Perşembe, 22 Ağustos 2019
Muratpaşa Kent Meydanı’nda Unutulmaz TSM Konseri Güncel Muratpaşa Kent Meydanı’nda Unutulmaz TSM Konseri

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri, Kent Meydanı’nı dolduran Antalyalılara unutulmaz bir gece yaşattı.


BAYRAMDA ZİRVE KEYFİ Kemer BAYRAMDA ZİRVE KEYFİ

Kemer’de yer alan ve Antalya’nın en önemli alternatif turizm merkezlerinden birisi olan Olympos Teleferik bayramda da uygulayacağı indirim ile dikkat çekecek.


Başkan Evcilmen, minikleri kendi elleriyle giydirdi Güncel Başkan Evcilmen, minikleri kendi elleriyle giydirdi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, ANTİAD’ın başlattığı “Kullanmadığınız giysileriniz başka yaşamlarda hayat bulsun” projesindeki ilk giysi dağıtım noktasının açılışına katıldı. Açılışta Başkan Evcilmen, ihtiyaç sahibi çocukları kendisi tek tek giydirdi.


Atatürk Kültür Parkı güneş enerjisiyle aydınlanıyor Güncel Atatürk Kültür Parkı güneş enerjisiyle aydınlanıyor

Antalya’nın en önemli ve büyük parklarından biri olan Atatürk Kültür Parkı, güneş enerjisiyle aydınlatılmaya başlandı. Atatürk Kültür Parkı, Türkiye’nin güneş enerjisiyle aydınlanan en büyük park olma özelliği taşıyor.


Oruç tutan şeker hastaları, 'Hipoglisemiye dikkat! Sağlık/Kadın Oruç tutan şeker hastaları, 'Hipoglisemiye dikkat!

Şeker hastalarının gün içinde az ve sık yemek yemeleri, kan şekeri düzeylerini belirli bir seviyede tutabilmeleri için büyük önem taşıyor.


MHP’den Coşkulu İftar Aksu MHP’den Coşkulu İftar

MHP Aksu İlçe Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak partililere ve vatandaşlara düzenlenen iftaryemeği yaklaşık iki bine yakın vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.


Dayıdan yeğenine ikinci şans Güncel Dayıdan yeğenine ikinci şans

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Opr. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla Hüseyin Ediz'in (64) böbreği, yeğeni Nejdet Şentürk'e(53) nakledildi.


Büyükşehir şehitler için Kuran okuttu Güncel Büyükşehir şehitler için Kuran okuttu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hakkari’de şehit düşen askerler nedeniyle Bando konserini iptal ederek, şehit askerlerin ruhu için dua okuttu.


Da Vinci projesinin sonuna gelindi Döşemealtı Da Vinci projesinin sonuna gelindi

Döşemealtı Belediyesi’nin, Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme - Leonardo Da Vinci programının sonuna yaklaşıldı. Projeye katılan öğrenci ve eğitim kadrosunu ziyaret eden Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun öğrencilere ve proje koordinatörü Ayça Bağcı’ya başarılar diledi


Muratpaşa Belediyesi’nden ‘Hisseden Gözler Projesi’ Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden ‘Hisseden Gözler Projesi’

Muratpaşa Belediyesi görme engelli vatandaşlar için ‘Hisseden Gözler Projesi’ başlattı. Proje kapsamında görme engelli vatandaşlar için gezi turları düzenleniyor.


Yoğun talep üzerine kombine haftası uzatıldı Spor Yoğun talep üzerine kombine haftası uzatıldı

MedicalPark Antalyaspor'un, 2012-2013 sezonu kombine kart satışlarına taraftarımızın gösterdiği ilgi ve yoğun talepleri sonucu "Kombine Haftası" etkinliği üç gün daha uzatıldı.


Kepez'den Antalya markasına spor katkısı Güncel Kepez'den Antalya markasına spor katkısı

Kepez Belediyespor, kulübün lisanslı sporcularının ve spor okulundaki öğrencilerin ailelerine iftar yemeği verdi. Yemekte bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, Antalya markasına katkı veren bir kulüp olduklarını söyledi.


Barbara Boyle Altın Portakal jürisinde Kültür/Sanat Barbara Boyle Altın Portakal jürisinde

Amerikalı akademisyen, film yapımcı ve dağıtımcısı, Oscar Akademi üyesi Barbara Boyle, 49. Altın Portakal’ın Hülya Avşar başkanlığındaki ulusal jürisinde görev yapacak.


