Çarşamba, 26 Haziran 2019
Kolejli öğrencilerden müzik ziyafeti Güncel Kolejli öğrencilerden müzik ziyafeti

Antalya Koleji Oda Orkestrası ve Okul Korosu öğrencileri, yıl sonu gösterilerinde dinleyenlere tam anlamıyla bir müzik şöleni yaşattılar.


Kumluca Sosyalleşiyor Kumluca Kumluca Sosyalleşiyor

Kumluca’da, Belediye tarafından yapımı tamamlanan Gün-Ay Sahil Tesisleri, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla gerçekleştirilen, görkemli bir açılış töreniyle bölge halkının hizmetine açıldı.


Siyaset "Hükümetin Tarım Politikaları yerlerde sürünüyor"

Tarım eski Bakanı, Has Parti Seçim İşleri ve Yerel Yönetimler Başkanı Musa Demirci, Has Parti Antalya İl Başkanlığının düzenlediği İl Divan toplantısında partililerle biraraya geldi.


 “Yeni döneme hızlı gireceğiz” “Yeni döneme hızlı gireceğiz”

Türk Amerikan Ticaret Odası olarak faaliyet gösteren TABA/AmCham’in, 2 Haziran Cumartesi yapılan genel kuruluna başkanlık seçimi damgasını vurdu.


Kadınlar sokağa indi Güncel Kadınlar sokağa indi

“Bedenimiz emeğimiz bizimdir” diyen kadınlar Antalya’da sokağa indi. Kapalıyol Halk Bankası önünde toplanan kadınlar sloganlarla Attalos’a kadar yürüyerek hükümeti protesto etti.


Mayıs ayında ihracattan iyi enflasyondan kötü haber geldi Ekonomi/Turizm Mayıs ayında ihracattan iyi enflasyondan kötü haber geldi

Ekonomi haberleri, vergi ve yeni Türk Ticaret Kanunu konuları ile gündemdeki önemini sürdürdü. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin Mayıs ayını kapsayan araştırmasına göre, Ekonomi basınında öne çıkan konular, vergi, ihracat, enflasyon ve yeni TTK oldu. İşte, ayın ekonomi gündeminin detayları…


Kazakistanlı gazeteciler Kemer'e hayran kaldı Kemer Kazakistanlı gazeteciler Kemer'e hayran kaldı

GATAB’ın; yurt dışı fuarlarından sonra bölgeye davet ettiği uluslararası medya temsilcilerinden Kazakistanlı 5 medya mensubu KEMER’e geldi.


Başkan Akaydın derneklerin pikniklerine katıldı Güncel Başkan Akaydın derneklerin pikniklerine katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, hemşehri derneklerinin düzenlediği pikniklere katıldı.


CHP'de görev dağılımı yapıldı Siyaset CHP'de görev dağılımı yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Örgütü’nün 26 Mayıs’ta gerçekleştirdiği 34. Olağan CHP Antalya İl Kongresi’nde seçilen yeni İl Yönetim Kurulu, CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök Başkanlığında toplandı.


Çin Komünist Partisi’nden AK Parti’ye ziyaret Siyaset Çin Komünist Partisi’nden AK Parti’ye ziyaret

Genel seçimlerde üç kez, oylarını yükselterek iktidara gelen AK Parti’yi ve teşkilatlanma yapısını incelemek için Türkiye’ye gelen Çin Halk Cumhuriyeti iktidar partisi Çin Komünist Partisi (ÇKP) Heyeti, AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.


Kepez’den Türkiye’ye örnek sağlık projesi Güncel Kepez’den Türkiye’ye örnek sağlık projesi

Kepez Belediyesi, evde bakıma ihtiyaç duyan 65 yaş üstü yaşlılara, 36 sağlık çalışanı ve 5 ambülânsın yer aldığı “Kepez’de evinizde sağlık” adı verilen proje ile 7 gün 24 saat ücretsiz sağlık ve bakım hizmeti sunuyor.


Uğur Dündar Antalyalılarla buluştu Güncel Uğur Dündar Antalyalılarla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, usta gazeteci Uğur Dündar’ı Antalyalılarla buluşturdu. Çok yoğun ilginin gösterildiği Uğur Dündar, “Sizleri gördükçe engellemelere rağmen yazmaya devam diyorum” dedi.


