Perşembe, 21 Mart 2019
İstek’li miniklerin “Sanat Günleri” devam ediyor Güncel İstek’li miniklerin “Sanat Günleri” devam ediyor

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencilerine, ‘Sanat Günleri’ etkinlikleri kapsamında, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Özgün Bağlan tarafından ksilofon ve trampet tanıtıldı.


Böbrek nakilli anneden bebek sevinci Güncel Böbrek nakilli anneden bebek sevinci

Niğde'de 7 yıl önce ablasından aldığı böbrekle hayata tekrar tutunan ev hanımı, evli Ulviye Dölek (30), Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde erkek bebek dünyaya getirdi.


Berberlerden Tütüncü’ye plaket Güncel Berberlerden Tütüncü’ye plaket

Antalya Erkek Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, esnafa yönelik çalışmalarından ve düzenledikleri Çanakkale ve Bursa gezilerine katkılarından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye plaket takdim etti.


Gripten korunmanın en etkili yolu aşı Sağlık/Kadın Gripten korunmanın en etkili yolu aşı

An-Deva Yıldız Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Hasan Peksel, grip virüsünün her sene kendini yenilemesinden dolayı aşısının da içeriğinin değiştiğini belirterek," Bu nedenle diğer hastalıklardan farklı olarak grip aşısını bir kez değil her sene yaptırılmalıdır" dedi.


Bir metrelik yasağa tepki! Siyaset Bir metrelik yasağa tepki!

CHP Parti Meclisi üyeleri Önay Alpago ve Zeki Durmaz CHP Muratpaşa Kadın Kolları Başkanı Mutlugül Tarım’ın davetlisi olarak CHP Muratpaşa İlçe başkanlığını ziyaret etti.


Acar’dan 3 önerge Siyaset Acar’dan 3 önerge

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, 3 önerge ile oluşturulması planlanan kıdem tazminatı fonu, kayıt dışı ekonomi ve Oymapınar HES’i TBMM gündemine taşıdı.


Hollanda’dan Antalya’ya özel konuklar Güncel Hollanda’dan Antalya’ya özel konuklar

Öğrenci değişim programlarına yoğun olarak katılan TED Antalya Koleji’nin yıl boyunca konukları eksik olmuyor. Bu kez Hollandalı grup Antalya’daydı.


Geleneksel Altın Portakal Korteji yapıldı Güncel Geleneksel Altın Portakal Korteji yapıldı

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 9 Ekim'de yapılması planlanan ancak yağış ve fırtına nedeniyle ertelenen geleneksel korteji yapıldı.


Şevval Sam: “Espri yaptım, fırça attı dediler” Güncel Şevval Sam: “Espri yaptım, fırça attı dediler”

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve eşi Günseli Akaydın, 48. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde tamamı kadınlardan oluşan jüri üyeleri onuruna, 7 Mehmet Restoran’da akşam yemeği verdi.


İnşaatçılar Malzemecileri Sitesi’ne 2012’de alt yapı hizmeti Güncel İnşaatçılar Malzemecileri Sitesi’ne 2012’de alt yapı hizmeti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İnşaat Malzemeciler Sitesi’nde sıcak asfalt ve parke kaldırım çalışması yapılmasını, 2012 yılı yatırım programına aldıklarını söyledi.


Güzelleştirme sırası Atatürk Caddesi’nde Güncel Güzelleştirme sırası Atatürk Caddesi’nde

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’nın caddelerini güzelleştirmek amacıyla başlattığı proje kapsamında Atatürk Caddesi’nde de çalışmalar başladı. Atatürk Caddesi, altyapı çalışmaları sonunda Işıklar Caddesi ile bütünleştirilecek.


Arif Bulut: ‘’Bölge derhal afet yasası kapsamına alınmalı’’ Siyaset Arif Bulut: ‘’Bölge derhal afet yasası kapsamına alınmalı’’

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Arif Bulut Gebiz Beldesinde yaşanan sel felaketinin ardından mecliste gündem dışı söz alarak bölgenin acilen afet yasası kapsamına alınarak, kaybolan vatandaşların bulunması için her türlü imkânın seferber edilmesi gerektiğini söyledi.


