Salı, 18 Haziran 2019
Döşemealtı’nda muhteşem konser Döşemealtı Döşemealtı’nda muhteşem konser

Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Türk Halk Müziği kursuna katılan Döşemealtılılar verdikleri konserle büyük beğeni topladı. Konser’de birbirinden güzel eserleri seslendiren kursiyerler bol bol alkış aldı


İnsan odaklı kente insan öncelikli ulaşım Güncel İnsan odaklı kente insan öncelikli ulaşım

Büyükşehir Belediyesi, ‘İnsan Odaklı Kent, İnsan Odaklı Ulaşım’ uygulamaları belediyenin tüm birimlerinin temsilcilerine anlatıldı. Toplantıyla insan odaklı ulaşım projelerinin uygulanmasında birimlerarası koordinasyonun önemine değinildi.


Başkan Akaydın’dan milli basketbolculara moral ziyareti Spor Başkan Akaydın’dan milli basketbolculara moral ziyareti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, A Milli Kadın Takımı’nı ziyaret ederek oyunculara başarı diledi.


İnönü Üniversitesi Gençlik Orkestrası Antalya Koleji’nde Kültür/Sanat İnönü Üniversitesi Gençlik Orkestrası Antalya Koleji’nde

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 6. ve 7. sınıf öğrencileri, İnönü Üniversitesi Gençlik Orkestrası Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Arapgirlioğlu ve orkestrası tarafından verilen konseri keyifle dinlediler.


Öğrenci meclisinden Tütüncü’ye plaket Güncel Öğrenci meclisinden Tütüncü’ye plaket

Okullarda “öğrenci meclisi” çalışma gruplarını her zaman destekleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Meclisi teşekkür plaketi takdim etti.


Güncel "Tünektepe canlandırılmalı"

Halkın ortak kullanımına açılarak, yeniden canlandırılmaya çalışılan Tünektepe, (Döner Gazino) beklenen canlılığı bir türlü yakalayamazken, Antalyalılar bu özgün mekanın turizme kazandırılması için daha kapsamlı bir çalışma yapılmasını istiyor.


Hemşehrilerini mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar Güncel Hemşehrilerini mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar

Antalya Kırşehirliler Derneği Başkanı Melih Sürmeli'ye ait olan beyaz eşya firmasının açılışına Antalya siyaset ve iş dünyasından bir çok isim katıldı.


Görme engelliler ile gönüllülerin örnek buluşması Güncel Görme engelliler ile gönüllülerin örnek buluşması

Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesinde oluşturulan Gör-İşit Bölümünde, gönüllüler ve görme engelli okuyucular bir araya gelerek tanışma kaynaşma toplantısı gerçekleştirdi


Burdurlular şenlikte coştu Güncel Burdurlular şenlikte coştu

Antalya Burdurlular Derneği’nin düzenlemiş olduğu 14. Geleneksel Pilav Şöleni Düzlerçamı Piknik alanında büyük bir coşkuyla yapıldı.


Siyaset "Ecevit'in düşüncelerine sahip çıkacağız"

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Metin OKTAY Bülent ECEVİT'in 87. doğum günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Kaleiçi Dostları etkinlikte buluştu Güncel Kaleiçi Dostları etkinlikte buluştu

Facebook'ta kaynaşmak, tanışmak ve paylaşmak amacıyla kurulan "Kaleiçi'nde Doğanlar, Kaleiçi'ni Sevenler" grubunun üyeleri güzel bir etkinlikte buluştu.


Bir Gelenek Sona Doğru Yaklaşıyor Güncel Bir Gelenek Sona Doğru Yaklaşıyor

Antalya'nın Tarihi ve Kültürel zenginlikleri arasında önemli bir yeri olan Tarihi Demirciler Çarşısı, yeni adıyla sobacılar çarşısı esnafı vatandaşların ve turistlerin çarşıya olan ilgilerinin az olması nedeniyle kepenk kapatma noktasına geldi.


Fiat ve Mazda’dan İşbirliği Programı! Otomotiv Fiat ve Mazda’dan İşbirliği Programı!

Alfa Romeo ve Mazda, Yeni Bir Roadster Geliştirmek ve Üretmek İçin Mutabakat Anlaşması İmzaladı!


Büyükşehir’den toplu taşıma şoförlerine eğitim Güncel Büyükşehir’den toplu taşıma şoförlerine eğitim

Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımayı sağlayan otobüs ve minibüs şoförlerine eğitim verdi. Şoförler, teorik bilginin yanı sıra uygulamalı eğitim de aldı.


