Pazar, 18 Ağustos 2019
MHP’liler sergi açılışına katıldı Akseki MHP’liler sergi açılışına katıldı

MHP İl Teşkilatı Akseki ilçesine bağlı Sadıklar Köyü’nde sergi açılışına katıldı.


Yalancı Siyatik mi Priformis Sendromu mu? Sağlık/Kadın Yalancı Siyatik mi Priformis Sendromu mu?

Son dönemlerde bel fıtığınız olmadığı halde beliniz çok mu ağrıyor, uzun süre oturunca veya ayaktayken belinizden kalçanıza doğru yayılan ağrılarınız mı var; özellikle başka bir rahatsızlığınız için bu aralar sık sık iğne mi olmak zorunda kaldınız. Dikkat edin, yalancı siyatik ağrısı olarak da bilinen Priformis Sendromu yaşıyor olabilirsiniz...


Omurga travmalarını ihmal etmeyin Sağlık/Kadın Omurga travmalarını ihmal etmeyin

Deniz, su ve doğa sporları yaz dönemini eğlenceli kılan aktiviteler olsa da bazı risklere yol açabiliyor. Baş aşağı havuza atlamak, su kaydırakları yaralanmaları, doğa sporları sırasında yüksekten düşme ve yüksek enerjili çarpışmalar; omurgada kırık, çıkık ve bunlara bağlı omurilik hasarlarına neden olabiliyor.


Kayıpların anısı filmleriyle Portakal’da yaşatılacak Kültür/Sanat Kayıpların anısı filmleriyle Portakal’da yaşatılacak

Sinemamızın efsaneleşmiş ustalarından Metin Erksan ve sinema yolculuğunun başında olmasına rağmen geleceğin ustaları arasında görülen Seyfi Teoman’ın anısı filmleriyle Altın Portakal’da yaşatılacak.


30 il için yangın uyarısı 30 il için yangın uyarısı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, güney ve batı bölgelerindeki 30 il için yangın uyarısında bulundu. Bakanlık, bugünden (23 Ağustos) itibaren meteorolojik açıdan yüksek risk taşıyan döneme girilmesi dolayısıyla aralarında İstanbul ve İzmir’in de bulunduğu 30 ilde kriz komitesi oluşturularak gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.


Tütüncü sanayide asfalt denetiminde Güncel Tütüncü sanayide asfalt denetiminde

Akdeniz Sanayi Sitesi’nin çeşitli işler bölümü esnafı,10 yıldır asfaltlanmasını bekledikleri yollarını sıcak asfaltla kapladığı için Başkan Hakan Tütüncü’ye, “Allah senden razı olsun.” sözleriyle teşekkür ettiler.


Tahtalı'da bulutların karla dansı Kemer Tahtalı'da bulutların karla dansı

Akut Antalya Operasyon Birim sorumlusu ve Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitim Yüksekokulu öğretim görevlisi Yılmaz Sevgül, Olympos Teleferik’in katkıları ile Tahtalı’nın zirvesinde Fotoğraf sergisi açacak.


Antalya, bayram coşkusunu Turkcell’le yaşadı Teknoloji/Bilim/İnternet Antalya, bayram coşkusunu Turkcell’le yaşadı

Ramazan Bayramı’nda Turkcell’liler sevdikleriyle cepten bayramlaştı. Turkcell’liler 4 gün boyunca 1.1 milyar dakika konuştu, 1 milyardan fazla SMS gönderdi.


Başkan Üras, Dünya gazetesi'ne röportaj verdi Kemer Başkan Üras, Dünya gazetesi'ne röportaj verdi

Abonelerinin büyük çoğunluğunu şirketlerin oluşturduğu; daha çok bilgi, iyi ve objektif haber ilkelerini benimseyen Dünya Gazetesi Rus Devlet Başkanı Putin’in Eylül Ayı’nda gerçekleştireceği Türkiye ziyareti nedeniyle ‘Rusya ülke eki’ çıkaracak.


Kemer Yayla Şenlikleri yapıldı Kemer Kemer Yayla Şenlikleri yapıldı

Kemer’de ilki Düzenlenen Ovacık Yayla Şenlikleri'ne katılan insanlar, hem piknik yaptı, hem de yöresel oyun ve yarışlarla nostaljik bir gün geçirdi.


Jeep’ten İstanbul çıkarması Otomotiv Jeep’ten İstanbul çıkarması

Tofaş çatısı altında temsil edilen ve 2012 yılında kuruluşunun 71. yılını kutlayan Jeep markasının Grand Cherokee modelinin en güçlü versiyonu olan Jeep Grand Cherokee SRT8, Kasım ayında düzenlenecek İstanbul Autoshow 2012’de sergilenecek.


