Pazar, 18 Ağustos 2019
İtalyan Moto Guzzi, V7 Efsanesini Yeniledi! Otomotiv İtalyan Moto Guzzi, V7 Efsanesini Yeniledi!

Piaggio Grup çatısı altında geçtiğimiz yıl 90’ıncı yaşını kutlayan İtalyan Moto Guzzi efsanevi V7 modelini yeniledi. 60’lı ve 70’li yıllara damgasını vurarak Avrupa’da motosikleti özgürlüğün bir simgesi haline getiren V7, yepyeni motoru ve elden geçen tasarımı ile Moto Guzzi tarafından şimdiye kadar üretilen en iyi V7 olarak gün ışığına çıkıyor.


Kepez Üstad’ı andı Kültür/Sanat Kepez Üstad’ı andı

Kepez Belediyesi, ölümünün 29. yılında, bir ekol ve dava adamı olan Necip Fazıl Kısakürek’i, Aykut Kuşkaya’nın, “Bestelenmiş şarkılarıyla Üstad” adlı konseri ve şiir dinletisiyle andı. Başkan Tütüncü anma gecesinde “Sakarya Türküsü”’nü seslendirdi.


Antalya Koleji Türkiye birincisi Spor Antalya Koleji Türkiye birincisi

14- 16 Mayıs 2012 tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenen Okullar arası Yıldızlar Yüzme Şampiyonası Antalya Koleji Kız ve Erkek Yüzme Takımı Türkiye birincisi oldu.


“Daha Adil ve Eşit Bir Dünya İçin Yanımda Ol” Siyaset “Daha Adil ve Eşit Bir Dünya İçin Yanımda Ol”

AK Parti Antalya Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyesi Gökçen Özdoğan Enç, Balıkesir’de gerçekleştirilen “Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlamaya Yönelik Ortamın Desteklenmesi Ortak Programı” toplantısına katıldı.


Antalya Koleji Yıldız Kız ve Erkek Yüzme Takımı Türkiye birincisi Spor Antalya Koleji Yıldız Kız ve Erkek Yüzme Takımı Türkiye birincisi

Gençlik Spor Bakanlığı Okul Sporları Federasyonu tarafından Marmaris’te düzenlenen okullar arası Yıldızlar Yüzme Şampiyonası’nda, Antalya Koleji Yıldız Kız ve Erkek Yüzme Takımı Türkiye birincisi oldu.


Sarısu Mahallesi sakinlerinden Büyükşehir’e ulaşım teşekkürü Güncel Sarısu Mahallesi sakinlerinden Büyükşehir’e ulaşım teşekkürü

Konyaltı Sarısu Mahallesi Muhtarı Ali Budak ve mahalle sakinleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Mahallemizin en uç noktasına kadar düzenli olarak şehir içi ulaşım seferleri yapılıyor. Ulaşım sisteminde ilk günlerdeki aksaklıklar artık geride kaldı” dedi.


Emekli Meclisinde Bilinçli Tüketici Eğitimi Güncel Emekli Meclisinde Bilinçli Tüketici Eğitimi

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM) ile Tüketici Başvuru Merkezinin (TBM) birlikte organize ettiği “Bilinçli Tüketici Eğitimi” etkinliklerine Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisinde verilen eğitimle devam edildi.


Genç mimarlar Nashira'da buluştu Manavgat Genç mimarlar Nashira'da buluştu

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, genç mimarları bir araya getirmek, mimarlıkla ilgili her türlü konuda genç fikirlerden yararlanmak ve en önemlisi genç mimarların üniversiteden sonraki eğitimlerine katkıda bulunmak amacı ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek “Genç Mimarlar Buluşması” etkinliğini düzenledi.


Ak Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı YÖRSİAD’ı ziyaret etti Siyaset Ak Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı YÖRSİAD’ı ziyaret etti

Ak Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Osman Ali Eciş ve Yönetim Kurulu Üyeleri YÖRSİAD’ı ziyaret ettiler.


Siyaset "Belediyelerde İç Kontrol Sistemi Kurulması" semineri

Akdeniz Belediyeler Birliği, Belediyelerde İç Kontrol Sisteminin Kurulmasıyla ilgili eğitim semineri düzeldi


Miniklerin büyük bayramı Güncel Miniklerin büyük bayramı

İbrahim Doğaner İlköğretim Okulu 1-C ve 1- D sınıfı öğrencileri ortaklaşa düzenledikleri “Okuma Bayramı” etkinliklerini, kalabalık bir misafir topluluğu önünde alkışlar altında gerçekleştirdiler.


