Pazar, 18 Ağustos 2019
Konyaaltı Belediyesi’ne “kardeş belediye” geldi
 Güncel Konyaaltı Belediyesi’ne “kardeş belediye” geldi


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığında gerçekleştirilen yılın ilk meclis toplantısında Konyaaltı Belediyesi, Arnavutluk’un Saranda Kenti ile kardeş şehir oldu.


Başkan Böcek, “Huzurun diğer adı Konyaaltı..” Güncel Başkan Böcek, “Huzurun diğer adı Konyaaltı..”

Yılın ilk personel toplantısını zabıta ve güvenlik çalışanlarıyla yapan Başkan Muhittin Böcek, Konyaaltı’nda esnafların barış içinde; vatandaşların ise huzur içinde yaşadığını bildirdi.


Konyaaltı’nda “tüberküloz”konuşuldu…
 Sağlık/Kadın Konyaaltı’nda “tüberküloz”konuşuldu…


Konyaaltı Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü (HSM)’nün düzenlediği Tüberküloz Eğitim Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.


TARSİM’DE ZAM VAR ÖDEME YOK! Siyaset TARSİM’DE ZAM VAR ÖDEME YOK!

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Semih Esen, Antalya’da yaşayan vatandaşların önemli bir kesiminin geçimini tarımsal üretimden sağladıklarını belirterek, meteorolojiden yapılan doğal afet uyarıları sonrası üreticiyi mağdur edebilecek tarsim sistemindeki aksaklıklara dikkat çekti.


Domuz gribinden bitki çayları ile korunun Sağlık/Kadın Domuz gribinden bitki çayları ile korunun

Son günlerde yine virüs enfeksiyonları vakalarında giderek artış görülüyor. Uzmanlar etkenin daha önceden tanıdığımız Domuz gribinin biraz değişime uğramış tipi olduğunu belirtiyor.


BAŞKAN ŞAHİN’İN ACI GÜNÜ Aksu BAŞKAN ŞAHİN’İN ACI GÜNÜ

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in akrabaları kömürden sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybetti.


EXPO 2016’da ağaç nakli rekoru kırıldı Güncel EXPO 2016’da ağaç nakli rekoru kırıldı

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya sergi alanına 6 ay içerisinde 31 türde 2 bin 823 ağaç transplantasyon (bir ağacın çeşitli amaçlarla, bulunduğu yerden uygun bir şekilde çıkarılıp istenen başka bir yere nakledilerek dikilmesi) yönetimiyle nakledilerek büyük bir başarıya imza atıldı.


AVENGERS EKİBİ KARRE KIDS’TE, VİKO İLE ÇOCUKLAR GÜVENDE… Teknoloji/Bilim/İnternet AVENGERS EKİBİ KARRE KIDS’TE, VİKO İLE ÇOCUKLAR GÜVENDE…

Marvel’in dünyaca ünlü süper kahramanları, Avengers ekibinde yeniden bir araya geliyor. Üstelik bu kez televizyon ekranlarına ya da sinema perdesine değil, miniklerin odalarına konuk oluyor.


Döşemealtı Belediyesi’nden yeni yılın ilk sergi Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nden yeni yılın ilk sergi

Döşemealtı Belediyesi, Gülay Eroğlu sulu boya resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 17 Ocak tarihine kadar gezilebilecek.


Çocukların dişleri her geçen gün çürüyor! Sağlık/Kadın Çocukların dişleri her geçen gün çürüyor!

Yapılan araştırmalar, çocukların çoğunun diş çürüğü ve diş eti enfeksiyonuna sahip olduklarını gösteriyor. Bu sorunlara bağlı olarak da çocuklarda erken yaşta çok sayıda süt dişi kaybı yaşanıyor.


“AKSU KÖFTESİNİ MARKALAŞTIRALIM” Aksu “AKSU KÖFTESİNİ MARKALAŞTIRALIM”

Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan, ilçede hizmet veren kasap ve restaurant işletme sahipleri ile sorunlar ve beklentiler konusunda istişarede bulundu.


CHP’li Kara: Siyaset CHP’li Kara: "Taşeron Konusunda AKP’yi Samimi Bulmuyoruz"

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, AKP iktidarlarının ‘’Taşeron Sistemi’’ sonlandırmak bir yana bu sistemi git gide kurumsallaştırarak hayatın her alanı yaydıklarını ve bu nedenle kendilerini samimi bulmadıklarını söyledi.


