Cumartesi, 19 Ekim 2019
Burun ameliyatı sonrası aspirin kullanmayın! Sağlık/Kadın Burun ameliyatı sonrası aspirin kullanmayın!

Cinsiyetten bağımsız en çok yapılan ameliyat ‘‘Burun ameliyatı’’dır.Fakat ameliyat öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal bu önemli noktları sizler için açıklıyor…


CHP STK’lara ziyarete başladı Siyaset CHP STK’lara ziyarete başladı

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök ve yönetimi; sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine meslek odaları ile start verdi. İlk programında 7 meslek odasına birden ziyaret gerçekleştiren Kök, oda başkan ve yöneticilerinden, kentin menfaatine olan her fikir ve eylem üzerinde ortak direnç içerisinde olunmasını arzu ettiklerini söyledi.


CHP’den çifte standart!.. Siyaset CHP’den çifte standart!..

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse CHP’li belediyeleri eleştirerek, “Vaatlerini yerine getirmiyorlar, hizmet üretemiyorlar, cadde düzenlemesi, park, bahçe yaparken bile çifte standart uyguluyorlar. Sadece yüksek oy aldıkları yerlere makyaj yapıyorlar” dedi.


AK Partili vekiller Gazipaşa’da Gazipaşa AK Partili vekiller Gazipaşa’da

Yaz dönemi çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu ve Hüseyin Samani, Gazipaşa ilçesine giderek bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.


Tütüncü YÖRSİAD iftar çadırına konuk oldu Güncel Tütüncü YÖRSİAD iftar çadırına konuk oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği )’ın Çallıda kurduğu ve her akşam 550 kişinin iftar yemeğini yediği Çadır’a konuk oldu.


Çevrekent çalışanları iftarda buluştu Güncel Çevrekent çalışanları iftarda buluştu

Antalya’da 11 yıldan bu yana birçok otel ve sanayi kuruluşuna Çevre Danışmanlığı hizmeti veren “Çevrekent Firması” İftar yemeğinde bir araya geldi.


Ramazan yarışmaları Deepo'da Güncel Ramazan yarışmaları Deepo'da

Akdeniz’in En Büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet, birbirinden farklı etkinlik ve gösterilerle ziyaretçilerine ramazan ayı boyunca keyifli zaman geçirme imkanı sunuyor.


YÖRSİAD’dan Ak Parti İl Başkanı Köse’ye ziyaret Siyaset YÖRSİAD’dan Ak Parti İl Başkanı Köse’ye ziyaret

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken, Başkan Yardımcısı Musa Taşkın ve Yönetim Kurulu üyeleri Bora Sinanoğlu, Kahraman Yücel, Osman Güngör; Antalya Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.


CHP’liler o köylere gitti! Siyaset CHP’liler o köylere gitti!

CHP; iktidarın “Ne haldesiniz?” diye sormadığı Manay ve Osmankalfalar Köyü’ne çıkarma yaptı. Dolu felaketine maruz kalan o iki köy halkıyla görüşen CHP’liler ürün sigortası konusunu TBMM’ye taşıma sözü verirken, Osmankalfalar arazisinin önemli bir bölümünü su altında bırakan gölet sızıntısını bir türlü çözümlemeyen DSİ’nin de peşine düşeceklerini bildirdi.


Başkan Akaydın vatandaşlarla birlikte iftar açtı Güncel Başkan Akaydın vatandaşlarla birlikte iftar açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Daire Başkanlığı Hürriyet İstasyon Merkezi avlusunda verdiği iftar yemeğine katılan Başkan Mustafa Akaydın, halkla birlikte iftar açtı.


Türel’den Aksu muhtarlarına müjde Siyaset Türel’den Aksu muhtarlarına müjde

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Aksu’da muhtarlara bazı 2B arazilerinde kıymet takdirlerinin (rayiç bedel) yeniden belirleneceğini ve bu işlemin de 30 Eylül 2012 tarihine kadar tamamlanacağını müjdeledi.


“Gazi Bulvarı” Antalyalıları gururlandırıyor Güncel “Gazi Bulvarı” Antalyalıları gururlandırıyor

Kepez Belediyesi, protokol yolu Gazi Bulvarı'nın, görsel kirlilik nedeniyle Antalya'ya yakışmayan kuzey bölümünü, peyzaj çalışmasıyla "inci bir gerdanlık" haline getirdi.


