Cumartesi, 19 Ekim 2019
Ağız kokusu sizi sosyal hayatınızdan uzaklaştırmasın Sağlık/Kadın Ağız kokusu sizi sosyal hayatınızdan uzaklaştırmasın

Her insan zaman zaman ağız kokusu yaşayabilir. Ancak bu kokunun kişiyi ve çevresindekileri rahatsız edecek boyutta olması kişiyi sosyal hayattan uzaklaştırabiliyor.


Mikro Kredi uygulaması devam ediyor Güncel Mikro Kredi uygulaması devam ediyor

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, Türkiye Grameen Mikro Finans Antalya Şubesine müracaat ederek 5 günlük eğitimi tamamlayan 5 üyeye daha Mikro Kredilerini verdi.


Hepatit ve tedavisi Sağlık/Kadın Hepatit ve tedavisi

Hepatit… Son yıllarda adını kanser ve AIDS’den sonra en çok duyuran hastalık… Vücut sıvıları, kan ve korunmasız cinsel ilişki ile insandan insana bulaşan bu hastalık; tedavi edilmezse siroz, karaciğer yetersizliği ve daha pek çok hastalığa yol açarak dünyada her yıl yaklaşık 1 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor…


Büyükşehir’in Ramazan etkinlikleri sürüyor Kültür/Sanat Büyükşehir’in Ramazan etkinlikleri sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan ayı etkinlikleri dolu dolu geçiyor. Santral Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında vatandaşlar orucunu açarken, Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenen Ramazan etkinliklerinde şair-tarihçi-yazar Sunay Akın’ın gösterisi ilgiyle izlendi.


TÜGİAD, kayıtdışı ekonomiye karşı kampanya başlatıyor Siyaset TÜGİAD, kayıtdışı ekonomiye karşı kampanya başlatıyor

Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin yöneticileri, Ankara’da Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ederek, güncel ekonomik gelişmelere ilişkin görüşlerini paylaştı.


Büyükşehir Bandosu’ndan muhteşem Ramazan konseri Güncel Büyükşehir Bandosu’ndan muhteşem Ramazan konseri

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenliği kapsamında konser veren Büyükşehir Bandosu Antalyalılara müzik dolu bir gece yaşattı.


Vekillerden Antalya Bölge Birliği’ne Tam Destek Siyaset Vekillerden Antalya Bölge Birliği’ne Tam Destek

AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ve Menderes Türel, yaz dönemi çalışmaları kapsamında Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak’ı ziyaret etti.


Manavgat Belediyesi görüntü kirliliğine savaş açtı Manavgat Manavgat Belediyesi görüntü kirliliğine savaş açtı

Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentte görüntü kirliliği yaratan tabelalara savaş açtı. Geçtiğimiz hafta içinde Manavgat’ta İlan, Reklam, Tabela ve Tanıtım Yönetmeliği’ne göre denetim yapan 8 kişilik zabıta ekibi, kurallara uymayan işyerlerine gerekli tebligatları yapmıştı.


Bakan Çelik’ten “Çocuk Bakım Modeli” teşvikine yeşil ışık! Siyaset Bakan Çelik’ten “Çocuk Bakım Modeli” teşvikine yeşil ışık!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’i Ankara’da ziyaret eden KAGİDER heyetine, daha sonra görüştüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de Çocuk Bakım Teşviki’nin yasalaşması sürecine, meclisin açılmasının ardından Ekim 2012’de başlanabileceği sinyallerini verdi.


DTO’dan genç denizcilere Ramazan desteği Güncel DTO’dan genç denizcilere Ramazan desteği

DTO Antalya Şubesi yer yıl gerçekleştirdiği geleneksel Ramazan Gıda paketi yardımlarını bu yıl genç denizcilerin ailelerine dağıttı.


Siyaset "Cezaevi Aile Hekimleri mağdur ediliyor"

Tüm Sağlık-Sen Genel başkanı Okay Erözgün, "alt yapısı tamamlanmadan uygulanmaya konulan aile hekimliği sistemi içinde her gün yeni bir problem ortaya çıkıyor" dedi.


MATAB’dan Köylere Hizmet Birimi Manavgat MATAB’dan Köylere Hizmet Birimi

Recep Barut’ un Başkanlığını yaptığı Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı (MATAB) kurumsallaşma çerçevesinde köy halkının ihtiyaçlarına hızlı cevap verilmesi, hizmet kalitesinin artması için oluşturulan köylere hizmet birimi bünyesinde Tepeköy, Kırkkavak, Aşağıışıklar, Gençler, Saraçlı, Bozyaka ve daha birçok köyün içme suyu hatları, yol bakım çalışmaları gibi alt yapı ve üst yapı ihtiyacını gideriyor.