Türel’den Kırcami açıklaması... Siyaset Türel’den Kırcami açıklaması...

Antalya Milletvekili Menderes Türel; Kırcami’de imar sorununun çözülebilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın ‘’İşte imar planımız; emsali şu, zayiatı bu’’ diye açıklama yapmasının yeterli olacağını söyledi.


“SMS ile 5 milyon TL SGK’nın cebinde kalıyor” Ekonomi/Turizm “SMS ile 5 milyon TL SGK’nın cebinde kalıyor”

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı tarafından hazırlanan, VTV’de canlı yayınlanan ve Reşat Güney tarafından sunulan Batı Akdeniz’de İş Hayatı programının bu haftaki konuğu Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürü Selim Erol oldu.


Halk Eğitim Merkezi’nde yıl sonu sergisi Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi’nde yıl sonu sergisi

Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen el emeği göz nuru yıl boyunca yapılan çalışmalar TOKİ İlköğretim Okulunda sergilendi. Sergi açılışına katılan Belediye Başkanı Nurettin Tursun yapılan eserlerin muhteşem olduğunu çalışmaların daha geniş kitlelere ulaşması için çalışma başlatacaklarını söyledi


Miniklerin Okuma Bayramı Güncel Miniklerin Okuma Bayramı

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri rehberliğinde gerçekleştirdikleri yıl sonu gösterisinde masal kahramanlarını başarıyla canlandırdılar.


Antalya Koleji Öğrencilerin İstanbul Üniversiteleri Gezisi Güncel Antalya Koleji Öğrencilerin İstanbul Üniversiteleri Gezisi

Antalya Koleji 10.-11.-12. sınıflardan bir grup öğrenci, Liseler Müdürü Mehmet Esen, Müdür Yardımcısı Turan Erkan, PDR Öğretmenleri Tuğba Günal ,Esra Soykam ve Matematik öğretmenleri Tuğba Öztürk rehberliğinde, İstanbul’a üniversite gezisi düzenlediler.


3-D Sınıfı Öğrencileri Minik Kardeşlerini Sevindirdiler Güncel 3-D Sınıfı Öğrencileri Minik Kardeşlerini Sevindirdiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 3-D sınıfı öğrencileri sosyal yardımlaşma projesi kapsamında gerçekleştirdikleri yardımla kardeşlerini sevindirdiler.


Zamanında müdahale hayat kurtarıyor Sağlık/Kadın Zamanında müdahale hayat kurtarıyor

Ülkemizdeki ölüm nedenleri arasında yüzde 43 ile ilk sırada yer alan koroner kalp hastalıkları geniş ölçüde yaşa ve cinsiyete bağlı gelişiyor.


Antalya Vergi Denetim Kurulu YÖRSİAD’ın konuğu oldu Siyaset Antalya Vergi Denetim Kurulu YÖRSİAD’ın konuğu oldu

Vergi Denetim Kurulu Antalya Grup Başkanı M.Fatih Dağlı, Vergi Denetim Kurulu Antalya Grup Başkan Yardımcısı Tamer Gündoğdu, Antalya Vergi Dairesi Eğitim Birimi Başkanı Vergi Müfettişi Şükrü Ergün ile kurula bağlı çok sayıda vergi müfettişi YÖRSİAD’ın mayıs ayı olağan toplantısının konuğu oldular.


Tütüncü Ünsal İ.Ö.O’nun Pilav Günü etkinliğinde Güncel Tütüncü Ünsal İ.Ö.O’nun Pilav Günü etkinliğinde

Öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, okulların sosyal ve kültürel etkinliklerine de katılarak öğrencilere destek oluyor.


Acar: “Öğretmenlik taşeronlaştırıldı” Siyaset Acar: “Öğretmenlik taşeronlaştırıldı”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenleri kadrolu atamak yerine ücretli öğretmen görevlendirmeyi tercih ettiğini belirterek, “Öğretmenlik mesleği taşeronlaştırıldı” dedi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bu öğretim yılında 53 bin 453 ücretli öğretmen görevlendirildiğini bildirdi.


Uğur Dündar Antalyalılarla buluşacak Güncel Uğur Dündar Antalyalılarla buluşacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, usta gazeteci Uğur Dündar’ı Antalyalılarla buluşturacak. 2 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek etkinliğe tüm Antalyalılar davetli.


