Cumartesi, 7 Aralık 2019
Kendin için 5 dakika Sağlık/Kadın Kendin için 5 dakika

Crystal Hotels Side Bölgesi otelleri kadın personeli meme kanserinde erken tanı konusunda eğitildi


Anestezideki her gelişme, insan sağlığı için yeni ufuklar açıyor Sağlık/Kadın Anestezideki her gelişme, insan sağlığı için yeni ufuklar açıyor

170 yıl önce temelleri atılan modern anestezi uygulamaları obezite, yüksek tansiyon, kalp ve solunum yolu gibi özel sorunlar yaşayan hastaların ameliyatlarında riski azaltmak için hayati önem taşıyor.


Eğitim İş 11 Yaşında  Güncel Eğitim İş 11 Yaşında

Eğitim iş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, "Eğitim-İş, 11 yıllık sürede, yüz yıllık sendikal mücadele geleneğimizden ders alarak yoluna devam etmektedir" dedi.


13. BATI AKDENİZ MİMARLIK ÖDÜLLERİ YAPI PLAKET ÇAKMA TÖRENLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Güncel 13. BATI AKDENİZ MİMARLIK ÖDÜLLERİ YAPI PLAKET ÇAKMA TÖRENLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından geleneksel olarak iki yılda bir gerçekleştirilen ve bu yıl 13. sü düzenlenen Batı Akdeniz Mimarlık Sergisi ve Ödüllerinde süreç tamamlandı.


Türkiye’nin tarım alanları kararıyor Güncel Türkiye’nin tarım alanları kararıyor

TEMA Vakfı 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nde kömürlü termik santrallerin Türkiye’nin tarım arazilerine olan etkilerine dikkat çekti.


 ANTALYA’YA YILDIZ YAĞMURU BAŞLADI Kültür/Sanat ANTALYA’YA YILDIZ YAĞMURU BAŞLADI

Türkiye’nin en köklü sinema festivali, dünyanın sinema yıldızlarını ağırlamaya başladı.


SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİMİ PROJESİ SERİK’DE YAPILDI Serik SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİMİ PROJESİ SERİK’DE YAPILDI

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen" Spor Kültürü ve Olimpik Eğitimi "Projesi 10-12 Ekim 2016 tarihlerinde Serik Belek Glorıa Verde Hotel de gerçekleşti


YÜKSELİŞTEN NEZAKET VE SAYGI EĞİTİMİ Serik YÜKSELİŞTEN NEZAKET VE SAYGI EĞİTİMİ

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları; Nezaket ve Saygı Eğitimi projesini başlattı. Hazırlanan konferanslar hafta boyunca öğrencilere sunuldu.


VALİ KARALOĞLU TEGV EĞİTİM PARKI VE AKMED KALEİÇİ MÜZESİNDE Güncel VALİ KARALOĞLU TEGV EĞİTİM PARKI VE AKMED KALEİÇİ MÜZESİNDE

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Kepez Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı ve Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezinde (AKMED) incelemelerde bulundu.


Kepez’in doğa gezileri başlıyor Güncel Kepez’in doğa gezileri başlıyor

Kepez Belediyesi’nin en çok takip edilen hizmetlerinden biri olan doğa yürüyüşleri yeni sezonu Kemer Kiriş Çalıştepe’de açacak.


Siyaset "AKP Bir Tarihi Daha Çürümeye Terk Etti"

Konya’nın Beyşehir İlçesinde bulunan Çeçen Süleyman Efendi Konağı’nın yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olmasına rağmen AKP İktidarı tarafından önlem alınmaması TBMM’ye taşındı.


Ankara’dan Kepez’e 3 müjde Güncel Ankara’dan Kepez’e 3 müjde

Başkan Hakan Tütüncü, Vakıf takasındaki idari problemlerini çözümü, yeni Büyükşehir Tip İmar Yönetmeliği’nin uygulanmasının ertelenmesi ve kentsel dönüşümdeki idare çalışmaların hızlandırılması konularında Ankara’da bakanlarla yaptığı görüşmelerden mutlu döndü.


ŞAMPİYON TURUNÇ MASA’DA Güncel ŞAMPİYON TURUNÇ MASA’DA

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, her çarşamba belediye fuayesinde düzenlendiği ‘randevusuz görüşme’ saatlerinde kendisini ziyaret eden Gençler ve Çocuklar Muay Thai Dünya Şampiyonası’ndan Dünya 2’ncisi olarak dönen Sultan Ünal’ı başarısından dolayı kutladı.


