Çarşamba, 19 Haziran 2019
Kepezli öğrencilerin sinema keyfi Güncel Kepezli öğrencilerin sinema keyfi

İlçede öğrencilerin hem eğitim hem de sosyal yaşam standardını yükseltecek projeleri bir bir hayata geçiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ahatlı İlköğretim Okulu’nun 4. ve 5. sınıf öğrencileriyle birlikte sinema salonunda film izledi.


Sıradışı sergi AKM’de açıldı Kültür/Sanat Sıradışı sergi AKM’de açıldı

Ressam Erkan Gürkan’ın ‘Ustadan Tükenmez Kalem Mucizesi’ adlı ilk sergisi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Kadir Alkış’ın katıldığı törenle açıldı. Sergi 16 Ocak’a kadar açık olacak.


Verem hastalığına dikkat! Sağlık/Kadın Verem hastalığına dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göğüz Hastalıkları Uzmanı Dr. Levent Sepit, halk arasında verem olarak bilinen tüberküloz hastalığının bulaşıcı olduğunu, hastaların öksürme ve hapşırmalarıyla etrafa yaydıkları mikrobun sağlıklı kişilerin havadan solunmasıyla bulaştığını belirtti.


Kalkan’a Dünya 3.’lüğü getirdiler Kaş Kalkan’a Dünya 3.’lüğü getirdiler

14-18 Aralık 2011 tarihlerinde Sırbistan’ın başkenti Belgrat’ta yapılan Dünya Fudokan Karate-Do Şampiyonasında Türkiye'yi temsil eden Kalkan’lı sporculardan Ada Özgür Yılmaz (KAŞ-Kalkan) ve İsmet Kaan Günal (KAŞ-Kalkan) Dünya 3.sü oldu.


KBT'den kültür ve sanat yılında dört oyun Kültür/Sanat KBT'den kültür ve sanat yılında dört oyun

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nin yapımının tamamlanmasıyla salon sıkıntısı çözülen Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), ilk kez bir sezonda 4 oyun sahneleyecek.


Zihni Sungur, Kadın-erkek ilişkilerini anlattı Güncel Zihni Sungur, Kadın-erkek ilişkilerini anlattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlendiği söyleşiye katılan Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, evliliğin nasıl başladığı değil, nasıl devam ettiğinin çok daha önemli olduğunu söyledi.


ANSAN’da “Batıni İlahiler” Kültür/Sanat ANSAN’da “Batıni İlahiler”

7 Ocak 2012 Cumartesi günü saat 16.00‘da gerçekleştirilen söyleşi ANSAN’DA yapıldı.


Hal gelirleri yüzde 18 arttı Ekonomi/Turizm Hal gelirleri yüzde 18 arttı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürlüğü’ne 2011 yılında işlem gören ürün miktarı bir önceki yıla oranla yüzde 7 artarken, hal gelirleri de yüzde 18 artarak 24.5 milyon TL oldu.


Köse, Gazeteciler Günü’nü kutladı      Siyaset Köse, Gazeteciler Günü’nü kutladı

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, “Basın çalışanlarını, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ vesilesiyle kutluyor; sağlık, mutluluk, başarı ve aileleriyle birlikte huzurlu günler yaşamaları temennisiyle işlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.


Vali Altıparmak'tan Balbey mahallesi esnafına ziyaret Güncel Vali Altıparmak'tan Balbey mahallesi esnafına ziyaret

Antalya’da göreve başladığı günden buyana her fırsatta Antalyalılarla bir araya gelen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Balbey Mahallesi esnafını ziyaret etti.


Kepez’den kanala su değirmenli park Güncel Kepez’den kanala su değirmenli park

Kepez Belediyesi, çevre düzenlemesi çalışmasıyla güzelleştirdiği Devlet Su İşleri (DSİ) kanalının yanına, içerisinde su değirmenli havuzun bulunduğu park inşa etti.


Kepez Antalya’nın en avantajlı ilçesi oluyor Güncel Kepez Antalya’nın en avantajlı ilçesi oluyor

Başkan Hakan Tütüncü, yaptıkları prestij yatırımlarla Kepez’in, Antalya’nın en avantajlı ilçesi olmaya başladığını söyledi.


Acar’dan enerji için araştırma önergesi Siyaset Acar’dan enerji için araştırma önergesi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, AKP’nin izlediği enerji politikasının Türkiye’nin yararına sonuçlar doğurmadığını, dışa bağımlılığın azaltılamadığını, vatandaşlara ve sanayiciye düşük maliyetle enerji sağlanamadığını belirterek, Meclis Araştırması açılmasını istedi.


