Pazar, 16 Haziran 2019
Medical Park Antalyaspor'dan dev şölen Spor Medical Park Antalyaspor'dan dev şölen

MedicalPark Antalyaspor altyapısına genç yetenekler kazandırmak ve Antalya da futbolu daha geniş tabana yayarak ilk öğretim okullarında daha fazla öğrencinin spor yapmasını sağlamak amacıyla, yaklaşık bir aydan bu yana ilk öğretim okullarındaki minik futbolculara yönelik yapılan proje çalışması paylaşıldı.


Kepezli karateciler madalyaları topladı Spor Kepezli karateciler madalyaları topladı

Kepez Belediyespor Karate takımı, Minik, Yıldız, Ümit, Genç ve Büyükler Antalya Karate İl şampiyonası’nda 3 birincilik, 1 ikincilik, 5 de üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza attı.


Kaleiçi; “tanıtım” istiyor… Güncel Kaleiçi; “tanıtım” istiyor…

Antalya ile özdeşleşmiş özgün tarihi mekanlardan birisi olan Kaleiçi’nin mevcut sorunlarının çözümü için girişimler devam ederken, tarihi dokunun tanıtımı noktasında daha somut adımlar atılması isteniyor.


GTI ile İspanya Turlarında Özel Avantajlar GTI ile İspanya Turlarında Özel Avantajlar

Avrupa’nın en büyük Türk sermayeli tur operatörü GTI, bugüne kadar çeşitli destinasyonlara gönderdiği milyonlarca turiste şimdi de İspanya fırsatları sunuyor.


Gündoğmuş’un sürdürülebilir kalkınması için beyin fırtınası Gündoğmuş Gündoğmuş’un sürdürülebilir kalkınması için beyin fırtınası

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi’nde Kaymakam, Belediye Başkanları ve müdürlerle toplantıda biraraya geldi.


Bebeklerin diş sağlığı annede başlıyor Sağlık/Kadın Bebeklerin diş sağlığı annede başlıyor

Çocukluk çağı çürükleri, ülkemizde yaygın olarak görülen ağız ve diş sağlığı sorunlarından biri. Bunu engellemenin yolu, annelerin önce kendi ağız ve diş sağlığını korumalarından geçiyor.


Yapı Kredi’den yılbaşı kredisi ile yeni yıl coşkusu Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den yılbaşı kredisi ile yeni yıl coşkusu

Yapı Kredi, müşterilerine günde 8 TL’den başlayan taksitlerle 8.000 TL Bireysel İhtiyaç Kredisi sunmaya yılbaşında da devam ediyor.


Tütüncü’nün 2012 dileği hizmet oldu Güncel Tütüncü’nün 2012 dileği hizmet oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2011 yılının son meclis toplantısında yaptığı konuşmada, 2012’nin, dostluklarla, güzelliklerle; elbirliği ve gönül birliği içerisinde insanların hizmetine koşulduğu bir yıl olmasını diledi.


Tavernanın sultanı Arıkan Güncel Tavernanın sultanı Arıkan

Müzik arşivcisi ve Dost Müzik Evi sahibi Halil Özden'in kısa süre önce TRT1'de canlı yayınlanan Sabah Aktüel programına katıldıktan sonra mekan sanatçı akınına uğradı. Van'lı Şirazi, Cevher Can'dan sonra 1980'li yılların ünlü taverna sanatçısı Vijdan Arıkan'da mekanı ziyaret etti.


Antalya Üniversitesi için Dedeman’da buluştular Güncel Antalya Üniversitesi için Dedeman’da buluştular

AKEV Ailesinin tam kadro olarak katıldığı ve yaklaşık bin kişinin konuk edildiği çok özel bir gece Antalya Üniversitesi adına Dedeman Otel’de düzenlendi.


Canan Yolaç’tan Aile Söyleşisi Kültür/Sanat Canan Yolaç’tan Aile Söyleşisi

Yaşam koçu ve kişisel eğitim uzmanı Canan Yolaç, Antalya Büyükşehir Belediyesi “Aile Söyleşileri” kapsamında AKM Perge Salonu’nda “Değişen Zamanda Değişen Aile Kavramı” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.


