Salı, 20 Ağustos 2019
Aşık Veysel Caddesi’nde 1’inci etap tamamlandı Güncel Aşık Veysel Caddesi’nde 1’inci etap tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi, Aşık Veysel Caddesi’nin asfaltlama çalışmalarında Gazi Bulvarı’ndan Termesos Bulvarı’na geliş yolunu tamamladı. 2’nci etap kapsamında Termessos Bulvarı’ndan Zeytinköy Kavşağı’na kadar olan bölüm trafiğe kapatılarak asfaltlanacak.


Büyükşehir Bandosu’nda 118’inci yaş heyecanı Güncel Büyükşehir Bandosu’nda 118’inci yaş heyecanı

Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu, 118’inci yaşını muhteşem bir konserle kutlayacak. Büyükşehir Belediye Bandosu, yenilenen yüzüyle 14 Haziran günü saat 20.30’da AKM’de Antalyalılarla buluşacak.


Başkan Evcilmen’den CHP İl Başkanı Devrim Kök’e ziyaret Siyaset Başkan Evcilmen’den CHP İl Başkanı Devrim Kök’e ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP İl Başkanı Devrim Kök ve görev dağılımı yapan İl Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.


Bahçelievler-Varlık Pazarı’nın kuraları çekildi Güncel Bahçelievler-Varlık Pazarı’nın kuraları çekildi

Muratpaşa Belediyesi tarafından yakın zamanda hizmete açılacak olan Bahçelievler Kapalı Pazarı’nda satış yapmak isteyen esnaf ve vatandaşların kura çekimi, noter huzurunda gerçekleşti.


3’üncü Rus Kültür Günleri başlıyor Kültür/Sanat 3’üncü Rus Kültür Günleri başlıyor

Büyükşehir Belediyesi, 15-16 Haziran tarihleri arasında 3’üncü Rus Kültür Günleri düzenleyecek. Çeşitli Rus grupların gösteriler yapacağı etkinlik, 15 Haziran Cuma günü saat 19.00’da Büyükşehir Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na hareket edecek kortejle başlayacak.


“Turizm, özellikle Antalya için can damarıdır” Siyaset “Turizm, özellikle Antalya için can damarıdır”

Genel Merkezi Antalya’da bulunan Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu, ve genel örgütlenme Sekreteri Muzaffer Koç ile Genel Sekreter Burhan Kayaoğlu Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı’yı Makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Siyaset "Turizmde Çalışan Kadınlar Tehdit ve Baskıya Maruz Kalıyor"

Devrimci Turizm İşcileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu; "Turizm işçilerinin 1/3 ü Antalya'da bulunmaktadır. Türkiye'de Genel İşci sorunu olan güvencesizlik, yüksek oranda işsizlerin çalışanlara karşı tehdit olarak kullanılması, sendikasızlık, kayıt dışılık gibi çok genel sorunlarının yanında, Turizm İşcilerininde turizmin içinde bulunduğu durumdan kaynaklanan çok ciddi sorunları vardır." dedi.


Has Parti'den Bilgin'e ziyaret Siyaset Has Parti'den Bilgin'e ziyaret

HAS Parti Antalya İl Teşkilatı üyeleri resmi kurum ziyaretleri kapsamında Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Adem Bilgini makamında ziyaret ederek Antalya İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldılar.


Turkcell Superonline’dan Babalar Günü’ne özel kampanya Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell Superonline’dan Babalar Günü’ne özel kampanya

Turkcell Superonline’ın facebook sayfasındaki Babalar Günü kampanyasına katılanlarD&R hediye çeki kazanıyor


Deniz ve Kum Varis endişesini artırıyor Sağlık/Kadın Deniz ve Kum Varis endişesini artırıyor

Kumsal ve deniz mevsimi, birçok kadın için bacaklarındaki varis görüntüsüyle yüzleşmek anlamına geliyor. Estetik kaygıların yanında, ağrı, şişme, kramp gibi sağlık sorunlarına da neden olan varisi ihmal etmemek gerekiyor.


Hipoglisemiye karşı önlem alma zamanı Sağlık/Kadın Hipoglisemiye karşı önlem alma zamanı

Çok sık acıkıyor ve tatlı yemek istiyorsanız, açken sinirli oluyorsanız ve gece yemelerinizi kontrol altına alamıyorsanız kan şekeriniz normalin altına düşüyor olabilir.