Muratpaşa Ramazan Şenliği’ne büyük ilgi Güncel Muratpaşa Ramazan Şenliği’ne büyük ilgi

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce Aydın Kanza Parkı’nda düzenlenen ikinci Ramazan Şenliği’ne aileler ve çocuklar büyük ilgi gösterdi.


Kepez'de türkü rüzgarı Kültür/Sanat Kepez'de türkü rüzgarı

Kepez Belediyesi'nin Ramazan etkinliğinde konser veren Türk Halk Müziği'nin en önemli seslerinden biri olan Fatih Kısaparmak, 15 bine yakın Antalyalıya muhteşem bir türkü gecesi yaşattı.


Antalya’da turizmdeki düşüş hızı azaldı Ekonomi/Turizm Antalya’da turizmdeki düşüş hızı azaldı

Antalya Tanıtım AŞ, Antalya’ki havalimanları ile limanlardan alınan turist sayısı verilerini değerlendirdi. Buna göre, 2012 yılı Ocak-Haziran ayında Antalya’ya gelen yabancı sayısı geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 7,74 azalış olduğu görülüyor.


Sunay Akın ‘Mahya Işıkları’ ile büyüledi Kültür/Sanat Sunay Akın ‘Mahya Işıkları’ ile büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenlikleri kapsamında sahneye çıkan şair-tarihçi-yazar Sunay Akın “Mahya Işıkları” adlı tek kişilik gösterisiyle izleyenleri tarihsel bir yolculuğa çıkardı.


Manavgat Belediyesi 90 çocuğu sünnet ettiriyor Manavgat Manavgat Belediyesi 90 çocuğu sünnet ettiriyor

Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği Sünnet Şöleni, kayıt yaptıran 90 çocuğun sünnet olarak erkekliğe adım atmaları ile başladı. 10 gün sürecek olan sünnet operasyonları sonrasında 24 Ağustos’ta muhteşem bir sünnet şöleni düzenlenecek.


Kemer Otogar, En Temiz Otogar olma yolunda Kemer Kemer Otogar, En Temiz Otogar olma yolunda

Ramazan öncesi yaklaşık 90 aracın giriş çıkış yaptığı Kemer Otogar’ı Otobüs Kaptanlarının ve İşletme sahiplerinden tam not alıyor. İki gün önce umumi temizlik yapılan Kemer Otogarını ziyaret eden Kemer Belediye Başkan Vekili Zekiye Muşlu, yetkililerden ve firma sahiplerinden bilgi aldı.


Başkan Sözen çocukları unutmuyor Manavgat Başkan Sözen çocukları unutmuyor

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, her akşam iftar çadırında orucunu vatandaşlarla birlikte açarken akşam saatlerinde kentin değişik mahallelerinde çat kapı ziyaretler yapıyor.


Hayırsever doktor mezarlığa golf aracı bağışladı Güncel Hayırsever doktor mezarlığa golf aracı bağışladı

Hayırsever Dr. Şükrü Yıldırım, yaşlı ve engelli vatandaşların mezar ziyaretlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesi Uncalı Mezarlığı’na golf aracı bağışladı.


Başkan Evcilmen iftar yemeğinde buluştu Güncel Başkan Evcilmen iftar yemeğinde buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, iftar yemeğinde, parti yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi.


Muratpaşalı Muhtarlar Antalya milletvekilleri ile iftar açtı Güncel Muratpaşalı Muhtarlar Antalya milletvekilleri ile iftar açtı

AK Parti Muratpaşa İlçe Tekilatı tarafından Muratpaşa Mahalle Muhtarları adına verilen iftar davetine Antalya Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu, Menderes Türel, Hüsayin Samani ve Gökçen Enç’in yanı sıra İl Başkanı Mustafa Köse de katıldı.


Memur sendikaları iftar yemeğinde buluştu Güncel Memur sendikaları iftar yemeğinde buluştu

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı farklı iş kollarındaki il başkanları ve sendikaların yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Restoran’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.


Halkın Portakalı’na rekor katılım! Kültür/Sanat Halkın Portakalı’na rekor katılım!

Antalya Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle 6-12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 4. Halkın Portakalı Film Atölyesi’ne rekor katılım gerçekleşti.


Kepez’de “Türkü Baba” konseri Kültür/Sanat Kepez’de “Türkü Baba” konseri

Kepez Ramazan etkinlikleri kapsamında, sevilen ses sanatçısı Fatih Kısaparmak 4 Ağustos Cumartesi günü Kepez Ramazan Şenlik Alanı’nda sahne alacak.