Jonglör keyfi Ramazanda Deepo’da Güncel Jonglör keyfi Ramazanda Deepo’da

Akdeniz’in En Büyük Outlet Alışveriş Merkezi DEEPO OUTLET birbirinden farklı etkinlik ve gösterilerle ziyaretçilerine Ramazan ayı boyunca keyifli zaman geçirme imkânı sunmaya devam ediyor.


Manavgat Belediyesi ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı Manavgat Manavgat Belediyesi ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı

Manavgat Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere hazırladığı 8 bin paket yardım malzemesi ile Başkan Sözen’in Ramazan ayının önemini yeni neslin daha iyi kavrayabilmesi için bastırdığı 5 bin adet “Asr-ı Saadetten Günümüze Ramazan” isimli kitabın dağıtımına başlandı


Atık heykelde 2’nci etap projesi geliyor Güncel Atık heykelde 2’nci etap projesi geliyor

Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde ustaların elinde bir sanat esirene dönüşen atık metallerden yapılan heykellerin 2’nci etap projesini gerçekleştirecek.


Sıcak havalar beslenme düzeninizi bozmasın Sağlık/Kadın Sıcak havalar beslenme düzeninizi bozmasın

Hava sıcaklığının artması yemek yeme alışkanlıklarının da değişmesine neden olabiliyor. Sıcaklar nedeniyle uzun saatler yemek yememe isteği bazı problemleri de beraberinde getiriyor.


Yaz sporlarında sakatlıklar artıyor Sağlık/Kadın Yaz sporlarında sakatlıklar artıyor

Yazın havaların ısınmasıyla birlikte spor yapma isteği de artıyor. Sıcak ve güzel havanın tadını çıkarmak isteyenler; yüzüyor, tenis oynuyor, yürüyüş yapıyor. Bu durumda yaza özgü sağlık sorunları arasında spor yaralanmaları önemli bir yer tutuyor.


Tatil sıcakları kalbinize yük olmasın Sağlık/Kadın Tatil sıcakları kalbinize yük olmasın

Yaz mevsiminin getirdiği sıcak hava özellikle 50 yaş üzeri, aşırı kilolu ya da kalp hastalığı bulunan kişiler için taşımaları gereken ek bir yük anlamına geliyor. Bu yük bilinen bir kalp hastalığı olan kişilerde belirtilerin kötüleşmesine neden olabiliyor.


Sivrisinekle etkin mücadele sürüyor Güncel Sivrisinekle etkin mücadele sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek ve haşerelerle mücadelesini yoğun şekilde sürdürüyor. 529 personel, 65 araç ve denizden 1 tekneyle kentin her bölgesinde biyolojik, kimyasal ve kültürel mücadele yapan ekipler, vatandaşlardan gelen şikayetleri de anında değerlendiriyor.


Konyaaltı’nda camiler gül kokuyor Güncel Konyaaltı’nda camiler gül kokuyor

Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı cami temizleme ekibi Ramazan ayı dolayısıyla camileri gül suyu ile yıkıyor


“EXPO 2016 Aksu için tarihi fırsat” Aksu “EXPO 2016 Aksu için tarihi fırsat”

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, yaz dönemi çalışmaları dolayısıyla Aksu İlçe Teşkilatı tarafından hazırlanan programa katıldı.


Bedirhan Gökçe Kepez’de sahne alıyor Kültür/Sanat Bedirhan Gökçe Kepez’de sahne alıyor

Kepez Belediyesi Ramazan Şenlikleri 9. gününde sevilen sanatçı Bedirhan Gökçe konseriyle devam ediyor.


Büyükşehir her alanda halkın hizmetinde Güncel Büyükşehir her alanda halkın hizmetinde

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan ücretsiz servis hizmeti başladı. Konyaaltı Beach Park’ta denizde yüzen vatandaşlar, bu servis hizmetiyle Konyaaltı Varyant’ını yürümek zorunda kalmayacak.


Kulaklarınızı deniz ve havuzdan koruyun Sağlık/Kadın Kulaklarınızı deniz ve havuzdan koruyun

Kavurucu yaz sıcaklarından rahatlamanın yolunu havuz ve denize girmekte buluyorsanız, kulaklarınızı iltihaplara karşı savunmasız bırakıyor olabilirsiniz.


Yaz mevsiminde sık görülen rahatsızlıklar Sağlık/Kadın Yaz mevsiminde sık görülen rahatsızlıklar

Çocuklar hep kış aylarında üşütüp, hastalanırlar diye düşünürüz. Oysa soğuk havalar kadar sıcak havalar da çocuklarımızı hasta ediyor.