Yaz ishalleri tehlikeli olabilir Sağlık/Kadın Yaz ishalleri tehlikeli olabilir

Yazın gelmesiyle beraber yaşlı,çocuk demeden hemen herkesi ele geçiren yaz ishalleri tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor.Beyoğlu Özel Avusturya Sen Jorj Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Meral Kayahan yaz ishalleri ile ilgili önemli bilgiler verdi.


Yeşilyurt’a estetik katkı Güncel Yeşilyurt’a estetik katkı

Başkan Tütüncü, Yeşilyurt Mahallesi’nde görüntü kirliliğine neden olan orta refüjlerde yeşillendirme çalışması yapacaklarını duyurdu.


Doğru bilinen yanlışlar Sağlık/Kadın Doğru bilinen yanlışlar

An-Deva Topçular Hastanesi KBB, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ekber Serhan Özel doğru bildiğimiz yanlışlar hakkında bilgiler verdi.


Kumluca’da “Fatih ve Fetih Ruhu” konulu konferans Kumluca Kumluca’da “Fatih ve Fetih Ruhu” konulu konferans

Kumluca Belediyesi tarafından, İstanbul'un fethinin 559. yıl dönümü dolayısıyla “Fatih ve Fetih Ruhu” konulu konferans düzenlendi.


Yaptıkları gösteri ile bir engellinin elinden tuttular Güncel Yaptıkları gösteri ile bir engellinin elinden tuttular

T.C.M.E.B. Özel Önder Altıntaş Sanat Merkezi Resim Bale ve Müzik Kursu bu yıl ikincisini düzenlediği Yılsonu gösterisini her yıl olduğu gibi AKM Aspendos Salonunda büyük bir coşku ile gerçekleştirdi


Sanayi'de mutlu son Güncel Sanayi'de mutlu son

Başkan Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’ndeki gecekondu işgali problemini, hem gecekonduda oturanları hem de site yönetimini memnun edecek bir şekilde çözdüklerini söyledi.


Altın Portakal’ın Onur Ödülleri açıklandı Kültür/Sanat Altın Portakal’ın Onur Ödülleri açıklandı

Türkiye’nin en uzun soluklu kültür sanat etkinliği Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl verilecek Yaşam Boyu Onur Ödülleri belli oldu.


ADDK etkinlikleri sürüyor Güncel ADDK etkinlikleri sürüyor

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün günübirlik yürüyüş etkinliği Kemer Çamyuva ve Tekirova bölgesinde yapıldı.


Valilik’ten Kan Bağış Kampanyası Güncel Valilik’ten Kan Bağış Kampanyası

Antalya Valiliği öncülüğünde Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge Müdürlüğü ve Antalya Kan Bağış Merkezi’nin desteğiyle, Valilik binasında kan bağışı kampanyası düzenlendi.


‘Denize Engel Yok’ Siyaset ‘Denize Engel Yok’

Engelsiz Yaşam Gençlik Grubu tarafından Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yazılan ve Engelli Bireyler Derneği ile Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi desteğiyle yürütülecek olan “Denize Engel Yok” projesi kabul edildi. Proje sayesinde fiziksel engelliler de denizde yüzebilecek.


Sporcularımız Kıbrıs yolcusu Spor Sporcularımız Kıbrıs yolcusu

12 dev adam projesi 2002 yılından beri Spor Genel Müdürlüğü ile Basketbol Federasyonun koordinatörlüğünde başlatılıp, 65 il ve ilçelerde faaliyet göstermekte. 4 grupta ( güney-kuzey-doğu –batı ) takımlar yer alıyor.


Başkan Böcek’in mutlu günü Güncel Başkan Böcek’in mutlu günü

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in oğlu Mustafa Gökhan Böcek, Antalya Koleji’nden mezun oldu. Eşi Havva Böcek ile birlikte Antalya Koleji Liseler Kep Giyme ve Mezuniyet törenine katılan Başkan Böcek duygulu anlar yaşadı.


Artık Onlar da Mezun Güncel Artık Onlar da Mezun

Antalya Koleji Liseler kep giyme ve mezuniyet töreninde hüzün ve sevinç bir arada yaşandı.


