Pazar, 25 Ağustos 2019
Kızılay’dan Tütüncü’ye teşekkür plaketi Siyaset Kızılay’dan Tütüncü’ye teşekkür plaketi

Türkiye Kızılay Derneği Antalya Şubesi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, yurtiçi ve yurt dışında yaşanan afetlerde yaptığı yardımlar ve destekler için teşekkür plaketi takdim etti.


Kepez’den Antalya’ya prestij kazandıracak projeler Siyaset Kepez’den Antalya’ya prestij kazandıracak projeler

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, açık hava tiyatrosu, kongre ve sergi merkezi, Varsak Park ve kültür merkezi projeleriyle ilçeye ve Antalya’ya prestij kazandırdıklarını söyledi.


Başkan Tütüncü “Yılın belediye başkanı” Siyaset Başkan Tütüncü “Yılın belediye başkanı”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz hafta Andy-Ar araştırma şirketi tarafından Antalya’da ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçilirken, bu kez de Meclis Ajans tarafından Türkiye genelinde yılın en başarılı belediye başkanı seçildi.


“En düşük yıllık enflasyon Batı Akdeniz bölgesinde” Ekonomi/Turizm “En düşük yıllık enflasyon Batı Akdeniz bölgesinde”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak Ocak ayı enflasyonun değerlendirdi


Vodafone Türkiye, 7 kategoride finalde Ekonomi/Turizm Vodafone Türkiye, 7 kategoride finalde

Vodafone Türkiye, dünya çapında yılın en başarılı çağrı merkezleri, müşteri hizmetleri ve satış organizasyonlarının ödüllendirildiği en prestijli ödül programlarından Uluslararası Satış ve Müşteri Hizmetleri Stevie Ödülleri’nde başvurduğu tüm kategorilerde finale kalarak müthiş bir başarıya imza attı.


Karşıyaka’ya 3 park Güncel Karşıyaka’ya 3 park

Kepez Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi’nde moloz dökme alanı olarak kullanılan iki alanı, park çalışmasıyla vatandaşların kullanımına açıyor.


Kanser haberlerinde 2011 yılında artış yaşandı Kanser haberlerinde 2011 yılında artış yaşandı

Dünyada her yıl 12.7 milyon kişiye kanser tanısı konulurken, 7.6 milyon kişi ise bu hastalıktan hayatını kaybediyor. Kanserin dünya üzerindeki yayılma hızı öyle yüksek ki, sizler bu araştırmayı okurken, dünya üzerinde 24 insan kansere yakalanıyor.


CHP’nin Talya buluşması Siyaset CHP’nin Talya buluşması

CHP'li başkanlar. İl Başkanı Özer Ülken'in ev sahipliğinde kahvaltıda buluştu.


2012 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonluğu sona erdi Spor 2012 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonluğu sona erdi

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nın sponsorluğunu bu yıl da küçük ev aletleri sektörünün lider firması Arzum üstlendi. 29 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda birinciliği Kübra Öztürk kazandı.


Kültür varlıklarını korumada örnek işbirliği Güncel Kültür varlıklarını korumada örnek işbirliği

Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı, kültür varlıklarımızı korumada örnek işbirliği sergiledi.


Filli Boya, ülkemiz geleneğine ve ekonomisine katkılarını sürdürüyor Ekonomi/Turizm Filli Boya, ülkemiz geleneğine ve ekonomisine katkılarını sürdürüyor

Türk boya sektörünün lideri Filli Boya 2011 yılında; atık yönetimi, geri kazanım ve geri dönüşüm konularındaki uygulamalarıyla ambalaj atığı ve değerlendirilebilir tehlikeli atıklar olmak üzere 3300 ton atığın geri dönüşümüne katkıda bulundu.


Tarım sektörü aradığı elemanı BAGEV Kariyer’den bulabilecek Siyaset Tarım sektörü aradığı elemanı BAGEV Kariyer’den bulabilecek

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer ile Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, tarım sektöründeki işsizlik sorununu çözmek ve nitelikli istihdam sağlamak amacıyla İstihdamı Geliştirme İşbirliği protokolünü imzaladı.


Döşemealtı Işıl Işıl Döşemealtı Döşemealtı Işıl Işıl

Döşemealtı Belediyesi duble yolları ve ara sokakları modern aydınlatma sistemi ile ışıklandırıyor. İlk olarak ilçenin ana arter yolu olan Atatürk Cadesi’nden başlayan belediye ekipleri, caddenin altyapı ve üstyapısını tamamlayarak, modern ışıklı havuzlar ile süslüyor.


