerinde yetiştirmek üzere söz verdiler.


Medical Park'tan Alara Koleji öğrencilerine göz semineri Güncel Medical Park'tan Alara Koleji öğrencilerine göz semineri

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göz Hastalıkları Bölümü Uzmanı Op.Dr.Filiz Müftüoğlu, Antalya Alara Koleji öğrencilerine bilgisayar kullanımının göz sağlığına etkileri konulu seminer verdi.


Kazakistanlı medya mensuplarından Vali Altıparmak’a ziyaret Siyaset Kazakistanlı medya mensuplarından Vali Altıparmak’a ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar’ın eşlik ettiği Kazakistan Medya Mensupları heyetini makamında kabul etti.


Dersimspor’dan Başkan Akaydın’a teşekkür Güncel Dersimspor’dan Başkan Akaydın’a teşekkür

Dersimsporlu futbolcu ve yöneticiler, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti.


MHP Finike İlçe Başkanlığına Arif Ertuğ seçildi Finike MHP Finike İlçe Başkanlığına Arif Ertuğ seçildi

MHP Finike İlçe Başkanlığı seçimi yapıldı. Finike Belediye toplantı salonunda yapılan İlçe Başkanlığı seçimine tek liste halinde giren Mevcut Başkan Arif Ertuğ yeniden tüm delegelerinin oyunu alarak başkan seçildi.


Büyükşehir fark attı: 78-60 Spor Büyükşehir fark attı: 78-60

Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Urfa Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ile Dilek Sabancı da yaptığı lig mücadelesini farklı kazandı.


Bir Delinin Hatıra Defteri Kültür/Sanat Bir Delinin Hatıra Defteri

Nikolay Vasilyeviç GOGOL’ün ünlü eseri “Bir Delinin Hatıra Defteri” 29 Ocak 2012 Pazar günü saat: 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonun’da A.S.E.M. (Antalya Sanat Etkinlikleri Merkez) tarafından kokteylli prömier yapacak.


“Cumhuriyetin Öğretmeniyle Alay Edilmektedir” Siyaset “Cumhuriyetin Öğretmeniyle Alay Edilmektedir”

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş) Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, 2011-2012 eğitim-öğretim yılının değerlendirmesini yaptı.


İstek’li gençlerin İstanbul çıkartması Güncel İstek’li gençlerin İstanbul çıkartması

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerine, PDR Birimi tarafından öğrencilere mesleki gelişim ve kariyer planlamaları konusunda rehberlik etmesi için İstanbul’a üç günlük üniversite gezisi düzenledi.


İstek’li miniklerin yarıyıl molası Güncel İstek’li miniklerin yarıyıl molası

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 yaş sınıfı ile 6 yaş sınıfı öğrencileri, tempolu, verimli ve keyifli bir yarıyılı geride bıraktı.


Kolejli Öğrenciler Atatürk Devlet Hastanesini Ziyaret Ettiler Güncel Kolejli Öğrenciler Atatürk Devlet Hastanesini Ziyaret Ettiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 4/C ve 4/E sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri rehberliğinde Atatürk Devlet Hastanesini ziyaret ettiler.


Bilim Ca-Fe “Enerji Tasarrufu” Etkinliği Güncel Bilim Ca-Fe “Enerji Tasarrufu” Etkinliği

Antalya Koleji Geleneksel Bilim Ca-Fe Etkinliği’nin 10. su olan “Enerji Tasarrufu” konulu söyleşi, Antalya Koleji Lise öğrencileri ile Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Boztosun’un katılımıyla gerçekleşti.


Yeteneklerini İngilizce Sergilediler Güncel Yeteneklerini İngilizce Sergilediler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, düzenledikleri İngilizce Gösterilerinde yabancı dil düzeylerinin yeterliliğini bir kez daha kanıtladılar.


Antalya Koleji İngilizce Öğretmenlerinin Başarısı Güncel Antalya Koleji İngilizce Öğretmenlerinin Başarısı

Antalya Koleji İngilizce Öğretmeni Miraç Karadeniz ve Pınar Demir, British Council tarafından her yıl İngilizce Öğretmenleri arasında yapılan December Teacher Competition Yarışmasında Türkiye sıralamasında ilk iki de yer alarak okullarının gururu oldular.


