Cumartesi, 23 Mart 2019
Halkın Portakalı’na rekor katılım! Kültür/Sanat Halkın Portakalı’na rekor katılım!

Antalya Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle 6-12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 4. Halkın Portakalı Film Atölyesi’ne rekor katılım gerçekleşti.


Kepez’de “Türkü Baba” konseri Kültür/Sanat Kepez’de “Türkü Baba” konseri

Kepez Ramazan etkinlikleri kapsamında, sevilen ses sanatçısı Fatih Kısaparmak 4 Ağustos Cumartesi günü Kepez Ramazan Şenlik Alanı’nda sahne alacak.


Kadonları seven hastalık;kireçlenme Sağlık/Kadın Kadonları seven hastalık;kireçlenme

Kireçlenme en sık görülen eklem hastalığıdır.En sık kadınlarda görülen bu hastalığa yol açan bir çok faktör var. Aile Hekimi Dr. Hasan Şahin kireçlenme ile ilgili önemli bilgiler verdi.


Genel Sekreter Aktekin Hasan Subaşı Caddesi’ni inceledi Güncel Genel Sekreter Aktekin Hasan Subaşı Caddesi’ni inceledi

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, kent merkezini güzelleştirme projeleri kapsamında yeniden düzenlenecek olan Hasan Subaşı Caddesi’nde incelemelerde bulundu.


KEPSİAD’dan ihtiyaç sahiplerine alışveriş çeki Güncel KEPSİAD’dan ihtiyaç sahiplerine alışveriş çeki

Antalya ve ilçelerinde belediye, dernek, oda ve iş adamlarının kurduğu iftar sofraları vatandaşların iftarlarını açmasına sebep olurken, Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği bu anlamda farklı bir uygulamaya imza attı.


Acar: “Antalya huzurevi neden yıkılıyor?” Siyaset Acar: “Antalya huzurevi neden yıkılıyor?”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Fethi Bayçın Huzurevi’nin yıkılmasını TBMM gündemine taşıyarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e “Antalya Fethi Bayçın Huzurevi’nin ranta kurban edilmemesi için gerekli adımları atacak mısınız?” diye sordu.


Kepez kimsesizlerin kimsesi oluyor Güncel Kepez kimsesizlerin kimsesi oluyor

Kepez Belediyesi’nin, bir iyilik hareketi olan “evde sağlık” projesi kapsamında bugüne kadar kimsesiz ve bakıma muhtaç 400’ye yakın yaşlıya sağlık ve bakım hizmeti sunuldu.


Kadınları tatilde yakalayan hastalık Sağlık/Kadın Kadınları tatilde yakalayan hastalık

Yazın en bunaltıcı sıcaklarınıyaşadığımız şu günlerde havuz ve deniz en çok tercih edilen serinleme yöntemi.Pek çok otelde, sosyal tesislerde ve klüplerde yararlandığımız havuzların ileride herhangi bir sağlık sorunu yaratmaması için, gideceğiniz havuzun temizliğinden emin olmanız ve su sirkülasyonu fazla olanlarını tercih etmeniz son derece önem kazanıyor.


Bel ve boyun fıtığında doğru bilinen yanlışlar sakat bırakabilir! Sağlık/Kadın Bel ve boyun fıtığında doğru bilinen yanlışlar sakat bırakabilir!

Toplumda en sık rastlanan hastalıklardan biri olan bel ve boyun fıtığı, dayanılmaz ağrıları ve hareket kabiliyetini kısıtlaması ile kişiyi gündelik yaşamın içine hapseden bir hastalık olarak tanımlanıyor.


AGİSK Başkanlığına Cahit Şahin getirildi Spor AGİSK Başkanlığına Cahit Şahin getirildi

Antalya Golf İhtisas ve Spor Kulübü Derneği (AGİSK) Başkanlığına Montgomerie Maxx Royal Golf Club Genel Müdürü Cahit Şahin getirildi.


60’lık cadde iki mahalleyi birbirine bağlayacak Güncel 60’lık cadde iki mahalleyi birbirine bağlayacak

Kepez Belediyesi, 60 metre genişliğindeki Musa Doğan Caddesi’nin yapım çalışmasına başladı. 1500 metre uzunluğundaki cadde Süleyman Demirel Bulvarı ile Sütçüler Caddesi’nin de bağlantısını sağlayacak.