Yörükler, Güncel Yörükler, "Yörük Parkı"nı bekliyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz yıl düzenlenen Yörük Türkmen Şenliği'nde 3 yıldır yapılamayan Yörük Parkı'nı inşa ederek, derneğe tahsis etme sözü vermişti.


Siyaset "Kepez'i birlikte güzelleştiriyoruz"

Kepez Belediye Başkanı Başkan Hakan Tütüncü, KEPSİAD ve KEMDER ile ilçeye güzel hizmetler yapmaya, kalıcı eserler bırakmaya devam edeceklerini söyledi.


Budak: “2012, Batı Akdeniz’e yaramadı” Ekonomi/Turizm Budak: “2012, Batı Akdeniz’e yaramadı”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak Mayıs ayı enflasyonunu değerlendirdi.


CHP’li gençlerde seçim heyecanı dorukta Siyaset CHP’li gençlerde seçim heyecanı dorukta

CHP Antalya Gençlik Kolları İl başkanlığı için ilk adaylığını açıklayan Önder Kurnaz oldu. Kurnaz daha önceki dönemlerde gençlerin sadece bayrak asan, sadece parti binasında siyaset yapan gençler olmaktan çıkıp proje üreten, sokaklarda siyaset yapan, büyümeyi hedefleyen gençlerin parti içinde etkin olması gerektiği dönemin içine girildiğini söyledi.


Engelliler yaz tatili şenliğinde eğlendi Güncel Engelliler yaz tatili şenliğinde eğlendi

Muratpaşa Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde eğitim alan Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği üyeleri, yaz tatili şenliğinde gönüllerince eğlendi.


Haziran ayı İl Genel Meclisi Grup Toplantısı yapıldı Siyaset Haziran ayı İl Genel Meclisi Grup Toplantısı yapıldı

MHP İl Başkanlığı tarafından her ay düzenlenen il genel meclisi üyelerinin gruptoplantısı il başkanlığında yapıldı. İl genel meclisi üyelerinin her ay düzenli olarak il başkanlığına bilgi verdiği toplantılar tüm hızı ile devam ediyor.


Muhtarlara beş yıldızlı yemek Aksu Muhtarlara beş yıldızlı yemek

Aksu belediye Başkanı İsa Yıldırım her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısını Delphin Diva otelde gerçekleştirdi. Muhtarlara hitaben yapmış olduğu konuşmada Muhtarlarımızın istek ve talepleri Halkımızın talepleridir. Dolayısıyla benim talebimdir. Belediye olarak tüm birimlerimiz muhtarlarımızın isteklerini öncelikli olarak yapacaklardır” dedi.


Spor uzmanları sahalarda Spor Spor uzmanları sahalarda

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan spor uzmanları ve sportif eğitim uzmanları 01 haziran 2012 il müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda plan , koordinasyon toplantısı kapsamında bir araya geldiler.


Şimdi moda “Şarap Therapy” Güncel Şimdi moda “Şarap Therapy”

Yenilenen yüzüyle dikkat çeken Antalya Hotel’in Spa merkezindeki yenilikler de dikkatlerden kaçmıyor. Antalya’nın tanınmış birçok siması ile Otele gelen çok sayıda yerli ve yabancı misafire üst düzeyde bir Spa hizmeti verilen merkezde uygulanan “Şarap Therapy” hizmeti ise bayanların vazgeçilmezi olarak göze çarpıyor.


Tüzken ödül törenine katıldı Spor Tüzken ödül törenine katıldı

FIBA Olimpiyat Elemeleri kapsamında A Milli Kadın Basketbol Takımının Antalya’daki hazırlık kampı sona erdi.


Başkan Akaydın’dan Ayşe Kaptan’a veda plaketi Güncel Başkan Akaydın’dan Ayşe Kaptan’a veda plaketi

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, belediyenin kırmızı otobüslerinde şoförlük yaparken üniversite sınavını kazanan kadın otobüs sürücüsü Ayşe Kaptan’a, işten ayrılması nedeniyle veda plaketi verdi.


TÜRKAV'dan MHP'ye ziyaret Siyaset TÜRKAV'dan MHP'ye ziyaret

TÜRKAV(Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma Ve Dayanışma Vakfı) Genel Başkanı Sinan YÜKSEL ve yönetimi, TÜRKAV Antalya Şube Başkanı Mustafa PATAT ve yönetimi MHP İl Başkanı Osman ÇETİN ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


El ve ayaklarınızı sıcak ve nemden koruyun! Sağlık/Kadın El ve ayaklarınızı sıcak ve nemden koruyun!

