Cuma, 23 Ağustos 2019
“Canon EOS Günleri” Antalya’da Teknoloji/Bilim/İnternet “Canon EOS Günleri” Antalya’da

Canon, üstün görüntü kalitesi ve sezgisel tasarım kavramları, güvenilir ve keyifli performansa sahip EOS ailesini Antalyalı fotoğraf severlerle “EOS Günleri”nde buluşturacak.


Yeni Bir Televizyon Kanalı Yayın Hayatına Başlıyor: Kültür/Sanat Yeni Bir Televizyon Kanalı Yayın Hayatına Başlıyor: "Lifetime"

Dünya devi A+E’nin ünlü ve ödüllü kanalı “Lifetime” dünyada ilk kez şifresiz olarak Türkiye’de


KESKİN COLOR, ÜNLÜ ÇİZGİ KARAKTERLERİ YAPBOZLARA TAŞIYOR, Güncel KESKİN COLOR, ÜNLÜ ÇİZGİ KARAKTERLERİ YAPBOZLARA TAŞIYOR,

50 yıllık deneyimi ile kırtasiye sektörünün öncü ismi Keskin Color, çocuk gelişimine destek olmak üzere özel olarak hazırlanan yapbozlarıyla da her yaştan çocuğa sınırsız seçenek sunuyor.


Pişirirken Pişmek Güncel Pişirirken Pişmek

BİMY'23 etkinliği kapsamında konuşacak olan Araştırmacı, Yazar Melih Arat, altı çok tutanların, çiğ kalanların, az pişenlerin, kabarıp kabarıp içinde havadan başka bir şey olmayanların, tavaya yapışıp kalanların ve tadından yenmeyenlerin bir araya geleceği sıra dışı bir konuşma yapacak.


SINGER’DEN QUANTUM STYLIST MODELİ... Güncel SINGER’DEN QUANTUM STYLIST MODELİ...

Dikiş makinesinin mucidi Singer, kendisi gibi dikiş konusunda uzman olanlar ve dikiş becerisini geliştirmek isteyenler için şimdi son derece iddialı bir model sunuyor.


Başkan Kolpak, İrem Kuruyemişin açılışına katıldı Güncel Başkan Kolpak, İrem Kuruyemişin açılışına katıldı

Antalyalı genç girişimciler Hüseyin Cemal Kolpak ve Mustafa Nili tarafından açılan İrem Kuruyemiş Soğuksu Şubesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış kurdelasını Başkan Durali Kolpak kesti.


Konyaaltı’nda 550 konteyner yer altına alındı
 Güncel Konyaaltı’nda 550 konteyner yer altına alındı


Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen “Yer Altı Çöp Konteyneri Projesi”ni bir adım daha ileri taşıyan Konyaaltı Belediyesi, bu konteynerleri kendi atölyelerinde üretiyor.


Döşemealtı’nın DÖGEM Projesi ödüllendirildi Döşemealtı Döşemealtı’nın DÖGEM Projesi ödüllendirildi

Vizyon projelerle dikkat çeken Antalya’nın Merkez İlçesi Döşemealtı, Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) ile ödüle layık görüldü. Belediye Başkanı Turgay Genç’e ödülünü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu verdi.


MEST’in özel kursiyerlerinden Keloğlan oyunu Kültür/Sanat MEST’in özel kursiyerlerinden Keloğlan oyunu


Muratpaşa Belediyesi MEST Uygulamalı Tiyatro Kursu’na devam eden kursiyerler, özel kursiyerler down sendromlu Arda Arık ve Tuna Ertuna’nın da rol alacağı ‘Keloğlan Alicengiz’e Karşı’ çocuk oyunuyla sahneye çıkmaya hazırlanıyor


BİMY23’te Bilişimciler Sanayi 4.0’ı Antalya'da anlatacak Teknoloji/Bilim/İnternet BİMY23’te Bilişimciler Sanayi 4.0’ı Antalya'da anlatacak

Türkiye Bilişim Derneği’nin 24-27 Mart’ta gerçekleştireceği 23. BİMY Seminerinde, kamu ve özel sektör yetkilileriyle “Bilişimle Kalkınmada Sanayi 4.0” konusu masaya yatırılıyor.