Fazıl Say Döşemealtı’nda halk konseri verdi Döşemealtı Fazıl Say Döşemealtı’nda halk konseri verdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali ücretsiz halk konserleri kapsamında ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Döşemealtı’nda sanatseverlerle buluştu.


Başkan Akaydın Aşure Günü’ne katıldı Güncel Başkan Akaydın Aşure Günü’ne katıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şubesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi’nin düzenlediği Aşure Günü’ne katıldı.


Özel Alara Koleji’nden Budak’a EXPO teşekkürü Güncel Özel Alara Koleji’nden Budak’a EXPO teşekkürü

Antalya Özel Alara Koleji yöneticilerini ve öğrencilerini kabul eden ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, EXPO 2016 sürecinde Antalya’da gönüllülere ihtiyaç olacağını belirterek, “2012 yılında Hollanda’nın Venlo Kenti’nde yapılacak EXPO’da 15 bin kişinin gönüllü olarak görev alacağını öğrendik. Hedefimiz Antalya’da 25 bin gönüllü bulmak” dedi.


A.Ü personel tiyatrosu iki oyunla hazırlanıyor Kültür/Sanat A.Ü personel tiyatrosu iki oyunla hazırlanıyor

Geçtiğimiz sezon İstanbul’da düzenlenen ‘Direkler Arası’ tiyatro festivalinde Elif Ana adlı oyun ile Jüri Özel ödülünü kazanan Akdeniz Üniversitesi Personel Tiyatrosu bu yıl Hidayet Sayın’ın kaleme aldığı ‘Köşe Kapmaca’ adlı 2 perdelik köy oyunu ve Güngör Dilmen’in yazdığı ‘Deli Dumrul’ oyunuyla sezona merhaba demeye hazırlanıyor


Piyano Festivali’nde “Olli Mustonen” gecesi yaşandı Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde “Olli Mustonen” gecesi yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festival’inde sahne alan Olli Mustonen başarılı performansıyla izleyicilere özel bir gece yaşattı.


“Tepkimiz canımızın acımasından dolayıdır” Siyaset “Tepkimiz canımızın acımasından dolayıdır”

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, AVM tepkisinin bazı çevrelerce yanlış yorumlandığını ifade ederek, kişi ya da kurumları değil sadece ve sadece esnafın aleyhine bir karar alınmasına iştirak ederek bu durumu onayanlara tepki gösterdiklerini belirtti.


“Antalya sanat şehri olmalı” Güncel “Antalya sanat şehri olmalı”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya’da kent kültürünün gelişmesinin, ekonomik gelişmeyi de beraberinde getireceğini belirterek, “Kültür ve sanat projelerini bu yüzden önemsiyoruz” dedi.


Kültür/Sanat "Bizim Hikmet", Nasreddin Hoca'ya Türkiye Sevdası verdi

Türkiye Sevdası’nın 351.Tanıtımı için 12-14 Şubat 2010 Tarihleri arasında İstanbul, Beylikdüzü, Tüyap Turizm Fuarı’nda Akşehir standını da ziyaret eden Dağların ve Çobanların Şairi Bizim Hikmet dünyanın merkezindeki canlandırmada Nasrettin Hoca ile görüştü.


Başkan Akaydın aşure dağıttı Güncel Başkan Akaydın aşure dağıttı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Yavuz Özcan Parkı’nda halka kendi eliyle aşure dağıttı.


Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezi Kurulma Önerisi YÖK’e Gönderildi Güncel Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezi Kurulma Önerisi YÖK’e Gönderildi

Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi, AB Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, YÖK ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde geliştirilen Avrupa - Akdeniz Gençlik Merkezi’nin II. Danışma Kurulu toplantısı Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Odası’nda gerçekleştirildi.


Bandoya kadın eli değecek Güncel Bandoya kadın eli değecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’na kadın müzisyenler de dahil yeni personel alınacak. Böylece Bando Takımı’nda ilk kez kadınlar da yer bulacak.


Siyaset "İnsan hakları vazgeçilemez haklardır"

DSP Antalya il başkanlığı insan hakları evrensel beyannamesinin kabulünün 63. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Alman caz piyanisti Dieter Koehnlein AKM’de Kültür/Sanat Alman caz piyanisti Dieter Koehnlein AKM’de

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali ücretsiz halk konserlerinin sonuncusu Alman caz piyanisti Dieter Koehnlein ile olacak.