Aşırı sıcak, nem sonucu terleyen el ve ayakları, ortak kullanılan havuz, duş ve soyunma odaları önemli bir sağlık sorunuyla karşı karşıya bırakıyor: Tırnak Mantarı.


ÖDP'den Dayanışma pikniği Güncel ÖDP'den Dayanışma pikniği

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü tarafından düzenlenen Dayanışma Pikniği, Sarısu Piknik alanında gerçekleşti.


Alkan: “Sorun korsan taksi değil, korsan taşımacılık” Siyaset Alkan: “Sorun korsan taksi değil, korsan taşımacılık”

Taksici esnafının uzun süredir beklediği “Korsan Yasası” ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan yasanın çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.


19. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali başlıyor Kültür/Sanat 19. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali başlıyor

Dünyanın önde gelen festivalleri arasında yer alan 19. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali muhteşem bir konser ile başlayacak.


Eskiyen park yenileniyor Güncel Eskiyen park yenileniyor

Başkan Tütüncü, Ataürk Mahallesi'nde atıl haldeki 5 dönümlük parkı, yenileyerek bölge sakinlerinin hizmetine açacaklarını söyledi.


Sapan, “AKP, Antalya’yı satmaya çalışıyor” Siyaset Sapan, “AKP, Antalya’yı satmaya çalışıyor”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, AKP’yi, Türkiye’de en fazla 2B arazisi olan Antalya’yı yandaşlarına ve yabancılara pazarlamaya çalışmakla suçladı. Sapan, “Antalya’da 2B arazilerinin rayiç bedellerini, Boğaziçi kıyıları ile eşdeğer tutan AKP’nin niyetinin kötü olduğu ortada” dedi.


Antalya denizinde toplu taşıma başladı Güncel Antalya denizinde toplu taşıma başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve Antalya Ulaşım A.Ş. tarafından işletilmeye başlanan Termessos, Olimpos ve Aspendos adlı 3 deniz otobüsü, Antalya ve Kemer arasında yolcu taşımaya başladı.


Büyükşehir Nazım Hikmet’i unutturmadı Kültür/Sanat Büyükşehir Nazım Hikmet’i unutturmadı

Büyükşehir Belediyesi, dünya şairi Nazım Hikmet’i düzenlediği etkinlikle andı. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Nazım Hikmet, ölümünün 49’uncu yılında vefakar, aydınlık, barışçı Antalyalı vatandaşları tarafından anılıyor” dedi.


Liselerin tiyatro heyecanında sona doğru Kültür/Sanat Liselerin tiyatro heyecanında sona doğru

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 19’uncusunu düzenlediği Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği, okulların tiyatro topluluklarının oyunlarıyla devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından toplam 29 okulun katıldığı şenlik, 8 Haziran Cuma günü sona erecek.


İHL mezunlarından Tursun’a teşekkür Döşemealtı İHL mezunlarından Tursun’a teşekkür

Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ANİMDER) düzenlenen geleneksel pilav gününde Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’a teşekkür plaketi takdim etti


Başkan Tursun açılışa katıldı Döşemealtı Başkan Tursun açılışa katıldı

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun Teklif Mimarlık Mühendislik iş yerinin açılışına katıldı. Açılışı Kaymakam Mehmet Baygül ile birlikte gerçekleştiren Tursun, “Döşemealtı’nda her geçen gün yatırım artmakta yeni iş yerleri açılışı olmakta. Bu gelişmeler bizleri mutlu etmektedir” dedi


Öğretmenlere Beden Dili Eğitimi Güncel Öğretmenlere Beden Dili Eğitimi

Melahat Faraçlar İlköğretim Okulu öğretmenleri beden dili eğitimi aldı. İletişimin en önemli unsurlarından kabul edilen beden dilinin öğrencinin başarısı üzerindeki etkisi tüm katılımcıların ilgisini çekti.


Otobüs şoförü darp edildi Güncel Otobüs şoförü darp edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı toplu taşıma aracı şöförü darp edildi


Dev Akvaryum inşaatı tam gaz Güncel Dev Akvaryum inşaatı tam gaz

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kentin yeni cazibe merkezi Dev Akvaryum’un inşaatı hızla sürüyor. Dünyanın sayılı akvaryumlarından olacak tesisin yaz sezonunda açılması planlanıyor.


