Perşembe, 17 Ekim 2019
KENTE YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ TEMİZLENİYOR Güncel KENTE YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ TEMİZLENİYOR

Haşim İşcan Kültür Merkezi yanında bulunan ve insan sağlığı ile güvenliği için tehdit oluşturan yapıların bulunduğu alanın temizlenmesi için Muratpaşa Belediyesi’nce başlatılan çalışmalarda son aşamaya gelindi


Başbakan Davutoğlu’ndan EXPO 2016 genelgesi Ekonomi/Turizm Başbakan Davutoğlu’ndan EXPO 2016 genelgesi

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek Türkiye’nin ilk EXPO’su olma özelliği taşıyan EXPO 2016 Antalya’ya ilişkin 2016/3 sayılı Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.


EMITT Fuarı’nın gözdesi Konyaaltı oldu Güncel EMITT Fuarı’nın gözdesi Konyaaltı oldu

İstanbul’da düzenlen dünyanın en büyük beşinci turizm fuarı olan EMITT Fuarı’nda Konyaaltı standı yoğun ilgi gördü. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sektör temsilcilerine ve katılımcılara Konyaaltı’nın güzelliklerini tanıttı.


Başkan Kolpak, “ Zamlı Zorunlu Trafik Sigortası Cep Yakıyor” Ekonomi/Turizm Başkan Kolpak, “ Zamlı Zorunlu Trafik Sigortası Cep Yakıyor”

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, zorunlu trafik sigortasında yaşanan artışların araç sahiplerini zor durumda bıraktığını belirterek, soruna çözüm bulunması gerektiğini söyledi.


Başkan Böcek, bölge sakinleriyle Hurma’yı konuştu…
 Güncel Başkan Böcek, bölge sakinleriyle Hurma’yı konuştu…


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hurma Mahallesi’nde bölge sakinleriyle bir arayla geldi.


KOMŞUEVİ’NDE ANTALYA GELENEĞİ YAŞATILDI Güncel KOMŞUEVİ’NDE ANTALYA GELENEĞİ YAŞATILDI

Yöresel Tatlar Günü düzenlenen Muratpaşa Belediyesi Komşuevi, Antalya Dostları’nı da buluşturdu. Komşuevinde; Antalya’nın yöresel lezzeti olan hibeş, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci tarafından yapılarak konuklara ikram edildi


AKSU’DA KARNE SEVİNCİ Aksu AKSU’DA KARNE SEVİNCİ

Okulların yarıyıl tatiline girmesi ile Aksu’da eğitim veren okullarda da karne heyecanı yaşandı.


MMO Antalya Şube Başkanı Hamamcıoğlu mazbatasını aldı Güncel MMO Antalya Şube Başkanı Hamamcıoğlu mazbatasını aldı

Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanlığına seçilen Ayşen Hamamcıoğlu mazbatasını alarak resmen göreve başladı.


Menderes Türel’den 
5 yıldızlı karne hediyesi 
 Güncel Menderes Türel’den 
5 yıldızlı karne hediyesi 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 754 okul birincisini 5 yıldızlı tatil ile ödüllendirdi. Türkiye’de bir ilk olan proje, Antalya’daki 5 yıldızlı otellerin desteği ile gerçekleştirildi. Okul birincileri karnelerini aldıktan sonra valizlerini hazırlayıp aileleri ile birlikte otellerine yerleşti.


Yörüklerden Başkan Böcek’e teşekkür
 Güncel Yörüklerden Başkan Böcek’e teşekkür


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Duman’ı ve yönetimini makamında ağırladı.
 Corendon özel ödülü Crystal DeLuxe’e geldi Güncel Corendon özel ödülü Crystal DeLuxe’e geldi

Açıldığı günden bu yana tüm misafirlerine koşulsuz ayrıcalıklı hizmetler sunan Crystal Hotels zincir otelleri, kazandıkları ulusal ve uluslararası pek çok önemli ödülle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor.


AİLE BOYU SANAT Güncel AİLE BOYU SANAT

Muratpaşa Belediyesi’nin Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği hobi kurslarına Barlas ailesinin tüm fertleri katılıyor.


MUHTARLAR KONFEDERASYONU’NDAN BAŞKAN UYSAL’A, MECLİS TEŞEKKÜRÜ Güncel MUHTARLAR KONFEDERASYONU’NDAN BAŞKAN UYSAL’A, MECLİS TEŞEKKÜRÜ

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz; ‘Antalyalı muhtar arkadaşlarımız övgüyle sözediyor” dediği Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, Muhtarlar Meclisi uygulaması ve muhtarlarla olan iyi iletişimi için teşekkür etti


CLK Akdeniz'den indirimli elektrik açıklaması Ekonomi/Turizm CLK Akdeniz'den indirimli elektrik açıklaması

Antalya, Burdur, Isparta Bölgesi'nin görevli elektrik tedarik şirketi CLK Akdeniz Elektrik sağladığı indirimli elektrikle vatandaşın yüzünü güldürüyor.