“Antalya bizim evimiz gibi” Siyaset “Antalya bizim evimiz gibi”

Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Cuneyd Ustaibo, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Kosova Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu’na aday Kaan Kavalıoğlu, Anex Tur Genel Müdürü Orhan Sancar ile birlikte ATSO’ya gelen Bakan Yardımcısı Ustaibo, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve Başkan Yardımcısı Güray Parlak’la bir görüşme yaptı.


Fatma Parıltı Okulu’nun minik ressamları Güncel Fatma Parıltı Okulu’nun minik ressamları

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fatma Parıltı İlköğretim Okulu öğrencilerinin akrilik ve seramik tekniklerle yaptığı resim sergisinin açılışı yaptı.


“100. Yıl TOKİ’ye mi devredildi?” Siyaset “100. Yıl TOKİ’ye mi devredildi?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, 100. Yıl’daki alanın TOKİ’ye devri konusunu TBMM gündemine taşırken, “100. Yıl neyin karşılığında TOKİ’ye verilmiştir? TOKİ söz konusu alanda ne yapacaktır, nasıl bir proje uygulayacaktır?” dedi.


Antalya çiçek festivaline hazırlanıyor Güncel Antalya çiçek festivaline hazırlanıyor

Antalya bu yıl 8’incisi düzenlenecek Çiçek Festivali’ne hazırlanıyor. 2016 yılında ‘Çiçek ve çocuk’ temalı EXPO’ya ev sahipliği yapacak Antalya’da 25-27 Mayıs’ta Çiçek Festivali düzenlenecek.


Adile Teyze’de yaz etüdü Güncel Adile Teyze’de yaz etüdü

Her yıl olduğu gibi Adile Teyze Etüt Merkezi 7-15 yaş çocukları için güzel bir yaz programı hazırladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden onaylı programına göre;


Bayan Milliler Antalya’da kampta Spor Bayan Milliler Antalya’da kampta

2012 Londra Olimpiyat oyunlarına Avrupa kıtasından katılacak takımları belirleyecek olan ve ülkemizde 25 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlecek Kadınlar Olimpiyat Elemeleri müsabakalarına katılacak Kadın A Milli Takımımız İstanbul kampını tamamlayıp dün sabah saatlerinde Antalya’ya geldi.


Karşıyaka’ya spor sahası Güncel Karşıyaka’ya spor sahası

Başkan Tütüncü, Karşıyaka Mahallesi’nde Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yanındaki atıl haldeki futbol sahasını ve basketbol alanını, alt yapısını yenileyerek gençlerin ve çocukların hizmetine sunacaklarını söyledi.


Akbank'ın Büyük Kırmızı Ev'i Antalya'da Ekonomi/Turizm Akbank'ın Büyük Kırmızı Ev'i Antalya'da

Akbank'ın elverişli koşullar ve özel avantajlar ile binlerce kişiyi konut sahibi yapan “Büyük Kırmızı Ev”i Antalyalılar ile buluşuyor.


Turizme alt yapı MATAB’dan Manavgat Turizme alt yapı MATAB’dan

Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı (MATAB) tarafından Evrenseki turizm bölgesi sahil bandında otellere bağlı 178 metrelik arızalanan kanalizasyon hattı 3 günlük kısa bir süre içerisinde tamamlanarak Çolaklı Arıtma Tesisine bağlandı.


AKEV’li küçük yazarlar imza gününde Güncel AKEV’li küçük yazarlar imza gününde

Özel AKEV İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri kendi yazdıkları “Canım Ailem” adlı kitaplarını anne ve babalarına armağan edip imzaladılar.


Semtevi’nde göz nuru sergisi Kemer Semtevi’nde göz nuru sergisi

Kemer Belediyesi’ne bağlı Kuzdere Mahallesinde bulunan Semtevinde, kursiyerlerinin yıl boyunca hazırlamış oldukları el sanatları, takı ve resim sergisinin açılış töreni gerçekleşti.


İESOB’dan AESOB’a Ziyaret Siyaset İESOB’dan AESOB’a Ziyaret

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret ederek bir süre görüştü


Antalya’nın gururları Vücut Geliştirme Milli Takımı Spor Antalya’nın gururları Vücut Geliştirme Milli Takımı

Antalyamızın gururu vücut geliştirme branşı milli takım sporcuları ve antrenörü Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Tarkan Tüzken’e nezaket ziyaretinde bulundu.


Venüs Güneş’in önünden geçecek Venüs Güneş’in önünden geçecek

6 Haziran’da Venüs’ün Güneş’in önünden geçmesi ile yüzyılın en önemli gök olaylarından biri yaşanacak. 105 yıl içinde bir daha gerçekleşmeyecek olan Venüs’ün bu dansı ülkemizden de görülebilecek.


