Cuma, 23 Ağustos 2019
‘Elektronik Haberleşme’ semineri Güncel ‘Elektronik Haberleşme’ semineri

Büyükşehir Belediyesi, “Elektronik Haberleşme Sektöründe Gelişmeler Semineri” düzenledi. Yapılan ölçümler sonucu Antalya’daki baz istasyonlarının elektromanyetik ışıma limitinin Türkiye standardının altında olduğu açıklandı.


Mevzuata Uymayan Baz İstasyonuna Geçit Yok Teknoloji/Bilim/İnternet Mevzuata Uymayan Baz İstasyonuna Geçit Yok

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından gerçekleştirilen denetimler ile mevzuata uygun olmayan herhangi bir durumun oluşmasına izin verilmiyor.


Başarının anahtarı ‘plan’ Güncel Başarının anahtarı ‘plan’

Büyükşehir Belediyesi, Hürriyet Gazetesi Yazarı Özgür Bolat’ı “Sınava Geden Yol” etkinliğinde öğrencilerle buluşturdu. Bolat, öğrencilere başarılı olmak istiyorsanız hayatınızda her şeyi planlayın önerisinde bulundu.


Döşemealtı meclisi toplandı Döşemealtı Döşemealtı meclisi toplandı

Döşemealtı Belediye meclisi Nisan ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Nurettin Tursun, meclis gündeminde yer alan faaliyet raporunu meclis üyelerine sundu.


Kepez’de “Cem Karaca Şarkıları” konseri Kültür/Sanat Kepez’de “Cem Karaca Şarkıları” konseri

Anadolu rock müziğinin öncülerinden olan merhum sanatçı Cem Karaca, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde şarkılarının seslendirileceği konser ile anılacak.


Varsak’a sosyal yaşam caddesi Güncel Varsak’a sosyal yaşam caddesi

Kepez Belediyesi, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi, Osmanlı bahçesi ve sarnıç düzenlemesi çalışması yaptığı Varsak bölgesindeki Cumhuriyet Caddesi’nin asfaltını da yeniliyor.


Şeker hastalığı körlüğe yol açabilir Sağlık/Kadın Şeker hastalığı körlüğe yol açabilir

Şeker hastalarında kan şekeri kontrolü göz sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Şeker hastalığının kontrol altına alınmadığı takdirde ciddi görme kayıplarına, ağrılı göz tansiyonu yükselmelerine, hatta körlüğe bile neden olabiliyor.


BAKA Kalkınma Kurulu Manavgat’ta Toplandı Manavgat BAKA Kalkınma Kurulu Manavgat’ta Toplandı

Antalya, Burdur ve Isparta’yı içeren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Kalkınma Kurulu, 2012’in ilk toplantısını Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde gerçekleştirdi.


Necip Nugay hayranları ile buluşuyor Kültür/Sanat Necip Nugay hayranları ile buluşuyor

Antalya’nın Altın Sesli Altın Çocuğu lakaplı TSM Sanatçısı Necip NUGAY 12 Nisan 2012 Perşembe günü saat 20.00 de Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde hayranları ile buluşuyor..


Antalya Büyükşehir Tofaş’ı konuk ediyor Spor Antalya Büyükşehir Tofaş’ı konuk ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, Beko Basketbol Ligi’nin 26’ncı haftasında 7 Nisan Cumartesi günü kendi evinde saat 16.00’da Tofaş ile karşı karşıya gelecek.


3. Antalya TV Ödülleri adayları belli oldu… Güncel 3. Antalya TV Ödülleri adayları belli oldu…

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen “3. Antalya Televizyon Ödülleri” adayları Türker İnanoğlu Vakfı (TÜRVAK) Sinema-Tiyatro Müzesi’nde yapılan ön jüri toplantısı sonucunda belli oldu.


Akdeniz Üniversitesi'nde İnternet Haftası Etkinliği Teknoloji/Bilim/İnternet Akdeniz Üniversitesi'nde İnternet Haftası Etkinliği

Akdeniz Üniversitesi Enformatik Bölümü tarafından 04 Nisan 2012 Çarşamba günü, İnternet Haftası etkinlikleri çerçevesinde, "Eğitim Teknolojilerinde Yeni Ufuklar" konulu konferans düzenlendi.