ÇAĞSİAD üyeleri devlet destekleri hakkında bilgilendi Siyaset ÇAĞSİAD üyeleri devlet destekleri hakkında bilgilendi

Eren Ege Stratejik Ar-Ge Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Arslantaş ve KOSGEB Antalya İl Müdürü Akgün, ÇAĞSİAD üyelerini destekler hakkında bilgilendirdi.


İSTEK'liler, başarılarını Titanic’te kutladı Güncel İSTEK'liler, başarılarını Titanic’te kutladı

Büyük başarılara imza atarak eğitimde önemli bir marka haline gelen İSTEK Antalya Yeditepe Koleji, yönetim kurulu, idareciler, öğretmenler ve eşlerinin katılımıyla, Performans Takip Sınavı’nda elde ettikleri başarılarını, TitanicDeLuxeBeach&ResortHotel'de coşkuyla kutladı.


Tütüncü seraları gezdi Güncel Tütüncü seraları gezdi

Her fırsatta esnafı ziyaret eden, iş adamlarıyla bir araya gelerek Kepez’i konuşan Başkan Hakan Tütüncü, son olarak tarım sektöründe hizmet veren Yüksel Tohumculuk’u ziyaret etti.


Emek’e tam hizmet Güncel Emek’e tam hizmet

Başkan Hakan Tütüncü, yeni park, semt pazarı, kaldırım, muhtarlık hizmet binası, kat mağduriyetinin çözümü gibi yatırımlarla Emek Mahallesi’ni ilçenin en güzel yerleşim yerlerinden biri haline getirdiklerini söyledi.


Gürkut Acar, CHP Muratpaşa’da Siyaset Gürkut Acar, CHP Muratpaşa’da

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Gürkut Acar CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığını ziyaret etti


ADDK 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı Kaya Tırmanış Şenliği Güncel ADDK 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı Kaya Tırmanış Şenliği

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün bu yıl 2. sini düzenlediği Kaya Tırmanış Şenliği 18-19-20 Mayıs günlerinde Olimpos’da yapıldı.


CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal doğu ilçelerine de çıkarma yaptı Manavgat CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal doğu ilçelerine de çıkarma yaptı

Cumartesi yapılacak İl Kongresi öncesi ziyaretlerini sürdüren CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal; Gazipaşa, Alanya, Manavgat ve Serik’te partililerle buluştu, sıcak mesajlar verdi.


Efe Ailesi’nin acı günü Güncel Efe Ailesi’nin acı günü

Almanya’nın Berlin kentinde yaşayan Emekli işadamı Hasan Efe, 73 yaşında Hak’ka yürüdü.


Otokros sezonu Antalya’da açıldı Spor Otokros sezonu Antalya’da açıldı

6 Ayaktan oluşan Türkiye Otokros Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Akdeniz Üniversitesi içerisinde bulunan yarış pistinde düzenlendi.


Çocuğunuza ilk müdahaleyi siz yapın Sağlık/Kadın Çocuğunuza ilk müdahaleyi siz yapın

Her anne ve babanın en korkulu rüyası çocuğunun hastalanması ya da acil sağlık sorunlarının oluşmasıdır. Tüm dünyada hastanelerin en yoğun çalışan birimlerinden biri de çocuk acil üniteleridir. Çocuklarda acil durumları önlemek için bazı basit tedbirler çok etkili olabilir.


Cildinizi yaz boyu koruyun Sağlık/Kadın Cildinizi yaz boyu koruyun

Yaz mevsimi cildimizin yüksek sıcaklık ve güçlü güneş ışınlarına maruz kaldığı, ter ve nem ile mücadele ettiği bir dönemdir. Bununla birlikte gelen sık banyo yapma gerekliliği, deniz ve havuz kullanımı deriyi direkt etkilediğinden cilt sağlığı ve cilt bakımına daha çok özen gösterilmelidir


Katarakt ve tedavisi Sağlık/Kadın Katarakt ve tedavisi

Katarakt genellikle ileri yaşta ortaya çıksa da, hemen her yaş grubunu etkisi altına alabiliyor.Özellikle renkleri zor ve soluk algılama Katarakt’ın en büyük belirtisidir.


Tütüncü bahar şenliklerinde Güncel Tütüncü bahar şenliklerinde

Antalya’da bulunan hemşehri derneklerinin, hafta sonu Düzlerçamı ve Kent Ormanı’nda düzenlediği bahar şenliklerine katılan Başkan Tütüncü, vatandaşlar tarafından büyük bir sevgi ve coşkuyla karşılandı.