AKTUĞ: “SUÇU KAZIYIN ALTINDAN İNSAN ÇIKAR. İNSANA YATIRIM YAPIN” Güncel AKTUĞ: “SUÇU KAZIYIN ALTINDAN İNSAN ÇIKAR. İNSANA YATIRIM YAPIN”

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) kahvaltısının konuğu İzgören Eğitim Akademi Eğitmeni & Elma Yayınevi Genel Müdürü Dr. Akif Aktuğ oldu. Her alanda insana yatırım yapılması gerektiğini savunan Aktuğ, İnsana yatırım yaptığınız, değer verdiğiniz takdirde kazançlı çıkarsınız” dedi.


Sağlık/Kadın "Sağlık çalışanlarına güveniyoruz"

BAREM’in gerçekleştirdiği mesleklere güven araştırması sonuçlarına göre, araştırmada ölçülen 10 meslek grubu içinde, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sağlık çalışanları en güvenilen ikinci meslek grubu...


Vali Türker 14 Mart Tıp Bayramı Nedeniyle Gelen Heyeti Kabul Etti Güncel Vali Türker 14 Mart Tıp Bayramı Nedeniyle Gelen Heyeti Kabul Etti

Antalya Valisi Muammer Türker, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ve beraberindeki heyeti makamında kabul ederek 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.


Büyük Antalyaspor Derneği Başkan Genç'i ziyaret etti Döşemealtı Büyük Antalyaspor Derneği Başkan Genç'i ziyaret etti

"Şehrin Takımı'nı Destekle" sloganıyla yola çıkan Büyük Antalyaspor Derneği, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ziyaret etti.


Sanayiye Tütüncü dopingi Güncel Sanayiye Tütüncü dopingi

Başkan Hakan Tütüncü, gecekondu problemini çözerek Akdeniz Sanayi Sitesi'ne, küçük ölçekli bir sanayi sitesi kazandırdıklarını, kat artışı yaparak da sanayideki gayrimenkullerin değerini artırdıklarını söyledi.


Nostaljik araçlar çok sevildi Güncel Nostaljik araçlar çok sevildi

Antalyalılar, otomobillerle ilgili hatıralarına Dokuma Kent Parkı’ndaki nostaljik araç koleksiyonunda dokunuyor.


Kepez kendi çiçeğini yetiştiriyor Güncel Kepez kendi çiçeğini yetiştiriyor

Kepez Belediyesi, ilçenin imajını güzelleştirmek için kullandığı süs bitkilerini Park ve Bahçeler müdürlüğü sera çalışmalarında kendi üretiyor.


Kepez çiçek açıyor Güncel Kepez çiçek açıyor

Kepez Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında lale, sümbül, nergis ve diğer mevsimlik bitkiler ile yaptığı peyzaj çalışmaları ile görsel şölen sunuyor.Siyaset akademisi tekrar başlıyor Siyaset Siyaset akademisi tekrar başlıyor

AK Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından 19 ilçenin AR-GE ve Teşkilat bakanlarının katıldığı toplantı düzenlendi. İl Başkanı Sümer, yoğun talep üzerine Siyaset Akademisi’nin tekrar başlayacağının müjdesini verdi.


Döşemealtı'nın Genç vekilleri, Başkan Genç'i ziyaret etti Döşemealtı Döşemealtı'nın Genç vekilleri, Başkan Genç'i ziyaret etti

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı Gençlik Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kayalı ve bir grup genç meclis üyesini ağırladı.


CHP’li Kara, Antalya Kart İle İlgili İddiaları TBMM’ye Taşıdı Siyaset CHP’li Kara, Antalya Kart İle İlgili İddiaları TBMM’ye Taşıdı

Antalya Büyükşehir Belediye tarafından toplu taşımada kullanılan kartlar Antalya Kart ile değiştirilirken değişim süresinin kısa tutulması nedeniyle kartlarda artan bakiyeler yeni kartlara devredilemedi.


Şehircilik Fuarı’nda Konyaaltı Belediyesi…
 Güncel Şehircilik Fuarı’nda Konyaaltı Belediyesi…


Türkiye’nin en büyük fuarları arasında gösterilen Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nın 6.sı Antalya Expo Center’da açıldı. Fuarda Konyaaltı Belediyesi’nin standı büyük ilgi gördü.


