Perşembe, 21 Mart 2019
Yaz Kış eğlence Aktur’da Güncel Yaz Kış eğlence Aktur’da

Antalya'nın tek ve değişmez eğlence merkezi Aktur Lunapark kış aylarında da eğlence sevenleri eğlendirmeye devam ediyor. Aktur Park İşletme Müdürü Ramazan Aydemir heyecan yaşamak isteyen herkesi Aktur Park’a davet etti.


Lara ve çevresi ‘Scada’ ile izlenecek Güncel Lara ve çevresi ‘Scada’ ile izlenecek

Antalya’nın Lara semti de su yönetim sistemi ‘Scada’ ile izlenecek. ASAT’ın gerçekleştireceği Scada çalışması nedeniyle kentin batı bölgelerinde geçici süreli su kesintisi yaşanacak.


Döşemealtı ÇEVKO El Ele Döşemealtı Döşemealtı ÇEVKO El Ele

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevko işbirliği ile 2009 yılından beri sürdürülen ambalaj atıklarının ekonomiye geri kazandırılması ile ilgili proje başarılı bir şekilde sürdürülüyor.


“Almak ya da satmak için Toyota’ya gidin” Otomotiv “Almak ya da satmak için Toyota’ya gidin”

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Exchange by Toyota” sisteminin devreye girmesiyle birlikte Toyota Plazalardaki hareketliliğin 2.5 kat arttığı ve gece geç saatleri kadar açık kaldıklarını belirtti. Markası ne olursa olsun ikinci el otomobil alım satımında “güven” unsurunu yerleştirdiklerini belirten Bozkurt, Toyota’nın ilkleri gerçekleştiren bir marka olarak müşteri memnuniyetine verdiği önemi bir kez daha ortaya koyduğunu kaydetti.


TED’liler Berlin’de Güncel TED’liler Berlin’de

TED Antalya Koleji öğrencileri öğrenci değişim projesi çerçevesinde Almanya’nın Potsdam ve Berlin şehrini ziyaret ettiler.


Ataç Capital’e ödül Ataç Capital’e ödül

Türkiye’nin en büyük inşaat ve enerji şirketlerinden ATAÇ, Capital dergisinin bu yıl 14'ncüsünü düzenlediği "Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi" araştırmasında Cirosunu En Çok Artıran Şirketler kategorisinde ödüle layık görüdü.


Deepo’da dostluk rüzgarı esti Güncel Deepo’da dostluk rüzgarı esti

Deepo Outlet Alışveriş Merkezi’nin bu sene ikincisini düzenlediği 2. Geleneksel Rus – Türk – Ukrayna Dostluk Şenliği devam ediyor.


İSTEK’li öğrencilerin mangal partisi Güncel İSTEK’li öğrencilerin mangal partisi

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji öğrencileri, öğle yemeği saatinde okullarında düzenlenen mangal partisinde bir araya geldi. Okulda tüm öğrencilerin katıldığı partide İSTEK’li öğrenciler, mangal keyfinin tadını çıkardı.


Piyano Festivali’nde Dorantes ve Flamenko gecesi yaşandı Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde Dorantes ve Flamenko gecesi yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde sahne alan Dorantes izleyicilere unutulmaz bir Flamenko gecesi yaşattı.


Envar Koleji doğa yürüyüşünde Güncel Envar Koleji doğa yürüyüşünde

Özel Antalya Envar Koleji Spor Kulübü rehber öğretmeni Yasin Dokuz tarafından düzenlenen doğa yürüyüşü etkinliği öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı.


Akaydın, sivil toplum örgütlerine sahip çıktı Siyaset Akaydın, sivil toplum örgütlerine sahip çıktı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, siyasetçilerin sivil toplum örgütlerine müdahalesini ayıpladığını söyledi.


Türel’den çağrı... Siyaset Türel’den çağrı...

Ak parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Antalya’daki bütün yerel yöneticilere çağırıda bulundu ve Ak Parti Milletvekili olarak, Antalya’nın Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere bütün yerel yönetimlerine hizmet etmeye hazır olduğunu söyledi.


Tütüncü sorunları yerinde çözüyor Güncel Tütüncü sorunları yerinde çözüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gerçekleştirdikleri ziyaretlerle hem yerinde yönetim anlayışı ile sorunları çözdüklerini, hem de belediye ile halkın kaynaşmasını sağladıklarını söyledi.


Şans Çemberi’nde boş yok! Güncel Şans Çemberi’nde boş yok!