Kadonları seven hastalık;kireçlenme Sağlık/Kadın Kadonları seven hastalık;kireçlenme

Kireçlenme en sık görülen eklem hastalığıdır.En sık kadınlarda görülen bu hastalığa yol açan bir çok faktör var. Aile Hekimi Dr. Hasan Şahin kireçlenme ile ilgili önemli bilgiler verdi.


Genel Sekreter Aktekin Hasan Subaşı Caddesi’ni inceledi Güncel Genel Sekreter Aktekin Hasan Subaşı Caddesi’ni inceledi

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, kent merkezini güzelleştirme projeleri kapsamında yeniden düzenlenecek olan Hasan Subaşı Caddesi’nde incelemelerde bulundu.


KEPSİAD’dan ihtiyaç sahiplerine alışveriş çeki Güncel KEPSİAD’dan ihtiyaç sahiplerine alışveriş çeki

Antalya ve ilçelerinde belediye, dernek, oda ve iş adamlarının kurduğu iftar sofraları vatandaşların iftarlarını açmasına sebep olurken, Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği bu anlamda farklı bir uygulamaya imza attı.


Acar: “Antalya huzurevi neden yıkılıyor?” Siyaset Acar: “Antalya huzurevi neden yıkılıyor?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Fethi Bayçın Huzurevi’nin yıkılmasını TBMM gündemine taşıyarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e “Antalya Fethi Bayçın Huzurevi’nin ranta kurban edilmemesi için gerekli adımları atacak mısınız?” diye sordu.


Kepez kimsesizlerin kimsesi oluyor Güncel Kepez kimsesizlerin kimsesi oluyor

Kepez Belediyesi’nin, bir iyilik hareketi olan “evde sağlık” projesi kapsamında bugüne kadar kimsesiz ve bakıma muhtaç 400’ye yakın yaşlıya sağlık ve bakım hizmeti sunuldu.


Kadınları tatilde yakalayan hastalık Sağlık/Kadın Kadınları tatilde yakalayan hastalık

Yazın en bunaltıcı sıcaklarınıyaşadığımız şu günlerde havuz ve deniz en çok tercih edilen serinleme yöntemi.Pek çok otelde, sosyal tesislerde ve klüplerde yararlandığımız havuzların ileride herhangi bir sağlık sorunu yaratmaması için, gideceğiniz havuzun temizliğinden emin olmanız ve su sirkülasyonu fazla olanlarını tercih etmeniz son derece önem kazanıyor.


Bel ve boyun fıtığında doğru bilinen yanlışlar sakat bırakabilir! Sağlık/Kadın Bel ve boyun fıtığında doğru bilinen yanlışlar sakat bırakabilir!

Toplumda en sık rastlanan hastalıklardan biri olan bel ve boyun fıtığı, dayanılmaz ağrıları ve hareket kabiliyetini kısıtlaması ile kişiyi gündelik yaşamın içine hapseden bir hastalık olarak tanımlanıyor.


AGİSK Başkanlığına Cahit Şahin getirildi Spor AGİSK Başkanlığına Cahit Şahin getirildi

Antalya Golf İhtisas ve Spor Kulübü Derneği (AGİSK) Başkanlığına Montgomerie Maxx Royal Golf Club Genel Müdürü Cahit Şahin getirildi.


60’lık cadde iki mahalleyi birbirine bağlayacak Güncel 60’lık cadde iki mahalleyi birbirine bağlayacak

Kepez Belediyesi, 60 metre genişliğindeki Musa Doğan Caddesi’nin yapım çalışmasına başladı. 1500 metre uzunluğundaki cadde Süleyman Demirel Bulvarı ile Sütçüler Caddesi’nin de bağlantısını sağlayacak.


Döşemealtı Belediye Personel Müdürlüğü'nden eğitim Döşemealtı Döşemealtı Belediye Personel Müdürlüğü'nden eğitim

Döşemealtı Belediyesi Personel Müdürlüğü Kentin Yaşam Kalitesinin arttırılması, kentsel gelişim ve performans artırımı konularında birim müdürleri ve sorumlularına eğitim semineri gerçekleştirdi. Semineri Personel Müdürü Hasan Kuray verdi


Yaz kurslarında güreşe büyük ilgi Döşemealtı Yaz kurslarında güreşe büyük ilgi

Döşemealtı Belediyesi Yaz Spor Kursları arasında yer alan Güreş’e kursiyerler büyük ilgi gösterdi. Haftanın 2 günü sürdürülen çalışmalar Antrenör Erol Eren nezaretinde devam ediyor. Başkan Yardımcısı Ayhan Tuncer çalışmaları yerinde izledi, güreşçilerle bir süre sohbet etti


Oyuncak Müzesi’ne ziyaretçi akını Güncel Oyuncak Müzesi’ne ziyaretçi akını

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi Yat Liman’ında açılan Oyuncak Müzesi’ni 15 ayda 59 bin 300 kişi ziyaret etti.


