Perşembe, 24 Ocak 2019
Büyükşehir’in yeni antrenörü Dragan Sakota Spor Büyükşehir’in yeni antrenörü Dragan Sakota

Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı’nın yeni antrenörü belli oldu.Serdar Apaydın’dan boşalan koçluk koltuğuna Dragan Sakota getirildi.


Sevimçok ve Altuncuoğlu’ndan Birlik ve Beraberlik Mesajı Siyaset Sevimçok ve Altuncuoğlu’ndan Birlik ve Beraberlik Mesajı

KKTC Esnaf ve Sanatkârları Merkez Birliği Genel Başkanı Kemal Altuncuoğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti. İki başkan esnaf camiasına birlik, beraberlik ve dostluk mesajı verdi.


“AKP Hükümeti ABD’nin Taşeronu Haline Geldi!” Siyaset “AKP Hükümeti ABD’nin Taşeronu Haline Geldi!”

Hükümetin söylendiği gibi “aktif” değil, “adaptif” yani uyum sağlayıcı dış politika izlediğini belirten MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal, AKP’nin “ABD politikalarının taşeronluğundan vazgeçerek, milli çıkarlar için dış politika uygulanması gerektiğini” söyledi.


Topçu: Siyaset Topçu: "Kimin adam olduğunu millet söyledi"

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, geçtiğimiz günlerde Antalya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamaları dolayısıyla eleştirdi.


AKPM Başkanı Çavuşoğlu Cezayir ziyaretini tamamladı Siyaset AKPM Başkanı Çavuşoğlu Cezayir ziyaretini tamamladı

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu Cezayir’e yaptığı üç günlük resmi ziyareti tamamladı. AKPM Başkanı Çavuşoğlu ziyaretinin son günü olan bugün Cezayir Başbakanı Ahmed Ouyahia ile görüştü.


Dev Çin pazarına Hong Kong’tan girebilirsiniz Ekonomi/Turizm Dev Çin pazarına Hong Kong’tan girebilirsiniz

Türkiye’nin ihracatında yüzde 50 civarında pay alan Avrupa Birliği’nde Euro krizinin baş göstermesi ve Yunanistan ve İtalya’da ard arda Başbakanların istifasına neden olan ekonomik kriz ihracatta pazar çeşitliliği konusunu tekrar Türk ihracat dünyasının ana gündem maddesi haline getirdi.


“OGM’nin Çiftlik Arazisi Birilerine Peşkeş mi Çekilecek” Siyaset “OGM’nin Çiftlik Arazisi Birilerine Peşkeş mi Çekilecek”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Çevre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet GÜNAL, AKP Hükümetinin KHK’larla yaptığı reform sonucu oluşturduğu bakanlıkların şahıslara göre özel oluşturulduğunu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın da bunun somut bir örneği olduğunu söyledi.


Alpagot, Ziraat Fakültesi öğrencileriyle buluştu Güncel Alpagot, Ziraat Fakültesi öğrencileriyle buluştu

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi 3. Sınıf öğrencileri “İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi” nde Yenigün Gıda A.Ş Genel Müdürü Mahmut Nuri Alpagot ile buluştu.


“Dileğimiz çağdaş, katılımcı ve şeffaf bir anayasa” Siyaset “Dileğimiz çağdaş, katılımcı ve şeffaf bir anayasa”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni Anayasa çalışmalarında sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin ve desteğinin alınması ve çalışmalara aktif katılımının sağlanması amacıyla T.B.M.M Başkanı Cemil Çiçek tarafından kendilerine mektup gönderildiğini belirtti.


ESET, Ekim ayı Dünya Tehdit Raporu’nu yayınladı Teknoloji/Bilim/İnternet ESET, Ekim ayı Dünya Tehdit Raporu’nu yayınladı

ESET’in yeni bulut tabanlı itibar teknolojisi ESET Live Grid tarafından derlenen verilerde hem Linux hem de Macintosh sistemlerini etkileyen yeni bir truva atı tespit edildi.


İlk Yardıma İlk Adım’a  ‘Altın Havan’ İlk Yardıma İlk Adım’a ‘Altın Havan’

Eczacı Dergisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Altın Havan Ödülleri 2011, törenle sahiplerine verildi. İlk Yardıma İlk Adım Programı ile “Sanayi Eğitim” kategorisinde Altın Havan’a layık görülen AstraZeneca Türkiye adına ödülü, AstraZeneca Türkiye Genel Müdürü Hervé Dussart aldı.