Konyaaltı Emekli Kahvesi’nin yaşanmış hikayeleri Güncel Konyaaltı Emekli Kahvesi’nin yaşanmış hikayeleri

…
“İnsana dokunur projeler üretiyoruz” sözünün belki de en somut örneği Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesi…


HOLLANDA KALEİÇİ’Nİ ÖĞRENİYOR Güncel HOLLANDA KALEİÇİ’Nİ ÖĞRENİYOR

Muratpaşa Belediyesi’nin; Utrеcht Turizm Fuаrı’na, Kaleiçi konseptiyle katılması, turizmcilerin takdirini kazandı. Ziyaretçiler öğrendikleri Kaleiçi’ne, hayran kaldıklarını ve Antalya’ya geldiklerinde mutlaka görmek istediklerini söyledi


MURATPAŞA’NIN ACI GÜNÜ Güncel MURATPAŞA’NIN ACI GÜNÜ

Muratpaşa Belediyesi’nde özel güvenlik personeli olarak görev yapan 39 yaşındaki Metin Coşkun; önceki gün, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan kalp ameliyatı esnasında yaşamını yitirdi.


AKSU’DA SAĞLIKLI YAŞAM PROJESİ DEVAM EDİYOR Aksu AKSU’DA SAĞLIKLI YAŞAM PROJESİ DEVAM EDİYOR

Aksu’da başlatılan sağlık beslenme konusundaki proje tüm hızıyla devam ediyor. İlçede bulunan okullardaki öğrencilerin bilinçlendirilmesi amacıyla yapılan eğitim çalışmalarının ikincisi gerçekleştirildi.


Banyo ürünlerinde ‘Altın Serisi’ Asacarlar’da Ekonomi/Turizm Banyo ürünlerinde ‘Altın Serisi’ Asacarlar’da

Antalya’da yapı malzemeleri sektöründe hizmet veren Asacarlar, banyo ürünlerinde birçok markanın ‘altın serisi’ ürünlerini müşterileriyle buluşturuyor.


KOBİ’lere müjde Ekonomi/Turizm KOBİ’lere müjde

Güvenli e-ticaret altyapısı sağlayan firmalardan biri olan Ticimax, KOBİ’lere ücretsiz e-ticaret ve dijital pazarlama eğitimleri vermeye başlıyor.


Çalışan emekli esnafa ilaç gibi karar Ekonomi/Turizm Çalışan emekli esnafa ilaç gibi karar

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok emekli olup da çalışan esnaflardan kesilen sosyal güvenlik destek primi (SGDP) kesintisinin kaldırılmasının çalışmaya devam eden tüm emekli esnafları sevindirdiğini belirtti.AKSU’DA SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR, HALK MEMNUN Aksu 
AKSU’DA SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR, HALK MEMNUN

Aksu’da ulaşım konusunda yaşanan sıkıntılar zaman içinde hızla gideriliyor. Özellikle hatlarla ve duraklarla ilgili sıkıntılarını dile getiren vatandaşların sorunları teker teker çözüme kavuşturuluyor.


‘BALKANLARDA ORTAK YAŞAM KÜLTÜRÜ’ ÇALIŞTAYI SARAYBOSNA'DA ‘BALKANLARDA ORTAK YAŞAM KÜLTÜRÜ’ ÇALIŞTAYI SARAYBOSNA'DA

Birlik Stratejik Araştırmalar Merkezi (BİRSAM) bünyesinde etkinlik gösteren Türk ve İslam Dünyası Araştırmaları Enstitüsü, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ev sahipliğinde 16 Ocak 2015’te “Balkanlarda Ortak Yaşam Kültürü” başlıklı bir çalıştay düzenliyor. ÖRNEK BİR VERİMLİLİK PROJESİ Güncel ÖRNEK BİR VERİMLİLİK PROJESİ

Mutluluk Ağacı, VSY Biotechnology'nin başarısı ve gelişiminin bir simgesi. 20 yıl önce fidan iken daha sonra kökleşen ve dev bir yapıya dönüşen şirket ile özdeşleşiyor.


AKSU’DA SAĞLIKLI YAŞAM PROJESİ Aksu AKSU’DA SAĞLIKLI YAŞAM PROJESİ

Aksu’da “Sağlıklı Gıda, Sağlıklı Yaşam” Projesi başlatıldı. Aksu Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Aksu Belediyesi’nin ve kurumların da katkıları ile başlatılan projenin ilk eğitim çalışması lise öğrencileri ile gerçekleştirildi.