Başkan Sözen’den emektar tiyatrocuya plaket Manavgat Başkan Sözen’den emektar tiyatrocuya plaket

Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi, Ankara Ekin Tiyatrosu oyuncularını Manavgat’a getirerek kentte tiyatro rüzgarı estirdi. Başkan Sözen, tiyatronun emektar sanatçısı Ayhan Ahıskal’a plaket sunarak teşekkür etti.


Yeni haritalar duraklara yerleştirildi Güncel Yeni haritalar duraklara yerleştirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 20 Ağustos tarihinde devreye koyduğu Yeni Toplu Taşıma Sistemi’yle ilgili yaptığı değişikliklerin ardından son haritaları duraklara yerleştirdi.


GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ ŞAŞIRTIYOR! Güncel GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ ŞAŞIRTIYOR!

“Her Caddeyi Yeniliyoruz” sloganıyla Antalya’nın kaderine terk edilmiş caddelerini güzelleştiren Büyükşehir Belediyesi’nin moloz yığınlarıyla kötü bir görünümde olan Uncalı mezarlığı önünde de çevre düzenlemesi, ışıklandırma ve kaldırım çalışması yapması isteniyor.


“Kredi kart aidatı ve hesap işletim ücretine son verilmeli” Ekonomi/Turizm “Kredi kart aidatı ve hesap işletim ücretine son verilmeli”

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi Genel Koordinatörü Sevim Murat, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel’in bankaların kart aidatı ve hesap işletim bedeli adı altında aldığı ücretleri talep edememesi için hazırladığı kanun teklifini değerlendirdi.


Yörük Parkı’nın yapımı başlıyor Güncel Yörük Parkı’nın yapımı başlıyor

Kepez Belediyesi’nin, Yörük kültürünü yaşatacağı park projesinin yapımına, Şubat ayı içerisinde başlanılacak.


Sarnıçlar ihaleye çıkıyor Güncel Sarnıçlar ihaleye çıkıyor

Deve katarlarının, yorgun ve susuz yolcuların hatıralarının izlerini taşıyan tarihi su saklama yapıları, bazı sorumsuzlar tarafından tahrip edildi, çöplük haline getirildi.


“Değerler Eğitimi” projelerini anlattılar Elmalı “Değerler Eğitimi” projelerini anlattılar

Durmuş Yener İlköğretim Okulu öğrencileri Değerler Eğitimi projelerini anlatmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’ı makamında ziyaret ettiler.


D vitamini ve artan önemi Sağlık/Kadın D vitamini ve artan önemi

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. Meltem Demir, D Vitamini eksiliğinin çocuklarda raşitizm denilen kemiklerde gelişim bozukluğu ve dişlerin geç çıkmasına, yetişkinlerde ise kemiklerin yumuşaması ve kolay kırılması ile giden osteomalazi ve osteoporoza, diş çürüklerine, huzursuzluk ve uyku bozuklukları gibi şikayetlere neden olabileceğini belirtti.


Budak’tan Aralık ayı enflasyon yorumu Ekonomi/Turizm Budak’tan Aralık ayı enflasyon yorumu

Türkiye genelinde yıllık bazda son sekiz yılın en yüksek enflasyon oranı gerçekleşti. Batı Akdeniz Bölgesi aylık bazda ülke genelinde en düşük enflasyonun yaşandığı bölge olurken, yıllık enflasyonda ise 26 Bölge arasında 23’üncü oldu.


Anne ve babalar dikkat! Sağlık/Kadın Anne ve babalar dikkat!

An-Deva Yıldız Hastanesi’nden Opr. Dr. Ekber Serhan Özel, çocukların yanında sigara içilmesinin geniz eti oluşumlarına neden olduğunu belirtti.


Deepo'da Tütünücü'yle sinema keyfi Güncel Deepo'da Tütünücü'yle sinema keyfi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Deepo Alışveriş Merkezinde Ahatlı İlköğretim Okulu öğrencilerinin sinema keyfine eşlik etti.


Başkan Amcaları minikleri unutmadı Döşemealtı Başkan Amcaları minikleri unutmadı

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ilçede bu yıl eğitim öğretim hayatına başlayan milli eğitime bağlı ana okulunu ziyaret etti.


Tekirova Belediyespor 2. devre hazırlıklarına başladı Kemer Tekirova Belediyespor 2. devre hazırlıklarına başladı

Tekirova Belediyespor ikinci yarıya fırtına gibi girmeye hazırlanıyor. Devre arasında iki hazırlık maçı yapacak olan Tekirova Belediyespor’da tüm planlar ikinci yarıya iddialı girmek üzerine kuruldu.