İstikbal’de hedef 2020 yılı Güncel İstikbal’de hedef 2020 yılı

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, 2020 yılında güneşin doğup battığı her ülkeye ihracat yapacaklarını söyledi.


Turizm Sezonu Öncesi Önemli Toplantı Güncel Turizm Sezonu Öncesi Önemli Toplantı

Dedeman Otel’de Antalya Rehberler Odası’nın ev sahipliğinde dün yapılan üst düzey toplantıda rehber sorunları ağırlık olmak üzere 2012 yılı turizm sezonu sorunları masaya yatırılıp çözüm arandı.


Gazipaşa’da CHP’ye yakışan kongre Gazipaşa Gazipaşa’da CHP’ye yakışan kongre

CHP Gazipaşa İlçe Kongresi yapıldı. 3 adayla girilen ve mevcut başkan Eşref Uysal’ın aday olmadığı seçimde 66 oy alan Mehmet Vural Görgülü yeni ilçe Başkanı oldu.


Kursiyerler kültür etkinliğinde buluştu Güncel Kursiyerler kültür etkinliğinde buluştu

Türk İngiliz Kültür Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu, Diana Turizm ile Kültür etkinliğinde buluştu.


Minikler Orman Mühendisliği Mesleğini Öğrendiler Güncel Minikler Orman Mühendisliği Mesleğini Öğrendiler

Antalya Koleji Okul Öncesi Hazırlık- B sınıfı öğrencileri, aktif veli katılımlı eğitim süreci kapsamında Orman Mühendisliği mesleğini öğrendiler.


Yazar Mavisel Yener Antalya Koleji Öğrencileriyle Buluştu Güncel Yazar Mavisel Yener Antalya Koleji Öğrencileriyle Buluştu

Çocuk kitapları yazarı Mavisel Yener, Antalya Kolejinde katıldığı söyleşi ve imza gününde, öğrencilerle bir araya geldi.


Müge Kırmızıtaş’ın Şiir Başarısı Güncel Müge Kırmızıtaş’ın Şiir Başarısı

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çevre’ konulu şiir yarışmasında Antalya Koleji İlköğretim Okulu 7-D sınıfı öğrencisi Müge Kırmızıtaş yazdığı şiiri ile Antalya birincisi oldu.


“Benim Okulum” Projesine Destek Tüm Hızıyla Devam Ediyor Güncel “Benim Okulum” Projesine Destek Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 5. Sınıf öğrencileri, İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Naciye Cangar, Rehber Öğretmenleri Semira Yimsel ve tüm sınıf ile branş öğretmenleri rehberliğinde ‘Benim Okulum’ projesine devam ediyorlar.


Takla atan araçtan sağ çıktılar Güncel Takla atan araçtan sağ çıktılar

Dün saat 15.30 sıralarında Gülveren Mahallesi Hürriyet caddesinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı önünde bulunan kanala uçan araçtan iki kişi yaralı olarak kurtarıldı.


Roman Ateşi start aldı Güncel Roman Ateşi start aldı

Geçtiğimiz aylarda İŞ-KUR, TESK ve MEKSA Vakfı tarafından imzalanarak Türkiye genelindeki 25 bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan “Yerelden Genele Dezavantajlı Gruplar için Meslek Edindirme Projesi” kapsamında Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan kursların birçoğu başvuruların alınmasının ardından startını alarak başladı.


Ersoy: Güncel Ersoy: "Toprağını satan vatansız kalır"

Yabancıların ülkemizden toprak satın almasının önünü açan yasa 15 Nisan’a kadar meclise gelecek. Şayet yasa olduğu gibi geçerse topraklarımız yabancıların eline geçecek.


Ulaşıma zam yok Güncel Ulaşıma zam yok

Benzine ardı ardına gelen zamların ardından halk arasında ulaşıma zam geleceği şeklinde söylentiler çıkınca Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet İnce, söylentileri yalanladı ve “Gündemimizde zam yok” dedi


Olan vatandaşa oluyor Güncel Olan vatandaşa oluyor

Belediyeler numaratajları değiştirdi olan her zamanki gibi vatandaşa oldu. Değişikliklerin ardından sizin de nüfus kaydınız görünmüyor ve sizin evinizde başkasının ikameti görünüyor olabilir


Ücretsiz kurslara davet Güncel Ücretsiz kurslara davet

Antalya Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfı ücretsiz olarak gitar, saz, keman, ilköğretim düzeyinde İngilizce ve el sanatları gibi kurslar veriyor. Vakıf Başkanı Mehmet Çınar, Antalyalıları vakfa beklediklerini dile getirdi


Koruma altına alındılar Güncel Koruma altına alındılar

Antalya’da bulunan beş endemik bitki, koruma altına alındı.