Montgomerie, AGİSK'in onursal üyesi oldu Spor Montgomerie, AGİSK'in onursal üyesi oldu

Antalya Golf İhtisas ve Spor Kulübü Derneği (AGİSK) Başkanı Cahit Şahin, AGİSK'in onursal üyesi olan Colin Montgomerie'ye bir sertifika ve bir plaket verdi.


Kepez Ramazan şenlikleri ertelendi Güncel Kepez Ramazan şenlikleri ertelendi

Kepez Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında bugün düzenlenecek olan şenlikler, Hakkari-Çukurca’da 8 askerimizin şehit olması nedeniyle ertelendi.


Güner turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi Alanya Güner turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Gülçin Güner,turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi. Antalya verilerinde % 4.8 lik bir düşüşün yaşandığına dikkat çeken Güner, Alanya’nın da bu düşüşten nasibini aldığını ve Alanya’daki düşüşünde % 5 – 6 oranında olduğunu ifade etti.


İmam Hatip liselerine kayıtlarda sıkıntı var İmam Hatip liselerine kayıtlarda sıkıntı var

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Dr. Hüseyin Korkut, "Eğitim kurumlarına kayıtlar devam ederken İmam Hatip Okulu öğrencileri e-okuldan kayıt yaptıramıyor.


Burdur ve Bucak’ta BAKA’dangirişimcilik eğitimi Güncel Burdur ve Bucak’ta BAKA’dangirişimcilik eğitimi

Burdur Merkez ve Bucak İlçesi’nde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ düzenlendi.


CHP ‘Tahtacı’ların yanındaydı! Siyaset CHP ‘Tahtacı’ların yanındaydı!

Kendilerine ‘Tahtacı’ diyen Akçeniş köylülerinin yeni yaptırdıkları yemekhanenin açılışına davet edilen Devrim Kök, partisinin ‘ötekileştirmeye’ şiddetle karşı olduğunun altını çizdi, milli sınırlar içerisinde her etnik ve dini inanç grubun aynı haklara sahip, kardeşlik duyguları içerisinde yaşamını sürdürmesi gerektiğini belirtti.


Büyükşehir, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor Güncel Büyükşehir, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor

Büyükşehir Belediyesi, deniz kirliliğin önlenmesi amacıyla yaptığı denetimlerde 2012 yılının ilk 6 ayında gemi ve deniz araçlarına toplam 178 bin 484 TL ceza kesti.


Antalyaspor Kavşağı kırmızı beyaza büründü Güncel Antalyaspor Kavşağı kırmızı beyaza büründü

Büyükşehir Belediyesi, Antalyaspor Kavşağı’nı kırmızı beyaz çiçeklerle süsledi, bordür taşlarını da aynı renklere boyadı.


CHP Kemer esnafı için alarmda Siyaset CHP Kemer esnafı için alarmda

CHP İl Başkanı; Kemer ilçe örgütü ile birlikte bu ilçe ve beldelerinde bir dizi çalışma yürüttü. İlçede son günlerde mantar gibi türeyen shoppingler karşısında müşterisiz kalan Kemer esnafıyla bir araya gelen Devrim Kök; Kemer esnafını shopping belasından kurtarma adına ilçe örgütünce yürütülen hukuksal mücadeleyi dikkatle takip ettiklerini söyledi.


Büyükşehir’den yeni şehir mezarlığı Güncel Büyükşehir’den yeni şehir mezarlığı

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın mezar alanı ihtiyacını karşılamak için Kurşunlu’da tahsisi yapılan yeni şehir mezarlığı alanının altyapı çalışmalarına başlıyor.


ATSO’dan Antalya’nın markalarına Kaleiçi daveti Güncel ATSO’dan Antalya’nın markalarına Kaleiçi daveti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya’nın tarihine sahip çıkmak, kent merkezinde sosyal hayatı ve ticareti desteklemek amacıyla başlattıkları çalışmalara “Kaleiçi’nde ATSO EVİ" projesini de eklediklerini belirtti.


Burun ameliyatı sonrası aspirin kullanmayın! Sağlık/Kadın Burun ameliyatı sonrası aspirin kullanmayın!