Aksulular aynı yemeği paylaştı Aksu Aksulular aynı yemeği paylaştı

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeği programında, Aksu’dan yüzlerce insan aynı sofranın bereketini paylaşarak birlikte iftar yapıp dua ettiler.


Yargıtay MHP’li İrbeç’in Genel Başkanlık için önünü açtı Siyaset Yargıtay MHP’li İrbeç’in Genel Başkanlık için önünü açtı

MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç partiden ihraç edilmesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısın da kararın Yargıtay tarafından bozulduğunu ve yeniden parti üyesi olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;


“CHP’den çifte standart!..” Siyaset “CHP’den çifte standart!..”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse CHP’li belediyeleri eleştirerek, “Vaatlerini yerine getirmiyorlar, hizmet üretemiyorlar, cadde düzenlemesi, park, bahçe yaparken bile çifte standart uyguluyorlar. Sadece yüksek oy aldıkları yerlere makyaj yapıyorlar” dedi.


Sözen'den Kırkpınar’ın şampiyonlarına altın Manavgat Sözen'den Kırkpınar’ın şampiyonlarına altın

Geleneksel 651'inci Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde baş pehlivan olan Ali Gürbüz, büyük orta boyda 2. olan İsmail Koç ve Deste Büyük Orta Boyda 3. olan Gürbüz Seçim'e ikişer adet Cumhuriyet Altını hediye eden Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaz sezonu sonunda Manavgat Belediyesi olarak yağlı güreş şampiyonası düzenlemek için girişimlere başladıklarının müjdesini verdi.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Mustafa Ünal oldu Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Mustafa Ünal oldu

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin yeni Başhekimi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ünal oldu.


Şiddeti ihbar etmeyene para cezası Siyaset Şiddeti ihbar etmeyene para cezası

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, kadınların can güvenliğinin korunmasının temel öncelik haline geldiğine dikkat çekerek, şiddet olaylarında ihbar zorunluluğu getirilmesini önerdi.


ATB Serik'teki üyeleriyle iftarda buluştu Serik ATB Serik'teki üyeleriyle iftarda buluştu

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar yemeğine ilçelerde devam ediyor. ATB Serik’teki üyeleriyle iftarda bir araya geldi.


DTO Meclisi'nde denizcilik sorunları ele alındı Siyaset DTO Meclisi'nde denizcilik sorunları ele alındı

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol meclis toplantısında bir aylık faaliyetleri hakkında bilgi verdi


İftar sofrası Habibler’de Güncel İftar sofrası Habibler’de

Büyükşehir Belediyesi’nin Habibler Kapalı Pazarı’nda kurduğu iftar sofrasına vatandaşların ilgisi büyük oldu.


Sevimçok: “Perakende yasası çıkmak zorundadır” Siyaset Sevimçok: “Perakende yasası çıkmak zorundadır”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından Ankara TESK Otel’de düzenlenen iftar yemeğine katılan AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Ankara’daki bu iftar yemeğine katılarak esnafı ilgilendiren bir takım konularda açıklamalar yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın esnaf camiası adına umut vadeden sözler söylediğini belirtti


Gebelikte kontak lens kullanımında ısrarcı olmayın! Sağlık/Kadın Gebelikte kontak lens kullanımında ısrarcı olmayın!

Hamilelik esnasında tüm vücutta olduğu gibi gözlerde de fizyolojik değişiklikler meydana gelmektedir.Avusturya Sen Jorj Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Savaş Eriz hamileliğin gözü nasıl etkilediği ile ilgili önemli bilgiler verdi.


Çavuşoğlu'ndan ATB'ye ziyaret Siyaset Çavuşoğlu'ndan ATB'ye ziyaret

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Ali Kıvrak ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


Akdeniz Kent Parkı kente nefes aldıracak Güncel Akdeniz Kent Parkı kente nefes aldıracak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fuar Alanı 2’nci Kısım’da Migros AVM, Minicity ve Dev Akvaryum’un kullanımları arasında kalan alanı Akdeniz Kent Parkı olarak düzenleyecek.