Kışın çocukları ve yetişkinleri tehdit eden hastalıklar Sağlık/Kadın Kışın çocukları ve yetişkinleri tehdit eden hastalıklar

Kış mevsimi geldi, kış hastalıkları kapıya dayandı. Dr. Back-Up danışmanlarından Dr. Ayhan Tokgöz, kış aylarında artan grip, soğuk algınlığı, farenjit, sinüzit ve zatürre hakkında bilgi veriyor, tedavisi hakkında önemli noktaları paylaşıyor.


İş fırsatları zirvesi öncesinde Hindistan eğitimi Ekonomi/Turizm İş fırsatları zirvesi öncesinde Hindistan eğitimi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Hindistan’dan işadamları ile bölgedeki iş dünyasının biraraya gelip ikili görüşmeler yapacağı zirve öncesinde, Antalya, Burdur ve Isparta’da eğitim toplantıları gerçekleştirecek.


Aksu’da yeni dönem başlıyor Aksu Aksu’da yeni dönem başlıyor

Aksu belediyesi yeni hizmet binasına taşıma işlemine başlandı. 2009 yerel seçimlerinde ilk belediye başkanını seçen Aksu halkı, Çalkaya mahallesi 111 sokak no: 7 adresinde hizmet verecek.


Vali Altıparmak İçme Suyu Proje Toplantısı’na katıldı Siyaset Vali Altıparmak İçme Suyu Proje Toplantısı’na katıldı

DSİ 13. Bölge Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleşen Antalya İçme Suyu 2. Merhale Projesi Karacaören II Barajından Su Teminine ilişkin bilgilendirme toplantısına, Vali Altıparmak’ın yanı sıra Burdur Valisi Süleyman Tapsız, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir, DSİ Bölge Müdürü Sedat Özpınar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bürokratları, Bölge Kaymakamları ve Belediye Başkanları ile ilgili kurum ve kuruluş yetkilileri katıldı.


ATSO’dan bilgilendirme toplantısı Siyaset ATSO’dan bilgilendirme toplantısı

ATSO’da “Yeni Borçlar Kanunu’nun İnsan Kaynakları ve İş Hukuku Uygulamalarına Etkileri” Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.


Bem-Bir-Sen’den Başkan Tursun’a ziyaret Döşemealtı Bem-Bir-Sen’den Başkan Tursun’a ziyaret

Bem-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Durali Akça, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’u makamında ziyaret etti.


“2012’de de arı gibi çalışacağız” Siyaset “2012’de de arı gibi çalışacağız”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2012’de de artan hizmet heyecanıyla, ilçe halkı için arı gibi çalışmaya ve vizyon yatırımlar yapmaya devam edeceklerini duyurdu.


Gül’den öğrencilere destek devam ediyor Kemer Gül’den öğrencilere destek devam ediyor

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Antalya Bilim ve Sanat Merkezine eğitime ve öğrencilere destek adına bilgisayar ve kırtasiye malzemesi ve klima hediye etti.


Kuba Camii “Yılın En Temiz ve Düzenli Camisi” Güncel Kuba Camii “Yılın En Temiz ve Düzenli Camisi”

Konyaaltı Kaymakamlığınca bu yıl Ağustos ayında oluşturulan bir komisyon marifetiyle ilçedeki bütün Camiler “Çevre düzeni, bahçe düzeni, iç ve dış tertip ve genel temizlik” konularında takip edildi ve geçtiğimiz günlerde değerlendirme sonuçları belli oldu.


Kepezli kadınlara özel spor merkezi Spor Kepezli kadınlara özel spor merkezi

Büyükşehir Belediyesi, Kepezli kadınlara özel spor merkezini hizmete soktu. Kepez ASMEK altındaki spor merkezinde kadınlara yönelik ücretsiz pilates, step-aerobik ve yoga kursları veriliyor.


Şiddete maruz kalan kadınlara anlamlı proje Şiddete maruz kalan kadınlara anlamlı proje

Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Vekili Kazım Yiğit ile MEKSA Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Sencer İmer arasında 'Yerelden Genele Dezavantajlı Gruplar İçin Mesleki Eğitim Protokolü' imzalandı.


Antalya Palma’yı geçti Güncel Antalya Palma’yı geçti

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) hazırladığı ve VTV’de canlı yayınlanan Batı Akdeniz’de İş Hayatı Programı’nın konuğu Antalya Tanıtım A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yusuf Örnek oldu.