Miniklere aşure dersi Güncel Miniklere aşure dersi

Kepez Belediyesi Nasreddin Hoca Gündüz Bakım Evi ve Kreş’de, öğrencilere ve velilere aşure ziyafeti sunularak, aşure geleneği anlatıldı.


AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç’ten çat kapı ziyaretler.. Siyaset AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç’ten çat kapı ziyaretler..

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, ilçelerde ev, hasta ve yaşlı ziyaretlerine devam ediyor. Kepez ilçesinde çat kapı ziyaretler gerçekleştiren Milletvekili Enç, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın selamlarını da iletti.


CLK Akdeniz Elektrik, Müşteri İşlem Merkezi sayısını artıracak Güncel CLK Akdeniz Elektrik, Müşteri İşlem Merkezi sayısını artıracak

Abonelerine daha hızlı hizmet vermek üzere yatırımlarına tam gaz devam eden CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş., yeni kurumsal kimliği çerçevesinde hayata geçirdiği Müşteri İşlem Merkezlerinin sayısını gün geçtikçe artırıyor.


ANTALYA OSB İRAN’DAN DÖNDÜ Güncel ANTALYA OSB İRAN’DAN DÖNDÜ

Antalya OSB Sektörel Ticaret Heyeti, İran’a gerçekleştirdiği 5 günlük seyahati tamamlayıp yurda döndü.


ÇOCUK GELİN SAÇI YAPILMAYACAK, MORLUKLAR KAPATILMAYACAK Güncel ÇOCUK GELİN SAÇI YAPILMAYACAK, MORLUKLAR KAPATILMAYACAK

Muratpaşa Belediyesi, çocuk gelinler ve kadına yönelik şiddetle mücadele için Antalya’da 600 kadın kuaförüyle işbirliğine gidiyor.


 ŞEKER GÖZE DE ZARAR Sağlık/Kadın ŞEKER GÖZE DE ZARAR

Kalp, damar ve sinir sistemi rahatsızlıklarından böbrek hastalıklarına, ağız ve diş sağlığından hipertansiyona kadar birçok soruna neden olan diyabet, gözlere de zararlı.


Kepez’de sanat sezonu açıldı Kültür/Sanat Kepez’de sanat sezonu açıldı

Eğitim, kültür, sosyal ve spor faaliyetlerinin hız kazandığı Kepez’de, Kepez Belediyesi’nin ücretsiz düzenlediği etkinlikler sanat sezonunun açılmasıyla hız kazandı.


DADAL AİLESİNE ORGAN NAKLİ MUCİZESİ 

 DADAL AİLESİNE ORGAN NAKLİ MUCİZESİ Traktör tamircisi olarak çalışan Baba 52 yaşındaki Mustafa Dadal’a açıköğretim lise öğrencisi 23 yaşındaki Sabriye Dadal böbreğini verdi. Mustafa Dadal’ın oğlu 26 yaşındaki Tayfun Dadal ise annesi 49 yaşındaki Marziye Dadal’ın verdiği böbrekle yeniden sağlığına kavuştu.


Konyaaltı Belediyesi, kendi elektriğini üretiyor
 Ekonomi/Turizm Konyaaltı Belediyesi, kendi elektriğini üretiyor


Konyaaltı Belediyesi, saatte 100 kilovat elektrik üretebilen Güneş Enerji Santrali Projesi’yle kendi elektriğini üretiyor.


MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYET’İN 93. YILINA ÖZEL DRAGON KANO YARIŞLARI Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYET’İN 93. YILINA ÖZEL DRAGON KANO YARIŞLARI

Manavgat Belediyesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılı nedeniyle Dragon Kano Festivali düzenleyecek.


EĞİTİMİN KALİTESİNİ YÜKSELTECEK PROTOKOL İMZALANDI Güncel EĞİTİMİN KALİTESİNİ YÜKSELTECEK PROTOKOL İMZALANDI

Akdeniz Üniversitesi ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.


ANTALYA “ULUSLARARASI BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI”NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI ANTALYA “ULUSLARARASI BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI”NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi AKİŞMER TTM girişimiyle düzenlenen Bitki Islahı Proje Pazarı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, Türk Tohumcular Birliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile ilk kez uluslararası olarak 8 Ekim2016 tarihinde gerçekleştirildi.