Çin Heyeti Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti Siyaset Çin Heyeti Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti

2012 Yılının Türkiye’de “Çin Kültür Yılı”nın Olması Nedeniyle Türkiye’de Bulunan Heyeti Vali Dr. Ahmet Altıparmak ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve BAKA Antalya Ofis Temsilcisi Alaaddin Özyürek karşıladı.


Gösterileri ile alkışı hak ettiler Güncel Gösterileri ile alkışı hak ettiler

Antalya Muratpaşa İlçesinde bulunan Güvenlik İlköğretim Okulu 1-A sınıfı öğrencileri yılsonu gösterileri ile kendilerini izlemeye gelen anne, baba ve yakınlarını hem eğlendirdiler hem de duygulandırırlar.


Küçük Esnaf Kan Ağlıyor Kumluca Küçük Esnaf Kan Ağlıyor

Kumluca’da faaliyet gösteren küçük esnaf, isyan noktasına geldi. İlçede şu an 16 büyük alışveriş merkezi faaliyet gösterirken, en yakın zamanda 3 AVM türü işyerinin daha açılması söz konusu.


Yörükler Derneği’nden ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın'a ziyaret Güncel Yörükler Derneği’nden ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın'a ziyaret

Antalya Yörükler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü Fetih Yalçın'a nezaket ziyaretinde bulundu.


Yörükler Derneği’nden Akyürek'e ziyaret Güncel Yörükler Derneği’nden Akyürek'e ziyaret

Antalya Yörükler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkan Vekili Adem Akyürek'e teşekkür ziyaretinde bulundu.


KETOB Başkanı Tayyar Gül dünyaevine girdi Kemer KETOB Başkanı Tayyar Gül dünyaevine girdi

Kemer’de bulunan Rose Hotels’in Yönetim Kurulu üyesi olan ve aynı zamanda KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği ) Başkanı olan Tayyar Gül’ün mutlu günü.


İSTEK’te velilere yönelik Güncel İSTEK’te velilere yönelik "7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı"

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’nde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü "7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı” kapsamında, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü tarafından velilere yönelik aile eğitim semineri düzenlendi.


Dünya Üçüncüsü Ülker Pınar Aydın’a ATSO’dan destek Spor Dünya Üçüncüsü Ülker Pınar Aydın’a ATSO’dan destek

ABD’nin New York kentinde 28 Nisan’da yapılan Dünya Bilek Güreşi Yarışması’na Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın sponsorluğunda katılan ve kadınlar kategorisinde üçüncülük kazanan Antalyalı sporcu Ülker Pınar Aydın, babasıyla birlikte ATSO Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.


ATSO’dan İstanbul’a tarım çıkarması Güncel ATSO’dan İstanbul’a tarım çıkarması

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, İstanbul’da bu yıl ikincisi düzenlenen “HALSER Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde organize edilen Yaş Sebze Meyve Üretim Girdileri Paketleme, Lojistik, Pazarlama Fuarı'nda stant açtı.


Siyaset "Antalya ve Kepez’e vizyon kazandıran eserler ürettik"

Toplumun her kesimiyle birlikte Antalya markasına katkı sağlayacak, Kepez’in imkânlarıyla dev projeler ürettiklerini söyleyen Başkan Tütüncü,” derdimiz Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ifadesiyle “ bir adın kalmalı geriye” dedirtebilmektir.”


Acar gündeme taşıdı, Bakan yanıtladı Siyaset Acar gündeme taşıdı, Bakan yanıtladı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gazipaşa’da Öğretmenler Günü kutlamalarından sonra başlatılan “çiçek soruşturması”nı TBMM gündemine taşırken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.


Kepez spor ilçesi oluyor Spor Kepez spor ilçesi oluyor

Başkan Tütüncü, okul bahçelerine yapacakları basketbol ve voleybol sahalarıyla, daha çok öğrenciyi sporla buluşturacaklarını söyledi.


Duvar kağıdı sertifika töreni Güncel Duvar kağıdı sertifika töreni

Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) bünyesinde bulunan “ Kadın Kolları Komisyonu “ üretmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile bir sivil toplum kuruluşu olarak bir ilke daha imza attı..


Kepez'e 150 km soğuk asfalt Güncel Kepez'e 150 km soğuk asfalt

Başkan Hakan Tütüncü, Haziran ayı içerisinde ilçenin doğu mahallelerinde açtıkları imarlı yollarda, 150 km’ye yakın sathi kaplama asfalt çalışması yapacaklarını açıkladı.