Kepezli Müteahhitlerden hırsızlığa karşı ilk toplantı Güncel Kepezli Müteahhitlerden hırsızlığa karşı ilk toplantı

Kepez Müteahhitler Derneği inşaatlarda yaşanan hırsızlıklar nedeniyle Kepez İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı İlker Eşki’nin talebi üzerine Sanayi Polis Merkezinde Eşki ile bir araya geldi.


Kemer Belediyesi EMITT’te Kemer Kemer Belediyesi EMITT’te

9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında, İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilecek olan ve Dünyanın en büyük beşinci turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT ) kapılarını ziyaretçilerine açacak.


Türkiye Vodafone Vakfı’ndan “İlk Adım” Projesi Güncel Türkiye Vodafone Vakfı’ndan “İlk Adım” Projesi

Türkiye Vodafone Vakfı “İlk Adım” Projesi eğitici eğitimi seminerleri, 25 ilden 198 anasınıfı öğretmenini Antalya’da buluşturdu


Konyaaltı Belediyesi, Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı Siyaset Konyaaltı Belediyesi, Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun annesinin cenaze törenine katılması dolayısıyla 1. Başkan Vekili Remzi Sadi’nin başkanlığında yapılan meclis toplantısında 9 gündem maddesi görüşüldü.


Kadir Gürcan güven tazeledi Döşemealtı Kadir Gürcan güven tazeledi

Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Döşemealtı İlçe seçimleri yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Kadir Gürcan yeniden başkanlığa seçildi


Gurme Guide yayına başladı Güncel Gurme Guide yayına başladı

Antalya’daki 882 mekanın adres, telefon ve haritalarının da yer aldığı Gurme Guide yayın hayatına başladı. Antalya’nın Türkçe-İngilizce dillerinde yayınlanan ilk yiyecek ve içecek dergisi, Anfaş’ta düzenlenen Bevex’teki standında yerini aldı Food Product fuarında da dağıtılacak.


Ülken’den Gençlik Kolları’na ders Siyaset Ülken’den Gençlik Kolları’na ders

CHP İl Başkanı Özer Ülken, partisinin İl Gençlik Kolları ile durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.


Cem Karaca şarkılarıyla anılacak Kültür/Sanat Cem Karaca şarkılarıyla anılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Anadolu rock ve folk müziğinin efsane ismi Cem Karaca’yı 8’inci ölüm yıldönümünde yine şarkılarıyla anıyor.


Kepez’de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı Siyaset Kepez’de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

Kepez Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında, 450 işçiyi ilgilendiren 2012–2014 dönemi toplu iş sözleşmesinin ilk görüşmeleri başladı.


“Turizmde kalite, bize kazanç olarak geri dönecektir” Kemer “Turizmde kalite, bize kazanç olarak geri dönecektir”

Kemer’de bulunan Oflaz Turizmin sahibi Ozan Güven, Türk turizminin son yıllarda ileri seviyelere ulaştığını ancak bununla birlikte tanıtımın her zaman en önde tutulması gereken bir araç olması gerektiğini söyledi.


Şenol Fidan’a büyük sürpriz Spor Şenol Fidan’a büyük sürpriz

Gazeteci Halil Öncü, Şenol Fidan Hoca’ya nostalji yaşattı


Aksu’da kaçak yapıyla mücadele sürüyor Aksu Aksu’da kaçak yapıyla mücadele sürüyor

Aksu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince Atatürk ve Pınarlı mahallelerinde tespit edilen dört adet gecekondunun yıkımı gerçekleştirdi.


Hindistan’a çalışma ziyareti devam ediyor Siyaset Hindistan’a çalışma ziyareti devam ediyor

Görevleri arasında “Bölgenin iş ve yatırım imkânlarının, ilgili kuruluşlarla işbirliği halinde ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapmak” bulunan BAKA, gelişme trendine giren ekonomik ilişkilerin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Hindistan’a çalışma ziyareti gerçekleştiriyor.


BAKA, bölgede kalkınmanın lokomotifi Ekonomi/Turizm BAKA, bölgede kalkınmanın lokomotifi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) 3 ana alt başlıkla çıktığı 2011 Mali Destek Programları’na projelerin başvuruları tamamlandı. Antalya’dan 162, Burdur’dan 62 ve Isparta’dan 81 olmak üzere toplam 305 proje başvurusu gerçekleşti.


