Cuma, 23 Ağustos 2019
TÜRKİYE VODAFONE VAKFI’NIN GALA GECESİ Teknoloji/Bilim/İnternet TÜRKİYE VODAFONE VAKFI’NIN GALA GECESİ


Toplumsal değişim ve dönüşümün öncüsü olma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Türkiye Vodafone Vakfı, sosyal sorumluluk projelerine bugüne kadar 27 milyon TL yatırım yaptı.


EXPO 2016 Kongre Merkezi, bir ilk’e imza atıyor Güncel EXPO 2016 Kongre Merkezi, bir ilk’e imza atıyor

Türkiye’de 5 bin 3 kişilik ana salon kapasitesiyle, ‘ilk ve tek’ olan, tamamlandığında ilk etapta 6 bin 500, uluslararası sergi sonrası da 9 bin 500 kişilik olması planlanan kongre merkezi, EXPO 2016 Antalya sergi alanında yapılıyor.


KIŞIN KALBİNİZ ÜŞÜMESİN Sağlık/Kadın KIŞIN KALBİNİZ ÜŞÜMESİN

Soğuk ve karlı hava artık kapımıza geldi çattı. Lapa lapa yağan karın keyfini çıkartırken hastalanmamak için gerekli önlemleri almak kışı rahat geçirmenin olmazsa olmazı.


‘Kadınlar, iş hayatına dinamizm ve nezaket katıyor’ Sağlık/Kadın ‘Kadınlar, iş hayatına dinamizm ve nezaket katıyor’

‘Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’nda konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; kadın işletmecilerin, iş hayatına; merhametli, hoşgörülü bakış açıları ile dinamizm ve nezaket kattıklarını söyledi


ÇOCUKLARDA ASTIM KIŞIN ATAĞA GEÇİYOR Sağlık/Kadın ÇOCUKLARDA ASTIM KIŞIN ATAĞA GEÇİYOR

Kış ayının en soğuk döneminin yaşandığı bugünlerde kar ve soğuk herkesi etkisi altına aldı. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, astımın çocuklarda görülme sıklığı yüzde 10-20 civarında.


MEMORIAL ANTALYA’NIN UZMAN KADROSUNA İKİ YENİ İSİM… Sağlık/Kadın MEMORIAL ANTALYA’NIN UZMAN KADROSUNA İKİ YENİ İSİM…

Memorial Antalya Hastanesi, uzman ve akademisyen kadrolarını güçlendirmeye devam ediyor. Kalp Damar Cerrahisi ve İç Hastalıkları bölümlerine katılan iki yeni isim, tam zamanlı olarak hasta kabulüne başladı.


“LA BOHEME” İZLEYEMEYENLER İÇİN SON KEZ SAHNEDE Kültür/Sanat “LA BOHEME” İZLEYEMEYENLER İÇİN SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Puccini’nin “La Boheme” operasını 12 Ocak Salı ve 13 Ocak Çarşamba akşamları saat: 20.00’de izleyemeyenler için tekrar sahneliyor.


FİNİKE'DE ASAYIŞ ÇOK GÜZEL Finike FİNİKE'DE ASAYIŞ ÇOK GÜZEL

Finike Emniyet Müdürlüğü 2015 yılını değerlendirdi. Ve hırsızlık olaylarında karşı vatandaşları uyardı.


MURATPAŞA’DA NİKAHLAR ÜCRETSİZ Güncel MURATPAŞA’DA NİKAHLAR ÜCRETSİZ

Muratpaşa Belediyesi, 2016 yılında da nikah akdi gerçekleştirecek olan çiftlerden memur ve salon ücreti talep etmeyecek.


Güncel "Basın, demokrasinin en temel unsurlarından biridir"

Basın-Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.


BAĞLARINIZI GÜÇLENDİREREK HAYATA BAĞLANIN Sağlık/Kadın BAĞLARINIZI GÜÇLENDİREREK HAYATA BAĞLANIN

Omurga bağlarının zayıflamış olması, hareket kısıtlılığı, kronik ağrı, postür bozukluğu gibi günlük yaşamdan, sosyal ve iş hayatına kadar her alanı olumsuz etkiliyor. Yenileyici enjeksiyon yöntemi; omurga bağlarıyla birlikte, sağlıklı bir şekilde hayata bağlılığınızı da artırıyor.


HAMİLELİKTE ŞEKER TADINIZI KAÇIRMASIN Sağlık/Kadın HAMİLELİKTE ŞEKER TADINIZI KAÇIRMASIN

Hamilelik öncesi var olan veya hamilelik süresince ortaya çıkan diyabet ve hipertansiyon anne ve bebeğin sağlığını tehlikeye sokabiliyor. Ancak gerekli önlemler alındığında sağlıklı bir gebelik ve doğum hiç de zor değil.