Akdeniz’de Sinemasal Rüzgarı! Kültür/Sanat Akdeniz’de Sinemasal Rüzgarı!

Kırsalda yaşayan çocukları sinema başta olmak üzere sanatın tüm renkleri ile buluşturan Sinemasal dördüncü yılında #gülümse temasıyla Akdeniz’in çocukları için yola çıktı.


ANTALYA’DA RENGARENK BİR ULUSAL SEÇKİ “RENGAHENK” Kültür/Sanat ANTALYA’DA RENGARENK BİR ULUSAL SEÇKİ “RENGAHENK”

53. Uluslararası Antalya Film Festivali sinemanın her dalında dopdolu bir Ulusal Program hazırladı. Program, “Rengahenk“ seçkisi ile Türkiye sinemasının bütün renklerini yansıtıyor.


Makine Mühendisleri’nden Başkan Sözen’e ziyaret Manavgat Makine Mühendisleri’nden Başkan Sözen’e ziyaret

Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.


Cirque du Soleil’e Haciz Şoku!!!! Güncel Cirque du Soleil’e Haciz Şoku!!!!

Gösteri Sanatlarında dünyanın en ünlü topluluklarından Cirque Du Soleil ’in geçtiğimiz hafta İstanbul gösterilerinde kullandıkları ekipmanları taşıyan 14 adet tırına, ihtiyati tedbir kararı ile gümrük kapısında el kondu.


Mimarinin sergisi ATSO Bahçesi’nde Kültür/Sanat Mimarinin sergisi ATSO Bahçesi’nde

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) EXPO 2016 içerisinde yer alan ATSO Kurumsal Bahçesi’ndeki etkinliklerini sürdürüyor.


BEREKETLİ TOPRAKLARIN ÜRÜNLERİ YÖREX’TE Güncel BEREKETLİ TOPRAKLARIN ÜRÜNLERİ YÖREX’TE

Denizli, Muğla ve Aydın illerinin gelişmesi ve kalkınması için çalışmalarını sürdüren Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), yöresel ürünleriyle Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’te olacak.


ATB BAŞKANI ÇANDIR, BAŞBAKAN’A ANTALYA EKONOMİSİNİ ANLATTI Ekonomi/Turizm ATB BAŞKANI ÇANDIR, BAŞBAKAN’A ANTALYA EKONOMİSİNİ ANLATTI

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, TOBB’un Ankara’da düzenlediği 9. Ticaret ve Sanayi Şurası’nda, Antalya’daki oda ve borsalar adına Antalya ekonomisinin sorun ve beklentilerini dile getirdi.


 Antalyalılar Tatilde Nereye Gidiyor? Ekonomi/Turizm Antalyalılar Tatilde Nereye Gidiyor?


Her ay 300.000’i aşkın uçak bileti satışını gerçekleştiren Enuygun.com, Antalyalıların tatil tercihleri kapsamında hem yurt dışında hem de yurt içinde en çok nerelere gittiklerini ve yolculuklarında hangi gün ve saatleri tercih ettiklerini analiz etti.


Salı Grubu, İlker Çelik’i ağırladı Ekonomi/Turizm Salı Grubu, İlker Çelik’i ağırladı

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu’nun haftalık toplantısı Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’nde (ATİK) gerçekleştirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 6. Bölge Müdürü İlker Çelik’in konuk olarak katıldığı toplantıda, bakanlığın Antalya’ya yaptığı yatırımlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.


SUADIYE HOTEL BIX-CSP SERTİFİKASINI ALDI Güncel SUADIYE HOTEL BIX-CSP SERTİFİKASINI ALDI

Suadiye Hotel, BIX-CSP misafir güvenliği ve hijyen denetim çalışmalarını tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.


“Trafik sigortasında sabit tarifeye geçilmeli” Ekonomi/Turizm “Trafik sigortasında sabit tarifeye geçilmeli”

Sigorta şirketlerinin trafik sigortasında priminde uyguladığı farklı fiyat tarifelerini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Üyesi ve Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Derneği Sigorta Komisyonu Sorumlusu Osman Tüken; “Trafik Sigortası primlerinin yüksekliği konusunda çözüm yolu aslında çok basittir” dedi.


MURATPAŞA’DAN SUNAY AKIN SÖYLEŞİSİ Kültür/Sanat MURATPAŞA’DAN SUNAY AKIN SÖYLEŞİSİ

Muratpaşa Belediyesi, yaz molası verdiği ‘Muratpaşa Söyleşileri’ne Sunay Akın’la yeniden başlıyor.