Döşemealtı Belediye Personel Müdürlüğü'nden eğitim Döşemealtı Döşemealtı Belediye Personel Müdürlüğü'nden eğitim

Döşemealtı Belediyesi Personel Müdürlüğü Kentin Yaşam Kalitesinin arttırılması, kentsel gelişim ve performans artırımı konularında birim müdürleri ve sorumlularına eğitim semineri gerçekleştirdi. Semineri Personel Müdürü Hasan Kuray verdi


Yaz kurslarında güreşe büyük ilgi Döşemealtı Yaz kurslarında güreşe büyük ilgi

Döşemealtı Belediyesi Yaz Spor Kursları arasında yer alan Güreş’e kursiyerler büyük ilgi gösterdi. Haftanın 2 günü sürdürülen çalışmalar Antrenör Erol Eren nezaretinde devam ediyor. Başkan Yardımcısı Ayhan Tuncer çalışmaları yerinde izledi, güreşçilerle bir süre sohbet etti


Oyuncak Müzesi’ne ziyaretçi akını Güncel Oyuncak Müzesi’ne ziyaretçi akını

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi Yat Liman’ında açılan Oyuncak Müzesi’ni 15 ayda 59 bin 300 kişi ziyaret etti.


Aksulular aynı yemeği paylaştı Aksu Aksulular aynı yemeği paylaştı

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeği programında, Aksu’dan yüzlerce insan aynı sofranın bereketini paylaşarak birlikte iftar yapıp dua ettiler.


Yargıtay MHP’li İrbeç’in Genel Başkanlık için önünü açtı Siyaset Yargıtay MHP’li İrbeç’in Genel Başkanlık için önünü açtı

MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç partiden ihraç edilmesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısın da kararın Yargıtay tarafından bozulduğunu ve yeniden parti üyesi olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;


“CHP’den çifte standart!..” Siyaset “CHP’den çifte standart!..”

AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse CHP’li belediyeleri eleştirerek, “Vaatlerini yerine getirmiyorlar, hizmet üretemiyorlar, cadde düzenlemesi, park, bahçe yaparken bile çifte standart uyguluyorlar. Sadece yüksek oy aldıkları yerlere makyaj yapıyorlar” dedi.


Sözen'den Kırkpınar’ın şampiyonlarına altın Manavgat Sözen'den Kırkpınar’ın şampiyonlarına altın

Geleneksel 651'inci Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde baş pehlivan olan Ali Gürbüz, büyük orta boyda 2. olan İsmail Koç ve Deste Büyük Orta Boyda 3. olan Gürbüz Seçim'e ikişer adet Cumhuriyet Altını hediye eden Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaz sezonu sonunda Manavgat Belediyesi olarak yağlı güreş şampiyonası düzenlemek için girişimlere başladıklarının müjdesini verdi.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Mustafa Ünal oldu Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Mustafa Ünal oldu

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin yeni Başhekimi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ünal oldu.


Şiddeti ihbar etmeyene para cezası Siyaset Şiddeti ihbar etmeyene para cezası

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, kadınların can güvenliğinin korunmasının temel öncelik haline geldiğine dikkat çekerek, şiddet olaylarında ihbar zorunluluğu getirilmesini önerdi.


ATB Serik'teki üyeleriyle iftarda buluştu Serik ATB Serik'teki üyeleriyle iftarda buluştu

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar yemeğine ilçelerde devam ediyor. ATB Serik’teki üyeleriyle iftarda bir araya geldi.


DTO Meclisi'nde denizcilik sorunları ele alındı Siyaset DTO Meclisi'nde denizcilik sorunları ele alındı

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol meclis toplantısında bir aylık faaliyetleri hakkında bilgi verdi


İftar sofrası Habibler’de Güncel İftar sofrası Habibler’de

Büyükşehir Belediyesi’nin Habibler Kapalı Pazarı’nda kurduğu iftar sofrasına vatandaşların ilgisi büyük oldu.


Sevimçok: “Perakende yasası çıkmak zorundadır” Siyaset Sevimçok: “Perakende yasası çıkmak zorundadır”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından Ankara TESK Otel’de düzenlenen iftar yemeğine katılan AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Ankara’daki bu iftar yemeğine katılarak esnafı ilgilendiren bir takım konularda açıklamalar yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın esnaf camiası adına umut vadeden sözler söylediğini belirtti


Gebelikte kontak lens kullanımında ısrarcı olmayın! Sağlık/Kadın Gebelikte kontak lens kullanımında ısrarcı olmayın!