EGZERSİZ DİYABETİN ÇARESİ! Sağlık/Kadın EGZERSİZ DİYABETİN ÇARESİ!

Dünyada ve ülkemizde giderek artan ve ciddi sağlık sorunlarına neden olan diyabet hastalığı, yaşam kalitesini ve süresini olumsuz etkilerken çoğu zaman da organ ve işlev kayıplara yol açabiliyor.


KALİTELİ BİR UYKU İÇİN YATMADAN ÖNCE BUNLARA DİKKAT EDİN Sağlık/Kadın KALİTELİ BİR UYKU İÇİN YATMADAN ÖNCE BUNLARA DİKKAT EDİN

Kaliteli uyku sağlığımız için en az su içmek kadar kaliteli büyük önem taşıyor. Özellikle uyku sırasında salgılanan melatonin hormonu, vücudumuz için oldukça faydalı.


Anne olmanın yaşı yok Sağlık/Kadın Anne olmanın yaşı yok

Günümüzde “önce kariyer, sonra çocuk” diyen kadınların sayısı giderek artıyor. Hal böyle olunca çocuk sahibi olma yaşı biraz daha ötelenebiliyor. Geç annelikte, geçmişten günümüze kadar gelen yanlış söylemler ve halk arasında dile getirilen korkutucu ihtimaller kadınları tedirgin ediyor.


HAYVAN SEVGİSİ ÇOCUĞUN KİŞİSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR Sağlık/Kadın HAYVAN SEVGİSİ ÇOCUĞUN KİŞİSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR

Çocukların duygusal ve sosyal gelişiminde önemli rol oynayan hayvan sevgisinin küçük yaşlardan itibaren aşılanması gerekiyor. Çocuğun çıkar gözetmeden bir hayvanla sevgi bağı oluşturması ve sorumluluk alması onu hayata hazırlayarak anne babalara da önemli kolaylıklar sağlıyor.


“Onkoloji Bilişim Yönetim Sistemi” Sağlık/Kadın “Onkoloji Bilişim Yönetim Sistemi”

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yeni Bir Sistem Daha Hizmette...


CHP’DE GÖREV DAĞILIMI Siyaset CHP’DE GÖREV DAĞILIMI

CHP Antalya İl yönetimi ilk toplantısını İl başkanlığı toplantı salonunda yaptı. CHP 35.Olağan İl kongresinde 254 oy alarak il başkanı seçilen Semih Esen başkanlığında ki CHP Antalya İl Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi.


UYSAL’DAN GÖRKEM DURMAZ’A ANI PLAKETİ Güncel UYSAL’DAN GÖRKEM DURMAZ’A ANI PLAKETİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; 30 ülkenin katıldığı Türkvizyon 2015 yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek 175 puanla üçüncü olan Antalyalı Görkem Durmaz’ı kutladı.


BAŞARILI BİR TÜP BEBEK UYGULAMASI İÇİN ! Sağlık/Kadın BAŞARILI BİR TÜP BEBEK UYGULAMASI İÇİN !

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin evliliklerinin ilk dönemlerinde üreme sağlıkları ile ilgili kontrolden geçmeleri gerektiğini vurgulayan KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi Uzmanı Yardımcı Üreme Teknikleri Direktörü Dr Engin Enginsu; başarılı bir tüp bebek uygulaması için yapılması gerekenleri anlattı.


ANADOLUJET’LE 39.99 TL’DEN BAŞLAYAN KIŞ KAMPANYASI Ekonomi/Turizm ANADOLUJET’LE 39.99 TL’DEN BAŞLAYAN KIŞ KAMPANYASI

Halkın havayolu AnadoluJet, yolcularına sunduğu avantajlı uçuş olanaklarını yeni yılda da sürdürüyor. AnadoluJet’ten 4 - 10 Ocak 2016 tarihleri arasında biletini alan yolcular, 15 Şubat 2016 - 15 Mayıs 2016 tarihleri arasında 39,99 TL’den başlayan fiyatlarla uçma fırsatını yakalıyor.


Türkiye Bankalar Birliği, Antalyalı işadamlarıyla değerlendirme toplantısı yaptı Ekonomi/Turizm Türkiye Bankalar Birliği, Antalyalı işadamlarıyla değerlendirme toplantısı yaptı

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu, son dönemde küresel ekonomide ve yakın coğrafyamızda yaşanan siyasi gelişmelerin turizm ve ilgili sektörlere olan etkilerini görüşmek amacıyla, 7 Ocak Perşembe günü, Antalyalı işadamlarıyla bir değerlendirme toplantısı yaptı.