Lunaparklara yeni yönetmelik geliyor Güncel Lunaparklara yeni yönetmelik geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, lunapark ile oyun parklarının daha güvenli ve sağlıklı işletilmesi amacıyla yeni bir yönetmelik hazırlanması için çalışması başlattı.


Ağız yolu kanamalarına dikkat! Sağlık/Kadın Ağız yolu kanamalarına dikkat!

Ağız yoluyla olan kanama sıklıkla mide,yemek borusu ve on iki parmak bağırsağı kaynaklıdır.Ülserler,ağır gastritler ,enfeksiyonlar ve sindirim sistemi tümörleri de kanama nedeni olabilir.


“Muratpaşa İlçe Milli Eğitim müdürü görevden uzaklaştırılmalı” Siyaset “Muratpaşa İlçe Milli Eğitim müdürü görevden uzaklaştırılmalı”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar’ın, Antalya Muratpaşa İlçesi’ndeki okullarda kız ve erkek öğrenciler arasına 1 metre mesafe konulması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.


Filli Boyakarbon ayak izini sıfırlıyor Filli Boyakarbon ayak izini sıfırlıyor

Türk boya ve yalıtım sektörünün lideri Filli Boya, çevreye, sürdürülebilir enerjiye ve gelecek nesillere verdiği önemi “Yarına Borcumuz Var” projesiyle sosyal medyaya taşıyor, katılımcıların karbon ayak izini sıfırlıyor


Turkcell’e 3 ödül birden Turkcell’e 3 ödül birden

Turkcell twitter için tasarlanan interaktif yarışması ile Avrupa’nın iletişim konusunda en önemli organizasyonları Digital Communication Awards (Dijital İletişim Ödülleri) ve Golden Drum Uluslararası Reklam ve PR Festivali’nden, toplamda 3 ödül birden aldı.


TTNET’in Ödül Gecesi TTNET’in Ödül Gecesi

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, dünyanın en saygın iş ödüllerinden biri olan International Business Awards’da farklı kategorilerde 6 ödülün sahibi oldu.


“Bir kadının ihtirası her şeyi değiştirebilir” Kültür/Sanat “Bir kadının ihtirası her şeyi değiştirebilir”

İhtirasın ve elde etme duygusunun bir insana neler yaptırabileceğini en iyi anlatan eserlerden biri olan Salome , opera ve tiyatrodan sonra ilk kez bale sahnesinde izleyici ile buluşacak.


Birbirinden ayrılamayan ikili: Edebiyat ve Sinema Kültür/Sanat Birbirinden ayrılamayan ikili: Edebiyat ve Sinema

Altın Portakal Film Festivali kapsamında Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen “Masterclass: Sinema Edebiyata Bakıyor” başlıklı etkinlikte, yazar - senarist Osman Şahin, 40 yıllık sanat yaşamını Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ve Antalyalı sinema ve edebiyat tutkunlarıyla paylaştı.


KBT Kimya, Antalya AutoShow’da Show Yapacak! Otomotiv KBT Kimya, Antalya AutoShow’da Show Yapacak!

Yenilikçi ürünleri ülkemize getiren KBT Kimya, otomotiv sektörüne yönelik Crystalite, Restorlite ve Panther’i Antalya AutoShow 2011’de tanıtacak.


Ulaşım A.Ş’den örnek kampanya Güncel Ulaşım A.Ş’den örnek kampanya

Antalya Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Ulaşım A.Ş., Kızılay’la birlikte Otobüs Terminali’nde kan bağışı kampanyası düzenledi.


Gerçeğin peşinde bir film: Öngörüye Ağıt Kültür/Sanat Gerçeğin peşinde bir film: Öngörüye Ağıt

48. Altın Portakal Film Festivali’nde ulusal uzun metraj kategorisinde yarışan filmlerden “Ön Görüye Ağıt” ilk kez izleyiciyle buluştu.


Panahi ve Mirtahmasb’ın koltukları boş kaldı Kültür/Sanat Panahi ve Mirtahmasb’ın koltukları boş kaldı

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde başlatılan kampanya çerçevesinde, İranlı yönetmenler Jafar Panahi ve Mojtaba Mirtahmasb’ın özgürlükleri için yazılan “Özgürlük Mektupları” İran Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere postaya verildi.