Kepez’de bir sorun daha tarih oluyor Güncel Kepez’de bir sorun daha tarih oluyor

Kepez Belediyesi, 1996-2001 yılları arasında yatırılan ve bugüne kadar tapuya çevrilemeyen bedelleri geri ödemeye hazırlanıyor. 428 vatandaşa, eski tarihlerde yatırmış oldukları ve güncellenen paralarını geri ödemeyi kapsayan düzenleme meclise geldi.


Başkan Turgay Genç’e Mimarlar Günü kutlama ziyareti Döşemealtı Başkan Turgay Genç’e Mimarlar Günü kutlama ziyareti

5 Ekim Dünya Mimarlar Günü nedeniyle Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’i makamında ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı, başarı dileklerinde bulundular.


Antalya’nın ilk ekolojik kreşinin inşaatına başlandı Döşemealtı Antalya’nın ilk ekolojik kreşinin inşaatına başlandı

Döşemealtı Belediyesi, Türkiye'de örnek Antalya’da ilk olma özelliği taşıyan vizyon projeler arasında gösterilen Ekolojik kreşin temellerini attı.


Döşemealtı’nın Muhtarlarından birlik mesajı Döşemealtı Döşemealtı’nın Muhtarlarından birlik mesajı

Döşemealtı Muhtarlar Derneği’nin yeni yönetimi, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’i makamında ziyaret etti.


VODAFONE TÜRKİYE’NİN YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ Güncel VODAFONE TÜRKİYE’NİN YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Vodafone Telekomünikasyon Anonim Şirketi’nin (A.Ş) yeni yönetim kurulu belirlendi. Vodafone Telekomünikasyon A.Ş’nin son yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’ndaki seçime göre, Vodafone Grubu Afrika, Ortadoğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray, Yönetim Kurulu Başkanı oldu.


Başkan Böcek, Kiev’de Konyaaltı’nı konuştu
 Başkan Böcek, Kiev’de Konyaaltı’nı konuştu


Kiev’in Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Ukraine International Travel Market 2016 Turizm Fuarı’nda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) standı büyük ilgi gördü.


Siz hiç bir köpeğin kalp atışını dinlediniz mi?
 Güncel Siz hiç bir köpeğin kalp atışını dinlediniz mi?


Konyaaltı Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü ekinliği çerçevesinde minik öğrencilere hayvan sevgisini aşılıyor. Köpeklerin kalp atışı dinletilen çocuklar, onlarla asla unutamayacakları bir bağ kuruyor.


SADETTİN SARAN’DAN 
YENİ SPOR KANALI MÜJDESİ
 Spor SADETTİN SARAN’DAN 
YENİ SPOR KANALI MÜJDESİ


Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, yaratıcı endüstrilerin bir araya geldiği, Türkiye'nin ve dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Kristal Elma Festivali 2016’ya konuşmacı olarak katıldı.


EMZİRİRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN Sağlık/Kadın EMZİRİRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Anne sütünün ve emzirmenin hem anne hem de bebek için faydaları saymakla bitmiyor. Bebeğin ilk altı ay ihtiyacı olan protein, yağ, demir, vitamini içeren ideal bir besin kaynağı anne sütü ile karşılanıyor.


Şampiyon Zabıta oldu Spor Şampiyon Zabıta oldu

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl Şehit Ömer Halisdemir anısına düzenlediği Birimlerarası Futbol Turnuvasında Zabıta Daire Başkanlığı şampiyonluğu elde etti.


Büyükşehir'den, 'Hayvanları Koruma Günü' Etkinliği Güncel Büyükşehir'den, 'Hayvanları Koruma Günü' Etkinliği

Büyükşehir Belediyesi Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde çok sayıda öğrenciyi ağırladı.


Bu cadde 3 gün süreyle trafiğe kapatılacak Güncel Bu cadde 3 gün süreyle trafiğe kapatılacak

ASAT’ın yağmur suyu inşaat çalışması nedeniyle Avni Tolunay Caddesi’nin bir bölümü 7 Ekim Cuma gününden itibaren 3 gün süreyle trafiğe kapatılacak.


Büyükşehir’den tahdit müjdesi Güncel Büyükşehir’den tahdit müjdesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), korsan taşımacılığa son vermek amacıyla merkez dışı ilçelerdeki servis araçlarına tahdit getirdi.