KEMDER Yönetiminden Mustafa Köse'ye ziyaret Siyaset KEMDER Yönetiminden Mustafa Köse'ye ziyaret

Kepez Müteahhitler Derneği (KEMDER) Başkanı Süleyman Akbıyık ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Mustafa Köse’yi makamında ziyaret etti.


Maserati GranTurismo Sport Türkiye’de Otomotiv Maserati GranTurismo Sport Türkiye’de

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati’nin ülkemizde Tofaş çatısı altındaki temsilcisi FerMas, GranTurismo modelinin 460 HP’lik en güçlü versiyonu olan Maserati GranTurismo Sport’u satışa sundu.


Velilere okul tanıtımı yapıldı Güncel Velilere okul tanıtımı yapıldı

Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 2012-2013 Eğitim-öğretim yılına bütün gücüyle hazırlanıyor, okulun tatil olmasının akabinde okul boyandı, lavabolar, sınıflarda tadılat yapıldı, Fatih Projesi kapsamında bütün sınıflara akıllı tahtalar takıldı, gerekli bütün hazırlıklar yapılarak yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıklar tamamlandı.


Çavuşoğlu'ndan DTO'ya ziyaret Siyaset Çavuşoğlu'ndan DTO'ya ziyaret

Eski AKPM Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Erol ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.


Antalya ihracat merkezi olacak Ekonomi/Turizm Antalya ihracat merkezi olacak

AİB Başkanı Mustafa Satıcı ’’Turizmin başkenti olan Antalya yakın bir zamanda ihracatın da en önemli üssü haline gelecektir’’ dedi. Antalya İhracatçı Birlikleri (AİB) Başkanı Mustafa Satıcı, turizmin başkenti olan Antalya’nın yakın bir gelecekte ihracat merkezi olacağını belirtti.


“Gönül rahatlığıyla musluktan su içebilirsiniz” Güncel “Gönül rahatlığıyla musluktan su içebilirsiniz”

Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü yetkilileri, içme suyu analizlerinin günlük olarak yapıldığını belirterek, vatandaşların gönül rahatlığı ile musluktan su içebileceklerini açıkladı.


Başkan Evcilmen iftar yemeği dağıtımına katıldı Güncel Başkan Evcilmen iftar yemeği dağıtımına katıldı

Yenigün Mahallesi’nde yemek dağıtımına katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, en büyük dileğinin herkesin ekonomik olarak güçlenmesi ve bu tür yardımlara ihtiyaç duymaması olduğunu söyledi


893 fahri trafik müfettişi görev başında Güncel 893 fahri trafik müfettişi görev başında

Trafik kaza oranlarını en alt seviyelere çekerek Antalya’da güvenli bir trafik ortamı oluşturmayı hedefleyen Antalya Emniyet Müdürlüğü, trafik alanında yürütmüş olduğu çalışmalarında Fahri Trafik Müfettişlerinin de desteğini alarak denetim ağını genişletiyor.


Büyükşehir Huzurevi sakinleri iftarda buluştu Güncel Büyükşehir Huzurevi sakinleri iftarda buluştu

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleri, hayırseverlerin verdiği iftar yemeğinde buluştu. Büyükşehir Belediyesi’nin mahallere taşıdığı iftar sofrası da Dokuma Kapalı Pazarı’nda kuruldu.


Kepez’den Türkiye’ye tam olimpik yüzme havuzu Güncel Kepez’den Türkiye’ye tam olimpik yüzme havuzu

İçerisinde Antalya'nın, ilk kapalı tam olimpik yüzme havuzu ile 7'den 77'ye herkesin beklentilerini karşılayacak tesislerinin olduğu Kepezpark Varsak Projesi'nin yapımı başladı.


KEMİAD’tan turizm uyarısı Kemer KEMİAD’tan turizm uyarısı

Kemer Turizm ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, Antalya ve bölgelerinde yaşanan plansız,programsız ve koordinasyonsuz büyümenin Türk turizminde telafisi ağır bedellere mal olduğunu bildirdi.


Şişmanlık tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır Sağlık/Kadın Şişmanlık tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır

“Metabolizmam çok yavaş”, “Çok az yememe rağmen kilo alıyorum”, “Hiçbir egzersiz işe yaramıyor” gibi şikayetler sizi “şişmanlığa” mahkum mu ediyor? Bu mahkumiyetten kurtulmak için öncelikle aşırı şişmanlığın yani obezitenin bir hastalık olduğunu kabullenmek gerekiyor.