TÜBİTAK’tan araştırmacılara ‘Bor’ çağrısı Güncel TÜBİTAK’tan araştırmacılara ‘Bor’ çağrısı

TÜBİTAK, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü ile çağrıya çıkarak bor ürünleriyle ilgili Ar-Ge projesi hazırlayan araştırmacılara 2,5 milyon liraya kadar destek verecek.


Başkan Akaydın öğrencilerle buluştu Güncel Başkan Akaydın öğrencilerle buluştu

Öğrencilerle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, öğrencilerin sınav telaşından kültür ve sanattan uzak kaldığına işaret ederek, “Antalya’nın ekolojisine sahip çıkın” dedi.


Kamile Çömlekçi İlköğretim Okulu Türkiye üçüncüsü Spor Kamile Çömlekçi İlköğretim Okulu Türkiye üçüncüsü

Kamile Çömlekçi İlköğretim okulu 8 ay önce kurulan kız futbol takımı Hatay’da yapılan İlköğretim Okulları Yıldız Kızlar Futbol Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.oldu.


Manavgat festivallerle renklenecek Manavgat Manavgat festivallerle renklenecek

17. Manavgat Barış Suyu Kültür Sanat ve Gençlik Festivali ve Manavgat 3. Motosiklet Festivali 8-9-10 Haziran tarihlerinde her yaştan insana hitap eden farklı etkinlikleri ile şehrin farklı noktalarında eşzamanlı olarak gerçekleşecek.


Kepez zabıta’dan Güncel Kepez zabıta’dan "çöp ev" denetimi

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine yaptığı denetimde, bir çöp evi ortaya çıkardı. Evden 5 kamyon dolusu çöp tahliye edildi.


Tarım sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek Güncel Tarım sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek

Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Hüseyin Basım, göreve gelmesi halinde 3 bin kişiyi iş sahibi yapacak projesini tarım sektörünün sivil ve resmi temsilcileri ile hayata geçirecek. Antalya’daki modern seralarda ihtiyaç duyulan kalifiye eleman açığı eğitim verilerek yetiştirilip, iş sahibi yapılacak.


“Yabancılara toprak satışı kabul edilemez” Siyaset “Yabancılara toprak satışı kabul edilemez”

6302 sayılı Tapu Kadastro Kanunu’nda yapılan değişiklikle yabancılara toprak satışını eleştiren ESDER Şube Başkanı Aydın Çevik, Şehit kanıyla alınan bu ülkenin toprakların satışını normal kabul edilemez diyerek; “Ülke yararına olmayan bu düzenlemeden bir an önce vazgeçilmelidir” dedi.


Yıl sonu veli toplantısına yoğun katılım Güncel Yıl sonu veli toplantısına yoğun katılım

2011 – 2012 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl veli toplantısı etüt merkezinin etkinlik salonunda yoğun bir veli katılımıyla gerçekleşti.


Demre Kaymakamı kompost tesisini gezdi Kemer Demre Kaymakamı kompost tesisini gezdi

Tekirova Belediyesi Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, makamında Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman’ı ağırladı. Kaymakam Karaman daha sonra KompostTesisi’niinceleyerek detaylı bilgi aldı.


Menderes Dal çalışmalarını sürdürüyor Siyaset Menderes Dal çalışmalarını sürdürüyor

Kongre öncesi çalışmalarını sürdüren CHP Antalya İl Başkan Adayı Menderes Dal, “Gördüğümüz ilgi ve sevgi bizleri mutlu ediyor. Bu mutluluğu her yere yayacağız” dedi.


Ferrari örnek karara imza attı Otomotiv Ferrari örnek karara imza attı

Lüks spor otomobil sınıfına tüm zamanların en başarılı modellerini hediye eden ve otomotiv sektörünün tutku yaratmayı başaran en önde gelen otomobil markalarından biri olan Ferrari, satış sonrası hizmetler konusunda Türkiye’den başlayarak uluslararası nitelikte örnek bir karara imza attı.


ANTEV sanat eğitim seminerleriyle Adile Teyze Etüt’te Güncel ANTEV sanat eğitim seminerleriyle Adile Teyze Etüt’te

Geçtiğimiz hafta ANTEV ANSİAD salonunda üniversite destekli müzik eğitimini Adile Teyze Etüt çocuklarından oluşan bir gruba vermişti.