Cinsiyetten bağımsız en çok yapılan ameliyat ‘‘Burun ameliyatı’’dır.Fakat ameliyat öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal bu önemli noktları sizler için açıklıyor…


CHP STK’lara ziyarete başladı Siyaset CHP STK’lara ziyarete başladı

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök ve yönetimi; sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine meslek odaları ile start verdi. İlk programında 7 meslek odasına birden ziyaret gerçekleştiren Kök, oda başkan ve yöneticilerinden, kentin menfaatine olan her fikir ve eylem üzerinde ortak direnç içerisinde olunmasını arzu ettiklerini söyledi.


CHP’den çifte standart!.. Siyaset CHP’den çifte standart!..

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse CHP’li belediyeleri eleştirerek, “Vaatlerini yerine getirmiyorlar, hizmet üretemiyorlar, cadde düzenlemesi, park, bahçe yaparken bile çifte standart uyguluyorlar. Sadece yüksek oy aldıkları yerlere makyaj yapıyorlar” dedi.


AK Partili vekiller Gazipaşa’da Gazipaşa AK Partili vekiller Gazipaşa’da

Yaz dönemi çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu ve Hüseyin Samani, Gazipaşa ilçesine giderek bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.


Tütüncü YÖRSİAD iftar çadırına konuk oldu Güncel Tütüncü YÖRSİAD iftar çadırına konuk oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği )’ın Çallıda kurduğu ve her akşam 550 kişinin iftar yemeğini yediği Çadır’a konuk oldu.


Çevrekent çalışanları iftarda buluştu Güncel Çevrekent çalışanları iftarda buluştu

Antalya’da 11 yıldan bu yana birçok otel ve sanayi kuruluşuna Çevre Danışmanlığı hizmeti veren “Çevrekent Firması” İftar yemeğinde bir araya geldi.


Ramazan yarışmaları Deepo'da Güncel Ramazan yarışmaları Deepo'da

Akdeniz’in En Büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet, birbirinden farklı etkinlik ve gösterilerle ziyaretçilerine ramazan ayı boyunca keyifli zaman geçirme imkanı sunuyor.


YÖRSİAD’dan Ak Parti İl Başkanı Köse’ye ziyaret Siyaset YÖRSİAD’dan Ak Parti İl Başkanı Köse’ye ziyaret

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken, Başkan Yardımcısı Musa Taşkın ve Yönetim Kurulu üyeleri Bora Sinanoğlu, Kahraman Yücel, Osman Güngör; Antalya Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.


CHP’liler o köylere gitti! Siyaset CHP’liler o köylere gitti!

CHP; iktidarın “Ne haldesiniz?” diye sormadığı Manay ve Osmankalfalar Köyü’ne çıkarma yaptı. Dolu felaketine maruz kalan o iki köy halkıyla görüşen CHP’liler ürün sigortası konusunu TBMM’ye taşıma sözü verirken, Osmankalfalar arazisinin önemli bir bölümünü su altında bırakan gölet sızıntısını bir türlü çözümlemeyen DSİ’nin de peşine düşeceklerini bildirdi.


Başkan Akaydın vatandaşlarla birlikte iftar açtı Güncel Başkan Akaydın vatandaşlarla birlikte iftar açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Daire Başkanlığı Hürriyet İstasyon Merkezi avlusunda verdiği iftar yemeğine katılan Başkan Mustafa Akaydın, halkla birlikte iftar açtı.


Türel’den Aksu muhtarlarına müjde Siyaset Türel’den Aksu muhtarlarına müjde

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Aksu’da muhtarlara bazı 2B arazilerinde kıymet takdirlerinin (rayiç bedel) yeniden belirleneceğini ve bu işlemin de 30 Eylül 2012 tarihine kadar tamamlanacağını müjdeledi.


“Gazi Bulvarı” Antalyalıları gururlandırıyor Güncel “Gazi Bulvarı” Antalyalıları gururlandırıyor

Kepez Belediyesi, protokol yolu Gazi Bulvarı'nın, görsel kirlilik nedeniyle Antalya'ya yakışmayan kuzey bölümünü, peyzaj çalışmasıyla "inci bir gerdanlık" haline getirdi.


Muratpaşa Ramazan Şenliği’ne büyük ilgi Güncel Muratpaşa Ramazan Şenliği’ne büyük ilgi

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce Aydın Kanza Parkı’nda düzenlenen ikinci Ramazan Şenliği’ne aileler ve çocuklar büyük ilgi gösterdi.


Kepez'de türkü rüzgarı Kültür/Sanat Kepez'de türkü rüzgarı

Kepez Belediyesi'nin Ramazan etkinliğinde konser veren Türk Halk Müziği'nin en önemli seslerinden biri olan Fatih Kısaparmak, 15 bine yakın Antalyalıya muhteşem bir türkü gecesi yaşattı.


