Cumartesi, 23 Mart 2019
İl Özel İdare’nin 2012 yılı bütçesi onaylandı Siyaset İl Özel İdare’nin 2012 yılı bütçesi onaylandı

Antalya İl Özel İdaresinin 2012 yılı gelir ve gider bütçesi İl Genel Meclisince tek tek isim okunarak onaylandı


Ülken’den öğretmen ve eğitim sorunlarına vurgu Siyaset Ülken’den öğretmen ve eğitim sorunlarına vurgu

CHP İl Başkanı Özer Ülken, Öğretmenler Günü kapsamında Parti binasının arka sokağında yer alan Namık Kemal İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.


AKEV Koleji’nden Tütüncü’ye teşekkür Güncel AKEV Koleji’nden Tütüncü’ye teşekkür

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AKEV Koleji’nin Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü (ATİK)’nde düzenlediği, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerine katılarak, bir kez daha tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.


JCI Antalya’nın konuğu Hilmi Ünsal’dı Güncel JCI Antalya’nın konuğu Hilmi Ünsal’dı

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi, Bu Şehrin İnsanları temalı toplantısında Antalya'nın önemli iş adamlarından L.Himi Ünsal'ı ağırladı.


Kuzey Kıbrıs Turizm Bakanı, Tanıtım Günü’ne katılacak Güncel Kuzey Kıbrıs Turizm Bakanı, Tanıtım Günü’ne katılacak

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin daveti ile Kuzey Kıbrıs Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Dt. Ünal Üstel 02 Aralık 2011 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Tanıtım günü etkinliğine katılmak üzere geliyor.


Club Nena 2. Karadeniz Turizm Fuarı’na katıldı Manavgat Club Nena 2. Karadeniz Turizm Fuarı’na katıldı

24 Kasım – 27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Karadeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nın ikincisi, Trabzon'da gerçekleştirilirken, Antalya Manavgat Kızılağaç Bölgesinde bulunan Club Nena, Fuara katılan tek Antalya oteli oldu.


AKEV emekli öğretmenleri unutmadı Güncel AKEV emekli öğretmenleri unutmadı

AKEV Koleji’nde adeta gelenekselleşen 24 Kasım Öğretmenler Günü programında öğretmenliğe kendini adamış emekli öğretmenler ağırlandı. Emekli öğretmenlerle yemek yiyip onlarla bire bir sohbet eden AKEVliler her yıl onları okulda misafir etmekten onur duyduklarını belirttiler.


“Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri”nde oylama sırası sizde “Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri”nde oylama sırası sizde

Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri’ne başvuran ve ön elemeyi geçen tüm ilanlar 28 Kasım 2011 günü itibariyle İnternet Sergisi’nde sergilenmeye başladı.


Kurtcephe engelli öğrencilerle bir araya geldi Güncel Kurtcephe engelli öğrencilerle bir araya geldi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim gören 91 engelli öğrenci ile yemekte buluştu.


Yorulmadan eğitime destek sözü Kemer Yorulmadan eğitime destek sözü

Kemer Belediyesinin 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlediği yemek daveti, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve Van depreminde meslekleri uğruna hayatını kaybeden değerli öğretmenlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunarak başladı.


AK Gençlik’ten Anlamlı Ziyaret Siyaset AK Gençlik’ten Anlamlı Ziyaret

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Hasan Bozdemir ve arkadaşları 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Başöğretmen Atatürk’ün Antalya’ya gelişinde kaldığı Atatürk Evi Müzesi’ni ziyaret etti.


Reklam Endüstrisi’nin yeni ürünleri görücüye çıkıyor! Reklam Endüstrisi’nin yeni ürünleri görücüye çıkıyor!

Uluslararası Reklam endüstrisini bir araya getiren ve Antalya’dan sektör firmalarının da katılacağı SIGN İstanbul 2011, baskı teknolojilerinden satış noktası uygulamalarına kadar en yeni ürün ve teknolojilerin dünya ile ilk buluştuğu adres olacak.


Bayan Boksörler Döşemealtı’nı salladı Döşemealtı Bayan Boksörler Döşemealtı’nı salladı

Muay Thai Süper Ligi 11. Ayak müsabakaları Döşemealtı Belediyesi’nin ana sporluğunda hafta sonu gerçekleştirildi.


AÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nin Hayat Boyu Eğitimleri Güncel AÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nin Hayat Boyu Eğitimleri

Kısa ve uzun süreli eğitim programları düzenleyerek toplumun sürekli eğitim ihtiyacını karşılayan Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin (AKÜNSEM) Kasım ayında başlattığı “İş ve Meslek Danışmanlığı’’ eğitiminin başarıyla tamamlanması nedeniyle 22 Kasım 2011 Çarşamba günü kapanış kokteyli düzenlendi.


Saadet Partisi’nden Eğitim-Bir-Sen’e ziyaret Siyaset Saadet Partisi’nden Eğitim-Bir-Sen’e ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın ve Yönetim Kurulu üyeleri Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Süleyman Gökçen’i makamında ziyaret etti.


Siyaset "Koordinasyonsuzlukta Antalya örnek oldu"

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Büyükşehir Belediyeleri ile ilçe belediyeleri arasındaki koordinasyon sorununun, şehre zarar verdiğini belirterek, ‘’ bazen kişisel tavırlar yüzünden bütün bir şehir zarara uğramaktadır’’ dedi.


Ağız ve diş sağlığınızı korumak için pratik ipuçları Sağlık/Kadın Ağız ve diş sağlığınızı korumak için pratik ipuçları

Anadolu Sağlık Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Şule Çıldır, Türk toplumunda çürük görülme oranının yüzde 90’ların üzerinde olduğunu belirterek, sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmanın yöntemlerini anlatıyor.


“EXPO 2016, Antalya için tarihi bir fırsattır” Siyaset “EXPO 2016, Antalya için tarihi bir fırsattır”

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı, ‘EXPO 2016’ sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.


Otomobilinizin beynine dikkat! Otomotiv Otomobilinizin beynine dikkat!

Kış aylarında yoğun yağışın yaşandığı Antalya’da halkı en çok araç trafiği mağdur ediyor. Yolda kalan araçların yarattığı tıkanıklık, ulaşımı içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Otomobillerin yolda kalma nedeni ise motorun su alması. İşin uzmanları, sürücülerin basit önlemlerle, bu arızanın önüne geçebileceğini söylüyor.


Kozanoğlu: “Meşru olmayan borçlar reddedilmelidir” Siyaset Kozanoğlu: “Meşru olmayan borçlar reddedilmelidir”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü tarafından düzenlenen “Küresel Kriz ve Toplumsal Hareketler” konulu söyleşiye Prof Dr. Hayri Kozanoğlu konuşmacı olarak katıldı.


Deepo’da Müzik Şöleni Güncel Deepo’da Müzik Şöleni

Deepo Outlet Center eğlenceli aktivitelerine bir yenisini daha ekledi. Cumartesi günü, Kent Mızıkacılarını ağırlayan Akdeniz’in en büyük Outlet alışveriş merkezi Deepo, müzik eşliğinde keyifli dakikalar yaşattı.


Taşeron sağlık işçilerinden eylem Güncel Taşeron sağlık işçilerinden eylem

Akdeniz Üniversitesi’nde taşeron sağlık işçileri herkese insanca yaşamaya yetecek asgari ücret talebiyle basın açıklaması yaptı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi A blok önünde saat 12.00’da toplanan sağlık emekçileri adına basın açıklamasını Bekir Çivi okudu.


Kadına şiddeti kınama semineri Siyaset Kadına şiddeti kınama semineri

AK Parti Konyaaltı Kadın Kolları teşkilatı tarafından 25 Kasım Dünya Kadına Şiddeti Kınama Günü nedeniyle düzenlenen seminer yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.


‘Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü’ Müjdat Gezen’in Güncel ‘Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü’ Müjdat Gezen’in

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim İş Sendikası Antalya Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde ünlü sanatçı Müjdat Gezen’e “Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü” verildi. Ünlü sanatçı rahatsızlığı nedeniyle ödül törenine katılamazken, ödülünü öğrencisi Toprak Sağlam aldı.


Macaristan Büyükelçisi Tütüncü’yü ziyaret etti Siyaset Macaristan Büyükelçisi Tütüncü’yü ziyaret etti

Her hafta sonu mesai gözetmeksizin çalışan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Macaristan Büyükelçisi Istvan Szabo’yu makamında ağırladı.