Yeni Emek’e Selçuklu temalı park Güncel Yeni Emek’e Selçuklu temalı park

Kepez Belediyesi, Selçuklu mimarisinde bir kültür merkezi kazandırdığı Yeni Emek Mahallesi’ne, Selçuklu yıldızı temalı park yapıyor.


Acar: “İktidar Antalya’ya gereken önemi vermiyor” Siyaset Acar: “İktidar Antalya’ya gereken önemi vermiyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Antalya’da yaşanan sel felaketini TBMM gündemine taşırken, “İktidarın Antalya’ya gereken önemi vermediği kanısındayız” dedi.


Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi kuruldu Güncel Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi kuruldu

Kepez Yerel Gündem 21 Kent Konseyi çatısı altında kurulan Kadın Meclisi, 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yönetim kadrosunu belirledi. Türkiye Engelliler Vakfı (TÜREV) Akdeniz Bölgesi Şube Başkanı Emel Ayşe Turhan, Kepez Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı seçildi.


MYO’da Sütçüler için beyin fırtınası Ekonomi/Turizm MYO’da Sütçüler için beyin fırtınası

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta’nın Sütçüler İlçesi’nde Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Prof. Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) akademik kadrosuna doğrudan faaliyet desteği ve mali destek programları hakkında bilgi verdi.


Binlerce doğasever Kemer’e geliyor Kemer Binlerce doğasever Kemer’e geliyor

19-23 Ekim tarihleri arasında Antalya ve Kemer’de gerçekleşecek olan 12. Doğa Sporları Olimpiyatları ile ilgili olarak yapılan son hazırlıkları kamuoyuyla paylaşmak amacıyla Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), Türkiye Çevre ve Doğa Dostları Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Nuri Ülker’i 75. Yıl Katı Atık ve Ayrıştırma Kompost tesislerinde ağırladı.


“Kadın ve Girişimcilik” paneline büyük ilgi Güncel “Kadın ve Girişimcilik” paneline büyük ilgi

Altın Portakal heyecanı yoğun yağışa rağmen eksilmeden devam ederken, festivalin bu yılki ana teması çerçevesinde şehrin dört bir yanında kadın konulu paneller düzenleniyor. Paneller çok sayıda kadının desteğini alırken, erkekler tarafından da ilgiyle dinleniyor.


Sosyal ve içsel engellerle “Hicaz” Kültür/Sanat Sosyal ve içsel engellerle “Hicaz”

Yoğun yağmur altında geçen Altın Portakal Film Festivalin’de ikinci ulusal film galası “Hicaz” ile yapıldı.


“Türkiye'de herkes kadını yok sayıyor” Kültür/Sanat “Türkiye'de herkes kadını yok sayıyor”

48’inci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Film Yarışması Jürisi’nin basın toplantısı Hillside Su Otel’de yapıldı.


ANTDECO tüketiciyle buluşuyor Güncel ANTDECO tüketiciyle buluşuyor

2008 yılında kurulan Fekan İnş. Taah. Dek. İth. İhr. Tic. Ltd. Şti bünyesinde bulunan ve duvar kağıdı ve Dekorasyon sektörüne hızlı bir başlangıç yapan ANTDECO seçkin ürünlerini ve İthal Duvar Kağıtlarını Perge Bulvarındaki Showroom’unda tüketicisiyle buluşuyor.


Antalya sergilerle renklendi Kültür/Sanat Antalya sergilerle renklendi

Altın Portakal Film Festivali, şehrin farklı noktalarında açılan sergilerle sürüyor.


Medyada cinsiyet ayrımı sorgulandı Güncel Medyada cinsiyet ayrımı sorgulandı

48. Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen panellerde “sinema ve kadın” teması farklı bakış açılarıyla ele alınıyor. Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen panellerden ilki “Belgesel Sinema ve Kadın” oldu.


“Kadınlar susmasın da konuşsun!” Kültür/Sanat “Kadınlar susmasın da konuşsun!”

48. Altın Portakal Film Festivali’nde bu yılın ‘kadın’ temasına uygun olarak Uçan Süpürge işbirliğiyle gösterime sunulan ‘Çocuk Gelinler’ konulu filmler izleyiciyle buluşuyor.


Antalya Koleji 4. sınıf öğrencileri kitap fuarını gezdiler Güncel Antalya Koleji 4. sınıf öğrencileri kitap fuarını gezdiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen “ 2. Uluslararası Konyaaltı Antalya Kitap Fuarı”nı ziyaret ettiler.