Antalya’da turizmdeki düşüş hızı azaldı Ekonomi/Turizm Antalya’da turizmdeki düşüş hızı azaldı

Antalya Tanıtım AŞ, Antalya’ki havalimanları ile limanlardan alınan turist sayısı verilerini değerlendirdi. Buna göre, 2012 yılı Ocak-Haziran ayında Antalya’ya gelen yabancı sayısı geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 7,74 azalış olduğu görülüyor.


Sunay Akın ‘Mahya Işıkları’ ile büyüledi Kültür/Sanat Sunay Akın ‘Mahya Işıkları’ ile büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenlikleri kapsamında sahneye çıkan şair-tarihçi-yazar Sunay Akın “Mahya Işıkları” adlı tek kişilik gösterisiyle izleyenleri tarihsel bir yolculuğa çıkardı.


Manavgat Belediyesi 90 çocuğu sünnet ettiriyor Manavgat Manavgat Belediyesi 90 çocuğu sünnet ettiriyor

Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği Sünnet Şöleni, kayıt yaptıran 90 çocuğun sünnet olarak erkekliğe adım atmaları ile başladı. 10 gün sürecek olan sünnet operasyonları sonrasında 24 Ağustos’ta muhteşem bir sünnet şöleni düzenlenecek.


Kemer Otogar, En Temiz Otogar olma yolunda Kemer Kemer Otogar, En Temiz Otogar olma yolunda

Ramazan öncesi yaklaşık 90 aracın giriş çıkış yaptığı Kemer Otogar’ı Otobüs Kaptanlarının ve İşletme sahiplerinden tam not alıyor. İki gün önce umumi temizlik yapılan Kemer Otogarını ziyaret eden Kemer Belediye Başkan Vekili Zekiye Muşlu, yetkililerden ve firma sahiplerinden bilgi aldı.


Başkan Sözen çocukları unutmuyor Manavgat Başkan Sözen çocukları unutmuyor

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, her akşam iftar çadırında orucunu vatandaşlarla birlikte açarken akşam saatlerinde kentin değişik mahallelerinde çat kapı ziyaretler yapıyor.


Hayırsever doktor mezarlığa golf aracı bağışladı Güncel Hayırsever doktor mezarlığa golf aracı bağışladı

Hayırsever Dr. Şükrü Yıldırım, yaşlı ve engelli vatandaşların mezar ziyaretlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesi Uncalı Mezarlığı’na golf aracı bağışladı.


Başkan Evcilmen iftar yemeğinde buluştu Güncel Başkan Evcilmen iftar yemeğinde buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, iftar yemeğinde, parti yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi.


Muratpaşalı Muhtarlar Antalya milletvekilleri ile iftar açtı Güncel Muratpaşalı Muhtarlar Antalya milletvekilleri ile iftar açtı

AK Parti Muratpaşa İlçe Tekilatı tarafından Muratpaşa Mahalle Muhtarları adına verilen iftar davetine Antalya Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu, Menderes Türel, Hüsayin Samani ve Gökçen Enç’in yanı sıra İl Başkanı Mustafa Köse de katıldı.


Memur sendikaları iftar yemeğinde buluştu Güncel Memur sendikaları iftar yemeğinde buluştu

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı farklı iş kollarındaki il başkanları ve sendikaların yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Restoran’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.


Halkın Portakalı’na rekor katılım! Kültür/Sanat Halkın Portakalı’na rekor katılım!

Antalya Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle 6-12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 4. Halkın Portakalı Film Atölyesi’ne rekor katılım gerçekleşti.


Kepez’de “Türkü Baba” konseri Kültür/Sanat Kepez’de “Türkü Baba” konseri

Kepez Ramazan etkinlikleri kapsamında, sevilen ses sanatçısı Fatih Kısaparmak 4 Ağustos Cumartesi günü Kepez Ramazan Şenlik Alanı’nda sahne alacak.


Kadonları seven hastalık;kireçlenme Sağlık/Kadın Kadonları seven hastalık;kireçlenme

Kireçlenme en sık görülen eklem hastalığıdır.En sık kadınlarda görülen bu hastalığa yol açan bir çok faktör var. Aile Hekimi Dr. Hasan Şahin kireçlenme ile ilgili önemli bilgiler verdi.