CHP’li Sapan, Başbakan Erdoğan’ı yanıt vermeye çağırdı Siyaset CHP’li Sapan, Başbakan Erdoğan’ı yanıt vermeye çağırdı

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın yazdığı kitap konusunda Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yapmasını istedi.


ANTBİRLİK 4 imza ile TBMM’de Siyaset ANTBİRLİK 4 imza ile TBMM’de

CHP Antalya Milletvekilleri Av. Gürkut Acar, Dr. Arif Bulut, Osman Kaptan ve Yıldıray Sapan, ANTBİRLİK’i TBMM’ye taşıdı. Milletvekilleri, ANTBİRLİK Yönetiminin icraatlarının incelenmesi ve üreticilere daha fazla katkı sağlayacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.


ATB Korosu'ndan konser Kültür/Sanat ATB Korosu'ndan konser

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Türk Sanat Müziği Korosu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği yararına konser verdi.


Çankaya’ya güvenli yol hizmeti Güncel Çankaya’ya güvenli yol hizmeti

Kepez Belediyesi, Çankaya Mahallesi’nde Barış Manço Bulvarı ile Masa Dağı’nın doğu yakası arasındaki mevcut 5 metrelik yolu, başlattığı genişletme çalışmasıyla 20 metrelik bir yol haline getiriyor.


Siyaset "Milli Eğitim Bakanlığının ‘Milliliği’ Kalmadı!"

Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanlığı bütçesi üzerine söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal,öğretmen atamalarındaki plansızlığın ve keyfiliğin yol açtığı mağduriyete değindi.


Antalya Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi Siyaset Antalya Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Lokman Kaya görevi, İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten E. Serkan Uysal’a devretti.


“Kırcami halkı farklı hesaplara kurban edilmemeli” Siyaset “Kırcami halkı farklı hesaplara kurban edilmemeli”

CHP İl Başkanı Özer Ülken, Büyükşehir Belediyesi’nin imar bekleyen Kırcami bölgesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Kırcami halkının mağdur olmaması için çalıştıklarını belirten Ülken, Kırcami halkının farklı hesaplara kurban edilmemesine dikkat ettiklerini söyledi.


Dünya Girişimcilik Haftası kutlanıyor Kemer Dünya Girişimcilik Haftası kutlanıyor

Her yıl Kasım Ayının 3. Haftasında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de 81 ilinde kutlanan “Dünya Girişimcilik Haftası” nedeniyle Kemer Göynük Majesty Mirage Park Otel’de Göynük Ünal Aysal Anadolu Öğretmen Lisesi ve Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı bir panel düzenlendi.


Depremzedeler: “Devletimize minnettarız” Güncel Depremzedeler: “Devletimize minnettarız”

Antalya’ya gelen depremzedelerin kamu kurumlarının sosyal tesislerine yerleştirilmelerine başlandı. Bu kapsamda Van’dan Antalya’ya 2 bine yakın depremzede geleceği öğrenildi.


Eker’den diyabetik sütlü tatlı Eker’den diyabetik sütlü tatlı

2007’de sütlü tatlıların ambalajlanmış olarak market raflarına girmesini sağlayarak sektörüne öncülük eden Eker Gıda, bir ilke daha imza atarak, diyabetik sütlü tatlı üretti.


Susesi’nin Prestijli Konakları: VIP Villalar Güncel Susesi’nin Prestijli Konakları: VIP Villalar

Türkiye’nin en ayrıcalıklı tatil merkezlerinden biri olan Susesi Luxury Resort, mükemmel tatil hayalini görkemli bir lüksle buluşturmak isteyenleri, Susesi VIP villalarına davet ediyor.


İtfaiyecilerimiz eğitimde Güncel İtfaiyecilerimiz eğitimde

Fransa’dan gelen deneyimli 2 itfaiyeci, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan itfaiyecilere eğitim veriyor.


Kepezli çocuklara ücretsiz tiyatro oyunu Güncel Kepezli çocuklara ücretsiz tiyatro oyunu

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT)’nun, bu sezon ücretsiz çocuk oyunu sahneleyeceğini açıkladı.


Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Kemer’de toplanacak Kemer Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Kemer’de toplanacak

2011- 2013 Çalışma takvimine göre, 2011 yılının son Federasyon (USDF ) toplantısı SI Antalya Kulübünün ev sahipliğinde 19 Kasım 2011 tarihinde Antalya'da Crystal Kemer Resort’de yapılacak.


Antalya 2012’de çiçek açacak Güncel Antalya 2012’de çiçek açacak

Kepez Belediyesi’nin, bu yıl toprakla buluşturacağı 210 bin çiçek soğanı sayesinde Antalya, 2012 baharında çiçek açacak. Kepez Belediyesi, ilçeye görsel güzellik kazandırmak amacıyla bu yıl da binlerce çiçeği toprakla buluşturacak.