AOSB SOSYAL TESİSİNE KAVUŞUYOR Güncel AOSB SOSYAL TESİSİNE KAVUŞUYOR

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün yapımına Ağustos ayında başladığı otel ve sosyal tesis inşaatı hız kesmeden devam ediyor. Kaba inşaatının betonarme imalatları biten tesisin Mayıs ayında hizmete açılması planlanıyor.


İŞKOLİKLER RİSK ALTINDA! Sağlık/Kadın İŞKOLİKLER RİSK ALTINDA!

Modern hayatın stresi, yoğun iş temposu, kronik yorgunluk… Tüm bunlara bir de vücuttaki inatçı kas ağrısı ve tutulmalar eşlik edince hayat giderek zorlaşıyor.


 TEOG’da başarının yolu Vitamin’den geçiyor. Güncel TEOG’da başarının yolu Vitamin’den geçiyor.

Türkiye’nin en kapsamlı ve en zengin içerikli online eğitim destek hizmeti Vitamin; son TEOG sınavı içerikleriyle yüzde 100, merkezi sınav sorularıyla Vitamin TEOG Deneme Sınavı sorularıyla ise yüzde 95 uyum yakalayarak yeni bir rekora imza attı.


Başkan Böcek, “Tüm Antalya için yeşil bir kent” Güncel Başkan Böcek, “Tüm Antalya için yeşil bir kent”


2016 yılında 30 bin metrekare park yapmayı hedefleyen Konyaaltı Belediyesi, Hurma Mahallesi’nde yeni parkın yapımına başladı.


ANSİAD'DA ABDULLAH ERDOĞAN DÖNEMİ Güncel ANSİAD'DA ABDULLAH ERDOĞAN DÖNEMİ

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) 24. Olağan Genel Kurul Toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Yapılan genel kurul sonucunda ABDULLAH ERDOĞAN Başkanlığa seçildi.


ANSİAD 26 YAŞINDA Güncel ANSİAD 26 YAŞINDA

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) 26. Kuruluş Yıldönümü muhteşem bir balo gecesi ile Ramada Plaza Oteli’nde kutlandı.


YUNUS EMRE ANADOLU LİSESİ İSTANBUL GEZİSİ Serik YUNUS EMRE ANADOLU LİSESİ İSTANBUL GEZİSİ

Serik Yunus Emre Anadolu Lisesi İstanbul’a gezi düzenledi. Okul Müdürü Mustafa Duran’ın başkanlık yaptığı geziye. Tarih Öğretmenleri; Mehmet Palaz, Canan Çil, Edebiyat Öğretmenleri; Fatma Gül Uyanık, Hatice Menekşe ve 41 öğrenci katıldı.


HAYDİ MELEKLERİ DESTEĞE Spor HAYDİ MELEKLERİ DESTEĞE

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası 16 turu rövanş karşılaşmasında Muratpaşa Belediyespor, yarın Alman ekibi HC Leipzig’i konuk ediyor. Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma saat 15.00’de başlayacak


AKSU’DA SPORA BÜYÜK ÖNEM VERİLİYOR Aksu AKSU’DA SPORA BÜYÜK ÖNEM VERİLİYOR

Aksu Belediyesi Spor Kulübü 2016 yılının ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı Mehmet Selvi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ilçede spor adına neler yapılabileceği konusunda istişarelerde bulunuldu.


“TÜRKİYE’NİN GÜVENİLİR BİR ÜLKE OLDUĞUNU ANLATIYORUZ” Manavgat “TÜRKİYE’NİN GÜVENİLİR BİR ÜLKE OLDUĞUNU ANLATIYORUZ”

Akçelik Madencilik A.Ş ve Club Nena'nın Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Akçelik “ Fuar tanıtımlarımızda Türkiye’nin güvenilir bir ülke olduğunu anlatıyoruz” dedi.


GEZİLOG FİRMASININ DÜZENLEDİĞİ %60 İNDİRİMLİ TATİLE BÜYÜK İLGİ Ekonomi/Turizm GEZİLOG FİRMASININ DÜZENLEDİĞİ %60 İNDİRİMLİ TATİLE BÜYÜK İLGİ

Merkezi İstanbul’da bulunan ve sektörün deneyimli isimlerinden Tolga Çevlik’in ortağı olduğu Gezilog Firması’nın 11 Ocak 2016 tarihinde kuruluşa özel “Hayal değil Gerçek %60 indirim! “adı altında gerçekleştirdikleri tatil kampanyası büyük ilgi gördü.