Toros Akdenizliler Karadeniz Gezisinde Güncel Toros Akdenizliler Karadeniz Gezisinde

Toros Akdeniz Koleji öğrenci, öğretmen ve velilerinin kültürel gezileri devam ediyor. En son yapılan Karadeniz Gezisi ile kültürel gezilere yenisi daha eklenmiş oldu.


Olympos Teleferik –Shakespeare Bistro İşbirliği Kemer Olympos Teleferik –Shakespeare Bistro İşbirliği

Antalya’nın alternatif turizm merkezlerinden birisi olan Olympos Teleferik’in, Tahtalı Dağının 2365 mt.sinde yer alan merkezinde artık Antalya’nın çok yakından tanıdığı “Shakespeare Bistro” hizmet verecek.


Aksu'da arı paniği Aksu Aksu'da arı paniği

Aksu'da dün öğle saatlerinde bir alışveriş marketi ile Aksu Kaymakamlığı önünde arı paniği yaşandı.


Antalya’ya yeni yaşam alanı geliyor Güncel Antalya’ya yeni yaşam alanı geliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezine yeni kent meydanı kazandırmak için başlattığı İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı projesinde çalışmalar sürüyor.


Acar, Balbay’ın ziyaretçilerini sordu Siyaset Acar, Balbay’ın ziyaretçilerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın uzun tutukluluğunu ve ailesinin ziyaretlerini TBMM gündemine taşıyarak, “Eşi ve çocukları, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ı görebilmek için ne kadar süre cezaevinde kalmışlardır?” diye sordu.


İŞKUR ve Kepez Belediyesi depremzedeler için el ele Güncel İŞKUR ve Kepez Belediyesi depremzedeler için el ele

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu ile Kepez Belediyesi arasında yapılan protokol gereği Van’lı 50 depremzede 8 ay süreli geçici işe yerleştirildi.


“Antalya gibi güzel bir şehir ancak kültür ve sanatla beslenir” Güncel “Antalya gibi güzel bir şehir ancak kültür ve sanatla beslenir”

ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Antalya gibi güzel bir şehir ancak kültür ve sanatla beslenir” dedi.


Best Western Plus Khan Hotel kalitesini bir kez daha tescilledi Güncel Best Western Plus Khan Hotel kalitesini bir kez daha tescilledi

Kentin en iyi şehir otelleri arasında yer alan Best Western Plus Khan Hotel, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Amerika’nın uluslar arası otel zinciri Best Western Internotional tarafından yapılan denetimlerde Best Western Plus Khan Hotel, 3.kez ‘Global Kalite Ödülü’nü almayı başardı.


İstek'li minikler gölge oyunu ile tanıştı Güncel İstek'li minikler gölge oyunu ile tanıştı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu Okul Öncesi 5 yaş sınıfı ile 6 yaş sınıfı öğrencileri, “Sanat Günleri” etkinliklerinde, geleneksel “Hacivat-Karagöz” gölge oyuncularını okullarında konuk etti.


Söz verdi kütüphaneyi yaptı Güncel Söz verdi kütüphaneyi yaptı

Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerdeki ziyaretinde kendisinden bilgisayar ve kütüphane isteyen öğrencilerin isteğini yerine getirdi.


Öğrenciler, Konyaaltı Belediyesi'nin yeni binasını gezdi Güncel Öğrenciler, Konyaaltı Belediyesi'nin yeni binasını gezdi

Z. Marsel- Z.Denizhan Öner İlköğretim Okulu 4. ve 5. Sınıfta eğitim gören 150 öğrenci Konyaaltı Belediyesi yeni hizmet binasını gezdi


Güvenlik personeline etkili iletişim semineri Güncel Güvenlik personeline etkili iletişim semineri

Büyükşehir Belediyesi, çalışanların birebir iletişim içinde oldukları vatandaşların sorunlarını dinleme, anlama ve çözüm üretme aşamalarında sağlıklı iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla koruma ve güvenlik personeline yönelik “Etkili İletişim” semineri düzenledi.


Yörükler Derneği'nden Başkan Akaydın'a teşekkür ziyareti Güncel Yörükler Derneği'nden Başkan Akaydın'a teşekkür ziyareti

Antalya Yörükler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Abdullah Duman ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti.