Gülay’dan Kaş ve Demre’ye inceleme gezileri Kaş Gülay’dan Kaş ve Demre’ye inceleme gezileri

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ve yardımcıları 08.12.2011 tarihinde Kaş-Demre inceleme gezisinde bulundu.


Tüzken’den İnşaat Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti Güncel Tüzken’den İnşaat Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Tarkan Tüzken, Antalya’nın Spor tesislerine biran önce kavuşması için tesislerin doğru yere ve doğru planlanmaları konusunda teknik bilgi ve görüş almak üzere İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesini ziyaret etti.


Turizm aşkı modayla buluşuyor! Manavgat Turizm aşkı modayla buluşuyor!

Türkiye’de turizm sektörünün ilk yatırımlarından biri olan Barut Otel Grubu’nun çalışanları, Hatice Gökçe’nin kendine özgü tasarımlarıyla müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi sürdürecek.


65 ülkeden 3000 katılımcı Antalya’da buluşacak Ekonomi/Turizm 65 ülkeden 3000 katılımcı Antalya’da buluşacak

Ekonomi İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) raporuna göre dünyanın 7’nci büyük tarım üreticisi olan Türkiye, uluslararası bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak.


Kepez’de “sosyal denge sözleşmesi” imzalandı Siyaset Kepez’de “sosyal denge sözleşmesi” imzalandı

Kepez Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında 109 memur çalışanı kapsayan sosyal denge sözleşmesi imzalandı. Belediyenin memur personelini, ekonomik anlamda rahatlatacak sosyal denge sözleşmesi için meclis toplantı salonunda imza töreni düzenlendi.


Vali Altıparmak İl Genel Meclisi Üyeleriyle bir araya geldi Siyaset Vali Altıparmak İl Genel Meclisi Üyeleriyle bir araya geldi

Vali Altıparmak 2012 yılı İl Özel İdaresi Bütçesinin İl Genel Meclisi’nde kabul edilmesinden sonra Meclis Üyeleriyle düzenlenen yemekte bir araya geldi.


‘Karakulak’ koruma altında Güncel ‘Karakulak’ koruma altında

Antalya Düzlerçamı’nda yol kenarında bir vatandaş tarafından bulunan nesli tükenme tehlikesi altında bulunan hayvanlardan Karakulak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde koruma altına alındı.


Alanyalı’dan Dünya İnsan Hakları Günü kutlaması Siyaset Alanyalı’dan Dünya İnsan Hakları Günü kutlaması

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı, ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.


Başkan Akaydın’dan hükümete çağrı Siyaset Başkan Akaydın’dan hükümete çağrı

Deniz Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, merkezi yönetime çağrıda bulunarak, “Stadyumu kamu kaynağıyla siz yapın basketbol arenayı da ben yapayım” dedi.


“İnsan haklarıyla insandır” Güncel “İnsan haklarıyla insandır”

Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir açıklama yapan Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Eyilik, “İnsan Haklarıyla İnsandır” dedi.


ASEK yöneticileri Başkan Tütüncü’yü ziyaret etti Güncel ASEK yöneticileri Başkan Tütüncü’yü ziyaret etti

Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ASEK) Yönetim Kurulu Başkanı Tülay Sert bir grup dernek üyesi ile birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret ederek, Kepez bölgesinde bir sığınma evi ile yaşlılar için barınma evi istedi.


İngilizceyi eğlenerek öğreniyorlar Güncel İngilizceyi eğlenerek öğreniyorlar

TED Antalya Koleji İlköğretim 1. sınıf öğrencilerinin İngilizce dersi bir eğlence partisini andırıyor.


Tütüncü RATEM üyelerini ağırladı Güncel Tütüncü RATEM üyelerini ağırladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.


“Müteahhitlik” kriterleri yeniden gündemde Güncel “Müteahhitlik” kriterleri yeniden gündemde

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) - Akdeniz Üniversitesi iş birliğiyle “Müteahhitlik” kriterlerinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı


Alman hasta sağlığına kavuştu Güncel Alman hasta sağlığına kavuştu

66 yaşındaki Alman uyruklu Christiane Maria Ausmeier, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde, Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Muzaffer Atlı'nın yaptığı operasyon ile sağlığına kavuştu.