İNTERNET, MURATPAŞA’DA ÜCRETSİZ Güncel İNTERNET, MURATPAŞA’DA ÜCRETSİZ

Muratpaşa Belediyesi; vatandaşların ücretsiz internet erişimi yapabilmeleri için 4 noktada kablosuz internet uygulaması (wifi) başlattı. Vatandaşlar, internet erişimi hizmetinden ücretsiz olarak yararlanıyor


Aküler soğuk kış günlerine hazır mı? Otomotiv Aküler soğuk kış günlerine hazır mı?

Akülerin performansını etkileyen soğuk kış günlerinde, araç kullanıcılarının akü ve araç elektrik sisteminin bakımını gerçekleştirmeleri büyük önem taşıyor.


TUROB: 89 ülkeye vize başlıyor, turizmciler endişeli! Ekonomi/Turizm TUROB: 89 ülkeye vize başlıyor, turizmciler endişeli!

AB ile imzalanan ‘Vize Serbestisi Diyaloğu ve Geri Kabul Anlaşması’ kapsamında Türkiye, Haziran 2016’dan itibaren AB dışındaki 89 ülkeye vize uygulamaya başlayacak.


“Rusya Krizine Karşı EXPO 2016 Antalya Can Simidi Olabilir” Ekonomi/Turizm “Rusya Krizine Karşı EXPO 2016 Antalya Can Simidi Olabilir”

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) ile bir araya geldi. ANSİAD Yönetim Kurulu EMD Antalya Şubesi Yönetim Kurulu ile kahvaltıda buluştu.


Antalya Okul Sporları Minikler İl Birinciliği Turnuvası Deepo Outlet Center’da düzenlendi. Spor Antalya Okul Sporları Minikler İl Birinciliği Turnuvası Deepo Outlet Center’da düzenlendi.

Yılın ilk satranç turnuvası, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları ve Antalya Satranç İl Temsilciliği işbirliği ile organize edilen “2016 Antalya Minikler Satranç İl Birinciliği Turnuvası” Deepo Outlet Satranç Merkezi’nde düzenlendi.


Yörük Kadın Kıyafetleri, Antalya’nın 2016 Takvimi Oldu Sağlık/Kadın Yörük Kadın Kıyafetleri, Antalya’nın 2016 Takvimi Oldu

Antalya Tanıtım Vakfının gelenekselleşen Yeni Yıl takvimlerinde 2016 yılı için farklı bir tema yer aldı. 2015 yılı 25 Kasım tarihinde açılışı gerçekleştirilen Vakıf bünyesinde kurulan sanal Antalya Kadın Müzesi sergilerinden olan YÖRÜK KADIN KIYAFETLERİ 2016 yılı takviminde yer aldı.


GARNİZON KOMUTANI MUSTAFA KAYA: “UAÜ, ANTALYA İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER” Güncel GARNİZON KOMUTANI MUSTAFA KAYA: “UAÜ, ANTALYA İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER”

Antalya Garnizon ve 3’ncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe’yi ziyaret etti.


Birlikten kuvvet doğar! Ekonomi/Turizm Birlikten kuvvet doğar!

Yapı malzemeleri sektörünün Antalya’daki öncü firmalarından Asacarlar, Yurtbay Seramik’in Antalya’da gerçekleştirdiği bayi toplantısında 2015 yılının Antalya bölge ciro birincisi olurken, Türkiye’nin de en çok ciro yapan ikinci bayisi oldu.


Başkan Turgay Genç 365’nci nikahı kıydı Döşemealtı Başkan Turgay Genç 365’nci nikahı kıydı

Döşemealtı Belediyesi Evlendirme Servisi 2015 yılında toplam 366 gencin nikahına ev sahipliği yaptı. Yılın son nikahını ise Belediye Başkanı Turgay Genç kıydı.


EXPO sergi alanına 52 türde ‘Kaktüs ve sukkulent’ dikiliyor Güncel EXPO sergi alanına 52 türde ‘Kaktüs ve sukkulent’ dikiliyor

EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda Şakayık Terası’nın arkasındaki alana projede yer alan kaktüs ve sukkulent bitkilerinin dikimine başlandı.


SAĞLIKLI MURATPAŞA Sağlık/Kadın SAĞLIKLI MURATPAŞA

Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer alan diyetisyen servisi 2015 yılında 4 Bin 500 vatandaşa hizmet verdi


Opera Sanatçısı Hakan Aysev’den mandala etkinliğine destek Kültür/Sanat Opera Sanatçısı Hakan Aysev’den mandala etkinliğine destek

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Down Sendromlu çocuklar için “Geleceği Renklendiriyoruz” adlı projesine destek veren ünlüler arasına Opera Sanatçısı Hakan Aysev de katıldı.