Muratpaşa’da geri dönüşüm sergisi Kültür/Sanat Muratpaşa’da geri dönüşüm sergisi

Muratpaşa Belediyesi’nin ilçedeki okulların katılımıyla düzenlediği ve büyük ilgi gören geri dönüşüm sergisini gezenler, beğendikleri çalışmalar için mavi kapaklarla oy kullanıyor.


Kök mazbatasını aldı Siyaset Kök mazbatasını aldı

CHP İl Başkanı Devrim Kök Yönetim Kurulu üyeleri,Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sabri Şahin’den Mazbatasını aldı.


Antalya Koleji’nde Almanca Günü Güncel Antalya Koleji’nde Almanca Günü

Antalya Koleji Almanca Bölümü tarafından düzenlenen “Almanca Günü”nde öğrenciler ve veliler keyifli saatler geçirdiler.


Balkan Savaşları Sergisi açıldı Kültür/Sanat Balkan Savaşları Sergisi açıldı

Bucak Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından açılan 2. Kitap Fuarında Teke Yöresi Derneği tarafından 100. Yılında Balkan Savaşları sergisi açıldı. Sergide Balkan Savaşlarında yaşanan dramların anlatıldığı fotoğraflar çerçevelenerek sunuluyor.


Nashira Park’ta düzenlenen altın ödüllü tenis turnuvası sonuçlandı Spor Nashira Park’ta düzenlenen altın ödüllü tenis turnuvası sonuçlandı

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün Konyaaaltı ilçesinde bulunan Nashira Park’ın toprak kortlarında düzenlemiş olduğu Tenis İl Birinciliği ile Nashira Tenis İhtisas kulübünün düzenlemiş olduğu Tenis Turnuvası ve Kış ligi ödül töreni Nashira Parkta gerçekleştirilen ödül töreni ile son buldu.


Hanutçulukla Mücadele Toplantısı yapıldı Siyaset Hanutçulukla Mücadele Toplantısı yapıldı

Hanutçulukla Mücadele Toplantısı Vali Dr. Ahmet Altıparmak Bbşkanlığında gerçekleştirildi


Kolejli öğrenciler Kültür/Sanat Kolejli öğrenciler "Bugün Git Yarın Gel" adlı oyunu sahnelediler

Antalya Koleji Lise Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından 19. Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliğinde sahnelenen "Bugün Git Yarın Gel" isimli oyun, tiyatro severler tarafından keyifle izlendi.


Döşemealtı’nda muhteşem konser Döşemealtı Döşemealtı’nda muhteşem konser

Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Türk Halk Müziği kursuna katılan Döşemealtılılar verdikleri konserle büyük beğeni topladı. Konser’de birbirinden güzel eserleri seslendiren kursiyerler bol bol alkış aldı


İnsan odaklı kente insan öncelikli ulaşım Güncel İnsan odaklı kente insan öncelikli ulaşım

Büyükşehir Belediyesi, ‘İnsan Odaklı Kent, İnsan Odaklı Ulaşım’ uygulamaları belediyenin tüm birimlerinin temsilcilerine anlatıldı. Toplantıyla insan odaklı ulaşım projelerinin uygulanmasında birimlerarası koordinasyonun önemine değinildi.


Başkan Akaydın’dan milli basketbolculara moral ziyareti Spor Başkan Akaydın’dan milli basketbolculara moral ziyareti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, A Milli Kadın Takımı’nı ziyaret ederek oyunculara başarı diledi.


İnönü Üniversitesi Gençlik Orkestrası Antalya Koleji’nde Kültür/Sanat İnönü Üniversitesi Gençlik Orkestrası Antalya Koleji’nde

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 6. ve 7. sınıf öğrencileri, İnönü Üniversitesi Gençlik Orkestrası Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Arapgirlioğlu ve orkestrası tarafından verilen konseri keyifle dinlediler.


Öğrenci meclisinden Tütüncü’ye plaket Güncel Öğrenci meclisinden Tütüncü’ye plaket

Okullarda “öğrenci meclisi” çalışma gruplarını her zaman destekleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Meclisi teşekkür plaketi takdim etti.


Güncel "Tünektepe canlandırılmalı"

Halkın ortak kullanımına açılarak, yeniden canlandırılmaya çalışılan Tünektepe, (Döner Gazino) beklenen canlılığı bir türlü yakalayamazken, Antalyalılar bu özgün mekanın turizme kazandırılması için daha kapsamlı bir çalışma yapılmasını istiyor.