BYEGM Antalya İl Müdürlüğü’ne Esen Diler atandı Siyaset BYEGM Antalya İl Müdürlüğü’ne Esen Diler atandı

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Antalya İl Müdürlüğü görevine Esen Diler atandı.


Hayat Veriyorlar, Hayat Buluyorlar Döşemealtı Hayat Veriyorlar, Hayat Buluyorlar

TYÇP (Toplum Yararına Çalışma Programı) projesi kapsamında Antalya’da bulunan Vanlı depremzede vatandaşlar belediyelerde 8 aylık bir proje kapsamında istihdam ediliyor.


Muratpaşa Belediyesi engellilere kucak açıyor Güncel Muratpaşa Belediyesi engellilere kucak açıyor

Muratpaşa Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi, rutin hizmetlerinin dışında, Engelli Dernekleri’nin çalışmalarına da ev sahipliği yapıyor.


Başkan Akaydın vatandaşları dinledi Güncel Başkan Akaydın vatandaşları dinledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, kendisinden randevu isteyen vatandaşları makamında kabul ederek, sorun ve önerilerini dinledi.


Doğan Hızlan Kütüphanesi açılıyor Güncel Doğan Hızlan Kütüphanesi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin açılışını 17 Şubat’ta TÜYAP Antalya Kitap Fuarı kapsamında Doğan Hızlan’ın katılımıyla Atatürk Kültür Parkı’nda yapacak.


Acar, yat turizmindeki vizeyi sordu Siyaset Acar, yat turizmindeki vizeyi sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, yabancıların Türkiye’de kalış süreleri ile ilgili yapılan düzenleme kapsamında yat turizminin de olumsuz etkileneceğine dikkat çekerek, “İstihdam ve döviz girdisi sağlayan sektör için bir istisna sağlanacak mı?” diye sordu.


Teke Yöresi ziyaretlerine devam ediyor Güncel Teke Yöresi ziyaretlerine devam ediyor

Teke Yöresi eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor.


Turkcell, Van için eğitim seferberliği başlattı Turkcell, Van için eğitim seferberliği başlattı

Van’da yaşanan depremler sonrası oluşan ihtiyaçlara cevap vermek için 5 milyon TL bağışlayan Turkcell, bir Öğretmen Kampüsü ve Öğrenci Yurdu inşa edecek, öğrencilere burs verecek. Van’ın hayata dönebilmesi için tüm kurum, kuruluş ve vatandaşları işbirliğine çağıran Turkcell ve TEV, “Van için Türkiye Kumbarası”nda birikecek bağışlarla Öğretmen Kampüsü’ne yeni evler yaparak daha çok öğretmene yuva sağlayacak.


“AKP’li belediye başkanı olunca kanun uygulanmıyor” Siyaset “AKP’li belediye başkanı olunca kanun uygulanmıyor”

CHP Antalya Milletvekili Sn. Op. Dr. Arif Bulut, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.


“Başbakan sarf ettiği sözlerle suç işlemektedir” Siyaset “Başbakan sarf ettiği sözlerle suç işlemektedir”

Eğitim iş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık “Başbakan, hükümetin hedefinin laikliği yok etmek olduğunu ikrar etti” dedi.


“Dindar gençlik nasıl yetiştirilecek?” Siyaset “Dindar gençlik nasıl yetiştirilecek?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Başbakan Erdoğan’ın “Dindar gençlik yetiştireceğiz” açıklamasını TBMM’ye taşıyarak, “Dindar gençlik nasıl yetiştirilecek” diye sordu.


Tütüncü'den kadınlara çifte müjde Siyaset Tütüncü'den kadınlara çifte müjde

Başkan Hakan Tütüncü, hizmet brifingi verdiği AK Parti Kepez Kadın Kolları'na, koordinasyon merkezi ve beş yıldızlı spor tesisi müjdesi verdi.


Bulut, elektrik kesintilerini sordu Siyaset Bulut, elektrik kesintilerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Op. Dr. Arif Bulut , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından cevaplandırılması istemiyle Antalya’da yaşanan elektrik sorunlarını ve halkımızın yaşadığı problemler nedeniyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi. Antalya Milletvekili Bulut, soru önergesinde şu ifadelere yer verdi.