Geyikbayırı'nda kaya tırmanışı Güncel Geyikbayırı'nda kaya tırmanışı

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün programlı Kızlar Sivrisi (3070) çıkışının ileri bir tarihe ertelenmesi üzerine Geyikbayırı’nda program dışı kaya tırmanışı yapıldı. Tırmanışa 4 ADDK sporcusu katıldı.


Mehmet Eren’den Özdilek’e pasta ikramı Spor Mehmet Eren’den Özdilek’e pasta ikramı

MedicalPark Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı’nda, futbolcu Mehmet Eren Boyraz için doğum günü kutlaması düzenlendi. Restorana getirilen MedicalPark Antalyaspor logolu pastanın etrafında toplanan teknik heyet ve futbolcular, Mehmet Eren’i alkışlar eşliğinde davet etti.


Söz sırası kadın sinemacılarda Kültür/Sanat Söz sırası kadın sinemacılarda

48. Altın Portakal’ın Uluslararası Uzun Metraj Film Jürisi de kadınlardan oluşuyor.


Muratpaşa’nın şampiyon cimnastikçileri Spor Muratpaşa’nın şampiyon cimnastikçileri

Türkiye Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, büyükler ve gençler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Muratpaşalı cimnastikçiler, Başkan Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti.


Köpek Güzellik ve Yetenek Yarışması Güncel Köpek Güzellik ve Yetenek Yarışması

Özdilekpark AVM, geleneksel hale getirdiği köpek güzellik ve yetenek yarışmasının bu yıl ikincisini gerçekleştiriyor. 15 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek olan yarışmaya başvurular alınmaya başladı.


Haskızılören’de yaralar sarılıyor Serik Haskızılören’de yaralar sarılıyor

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Serik ilçesine bağlı Gebiz ve köylerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle milletvekilleriyle birlikte Haskızılören köyü ile Aksu- Solaklar, Yeni Dumanlar, Dumanlar köylerini ziyaret edip, bölgede incelemelerde bulundu.


Başkan Akaydın sel bölgesinde Güncel Başkan Akaydın sel bölgesinde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, can kayıplarının yaşandığı sel bölgesini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.


KBT “tiyatro eğitimi” için start verdi Güncel KBT “tiyatro eğitimi” için start verdi

Kepez Belediyesi Tiyatrosu’nun (KBT), 2011-2012 dönemi tiyatro eğitim kursu seçmeleri yapıldı. Tiyatro severler başvurulara büyük ilgi gösterdi.


CHP’den Kemer İlçe Başkanlığı’na ziyaret Kemer CHP’den Kemer İlçe Başkanlığı’na ziyaret

CHP İl Başkanı Özer Ülken, yönetim kadrosu ile Kemer İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Özer Ülken, Kemer İlçe Başkanı Kemal Yüksel ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.


Bahçelievler’e modern pazar Güncel Bahçelievler’e modern pazar

Bahçelievler Mahallesi’nde eski halk pazarını yıkan Muratpaşa Belediyesi, aynı alanda yapılacak olan ve modern mimarisiyle dikkat çeken pazar yeri için çalışmalara start verdi


Kurban satış yerlerine dikkat edilmeli Güncel Kurban satış yerlerine dikkat edilmeli

Antalya Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Osman Yardımcı, yaklaşan kurban bayramı öncesi belediyelerden kurban satış yerlerinin belirlenmesi konusunda özen göstermesini istedi.


Antalya Koleji Hazırlık A sınıfı minikleri veterinerlik mesleğini öğrendiler Güncel Antalya Koleji Hazırlık A sınıfı minikleri veterinerlik mesleğini öğrendiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Hazırlık -A sınıfı öğrencileri, aktif veli katılımlı eğitim süreci kapsamında “Veterinerlik” mesleği hakkında bilgi aldılar.


Altı Portakal'ın mimarlarına saygıyla Güncel Altı Portakal'ın mimarlarına saygıyla

48’inci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin üçüncü günü, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Daha sonra Altın Portakal’ın mimarlarından, eski belediye başkanı Dr. Avni Tolunay, yönetmen Behlül Dal ile unutulmaz oyuncu Hayati Hamzaoğlu mezarları başında anıldı.