Hamilelik esnasında tüm vücutta olduğu gibi gözlerde de fizyolojik değişiklikler meydana gelmektedir.Avusturya Sen Jorj Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Savaş Eriz hamileliğin gözü nasıl etkilediği ile ilgili önemli bilgiler verdi.


Çavuşoğlu'ndan ATB'ye ziyaret Siyaset Çavuşoğlu'ndan ATB'ye ziyaret

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Ali Kıvrak ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


Akdeniz Kent Parkı kente nefes aldıracak Güncel Akdeniz Kent Parkı kente nefes aldıracak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fuar Alanı 2’nci Kısım’da Migros AVM, Minicity ve Dev Akvaryum’un kullanımları arasında kalan alanı Akdeniz Kent Parkı olarak düzenleyecek.


KEMDER Yönetiminden Mustafa Köse'ye ziyaret Siyaset KEMDER Yönetiminden Mustafa Köse'ye ziyaret

Kepez Müteahhitler Derneği (KEMDER) Başkanı Süleyman Akbıyık ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Mustafa Köse’yi makamında ziyaret etti.


Maserati GranTurismo Sport Türkiye’de Otomotiv Maserati GranTurismo Sport Türkiye’de

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati’nin ülkemizde Tofaş çatısı altındaki temsilcisi FerMas, GranTurismo modelinin 460 HP’lik en güçlü versiyonu olan Maserati GranTurismo Sport’u satışa sundu.


Velilere okul tanıtımı yapıldı Güncel Velilere okul tanıtımı yapıldı

Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 2012-2013 Eğitim-öğretim yılına bütün gücüyle hazırlanıyor, okulun tatil olmasının akabinde okul boyandı, lavabolar, sınıflarda tadılat yapıldı, Fatih Projesi kapsamında bütün sınıflara akıllı tahtalar takıldı, gerekli bütün hazırlıklar yapılarak yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıklar tamamlandı.


Çavuşoğlu'ndan DTO'ya ziyaret Siyaset Çavuşoğlu'ndan DTO'ya ziyaret

Eski AKPM Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Erol ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.


Antalya ihracat merkezi olacak Ekonomi/Turizm Antalya ihracat merkezi olacak

AİB Başkanı Mustafa Satıcı ’’Turizmin başkenti olan Antalya yakın bir zamanda ihracatın da en önemli üssü haline gelecektir’’ dedi. Antalya İhracatçı Birlikleri (AİB) Başkanı Mustafa Satıcı, turizmin başkenti olan Antalya’nın yakın bir gelecekte ihracat merkezi olacağını belirtti.


“Gönül rahatlığıyla musluktan su içebilirsiniz” Güncel “Gönül rahatlığıyla musluktan su içebilirsiniz”

Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü yetkilileri, içme suyu analizlerinin günlük olarak yapıldığını belirterek, vatandaşların gönül rahatlığı ile musluktan su içebileceklerini açıkladı.


Başkan Evcilmen iftar yemeği dağıtımına katıldı Güncel Başkan Evcilmen iftar yemeği dağıtımına katıldı

Yenigün Mahallesi’nde yemek dağıtımına katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, en büyük dileğinin herkesin ekonomik olarak güçlenmesi ve bu tür yardımlara ihtiyaç duymaması olduğunu söyledi


893 fahri trafik müfettişi görev başında Güncel 893 fahri trafik müfettişi görev başında

Trafik kaza oranlarını en alt seviyelere çekerek Antalya’da güvenli bir trafik ortamı oluşturmayı hedefleyen Antalya Emniyet Müdürlüğü, trafik alanında yürütmüş olduğu çalışmalarında Fahri Trafik Müfettişlerinin de desteğini alarak denetim ağını genişletiyor.


Büyükşehir Huzurevi sakinleri iftarda buluştu Güncel Büyükşehir Huzurevi sakinleri iftarda buluştu

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleri, hayırseverlerin verdiği iftar yemeğinde buluştu. Büyükşehir Belediyesi’nin mahallere taşıdığı iftar sofrası da Dokuma Kapalı Pazarı’nda kuruldu.


Kepez’den Türkiye’ye tam olimpik yüzme havuzu Güncel Kepez’den Türkiye’ye tam olimpik yüzme havuzu

İçerisinde Antalya'nın, ilk kapalı tam olimpik yüzme havuzu ile 7'den 77'ye herkesin beklentilerini karşılayacak tesislerinin olduğu Kepezpark Varsak Projesi'nin yapımı başladı.