“Antalya’da şehir kültürü yok” Siyaset “Antalya’da şehir kültürü yok”

Has Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı;Muratpaşa İlçe Kaymakamı Fatih Kocabaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Has Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Çoşkun Erdi,Teşkilatlanma Başkanı Memduh Uçar,Tanıtma Başkanı Haşim Uyanık ve Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Akbulut katıldı.


Susesi Luxury Resort’a “Platinum Ödülü” Güncel Susesi Luxury Resort’a “Platinum Ödülü”

TUI İngiltere’nin misafirlerine yaptığı detaylı anketler sonucunda her sene verdiği Gold Award 2011 ödülleri çerçevesinde, Susesi Luxury Resort “Platinum Ödülü”nü aldı.


ADDK'dan Sarp Katran Dağı Karabel Geyikbayırı etkinliği Güncel ADDK'dan Sarp Katran Dağı Karabel Geyikbayırı etkinliği

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün programlı günübirlik dağ ve yürüyüş etkinliği, 23 kişinin katılımıyla yapıldı. Kozağacı mahallesinden başlayan etkinlik, Karabel’de dağ ve yürüyüş ekiplerinin ayrılmasıyla devam etti.


Vodafone Türkiye’den rekorlarla geçen bir çeyrek Ekonomi/Turizm Vodafone Türkiye’den rekorlarla geçen bir çeyrek

Odağına müşteri memnuniyetini yerleştirdiği stratejileri ve kesintisiz sürdürdüğü altyapı yatırımları sayesinde Vodafone Türkiye, 2011-2012 mali yılının Nisan-Eylül arası 6 aylık dönemde kârlılığını pozitife çevirdi.


Kırcami için imar planı şart Siyaset Kırcami için imar planı şart

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, son gelişmelerle ilgili Kırcamililerle toplantı yaptı. Başkan Akaydın, Kırcami’nin imar planının konutun yanı sıra kentin yol, altyapı gibi diğer ihtiyaçları için de gerekli olduğunu vurguladı.


Rose Hotels’e ATSO’dan ödül Kemer Rose Hotels’e ATSO’dan ödül

Kemer’de bulunan Rose Hotels Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nın “Konaklama Tesislerinde 2010 Yılı Döviz Kazandırıcı Hizmetler” kategorisinde ilk sırada yer aldı.


Tüzken, ilçelerdeki tesisleri inceledi Güncel Tüzken, ilçelerdeki tesisleri inceledi

Gençlik Spor İl Müdürü M. Tarkan Tüzken Spor İl Müdürlüğü hizmet binası ve merkez ilçelerdeki tesisler dahil olmak üzere 14 ilçedeki tesislerde incelemelerde bulundu.


Özel sporculardan BaşkanEvcilmen’e kupa sözü Spor Özel sporculardan BaşkanEvcilmen’e kupa sözü

Muratpaşa Belediyesi himayesinde sürdürülen Özel Sporcular Spor Eğitim Programı'na katılan öğrencilerden kurulu basketbol takımı Türkiye Şampiyonluğu için Alanya’ya gitti.


Ticari araçlar ve lojistik markaları TÜYAP'ta buluşuyor Otomotiv Ticari araçlar ve lojistik markaları TÜYAP'ta buluşuyor

Ticari araç, yan sanayi ve lojistik sektörü 24- 27 Kasım arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Comvex ve Logist Eurasia fuarlarında buluşuyor. İki yılda bir düzenlenen fuarlara bu yıl 400’ün üzerinde firma ve firma temsilciliği katılıyor.


Kepezli gençlerden Akaydın’a teşekkür Güncel Kepezli gençlerden Akaydın’a teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret eden Antalya Kepez Gençlik Derneği üyeleri, hizmetleri ve çalışmalarından dolayı Başkan Akaydın’a teşekkür etti.


‘Hoş Gelişler Ola’ gösterisi Antalyalılarla buluşacak Kültür/Sanat ‘Hoş Gelişler Ola’ gösterisi Antalyalılarla buluşacak

Büyükşehir Belediyesi, Utku Erişik’in ulusal bir şahlanış öyküsünün anlatıldığı ‘Hoş Gelişler Ola’ adlı tek kişilik gösterisini 18 Kasım Cuma günü Yenimahalle Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak halkla buluşturacak.


Tütüncü fotoğraf sergisinde Güncel Tütüncü fotoğraf sergisinde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sanata ve sanatçıya destek olmayı, gerek çeşitli projelerin hayata geçirilmesinde, gerek çeşitli sosyal etkinliklerde bizzat yer alarak sürdürüyor.