TIMEX’in yeni koleksiyonu göz kamaştırdı TIMEX’in yeni koleksiyonu göz kamaştırdı

150 yılı aşkın süredir, en gelişmiş teknolojiyi, kalıcı görselliğe aktaran TIMEX, saat yapımcılığında devrim niteliğindeki patentli Intelligent Quartz™ teknolojisini sundu…


Lucia Di Lammermoor’un güçlü kadın solistleri Kültür/Sanat Lucia Di Lammermoor’un güçlü kadın solistleri

Gaetano Donizetti’nin üç perdelik operası Lucia Di Lammermoor, Ocak ayının sonunda Antalya ‘da ilk kez sahnelenecek. Dünyanın önde gelen bel canto operaları arasında yer alan Lucia Di Lammermoor’un provaları ise yoğun bir şekilde devam ediyor.


“TEÇ-SEN etkin rol oynuyor” Siyaset “TEÇ-SEN etkin rol oynuyor”

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası’nın(TEÇ-SEN) Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da da her geçen gün biraz daha büyüdüğünü ve güçlendiğini söyleyen TEÇ-SEN İl Temsilcisi Aslan Yüce, özlük ve ekonomik haklar konusunda önemli kararlar alınmasını sağladıklarını belirtti.


Toros Akdenizlilerden Unutulmayan Ezgiler Müzik Şöleni Güncel Toros Akdenizlilerden Unutulmayan Ezgiler Müzik Şöleni

Unutulmayan ezgilerin yer aldığı Türk Pop Müziği Konseri Toros Akdeniz Koleji 2.3. 4. 5. Sınıf öğrencileri tarafından yarı yıl tatili karne öncesinde gerçekleştirildi.


CHP Kepez İlçe Başkanlığı’ndan destek ziyareti Siyaset CHP Kepez İlçe Başkanlığı’ndan destek ziyareti

CHP Kepez İlçe Başkanı Halil Bahar’a Merkez İlçe Başkanları destek ziyaretinde bulundu. CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Şefik Dirgen, Aksu İlçe Başkanı Hasan Bozkurt ve İlçe yöneticilerinin katıldığı ziyarette CHP Kepez İlçe yöneticileri ve üyeler de hazır bulundu.


Bulut ve Acar’dan Hal Yasası için kanun teklifi Siyaset Bulut ve Acar’dan Hal Yasası için kanun teklifi

CHP Antalya Milletvekilleri Op. Dr. Arif Bulut ve Av. Gürkut Acar, kamuoyunda Hal Yasası olarak bilinen 5957 sayılı Yasa’da, hal rüsum gelirlerinin yüzde 75’inin üretim noktasındaki belediyelere verilmesini öngören kanun teklifi hazırladı.


3. Turizm Futsal Turnuvası başlıyor Spor 3. Turizm Futsal Turnuvası başlıyor

Kepez Belediyesi ve AKTOB’un ortaklaşa düzenlediği 3’ncü Turizm Futsal Turnuvası için geriye sayım başladı.


ADDK'dan Kaplankapanı Güldane Tepesi çıkışı Güncel ADDK'dan Kaplankapanı Güldane Tepesi çıkışı

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün programlı, ancak yağış nedeniyle ertelenen etkinliği 13 Ocak tarihinde 4 kişinin katılımıyla yapıldı.


Gönüllerince eğlendiler Güncel Gönüllerince eğlendiler

Saklıkent pikniğinde, Antalya’da ki sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile aileleri gönüllerince eğlendiler.


Zayıf karneye nasıl tepki vermelisiniz? Sağlık/Kadın Zayıf karneye nasıl tepki vermelisiniz?

Bir öğrenim dönemi daha sona ererken, karnelerin durumu sadece öğrencilerin değil, aile ve öğretmenlerin performansını da ortaya koyuyor.


