Pazar, 20 Ekim 2019
Sağlıklı yaşıyor, düzenli spor yapıyorsanız Alzheimer’dan Korkmayın! Sağlık/Kadın Sağlıklı yaşıyor, düzenli spor yapıyorsanız Alzheimer’dan Korkmayın!

Son yıllarda en sık rastlanılan ve tam olarak çözümü bulunamayan; hastalıkların başında Alzheimer geliyor. Destek tedavilerle sadece yavaşlatılabilen Alzheimer’a aslında düzenli ve sağlıklı bir yaşamla savaş açabileceğinizi biliyor muydunuz?


Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı Avrupa 3.sü Spor Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı Avrupa 3.sü

Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı “I. Avrupa Üniversite Oyunları”nda Avrupa 3.sü oldu.


KOAH Sıcak ve nemli havaları seviyor Sağlık/Kadın KOAH Sıcak ve nemli havaları seviyor

Kış hastalığı olarak bilinen KOAH alevlenmelerinin, yaz mevsiminde de yükselen nem oranı ile birlikte artış gösterebileceğini biliyor muydunuz?


“EXPO sadece Antalya’yı değil, tüm bölge illerini kalkındıracak” Siyaset “EXPO sadece Antalya’yı değil, tüm bölge illerini kalkındıracak”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, bölge Oda ve Borsa başkanlarını iftar yemeğinde buluşturdu.


Vali Altıparmak’tan inceleme Siyaset Vali Altıparmak’tan inceleme

Vali Dr. Ahmet Altıparmak İl Emniyet Müdürlüğü birimlerine Ait İnşaatta İncelemelerde Bulundu


Acar, EXPO’nun maliyetini sordu Siyaset Acar, EXPO’nun maliyetini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, 2016’da Antalya’da düzenlenecek Dünya Botanik EXPO’su için yapılacak harcamaları gündeme getirirken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EXPO alanın düzenlenmesi için yapılacak yatırımların proje aşamasında olduğunu bildirirken, maliyet konusunu yanıtsız bıraktı.


AESOB Yönetimi Ak Parti İl Başkanı Köse’yi ziyaret etti Siyaset AESOB Yönetimi Ak Parti İl Başkanı Köse’yi ziyaret etti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetimi, Ak Parti Antalya İl Başkanlığı’na seçilen Av. Mustafa Köse’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular


AKP’li meclis üyesinden Tursun’a salvo Siyaset AKP’li meclis üyesinden Tursun’a salvo

Döşemealtı belediyesinin yapılan olağanüstü meclisinde AKP’li meclis üyesi Zafer Yörük belediye başkanı Nurettin Tursun’a verdi veriştirdi.


Şampiyon milli sporculardan ziyaret Döşemealtı Şampiyon milli sporculardan ziyaret

Antalya’nın milli sporcuları Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’u ziyaret etti. Milli takım antrenörlüğü yapan ve aynı zamanda milli takım kadrosunda bulunan Hikmet Tuğsuz ile yaş kategorisinde Türkiye birincisi Eda Tuğsuz Tursun’u ziyaret etti


Olympos Teleferik’ten gün doğumu etkinliği Kemer Olympos Teleferik’ten gün doğumu etkinliği

Rus Turistler Tahtalı Dağının 2365 mt. sinde gün doğumunu izlediler ve bu özel anı ölümsüzleştirdiler.


Adile Teyze Etüt Öğrencilerinin Korsan Savaşı Güncel Adile Teyze Etüt Öğrencilerinin Korsan Savaşı

Adile Teyze Etüt Merkezi öğrencilerinin her sene vazgeçilmezi, en çok eğlendikleri gezilerden biri olan Extreme Park gezisi bu sene de oldukça yoğun ve etkileyici etkinliklerle gerçekleşti.


Alanya’da Bölge Planı için 2 günlük toplantı Alanya Alanya’da Bölge Planı için 2 günlük toplantı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), bölgenin ihtiyaçlarını ve önceliklerini belirlemek için düzenlediği 2014-2023 Bölge Planı İlçe toplantılarına Alanya’da devam etti. BAKA uzmanları, toplantıların ilk gününde Alanya’daki kamu kurumu temsilcileriyle ikinci gün ise STK temsilcileriyle biraraya geldi.


YÖRSİAD’dan CHP’ye “Hayırlı olsun” ziyareti Siyaset YÖRSİAD’dan CHP’ye “Hayırlı olsun” ziyareti

YÖRSİAD (Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu Üyeleri CHP Antalya İl Başkanlığını ziyaret etti.