MURATPAŞA’DA KOMŞUEVİ PROJESİ BAŞLIYOR Güncel MURATPAŞA’DA KOMŞUEVİ PROJESİ BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediyesi; Komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi, kentlilik bilincinin oluşturulması, kent tarihi ve değerlerinin anlatılması amacıyla Komşuevi Projesi başlatıyor


Başkan Böcek KONSEM’de kursiyerleri ziyaret etti
 Kültür/Sanat Başkan Böcek KONSEM’de kursiyerleri ziyaret etti


Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM)’nde kursiyerleri ziyaret eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni dönemde hangi tür kurslara yer vermeleri gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundu.


AOSB 60 MİLYON TASARRUF ETTİ Ekonomi/Turizm AOSB 60 MİLYON TASARRUF ETTİ

Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, 2016 yılı içerisinde bölgeye yapılması planlanan yatırımları açıkladı. Bahar ayrıca, 2015 yılı için planlanan tüm projelerin hayata geçirildiğini ve tahmini bütçeden 60 milyon TL tasarruf sağlandığını söyledi.


Konyaaltı’na 30 bin metrekare park…
 Güncel Konyaaltı’na 30 bin metrekare park…


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 5 bin ağaç dikimi çalışmalarıyla başlattıkları yeşil alan genişletme çalışmalarına 2016 yılı içinde 30 bin metrekare park yapımıyla devam edeceklerini söyledi.


“Su içmeyi” ihtiyaçtan alışkanlığa terfi ettirin Sağlık/Kadın “Su içmeyi” ihtiyaçtan alışkanlığa terfi ettirin

Vücudumuza aldığımız su dışında herhangi bir sıvı, su yerine geçmez. Gün içerisinde, kendi sağlığımız için alışkanlık haline getirmek zorunda olduğumuz yegane eylem; su içmek olmalı. Waternet Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy da bilinçli su tüketimi için önemli tavsiyelerde bulunuyor.


Konyaaltı’nda kedi ve köpeklere ısıtılıcı oda..
 Güncel Konyaaltı’nda kedi ve köpeklere ısıtılıcı oda..


2015 yılında 3 bine yakın ziyaretçi ağırlayan, sahiplendirme programı ile 654 kedi ve köpeği yeni ailelerine teslim eden Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi dondurucu soğuklara karşı da kedi ve köpekleri ısıtıcı sobalarla koruyor.


MURATPAŞA 2016’YA MECLİSLE BAŞLIYOR Güncel MURATPAŞA 2016’YA MECLİSLE BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediyesi, yeni yılın ilk mesai gününde Meclis toplantısını gerçekleştirecek. Meclis toplantısında 19 madde görüşülecek.


TEOMAN, VODAFONE FREEZONE FESTİVALİ İLE ANTALYA’YA GELİYOR! Kültür/Sanat TEOMAN, VODAFONE FREEZONE FESTİVALİ İLE ANTALYA’YA GELİYOR!

Gelenekselleşen Vodafone FreeZone konserleri 08 Ocak’ta Antalya Cam Piramit’te... Atlantis Yapım organizasyonuyla gerçekleşen ve merakla beklenen Vodafone FreeZone festivali Teoman konseri ile Antalya’ da gençlerle buluşuyor!


SOĞUK HAVALARA SICAK İÇECEKLER Sağlık/Kadın SOĞUK HAVALARA SICAK İÇECEKLER

Beklenen kar geldi… Tabii özellikle her sene birçok kişiyi esareti altına alan grip, solunum yolları enfeksiyonları gibi sağlık şikayetleri de..


SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINDAN 2015 DE 8536 AİLEYE YARDIM Serik SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINDAN 2015 DE 8536 AİLEYE YARDIM

Serik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 1 Ocak 2015-30 Aralık 2015 tarihleri arasında fakr-u zaruret içerisinde bulunan 8.536 aileye toplamda 7.476.141,81 TL tutarında yardım yaptı.


Salı Grubundan Hizmete Teşekkür Güncel Salı Grubundan Hizmete Teşekkür

Antalya Tenis Kulübü restaurant işletmecileri Bekir Taş, Oğuz Kılınç ayrıca Genel Sekreter Can Uryan’a teşekkür belgesi verildi.


AŞÇILIK ÖĞRENCİLERİ AŞEVİ’NDE YEMEK PİŞİRDİ Güncel AŞÇILIK ÖĞRENCİLERİ AŞEVİ’NDE YEMEK PİŞİRDİ

Muratpaşa Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları (MEST) bünyesinde yer alan Aşçılık öğrencileri, Adalya Vakfı Aşevi’nde aşçılarla birlikte yemek yaparak, pişirme tekniği eğitimi aldı


SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MUHTAR VE STK ÜYELERİNİ SEÇTİ Serik SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MUHTAR VE STK ÜYELERİNİ SEÇTİ

Serik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2016 yılı üyelerini seçti. 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun 7. maddesine göre 2016 mali yılı Vakıf Mütevelli Heyeti, Mahalle Muhtar temsilcisi iki üye ve Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilen bir üye İlçe Müftü’ lük salonunda seçildi.