TÜRKİYE’NİN İLK ORATORYOSU ANTDOB SAHNESİNDE Kültür/Sanat TÜRKİYE’NİN İLK ORATORYOSU ANTDOB SAHNESİNDE

Ahmet Adnan Saygun’un 1942 yılında solo, koro ve orkestra için bestelediği “Yunus Emre Oratoryosu” sanatseverlerin beğenisine sunulacak.


HERKESİN KABUSU: YİRMİ YAŞ DİŞLERİ Sağlık/Kadın HERKESİN KABUSU: YİRMİ YAŞ DİŞLERİ

20 yaş dişleri ile ilgili olarak her yirmi yaş dişinin çekilmesi zorunluluğu olmadığını, ağrı şikayetine ve dişin ne kadar gömülü olduğuna bağlı olarak çekime hekimin karar vereceğini söyleyen Hospitadent Diş Hastanesi’nden Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Gizem Gülgezen, “ Diğer taraftan çürük sebebiyle abseye sebep olan yirmi yaş dişlerinin mutlaka çekilmesi gerekmektedir” dedi.


Milletvekili Enç'e genel merkezde görev Siyaset Milletvekili Enç'e genel merkezde görev

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ak Parti Genel Merkez’de yeniden görevlendirildi.


Dünya çocukları EXPO adasında buluşuyor Aksu Dünya çocukları EXPO adasında buluşuyor

Türkiye’nin ilk ‘Çocuk Adası’, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı içerisinde yapılıyor.


Çalık, 2016 yılı hedeflerini belirledi Serik Çalık, 2016 yılı hedeflerini belirledi

Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık 2015 yılı değerlendirmesi yaparak 2016 yılı hedefleri belirledi.


Döşemealtı Belediyesi Meclisi'nden Önemli Kararlar Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi Meclisi'nden Önemli Kararlar

Döşemealtı Belediyesi 2016 yılının ilk Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi ve iki önemli karara imza atıldı. Cemevleri ibadethane olarak kabul edilirken yaşları 14-25 arasında değişen ve 50 kişiden oluşacak Gençlik Meclisi’nin kurulması karara bağlandı.


YILLIK ENFLASYON HEDEFİ AŞTI Ekonomi/Turizm YILLIK ENFLASYON HEDEFİ AŞTI

BAGEV ve ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 2015 enflasyonunun hedefin üzerinde olduğunu belirtirken, yüksek enflasyonda tarımın etkisine dikkat çekti.


Prof. Mehmet Çelik, Ortadoğu’da oynanan oyunu anlattı   Serik Prof. Mehmet Çelik, Ortadoğu’da oynanan oyunu anlattı

İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği Serik Temsilciliği tarafından 27 Aralık 2015 Pazar günü İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet ÇELİK’in sunumuyla “Yeni Türkiye ve Ortadoğu” konulu konferans gerçekleştirdi.


Dernek Başkanları Buluştu Döşemealtı Dernek Başkanları Buluştu

Teke Yöresi Ses Sizsiniz Derneği Başkanı Öğr.Gör. Kahraman Köktürk Avdanlılar Derneğinde dernek başkanı Durali Köle'yi ziyaret etti. Ziyaret esnasında Almanya da yaşayan gurbetçi Mustafa Ateş'de hazır bulundu.


ESET, yeni yıla ödülle başladı Teknoloji/Bilim/İnternet ESET, yeni yıla ödülle başladı

Bilişim alanında yılın en iyilerini belirleyen Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec, ESET’i ‘Yılın En İyi Antivirüs-Güvenlik Şirketi‘ olarak seçti. Törenle verilen ödülü, ESET Türkiye Teknik Müdürü Erkan Tuğral aldı.


Envar’dan “ailem sınıfta” projesi Güncel Envar’dan “ailem sınıfta” projesi

Özel Antalya Envar Koleji İlkokulu, okuldan eve-evden okula “Ailem Sınıfta” projesi ile velilerini sınıflarına konuk ediyor.


EXPO 2016 Antalya’nın danışmanı Faber, yaşamını yitirdi Güncel EXPO 2016 Antalya’nın danışmanı Faber, yaşamını yitirdi

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın danışmanı ve Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) eski Başkanı Doeke Faber, 73 yaşında amansız hastalığa yenik düştü.


FİNİKE’DE SANAYİ KOOPERATİFİ KURULDU Finike FİNİKE’DE SANAYİ KOOPERATİFİ KURULDU

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nun talebi üzerine Finike ilçesinde S,S Finike Sanayi Sitesi Arsa yapım Kooperatifi kuruldu. Kurucu Başkanlığına Saim Arıcan getirildi.