Muratpaşa’nın 5 Yıldızı Milli Takımda Spor Muratpaşa’nın 5 Yıldızı Milli Takımda

Hollanda 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası öncesi Antalya’da yapılacak Uluslararası Dörtlü Turnuva için Muratpaşa Belediyespor’lu 5 hentbolcü A Milli Takım’a davet edildi.


2-B arazileri masaya yatırılacak Güncel 2-B arazileri masaya yatırılacak

Büyükşehir Belediyesi, 2-B arazisi konusunda son dönemdeki gelişmeler hakkında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla konferans düzenleyecek. Orman Yüksek Mühendisi Özcan Çeltik, halka gelişmeleri anlatacak.


Club Nena'da çevre dersi Manavgat Club Nena'da çevre dersi

Antalya Manavgat Kızılağaç Bölgesinde bulunan Club Nena, personelini çevre konusunda eğitiyor. Çevreye olan yatırımları ile dikkat çeken otelin Çevre Danışmanlığını yapan Çevrekent Firması tarafından personele eğitim verildi.


Antalya’da 19 Mayıs’a coşkulu kutlama Güncel Antalya’da 19 Mayıs’a coşkulu kutlama

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ‘19 Mayıs’ta Antalya El Ele Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği “Atatürk’ü Anıyor ve Anlıyoruz” yürüyüşünde onbinlerce Antalyalı yağmura aldırmadan ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.


Kıbrıs’ın Hikayesi Cannes’da anlatılıyor Kıbrıs’ın Hikayesi Cannes’da anlatılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi’nin hazırladığı “Kod Adı Venüs” filmi Cannes Film Festivali’nde gösterime kabul edildi. Filmde, 1955-1974 yılları arasında Kıbrıs’ta yaşanan olayları konu alıyor


Yeniköy İ. Ö de Origami kağıt katlama sanatı sergisi Döşemealtı Yeniköy İ. Ö de Origami kağıt katlama sanatı sergisi

Döşemealtı Yeniköy ilköğretim okulu Japonların dünyaya yaydığı kağıt katlama sanatı olan ‘Origami’ sergisi açıldı. Sergi açılışını Kaymakam Mehmet Baygül, Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Tuncer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar gerçekleştirdi


Öğrencilerin piknik keyfi Güncel Öğrencilerin piknik keyfi

Güvenlik İlköğretim Okulu 1-A Öğrencileri Öğretmenleri ve anneleri ile birlikte piknikte buluştu.


Vodafone Freezonelu gençler, Antalya'da Athena ile coştu  Kültür/Sanat Vodafone Freezonelu gençler, Antalya'da Athena ile coştu

Vodafone FreeZone Festivalleri, Denizli, İzmir, Kayseri, Çanakkale ve Ankara’dan sonra Antalya’da tüm hızıyla devam etti!


MHP’den İnşaat Mühendisleri Odası’na ziyaret Güncel MHP’den İnşaat Mühendisleri Odası’na ziyaret

Ziyarette, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Cem Oğuz, Yönetim kurulu Sekreter Üyesi Haluk Selçuk, Sayman Üye Özgür Ata, Yönetim Kurulu üyeleri Rıza Aslanbay, Onur Günaydın, Adil Özen, Birkan Çakır ve Özer Gencay hazır bulundular.


Sağlık-Sen Antalya’dan davullu zurnalı protesto Güncel Sağlık-Sen Antalya’dan davullu zurnalı protesto

Memur-Sen, Kamu İşveren Kurulu'nun 2012 için yüzde 3+3 ve 2013 yılı için yüzde 2+3'lük zam teklifini ülke genelinde gerçekleştirdiği eylemlerle protesto etti. Antalya’daki eylem ise Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldı.


Dostluk maçının galibi Antalya Ampute Takımı Spor Dostluk maçının galibi Antalya Ampute Takımı

JCI Antalya ve Antalya Ampüte Futbol Takımı arasında, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı anısına bu yıl ikincisi gerçekleşen dostluk maçının galibi Antalya Engelliler Spor Kulübü Ampüte Futbol Takımı oldu.


Acar, öğretmenlere 4+4+4 soruşturmasını sordu Acar, öğretmenlere 4+4+4 soruşturmasını sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, öğretmenler hakkında 4+4+4 düzenlemesine karşı eylemleri nedeniyle açılan soruşturmaları TBMM’ye taşıdı. Acar, “Öğretmenlerin kendilerini ilgilendiren düzenlemelerle ilgili düşünce ve tepkilerini ifade etmeleri yasal hakları değil midir?” diye sordu.


İstek'in Alman konukları Güncel İstek'in Alman konukları

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri, farklı kültürleri tanımak, dil becerilerini geliştirmek ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Solingen şehrinden gelen 8 öğrenci ve öğretmenleri, okullarında misafir etti.


Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi görsel sanat günleri başladı Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi görsel sanat günleri başladı

Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi 1.Görsel Sanat Günleri başladı. Etkinliğe Kaymakam Mehmet Baygül, Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Tuncer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar ilçe okul müdürleri ve öğretmenler katıldı


Kemer, Altın Nar Yağlı Güreşleri’ne hazırlanıyor Kemer Kemer, Altın Nar Yağlı Güreşleri’ne hazırlanıyor

Kemer, ata sporumuz olan yağlı güreşlerin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla 26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde 9.Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşlerine hazırlanıyor.


Mühendisler dev akvaryum inşaatını inceledi Güncel Mühendisler dev akvaryum inşaatını inceledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Kasım 2011 tarihinde temeli atılan Antalya Akvaryum Şantiyesine; İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, Mesleki Denetim ve Proje Kriterleri Komisyonu ile Genç İnşaat Mühendisleri Komisyonu üyelerine teknik gezi gerçekleştirdi.


Ak kadınlardan piknikçilere ziyaret Güncel Ak kadınlardan piknikçilere ziyaret

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nezihe Tezcan Yoldan ve yönetimi, Kent Ormanı piknik alanında vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti.


Ulus’a yeni muhtarlık binası ve bilgi evi Güncel Ulus’a yeni muhtarlık binası ve bilgi evi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ulus Mahallesi’nde yenileme çalışması devam eden Sadettin Küçük Parkı içine yeni muhtarlık binası ve “bilgi evi” yapılacağını söyledi.


Basınçlı yıkama aracı her yeri pırıl pırıl yapıyor Güncel Basınçlı yıkama aracı her yeri pırıl pırıl yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü makine ve araç parkı güçlendirildi. Alınan basınçlı yıkama aracıyla yaya geçitleri, trafik levhaları ve trafik sinyalizasyon ışıkları temizleniyor.


Çetinler Camii temeli atıldı Döşemealtı Çetinler Camii temeli atıldı

Döşemealtı Yeniköy Mahallesinde arsasını müftülüğe cami için bağışlayan Ayşe Çetin (80) cami inşatının 1.katı’nın da yapımını üstlendi. Düzenlenen törende Çetinler Camii inşaatının temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende Belediye Başkanı Nurettin Tursun Merkez Camii müjdesini de verdi


Medyatik diyetlerden uzak durun Sağlık/Kadın Medyatik diyetlerden uzak durun

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Sağlıklı Kilo Sağlıklı Hayat” konulu bilgilendirme toplantısında konuşan Diyetisyen Fatma Altıntaş, dengeli beslenmenin önemine dikkat çekti. Altıntaş, katılımcılara medyatik diyetlerden uzak durmalarını önerdi.


“Devlet, millet ile aynı yöne bakmalı” Siyaset “Devlet, millet ile aynı yöne bakmalı”

AK Parti Antalya AR-GE Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’nde ders veren AK Parti MKYK üyesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, gerçek demokrasinin devlet ile milletin aynı yöne bakmasıyla sağlanabildiğini söyledi.


Kesk 23 Mayıs'taki Büyük Greve Hazırlanıyor Güncel Kesk 23 Mayıs'taki Büyük Greve Hazırlanıyor

KESK Antalya Şubeler Platformu üyeleri, hükümetin 3+3 lük zam teklifini prostesto etmek amacıyla Antalya Güllük Caddesinde bulunan PTT Başmüdürlüğü önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptılar.


İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’ne “Temiz Havuz Sertifikası” Güncel İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’ne “Temiz Havuz Sertifikası”

2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında hizmete giren İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’ne, geçtiğimiz günlerde, Kemer Martı Myra Otel’de düzenlenen törenle “Temiz Havuz Sertifikası” verildi.


Büyük Sürüş 2012 Faruk Ülker Rotası Güncel Büyük Sürüş 2012 Faruk Ülker Rotası

Türkiye genelinde 18 ilde teşkilatlanan, sosyal etkinlikleri ve toplumsal faaliyetleriyle dikkat çeken TürkChopper Motosiklet Kulübü, 5’inci kuruluş yıldönümünde “Büyük Sürüş 2012 Faruk Ülker Rotası” adı altında farklı illerden toplanarak yol alacak.


Başkan Sözen, 5 ülkenin eğitimcilerini ağırladı Manavgat Başkan Sözen, 5 ülkenin eğitimcilerini ağırladı

AB desteğiyle yürütülen “21. Yüzyılda Yenilikçi Avrupa Okulları” projesi kapsamında Başarı Koleji’nin davetlisi olarak Avusturya, Hollanda, Polonya, Yunanistan ve Portekiz’den gelen eğitimciler, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.