Muratpaşalı cimnastikçilerin yıl sonu gösterisi büyüledi Spor Muratpaşalı cimnastikçilerin yıl sonu gösterisi büyüledi

Muratpaşa Belediyespor Cimnastik Branşı Geleneksel Yıl Sonu Gösterisi’nde birbirinden güzel koreografiler sunan sporcular, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ve izleyicileri hayran bıraktı.


İş dünyasının 2011 medya karnesi Ekonomi/Turizm İş dünyasının 2011 medya karnesi

Temsil ettikleri kurumların tanınmasına katkı sağlayan iş insanları... Şirketlerinin en üst kademesinde bulunan yöneticiler... Onlar ne yapıp edip, medyada yer almanın ve şirketlerinin bilinirliklerini arttırmanın yolunu buluyorlar. Üstelik bunu, olumlu algılar bırakarak yapıyorlar.


THY haberin zirvesine kondu THY haberin zirvesine kondu

Medya Takip Ajansı Interpress’in yazılı basındaki ekonomi sayfalarını inceleyerek yaptığı araştırmada, 2011 yılında marka haberlerinde en çok THY’nın adının geçtiği belirlendi.


Best Western Khan Hotel Antalya’ya büyük onur Güncel Best Western Khan Hotel Antalya’ya büyük onur

BW Khan Hotel’e, Amerika’nın uluslararası otel zinciri Best Western İnternational tarafından, ‘Best Western Plus’ kategorisi verildi.


Kış rehaveti kilo aldırmasın! Sağlık/Kadın Kış rehaveti kilo aldırmasın!

Günlerin kısaldığı, havaların soğuduğu kış ayları; metabolizmanın kendini koruma altına alarak çalışma hızını düşürdüğü ve kalori harcamasını yavaşlattığı aylardır. Besin tüketiminde değişiklilik yapılmasa da, kilo kontrolünü sağlamak giderek zorlaşmaktadır.


Tiroid Kanseri Yine Gündemde! Sağlık/Kadın Tiroid Kanseri Yine Gündemde!

Kanser… Son dönemde ne yazık ki sık sık duymaya başladığımız hastalıkların başında geliyor. Özellikle de sanatçılar, siyasetçiler ve kamuoyunda popüler kişilerin yakalanmasıyla daha çok gündemimize girdi.


Kepez’e 10 bin m2'lik meydan Güncel Kepez’e 10 bin m2'lik meydan

Kepez Belediyesi, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği 10 bin m2’lik bir meydanı ilçeye kazandırdı.


Şırnak’a 500 Milyon Dolarlık Dev Yatırım Şırnak’a 500 Milyon Dolarlık Dev Yatırım

Global Yatırım Holding, enerji iştiraki Global Enerji’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu Galata Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Şırnak'ta 2x135 (270) MW gücünde asfaltite dayalı ve akışkan yatak teknolojisi ile inşa edilecek olan termik santralin inşası için, konuyla ilgili teknoloji ve hizmet üretiminde lider bir firma olan China National Electric Engineering CO., Ltd. (CNEEC) ile Anahtar Teslim Yapım Anlaşması imzaladığını açıkladı.


“Ekonominin Z Raporu Sosyal Medya” Paneli Ekonomi/Turizm “Ekonominin Z Raporu Sosyal Medya” Paneli

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliği ile 10 Ocak 2012 tarihinde “Ekonominin Z Raporu Sosyal Medya” konulu bir panel düzenlenecek.


Yerel tarım ve gıda ürünlerine standart gelecek Ekonomi/Turizm Yerel tarım ve gıda ürünlerine standart gelecek

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Antalya İl Koordinatörlüğü’ne atanan Hüseyin Özdamar, TSE Antalya Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürü Kaya Kars ile birlikte Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


AESOB Başkanı’ndan AKEV’e anlamlı ziyaret Güncel AESOB Başkanı’ndan AKEV’e anlamlı ziyaret

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ve Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere ile birlikte AKEV’e sürpriz bir ziyarette bulundu.


Taşıtlar vergisinde taksit fırsatı Ekonomi/Turizm Taşıtlar vergisinde taksit fırsatı

Türkiye’nin en bonkör kredi kartı Worldcard, 1-31 Ocak 2012 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni öderken kazandıran yeni bir kampanya düzenliyor.


Anadolu’nun Sesi programı Şahinbey’i tanıttı Anadolu’nun Sesi programı Şahinbey’i tanıttı

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile TRT’nin TRT Anadolu kanalında yayınlanan ortak programı Anadolu’nun Sesi’ne 03.01.2012 tarihinde konuk olan Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Kanal 27 Genel Müdürü Galip Ünlükara Gaziantep’in Şahinbey ilçesini tanıttı. Gaziantep’teki altı yerel televizyon bu programda TRT ile birlikte ortak yayın yaptı.