Kepez’de dolu dolu bir hafta sonu Kültür/Sanat Kepez’de dolu dolu bir hafta sonu

Kepez’in 2012 yılında kültür ve sanat şehri olacağını işaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni yılla birlikte kapılarını halka açan Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde bu hafta sonu düzenleyecekleri etkinliklerle, Antalyalılara unutulmaz anlar yaşatacaklarını söyledi.


MHP Kumluca İlçe Başkanı Yeniden Hacer Özer Kumluca MHP Kumluca İlçe Başkanı Yeniden Hacer Özer

MHP Kumluca İlçe Başkanlığı seçimi yapıldı. Kumluca Belediye düğün salonunda yapılan İlçe Başkanlığı seçimlerine katılım bir hayli yüksekti.


Samani, Sema Koleji öğrencileri ile bir araya geldi Manavgat Samani, Sema Koleji öğrencileri ile bir araya geldi

Manavgat Sema Koleji öğretmenleri ve öğrencileri AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’yi TBMM’de ziyaret etti.


Türel’den yeni bir müjde daha... Siyaset Türel’den yeni bir müjde daha...

Antalya Milletvekili Menderes Türel, Kepez Belediyesi sınırları içindeki Varsak bölgesinin yedi mahallesini kapsayan alanda, Kamu Yararı Kararı’nın çıktığını müjdeledi.


‘Ebru Halı’ DOMOTEX Fuarı’nın yıldızı oldu ‘Ebru Halı’ DOMOTEX Fuarı’nın yıldızı oldu

Royal Halı & Pierre Cardin Halı 14 –17 Ocak 2012 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen Dünya Halı ve Zemin Ürünleri Fuarı DOMOTEX’e katıldı. Royal Halı fuarda dünyada bir ilk olan Antibakteriyel ve Ebru Halılarını tanıttı.


Aşırı ilaç kullanımı baş ağrısı yapabilir Sağlık/Kadın Aşırı ilaç kullanımı baş ağrısı yapabilir

‘Son dönemde baş ağrım daha da arttı. O kadar da ilaç alıyorum ancak hala geçmedi.’ gibi cümleleri çevrenizden çok sık duyuyor olabilirsiniz. Ancak bu ağrıların sürekli ilaç kullanımına bağlı olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz?


Kimya sektörü yeni yatırımlar için teşvik bekliyor Ekonomi/Turizm Kimya sektörü yeni yatırımlar için teşvik bekliyor

Kimya sektörünün Türkiye ihracatı içindeki payı her geçen yıl artıyor. Sektör, geçtiğimiz yıl 16 milyar 383 milyon dolarlık ihracatla otomotivin ardından ikinci sırada yer aldı.


KEMER’DE “ŞAH-MAT” SESLERİ Kemer KEMER’DE “ŞAH-MAT” SESLERİ

2012 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası 21 Ocak– 27 Ocak 2012 tarihleri arasında Antalya-Kemer’de gerçekleştiriliyor.


Tofaş’ta Bayrağı Kamil Başaran Devralıyor! Otomotiv Tofaş’ta Bayrağı Kamil Başaran Devralıyor!

1 Kasım 2006 tarihinden bu yana Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’de CEO olarak görev yapmakta olan Ali Pandır, 20 Ocak 2012 itibariyle görevini Kamil Başaran’a devredecek.


Minikler Doktorluk mesleğini öğrendiler Güncel Minikler Doktorluk mesleğini öğrendiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Hazırlık-A ve Hazırlık-C sınıfı öğrencileri, aktif veli katılımlı eğitim süreci kapsamında, “Doktorluk” mesleğini öğrendiler.


Antalya Üniversitesi için biraraya geldiler Güncel Antalya Üniversitesi için biraraya geldiler

Burdurlular Derneği Yönetim Kurulu, Akev Koleji Yönetimi ve Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyet üyelerini dernek binasında ağırladı.


İstek'te origami etkinliği Güncel İstek'te origami etkinliği

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu’ndan 6 ve 7. sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci, Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında, Görsel Sanatlar öğretmeni rehberliğinde, Kepez İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileriyle kağıt katlama sanatı (origami) etkinliği gerçekleştirdi.