Yarına ait bir film: Güzel Günler Göreceğiz Kültür/Sanat Yarına ait bir film: Güzel Günler Göreceğiz

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerden ‘Güzel Günler Göreceğiz’in galası yapıldı.


Muratpaşa’nın 5 Yıldızı Milli Takımda Spor Muratpaşa’nın 5 Yıldızı Milli Takımda

Hollanda’da yapılacak olan 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası’na hazırlanan Bayan Hentbol Milli Takımı’na Muratpaşa Belediyespor’dan 5 sporcu seçildi.


Tütüncü de yerli otomobil istiyor Güncel Tütüncü de yerli otomobil istiyor

Antalya EXPO CENTER Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki otomobil fuarını gezen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bundan sonraki fuarda, yerli otomobilin de sergileneceğine inandığını söyledi.


Günısıcılar ustalık belgesine kavuştu Güncel Günısıcılar ustalık belgesine kavuştu

Antalya Doğalgaz Sıhhi Tesisatçılar ve Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası bünyesinde bulunan ve 3308 sayılı yasada yapılan değişiklik ile ustalık kapsamına alınan güneş enerjisi sektöründe çalışan üyeler, düzenlenen törenle ustalık belgelerini aldı.


İlçe müdürleriyle toplantı Güncel İlçe müdürleriyle toplantı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Tarkan Tüzken İl Müdürlüğünde birim amirleri ve personeline yönelik toplantıları akabinde, 07.10.2011 tarihinde ilçe Müdürlerine yönelik tanışma , plan, proje, koordinasyon toplantısı yapıldı.


AK Partililer afet bölgesinde Serik AK Partililer afet bölgesinde

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Serik ilçesine bağlı Gebiz ve köylerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle milletvekilleriyle birlikte bölgede incelemelerde bulundu.


“Hükümetin dikkatini çekmeliyiz” Siyaset “Hükümetin dikkatini çekmeliyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, Gürkut Acar, Arif Bulut CHP İL Başkanı Özer Ülken ve tüm yönetimi ile Antalya milletvekillerini havaalanından alarak afet yeri Gebiz’e gittiler.


Antalya Yaşam Hastanesi ile Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi el sıkıştı Güncel Antalya Yaşam Hastanesi ile Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi el sıkıştı

Özel Antalya Yaşam Hastanesi ile Türkiye Kızılay Derneği Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, çalışanlarının daha uygun koşullarda sağlık hizmetinden yararlanabilmesi için anlaşma yaptı.


Aksu muhtarlarına toplu taşıma brifingi Aksu Aksu muhtarlarına toplu taşıma brifingi

Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu Yeni Toplu Taşıma Sistemi, Aksu ilçesinin muhtarlarına da anlatıldı.


Siyaset "Sel konusuna kalıcı önlemler alınmalı"

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, sel konusunun kalıcı önlemlerle Antalya ve Türkiye gündeminden çıkarılması gerektiğini söyledi.


Çocuklukta kemik tümörleri büyüme ağrısı ile karışmasın Sağlık/Kadın Çocuklukta kemik tümörleri büyüme ağrısı ile karışmasın

Çocuğunuz sürekli ellerinde bileklerinde ve bacağında ağrı hissettiğini söylüyorsa “Büyüme ağrısıdır, geçer” demeyin. Günlük hayatta yetişkinlerde görülebilen ve olağan sayılan bu tür ağrıların çocukluk çağında olması her zaman normal sayılmamaktadır.


Antalyaspor’dan nezaket ziyareti Spor Antalyaspor’dan nezaket ziyareti

Antalya Spor İdarecileri; Başkan Hasan Y. Akıncıoğlu, Genel Müdür Süleyman Tekgül, Futbol Direktörü Sedat Karabük, programları dahilinde İl Müdürlüğü’ne nezaket ziyaretinde bulundular.


Antalya Büyükşehir sekizli finallere adını yazdırdı Spor Antalya Büyükşehir sekizli finallere adını yazdırdı

Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı 2011-2012 Türkiye Kupası 8’li finallerine katılma hakkı elde etti.Antrenör Serdar Apaydın uzatmada kazanılan Erdemirspor maçının ardından basın toplantısında tüm oyuncularını kutladığını söyledi.