Kaliteli hizmeti müşterisi ile buluşturan Real Antalya AVM, yaklaşan yılbaşı öncesi ‘Şans Çemberi’ ile ziyaretçilerini hediye yağmuruna tutuyor. 12-25 Aralık tarihleri arasında 100 TL ve üzeri alışveriş yapanlar ‘Şans Çemberi’ni çevirme hakkı kazanıyor.


Tütüncü’ye Antalya Kent Konseyi’nden ziyaret Güncel Tütüncü’ye Antalya Kent Konseyi’nden ziyaret

Geçtiğimiz ay yapılan genel kurul ile Türkiye’de Kent Konseyi Başkanlığına seçilen ilk kadın olan Semanur Kurt, çalışma grubu temsilcileriyle birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti.


AKEV’liler kardeş okullarını kucakladı Güncel AKEV’liler kardeş okullarını kucakladı

Özel AKEV İlköğretim Okulu, kardeşi okulları olan Konuksever İlköğretim Okulu’na kapılarını açarak birlikte olmanın keyfini paylaştı.


“2012 kriz değil, yavaşlama yılı olacak” Ekonomi/Turizm “2012 kriz değil, yavaşlama yılı olacak”

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Mersin’de gerçekleştirilen 15. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’nde bir konuşma yaptı.


Tütüncü: “Öğrencileri en iyi şartlarda eğitmeliyiz” Güncel Tütüncü: “Öğrencileri en iyi şartlarda eğitmeliyiz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Beşkonak İlköğretim Okulu öğrencilerine yerel yönetimlerde kamu kurum ve kuruluşların işleyiş şeklini anlattı.


Antalya OSB bünyesinde “Arama Kurtarma” ekibi kuruluyor Güncel Antalya OSB bünyesinde “Arama Kurtarma” ekibi kuruluyor

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Van depreminin ardından Antalya OSB bünyesinde bir “arama kurtarma” ekibi kurulması için harekete geçti.


Kemerli işadamlarına Antalya Tanıtım A.Ş. tanıtıldı Kemer Kemerli işadamlarına Antalya Tanıtım A.Ş. tanıtıldı

Antalya’yı Gazipaşa'dan Kalkan'a ortak bir vizyonda buluşup tek bir şemsiye altında kurumsal bir yapı ile tanıtmak amacıyla kurulan Antalya Tanıtım AŞ, Kemer'de turizmci ve iş adamlarına tanıtıldı.


Cambrıdge Sınavında Toroslulardan büyük başarı Güncel Cambrıdge Sınavında Toroslulardan büyük başarı

Uluslararası İngilizce Dil Sınavına giren Toros Eğitim Kurumları öğrencileri bir kez daha yabancı dildeki ( İngilizce) başarısını kanıtladı. Her yıl mayıs ayı içinde yapılan Cambrıdge Sınavları sonuçları açıklandı.


Boksçular derece ile döndü Spor Boksçular derece ile döndü

Boks Federasyonu başkanlığının 2011 faaliyet programında yer alan “ Boksu Geliştirme ve tanıtma “ turnuvası 11.12.2011 tarihinde Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlendi.


Atatürk Caddesi’nde sona doğru Güncel Atatürk Caddesi’nde sona doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’nde başlattığı güzelleştirme çalışmaları son aşamaya geldi. Caddedeki çalışmaların, önümüzdeki hafta tamamlanması bekleniyor.


AYGAZ’dan Maxipuan yağmuru Ekonomi/Turizm AYGAZ’dan Maxipuan yağmuru

Kuruluşunun 50. yılını kutlayan LPG sektörünün lider kuruluşu Aygaz, düzenlediği kampanyalarla tüketiciye avantajlar sunmaya devam ediyor.


Akdeniz Üniversitesi’ne teşekkür belgesi Güncel Akdeniz Üniversitesi’ne teşekkür belgesi

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı’ndan Akdeniz Üniversitesi’ne “Diploma Eki Etiketi Ödülü” İçin Teşekkür Belgesi verildi.


Sevimçok Antalya Radyosu’na konuk oldu Güncel Sevimçok Antalya Radyosu’na konuk oldu

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok sunuculuğunu Aynur Arslangirayın yaptığı “Akdeniz'den” programının konuğu oldu.


“Toroslar, rantçıların insafına terk edilemez” Siyaset “Toroslar, rantçıların insafına terk edilemez”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Toros Dağları üzerinde bol keseden dağıtılan maden ve HES ruhsatları yüzünden geniş bir coğrafyada doğal dengeye kalıcı ve onarılmaz zararların verileceğini söyledi.