Adile Teyze’de Yeni Yıl Partisi Güncel Adile Teyze’de Yeni Yıl Partisi

Adile Teyze Etüd Merkezi, 7-15 yaş çocukları yılbaşı kutlamalarını Etüd’ün etkinlik salonunda yaptılar.


İSTEK’li minikler kardeş okulda Güncel İSTEK’li minikler kardeş okulda

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, “Oynamaktan Vazgeçtiğimiz Oyuncaklarımızı Paylaşalım” adlı sosyal sorumluluk projelerini, hayata geçirdi.


Anadolu Dernekleri’nden Başkan Budak’a teşekkür plaketi Siyaset Anadolu Dernekleri’nden Başkan Budak’a teşekkür plaketi

Antalya Anadolu Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Van depremi sonrası Bölge halkına verdikleri destekten dolayı Antalya’daki Sivil Toplum Örgütleri adına Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’a bir teşekkür plaketi verdi.


Broadway müzikali “Batı Yakası Hikayesi”  sahnede Kültür/Sanat Broadway müzikali “Batı Yakası Hikayesi” sahnede

Broadway’in ünlü müzikali “Batı Yakası Hikayesi” Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde izleyiciyle buluşacak. Sahnelendiği ilk günden bu yana büyük beğeni toplayan eserin müzikleri Amerikalı besteci Leonard Bernstein’a ait.


MHP Döşemealtı’da tarih değişti Döşemealtı MHP Döşemealtı’da tarih değişti

Milliyetçi Hareket Partisi Döşemealtı İlçe Başkanlığı seçimi için tarih değişikliği yaşandı. MHP İlçe Başkanı Kadir Gürcan daha önce bildirilen tarihin değiştiğini kongre’nin 3 Şubat Cuma günü saat 10.00’da Genpa Altunlar Düğün Salonunda gerçekleşeceğini bildirdi


Başkan Evcilmen’den emeklilere özel ‘Kahve’ Güncel Başkan Evcilmen’den emeklilere özel ‘Kahve’

Toplumun tüm kesimlerine yönelik projelere imza atmayı sürdüren Muratpaşa Belediyesi Emekliler Kavhesi’ni hizmete açtı.Başkan Evcilmen,“Emeklilerimiz güle güle kullansın”dedi


Balcıoğlu’dan “mantarcılık programı” açıklaması Korkuteli Balcıoğlu’dan “mantarcılık programı” açıklaması

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Soner Balcıoğlu son günlerde bazı basın kuruluşlarında yer alan “Korkuteli Meslek Yüksekokulu Mantarcılık Programının Kapatıldığı ve Programın Yeniden Açılacağına” dair yapılan taraflı ve yanlış haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.


CHP Kepez ilçe kadın kolları ilk toplantısını yaptı Siyaset CHP Kepez ilçe kadın kolları ilk toplantısını yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez İlçesi Kadın Kolları başkanlığına Altun Kökver atandı. Atama sonrası yönetim kurulu toplantısı yapan kadın kolları kendi aralarında görev bölüşümünü yaptı.


Antalya Gençlik ve Spor Kulübü cengaverleri Spor Antalya Gençlik ve Spor Kulübü cengaverleri

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu faaliyet programında yer alan “ Matrak Türkiye Şampiyonası “ Ankara’da gerçekleştirildi.


İlker Kıreker için antrenman sahasında kutlama Spor İlker Kıreker için antrenman sahasında kutlama

Gaziantepspor’la deplasmanda oynayacağı 18. Hafta karşılaşması için son hazırlıklarını Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleştiren MedicalPark Antalyaspor, Yardımcı Antrenör İlker Kıreker'in doğum günüyle eğlenceli anlar yaşadı.


Ustadan Tükenmez Kalem Mucizesi Kültür/Sanat Ustadan Tükenmez Kalem Mucizesi

Ustadan Tükenmez Kalem Mucizesi, Alışılagelmişin dışında bir Resim Sergisi 06 – 16 Ocak 2012 tarihleri arasında AKM Fuayesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.


Uluslararası dağ bisikleti yarışması Gazipaşa'da Gazipaşa Uluslararası dağ bisikleti yarışması Gazipaşa'da

Türkiye Bisiklet Federasyonu faaliyet programında yer alan “ Uluslar arası Dağ Bisikleti Yarışması” 15 Ocak 2012 tarihinde Gazipaşa'da düzenlenecek.