KOMŞUEVİ’NDE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ Güncel KOMŞUEVİ’NDE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ

Komşuluk ilişkileri ve mahalle yaşamının geliştirilmesi amacıyla Muratpaşa Belediyesi’nce geliştirilen Komşuevi Projesi, eğitim çalışmlarına da evsahipliği yapacak


Yörük Kültürü dev müze ile tanıtılacak Güncel Yörük Kültürü dev müze ile tanıtılacak

Manavgat’ta 4 bin metrekarelik alana kurulacak Yörük Müzesi, yörük kültürünü gelecek nesillere aktaracak. Müzenin yapımında yörük derneklerinin temsilcilerinin fikirleri dikkate alınacak.


Şarampol Projesi ilk etap çalışmaları başladı Güncel Şarampol Projesi ilk etap çalışmaları başladı

Büyükşehir Belediyesi, Şarampol Caddesi’ni dünyanın en güzel alışveriş sokaklarından biri haline getirecek projeye ilk kazmayı vurdu. Çalışmalar nedeniyle Tonguç Caddesi 96 Sokak kesişimi ile Şarampol Caddesi kesişimi arasındaki yolun güney aksı 21 gün süreyle trafiğe kapatılacak.


Miniklere teklif yağıyor Spor Miniklere teklif yağıyor

Kepez Gücü futbol takımı minikleri yeşil sahada hünerlerini göstermeyi sürdürüyor. Takımın çalıştırıcısı Mustafa İsenç, onlara baba şevkati ile sahip çıkarak kötü alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçiyor.


KADIN GAZETECİLER EĞİRDİR’E HAYRAN KALDI Güncel KADIN GAZETECİLER EĞİRDİR’E HAYRAN KALDI

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla Antalya-Burdur ve Isparta’da görev yapan kadın gazeteciler için Eğirdir gezisi düzenledi.


KAYMAKAM ALTAN’DAN TEMA VAKFINA DESTEK Serik KAYMAKAM ALTAN’DAN TEMA VAKFINA DESTEK

Serik Tema Vakfı Başkanı, İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sema Adalı, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri ile birliklte Kaymakam Dr. Rıfat Altan’ı ziyaret etti.


SERİK ÜLKÜ OCAKLARI BÜYÜYOR Serik SERİK ÜLKÜ OCAKLARI BÜYÜYOR

Serik Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Ertürk kurumunun yaptığı faliyetler ile ilgili açıklamalar yaptı.


DÜNYA MARKASI SOMFY, ANTALYA’YI SEÇTİ… Ekonomi/Turizm DÜNYA MARKASI SOMFY, ANTALYA’YI SEÇTİ…

Ev otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy, otomatik tente ve pergola pazarını büyütmek amacıyla TBÜD (Tente Branda Şemsiye ve Membran Üreticileri Derneği) iş birliği ile “Türkiye’de Tente & Pergola Pazarı ve Yeni Fırsatlar” konulu bir etkinlik düzenliyor.


 BAŞKANLARIN ‘MEVKİDAŞ’ HATIRASI Güncel BAŞKANLARIN ‘MEVKİDAŞ’ HATIRASI

Muratpaşa Belediyesi, Anadolu topraklarının ilk kadın belediye başkanı olarak nitelendirilen Plancia Magna’nın heykelinin bir kopyasını ITB Berlin fuarındaki standında sergiledi.


Kötü yaşam koşulları kalp sağlığımızı nasıl etkiliyor? Sağlık/Kadın Kötü yaşam koşulları kalp sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Büyük kentlerde yaşam, iş stresi, yetersiz ve sağlıksız beslenme, olumsuz çevre koşulları özellikle kalp sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Uyarıları dikkate alarak, stresi en aza indirerek ve doğru beslenme alışkanlıklarına geri dönerek daha sağlıklı bir yaşama kavuşmamız mümkün.


Sporcu fabrikası Kepez Spor Sporcu fabrikası Kepez

Kepez Belediyesi, futbol yetenek taramalarıyla imza attığı başarıyı bu kez basketbol alanında gerçekleştiriyor.


EXPO 2016’ya katılan 38. ülke Sri Lanka Güncel EXPO 2016’ya katılan 38. ülke Sri Lanka

Güney Asya ülkesi Sri Lanka, Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya’ya katılım kararı aldı ve Katılım Sözleşmesine imza attı.


Renault’da Mart ayında cazip ek fırsatlar Otomotiv Renault’da Mart ayında cazip ek fırsatlar

Renault, Mart ayında müşterilerine binek otomobil ve hafif ticari modellerinde cazip ek fırsatlar sunuyor.