Genel Sekreter Aktekin Hasan Subaşı Caddesi’ni inceledi Güncel Genel Sekreter Aktekin Hasan Subaşı Caddesi’ni inceledi

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, kent merkezini güzelleştirme projeleri kapsamında yeniden düzenlenecek olan Hasan Subaşı Caddesi’nde incelemelerde bulundu.


KEPSİAD’dan ihtiyaç sahiplerine alışveriş çeki Güncel KEPSİAD’dan ihtiyaç sahiplerine alışveriş çeki

Antalya ve ilçelerinde belediye, dernek, oda ve iş adamlarının kurduğu iftar sofraları vatandaşların iftarlarını açmasına sebep olurken, Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği bu anlamda farklı bir uygulamaya imza attı.


Acar: “Antalya huzurevi neden yıkılıyor?” Siyaset Acar: “Antalya huzurevi neden yıkılıyor?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Fethi Bayçın Huzurevi’nin yıkılmasını TBMM gündemine taşıyarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e “Antalya Fethi Bayçın Huzurevi’nin ranta kurban edilmemesi için gerekli adımları atacak mısınız?” diye sordu.


Kepez kimsesizlerin kimsesi oluyor Güncel Kepez kimsesizlerin kimsesi oluyor

Kepez Belediyesi’nin, bir iyilik hareketi olan “evde sağlık” projesi kapsamında bugüne kadar kimsesiz ve bakıma muhtaç 400’ye yakın yaşlıya sağlık ve bakım hizmeti sunuldu.


Kadınları tatilde yakalayan hastalık Sağlık/Kadın Kadınları tatilde yakalayan hastalık

Yazın en bunaltıcı sıcaklarınıyaşadığımız şu günlerde havuz ve deniz en çok tercih edilen serinleme yöntemi.Pek çok otelde, sosyal tesislerde ve klüplerde yararlandığımız havuzların ileride herhangi bir sağlık sorunu yaratmaması için, gideceğiniz havuzun temizliğinden emin olmanız ve su sirkülasyonu fazla olanlarını tercih etmeniz son derece önem kazanıyor.


Bel ve boyun fıtığında doğru bilinen yanlışlar sakat bırakabilir! Sağlık/Kadın Bel ve boyun fıtığında doğru bilinen yanlışlar sakat bırakabilir!

Toplumda en sık rastlanan hastalıklardan biri olan bel ve boyun fıtığı, dayanılmaz ağrıları ve hareket kabiliyetini kısıtlaması ile kişiyi gündelik yaşamın içine hapseden bir hastalık olarak tanımlanıyor.


AGİSK Başkanlığına Cahit Şahin getirildi Spor AGİSK Başkanlığına Cahit Şahin getirildi

Antalya Golf İhtisas ve Spor Kulübü Derneği (AGİSK) Başkanlığına Montgomerie Maxx Royal Golf Club Genel Müdürü Cahit Şahin getirildi.


60’lık cadde iki mahalleyi birbirine bağlayacak Güncel 60’lık cadde iki mahalleyi birbirine bağlayacak

Kepez Belediyesi, 60 metre genişliğindeki Musa Doğan Caddesi’nin yapım çalışmasına başladı. 1500 metre uzunluğundaki cadde Süleyman Demirel Bulvarı ile Sütçüler Caddesi’nin de bağlantısını sağlayacak.


Döşemealtı Belediye Personel Müdürlüğü'nden eğitim Döşemealtı Döşemealtı Belediye Personel Müdürlüğü'nden eğitim

Döşemealtı Belediyesi Personel Müdürlüğü Kentin Yaşam Kalitesinin arttırılması, kentsel gelişim ve performans artırımı konularında birim müdürleri ve sorumlularına eğitim semineri gerçekleştirdi. Semineri Personel Müdürü Hasan Kuray verdi


Yaz kurslarında güreşe büyük ilgi Döşemealtı Yaz kurslarında güreşe büyük ilgi

Döşemealtı Belediyesi Yaz Spor Kursları arasında yer alan Güreş’e kursiyerler büyük ilgi gösterdi. Haftanın 2 günü sürdürülen çalışmalar Antrenör Erol Eren nezaretinde devam ediyor. Başkan Yardımcısı Ayhan Tuncer çalışmaları yerinde izledi, güreşçilerle bir süre sohbet etti


Oyuncak Müzesi’ne ziyaretçi akını Güncel Oyuncak Müzesi’ne ziyaretçi akını

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi Yat Liman’ında açılan Oyuncak Müzesi’ni 15 ayda 59 bin 300 kişi ziyaret etti.