Muratpaşa’dan Ramazan Şenliği Güncel Muratpaşa’dan Ramazan Şenliği

Muratpaşa Belediyesi Ramazan Ayı süresince her Cuma, Aydın Kanza Parkı’nda çocuklar ve aileleri için çeşitli gösterilerin yer aldığı Ramazan Şenliği düzenliyor.


Kazanmak isteyen egzersiz yapmalı Sağlık/Kadın Kazanmak isteyen egzersiz yapmalı

Cleveland State Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre düzenli egzersiz yapanların daha yüksek kazanç sahibi olduğu ispatlandı.


Göksu Mahallesi yeni yolları ile modernleşiyor Güncel Göksu Mahallesi yeni yolları ile modernleşiyor

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, yeni yol açma çalışmalarına Göksu Mahallesi’yle devam ettiklerini belirterek, bu mahallede 7 ay içinde toplam 3 bin 100 metre yeni yol açtıklarını söyledi.


Antalya'nın gururu Yeditepe Üniversitesi'nden Güncel Antalya'nın gururu Yeditepe Üniversitesi'nden

Yeditepe Üniversitesi, üniversite adaylarına tercih konusunda destek olmak amacı ile başlattığı Tanıtım kampanyasında Türkiye’nin birçok ilinden çıkarak Yeditepe Üniversitesi’nde okuyan başarılı öğrencilerini gurur tablosu olarak paylaşıyor.


İftar çadırında halk-başkan buluşması Manavgat İftar çadırında halk-başkan buluşması

Ramazan ayında kentte birlik, beraberlik, kaynaşma duygularının yaşanması amacıyla belediyenin kurduğu iftar çadırı, her gün binlerce kişiyi ağırlarken, Başkan Sözen de iftar akşamlarında halkla buluşup sohbet ediyor, sorun dinliyor


Yalvaç ve Şarkikaraağaç’ta yol haritası arayışı Güncel Yalvaç ve Şarkikaraağaç’ta yol haritası arayışı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı(BAKA), bölgenin ihtiyaçlarını ve önceliklerini belirlemek ve 2014-2023 Bölge Planı’nı oluşturmak amacıyla sürdürdüğü hazırlık toplantılarınaIsparta’nın Yalvaç ve Şarkikaraağaç ilçelerinde devam etti.


Bronzlaşmak adına yapılan doğru bilinen yanlışlar Sağlık/Kadın Bronzlaşmak adına yapılan doğru bilinen yanlışlar

Bu sene yaz mevsiminin çok sıcak ve bunaltıcı geçmesiyle soluğu her fırsatta deniz kıyısında almaya başladık. Hem denize girerek ferahlamak hem de güneşlenerek bronzlaşmak için şezlonglardaki yerimiz hazır…


Rotary Kulüpleri başkanlarından Tütüncü’ye tam not Güncel Rotary Kulüpleri başkanlarından Tütüncü’ye tam not

Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Kepez’de üç yılda yapılan projeleri ve hizmetleri, Antalya’da faaliyet gösteren Rotary Kulübü başkanlarına düzenlediği hizmet tanıtım gezisi ile anlattı.


DTO’damega yat sektörünün sorunları ele alındı Güncel DTO’damega yat sektörünün sorunları ele alındı

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol, Antalya Limanı ve Serbest Bölgesi’nin genişletilmesi konusunda çalışmalar yapıldığını bildirdi. Serbest Bölge’de mega yat sektörünün sorunlarının çözümü için DTO ve ASBİAD’ın birlikte hareket etmeleri ve işbirliğini geliştirmeleri gerektiği belirtildi


TURSAB'tan Burdur'a teşekkür Güncel TURSAB'tan Burdur'a teşekkür

TURSAB İstanbul Avrupa Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Aziz Ciga “Burdur’da helva yapmak için aranan her şey var. Dersimizi aldık üzerinde çalışacağız.’’ dedi.


Budak’tan Tayland Büyükelçisi’ne işbirliği çağrısı Ekonomi/Turizm Budak’tan Tayland Büyükelçisi’ne işbirliği çağrısı

Tayland Büyükelçisi Rathakit Manathat ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti. Görüşmede Tayland ve Antalya arasındaki işbirliği imkânları değerlendirildi.


Antalya Engelliler Spor Kulübü’nden Vali Altıparmak’a ziyaret Siyaset Antalya Engelliler Spor Kulübü’nden Vali Altıparmak’a ziyaret

Antalya Engelliler Spor Kulübü Başkanı Seval Yasak, kulüp yöneticileri ve Ampute Futbol Takımı sporcuları ile birlikte Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a ziyarette bulundu.