TV kanallarının Ramazan ayı karnesi Kültür/Sanat TV kanallarının Ramazan ayı karnesi

Ramazan ayında hangi TV kanalı en çok reklam aldı? Reklam verenler en çok hangi program türlerini ve yapımları tercih etti? Hangi dini içerikli programlar reklam verenlerin gözdesi oldu? İşte, Ramazan ayında TV’lerin reklam performansı…


Büyükşehir’den “Dev Akvaryum” açıklaması Güncel Büyükşehir’den “Dev Akvaryum” açıklaması

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yap-işlet-devret modeliyle yaptırdığı Dev Akvaryum inşaatının yapıldığı alana ilişkin gündeme getirilen iddialarla ilgili kamuoyuna bir açıklama yayınladı.


Küçüklü'de şenlik coşkusu Korkuteli Küçüklü'de şenlik coşkusu

Korkuteli İlçesine bağlı Küçüklü Köyünde bu yıl ilki gerçekleştirilen 1.nci Barbunya Şenliklerinde, Yöresel türküleri ile programa katılan Sanatçılar misafirleri coşturdu


Alman konsolostan Akaydın’a veda ziyareti Siyaset Alman konsolostan Akaydın’a veda ziyareti

Almanya’nın Antalya Konsolosu Frank Urbschat, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a veda ziyaretinde bulundu. Akaydın, Ocak-Temmuz ayları arasında Alman turist sayısında geçen yılın aynı dönemine oranla artış olduğunu söyledi.


Aska ödüllere doymuyor Güncel Aska ödüllere doymuyor

Turizmin başkenti Antalya’da, Aska Hotels bünyesinde hizmet veren tesisler, son iki ayda peşpeşe gelen ödüllerle sezondaki mutluluğunu ikiye katladı. Misafir memnuniyetini ön planda tutan grubun otelleri Temmuz ve Ağustos aylarında toplam 7 ödül aldı.


740 HP’lik Ferrari F12berlinetta ABD Pazarı’nda tanıtıldı Otomotiv 740 HP’lik Ferrari F12berlinetta ABD Pazarı’nda tanıtıldı

Otomotiv sektörünün tutku yaratmayı başaran en önde gelen otomobil markalarından biri olan Ferrari, ABD’de düzenlenen ve uluslararası nitelikte en önemli otomotiv etkinlikleri arasında yer alan Peeble Beach Concours D’Elegance’da yine gövde gösterisi yaptı.


Muratpaşa Kent Meydanı’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri Güncel Muratpaşa Kent Meydanı’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Kent Meydanı’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri düzenliyor. 3. Piyade Eğitim Tugayı Akdeniz Bölge Bandosu’nun vereceği Zafer Bayramı Konseri, 27 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşecek.


Kooperatife yeni ofis Kemer Kooperatife yeni ofis

Kemer Türkiz Marina’da faaliyet gösteren S.S. Mavi Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi geçtiğimiz günlerde yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle Ofisleri boşaltılmıştı.


Ziya Gökalp yenilendi Güncel Ziya Gökalp yenilendi

Kepez Belediyesi, Ziya Gökalp Caddesi’ndeki asfalt, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını tamamladı.


Öğrencilerin ayağı çamura ve toza değmeyecek Güncel Öğrencilerin ayağı çamura ve toza değmeyecek

Kepez Belediyesi, Varsak Karşıyaka Mahallesi'nde, İsmail İltemir ilköğretim Okulu'nun çevresindeki toz ve çamur şikâyetine neden olan yolları asfaltlıyor.


Türkiye’nin İlk Şiir Parkı Elmalı Akçay’da Açılıyor Elmalı Türkiye’nin İlk Şiir Parkı Elmalı Akçay’da Açılıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal’ın açılışa katılması bekleniyor.


Tapular sanayide Güncel Tapular sanayide

Ramazan ayının son gününde Yeşil Antalya Sanayi esnafıyla bir araya gelen Başkan Tütüncü, "Söz veriyoruz ve yapıyoruz. Sitenin 20 yıllık ferdi tapu sorununu çözeceğiz, sözünü verdik ve çözdük." dedi.


GATAB yangının araştırılması için savcılığa başvurdu Kemer GATAB yangının araştırılması için savcılığa başvurdu

Kemer Bölgesi’ndeki Kuzdere Mevkisindeki ormanlık alanda 19 Ağustos’ta çıkan yangına ait İtfaiye raporu açıklandı.