Papandreu dönemi sona erdi Papandreu dönemi sona erdi

Yunanistan’da PASOK Lideri Yorgo Papandreu, Nisan 2012’de gerçekleştirilmesi planlanan seçimlerde başbakan adayı olmayacağını açıkladı. Partisinin toplantısında yaptığı konuşmada Papandreu, parti başkanlığı görevini de bırakmaya hazır olduğunu ifade etti.


Sahte McDonald’s Hediye Kartı Mesajı Twitter’ı sardı Sahte McDonald’s Hediye Kartı Mesajı Twitter’ı sardı

Son dönemde internet üzerinden kullanıcıların birbirlerine hediyeler vermek için kullandıkları elektronik kartlar, siber dolandırıcılar için önemli bir gelir kapısı haline geldi. Yılın son günlerinde Twitter üzerinde yaygın olarak paylaşılan McDonald’s hediye kartı da bunun son örneği oldu.


Çocuğunuz yemek seçiyorsa ne yapmalısınız? Sağlık/Kadın Çocuğunuz yemek seçiyorsa ne yapmalısınız?

Beslenme konusunda ailelerin karşılaştığı en ciddi problem çocuklarının yemek seçmesidir. Çocuğunuz yemek seçiyorsa, ona sağlıklı ve dengeli bir beslenme alış­kanlığı kazandırmak oldukça güçleşecektir.


Doğum öncesi tanının önemi Sağlık/Kadın Doğum öncesi tanının önemi

Uzmanlar,doğum öncesi tanının önemine dikkat çekerken, çoğunun tedavinin pek mümkün olmadığı, ağır fiziksel ve zeka kusurlarına yol açan hastalıkların bu yolla teşhis edildiğini belirtti.


AKEV'den yeni yıl sergisi Güncel AKEV'den yeni yıl sergisi

Her yıl Antalya’nın dikkat çeken noktalarında resim sergileri açan AKEV Koleji, bu yılın ilk sergisini “Yeni Yıl” konulu başlığıyla Laura AVM ‘de sanatseverlere tanıttı.


İnşaat Mühendisliği haftası etkinlikleri devam ediyor Güncel İnşaat Mühendisliği haftası etkinlikleri devam ediyor

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından düzenlenen “İnşaat Mühendisliği Haftası Etkinlikleri” çerçevesinde Yeşilköy Halk Tiyatrosu’nun sergilediği Köşe Kapmaca oyunu AKM Perge Salonunda 400 kişinin katılımıyla gerçekleşti.


“Yaktığımız çoban ateşini Türkiye’ye yansıtıyoruz” Güncel “Yaktığımız çoban ateşini Türkiye’ye yansıtıyoruz”

Antalya Yörükler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Duman ve dernek yönetim-denetim kurulu üyeleri ile, gençlik ve kadın kolları başkanları basınla buluştu.


Yörük Sanayici işadamları halı sahada buluştu Güncel Yörük Sanayici işadamları halı sahada buluştu

Yörük İş Adamları halı sahada hem stres hem de ter attılar


Antalya Cadde Cadde Güzelleşiyor Güncel Antalya Cadde Cadde Güzelleşiyor

Atatürk Caddesi’ndeki düzenleme çalışmalarını tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Güllük Caddesi’ni de cazibe merkezi haline getirmek için kolları sıvadı.


“Sinsi provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız” Siyaset “Sinsi provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız”

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal, Şırnak Uludere’de yaşananlar üzerine yapılan provokatif eylemlere ilişkin basın açıklaması yaptı.


Kültür/Sanat "Şu Çılgın Türkler" 9 Ocak'ta seyirciyle buluşuyor

Antalya Sanat Etkinlikleri Merkezi (A.S.E.M.)'in hazırlamış olduğu Turgut Özakman'ın ölümsüz eseri Şu Çılgın Türkler AKMP Perge Salonu'nda 9 Ocak'ta bir kez daha seyircisiyle buluşuyor.


Intersport’ta alışveriş keyfe dönüşüyor Intersport’ta alışveriş keyfe dönüşüyor

Spor dünyasının ünlü markalarını ve faklı branşlardaki spor ürünlerini tek çatı altında müşterilerine sunan Intersport ürünlerinde %50’ye varan indirim başladı. Intersport mağazalarında, Adidas, Nike,Puma, Asics ve Reebook ayakkabı ve tekstil ürünlerinde % 50’ye varan indirim avantajı sunuluyor.