ANSAN’da Saffet Uysal anıldı Kültür/Sanat ANSAN’da Saffet Uysal anıldı

Antalya Sanatçılar Derneği, vefatı 24 Kasım “Öğretmenler Günü’ne denk gelen zamanda TRT Antalya Radyosu’ndan, ANSAN üyesi, Saffet Uysal’ı andı.


“Yalnız Kadın” oyununa yoğun ilgi Kültür/Sanat “Yalnız Kadın” oyununa yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları kültür ve sanatla buluşturmaya devam ediyor. Erkan Yücel Halk Tiyatrosu tarafından sahneye konulan tek perdelik “Yalnız Kadın” oyunu Kepez’de yoğun bir ilgi gördü.


Tütüncü TRT Haber’de 2B’yi anlattı Siyaset Tütüncü TRT Haber’de 2B’yi anlattı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin son 30 yıldır, değim yerindeyse kör düğüme dönüşmüş olan, 2B konusu hakkında ki son gelişmeleri, TRT Haber’de katıldığı canlı yayında kamuoyuyla paylaştı.


Nar deyip geçmeyin! Sağlık/Kadın Nar deyip geçmeyin!

Mevsiminde günde bir bardak nar suyu tüketilmesinin sağlık açısından son derece önemli olduğunu belirten Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbı Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, “Nar, özellikle çocuklarımızın okul çağı dönemlerinde tüketilmesi gereken bir meyvedir.” dedi.


Elmalı Güreş Eğitim Merkezi yuvaya döndü Elmalı Elmalı Güreş Eğitim Merkezi yuvaya döndü

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığının 2011 yılı faaliyet programında yer alan;2010-2011 sezonu Türkiye Yıldızlar Güreş 2. Ligi müsabakaları 11-13 Kasım 2011 tarihlerinde Çorum’da yapıldı.


Avlan Gölü bambaşka bir güzelliğe büründü Elmalı Avlan Gölü bambaşka bir güzelliğe büründü

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli sebeplerden dolayı kuruyan Antalya Elmalı civarındaki Avlan Gölü’nün yeniden birçok kuşun uğrak mekânı haline geldiğini belirtti.


“Eğitim meşalesi ile yarınlarımız aydınlanacak” Siyaset “Eğitim meşalesi ile yarınlarımız aydınlanacak”

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.


Tapu iptallerine çözüm gündemde Siyaset Tapu iptallerine çözüm gündemde

Antalya Milletvekili Menderes Türel, CHP’nin Anayasa Mahkemesinde iptal ettirdiği kanun ile ilgili yeni bir çalışma başlayacağını müjdeledi


“Doğalgazda Yeni Zamlar Kaçınılmaz!” Siyaset “Doğalgazda Yeni Zamlar Kaçınılmaz!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın Bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet GÜNAL enerji konusunda bir milli strateji eksikliğinin hala devam ettiğini söyleyerek, tüketim ve üretime yöenlik olarak 2023 hatta 2053 projeksiyonlarını ve eylem planını içeren, kapsamlı bir “Milli Enerji Stratejisi” hazırlanması gerektiğini belirtti.


Enç; “Kadına Şiddet, İnsanlık Suçudur!..” Siyaset Enç; “Kadına Şiddet, İnsanlık Suçudur!..”

AK Parti Antalya Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Üyesi Gökçen Özdoğan Enç, kadına yönelik şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini belirterek, “Kadına şiddet bir insanlık suçudur. Kadın milletvekili olarak Kadına Şiddetle Mücadele konusunda gerekli tüm adımları atacağız ve her türlü şiddet ve ayrımcılığa karşı olacağız” dedi.


Bal: “44 bin öğretmen aldatıldı” Siyaset Bal: “44 bin öğretmen aldatıldı”

CHP Muratpaşa ilçe Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Bal, Öğretmen atamalarının seçim malzemesi yapıldığını belirterek, “Seçim söylemleri arasında 44 bin kadro sözü arada kaynatıldı” dedi.


Atatürk Caddesi’nde çalışmalar tam gaz Güncel Atatürk Caddesi’nde çalışmalar tam gaz

Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’nde başlattığı güzelleştirme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Caddenin altyapı çalışmaları tamamlanırken, mermer kaplama işlerine başlandı.