İranlı usta yönetmen Mehrjui, son filmi ile Altın Portakal’da! Kültür/Sanat İranlı usta yönetmen Mehrjui, son filmi ile Altın Portakal’da!

Modern İran Sineması’nın başlatıcısı kabul edilen “The Cow” (1969) filminin yönetmeni Dariush Mehrjui, 6-12 Ekim 2012 tarihleri arasında 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin konuğu olarak Antalya’da olacak.


Meme kanserine dikkat Sağlık/Kadın Meme kanserine dikkat

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Opr. Dr. Muzaffer Atlı, Türkiye'de kadınların kanserden ölüm nedenleri arasında meme kanserinin akciğer kanserinden sonra ikinci sırada geldiğini, meme kanserinin erken teşhisinin muayene ve görüntüleme yöntemleriyle mümkün olduğunu belirtti.


Anevrizma ani ölüme yol açıyor Sağlık/Kadın Anevrizma ani ölüme yol açıyor

Hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan ve ani ölümlere neden olabilen Aort anevrizması, özellikle 50 yaşın üzerinde uzun yıllar sigara içmiş erkelerde daha sık görülüyor. Aort anevrizmasının ortaya çıkma riski; hipertansiyon hastalarında ve genetik yatkınlığı olanlarda daha da artıyor.


ESDER’den kınama Siyaset ESDER’den kınama

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, Gaziantep’te aralarında çocuk ve kadınların da yeraldığı, masum vatandaşları hedef alan terörist saldırıyı kınayarak; "Şu mübarek Ramazan Bayramında insanların birbirleri ile bayramlaştığı, kucaklaştığı, kırgınlıkları ve küskünlükleri barıştığı birgünde bu acı olayı bize yaşatanlara laneto lsun" dedi.


Yeşilırmak Caddesi’nde asfalt çalışmaları başladı Güncel Yeşilırmak Caddesi’nde asfalt çalışmaları başladı

Büyükşehir Belediyesi, Yeşilırmak Caddesi’nin asfaltını yenileme çalışmalara başladı. Trafik akışı ise kontrollü sağlanıyor.


Yaz Spor Okulu öğrencilerine sertifika Spor Yaz Spor Okulu öğrencilerine sertifika

Büyükşehir Belediyesi’nin 8 ayrı branşta ücretsiz düzenlediği Yaz Spor Okulu sona erdi. Okula katılan öğrenciler sertifikalarını törenle aldı.


Antalya’da Ukrayna Kültür Günleri yaşanacak Kültür/Sanat Antalya’da Ukrayna Kültür Günleri yaşanacak

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da 24-25 Ağustos tarihlerinde Ukrayna Kültür Günleri düzenleyecek.


Goldcity'nin çevre danışmanlığını Alanya Goldcity'nin çevre danışmanlığını "Çevrekent" yapacak

Alanya’da yer alan Goldcity Turizm Kompleksi çevreye olan duyarlılığı ile de dikkat çekiyor.


Antalya İl Emniyet Müdürü Yılmaz YÖRSİAD’ın iftar çadırında Güncel Antalya İl Emniyet Müdürü Yılmaz YÖRSİAD’ın iftar çadırında

Ramazan ayında Çallı’da kurduğu 550 kişilik İftar çadırı ile tüm dikkatleri üzerine çeken YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Antalya İl Emniyet Müdürü Dr.Ali Yılmaz’ı konuk etti.


Başkan Dağlı, YÖRSİAD’ın iftar konuğu Güncel Başkan Dağlı, YÖRSİAD’ın iftar konuğu

Antalya Vergi Denetim Kurulu Antalya Grup Başkanı M.Fatih Dağlı, YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği )’ın Çallıda kurduğu ve her akşam 550 kişinin iftar yemeğini yediği Çadır’a konuk oldu.


Başkan Evcilmen’den gıda paketi yardımı Güncel Başkan Evcilmen’den gıda paketi yardımı

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, ihtiyaç sahibi 500 aile için hazırlanan gıda paketi yardımlarını mahallelerde tek tek dağıttı.


Aksu Belediyesi kaçak yapıyla mücadelesini sürdürüyor Aksu Aksu Belediyesi kaçak yapıyla mücadelesini sürdürüyor

Aksu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekiplerce kaçak olduğu tespit edilen iki adet depo çevik kuvvet eşliğinde yıkıldı. Gün boyu devam eden yıkım olaysız tamamlandı.