Tütüncü okuluna sahip çıkıyor Siyaset Tütüncü okuluna sahip çıkıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mezun olduğu Antalya İmam Hatip Lisesi’ne artı bir değer kazandırmaya ve okulun öğrencilerinin motivasyonunu artırmaya yönelik çalışmalara önem verdiğini söyledi.


Vali Altıparmak 2011 turizm sezonunu değerlendirdi Siyaset Vali Altıparmak 2011 turizm sezonunu değerlendirdi

Vali Dr. Ahmet Altıparmak 2011 yılı turizm sezonunu değerlendirirken yaptığı açıklamada, 2011 yılında Antalya’ya gelen ziyaretçi ve uçak sayısının önceki yıla göre yaklaşık yüzde 12 oranında arttığını açıkladı.


Kolon kanserinde erken teşhisin en büyük yardımcısı: Kolonoskopi Sağlık/Kadın Kolon kanserinde erken teşhisin en büyük yardımcısı: Kolonoskopi

Kanser… Hayatımızda giderek daha fazla yer tutmaya başlayan ve adını daha sık duymaya başladığımız hastalıkların başında geliyor.


“Güzel hizmetleri halkla birlikte yapıyoruz” Siyaset “Güzel hizmetleri halkla birlikte yapıyoruz”

Başkan Hakan Tütüncü, toplumun her kesimiyle buluşarak problemleri yerinde çözmeye ve ilçedeki hizmetleri, vatandaşların ve kanaat önderlerinin fikirleri ile şekillendirmeye devam ediyor.


Kültür Mahallesi’ne kusursuz hizmet Güncel Kültür Mahallesi’ne kusursuz hizmet

Kepez Belediyesi, hızlı bir kentsel dönüşümün yaşandığı Kültür Mahallesi’ne 2,5 dönümlük bir park kazandırdı. Çocuklar da hizmete giren parktaki oyun grubunda eğlenmenin mutluluğunu yaşıyor.


Eşeğin Gölgesi kapalı gişe oynuyor Kültür/Sanat Eşeğin Gölgesi kapalı gişe oynuyor

Antalya Devlet Tiyatrosu’nun 14 Aralık 2011’de sahneye koyduğu Haldun Taner’in yazdığı, Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği Eşeğin Gölgesi adlı oyunu seyirciden yoğun ilgi görüyor.


2011 yılı böyle geçti 2011 yılı böyle geçti

2011 yılında gündemi en çok meşgul eden konu ve olaylar hangileri oldu? İşte, MTM verileriyle yılın en çok konuşulan olayları…


Su ürünleri ihracat artış şampiyonu oldu Ekonomi/Turizm Su ürünleri ihracat artış şampiyonu oldu

Türkiye’nin ihracatta son yıllardaki yıldız sektörlerinden su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü 2011 yılını yüzde 48’lik ihracat artış hızı ile zirvede tamamladı. 2010 yılında 962 milyon 168 bin dolarlık ihracat yapan su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü, 2011 yılını 1 milyar 421 milyon dolarlık ihracatla tamamladı.


Siyaset "Antalya Stadyumu’nun temeli bu yıl içinde atılacak"

Antalya Milletvekili Menderes Türel, Antalya Stadyumu’nun temelinin 2012’de atılacağına ilişkin yeni bir müjde verdi. Türel, ‘’2012 senesinde stadyumun temelini atacağız. Bunu bana bizzat Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç müjdeledi’’ dedi.


Vali Altıparmak’a rekor sayıda ziyaret Siyaset Vali Altıparmak’a rekor sayıda ziyaret

Göreve başladığı günden bu yana yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdüren Vali Altıparmak’a 2011 yılında 5 bin 681 kişi ziyarette bulundu.


Depremzedeler illüzyon gösterisiyle eğlendi Güncel Depremzedeler illüzyon gösterisiyle eğlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Van’da yaşanan deprem sonrası Antalya’daki TRT Kampı’na yerleştirilen Vanlı depremzedeler için illüzyon gösterisi hazırladı. Gösteriyi çocuklar ilgiyle izledi.


Süs bitkilerinde rekor artış Ekonomi/Turizm Süs bitkilerinde rekor artış

Süs bitkileri sektörü 2011 yılında yeni bir rekora imza attı. Türkiye süs bitkileri ihracatı 1 Ocak-31 Aralık 2011 tarihleri arasında yıllık bazda toplam % 36 artış göstererek 76.322.447 dolar oldu. Bu artışla, sektörün son yılların en büyük artış ivmesini yakaladı ve 2011 yılı ihracat hedefi olan 75 milyon dolar sınırını aştı.