ATB’den AKEV Antalya Üniversitesi’ne destek Güncel ATB’den AKEV Antalya Üniversitesi’ne destek

Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı (AKEV) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek ve Vakıf yöneticileri, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı makamında ziyaret etti.


2011’de ‘hat trick’ yapan Ford yine lider oldu Otomotiv 2011’de ‘hat trick’ yapan Ford yine lider oldu

2011’i rekorlar yılı olarak tamamlayan Ford, toplam 141.633 adetlik satış ile yeni bir rekora imza attı. Otomotiv müşterilerinin yüzde 15,6’sı tercihini Ford’dan yana kullandı. Fiesta, C-Max, Transit ve Transit Connect modelleri sınıflarında en yüksek satış adetlerine ulaşırken, Cargo Çekici ve İnşaat sınıflarındaki güçlü ürünler de Ford’ un kamyon pazarındaki payını yükseltti.


Antalya’da Lara, Güzeloba ve oteller bölgesi yükselen değer Güncel Antalya’da Lara, Güzeloba ve oteller bölgesi yükselen değer

Realty World Türkiye tarafından Antalya’da gerçekleştirilen franchise semineri ile katılımcılar Realty World Türkiye’yi yakından tanıma, emlak sektörü hakkında bilgi edinme fırsatına sahip oldu. Antalya emlak piyasasında da Lara, Güzeloba ve Oteller bölgesinin yükselen bölge olacağı konuşuldu.


İl Genel Meclisi’nden AGC’ye ziyaret Güncel İl Genel Meclisi’nden AGC’ye ziyaret

İl genel Meclisi Basın Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Kadın Erkek eşitliği Komisyonu Başkanı Songül Başkaya, Eğitim Kültür Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Mustafa Durna, Basın Komisyonu Sözcüsü Erdal Küsken, Turizm Komisyonu Üyesi Abdullah Demir ,Özel İdare Komisyon Başkanı Gülay Bolatan, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu Başkanı Ayhan Abay’dan oluşan heyet; Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni , Yönetim Kurulu Başkan vekili Emin Demir, Başkan Yardımcısı İdris Taş, Genel Sekreter Yardımcısı Cafer Eser ve Yönetim Kurulu Üyesi Ş.Sibel Atasoy’u ziyaret etti.


Radyo Martı 20.  Yılında İlk Ödülünü ANSIAD' tan Aldı Güncel Radyo Martı 20. Yılında İlk Ödülünü ANSIAD' tan Aldı

9 Ocak 1993 yılında yayın hayatına başlayan ve " En yüksekten uçan martı en uzağı görendir" felsefesi ile yayın yapan Radyo Martı; ANSİAD tarafından düzenlenen yarışmada program dalında ödüle layık görüldü.


PSC Türkiye, Akdeniz’deki Şube Sayısını Artırıyor Güncel PSC Türkiye, Akdeniz’deki Şube Sayısını Artırıyor

Paketleme, kargo ve sigortalama hizmetlerini beraber sunan bir franchising ağı olan PSC Türkiye, Antalya’da açılan yeni şubesiyle müşterilere hassas gönderimleri için fırsatlar sunuyor.


Interpress 2011’in en başarılı medya takip ajansı seçildi Interpress 2011’in en başarılı medya takip ajansı seçildi

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği'nin, eğitim ve kültür alanında çalışmalar yapan kişi, kurum ve kuruluşları teşvik etmek amacıyla verdiği “Yılın En’leri” ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül töreninde, eğitim ve kültür alanında faaliyette bulunan firmalara verdiği destek nedeniyle 'Yılın Medya Takip Ajansı' dalında Interpress birinciliğe layık bulundu.


Alanya’yı temsil eden tek stand Alanya Alanya’yı temsil eden tek stand

OTED Alanya Şubesi Başkanı Hakan Yeni, Alanya’yı bu önemli fuarda tek temsil eden kuruluş olduklarını ve bunun da mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.


“Enerji Tasarrufu Haftası”nı Kutladılar Güncel “Enerji Tasarrufu Haftası”nı Kutladılar

Enerji Tasarrufu Haftası, Antalya Koleji Lise Fizik Bölümü tarafından düzenlenen bir dizi etkinlik ile kutlandı.