KEMİAD’tan turizm uyarısı Kemer KEMİAD’tan turizm uyarısı

Kemer Turizm ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, Antalya ve bölgelerinde yaşanan plansız,programsız ve koordinasyonsuz büyümenin Türk turizminde telafisi ağır bedellere mal olduğunu bildirdi.


Şişmanlık tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır Sağlık/Kadın Şişmanlık tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır

“Metabolizmam çok yavaş”, “Çok az yememe rağmen kilo alıyorum”, “Hiçbir egzersiz işe yaramıyor” gibi şikayetler sizi “şişmanlığa” mahkum mu ediyor? Bu mahkumiyetten kurtulmak için öncelikle aşırı şişmanlığın yani obezitenin bir hastalık olduğunu kabullenmek gerekiyor.


Yavaş soğut, klima çarpmasın! Sağlık/Kadın Yavaş soğut, klima çarpmasın!

Yaz aylarının gelip, sıcakların artmasıyla birlikte klima kullanımı da artıyor, klima kullanımında aşırıya kaçıldığında ise çok ciddi sağlık problemleri de kaçınılmaz oluyor.


Yayla gibi açık hava tiyatrosu Güncel Yayla gibi açık hava tiyatrosu

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya temalı bir konserle açılışını yaptıkları Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu ile kente yaşayanları, "yayla havasında" konser izleyecekleri bir ortama kavuşturduklarını söyledi.


Gündoğmuş,yenilenebilir enerji ve eko-turizmle çıkış arıyor Gündoğmuş Gündoğmuş,yenilenebilir enerji ve eko-turizmle çıkış arıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), 2014-2023 Bölge Planı hazırlık toplantılarını Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi’nde sürdürüldü.


Kepez’de anlamlı buluşma Siyaset Kepez’de anlamlı buluşma

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Teşkilatı ile Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Antalya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen iftar yemeğinde teröre lanet yağdırılırken, şehit anneleri yapılan konuşmalar sırasında duygulu anlar yaşadı.


Kök, valiyi Haskızılören’de icraata davet etti Siyaset Kök, valiyi Haskızılören’de icraata davet etti

CHP İl Başkanı; sel felaketine maruz kalmış Haskızılören Köyü’nde devam eden dramı kamuoyuyla paylaşmasının ardından il valisinin konuya dönük açıklamalarını değerlendirdi.


Ramazan’da Reflüye Dur Demek İçin Sağlık/Kadın Ramazan’da Reflüye Dur Demek İçin

Modern çağ hastalıklarının başında gelen reflü hastalığı olanların Ramazan ayını nasıl daha rahat geçirebileceğinizin püf noktalarını Hisar Intercontinental Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Halil Kutlu Erol’dan öğrendik.


İftar çadırının konukları Manavgat İftar çadırının konukları

Vekil Acar ve İl Başkanı Kök Manavgat Belediyesinin iftar çadırına konuk oldu


BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da toplandı Güncel BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu toplantısı Burdur’da yapıldı. Burdur Valisi Süleyman TAPSIZ, bir yılı tamamladığı ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini son kez yaptığı toplantıda, görevi Isparta Valisi Memduh OĞUZ’a devretti.


Antalya İşkur İl Müdürlüğü’nden ayağa hizmet dönemi Güncel Antalya İşkur İl Müdürlüğü’nden ayağa hizmet dönemi

Antalya İşkur İl Müdürlüğü, bünyesine yeni kattığı iş ve meslek danışmanları ile işsizlere iş imkanı sağlamak ve onlara daha rahat ulaşmak için Özdilekpark AVM’de stand açtı.


Acar: “Öğretmenlere gözdağı verilmek isteniyor” Siyaset Acar: “Öğretmenlere gözdağı verilmek isteniyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, öğretmenlere 4+4+4 protestosunun ardından açılan soruşturmaları gündeme taşırken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, soruşturmaların eylem nedeniyle değil, öğretmenlerin “Biz eylem yapacağı, yarın okula gelmeyin” sözleri için açıldığını savundu.


Cumhurbaşkanı'ndan hem hediye hem temenni Güncel Cumhurbaşkanı'ndan hem hediye hem temenni

Geçtiğimiz yıllarda 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajları münasebetiyle Eczacı Gülşah Köktürk ve eşi Öğr.Gör. Kahraman Köktürk'e Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül adına Köşk'den telefon edilmişti.