Aksulular aynı yemeği paylaştı Aksu Aksulular aynı yemeği paylaştı

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeği programında, Aksu’dan yüzlerce insan aynı sofranın bereketini paylaşarak birlikte iftar yapıp dua ettiler.


Yargıtay MHP’li İrbeç’in Genel Başkanlık için önünü açtı Siyaset Yargıtay MHP’li İrbeç’in Genel Başkanlık için önünü açtı

MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç partiden ihraç edilmesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısın da kararın Yargıtay tarafından bozulduğunu ve yeniden parti üyesi olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;


“CHP’den çifte standart!..” Siyaset “CHP’den çifte standart!..”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse CHP’li belediyeleri eleştirerek, “Vaatlerini yerine getirmiyorlar, hizmet üretemiyorlar, cadde düzenlemesi, park, bahçe yaparken bile çifte standart uyguluyorlar. Sadece yüksek oy aldıkları yerlere makyaj yapıyorlar” dedi.


Sözen'den Kırkpınar’ın şampiyonlarına altın Manavgat Sözen'den Kırkpınar’ın şampiyonlarına altın

Geleneksel 651'inci Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde baş pehlivan olan Ali Gürbüz, büyük orta boyda 2. olan İsmail Koç ve Deste Büyük Orta Boyda 3. olan Gürbüz Seçim'e ikişer adet Cumhuriyet Altını hediye eden Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaz sezonu sonunda Manavgat Belediyesi olarak yağlı güreş şampiyonası düzenlemek için girişimlere başladıklarının müjdesini verdi.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Mustafa Ünal oldu Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Mustafa Ünal oldu

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin yeni Başhekimi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ünal oldu.


Şiddeti ihbar etmeyene para cezası Siyaset Şiddeti ihbar etmeyene para cezası

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, kadınların can güvenliğinin korunmasının temel öncelik haline geldiğine dikkat çekerek, şiddet olaylarında ihbar zorunluluğu getirilmesini önerdi.


ATB Serik'teki üyeleriyle iftarda buluştu Serik ATB Serik'teki üyeleriyle iftarda buluştu

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar yemeğine ilçelerde devam ediyor. ATB Serik’teki üyeleriyle iftarda bir araya geldi.


DTO Meclisi'nde denizcilik sorunları ele alındı Siyaset DTO Meclisi'nde denizcilik sorunları ele alındı

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol meclis toplantısında bir aylık faaliyetleri hakkında bilgi verdi


İftar sofrası Habibler’de Güncel İftar sofrası Habibler’de

Büyükşehir Belediyesi’nin Habibler Kapalı Pazarı’nda kurduğu iftar sofrasına vatandaşların ilgisi büyük oldu.


Sevimçok: “Perakende yasası çıkmak zorundadır” Siyaset Sevimçok: “Perakende yasası çıkmak zorundadır”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından Ankara TESK Otel’de düzenlenen iftar yemeğine katılan AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Ankara’daki bu iftar yemeğine katılarak esnafı ilgilendiren bir takım konularda açıklamalar yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın esnaf camiası adına umut vadeden sözler söylediğini belirtti


Gebelikte kontak lens kullanımında ısrarcı olmayın! Sağlık/Kadın Gebelikte kontak lens kullanımında ısrarcı olmayın!

Hamilelik esnasında tüm vücutta olduğu gibi gözlerde de fizyolojik değişiklikler meydana gelmektedir.Avusturya Sen Jorj Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Savaş Eriz hamileliğin gözü nasıl etkilediği ile ilgili önemli bilgiler verdi.


Çavuşoğlu'ndan ATB'ye ziyaret Siyaset Çavuşoğlu'ndan ATB'ye ziyaret

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Ali Kıvrak ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


Akdeniz Kent Parkı kente nefes aldıracak Güncel Akdeniz Kent Parkı kente nefes aldıracak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fuar Alanı 2’nci Kısım’da Migros AVM, Minicity ve Dev Akvaryum’un kullanımları arasında kalan alanı Akdeniz Kent Parkı olarak düzenleyecek.


KEMDER Yönetiminden Mustafa Köse'ye ziyaret Siyaset KEMDER Yönetiminden Mustafa Köse'ye ziyaret

Kepez Müteahhitler Derneği (KEMDER) Başkanı Süleyman Akbıyık ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Mustafa Köse’yi makamında ziyaret etti.