Acar yasadışı telefon dinlemelerini sordu Siyaset Acar yasadışı telefon dinlemelerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, AKP döneminde yasadışı telefon dinlemelerinin arttığına dikkat çekerek Başbakan Erdoğan’a, “Vatandaşların özel hayatı, iletişim özgürlüğü ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak bir adım atacak mısınız? Yasadışı kayıtları kullanmak yerine, yasadışı dinlemeleri ortadan kaldırmak için bir girişimde bulunacak mısınız?” diye sordu.


Ansan’da Behçet Necatigil anıldı Kültür/Sanat Ansan’da Behçet Necatigil anıldı

Sonsuzluğa göç eden edebiyatçıları anmayı gelenekselleştiren ANSAN, bu defa da Şair Yazar- Behçet NECATİGİL’in şiirlerini konuk etti salonunda. Sunumu; Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi, Yrd. Doç. Dr. Faik Ardahan üstlendi


Gürkut Acar, stadyumu sordu Siyaset Gürkut Acar, stadyumu sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Antalya stadyumunu bütçe görüşmeleri sırasında gündeme getirirken, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, eksiği kalmayan 7 il arasında Antalya’nın da bulunduğunu belirtti.


Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği finalde Güncel Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği finalde

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Dairesi Genel Müdürlüğü Kültürel Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın Eskişehir ve Denizli’de düzenlediği “Gençlik Kulüpleri Türk Halk Müziği Solo Ses ve Solo Çalgı bölge yarışması”na Antalya’yı temsilen Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği katıldı.


Kepez kültür ve sanatın merkezi oluyor Güncel Kepez kültür ve sanatın merkezi oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’in kültür ve sanat şehri olması için 2012’de bir çok projeyi hayata geçireceklerini bildirdi.


Deepo’da Rus şenliğinde Rus akrobatlar Güncel Deepo’da Rus şenliğinde Rus akrobatlar

Deepo Outlet Alışveriş Merkezi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği 2. Geleneksel Türk- Rus - Ukrayna Dostluk Şenliği devam ediyor.


Yeni yılda ağız sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın! Sağlık/Kadın Yeni yılda ağız sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın!

Yeni yılda verilen kararların başında sağlıkla ilgili kararlar geliyor, sağlık hakkında en ihmal edilen konulardan biri de malesef ki ağız sağlığı... Ağız ve diş sağlığının bozulması, vücuttaki diğer organları da etkilediği için bu konunun ihmal edilmemesi önem taşıyor.


'Andante Gecesi'nde Say rüzgarı esti Kültür/Sanat 'Andante Gecesi'nde Say rüzgarı esti

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde “Andante Gecesi” yaşandı. Birsen Ulucan ve Elif Şahin’in piyanodaki güçlü yorumlarıyla beğeni topladığı gecenin solisti ise bas Szymon Chojnacki oldu.


Antalya’dan yapılan ihracat 1 milyar doları aştı Ekonomi/Turizm Antalya’dan yapılan ihracat 1 milyar doları aştı

Antalya İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı “Milyar dolarlık ihracatımızın en büyük alıcısı 164 milyon dolar ile Rusya Federasyonu olmuştur.” Dedi.


70 Bin Genç TTNET’le Geleceğini Netleştirdi 70 Bin Genç TTNET’le Geleceğini Netleştirdi

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in ödüllü projesi “TTNET’le Geleceğini Netleştir” bugüne kadar 70 bini aşkın gencin hayatına dokundu.


Gelinden görümcesine böbrek bağışı Güncel Gelinden görümcesine böbrek bağışı

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Uzm. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla Nurten Demirhan'ın böbreği(28), görümcesi Nuray Demirhan'a(51) nakledildi.


Altınova’ya yağmur suyu drenaj hizmeti Güncel Altınova’ya yağmur suyu drenaj hizmeti

Kepez Belediyesi, Altınova Düden Mahallesi “Küme Evler” bölgesinde yaşanan su baskını sorununu, yağmur suyu drenaj çalışmasıyla çözüyor.


Acar Küçük Aksu Barajı’nı gündeme taşıdı Siyaset Acar Küçük Aksu Barajı’nı gündeme taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Serik Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinin ardından, yıllardır yapımı gündemde olan Küçük Aksu Barajı’nı gündeme getirirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner yıldız, barajın 2012 yılı için yapım ihalesi olarak teklif edildiğini belirtti.