“Süpermarketler bakkalın veresiye defterine göz dikti” Ekonomi/Turizm “Süpermarketler bakkalın veresiye defterine göz dikti”

Küçük esnafı baskı altına almak için uluslar arası medyanın kullanıldığını anlatan Palandöken, “Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası sermaye gruplarının rekabet edemedikleri faktörün, mahallelerde sevgi ile dizilmiş taze meyve, sebze satan manavlarımızı, güler yüzle müşterisini karşılayan mahalle bakkalını gösteren uluslar arası medya lobi yapıyor. Adeta küçük esnafı yok etmek için tüketiciler üzerinde etkili olmaya çalışan global sermaye şimdi de küçük esnafın veresiye defterine gözünü dikti” dedi.


Manavgat Belediyesi’nin “En İyi Festival Fotoğrafı Yarışması” sonuçlandı Manavgat Manavgat Belediyesi’nin “En İyi Festival Fotoğrafı Yarışması” sonuçlandı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, yerel basını güçlendirmek, onların çalışmalarını teşvik etmek ve başarılarıyla kamuoyunda daha çok gündeme gelmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği “Manavgat Belediyesi En İyi Festival Fotoğraf Yarışması” Belediye Kültürevi’nde düzenlenen büyük bir organizasyonla sonuçlandı.


Varsak AKMEK’den Yıl Sonu Sergisi Güncel Varsak AKMEK’den Yıl Sonu Sergisi

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) Varsak Kurs Merkezi kursiyerlerinin 1 yıl boyunca hazırladığı ürünlerden oluşan “Narin eller, nadir işler” adı verilen yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.


“Daha Adil ve Eşit Bir Dünya” Siyaset “Daha Adil ve Eşit Bir Dünya”

AK Parti Antalya Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyesi Gökçen Özdoğan Enç, Gümüşhane ve Malatya’da “Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ni Sağlamaya Yönelik Ortamın Desteklenmesi Ortak Programı” konulu toplantılara katıldı.


Antalya'nın Olimpik yüzme havuzu Varsak'a yapılıyor Güncel Antalya'nın Olimpik yüzme havuzu Varsak'a yapılıyor

Başkan Tütüncü, 74 km yeni yol, 242 km asfalt, 50 bin m2 yeşil alan, kültür merkezi, spor salonu gibi hizmetlerle kasaba görüntüsünü değiştirdikleri Varsak'ı, Kepezpark projesiyle dünya şehri haline getireceklerini söyledi.


Kepez’in 43 ilk yardımcısı oldu Güncel Kepez’in 43 ilk yardımcısı oldu

Başkan Hakan Tütüncü, ilk yardım eğitimi programını başarıyla tamamlayan 43 belediye çalışanına, sertifikalarını ve ilk yardımcı kimlik kartlarını verdi.


İlginç yarışmalar Deepo'da Güncel İlginç yarışmalar Deepo'da

Akdeniz’in En Büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo’dan bir ilk daha


Kepezli Müteahhitlerden personeline “Şifa” Güncel Kepezli Müteahhitlerden personeline “Şifa”

Kepez Müteahhitler Derneği ve Özel Akdeniz Şifa Hastanesi arasında imzalanan protokol ile müteahhit çalışanlarına, dernek üyelerine ve ailelerine özel indirim uygulanacak.


“Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı” Döşemealtı “Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı”

Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (APGEM), Sanayi ve Turizm sektörlerinde rekabetçiliğin arttırılması mali destek programı altında, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) eş-finansmanı ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile “Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı” Projesi’ kapsamında, Antalya Döşemealtı Kovanlı Köyünde yaptırdığı Akdeniz Üniversitesi Döşemealtı Halı-Kilim ve El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi törenle açıldı.


Başkanlar açılışta buluştu Güncel Başkanlar açılışta buluştu

Antalya'da 2001 yılından itibaren gıda sektöründe müşterilerine hizmet vermeye başlayan Özhas Et Şarküteri Kepez Fatih Mahallesinde bulunan 3. şubesinin açılışını görkemli bir törenle yaptı.


Kemer yanıyor, sıcaktan bunalanlar denize koşuyor Kemer Kemer yanıyor, sıcaktan bunalanlar denize koşuyor

Kemer kelimenin tam anlamıyla kavruluyor. 40 dereceyi aşan hava sıcaklığından bunalanlar, kendilerini en yakın suya atıyor. Kemerin gözde plajları, aşırı sıcak hava nedeniyle serinlemek için denize gelenlerin akınına uğradı.