Döşemealtı CHP’de tek aday Döşemealtı Döşemealtı CHP’de tek aday

CHP Döşemealtı ilçe başkanlığı için yapılacak olan kongre için tek aday açıklaması yapıldı. Haluk Yalçın, ilçe kongresinde aday olduğunu açıkladı. Partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşen aday açıklama toplantısında tam bir birlik ve beraberlik görüntüsü verildi.


İşte Son Liste! Siyaset İşte Son Liste!

MHP Antalya 10. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına seçilen Osman Çetin’in yönetim kurulu ve üst kurul delegeliği listesine yapılan itirazlardan sonra ilçe seçim kurulunun verdiği karar neticesinde yeniden şekillenen yönetim kurulu ve üst kurul delegeliği listesi aşağıdaki kişilerden oluşmaktadır.


Kampanya talihlileri hediyelerini aldılar Kampanya talihlileri hediyelerini aldılar

Real ve Nestle’nin ortaklaşa düzenlediği kampanyada en büyük hediye olan 1 adet Dacia Duster’ın talihlisi Kartal Real’den alışveriş yapan İzzet Demir oldu.


Çetin görevi devraldı Siyaset Çetin görevi devraldı

MHP İl binasında düzenlenen basın toplantısıyla , MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin , MHP Antalya İl eski Başkanı Adnan Kaya’dan görevi devraldı.


AKEV’de Akademisyenler’in Büyük Buluşması Güncel AKEV’de Akademisyenler’in Büyük Buluşması

Antalya’da 1-7 Nisan 2012 tarihlerinde uluslar arası bir Tarih çalıştayı düzenleniyor. Çeşitli ülkelerden gelen tarih eğitimcileri ve akademisyenlerini bir araya getiren çalıştayın bu yıl 19.su yapılıyor.


Psikiyatr Dr. İbrahim Bilgen Aile Söyleşileri’nin konuğu Sağlık/Kadın Psikiyatr Dr. İbrahim Bilgen Aile Söyleşileri’nin konuğu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın her ay düzenlediği Aile Söyleşileri devam ediyor.


Çoksesli Koro İtalya’da Türkiye’yi temsil edecek Güncel Çoksesli Koro İtalya’da Türkiye’yi temsil edecek

Antalya Büyükşehir Çoksesli Korosu, İtalya’nın en önemli müzik organizasyonlarından 51’inci Uluslararası Seghizzi Grand Prix Koro Yarışması ve 5’inci Uluslararası Sorrento Yaz Müzik Festivali’ne katılarak, Türkiye’yi temsil edecek.


2. Bahar Turnuvası heyecanı başladı Spor 2. Bahar Turnuvası heyecanı başladı

Akdeniz Üniversitesi Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksekokulu’nda 2.Bahar Turnuvası Heyecanı Yaşandı


Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri devam ediyor Güncel Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri devam ediyor

Akdeniz Üniveritesi Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksekokulu’nun Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri Devam Ediyor


“Bir Yaz Gecesi Rüyası” biletleri satışa çıktı Kültür/Sanat “Bir Yaz Gecesi Rüyası” biletleri satışa çıktı

Antalya’da ilk kez sahnelenecek olan William Shakespeare’in ünlü eseri “ Bir Yaz Gecesi Rüyası’ balesinin biletleri satışa çıktı.


İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’nin ÖZ-DE-BİR Başarısı Güncel İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’nin ÖZ-DE-BİR Başarısı

Açıldığı günden bu yana başarı çıtasını her geçen gün daha çok arttıran İSTEK Antalya Yeditepe Koleji, bu yılda elde ettiği başarılar ile adından yine söz ettirmeye devam ediyor.


