Çarşamba, 16 Ocak 2019
Çocuklarda Süt Dişleriyle Vedalaşmak Sağlık/Kadın Çocuklarda Süt Dişleriyle Vedalaşmak

Çocuğunuzun süt dişleri sallanmaya başladığında,durumu en sakin şekilde karşılamaya çalışın. Dent Suadiye Pedodonti Uzmanı Dr. Dt .Aysun Garan’ın verdiği bilgiler size bu konuda yardımcı olacaktır.


Lider tasarım oteli “Adam&Eve” Antalyaspor’a sponsor oldu Spor Lider tasarım oteli “Adam&Eve” Antalyaspor’a sponsor oldu

Kayı Group bünyesinde bulunan ve 2006 yılından bu yana Belek’te hizmet veren Adam&Eve Hotels, Antalyaspor’a sponsor olarak futbol takımının formasına göğüs reklamı verdi.


Acar’dan kamu avukatları için kanun teklifi Siyaset Acar’dan kamu avukatları için kanun teklifi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, kamu avukatlarının özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi, kamu avukatlarının baroya kayıtlarının zorunlu hale getirilmesi ve meslekte 10 yılını dolduran avukatlara hususi pasaport verilmesini için kanun teklifi hazırladı.


Manavgat Belediyesi’nden Sorgun Mahallesi’ne park Manavgat Manavgat Belediyesi’nden Sorgun Mahallesi’ne park

Manavgat Belediyesi, kent içindeki sosyal alanların artırılması için de harıl harıl çalışmalara başladı.


Devlet Bahçeli A. Adnan Kaya'dan Büyükşehir'i istedi Siyaset Devlet Bahçeli A. Adnan Kaya'dan Büyükşehir'i istedi

MHP İl Başkanı A. Adnan Kaya 1 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleşecek olan MHP Antalya 10. Olağan İl Kongresi öncesi MHP Genel Merkezini ziyaret etti.


Kumluca’da Ayın Söyleşisi Bu Akşam Kumluca Kumluca’da Ayın Söyleşisi Bu Akşam

Kumluca’da geleneksel hale gelen “Ayın Söyleşisi” proğramlarının, bu akşamki konuğu emekli Cumhuriyet Başsavcısı Avukat Reşat Petek.


Antalya Koleji Yıldız Erkekler Badminton Sporcuları İl 2.si Güncel Antalya Koleji Yıldız Erkekler Badminton Sporcuları İl 2.si

Milli Eğitim Bakanlığı Okul içi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından 2011-2012 eğitim-öğretim yılı faaliyet programı gereğince düzenlenen müsabakalarda Antalya Koleji Yıldız Erkek Badminton Takımı Antalya ikincisi oldu.


Antalya Koleji Yıldız Kızlar Badminton Sporcuları İl 2.'si Güncel Antalya Koleji Yıldız Kızlar Badminton Sporcuları İl 2.'si

Milli Eğitim Bakanlığı Okul içi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından 2011-2012 eğitim-öğretim yılı faaliyet programı gereğince düzenlenen müsabakalarda Antalya Koleji Yıldız Kızlar Badminton Takımı Antalya ikincisi oldu.


Antalya Koleji Öğrencisi Felsefe Olimpiyatlarında Antalya İkincisi Güncel Antalya Koleji Öğrencisi Felsefe Olimpiyatlarında Antalya İkincisi

Türkiye Felsefe Kurumu tarafından gerçekleştirilen 16. Türkiye Felsefe Olimpiyatında Antalya Koleji Lise öğrencisi Oğuzhan DOĞAN Antalya ikincisi oldu.


Siyaset "Gücümü ülkücülerden, MHP’lilerden alıyorum"

MHP Muratpaşa İlçe eski Başkanı Osman Çetin, MHP İl binasında düzenlediği basın toplantısıyla 1 Nisan’da yapılacak olan MHP İl Başkanlığı kongresi öncesi İl başkanlığı’na adaylığını açıkladı.


Büyükşehir’den Bilim Müzesi atağı Güncel Büyükşehir’den Bilim Müzesi atağı

Antalya’yı müzeler kenti yapma hedefi doğrultusunda Oyuncak Müzesi’ni açan Büyükşehir Belediyesi, Türk Fizik Vakfı ile birlikte Antalya Bilim Müzesi kurulması çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Akaydın, “Bilim Müzesi, anlamı Antalya ve ülke için büyük olacak” dedi.