100 Milyar Euro'luk turizm fırsatı kaçıyor 100 Milyar Euro'luk turizm fırsatı kaçıyor

Engellilerin tatil yapabileceği alan ve düzenlemelerin yetersizliğinden dolayı yaklaşık olarak 100 milyar Euro’luk turizm fırsatını kaçırıyoruz.


Esnafın, EXPO 2016 duyarlılığı Siyaset Esnafın, EXPO 2016 duyarlılığı

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, “Expo bizim gündemimizde. Bu Antalya’nın önemli bir projesi o nedenle hepimizin sahiplenmesi gerekli. Bu kapsamda bizler de gerek EXPO masası kurarak gerek bilgilendirme toplantıları ile takım çalışmasına katkı koyacağız” dedi.


Sanayiye iki güzel hizmet Güncel Sanayiye iki güzel hizmet

Başkan Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’nin tapulu arazisindeki gecekondu işgali probleminin çözümünde sona gelindiğini; 12 bin 500 ton sıcak asfalt çalışması yaptıkları sanayide talep edilen yolları da asfaltlayacaklarını söyledi.


Bayram sofranızdakiler doyumluk değil; tadımlık olsun! Sağlık/Kadın Bayram sofranızdakiler doyumluk değil; tadımlık olsun!

Ramazan Bayramı’nı Ramazan ayı boyunca dinlenen mide ve bağırsaklarınızı yormadan geçirmek istiyorsanız bu yazıyı dikkatle okumanızda fayda var.


Kepez Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nden İftar Yemeği Güncel Kepez Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nden İftar Yemeği

Kepez Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi üyeleri AESOB Restoranda düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi


Çevrekent Firması tarafından Club Turtaş’ta bir eğitim verildi Alanya Çevrekent Firması tarafından Club Turtaş’ta bir eğitim verildi

Antalya’da Kurulu bulunan ve 10 yıldan bu yana bölgede bulunan çok sayıda turizm tesisi ve otelin Çevre Danışmalığı yapan Çevrekent Firması’nın çalıştığı otellerde verdiği eğitimler devam ediyor.


Sünnet giysileri Başkan Amca’dan Manavgat Sünnet giysileri Başkan Amca’dan

Manavgat Belediyesi’nin 24 Ağustos’ta düzenleyeceği büyük sünnet şöleni için hemen hemen tüm hazırlıklar tamamlandı.


Belediye zabıtasından denetim atağı Manavgat Belediye zabıtasından denetim atağı

Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Çevre Denetleme ve Sağlık Birimine bağlı ekipler, 9207 Sayılı Yönetmelik ve Manavgat Belediyesi Emir ve Yasakları hakkında yönetmelikler kapsamında kentteki fırın ve pidecilerle dönercileri sürekli denetliyor.


ATSO, Antalya “yapı” sektörünü dünyaya açıyor Ekonomi/Turizm ATSO, Antalya “yapı” sektörünü dünyaya açıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Eylül 2011’de Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilen “Antalya Yapı Sektörünün Türkiye ve Yurtdışında Yapılandırılması Projesi” kapsamında Danışmanlık Hizmeti start aldı.


AESOB’dan Rektör Kurtcephe'ye Hayırlı Olsun Ziyareti Güncel AESOB’dan Rektör Kurtcephe'ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok ve beraberindeki başkanlar, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden atanan Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu


Yabancı gençler Gençlik Kampı’nda Güncel Yabancı gençler Gençlik Kampı’nda

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Gençlik Kampı çerçevesinde 20 yabancı genç Antalya’da kampa katıldı. Yabancı gençler kampta ‘Festivalya’ etkinliklerine de katılıp performans sergiledi.


Kepez’de İç Anadolu rüzgarı Kültür/Sanat Kepez’de İç Anadolu rüzgarı

Kepez Belediyesi Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında, İç Anadolu Dernekleri Platformunun düzenlediği hemşeri gecesinde sahne alan Sami Çelik, şenlik alanını dolduran binlerce kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.


İşçi komisyonu başkanından ziyaret Siyaset İşçi komisyonu başkanından ziyaret

CHP İl İşçi Komisyonu Başkanı Yusuf Kaya, Muratpaşa İlçe İşçi Komisyonu Başkanı Cengiz Kebapçı ve işçi komisyonu üyeleri Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret ettiler.


Vali Altıparmak YÖRSİAD iftar çadırında iftar açtı Güncel Vali Altıparmak YÖRSİAD iftar çadırında iftar açtı

Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak Yörük Sanayici ve İş Adamlarının ( YÖRSİAD ) Çallı’da kurduğu İftar Çadırına konuk oldu. İftarını vatandaşlar ile birlikte açan Altıparmak, YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, Yönetim Kurulu ve üyeleri tarafından karşılandı.