Birey’den Futbol Turnuvası Spor Birey’den Futbol Turnuvası

Birey dersanelerinin bu yıl 8.sini düzenlediği futbol turnuvası tamamlandı. 16 takımın katıldığı turnuvada finale kalan Ats 101 ve Ota Boca Juniors takımları karşı karşıya geldi.Her iki takımında atak bir oyun sergilediği maçta finale yakışır bol gollü bir skor elde edildi. Maçı Ota Boca Juniors takımı 7-5 kazanarak Şampiyon oldu.


Türel, “Kimsenin keyfi için 35 milyonu sokağa atamayız” Siyaset Türel, “Kimsenin keyfi için 35 milyonu sokağa atamayız”

AK Parti Konyaaltı ilçe teşkilatının toplantısına katılan AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, 2B’den, büyükşehir yasası çalışmalarına, yerel seçimlerden, Batı Çevre yoluna kadar bir konuda önemli açıklamalar yaptı.


Aras Kargo Çalışanları Antalya ‘Yolaçık’ toplantısında buluştu Güncel Aras Kargo Çalışanları Antalya ‘Yolaçık’ toplantısında buluştu

Türkiye’nin öncü ve lider kargo şirketlerinden Aras Kargo, Yolaçık 2012 toplantılarına Antalya ile devam etti. 19 Mayıs Cumartesi günü Antalya Dedeman Otel’de bir araya gelen 327 Aras Kargo çalışanı 2011 yılını değerlendirdi, 2012 hedefleri hakkında bilgi aldı.


Başkan Böcek'e hayırlı olsun ziyareti Siyaset Başkan Böcek'e hayırlı olsun ziyareti

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e yeni hizmet binasıyla ilgili hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.


CHP Muratpaşa Gençlik Kolları kongresini yaptı Siyaset CHP Muratpaşa Gençlik Kolları kongresini yaptı

CHP Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları Seçimli Kongresi Antalya Düğün Salonunda yapıldı.


Kadınla siyaset güzelleşir Siyaset Kadınla siyaset güzelleşir

CHP Kepez Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Başkan Tütüncü, kadınların siyaset arenasında olmasını şiddetle desteklediğini söyledi.


Burdurlu dernek başkanları Burdur’da buluştu Güncel Burdurlu dernek başkanları Burdur’da buluştu

Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir’de Burdurlu vatandaşların kurduğu dernek başkanlarını Burdur’da misafir etti.


Muratpaşa’da vergi mesaisi Ekonomi/Turizm Muratpaşa’da vergi mesaisi

Muratpaşa Belediyesi Gelir Şefliği, 2012 yılı Emlak, İlan-Reklam ve ÇTV vergileri 1. taksitleri için Cumartesi ve Pazar günü fazla mesai yapacak.


Ağrılarınızdan kendi kanınızla kurtulun! Sağlık/Kadın Ağrılarınızdan kendi kanınızla kurtulun!

İnsan vücudunun hastalıkları iyileştirme potansiyeli olduğu artık biliniyor. Kişinin kendi kanıyla iyileşmesine imkân veren PRP tedavisi ilaç yerine bu potansiyeli kullanan yeni bir tedavi yöntemi.


Sapan’dan AKP’ye sert suçlama Siyaset Sapan’dan AKP’ye sert suçlama

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, AKP’nin yandaşlarına rant için Antalya’nın sınırları ile oynadığını söyledi. Sapan, “Yandaş taş ocakçıları için Antalya’dan izin çıkmayınca İbradı İlçesi’nin 13 kilometrelik arazisinin Konya’ya bağlanmasını kabul etmek mümkün değildir. Bunun altında imzası olan AKP’lileri şiddetle protesto ediyorum” dedi.


Acar’dan ön seçim teklifi Siyaset Acar’dan ön seçim teklifi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, siyasi partilerin adaylarını ön seçimle belirlemesi, seçim barajının yüzde 10’dan yüzde 5’e, siyasi partilere devlet yardımı barajının da yüzde 7’den yüzde 3’e düşürülmesi için kanun teklifi verdi.


Acar, BAKA’nın gezilerini TBMM’ye taşıdı Siyaset Acar, BAKA’nın gezilerini TBMM’ye taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) yurtdışı gezilerini incelemeye aldı. Acar, BAKA’nın hangi ülkelere gezi düzenlediğini, gezilere kimlerin katıldığını ve harcamaları sordu.


Başkan Akaydın Yeşildere ve Gebizli’de halkın sorunlarını dinledi Güncel Başkan Akaydın Yeşildere ve Gebizli’de halkın sorunlarını dinledi

Yeşildere ve Gebizli mahalle sakinleriyle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, halkın sorunlarını dinledi. Akyadın, 3 yılda 600 engelliye iş imkanı sağladıklarını söyledi.