MELEKLER YENİ YILA GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYOR Spor MELEKLER YENİ YILA GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYOR

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımı, cumartesi saat 16.30’da Ankara 1910 Spor Kulübü ile Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek. Karşılaşmayı Haluk Dökmez, Berkent Dökmez ikilisi yönetecek.


YÜKSELİŞ ANADOLU LİSESİ BAŞARININ SIRRI SEMİNERİ Serik YÜKSELİŞ ANADOLU LİSESİ BAŞARININ SIRRI SEMİNERİ

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları, Yükseliş Anadolu Lisesi Öğrencilerine sınav öncesi seminer verdi.


FENER YAŞLIEVİ’NDE YILBAŞI KUTLAMASI Güncel FENER YAŞLIEVİ’NDE YILBAŞI KUTLAMASI

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı olan Fener Yaşlıevi’nde Yılbaşı kutlama programı düzenlendi.


KÜÇÜK ESRA YENİ YILA MUTLU GİRDİ Güncel KÜÇÜK ESRA YENİ YILA MUTLU GİRDİ

Ortaokul öğrencisi Esra Kayıhan; sosyal medya üzerinden dile getirdiği talebine Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan cevap geldi. Başkan Uysal; Esra Kayıhan’a ders ve test kitabı ile kalem hediye ederek yeni yılını kutladı


ANTDOB’DAN OCAK AYINDA GÜÇLÜ PROGRAM Kültür/Sanat ANTDOB’DAN OCAK AYINDA GÜÇLÜ PROGRAM

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Ocak ayında oldukça yoğun bir repertuvar ile sanatseverlerin karşısına çıkacak. Opera, bale, konser ve çocuk oyunu olmak üzere toplam 16 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan ANTDOB’da provalar hızla devam etmekte.


ANTALYALILAR YENİ YILA COŞKULU GİRDİ Güncel ANTALYALILAR YENİ YILA COŞKULU GİRDİ

Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda toplanan yüzlerce vatandaş, suni kar altında yeni yıla girmenin mutluluğunu yaşadı


Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Güncel Antalya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Müteşebbis Heyeti yılın son toplantısını Bölge Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirdi.


ESEN MAZBATASINI ALDI Siyaset ESEN MAZBATASINI ALDI

26 Aralıkta yapılan CHP Antalya il kongresinde yeniden il başkanı seçilen Semih Esen mazbatasını aldı.


YÜKSELİŞ HENTBOL TÜRKİYE FİNALİNDE Spor YÜKSELİŞ HENTBOL TÜRKİYE FİNALİNDE

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları, Yükseliş Anadolu Lisesi Hentbol takımı hentbol de Türkiye finallerine kaldı.


Döşemealtı’na sosyete pazarı sürprizi Döşemealtı Döşemealtı’na sosyete pazarı sürprizi

Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu’na bağlı Antalya Seyyar Sabit Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkan ve Yönetimi Döşemealtı İlçesi’ne gelerek Belediye Başkanı Turgay Genç’i makamında ziyaret etti. Başkan Genç, Oda Başkanı Bucak’dan Döşemealtı İlçesi’ne ‘Sosyete Pazarı’ açılması teklifinde bulundu.


Ece-Efe öğrencilerle zeytin fidanı dikti Güncel Ece-Efe öğrencilerle zeytin fidanı dikti

EXPO 2016’nın maskotları Ece-Efe “EXPO 2016 Antalya Okullarla Buluşuyor” projesi kapsamında Antbirlik İlkokulu’nu ziyaret etti. Öğrencilere ve öğretmenlere EXPO 2016’nın anlatıldığı etkinliğin sonunda sevimli maskotlar Ece-Efe öğrencilerle birlikte okul bahçesine zeytin fidanı dikti.


Taner Şahin Yeni Yıl Mesajı Yayınladı Güncel Taner Şahin Yeni Yıl Mesajı Yayınladı

Akdeniz Gündem Genel Yayın Yönetmeni Taner Şahin, yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayınladı


30 YILLIK “ALTERNATİF” KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ Kemer 30 YILLIK “ALTERNATİF” KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ

Bundan 30 Önce 1986 yılında kuş uçmaz kervan geçmez bir bölge Olan Olympos’ta, Alternatif Turizm’in Türkiye’deki en önemli isimlerinden biri olan Kadir Kaya tarafından kurulan “Kadir'in Ağaç Evleri” 30. yaş gününü kutluyor.