DACIA SANDERO MODELİNDE MART AYI FIRSATI Otomotiv DACIA SANDERO MODELİNDE MART AYI FIRSATI

Mart ayında yeni bir Dacia Sandero sahibi olmak isteyen müşterilere özel bir kampanya fırsatı sunuluyor.


Bal Arıları Mühendis Oluyor Bal Arıları Mühendis Oluyor

Ford Otosan’dan kadınları mühendis olmaya teşvik eden Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi: Bal Arıları Mühendis Oluyor


54 ülkenin tarım bakanı EXPO 2016’da buluşacak Ekonomi/Turizm 54 ülkenin tarım bakanı EXPO 2016’da buluşacak

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO’nun 30. Avrupa Bölge Konferansı EXPO 2016 Antalya alanı içerisinde yer alan Kongre Merkezinde gerçekleştirecek.


ANTDOB SAHNESİNDE “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” KONSERİ Kültür/Sanat ANTDOB SAHNESİNDE “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” KONSERİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale’de yitirdiğimiz şehitlerimiz Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde 12 Mart Cumartesi ve 15 Mart Salı akşamı saat: 20.00’de “Çanakkale Geçilmez” konseri ile anılacak.


Antalya’da doğdu; Sektöründe fark yarattı! Ekonomi/Turizm Antalya’da doğdu; Sektöründe fark yarattı!

Ulusal ve uluslararası pazarlarda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine; MDF, MDF-LAM, panel, profil, power gloss, parke ve kapı üretimiyle 5 kıtada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren AGT, 2015 yılında elde ettiği 500 milyon TL’yi aşan ciro ile yaklaşık %45’lik bir büyüme gerçekleştirdi.


Kepezli öğrencilere Milli Şair anlatıldı Güncel Kepezli öğrencilere Milli Şair anlatıldı

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği ‘Bir davaya inananlar konferansları’ kapsamında, Doç. Koçakoğlu Milli Şair Ersoy’u anlattı.Başkanlar Antalyaspor’u sevdirmeli Spor 
Başkanlar Antalyaspor’u sevdirmeli

Büyük Antalyaspor Derneği’ni kabul eden Başkan Hakan Tütüncü, “Antalyaspor’u sevdirmek, belediye başkanlarının en önemli görevi olmalıdır.” dedi.


Öğrencilere kamu malı uyarısı Güncel Öğrencilere kamu malı uyarısı

Başkan Hakan Tütüncü, mecliste konuk ettiği öğrencilerden hayatları boyunca kamu mallarına zarar vermemelerini istedi.


Kepez’de şehitlere mevlit düzenlendi Güncel Kepez’de şehitlere mevlit düzenlendi

Kepez Belediyesi ile Kepez Müftülüğü, Hacı Ali Uyaroğlu Cami’nde şehitler için mevlid programı düzenledi.


Turizm Bakanı Crystal Hotels standında Güncel Turizm Bakanı Crystal Hotels standında

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, ITB Fuarı’nda Crystal Hotels standını ziyaret etti.


‘’KADIN VE HAYAT’’ SERGİSİ Kültür/Sanat ‘’KADIN VE HAYAT’’ SERGİSİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Deepo Outlet Center işbirliğiyle düzenlenen “KADIN VE HAYAT” isimli fotoğraf sergisi açıldı.


Güral Premier Hotels tüm ayrıcalıklarıyla yeni sezonu açıyor Güncel Güral Premier Hotels tüm ayrıcalıklarıyla yeni sezonu açıyor

Güral Premier Hotels & Resorts tüm ayrıcalıklarıyla 8 Nisan itibariyle yeni sezonunu açıyor. Yüzde 30’a varan erken rezervasyon imkanları ile lüks tatiller artık rüya olmaktan çıkıyor. Güral kalitesini ve ayrıcalığını erken rezervasyon fırsatlarıyla yakalamak için son günler!


SINAV ÖNCESİ ÇALIK’TAN ÖĞRENCİLERE KİTAP VE BAŞARI MEKTUBU Serik SINAV ÖNCESİ ÇALIK’TAN ÖĞRENCİLERE KİTAP VE BAŞARI MEKTUBU

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, İlçesindeki Sekizinci sınıf öğrencilerine TEOG kitabı ve Başarı mektubu verdi.


Pazarcılar Odası’nın ilk ziyareti Döşemealtı oldu Döşemealtı Pazarcılar Odası’nın ilk ziyareti Döşemealtı oldu

Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanlığına seçilen Başkan İsmail Öz ve Yönetim Kurulu üyeleri Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i makamında ziyaret etti.