İSTEK’li miniklerin deprem tatbikatı Güncel İSTEK’li miniklerin deprem tatbikatı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencilerine, doğal afetler karşısında neler yapabilecekleri barkovizyon sunumuyla öğretmenleri tarafından anlatıldı.


AESOB Antalya Kart Beyaz Şov İle Tanıtılacak Güncel AESOB Antalya Kart Beyaz Şov İle Tanıtılacak

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Denizbank-AESOB işbirliğiyle uygulamaya sokacağı ‘AESOB ANTALYA KART’ projesinin tanıtımını ünlü şovmen Beyaz’ın sunumunu ile 22 Kasım 2011 Salı akşamı Talya Convention’da kalabalık bir davetli grubu önünde yapacak.


Konyaaltı Belediyesi'nden Ata'yı Anma Kupası Yat Yarışları Güncel Konyaaltı Belediyesi'nden Ata'yı Anma Kupası Yat Yarışları

Konyaaltı Belediyesi ve KONTAB işbirliği ile bu sene 3. gerçekleştirilecek olan Konyaaltı Belediyesi Ata’yı Anma Kupası Yat Yarışları, 20 Kasım Pazar günü saat 12.00’de yapılacak.


Diyabetliler için egzersizi keyifli hale getirmenin yolları Sağlık/Kadın Diyabetliler için egzersizi keyifli hale getirmenin yolları

Diyabet global bir sağlık sorunu olarak gündemdeki yerini korumaya devam ederken, diyabetten korunma ve kan şekeri kontrolü de bir o kadar önem kazanıyor.


Yeni yılı Selpak’la kutlayın! Ekonomi/Turizm Yeni yılı Selpak’la kutlayın!

Türkiye’nin yenilikçi ve lider markası Selpak, özel tasarlanmış “Selpak Yılbaşı Özel Mendil Koleksiyonu” ve “Selpak Collection Peçete” yılbaşı desenleriyle, hayatı renklendirmeye devam ediyor.


Japonya’dan ‘gül turizmi’ için somut gelişmeler Ekonomi/Turizm Japonya’dan ‘gül turizmi’ için somut gelişmeler

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Japonya’nın en büyük turizm fuarı JATA’daki tanıtım çalışmaları ve görüşmelerinin ardından ilk somut gelişme yaşandı.


Diyabet, Alzheimer’ın gelişme hızını yükseltiyor Sağlık/Kadın Diyabet, Alzheimer’ın gelişme hızını yükseltiyor

Kan şekeri yüksekliği ve yüksek tansiyon kılcal damarları daraltarak bellek kaybı yaratıyor. Bilim adamları, diyabetin Alzheimer’a zemin hazırladığı gibi hastalığın seyrini de hızlandırdığını söylerken, Anadolu Sağlık Merkezi uzmanları riskleri azaltmanın yollarını anlatıyor.


Piyano Festivali’nde ”prömiyer” sürprizi Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde ”prömiyer” sürprizi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı 12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, sanatseverlere unutulmaz bir klasik müzik şöleni yaşatacak.


Samsunlu sanatçılardan muhteşem konser Kültür/Sanat Samsunlu sanatçılardan muhteşem konser

Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) Türk Sanat Müziği Korosu Antalya AKM de konser verdi. Konser’e Antalya da yaşayan Samsunlular başta olmak üzere Antalya’nın sanat severleri ve camiası büyük ilgi gösterdi. Konser sonrası koro ayakta alkışlandı


Tütüncü’den Meydankavağı’na nezaket ziyareti Güncel Tütüncü’den Meydankavağı’na nezaket ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, davet üzerine Muratpaşa ilçesindeki Meydankavağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Budaklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.


Başkan Evcilmen’den Van ekibine teşekkür plaketi Güncel Başkan Evcilmen’den Van ekibine teşekkür plaketi

Deprem bölgesinde seyyar aşevi kurarak depremzedelere sıcak aş sunan ilk kurumlardan olan Muratpaşa Belediyesi’nde Van’da hizmet veren personele teşekkür plaketi verildi. Başkan Evcilmen, “Ekibimiz yüksek özveri gösterdi, en büyük teşekkürü hakediyor” dedi.


Serdar Apaydın istifa etti Spor Serdar Apaydın istifa etti

Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı antrenörü Serdar Apaydın görevinden istifa etti.Yönetime sunduğu istifa dilekçesinde; ”ardı ardına alınan kötü sonuçlar nedeni ile istifa ettiğini belirten Apaydın;takımın önünü açmak için bu kararı almayı uygun gördüğünü” belirtti.