Tütüncü “Antalya için daha çok kenetlenmeliyiz” Güncel Tütüncü “Antalya için daha çok kenetlenmeliyiz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir gelenek haline gelen Gönül Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Güray Parlak ile Antalya’nın tanıtım argümanlarını konuştu.


Acar: Güncel Acar: "Avukatlarımız saygın bir görev yapıyor"

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar’ın Avukatlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklama aşağıdadır.


Tekirova, Aydınspor’u ağırlıyor  Spor Tekirova, Aydınspor’u ağırlıyor

Spor Toto 3. lig 3. grupta mücadele eden Tekirova Belediyespor, 33 haftada kendi sahasında Aydınspor’u konuk ediyor. Maça mutlak üç puan parolasıyla hazırlanan mavi beyazlılar saha ve seyirci avantajını kullanarak maçı kazanmayı hedefliyor.


Büyükşehir’den Alo Engelsiz Taksi Güncel Büyükşehir’den Alo Engelsiz Taksi

Büyükşehir Belediyesi, bedensel engelli vatandaşların toplumla bütünleşmesi ve bazı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ‘Alo Engelsiz Taksi’ uygulamasını başlattı. Engelliler, engelsiz taksiden ücretsiz yararlanabiliyor.


Tütüncü ”Küçük engellere takılı kalmayın” Tütüncü ”Küçük engellere takılı kalmayın”

Her gün yaptığı okul ziyaretleriyle öğrencilere Kepez’i anlatan, onların sorularını cevaplayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, son olarak Ayten Çağıran Ticaret Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.


Köse: “Üstünlerin hukukundan Hukukun üstünlüğüne” Güncel Köse: “Üstünlerin hukukundan Hukukun üstünlüğüne”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ dolayısıyla mesaj yayınladı.


Bulut; “2B rayiç değeri Aksu’da  çok yüksek” Siyaset Bulut; “2B rayiç değeri Aksu’da çok yüksek”

Antalya CHP Milletvekili Arif Bulut Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.


Tütüncü’den Yurttan Ayrılan Öğrencilere destek Güncel Tütüncü’den Yurttan Ayrılan Öğrencilere destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Derneği (YURT AYDER) tarafından, yetiştirme yurdundan ayrılan ve ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına tertiplenen kermesin açılışını yaptı.


Tütüncü “Mahalleler Futbol Turnuvası”nın startını verdi Spor Tütüncü “Mahalleler Futbol Turnuvası”nın startını verdi

AK Parti Kepez İlçe Gençlik Kolları’nın bu yıl ikincisini düzenlediği “Mahalleler Arası Futbol Turnuvası”nın başlama vuruşunu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı.


Kemer "Adaleti eksik toplumların gelişmesi düşünülemez"

Başkan Üras, Avukatlar Günü’nü Unutmadı, Kemer Adliyesinde Avukatları Ziyaret Etti


Envar’lı öğrencilerden şehit ailelerine ziyaret Güncel Envar’lı öğrencilerden şehit ailelerine ziyaret

Antalya Envar Koleji Okul Aile Birliği yönetimi ile öğrenciler, maddi ve manevi destek amacıyla Antalya’da bulunan iki şehit ailesine ziyaret gerçekleştirdi. Okul’da düzenlenen kermeste elde edilen gelir ile şehit ailelerine destekte bulundular.


Kepez’den edebiyatın üstatlarına vefa Güncel Kepez’den edebiyatın üstatlarına vefa

Kepez Belediyesi, ilçeye kazandırdığı iki kalıcı esere, Türk edebiyatının iki büyük üstadının ismini verdi.


Türkiye’nin ilk ‘yenecek içeceği’: Cappy Meyve Tanem Güncel Türkiye’nin ilk ‘yenecek içeceği’: Cappy Meyve Tanem

Yıllardır Türkiye’nin en çok tercih edilen meyve suyu markası olan Cappy, inovasyona verdiği önemle yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor.


YÖRSİAD’dan Kent Konseyi’ne ziyaret Güncel YÖRSİAD’dan Kent Konseyi’ne ziyaret

YÖRSİAD Yönetim Kurulu Kent Konseyini ziyaret etti.