Maserati GranTurismo Sport Türkiye’de Otomotiv Maserati GranTurismo Sport Türkiye’de

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati’nin ülkemizde Tofaş çatısı altındaki temsilcisi FerMas, GranTurismo modelinin 460 HP’lik en güçlü versiyonu olan Maserati GranTurismo Sport’u satışa sundu.


Velilere okul tanıtımı yapıldı Güncel Velilere okul tanıtımı yapıldı

Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 2012-2013 Eğitim-öğretim yılına bütün gücüyle hazırlanıyor, okulun tatil olmasının akabinde okul boyandı, lavabolar, sınıflarda tadılat yapıldı, Fatih Projesi kapsamında bütün sınıflara akıllı tahtalar takıldı, gerekli bütün hazırlıklar yapılarak yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıklar tamamlandı.


Çavuşoğlu'ndan DTO'ya ziyaret Siyaset Çavuşoğlu'ndan DTO'ya ziyaret

Eski AKPM Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Erol ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.


Antalya ihracat merkezi olacak Ekonomi/Turizm Antalya ihracat merkezi olacak

AİB Başkanı Mustafa Satıcı ’’Turizmin başkenti olan Antalya yakın bir zamanda ihracatın da en önemli üssü haline gelecektir’’ dedi. Antalya İhracatçı Birlikleri (AİB) Başkanı Mustafa Satıcı, turizmin başkenti olan Antalya’nın yakın bir gelecekte ihracat merkezi olacağını belirtti.


“Gönül rahatlığıyla musluktan su içebilirsiniz” Güncel “Gönül rahatlığıyla musluktan su içebilirsiniz”

Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü yetkilileri, içme suyu analizlerinin günlük olarak yapıldığını belirterek, vatandaşların gönül rahatlığı ile musluktan su içebileceklerini açıkladı.


Başkan Evcilmen iftar yemeği dağıtımına katıldı Güncel Başkan Evcilmen iftar yemeği dağıtımına katıldı

Yenigün Mahallesi’nde yemek dağıtımına katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, en büyük dileğinin herkesin ekonomik olarak güçlenmesi ve bu tür yardımlara ihtiyaç duymaması olduğunu söyledi


893 fahri trafik müfettişi görev başında Güncel 893 fahri trafik müfettişi görev başında

Trafik kaza oranlarını en alt seviyelere çekerek Antalya’da güvenli bir trafik ortamı oluşturmayı hedefleyen Antalya Emniyet Müdürlüğü, trafik alanında yürütmüş olduğu çalışmalarında Fahri Trafik Müfettişlerinin de desteğini alarak denetim ağını genişletiyor.


Büyükşehir Huzurevi sakinleri iftarda buluştu Güncel Büyükşehir Huzurevi sakinleri iftarda buluştu

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleri, hayırseverlerin verdiği iftar yemeğinde buluştu. Büyükşehir Belediyesi’nin mahallere taşıdığı iftar sofrası da Dokuma Kapalı Pazarı’nda kuruldu.


Kepez’den Türkiye’ye tam olimpik yüzme havuzu Güncel Kepez’den Türkiye’ye tam olimpik yüzme havuzu

İçerisinde Antalya'nın, ilk kapalı tam olimpik yüzme havuzu ile 7'den 77'ye herkesin beklentilerini karşılayacak tesislerinin olduğu Kepezpark Varsak Projesi'nin yapımı başladı.


KEMİAD’tan turizm uyarısı Kemer KEMİAD’tan turizm uyarısı

Kemer Turizm ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, Antalya ve bölgelerinde yaşanan plansız,programsız ve koordinasyonsuz büyümenin Türk turizminde telafisi ağır bedellere mal olduğunu bildirdi.


Şişmanlık tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır Sağlık/Kadın Şişmanlık tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır

“Metabolizmam çok yavaş”, “Çok az yememe rağmen kilo alıyorum”, “Hiçbir egzersiz işe yaramıyor” gibi şikayetler sizi “şişmanlığa” mahkum mu ediyor? Bu mahkumiyetten kurtulmak için öncelikle aşırı şişmanlığın yani obezitenin bir hastalık olduğunu kabullenmek gerekiyor.


Yavaş soğut, klima çarpmasın! Sağlık/Kadın Yavaş soğut, klima çarpmasın!