“Mahalleler Arası Futbol Turnuvası” sona erdi Spor “Mahalleler Arası Futbol Turnuvası” sona erdi

Bu yıl ikincisi yapılan “Mahalleler Arası Futbol Turnuvası”nda dereceye giren takımlar kupalarını EBKM’de düzenlenen törenle aldılar.


Dizilerde zirve savaşı başladı Dizilerde zirve savaşı başladı

Ekranda yerli diziler arasında yaşanan kıyasıya rekabet yeni bir boyut kazandı. Kış sezonunun bitmesine az bir zaman kala, kanallar yaz dönemi için hazırlıklarına hız verirken, en çok ilgiyi gösterime girmeye hazırlanan yeni yerli diziler çekiyor.


Sendikalı sağlıkçıların eğlenceli toplantısı Güncel Sendikalı sağlıkçıların eğlenceli toplantısı

Sağılık-Sen Antalya Şubesi İstişare ve İl Divan Kurulu Toplantısı, Atatürk Parkı Gaziantep Restaurant’ta yapıldı.


Acar’dan iki önerge Siyaset Acar’dan iki önerge

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi AR-GE merkezi ile emekli belediye başkanlarının maaş farklarını TBMM gündemine taşıdı.


Sporsuz yaşamın kanseri tetiklediği ortaya çıktı Sağlık/Kadın Sporsuz yaşamın kanseri tetiklediği ortaya çıktı

Dört saygın tıbbi organizasyonun oluşturduğu bir grup, “Cancer” adlı yayın organında yayınladıkları raporda, her yıl Amerika’da ortaya çıkmakta olan yeni kanser türlerinin 1/3’ünün gelişiminde, aşırı şişmanlık (obezite) ve fiziksel aktivite eksikliğinin etkili olduğunu açıkladı.


Doğaseverler Antalya’nın güzelliklerini keşfediyor Güncel Doğaseverler Antalya’nın güzelliklerini keşfediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin halkın sportif yaşantısına katkı sağlamak amacıyla sürdürdüğü doğa yürüyüşü, bu kez Gökdere Vadisi-Bahçealtı Mahallesi-Hacısekiler köyüne gerçekleştirildi.


İtalyan Moto Guzzi, V7 Efsanesini Yeniledi! Otomotiv İtalyan Moto Guzzi, V7 Efsanesini Yeniledi!

Piaggio Grup çatısı altında geçtiğimiz yıl 90’ıncı yaşını kutlayan İtalyan Moto Guzzi efsanevi V7 modelini yeniledi. 60’lı ve 70’li yıllara damgasını vurarak Avrupa’da motosikleti özgürlüğün bir simgesi haline getiren V7, yepyeni motoru ve elden geçen tasarımı ile Moto Guzzi tarafından şimdiye kadar üretilen en iyi V7 olarak gün ışığına çıkıyor.


Kepez Üstad’ı andı Kültür/Sanat Kepez Üstad’ı andı

Kepez Belediyesi, ölümünün 29. yılında, bir ekol ve dava adamı olan Necip Fazıl Kısakürek’i, Aykut Kuşkaya’nın, “Bestelenmiş şarkılarıyla Üstad” adlı konseri ve şiir dinletisiyle andı. Başkan Tütüncü anma gecesinde “Sakarya Türküsü”’nü seslendirdi.


Antalya Koleji Türkiye birincisi Spor Antalya Koleji Türkiye birincisi

14- 16 Mayıs 2012 tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenen Okullar arası Yıldızlar Yüzme Şampiyonası Antalya Koleji Kız ve Erkek Yüzme Takımı Türkiye birincisi oldu.


“Daha Adil ve Eşit Bir Dünya İçin Yanımda Ol” Siyaset “Daha Adil ve Eşit Bir Dünya İçin Yanımda Ol”

AK Parti Antalya Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyesi Gökçen Özdoğan Enç, Balıkesir’de gerçekleştirilen “Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlamaya Yönelik Ortamın Desteklenmesi Ortak Programı” toplantısına katıldı.


Antalya Koleji Yıldız Kız ve Erkek Yüzme Takımı Türkiye birincisi Spor Antalya Koleji Yıldız Kız ve Erkek Yüzme Takımı Türkiye birincisi

Gençlik Spor Bakanlığı Okul Sporları Federasyonu tarafından Marmaris’te düzenlenen okullar arası Yıldızlar Yüzme Şampiyonası’nda, Antalya Koleji Yıldız Kız ve Erkek Yüzme Takımı Türkiye birincisi oldu.