Acar, Antalya’nın yurt ihtiyacını sordu Siyaset Acar, Antalya’nın yurt ihtiyacını sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Antalya’ya gelen yükseköğrenim gençliğinin yurt sorununu TBMM gündemine taşıyarak, “Antalya ve ilçelerinin yurt ihtiyacı karşılanacak mı?” diye sordu.


Yaklaşan Polis Haftası öncesi Üras’a Anlamlı Ziyaret Kemer Yaklaşan Polis Haftası öncesi Üras’a Anlamlı Ziyaret

Kemer İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, Tekirova Belediyesi Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’ı GATAB’daki makamında ziyaret etti.


KEPSİAD’tan Başbakana davet Siyaset KEPSİAD’tan Başbakana davet

Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği KEPSİAD Başkanı Ramazan Buzkıran ve yönetim kurulu üyelerinden Başbakana geleneksel Kepez güreşlerine davet ziyareti...


Erkek Kısırlığında Bilinmeyen Nedenlerden Biri... Sağlık/Kadın Erkek Kısırlığında Bilinmeyen Nedenlerden Biri...

Son yıllarda giderek artmaya başlayan kısırlığın nedenlerinden birinin de bebeklik döneminde önemsenmeyen veya ihmal edilen inmemiş testisten kaynaklanabileceğini biliyor muydunuz?


Yargı Alakır vadisi'ni 'SİT' ilan etti. Sıra yürütmede... Güncel Yargı Alakır vadisi'ni 'SİT' ilan etti. Sıra yürütmede...

Alakır vadisinin SİT alanı ilan edilerek koruma altına alınması talebinin reddine karşı açılan dava sonuçlandı.


“Memura zammı vermeden geri aldılar” Ekonomi/Turizm “Memura zammı vermeden geri aldılar”

Türk Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz “Toplu Sözleşme Yasasının gecikmesinden dolayı ne yazık ki Ocak ayından itibaren memurlar maaş artışlarını alamamıştır.” Dedi.


Tütüncü 3. yılında yeşil alan rekorunu kırdı Güncel Tütüncü 3. yılında yeşil alan rekorunu kırdı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye 5 yılda 1 milyon m2 yeşil kazandırma hedefini 3. hizmet yılında kırdı


Konyaaltı Lisesi Avrupa’yı Fethediyor! Güncel Konyaaltı Lisesi Avrupa’yı Fethediyor!

Antalya Konyaaltı Lisesi, 11 Avrupa ülkesi ile ortaklaşa yürüttüğü Comenis Yardım Projesi’nin atölye çalışmalarına devam ediyor.


Kepez’de 14 bin öğrenci “yıldız evi”ne alınacak  Güncel Kepez’de 14 bin öğrenci “yıldız evi”ne alınacak

Kepez Belediyesi, bilimsel düşüncenin geliştirilmesi ve fen bilimlerine olan ilginin artırılması amacıyla kurduğu çadırda, ilköğretim çağında ki 14 bin öğrenciyi gök bilimi hakkında bilgilendirecek.


Ankara basınıyla “Okul Öncesi Eğitim” konusunda eğitim çalışması Ankara basınıyla “Okul Öncesi Eğitim” konusunda eğitim çalışması

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, UNICEF’in teknik ve Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile hayata geçirilen “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi” projesi kapsamında “Çocuk Hakları Sözleşmesi” ve “Çocuk Haberciliğinin Etik Kuralları” medya eğitimi 4 Nisan Çarşamba günü Ankara’da gerçekleştirildi.


Kansere karşı önleminizi erken teşhis ile alın Sağlık/Kadın Kansere karşı önleminizi erken teşhis ile alın

İnsan hücrelerinin kontrolsüz bir şekilde büyümesi olarak tanımlanabilen kanser, çağımızın vebası olarak da biliniyor.


Kuveyt Türk Antalya İş Dünyasıyla Buluştu! Ekonomi/Turizm Kuveyt Türk Antalya İş Dünyasıyla Buluştu!

“Etik Bankacılık ve Sağlam Finansal Kararlar” konulu toplantıda konuşan Genel Müdür Ufuk Uyan, faizsiz bankacılığın ticari piyasada uygulanan sisteme entegre bir şekilde ama riski dağıtan bir yapıya sahip olduğunu belirtti.