Misafir memnuniyeti ve tasarım ödül getirdi Güncel Misafir memnuniyeti ve tasarım ödül getirdi

Nirvana lagoon Villas Suites&Spa, Booking.com 2015 Award Winner Ödülü aldı


23 Nisan Parkı’na 3 bin kişilik anfi tiyatro…
 Kültür/Sanat 23 Nisan Parkı’na 3 bin kişilik anfi tiyatro…


23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkı, Başkan Muhittin Böcek’in verdiği talimat ile yeni 3 bin kişilik anfi tiyatroya kavuşuyor.


DÜNYA’NIN EN İYİ DÖRDÜNCÜ ÇİFTİ Kültür/Sanat DÜNYA’NIN EN İYİ DÖRDÜNCÜ ÇİFTİ

Miami'de düzenlenen, " World Latin Dance Cup 2015" yarışmasında, Türkiye'den Şenol Vefa Gülmez - Nur Özkan çifti, 2015 Dünya Salsa dördüncüsü oldular.


GENÇLER 500 BİN ÜYEYE KOŞUYOR Siyaset GENÇLER 500 BİN ÜYEYE KOŞUYOR

AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş gençlik kolları başkanları ile Hedef 500 Bin Projesine ilişkin toplantı düzenledi.19 ilçe gençlik kolları başkanının katıldığı toplantıda projeye ilişkin çalışmalar değerlendirildi.


CHP’li Kara’nın HES Sorusuna Bakan Yılmaz’dan Vazgeçme Sözü Gündoğmuş CHP’li Kara’nın HES Sorusuna Bakan Yılmaz’dan Vazgeçme Sözü

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, TBMM Genel Kurulu’nda Antalya’nın HES’lerini Bakanlar Kurulu’na sordu.


ESEN: Siyaset ESEN: "YATIRIMLARA KARŞI DEĞİLİZ"

CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, Büyükşehir Belediyesi borçlanmak suretiyle tramvay yatırımları yapılmasına yönelik borçlanma talebi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.


EXPO 2016’nın “Geleceği Renklendiriyoruz” projesinin basın lansmanı yapıldı Güncel EXPO 2016’nın “Geleceği Renklendiriyoruz” projesinin basın lansmanı yapıldı

23 Nisan’da “Çiçek ve çocuk” temasıyla kapılarını açacak olan Türkiye’nin ilk EXPO’su EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın, Down Sendromu Derneği ile birlikte organize ettiği “Geleceği renklendiriyoruz” etkinliğinin basın lansmanı yapıldı.


Başkan Böcek, Bakan Mahir Ünal’ı ağırladı Güncel Başkan Böcek, Bakan Mahir Ünal’ı ağırladı

Hollanda Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı’nda BATAB olarak stant açtıklarını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, dünyanın en büyük 3. fuarı olarak gösterilen bu fuarda Konyaaltı’nı ve de Antalya’yı tanıttıklarını söyledi.


ANTALYA OSB ÇİÇEK AÇTI Güncel ANTALYA OSB ÇİÇEK AÇTI

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, 2015 yılında 10 farklı türde yaklaşık 100 bin adet mevsimlik çiçek ile 60 bin çalı gurubu bitkisi üretti. Üretilen çiçeklerin yüzde 50’si bölge sanayicisine ücretsiz olarak dağıtıldı.


Erken tanı, hayatın kurtulsun Sağlık/Kadın Erken tanı, hayatın kurtulsun

Özel Antalya Bahçeşehir Koleji öğrencilerine meme kanserinde erken tanı konulu eğitim verildi


Ak Parti Antalya’da ‘500 bin üye’ hedefine kilitlendi Siyaset Ak Parti Antalya’da ‘500 bin üye’ hedefine kilitlendi

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan, Muratpaşa İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıda 5 mahalle başkanı ve yönetimleriyle bir araya geldi. Mahalle başkanlarına başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verildi.


Barış Manço’nun ilk dikili ağacı EXPO 2016’da Güncel Barış Manço’nun ilk dikili ağacı EXPO 2016’da

Şarkıcı, besteci, söz yazarı ve televizyon programı yapımcılığının yanı sıra Türkiye'de rock müziğin öncülerinden, Anadolu Rock türünün kurucuları arasında sayılan Barış Manço’nun adı ‘EXPO 2016 Antalya’ sergi alanında ölümsüzleşti.


Ev satın alırken bunlara dikkat! Ekonomi/Turizm Ev satın alırken bunlara dikkat!

Konut satın alırken, projenin lokasyonundan aidatın kapsamına, işçilik ve malzeme kalitesinden inşaat şirketinin iş ortaklarına kadar birçok farklı faktörün göz önünde bulundurulması gerekiyor.


MÜSİAD’dan Tüm İş Dünyasına Çağrı! Ekonomi/Turizm MÜSİAD’dan Tüm İş Dünyasına Çağrı!