Talha Görgülü bir kez daha TÜRSAB 2. Başkanı Güncel Talha Görgülü bir kez daha TÜRSAB 2. Başkanı

Türkiye Seyahat Acentalar Birliği (TÜRSAB)’ın 20’inci Olağan Genel Kurulu tamamlandı. 1250 delegeden 1210’unun oyunu alan Başaran Ulusoy’un yeniden başkan seçildiği yönetimde, Talha Görgülü’de bir kez daha TÜRSAB 2. Başkanı oldu.


Tütüncü’den öğrencilerle sohbet Güncel Tütüncü’den öğrencilerle sohbet

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki okullara yaptığı katkılarla okulların fiziki yükünü hafifletirken, haftanın iki günü de öğrencilerle bir araya gelerek, onlara belediye ve kamu kurumları hakkında bilgiler veriyor.


Sahnede” Tango Büyüsü “yaşanacak Kültür/Sanat Sahnede” Tango Büyüsü “yaşanacak

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde uzun süre akıllardan silinmeyecek bir “Tango Gecesi” yaşanacak. Arjantinli efsane sanatçı ve Tango Nuevo’nun kurucusu olan Astor Piazzola’nın eserlerinin çalınacağı gecede, izleyici müzik ve dansın büyülü dünyası ile buluşacak.


Kesme boğazında yol yapımı Kemer Kesme boğazında yol yapımı

Kemer’in Gedelme Mahallesi ve Diğer köylerini bağlayan Kesme Boğazı yolunda yağmur ve selden dolayı meydana gelen göçükler, Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiple istinat duvarı yapılarak onarılıyor.


Makbule Şahin’in hedefi büyük Spor Makbule Şahin’in hedefi büyük

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Karate Şampiyonasında 52 kiloda Makbule Şahin İl Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası seçmelerine katılma hakkı kazandı.


Mostar Antalya’nın enerjisini istiyor Güncel Mostar Antalya’nın enerjisini istiyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret eden Bosna-Hersek’in Mostar kentinin Meclis Başkanı Murat Çoriç, Antalya’nın enerjisini Bosna-Hersek’e taşımak istediklerini söyledi.


“Her ilçeye anaokulu, her okula bir ana sınıfı” Güncel “Her ilçeye anaokulu, her okula bir ana sınıfı”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, okul öncesi eğitimde 5 yaş (60-72 ay) çocuklarının tamamının, okul öncesi eğitime alınması amacıyla başlatmış bulunduğu zorunlu eğitim pilot uygulamasına 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Antalya da dahil oldu.


İhracatta en hızlı artış mücevherde Ekonomi/Turizm İhracatta en hızlı artış mücevherde

2010 yılında 1,2 milyar dolarlık ihracat yapan mücevher sektörü, 2011 Ocak-Ekim döneminde ihracat gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25,5 artırdı.


Uçurtmalar gökyüzüyle buluştu Güncel Uçurtmalar gökyüzüyle buluştu

Matematik dersinde çokgenleri ve özelliklerini öğrenen İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, “Çokgenleri Tanıyalım” konuları kapsamında performans ödevi olarak değişik çokgenlerden rengârenk uçurtmalar yaptı.


Güzeloba Muhtarevi açıldı Güncel Güzeloba Muhtarevi açıldı

Güzeloba Mahallesi’nde muhtarevini hizmete açan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, ‘Kentin değerini kentte bırakan ve bunu rant noktasına taşımayan hizmet anlayışımız sürüyor, sürecek’ dedi


YÖRSİAD’ın konuğu Tütüncü Siyaset YÖRSİAD’ın konuğu Tütüncü

YÖRSİAD (Yörük Sanayici ve İş Adamlar Derneği ) Aralık ayı olağan toplantısını Porto Bello Otel’de gerçekleştirdi. Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü’nün misafir olarak katıldığı yemeğe YÖRSİAD Başkanı Semih Beken ile Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı.


Esnaftan tam destek ve teşekkür Güncel Esnaftan tam destek ve teşekkür

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi Yat Limanı’nda uygulanacak projeye başlanıyor. Uygulama öncesi bölge esnafıyla toplantı yapıldı. Esnaf, projeyi heyecanla bekliyor.


Kepez’de Şeb-i Arus coşkusu Güncel Kepez’de Şeb-i Arus coşkusu

Kepez Belediyesi Antalya’da bir ilke daha imza attı. İslam düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi vefatının 738'inci yıl dönümünde ney dinletisi, sema gösterisi ve Türk tasavvuf müziği ile anıldı.