Yavaş soğut, klima çarpmasın! Sağlık/Kadın Yavaş soğut, klima çarpmasın!

Yaz aylarının gelip, sıcakların artmasıyla birlikte klima kullanımı da artıyor, klima kullanımında aşırıya kaçıldığında ise çok ciddi sağlık problemleri de kaçınılmaz oluyor.


Yayla gibi açık hava tiyatrosu Güncel Yayla gibi açık hava tiyatrosu

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya temalı bir konserle açılışını yaptıkları Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu ile kente yaşayanları, "yayla havasında" konser izleyecekleri bir ortama kavuşturduklarını söyledi.


Gündoğmuş,yenilenebilir enerji ve eko-turizmle çıkış arıyor Gündoğmuş Gündoğmuş,yenilenebilir enerji ve eko-turizmle çıkış arıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), 2014-2023 Bölge Planı hazırlık toplantılarını Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi’nde sürdürüldü.


Kepez’de anlamlı buluşma Siyaset Kepez’de anlamlı buluşma

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Teşkilatı ile Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Antalya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen iftar yemeğinde teröre lanet yağdırılırken, şehit anneleri yapılan konuşmalar sırasında duygulu anlar yaşadı.


Kök, valiyi Haskızılören’de icraata davet etti Siyaset Kök, valiyi Haskızılören’de icraata davet etti

CHP İl Başkanı; sel felaketine maruz kalmış Haskızılören Köyü’nde devam eden dramı kamuoyuyla paylaşmasının ardından il valisinin konuya dönük açıklamalarını değerlendirdi.


Ramazan’da Reflüye Dur Demek İçin Sağlık/Kadın Ramazan’da Reflüye Dur Demek İçin

Modern çağ hastalıklarının başında gelen reflü hastalığı olanların Ramazan ayını nasıl daha rahat geçirebileceğinizin püf noktalarını Hisar Intercontinental Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Halil Kutlu Erol’dan öğrendik.


İftar çadırının konukları Manavgat İftar çadırının konukları

Vekil Acar ve İl Başkanı Kök Manavgat Belediyesinin iftar çadırına konuk oldu


BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da toplandı Güncel BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu toplantısı Burdur’da yapıldı. Burdur Valisi Süleyman TAPSIZ, bir yılı tamamladığı ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini son kez yaptığı toplantıda, görevi Isparta Valisi Memduh OĞUZ’a devretti.


Antalya İşkur İl Müdürlüğü’nden ayağa hizmet dönemi Güncel Antalya İşkur İl Müdürlüğü’nden ayağa hizmet dönemi

Antalya İşkur İl Müdürlüğü, bünyesine yeni kattığı iş ve meslek danışmanları ile işsizlere iş imkanı sağlamak ve onlara daha rahat ulaşmak için Özdilekpark AVM’de stand açtı.


Acar: “Öğretmenlere gözdağı verilmek isteniyor” Siyaset Acar: “Öğretmenlere gözdağı verilmek isteniyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, öğretmenlere 4+4+4 protestosunun ardından açılan soruşturmaları gündeme taşırken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, soruşturmaların eylem nedeniyle değil, öğretmenlerin “Biz eylem yapacağı, yarın okula gelmeyin” sözleri için açıldığını savundu.


Cumhurbaşkanı'ndan hem hediye hem temenni Güncel Cumhurbaşkanı'ndan hem hediye hem temenni

Geçtiğimiz yıllarda 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajları münasebetiyle Eczacı Gülşah Köktürk ve eşi Öğr.Gör. Kahraman Köktürk'e Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül adına Köşk'den telefon edilmişti.


Turizm geliri İlk yarıda % 2,1 düştü Ekonomi/Turizm Turizm geliri İlk yarıda % 2,1 düştü

AKTOB Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan Ocak-Haziran Turizm Geliri Analizi verilerine göre, gelir düşüşü, paket tur dışındaki harcamalardan kaynaklandı


Acar duble yolları sordu Siyaset Acar duble yolları sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, duble yolları ve duble yollardaki kısa sürede yaşanan bozulmalar ve onarım çalışmalarını TBMM gündemine taşıdı. Acar, “Duble yollar kısa sürede neden bozuluyor?” dedi.