Canatan'dan Altıparmak'a plaket Güncel Canatan'dan Altıparmak'a plaket

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı ve Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan Vali Dr. Ahmet Altıparmak'ı Ziyaret Etti


Görme engelli Japon piyanist izleyenleri büyüledi Kültür/Sanat Görme engelli Japon piyanist izleyenleri büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde sahne alan görme engelli Japon piyanist Nobuyuki Tsujii izleyenlere çok özel bir gece yaşattı.


“Engeliniz Engelimizdir” projesine muhteşem final Güncel “Engeliniz Engelimizdir” projesine muhteşem final

Kepez Belediyesi’nin, sevgiyle, paylaşımla engellerin kaldırılmasının amaçlandığı ve Türkiye’de bir ilk olan “Engeliniz Engelimizdir” projesi, 5 bin kişinin izlediği Emre Aydın konseri ile sona erdi.


Engellilerden Başkan Evcilmen’e ziyaret Güncel Engellilerden Başkan Evcilmen’e ziyaret

Antalya Engelliler Sanat Evi üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret ederek, engellilere verdiği destek ve önem nedeniyle teşekkür etti.


Muratpaşa’nın Melekleri Türkiye Kupası’nı istiyor Spor Muratpaşa’nın Melekleri Türkiye Kupası’nı istiyor

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ne konuk oluyor.


Büyükşehir’in Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne yoğun ilgi Güncel Büyükşehir’in Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik hizmeti kapsamında hayata geçirdiği Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yoğun ilgi görüyor. 5-14 yaş arasındaki çocuklara diş bakımı, tedavisi ve eğitiminin ücretsiz olarak verildiği merkezde, 5 ayda tam 17 bin çocuğa işlem yapıldı.


Kursiyerler, çalışacakları firmaları ziyaret etti Güncel Kursiyerler, çalışacakları firmaları ziyaret etti

UMEM BEeceri 10 Projesi kapsamında Ekskavatör Operatörlüğü kursiyerleri, çalışacakları firmaları ziyaret ettiler.


Ufuk & Bahar Dördüncü Kepez’de halkla buluştu Kültür/Sanat Ufuk & Bahar Dördüncü Kepez’de halkla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali ücretsiz halk konserleri kapsamında “Ufuk & Bahar Dördüncü” bir konser verdi.


İSTEK’li öğrencilere proje hazırlama teknikleri Güncel İSTEK’li öğrencilere proje hazırlama teknikleri

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerine, Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Atom ve Molekül Fiziği Anabilim dalı Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Şerafettin Yaltkaya tarafından “Proje Hazırlama Aşamaları” konulu konferans verildi.


Acar: “Sözleşmeli personel adalet bekliyor” Siyaset Acar: “Sözleşmeli personel adalet bekliyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, sözleşmeli personel arasında ayırım yapılmasının doğru olmadığını vurgularken, “Sözleşmeli personel adalet bekliyor. Tüm sözleşmeli personel kadro alınmalıdır” dedi.


“Hasta Dernekleri Kapasite Geliştirme” Programı Türkiye’de “Hasta Dernekleri Kapasite Geliştirme” Programı Türkiye’de

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün önem kazanan hasta derneklerinin topluma daha faydalı olmaları için ICBA - Uluslararası Kapasite Geliştirme İttifakı ile yürütülen eğitim programı Türkiye koşullarına uyarlanarak faaliyete geçirildi.


‘OOOKİTAP’ı yazmaya Ahmet Şık başladı, 125 kişi tamamladı” Güncel ‘OOOKİTAP’ı yazmaya Ahmet Şık başladı, 125 kişi tamamladı”

Yazdığı ancak henüz basılmamış kitap taslağı yüzünden tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'ın "İmamın Ordusu" olarak bilinen çalışması temel alınarak hazırlanan "000Kitap" 10 Aralık Cumartesi günü Antalya’da da okurlara ulaşıyor.