Kaleiçi hayat buluyor Güncel Kaleiçi hayat buluyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Kaleiçi’nin imar planının revize edilerek bölgenin hak ettiği değere kavuşacağını söyledi.


AESOB’dan Kemer esnafına eğitim Kemer AESOB’dan Kemer esnafına eğitim

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Eğitim Birimi tarafından organize edilerek düzenlenen esnaf eğitimi seminerlerine ilçelerde de başlanıldı.


İSTEK’li minikler operada Güncel İSTEK’li minikler operada

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 3, 4 ve 5. sınıf öğrencileri, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin yeni çocuk oyunu ‘Haydi Çocuklar Operaya’ yı izledi.


Eğitim-Öğretim Sistemi’nde yeniden yapılanma sürüyor Güncel Eğitim-Öğretim Sistemi’nde yeniden yapılanma sürüyor

Akdeniz Üniversitesinde eğitim-öğretim sisteminin yeniden yapılandırılması ve uluslararası kaliteyi yakalamak amacıyla yapılan Bologna Süreci uyum çalışmaları kapsamda 16 Kasım 2011 - 12 Aralık 2011 tarihleri arasında “Eğitim-Öğretim Etkinliklerinde Ölçme-Değerlendirme” konulu bir dizi seminer düzenlendi.


Türkiye’de ilk kez “Akılcı İlaç kullanımı ve HIV/AIDS” sempozyumu Türkiye’de ilk kez “Akılcı İlaç kullanımı ve HIV/AIDS” sempozyumu

Doğru, etkin ve ekonomik ilaç kullanımı bilincini arttırmaya yönelik düzenlenen “Akılcı İlaç kullanımı ve HIV/AIDS” sempozyumu Türkiye’de ilk kez 6 Aralık 2011 tarihinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlendi.


Antalya’da “İnegöl Köfte” Nashira Park’ta yenir Güncel Antalya’da “İnegöl Köfte” Nashira Park’ta yenir

Lezzeti ile tüm Türkiye’de fark yaratan “İnegöl Köfte “ artık Nashira Parkın da aranılan lezzetleri arasına girmeye başladı. Antalya'da bulunan EHA Şirketler Grubu bünyesinde Konyaaltı'nda yer alan 120 dönümlük ormanlık alanda kısa bir süre önce hizmete açılan Nashira Park, ziyaretçileri tarafından büyük ilgi görürken, “İnegöl Köfte” si ile dikkat çekmeyi başarıyor.


SAHİDER aşure dağıttı Güncel SAHİDER aşure dağıttı

Antalya’da faaliyet gösteren Sağlık Hizmetleri Derneği (SAHİDER) aşure programı düzenledi.Gönüllü doktor, diş hekimi ve eczacıların kurduğu dernek, sağlıkçılara yönelik çeşitli sosyal faaliyetler yapıyor. Dernek üyeleri, son olarak Toros Akdeniz Koleji’nde düzenlenen ve okulun doktor velilerinin de katıldığı aşure programında sağlıkçılarla bir araya geldi.


Mozart’ın en eğlenceli operası sahnede Kültür/Sanat Mozart’ın en eğlenceli operası sahnede

Kadın erkek ilişkilerini modern bir yorumla izlemek ve ilginç bir düğüne şahit olmak istiyorsanız , Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin Ocak ayında sahneye koyacağı “Figaro’nun Düğünü” adlı eseri kaçırmayın. Rus rejisör Alexander Titel’in günümüze uyarlayarak daha da eğlenceli hale getirdiği , ünlü besteci W. A. Mozart’ın bu komik operası iki perde olarak sahneleniyor.


Tütüncü’den öğrencilere moral yemeği Güncel Tütüncü’den öğrencilere moral yemeği

Kepez Belediyesi, motivasyon semineri verdiği, LGS ve LYS sınavlarına hazırlanan Antalya İmam Hatip Lisesi (AİHL) son sınıf öğrencilerine moral yemeği verdi.


Playden en yaratıcı şaire büyük yılbaşı hediyesi Playden en yaratıcı şaire büyük yılbaşı hediyesi

Yapı Kredi Playcard, en şairane kullanıcısına Honda PS150i motosiklet hediye etti. Play Facebook sayfasında “Torpil” kelimesine en güzel akrostiş şiiri yazan Play kullanıcısı Murat Öztosun, büyük ödülün sahibi oldu.