DE-MYRA TARIM FUARI 17 MART’TA AÇILIYOR Demre DE-MYRA TARIM FUARI 17 MART’TA AÇILIYOR

Demre ilçesinde bu yıl 3. Düzenlenecek olan De-Myra Tarım Fuarı 3. Kez kapılarını açıyor.

Kepez Belediyespor  İzmir'i yendi Spor 


Kepez Belediyespor İzmir'i yendi

Türkiye Basketbol Federasyonu Erkekler 2. Ligde mücadele eden Kepez Belediyespor, ligin 18'inci haftasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne konuk oldu.


İlk fidan Emekevler Ortaokulu’na Güncel İlk fidan Emekevler Ortaokulu’na

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, Çocuk Meclisi kararıyla her okul bahçesine fidan dikme projesinde, ilk fidanı Emekevler Ortaokulu’na dikti.


ŞEHİR PLANCILARI ODASI'NDAN ŞAHİN’E ZİYARET Aksu ŞEHİR PLANCILARI ODASI'NDAN ŞAHİN’E ZİYARET

Şehir Plancıları Odası Antalya Şube Başkanı Dr. Ebru Manavoğlu ve yönetim kurulu Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret etti. Başkan Şahin, oda yönetimine Aksu’nun planlama çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


YÜKSELİŞ’TE TAM PROVA Serik YÜKSELİŞ’TE TAM PROVA

Üniversite sınavına günler kala Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi gençlerin heyecanını en aza indirmek ve sınav gününü sorunsuz atlatabilmeleri için tam prova gerçekleştirdi.


Tütüncü mahalle başkanlarına sağlık eserini tanıttı Güncel Tütüncü mahalle başkanlarına sağlık eserini tanıttı

AK Parti Kepez Mahalle Başkanları’yla bir araya gelen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, yapımında büyük pay sahibi olduğu Kepez Devlet Hastanesi’ni tanıttı.


Açık sütteki tehdide dikkat Sağlık/Kadın Açık sütteki tehdide dikkat

Türkiye’de kullanımı oldukça yaygınlaşan açık süt konusunda yapılan araştırmalar, kaynağı ve saklama koşulları bilinmeyen sütte büyük tehlike olduğunu ortaya koyuyor


Özel sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Başladı Spor Özel sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Başladı

1.2.3 Bölge Özel sporcular Türkiye Atletizm şampiyonası başladı.


Akdeniz Yükseliş Hentbol Türkiye Şampiyonları Fransa Hazırlıklarını Tamamladı. Spor Akdeniz Yükseliş Hentbol Türkiye Şampiyonları Fransa Hazırlıklarını Tamamladı.

Türkiye Şampiyonluğunu Antalya’ya getirmiş olan Akdeniz Yükseliş Koleji Hentbol Takımı, 11-19 Mart 2016 tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak olan Dünya Liseler arası Hentbol Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.


SERİK ÜLKÜ OCAKLARI ASENA TEŞKİLATI KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI Serik SERİK ÜLKÜ OCAKLARI ASENA TEŞKİLATI KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Serik Ülkü Ocakları Asena Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. 8 Mart Günü Serik merkezde MHP İlçe Kadın Kolları ile beraber kadınlara karanfil dağıttı.


Kepez’de Bilal-i Habeşi’ler yetişiyor Güncel Kepez’de Bilal-i Habeşi’ler yetişiyor

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği ‘Ezan-ı Muhammed-i Güzel Okuyorum Yarışması’nın final gecesinde, ilk üçe girenler ödüllerini aldı.


Mutsuz Bir Müşterinin İş Yerinize Maliyeti Nedir? Ekonomi/Turizm Mutsuz Bir Müşterinin İş Yerinize Maliyeti Nedir?

Araştırmalara göre müşterilerin %51’i kötü bir deneyim sonrası başka bir firmayı tercih ediyor. İlginç olan ise bu müşterilerin %81’i aslında bu firmalar için, yaşadıkları durumu “önleyebilirlerdi” diyor.