“Deprem anıları biriktirmek yerine, artık depreme çözüm bulalım” Siyaset “Deprem anıları biriktirmek yerine, artık depreme çözüm bulalım”

AK Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Yaşar Tabur “Başkanlar süratle meclislerinden gerekli düzenlemeleri geçirip işe koyulmalı. Öyle iken çürük binaların yıkılması ve yerlerine yenilerinin yapılması 10 yıllara mal olacaktır. Artık kaybedecek zamanımız kalmamıştır. Lütfen milletçe deprem anıları biriktirmeye son verelim.” dedi.


YÖRSİAD’dan Orman Bölge Müdürü Gökçel’e ziyaret Siyaset YÖRSİAD’dan Orman Bölge Müdürü Gökçel’e ziyaret

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Yönetim Kurulu Başkanı Semih Beken, Başkan Yardımcısı Musa Taşkın ve Yönetim Kurulu Üyeleri , Antalya Orman Bölge Müdürü Ali Gökçöl’ü makamında ziyaret ettiler.


CHP İl Kadın Kolları’ndan Anıtkabir’e anlamlı ziyaret Siyaset CHP İl Kadın Kolları’ndan Anıtkabir’e anlamlı ziyaret

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Aygül Kılıç başkanlığındaki İl Kadın Yönetim Kurulu Üyeleri, Şenay Arap İsaoğlu, Naciye Ulusoy, Nazan Canoğlu, Şelay Çetinyürek, Nuran Bal ile Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Mutlu Gül Karın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.


“Planlı ve disiplinli olmak başarıyı doğurur” Siyaset “Planlı ve disiplinli olmak başarıyı doğurur”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilköğretim okul öğrencilerine, kamu idari yapısı, belediye birimleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


AKMEK’ten el emeği göz nuru Atatürk sergisi Kültür/Sanat AKMEK’ten el emeği göz nuru Atatürk sergisi

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)’nın öğrencileri, Atatürk’ü, ölümünün 73. yılında yaptıkları el emeği, göz nuru eserlerle andılar.


Aksu Emniyet Müdürlüğü hizmet binası inşaatı start aldı Aksu Aksu Emniyet Müdürlüğü hizmet binası inşaatı start aldı

Aksu'da 20 Bin 170 Metrekarelik Alana Yeni Emniyet Binası Yapılıyor. İki Katlı Olarak İnşa Edilecek Antalya Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası İçin start verildi.


Başkan Akaydın, Otokros heyecanına ortak oldu Güncel Başkan Akaydın, Otokros heyecanına ortak oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türkiye Otokros Şampiyonası’nın Varyant gösterisinde co-pilot oldu.


İSTEK’li miniklerin kırmızı renk şenliği Güncel İSTEK’li miniklerin kırmızı renk şenliği

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri, “Kırmızı Renk” Partisi düzenledi. Okula kırmızı kıyafetlerle ve de kırmızı objelerle gelen İSTEK’li minikler, düzenlenen partide çok eğlendi.


Vanlı diyaliz hastaları Kepez’in konuğu Güncel Vanlı diyaliz hastaları Kepez’in konuğu

Kepez Belediyesi, Antalya’ya böbrek nakli için gelen, ancak yaşanan depremde diyaliz ünitesinin hasar görmesi sonucu memleketlerine gidemeyen Vanlı 10 diyaliz hastasını, aileleriyle birlikte, hasta yakınları konuk evinde misafir etti.


Sosyal medyanın en popüler ünlüleri Sosyal medyanın en popüler ünlüleri

Sosyal medyanın önemi, markalar tarafından artık kesinlikle kabul görüyor. Peki kendi kişisel markalarına sahip ünlüler, bu yeni olgunun neresinde duruyorlar? Sosyal medyada en çok konuşulan ünlüleri mercek altına alan Medya Takip Merkezi (MTM), bu araştırmasının raporunu yayınladı.


Tütüncü yeni yollar için start verdi Güncel Tütüncü yeni yollar için start verdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kurban Bayramı sonrası ilk mesai gününde arazi gezisi düzenleyerek Hüsnü Karakaş ve Baraj Mahallelerinde yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.


Duraliler ve Aşağıkaraman sanayiye artık daha yakın Güncel Duraliler ve Aşağıkaraman sanayiye artık daha yakın

Kepez Belediyesi, Kırkgöz kaynağından dökülen ve Avni Tolunay Mahallesiyle Duraliler Köyü’nü ayıran ırmağın içersine beton bakslar yerleştirerek iki yakanın bir biriyle bağlantısını sağladı.