“Serbest piyasa ekonomisi etik kurallara uyulduğu takdirde sağlıklı yürür” Ekonomi/Turizm “Serbest piyasa ekonomisi etik kurallara uyulduğu takdirde sağlıklı yürür”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 15.Grup Genişletilmiş Meslek Komitesi toplantısı ATSO Meclis Salonu’nda yoğun katılım ile gerçekleşti.


Vali Altıparmak’a ziyaret Siyaset Vali Altıparmak’a ziyaret

Vali Dr. Ahmet Altıparmak Mehmet Sadık Eratik Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Yöneticilerini Kabul Etti


Sağlıklı yaşıyor, düzenli spor yapıyorsanız Alzheimer’dan Korkmayın! Sağlık/Kadın Sağlıklı yaşıyor, düzenli spor yapıyorsanız Alzheimer’dan Korkmayın!

Son yıllarda en sık rastlanılan ve tam olarak çözümü bulunamayan; hastalıkların başında Alzheimer geliyor. Destek tedavilerle sadece yavaşlatılabilen Alzheimer’a aslında düzenli ve sağlıklı bir yaşamla savaş açabileceğinizi biliyor muydunuz?


Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı Avrupa 3.sü Spor Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı Avrupa 3.sü

Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı “I. Avrupa Üniversite Oyunları”nda Avrupa 3.sü oldu.


KOAH Sıcak ve nemli havaları seviyor Sağlık/Kadın KOAH Sıcak ve nemli havaları seviyor

Kış hastalığı olarak bilinen KOAH alevlenmelerinin, yaz mevsiminde de yükselen nem oranı ile birlikte artış gösterebileceğini biliyor muydunuz?


“EXPO sadece Antalya’yı değil, tüm bölge illerini kalkındıracak” Siyaset “EXPO sadece Antalya’yı değil, tüm bölge illerini kalkındıracak”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, bölge Oda ve Borsa başkanlarını iftar yemeğinde buluşturdu.


Vali Altıparmak’tan inceleme Siyaset Vali Altıparmak’tan inceleme

Vali Dr. Ahmet Altıparmak İl Emniyet Müdürlüğü birimlerine Ait İnşaatta İncelemelerde Bulundu


Acar, EXPO’nun maliyetini sordu Siyaset Acar, EXPO’nun maliyetini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, 2016’da Antalya’da düzenlenecek Dünya Botanik EXPO’su için yapılacak harcamaları gündeme getirirken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EXPO alanın düzenlenmesi için yapılacak yatırımların proje aşamasında olduğunu bildirirken, maliyet konusunu yanıtsız bıraktı.


AESOB Yönetimi Ak Parti İl Başkanı Köse’yi ziyaret etti Siyaset AESOB Yönetimi Ak Parti İl Başkanı Köse’yi ziyaret etti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetimi, Ak Parti Antalya İl Başkanlığı’na seçilen Av. Mustafa Köse’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular


AKP’li meclis üyesinden Tursun’a salvo Siyaset AKP’li meclis üyesinden Tursun’a salvo

Döşemealtı belediyesinin yapılan olağanüstü meclisinde AKP’li meclis üyesi Zafer Yörük belediye başkanı Nurettin Tursun’a verdi veriştirdi.


Şampiyon milli sporculardan ziyaret Döşemealtı Şampiyon milli sporculardan ziyaret

Antalya’nın milli sporcuları Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’u ziyaret etti. Milli takım antrenörlüğü yapan ve aynı zamanda milli takım kadrosunda bulunan Hikmet Tuğsuz ile yaş kategorisinde Türkiye birincisi Eda Tuğsuz Tursun’u ziyaret etti


Olympos Teleferik’ten gün doğumu etkinliği Kemer Olympos Teleferik’ten gün doğumu etkinliği

Rus Turistler Tahtalı Dağının 2365 mt. sinde gün doğumunu izlediler ve bu özel anı ölümsüzleştirdiler.


Adile Teyze Etüt Öğrencilerinin Korsan Savaşı Güncel Adile Teyze Etüt Öğrencilerinin Korsan Savaşı

Adile Teyze Etüt Merkezi öğrencilerinin her sene vazgeçilmezi, en çok eğlendikleri gezilerden biri olan Extreme Park gezisi bu sene de oldukça yoğun ve etkileyici etkinliklerle gerçekleşti.