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le 2015 yılını değerlendirmek ve 2016 beklentilerini konuşmak üzere Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı düzenledi.


Sağlık/Kadın "KRİSTAL OYNAMASI" HAYATINIZI ALT-ÜST ETMESİN

Halk arasında "Kristal Oynaması" olarak ifade edilen iç kulak kristali kaynaklı baş dönmesinin yaygınlığı da kişilerin günlük hayatlarına etkisi de oldukça fazla... Oysa işaret ettiği rahatsızlığın tedavisi sandığınızdan çok daha kolay...


SÜMER 10 OCAK’I KUTLADI Siyaset SÜMER 10 OCAK’I KUTLADI

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.


ÜLKÜ OCAKLARINDAN KUR’AN EĞİTİMİ Serik ÜLKÜ OCAKLARINDAN KUR’AN EĞİTİMİ

Serik Ülkü Ocakları İlçede halka Kur’an eğitimi vermeye başladı.


Başkan Böcek; “Yetenek avı başlattık”
 Spor Başkan Böcek; “Yetenek avı başlattık”


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye çapında önemli başarılara imza atan Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü’nün güreşçilerini ziyaret ederek, yeni sezonda başarılar diledi.


KÖSE, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI    Siyaset KÖSE, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse, kamu hizmeti yürüten basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.
DEĞİRMEN’DE KEÇE SANATI Kültür/Sanat DEĞİRMEN’DE KEÇE SANATI

Muratpaşa Belediyesi’nin Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği keçe kurslarında iki grup halinde toplam 60 kişi eğitim görüyor


MURATPAŞA İBADETHANELERİ TEMİZLİYOR Güncel MURATPAŞA İBADETHANELERİ TEMİZLİYOR

Muratpaşa Belediyesi, 56 mahallede bulunan ibadethaneleri periyodik olarak temizlemeye devam ediyor


İNSAN HAKLARI KURULU TOPLANDI Serik İNSAN HAKLARI KURULU TOPLANDI

Serik İlçe İnsan Hakları Kurulu Kaymakam Dr. Rıfat Altan başkanlığında aylık toplantısını yaptı. Kaymakamlık makamında düzenlenen toplantıda; Serik’te insan hakları bilincinin yerleşmesi ve geliştirilmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.


MELEKLER ALMAN AVINDA Spor MELEKLER ALMAN AVINDA

Avrupa Hentbol Federasyponu(EHF) Kupası 16 turu birinci maçında Muratpaşa Belediyespor, 10 Ocak Pazar (bugün) Almanya’da HC Leipzig’le karşı karşıya gelecek. Fransız hakemlerin yöneteceği karşılaşma Türkiye saati ile 16.00’da başlayacak


MURATPAŞA SPOR SALONU YAPIYOR Güncel MURATPAŞA SPOR SALONU YAPIYOR

Geçtiğimiz yıl 3 ilkokula spor salonu ve 1 güreş eğitim merkezi salonu yaparak hizmete açan Muratpaşa Belediyesi, Namık Kemal İlk ve Ortaokulu’nda da spor salonu inşaatı başlattı


Konyaaltı Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre’ dersi
 Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre’ dersi


Konyaaltı Belediyesi atık yönetimi, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularında, okullara yönelik yürüttüğü eğitim çalışmalarına devam ediyor.


Bu koro sadece kadınlardan oluşuyor
 Kültür/Sanat Bu koro sadece kadınlardan oluşuyor


Sadece kadınlardan oluşan Türk Halk Müziği Korosu ile Antalya’da bir ilke imza atan Konyaaltı Belediyesi, “Kadın Ağzı Türküler” konseriyle de bir ilki daha gerçekleştiriyor.


AKGİM “HER ZAMAN GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ!” Güncel AKGİM “HER ZAMAN GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ!”

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı ünlü işadamı Sadettin Saran, Batı Akdeniz Teknoloji Geliştirme Bölgesi Antalya Teknokent sponsorluğu ve Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ( AKGİM) Desteği ile Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu’nun düzenlediği söyleşilerin konuğu oldu.


TÜRKİYE VODAFONE VAKFI’NIN GALA GECESİ Teknoloji/Bilim/İnternet TÜRKİYE VODAFONE VAKFI’NIN GALA GECESİ


Toplumsal değişim ve dönüşümün öncüsü olma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Türkiye Vodafone Vakfı, sosyal sorumluluk projelerine bugüne kadar 27 milyon TL yatırım yaptı.


EXPO 2016 Kongre Merkezi, bir ilk’e imza atıyor Güncel EXPO 2016 Kongre Merkezi, bir ilk’e imza atıyor

Türkiye’de 5 bin 3 kişilik ana salon kapasitesiyle, ‘ilk ve tek’ olan, tamamlandığında ilk etapta 6 bin 500, uluslararası sergi sonrası da 9 bin 500 kişilik olması planlanan kongre merkezi, EXPO 2016 Antalya sergi alanında yapılıyor.