Hemşehrilerini mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar Güncel Hemşehrilerini mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar

Antalya Kırşehirliler Derneği Başkanı Melih Sürmeli'ye ait olan beyaz eşya firmasının açılışına Antalya siyaset ve iş dünyasından bir çok isim katıldı.


Görme engelliler ile gönüllülerin örnek buluşması Güncel Görme engelliler ile gönüllülerin örnek buluşması

Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesinde oluşturulan Gör-İşit Bölümünde, gönüllüler ve görme engelli okuyucular bir araya gelerek tanışma kaynaşma toplantısı gerçekleştirdi


Burdurlular şenlikte coştu Güncel Burdurlular şenlikte coştu

Antalya Burdurlular Derneği’nin düzenlemiş olduğu 14. Geleneksel Pilav Şöleni Düzlerçamı Piknik alanında büyük bir coşkuyla yapıldı.


Siyaset "Ecevit'in düşüncelerine sahip çıkacağız"

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Metin OKTAY Bülent ECEVİT'in 87. doğum günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Kaleiçi Dostları etkinlikte buluştu Güncel Kaleiçi Dostları etkinlikte buluştu

Facebook'ta kaynaşmak, tanışmak ve paylaşmak amacıyla kurulan "Kaleiçi'nde Doğanlar, Kaleiçi'ni Sevenler" grubunun üyeleri güzel bir etkinlikte buluştu.


Bir Gelenek Sona Doğru Yaklaşıyor Güncel Bir Gelenek Sona Doğru Yaklaşıyor

Antalya'nın Tarihi ve Kültürel zenginlikleri arasında önemli bir yeri olan Tarihi Demirciler Çarşısı, yeni adıyla sobacılar çarşısı esnafı vatandaşların ve turistlerin çarşıya olan ilgilerinin az olması nedeniyle kepenk kapatma noktasına geldi.


Fiat ve Mazda’dan İşbirliği Programı! Otomotiv Fiat ve Mazda’dan İşbirliği Programı!

Alfa Romeo ve Mazda, Yeni Bir Roadster Geliştirmek ve Üretmek İçin Mutabakat Anlaşması İmzaladı!


Büyükşehir’den toplu taşıma şoförlerine eğitim Güncel Büyükşehir’den toplu taşıma şoförlerine eğitim

Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımayı sağlayan otobüs ve minibüs şoförlerine eğitim verdi. Şoförler, teorik bilginin yanı sıra uygulamalı eğitim de aldı.


Türel’den Kırcami açıklaması... Siyaset Türel’den Kırcami açıklaması...

Antalya Milletvekili Menderes Türel; Kırcami’de imar sorununun çözülebilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın ‘’İşte imar planımız; emsali şu, zayiatı bu’’ diye açıklama yapmasının yeterli olacağını söyledi.


“SMS ile 5 milyon TL SGK’nın cebinde kalıyor” Ekonomi/Turizm “SMS ile 5 milyon TL SGK’nın cebinde kalıyor”

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı tarafından hazırlanan, VTV’de canlı yayınlanan ve Reşat Güney tarafından sunulan Batı Akdeniz’de İş Hayatı programının bu haftaki konuğu Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürü Selim Erol oldu.


Halk Eğitim Merkezi’nde yıl sonu sergisi Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi’nde yıl sonu sergisi

Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen el emeği göz nuru yıl boyunca yapılan çalışmalar TOKİ İlköğretim Okulunda sergilendi. Sergi açılışına katılan Belediye Başkanı Nurettin Tursun yapılan eserlerin muhteşem olduğunu çalışmaların daha geniş kitlelere ulaşması için çalışma başlatacaklarını söyledi


Miniklerin Okuma Bayramı Güncel Miniklerin Okuma Bayramı

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri rehberliğinde gerçekleştirdikleri yıl sonu gösterisinde masal kahramanlarını başarıyla canlandırdılar.


Antalya Koleji Öğrencilerin İstanbul Üniversiteleri Gezisi Güncel Antalya Koleji Öğrencilerin İstanbul Üniversiteleri Gezisi

Antalya Koleji 10.-11.-12. sınıflardan bir grup öğrenci, Liseler Müdürü Mehmet Esen, Müdür Yardımcısı Turan Erkan, PDR Öğretmenleri Tuğba Günal ,Esra Soykam ve Matematik öğretmenleri Tuğba Öztürk rehberliğinde, İstanbul’a üniversite gezisi düzenlediler.