Alanya’da Bölge Planı için 2 günlük toplantı Alanya Alanya’da Bölge Planı için 2 günlük toplantı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), bölgenin ihtiyaçlarını ve önceliklerini belirlemek için düzenlediği 2014-2023 Bölge Planı İlçe toplantılarına Alanya’da devam etti. BAKA uzmanları, toplantıların ilk gününde Alanya’daki kamu kurumu temsilcileriyle ikinci gün ise STK temsilcileriyle biraraya geldi.


YÖRSİAD’dan CHP’ye “Hayırlı olsun” ziyareti Siyaset YÖRSİAD’dan CHP’ye “Hayırlı olsun” ziyareti

YÖRSİAD (Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu Üyeleri CHP Antalya İl Başkanlığını ziyaret etti.


“Süpermarketler bakkalın veresiye defterine göz dikti” Ekonomi/Turizm “Süpermarketler bakkalın veresiye defterine göz dikti”

Küçük esnafı baskı altına almak için uluslar arası medyanın kullanıldığını anlatan Palandöken, “Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası sermaye gruplarının rekabet edemedikleri faktörün, mahallelerde sevgi ile dizilmiş taze meyve, sebze satan manavlarımızı, güler yüzle müşterisini karşılayan mahalle bakkalını gösteren uluslar arası medya lobi yapıyor. Adeta küçük esnafı yok etmek için tüketiciler üzerinde etkili olmaya çalışan global sermaye şimdi de küçük esnafın veresiye defterine gözünü dikti” dedi.


Manavgat Belediyesi’nin “En İyi Festival Fotoğrafı Yarışması” sonuçlandı Manavgat Manavgat Belediyesi’nin “En İyi Festival Fotoğrafı Yarışması” sonuçlandı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, yerel basını güçlendirmek, onların çalışmalarını teşvik etmek ve başarılarıyla kamuoyunda daha çok gündeme gelmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği “Manavgat Belediyesi En İyi Festival Fotoğraf Yarışması” Belediye Kültürevi’nde düzenlenen büyük bir organizasyonla sonuçlandı.


Varsak AKMEK’den Yıl Sonu Sergisi Güncel Varsak AKMEK’den Yıl Sonu Sergisi

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) Varsak Kurs Merkezi kursiyerlerinin 1 yıl boyunca hazırladığı ürünlerden oluşan “Narin eller, nadir işler” adı verilen yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.


“Daha Adil ve Eşit Bir Dünya” Siyaset “Daha Adil ve Eşit Bir Dünya”

AK Parti Antalya Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyesi Gökçen Özdoğan Enç, Gümüşhane ve Malatya’da “Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ni Sağlamaya Yönelik Ortamın Desteklenmesi Ortak Programı” konulu toplantılara katıldı.


Antalya'nın Olimpik yüzme havuzu Varsak'a yapılıyor Güncel Antalya'nın Olimpik yüzme havuzu Varsak'a yapılıyor

Başkan Tütüncü, 74 km yeni yol, 242 km asfalt, 50 bin m2 yeşil alan, kültür merkezi, spor salonu gibi hizmetlerle kasaba görüntüsünü değiştirdikleri Varsak'ı, Kepezpark projesiyle dünya şehri haline getireceklerini söyledi.


Kepez’in 43 ilk yardımcısı oldu Güncel Kepez’in 43 ilk yardımcısı oldu

Başkan Hakan Tütüncü, ilk yardım eğitimi programını başarıyla tamamlayan 43 belediye çalışanına, sertifikalarını ve ilk yardımcı kimlik kartlarını verdi.


İlginç yarışmalar Deepo'da Güncel İlginç yarışmalar Deepo'da

Akdeniz’in En Büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo’dan bir ilk daha


Kepezli Müteahhitlerden personeline “Şifa” Güncel Kepezli Müteahhitlerden personeline “Şifa”

Kepez Müteahhitler Derneği ve Özel Akdeniz Şifa Hastanesi arasında imzalanan protokol ile müteahhit çalışanlarına, dernek üyelerine ve ailelerine özel indirim uygulanacak.


“Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı” Döşemealtı “Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı”

Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (APGEM), Sanayi ve Turizm sektörlerinde rekabetçiliğin arttırılması mali destek programı altında, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) eş-finansmanı ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile “Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı” Projesi’ kapsamında, Antalya Döşemealtı Kovanlı Köyünde yaptırdığı Akdeniz Üniversitesi Döşemealtı Halı-Kilim ve El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi törenle açıldı.


Başkanlar açılışta buluştu Güncel Başkanlar açılışta buluştu

Antalya'da 2001 yılından itibaren gıda sektöründe müşterilerine hizmet vermeye başlayan Özhas Et Şarküteri Kepez Fatih Mahallesinde bulunan 3. şubesinin açılışını görkemli bir törenle yaptı.