KIŞIN KALBİNİZ ÜŞÜMESİN Sağlık/Kadın KIŞIN KALBİNİZ ÜŞÜMESİN

Soğuk ve karlı hava artık kapımıza geldi çattı. Lapa lapa yağan karın keyfini çıkartırken hastalanmamak için gerekli önlemleri almak kışı rahat geçirmenin olmazsa olmazı.


‘Kadınlar, iş hayatına dinamizm ve nezaket katıyor’ Sağlık/Kadın ‘Kadınlar, iş hayatına dinamizm ve nezaket katıyor’

‘Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’nda konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; kadın işletmecilerin, iş hayatına; merhametli, hoşgörülü bakış açıları ile dinamizm ve nezaket kattıklarını söyledi


ÇOCUKLARDA ASTIM KIŞIN ATAĞA GEÇİYOR Sağlık/Kadın ÇOCUKLARDA ASTIM KIŞIN ATAĞA GEÇİYOR

Kış ayının en soğuk döneminin yaşandığı bugünlerde kar ve soğuk herkesi etkisi altına aldı. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, astımın çocuklarda görülme sıklığı yüzde 10-20 civarında.


MEMORIAL ANTALYA’NIN UZMAN KADROSUNA İKİ YENİ İSİM… Sağlık/Kadın MEMORIAL ANTALYA’NIN UZMAN KADROSUNA İKİ YENİ İSİM…

Memorial Antalya Hastanesi, uzman ve akademisyen kadrolarını güçlendirmeye devam ediyor. Kalp Damar Cerrahisi ve İç Hastalıkları bölümlerine katılan iki yeni isim, tam zamanlı olarak hasta kabulüne başladı.


“LA BOHEME” İZLEYEMEYENLER İÇİN SON KEZ SAHNEDE Kültür/Sanat “LA BOHEME” İZLEYEMEYENLER İÇİN SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Puccini’nin “La Boheme” operasını 12 Ocak Salı ve 13 Ocak Çarşamba akşamları saat: 20.00’de izleyemeyenler için tekrar sahneliyor.


FİNİKE'DE ASAYIŞ ÇOK GÜZEL Finike FİNİKE'DE ASAYIŞ ÇOK GÜZEL

Finike Emniyet Müdürlüğü 2015 yılını değerlendirdi. Ve hırsızlık olaylarında karşı vatandaşları uyardı.


MURATPAŞA’DA NİKAHLAR ÜCRETSİZ Güncel MURATPAŞA’DA NİKAHLAR ÜCRETSİZ

Muratpaşa Belediyesi, 2016 yılında da nikah akdi gerçekleştirecek olan çiftlerden memur ve salon ücreti talep etmeyecek.


Güncel "Basın, demokrasinin en temel unsurlarından biridir"

Basın-Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.


BAĞLARINIZI GÜÇLENDİREREK HAYATA BAĞLANIN Sağlık/Kadın BAĞLARINIZI GÜÇLENDİREREK HAYATA BAĞLANIN

Omurga bağlarının zayıflamış olması, hareket kısıtlılığı, kronik ağrı, postür bozukluğu gibi günlük yaşamdan, sosyal ve iş hayatına kadar her alanı olumsuz etkiliyor. Yenileyici enjeksiyon yöntemi; omurga bağlarıyla birlikte, sağlıklı bir şekilde hayata bağlılığınızı da artırıyor.


HAMİLELİKTE ŞEKER TADINIZI KAÇIRMASIN Sağlık/Kadın HAMİLELİKTE ŞEKER TADINIZI KAÇIRMASIN

Hamilelik öncesi var olan veya hamilelik süresince ortaya çıkan diyabet ve hipertansiyon anne ve bebeğin sağlığını tehlikeye sokabiliyor. Ancak gerekli önlemler alındığında sağlıklı bir gebelik ve doğum hiç de zor değil.


EGZERSİZ DİYABETİN ÇARESİ! Sağlık/Kadın EGZERSİZ DİYABETİN ÇARESİ!

Dünyada ve ülkemizde giderek artan ve ciddi sağlık sorunlarına neden olan diyabet hastalığı, yaşam kalitesini ve süresini olumsuz etkilerken çoğu zaman da organ ve işlev kayıplara yol açabiliyor.


KALİTELİ BİR UYKU İÇİN YATMADAN ÖNCE BUNLARA DİKKAT EDİN Sağlık/Kadın KALİTELİ BİR UYKU İÇİN YATMADAN ÖNCE BUNLARA DİKKAT EDİN

Kaliteli uyku sağlığımız için en az su içmek kadar kaliteli büyük önem taşıyor. Özellikle uyku sırasında salgılanan melatonin hormonu, vücudumuz için oldukça faydalı.