ADDK'dan hafta sonu etkinlikleri Güncel ADDK'dan hafta sonu etkinlikleri

ADDK Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübünün hafta sonu etkinliği; 17 Mart cumartesi günü 8 kişinin katılımıyla Geyikbayırı İnlerönü mevkiinde boltlu rotalarda kaya tırmanışı yapılarak başladı.


Durmuş Can, CHP Kemer İlçe Başkanlığı'na aday... Kemer Durmuş Can, CHP Kemer İlçe Başkanlığı'na aday...

Kemer CHP Partisi Nisan ayında yapılacak İlçe Seçim sürecini yaşarken, uzun yıllardırCHP Kemer İlçe teşkilatında yer alan Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can’ın kardeşi Durmuş Can İlçe Başkanlığına adaylığını resmi olarak yaptığı basın toplantısı ile açıkladı.


Bu yıl “Domates Yılı” Kumluca Bu yıl “Domates Yılı”

Kumluca’da, “2012 yılını domates yılı ilan ettik” diyen Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, 12-14 Kasım 2012 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan “Domates Fuarı” öncesinde komisyoncu ve çiftçilerle toplantı düzenledi.


AKEV’liler 18 Mart şehitlerini andı Güncel AKEV’liler 18 Mart şehitlerini andı

AKEV Koleji, Kurtuluş Savaşı’nın onurlu direnişinin simgesi olan “18 Mart Çanakkale Zaferi” için özel bir program düzenledi.


Kepez sarnıçları geleceğe taşıyor Güncel Kepez sarnıçları geleceğe taşıyor

Kepez Belediyesi’nin, suyun önemine vurgu yapmak ve Yörük göç kültürünü geleceğe taşımak amacıyla ilgisizlikten tahrip olan ilçedeki 9 adet sarnıca yönelik çevre düzenlemesi çalışmasına başladı.


GATAB Motokros Şampiyonası’nda birinci çıkarttı Kemer GATAB Motokros Şampiyonası’nda birinci çıkarttı

Balıkesir’de düzenlenen 2012 Türkiye Motokros Şampiyonası'nın birinci ayağında GATAB sponsorluğunda yarışan Mehmet Saygın, şampiyonanın ATV Kategorisine birinci oldu.


Acar, Gazipaşa Hastanesi'ni sordu Siyaset Acar, Gazipaşa Hastanesi'ni sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, TOKİ’ye devri gündemde olan Gazipaşa Devlet Hastanesi binasını TBMM gündemine taşırken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gazipaşa Devlet Hastanesi binasının 3.2 milyon TL bedelle devri konusunda çalışmaların sürdüğünü, yeni hastane binasının da Pazarcı Mahallesi Cebeli mevkiinde yapılacağını belirtti.


Öğrencilerden bakımevine ziyaret Güncel Öğrencilerden bakımevine ziyaret

Antalya Koleji öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.


KOSGEB'in küçük işletmelere desteği sürüyor Ekonomi/Turizm KOSGEB'in küçük işletmelere desteği sürüyor

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı tarafından hazırlanan, VTV’de canlı yayınlanan ve Reşat Güney tarafından sunulan Batı Akdeniz’de İş Hayatı programının bu haftaki konuğu KOSGEB Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Kazım Akgün oldu.


ASMO’dan Eğitim Semineri Güncel ASMO’dan Eğitim Semineri

ASMO yeni TTK eğitimlerini Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1284 meslek mensubunun katılımı ile gerçekleştirdi.


Palandöken: “Türk gençlerin yüzde 80’i serbest çalışmak istiyor” Palandöken: “Türk gençlerin yüzde 80’i serbest çalışmak istiyor”

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Türk-Alman Diyalogu Forumu’nda konuşan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bugün 3 milyonun üzerinde Türk vatandaşımız Almanya’da var. Bu demektir ki geleceğin ustaları Almanya’da Türk olacaktır." dedi.


TODOSK’tan aynı günde iki zirve Güncel TODOSK’tan aynı günde iki zirve

Todosk, Toroslar Doğa Sporları Kulübü 12. hafta etkinliği olarak l4/03/2012 Çarşamba günü dernek binasında Disiplin Kurulu üyemiz Dr.Ali Tekeli’nin “Tıp Tarihi ve Tıp Bayramı” hakkındaki sunumu katılım çokluğuyla gerçekleşti.


Gezici Bilim Müzesi Adile Teyze’de Güncel Gezici Bilim Müzesi Adile Teyze’de

Gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan Bilgisayar Destekli Bilim Müzesi Uzay Çadırı Adile Teyze Etüt Merkezi bahçesine kuruldu.