GATAB çalışanları ağaç dikti Kemer GATAB çalışanları ağaç dikti

Kuzdere’deki Katı Atık Ayrıştırma ve Kompost Tesisi’nin çevresinde 700 fidan toprakla buluştu


Bülent Arınç’a Döşemealtı halısı Döşemealtı Bülent Arınç’a Döşemealtı halısı

AK Parti İl Başkanlığı tarafından Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen Siyaset Akademisi’nde Antalyalılara seslenen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a konuşmaları sonrasında Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ünlü Döşemealtı halısı hediye etti.


Nashira Resort Hotel&SPA’yı mülk sahibi EHA Grup işletecek Manavgat Nashira Resort Hotel&SPA’yı mülk sahibi EHA Grup işletecek

Nashira Resort Hotel&SPA, TUI grubu ile olan kira sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte, 2012 Ocak ayından itibaren işletmenin mülk sahibi EHA Grup tarafından işletilmeye başladı.


AK Parti Konyaaltı teşkilatının ziyaretleri devam ediyor Güncel AK Parti Konyaaltı teşkilatının ziyaretleri devam ediyor

Kongre sonrası çalışmalarını hız kesmeden devam ettiren AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Osman Ali Eciş ve yönetim kurulu geçtiğimiz günlerde İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’ı makamında ziyaret ettiler.


Kepez Belediyesi “Birimler Arası Futbol Turnuvası” başladı Spor Kepez Belediyesi “Birimler Arası Futbol Turnuvası” başladı

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 6.sını düzenlediği “ Birimler Arası Futbol Turnuvası” Başkan Hakan Tütüncü’nün başlama vuruşuyla start aldı.


Özgür Bolat öğrencilere başarıya giden yolu anlatacak Güncel Özgür Bolat öğrencilere başarıya giden yolu anlatacak

Hürriyet Gazetesi Yazarı Özgür Bolat, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca düzenlen “Sınava Gidel Yol” etkinliği kapsamında 6 Nisan Cuma günü saat 13.30’da Yenimahalle Kültür Merkezi’nde “Başarıya Nasıl Ulaşılır?” konulu konferans verecek.


Kepez Yıldırım Gürses’i andı Kültür/Sanat Kepez Yıldırım Gürses’i andı

Kepez Belediyesi, 350’ye yakın Türk Sanat Müziği bestesine imza atan Yıldırım Gürses’i, düzenlediği konserle andı.


Antalya, Yöresel Ürünler Fuarı’na hazırlanıyor Ekonomi/Turizm Antalya, Yöresel Ürünler Fuarı’na hazırlanıyor

Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı Danışma Kurulu toplandı.


3. Benim Özsüt Pastam Yarışması’nın 10 finalisti belirlendi 3. Benim Özsüt Pastam Yarışması’nın 10 finalisti belirlendi

“Türkiye’nin pastacısı” Özsüt’ün düzenlediği, Benim Özsüt Pastam Yarışması’nın üçüncüsünün finalistleri belli oldu.


MHP Antalya İl Teşkilatında Liste Şoku Siyaset MHP Antalya İl Teşkilatında Liste Şoku

01 Nisan pazar günü yapılan MHP Antalya 10. Olağan İl Kongresinin ardından, bazı isimlerin çizildiği, bazı isimlerin ise parti üyelikleri olmadığı gerekçesiyle, Muratpaşa İlçe Seçim Kuruluna yapılan itiraz, incelemeler sonucunda kurul tarafından kabul edildi.


ESET’ten çoçukların korunması için“Ebeveyn Kontrolü“  Teknoloji/Bilim/İnternet ESET’ten çoçukların korunması için“Ebeveyn Kontrolü“

Cinsel istismar, kullanımı giderek yoğunlaşan sosyal paylaşım sitelerinde kişisel bilgilerini paylaşan çocukların karşı karşıya kaldığı tehlikelerden yalnızca biri.


Sigara üreme sağlığını olumsuz etkiliyor Sağlık/Kadın Sigara üreme sağlığını olumsuz etkiliyor

Kalp, damar hastalıklarından akciğer hastalıklarına kadar pek çok sağlık sorununun temel sebebi olan sigara, kadın ve erkek üreme sağlığı üzerinde de olumsuz etkiler yaratarak kısırlığa davetiye çıkartıyor.