Yaz aylarının gelip, sıcakların artmasıyla birlikte klima kullanımı da artıyor, klima kullanımında aşırıya kaçıldığında ise çok ciddi sağlık problemleri de kaçınılmaz oluyor.


Yayla gibi açık hava tiyatrosu Güncel Yayla gibi açık hava tiyatrosu

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya temalı bir konserle açılışını yaptıkları Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu ile kente yaşayanları, "yayla havasında" konser izleyecekleri bir ortama kavuşturduklarını söyledi.


Gündoğmuş,yenilenebilir enerji ve eko-turizmle çıkış arıyor Gündoğmuş Gündoğmuş,yenilenebilir enerji ve eko-turizmle çıkış arıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), 2014-2023 Bölge Planı hazırlık toplantılarını Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi’nde sürdürüldü.


Kepez’de anlamlı buluşma Siyaset Kepez’de anlamlı buluşma

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Teşkilatı ile Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Antalya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen iftar yemeğinde teröre lanet yağdırılırken, şehit anneleri yapılan konuşmalar sırasında duygulu anlar yaşadı.


Kök, valiyi Haskızılören’de icraata davet etti Siyaset Kök, valiyi Haskızılören’de icraata davet etti

CHP İl Başkanı; sel felaketine maruz kalmış Haskızılören Köyü’nde devam eden dramı kamuoyuyla paylaşmasının ardından il valisinin konuya dönük açıklamalarını değerlendirdi.


Ramazan’da Reflüye Dur Demek İçin Sağlık/Kadın Ramazan’da Reflüye Dur Demek İçin

Modern çağ hastalıklarının başında gelen reflü hastalığı olanların Ramazan ayını nasıl daha rahat geçirebileceğinizin püf noktalarını Hisar Intercontinental Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Halil Kutlu Erol’dan öğrendik.


İftar çadırının konukları Manavgat İftar çadırının konukları

Vekil Acar ve İl Başkanı Kök Manavgat Belediyesinin iftar çadırına konuk oldu


BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da toplandı Güncel BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu toplantısı Burdur’da yapıldı. Burdur Valisi Süleyman TAPSIZ, bir yılı tamamladığı ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini son kez yaptığı toplantıda, görevi Isparta Valisi Memduh OĞUZ’a devretti.


Antalya İşkur İl Müdürlüğü’nden ayağa hizmet dönemi Güncel Antalya İşkur İl Müdürlüğü’nden ayağa hizmet dönemi

Antalya İşkur İl Müdürlüğü, bünyesine yeni kattığı iş ve meslek danışmanları ile işsizlere iş imkanı sağlamak ve onlara daha rahat ulaşmak için Özdilekpark AVM’de stand açtı.


Acar: “Öğretmenlere gözdağı verilmek isteniyor” Siyaset Acar: “Öğretmenlere gözdağı verilmek isteniyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, öğretmenlere 4+4+4 protestosunun ardından açılan soruşturmaları gündeme taşırken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, soruşturmaların eylem nedeniyle değil, öğretmenlerin “Biz eylem yapacağı, yarın okula gelmeyin” sözleri için açıldığını savundu.


Cumhurbaşkanı'ndan hem hediye hem temenni Güncel Cumhurbaşkanı'ndan hem hediye hem temenni

Geçtiğimiz yıllarda 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajları münasebetiyle Eczacı Gülşah Köktürk ve eşi Öğr.Gör. Kahraman Köktürk'e Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül adına Köşk'den telefon edilmişti.


Turizm geliri İlk yarıda % 2,1 düştü Ekonomi/Turizm Turizm geliri İlk yarıda % 2,1 düştü

AKTOB Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan Ocak-Haziran Turizm Geliri Analizi verilerine göre, gelir düşüşü, paket tur dışındaki harcamalardan kaynaklandı


Acar duble yolları sordu Siyaset Acar duble yolları sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, duble yolları ve duble yollardaki kısa sürede yaşanan bozulmalar ve onarım çalışmalarını TBMM gündemine taşıdı. Acar, “Duble yollar kısa sürede neden bozuluyor?” dedi.


MHP Antalya Eski İl Başkanı Adnan Kaya'dan anlamlı ziyaret Kumluca MHP Antalya Eski İl Başkanı Adnan Kaya'dan anlamlı ziyaret

MHP Antalya Eski İl Başkanı A. Adnan Kaya, il başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyeliği görevini yapan Kumlucalı İş Adamı Ramazan Duranal'ın Kumlucada verdiği iftar yemeğine katıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...