ANSAN’da kitap imza ve söyleşi günü Kültür/Sanat ANSAN’da kitap imza ve söyleşi günü

Antalya Sanatçılar Derneği’nde Şair Öğretmen Hasan Varol, okurlarına şiir kitabını imzaladı.


Dedeler Uçuş'ta Güncel Dedeler Uçuş'ta

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanlığı havacılığı sevdirme ve hobi kazandırma faaliyetleri kapsamında her türlü masrafları THK tarafından karşılanarak Antalya Fethi Bayçın Huzurevi’nde model uçak kursu düzenledi.


Antalya Körfezi’nde deniz yolu için önemli adım Güncel Antalya Körfezi’nde deniz yolu için önemli adım

640 kilometre kıyı şeridi olmasına rağmen Antalya merkez ile ilçeler arasında hiçbir şekilde deniz ulaşımı yapılamayan turizmin başkentinin makûs talihinin kırılması yönünde önemli bir adım atıldı.


“AKP Hükümeti KHK’larla Çalışma Barışını Bozdu!” Siyaset “AKP Hükümeti KHK’larla Çalışma Barışını Bozdu!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet GÜNAL, AKP Hükümetinin “eşit işe eşit ücret” sloganıyla çıkardığı KHK’nın aslında “eşit unvana eşit ücret”e dönüştüğünü, bunda da adil olunmadığını ve kamu çalışanları arasında adaletsizliğe yol açıldığını belirtti.


Toroslulardan Masa Tenisinde çifte başarı Spor Toroslulardan Masa Tenisinde çifte başarı

Kütahya’da yapılan on sekiz kulübün katıldığı Ege Bölgesi Masa Tenisi Yıldız Erkekler Grup Birinciliği sona erdi. Toros Koleji Gençlik ve Spor Kulübü üçüncülük alarak Masa Tenisi Türkiye Birinciliğinde Antalya’yı temsil etme hakkı kazandı.


Antalya Expo 2016’yı hakkıyla aldı Güncel Antalya Expo 2016’yı hakkıyla aldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen “Dünya Botanik Exposu”nu Antalya’nın hakkıyla aldığını belirterek, “Antalya, bu organizasyonu başarıyla yapacak” dedi.


AK Partili kadınlardan anlamlı ziyaret Siyaset AK Partili kadınlardan anlamlı ziyaret

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Nezihe Yoldan Tezcan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Van depreminde hayatını kaybeden Antalyalı öğretmenlerin ailelerini ziyaret etti.


ANTDOB sahnesinde “Oda Müziği “ gecesi Kültür/Sanat ANTDOB sahnesinde “Oda Müziği “ gecesi

Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde kasım ayının son konseriyle özel bir gece yaşatacak. 28 Kasım Pazartesi akşamı saat 20:00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek Oda Müziği Konseri’nde Demet Emen Yıldırım ( Keman) , İlker Ay ( Keman) , Sonat Serbest ( Viyola) , Veronika Yeliz Kızılay ( Viyolonsel)’dan oluşan Mira Kuartet sahne alacak.


Öğretmenlere bir gün değil, her gün gösteri Güncel Öğretmenlere bir gün değil, her gün gösteri

Öğretmenler Günü etkinliklerini haftaya yayan TED Antalya Kolejinde öğretmenlere çeşitli sürpriz gösteriler yapıldı


AESOB Antalya Kart’ın Tanıtımı Beyaz Show ile Yapıldı Güncel AESOB Antalya Kart’ın Tanıtımı Beyaz Show ile Yapıldı

Yaklaşık 75 bin üyesi bulunan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Denizbank işbirliği ile kendi esnaf ve sanatkârları için geliştirdikleri “AESOB ANTALYA KART” tanıtımını oldukça kalabalık bir davetli topluluğu önünde Beyaz Show ile Talya Convention’da yaptı.


Göz ameliyatı için Kosova’dan Antalya’ya geldi Güncel Göz ameliyatı için Kosova’dan Antalya’ya geldi

Kosova Prizren kentinde bir eğitim hastanesinde kardiyoloji yoğun bakım ünitesi başhemşiresi olarak çalışan Erkin Troşala, göz tansiyonu ameliyatı için Antalya Anadolu Hastanesi Göz Kliniği’ni tercih etti.