BAŞKAN UYSAL’DAN, YENİ BAŞKANA ZİYARET Güncel BAŞKAN UYSAL’DAN, YENİ BAŞKANA ZİYARET

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Antalya Eczacı Odası yeni Başkanı Tolgar Akkuş’u ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.


UYSAL, RANDEVUSUZ GÖRÜŞMEDE 41 VATANDAŞI DİNLEDİ Güncel UYSAL, RANDEVUSUZ GÖRÜŞMEDE 41 VATANDAŞI DİNLEDİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çarşamba günleri düzenlenen “Turunç Masa randevusuz görüşme” günlerinin 2015 yılındaki sonuncusunu dün yaptı. Başkan Uysal, bir yılda 1029 vatandaşı dinledi


Konyaaltı Belediyesi Kreşi yeni yıla ‘merhaba’ dedi
 Güncel Konyaaltı Belediyesi Kreşi yeni yıla ‘merhaba’ dedi


Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşi, öğrencileri için yılbaşı eğlencesi düzenledi. Kreş öğretmenlerinin de katıldığı etkinlikte minikler, palyaço gösterileriyle doyasıya eğlendi.


 MURATPAŞA’DA YILBAŞI KUTLAMASI Güncel MURATPAŞA’DA YILBAŞI KUTLAMASI

Belediye fuayesinde düzenlenen kutlamada; kreş öğrencileri, Başkan Uysal’a resmini yaptıkları yeni yıl kartı hediye etti


Başkan Genç, Belediye Personelinin yeni yılını kutladı Döşemealtı Başkan Genç, Belediye Personelinin yeni yılını kutladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, belediye personelinin yeni yılını kutlayıp karanfil hediye etti.


Başkan Böcek’e “çevreci” teşekkürü..
 Güncel Başkan Böcek’e “çevreci” teşekkürü..


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çevreci okul olarak da bilinen “Eko-Okul” öğretmen ve öğrencileri teşekkür ziyaretinde bulundu.


Sümer, “2016 Antalya’da ulaşım yılı olacak” Siyaset Sümer, “2016 Antalya’da ulaşım yılı olacak”

AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer Otobüsçüler Esnaf Odasını ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, 2016 yılında Antalya ulaşımını etkileyecek çalışmalar istişare edildi.


KAYMAKAM YAKUTA’NIN YENİ YIL MESAJI Finike KAYMAKAM YAKUTA’NIN YENİ YIL MESAJI

Finike Kaymakamı Mesut Yakuta yeni yıl ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.


SARIOĞLU’NUN YENİ YIL MESAJI Finike SARIOĞLU’NUN YENİ YIL MESAJI

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu yeni yıl ile birlikte bir mesaj yayınladı.


Aktur yeni yıla hazır Güncel Aktur yeni yıla hazır

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark yeni yıl öncesinde hazırlıklarını tamamladı. Eğelnece merkezlerinin girişleri gelin gibi süslenirken, makinaların tamir, bakım ve temizlikleri yeniden gözden geçirildi


FİNİKE'DE 274 ÖLÜ VAR Finike FİNİKE'DE 274 ÖLÜ VAR

Finike ilçe genelinde 2015 yılında 274 ölü vakası bulunuyor.


Özel çocuklara Küçük Nüanslar’dan sürpriz Güncel Özel çocuklara Küçük Nüanslar’dan sürpriz

EXPO 2016 Antalya Ajansı ile Down Sendromu Derneği’nin ortaklaşa düzenlendiği, ‘Geleceği Renklendiriyoruz’ projesine Küçük Nüanslar Çocuk Korosu da destek oldu. Koro üyesi çocuklar, klasik müzik albümlerini özel çocuklara notlar yazarak hediye etti.


Soğuk Algınlığına Bitki Çayları ile Direnin Sağlık/Kadın Soğuk Algınlığına Bitki Çayları ile Direnin

Hava sıcaklığında ani düşüş ile birlikte yurdun büyük bir kısmında yoğun kar yağışı uyarıları artık kış mevsiminin tam anlamı ile geldiğinin işareti. Zaten bir süredir gün içerisinde değişen hava sıcaklıkları nedeniyle çevremizde soğuk algınlığına yakalanan kişilerin sayısının hızla arttığı görülüyordu.