B&O’dan Sevgililer Günü’ne Özel Hediye Seçenekleri Teknoloji/Bilim/İnternet B&O’dan Sevgililer Günü’ne Özel Hediye Seçenekleri

Lüks ses ve görüntü sistemleri pazarının lider üreticisi, dünyanın en iyi high-end ses ve görüntü sistemleri markası Bang & Olufsen, koleksiyonundaki Sevgililer Günü’ne özel renk seçeneklerine sahipürünlerini ile satışa sunuyor.


Ocak ayında öne çıkan olaylar Ocak ayında öne çıkan olaylar

Ocak ayına damgasını vuran konu, kişi ve olayları içeren gündem raporu açıklandı. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin raporuna göre, Türk basınında ay boyunca en çok yer alan konular; Hrant Dink davasında verilen kararlar, Fransa’da onaylanan Ermeni Yasası ve KKTC kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın hayatını kaybetmesi oldu.


Başkan Gül’e söz verdiler Kemer Başkan Gül’e söz verdiler

Türkiye’de ilk olarak Kemer Belediyesi tarafından başlatılan ilköğretim altıncı sınıf öğrencilerine diz üstü bilgisayar dağıtım projesi kapsamında, 2011-2012 eğitim ve öğretim dönemi için 2011 yılının aralık ayında 331 öğrenci diz üstü bilgisayar sahibi oldu.


Düzenli yapılan smear testi rahim ağzı kanserini önlüyor Sağlık/Kadın Düzenli yapılan smear testi rahim ağzı kanserini önlüyor

Rahim ağzı kanserinin en önemli nedeninin Human Papilloma Virüs (HPV) olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Fatih Güçer, “PAP smear testi ile düzenli olarak yapılan kontroller sayesinde rahim ağzı kanseri gelişme riski de ortadan kalkıyor” dedi.


Başkan Evcilmen’den AGC’ye ziyaret Güncel Başkan Evcilmen’den AGC’ye ziyaret

Kuruluşunun 28.yılını kutlamak amacıyla Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne (AGC) ziyarette bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, AGC’nin geleneksel kuru fasulyesinden tattı.


UNICEF’in insani yardım faaliyetlerine destek çağrısı UNICEF’in insani yardım faaliyetlerine destek çağrısı

Dünyada 25’ten fazla ülkede yardım faaliyetlerinde bulunan ve Birleşmiş Milletler kurumu olan UNICEF’in 2012 yılında gerçekleştireceği insani yardım faaliyetlerine 1.28 milyar dolarlık kaynak sağlamak ve böylece acil durumlarda çocukların güvenliğini garanti altına almak için Türkiye ve UNICEF ile güçlerini birleştiriyor.


Sanayi’de eğitim Güncel Sanayi’de eğitim

Akdeniz Sanayi Sitesi’nde alışılmışın dışında bir çalışma dikkat çekiyor. Antalya’nın ilk motor yenileme firması olan Akdeniz Motor Yenileme, çalışanlarına kişisel gelişim eğitimleri aldırıyor.


Dünya Sulak Alanlar Günü kutlandı Güncel Dünya Sulak Alanlar Günü kutlandı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlıkta düzenlenen Dünya Sulak Alanlar Günü etkinliğinde, sulak alanlarla alakalı çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Antalya İhracatçılar Birliği’nden destek Güncel Antalya İhracatçılar Birliği’nden destek

Akev Koleji Vakıf Yönetim Kurulu ve Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeleri Antalya İhracatçılar Birliği Başkanı’nı ziyaret etti. Genel Müdür Selahattin Çiçek Birlik Başkanı Mustafa Satıcı’ya Antalya Üniversitesi kuruluş çalışmaları hakkında bilgi verdi.


BES Antalya Şubesi’nden eylem Siyaset BES Antalya Şubesi’nden eylem

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şubesi, Defterdarlık yemekhanesinde eylem yaptı. İşyerlerinde yaşadıkları eşitsizliklere ve huzursuzluklara karşı geçtiğimiz hafta içinde Başbakan, Maliye Bakanı ve Antalya İl Milletvekillerine toplu mektup gönderme eylemi gerçekleştiren BES Antalya Şubesi bu seferde Defterdarlık yemekhanesinde basın açıklaması yaptı.


Sevimçok: “Çok şükür ki sesimiz duyuldu” Siyaset Sevimçok: “Çok şükür ki sesimiz duyuldu”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, Bağ-Kur emeklilerinin İntibak Yasasına dahil edilmesiyle birlikte artık haksızlığın ortadan kalkacağını söyledi.