GEZİLOG FİRMASI KURULUŞA ÖZEL %60 İNDİRİM UYGULUYOR Ekonomi/Turizm GEZİLOG FİRMASI KURULUŞA ÖZEL %60 İNDİRİM UYGULUYOR

Gezilog Firmasının kurucu ortaklarından sektörün yakından tanıdığı isim Tolga Çevlik, acentenin açılışı sebebi ile 11 Ocak 2016 tarihinde 1 güne özel % 60 indirim uygulayacaklarını söyledi.


MELEKLERDE HEDEF İLK MAÇ Spor MELEKLERDE HEDEF İLK MAÇ

Avrupa Hentbol Federasyonu(EHF) Kupası 16 turunda pazar günü deplasmanda Alman ekibi HC Leipzig’le karşılaşacak olan Muratpaşa Belediyespor, hazırlıklarını 8 Ocak Cuma günü tamamlıyor


MURATPAŞA’NIN MUCİT KURSİYERİ Güncel MURATPAŞA’NIN MUCİT KURSİYERİ

Muratpaşa Belediyesi’nin Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği Seramik kursuna katılan 63 yaşındaki Gülent Barlas, geliştirdiği yöntemle göz dolduruyor.


SERİK BELEDİYESİ ÇÖP TOPLAMA İŞİNİ BETUYAB’A DEVRETTİ Serik SERİK BELEDİYESİ ÇÖP TOPLAMA İŞİNİ BETUYAB’A DEVRETTİ

Serik Belediye Başkanlığı bazı bölgelerin çöp toplama işini aralarında yaptıkları sözleşmeyle merkezi Belek mahallesinde konuşlu Belek Turizm Yatırımcıları Ortak Girişimi (Betuyab) ne devretti.


KELİME-İ ŞEHADET GETİREREK MÜSLÜMAN OLDU Serik KELİME-İ ŞEHADET GETİREREK MÜSLÜMAN OLDU

05 Ocak 2016 Salı günü müslüman olma isteğiyle Serik Müftülüğüne gelen Gürcistan uyruklu 27 yaşındaki Giryio şahitler huzurunda müslüman oldu.


BAŞKAN’DAN ÖĞRENCİLERE HEDİYE Serik BAŞKAN’DAN ÖĞRENCİLERE HEDİYE

Serik Belediye Başkanı Prof.Dr. Ramazan Çalık, Başarılı öğrencileri ödüllendirdi.


SERİK ÜLKÜ OCAKLARINDAN DEV EĞİTİM PROJESİ Serik SERİK ÜLKÜ OCAKLARINDAN DEV EĞİTİM PROJESİ

Serik Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Süleyman Ertürk Eğitim Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.


Konyaaltı Belediyesi’ne “kardeş belediye” geldi
 Güncel Konyaaltı Belediyesi’ne “kardeş belediye” geldi


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığında gerçekleştirilen yılın ilk meclis toplantısında Konyaaltı Belediyesi, Arnavutluk’un Saranda Kenti ile kardeş şehir oldu.


Başkan Böcek, “Huzurun diğer adı Konyaaltı..” Güncel Başkan Böcek, “Huzurun diğer adı Konyaaltı..”

Yılın ilk personel toplantısını zabıta ve güvenlik çalışanlarıyla yapan Başkan Muhittin Böcek, Konyaaltı’nda esnafların barış içinde; vatandaşların ise huzur içinde yaşadığını bildirdi.


Konyaaltı’nda “tüberküloz”konuşuldu…
 Sağlık/Kadın Konyaaltı’nda “tüberküloz”konuşuldu…


Konyaaltı Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü (HSM)’nün düzenlediği Tüberküloz Eğitim Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.


TARSİM’DE ZAM VAR ÖDEME YOK! Siyaset TARSİM’DE ZAM VAR ÖDEME YOK!

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Semih Esen, Antalya’da yaşayan vatandaşların önemli bir kesiminin geçimini tarımsal üretimden sağladıklarını belirterek, meteorolojiden yapılan doğal afet uyarıları sonrası üreticiyi mağdur edebilecek tarsim sistemindeki aksaklıklara dikkat çekti.


Domuz gribinden bitki çayları ile korunun Sağlık/Kadın Domuz gribinden bitki çayları ile korunun

Son günlerde yine virüs enfeksiyonları vakalarında giderek artış görülüyor. Uzmanlar etkenin daha önceden tanıdığımız Domuz gribinin biraz değişime uğramış tipi olduğunu belirtiyor.


BAŞKAN ŞAHİN’İN ACI GÜNÜ Aksu BAŞKAN ŞAHİN’İN ACI GÜNÜ

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in akrabaları kömürden sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybetti.