“Onların davalarını ilke, emanetlerini namus bilmek gerekir” Siyaset “Onların davalarını ilke, emanetlerini namus bilmek gerekir”

CHP Kepez Gençlik Kolları Başkan Adayı Önder Kayhan, kalabalık bir genç grubuyla adaylığını açıkladı.


Antalya Giresunlular Derneği kültürel çalışmalarını sürdürüyor Güncel Antalya Giresunlular Derneği kültürel çalışmalarını sürdürüyor

Antalya'da bulunan Giresunluları biraraya getiren ve yöresel kültürlerini Antalyalılarla paylaşmayı amaçlayan dernek çeşitli etkinliklerinin içerisine tiyatroyu da ekledi.


Ülsere karşı önleminizi alın Sağlık/Kadın Ülsere karşı önleminizi alın

Günümüzde stres ve sağlıksız beslenme nedeniyle birçok kişi mide rahatsızlıklarından şikayet ediyor. Son zamanlarda ülser hastalarında da artış yaşandığını belirten Medline Aydın Hastanesi’nden Dr. Ziya Öztürk, mide ülserinin belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler veriyor…


CHP’li Acar üç ilçenin turizm projelerini sordu Siyaset CHP’li Acar üç ilçenin turizm projelerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gazipaşa, Akseki ve İbradı’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik çalışmaları TBMM gündemine taşıdı.


İşte 49. Altın Portakal’ın afişi Kültür/Sanat İşte 49. Altın Portakal’ın afişi

Antalya Büyükşehir Belediyesi&Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 6-12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali için yapılan afiş yarışmasında ödül alan afişler belli oldu.


Büyükşehir Belediye, Türkiye Şampiyonası’nda ilk 8’de Spor Büyükşehir Belediye, Türkiye Şampiyonası’nda ilk 8’de

Gaziantep’te 16 takımın mücadele ettiği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda ter döken Antalya Büyükşehir Belediye ilk 8 takım arasına girerek,çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi.Bandırma Kırmızı,Genç Telekom ve Anıttepe Yücettepe takımlarının içinde yer aldığı D Grubu’nda mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediye önemli bir başarı yakaladı.


Tütüncü’den Necip Nugay’a 35. yıl jesti Kültür/Sanat Tütüncü’den Necip Nugay’a 35. yıl jesti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın “altın sesli çocuğu” olarak ün kazanan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Necip Nugay’ı, sanat hayatının 35. yıl dönümü kutlamasında yalnız bırakmadı. Tütüncü, sanatçıya plaket takdim ederek başarılarının devamını diledi.


Burhanettin Onat Caddesi yepyeni asfaltıyla trafiğe açıldı Güncel Burhanettin Onat Caddesi yepyeni asfaltıyla trafiğe açıldı

Büyükşehir Belediyesi, Burhanettin Onat Caddesi’ni, asfalt çalışmalarını tamamlayarak trafiğe açtı. Caddenin yenilenen asfaltı büyük beğeni topladı.


Antalya Konyalılar Derneğinden El İşi Göz Nuru Sergisi Güncel Antalya Konyalılar Derneğinden El İşi Göz Nuru Sergisi

Antalya Konyalılar Derneği ve Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezinin iş birliği ile düzenlenen el işi göz nuru yıl sonu sergisi Antalya Konyalılar Derneğinde düzenlenen törenle açıldı.


Organizasyon ve etkinliklerin merkezi: Olympos Teleferik Kemer Organizasyon ve etkinliklerin merkezi: Olympos Teleferik

Birçok şirket, dernek ve okul; organizasyonlarını 2365 mt.de gerçekleştirerek zirveden mesaj veriyor.


SGK Müdüründen Başkan Sözen’e ziyaret Manavgat SGK Müdüründen Başkan Sözen’e ziyaret

14-20 Mayıs tarihleri arasındaki Sosyal Güvenlik Haftası tüm yurtta olduğu gibi Manavgat’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.


Ahıskalı işadamlarından ATSO ve YÖRSİAD’a ziyaret Güncel Ahıskalı işadamlarından ATSO ve YÖRSİAD’a ziyaret

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları ) misafirliğinde Dünya Ahıska Türkleri Birliği’nin ( DATÜB ) düzenlediği ve ABD, Azerbaycan¸ Rusya Federasyonu, Kazakistan, Özbekistan,Ukrayna ve Gürcistan’dan gelen 70’e yakın İş adamı ile Türkiyeli İş Adamlarını bir araya getirmeyi amaçlayan “İş Adamları Çalıştayı ” Antalya’da sona erdi.