Büyükşehir’den 30 bin kişiye aşure ikramı Güncel Büyükşehir’den 30 bin kişiye aşure ikramı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle personeline aşure dağıttı. Büyükşehir ayrıca kent merkezi ve ilçelerinde 30 bin kişiye aşure ikram edecek.


Nürnbergli gazetecilerden örnek dayanışma Güncel Nürnbergli gazetecilerden örnek dayanışma

Kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde Antalya’da bulunan Almanya´nın Nürnberg kenti Gazeteciler Kulübü Üyesi 20 gazeteci, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i makamında ziyaret etti.


ISPARTA’NIN YENİŞAR BADEMLİ BELEDİYESİNDEN SANATA DESTEK Güncel ISPARTA’NIN YENİŞAR BADEMLİ BELEDİYESİNDEN SANATA DESTEK

Yenişarbademli Belediyesinin bu yıl 6. Sını düzenlediği Uluslararası Resim çalıştayı Belediye Başkanı Mustafa Erdem, Kepez Belediye başkan yardımcısı Mustafa Özsoy’un katılımıyla Erdem Beyazıt kültür merkezinde açıldı.


MEMORIAL ANTAYLA KALP CERRAHİSİ EKİBİNE GÜÇLÜ İSİM   Sağlık/Kadın MEMORIAL ANTAYLA KALP CERRAHİSİ EKİBİNE GÜÇLÜ İSİM

Memorial Antalya Hastanesi uzman ve akademisyen kadrolarını güçlendirmeye devam ediyor. Op. Dr. Ahmet Taner Çetintaş, Memorial Antalya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde tam zamanlı hasta kabulüne başladı.


Konforlu ulaşım için minibüsler birleşiyor Güncel Konforlu ulaşım için minibüsler birleşiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Servisçiler Odası’nın düzenlediği toplantıda servisçi esnafı ile bir araya geldi. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ndeki toplantıya ilgi yoğun oldu.


20 milyon poliçe 2,1 milyar TL zarar Ekonomi/Turizm 20 milyon poliçe 2,1 milyar TL zarar

Trafik sigortası primleri düşecek mi düşmeyecek mi? Hükümet primlerin istenen düzeye inmediğini belirtip düşük prim seçeneğinin değerlendirilebileceği yeni bir model üzerinde çalıştıklarını açıkladı.


Aydın Ağaoğlu: Ekonomi/Turizm Aydın Ağaoğlu: "Bankalar yapılandırmaya yanaşmıyor"

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu,, kendilerine başvuran tüketicilere kapıyı gösteren bankaların bu tavrının tüketici ve rekabet hukukuna aykırı olduğunu ileri sürerek tepki gösterdi.


MURATPAŞA TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR Güncel MURATPAŞA TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 14 Ekim’e kadar devam edecek tanıtım günlerinde muhtarlar, sivil toplum örgütleri, iş dünyasının temsilcileri ve siyasetçilerle birlikte Ankara’da olacak. Antalya heyetinin Ankara programı Anıtkabir ziyaretiyle başlayacak.


KADIN GİRİŞİMCİ DESTEKLENECEK Ekonomi/Turizm KADIN GİRİŞİMCİ DESTEKLENECEK

Antalya Ticaret Borsası(ATB), kadınların iş gücüne katılımını sağlamak ve ekonomiye katkısını artırabilmek için “Üreten Kadın Projesi” başlatıyor.


Uyuşturucu operasyonunda 11 şüpheli yakalandı Güncel Uyuşturucu operasyonunda 11 şüpheli yakalandı

Antalya Dahil 7 İlde Yapılan Eş Zamanlı Operasyonda Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan 11 şüpheli Yakalandı


EYLÜL’DE ENFLASYON REKOR KIRARAK DÜŞTÜ Ekonomi/Turizm EYLÜL’DE ENFLASYON REKOR KIRARAK DÜŞTÜ

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV), Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, eylül ayı enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.


LİKYA YOLU ULTRA MARATONU SONA ERDİ Spor LİKYA YOLU ULTRA MARATONU SONA ERDİ

Türkiye’de düzenlenen ilk “Ultra Maraton” olma özelliğine sahip “Likya Yolu Ultra Maratonu” 2 Ekim tarihinde sonra erdi.


SOSYAL POLİTİKA BİRİM BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ Siyaset SOSYAL POLİTİKA BİRİM BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Antalya İl Sosyal Politikalar Başkanlığının, İlçe birim başkanları toplantısı, Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ’in katılımıyla gerçekleşti.