Kamudaki sözleşmelilerin feryadı Siyaset Kamudaki sözleşmelilerin feryadı

Seçim öncesi söz verilmesine rağmen kadroya alınmayan 16 bin 500 sözleşmeli çalışan Başbakandan gelecek müjdeli haberi bekliyor


Saadet kongreye gidiyor Siyaset Saadet kongreye gidiyor

İlçe kongrelerini tamamlayan Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatı 16 Ekim 2011 Pazar günü Ecem Durukan Düğün Salonu’nda il kongresini yapmaya hazırlanıyor.


Gözler TBMM’de Siyaset Gözler TBMM’de

“Yapılacak mı yapılmayacak mı ve kim yapacak?” tartışmalarının yapıldığı stadyum konusunda gözler önümüzdeki ayki TBMM bütçe görüşmelerinde olacak. 2012 bütçesine stadyum yapılması için bütçe ayrılması Antalyalıların en büyük beklentisi


Kepez’in tapu müdürlüğü sorunu çözülüyor Güncel Kepez’in tapu müdürlüğü sorunu çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçe Tapu ve Sicil Müdürlüğü’nün, Muratpaşa’da bulunması probleminin, Barış Mahallesi’nde 2012’de yapımına başlanılacak olan kaymakamlık hizmet binasına taşınmasıyla çözüleceğini söyledi.


Konyaaltı Kitap Fuarı sona erdi Kültür/Sanat Konyaaltı Kitap Fuarı sona erdi

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Konyaaltı Antalya Kitap Fuarı’na Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi.


Gezici Oyun Otobüsü Habibler’de Güncel Gezici Oyun Otobüsü Habibler’de

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Gezici Oyun Otobüsü’, Aksu ve Döşemealtı’nın ardından bu kez Kepez ilçesine bağlı Habibler Mahallesi’ndeki çocukları mutlu ediyor.


Altın Portakal'da Sümer Ezgü günü Kültür/Sanat Altın Portakal'da Sümer Ezgü günü

Atatürk rolünü Sümer Ezgü'nün oynadığı “Son Balo Vals ve Zeybek” isimli kısa belge film, 12 Ekim 2011 Çarşamba günü saat 13:00' te Akdeniz Üniversitesi Olbia Kültür Merkezi' nde özel gösterime giriyor. Filmin ardından ise Sümer Ezgü, Akdeniz Üniversitesi öğrecileri ve izleyicilerle bir söyleşi yapacak.


MedicalPark Antalyaspor’da aşı günü Spor MedicalPark Antalyaspor’da aşı günü

MedicalPark Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı Teknik Heyeti ve futbolcular, kış ayı öncesi grip aşısı oldu.


Triatlon Avrupa Kupası Finali 2 Kasım’da Alanya’da Alanya Triatlon Avrupa Kupası Finali 2 Kasım’da Alanya’da

Alanya’da 20 yıldır devam eden, Uluslararası Alanya Triatlon Yarışları bu sene 2 Kasım Çarşamba günü “ETU Triathlon Avrupa Kupa Finali” kapsamında gerçekleşecek.


Motor Rally İngilizlerin Kemer Motor Rally İngilizlerin

“Red Bull Sea to Sky” adıyla Kemer’de düzenlenen Uluslararası Hard-Enduro Rally Yarışı’nı İngiliz sporcu Graham Jarvis kazandı. İkinci yine İngiltere’nin ünlü sporcusu Jonny Walker oldu. Üçüncülüğü de Yeni Zelanda’dan Chris Birch aldı.


Antalya’da öğrencilere özel fırsatlar Güncel Antalya’da öğrencilere özel fırsatlar

Çok sayıda yurtdışı üniversite ve kolejin katılımıyla düzenlenen 20. IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey) 10. yılında İstanbul, Bursa ve İzmir’in ardından 14 Ekim tarihinde Antalya’da kapılarını açıyor.


Döşemealtı’nda 52. Caminin temeli atıldı Döşemealtı Döşemealtı’nda 52. Caminin temeli atıldı

Döşemealtı Yeniköy Mahallesi 105 sokakta planlanan 650 kişilik caminin yapımı için tören düzenlenerek dua ile temeli atıldı.