Acar Savcılık Basın Bürosu'nu takibe aldı Siyaset Acar Savcılık Basın Bürosu'nu takibe aldı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Basın ve Bilişim Bürosu’nun uygulamaları ile düzenli yayınlanan dergilere kamu ilanı verilmesi konusunu iki ayrı önerge ile TBMM gündemine taşıdı.


Yukarı Karaman Perge İ.Ö’de Kermes coşkusu Döşemealtı Yukarı Karaman Perge İ.Ö’de Kermes coşkusu

Döşemealtı Yukarı Karaman Perge Rotary İ.Ö’de hafta sonu düzenlenen kermese Belediye Başkanı Nurettin Tursun’da katıldı. Vatandaşlar Başkan Tursun’a büyük bir ilgi gösterirken okul müdürlüğü Tursun’a eğitime olan katkı ve destekleri anısına plaket takdim etti


4+4+4 Zorunlu Eğitim Yasası Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Güncel 4+4+4 Zorunlu Eğitim Yasası Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Nuri Gülay, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Ömer Sarı, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube müdürleri ile 19 İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bölüm şeflerinin katıldığı; Kamuoyunda “4+4+4 Eğitim Yasası” olarak bilinen; 11.04.2012 Tarih ve 6287 Sayılı ''İlköğretim ve Eğitim Kanunu”’ hakkında bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.


BAKA Yönetim Kurulu, Tokyo Büyükelçiği ile JATA’da BAKA Yönetim Kurulu, Tokyo Büyükelçiği ile JATA’da

Burdur Valisi Süleyman Tapsız ile Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın önderliğinde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Yönetim Kurulu, Tokyo’daki çalışma ziyaretlerini toplantılarla sürdürdü.


MHP ilçe başkanları toplantısı Kemer’de yapıldı Kemer MHP ilçe başkanları toplantısı Kemer’de yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı’nın aylık düzenlediği ilçe başkanları toplantısının ikincisi Kemer Türkiz Otel’ de yapıldı.


Pasta Süsleyerek Yarıştılar Güncel Pasta Süsleyerek Yarıştılar

Deepo Outlet, 13 Mayıs anneler gününde Akdeniz Pastacılar ve Aşçılar derneğiyle ortaklaşa yürüttüğü “Anne ve çocukların pasta süsleme yarışmasına ev sahipliği yaptı.


Şehit annesine yılın annesi ödülü Manavgat Şehit annesine yılın annesi ödülü

Manavgat Belediyesi tarafından Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi kırsalında teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’ın annesi Gülderen Şarlak’ı yılın annesi seçti.


Dev Kamyonlar Nefes Kesti Dev Kamyonlar Nefes Kesti

Türkiye’de ilk kez düzenlenen FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası sezon açılış yarışı Istanbul Truck Racing by Renault Trucks; nefes kesen mücadelelere sahne oldu.


ANSAN’da şiir ve imge konuşuldu Kültür/Sanat ANSAN’da şiir ve imge konuşuldu

Ansan(Antalya Sanatçılar Derneği) salonunda 12 Mayıs 2012 Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinliğin konuşmacıları; Hasan Varol, Gazanfer Eryüksel ve Yunus Koray’dı.


Kent Ormanı haftanın her günü dolup taşıyor Güncel Kent Ormanı haftanın her günü dolup taşıyor

23 okuldan yaklaşık 5 bin öğrenci, öğretmen ve veli, Kent Ormanı’nda panayır havasında piknik yapıp, oyunlar oynayıp eğlendiler. Bu güzel ortamda piknik yapan okulları ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, öğrenciler ve velilerden büyük ilgi gördü.


ANŞOYAD, Prof. Dr. Çetin Yetkin'i ağırladı Güncel ANŞOYAD, Prof. Dr. Çetin Yetkin'i ağırladı

10 yıldan bu yana her perşembe konusunda uzman kişilere konferans vermesini sağlayan ANŞOYAD Derneğinin son konuğu Prof.Dr. Çetin Yetkin oldu. Ünlü billim adamı 100 den fazla dernek üyesine siyasal, kültürel, eğitim ve ulusal gelişme üzerine fikirlerini paylaştı.


GEDOSK Çocuk Kulübü Üyesi, Minik Dağcılar Bahar Yürüyüşünde... Spor GEDOSK Çocuk Kulübü Üyesi, Minik Dağcılar Bahar Yürüyüşünde...

GEDOSK Çocuk Kulübü üyesi, 30 minik dağcı adayı öğrenci Denizli köyü civarında bulunan kapaklı çayırı ve çevresindeki ormanlık arazide dört saat yürüdü.