Kemer yanıyor, sıcaktan bunalanlar denize koşuyor Kemer Kemer yanıyor, sıcaktan bunalanlar denize koşuyor

Kemer kelimenin tam anlamıyla kavruluyor. 40 dereceyi aşan hava sıcaklığından bunalanlar, kendilerini en yakın suya atıyor. Kemerin gözde plajları, aşırı sıcak hava nedeniyle serinlemek için denize gelenlerin akınına uğradı.


İl Beyi Osman Çiçekdağı oğlunu evlendirdi Güncel İl Beyi Osman Çiçekdağı oğlunu evlendirdi

Antalya Yörük İl Beyi Osman Çiçekdağı'nın oğlu Mahmut Çiçekdağı Dedeman Hotel'de gerçekleşen muhteşem bir düğünle dünyaevine girdi.


Ahmetler Yaylası İkinci Kez Şenlendi Güncel Ahmetler Yaylası İkinci Kez Şenlendi

Balıyla, peyniriyle ve Torosların narin çiçeği Kardelen'iyle ünlü, tarihi Ahmetler Yaylası’nda bu yıl ikincisi düzenlenen yayla şenliği son derece coşkulu geçti. 1 Temmuz Pazar günü gerçekleşen şenliğe 1000’e yakın kişi katıldı.


“Gündoğmuş Adliyesi yeniden açılacak mı?” Siyaset “Gündoğmuş Adliyesi yeniden açılacak mı?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gündoğmuş bölgesinin, Antalya’nın en düşük gelirli bölgesi olduğunu, adliyenin kapatılmasının Gündoğmuş halkının adalet arayışını güçleştireceğini söyledi. Acar, kamu avukatlarının özlük haklarının iyileştirilmesini istedi.


Tüp bebekle 46 yaşında annelik sevinci Güncel Tüp bebekle 46 yaşında annelik sevinci

Aysel Akyüz, hamile kalamamasının nedeninin araştırılması için 10 yıl önce tanısal laparoskopi işlemi yaptırdı. Ancak basit denilen bu işlem, tüplerinin tamamen kapanmasına neden oldu.


Antalya Kum Heykel Festivali açıldı Güncel Antalya Kum Heykel Festivali açıldı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın eşi Özden Altıparmak ile birlikte geldiği Kum Heykel Festivali açılışına, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş da katıldı.


CHP 21 çocuk için birlik oldu Güncel CHP 21 çocuk için birlik oldu

CHP İl Örgütü tarafından sünnet ettirilen 21 çocuğun sünnet şöleni Konuksever Mahallesinde bulunan kapalı Pazar yerinde yapıldı.


Kepezpark Varsak’ın temeli atılıyor Güncel Kepezpark Varsak’ın temeli atılıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapım ihalesi sonuçlanan ve yer teslim sözleşmesi imzalanan Kepezpark Varsak projesinin temelini, Ağustos ayı içerisinde atacaklarını açıkladı.


Güllük Caddesi’ne coşkulu açılış Güncel Güllük Caddesi’ne coşkulu açılış

Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden yarattığı Güllük Caddesi, coşkulu bir törenle açıldı. Başkan Mustafa Akaydın, “Antalya’yı, turistlerin daha da çok kent merkezine de gelmek için heves edeceği bir merkez haline getiriyoruz” dedi.


Acar’dan yargı paketine tepki Siyaset Acar’dan yargı paketine tepki

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, icra dairelerince haczedilemeyecek mallar listesinin genişletilmesinin, adalet dengesinin alacaklılar aleyhine bozacağını söyledi. Acar, AKP’nin icra dairelerinde sözlü sınavla kadrolaşmanın önünü açacağını kaydetti.


Döşemealtı’nda yaz spor okulları başladı Döşemealtı Döşemealtı’nda yaz spor okulları başladı

Döşemealtı Belediyesi 7 branşta yaz spor okulları açtı. Belediye Başkanı Nurettin Tursun yaz spor okullarına kayıt yaptıran 300’ü aşkın kursiyerlerin malzeme dağıtımına katıldı, başarılar diledi


Theodorakis’in “ZORBA”sı Aspendos Festivali’nde Kültür/Sanat Theodorakis’in “ZORBA”sı Aspendos Festivali’nde

19.Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali’nin bu yılki etkileyici bale eserlerinden biri olan “Zorba” , sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


Döşemealtı’nda halkoyunları coşkusu Döşemealtı Döşemealtı’nda halkoyunları coşkusu

Antalya da düzenlenen Uluslar arası Halk Oyunları festivaline katılan yabancı ülke konuk ekipleri Döşemealtı’lılara unutulmaz bir gece yaşattı. MCD Ajans’ın organizasyonunda Antalya’ya gelen Romanya, Makedonya, Bulgaristan, Macaristan, Gürcistan’dan 2 ekip Döşemealtı’nda muhteşem bir gösteri sundu. Ekipler ayakta alkışlandı


Memedeki Her Kitle Kanser Olduğunuz Anlamına Gelmez! Sağlık/Kadın Memedeki Her Kitle Kanser Olduğunuz Anlamına Gelmez!