Yeni yılda çektiğiniz videolarınızı 4K kalitesinde izleyin Teknoloji/Bilim/İnternet Yeni yılda çektiğiniz videolarınızı 4K kalitesinde izleyin

Üretilen dijital içerikler her geçen gün artıyor. İhtiyaca uygun şekilde pazara sunulan veri depolama ürünleri, sadece firmalar için değil, bireyler için de can simidi konumunda...


Yılbaşı büyük ikramiyesi çıksa ne iş yaparsınız? Ekonomi/Turizm Yılbaşı büyük ikramiyesi çıksa ne iş yaparsınız?

Bu yıl büyük ikramiye Milli Piyango İdaresi tarafından 55 milyon TL olarak açıklandı. Yenibiris.com, 11 binden fazla kişinin katıldığı ankette çalışanlara hayallerini sordu.


 İtalyanlar bu işe çok şaşıracak! Güncel İtalyanlar bu işe çok şaşıracak!

Yemeksepeti ekibi, son olarak açıkladığı kebap raporunun ardından seriye devam ediyor; bu kez sıra pizzada.


Yörük Kadın Kıyafetleri, Antalya’nın 2016 Takvimi Oldu Güncel Yörük Kadın Kıyafetleri, Antalya’nın 2016 Takvimi Oldu

Antalya Tanıtım Vakfının gelenekselleşen Yeni Yıl takvimlerinde 2016 yılı için farklı bir tema yer aldı. 2015 yılı 25 Kasım tarihinde açılışı gerçekleştirilen Vakıf bünyesinde kurulan sanal Antalya Kadın Müzesi sergilerinden olan YÖRÜK KADIN KIYAFETLERİ 2016 yılı takviminde yer aldı.


ATB BAŞKANI ÇANDIR'DAN YENİ YIL MESAJI Güncel ATB BAŞKANI ÇANDIR'DAN YENİ YIL MESAJI

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yeni yıl mesajı yayınladı.


Dünya genel olarak ‘’mutlu ve umutlu’’ ancak refah beklemiyor Güncel Dünya genel olarak ‘’mutlu ve umutlu’’ ancak refah beklemiyor

Dünya genelinde insanların yüzde 66’sı kendini mutlu hissediyor ve yüzde 54’ü 2016 yılının kendisi için daha iyi geçeceğini umuyorken yalnızca yüzde 45’i ülkelerinin ekonomik durumunun geçen yıla göre daha iyi olacağını düşünüyor.


Acar’dan yeni yıl mesajı Güncel Acar’dan yeni yıl mesajı

Asacarlar Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Acar, yayınladığı yılbaşı mesajında herkese yeni yılda sağlık, huzur ve mutluluk diledi.


POTADA MURATPAŞA RÜZGARI Spor POTADA MURATPAŞA RÜZGARI

Muratpaşa Belediyespor; Antalya Basketbol İl Birinciliği’nde, Yıldız A ve B, Genç A ve B ile Küçük erkek takımları final grubunda yer alıyor


MURATPAŞA BELEDİYESİ’NDEN SEDİR’E KAPALI PAZAR Güncel MURATPAŞA BELEDİYESİ’NDEN SEDİR’E KAPALI PAZAR

Muratpaşa Belediyesi; Sedir Mahallesi’ne yapacağı kapalı pazar için çalışmalara start verdi. Sedir Mahallesi Kapalı Pazarı içinde; alışverişe gelen ailelerin çocukları için özel çocuk kulübü de bulunuyor


TÜRKİYE’NİN EN YENİ AİLE OTELİ 150 MİLYON LİRALIK YATIRIMLA ANTALYA’DA AÇILDI Güncel TÜRKİYE’NİN EN YENİ AİLE OTELİ 150 MİLYON LİRALIK YATIRIMLA ANTALYA’DA AÇILDI

Türkiye’de sekiz farklı sektörde 35 yıllık geçmişiyle faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri olan Ortadoğu Grup ve Gür Yap tarafından 150 milyon liralık yatırımla Alanya’nın Avsallar Bölgesi’nde inşa edilen Türkiye’nin en yeni ve en lüks aile oteli Wome Deluxe misafirlerini ağırlamaya başladı.


Oto tamircileri yılbaşında da görev başında! Güncel Oto tamircileri yılbaşında da görev başında!

Antalya Oto Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Bucak yılbaşı gecesi trafiğe çıkacak sürücülere uyarılarda bulunarak, sürücülerin alkollü olarak araç kullanmaması gerektiğini söyledi. Bucak ayrıca bayramlarda olduğu gibi yılbaşı gecesinde de‘nöbetçi tamirci’ hizmeti uygulamasını sürdüreceklerini açıkladı.