Yarışma programları rekor kırdı Yarışma programları rekor kırdı

Yaz döneminde ekranda gösterilen programlar arasında, yazılı basında en çok haberin yarışmalar hakkında çıktığı saptandı. Medya Takip Ajansı Interpress’in araştırmasına göre, geçen iki ay içinde kanalların yayınladığı yarışma programları toplam 1.511 habere konu olmuş.


Köse; “Gitmediğimiz yer kalmayacak!..” Siyaset Köse; “Gitmediğimiz yer kalmayacak!..”

Yaz dönemi çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdüren AK Parti Antalya İl Teşkilatı, milletvekilleri, il ve ilçe yönetimleri, belediye başkanları ve meclis üyeleriyle birlikte ilçe, belde ve köylerde vatandaşları ziyaret ederek, sorunlarını dinliyor ve çözüm buluyor. Yaz


Antalya Emniyetinden kadınlara güvenlik uyarısı Güncel Antalya Emniyetinden kadınlara güvenlik uyarısı

Toplum Destekli Polislik hizmetleri kapsamında kadınlara yönelik olarak yürütülen çalışmalarda; 02-06 Ağustos 2012 tarihleri arasında 1500 kadınla birebir görüşülerek broşür dağıtıldı.


Hizmeti yerinde gördüler Siyaset Hizmeti yerinde gördüler

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ile birlikte yenileme çalışmalarının devam ettiği Şehit Dr. Ahmet Belen Parkı’nda incelemelerde bulundu.


Çat-kapı ziyaretle ‘Başbakan’ selamı Siyaset Çat-kapı ziyaretle ‘Başbakan’ selamı

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, “Durmak yok, yola devam” anlayışıyla ilçe, belde ve köylerde ev ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor. Milletvekili Enç, çat-kapı ziyaret ettiği evlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını götürerek, vatandaşların derdini dinleyip, çözüm buluyor.


Antalya’da Jaws görüldü! Güncel Antalya’da Jaws görüldü!

gnçtrkcll, yazın en ilginç etkinliklerinden birine imza attı. Antalya’nın Konyaaltı Plajı’nda 150’ye yakın gnçtrkcll’li gece saatlerinde, denizin üzerinde film izledi.


Kronik Hastalıkları Olanlar Ramazan Bayramı’nda Beslenmenize Dikkat Edin! Sağlık/Kadın Kronik Hastalıkları Olanlar Ramazan Bayramı’nda Beslenmenize Dikkat Edin!

Bayramlar, sevdiklerimizi bir araya getiren, kocaman, sıcak aile sofralarının kurulduğu; bu sofraların sohbet ve kahkahalarla ziyafete dönüştüğü zamanlardır. Ancak keyifle oturulan bu ziyafet sofralarından sağlıkla kalkmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler de var.


Sıcaklar KOAH Hastalarını Olumsuz Etkiliyor Sağlık/Kadın Sıcaklar KOAH Hastalarını Olumsuz Etkiliyor

Sıcakların ve özellikle nemin yükseldiği bugünlerde KOAH’lı hastlar olumsuz etkileniyor. KOAH hastalarının yaz aylarından olumsuz etkilediğini belirten Özel Medline Antalya Hastanesi’nden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Necati Koç, KOAH hastalığı ile ilgili bilgilendiriyor.


Üst dişlerde ağrı sinüzit belirtisi olabilir Sağlık/Kadın Üst dişlerde ağrı sinüzit belirtisi olabilir

Toplumda en fazla karşılaşılan sağlık sorunlarından biri olan sinüzit,burun tıkanıklığı,burun atkısı gibi belirtilerin dışında üst dişlerde ağrı ile de kendini gösterebiliyor.


Tursun Nakliyatçılar iftarında Döşemealtı Tursun Nakliyatçılar iftarında

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun OSB Nakliyatçılar Derneği’nin organize ettiği iftar yemeğine katıldı. Başkan Tursun ile birlikte meclis üyeleri İsmail Tosun ve Zafer Arıca da iftarda hazır bulunan isimler oldu


İtalya’ya gittiler Döşemealtı İtalya’ya gittiler

Döşemealtı Belediyesi’nin, Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme - Leonardo Da Vinci projesini başarıyla tamamlayan Döşemealtı meslek liselerinde eğitim gören 30 öğrenci 4 hafta boyunca İtalya'daki çeşitli kurumlarda staj yapmak üzere yola çıktı. Öğrencileri Belediye Başkanı Nurettin Tursun yolcu etti


Siyasetin Gölgesinde Kadir Gecesi Döşemealtı Siyasetin Gölgesinde Kadir Gecesi

Döşemealtı’nda her yıl coşku ve sevinç ile kutlanan Kadir Gecesi bu yıl siyasetin gölgesinde kaldı.