“Kolesterol yüksekliği ve tedavisi” Sağlık/Kadın “Kolesterol yüksekliği ve tedavisi”

Kolesterol sorunu, dünyada görülen en yaygın hastalıklardan biri. Bu duruma, modern yaşam nedeniyle hızlı yaşayan insanların hazır gıdalara yönelmesi de sebep olmaktadır. Kolesterolün yükselmesinin üç ana nedeni olarak; dengesiz beslenme, hareketsiz yaşam ve fazla alkol tüketimi belirtilmektedir.


Vali Altıparmak Toptancılar Sitesi’nde incelemelerde bulundu Siyaset Vali Altıparmak Toptancılar Sitesi’nde incelemelerde bulundu

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Milletvekili Sadık Badak, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve Ortak Akıl Platformu üyeleri ile birlikte incelemelerde bulundu.


Avusturya Erzberg Rodeo'da ikinci Türk Spor Avusturya Erzberg Rodeo'da ikinci Türk

7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Avusturya’nın Eisenerz kentinde bu yıl 18. si düzenlenecek olan ve otoriteler tarafından dünyanın en zorlu Enduro yarışlarından birisi olarak gösterilen ERZBERG RODEO bu yıl 33 ülkeden 2.000 yarışçının yer alacağı organizasyonda bu yıl tek Türk sporcu olarak Kemer’li sporcu İsmail Özgül’de yer alacak.


Kolejli öğrencilerden müzik ziyafeti Güncel Kolejli öğrencilerden müzik ziyafeti

Antalya Koleji Oda Orkestrası ve Okul Korosu öğrencileri, yıl sonu gösterilerinde dinleyenlere tam anlamıyla bir müzik şöleni yaşattılar.


Kumluca Sosyalleşiyor Kumluca Kumluca Sosyalleşiyor

Kumluca’da, Belediye tarafından yapımı tamamlanan Gün-Ay Sahil Tesisleri, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla gerçekleştirilen, görkemli bir açılış töreniyle bölge halkının hizmetine açıldı.


Siyaset "Hükümetin Tarım Politikaları yerlerde sürünüyor"

Tarım eski Bakanı, Has Parti Seçim İşleri ve Yerel Yönetimler Başkanı Musa Demirci, Has Parti Antalya İl Başkanlığının düzenlediği İl Divan toplantısında partililerle biraraya geldi.


 “Yeni döneme hızlı gireceğiz” “Yeni döneme hızlı gireceğiz”

Türk Amerikan Ticaret Odası olarak faaliyet gösteren TABA/AmCham’in, 2 Haziran Cumartesi yapılan genel kuruluna başkanlık seçimi damgasını vurdu.


Kadınlar sokağa indi Güncel Kadınlar sokağa indi

“Bedenimiz emeğimiz bizimdir” diyen kadınlar Antalya’da sokağa indi. Kapalıyol Halk Bankası önünde toplanan kadınlar sloganlarla Attalos’a kadar yürüyerek hükümeti protesto etti.


Mayıs ayında ihracattan iyi enflasyondan kötü haber geldi Ekonomi/Turizm Mayıs ayında ihracattan iyi enflasyondan kötü haber geldi

Ekonomi haberleri, vergi ve yeni Türk Ticaret Kanunu konuları ile gündemdeki önemini sürdürdü. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin Mayıs ayını kapsayan araştırmasına göre, Ekonomi basınında öne çıkan konular, vergi, ihracat, enflasyon ve yeni TTK oldu. İşte, ayın ekonomi gündeminin detayları…


Kazakistanlı gazeteciler Kemer'e hayran kaldı Kemer Kazakistanlı gazeteciler Kemer'e hayran kaldı

GATAB’ın; yurt dışı fuarlarından sonra bölgeye davet ettiği uluslararası medya temsilcilerinden Kazakistanlı 5 medya mensubu KEMER’e geldi.


Başkan Akaydın derneklerin pikniklerine katıldı Güncel Başkan Akaydın derneklerin pikniklerine katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, hemşehri derneklerinin düzenlediği pikniklere katıldı.