3-D Sınıfı Öğrencileri Minik Kardeşlerini Sevindirdiler Güncel 3-D Sınıfı Öğrencileri Minik Kardeşlerini Sevindirdiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 3-D sınıfı öğrencileri sosyal yardımlaşma projesi kapsamında gerçekleştirdikleri yardımla kardeşlerini sevindirdiler.


Zamanında müdahale hayat kurtarıyor Sağlık/Kadın Zamanında müdahale hayat kurtarıyor

Ülkemizdeki ölüm nedenleri arasında yüzde 43 ile ilk sırada yer alan koroner kalp hastalıkları geniş ölçüde yaşa ve cinsiyete bağlı gelişiyor.


Antalya Vergi Denetim Kurulu YÖRSİAD’ın konuğu oldu Siyaset Antalya Vergi Denetim Kurulu YÖRSİAD’ın konuğu oldu

Vergi Denetim Kurulu Antalya Grup Başkanı M.Fatih Dağlı, Vergi Denetim Kurulu Antalya Grup Başkan Yardımcısı Tamer Gündoğdu, Antalya Vergi Dairesi Eğitim Birimi Başkanı Vergi Müfettişi Şükrü Ergün ile kurula bağlı çok sayıda vergi müfettişi YÖRSİAD’ın mayıs ayı olağan toplantısının konuğu oldular.


Tütüncü Ünsal İ.Ö.O’nun Pilav Günü etkinliğinde Güncel Tütüncü Ünsal İ.Ö.O’nun Pilav Günü etkinliğinde

Öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, okulların sosyal ve kültürel etkinliklerine de katılarak öğrencilere destek oluyor.


Acar: “Öğretmenlik taşeronlaştırıldı” Siyaset Acar: “Öğretmenlik taşeronlaştırıldı”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenleri kadrolu atamak yerine ücretli öğretmen görevlendirmeyi tercih ettiğini belirterek, “Öğretmenlik mesleği taşeronlaştırıldı” dedi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bu öğretim yılında 53 bin 453 ücretli öğretmen görevlendirildiğini bildirdi.


Uğur Dündar Antalyalılarla buluşacak Güncel Uğur Dündar Antalyalılarla buluşacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, usta gazeteci Uğur Dündar’ı Antalyalılarla buluşturacak. 2 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek etkinliğe tüm Antalyalılar davetli.


“Antalya bizim evimiz gibi” Siyaset “Antalya bizim evimiz gibi”

Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Cuneyd Ustaibo, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Kosova Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu’na aday Kaan Kavalıoğlu, Anex Tur Genel Müdürü Orhan Sancar ile birlikte ATSO’ya gelen Bakan Yardımcısı Ustaibo, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve Başkan Yardımcısı Güray Parlak’la bir görüşme yaptı.


Fatma Parıltı Okulu’nun minik ressamları Güncel Fatma Parıltı Okulu’nun minik ressamları

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fatma Parıltı İlköğretim Okulu öğrencilerinin akrilik ve seramik tekniklerle yaptığı resim sergisinin açılışı yaptı.


“100. Yıl TOKİ’ye mi devredildi?” Siyaset “100. Yıl TOKİ’ye mi devredildi?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, 100. Yıl’daki alanın TOKİ’ye devri konusunu TBMM gündemine taşırken, “100. Yıl neyin karşılığında TOKİ’ye verilmiştir? TOKİ söz konusu alanda ne yapacaktır, nasıl bir proje uygulayacaktır?” dedi.


Antalya çiçek festivaline hazırlanıyor Güncel Antalya çiçek festivaline hazırlanıyor

Antalya bu yıl 8’incisi düzenlenecek Çiçek Festivali’ne hazırlanıyor. 2016 yılında ‘Çiçek ve çocuk’ temalı EXPO’ya ev sahipliği yapacak Antalya’da 25-27 Mayıs’ta Çiçek Festivali düzenlenecek.