İl Beyi Osman Çiçekdağı oğlunu evlendirdi Güncel İl Beyi Osman Çiçekdağı oğlunu evlendirdi

Antalya Yörük İl Beyi Osman Çiçekdağı'nın oğlu Mahmut Çiçekdağı Dedeman Hotel'de gerçekleşen muhteşem bir düğünle dünyaevine girdi.


Ahmetler Yaylası İkinci Kez Şenlendi Güncel Ahmetler Yaylası İkinci Kez Şenlendi

Balıyla, peyniriyle ve Torosların narin çiçeği Kardelen'iyle ünlü, tarihi Ahmetler Yaylası’nda bu yıl ikincisi düzenlenen yayla şenliği son derece coşkulu geçti. 1 Temmuz Pazar günü gerçekleşen şenliğe 1000’e yakın kişi katıldı.


“Gündoğmuş Adliyesi yeniden açılacak mı?” Siyaset “Gündoğmuş Adliyesi yeniden açılacak mı?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gündoğmuş bölgesinin, Antalya’nın en düşük gelirli bölgesi olduğunu, adliyenin kapatılmasının Gündoğmuş halkının adalet arayışını güçleştireceğini söyledi. Acar, kamu avukatlarının özlük haklarının iyileştirilmesini istedi.


Tüp bebekle 46 yaşında annelik sevinci Güncel Tüp bebekle 46 yaşında annelik sevinci

Aysel Akyüz, hamile kalamamasının nedeninin araştırılması için 10 yıl önce tanısal laparoskopi işlemi yaptırdı. Ancak basit denilen bu işlem, tüplerinin tamamen kapanmasına neden oldu.


Antalya Kum Heykel Festivali açıldı Güncel Antalya Kum Heykel Festivali açıldı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın eşi Özden Altıparmak ile birlikte geldiği Kum Heykel Festivali açılışına, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş da katıldı.


CHP 21 çocuk için birlik oldu Güncel CHP 21 çocuk için birlik oldu

CHP İl Örgütü tarafından sünnet ettirilen 21 çocuğun sünnet şöleni Konuksever Mahallesinde bulunan kapalı Pazar yerinde yapıldı.


Kepezpark Varsak’ın temeli atılıyor Güncel Kepezpark Varsak’ın temeli atılıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapım ihalesi sonuçlanan ve yer teslim sözleşmesi imzalanan Kepezpark Varsak projesinin temelini, Ağustos ayı içerisinde atacaklarını açıkladı.


Güllük Caddesi’ne coşkulu açılış Güncel Güllük Caddesi’ne coşkulu açılış

Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden yarattığı Güllük Caddesi, coşkulu bir törenle açıldı. Başkan Mustafa Akaydın, “Antalya’yı, turistlerin daha da çok kent merkezine de gelmek için heves edeceği bir merkez haline getiriyoruz” dedi.


Acar’dan yargı paketine tepki Siyaset Acar’dan yargı paketine tepki

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, icra dairelerince haczedilemeyecek mallar listesinin genişletilmesinin, adalet dengesinin alacaklılar aleyhine bozacağını söyledi. Acar, AKP’nin icra dairelerinde sözlü sınavla kadrolaşmanın önünü açacağını kaydetti.


Döşemealtı’nda yaz spor okulları başladı Döşemealtı Döşemealtı’nda yaz spor okulları başladı

Döşemealtı Belediyesi 7 branşta yaz spor okulları açtı. Belediye Başkanı Nurettin Tursun yaz spor okullarına kayıt yaptıran 300’ü aşkın kursiyerlerin malzeme dağıtımına katıldı, başarılar diledi


Theodorakis’in “ZORBA”sı Aspendos Festivali’nde Kültür/Sanat Theodorakis’in “ZORBA”sı Aspendos Festivali’nde

19.Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali’nin bu yılki etkileyici bale eserlerinden biri olan “Zorba” , sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


Döşemealtı’nda halkoyunları coşkusu Döşemealtı Döşemealtı’nda halkoyunları coşkusu

Antalya da düzenlenen Uluslar arası Halk Oyunları festivaline katılan yabancı ülke konuk ekipleri Döşemealtı’lılara unutulmaz bir gece yaşattı. MCD Ajans’ın organizasyonunda Antalya’ya gelen Romanya, Makedonya, Bulgaristan, Macaristan, Gürcistan’dan 2 ekip Döşemealtı’nda muhteşem bir gösteri sundu. Ekipler ayakta alkışlandı


Memedeki Her Kitle Kanser Olduğunuz Anlamına Gelmez! Sağlık/Kadın Memedeki Her Kitle Kanser Olduğunuz Anlamına Gelmez!