Acar’dan bütçede enerji sorunları Siyaset Acar’dan bütçede enerji sorunları

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, bütçe görüşmeleri sırasında Oymapınar Barajı ve nükleer santralı gündeme taşıdı. Acar, “Oymapınar’ı 2 milyar dolar yerine bedava vermeniz halkın yararına mıdır?” diye sordu.


Mağazacılar stresi Go-Kart pistinde attı Güncel Mağazacılar stresi Go-Kart pistinde attı

Deepo Outlet Center, gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. İçinde Antalya’nın en hızlı go kart arabalarının bulunduğu go kart pistine sahip olan Deepo Alışveriş Merkezi, bünyesinde bulunan birbirinden ünlü mağazaların çalışanları için go kart turnuvası düzenledi.


“Öğretmenler ayrıcalık beklemiyor” Siyaset “Öğretmenler ayrıcalık beklemiyor”

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Balık “Toplu sözleşmeli ve grevli sendikal hakkımızı sonuna kadar savunacağız” dedi.


Öğretmenlere özel şilt Güncel Öğretmenlere özel şilt

TED Antalya Koleji’nde çalışan öğretmenler için özel bir gece düzenlendi. Kolej kurucuları ve yöneticilerinin de katıldığı gecede hep bir ağızdan söylenen marşlar çok etkili oldu.


Türel: “Hükümetle kavga şehire zarar veriyor” Siyaset Türel: “Hükümetle kavga şehire zarar veriyor”

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Ak Parti hükümetinin iktidar muhalefet ayırımı yapmadan tüm yerel yönetimlere eşit davrandığını belirterek, ‘’Hükmetle kavga etmek şehre zarar veriyor’’ dedi.


Antalya’nın teleferiği Ege’yi fethetti Güncel Antalya’nın teleferiği Ege’yi fethetti

Olympos Teleferik, 8-11 Aralık tarihleri arasında İzmir’de açılan ‘Travel - Tourism 2011’ fuarında Egelilerin büyük ilgisini çekti. Kemer acentelerinden Oflaz Turizm’in ev sahipliğinde İzmir’de tanıtım yapan Olympos Teleferik, yoğun bir ziyaretçi kitlesine ulaştı.


Muratpaşa’dan işçiye ikramiye ödemesi Güncel Muratpaşa’dan işçiye ikramiye ödemesi

Muratpaşa Belediyesi, yaklaşan yeni yıl öncesi 323 personeline toplamda 216 bin TL ikramiye ödemesi yaparak çalışanlarını sevindirdi.


Dieter Koehnlein muhteşem bir caz gecesi yaşattı Kültür/Sanat Dieter Koehnlein muhteşem bir caz gecesi yaşattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali ücretsiz halk konserleri kapsamında Antalya Kültür Merkezi’nde sahne Alman Caz piyanisti Dieter Koehnlein izleyicilere çok özel bir gece yaşattı.


Toptancı Hal’den üretici ve komisyonculara uyarı Ekonomi/Turizm Toptancı Hal’den üretici ve komisyonculara uyarı

Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Şube Müdürlüğü, yeni Toptancı Hal Yasası’nın 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren uygulanacağını hatırlatarak, yasa gereği ürünlerin künye ve barkot ile takibini sağlayacak teknik altyapının oluşturulması konusunda üretici ve komisyoncuları uyardı.


Gönüllüler bursiyerleriyle buluştu Güncel Gönüllüler bursiyerleriyle buluştu

Antalya Gönüllüleri Derneği ‘Gelecek Biziz ‘ ekibi bursiyerlerine anne ikramları hazırladı. Öğrenciler, aile olmanın sıcaklığını yaşadı. Antalya Gönüllüleri Derneği faaliyetlerini sürdürüyor.


Konyaaltılı Ak Kadınlar aşure dağıttı Güncel Konyaaltılı Ak Kadınlar aşure dağıttı

Akparti Konyaaltı kadın kolları teşkilatı Pınarbaşı mah. kapalı semt pazar yerinde Muharrem ayı sebebi ile halka aşure dağıttı.


Kuzeyyaka’ya 4 dönümlük spor park Güncel Kuzeyyaka’ya 4 dönümlük spor park

Kepez Belediyesi, Kuzeyyaka Mahallesi’ne içerisinde yürüyüş yolunun ve basketbol sahasının bulunduğu 4 dönümlük bir park yapıyor.