Pegasus, uçuş sadakat programlarına da yenilik getirdi Pegasus, uçuş sadakat programlarına da yenilik getirdi

Yürüttüğü ilgi çekici kampanya ve çalışmalarla, havacılık sektörüne yenilikler getiren Pegasus, yeni sadakat programı Pegasus Plus’ın özellikleri ve artı avantajları ile uçuş programlarının da kurallarını değiştiriyor.


Envar Koleji PTT’de Güncel Envar Koleji PTT’de

Özel Antalya Envar Koleji İlköğretim Okulu Öğrencileri, Denizli’de faaliyet gösteren Vildan Koleji ile yabancı dilde güzel bir projeye imza attı.


İÜ Enes Eğitim ve Spor Tesisi’nin temeli atıldı İÜ Enes Eğitim ve Spor Tesisi’nin temeli atıldı

Edirne'nin Enez ilçesinde, İÜ Prof. Dr. Nazım Terzioğlu Eğitim Kültür ve Spor Tesisi’nin temeli, YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ve Edirne Valisi Gökhan Sözer tarafından, 5 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen törenle atıldı.


Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’den Başkan Evcilmen’e ziyaret Güncel Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’den Başkan Evcilmen’e ziyaret

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği Lefkoşe Merkez Yönetimi, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret ederek, geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan Kıbrıs Türk Şehitleri Parkı nedeniyle teşekkür etti.


“Mevlana’nın Çağrısı“ balesi sahnede Kültür/Sanat “Mevlana’nın Çağrısı“ balesi sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi; “Mevlana’nın Çağrısı “ adlı bale eserini Antalya’da ilk kez sanatseverlerle buluşturacak.


Kurtlar Vadisi Pusu’nun yıldızı “Memati” Deepo’da Güncel Kurtlar Vadisi Pusu’nun yıldızı “Memati” Deepo’da

Deepo Alışveriş Merkezi geçtiğimiz gün ünlü oyuncu Gürkan Uygun’u ağırladı.


“Bankalar faaliyet dışı işlemlerden kar etmeyi sevdi” Siyaset “Bankalar faaliyet dışı işlemlerden kar etmeyi sevdi”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalar kart ücretini kaldırmalı, hesap işletim ücreti almamalı, komisyon ücretlerini düşürmeli” dedi.


Sevimçok: “AVM’ler yanardağ gibi” Siyaset Sevimçok: “AVM’ler yanardağ gibi”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, Çallı Emniyet Müdürlüğü’nün karşı tarafındaki TMO arazisi üzerinde bulunan ve yapıldığı dönem ruhsat verilmeyen alışveriş merkezine ruhsat verilmesi karşısında tepki gösterdi.


13.Ulusal Turizm Kongresi 2012 Yılında Antalya’da Düzenleniyor Güncel 13.Ulusal Turizm Kongresi 2012 Yılında Antalya’da Düzenleniyor

Her yıl farklı bir üniversite tarafından organize edilen ve bu yıl Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 13. Ulusal Turizm Kongresi’nin 2012 yılının ana teması “Dünyada ve Türkiye’de Turizmde Yeni Döneme Doğru: Yeni Ürünler, Hizmetler, Stratejiler” şeklinde belirlendi.


Özürlülerin sağlık sorunları Çalıştay'da görüşüldü Güncel Özürlülerin sağlık sorunları Çalıştay'da görüşüldü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) kapsamında farklı özür gruplarındaki özürlü vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunların çözülmesi amacıyla bir dizi toplantı yapıldı.


Dördüncü Kardeşler'den 'Makrokosmos' ve Say sürprizi Kültür/Sanat Dördüncü Kardeşler'den 'Makrokosmos' ve Say sürprizi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali Ufuk & Bahar Dördüncü ikilisiyle devam ediyor.


Canan Yolaç, Aile Söyleşileri’nde Kültür/Sanat Canan Yolaç, Aile Söyleşileri’nde

Yaşam koçu ve kişisel eğitim uzmanı Canan Yolaç, Antalya Büyükşehir Belediyesi “Aile Söyleşileri” kapsamında 10 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’te AKM Perge Salonu’nda “Değişen Zamanda Değişen Aile Kavramı” konulu söyleşi gerçekleştirecek.