Turizm geliri İlk yarıda % 2,1 düştü Ekonomi/Turizm Turizm geliri İlk yarıda % 2,1 düştü

AKTOB Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan Ocak-Haziran Turizm Geliri Analizi verilerine göre, gelir düşüşü, paket tur dışındaki harcamalardan kaynaklandı


Acar duble yolları sordu Siyaset Acar duble yolları sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, duble yolları ve duble yollardaki kısa sürede yaşanan bozulmalar ve onarım çalışmalarını TBMM gündemine taşıdı. Acar, “Duble yollar kısa sürede neden bozuluyor?” dedi.


MHP Antalya Eski İl Başkanı Adnan Kaya'dan anlamlı ziyaret Kumluca MHP Antalya Eski İl Başkanı Adnan Kaya'dan anlamlı ziyaret

MHP Antalya Eski İl Başkanı A. Adnan Kaya, il başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyeliği görevini yapan Kumlucalı İş Adamı Ramazan Duranal'ın Kumlucada verdiği iftar yemeğine katıldı.


Dünyanın en prestijli ödüllü mega yatı denize indi Güncel Dünyanın en prestijli ödüllü mega yatı denize indi

Antalya Serbest Bölgesi’nde tamamen Türk sermayesi, Türk mühendisi ve işçisinin el emeği göz nuru ile yapılan ve 15,5 milyon avroya Türk asıllı İngiliz bir aileye satılan mega yat denize törenle indirildi.


Bilinen en iyi 'detoks' oruçtur Sağlık/Kadın Bilinen en iyi 'detoks' oruçtur

Medical Park Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Uzmanı Aysun Yurdakul, bilinen en iyi ' detoks ' un oruç olduğu söyledi


ADD'den AESOB’a Ziyaret Siyaset ADD'den AESOB’a Ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı İbrahim Daş ve Yönetim Kurulu üyeleri Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek Başkan Sevimçok’la bir süre görüştü


Acar: “Akseki su bekliyor” Siyaset Acar: “Akseki su bekliyor”

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Akseki’nin su sorununu TBMM gündemine taşırken, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Değirmenlik Köyü’nden su getirilmesi için ihale yapıldığını ancak köylülerin tepkisi üzerine çalışmaların durduğunu ve görüşmelerin devam ettiğini belirtti.


Hakan Demirel ve Xavier Gibson Antalya'da Spor Hakan Demirel ve Xavier Gibson Antalya'da

Beko Basketbol Ligi temsilcilerinden Antalya Büyükşehir Belediye yeni sezon transfer çalışmalarını tamamladı.Güney ekibi,geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Ülker’de forma giyen Hakan Demirel ve Florida State’de forma giyen Xavier Gibson’ı kadrosuna dahil etti.


Enç: “Hizmet için çalışıyoruz” Siyaset Enç: “Hizmet için çalışıyoruz”

Yaz dönemi çalışmalarına ara vermeden devam eden Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Muratpaşa ilçe teşkilatı ile bir araya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.


Turistler hem tatil hem de tarım keyfi yaşıyor Manavgat Turistler hem tatil hem de tarım keyfi yaşıyor

Manavgat Kızılağaç Turizm Merkezinde bulunan Club Nena Otel, kullanacağı tarım ürünlerinin yetiştirilmesi amacıyla otele 1,5 km uzaklıkta yer alan Manavgat Karacalar köyü mevkiinde, 75 dönüm alan üzerinde bulunan ''Club Nena Nadir Akçelik Tarım Çiftliği'' nde tarımsal faaliyetler gerçekleştiriyor.


Migrenden botoks ile kurtulun Sağlık/Kadın Migrenden botoks ile kurtulun

“Zonklayıcı”, “Baş içinde ateş topu varmış” hissi yaratan bir ağrı olan; çoğu zaman bulantı, kusma, ışığa veya sese karşı aşırı hassasiyet ile birlikte gelen migren, yaz mevsimine denk gelen Ramazan ayında daha fazla endişeye sebep oluyor. Çünkü sıcak, uzun süre aç ve susuz kalmak, uyku düzenindeki değişiklikler en önemli migren tetikleyicileri arasında yer alıyor.


İş adamı kökenli vekilden KEPSİAD’a ziyaret Siyaset İş adamı kökenli vekilden KEPSİAD’a ziyaret

Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği ‘KEPSİAD’ın misafiri bir dönem Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanlığı’nı da yürüten AK Parti Antalya Millevekili Mevlüt Çavuşoğlu oldu.


Üras: “Asla Kemer’e zarar verecek bir şey yapmadık” Kemer Üras: “Asla Kemer’e zarar verecek bir şey yapmadık”

Kemer CHP İlçe Başkanı Umut Güneş’in “GATAB Kemer’de HES Yapacak” iddialarını yenilemesin üzerine Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras ve Kemer AK Parti İlçe Başkanı Zafer Yaman ortak bir basın toplantı düzenledi.