EXPO 2016’da ağaç nakli rekoru kırıldı Güncel EXPO 2016’da ağaç nakli rekoru kırıldı

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya sergi alanına 6 ay içerisinde 31 türde 2 bin 823 ağaç transplantasyon (bir ağacın çeşitli amaçlarla, bulunduğu yerden uygun bir şekilde çıkarılıp istenen başka bir yere nakledilerek dikilmesi) yönetimiyle nakledilerek büyük bir başarıya imza atıldı.


AVENGERS EKİBİ KARRE KIDS’TE, VİKO İLE ÇOCUKLAR GÜVENDE… Teknoloji/Bilim/İnternet AVENGERS EKİBİ KARRE KIDS’TE, VİKO İLE ÇOCUKLAR GÜVENDE…

Marvel’in dünyaca ünlü süper kahramanları, Avengers ekibinde yeniden bir araya geliyor. Üstelik bu kez televizyon ekranlarına ya da sinema perdesine değil, miniklerin odalarına konuk oluyor.


Döşemealtı Belediyesi’nden yeni yılın ilk sergi Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nden yeni yılın ilk sergi

Döşemealtı Belediyesi, Gülay Eroğlu sulu boya resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 17 Ocak tarihine kadar gezilebilecek.


Çocukların dişleri her geçen gün çürüyor! Sağlık/Kadın Çocukların dişleri her geçen gün çürüyor!

Yapılan araştırmalar, çocukların çoğunun diş çürüğü ve diş eti enfeksiyonuna sahip olduklarını gösteriyor. Bu sorunlara bağlı olarak da çocuklarda erken yaşta çok sayıda süt dişi kaybı yaşanıyor.


“AKSU KÖFTESİNİ MARKALAŞTIRALIM” Aksu “AKSU KÖFTESİNİ MARKALAŞTIRALIM”

Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan, ilçede hizmet veren kasap ve restaurant işletme sahipleri ile sorunlar ve beklentiler konusunda istişarede bulundu.


CHP’li Kara: Siyaset CHP’li Kara: "Taşeron Konusunda AKP’yi Samimi Bulmuyoruz"

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, AKP iktidarlarının ‘’Taşeron Sistemi’’ sonlandırmak bir yana bu sistemi git gide kurumsallaştırarak hayatın her alanı yaydıklarını ve bu nedenle kendilerini samimi bulmadıklarını söyledi.


İNTERNET, MURATPAŞA’DA ÜCRETSİZ Güncel İNTERNET, MURATPAŞA’DA ÜCRETSİZ

Muratpaşa Belediyesi; vatandaşların ücretsiz internet erişimi yapabilmeleri için 4 noktada kablosuz internet uygulaması (wifi) başlattı. Vatandaşlar, internet erişimi hizmetinden ücretsiz olarak yararlanıyor


Aküler soğuk kış günlerine hazır mı? Otomotiv Aküler soğuk kış günlerine hazır mı?

Akülerin performansını etkileyen soğuk kış günlerinde, araç kullanıcılarının akü ve araç elektrik sisteminin bakımını gerçekleştirmeleri büyük önem taşıyor.


TUROB: 89 ülkeye vize başlıyor, turizmciler endişeli! Ekonomi/Turizm TUROB: 89 ülkeye vize başlıyor, turizmciler endişeli!

AB ile imzalanan ‘Vize Serbestisi Diyaloğu ve Geri Kabul Anlaşması’ kapsamında Türkiye, Haziran 2016’dan itibaren AB dışındaki 89 ülkeye vize uygulamaya başlayacak.


“Rusya Krizine Karşı EXPO 2016 Antalya Can Simidi Olabilir” Ekonomi/Turizm “Rusya Krizine Karşı EXPO 2016 Antalya Can Simidi Olabilir”

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) ile bir araya geldi. ANSİAD Yönetim Kurulu EMD Antalya Şubesi Yönetim Kurulu ile kahvaltıda buluştu.


Antalya Okul Sporları Minikler İl Birinciliği Turnuvası Deepo Outlet Center’da düzenlendi. Spor Antalya Okul Sporları Minikler İl Birinciliği Turnuvası Deepo Outlet Center’da düzenlendi.

Yılın ilk satranç turnuvası, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları ve Antalya Satranç İl Temsilciliği işbirliği ile organize edilen “2016 Antalya Minikler Satranç İl Birinciliği Turnuvası” Deepo Outlet Satranç Merkezi’nde düzenlendi.


Yörük Kadın Kıyafetleri, Antalya’nın 2016 Takvimi Oldu Sağlık/Kadın Yörük Kadın Kıyafetleri, Antalya’nın 2016 Takvimi Oldu

Antalya Tanıtım Vakfının gelenekselleşen Yeni Yıl takvimlerinde 2016 yılı için farklı bir tema yer aldı. 2015 yılı 25 Kasım tarihinde açılışı gerçekleştirilen Vakıf bünyesinde kurulan sanal Antalya Kadın Müzesi sergilerinden olan YÖRÜK KADIN KIYAFETLERİ 2016 yılı takviminde yer aldı.