Sarısu Mahallesi sakinlerinden Büyükşehir’e ulaşım teşekkürü Güncel Sarısu Mahallesi sakinlerinden Büyükşehir’e ulaşım teşekkürü

Konyaltı Sarısu Mahallesi Muhtarı Ali Budak ve mahalle sakinleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Mahallemizin en uç noktasına kadar düzenli olarak şehir içi ulaşım seferleri yapılıyor. Ulaşım sisteminde ilk günlerdeki aksaklıklar artık geride kaldı” dedi.


Emekli Meclisinde Bilinçli Tüketici Eğitimi Güncel Emekli Meclisinde Bilinçli Tüketici Eğitimi

Sivil Toplum ve Diyalog Merkezi (STDM) ile Tüketici Başvuru Merkezinin (TBM) birlikte organize ettiği “Bilinçli Tüketici Eğitimi” etkinliklerine Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisinde verilen eğitimle devam edildi.


Genç mimarlar Nashira'da buluştu Manavgat Genç mimarlar Nashira'da buluştu

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, genç mimarları bir araya getirmek, mimarlıkla ilgili her türlü konuda genç fikirlerden yararlanmak ve en önemlisi genç mimarların üniversiteden sonraki eğitimlerine katkıda bulunmak amacı ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek “Genç Mimarlar Buluşması” etkinliğini düzenledi.


Ak Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı YÖRSİAD’ı ziyaret etti Siyaset Ak Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı YÖRSİAD’ı ziyaret etti

Ak Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Osman Ali Eciş ve Yönetim Kurulu Üyeleri YÖRSİAD’ı ziyaret ettiler.


Siyaset "Belediyelerde İç Kontrol Sistemi Kurulması" semineri

Akdeniz Belediyeler Birliği, Belediyelerde İç Kontrol Sisteminin Kurulmasıyla ilgili eğitim semineri düzeldi


Miniklerin büyük bayramı Güncel Miniklerin büyük bayramı

İbrahim Doğaner İlköğretim Okulu 1-C ve 1- D sınıfı öğrencileri ortaklaşa düzenledikleri “Okuma Bayramı” etkinliklerini, kalabalık bir misafir topluluğu önünde alkışlar altında gerçekleştirdiler.


ÇAĞSİAD üyeleri devlet destekleri hakkında bilgilendi Siyaset ÇAĞSİAD üyeleri devlet destekleri hakkında bilgilendi

Eren Ege Stratejik Ar-Ge Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Arslantaş ve KOSGEB Antalya İl Müdürü Akgün, ÇAĞSİAD üyelerini destekler hakkında bilgilendirdi.


İSTEK'liler, başarılarını Titanic’te kutladı Güncel İSTEK'liler, başarılarını Titanic’te kutladı

Büyük başarılara imza atarak eğitimde önemli bir marka haline gelen İSTEK Antalya Yeditepe Koleji, yönetim kurulu, idareciler, öğretmenler ve eşlerinin katılımıyla, Performans Takip Sınavı’nda elde ettikleri başarılarını, TitanicDeLuxeBeach&ResortHotel'de coşkuyla kutladı.


Tütüncü seraları gezdi Güncel Tütüncü seraları gezdi

Her fırsatta esnafı ziyaret eden, iş adamlarıyla bir araya gelerek Kepez’i konuşan Başkan Hakan Tütüncü, son olarak tarım sektöründe hizmet veren Yüksel Tohumculuk’u ziyaret etti.


Emek’e tam hizmet Güncel Emek’e tam hizmet

Başkan Hakan Tütüncü, yeni park, semt pazarı, kaldırım, muhtarlık hizmet binası, kat mağduriyetinin çözümü gibi yatırımlarla Emek Mahallesi’ni ilçenin en güzel yerleşim yerlerinden biri haline getirdiklerini söyledi.


Gürkut Acar, CHP Muratpaşa’da Siyaset Gürkut Acar, CHP Muratpaşa’da

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Gürkut Acar CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığını ziyaret etti


ADDK 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı Kaya Tırmanış Şenliği Güncel ADDK 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı Kaya Tırmanış Şenliği

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün bu yıl 2. sini düzenlediği Kaya Tırmanış Şenliği 18-19-20 Mayıs günlerinde Olimpos’da yapıldı.


CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal doğu ilçelerine de çıkarma yaptı Manavgat CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal doğu ilçelerine de çıkarma yaptı

Cumartesi yapılacak İl Kongresi öncesi ziyaretlerini sürdüren CHP İl Başkan Adayı Menderes Dal; Gazipaşa, Alanya, Manavgat ve Serik’te partililerle buluştu, sıcak mesajlar verdi.