Hasan Yavuz yeniden AYBİR Başkanı oldu Siyaset Hasan Yavuz yeniden AYBİR Başkanı oldu

Kısa adı Aybir olan Arı Yetiştirme Birliğinin 4.Genel Kurul Toplantısı Antalya'da yapıldı.Hava muhalefetine rağmen büyük bir katılımın olduğu ve iki listenin yarıştığı genel Kurulda Korkuteli,Elmalı,Kemer,Demre,Kaş,Kumluca ve Serik delegeleri blok oy kullanarak Elmalı'lı olan Hasan Yavuz'a destek verdiler.


Deichmann’da çılgın kampanya Deichmann’da çılgın kampanya

Avrupa’nın ayakkabı devi Deichmann, iki büyük kampanyayla tüm Türkiye’de alışveriş çılgınlığı başlatıyor. Deichmann mağazalarında devam eden %70’e varan indirimin yanı sıra, yeni kampanya kapsamında dileyen herkes indirimli iki ürün alıp üçüncüsünü bedavaya getirebilirken, aldığı indirimli iki üründen ikincisinin yarısını ödeme seçeneğini de tercih edebiliyor.


En büyük sorun salonların yetersizliği Spor En büyük sorun salonların yetersizliği

Basketbol İl Temsilciliği Altyapı Basketbol Antrenörleri ile bir araya geldi. Alt yapı maçlarında küçükler ve yıldızlarda her gruptan dörder takım play-off mücadelesi verecek. Fatih Spor Salonu’nun fiziki yetersizliği ortak görüş olarak belirlendi. Antrenörler “Kulüplerimiz salon yapmak istiyor, ama arsa bulmakta sıkıntılarımız var”


Umut Sunkar'dan kişisel resim sergisi Kültür/Sanat Umut Sunkar'dan kişisel resim sergisi

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencilerinden Umut Sunkar’ın Kişisel Resim Sergisi, Shemall AVM’de açıldı. Serginin açılışına katılan okul yönetimi ve görsel sanatlar bölümü öğretmenleri, sergiyi gezerek çalışmalarını çok beğendiğini belirttiler.


2011’de en çok haberi çıkan üniversite “Akdeniz Üniversitesi” Güncel 2011’de en çok haberi çıkan üniversite “Akdeniz Üniversitesi”

Üniversitelerin yazılı basında çıkan haber sayılarına göre, 2011 yılı haber karnesi açıklandı. Üniversitelerin yazılı basında çıkan haber sayılarına göre 2011 yılında en çok haberi çıkan üniversite Akdeniz Üniversitesi oldu.


PEGASUS’tan 500 bin kampanyalı koltuk Ekonomi/Turizm PEGASUS’tan 500 bin kampanyalı koltuk

17-27 Ocak 2012 tarihleri arasında www.flypgs.com’dan bilet alacak Pegasus misafirleri, 1 Şubat – 27 Ekim arasında yurt içi fırsat hatlarına 39,99 TL’ye, Kıbrıs’a 49,99 TL’ye ve seçili yurt dışı fırsat hatlarına da 49,99 Euro’ya uçacak!!!


“Bu Karar Esnafımız Adına Umut Vericidir” Siyaset “Bu Karar Esnafımız Adına Umut Vericidir”

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok yaptığı yazılı açıklamada, Muratpaşa Belediyesi’nin Ocak Ayı Meclisi’nde görüşülen ve Aspendos Bulvarı üzerine yapılması için talep edilen Alışveriş Merkezi ile ilgili plan tadilatına ret oyu verilmesini sevinçle karşıladıklarını belirterek karara ret oyu veren tüm Meclis Üyelerine ve Başkan Süleyman Evcilmen’e teşekkür etti.


Bahattin Bayraktar'dan Kepez'in yapı taşlarına teşekkür Siyaset Bahattin Bayraktar'dan Kepez'in yapı taşlarına teşekkür

Kepez Müteahhitler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Ak Parti İlçe Kongresinde 317 oy alarak yeniden Ak Parti Kepez İlçe Başkanlığına seçilen Bahattin Bayraktar’ı ziyaret etti.