‘Demans Alzheimer’ anlatıldı Güncel ‘Demans Alzheimer’ anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, halka yönelik bilgilendirme toplantıları kapsamında ‘Demans Alzheimer’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.


Kimlikli bebekler Güncel Kimlikli bebekler

Özel Antalya Envar Koleji İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri, değerler eğitimi kapsamında, “kimlikli bebekler” adlı bir proje gerçekleştirdiler


Antalya’da ulaşım tek çatı altında toplanıyor Güncel Antalya’da ulaşım tek çatı altında toplanıyor

Ulaşımda güç birliği için düğmeye basıldı. Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret eden Antalya Minibüsçüler Odası Yönetimi ile Antalya Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetimi birleşme kararı alıp sıfırdan yepyeni bir oda kurarak bu yeni kurulacak odanın çatısı altında toplanmaya karar verdiler.


Kurtcephe, YÖRSİAD’ın konuğuydu Siyaset Kurtcephe, YÖRSİAD’ın konuğuydu

YÖRSİAD’ın (Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) 2011 faaliyet yılı Kasım ayı olağan toplantısı Porto Bello Otel’de gerçekleştirdi.


Muratpaşalı futbolcular moral yemeğinde buluştu Spor Muratpaşalı futbolcular moral yemeğinde buluştu

Süper Amatör Lig’de mücadele eden Muratpaşa Belediyespor Amatör Futbol Takımı, haftasonu karşılaşacağı Korkuteli Belediyespor maçı öncesinde, moral yemeğinde yöneticilerle bir araya geldi.


Oyuncaklar Van’a gönderildi Güncel Oyuncaklar Van’a gönderildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Van’da meydana gelen depremde mağdur olan çocuklar için başlattığı oyuncak kampanyasında toplanan 14 koli oyuncak Van’a gönderildi.


Verginizi ödemeyi unutmayın Güncel Verginizi ödemeyi unutmayın

Muratpaşa Belediyesi, 2011 yılı Emlak ve ÇTV vergilerinin ikinci taksitleri ile Torba Yasa’dan yararlanan vatandaşların 4. Taksitlerinin son ödeme tarihinin 30 Kasım 2011 Çarşamba günü sona ereceğini açıkladı.


Diş eksikliğinin yol açtığı sorunlar Sağlık/Kadın Diş eksikliğinin yol açtığı sorunlar

22-27 Kasım Ağız ve Diş sağlığı Haftası dolayısıyla açıklama yapan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Diş Hekimi Kağan Tanrıöver, bugün ülkemizde ağız ve diş sağlığının öneminin hala tam olarak kavranabilmiş bir olgu olmadığını, ağız ve diş sağlığımızın bakımı çok küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza anlatmamızın çok önemli olduğunu belirtti.


Piyano Festivali “facebook”tan canlı yayınlanacak Kültür/Sanat Piyano Festivali “facebook”tan canlı yayınlanacak

Sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı ve 25 Kasım-17 Aralık tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan festivaldeki bazı konserler; facebook sayfasından da takip edilebilecek.


Karlar ülkesine yolculuklar başladı Güncel Karlar ülkesine yolculuklar başladı

Antalya’nın en görkemli kıyı dağı olan Tahtalı’ya Olympos Teleferik’le kış çıkışları yoğun biçimde başladı.


Uysal’dan Öğretmenler Günü mesajı Siyaset Uysal’dan Öğretmenler Günü mesajı

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı E. Serkan Uysal 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutladı


Türel'e yeni görev Siyaset Türel'e yeni görev

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı’na getirildi.


Ali Çandır 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı Siyaset Ali Çandır 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilişi nedeniyle her yıl kutlanan ''Öğretmenler Günü'', sevgili öğretmenlerimizi bir kez daha hatırlamamıza vesile olmaktadır.


Ülkenden anlamlı mesaj Siyaset Ülkenden anlamlı mesaj

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken, “Asil görevlerine devam etmelerinin, itibarlarının korunması ve kollanmasının takipçisi olacağız” dedi


TODOSK üyelerinden Siyah Mersin yürüyüşü Güncel TODOSK üyelerinden Siyah Mersin yürüyüşü

Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından yürütülen ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından desteklenen “Endüstriyel amaçlı organik siyah mersin yetiştiriciliğinin geliştirilmesi” projesi kapsamında, Serik ilçesine bağlı Yumaklar köyüne mersin hasadı ile ilgili bir gezi düzenlendi.