KALEİÇİ, BERLİN’E TAŞINDI Güncel KALEİÇİ, BERLİN’E TAŞINDI

Muratpaşa Belediyesi, dünyanın en büyük turizm fuarı olarak adlandırılan ITB Berlin’e Kaleiçi ve Üçkapılar konseptiyle damga vurdu


AİLEDEKİ GÖZ TANSİYONU, RİSKİ ARTIRIYOR Sağlık/Kadın AİLEDEKİ GÖZ TANSİYONU, RİSKİ ARTIRIYOR

Dünya Glokom Haftası kapsamında açıklama yapan Dr. Sezer, hastalığın genellikle 40 yaş üstünde rastlantısal olarak yakalanması nedeniyle risk faktörleri ve düzenli kontrol konusunda hassas olmak gerektiğini söyledi.


Diş hekimlerine kanser eğitimi Sağlık/Kadın Diş hekimlerine kanser eğitimi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle “Kanserde Erken Tanı Hayat Kurtarır” konulu seminer verildi


Konyaaltı’nda 7’den 70’e herkes için spor
 Spor Konyaaltı’nda 7’den 70’e herkes için spor


Konyaaltı’nda 7’den 70’e herkese spor yapma imkanı sunan Konyaaltı Belediyesi, pilates, aerobik, step, yoga ve zumba kurslarıyla da özellikle bayanları spor ile buluşturuyor.


IŞIK:”KADINLAR MECLİSTE DAHA FAZLA YER VE KADIN CUMHURBAŞKANI İSTİYOR” Güncel IŞIK:”KADINLAR MECLİSTE DAHA FAZLA YER VE KADIN CUMHURBAŞKANI İSTİYOR”

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 5.Olağan Toplantısı’nın 8 Mart özel konuğu Prof. Dr. Havva İşkan Işık oldu.


Mükemmeliyetçilerin içi sıkılıyor Sağlık/Kadın Mükemmeliyetçilerin içi sıkılıyor

Tereddüt, huzursuzluk, kararsızlık, mutsuzluk ve kimi zaman nefes alamama gibi belirtilerle kendini gösteren iç sıkıntısı, sanılanın aksine durup dururken olarak ortaya çıkmıyor.


Pegasus’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel sembolik uçuş Güncel Pegasus’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel sembolik uçuş

Pegasus Hava Yolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü özel bir uçuşla kutladı. Pegasus, havacılıkta kadının yerine dikkat çekmek için 8 Mart tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen’den kadın Amazon savaşçılarının tarihi yurdu Samsun’a düzenlenen uçuşunu, kokpit ve kabinde tamamı kadınlardan oluşan bir ekiple gerçekleştirdi.


TÜRKİYE’DE 700 BİN KİŞİ GÖRME KAYBINA ADAY OLDUĞUNDAN HABERSİZ OLABİLİR Sağlık/Kadın TÜRKİYE’DE 700 BİN KİŞİ GÖRME KAYBINA ADAY OLDUĞUNDAN HABERSİZ OLABİLİR

Dünyada 2020 yılında 80 milyon kişide glokom hastalığının görülmesi ve yine 2020 yılında 11.1 milyon kişinin glokomdan dolayı her iki gözde tamamen görme kaybına uğraması bekleniyor.


Böbrek Hastalıkları & Çocuklar – Önlemek İçin Erkenden Eyleme Geçin Sağlık/Kadın Böbrek Hastalıkları & Çocuklar – Önlemek İçin Erkenden Eyleme Geçin

11. Dünya Böbrek Günü’nde dünya nüfusunun yüzde 10’unun böbrek hastalıklarından etkilendiğine dikkat çeken uzmanlar yetişkinlikte ortaya çıkan böbrek hastalıklarının çoğunun çoçukluk yıllarından kaynaklandığını belirtiyorlar.


BÖBREK SAĞLIĞI ÇOCUKLUKTAN BAŞLAR Sağlık/Kadın BÖBREK SAĞLIĞI ÇOCUKLUKTAN BAŞLAR

Her yıl mart ayının ikinci perşembesi Dünya Böbrek Günü olarak kabul ediliyor. Dünya Böbrek Günü’nde bu yıl çocuklarda doğumdan itibaren sağlıklı yaşam tarzının ele alınması gerektiğine dikkat çekiliyor.


ITB Berlin’de Konyaaltı Belediyesi farkı..
 Güncel ITB Berlin’de Konyaaltı Belediyesi farkı..


Dünya’nın en önemli turizm fuarında Konyaaltı Belediyesi, fark yarattı. Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin 2016 Turizm ve Ticaret Fuarı’nda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği, açtığı stantta yüzlerce kişiyi ağırladı.