GARNİZON KOMUTANI MUSTAFA KAYA: “UAÜ, ANTALYA İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER” Güncel GARNİZON KOMUTANI MUSTAFA KAYA: “UAÜ, ANTALYA İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER”

Antalya Garnizon ve 3’ncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe’yi ziyaret etti.


Birlikten kuvvet doğar! Ekonomi/Turizm Birlikten kuvvet doğar!

Yapı malzemeleri sektörünün Antalya’daki öncü firmalarından Asacarlar, Yurtbay Seramik’in Antalya’da gerçekleştirdiği bayi toplantısında 2015 yılının Antalya bölge ciro birincisi olurken, Türkiye’nin de en çok ciro yapan ikinci bayisi oldu.


Başkan Turgay Genç 365’nci nikahı kıydı Döşemealtı Başkan Turgay Genç 365’nci nikahı kıydı

Döşemealtı Belediyesi Evlendirme Servisi 2015 yılında toplam 366 gencin nikahına ev sahipliği yaptı. Yılın son nikahını ise Belediye Başkanı Turgay Genç kıydı.


EXPO sergi alanına 52 türde ‘Kaktüs ve sukkulent’ dikiliyor Güncel EXPO sergi alanına 52 türde ‘Kaktüs ve sukkulent’ dikiliyor

EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda Şakayık Terası’nın arkasındaki alana projede yer alan kaktüs ve sukkulent bitkilerinin dikimine başlandı.


SAĞLIKLI MURATPAŞA Sağlık/Kadın SAĞLIKLI MURATPAŞA

Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer alan diyetisyen servisi 2015 yılında 4 Bin 500 vatandaşa hizmet verdi


Opera Sanatçısı Hakan Aysev’den mandala etkinliğine destek Kültür/Sanat Opera Sanatçısı Hakan Aysev’den mandala etkinliğine destek

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Down Sendromlu çocuklar için “Geleceği Renklendiriyoruz” adlı projesine destek veren ünlüler arasına Opera Sanatçısı Hakan Aysev de katıldı.


MURATPAŞA’DA KOMŞUEVİ PROJESİ BAŞLIYOR Güncel MURATPAŞA’DA KOMŞUEVİ PROJESİ BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediyesi; Komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi, kentlilik bilincinin oluşturulması, kent tarihi ve değerlerinin anlatılması amacıyla Komşuevi Projesi başlatıyor


Başkan Böcek KONSEM’de kursiyerleri ziyaret etti
 Kültür/Sanat Başkan Böcek KONSEM’de kursiyerleri ziyaret etti


Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM)’nde kursiyerleri ziyaret eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni dönemde hangi tür kurslara yer vermeleri gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundu.


AOSB 60 MİLYON TASARRUF ETTİ Ekonomi/Turizm AOSB 60 MİLYON TASARRUF ETTİ

Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, 2016 yılı içerisinde bölgeye yapılması planlanan yatırımları açıkladı. Bahar ayrıca, 2015 yılı için planlanan tüm projelerin hayata geçirildiğini ve tahmini bütçeden 60 milyon TL tasarruf sağlandığını söyledi.


Konyaaltı’na 30 bin metrekare park…
 Güncel Konyaaltı’na 30 bin metrekare park…


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 5 bin ağaç dikimi çalışmalarıyla başlattıkları yeşil alan genişletme çalışmalarına 2016 yılı içinde 30 bin metrekare park yapımıyla devam edeceklerini söyledi.


“Su içmeyi” ihtiyaçtan alışkanlığa terfi ettirin Sağlık/Kadın “Su içmeyi” ihtiyaçtan alışkanlığa terfi ettirin

Vücudumuza aldığımız su dışında herhangi bir sıvı, su yerine geçmez. Gün içerisinde, kendi sağlığımız için alışkanlık haline getirmek zorunda olduğumuz yegane eylem; su içmek olmalı. Waternet Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy da bilinçli su tüketimi için önemli tavsiyelerde bulunuyor.


Konyaaltı’nda kedi ve köpeklere ısıtılıcı oda..
 Güncel Konyaaltı’nda kedi ve köpeklere ısıtılıcı oda..


2015 yılında 3 bine yakın ziyaretçi ağırlayan, sahiplendirme programı ile 654 kedi ve köpeği yeni ailelerine teslim eden Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi dondurucu soğuklara karşı da kedi ve köpekleri ısıtıcı sobalarla koruyor.


MURATPAŞA 2016’YA MECLİSLE BAŞLIYOR Güncel MURATPAŞA 2016’YA MECLİSLE BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediyesi, yeni yılın ilk mesai gününde Meclis toplantısını gerçekleştirecek. Meclis toplantısında 19 madde görüşülecek.