BUDAK: “TÜRKİYE 2017 İÇİN DERHAL HAREKETE GEÇMELİ” Siyaset BUDAK: “TÜRKİYE 2017 İÇİN DERHAL HAREKETE GEÇMELİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP’nin iç ve dış politikadaki hataları nedeniyle turizmde iki yönlü kayıp ortaya çıktığını, fiyatlardaki düşüşe rağmen, yabancı turist sayısında da 8 ayda 8.1 milyonluk kayıp yaşandığını bildirdi.


AIPH TÜRKİYE’Yİ ALTIN MADALYAYLA GURURLANDIRDI Güncel AIPH TÜRKİYE’Yİ ALTIN MADALYAYLA GURURLANDIRDI

Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH)’in 68. Yıllık Kongresi, Süs Bitkileri ve Mamulleri ihracatçıları Birliği’nin evsahipliğinde Antalya’da düzenlendi.


Abdullah Duman: Güncel Abdullah Duman: "Yörüklerden vatan haini çıkmaz"

Antalya Yörükler Derneği Facebook sosyal medya hesabında yer alan habere göre, Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisine tepki göstererek "Yörüklerden vatan haini çıkmaz" diyerek kınama mesajı yayınladı.


ÖZEL ÇOCUKLAR ‘TERS EV’DE Güncel ÖZEL ÇOCUKLAR ‘TERS EV’DE

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın (ZİÇEV) özel çocukları, yataktan mutfak eşyalarına ev eşyalarının ters yüz edildiği Ters Ev’i ziyaret etti.


EMNİYET VE ZABITADAN OKUL BÖLGELERİNDE SIKI DENETİM Aksu EMNİYET VE ZABITADAN OKUL BÖLGELERİNDE SIKI DENETİM

Aksu Belediyesi ve Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü okul civarlarında ve etrafında denetimler yaptı, umuma açık alanlarda yasaya aykırı şekilde faaliyet gösteren işletmeler olup olmadığını kontrol etti.


Öztekin sanayi sitesi esnafıyla buluştu Elmalı Öztekin sanayi sitesi esnafıyla buluştu

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, sanayi sitesi esnafıyla bir araya geldi.


Döşemealtı Kadın Futbol Takımının yıldızları geldi Döşemealtı Döşemealtı Kadın Futbol Takımının yıldızları geldi

Döşemealtı Kadın Futbol takımının yeni transferleri Lady Andrade Rodriquez, Carolina Arial Vidal ile Azerbaycan Milli Takım oyuncusu Aysun Aliyeva seyirci karşısına çıktı.


YÜZÜMÜZ BARIŞA VE KARDEŞLİĞE DOĞRU Güncel YÜZÜMÜZ BARIŞA VE KARDEŞLİĞE DOĞRU

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu’yla birlikte düzenlediği Yöreler Renkler Festivali’nde 7’nci gününde Güneydoğu Anadolu kültürü tanıtıldı.


Enduronun Yıldızı Antalya’da Özel Bir Gösteri Yapacak
 Spor Enduronun Yıldızı Antalya’da Özel Bir Gösteri Yapacak


Dünya motosiklet yarışları takviminin en önemli duraklarından biri olan ve 2010 yılından beri Kemer’de düzenlenen Red Bull Sea to Sky için geri sayım başladı.


NAKİLLİ ÇOCUKLARDAN EXPO 2016 ÇIKARMASI Güncel NAKİLLİ ÇOCUKLARDAN EXPO 2016 ÇIKARMASI

Çiçek ve Çocuk temasıyla kapılarını açan EXPO 2016’nın konuğu olan kemik iliği nakilli çocuklar, kendileri için hazırlanan programla özel bir gün geçirdi.


Antalya Yeditepe Kolejinde Güncel Antalya Yeditepe Kolejinde "Tanışalım-Yarışalım" Spor Şenliği

Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü Okul Öncesi öğrencileri, aileleri ile Geleneksel “Tanışalım-Yarışalım” spor şenliğinde bir araya geldi.


Antalya Yeditepe Kolejinde ‘Türk Dil Bayramı’ Etkinliği Güncel Antalya Yeditepe Kolejinde ‘Türk Dil Bayramı’ Etkinliği

Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü Ortaokulu öğrencileri, Türk Dil Bayramı'nı coşkuyla kutladı.