Mustafa Mutlu’dan demokrasi dersi Güncel Mustafa Mutlu’dan demokrasi dersi

Gazeteci-yazar Mustafa Mutlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte “Demokrasinin Neresindeyiz?” başlıklı söyleşisi ile Antalyalılarla buluştu.


Antalya çöpünden para kazanacak Siyaset Antalya çöpünden para kazanacak

Hemşehri dernekleriyle buluşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Katı Atık Bertaraf Tesisi’yle çöpünden para kazanan Türkiye’deki ilk belediye olacaklarını vurguladı.


Ara transferde en çok Galatasaray konuşuldu Spor Ara transferde en çok Galatasaray konuşuldu

Medya Takip Ajansı Interpress’in yazılı basındaki spor haberlerini kapsayan araştırmasına göre, Cim-bom, 5 Ocak - 1 Şubat ara transfer döneminde ezeli rakiplerini geride bırakarak, yayınlanan transfer haberlerinde en çok ismi geçen takım oldu.


Lucia’nın galası Antalya’da yapıldı Kültür/Sanat Lucia’nın galası Antalya’da yapıldı

Antalya Devlet Opera ve Balesi ‘nin yeni yılda sahnelediği ilk yeni eseri olan Lucia Operası’nın galası yapıldı. Donizetti’nin ünlü eseri Lucia Di Lammermoor’u Antalya izleyicisi ile buluşturan ANTDOB sanatçıları gala gecesinde de başarılı performanslarıyla büyük beğeni topladı.


Güreşte Kepez Belediyespor fırtınası Spor Güreşte Kepez Belediyespor fırtınası

Kepez Belediyespor Güreş Takımı, 2012 Serbest ve Grekoromen Bölge Güreş Şampiyonası’nda 11 altın, 9 gümüş ve 7’de bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.


Tütüncü’den Muratpaşa taksici esnafına sürpriz ziyaret Güncel Tütüncü’den Muratpaşa taksici esnafına sürpriz ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa ilçesindeki Fener As Lara Taksi Durağı’na çat kapı ziyarette bulundu.


Kepez’de okul bahçeleri artık çok daha geniş Güncel Kepez’de okul bahçeleri artık çok daha geniş

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hüseyin Ak ve Emek Evler İlköğretim Okulu’nun arazisi içerisinde kalan gecekonduların tapu sorununu çözdüklerini ve okul bahçesinin genişletilmesi çalışmalarına başladıklarını söyledi.


Fiat’tan 500L Sürprizi Otomotiv Fiat’tan 500L Sürprizi

Fiat’ın efsane modeli 500’ün hem minivan hem de SUV özellikleri taşıyan “500L” adını taşıyan yeni versiyonu, kapılarını 6 Mart’ta ilk olarak dünyanın dört bir yanından gelecek basın mensupları için açacak 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.


‘Aşk Her Yerde’ Antalya’da Kültür/Sanat ‘Aşk Her Yerde’ Antalya’da

Antalya Büyükşehir Belediyesi ünlü oyuncu Emre Kınay’ın yönettiği ve oynadığı ‘Aşk Her Yerde’ adlı tiyatro oyununu vatandaşlarla buluşturacak.


MHP Antalya Kadın Kolları'na Siyaset MHP Antalya Kadın Kolları'na "Liderlik Semineri"

MHP Antalya İl Kadın Kolları ''Liderlik ve Kadınlar'' Konulu Eğitim semineri almaya başladı.


Döşemealtı İş Merkezi tam gaz Döşemealtı Döşemealtı İş Merkezi tam gaz

Belediye Başkanı Nurettin Tursun’un büyük projeleri arasında yer alan belediye iş merkezi, Atatürk Caddesi üzerinde 3.265 m² alan üzerinde yapılıyor.


Ocak'ta '58. Madde' gündeme damgasını vurdu Spor Ocak'ta '58. Madde' gündeme damgasını vurdu

Geçtiğimiz ay spor sayfalarında yer alan haberlere en çok şike soruşturması ve bu konuya bağlı olarak küme düşme cezası uygulamasını içeren 58. maddenin damgasını vurduğu belirlendi.


Antalya “Çiçek Sektörü Çalışma Grubu” kuruldu Güncel Antalya “Çiçek Sektörü Çalışma Grubu” kuruldu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ilgili Meslek Komitesi’nin girişimiyle Antalya Ticaret Borsası, Antalya Çiçekçiler Odası ve sektör temsilcilerinin katılımıyla Çiçek Sektörü Çalışma Grubu kurularak ilk toplantısını yaptı.