Memenizde ağrı ve ele gelen bir kitle varsa, kanser olduğunuzu düşünerek hemen endişelenmeyin. Memenin iyi huylu hastalıklarından biri olan kistleriniz olabilir. Ancak buna güvenerek de kontrollerinizi ihmal etmeyin…


Hipertansiyon toplum sağlığını tehdit ediyor Sağlık/Kadın Hipertansiyon toplum sağlığını tehdit ediyor

Atardamarlardaki kan basıncının normal sayılan sınırların üstüne çıkması olarak tanımlanan hipertansiyon, dünyada yaklaşık bir milyar kişiyi, Türkiye’de de 18 yaş üzeri her 3 kişiden birini etkiliyor.


Acar’dan düşürülen uçak soruları Siyaset Acar’dan düşürülen uçak soruları

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Suriye’nin uçak düşürme olayını TBMM gündemine taşırken, ABD ve İngiltere’den yardım istenip istenmediğini sordu. Acar, “İki uçak olsaydı ya da uçak Suriye hava sahasında olsaydı vurulması meşru mu olacaktı?” diye sordu.


BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN Güncel BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan ayının habercisi Berat Kandili bu gece idrak edilecek.


Çevrekent’in 10. Yıl coşkusu Güncel Çevrekent’in 10. Yıl coşkusu

Antalya’da Çevre Danışmanlığı veren “Çevrekent” firması 10.yılını kutluyor.


Kıskanç eşlere özel balayı imkanı Kumluca Kıskanç eşlere özel balayı imkanı

Kumluca’da bulunan 5 yıldızlı tatil kötü Şah inn Paradise, kıskanç eşlere özel balayı imkanı sunuyor.


İkinci bilgi evi Barış’a Güncel İkinci bilgi evi Barış’a

Başkan Hakan Tütüncü, kütüphane ve internet hizmetinin verildiği bilgi evi uygulamasının ikincisini, Barış Mahallesi’ne kazandıracaklarını açıkladı.


Çocuklar korsan olup hazine avına çıktılar Kemer Çocuklar korsan olup hazine avına çıktılar

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Club Med Tatil Köylerinin tüm dünyadaki tesislerinde 20 Haziran tarihinde düzenlediği “ Küresel Tat- Bir ağaç,bir çocuk, bir çakıl taşı ” etkinlikleri kapsamında, Antalya Zübeyde Hanım Çocuk Sitesinden gelen öğrenciler unutulmaz ve farklı bir gün yaşadılar.


Evcilmen: “Muhtarlarımızın heyecanı hizmetlerimize yansıyacaktır” Siyaset Evcilmen: “Muhtarlarımızın heyecanı hizmetlerimize yansıyacaktır”

Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan ve yeni yönetim kurulunu ziyaret eden Başkan Evcilmen, “Muhtarlarımızı birbirine kenetlenmiş ve hizmet heyecanı içinde görmekten son derece mutluyum” dedi.


Basketbol İl Temsilciliği’nden anlamlı teşekkür Spor Basketbol İl Temsilciliği’nden anlamlı teşekkür

Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak Antalya’da faaliyet gösteren Lüx Yapı İnşaat firması yöneticilerine, ilimize yaptıkları sportif ve kültürel yatırımlar için bir teşekkür belgesi takdim etti


GATAB’dan Kemer’deki eğlence mekanlarına çöp ayrıştırma eğitimi Kemer GATAB’dan Kemer’deki eğlence mekanlarına çöp ayrıştırma eğitimi

Asli görevleri olan Altyapı ve Tanıtım dışında hizmet bölgesindeki çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik bilgilendirici ve eğitici çalışmalar sürdüren GATAB, Kemer’deki eğlence mekânları çalışanlarına ‘Kaynağında Ambalaj Atıklarının Ayrıştırılması ve Toplanması’ konulu eğitim verdi.