Süt, kalp hastalıklarından korunmada da etkili… Sağlık/Kadın Süt, kalp hastalıklarından korunmada da etkili…

Uzmanlar, yüzlerce yararı bulunan sütün kalp sağlığını yakından ilgilendiren hipertansiyonu önlediğini vurguluyor.


Servis araçları denetleniyor Güncel Servis araçları denetleniyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yılın ilk 3 ayında, 1213 servis aracı denetlendi. 371 araca ceza uygulandı, 81 araca ise ihtar tutanağı tutuldu.


Baharla gelen göz alerjilerine dikkat! Sağlık/Kadın Baharla gelen göz alerjilerine dikkat!

Bahar aylarında sık görülen göz alerjileri kâbusunuz olmasın! Gözde kızarıklık, kaşıntı ve sulanma gibi şikayetler alerjilerin habercisi olabilir.


Evlerdeki kuaför StarShine ile yıldızlaşma sırası Antalya’da Güncel Evlerdeki kuaför StarShine ile yıldızlaşma sırası Antalya’da

Profilo’nun kadınların, kuaföre gitmeden, her an bakımlı ve güzel görünen saçlara sahip olma hayalini gerçekleştiren StarShine Ürün Serisi için düzenlediği tanıtım turunun onuncu durağı Antalya.


Acar: “Seçim sistemi araştırılmalı” Siyaset Acar: “Seçim sistemi araştırılmalı”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, seçim sistemi ile ilgili iddiaların araştırılması, tüm partilerin denetimine açık bir seçim sisteminin oluşturulması için TBMM Başkanlığı’na araştırma önergesi verdi.


Dünya, Kaş’taki yunuslar için imza topluyor Kaş Dünya, Kaş’taki yunuslar için imza topluyor

Kaş ilçesinde küçük ve paslı bir deniz kafesinde özgürlüğünü bekleyen 4 yunus için sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların çalışmaları yoğun şekilde sürüyor.


Öğretmenlere Avrupa fırsatları anlatıldı Güncel Öğretmenlere Avrupa fırsatları anlatıldı

Gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları hakkında bilgi sağlayan Eurodesk’in Türkiye temas noktası olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, lise öğretmenlerini bilgilendirdi.


Karaalioğlu Parkı Kuşları Sergisi Kültür/Sanat Karaalioğlu Parkı Kuşları Sergisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi, Karaalioğlu Parkı’nda yaşayan kuşları, sergide Antalyalılarla buluşturuyor.


Özel güvenlikçilere eğitim Döşemealtı Özel güvenlikçilere eğitim

Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürlüğü İlçe sınırları içerisinde görev yapan başta Döşemealtı Belediyesi olmak üzere tüm özel güvenlik görevlileri eğitime tabi tutuldu.


Lara Ritm Güzel SanatlarKursu'ndan Sofya sınavı Kültür/Sanat Lara Ritm Güzel SanatlarKursu'ndan Sofya sınavı

Lara Ritim Güzel Sanatlar Kursu, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü ile işbirliği yaparak Antalya’da 2010 yılı itibari ile başlatmış olduğu 3. yıl sonu sınavını Sofya`dan gelen sınav komisyonu gözetiminde verdi.


Okuyar: Kültür/Sanat Okuyar: "Ödüllü Şiir Yarışması Çok Önemli"

Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar, 15 ayrı dalda tertiplenen ''Özellikleri ve Güzellikleriyle İlimiz ve İlçeleri '' konulu ödüllü şiir yarışması ile ilgili şartnamenin yeteri kadar duyurulması için kitle iletişim uzmanı şiir müzik beste şarkı türkü yorum dostu sanatsever gençlerden destek istedi..


İLESAM, saygınlığını yeniden gösterdi Kültür/Sanat İLESAM, saygınlığını yeniden gösterdi

Eğitimci Şair, Şiir Yorumcusu, Şiir Proğramları Yapımcısı ve Sunucusu, İlesam Başkanı, Mehmet Nuri Parmaksız Yönetimi ile İlesam; çok önemli mesafeler katetti diyen Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar; Mehmet Nuri Başkan, güven tazelemesi halinde; aşık ozan şair şiir yorumcusu üyeler başta olmak üzere tüm üyelerin genel güvence sorunlarının çözüm...lenmesi ve yaşam standartlarının yükseltilmesi husussunda daha etkin çalışmalar yapılacağını söyledi..