Antalya’ya yeni müdürlükler kuruldu Güncel Antalya’ya yeni müdürlükler kuruldu

İçişleri Bakanlığı’nın 8 Haziran 2011 tarih ve 27958 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliği gereğince Hukuk İşleri, Şehit ve Gazi İşlemleri ile Bilgi İşlem Şube Müdürlükleri kuruldu.


Kepez’den ekonomiye katkı sağlayan yatırımlar Güncel Kepez’den ekonomiye katkı sağlayan yatırımlar

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaklaşık 40 milyon TL bütçeli kongre ve sergi merkezi ile Kepez Varsak Park projelerinin, hem istihdama hem de kent ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacağını belirtti.


Mnibüsçü esnafından Tütüncü’ye ziyaret Güncel Mnibüsçü esnafından Tütüncü’ye ziyaret

Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Göneç, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti.


Kepez Barış Manço'yu 20 şarkıyla andı Güncel Kepez Barış Manço'yu 20 şarkıyla andı

Kepez Belediyesi, 7'den 77'ye herkesin sevdiği Barış Manço'yu, ölümünün 13. yıldönümünde 20 şarkısının seslendirildiği konser ile andı.


AKMEK’ten ‘Osmanlı’ sergisi Güncel AKMEK’ten ‘Osmanlı’ sergisi

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan “Osmanlı” konulu sergi Kepez Belediyesi fuayesinde açıldı.


Kanser ile mücadelede psikolojik destek Sağlık/Kadın Kanser ile mücadelede psikolojik destek

IVI Tüp bebek merkezi Direktörü Dr. Erdal Budak, 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle, kısırlığa karşı yürütülen “Kanser Hastalarında Doğurganlığın Korunması Programı" ile ilgili olarak IVI Kliniklerinde yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.


Anayasaya çocuk eli değecek Anayasaya çocuk eli değecek

Ankara’da düzenlenen “Yeni Anayasa Çalışmasında Çocuk Görüşü Çalıştayı”na Türkiye’nin 81 ilinden biri kız biri erkek 162 çocuk katıldı.


YÖRSİAD’dan Antalyaspor’a baklava Spor YÖRSİAD’dan Antalyaspor’a baklava

Yörük Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu üyeleri Antalyaspor idmanına gelerek, hem Antalyaspor’lu futbolcuların çalışmalarını izledi hem de yanlarında getirdikleri baklavaları futbolcu ve teknik ekibe sundu.


Five Fingers çılgınlığı Türkiye’yi de sardı Spor Five Fingers çılgınlığı Türkiye’yi de sardı

Hollywood yıldızlarıyla günlük hayatın bir parçası olan beş parmak ayakkabılar ‘Five Fingers’lar şimdi Finspor mağazalarında da satılmaya başlandı. İtalyan menşeili ayakkabılar hem bacak kaslarımızı güçlendiriyor, hem de oldukça moda!


Sibirya soğukları çiçekçinin hızını kesti Ekonomi/Turizm Sibirya soğukları çiçekçinin hızını kesti

Türkiye süs bitkileri ihracatı 1 -31 Ocak 2012 tarihleri arasında değer bazında % 9 azalış göstererek 9.344.071 dolar oldu. İhracattaki bu azalış olumsuz kış koşullarının ve soğuk havanın kesme çiçek üretimine olumsuz etkisinden kaynaklandı.


Kemer, Duesseldorf dalış fuarı’nda tanıtıldı Kemer Kemer, Duesseldorf dalış fuarı’nda tanıtıldı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği’nin ana sponsorluğunda Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı; 21 ile 29 Ocak tarihleri arasında Boot Duesseldorf fuarına katılarak Kemer ve bölgesinin alternatif zenginliği olan dalış noktalarını ve bu yıl 11.si gerçekleşecek ‘Uluslararası Sualtı Günleri’ organizasyonu fuar katılımcılarına tanıttı.


Sigarasız Bir Yaşam İçin Sağlık/Kadın Sigarasız Bir Yaşam İçin

Ne kadar masum görünse de içimize çektiğimiz bir nefes sigara dumanı, 200’den fazla zehirli kimyasal içeriyor. Vücudumuzdaki tüm organlarda yaptığı ağır tahribatın sonucunda ise erken ve ağrılı bir ölüme yol açıyor


Atatürk Caddesi 14 Şubat’ta açılıyor Güncel Atatürk Caddesi 14 Şubat’ta açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ni güzelleştirme çalışmaları tamamlandı. Caddenin resmi açılışı, hava koşulları uygun olursa 14 Şubat’ta yapılacak.