Başkan Evcilmen, aşure dağıttı Güncel Başkan Evcilmen, aşure dağıttı

Muratpaşa Belediyesi’nin geleneksel hale gelen aşure dağıtımı, Kapalı Yol havuz başında devam etti. Başkan Evcilmen de, aşure dağıtımına katılarak esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.


Piyano Festivali 'Andante Gecesi' ile devam ediyor  Kültür/Sanat Piyano Festivali 'Andante Gecesi' ile devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin ilk klasik müzik dergisi “Andante”nin adıyla düzenlenecek gecede, Fazıl Say’ın yeni eseri ‘Dört Şarkı Op 37'nin Türkiye prömiyeri yapılacak.


Muratpaşa, yarı finale yakın Spor Muratpaşa, yarı finale yakın

Bayanlar Hentbol Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçında Muratpaşa Belediyespor Hentbol Takımı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ni 34-26 mağlup ederek rövanş için avantaj sağladı.


AKMEK’ten Mevlana sergisi Kültür/Sanat AKMEK’ten Mevlana sergisi

AKMEK kursiyerleri, vuslatının 738. yıldönümünde Hz Mevlana’nın, barış, sevgi ve kardeşlik mesajlarını yaptıkları el sanatları eserlerine işlediler.


Atanamayan öğretmenler Büyükşehir’de Güncel Atanamayan öğretmenler Büyükşehir’de

Antalya Atanamayan Öğretmenler Platformu, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti. Akaydın, “Bir eğitimci olarak kalben yanınızdayım, desteğe hazırım” dedi.


Türk tiyatrosunun usta yönetmeninden ASEM'e ziyaret Kültür/Sanat Türk tiyatrosunun usta yönetmeninden ASEM'e ziyaret

Türk tiyatrosunun usta yönetmeni Tamer Levent, Antalya Sanat Etkinlikleri Merkezi (ASEM)'i ziyaret etti.


TÜRK-İŞ’te birlik Güncel TÜRK-İŞ’te birlik

TÜRK-İŞ Konfederasyonu’nun 21. Olağan Genel Kurulu’nu değerlendiren TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve TES-İŞ Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, Genel Kurul’dan birlik çıktığını belirterek, “Önceki Genel Kurullara bakıldığında daha heyecanlı ve ilginin yüksek olduğu bir kongre ifa edilmiştir” dedi.


 “Karşılıksız çek sigorta sistemi devreye sokulmalıdır” Ekonomi/Turizm “Karşılıksız çek sigorta sistemi devreye sokulmalıdır”

TÜRKONFED Başkanı Erdem Çenesiz, hazırlık aşamasında olan Çek Yasası ile ilgili olarak “Borcunu ödeme güçlüğü çekenler ile mal varlığını gizleyen kişilerin birbirinden ayrıştırıldığı bir kanuni uygulamayı iş dünyası ve kamuoyu vicdanı açısından olumlu buluyoruz” dedi.


Piyano Festivalinde “Makrokosmos Gecesi “yaşandı Kültür/Sanat Piyano Festivalinde “Makrokosmos Gecesi “yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde sahne alan “Ufuk & Bahar Dördüncü” izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.


“Aracınızı sigorta ettirmeden yola çıkmayın” Otomotiv “Aracınızı sigorta ettirmeden yola çıkmayın”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yurdumuzu etkisi altına alan kış mevsimiyle birlikte bilhassa maddi hasarlı trafik kazalarının çoğalmasının beklendiğini belirtti.


Arılar domates için can simidi oldu Ekonomi/Turizm Arılar domates için can simidi oldu

Türkiye’de son dönemde ihracat atağına geçen tarım sektörü, son teknolojiler, yenilikler ve yeni ürünleri ile 11. Uluslararası Growtech Eurasia Fuarı kapsamında bu yıl ziyaretçi rekoru kırıldı ve fuarı 4 günde 66.386 kişi gezdi.


Astım Hastalarına kış ayı için öneriler Sağlık/Kadın Astım Hastalarına kış ayı için öneriler

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Levent Sepit, kış ayının gelmesi ve havaların soğuması ile birlikte astımlı hastaların şikayetlerinin artmaya başladığını belirtti.


Kabızlık ve saç dökülmesi tiroid habercisi olabilir Sağlık/Kadın Kabızlık ve saç dökülmesi tiroid habercisi olabilir

Saçlarınız dökülüyor, cildiniz sürekli kuruyor, halsizlik, depresyon, kilo kaybı, kilo alma, kabızlık gibi sorunlar yaşıyorsanız bu durum tiroid riski taşıdığınız anlamına gelebilir.