Defne yüz güldürüyor Alanya Defne yüz güldürüyor

Alanya’da köylülere ek gelir kapısı olan defne üretimi yüzleri güldürüyor.


Halkın Portakalı jürisi toplandı Kültür/Sanat Halkın Portakalı jürisi toplandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Halkın Portakalı Kısa Film Yarışması’nın jürisi, filmleri değerlendirmek üzere toplandı.


Vali Altıparmak sel bölgesinde Güncel Vali Altıparmak sel bölgesinde

Antalya’da etkili olan şiddetli rüzgâr ve yağış sonucu meydana gelen selden etkilenen Serik ve Aksu ilçelerine giderek zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ahmet Altıparmak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Budak’tan Akaydın’a yanıt Siyaset Budak’tan Akaydın’a yanıt

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, son günlerde yerel basında yer alan, Başkan Akaydın’ın “Kaleiçi’nde yapılan düzenlemelere başta ATSO olmak üzere sivil toplum örgütlerinin destek vermediğine” ilişkin haberlere dair açıklamada bulundu.


25 yıllık hayal gerçek oluyor Güncel 25 yıllık hayal gerçek oluyor

Antalya İl Genel Meclisi, 07.10.2011 tarihli toplantısında aldığı bir kararla İller Bankası’ndan kullanılacak 5 Milyon TL lik kredi ile Antalya’nın en iyi seyir teraslarından biri olan Tünektepe Döner Gazinosuna Teleferik hattı yapılmasına karar verdi.


2’nci ulaşım anketi 32 bin kişiyle yapılıyor Güncel 2’nci ulaşım anketi 32 bin kişiyle yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Ana Planı hazırlıkları çerçevesinde ‘Hane Halkı Ulaşım Anketi’nin 2’ncisini gerçekleştiriyor. 32 bin kişiyle yapılacak anketle Yeni Toplu Taşıma Sistemi’ni yönlendirecek önemli veriler elde edilmesi hedefleniyor.


Karatay’lı sporculardan Tütüncü’ye teşekkür Spor Karatay’lı sporculardan Tütüncü’ye teşekkür

Karatay Lisesi Basketbol Takımı oyuncuları, okula yaptığı katkılarından dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.


Karakaş’tan CHP Antalya İl Başkanlığı’na ziyaret Siyaset Karakaş’tan CHP Antalya İl Başkanlığı’na ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Ercan Karakaş, İl Başkanı A. Özer Ülken’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Sekreteri Azime Coşkun, İl Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin Özdemir, Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Binali Efe de katıldı.


Gökçe'den duygusal basın toplantısı Korkuteli Gökçe'den duygusal basın toplantısı

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, M.H.P Korkuteli İlçe Binası’nda basın toplantısı düzendi. Oldukça duygusal bir ortamda gerçekleşen toplantıda, ilk sözü Gökçe’nin avukatı aldı


Süheyl Batum CHP il binasını ziyaret etti Siyaset Süheyl Batum CHP il binasını ziyaret etti

CHP MYK üyesi Süheyl Batum, il başkanlığını ziyaret ederek temennilerde bulundu. Batum “Önümüzdeki dönem CHP’nin en hızlı ve hareketli dönemi olacak” diyerek hayırlı olsun dilekleri ile İl Başkanı A. Özer Ülken’i tebrik etti.


Karain'e Antonov Geldi Güncel Karain'e Antonov Geldi

THK Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi, Türkiye'de paraşüt başlangıç kurslarının verildiği önemli merkezlerden birisi olma yolunda bir adım daha attı.


Döşemealtı güreşleri ertelendi Döşemealtı Döşemealtı güreşleri ertelendi

Döşemealtı Belediyesinin düzenlediği yağlı pehlivan güreşleri hava muhalefeti nedeniyle ertelendi.


CHP'den Kumluca ilçesine ziyaret Kumluca CHP'den Kumluca ilçesine ziyaret

Chp İl Başkanı Özer Ülken ve yönetim kadrosu ile partisinin Kumluca İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Çoşkuyla karşılanan CHP İl Teşkilatı ilçede ki sorunları masaya yatırdı.


Tütüncü diyaliz hastaları ile buluştu Güncel Tütüncü diyaliz hastaları ile buluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede diyaliz tedavisi gören hastalar ile Kent Ormanı’nda kahvaltıda bir araya geldi.