Başkan Arı’ya teşekkür ziyareti Güncel Başkan Arı’ya teşekkür ziyareti

Antalya Başöğretmen Atatürk İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Yurdagül Demir, Başkan Yardımcısı Nazan Ergün ve Muhasip Üye Zeynep Atılgan, Okullarına yapılan hizmetlerden dolayı Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı’ya teşekkür ziyaretinde bulundular.


“İskandinav pazarında artış, İngiliz pazarında sıkıntılar yaşanıyor” Güncel “İskandinav pazarında artış, İngiliz pazarında sıkıntılar yaşanıyor”

Side- Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (SİDE-TUDER) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Haydar Barut, turizmdosyasi.com’dan Halil Öncü’ye yaptığı açıklamalarda Side-Manavgat Bölgesinin yerel yönetimlerin başarılı çalışmaları ve alt yapı sorunlarının çözülmesi ile birlikte örnek bir turizm destinasyonu haline geldiğini söyledi.


ASMEK kayıtlarına yoğun ilgi Güncel ASMEK kayıtlarına yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı Ocak ayı kayıtları başladı. Yabancı dil eğitimi ağırlıklı kayıtlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.


Büyükşehir’den ihtiyaç sahibi vatandaşa sağlık hizmeti Güncel Büyükşehir’den ihtiyaç sahibi vatandaşa sağlık hizmeti

Büyükşehir Belediyesi, sosyoekonomik yönden yoksun olan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşa yönelik sürdürdüğü evde bakım hizmetiyle yılda 2 bin 500 vatandaşın tedavisini gerçekleştiriyor.


Çocuklara karne hediyesi Güncel Çocuklara karne hediyesi

Asterix Vikinglere Karşı, Don Kişot, Kediler Şehri, Cüceler Devlere Karşı, Sevimli Dinozor Tatilde gibi sevilen çocuk filmleri, 25-28 Ocak’ta ücretsiz gösterilecek


Pazarın izolasyon sorunu çözüldü Güncel Pazarın izolasyon sorunu çözüldü

Kepez Belediyesi, Özgürlük Halk Pazarı’nda, esnafın ve vatandaşın şikayetçi olduğu izolasyon problemini, çatıda12 adet havalandırma penceresi açılması ve sandviç panel çalışmasıyla çözdü.


KBT’den ‘Hacıyatmaz’la yeni sezona merhaba Kültür/Sanat KBT’den ‘Hacıyatmaz’la yeni sezona merhaba

Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sahnelenen Hacıyatmaz oyunu ile perdelerini tiyatro severlere açtı.


Balbey esnafından Vali Altıparmak’a Teşekkür Güncel Balbey esnafından Vali Altıparmak’a Teşekkür

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın kısa bir süre önce Balbey Mahallesi esnafını ziyareti sırasında şikâyete konu olan sokak lambasındaki arıza giderildi.


BAKA ve Burdur Heyeti Antalya Teknokent’te Güncel BAKA ve Burdur Heyeti Antalya Teknokent’te

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Burdur heyeti, Burdur’da kurulması planlanan teknokent için Antalya Teknokent’i ziyaret etti. Teknokentlerinkuruluş mantığı, tarihçesi ve çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgilendirilen Burdur heyeti, Antalya Teknokent’tekitarım, nanoteknoloji, medikal ve yazılım firmalarını da gezerek uygulamaları yerinde gördü.


Akaydın’dan genç iletişimcilere teşekkür Güncel Akaydın’dan genç iletişimcilere teşekkür

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini haberleştirerek katıldıkları Aydın Doğan Vakfı 23’üncü Genç İletişimciler Yarışması’nda ödül alan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine teşekkür plaketi verdi.


Otogar esnafından Başkan Akaydın’a ziyaret Güncel Otogar esnafından Başkan Akaydın’a ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı Antalya Otogarı esnafı ziyaret etti. Esnaf temsilcileri, esnafa verdiği destekten dolayı Başkan Akaydın’a teşekkür etti.