Kepez Basketbol, Kütahya’yı mağlup etti Spor Kepez Basketbol, Kütahya’yı mağlup etti

Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde mücadele eden Kepez Belediyespor Erkek Basketbol Takımı, Kepez Arena Spor Salonu’nda karşılaştığı Kütahya Gençlik Merkezi Takımı’nı 91-82 mağlup ederek, galibiyet serisini sürdürdü.


Dorantes 15 Aralık'ta piyano festivalinde Kültür/Sanat Dorantes 15 Aralık'ta piyano festivalinde

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde Dorantes ve Flamenko rüzgarı esecek. İspanyol piyanist David Pena Dorantes ile grubu, bu yılda dans ve müziğin ateşini aynı sahnede buluşturacak.


Kepezli ev hanımlarına sağlıklı beslenme semineri Güncel Kepezli ev hanımlarına sağlıklı beslenme semineri

Kepez Belediyesi, 5 merkezde gerçekleştirdiği spor kurslarına katılan ev hanımlarına yönelik “sağlıklı beslenme” semineri düzenledi.


Tütüncü’den öğrencilere bisiklet Güncel Tütüncü’den öğrencilere bisiklet

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, okullara fiziki anlamda destek olurken, öğrencilere de onları motive edecek hediyeler veriyor.


“ Antalya ‘’EXPO 2016’’ için takım oyununu çok iyi oynadı” Siyaset “ Antalya ‘’EXPO 2016’’ için takım oyununu çok iyi oynadı”

Antalya Milletvekili Menderes Türel, 160 senelik Expo hayalinin Türkiye’ye, Antalya’ya getirilmesi sürecinde, Antalya’nın takım oyununu çok iyi oynadığını söyledi.


“Yaşam İhlali varken, “İnsan Hakkı” söz konusu olamaz” Siyaset “Yaşam İhlali varken, “İnsan Hakkı” söz konusu olamaz”

CHP Kadın Kollarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sibel Gezen, İnsan Hakları Haftası vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı.


Real AVM’de Aralık ayı dopdolu Güncel Real AVM’de Aralık ayı dopdolu

Kaliteli Hizmeti Müşterisi ile buluşturan Real Antalya AVM, yaklaşan yılbaşı öncesi büyük küçük tüm misafirlerine birbirinden eğlenceli aktiviteler sunuyor.


Ülken, “aşure” üzerinden “birlik” uyarısı yaptı Siyaset Ülken, “aşure” üzerinden “birlik” uyarısı yaptı

CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken, İslam alemi için çok özel bir yeri olan aşurenin, toplumun her kesiminde “dayanışma ve bereket” olarak kabul edildiğini belirterek “Biz bu toplumu bölmeye çalışanlara inat bir arada tutmak için çalışıyoruz” dedi.


Korkuteli’de çalışmalar tam gaz Korkuteli Korkuteli’de çalışmalar tam gaz

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı ve MHP Grup Sözcüsü Hüseyin Çil yatırım ve sürdürülen çalışmaları yerinde incelemek üzere gittikleri Korkuteli İlçesinde Taşkesiği ve Dereköy, Köylerini ziyaret ettiler.


Başkan Evcilmen, aşure dağıttı Güncel Başkan Evcilmen, aşure dağıttı

Muratpaşa Belediyesi’nce her yıl gerçekleştirilen aşure dağıtımı, Aydın Kanza Parkı’nda start aldı. Başkan Evcilmen de, aşure dağıtımlarına katılarak vatandaşlarla sohbet etti.


Kepez’li gençlerden Tütüncü’ye teşekkür Siyaset Kepez’li gençlerden Tütüncü’ye teşekkür

Antalya’nın en genç nüfusuna sahip olan Kepez’de, sosyal ve kültürel projeler bir bir hayata geçiriliyor. Kepez Belediyesi’nin gençlere yönelik çalışmalarını yakından takip eden Kepez Gençlik Derneği Yönetimi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret ederek, yaptığı başarılı hizmetler için teşekkür etti.


Depremzedelere kırtasiye yardımı Güncel Depremzedelere kırtasiye yardımı

İl Milli Eğitim Müdürü sayın Osman Nuri Gülay’ın öncülüğünde “23 Ekim Van Depremi” nedeniyle Antalya’ya gelen ve Antalya Valiliğince Lara Polis Kampı’na yerleştirilen depremzede ailelere kırtasiye yardımı yapıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...