Türk antrenörlere askeri kamp eğitimi Güncel Türk antrenörlere askeri kamp eğitimi

Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından 10-14 Kasım 2011 tarihleri arasındaLimra Hotel&Resort Kemer/ Antalya’da Spor Toto ve Turkcell’ in desteğiyle 75 ülkenin katılımıyla düzenlenen 22.TAFISA Dünya Kongresi’ nde aktif bir gün yaşandı.


Tütüncü’den okullara destek Güncel Tütüncü’den okullara destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, daha önce yağmur suyu biriken Altınova Esen İlköğretim Okulu’nun bahçesinde yaptıkları sıcak asfalt ve drenaj çalışmasıyla öğrencilerin ayaklarının suya değmediğini söyledi.


Gürkut Acar mantar üreticilerini sordu Siyaset Gürkut Acar mantar üreticilerini sordu

CHP Antalya Milletvekilleri Av. Gürkut Acar, Korkutelili mantar üreticilerine elektrik desteğini gündeme getirirken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, tarımsal üretim faaliyetlerinin tek bir abone grubu içine alınması ve indirim uygulanması için birçok kez başvuruda bulunduklarını açıkladı.


Apaydın: “Araçları kışa hazırlamak zorunluluktur” Güncel Apaydın: “Araçları kışa hazırlamak zorunluluktur”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, havaların ülke genelinde soğuması ve bazı bölgelere kar yağışlarının başlaması nedeniyle sürücüleri uyararak, “Araçlarınızın kış bakımını ihmal etmeyin. Eksikliklerinizi biran önce tamamlayın. Araçlarınızı kış şartlarında kullanırken mutlaka yavaş ve dikkatli sürün. Bilhassa gizli buzlanmalara karşı tedbirli olun” dedi.


Türkiye’de ilk kez kurtlar takibe alındı Türkiye’de ilk kez kurtlar takibe alındı

Turkcell, KuzeyDoğa Derneği ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) ortak protokolü ile Türkiye’de ilk defa kurtlar takip edilmeye başlandı. Yakalanmaları son derece zor olan kurtların özel vericileri, Turkcell’in şebekesiyle GPS koordinatlarını düzenli bir şekilde SMS mesajı olarak yolluyor


Böyle olur motorcuların düğünü Güncel Böyle olur motorcuların düğünü

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antepe İnşaat A.Ş tarafından Minicity Otoparkı’nda düzenlenen, “1.Model Araç Festivali ve Hobi Günleri”nde renkli görüntüler yaşandı


Medea’nın intikamı sahnede Kültür/Sanat Medea’nın intikamı sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi ; Yunan mitolojisinin etkileyici efsanelerinden biri olan Luigi Cherubili’nin “Medea” operasını sahnesine taşıyor.


“Basın şehitlerimizi unutmayacağız” Siyaset “Basın şehitlerimizi unutmayacağız”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Van’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde hayatlarını kaybeden; Doğan Haber Ajansı muhabirleri Cem Emir, Sebahattin Yılmaz ve vatandaşlarımız için bir taziye mesajı yayımladı.


Antalya’da Volkan Işık Şov Spor Antalya’da Volkan Işık Şov

Antalya’da 12-13 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Otokros Şampiyonası’nda dört sene aradan sonra Türkiye’de pilot koltuğuna oturan Volkan Işık, yarışın en iyi zamanını yaparak parkurun en hızlı pilotu oldu.


Minikler, Atatürk’ün sevdiği türkülerle tanıştı Güncel Minikler, Atatürk’ün sevdiği türkülerle tanıştı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 ve 6 yaş öğrencileri, “Sanat Günleri” etkinlikleri kapsamında, Ramazan Akalın tarafından saz enstrümanıyla Atatürk’ün en sevdiği türküleri dinledi.


Opera sahnesi “Atatürk’ün Sesi”yle ayağa kalktı Kültür/Sanat Opera sahnesi “Atatürk’ün Sesi”yle ayağa kalktı

Antalya Devlet Opera ve Balesi 10 Kasım’da düzenlediği “Atatürk’ün Sesi” etkinliği ile sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.


Diyabetin çözümünü bitkisel karışımlarda aramayın! Sağlık/Kadın Diyabetin çözümünü bitkisel karışımlarda aramayın!

Bitki kökleri, çeşitli otlar ve karşımlar… Tüm bunlar “doğadan gelen şifa” olarak tanımlansa da bazı hastalıklar söz konusu olduğunda yarardan çok zarar getiriyor.