ASMEK yaz kursları öğretiyor Güncel ASMEK yaz kursları öğretiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ASMEK kurs merkezlerinde ilköğretim öğrencileri için açtığı yaz kurslarında öğrenciler sosyal yönlerini geliştiriyor.


Üç Adalar GATAB Tarafından İlaçlandı Kemer Üç Adalar GATAB Tarafından İlaçlandı

GATAB ekipleri, ilaçlamada hız kesmiyor. GATAB; sinek ve zararlı böceklere yönelik imha çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Doğal ortama zarar vermeyen bakanlık onaylı ilaçlar kullanan GATAB Vektör Mücadele Ekipleri; yerli ve yabancı turistlerin beğeniyle ziyaret ettiği Üç Adaları baştan sona ilaçladı. Böylece turistlerin ve teknelerin rahatça adaları ziyaret etmesine olanak sağlandı.


Aktur’dan bir ilk daha Güncel Aktur’dan bir ilk daha

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark eğlence severlere yeni ve değişik üniteler sunmaya devam ediyor. Aktur şimdi de Akdeniz bölgesinde ilk kez kullanılan Secolin ve AirboneShot ünitesini eğlence severlerin hizmetine sundu


Genel müdüre sürpriz doğum günü kutlaması Kemer Genel müdüre sürpriz doğum günü kutlaması

Kemer’de yer alan Rose Residence Beach Otel Genel Müdürü Hüseyin Çiçek’e sürpriz bir doğum günü partisi düzenlendi. 42 yaşına giren Çiçek’e otel personeli ve otelde konaklayan misafirlerin de katıldığı bir etkinlik ile bir doğum günü partisi düzenlendi.


Ramazan Şenlikleri’nde Yörük gecesi Güncel Ramazan Şenlikleri’nde Yörük gecesi

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Şenlikleri’nde Yörük Gecesi düzenlendi. Gecede deveye binme fırsatı bulan vatandaşlar, yöresel türkülerle unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşadı.


Tursun:“Verilmeyecek hesabımız yoktur” Döşemealtı Tursun:“Verilmeyecek hesabımız yoktur”

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun gündeme ilişkin yaptığı basın açıklamasında önemli konulara değindi. Tursun “Verilemeyecek hesabımız yoktur” dedi


Muratpaşa Belediyesi’nden Ramazan Şenliği Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden Ramazan Şenliği

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce Aydın Kanza Parkı’nda düzenlenen Ramazan Şenliği büyük ilgi gördü.


Pehlivanlar altın ile ödüllendirildi Döşemealtı Pehlivanlar altın ile ödüllendirildi

Tarihi 65.Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde derece yapan Döşemealtı Belediye Spor Kulübü Güreşçilerini Başkan Nurettin Tursun altın ile ödüllendirdi


Yat Limanı’nda sona doğru Güncel Yat Limanı’nda sona doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi Yat Limanı’na yeniden yaşam verecek Yat Limanı Kentsel Tasarım ve Uygulama Projesi’nde sona yaklaşıldı.


Kepez’de Yörük coşkusu Güncel Kepez’de Yörük coşkusu

Antalyalı Yörükler, Kepez Ramazan ayı etkinliklerinin 8. gününde Yörük Türkmen Şöleni’yle coştu.


Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar Sağlık/Kadın Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar

Cinsiyetten bağımsız en çok yapılan ameliyat ‘‘Burun ameliyatı’’dır.Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.Aynı şey sonrası için de gereklidir.


Avrupa’da en çok satılan model yeni Chevrolet Aveo oldu Otomotiv Avrupa’da en çok satılan model yeni Chevrolet Aveo oldu

Euro NCAP tarafından 2011 yılında kendi segmentinde "Sınıfının En Güvenli Otomobili" seçilen Yeni Chevrolet Aveo, 2012’nin ilk yarısında Avrupa’da toplam 34 bin 310 adet ile en çok satılan Chevrolet modeli oldu.


Lancia Delta’larda indirim Otomotiv Lancia Delta’larda indirim

Lancia Türkiye, tüm fiyatlarını Euro’dan TL’ye çevirerek değiştirmesinin ardından şimdi de lüks kompakt sınıfta yer alan Delta modeli için Temmuz ayı boyunca benzersiz bir indirim avantajıyla dikkat çekiyor.