Adile Teyze’de yaz etüdü Güncel Adile Teyze’de yaz etüdü

Her yıl olduğu gibi Adile Teyze Etüt Merkezi 7-15 yaş çocukları için güzel bir yaz programı hazırladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden onaylı programına göre;


Bayan Milliler Antalya’da kampta Spor Bayan Milliler Antalya’da kampta

2012 Londra Olimpiyat oyunlarına Avrupa kıtasından katılacak takımları belirleyecek olan ve ülkemizde 25 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlecek Kadınlar Olimpiyat Elemeleri müsabakalarına katılacak Kadın A Milli Takımımız İstanbul kampını tamamlayıp dün sabah saatlerinde Antalya’ya geldi.


Karşıyaka’ya spor sahası Güncel Karşıyaka’ya spor sahası

Başkan Tütüncü, Karşıyaka Mahallesi’nde Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yanındaki atıl haldeki futbol sahasını ve basketbol alanını, alt yapısını yenileyerek gençlerin ve çocukların hizmetine sunacaklarını söyledi.


Akbank'ın Büyük Kırmızı Ev'i Antalya'da Ekonomi/Turizm Akbank'ın Büyük Kırmızı Ev'i Antalya'da

Akbank'ın elverişli koşullar ve özel avantajlar ile binlerce kişiyi konut sahibi yapan “Büyük Kırmızı Ev”i Antalyalılar ile buluşuyor.


Turizme alt yapı MATAB’dan Manavgat Turizme alt yapı MATAB’dan

Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı (MATAB) tarafından Evrenseki turizm bölgesi sahil bandında otellere bağlı 178 metrelik arızalanan kanalizasyon hattı 3 günlük kısa bir süre içerisinde tamamlanarak Çolaklı Arıtma Tesisine bağlandı.


AKEV’li küçük yazarlar imza gününde Güncel AKEV’li küçük yazarlar imza gününde

Özel AKEV İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri kendi yazdıkları “Canım Ailem” adlı kitaplarını anne ve babalarına armağan edip imzaladılar.


Semtevi’nde göz nuru sergisi Kemer Semtevi’nde göz nuru sergisi

Kemer Belediyesi’ne bağlı Kuzdere Mahallesinde bulunan Semtevinde, kursiyerlerinin yıl boyunca hazırlamış oldukları el sanatları, takı ve resim sergisinin açılış töreni gerçekleşti.


İESOB’dan AESOB’a Ziyaret Siyaset İESOB’dan AESOB’a Ziyaret

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret ederek bir süre görüştü


Antalya’nın gururları Vücut Geliştirme Milli Takımı Spor Antalya’nın gururları Vücut Geliştirme Milli Takımı

Antalyamızın gururu vücut geliştirme branşı milli takım sporcuları ve antrenörü Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Tarkan Tüzken’e nezaket ziyaretinde bulundu.


Venüs Güneş’in önünden geçecek Venüs Güneş’in önünden geçecek

6 Haziran’da Venüs’ün Güneş’in önünden geçmesi ile yüzyılın en önemli gök olaylarından biri yaşanacak. 105 yıl içinde bir daha gerçekleşmeyecek olan Venüs’ün bu dansı ülkemizden de görülebilecek.


TÜBİTAK’tan araştırmacılara ‘Bor’ çağrısı Güncel TÜBİTAK’tan araştırmacılara ‘Bor’ çağrısı

TÜBİTAK, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü ile çağrıya çıkarak bor ürünleriyle ilgili Ar-Ge projesi hazırlayan araştırmacılara 2,5 milyon liraya kadar destek verecek.


Başkan Akaydın öğrencilerle buluştu Güncel Başkan Akaydın öğrencilerle buluştu

Öğrencilerle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, öğrencilerin sınav telaşından kültür ve sanattan uzak kaldığına işaret ederek, “Antalya’nın ekolojisine sahip çıkın” dedi.


Kamile Çömlekçi İlköğretim Okulu Türkiye üçüncüsü Spor Kamile Çömlekçi İlköğretim Okulu Türkiye üçüncüsü

Kamile Çömlekçi İlköğretim okulu 8 ay önce kurulan kız futbol takımı Hatay’da yapılan İlköğretim Okulları Yıldız Kızlar Futbol Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.oldu.


Manavgat festivallerle renklenecek Manavgat Manavgat festivallerle renklenecek

17. Manavgat Barış Suyu Kültür Sanat ve Gençlik Festivali ve Manavgat 3. Motosiklet Festivali 8-9-10 Haziran tarihlerinde her yaştan insana hitap eden farklı etkinlikleri ile şehrin farklı noktalarında eşzamanlı olarak gerçekleşecek.