AESOB’dan dezavantajlı gruplara altın bilezik Güncel AESOB’dan dezavantajlı gruplara altın bilezik

Yerelden Genele Dezavantajlı Gruplar için Meslek Edindirme Projesi kapsamında İŞ-KUR, MEKSA Vakfı ve AESOB tarafından Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan kurslar bir biri ardına açılmaya devam ediyor


Adlıhan Dere’den esnafa uyarı Güncel Adlıhan Dere’den esnafa uyarı

Antalya Gazete Bayi Büfeciler Odası Başkanı Adlıhan Dere yaptığı yazılı açıklamada, 1 Temmuz tarihinden itibaren ekmek ve ekmek çeşitleri ürünlerini satan işyerlerinde 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki sağlığı Gıda ve Yem Kanunu, ilgili yönetmelikler ve tebliğlerde belirtilen kurallar dahilinde belirtilen kriterlere özen gösterilmesinin zorunlu hale geldiğini belirtti


Kepez’de Nuray Hafiftaş sahne aldı Kültür/Sanat Kepez’de Nuray Hafiftaş sahne aldı

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş, seslendirdiği türkülerle şenlik alanını dolduran Antalyalılara unutulmaz bir ramazan akşamı yaşattı.


Ödüller Akdeniz Üniversitesi'ne Güncel Ödüller Akdeniz Üniversitesi'ne

Akdeniz Üniversitesi, Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri katıldıkları uluslararası yarışmalarda 4 ödülle dönerek Ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadılar.


Lancia’dan Ağustos Fırsatları! Otomotiv Lancia’dan Ağustos Fırsatları!

Lancia Türkiye, markanın amiral gemisi unvanını taşıyan 87 bin Euro’dan başlayan satış fiyatına sahip Thema modeli için düzenlediği özel kredi kampanyasını Ağustos ayında da devam ettiriyor.


AK Parti 11 yaşında… Siyaset AK Parti 11 yaşında…

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, AK Parti’nin 11. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti’nin Türkiye sevdalısı kadroları, millete hizmet için yoluna devam etmektedir” dedi.


Altın Portakal ‘Pelikülün İzinde’ Güncel Altın Portakal ‘Pelikülün İzinde’

Sovyet yönetmen Victor Turin’in, senaryo ve kurgu tekniği açısından bir başyapıt olarak kabul edilen TÜRKSİB belgeseli, 6-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında British Film Enstitüsü katkılarıyla gösterilecek.


Yaşlılar at çiftliğinde eğlendi Güncel Yaşlılar at çiftliğinde eğlendi

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde kalan yaşlılar, at çiftliğinde eğlenceli vakit geçirdi. Bazı yaşlılar uzun yıllardan sonra tekrar at sürme keyfi yaşadı.


Aşık Veysel Caddesi tamamlandı Güncel Aşık Veysel Caddesi tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi, Aşık Veysel Caddesi’nde yürüttüğü kaldırım ve asfalt çalışmalarını tamamladı. Ekipler, Namık Kemal Bulvarı’nda kaldırım çalışması başlattı.


Muratpaşa Kent Meydanı’nda Unutulmaz TSM Konseri Güncel Muratpaşa Kent Meydanı’nda Unutulmaz TSM Konseri

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri, Kent Meydanı’nı dolduran Antalyalılara unutulmaz bir gece yaşattı.


BAYRAMDA ZİRVE KEYFİ Kemer BAYRAMDA ZİRVE KEYFİ

Kemer’de yer alan ve Antalya’nın en önemli alternatif turizm merkezlerinden birisi olan Olympos Teleferik bayramda da uygulayacağı indirim ile dikkat çekecek.


Başkan Evcilmen, minikleri kendi elleriyle giydirdi Güncel Başkan Evcilmen, minikleri kendi elleriyle giydirdi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, ANTİAD’ın başlattığı “Kullanmadığınız giysileriniz başka yaşamlarda hayat bulsun” projesindeki ilk giysi dağıtım noktasının açılışına katıldı. Açılışta Başkan Evcilmen, ihtiyaç sahibi çocukları kendisi tek tek giydirdi.