Köse: “Bizim davamız hizmet..” Siyaset Köse: “Bizim davamız hizmet..”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, diğer siyasi partilerin iç meselelerine karışmadıklarını belirterek, “CHP’lilerin kendi içlerinde birbirlerini sevmeleri ya da kavga etmesi bizi ilgilendirmiyor. Biz yerel yönetimde 3 yıldır iş başında olan CHP’lilerin verdiği sözleri yerine getirmesini, vatandaşa hizmet götürmesini istiyoruz” dedi.


ATSO’dan Kemer için proje önerileri Siyaset ATSO’dan Kemer için proje önerileri

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Kemer İlçesi’nin sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren bir dosya hazırladıklarını, bunu Kemer’e ilişkin proje önerileri ile birlikte ilgili makamlarla ve ATSO üyeleri ile paylaştıklarını kaydetti.


Amfi tiyatro Antalya’ya yakışacak Güncel Amfi tiyatro Antalya’ya yakışacak

Kepez Belediyesi’nin, Kent Ormanı’nın Meşe Kapısı bölümündeki, Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu ile mesire alanları ve yürüyüş parkurunun yapımı, önümüzde günlerde tamamlanıyor.


Altın Portakal’dan rekor ödüller Güncel Altın Portakal’dan rekor ödüller

Antalya Büyükşehir Belediyesi&Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ödülü 350 bin TL’den 400 bin TL’ye, En İyi İlk Film ödülü 50 bin TL’den 55 bin TL’ye, En İyi Yönetmen ödülü 50 bin TL’den 55 bin TL’ye, En İyi Senaryo ödülü 30 bin TL’den 35 bin TL’ye yükseltildi.


Acar üç ilçe turizm projelerini sordu Siyaset Acar üç ilçe turizm projelerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gazipaşa, Akseki ve İbradı için yeni turizm projelerini gündeme taşırken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, golf turizmi için Alanya’da 5 bölgenin turizm merkezi olarak ilan edildiğini söyledi.


İnternete yol haritası Siyaset İnternete yol haritası

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, üyesi olduğu TBMM Bilişim İnternet ve Araştırma Komisyonu’nun araştırmalarının tamamlandığını belirtti.


“Sakat kalacaksın” dediler, iki ayda iyileşti Güncel “Sakat kalacaksın” dediler, iki ayda iyileşti

Sağ bacağında hafif bir ağrı ve ayağa kalktığında attığı ilk birkaç adımda yürüme zorluğu, 41 yaşındaki Yalçın Çakır’ı kuşkuya düşürdü. Başvurduğu özel bir hastanede doktorların bu belirtileri sakat bırakıcı bir hastalık olan ve ameliyat gerektiren “Avasküler Nekroz” olarak yorumlaması ise onu çok şaşırttı.


Muratpaşa Belediye Zabıtası seyyar satıcılara geçit vermiyor Güncel Muratpaşa Belediye Zabıtası seyyar satıcılara geçit vermiyor

Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkı rahatsız eden seyyar satıcı, kağıt toplayıcı ve dilencilere yönelik bir dizi çalışma başlattı.


Siyaset "Stratejik plandan sapma söz konusu değil"

Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Başkanı Ali Çandır, VTV’de canlı yayınlanan Batı Akdeniz’de İş Hayatı programının konuğu oldu.


Antalya’daki yabancı turist sayısı İzmir’in 10 katı Ekonomi/Turizm Antalya’daki yabancı turist sayısı İzmir’in 10 katı

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre yerli turist İzmir’i, yabancı turist ise Antalya’yı tercih ediyor. Haziran-Ekim ayları arasında gerçekleşen yabancı turist akınıyla birlikte Antalya Havalimanı’ndaki yolcu trafiği, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın dört katına çıkıyor.


Diyabet Hastalarının Yaz Günlüğü… Sağlık/Kadın Diyabet Hastalarının Yaz Günlüğü…

Yaz geldi. Ancak kavurucu sıcaklıkları da beraberinde getirdi. Özellikle kronik hastalıkları olanlar için bu mevsim biraz daha zor geçecek…


“Bölgemize ve kentimize sahip çıkmalıyız” Güncel “Bölgemize ve kentimize sahip çıkmalıyız”

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığını ziyaret etti.


Vali Altıparmak’tan Yöresel Ürünler Fuarı’na tam not Güncel Vali Altıparmak’tan Yöresel Ürünler Fuarı’na tam not

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak eşi Özden Altıparmak ile birlikte Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Antalya EXPO Center’da düzenlenen 3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı'nı gezdi.