CHP'de görev dağılımı yapıldı Siyaset CHP'de görev dağılımı yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Örgütü’nün 26 Mayıs’ta gerçekleştirdiği 34. Olağan CHP Antalya İl Kongresi’nde seçilen yeni İl Yönetim Kurulu, CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök Başkanlığında toplandı.


Çin Komünist Partisi’nden AK Parti’ye ziyaret Siyaset Çin Komünist Partisi’nden AK Parti’ye ziyaret

Genel seçimlerde üç kez, oylarını yükselterek iktidara gelen AK Parti’yi ve teşkilatlanma yapısını incelemek için Türkiye’ye gelen Çin Halk Cumhuriyeti iktidar partisi Çin Komünist Partisi (ÇKP) Heyeti, AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.


Kepez’den Türkiye’ye örnek sağlık projesi Güncel Kepez’den Türkiye’ye örnek sağlık projesi

Kepez Belediyesi, evde bakıma ihtiyaç duyan 65 yaş üstü yaşlılara, 36 sağlık çalışanı ve 5 ambülânsın yer aldığı “Kepez’de evinizde sağlık” adı verilen proje ile 7 gün 24 saat ücretsiz sağlık ve bakım hizmeti sunuyor.


Uğur Dündar Antalyalılarla buluştu Güncel Uğur Dündar Antalyalılarla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, usta gazeteci Uğur Dündar’ı Antalyalılarla buluşturdu. Çok yoğun ilginin gösterildiği Uğur Dündar, “Sizleri gördükçe engellemelere rağmen yazmaya devam diyorum” dedi.


Çin Heyeti Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti Siyaset Çin Heyeti Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti

2012 Yılının Türkiye’de “Çin Kültür Yılı”nın Olması Nedeniyle Türkiye’de Bulunan Heyeti Vali Dr. Ahmet Altıparmak ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve BAKA Antalya Ofis Temsilcisi Alaaddin Özyürek karşıladı.


Gösterileri ile alkışı hak ettiler Güncel Gösterileri ile alkışı hak ettiler

Antalya Muratpaşa İlçesinde bulunan Güvenlik İlköğretim Okulu 1-A sınıfı öğrencileri yılsonu gösterileri ile kendilerini izlemeye gelen anne, baba ve yakınlarını hem eğlendirdiler hem de duygulandırırlar.


Küçük Esnaf Kan Ağlıyor Kumluca Küçük Esnaf Kan Ağlıyor

Kumluca’da faaliyet gösteren küçük esnaf, isyan noktasına geldi. İlçede şu an 16 büyük alışveriş merkezi faaliyet gösterirken, en yakın zamanda 3 AVM türü işyerinin daha açılması söz konusu.


Yörükler Derneği’nden ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın'a ziyaret Güncel Yörükler Derneği’nden ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın'a ziyaret

Antalya Yörükler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü Fetih Yalçın'a nezaket ziyaretinde bulundu.


Yörükler Derneği’nden Akyürek'e ziyaret Güncel Yörükler Derneği’nden Akyürek'e ziyaret

Antalya Yörükler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkan Vekili Adem Akyürek'e teşekkür ziyaretinde bulundu.


KETOB Başkanı Tayyar Gül dünyaevine girdi Kemer KETOB Başkanı Tayyar Gül dünyaevine girdi

Kemer’de bulunan Rose Hotels’in Yönetim Kurulu üyesi olan ve aynı zamanda KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği ) Başkanı olan Tayyar Gül’ün mutlu günü.


İSTEK’te velilere yönelik Güncel İSTEK’te velilere yönelik "7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı"

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’nde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü "7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı” kapsamında, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü tarafından velilere yönelik aile eğitim semineri düzenlendi.


Dünya Üçüncüsü Ülker Pınar Aydın’a ATSO’dan destek Spor Dünya Üçüncüsü Ülker Pınar Aydın’a ATSO’dan destek

ABD’nin New York kentinde 28 Nisan’da yapılan Dünya Bilek Güreşi Yarışması’na Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın sponsorluğunda katılan ve kadınlar kategorisinde üçüncülük kazanan Antalyalı sporcu Ülker Pınar Aydın, babasıyla birlikte ATSO Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.


ATSO’dan İstanbul’a tarım çıkarması Güncel ATSO’dan İstanbul’a tarım çıkarması

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, İstanbul’da bu yıl ikincisi düzenlenen “HALSER Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde organize edilen Yaş Sebze Meyve Üretim Girdileri Paketleme, Lojistik, Pazarlama Fuarı'nda stant açtı.