Konyaaltı Kaymakamlığı’ndan İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni yıl hediyesi Güncel Konyaaltı Kaymakamlığı’ndan İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni yıl hediyesi

Konyaaltı Kaymakamlığı, yeni yılda İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amirliğine 2 adet motosiklet aldı. Köylere Hizmet Götürme Birliği imkanları ile alınan 700 CC’lik 2 adet motosiklet 02 Ocak 2012 günü Ekipler Amirliğine teslim edildi.


“Yöresel lezzetlerimizi ve tatlarımızı ödüllendirmeliyiz” Siyaset “Yöresel lezzetlerimizi ve tatlarımızı ödüllendirmeliyiz”

Gıda Güvenliği Eylem Kurulu toplantısında konuşan Sevimçok, 2012 yılında yöresel lezzetlerimizin ve tatlarımızın ön plana çıkartılarak ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi.


Acar’dan enerji için araştırma önergesi Siyaset Acar’dan enerji için araştırma önergesi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, AKP’nin izlediği enerji politikasının Türkiye’nin yararına sonuçlar doğurmadığını, dışa bağımlılığın azaltılamadığını, vatandaşlara ve sanayiciye düşük maliyetle enerji sağlanamadığını belirterek, Meclis Araştırması açılmasını istedi.


Başkan Mustafa Akaydın’dan Antalyaspor’a moral yemeği Spor Başkan Mustafa Akaydın’dan Antalyaspor’a moral yemeği

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalyasporlu futbolculara ve yöneticilere Çarşamba günü başlayacak ikinci yarı öncesi moral yemeği verdi.


Kerem Şeras yeni yaşını kutladı Spor Kerem Şeras yeni yaşını kutladı

Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Gaziantepspor ile deplasmanda yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren MedicalPark Antalyaspor'da, futbolcu Kerem Şeras ve Malzemeci Kamil Balaban için doğum günü partisi düzenlendi.


Rahmetli gazetecinin ismi Kepez’de yaşatılacak Güncel Rahmetli gazetecinin ismi Kepez’de yaşatılacak

Kepez Belediye Meclisi’nin 2012 yılının ilk toplantısında, belediyenin mali yapısını denetleyecek olan Denetim Komisyonu oluşturuldu. 2012’de tatil yapmama kararı alan meclis, trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Gazeteci Murat Tatoğulları’nın ismini de Emek Mahallesi’ndeki bir parka verdi.


Muratpaşa’nın Sağlık Sponsoru Özel Medline Antalya Hastanesi Spor Muratpaşa’nın Sağlık Sponsoru Özel Medline Antalya Hastanesi

Hentbol Bayanlar Süper Lig ekiplerinden Muratpaşa Belediyespor’un sağlık sponsorluğunu Özel Medline Antalya Hastanesi üstlendi.


Tütüncü miniklerin sevincine ortak oldu Güncel Tütüncü miniklerin sevincine ortak oldu

Okuma yazmayı normal süreçten 40 gün daha erken öğrenen Baraj İlköğretim Okulu’nun birinci sınıf öğrencileri, bu sevinçlerini paylaşmak için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti.


Vali Altıparmak Kepez Gençlik Derneği’ni kabul etti Siyaset Vali Altıparmak Kepez Gençlik Derneği’ni kabul etti

Kepez Gençlik Derneği Başkanı Dursun Doğan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti.


AKMEK’ten iş garantili kurs Güncel AKMEK’ten iş garantili kurs

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AKMEK’te “Duvar kağıdı ustası” kursuna katılarak meslek edinecek olan 60 ev hanımına iş imkanı sunuyor.


Köylere hizmet artarak devam edecek Siyaset Köylere hizmet artarak devam edecek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 6 köyde yaptıkları yol, park ve diğer belediyecilik hizmetlerinin, bu yıl da artarak devam edeceğini söyledi.


Tütüncü:“birlik ve beraberlik içinde olunursa başarı yakalanır” Siyaset Tütüncü:“birlik ve beraberlik içinde olunursa başarı yakalanır”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kongre sürecini tamamlayan ve güven tazeleyerek yeniden göreve seçilen Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan’ı ve yönetimini makamında ağırladı.


Her çocuk sahibi olamayan çift “kısır” değildir Sağlık/Kadın Her çocuk sahibi olamayan çift “kısır” değildir

“Kısırlık” her çocuk sahibi olmak isteyen çift için korkulan bir durumdur. Ancak çocuk sahibi olamamanız kısır olduğunuz anlamına gelmiyor; sadece önünüzde uygun tedavi yöntemleri ile aşılması mümkün bir süreç olduğunu gösteriyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68401 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...