MAVİKENT SİTELER CAMİSİ İBADETE AÇILDI Finike MAVİKENT SİTELER CAMİSİ İBADETE AÇILDI

Kumluca İlçesi Mavikent Mahallesi Deniz sahilinde bulunan Siteler Camisi ibadete törenle açıldı.


KAYMAKAM KURUMLARI DENETLEDİ Finike KAYMAKAM KURUMLARI DENETLEDİ

Finike Kaymakamı Mesut YAKUTA ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarını fırsat buldukça denetliyor.


VOLEYBOLDA KIZLAR GALİP Spor VOLEYBOLDA KIZLAR GALİP

Finike Kapalı spor salonunda gerçekleşen karşılaşmada Finike Gençlik Spor kulübü takımı Serik Belediyesini 3-2 yendi.


Antalya Teknokent Yeni Yatırımcı ve Girişimcileri Bekliyor ! Ekonomi/Turizm Antalya Teknokent Yeni Yatırımcı ve Girişimcileri Bekliyor !

Antalya’nın her geçen gün büyüyen firması olan ve 20’ye yakın çalışanı ile Otellere buklet malzemesi temin eden Deniz Buklet Firması sahibi Deniz Danışman da Teknokent’i ziyaret etti.


BORCUNU KAPATAN ESNAFA DA FAİZSİZ KREDİ İMKANI ÇIKTI Serik BORCUNU KAPATAN ESNAFA DA FAİZSİZ KREDİ İMKANI ÇIKTI

Resmi gazete yapılan değişiklik ile 01.12.2015 Tarihine devreden borcu olan esnaflar faizsiz 30.000 TL krediden yararlanamaz şeklinde yer alan ifade yapılan görüşmelerin ardından 31.12.2015 Tarihi olarak değiştirildi.


Ece-Efe AVM turunda Güncel Ece-Efe AVM turunda

Gelecek yıl 23 Nisan’da “Çiçek ve çocuk” temasıyla kapılarını açacak EXPO 2016’nın maskotları Ece-Efe Çocuk Şenliği kapsamında AVM’leri ziyaret ediyor. Antalya’nın 4 büyük AVM’sinde yılbaşı öncesi düzenlenen etkinlikler kapsamında çocuklar birbirinden renkli etkinlik ve aktivitelerle eğlenirken, sevimli maskotlar Ece-Efe de çocukları yalnız bırakmıyor.


SAVRAN FAİZSİZ KREDİ ŞARTLARINI ESNAFA ANLATTI Serik SAVRAN FAİZSİZ KREDİ ŞARTLARINI ESNAFA ANLATTI

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi; Esnafa Faizsiz kredi konusunda, Kooparatif salonunda bilgilendirme toplantısı yaptı.


AKSU ÖZEL YEDİSU 3 NOKTADA SAĞLIĞA DAMGA VURDU Aksu AKSU ÖZEL YEDİSU 3 NOKTADA SAĞLIĞA DAMGA VURDU

2013-2014 Eğitim – Öğretim yılında eğitim alanında hizmet vermeye başla yan Aksu Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldığı günden itibaren üret tiği projelerle Antalya’da sağlık sistemine 3 noktada damga vurdu.


İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI AKSU OTEL AÇILIŞI YAPTI Finike İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI AKSU OTEL AÇILIŞI YAPTI

İçişleri eski Bakanı A.Kadir Aksu Finike ilçesine gelerek bir otelin açılışına katıldı.


Veteranlardan başarı kutlaması Spor Veteranlardan başarı kutlaması

Veteranlar, Türkiye Şampiyonu Olan Antalya Akdeniz Veteran Takımı’nın Başarısını Kutladılar


 “Kuzey’den Güney’e” Anadolu mutfağı Güncel “Kuzey’den Güney’e” Anadolu mutfağı

Chaine des Rotisseurs Antalya Bölgesi yıl sonu gala yemeği Hotel Su’da gerçekleşti


ATB Aralık ayı Meclisi toplandı Güncel ATB Aralık ayı Meclisi toplandı

Antalya Ticaret Borsası Aralık ayı Meclisi, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında toplandı.


Yörükler Derneği Başkanlığı'na Duman bir kez daha seçildi Güncel Yörükler Derneği Başkanlığı'na Duman bir kez daha seçildi

Antalya Yörükler Derneği 8. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kurulda kurucu başkan Abdullah Duman bir kez daha başkan seçildi.


VAAZ BECERİLERİ GELİŞTİRME SEMİNERİ Serik VAAZ BECERİLERİ GELİŞTİRME SEMİNERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 50. dönem vaaz ve becerileri geliştirme hizmet içi eğitim semineri açılışı yapıldı.