MURATPAŞA’DAN 8 MART’TA KADINLARA ÖZEL PROJE Güncel MURATPAŞA’DAN 8 MART’TA KADINLARA ÖZEL PROJE

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi ile birlikte kadınlara yönelik ‘Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi’ ne yönelik projeye start veren Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde özel etkinlikler de düzenledi


AGC  KADIN MESLEKTAŞLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU… Güncel AGC KADIN MESLEKTAŞLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU…

Antalya Gazeteciler Cemiyeti 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün de düzenlediği kahvaltıyla kadın meslektaşlarını bir araya getirdi.Etkinlikte Dünya Kadınlar Günününe yönelik mesajlar verilirken, kadının medyada daha fazla yer alması dileğinde bulunuldu.


Özkoç’tan Kadınlar Günü mesajı Güncel Özkoç’tan Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Av. Esra Özkoç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Konyaaltı’nda “sanat” ödüllendirildi..
 Kültür/Sanat Konyaaltı’nda “sanat” ödüllendirildi..


Konyaaltı Belediyesi tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”ne özel bu yıl dördüncüsünü düzenlenen “Anadolu Mitolojisi, Anadolu Mitleri, Hayata Tutunmak” konulu resim, seramik ve öykü yarışması ödül töreni ile son buldu.


Kepezli kadınlara 20 bin sümbül dağıtıldı Güncel Kepezli kadınlara 20 bin sümbül dağıtıldı

Kepez Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak yetiştirilip saksılanan 20 bin çiçeği kadınlara dağıttı.


TSM Kadınlar Korosu, Kadınlar Günü’nde sahne aldı 
 Kültür/Sanat TSM Kadınlar Korosu, Kadınlar Günü’nde sahne aldı 


Konyaaltı Belediyesi Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle verdiği “Kadınca Nağmeler” konseri, müzik sevenlere unutulmaz bir gece yaşattı.


Minicity Dokuma Kent Parkı’nda Güncel Minicity Dokuma Kent Parkı’nda

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi işbirliği ile Dokuma Kent Parkı’na önemli bir turistik mekân kazandırıldı. Minicity’deki eserler, Dokuma Kent Parkı’nda sergilenecek.


AK Parti Muratpaşa’dan 8 Mart’ta anlamlı yemek Güncel AK Parti Muratpaşa’dan 8 Mart’ta anlamlı yemek

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir ve eşi Elif Bozdemir kadın STK temsilcileri ve çalışan kadın basın mensupları ile bir araya geldi.


Devrim’e Konya’dan davet geldi Güncel Devrim’e Konya’dan davet geldi

Kepez Belediyesi, ilk milli otomobilin üretim hikâyesini anlatmak ve Dokuma Kent Parkı’ndaki sergilemek için prototipini yaptırdığı Devrim, Konya’da otomobil konferansının konuğu olacak.


Kadın ve Hayat Fotoğraf Sergisi Deepo AVM’de Kültür/Sanat Kadın ve Hayat Fotoğraf Sergisi Deepo AVM’de

Deepo Outlet Center Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İşbirliği ile Kadınlar günü etkinliği hazırladı.


Hayme Hatun’un evlatlarıyız Güncel Hayme Hatun’un evlatlarıyız

Her ay düzenlenen kadınlar matinesini, bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk getiren Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, bilinenin aksine ataerkil değil, anaerkil devlet anlayışı içinde olduğumuzu vurguladı.


HACI BANKOĞLU ORTAOKULU KIZ FUTBOLDA ANTALYA ŞAMPİYONU Spor HACI BANKOĞLU ORTAOKULU KIZ FUTBOLDA ANTALYA ŞAMPİYONU

Serik Hacı Mustafa Bankoğlu Orta Okulu sportif başarılara doymuyor. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığının birlikte organize ettiği, Erkek Futbol takımı Serik’te üçüncü oldu.


DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI Güncel DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

Serik Müftülüğü Dünya Kadınlar Gününü 8 Mart Salı günü Serik Belediyesi ile birlikte kutladı.


Kepez Belediyesi camileri temiz tutuyor Güncel Kepez Belediyesi camileri temiz tutuyor

Kepez Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile yola çıkarak ilçede bulunan yaklaşık 200 caminin temizliği kendi ekipleri tarafından temizletiyor.


Kepez’de şehitler anılacak Güncel Kepez’de şehitler anılacak

Kepez Belediyesi, şehitlerin anılacağı manevi değeri çok büyük bir geceye hazırlanıyor.