MHP Antalya Eski İl Başkanı Adnan Kaya'dan anlamlı ziyaret Kumluca MHP Antalya Eski İl Başkanı Adnan Kaya'dan anlamlı ziyaret

MHP Antalya Eski İl Başkanı A. Adnan Kaya, il başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyeliği görevini yapan Kumlucalı İş Adamı Ramazan Duranal'ın Kumlucada verdiği iftar yemeğine katıldı.


Dünyanın en prestijli ödüllü mega yatı denize indi Güncel Dünyanın en prestijli ödüllü mega yatı denize indi

Antalya Serbest Bölgesi’nde tamamen Türk sermayesi, Türk mühendisi ve işçisinin el emeği göz nuru ile yapılan ve 15,5 milyon avroya Türk asıllı İngiliz bir aileye satılan mega yat denize törenle indirildi.


Bilinen en iyi 'detoks' oruçtur Sağlık/Kadın Bilinen en iyi 'detoks' oruçtur

Medical Park Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Uzmanı Aysun Yurdakul, bilinen en iyi ' detoks ' un oruç olduğu söyledi


ADD'den AESOB’a Ziyaret Siyaset ADD'den AESOB’a Ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı İbrahim Daş ve Yönetim Kurulu üyeleri Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek Başkan Sevimçok’la bir süre görüştü


Acar: “Akseki su bekliyor” Siyaset Acar: “Akseki su bekliyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Akseki’nin su sorununu TBMM gündemine taşırken, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Değirmenlik Köyü’nden su getirilmesi için ihale yapıldığını ancak köylülerin tepkisi üzerine çalışmaların durduğunu ve görüşmelerin devam ettiğini belirtti.


Hakan Demirel ve Xavier Gibson Antalya'da Spor Hakan Demirel ve Xavier Gibson Antalya'da

Beko Basketbol Ligi temsilcilerinden Antalya Büyükşehir Belediye yeni sezon transfer çalışmalarını tamamladı.Güney ekibi,geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Ülker’de forma giyen Hakan Demirel ve Florida State’de forma giyen Xavier Gibson’ı kadrosuna dahil etti.


Enç: “Hizmet için çalışıyoruz” Siyaset Enç: “Hizmet için çalışıyoruz”

Yaz dönemi çalışmalarına ara vermeden devam eden Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Muratpaşa ilçe teşkilatı ile bir araya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.


Turistler hem tatil hem de tarım keyfi yaşıyor Manavgat Turistler hem tatil hem de tarım keyfi yaşıyor

Manavgat Kızılağaç Turizm Merkezinde bulunan Club Nena Otel, kullanacağı tarım ürünlerinin yetiştirilmesi amacıyla otele 1,5 km uzaklıkta yer alan Manavgat Karacalar köyü mevkiinde, 75 dönüm alan üzerinde bulunan ''Club Nena Nadir Akçelik Tarım Çiftliği'' nde tarımsal faaliyetler gerçekleştiriyor.


Migrenden botoks ile kurtulun Sağlık/Kadın Migrenden botoks ile kurtulun

“Zonklayıcı”, “Baş içinde ateş topu varmış” hissi yaratan bir ağrı olan; çoğu zaman bulantı, kusma, ışığa veya sese karşı aşırı hassasiyet ile birlikte gelen migren, yaz mevsimine denk gelen Ramazan ayında daha fazla endişeye sebep oluyor. Çünkü sıcak, uzun süre aç ve susuz kalmak, uyku düzenindeki değişiklikler en önemli migren tetikleyicileri arasında yer alıyor.


İş adamı kökenli vekilden KEPSİAD’a ziyaret Siyaset İş adamı kökenli vekilden KEPSİAD’a ziyaret

Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği ‘KEPSİAD’ın misafiri bir dönem Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanlığı’nı da yürüten AK Parti Antalya Millevekili Mevlüt Çavuşoğlu oldu.


Üras: “Asla Kemer’e zarar verecek bir şey yapmadık” Kemer Üras: “Asla Kemer’e zarar verecek bir şey yapmadık”

Kemer CHP İlçe Başkanı Umut Güneş’in “GATAB Kemer’de HES Yapacak” iddialarını yenilemesin üzerine Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras ve Kemer AK Parti İlçe Başkanı Zafer Yaman ortak bir basın toplantı düzenledi.


ASMEK yaz kursları öğretiyor Güncel ASMEK yaz kursları öğretiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ASMEK kurs merkezlerinde ilköğretim öğrencileri için açtığı yaz kurslarında öğrenciler sosyal yönlerini geliştiriyor.