Konyaaltı THM Korosu, yine ilklere imza attı Kültür/Sanat Konyaaltı THM Korosu, yine ilklere imza attı


Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, “Türkü Türkü Türkiyem” konseriyle yine Antalya ve Türkiye’de bir çok ilke imza attı.


MURATPAŞALI CİMNASTİKÇİLERDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ Spor MURATPAŞALI CİMNASTİKÇİLERDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Muratpaşa Belediyespor Cimnastik takımı Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda yıl sonu gösterisini gerçekleştirdi. 2015 yılında yurt içinde ve dışında düzenlenen şampiyonalarda başarılara imza atan Paşa’nın cimnastikçileri yıl sonu gösterisinde göz kamaştırdı.


Güncel "Antalya'nın Kahyası" Erdoğan Kahya kitabını imzaladı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucu ve eski başkanlarından gazeteci Erdoğan Kahya, ´Antalya’nın Kahyası´ adlı kitabını imzaladı.


MHP’li Günal: AKP Hükümeti Bu Kafayla Reform Yapamaz! Siyaset MHP’li Günal: AKP Hükümeti Bu Kafayla Reform Yapamaz!

TBMM Genel Kurulu’nda Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmeleri sırasında Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına konuşan MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr.Mehmet Günal, yıl sonuna kadar yetişecek diye vergi kanunlarıyla ilgili önceden 2015’e kadar verilen süre uzatımının yeniden 2020'ye uzatıldığını böylece geçici geçici düzenlemelerin kalıcı hale getirilmesini eleştirdi.


MURATPAŞA’DAN 4 PARK TEK TÖREN Güncel MURATPAŞA’DAN 4 PARK TEK TÖREN

Her ay 4 park açılışına devam eden Muratpaşa Belediyesi, Yenigün, Güzeloba, Muratpaşa ve Şirinyalı Mahalleleri’nde yapılan parkları tek törenle hizmete açtı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; parklara verilen isimlerle ilgili olarak, “Hepsi bizim insanımız hepsi bizim değerimiz” dedi


EXPO 2016 yönetimi Bakan Çelik başkanlığında toplandı Güncel EXPO 2016 yönetimi Bakan Çelik başkanlığında toplandı

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 37’nci Yönetim Kurulu toplantısı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda yapıldı. VIP ve Basın Merkezi’nin açılışını yapan Bakan Çelik, EXPO 2016 Alanında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.


MURATPAŞA GÜREŞE YATIRIMA DEVAM EDİYOR Spor MURATPAŞA GÜREŞE YATIRIMA DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatı ile pehlivanlar diyarı Serik Yunus Emre Anadolu Lisesi’ne 40 metrekarelik güreş minderi hediye edildi


PAŞA’NIN KADINLARI GAZİKENT’İ KONUK EDİYOR Spor PAŞA’NIN KADINLARI GAZİKENT’İ KONUK EDİYOR

1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor, yarın saat 12.00’de Zeytinköy Spor Tesisleri 2 nolu sahada Gazikentspor’u konuk edecek


Kahveye dair her şey bu festivalde  Güncel Kahveye dair her şey bu festivalde

Ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile misafirlerinin hayallerine farkındalık yaratan aktivitelerle dokunan Crystal Hotels, Nirvana Lagoon Villas Suites&Spa’da başlattığı Dünya Kahveleri Festivali’ni Crystal Deluxe Resort&Spa misafirleri için sürdürüyor.


“YENİ YIL KONSERİ” İLE 2015’E VEDA Kültür/Sanat “YENİ YIL KONSERİ” İLE 2015’E VEDA

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2015 yılına “Yeni Yıl Konseri” ile veda ediyor.


MURATPAŞA’DAN BATMANLI ÖĞRENCİLERE GİTAR Kültür/Sanat MURATPAŞA’DAN BATMANLI ÖĞRENCİLERE GİTAR

Turunç Masa’ya gelen talebi değerlendiren Adalya Vakfı; Batman’ın Kozluk İlçesi Cevizli Köyü Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri için 20 gitar gönderdi


Kara'dan, ilçe belediyelerin gelirlerinin arttırılması için kanun teklifi Siyaset Kara'dan, ilçe belediyelerin gelirlerinin arttırılması için kanun teklifi

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Büyükşehirlere bağlı ilçe belediyelerinin Büyükşehir Yasası’ndan sonra ciddi gelir kayıpları yaşandığını ve bu nedenle de verilen hizmetlerde aksaklıkların yaşadığını belirterek, ilçe belediyelerinin maddi açıdan güçlendirilmesi için TBMM’ye kanun teklifi verdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69169 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...