Memenizde ağrı ve ele gelen bir kitle varsa, kanser olduğunuzu düşünerek hemen endişelenmeyin. Memenin iyi huylu hastalıklarından biri olan kistleriniz olabilir. Ancak buna güvenerek de kontrollerinizi ihmal etmeyin…


Hipertansiyon toplum sağlığını tehdit ediyor Sağlık/Kadın Hipertansiyon toplum sağlığını tehdit ediyor

Atardamarlardaki kan basıncının normal sayılan sınırların üstüne çıkması olarak tanımlanan hipertansiyon, dünyada yaklaşık bir milyar kişiyi, Türkiye’de de 18 yaş üzeri her 3 kişiden birini etkiliyor.


Acar’dan düşürülen uçak soruları Siyaset Acar’dan düşürülen uçak soruları

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Suriye’nin uçak düşürme olayını TBMM gündemine taşırken, ABD ve İngiltere’den yardım istenip istenmediğini sordu. Acar, “İki uçak olsaydı ya da uçak Suriye hava sahasında olsaydı vurulması meşru mu olacaktı?” diye sordu.


BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN Güncel BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan ayının habercisi Berat Kandili bu gece idrak edilecek.


Çevrekent’in 10. Yıl coşkusu Güncel Çevrekent’in 10. Yıl coşkusu

Antalya’da Çevre Danışmanlığı veren “Çevrekent” firması 10.yılını kutluyor.


Kıskanç eşlere özel balayı imkanı Kumluca Kıskanç eşlere özel balayı imkanı

Kumluca’da bulunan 5 yıldızlı tatil kötü Şah inn Paradise, kıskanç eşlere özel balayı imkanı sunuyor.


İkinci bilgi evi Barış’a Güncel İkinci bilgi evi Barış’a

Başkan Hakan Tütüncü, kütüphane ve internet hizmetinin verildiği bilgi evi uygulamasının ikincisini, Barış Mahallesi’ne kazandıracaklarını açıkladı.


Çocuklar korsan olup hazine avına çıktılar Kemer Çocuklar korsan olup hazine avına çıktılar

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Club Med Tatil Köylerinin tüm dünyadaki tesislerinde 20 Haziran tarihinde düzenlediği “ Küresel Tat- Bir ağaç,bir çocuk, bir çakıl taşı ” etkinlikleri kapsamında, Antalya Zübeyde Hanım Çocuk Sitesinden gelen öğrenciler unutulmaz ve farklı bir gün yaşadılar.


Evcilmen: “Muhtarlarımızın heyecanı hizmetlerimize yansıyacaktır” Siyaset Evcilmen: “Muhtarlarımızın heyecanı hizmetlerimize yansıyacaktır”

Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan ve yeni yönetim kurulunu ziyaret eden Başkan Evcilmen, “Muhtarlarımızı birbirine kenetlenmiş ve hizmet heyecanı içinde görmekten son derece mutluyum” dedi.


Basketbol İl Temsilciliği’nden anlamlı teşekkür Spor Basketbol İl Temsilciliği’nden anlamlı teşekkür

Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak Antalya’da faaliyet gösteren Lüx Yapı İnşaat firması yöneticilerine, ilimize yaptıkları sportif ve kültürel yatırımlar için bir teşekkür belgesi takdim etti


GATAB’dan Kemer’deki eğlence mekanlarına çöp ayrıştırma eğitimi Kemer GATAB’dan Kemer’deki eğlence mekanlarına çöp ayrıştırma eğitimi

Asli görevleri olan Altyapı ve Tanıtım dışında hizmet bölgesindeki çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik bilgilendirici ve eğitici çalışmalar sürdüren GATAB, Kemer’deki eğlence mekânları çalışanlarına ‘Kaynağında Ambalaj Atıklarının Ayrıştırılması ve Toplanması’ konulu eğitim verdi.


Köse: “Bizim davamız hizmet..” Siyaset Köse: “Bizim davamız hizmet..”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, diğer siyasi partilerin iç meselelerine karışmadıklarını belirterek, “CHP’lilerin kendi içlerinde birbirlerini sevmeleri ya da kavga etmesi bizi ilgilendirmiyor. Biz yerel yönetimde 3 yıldır iş başında olan CHP’lilerin verdiği sözleri yerine getirmesini, vatandaşa hizmet götürmesini istiyoruz” dedi.