Burdur Gölü Çekilmeye Devam Ediyor Güncel Burdur Gölü Çekilmeye Devam Ediyor

Dünyada her yıl 2 Şubat günü Dünya Sulak Alanları Günü olarak kutlanıyor. Türkiye’nin 13 Ramsar alanından biri olan Burdur Gölü, Dünya Sulak Alanlar Günü’nde de çekilmeye devam etti ve göl seviyesi 842,85 metreye düştü.


Kepez Yunus'la sevgi ve barış çağrısı yaptı Kültür/Sanat Kepez Yunus'la sevgi ve barış çağrısı yaptı

Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT), "Yunus Emre Aşk Ateşi" oyunuyla, kardeşlik ortamını bozmak isteyenlere sevgi ve barış çağrısı yaptı. KBT, yüzyıllar önce savaşın ve kıtlığın pençesindeki Anadolu insanının ruhunu, sevgi ve barış mısralarıyla tedavi eden gönül adamı Yunus Emre'yi, Antalyalılarla buluşturdu.


“Çek konusunda bankaların sorumluluğu artmalı” Siyaset “Çek konusunda bankaların sorumluluğu artmalı”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Çek Yasası’nda yapılan değişikliğin yeterli olmayacağını, bu nedenle bankaların sorumluluğunun arttırıldığı yeni bir sistemin kurulması gerektiğini söyledi. Acar, Deniz Feneri savcılarına dava açılmasının endişe verici olduğunu söyledi.


Acar Van depremzedelerini sordu Siyaset Acar Van depremzedelerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Van’da depremzedelerin yerleştirildiği çadırlarda çıkan yangınlarda bir çok kişinin yaşamını yitirdiğine dikkat çekerek, “Depremzedeler neden hala çadırlarda” diye sordu.


Muğla Üniversitesi’nden AÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na Ziyaret Güncel Muğla Üniversitesi’nden AÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na Ziyaret

Muğla Üniversitesi öğretim elemanları; mobilya tasarımı ve üretimi ile iç mekân tasarımı alanında sektöre ve eğitim kurumlarına tasarımcı ve eğitimciler yetiştiren Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun çalışma alanlarını yerinde incelemek için 01 Şubat 2012 Çarşamba günü Akdeniz Üniversitesi’ne ziyarette bulundular.


Yapı kredi doğayı korumaya devam ediyor Ekonomi/Turizm Yapı kredi doğayı korumaya devam ediyor

Çevre konusundaki sosyal sorumluluk anlayışını iş süreçlerine entegre eden Yapı Kredi son dört yılda yaklaşık 336 bin ağacı kesilmekten kurtardı.


Ticaretin başkentinde beyin fırtınası Akseki Ticaretin başkentinde beyin fırtınası

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ticaretin başkenti olarak bilinen, Türkiye ve dünyaya yayılmış önemli işadamlarının katılacağı Ticaret Kongresi, Botanik Bahçesi ile Ulusal Gözlemevi projeleri hazırlığı içindeki Akseki İlçesi’de, geniş katılımlı toplantı düzenledi.


“2012 yılına hızlı başladık” Ekonomi/Turizm “2012 yılına hızlı başladık”

2012 yılının ilk ayında Antalya İhracatçılar Birliği üzerinden yapılan ihracat 94 milyon 380 bin dolar olarak gerçekleşti. Ortaya çıkan tablo, Birliğik ihracatının geçen yılın aynı dönemine oranla %27,5 ihracat artışı yakaladığını gösterdi.


Lucia Operası’na muhteşem prömiyer Kültür/Sanat Lucia Operası’na muhteşem prömiyer

Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde Donizetti’nin ünlü eseri Lucia Di Lammermoor’u ilk kez Antalya izleyicisi ile buluşturdu.


JCI Antalya Şubesi münazara eğitiminde bir araya geldi Güncel JCI Antalya Şubesi münazara eğitiminde bir araya geldi

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi, Münazara eğitiminde bir araya geldi. 25 kişilik katılımla Antalya Otel’de gerçekleşen eğitimde 2009 JCI Boğaziçi başkanı Deniz Sarışın Gökkuş ‘Münazara teknikleri nelerdir’ konusunda eğitim verdi.