HAS Parti Antalya İl Teşkilatı Sakatlar Haftası Mesajı Siyaset HAS Parti Antalya İl Teşkilatı Sakatlar Haftası Mesajı

HAS Parti Antalya İl Başkanı Ulaş GÖKTAŞ ve İl Yönetim Kurulu Antalya’da sakatlar haftası nedeniyle düzenlenen törene katıldı.


Engel Tanımayan Çocuklar İşokulu kermesi Güncel Engel Tanımayan Çocuklar İşokulu kermesi

Engel Tanımayan Çocuklar İş Okulu, 12 Mayıs 2012 Cumartesi günü bir kermes düzenliyor.


Güncel "SMS'le tabip odası yönetmeye son"

13 Mayıs 2012 pazar günü yapılacak oda seçimleri öncesi açıklamalarda bulunan Dr.Metehan Akbulut, Antalya Tabip Odası’nda değişimin artık zorunlu olduğunu söyledi.


Döşemealtı Meclisi toplandı Döşemealtı Döşemealtı Meclisi toplandı

Döşemealtı Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Nurettin Tursun Başkanlığında toplanan meclis üyeleri her yıl geleneksel olarak düzenlenen Nar Festivali’nin tekrarı için oy birliği ile karar aldı. Festival 28-30 Eylül tarihleri arasında 9’ncusu yapılacak


Antalya Üniversitesi’ne destek  ziyaretleri sürüyor Güncel Antalya Üniversitesi’ne destek ziyaretleri sürüyor

AKEV tarafından kuruluş çalışmaları sürdürülen Antalya Üniversitesi her geçen gün çalışmalarını hızlandırıyor. Bu çalışmalar şehrimizin ileri gelenleri ve il dışından gelen ziyaretçilerin verdiği destekle moral buluyor.


BİRMOT Antalya Jeep Servisi açıldı Otomotiv BİRMOT Antalya Jeep Servisi açıldı

Türkiye’nin lider otomotiv perakendecilerinden Birmot, Antalya şubesinde Jeep, Chrysler ve Dodge servis hizmetine başladı.


Muratpaşa Kent Meydanı’nda senfoni keyfi Kültür/Sanat Muratpaşa Kent Meydanı’nda senfoni keyfi

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bahar Konserleri dizisinin üçüncüsünü 11 Mayıs 2012 Cuma akşamı saat 20:00’de Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda halka açık olarak sunacak.


Antalya’da Muhteşem Şölen Güncel Antalya’da Muhteşem Şölen

Antalya Ülkü Ocakları ve Serik Ülkü Ocakları’nın birlikte düzenlediği Türk’ün Bahar Şöleni görkemli geçti.


Semtevi’nde havuz operatörlüğü kursları başladı Kemer Semtevi’nde havuz operatörlüğü kursları başladı

Kemer Belediyesi’ne bağlı Kuzdere Mahallesinde bulunan Semtevi, eğitim kurslarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.


“Hem kendileri ile çelişiyorlar hem de kamuoyunu yanıltıyorlar” Güncel “Hem kendileri ile çelişiyorlar hem de kamuoyunu yanıltıyorlar”

Göller Bölge Birliği’nin seçimlerinin ardından kendisi hakkında gerçeği yansıtmayan açıklamalarda bulunan bazı kooperatif başkanlarına ateş püsküren Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, bu başkanların bütün açıklamalarında kendileri ile çeliştiklerini söyleyerek, “Kendi kooperatifini bile çalıştırmayan bir başkanın yönetimine girerek Antalya’yı nasıl temsil edecekler merak ediyorum” diye konuştu.


Mustafa Akaydın’ın Antalya Kolejini Ziyaret Etti Güncel Mustafa Akaydın’ın Antalya Kolejini Ziyaret Etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya Koleji öğrencileri ile bir araya geldi.


Gezici Kitabevi Deniz Papağanı Pafin Antalya Kolejinde Güncel Gezici Kitabevi Deniz Papağanı Pafin Antalya Kolejinde

Gezici Kitapevi Deniz Papağanı Pafin “Her çocuk okumalıdır” fikrinden yola çıkılarak oluşturulan proje kapsamında, Antalya Koleji İlköğretim Okulu öğrencileriyle buluştu.


Antalya Koleji Spor Kulübü Öğrencileri Yüzmede Şampiyon Güncel Antalya Koleji Spor Kulübü Öğrencileri Yüzmede Şampiyon

2-6 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyona’sında Antalya Koleji Spor Kulübü yüzücüleri sergiledikleri üstün performans ile birçok başarıya imza attılar.