Ramazan sigarayı bırakmak için fırsat olabilir Sağlık/Kadın Ramazan sigarayı bırakmak için fırsat olabilir

Ramazanla birlikte günün büyük bir bölümünde sigaradan uzak kalan sigara tiryakileri için ramazan ayı bu bağımlılıktan ömür boyu kurtulmak için önemli bir fırsat.


Ağız kokusu sizi sosyal hayatınızdan uzaklaştırmasın Sağlık/Kadın Ağız kokusu sizi sosyal hayatınızdan uzaklaştırmasın

Her insan zaman zaman ağız kokusu yaşayabilir. Ancak bu kokunun kişiyi ve çevresindekileri rahatsız edecek boyutta olması kişiyi sosyal hayattan uzaklaştırabiliyor.


Mikro Kredi uygulaması devam ediyor Güncel Mikro Kredi uygulaması devam ediyor

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, Türkiye Grameen Mikro Finans Antalya Şubesine müracaat ederek 5 günlük eğitimi tamamlayan 5 üyeye daha Mikro Kredilerini verdi.


Hepatit ve tedavisi Sağlık/Kadın Hepatit ve tedavisi

Hepatit… Son yıllarda adını kanser ve AIDS’den sonra en çok duyuran hastalık… Vücut sıvıları, kan ve korunmasız cinsel ilişki ile insandan insana bulaşan bu hastalık; tedavi edilmezse siroz, karaciğer yetersizliği ve daha pek çok hastalığa yol açarak dünyada her yıl yaklaşık 1 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor…


Büyükşehir’in Ramazan etkinlikleri sürüyor Kültür/Sanat Büyükşehir’in Ramazan etkinlikleri sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan ayı etkinlikleri dolu dolu geçiyor. Santral Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında vatandaşlar orucunu açarken, Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenen Ramazan etkinliklerinde şair-tarihçi-yazar Sunay Akın’ın gösterisi ilgiyle izlendi.


TÜGİAD, kayıtdışı ekonomiye karşı kampanya başlatıyor Siyaset TÜGİAD, kayıtdışı ekonomiye karşı kampanya başlatıyor

Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin yöneticileri, Ankara’da Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ederek, güncel ekonomik gelişmelere ilişkin görüşlerini paylaştı.


Büyükşehir Bandosu’ndan muhteşem Ramazan konseri Güncel Büyükşehir Bandosu’ndan muhteşem Ramazan konseri

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenliği kapsamında konser veren Büyükşehir Bandosu Antalyalılara müzik dolu bir gece yaşattı.


Vekillerden Antalya Bölge Birliği’ne Tam Destek Siyaset Vekillerden Antalya Bölge Birliği’ne Tam Destek

AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ve Menderes Türel, yaz dönemi çalışmaları kapsamında Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak’ı ziyaret etti.


Manavgat Belediyesi görüntü kirliliğine savaş açtı Manavgat Manavgat Belediyesi görüntü kirliliğine savaş açtı

Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentte görüntü kirliliği yaratan tabelalara savaş açtı. Geçtiğimiz hafta içinde Manavgat’ta İlan, Reklam, Tabela ve Tanıtım Yönetmeliği’ne göre denetim yapan 8 kişilik zabıta ekibi, kurallara uymayan işyerlerine gerekli tebligatları yapmıştı.


Bakan Çelik’ten “Çocuk Bakım Modeli” teşvikine yeşil ışık! Siyaset Bakan Çelik’ten “Çocuk Bakım Modeli” teşvikine yeşil ışık!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’i Ankara’da ziyaret eden KAGİDER heyetine, daha sonra görüştüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de Çocuk Bakım Teşviki’nin yasalaşması sürecine, meclisin açılmasının ardından Ekim 2012’de başlanabileceği sinyallerini verdi.


DTO’dan genç denizcilere Ramazan desteği Güncel DTO’dan genç denizcilere Ramazan desteği

DTO Antalya Şubesi yer yıl gerçekleştirdiği geleneksel Ramazan Gıda paketi yardımlarını bu yıl genç denizcilerin ailelerine dağıttı.


Siyaset "Cezaevi Aile Hekimleri mağdur ediliyor"

Tüm Sağlık-Sen Genel başkanı Okay Erözgün, "alt yapısı tamamlanmadan uygulanmaya konulan aile hekimliği sistemi içinde her gün yeni bir problem ortaya çıkıyor" dedi.