TEOMAN, VODAFONE FREEZONE FESTİVALİ İLE ANTALYA’YA GELİYOR! Kültür/Sanat TEOMAN, VODAFONE FREEZONE FESTİVALİ İLE ANTALYA’YA GELİYOR!

Gelenekselleşen Vodafone FreeZone konserleri 08 Ocak’ta Antalya Cam Piramit’te... Atlantis Yapım organizasyonuyla gerçekleşen ve merakla beklenen Vodafone FreeZone festivali Teoman konseri ile Antalya’ da gençlerle buluşuyor!


SOĞUK HAVALARA SICAK İÇECEKLER Sağlık/Kadın SOĞUK HAVALARA SICAK İÇECEKLER

Beklenen kar geldi… Tabii özellikle her sene birçok kişiyi esareti altına alan grip, solunum yolları enfeksiyonları gibi sağlık şikayetleri de..


SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINDAN 2015 DE 8536 AİLEYE YARDIM Serik SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINDAN 2015 DE 8536 AİLEYE YARDIM

Serik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 1 Ocak 2015-30 Aralık 2015 tarihleri arasında fakr-u zaruret içerisinde bulunan 8.536 aileye toplamda 7.476.141,81 TL tutarında yardım yaptı.


Salı Grubundan Hizmete Teşekkür Güncel Salı Grubundan Hizmete Teşekkür

Antalya Tenis Kulübü restaurant işletmecileri Bekir Taş, Oğuz Kılınç ayrıca Genel Sekreter Can Uryan’a teşekkür belgesi verildi.


AŞÇILIK ÖĞRENCİLERİ AŞEVİ’NDE YEMEK PİŞİRDİ Güncel AŞÇILIK ÖĞRENCİLERİ AŞEVİ’NDE YEMEK PİŞİRDİ

Muratpaşa Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları (MEST) bünyesinde yer alan Aşçılık öğrencileri, Adalya Vakfı Aşevi’nde aşçılarla birlikte yemek yaparak, pişirme tekniği eğitimi aldı


SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MUHTAR VE STK ÜYELERİNİ SEÇTİ Serik SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MUHTAR VE STK ÜYELERİNİ SEÇTİ

Serik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2016 yılı üyelerini seçti. 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun 7. maddesine göre 2016 mali yılı Vakıf Mütevelli Heyeti, Mahalle Muhtar temsilcisi iki üye ve Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilen bir üye İlçe Müftü’ lük salonunda seçildi.


MELEKLER YENİ YILA GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYOR Spor MELEKLER YENİ YILA GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYOR

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımı, cumartesi saat 16.30’da Ankara 1910 Spor Kulübü ile Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek. Karşılaşmayı Haluk Dökmez, Berkent Dökmez ikilisi yönetecek.


YÜKSELİŞ ANADOLU LİSESİ BAŞARININ SIRRI SEMİNERİ Serik YÜKSELİŞ ANADOLU LİSESİ BAŞARININ SIRRI SEMİNERİ

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları, Yükseliş Anadolu Lisesi Öğrencilerine sınav öncesi seminer verdi.


FENER YAŞLIEVİ’NDE YILBAŞI KUTLAMASI Güncel FENER YAŞLIEVİ’NDE YILBAŞI KUTLAMASI

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı olan Fener Yaşlıevi’nde Yılbaşı kutlama programı düzenlendi.


KÜÇÜK ESRA YENİ YILA MUTLU GİRDİ Güncel KÜÇÜK ESRA YENİ YILA MUTLU GİRDİ

Ortaokul öğrencisi Esra Kayıhan; sosyal medya üzerinden dile getirdiği talebine Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan cevap geldi. Başkan Uysal; Esra Kayıhan’a ders ve test kitabı ile kalem hediye ederek yeni yılını kutladı


ANTDOB’DAN OCAK AYINDA GÜÇLÜ PROGRAM Kültür/Sanat ANTDOB’DAN OCAK AYINDA GÜÇLÜ PROGRAM

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Ocak ayında oldukça yoğun bir repertuvar ile sanatseverlerin karşısına çıkacak. Opera, bale, konser ve çocuk oyunu olmak üzere toplam 16 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan ANTDOB’da provalar hızla devam etmekte.


ANTALYALILAR YENİ YILA COŞKULU GİRDİ Güncel ANTALYALILAR YENİ YILA COŞKULU GİRDİ

Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda toplanan yüzlerce vatandaş, suni kar altında yeni yıla girmenin mutluluğunu yaşadı


Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Güncel Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Müteşebbis Heyeti yılın son toplantısını Bölge Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirdi.