Şüsiyad Başkanı,''OKU YAR'' dedi.. Kültür/Sanat Şüsiyad Başkanı,''OKU YAR'' dedi..

Kütüphanecilik ve Kütüphaneciler Haftası için mesaj yayınlayan Şahaeserler Üreten İletişimciler Yapımcılar Yönetmenler Araştırmacılar ve Derlemeciler Topluluğu ( ŞÜSİYAD ) Başkanı Hikmet Okuyar;


Beslenme alışkanlıklarımız yemek borusu kanserine yol açabilir! Sağlık/Kadın Beslenme alışkanlıklarımız yemek borusu kanserine yol açabilir!

Kırmızı ve tütsülenmiş et temelli beslenme alışkanlığı, çok sıcak çay içilmesi, sigara ve alkol kullanımı gibi alışkanlıklarınız yemek borunuzda kanser oluşumunu tetikleyebiliyor.


Mart ayına 4+4+4 yasa teklifi damga vurdu Güncel Mart ayına 4+4+4 yasa teklifi damga vurdu

Hayli yoğun geçen Mart ayının gündemine oturan konu, kişi ve olayların belirlendiği, siyaset gündemi raporu açıklandı.


Haberin zirvesine Elmander pençesi Spor Haberin zirvesine Elmander pençesi

Spor sayfalarında çıkan haberlerde geçtiğimiz ay en çok konuşulan sporcu Galatasaray’ın İsveç’li santraforu Johan Elmander oldu.


Nükleer tıpta “Hayat kurtaran” son gelişmeler Antalya’da tartışılacak Sağlık/Kadın Nükleer tıpta “Hayat kurtaran” son gelişmeler Antalya’da tartışılacak

Nükleer Tıp Kongresi ulusaldan uluslararası ölçeğe taşındı. Türkiye Nükleer Tıp Derneği tarafından düzenlenen 1. Balkan Nükleer Tıp Kongresi ve 24. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi 4-8 Nisan’da Antalya’da gerçekleştirilecek.


Başkan Akaydın KKTC Cumhurbaşkanı’nı ağırladı Güncel Başkan Akaydın KKTC Cumhurbaşkanı’nı ağırladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nu ağırladı. Derviş Eroğlu, “Başkan Akaydın Antalya’nın güzelleşmesi için çaba sarf ediyor” dedi.


Kepez’in Genç Sultanları Antalya Şampiyonu Spor Kepez’in Genç Sultanları Antalya Şampiyonu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yerel Lig Antalya Şampiyonu olan Kepez Belediyespor Genç Kız Voleybol Takımı oyuncularına plaket takdim etti.


Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Dirkse'den Vali Altıparmak’a Ziyaret Güncel Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Dirkse'den Vali Altıparmak’a Ziyaret

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı Ziyaret Etti


Ergen: Durmak yok! İleri zamlarla yola devam! Siyaset Ergen: Durmak yok! İleri zamlarla yola devam!

Elektriğe yapılan son zamların derhal geri çekilmesi isteyen Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, "AKP söylediği gibi gerçekten durmuyor. İleri demokrasi uygulamalarından sonra ileri zamlarla da yola devam ediyor." dedi.


Güçlü bir kadın, büyük bir aşk “Lucia“ Kültür/Sanat Güçlü bir kadın, büyük bir aşk “Lucia“

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin bu sanat sezonunda sahnelediği yeni eserlerden biri olan “Lucia Di Lammermoor” Nisan ayında da izleyicilerle buluşacak.


Yeditepe Üniversitesi tanıtıldı Güncel Yeditepe Üniversitesi tanıtıldı

Yeditepe Üniversitesi Tanıtımı, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji ev sahipliğinde gerçekleştirildi…


Muratpaşa’da ilk hedef: 2014 Siyaset Muratpaşa’da ilk hedef: 2014

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Muratpaşa İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Delege toplantısının ikincisine katılan İl Başkanı Köse, toplumu olumsuz etkileyen 28 Şubat’ın izlerinin silindiğini, yanlışlardan dönüldüğünü söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...