ALMAN GAZETECİLER ANTALYA Güncel ALMAN GAZETECİLER ANTALYA

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin misafiri olarak Türkiye’de bulunan Alman gazeteciler Konya ve Antalya’da mesleki gezilerini devam ettiriyorlar.


EXPO 2016, öğrenci ve 65 yaş üstüne ücretsiz Güncel EXPO 2016, öğrenci ve 65 yaş üstüne ücretsiz

EXPO 2016 Antalya Ajansı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığındaki 46’ncı yönetim kurulunda, ‘öğrenci ve 65 yaş üstü ziyaretçilerine ücretsiz giriş’ önerisini onayladı.


Ottomania Sergisi Expo 2016’da açıldı Güncel Ottomania Sergisi Expo 2016’da açıldı

Expo 2016 Antalya bir büyük sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Tarihi şekillendiren savaşlar, olaylar ve dünyanın kaderini belirleyen dönüm noktalarının farklı bir bakış açısıyla sergilendiği Ottomania Sergisi büyük ilgi görüyor.


YÖRELER RENKLER’DE İÇ ANADOLU GECESİ Güncel YÖRELER RENKLER’DE İÇ ANADOLU GECESİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renk Festivali’nin İç Anadolu gecesinde “Muratpaşamız’da temel misyonumuz, ‘Şüphesiz ki, Antalya dünyanın en güzel yeridir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü sürdürebilmektir” dedi.


KEMİAD’DAN VELES DERNEĞİ’NE ZİYARET Kemer KEMİAD’DAN VELES DERNEĞİ’NE ZİYARET

Kemer’in iki aktif SİAD’ı bir araya geldi. KEMİAD (Kemer Turizmcileri ve İş Adamları Derneği), Kemer VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek karşılıklı yapacakları projeler hakkında görüş alış verişinde bulundular.


Başkan Böcek, öğrencilerle kucaklaştı... Güncel Başkan Böcek, öğrencilerle kucaklaştı...

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gürsu ve Uncalı Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevleri’nde yeni eğitim yılına merhaba diyen öğrenci ve öğretmenleri ziyaret etti.


AÜ’NDEN TÜRKİYE’DE İLK KEZ “ULUSLARARASI BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI” Ekonomi/Turizm AÜ’NDEN TÜRKİYE’DE İLK KEZ “ULUSLARARASI BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI”

TÜBİTAK desteği alarak dördüncü faaliyet yılına giren Teknoloji Transfer Ofisi ile Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi, “Uluslararası Bitki Islahı Proje Pazarı” ile ulusal ve uluslararası arenada bir ilke imza atıyor.


HARİKA KANATLAR ÖZDİLEKPARK ANTALYA’DA Sağlık/Kadın HARİKA KANATLAR ÖZDİLEKPARK ANTALYA’DA

ÖzdilekPark Antalya Alışveriş Merkezi her hafta müşterilerine renkli ve bir o kadar eğlenceli, keyifli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali Başlıyor! Kültür/Sanat Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali Başlıyor!

Kırsalda yaşayan çocukları sinema başta olmak üzere sanatın tüm renkleri ile buluşturan Sinemasal dördüncü yılında #gülümse temasıyla Akdeniz’in çocukları için yola çıkıyor.


AKMEK’de yaz dolu dolu geçti Güncel AKMEK’de yaz dolu dolu geçti

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK), bu yaz sezonunda 30 grupta 782 kişiye kurs verdi.


Kral Kobra Kaydırağı tasarım ödülü aldı Güncel Kral Kobra Kaydırağı tasarım ödülü aldı

Barselona’da düzenlenen Iaapa Show Fuarı’nda büyük ödül Crystal WaterWorld’a (Su Dünyası) geldi


ULUSLARARASI MANAVGAT TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLADI Manavgat ULUSLARARASI MANAVGAT TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLADI

Manavgat Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile ikicisi düzenlenen ''Barış'' temalı “Uluslararası Manavgat Taş Heykel Sempozyumu” başladı.


“Her Dönem Damat Ferit’ler Olacaksa, Mustafa Kemal’ler de Tükenmeyecektir” Siyaset “Her Dönem Damat Ferit’ler Olacaksa, Mustafa Kemal’ler de Tükenmeyecektir”

Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Cumhurbaşkanının Lozan çıkışına AKP’nin Ege Denizindeki politikası üzerinden yüklenerek “Ege’deki Türk Adalarının İşgaline de Lozan’da masaya oturanlar mı izin verdi?” diyerek yanıt verdi.


AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI’NDA ÖNCÜ Güncel AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI’NDA ÖNCÜ

Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı kapsamında desteklenmesi uygun bulunan projelerin sözleşmelerinin imzalanması için 28 Eylül 2016 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nda tören düzenlendi.


ASFALT İŞÇİLERİNE TEŞEKKÜR YEMEĞİ Güncel ASFALT İŞÇİLERİNE TEŞEKKÜR YEMEĞİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaptıkları her hizmetin sahibinin Muratpaşalılar olduğunu belirterek, “Bütçemiz hepimizin ortak kumbarasıdır. Onun için insanlarımızın hayatını daha yüksek standarda ulaştırmak için çalışıyoruz. Bundan onur ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.


Türkiye’nin En İtibarlı Otel Zinciri Rixos Hotels! Ekonomi/Turizm Türkiye’nin En İtibarlı Otel Zinciri Rixos Hotels!

Rixos Hotels, Türkiye İtibar Akademisi tarafından 5’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nın sonuçlarına göre Türkiye’nin en itibarlı otel zinciri oldu.


 OĞLAN BİZİM KIZ BİZİM 14 EKİM'DE VİZYONA GİRİYOR Kültür/Sanat OĞLAN BİZİM KIZ BİZİM 14 EKİM'DE VİZYONA GİRİYOR

Başrollerini Aras Aydın ve Melis Babadağ’ın oynadığı, Semra Dündar’ın yönetmen ve senaristliğini yaptığı, rengarenk bir aşk hikayesini anlatan romantik komedi filmi “Oğlan bizim kız bizim” 14 Ekim’de vizyona giriyor.


İtfaiyeye yeni araçlar geliyor Güncel İtfaiyeye yeni araçlar geliyor

İtfaiyecileri kabul eden Başkan Türel, “Yeni itfaiye araçlarıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yeni, çağdaş, son teknoloji araçlarla yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.


Denizi kirleten gemiye 96 bin lira ceza kesildi Güncel Denizi kirleten gemiye 96 bin lira ceza kesildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, deniz kirliliğine neden olan bir gemiye 96 bin 559 TL para cezası uyguladı.


Nekropol alanı çelik ağla örülüyor Güncel Nekropol alanı çelik ağla örülüyor

Büyükşehir Belediyesi'nin kent merkezini turistik cazibe merkezi haline getirecek Doğu Garajı Nekropol Alanı projesinde, tarihi mezarlık alanını dış etkenlerden koruyacak üst yapının taşıyıcı ayakların monte işlemlerinde sona yaklaşıldı.


BÜYÜKŞEHİR MANAVGAT’TA HIZ KESMİYOR Manavgat BÜYÜKŞEHİR MANAVGAT’TA HIZ KESMİYOR

Büyükşehir Belediyesi Manavgat’ın merkezine ve 106 mahallesine hizmet götürmeye hız kesmeden devam ediyor.


Finike’ye modern çocuk ve gençlik evi Finike Finike’ye modern çocuk ve gençlik evi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in geçtiğimiz yıl ziyareti sırasında Finikelilere sözünü verdiği ve projesi tamamlanan öğrenci yurdunun ihalesi 6 Ekim’de gerçekleşecek.


BYEGM ve YEŞİLAY İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI Güncel BYEGM ve YEŞİLAY İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında “Bağımlılıklara Karşı Yerel Medya Kapasite Geliştirme Projesi” temelinde işbirliği protokolü imzalandı.


Renault'dan Paris'te iki dünya prömiyeri: Yeni Megane Sedan ve Konsept Trezor Otomotiv Renault'dan Paris'te iki dünya prömiyeri: Yeni Megane Sedan ve Konsept Trezor

Renault, Paris’te C-segmentindeki yeni model atağının son ürünü Yeni Megane Sedan’ın dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.


Antalya Devlet Tiyatrosu sezonu “İBİŞ’İN RÜYASI” ile açıyor… Kültür/Sanat Antalya Devlet Tiyatrosu sezonu “İBİŞ’İN RÜYASI” ile açıyor…

Antalya Devlet Tiyatrosu 2016-2017 tiyatro sezonunu Tarık BUĞRA’nın yazdığı, rejisörlüğünü Sabri ÖZMENER’in yaptığı 2 perdelik müzikli oyun ile açıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...