Acar, Van’daki yangınları TBMM’ye taşıdı Siyaset Acar, Van’daki yangınları TBMM’ye taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Van depreminin ardından toplanan yardımların toplandığı depolardaki yangınları TBMM gündemine taşırken, “Yangının, çalınan malzemelerin fark edilmemesi için çıkartıldığına ilişkin iddiaların soruşturulması sağlanacak mıdır?” diye sordu.


Muratpaşa Belediyesi’nin 10. Kapalı Pazarı Bahçelievler’e Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin 10. Kapalı Pazarı Bahçelievler’e

Bahçelievler Kapalı Pazarı temel atma töreninde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile bireylere değil kente değer kazandırıyoruz” dedi.


Kepez Kapızbaşı Nebiler Yürüyüşü Güncel Kepez Kapızbaşı Nebiler Yürüyüşü

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün günübirlik yürüyüş etkinliği Kepezbaşı’ndan 23 kişinin katılımıyla başladı.


Carmina Burana 120 kişilik dev kadroyla Antalya’da Kültür/Sanat Carmina Burana 120 kişilik dev kadroyla Antalya’da

Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesi efsane bir konsere ev sahipliği yapacak. Ünlü Alman besteci Carl Orff tarafından oluşturulan sahne kantatı Carmina Burana, 120 kişilik dev bir kadroyla Antalya sahnesinde seslendirilecek.


9. haftada 9 gol Kemer 9. haftada 9 gol

Antalya Süper Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden Kemer Belediyespor kendi sahasında ağırladığı Gazipaşa Belediyesporu, Adem-2,Ali Honamlı-2,Ali Boz,Ergün,Erhan,Kenan ve Mert’in golleriye 9-0 yenerek, ligin 9. cu haftasında zirveye yerleşti.


Güreş ve Judo Federasyonu’ndan Türel’e ziyaret Güncel Güreş ve Judo Federasyonu’ndan Türel’e ziyaret

Türkiye Güreş federasyonu Başkanı Bekir Çeker ve Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ile her iki Federasyonda da görevi bulunan Emniyet Müdürü Ercan Selçuk Antalya Milletvekili Menderes Türel’i TBMM’deki makamında ziyaret ettiler.


Acar’dan Aydınlık baskını tepkisi Siyaset Acar’dan Aydınlık baskını tepkisi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar’ın, Aydınlık Gazetesi Sahibi Mehmet Sabuncu’nun evinin basılması ile ilgili açıklamasını aşağıda sunuyoruz.


Muhtarlar Derneği’den Başkan Arı’ya teşekkür ziyareti Korkuteli Muhtarlar Derneği’den Başkan Arı’ya teşekkür ziyareti

Yeni seçilen Korkuteli Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Çukurca Köyü Muhtarı Alaattin Can ile Yönetim Kurulu Üyelerinden Esenyurt Köyü Muhtarı Mehmet Bucaklı, Güzle Köyü Muhtarı Veli Karakaya, ve Osmankalfalar Köyü Muhtarı Ali Ünal İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit ARI’ yı makamında ziyaret etti.


“Kadına sözde değil, özde destek olunmalı” Siyaset “Kadına sözde değil, özde destek olunmalı”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 77. yıldönümünü kutladı.


Kemal Şahin depremzedeleri ziyaret etti Güncel Kemal Şahin depremzedeleri ziyaret etti

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Vanlı depremzede vatandaşlarımızı Club Mega Saray’da ziyaret etti.


Başkandan yedi yıldızlı yemek Aksu Başkandan yedi yıldızlı yemek

3 Aralık Dünya Engelliler haftası nedeni ile Aksu Engel tanımayan çocuklar iş okulu öğrencilerine Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım’dan yedi yıldızlı yemek.


Personele tehlikeli atık eğitimi Manavgat Personele tehlikeli atık eğitimi

Side Evrenseki turizm bölgesinde yer alan Sensimar Side Resort ve Xante Resort personeline Çevrekent Firmasından Çevre Mühendisleri Ali Hayrat ve Ömer Karaduman tarafından eğitim verildi.


“TRT, AKP’ye Dost Muhalefete Düşman Oldu!” Siyaset “TRT, AKP’ye Dost Muhalefete Düşman Oldu!”

MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal TBMM Genel Kurulu’nda CHP’nin TRT hakkındaki Grup Önerisi üzerine söz aldı.


“Engeliniz Engelimizdir” projesi festival oluyor Güncel “Engeliniz Engelimizdir” projesi festival oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bedensel ve zihinsel engellilerin yaşamlarındaki zorluklara dikkat çekmek amacıyla başlattıkları “Engeliniz Engelimizdir”, projesini engelliler festivaline dönüştürmek istediklerini söyledi.


Döşemealtı’nda personel ataması yapıldı Döşemealtı Döşemealtı’nda personel ataması yapıldı

Mahalli İdareler Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği esaslarına dair yönetmelik hükümleri çerçevesinde düzenlenen görevde yükselme sınavında başarılı olan Döşemealtı Belediye personelinin atamaları Başkan Nurettin Tursun tarafından atamaları gerçekleştirildi.


Başkan Akaydın’ı şaşırtan tablo Güncel Başkan Akaydın’ı şaşırtan tablo

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, ressam Erkan Gürkan’ın hediye ettiği tükenmez kalem tekniğiyle yaptığı portresini görünce şaşkınlığını gizleyemedi.


Yörüklerin EXPO hedefi Güncel Yörüklerin EXPO hedefi

Antalya Yörükler Derneği üçüncü istişare kurulu toplantısı ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, meclis üyeleri ve Yörük iş adamlarının katılımı ile Hilmi Beken Resturant’ta gerçekleşti.


RATEM’den radyo ödülleri önerisi Güncel RATEM’den radyo ödülleri önerisi

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret eden RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Güleryüz, Antalya Televizyon Ödülleri gibi radyo ödülleri yapılması önerisi getirdi.


Kepez’li boksörün Türkiye derecesi Spor Kepez’li boksörün Türkiye derecesi

Şanlıurfa’da düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonasında, Kepez Belediyespor Kulübünden 91 kiloda ringe çıkan Mansur Bebekoğlu Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.


İspanyol Ateşi Dorantes Piyano Festivali’nde Kültür/Sanat İspanyol Ateşi Dorantes Piyano Festivali’nde

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde Dorantes ve Flamenko rüzgarı esecek. İspanyol piyanist David Pena Dorantes ile grubu, bu yılda dans ve müziğin ateşini aynı sahnede buluşturacak.


Kent Konseyi yönetiminden Başkan Akaydın’a ziyaret Güncel Kent Konseyi yönetiminden Başkan Akaydın’a ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, kendisini ziyarete gelen Antalya Kent Konseyi’nin yeni başkanı Semanur Kurt ve yönetimine başarı diledi.


Başkan Üras, Kompost Tesisi’nde öğrencilerle bir araya geldi Kemer Başkan Üras, Kompost Tesisi’nde öğrencilerle bir araya geldi

Güven Koleji’nde okuyan 2. ve 3. sınıf öğrencileri üç gün boyunca GATAB’ın faaliyet alanındaki bölgedeki atıkların toplanması ve bertarafını gidermek için çalışmalarını sürdüren 75. Yıl Katı Atık Ayrıştırma ve Kompost Tesisi’ni ziyaret ettiler.


Altınova İlköğretim Okulu’ndan Evcilmen’e teşekkür plaketi Güncel Altınova İlköğretim Okulu’ndan Evcilmen’e teşekkür plaketi

Muratpaşa Belediyesi’ni ziyaret eden Kepez Altınova İlköğretim Okulu yöneticileri, okula yapılan fiziki düzenlemeler ve yardımlar nedeniyle Başkan Evcilmen’e teşekkür plaketi verdi.


Değerler eğitiminde çizgi film Güncel Değerler eğitiminde çizgi film

Özel Antalya Envar Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu Anasınıflarındaki değerler eğitiminde, çizgi film kahramanları kullanılıyor.


ANTDOB “Mavi Enstrüman” ile öğrencilere ulaşıyor Döşemealtı ANTDOB “Mavi Enstrüman” ile öğrencilere ulaşıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçıları “Mavi Enstrüman” sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilerle buluşarak , öğrencilere enstrümanları tanıttı.


Tütüncü Kepezlilere aşure dağıttı Güncel Tütüncü Kepezlilere aşure dağıttı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Kadın Kolları’nın Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği etkinlikte vatandaşlara aşure ikram etti.