Efe Ailesi’nin acı günü Güncel Efe Ailesi’nin acı günü

Almanya’nın Berlin kentinde yaşayan Emekli işadamı Hasan Efe, 73 yaşında Hak’ka yürüdü.


Otokros sezonu Antalya’da açıldı Spor Otokros sezonu Antalya’da açıldı

6 Ayaktan oluşan Türkiye Otokros Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Akdeniz Üniversitesi içerisinde bulunan yarış pistinde düzenlendi.


Çocuğunuza ilk müdahaleyi siz yapın Sağlık/Kadın Çocuğunuza ilk müdahaleyi siz yapın

Her anne ve babanın en korkulu rüyası çocuğunun hastalanması ya da acil sağlık sorunlarının oluşmasıdır. Tüm dünyada hastanelerin en yoğun çalışan birimlerinden biri de çocuk acil üniteleridir. Çocuklarda acil durumları önlemek için bazı basit tedbirler çok etkili olabilir.


Cildinizi yaz boyu koruyun Sağlık/Kadın Cildinizi yaz boyu koruyun

Yaz mevsimi cildimizin yüksek sıcaklık ve güçlü güneş ışınlarına maruz kaldığı, ter ve nem ile mücadele ettiği bir dönemdir. Bununla birlikte gelen sık banyo yapma gerekliliği, deniz ve havuz kullanımı deriyi direkt etkilediğinden cilt sağlığı ve cilt bakımına daha çok özen gösterilmelidir


Katarakt ve tedavisi Sağlık/Kadın Katarakt ve tedavisi

Katarakt genellikle ileri yaşta ortaya çıksa da, hemen her yaş grubunu etkisi altına alabiliyor.Özellikle renkleri zor ve soluk algılama Katarakt’ın en büyük belirtisidir.


Tütüncü bahar şenliklerinde Güncel Tütüncü bahar şenliklerinde

Antalya’da bulunan hemşehri derneklerinin, hafta sonu Düzlerçamı ve Kent Ormanı’nda düzenlediği bahar şenliklerine katılan Başkan Tütüncü, vatandaşlar tarafından büyük bir sevgi ve coşkuyla karşılandı.


Muratpaşa’nın 5 Yıldızı Milli Takımda Spor Muratpaşa’nın 5 Yıldızı Milli Takımda

Hollanda 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası öncesi Antalya’da yapılacak Uluslararası Dörtlü Turnuva için Muratpaşa Belediyespor’lu 5 hentbolcü A Milli Takım’a davet edildi.


2-B arazileri masaya yatırılacak Güncel 2-B arazileri masaya yatırılacak

Büyükşehir Belediyesi, 2-B arazisi konusunda son dönemdeki gelişmeler hakkında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla konferans düzenleyecek. Orman Yüksek Mühendisi Özcan Çeltik, halka gelişmeleri anlatacak.


Club Nena'da çevre dersi Manavgat Club Nena'da çevre dersi

Antalya Manavgat Kızılağaç Bölgesinde bulunan Club Nena, personelini çevre konusunda eğitiyor. Çevreye olan yatırımları ile dikkat çeken otelin Çevre Danışmanlığını yapan Çevrekent Firması tarafından personele eğitim verildi.


Antalya’da 19 Mayıs’a coşkulu kutlama Güncel Antalya’da 19 Mayıs’a coşkulu kutlama

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ‘19 Mayıs’ta Antalya El Ele Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği “Atatürk’ü Anıyor ve Anlıyoruz” yürüyüşünde onbinlerce Antalyalı yağmura aldırmadan ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.


Kıbrıs’ın Hikayesi Cannes’da anlatılıyor Kıbrıs’ın Hikayesi Cannes’da anlatılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi’nin hazırladığı “Kod Adı Venüs” filmi Cannes Film Festivali’nde gösterime kabul edildi. Filmde, 1955-1974 yılları arasında Kıbrıs’ta yaşanan olayları konu alıyor


Yeniköy İ. Ö de Origami kağıt katlama sanatı sergisi Döşemealtı Yeniköy İ. Ö de Origami kağıt katlama sanatı sergisi

Döşemealtı Yeniköy ilköğretim okulu Japonların dünyaya yaydığı kağıt katlama sanatı olan ‘Origami’ sergisi açıldı. Sergi açılışını Kaymakam Mehmet Baygül, Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Tuncer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar gerçekleştirdi


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...