Yöresel ürünler fuarı Anadolu'yu buluşturdu Güncel Yöresel ürünler fuarı Anadolu'yu buluşturdu

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde TOBB, ATSO ve BAGEV’in desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı, Antalya EXPO Center’da 10 bin metrekarelik alanda “Anadolu fuarı” oldu. 71 ilden yüzlerce ürünün sergilendiği fuara ise yoğun ilgi oldu.


Ak kadınlardan Fuar ziyareti Siyaset Ak kadınlardan Fuar ziyareti

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, İl yönetim kurulu üyesi Hatice Sütçü, İl Kadın Kolları Başkanı Nezihe Tezcan Yoldan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nı ziyaret etti.


CHP bir doğu'da bir batı'da Siyaset CHP bir doğu'da bir batı'da

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı ve İl Genel Meclisi ile birlikte Öğle saatlerinde Gündoğmuş Köprülü’de spor Kompleksi açılışı yaptılar.


Yaz sıcakları başınızı ağrıtmasın Sağlık/Kadın Yaz sıcakları başınızı ağrıtmasın

Güneş ışınları etkisini artırdıkça, baş ağrılarınızın şiddeti de artabilir. Oysa bu durum, yaz mevsiminin keyfini çıkaramayacağınız anlamına gelmiyor. Bulunduğunuz ortamdaki hava sıcaklığının kontrol edilmesi ve uygun tedavi yöntemlerinin uygulanması ile yaz aylarını daha keyifli geçirebilirsiniz.


“Güreşçimizle iftihar ediyoruz” Döşemealtı “Güreşçimizle iftihar ediyoruz”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Döşemealtı’lı Serbest sıklette Türkiye birincisi ve milli mayo güreşçisi Yunus Emre Dede, Belediye Başkanı Nurettin Tursun’u ziyaret etti. Başkan Tursun milli sporcuya altın hediye etti başarılarının devamını diledi


Ekonomi/Turizm "20 ürünü OriGIN’e üye yapmak için çalışıyoruz”

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Antalya EXPO Center’da düzenlenen 3. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı çerçevesinde Uluslar arası Coğrafi İşaretli Ürün Üreticileri Ağı ve Coğrafi İşaretler, Marka Bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Büğdüzlüler, sulama suyunu ‘güneş’ ile çıkarıyor Büğdüzlüler, sulama suyunu ‘güneş’ ile çıkarıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) 2010 Mali Destek Programı’nda hibe desteği alan Burdur’un Büğdüz Belediyesi, hayata geçirdiği projesiyle sulama suyunu güneş enerjisi kullanarak çıkarıp yılda yüzde 40 oranında tasarruf sağlayacak ve üretilen fazla elektriği de satarak gelir elde edecek.


Mülkiyet problemine rağmen Santral’e hizmet Güncel Mülkiyet problemine rağmen Santral’e hizmet

Başkan Hakan Tütüncü, Santral Mahallesi’ni, imar problemi çözüldükten sonra yapacakları temel belediyecilik hizmetleri ile güzel bir yerleşim yeri haline getireceklerini söyledi.


Olympos Teleferik’ten “Zirvede gün doğumu” Kemer Olympos Teleferik’ten “Zirvede gün doğumu”

Kemer’de bulunan Olympos Teleferik, zirvenin güzelliklerini misafirleri ile buluşturmak adına her yıl bu mevsimde düzenlediği ''Zirvede Sunrise'' etkinliğini bu yıl da tekrarlıyor.


Akçelik’ten Vali Yardımcısı Yüksel’e ziyaret Manavgat Akçelik’ten Vali Yardımcısı Yüksel’e ziyaret

Antalya-Manavgat Kızılağaç bölgesinde bulunan Club Nena Hotel’in sahibi Nevin Akçelik, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel’i makamında ziyaret etti.


Çocukluk arkadaşları meşhur börekçide buluştular Güncel Çocukluk arkadaşları meşhur börekçide buluştular

Çocukluk arkadaşları Elmalı Değirmeni Meşhur Antalya Serpme Börekçisi'nde buluşarak hasret giderdiler.


Hükümete Açık Çağrı Kumluca Hükümete Açık Çağrı

Hükümet’in “Sigarayı Bıraktırma kampanyası” na en büyük desteği, bakkal esnafı yapmak istiyor.


Vali Altıparmak Rusya’nın Milli Günü töreni’ne katıldı Siyaset Vali Altıparmak Rusya’nın Milli Günü töreni’ne katıldı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Alexander Tolstopyatenko’nun Rusya Milli Günü dolayısıyla düzenlediği Tören'e katıldı.