Büyükşehir’in internet sitesi 4 dilde Güncel Büyükşehir’in internet sitesi 4 dilde

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal sitesi www.antalya.bel.tr Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça olmak üzere 4 dilde yayın yapıyor.


Kepez’den Van’a spor desteği Güncel Kepez’den Van’a spor desteği

Kepez Belediyesi, deprem felaketinin yaşandığı Van’a, 3 tır insani yardım ve yaralılar için kan bağışı kampanyasından sonra spor alanında da yardım eli uzattı.


Van’lı çocuklar Antalya’dan ayrıldı Güncel Van’lı çocuklar Antalya’dan ayrıldı

AyrıldVan’da meydana gelen deprem nedeniyle Valimiz Sayın Dr. Ahmet Altıparmak'ın önderliğindeki Organizasyonla ilimize getirilen ve bir süredir çeşitli otellerde misafir edilmekte olan devlet korumasındaki 96 çocuk hava yolu ile Antalya’dan ayrıldı.


ATV Ana Haber Spikeri Cem Öğretir Antalya’da Seminer Verecek! Güncel ATV Ana Haber Spikeri Cem Öğretir Antalya’da Seminer Verecek!

Haber Spikeri Cem Öğretir 19 Kasım Cumartesi Günü Etkili İletişim ve Diksiyon konulu Semineriyle Antalya’lılarla Buluşacak. Seminerde Cem Öğretir’e İletişim Akademisi Kurucusu Beden Dili Uzmanı Nur Hekimoğlu eşlik edecek.


Hayvancılıkta katma değer üreten firmalarla buluşma Ekonomi/Turizm Hayvancılıkta katma değer üreten firmalarla buluşma

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ekonomisinin büyük kısmı hayvancılığa dayanan Burdur’da BUTİAD’ın ardından ildeki et ürünleri işleme tesislerine yerinde inceleme gerçekleştirdi.


Büyükşehir’den yağmursuyu çalışması Güncel Büyükşehir’den yağmursuyu çalışması

Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarını hızla sürdürüyor. Fen İşleri ekipleri, Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi 14’uncü Cadde’de yağmursuyu çalışması başlattı.


Aktur’da büyük coşku Güncel Aktur’da büyük coşku

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark Bayram tatilinde vatandaşların akınına uğradı. Aktur Park İşletme Müdürü Ramazan Aydemir heyecan ve eğlencenin kış aylarında da devam edeceğini söyledi


Kemer, gol oldu yağdı Kemer Kemer, gol oldu yağdı

12.11.2011 Cumartesi günü oynanan Süper Amatör lig müsabakasında, Kemer Belediyespor konuk olduğu Türkler Belediyespor'u, baştan sona üstün oynadığı müsabakada;Murat Güvenç (5),Ali Honamlı(2),Olkan Tural(1),Erhan Yetek(1) ve Kenan Can(1)'ın attığı gollerle 10-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederek puanını 13'e çıkardı ve Süper amatör lig'de liderliğe yükseldi...


MÜSİAD Antalya’dan kan bağışı Güncel MÜSİAD Antalya’dan kan bağışı

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Antalya Şubesi geleneksel hale getirdiği kan bağışı kampanyasını bu yıl da sürdürdü.


Dünya golf turizminin kalbi Antalya’da atacak Güncel Dünya golf turizminin kalbi Antalya’da atacak

Dünyanın en önemli Gol Turizm etkinliklerinden Uluslar arası Golf Turizm Fuarı 14-17 Kasım’da Antalya-Belek’de yapılacak.


Turizmin aktörleri POYD ve Pamfilya ile beyin fırtınası Güncel Turizmin aktörleri POYD ve Pamfilya ile beyin fırtınası

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Burdur ve Isparta’da sürdürülebilir ve alternatif turizm için sektörün temsilcileri ile başlattığı birebir fikir alışverişini sürdürüyor.


Pakistan Büyükelçisi Shaukat, Budak’ı ziyaret etti Siyaset Pakistan Büyükelçisi Shaukat, Budak’ı ziyaret etti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret eden Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Muhammed Haroon Shaukat, 25 yıl sonra ikinci kez geldiği Antalya’daki değişimin kendisini çok etkilediğini söyledi.


Çakırlar ekolojik tarım ve turizmin merkezi olacak Güncel Çakırlar ekolojik tarım ve turizmin merkezi olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çakırlar diye bilinen Konyaaltı Bahtılı-Çakırlar-Karatepe-Gökçam planını hazırladı. Bölge, planlamayla ekolojik tarım ve turizminin önemli merkezi olacak.