“Nashira Park” şehrin içinde ormanı yaşatıyor Güncel “Nashira Park” şehrin içinde ormanı yaşatıyor

Antalya’da bulunan EHA Şirketler Grubu bünyesinde Konyaaltı’nda yer alan 120 dönümlük ormanlık alanda yaklaşık üç ay önce hizmete açılan Nashira Park, büyük ilgi çekiyor.


Medikal Künye hayat kurtarır Sağlık/Kadın Medikal Künye hayat kurtarır

Sağlığına özen gösterenler, Medikal Künye ile sağlık özgeçmişlerini biriktiriyor, bu künyeler ihtiyaç duyulduğunda, dünyanın her yerinde geçerli olacak şekilde, ilgili hekime yol gösterici bir rehber oluyor. Kişinin alerjiden kronik rahatsızlıklara, uyku düzeninden geçmişte geçirdiği hastalıklara kadar birçok bilgi, Medikal Künye’de yer alıyor.


Büyükşehir kavşakları çiçeklerle süslüyor Güncel Büyükşehir kavşakları çiçeklerle süslüyor

Büyükşehir Belediyesi, sorumlu olduğu cadde ve kavşakları güzelleştirmeye devam ediyor. Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekiplerinin, çiçeklerden yaptıkları motif ve süslemeler beğeni topluyor.


Yörük çadırında diş taraması Güncel Yörük çadırında diş taraması

Kepez’de, Diş Hekimleri Günü’nde, ağız ve diş sağlığın önemine dikkat çekmek amacıyla ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı; 1500 adet diş fırçası ile diş macunu dağıtıldı.


Yapı Kredi’den bedelli askerlik için kredi Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den bedelli askerlik için kredi

Yapı Kredi, bedelli askerlik uygulamasından faydalanmak isteyenler için özel bir ihtiyaç kredisi sunuyor.


35’inci caddeye sıcak asfalt Güncel 35’inci caddeye sıcak asfalt

Konyaaltı ilçesi Uncalı Mahallesi’nde yer alan 35’inci Cadde’yi halkın kullanımına açan Antalya Büyükşehir Belediyesi, caddeyi sıcak asfaltla kapladı.


Şüpheli çantaya Güncel Şüpheli çantaya"cesur" müdahale

Konyaaltı'nın Öğretmenevleri mahallesinde bir sokakta kaldırıma bırakılan şüpheli bir çanta paniğe neden oldu.


Sağlık/Kadın "Huzursuz bacak" sendromuna dikkat!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Nöroloji Uzmanı Uzm.Dr. Nilgün Polat hastalığın günlük yaşamı olumsuz etkilediğini belirterek bir çok kişinin bu hastalığı bilmediğini ve yaşadığı rahatsızlığa rağmen hangi bölüme başvuracağını bilmediğini belirtti.


“Öğretmenlerimiz geleceğin mimarıdır” Siyaset “Öğretmenlerimiz geleceğin mimarıdır”

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı, ‘Öğretmenler Günü’ sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.


Altıparmak: “Öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” Siyaset Altıparmak: “Öğretmenlerimizin gününü kutluyorum”

Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak “Sınıfta öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar kutsaldır.” dedi.


Müdür Gülay’a TED’lilerden kutlama Güncel Müdür Gülay’a TED’lilerden kutlama

TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri okul müdürü ve öğretmenlerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’ı, Öğretmenler Günü’nü kutlamak amacıyla makamında ziyaret ettiler.


Köse; “Eğitime yatırım, geleceğe yatırım” Siyaset Köse; “Eğitime yatırım, geleceğe yatırım”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Akıllı Tarım uygulamaları başladı Ekonomi/Turizm Akıllı Tarım uygulamaları başladı

Dünyanın önde gelen Hint kökenli sulama şirketi Jain Sulama Sistemleri, 01-03 Kasım tarihleri arasında Antalya Toptancı Hali’nde gerçekleştirilen TARSER (Tarım Girdileri Sergisi Projesi) kapsamında tarım sektörünün baş aktörleri olan çiftçilere ürünlerini tanıttı ve bütünsel tarım yaklaşımının faydalarını anlattı.