Antalya OSB Rekora koşuyor Ekonomi/Turizm Antalya OSB Rekora koşuyor

Antalya Organize Sanayi Bölgesi, artan üretim gücü ile göz kamaştırmaya devam ediyor. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak üretim kapasitesinin en önemli göstergesi olan OSB Enerji Tüketim rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Aydın zeybeği yöresel ürünler fuarı'nda Güncel Aydın zeybeği yöresel ürünler fuarı'nda

Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından bu yıl kapsamı genişletilerek 20-24 Haziran 2012 tarihleri arasında Antalya EXPO Center’da düzenlenecek 3. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı, Anadolu insanının emeğini, kültürünü, doğasını ortaya koyarak hazırladığı zenginlileri bir araya getirecek.


Akdeniz Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yöneticileri Vali Altıparmak’ı ziyaret etti Siyaset Akdeniz Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yöneticileri Vali Altıparmak’ı ziyaret etti

Akdeniz Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Dr. Altıparmak’a ziyarette bulundular.


Havalar ısındı kalp krizine dikkat! Sağlık/Kadın Havalar ısındı kalp krizine dikkat!

Özellikle yüksek nem oranı ile birleşince, sıcak havalar kalp hastalarında olumsuz etkilere sebep olabiliyor. Özel Medline Antalya Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mahir Avkaroğulları, artan hava sıcaklığına paralel olarak kalp krizi riskinin arttığına dikkat çekiyor.


Japon NHK Televizyonu Batı Akdeniz’de Güncel Japon NHK Televizyonu Batı Akdeniz’de

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) gül turizminde hedef ülke Japonya’ya yönelik yeni bir çalışmaya daha imza attı. BAKA, Japonya’nın en çok izlenen devlet televizyonu NHK’nın yöneticilerinden oluşan heyeti Batı Akdeniz’e getirdi.


Tütüncü Güncel Tütüncü "Şehit ailelerimiz bizim için değerli"

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2012 güreşlerinden elde ettikleri gelirlerin bir kısmını, derneğin çalışmalarına katkı amacıyla, Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’ne takdim etti.


Festivali geri sayım başladı Kemer Festivali geri sayım başladı

Kemer Belediyesi tarafından Nisan ayından muhteşem bir tanıtım kokteyli ile hazırlıklarına başlanan 9. Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali için sayım başladı.


Psikiyatri hastalarının sergisine yoğun ilgi Kültür/Sanat Psikiyatri hastalarının sergisine yoğun ilgi

Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ve Akdeniz Üniversitesi Gündüz Terapi Merkezi ve Psikiyatri Yatan Hasta Bölümünün Özdilekpark Alışveriş Merkezi’nde düzenlediği sergi izleyenleri büyüledi.


Antalya'dan Akşehir'e şölen dostluğu Güncel Antalya'dan Akşehir'e şölen dostluğu

Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Cankurtaran köyü Deveboynu yaylasında 17 Haziran 2012 Pazar günü 16. Yörük Kültür Şenliği yapıldı.


Olympos Teleferik babaları unutmadı Kemer Olympos Teleferik babaları unutmadı

Babalar ve çocukları “Babalar Günü”nde zirvede buluşacak


Antalya Koleji Öğrencilerinden Anlamlı Sergi Güncel Antalya Koleji Öğrencilerinden Anlamlı Sergi

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, atık malzemelerden yaptıkları eserlerden oluşan resim sergisini, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde açtılar.


Antalya Koleji 8. sınıflar Kep Giyme Töreni Güncel Antalya Koleji 8. sınıflar Kep Giyme Töreni

İlköğretim Okulu Kep Giyme Töreninde 2011–2012 eğitim- öğretim yılı öğrencilerini liseye uğurlayan Antalya Koleji ailesi, oldukça duygulu anlar yaşadı.


Antalya Koleji ilköğretim Okulu Öğrencilerinin Engellilere Destek Projesi Güncel Antalya Koleji ilköğretim Okulu Öğrencilerinin Engellilere Destek Projesi

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Ekoloji Topluluğu tarafından ortaklaşa yürütülen “Engellere Kapaktan Yollar Yapalım” projesine Antalya Koleji Öğrencileri büyük destek verdiler.


Park sözü gerçek oldu Güncel Park sözü gerçek oldu

Başkan Hakan Tütüncü, Fabrikalar Mahallesi’ne verdiği park sözünü yerine getirdi. Mahallede 2,5 dönümlük parkın yapımı başladı.