“AKP, Atatürk’ün kemiklerini sızlattı” Siyaset “AKP, Atatürk’ün kemiklerini sızlattı”

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, AKP’nin bayram tatili öncesi gece yarısı yürürlüğe soktuğu KHK ile yabancı doktor ve hemşire getirmenin önünü açarak bir kez daha Atatürk’ün kemiklerini sızlattığını söyledi.


TV'deki programlar eskisi kadar ses getirmiyor TV'deki programlar eskisi kadar ses getirmiyor

Televizyonda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayılarına göre, Interpress tarafından her ay hazırlanan “Televizyonun Medya Karnesi” raporunda başlayan yeni yayın döneminde kanalların yayınladığı program kategorilerinde, program sayılarında ve buna bağlı olarak çıkan haber adetlerinde de düşüş yaşandığı ortaya çıktı.


Meclis Cumartesi ve Pazar günleri de çalışacak Siyaset Meclis Cumartesi ve Pazar günleri de çalışacak

Antalya İl Genel Meclisi toplantıları 25 Kasım 2011 tarihine kadar Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün saat 11.00 de başlayacak


Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Vali Altıparmak’ı ziyaret etti Güncel Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Vali Altıparmak’ı ziyaret etti

Bir süredir ilimizde bulunmakta olan Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Haroon Shaukat Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a bir nezaket ziyaretinde bulundu.


Korkuteli Dereköy köyüne sulama havuzu Korkuteli Korkuteli Dereköy köyüne sulama havuzu

Antalya İl Özel İdaresi tarafından Korkuteli ilçesine bağlı Dereköy Köyüne yaptırılan 5 bin tonluk sulama havuzu tamamlandı.


Dedeman Antalya’dan 11.11.11 Sürprizi Güncel Dedeman Antalya’dan 11.11.11 Sürprizi

Türkiye’nin en yaygın oteller zinciri Dedeman Hotels & Resorts International, 11.11.2011 tarihinde doğan bebekler için özel bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.


Kepez Belediyesi’nde 11.11.2011 yoğunluğu Güncel Kepez Belediyesi’nde 11.11.2011 yoğunluğu

Evlenmek isteyen çiftlerin, nikah tarihlerini anlamlı ve hatırlanır kılmak için ''11.11.2011''i tercih etmesi, Kepez Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü’ne gelen müracaatları da 4’de katladı.


Muratpaşa Belediyesi’nde 11.11. 2011 çılgınlığı Güncel Muratpaşa Belediyesi’nde 11.11. 2011 çılgınlığı

Evliliklerini özel bir tarihte yapmak isteyen çiftler, Muratpaşa Belediyesi Nikah Memurluğu’nun yoğun günler yaşamasına neden oldu. 11.11.2011 tarihinde evlenmek için Muratpaşa Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na başvuruda bulunan 35 çift dünyaevine girdi.


Vanlı depremzede çocuklar opera sahnesinde buluştu Kültür/Sanat Vanlı depremzede çocuklar opera sahnesinde buluştu

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Van depreminde aileleri kaybeden çocukları opera sahnesinde ağırladı. Depremin ardından Antalya’daki otellerde ağırlanan 74 çocuk, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin bayramda ücretsiz olarak sahnelediği “Haydi Çocuklar Operaya” adlı müzikli çocuk oyununda buluştu.


Otokros şampiyonu Antalya’da belli olacak Spor Otokros şampiyonu Antalya’da belli olacak

Türkiye Otokros Şampiyonu’nun belli olacağı Otokros Şampiyonası 5. ayağı, Antalya Motorsporları Kulübü organizasyonunda Antalya’da koşulacak. Şampiyonaya Avrupa Ralli Şampiyonu İtalyan Pilot Rosetti de katılacak


Antalya Limanı’nda bir dünya devi Güncel Antalya Limanı’nda bir dünya devi

Kruvaziyer dünyasının parlayan yıldızı olan ve özellikle Avrupalı turistlerin ilk tercihi konumunda bulunan İtalyan MSC firmasına bağlı İtalyan bandıralı MSC Orchestra, Port Akdeniz – Antalya Yolcu Limanı’nda.


Kepezli gençler Atatürk’ü minnetle andılar Güncel Kepezli gençler Atatürk’ü minnetle andılar

Kepezli gençler, sahneledikleri, “Yüzyılın Işığı” gösterisiyle Cumhuriyeti kendilerine emanet eden Atatürk’ü, ölümünün 73. yıldönümünde minnetle ve özlemle andılar


Atatürk Döşemealtı’nda hüzünle anıldı Döşemealtı Atatürk Döşemealtı’nda hüzünle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 73. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Döşemealtı’nda da saygıyla anıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65856 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...