Masa Dağı Antalya’nın Çankaya’sı oluyor Güncel Masa Dağı Antalya’nın Çankaya’sı oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seyir terası, yol ve diğer belediyecilik hizmetleriyle Masa Dağı bölgesini, Antalya’nın Çankaya’sı haline getirdiklerini söyledi.


AKMEK’te “Bulaşıcı Hastalıklar” semineri Güncel AKMEK’te “Bulaşıcı Hastalıklar” semineri

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kültür ve sanat etkinliklerin tüm hızıyla devam ettiği ilçede, özellikle ev hanımlarını bilgilendirmeye yönelik seminerlere de büyük önem veriyor.


Kepez’den Şafak’a park Güncel Kepez’den Şafak’a park

Kepez Belediyesi, muhtarlık binası, asfalt, kaldırım ve spor salonu hizmeti götürdüğü Şafak Mahallesi'ne, şimdi de 2 bin 400 m2’lik bir park kazandırdı.


Geleneksel 12. Plastik Sanatlar Sergisi ANSAN’da açıldı Kültür/Sanat Geleneksel 12. Plastik Sanatlar Sergisi ANSAN’da açıldı

EĞİTİM SEN’in 17.kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Geleneksel 12. Plastik Sanatlar Sergisi ANSAN’da yoğun katılımla açıldı.


Başkan Akaydın Kırcamili muhtarlarla buluştu Güncel Başkan Akaydın Kırcamili muhtarlarla buluştu

Kırcamili muhtarlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Kırcami planlaması konusunda samimi olduğunu belirterek, “Biz sorunun çözümü konusunda elimizden geleni yapıyoruz ama görevlerini tam olarak yapmayanlar var” dedi.


Kahveci’den Gelincik Projesi’ne destek Siyaset Kahveci’den Gelincik Projesi’ne destek

Ankara Barosu’nca gerçekleştirilen Ululararası Hukuk Kurultayı’na katılan DP Kadın Kolları Genel Başkanı Av. Ayşegül Dalkır KAHVECİ Ankara Barosu Gelincik Merkezi tarafından kurulan standı ziyaret ederek Gelincik Merkezi avukatları ile görüştü.


Heyecan Tutkunuz Sakatlıkla Sonlanmasın Sağlık/Kadın Heyecan Tutkunuz Sakatlıkla Sonlanmasın

Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Alp Disiplini yarışlarına katılmak için Konaklı’da hazırlanan Aslı Nemutlu’nun, pistte düşerek ağır yaralanması ve ne yazık ki hayatını kaybetmesinin ardından kayağın nasıl dikkat edilmesi gereken ve tedbir alınmazsa ciddi sakatlanmalara yol açabilen bir spor dalı olduğu tartışması yeniden gündeme geldi.


Muratpaşa’nın bileği bükülmüyor Spor Muratpaşa’nın bileği bükülmüyor

Amatör U-19 Ligi’nin 4.haftasında Muratpaşa Belediyespor, kendi sahasında Varsakspor’u 3-0 mağlup ederek, haftayı galibiyetle kapattı.


Geleceğin bilim adamlarının şenliği Güncel Geleceğin bilim adamlarının şenliği

Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen İSTEK’li Mucitler Bilim Şenliği’nde, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin matematik ve fen bilimleri alanında hazırladığı projeler sergilendi.


“Hotel Equipment Fuarı bölge turizmimiz için çok önemli” Güncel “Hotel Equipment Fuarı bölge turizmimiz için çok önemli”

Antalya Kemer Ulupınar’da bulunan Şelale Restaurant’ın sahibi Doğan Akkelle, Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş (ANFAŞ) tarafından organize edilen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarının bölge turizmi açısından oldukça önem taşıdığına dikkat çekti.


CHP Muratpaşa eğitimlere devam ediyor Siyaset CHP Muratpaşa eğitimlere devam ediyor

CHP Muratpaşa İlçe Örgütünde Parti Okulu Eğitimleri çerçevesinde düzenlenen eğitimlere katılan ilçe yöneticileri, kadın kolları, gençlik kolları ve üyeleri kurs bitirme belgelerini aldılar.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...