Minik Kramponlar 2012 Futbol Şenliği Döşemealtı Seçmeleri Tamamlandı Döşemealtı Minik Kramponlar 2012 Futbol Şenliği Döşemealtı Seçmeleri Tamamlandı

MedicalPark Antalyaspor'un altyapısına genç yetenekler kazandırmak ve Antalya da futbolu daha geniş tabana yayarak ilk öğretim okullarında daha fazla öğrencinin spor yapmasını sağlamak amacıyla düzenlenen şenlikte 4. etap da sonuçlandı.


Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde ödül gecesi Kültür/Sanat Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde ödül gecesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Tiyatro Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği ödül töreniyle sona erdi. Büyük coşku ve heyecanın yaşandığı tören renkli görüntülere sahne oldu.


Siyaset "Tağşiş'li Gıdalar halk sağlığını tehdit ediyor"

Has Parti Antalya İl Başkanı Ulaş Göktaş; "Son günlerde gıda ürünlerine eklenen katkı maddelerinin tüketiciyi yanılttığını ve insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek gelinen noktada yaşadıklarımız bir gıda terörüdür." dedi.


Mezuniyetlerinde de yanlarında Güncel Mezuniyetlerinde de yanlarında

Başkan Hakan Tütüncü, eğitim yılı boyunca yanlarında olduğu öğrencileri, en mutlu günleri olan mezuniyet kutlamalarında da yalnız bırakmıyor.


CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurnaz oldu Siyaset CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurnaz oldu

CHP İl Gençlik Kolları 13. İl Kongresi 316 delegenin katılımı ile gerçekleşti. 137 oy alan Önder Kurnaz seçimi kazandı ve CHP Antalya il Gençlik Kolları Başkanı oldu.


Milli Egemenlik Caddesi esnafı da caddelerinin yenilenmesini istedi Güncel Milli Egemenlik Caddesi esnafı da caddelerinin yenilenmesini istedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret eden Milli Egemenlik Caddesi esnafı, Cadde Düzenleme Projesi’ne dahil olmak istediklerini söyledi.


CHP Kemer İlçe Başkanı Umut Güneş: Kemer CHP Kemer İlçe Başkanı Umut Güneş: "Oyunlara gelmeyin

CHP Kemer İlçe Başkanı Umut Güneş Basın toplantısı düzenledi. CHP İlçe binasında yapılan basın toplantısına yönetim kurulu üyeleri de katıldı.


Birimlerarası Futbol Turnuvası’nın şampiyonu ASAT Saha Birimleri Spor Birimlerarası Futbol Turnuvası’nın şampiyonu ASAT Saha Birimleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Birimler Arası Futbol Turnuvası’nda ASAT Saha Birimleri takımı şampiyon oldu.


Kemerli sporculardan başarı üstüne başarı Kemer Kemerli sporculardan başarı üstüne başarı

Türkiye Bocce Federasyonu’nun 30 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında Bursa'da düzenlediği Türkiye Kadınlar Bocce Şampiyonası'nda Kemer’den müsabakalara katılan sporcular yine ilçeye başarıyla döndüler.


Kepez‘de sünnet kayıtları başladı Güncel Kepez‘de sünnet kayıtları başladı

Kepez Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Geleneksel Sünnet Şöleni için kayıtlar devam ediyor.


Aşık Veysel Caddesi’nde 1’inci etap tamamlandı Güncel Aşık Veysel Caddesi’nde 1’inci etap tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi, Aşık Veysel Caddesi’nin asfaltlama çalışmalarında Gazi Bulvarı’ndan Termesos Bulvarı’na geliş yolunu tamamladı. 2’nci etap kapsamında Termessos Bulvarı’ndan Zeytinköy Kavşağı’na kadar olan bölüm trafiğe kapatılarak asfaltlanacak.


Büyükşehir Bandosu’nda 118’inci yaş heyecanı Güncel Büyükşehir Bandosu’nda 118’inci yaş heyecanı

Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu, 118’inci yaşını muhteşem bir konserle kutlayacak. Büyükşehir Belediye Bandosu, yenilenen yüzüyle 14 Haziran günü saat 20.30’da AKM’de Antalyalılarla buluşacak.


Başkan Evcilmen’den CHP İl Başkanı Devrim Kök’e ziyaret Siyaset Başkan Evcilmen’den CHP İl Başkanı Devrim Kök’e ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP İl Başkanı Devrim Kök ve görev dağılımı yapan İl Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...