MATAB’dan Köylere Hizmet Birimi Manavgat MATAB’dan Köylere Hizmet Birimi

Recep Barut’ un Başkanlığını yaptığı Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı (MATAB) kurumsallaşma çerçevesinde köy halkının ihtiyaçlarına hızlı cevap verilmesi, hizmet kalitesinin artması için oluşturulan köylere hizmet birimi bünyesinde Tepeköy, Kırkkavak, Aşağıışıklar, Gençler, Saraçlı, Bozyaka ve daha birçok köyün içme suyu hatları, yol bakım çalışmaları gibi alt yapı ve üst yapı ihtiyacını gideriyor.


Jonglör keyfi Ramazanda Deepo’da Güncel Jonglör keyfi Ramazanda Deepo’da

Akdeniz’in En Büyük Outlet Alışveriş Merkezi DEEPO OUTLET birbirinden farklı etkinlik ve gösterilerle ziyaretçilerine Ramazan ayı boyunca keyifli zaman geçirme imkânı sunmaya devam ediyor.


Manavgat Belediyesi ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı Manavgat Manavgat Belediyesi ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı

Manavgat Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere hazırladığı 8 bin paket yardım malzemesi ile Başkan Sözen’in Ramazan ayının önemini yeni neslin daha iyi kavrayabilmesi için bastırdığı 5 bin adet “Asr-ı Saadetten Günümüze Ramazan” isimli kitabın dağıtımına başlandı


Atık heykelde 2’nci etap projesi geliyor Güncel Atık heykelde 2’nci etap projesi geliyor

Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde ustaların elinde bir sanat esirene dönüşen atık metallerden yapılan heykellerin 2’nci etap projesini gerçekleştirecek.


Sıcak havalar beslenme düzeninizi bozmasın Sağlık/Kadın Sıcak havalar beslenme düzeninizi bozmasın

Hava sıcaklığının artması yemek yeme alışkanlıklarının da değişmesine neden olabiliyor. Sıcaklar nedeniyle uzun saatler yemek yememe isteği bazı problemleri de beraberinde getiriyor.


Yaz sporlarında sakatlıklar artıyor Sağlık/Kadın Yaz sporlarında sakatlıklar artıyor

Yazın havaların ısınmasıyla birlikte spor yapma isteği de artıyor. Sıcak ve güzel havanın tadını çıkarmak isteyenler; yüzüyor, tenis oynuyor, yürüyüş yapıyor. Bu durumda yaza özgü sağlık sorunları arasında spor yaralanmaları önemli bir yer tutuyor.


Tatil sıcakları kalbinize yük olmasın Sağlık/Kadın Tatil sıcakları kalbinize yük olmasın

Yaz mevsiminin getirdiği sıcak hava özellikle 50 yaş üzeri, aşırı kilolu ya da kalp hastalığı bulunan kişiler için taşımaları gereken ek bir yük anlamına geliyor. Bu yük bilinen bir kalp hastalığı olan kişilerde belirtilerin kötüleşmesine neden olabiliyor.


Sivrisinekle etkin mücadele sürüyor Güncel Sivrisinekle etkin mücadele sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek ve haşerelerle mücadelesini yoğun şekilde sürdürüyor. 529 personel, 65 araç ve denizden 1 tekneyle kentin her bölgesinde biyolojik, kimyasal ve kültürel mücadele yapan ekipler, vatandaşlardan gelen şikayetleri de anında değerlendiriyor.


Konyaaltı’nda camiler gül kokuyor Güncel Konyaaltı’nda camiler gül kokuyor

Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı cami temizleme ekibi Ramazan ayı dolayısıyla camileri gül suyu ile yıkıyor


“EXPO 2016 Aksu için tarihi fırsat” Aksu “EXPO 2016 Aksu için tarihi fırsat”

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, yaz dönemi çalışmaları dolayısıyla Aksu İlçe Teşkilatı tarafından hazırlanan programa katıldı.


Bedirhan Gökçe Kepez’de sahne alıyor Kültür/Sanat Bedirhan Gökçe Kepez’de sahne alıyor

Kepez Belediyesi Ramazan Şenlikleri 9. gününde sevilen sanatçı Bedirhan Gökçe konseriyle devam ediyor.


Büyükşehir her alanda halkın hizmetinde Güncel Büyükşehir her alanda halkın hizmetinde

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan ücretsiz servis hizmeti başladı. Konyaaltı Beach Park’ta denizde yüzen vatandaşlar, bu servis hizmetiyle Konyaaltı Varyant’ını yürümek zorunda kalmayacak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...