Kepez’in yatırımcıları Antalya’nın yatırım merkezinde Siyaset Kepez’in yatırımcıları Antalya’nın yatırım merkezinde

Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği (KEPSİAD) Başkanı Ramazan Buzkıran ve yönetimi Antalya İl Özel İdare Başkanı Cavit Arı’yı ziyaret etti.


ADDK'dan Sivridağ Tırmanışı Güncel ADDK'dan Sivridağ Tırmanışı

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün program dışı yapılan Sivridağ etkinliği; Fahri Altun rehberliğinde Kulüp 2. Başkanı Muharrem Koç ve Dr. İlter Güvendik tarafından 3 kişilik bir ekiple gerçekleştirildi. 5 saatte yapılan çıkış, 5 saatlik bir inişle tamamlandı.


Kırcami’nin Toprak Kurulu Kararı çıktı Siyaset Kırcami’nin Toprak Kurulu Kararı çıktı

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Kırcami’nin Toprak Kurulu’nda tarıma elverişli değildir raporunun onaylandığını belirterek, ‘’ Biz verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nden de, Kırcami ile ilgili 0.80 emsalli imar planını yapma geregini yerine getirmesini bekliyoruz’’ dedi


Galatasaray Efsanelerini Anıyor Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor Spor Galatasaray Efsanelerini Anıyor Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor

Türk sporunun en büyük taraftarı Türk Telekom ve Galatasaray Spor Kulübü’nün işbirliği ile başlatılan “Galatasaray Efsanelerini Anıyor, Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler Raşit Çetiner ile devam etti.


2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü Güncel 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü

Sulak alanlar, yeryüzünün en zengin ve en üretken ekosistemlerini oluşturmaktadır. Bu alanlar yöre insanlarına ve ülkenin geneline geniş yelpazede hizmet veren oldukça karmaşık doğal sistemlerdir ve yeryüzündeki başka hiçbir ekosistemle karşılaştırılmayacak ölçüde işlev ve değerlere sahiptir.


Korkuteli "Torosların çocukları, Sorosların çocuklarına geçit vermeyecek"

MHP Antalya Miletvekili Mehmet Günal Mhp Korkuteli İlçe Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşmasında iktidara yüklendi.


Türk basınının yeni gözdesi yabancı futbolcular Spor Türk basınının yeni gözdesi yabancı futbolcular

Ocak ayında, spor dünyasında yine bomba gelişmeler yaşandı. Şike olayları gündemden bir türlü düşmezken, T.Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve ekibi baskılara dayanamayarak istifa etti.


Kepez’den Kıbrıs Barış Harekâtı Parkı Güncel Kepez’den Kıbrıs Barış Harekâtı Parkı

Kepez Belediyesi, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Rauf Denktaş’ın ismiyle bütünleşen KKTC’nin, bağımsızlığını ilan etmesine vesile olan 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nı, park çalışmasıyla yaşatacak.


Hintli işadamları bölgeye hayran ayrıldı Güncel Hintli işadamları bölgeye hayran ayrıldı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA), Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) ile Hintli işadamlarının buluşup ikili görüşmelerle işbirliği bağlantıları yaptığı INCOM 2012 Türkiye-Hindistan Yatırım ve İşbirliği Fırsatları Programı, Antalya ve Bucak’ta serbest bölge, OSB’ler, mermer fabrikası ile mermer ocağı ziyaretleriyle tamamlandı.


Süs bitkileri sektörü Orta Avrupa Pazarı’nı zorluyor Ekonomi/Turizm Süs bitkileri sektörü Orta Avrupa Pazarı’nı zorluyor

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği “Türkiye Süs Bitkileri Sektörünün Orta Avrupa Pazarına Girişi Projesi” çerçevesinde Almanya’daki önemli süs bitkileri fuarlarının başında gelen IPM ESSEN’i 35 kişilik bir heyetle ziyaret etti.


YÖRSİAD, rotasını yurt dışına da çevirecek Güncel YÖRSİAD, rotasını yurt dışına da çevirecek

Antalya’nın son dönem en aktif SİAD’larının başında gelen YÖRSİAD ( Yörük Sanayici İş Adamları ) rotasını yurt dışına çevirecek.


Kar Körlüğüne Dikkat! Sağlık/Kadın Kar Körlüğüne Dikkat!

Kış mevsimini en yoğun hissettiğimiz şu günlerde ülkenin dört bir yanını beyaz örtü kaplamış durumda… Ancak seyrine doyulamayan kar manzaraları içimizi ferahlattığı kadar gözlerimizi de karartabilir.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...