Kepez zabıta’dan Güncel Kepez zabıta’dan "çöp ev" denetimi

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine yaptığı denetimde, bir çöp evi ortaya çıkardı. Evden 5 kamyon dolusu çöp tahliye edildi.


Tarım sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek Güncel Tarım sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek

Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Hüseyin Basım, göreve gelmesi halinde 3 bin kişiyi iş sahibi yapacak projesini tarım sektörünün sivil ve resmi temsilcileri ile hayata geçirecek. Antalya’daki modern seralarda ihtiyaç duyulan kalifiye eleman açığı eğitim verilerek yetiştirilip, iş sahibi yapılacak.


“Yabancılara toprak satışı kabul edilemez” Siyaset “Yabancılara toprak satışı kabul edilemez”

6302 sayılı Tapu Kadastro Kanunu’nda yapılan değişiklikle yabancılara toprak satışını eleştiren ESDER Şube Başkanı Aydın Çevik, Şehit kanıyla alınan bu ülkenin toprakların satışını normal kabul edilemez diyerek; “Ülke yararına olmayan bu düzenlemeden bir an önce vazgeçilmelidir” dedi.


Yıl sonu veli toplantısına yoğun katılım Güncel Yıl sonu veli toplantısına yoğun katılım

2011 – 2012 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl veli toplantısı etüt merkezinin etkinlik salonunda yoğun bir veli katılımıyla gerçekleşti.


Demre Kaymakamı kompost tesisini gezdi Kemer Demre Kaymakamı kompost tesisini gezdi

Tekirova Belediyesi Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, makamında Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman’ı ağırladı. Kaymakam Karaman daha sonra KompostTesisi’niinceleyerek detaylı bilgi aldı.


Menderes Dal çalışmalarını sürdürüyor Siyaset Menderes Dal çalışmalarını sürdürüyor

Kongre öncesi çalışmalarını sürdüren CHP Antalya İl Başkan Adayı Menderes Dal, “Gördüğümüz ilgi ve sevgi bizleri mutlu ediyor. Bu mutluluğu her yere yayacağız” dedi.


Ferrari örnek karara imza attı Otomotiv Ferrari örnek karara imza attı

Lüks spor otomobil sınıfına tüm zamanların en başarılı modellerini hediye eden ve otomotiv sektörünün tutku yaratmayı başaran en önde gelen otomobil markalarından biri olan Ferrari, satış sonrası hizmetler konusunda Türkiye’den başlayarak uluslararası nitelikte örnek bir karara imza attı.


ANTEV sanat eğitim seminerleriyle Adile Teyze Etüt’te Güncel ANTEV sanat eğitim seminerleriyle Adile Teyze Etüt’te

Geçtiğimiz hafta ANTEV ANSİAD salonunda üniversite destekli müzik eğitimini Adile Teyze Etüt çocuklarından oluşan bir gruba vermişti.


Birey’den Futbol Turnuvası Spor Birey’den Futbol Turnuvası

Birey dersanelerinin bu yıl 8.sini düzenlediği futbol turnuvası tamamlandı. 16 takımın katıldığı turnuvada finale kalan Ats 101 ve Ota Boca Juniors takımları karşı karşıya geldi.Her iki takımında atak bir oyun sergilediği maçta finale yakışır bol gollü bir skor elde edildi. Maçı Ota Boca Juniors takımı 7-5 kazanarak Şampiyon oldu.


Türel, “Kimsenin keyfi için 35 milyonu sokağa atamayız” Siyaset Türel, “Kimsenin keyfi için 35 milyonu sokağa atamayız”

AK Parti Konyaaltı ilçe teşkilatının toplantısına katılan AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, 2B’den, büyükşehir yasası çalışmalarına, yerel seçimlerden, Batı Çevre yoluna kadar bir konuda önemli açıklamalar yaptı.


Aras Kargo Çalışanları Antalya ‘Yolaçık’ toplantısında buluştu Güncel Aras Kargo Çalışanları Antalya ‘Yolaçık’ toplantısında buluştu

Türkiye’nin öncü ve lider kargo şirketlerinden Aras Kargo, Yolaçık 2012 toplantılarına Antalya ile devam etti. 19 Mayıs Cumartesi günü Antalya Dedeman Otel’de bir araya gelen 327 Aras Kargo çalışanı 2011 yılını değerlendirdi, 2012 hedefleri hakkında bilgi aldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68485 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...