Anne olmanın yaşı yok Sağlık/Kadın Anne olmanın yaşı yok

Günümüzde “önce kariyer, sonra çocuk” diyen kadınların sayısı giderek artıyor. Hal böyle olunca çocuk sahibi olma yaşı biraz daha ötelenebiliyor. Geç annelikte, geçmişten günümüze kadar gelen yanlış söylemler ve halk arasında dile getirilen korkutucu ihtimaller kadınları tedirgin ediyor.


HAYVAN SEVGİSİ ÇOCUĞUN KİŞİSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR Sağlık/Kadın HAYVAN SEVGİSİ ÇOCUĞUN KİŞİSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR

Çocukların duygusal ve sosyal gelişiminde önemli rol oynayan hayvan sevgisinin küçük yaşlardan itibaren aşılanması gerekiyor. Çocuğun çıkar gözetmeden bir hayvanla sevgi bağı oluşturması ve sorumluluk alması onu hayata hazırlayarak anne babalara da önemli kolaylıklar sağlıyor.


“Onkoloji Bilişim Yönetim Sistemi” Sağlık/Kadın “Onkoloji Bilişim Yönetim Sistemi”

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yeni Bir Sistem Daha Hizmette...


CHP’DE GÖREV DAĞILIMI Siyaset CHP’DE GÖREV DAĞILIMI

CHP Antalya İl yönetimi ilk toplantısını İl başkanlığı toplantı salonunda yaptı. CHP 35.Olağan İl kongresinde 254 oy alarak il başkanı seçilen Semih Esen başkanlığında ki CHP Antalya İl Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi.


UYSAL’DAN GÖRKEM DURMAZ’A ANI PLAKETİ Güncel UYSAL’DAN GÖRKEM DURMAZ’A ANI PLAKETİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; 30 ülkenin katıldığı Türkvizyon 2015 yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek 175 puanla üçüncü olan Antalyalı Görkem Durmaz’ı kutladı.


BAŞARILI BİR TÜP BEBEK UYGULAMASI İÇİN ! Sağlık/Kadın BAŞARILI BİR TÜP BEBEK UYGULAMASI İÇİN !

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin evliliklerinin ilk dönemlerinde üreme sağlıkları ile ilgili kontrolden geçmeleri gerektiğini vurgulayan KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi Uzmanı Yardımcı Üreme Teknikleri Direktörü Dr Engin Enginsu; başarılı bir tüp bebek uygulaması için yapılması gerekenleri anlattı.


ANADOLUJET’LE 39.99 TL’DEN BAŞLAYAN KIŞ KAMPANYASI Ekonomi/Turizm ANADOLUJET’LE 39.99 TL’DEN BAŞLAYAN KIŞ KAMPANYASI

Halkın havayolu AnadoluJet, yolcularına sunduğu avantajlı uçuş olanaklarını yeni yılda da sürdürüyor. AnadoluJet’ten 4 - 10 Ocak 2016 tarihleri arasında biletini alan yolcular, 15 Şubat 2016 - 15 Mayıs 2016 tarihleri arasında 39,99 TL’den başlayan fiyatlarla uçma fırsatını yakalıyor.


Türkiye Bankalar Birliği, Antalyalı işadamlarıyla değerlendirme toplantısı yaptı Ekonomi/Turizm Türkiye Bankalar Birliği, Antalyalı işadamlarıyla değerlendirme toplantısı yaptı

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu, son dönemde küresel ekonomide ve yakın coğrafyamızda yaşanan siyasi gelişmelerin turizm ve ilgili sektörlere olan etkilerini görüşmek amacıyla, 7 Ocak Perşembe günü, Antalyalı işadamlarıyla bir değerlendirme toplantısı yaptı.


TÜRKİYE’NİN İLK ORATORYOSU ANTDOB SAHNESİNDE Kültür/Sanat TÜRKİYE’NİN İLK ORATORYOSU ANTDOB SAHNESİNDE

Ahmet Adnan Saygun’un 1942 yılında solo, koro ve orkestra için bestelediği “Yunus Emre Oratoryosu” sanatseverlerin beğenisine sunulacak.


HERKESİN KABUSU: YİRMİ YAŞ DİŞLERİ Sağlık/Kadın HERKESİN KABUSU: YİRMİ YAŞ DİŞLERİ

20 yaş dişleri ile ilgili olarak her yirmi yaş dişinin çekilmesi zorunluluğu olmadığını, ağrı şikayetine ve dişin ne kadar gömülü olduğuna bağlı olarak çekime hekimin karar vereceğini söyleyen Hospitadent Diş Hastanesi’nden Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Gizem Gülgezen, “ Diğer taraftan çürük sebebiyle abseye sebep olan yirmi yaş dişlerinin mutlaka çekilmesi gerekmektedir” dedi.