ESEN MAZBATASINI ALDI Siyaset ESEN MAZBATASINI ALDI

26 Aralıkta yapılan CHP Antalya il kongresinde yeniden il başkanı seçilen Semih Esen mazbatasını aldı.


YÜKSELİŞ HENTBOL TÜRKİYE FİNALİNDE Spor YÜKSELİŞ HENTBOL TÜRKİYE FİNALİNDE

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları, Yükseliş Anadolu Lisesi Hentbol takımı hentbol de Türkiye finallerine kaldı.


Döşemealtı’na sosyete pazarı sürprizi Döşemealtı Döşemealtı’na sosyete pazarı sürprizi

Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu’na bağlı Antalya Seyyar Sabit Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkan ve Yönetimi Döşemealtı İlçesi’ne gelerek Belediye Başkanı Turgay Genç’i makamında ziyaret etti. Başkan Genç, Oda Başkanı Bucak’dan Döşemealtı İlçesi’ne ‘Sosyete Pazarı’ açılması teklifinde bulundu.


Ece-Efe öğrencilerle zeytin fidanı dikti Güncel Ece-Efe öğrencilerle zeytin fidanı dikti

EXPO 2016’nın maskotları Ece-Efe “EXPO 2016 Antalya Okullarla Buluşuyor” projesi kapsamında Antbirlik İlkokulu’nu ziyaret etti. Öğrencilere ve öğretmenlere EXPO 2016’nın anlatıldığı etkinliğin sonunda sevimli maskotlar Ece-Efe öğrencilerle birlikte okul bahçesine zeytin fidanı dikti.


Taner Şahin Yeni Yıl Mesajı Yayınladı Güncel Taner Şahin Yeni Yıl Mesajı Yayınladı

Akdeniz Gündem Genel Yayın Yönetmeni Taner Şahin, yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayınladı


30 YILLIK “ALTERNATİF” KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ Kemer 30 YILLIK “ALTERNATİF” KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ

Bundan 30 Önce 1986 yılında kuş uçmaz kervan geçmez bir bölge Olan Olympos’ta, Alternatif Turizm’in Türkiye’deki en önemli isimlerinden biri olan Kadir Kaya tarafından kurulan “Kadir'in Ağaç Evleri” 30. yaş gününü kutluyor.


BAŞKAN UYSAL’DAN, YENİ BAŞKANA ZİYARET Güncel BAŞKAN UYSAL’DAN, YENİ BAŞKANA ZİYARET

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Antalya Eczacı Odası yeni Başkanı Tolgar Akkuş’u ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.


UYSAL, RANDEVUSUZ GÖRÜŞMEDE 41 VATANDAŞI DİNLEDİ Güncel UYSAL, RANDEVUSUZ GÖRÜŞMEDE 41 VATANDAŞI DİNLEDİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çarşamba günleri düzenlenen “Turunç Masa randevusuz görüşme” günlerinin 2015 yılındaki sonuncusunu dün yaptı. Başkan Uysal, bir yılda 1029 vatandaşı dinledi


Konyaaltı Belediyesi Kreşi yeni yıla ‘merhaba’ dedi
 Güncel Konyaaltı Belediyesi Kreşi yeni yıla ‘merhaba’ dedi


Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşi, öğrencileri için yılbaşı eğlencesi düzenledi. Kreş öğretmenlerinin de katıldığı etkinlikte minikler, palyaço gösterileriyle doyasıya eğlendi.


 MURATPAŞA’DA YILBAŞI KUTLAMASI Güncel MURATPAŞA’DA YILBAŞI KUTLAMASI

Belediye fuayesinde düzenlenen kutlamada; kreş öğrencileri, Başkan Uysal’a resmini yaptıkları yeni yıl kartı hediye etti


Başkan Genç, Belediye Personelinin yeni yılını kutladı Döşemealtı Başkan Genç, Belediye Personelinin yeni yılını kutladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, belediye personelinin yeni yılını kutlayıp karanfil hediye etti.


Başkan Böcek’e “çevreci” teşekkürü..
 Güncel Başkan Böcek’e “çevreci” teşekkürü..


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çevreci okul olarak da bilinen “Eko-Okul” öğretmen ve öğrencileri teşekkür ziyaretinde bulundu.


Sümer, “2016 Antalya’da ulaşım yılı olacak” Siyaset Sümer, “2016 Antalya’da ulaşım yılı olacak”

AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer Otobüsçüler Esnaf Odasını ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, 2016 yılında Antalya ulaşımını etkileyecek çalışmalar istişare edildi.


KAYMAKAM YAKUTA’NIN YENİ YIL MESAJI Finike KAYMAKAM YAKUTA’NIN YENİ YIL MESAJI

Finike Kaymakamı Mesut Yakuta yeni yıl ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...