Siyaset "Antalya ve Kepez’e vizyon kazandıran eserler ürettik"

Toplumun her kesimiyle birlikte Antalya markasına katkı sağlayacak, Kepez’in imkânlarıyla dev projeler ürettiklerini söyleyen Başkan Tütüncü,” derdimiz Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ifadesiyle “ bir adın kalmalı geriye” dedirtebilmektir.”


Acar gündeme taşıdı, Bakan yanıtladı Siyaset Acar gündeme taşıdı, Bakan yanıtladı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gazipaşa’da Öğretmenler Günü kutlamalarından sonra başlatılan “çiçek soruşturması”nı TBMM gündemine taşırken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.


Kepez spor ilçesi oluyor Spor Kepez spor ilçesi oluyor

Başkan Tütüncü, okul bahçelerine yapacakları basketbol ve voleybol sahalarıyla, daha çok öğrenciyi sporla buluşturacaklarını söyledi.


Duvar kağıdı sertifika töreni Güncel Duvar kağıdı sertifika töreni

Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) bünyesinde bulunan “ Kadın Kolları Komisyonu “ üretmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile bir sivil toplum kuruluşu olarak bir ilke daha imza attı..


Kepez'e 150 km soğuk asfalt Güncel Kepez'e 150 km soğuk asfalt

Başkan Hakan Tütüncü, Haziran ayı içerisinde ilçenin doğu mahallelerinde açtıkları imarlı yollarda, 150 km’ye yakın sathi kaplama asfalt çalışması yapacaklarını açıkladı.


Toros Akdenizliler Karadeniz Gezisinde Güncel Toros Akdenizliler Karadeniz Gezisinde

Toros Akdeniz Koleji öğrenci, öğretmen ve velilerinin kültürel gezileri devam ediyor. En son yapılan Karadeniz Gezisi ile kültürel gezilere yenisi daha eklenmiş oldu.


Olympos Teleferik –Shakespeare Bistro İşbirliği Kemer Olympos Teleferik –Shakespeare Bistro İşbirliği

Antalya’nın alternatif turizm merkezlerinden birisi olan Olympos Teleferik’in, Tahtalı Dağının 2365 mt.sinde yer alan merkezinde artık Antalya’nın çok yakından tanıdığı “Shakespeare Bistro” hizmet verecek.


Aksu'da arı paniği Aksu Aksu'da arı paniği

Aksu'da dün öğle saatlerinde bir alışveriş marketi ile Aksu Kaymakamlığı önünde arı paniği yaşandı.


Antalya’ya yeni yaşam alanı geliyor Güncel Antalya’ya yeni yaşam alanı geliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezine yeni kent meydanı kazandırmak için başlattığı İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı projesinde çalışmalar sürüyor.


Acar, Balbay’ın ziyaretçilerini sordu Siyaset Acar, Balbay’ın ziyaretçilerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın uzun tutukluluğunu ve ailesinin ziyaretlerini TBMM gündemine taşıyarak, “Eşi ve çocukları, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ı görebilmek için ne kadar süre cezaevinde kalmışlardır?” diye sordu.


İŞKUR ve Kepez Belediyesi depremzedeler için el ele Güncel İŞKUR ve Kepez Belediyesi depremzedeler için el ele

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu ile Kepez Belediyesi arasında yapılan protokol gereği Van’lı 50 depremzede 8 ay süreli geçici işe yerleştirildi.


“Antalya gibi güzel bir şehir ancak kültür ve sanatla beslenir” Güncel “Antalya gibi güzel bir şehir ancak kültür ve sanatla beslenir”

ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Antalya gibi güzel bir şehir ancak kültür ve sanatla beslenir” dedi.


Best Western Plus Khan Hotel kalitesini bir kez daha tescilledi Güncel Best Western Plus Khan Hotel kalitesini bir kez daha tescilledi

Kentin en iyi şehir otelleri arasında yer alan Best Western Plus Khan Hotel, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Amerika’nın uluslar arası otel zinciri Best Western Internotional tarafından yapılan denetimlerde Best Western Plus Khan Hotel, 3.kez ‘Global Kalite Ödülü’nü almayı başardı.