Atatürk Kültür Parkı güneş enerjisiyle aydınlanıyor Güncel Atatürk Kültür Parkı güneş enerjisiyle aydınlanıyor

Antalya’nın en önemli ve büyük parklarından biri olan Atatürk Kültür Parkı, güneş enerjisiyle aydınlatılmaya başlandı. Atatürk Kültür Parkı, Türkiye’nin güneş enerjisiyle aydınlanan en büyük park olma özelliği taşıyor.


Oruç tutan şeker hastaları, 'Hipoglisemiye dikkat! Sağlık/Kadın Oruç tutan şeker hastaları, 'Hipoglisemiye dikkat!

Şeker hastalarının gün içinde az ve sık yemek yemeleri, kan şekeri düzeylerini belirli bir seviyede tutabilmeleri için büyük önem taşıyor.


MHP’den Coşkulu İftar Aksu MHP’den Coşkulu İftar

MHP Aksu İlçe Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak partililere ve vatandaşlara düzenlenen iftaryemeği yaklaşık iki bine yakın vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.


Dayıdan yeğenine ikinci şans Güncel Dayıdan yeğenine ikinci şans

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Opr. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla Hüseyin Ediz'in (64) böbreği, yeğeni Nejdet Şentürk'e(53) nakledildi.


Büyükşehir şehitler için Kuran okuttu Güncel Büyükşehir şehitler için Kuran okuttu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hakkari’de şehit düşen askerler nedeniyle Bando konserini iptal ederek, şehit askerlerin ruhu için dua okuttu.


Da Vinci projesinin sonuna gelindi Döşemealtı Da Vinci projesinin sonuna gelindi

Döşemealtı Belediyesi’nin, Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme - Leonardo Da Vinci programının sonuna yaklaşıldı. Projeye katılan öğrenci ve eğitim kadrosunu ziyaret eden Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun öğrencilere ve proje koordinatörü Ayça Bağcı’ya başarılar diledi


Muratpaşa Belediyesi’nden ‘Hisseden Gözler Projesi’ Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden ‘Hisseden Gözler Projesi’

Muratpaşa Belediyesi görme engelli vatandaşlar için ‘Hisseden Gözler Projesi’ başlattı. Proje kapsamında görme engelli vatandaşlar için gezi turları düzenleniyor.


Yoğun talep üzerine kombine haftası uzatıldı Spor Yoğun talep üzerine kombine haftası uzatıldı

MedicalPark Antalyaspor'un, 2012-2013 sezonu kombine kart satışlarına taraftarımızın gösterdiği ilgi ve yoğun talepleri sonucu "Kombine Haftası" etkinliği üç gün daha uzatıldı.


Kepez'den Antalya markasına spor katkısı Güncel Kepez'den Antalya markasına spor katkısı

Kepez Belediyespor, kulübün lisanslı sporcularının ve spor okulundaki öğrencilerin ailelerine iftar yemeği verdi. Yemekte bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, Antalya markasına katkı veren bir kulüp olduklarını söyledi.


Barbara Boyle Altın Portakal jürisinde Kültür/Sanat Barbara Boyle Altın Portakal jürisinde

Amerikalı akademisyen, film yapımcı ve dağıtımcısı, Oscar Akademi üyesi Barbara Boyle, 49. Altın Portakal’ın Hülya Avşar başkanlığındaki ulusal jürisinde görev yapacak.


Montgomerie, AGİSK'in onursal üyesi oldu Spor Montgomerie, AGİSK'in onursal üyesi oldu

Antalya Golf İhtisas ve Spor Kulübü Derneği (AGİSK) Başkanı Cahit Şahin, AGİSK'in onursal üyesi olan Colin Montgomerie'ye bir sertifika ve bir plaket verdi.


Kepez Ramazan şenlikleri ertelendi Güncel Kepez Ramazan şenlikleri ertelendi

Kepez Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında bugün düzenlenecek olan şenlikler, Hakkari-Çukurca’da 8 askerimizin şehit olması nedeniyle ertelendi.


Güner turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi Alanya Güner turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Gülçin Güner,turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi. Antalya verilerinde % 4.8 lik bir düşüşün yaşandığına dikkat çeken Güner, Alanya’nın da bu düşüşten nasibini aldığını ve Alanya’daki düşüşünde % 5 – 6 oranında olduğunu ifade etti.


İmam Hatip liselerine kayıtlarda sıkıntı var İmam Hatip liselerine kayıtlarda sıkıntı var

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Dr. Hüseyin Korkut, "Eğitim kurumlarına kayıtlar devam ederken İmam Hatip Okulu öğrencileri e-okuldan kayıt yaptıramıyor.