BAKA Batı Akdeniz’i tarihi organizasyona taşıdı Ekonomi/Turizm BAKA Batı Akdeniz’i tarihi organizasyona taşıdı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Hindistan’la tarihte ilk somut ticari organizasyon olan İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Mumbai kentinde düzenlediği 1. Türk Ürünleri Sergisi’ne (Expo Turkey 2011 in India) katılan tek kalkınma ajansı oldu.


Kepez’e Antalya’yı seyretmeye davetlisiniz Güncel Kepez’e Antalya’yı seyretmeye davetlisiniz

Kepez Belediyesi’nin Masa Dağı bölgesine yaptığı seyir terası, hem gündüz hem akşam, muhteşem bir Antalya kent merkezi panoraması izleme olanağı sunuyor.


Konyaaltılı Akpartili Kadınlardan depremzedelere ziyaret Siyaset Konyaaltılı Akpartili Kadınlardan depremzedelere ziyaret

Akparti Konyaaltı ilçe kadın kolları üyeleri Konyaaltında bulunan Denizcilik işletmeleri sosyal tesislerine yerleştirilen 250 kişilik Vanli depremzedeyi ziyaret etti.


AKMEK iş bulma şansını artırıyor Güncel AKMEK iş bulma şansını artırıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 62 ayrı branşta 4 bine yakın kişiye meslek ve sanat eğitimi veren AKMEK’in, verdiği Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ile iş bulma şansını artırdığını söyledi.


Kemer’de eğitime verilen değer arttı Kemer Kemer’de eğitime verilen değer arttı

Kemer Belediye Başkanlığı ve Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Kuzdere’de bulunan Semtevi kursları yoğun katımlarla devam ediyor. El Sanatları, Okuma Yazma, İngilizce, Rusça, 0-18 Yaş Aile Eğitimi ve Bilgisayar gibi bir çok branşta eğitim veren Semtevi kurslarına Kemer halkından ilgi büyük.


TAD’dan Antalya’ya yeni bir hizmet daha Güncel TAD’dan Antalya’ya yeni bir hizmet daha

MOLLYMAWK yetkilisi Melina Rauch, Türk Amerikan Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu kurucusu Ahmet Yabel Yurtman'ı ziyaret etti. İki kurum arasında TAD Antalya'nın sınav merkezi olması konusunda anlaşma imzalandı.


TED’li küçükler kitap resimledi  Güncel TED’li küçükler kitap resimledi

Dünya Çocuk Kitapları Haftası bu yıl da TED’li minikler tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.


ADDK 1. Kuruluş Yıldönümünü kutladı Güncel ADDK 1. Kuruluş Yıldönümünü kutladı

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün 1. Kuruluş yıldönümü yemeği yaklaşık 100 kişinin katılımıyla Kaleiçi Gizlibahçe Konaklarında yapıldı.


“Öğretmenlik mesleği hak ettiği saygın yeri bulmalı” Siyaset “Öğretmenlik mesleği hak ettiği saygın yeri bulmalı”

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Metin Oktay Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Kanal ışıl ışıl Güncel Kanal ışıl ışıl

Kepez Belediyesi’nin çevre düzenlemesi çalışmasıyla, Devlet Su İşleri (DSİ) kanalının 3,5 kilometrelik bölümü ışıl, ışıl oldu.


Kemer’den sonra beldeler de MOBESE’ye kavuşuyor Kemer Kemer’den sonra beldeler de MOBESE’ye kavuşuyor

GATAB tarafından gerçekleştirilerek Kemer’de geçen yıl hizmete giren ve bölgenin çok önemli bir ihtiyacına cevap veren MOBESE yatırımının Kemer dışındaki beldelerde de hizmete girmesine artık sadece günler kaldı.


Kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı muayenesi Güncel Kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı muayenesi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından, “22 - 27 Kasım Diş Hekimleri Haftası” kapsamında, 22 Kasım 2011 Salı günü, Akdeniz Üniversitesi 75. Yıl Kreş ve Çocuk Kulübü öğrencilerine yönelik “Ağız ve Diş Sağlığı” konulu konferans verildi ve çocukların ağız-diş muayeneleri gerçekleştirildi.