Antalya MHP'den şehit evine ziyaret Korkuteli Antalya MHP'den şehit evine ziyaret

M.H.P Antalya İl Başkanlığı ve Antalya Milletvekileri’nden Prof. Dr Yusuf Ziya İbreç, Tunca Toskay’la birlikte Siirt'te vatani görevini yaparken şehit olan, Korkuteli Küçükköy’lü Adem Yörük’ün evini ziyaret etti.


Club Nena, Van Turizm Fuarı’nda Manavgat Club Nena, Van Turizm Fuarı’nda

Van ve çevre illerinin bünyesinde bulundurduğu kültür turizmi, tarih, deniz turizmi aktivitelerine açık olan gölü ile, komşu iller ve sınır ülkelerinin ilgi alanına giren ve bir cazibe merkezi konumuna gelen Van’ın tanıtımdan hak ettiği payı alabilmesi ve ekonomiye katma değer sağlamasını hedefleyen ve 5-9 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenen “18. Van Asya İpekyolu Ticaret ve Sanayi Fuarı” kapsamında gerçekleştirilen 2. Van Turizm Fuarı büyük ilgi gördü.


Aman, dikkatli beslenin! Güncel Aman, dikkatli beslenin!

TED Antalya Koleji’nin 4 ve 5. sınıf öğrencileri; gelişme çağındaki çocukların sağlıklı ve doğru beslenmesi, spor yapmanın yararları, katkılı gıdaların vücuda zararları gibi birçok konuda “Beslenme - Diyet Uzmanı ve Yaşam Koçu Uğur Uğural’dan altın öğütler aldılar.


Kırmızı Bölge Ekibi, Antalya’da reklamcılarla buluştu Güncel Kırmızı Bölge Ekibi, Antalya’da reklamcılarla buluştu

Sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarının katılabildiği Kırmızı Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nin ikincisi için başvurular başladı. Reklamcılarla kendi kentlerinde buluşan Kırmızı ekibi, Antalya’da, Antalyalı reklam ajansları ve reklamverenlerle buluştu.


Okuldan okula anlamlı destek Güncel Okuldan okula anlamlı destek

TED Antalya Koleji’nin 5. sınıf örencileri, geçen öğretim yılının sonlarına doğru yaptıkları kermesten elde ettikleri gelirle öteki okullara araç- gereç desteği verdiler.


Ülken  kavga eden aileleri ziyaret etti Finike Ülken kavga eden aileleri ziyaret etti

Chp İl Başkanı A. Özer Üken ve Finike İlçe Başkanı Ali Taş kavga eden aileleri ziyaret ederek taziyelerde bulundu.


Valilik personeline eğitim seminerleri devam ediyor Güncel Valilik personeline eğitim seminerleri devam ediyor

TS-EN-ISO 9001:2008 kapsamında Valiliğimiz personelinin yetiştirilmesini sağlamak, kalite konusunda bilinçli, bilgili kaliteyi ve verimliliği artırmaya yönelik, Valilik birimleri, İl Özel İdaresi birimleri ve İl Nüfus Vatandaşlık Müdürlüklerinde görevli bulunan sekreterlere 20 Eylül 2011 tarihinde Yönetici Asistanlığı semineri verilmiştir.


Konservatuvarda yeni eğitim dönemi törenle başladı Güncel Konservatuvarda yeni eğitim dönemi törenle başladı

Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda yeni eğitim dönemi törenle başladı. Törene katılan Başkan Mustafa Akaydın, “İsmail Baha Sürelsan’ı ne kadar ansak az kalır” dedi.


Tüzken ilk toplantısını yaptı Siyaset Tüzken ilk toplantısını yaptı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Tarkan Tüzken İl Müdürlüğünde birim amirleri, personeli, antrenörleri ile ilk toplantısını yaptı.


Ukraynalı çocuklardan Büyükşehir’e ziyaret Güncel Ukraynalı çocuklardan Büyükşehir’e ziyaret

Çocuk Festivali için Antalya’da bulunan Ukraynalı çocuklar, aileleriyle birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Çocukları, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin ağırladı.


Kompozisyon yarışması ödülleri sahiplerini buldu Güncel Kompozisyon yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Konyaaltı Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Akdeniz’i Yazmak” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...