Burdur ve Bucak’ta BAKA’dangirişimcilik eğitimi Güncel Burdur ve Bucak’ta BAKA’dangirişimcilik eğitimi

Burdur Merkez ve Bucak İlçesi’nde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ düzenlendi.


CHP ‘Tahtacı’ların yanındaydı! Siyaset CHP ‘Tahtacı’ların yanındaydı!

Kendilerine ‘Tahtacı’ diyen Akçeniş köylülerinin yeni yaptırdıkları yemekhanenin açılışına davet edilen Devrim Kök, partisinin ‘ötekileştirmeye’ şiddetle karşı olduğunun altını çizdi, milli sınırlar içerisinde her etnik ve dini inanç grubun aynı haklara sahip, kardeşlik duyguları içerisinde yaşamını sürdürmesi gerektiğini belirtti.


Büyükşehir, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor Güncel Büyükşehir, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor

Büyükşehir Belediyesi, deniz kirliliğin önlenmesi amacıyla yaptığı denetimlerde 2012 yılının ilk 6 ayında gemi ve deniz araçlarına toplam 178 bin 484 TL ceza kesti.


Antalyaspor Kavşağı kırmızı beyaza büründü Güncel Antalyaspor Kavşağı kırmızı beyaza büründü

Büyükşehir Belediyesi, Antalyaspor Kavşağı’nı kırmızı beyaz çiçeklerle süsledi, bordür taşlarını da aynı renklere boyadı.


CHP Kemer esnafı için alarmda Siyaset CHP Kemer esnafı için alarmda

CHP İl Başkanı; Kemer ilçe örgütü ile birlikte bu ilçe ve beldelerinde bir dizi çalışma yürüttü. İlçede son günlerde mantar gibi türeyen shoppingler karşısında müşterisiz kalan Kemer esnafıyla bir araya gelen Devrim Kök; Kemer esnafını shopping belasından kurtarma adına ilçe örgütünce yürütülen hukuksal mücadeleyi dikkatle takip ettiklerini söyledi.


Büyükşehir’den yeni şehir mezarlığı Güncel Büyükşehir’den yeni şehir mezarlığı

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın mezar alanı ihtiyacını karşılamak için Kurşunlu’da tahsisi yapılan yeni şehir mezarlığı alanının altyapı çalışmalarına başlıyor.


ATSO’dan Antalya’nın markalarına Kaleiçi daveti Güncel ATSO’dan Antalya’nın markalarına Kaleiçi daveti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya’nın tarihine sahip çıkmak, kent merkezinde sosyal hayatı ve ticareti desteklemek amacıyla başlattıkları çalışmalara “Kaleiçi’nde ATSO EVİ" projesini de eklediklerini belirtti.


Burun ameliyatı sonrası aspirin kullanmayın! Sağlık/Kadın Burun ameliyatı sonrası aspirin kullanmayın!

Cinsiyetten bağımsız en çok yapılan ameliyat ‘‘Burun ameliyatı’’dır.Fakat ameliyat öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal bu önemli noktları sizler için açıklıyor…


CHP STK’lara ziyarete başladı Siyaset CHP STK’lara ziyarete başladı

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök ve yönetimi; sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine meslek odaları ile start verdi. İlk programında 7 meslek odasına birden ziyaret gerçekleştiren Kök, oda başkan ve yöneticilerinden, kentin menfaatine olan her fikir ve eylem üzerinde ortak direnç içerisinde olunmasını arzu ettiklerini söyledi.


CHP’den çifte standart!.. Siyaset CHP’den çifte standart!..

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse CHP’li belediyeleri eleştirerek, “Vaatlerini yerine getirmiyorlar, hizmet üretemiyorlar, cadde düzenlemesi, park, bahçe yaparken bile çifte standart uyguluyorlar. Sadece yüksek oy aldıkları yerlere makyaj yapıyorlar” dedi.


AK Partili vekiller Gazipaşa’da Gazipaşa AK Partili vekiller Gazipaşa’da

Yaz dönemi çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu ve Hüseyin Samani, Gazipaşa ilçesine giderek bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.


Tütüncü YÖRSİAD iftar çadırına konuk oldu Güncel Tütüncü YÖRSİAD iftar çadırına konuk oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği )’ın Çallıda kurduğu ve her akşam 550 kişinin iftar yemeğini yediği Çadır’a konuk oldu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69169 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...