Milletvekili Enç'e genel merkezde görev Siyaset Milletvekili Enç'e genel merkezde görev

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ak Parti Genel Merkez’de yeniden görevlendirildi.


Dünya çocukları EXPO adasında buluşuyor Aksu Dünya çocukları EXPO adasında buluşuyor

Türkiye’nin ilk ‘Çocuk Adası’, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı içerisinde yapılıyor.


Çalık, 2016 yılı hedeflerini belirledi Serik Çalık, 2016 yılı hedeflerini belirledi

Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık 2015 yılı değerlendirmesi yaparak 2016 yılı hedefleri belirledi.


Döşemealtı Belediyesi Meclisi'nden Önemli Kararlar Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi Meclisi'nden Önemli Kararlar

Döşemealtı Belediyesi 2016 yılının ilk Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi ve iki önemli karara imza atıldı. Cemevleri ibadethane olarak kabul edilirken yaşları 14-25 arasında değişen ve 50 kişiden oluşacak Gençlik Meclisi’nin kurulması karara bağlandı.


YILLIK ENFLASYON HEDEFİ AŞTI Ekonomi/Turizm YILLIK ENFLASYON HEDEFİ AŞTI

BAGEV ve ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 2015 enflasyonunun hedefin üzerinde olduğunu belirtirken, yüksek enflasyonda tarımın etkisine dikkat çekti.


Prof. Mehmet Çelik, Ortadoğu’da oynanan oyunu anlattı   Serik Prof. Mehmet Çelik, Ortadoğu’da oynanan oyunu anlattı

İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği Serik Temsilciliği tarafından 27 Aralık 2015 Pazar günü İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet ÇELİK’in sunumuyla “Yeni Türkiye ve Ortadoğu” konulu konferans gerçekleştirdi.


Dernek Başkanları Buluştu Döşemealtı Dernek Başkanları Buluştu

Teke Yöresi Ses Sizsiniz Derneği Başkanı Öğr.Gör. Kahraman Köktürk Avdanlılar Derneğinde dernek başkanı Durali Köle'yi ziyaret etti. Ziyaret esnasında Almanya da yaşayan gurbetçi Mustafa Ateş'de hazır bulundu.


ESET, yeni yıla ödülle başladı Teknoloji/Bilim/İnternet ESET, yeni yıla ödülle başladı

Bilişim alanında yılın en iyilerini belirleyen Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec, ESET’i ‘Yılın En İyi Antivirüs-Güvenlik Şirketi‘ olarak seçti. Törenle verilen ödülü, ESET Türkiye Teknik Müdürü Erkan Tuğral aldı.


Envar’dan “ailem sınıfta” projesi Güncel Envar’dan “ailem sınıfta” projesi

Özel Antalya Envar Koleji İlkokulu, okuldan eve-evden okula “Ailem Sınıfta” projesi ile velilerini sınıflarına konuk ediyor.


EXPO 2016 Antalya’nın danışmanı Faber, yaşamını yitirdi Güncel EXPO 2016 Antalya’nın danışmanı Faber, yaşamını yitirdi

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın danışmanı ve Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) eski Başkanı Doeke Faber, 73 yaşında amansız hastalığa yenik düştü.


FİNİKE’DE SANAYİ KOOPERATİFİ KURULDU Finike FİNİKE’DE SANAYİ KOOPERATİFİ KURULDU

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nun talebi üzerine Finike ilçesinde S,S Finike Sanayi Sitesi Arsa yapım Kooperatifi kuruldu. Kurucu Başkanlığına Saim Arıcan getirildi.


GEZİLOG FİRMASI KURULUŞA ÖZEL %60 İNDİRİM UYGULUYOR Ekonomi/Turizm GEZİLOG FİRMASI KURULUŞA ÖZEL %60 İNDİRİM UYGULUYOR

Gezilog Firmasının kurucu ortaklarından sektörün yakından tanıdığı isim Tolga Çevlik, acentenin açılışı sebebi ile 11 Ocak 2016 tarihinde 1 güne özel % 60 indirim uygulayacaklarını söyledi.


MELEKLERDE HEDEF İLK MAÇ Spor MELEKLERDE HEDEF İLK MAÇ

Avrupa Hentbol Federasyonu(EHF) Kupası 16 turunda pazar günü deplasmanda Alman ekibi HC Leipzig’le karşılaşacak olan Muratpaşa Belediyespor, hazırlıklarını 8 Ocak Cuma günü tamamlıyor


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...