İstek'li minikler gölge oyunu ile tanıştı Güncel İstek'li minikler gölge oyunu ile tanıştı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 yaş sınıfı ile 6 yaş sınıfı öğrencileri, “Sanat Günleri” etkinliklerinde, geleneksel “Hacivat-Karagöz” gölge oyuncularını okullarında konuk etti.


Söz verdi kütüphaneyi yaptı Güncel Söz verdi kütüphaneyi yaptı

Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerdeki ziyaretinde kendisinden bilgisayar ve kütüphane isteyen öğrencilerin isteğini yerine getirdi.


Öğrenciler, Konyaaltı Belediyesi'nin yeni binasını gezdi Güncel Öğrenciler, Konyaaltı Belediyesi'nin yeni binasını gezdi

Z. Marsel- Z.Denizhan Öner İlköğretim Okulu 4. ve 5. Sınıfta eğitim gören 150 öğrenci Konyaaltı Belediyesi yeni hizmet binasını gezdi


Güvenlik personeline etkili iletişim semineri Güncel Güvenlik personeline etkili iletişim semineri

Büyükşehir Belediyesi, çalışanların birebir iletişim içinde oldukları vatandaşların sorunlarını dinleme, anlama ve çözüm üretme aşamalarında sağlıklı iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla koruma ve güvenlik personeline yönelik “Etkili İletişim” semineri düzenledi.


Yörükler Derneği'nden Başkan Akaydın'a teşekkür ziyareti Güncel Yörükler Derneği'nden Başkan Akaydın'a teşekkür ziyareti

Antalya Yörükler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Abdullah Duman ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti.


Muratpaşa’da geri dönüşüm sergisi Kültür/Sanat Muratpaşa’da geri dönüşüm sergisi

Muratpaşa Belediyesi’nin ilçedeki okulların katılımıyla düzenlediği ve büyük ilgi gören geri dönüşüm sergisini gezenler, beğendikleri çalışmalar için mavi kapaklarla oy kullanıyor.


Kök mazbatasını aldı Siyaset Kök mazbatasını aldı

CHP İl Başkanı Devrim Kök Yönetim Kurulu üyeleri,Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sabri Şahin’den Mazbatasını aldı.


Antalya Koleji’nde Almanca Günü Güncel Antalya Koleji’nde Almanca Günü

Antalya Koleji Almanca Bölümü tarafından düzenlenen “Almanca Günü”nde öğrenciler ve veliler keyifli saatler geçirdiler.


Balkan Savaşları Sergisi açıldı Kültür/Sanat Balkan Savaşları Sergisi açıldı

Bucak Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından açılan 2. Kitap Fuarında Teke Yöresi Derneği tarafından 100. Yılında Balkan Savaşları sergisi açıldı. Sergide Balkan Savaşlarında yaşanan dramların anlatıldığı fotoğraflar çerçevelenerek sunuluyor.


Nashira Park’ta düzenlenen altın ödüllü tenis turnuvası sonuçlandı Spor Nashira Park’ta düzenlenen altın ödüllü tenis turnuvası sonuçlandı

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün Konyaaaltı ilçesinde bulunan Nashira Park’ın toprak kortlarında düzenlemiş olduğu Tenis İl Birinciliği ile Nashira Tenis İhtisas kulübünün düzenlemiş olduğu Tenis Turnuvası ve Kış ligi ödül töreni Nashira Parkta gerçekleştirilen ödül töreni ile son buldu.


Hanutçulukla Mücadele Toplantısı yapıldı Siyaset Hanutçulukla Mücadele Toplantısı yapıldı

Hanutçulukla Mücadele Toplantısı Vali Dr. Ahmet Altıparmak Bbşkanlığında gerçekleştirildi


Kolejli öğrenciler Kültür/Sanat Kolejli öğrenciler "Bugün Git Yarın Gel" adlı oyunu sahnelediler

Antalya Koleji Lise Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından 19. Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliğinde sahnelenen "Bugün Git Yarın Gel" isimli oyun, tiyatro severler tarafından keyifle izlendi.


Döşemealtı’nda muhteşem konser Döşemealtı Döşemealtı’nda muhteşem konser

Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Türk Halk Müziği kursuna katılan Döşemealtılılar verdikleri konserle büyük beğeni topladı. Konser’de birbirinden güzel eserleri seslendiren kursiyerler bol bol alkış aldı


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...