Renkleri zor ve soluk algılama, kataraktın en büyük belirtisi Sağlık/Kadın Renkleri zor ve soluk algılama, kataraktın en büyük belirtisi

Katarakt genellikle ileri yaşta ortaya çıksa da, hemen her yaş grubunu etkisi altına alabiliyor.Özellikle renkleri zor ve soluk algılama Katarakt’ın en büyük belirtisidir.


Fiat’tan Plaj Seti Hediyeli Servis Kampanyası! Otomotiv Fiat’tan Plaj Seti Hediyeli Servis Kampanyası!

Fiat Türkiye, tatil sezonuyla birlikte yola çıkacak Fiat model sahiplerinin araçlarını yaz mevsiminin zorlayıcı etkilerine karşı hazırlayabilmeleri amacıyla yeni bir servis kampanyasına start verdi.


Kepez'den 10 bin öğrenci velisine iletişim eğitimi Güncel Kepez'den 10 bin öğrenci velisine iletişim eğitimi

Kepez Belediyesi'nin, Şubat ayında başlattığı "Anne-Baba Okulu Kuşak Çatışması" isimli eğitim projesi kapsamında, bugüne kadar 91 okulda yaklaşık 10 bin veliye ve yüzlerce aileye, çocuklarıyla yaşadıkları problemler karşısında nasıl hareket edecekleri konusunda iletişim dersi veriliyor.


Tütüncü “Gelecek vizyonumuzun merkezinde gençler var” Spor Tütüncü “Gelecek vizyonumuzun merkezinde gençler var”

“Gelecek vizyonumuzun merkezinde gençler var.” diyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, lise ve ilköğretim okulları arasında düzenlenen Bayanlar Voleybol Turnuvası’nda gençleri yalnız bırakmıyor.


Kepez’den mali başarı Ekonomi/Turizm Kepez’den mali başarı

Kepez Belediyesi hizmetteki başarıyı mali tabloda da gerçekleştirdi. 2011 yılı tahmini bütçede gelirde yüzde 84 gider de ise yüzde 74 gerçekleşme sağlandı. Bütçe 2012’ye 15 milyon 413 bin TL artı para ile girdi. Bütçenin yüzde 35’i de yatırıma ayrıldı.


Manavgat Belediyesi botçularla toplantı yaptı Manavgat Manavgat Belediyesi botçularla toplantı yaptı

Manavgat Belediyesi’nde, ırmakta turist taşıyan bot ve tekne sahipleriyle toplantı yapıldı.


Aile Söyleşileri’nin konuğu Canan Efendigil Karatay Sağlık/Kadın Aile Söyleşileri’nin konuğu Canan Efendigil Karatay

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın her ay düzenlediği Aile Söyleşileri devam ediyor.


Değerler Eğitimi, Kültür ve Sanat Şenliği başladı Güncel Değerler Eğitimi, Kültür ve Sanat Şenliği başladı

Konyaaltı Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı ve Konyaaltı Kent Konseyi Toplum ve Aile Topluluğu İşbirliğinde “Değerler Eğitimi, Kültür ve Bilim Şenliği” Konyaaltı Kent Meydanı’nda başladı.


Sokak basketbolu turnuvasına yoğun ilgi Spor Sokak basketbolu turnuvasına yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya Gençlik Şenliği kapsamında düzenlediği sokak basketbolu turnuvası yoğun ilgi gördü.


Atatürk mahallesi’ndeki park yenileniyor Güncel Atatürk mahallesi’ndeki park yenileniyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Atatürk Mahallesi’nde. Atatürk Spor Tesisleri yanında bulunan oyun parkını yenileyeceklerini söyledi.


Başkan Akaydın Güllük Caddesi esnafıyla buluştu Güncel Başkan Akaydın Güllük Caddesi esnafıyla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Güllük Caddesi’nde devam çalışmaları inceledi. Güllük Caddesi esnafı, çalışmalar nedeniyle Başkan Akaydın’a teşekkür etti.


Tütüncü bahar şenliklerinde coşkuyla karşılandı Güncel Tütüncü bahar şenliklerinde coşkuyla karşılandı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani, Sadık Badak, Ak Parti Kepez ilçe başkanı Bahattin Bayraktar ve Ak Parti Kepez Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Düzlerçamı ve Kent Ormanı’nda düzenlenen bahar şenliklerine katıldı.


Kepezli çocuklara modern ortamda spor hizmeti Güncel Kepezli çocuklara modern ortamda spor hizmeti

Başkan Hakan Tütüncü, Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nun bahçesine yaptıkları çadır tarzı spor salonu yatırımı ile bölgedeki çocuklara ve halka modern ortamda spor yapma imkanı sunduklarını söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69169 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...