Başkan Genç, Kadınlar gününde idari izin yapan kadın personele karanfil ve hediye dağıttı Döşemealtı Başkan Genç, Kadınlar gününde idari izin yapan kadın personele karanfil ve hediye dağıttı

Belediye bünyesinde yönetici, memur, işçi ve hizmet alımı yolu ile çalışan 96 kadın personele, toplu sözleşme şartları kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 1 gün idari izin verildi.


EXPO Tepesi’ne 68 türde tıbbi ve aromatik bitki dikiliyor Güncel EXPO Tepesi’ne 68 türde tıbbi ve aromatik bitki dikiliyor

Türkiye’nin farklı coğrafyaları ve Akdeniz’de yetişen 68 türde tıbbi ve aromatik bitki, EXPO 2016 Antalya sergi alanı içindeki EXPO Tepesi’ne dikiliyor.


Aspendos Rotary Kulübü Kadın Kanserleri Halk Bilgilendirme Toplantısı yapıldı Sağlık/Kadın Aspendos Rotary Kulübü Kadın Kanserleri Halk Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Aspendos Rotary Kulübü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında birçok kesimden bayanların katılımıyla AKM (Atatürk Kültür Merkezi) “Kadın Kanserleri” başlığıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.


GENÇLER ATATÜRK’ÜN SERİK’E GELİŞİNİ SANTRANÇ TURNUVASIYLA ANDI Serik GENÇLER ATATÜRK’ÜN SERİK’E GELİŞİNİ SANTRANÇ TURNUVASIYLA ANDI

Serik Belediyesi tarafından 2’incisi düzenlenen geleneksel Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası geçtiğimiz hafta sonu belediyenin toplantı salonunda yapıldı.


SEYAHATNAME SERİK’TE BAŞKAN ÇALIK A HABERİ AĞIRLADI Serik SEYAHATNAME SERİK’TE BAŞKAN ÇALIK A HABERİ AĞIRLADI

A Haberde hafta sonları yayınlanan SEYAHATNAME programının bu hafta ki durağı Serik ilçesi oldu.


GÜLLÜK DE, AKDENİZ RENKLERİ İLE GÜZELLEŞECEK Güncel GÜLLÜK DE, AKDENİZ RENKLERİ İLE GÜZELLEŞECEK

Muratpaşa Belediyesi, pilot bölge olarak Mevlana Caddesi’ne cephe binalarda uyguladığı, Bina Cephelerini Sağlıklaştırma-Boyama Projesi, Güllük Caddesi ve Yener Ulusoy Bulvarı’nda da uygulanacak


DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL “DUYGULAR, UMUTLAR, AŞKLAR” KONSERİ Kültür/Sanat DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL “DUYGULAR, UMUTLAR, AŞKLAR” KONSERİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir konserle sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


Güncel "SİGARA KAÇAKÇILIĞI TEKRAR ARTARSA ANTALYA ESNAFI SIKINTIYA GİRER"

2015 yılında devletin kararlı mücadelesiyle azalan sigara kaçakçılığının, bu yıl yeniden artmaya başladığını belirten Antalya Bakkallar ve bayiler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran’dan uyarı geldi.


KADEM’den, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Yemeği Güncel KADEM’den, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Yemeği

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya İl Temsilciliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ramada Otelde düzenlenen gecede üyeleriyle bir araya geldi.


ANSİAD'DAN ATB'YE ZİYARET Güncel ANSİAD'DAN ATB'YE ZİYARET

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır'ı ziyaret etti. ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan'ın da bulunduğu ziyarette Antalya'nın ekonomisi değerlendirildi.


Hamamcıoğlu,”Erkekler Günü kutlansın” Güncel Hamamcıoğlu,”Erkekler Günü kutlansın”

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Komitesi ve MMO Antalya Şube işbirliği içerisinde “ Mühendislikte Kadın Olmak Bir Ayrıcalıktır” konulu panel düzenlendi.


Diler'den kadınlar günü kutlama mesajı Güncel Diler'den kadınlar günü kutlama mesajı

Basın-Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Diler mesajında şunları belirtti:


8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde TerraCity AVM’de Sağlıklı Yaşam sohbeti Sağlık/Kadın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde TerraCity AVM’de Sağlıklı Yaşam sohbeti

Sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme uzmanı Gonca Yaşar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çalışan kadınlarla buluştu


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...