Üç Adalar GATAB Tarafından İlaçlandı Kemer Üç Adalar GATAB Tarafından İlaçlandı

GATAB ekipleri, ilaçlamada hız kesmiyor. GATAB; sinek ve zararlı böceklere yönelik imha çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Doğal ortama zarar vermeyen bakanlık onaylı ilaçlar kullanan GATAB Vektör Mücadele Ekipleri; yerli ve yabancı turistlerin beğeniyle ziyaret ettiği Üç Adaları baştan sona ilaçladı. Böylece turistlerin ve teknelerin rahatça adaları ziyaret etmesine olanak sağlandı.


Aktur’dan bir ilk daha Güncel Aktur’dan bir ilk daha

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark eğlence severlere yeni ve değişik üniteler sunmaya devam ediyor. Aktur şimdi de Akdeniz bölgesinde ilk kez kullanılan Secolin ve AirboneShot ünitesini eğlence severlerin hizmetine sundu


Genel müdüre sürpriz doğum günü kutlaması Kemer Genel müdüre sürpriz doğum günü kutlaması

Kemer’de yer alan Rose Residence Beach Otel Genel Müdürü Hüseyin Çiçek’e sürpriz bir doğum günü partisi düzenlendi. 42 yaşına giren Çiçek’e otel personeli ve otelde konaklayan misafirlerin de katıldığı bir etkinlik ile bir doğum günü partisi düzenlendi.


Ramazan Şenlikleri’nde Yörük gecesi Güncel Ramazan Şenlikleri’nde Yörük gecesi

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Şenlikleri’nde Yörük Gecesi düzenlendi. Gecede deveye binme fırsatı bulan vatandaşlar, yöresel türkülerle unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşadı.


Tursun:“Verilmeyecek hesabımız yoktur” Döşemealtı Tursun:“Verilmeyecek hesabımız yoktur”

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun gündeme ilişkin yaptığı basın açıklamasında önemli konulara değindi. Tursun “Verilemeyecek hesabımız yoktur” dedi


Muratpaşa Belediyesi’nden Ramazan Şenliği Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden Ramazan Şenliği

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce Aydın Kanza Parkı’nda düzenlenen Ramazan Şenliği büyük ilgi gördü.


Pehlivanlar altın ile ödüllendirildi Döşemealtı Pehlivanlar altın ile ödüllendirildi

Tarihi 65.Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde derece yapan Döşemealtı Belediye Spor Kulübü Güreşçilerini Başkan Nurettin Tursun altın ile ödüllendirdi


Yat Limanı’nda sona doğru Güncel Yat Limanı’nda sona doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi Yat Limanı’na yeniden yaşam verecek Yat Limanı Kentsel Tasarım ve Uygulama Projesi’nde sona yaklaşıldı.


Kepez’de Yörük coşkusu Güncel Kepez’de Yörük coşkusu

Antalyalı Yörükler, Kepez Ramazan ayı etkinliklerinin 8. gününde Yörük Türkmen Şöleni’yle coştu.


Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar Sağlık/Kadın Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar

Cinsiyetten bağımsız en çok yapılan ameliyat ‘‘Burun ameliyatı’’dır.Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.Aynı şey sonrası için de gereklidir.


Avrupa’da en çok satılan model yeni Chevrolet Aveo oldu Otomotiv Avrupa’da en çok satılan model yeni Chevrolet Aveo oldu

Euro NCAP tarafından 2011 yılında kendi segmentinde "Sınıfının En Güvenli Otomobili" seçilen Yeni Chevrolet Aveo, 2012’nin ilk yarısında Avrupa’da toplam 34 bin 310 adet ile en çok satılan Chevrolet modeli oldu.


Lancia Delta’larda indirim Otomotiv Lancia Delta’larda indirim

Lancia Türkiye, tüm fiyatlarını Euro’dan TL’ye çevirerek değiştirmesinin ardından şimdi de lüks kompakt sınıfta yer alan Delta modeli için Temmuz ayı boyunca benzersiz bir indirim avantajıyla dikkat çekiyor.


Ramazan sigarayı bırakmak için fırsat olabilir Sağlık/Kadın Ramazan sigarayı bırakmak için fırsat olabilir

Ramazanla birlikte günün büyük bir bölümünde sigaradan uzak kalan sigara tiryakileri için ramazan ayı bu bağımlılıktan ömür boyu kurtulmak için önemli bir fırsat.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...