Ufuk & Bahar Dördüncü Kepez’de Kültür/Sanat Ufuk & Bahar Dördüncü Kepez’de

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali ücretsiz halk konserleri, “Ufuk & Bahar Dördüncü” ile devam ediyor.


1 ağaç kaldırılıyor, 10 ağaç dikiliyor Güncel 1 ağaç kaldırılıyor, 10 ağaç dikiliyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kirlilikten, hastalıktan ve ekonomik ömrünü tamamladığı için parklardan kaldırdıkları her bir ağacın yerine, yeşil alanlara 10 adet ağaç diktiklerini söyledi.


Karaalioğlu Kültür Merkezi hayat buluyor Güncel Karaalioğlu Kültür Merkezi hayat buluyor

Büyükşehir Belediyesi, Karaalioğlu Kültür Merkezi Projesi uygulanmaya başladı. İnşaat alanı içerisinde bulunan Deniz Restoran tahliye edilirken, Büyükşehir Nikah Salonu da Atatürk Kültür Parkı içerisine taşınıyor.


“Atatürk resimlerini indirmeye kimsenin gücü yetmez” Siyaset “Atatürk resimlerini indirmeye kimsenin gücü yetmez”

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, İlçe sekreteri Mehmet Öztürk,İlçe Başkan Yardımcısı Serap Yılmaz, Hüseyin Erdoğan ve partililerle Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Alevi Kültür Derneği'nin Muharrem ayı dolayısıyla Cemevi'nde düzenlediği oruç açma yemeğine katıldı.


Çocuklara “gelecek hayali oluşturun” tavsiyesi Güncel Çocuklara “gelecek hayali oluşturun” tavsiyesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ortaokul yıllarında belediye başkanı olma hayali kurduğunu hatırlattığı öğrencilere, “Sizlerde bu yaşlarınızda bir gelecek hayali oluşturun.” tavsiyesinde bulundu.


Depremzede çocuklar zirvede Güncel Depremzede çocuklar zirvede

Van’dan Antalya’ya konuk getirilen bir grup depremzede çocuk Olympos Teleferik’le Tahtalı Dağı’nın zirvesinde moral buldu.


Palandöken: “Çekte hapis cezası kaldırılıyor” Siyaset Palandöken: “Çekte hapis cezası kaldırılıyor”

Çek kanunundaki cezaların kaldırılması için yıllardır çalışmalar yaptıklarını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Çalışmalarımız sonuç vermeye başladı. Halen zamanında çekini ödeyemeyen yaklaşık 10 bin kişinin ceza evinde veya mahkemeye düşmüş durumda. Yaptığımız görüşmeler meyvesini vermeye başladı. Bakanlar kurulunda görüşülerek TBMM ye gönderilecek olan kanunun yeni yıla yetiştirilmesine çalışılacak” dedi.


RATEM'den Vali Altıparmak'a ziyaret Güncel RATEM'den Vali Altıparmak'a ziyaret

Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkındaki Kanun ile Yayın Hizmeti Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik bilgilendirme bölge toplantısına katılan RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Güleryüz ve üyeler Vali Altıparmak’ı ziyaret ettiler.


Kepez’den köylere hizmet seferberliği Güncel Kepez’den köylere hizmet seferberliği

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 6 köye verdikleri yol ve park sözünü yerine getirdiklerini söyledi. Tütüncü, köylere hizmet seferberliğinin hız kesmeden süreceğini de belirtti.


Tanju Çolak Antalya'ya geliyor Spor Tanju Çolak Antalya'ya geliyor

Tanju Çolak 'in kendi adina projelendirdigi ve basta Samsun, KKTC, Girne, Istanbul, Izmir ve Mersin'de bulunan,Antalya Tanju Çolak Futbol Akademisini ziyaret edecek.


Kepez’e 5 yıldızlı semt konağı Güncel Kepez’e 5 yıldızlı semt konağı

Kepez Belediyesi’nin, semt evi projesinin ilkinin temeli törenle atıldı. Başkan Hakan Tütüncü, Kepez’i, kültür, sanat, spor ve gençlik ilçesi yapmak istediklerini söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...