Barut Otel ve İşkur’dan eğitim işbirliği Güncel Barut Otel ve İşkur’dan eğitim işbirliği

Antalya’nın en köklü kuruluşlarından olan Barut Otelleri bünyesinde düzenlenecek olan kursta, ilerinin şefleri ve yöneticilerini yetiştirmek amaçlanıyor.


Case IH ile Doblo kazanma şansı için son günler! Otomotiv Case IH ile Doblo kazanma şansı için son günler!

Profesyonel çiftçilerin tercihi Case IH, müşterilerine yönelik düzenlediği özel kampanya ile, 1.6, 105 Hp, Mjet, Euro 4 Premio özelliklerine sahip yeni Fiat Doblo Combi kazanma fırsatı sunuyor.


Tenis Arena Turnuvası’nda müthiş final Spor Tenis Arena Turnuvası’nda müthiş final

Spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Antalya’nın gözde tenis merkezlerinden Tenis Arena, ikinci turnuvasını yaptı. Toplam 150 tenisçinin katılımı ile yapılan turnuvaya 96 erkek 54 bayan tenisçi katıldı. Farklı kategorilerdeki birinci ve ikincilere verilen ödüllü turnuvada toplam 22 kupa sahiplerini buldu.


Kaleiçi’ni yeni haritayla keşfedin Güncel Kaleiçi’ni yeni haritayla keşfedin

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın önemli tarihi yerlerinden Kaleiçi’nin yerli ve yabancı turistler tarafından daha kolay gezilebilmesi için Kaleiçi ve Çevresi Kültür Turizm Haritası hazırlattı.


Minikler kep fırlattı Güncel Minikler kep fırlattı

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinden Masal Okulu’nda Ekim-Kasım dönemi eğitimlerini tamamlayan minikler, okulda öğrendiklerini sahneleyerek mezuniyet kepi fırlattı.


Günal:“Böyle Ekonomi Bakanlığı Olmaz!” Siyaset Günal:“Böyle Ekonomi Bakanlığı Olmaz!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ekonomi Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet GÜNAL Ekonomi Bakanlığı’nın içinde ekonomi olmadığını ve ilgili birimlerin diğer bakanlara bağlı olduğunu söyleyerek, Zafer Çağlayan’a “siz Ekonomi Bakanı değil, İhracat Bakanısınız” dedi.


Yapı Kredi’den öğretmenlere kredi Ekonomi/Turizm Yapı Kredi’den öğretmenlere kredi

Yapı Kredi, 36 ay vadeli masrafsız ihtiyaç kredisi fırsatıyla değerli öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutluyor.


Kepez’e kütüphane geliyor Güncel Kepez’e kütüphane geliyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandıracak bir kütüphane yapmayı düşündüklerini söyledi.


İSTEK’li miniklerin sonbahara güle güle partisi Güncel İSTEK’li miniklerin sonbahara güle güle partisi

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, “Sonbahara Güle Güle” adlı etkinlikleri kapsamında, doğadaki değişiklikleri gözlemlemek için okul bahçelerinde mıntıka gezisi yaptı.


Medyanın gündemi “Bedelli askerlik ve vicdani red” Medyanın gündemi “Bedelli askerlik ve vicdani red”

Kasım ayı başında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Almanya seyahati öncesi yaptığı açıklamalarla ülke gündeminde yeniden ilk sıraya yükselen bedelli askerlik konusu, geçen üç hafta boyunca medyada geniş yankı buldu.


Rixos Hotels, Dubai’de gün sayıyor Güncel Rixos Hotels, Dubai’de gün sayıyor

Rixos Hotels, Dubai’deki yeni otel projesi Ocak 2012’de kapılarını açıyor. Palmiye Adası’nın en prestijli bölgesinde yer alan Rixos Palm Jumeirah, zincirin Dubai’deki ilk halkası olacak


Akın’dan Öğretmenler Günü mesajı Siyaset Akın’dan Öğretmenler Günü mesajı

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, “Gelecek nesillerin hazırlanmasını ve yetişmesini sağlayan öğretmenlerimizin gereken ilgiye mazhar olduklarını söylemekten çok uzakta olduğumuz da bir gerçektir” dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...