ATSO’dan Kemer için proje önerileri Siyaset ATSO’dan Kemer için proje önerileri

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Kemer İlçesi’nin sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren bir dosya hazırladıklarını, bunu Kemer’e ilişkin proje önerileri ile birlikte ilgili makamlarla ve ATSO üyeleri ile paylaştıklarını kaydetti.


Amfi tiyatro Antalya’ya yakışacak Güncel Amfi tiyatro Antalya’ya yakışacak

Kepez Belediyesi’nin, Kent Ormanı’nın Meşe Kapısı bölümündeki, Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu ile mesire alanları ve yürüyüş parkurunun yapımı, önümüzde günlerde tamamlanıyor.


Altın Portakal’dan rekor ödüller Güncel Altın Portakal’dan rekor ödüller

Antalya Büyükşehir Belediyesi&Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ödülü 350 bin TL’den 400 bin TL’ye, En İyi İlk Film ödülü 50 bin TL’den 55 bin TL’ye, En İyi Yönetmen ödülü 50 bin TL’den 55 bin TL’ye, En İyi Senaryo ödülü 30 bin TL’den 35 bin TL’ye yükseltildi.


Acar üç ilçe turizm projelerini sordu Siyaset Acar üç ilçe turizm projelerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gazipaşa, Akseki ve İbradı için yeni turizm projelerini gündeme taşırken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, golf turizmi için Alanya’da 5 bölgenin turizm merkezi olarak ilan edildiğini söyledi.


İnternete yol haritası Siyaset İnternete yol haritası

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, üyesi olduğu TBMM Bilişim İnternet ve Araştırma Komisyonu’nun araştırmalarının tamamlandığını belirtti.


“Sakat kalacaksın” dediler, iki ayda iyileşti Güncel “Sakat kalacaksın” dediler, iki ayda iyileşti

Sağ bacağında hafif bir ağrı ve ayağa kalktığında attığı ilk birkaç adımda yürüme zorluğu, 41 yaşındaki Yalçın Çakır’ı kuşkuya düşürdü. Başvurduğu özel bir hastanede doktorların bu belirtileri sakat bırakıcı bir hastalık olan ve ameliyat gerektiren “Avasküler Nekroz” olarak yorumlaması ise onu çok şaşırttı.


Muratpaşa Belediye Zabıtası seyyar satıcılara geçit vermiyor Güncel Muratpaşa Belediye Zabıtası seyyar satıcılara geçit vermiyor

Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkı rahatsız eden seyyar satıcı, kağıt toplayıcı ve dilencilere yönelik bir dizi çalışma başlattı.


Siyaset "Stratejik plandan sapma söz konusu değil"

Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Başkanı Ali Çandır, VTV’de canlı yayınlanan Batı Akdeniz’de İş Hayatı programının konuğu oldu.


Antalya’daki yabancı turist sayısı İzmir’in 10 katı Ekonomi/Turizm Antalya’daki yabancı turist sayısı İzmir’in 10 katı

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre yerli turist İzmir’i, yabancı turist ise Antalya’yı tercih ediyor. Haziran-Ekim ayları arasında gerçekleşen yabancı turist akınıyla birlikte Antalya Havalimanı’ndaki yolcu trafiği, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın dört katına çıkıyor.


Diyabet Hastalarının Yaz Günlüğü… Sağlık/Kadın Diyabet Hastalarının Yaz Günlüğü…

Yaz geldi. Ancak kavurucu sıcaklıkları da beraberinde getirdi. Özellikle kronik hastalıkları olanlar için bu mevsim biraz daha zor geçecek…


“Bölgemize ve kentimize sahip çıkmalıyız” Güncel “Bölgemize ve kentimize sahip çıkmalıyız”

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığını ziyaret etti.


Vali Altıparmak’tan Yöresel Ürünler Fuarı’na tam not Güncel Vali Altıparmak’tan Yöresel Ürünler Fuarı’na tam not

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak eşi Özden Altıparmak ile birlikte Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Antalya EXPO Center’da düzenlenen 3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı'nı gezdi.


Yöresel ürünler fuarı Anadolu'yu buluşturdu Güncel Yöresel ürünler fuarı Anadolu'yu buluşturdu

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde TOBB, ATSO ve BAGEV’in desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı, Antalya EXPO Center’da 10 bin metrekarelik alanda “Anadolu fuarı” oldu. 71 ilden yüzlerce ürünün sergilendiği fuara ise yoğun ilgi oldu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...