Öztürk, Meslek Odaları ziyaretlerine başladı Siyaset Öztürk, Meslek Odaları ziyaretlerine başladı

Ziyaretlerinin başlangıcında ilk önce Erkek Berberleri Odası’nı ziyaret eden MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Öztürk, oda başkanı Yüksel Uzun ve yönetim kurulu ile Antalya’nın ve sektörlerinin sorunlarını görüştü.


Doğaltaş sektörü Madencilik Bakanlığı istiyor Ekonomi/Turizm Doğaltaş sektörü Madencilik Bakanlığı istiyor

İzmir ekonomisine yıllık 80 milyon dolar kazandıran Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın ilk gecesinde doğaltaş sektörü Ege Maden İhracatçıları Birliği, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği ve TÜMMER tarafından düzenlenen “Kokteyl Prolonge”da bir araya geldi.


Gönül Dostları'nda Çanakkale Ruhu Güncel Gönül Dostları'nda Çanakkale Ruhu

Adonis Otelde yemekli ve eşlerle toplanan gönül dostları gurubu bu hafta Muharrem Yellice’nin hazırlayıp sunduğu “Çanakkale Ruhuyla zamanında gezinti” sunumunda özetle şöyle dedi…


Aydınlar Ocağı'nda Çanakkale Ruhu Güncel Aydınlar Ocağı'nda Çanakkale Ruhu

Aydınlar Ocağı Antalya Şubesi "Çanakkale Ruhu”nu konu alan bir slaytlı sunumu mensuplarına Dernek Merkezinde sundu.


Köse'den 4+4+4 Zorunlu Eğitim Açıklaması Siyaset Köse'den 4+4+4 Zorunlu Eğitim Açıklaması

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti İl Binasında düzenlediği basın toplantısıyla 4+4+4 eğitim sistemi hakkında basın ve kamuyouna bilgiler verdi.


Kemer Moskova'nın yine gözdesi... Kemer Kemer Moskova'nın yine gözdesi...

Geçtiğimiz haftalarda Almanya'nın çeşitli kentlerinde yapılan turizm fuarlarında yerini alan ve Alman ziyaretçilerden çok büyük ilgi gören Kemer Belediyesi, şimdi de dünyanın en büyük fuarlarndan olan MITT Moskova Turizm Fuarında.


Bakan Eroğlu: “Ormanlar bizim ciğerimiz” Bakan Eroğlu: “Ormanlar bizim ciğerimiz”

21 Mart Dünya Ormancılık, 22 Mart Dünya Su ve 23 Mart Dünya Meteoroloji Günleri, Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde düzenlenen programla kutlandı.


Manavgat Belediyesi’nden Side Yolu’nda asfalt çalışmaları Manavgat Manavgat Belediyesi’nden Side Yolu’nda asfalt çalışmaları

Manavgat Belediyesi’nce yeni yılın başında, kaldırım ve orta refüj çalışmaları tamamlanan Side Yolu’nun asfalt döküm çalışmalarına da başlandı.


Mehmet Akif Ersoy’da kavşak çalışması trafiği rahatlatacak Manavgat Mehmet Akif Ersoy’da kavşak çalışması trafiği rahatlatacak

Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ndeki kanal geçişi menfez çalışmasının tamamlanmasıyla bölgede başlatılan kaldırım, yol ve kavşak çalışmaları süratle devam ediyor,


Kemer'e daha çok Rus turist için GATAB seferber oldu Kemer Kemer'e daha çok Rus turist için GATAB seferber oldu

Rus pazarının anahtarı olarak bilinen ve bu yıl 21-24 Mart tarihleri arasında Moskova’da düzenlenen MITT Turizm fuarında GATAB, Kemer’i tanıtıyor.


Kepez THM topluluğundan “Bahar Konseri”  Kültür/Sanat Kepez THM topluluğundan “Bahar Konseri”

Kepez Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) topluluğu, baharın gelişini “Bahar Konseri”yle taçlandırıyor.


Gençlik Akademisi başvuruları başladı Güncel Gençlik Akademisi başvuruları başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Antalya Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (ANDEM) işbirliğiyle kurulan Gençlik Akademisi’nin 2’nci toplantısı, 24 Mart Cumartesi günü yapılacak.


Aydoğan A.Ş.’ye SPK’dan onay! Alanya Aydoğan A.Ş.’ye SPK’dan onay!

Alanya emlak piyasasını dünyaya açan ve İMKB’de işlem görmek üzere halka arza hazırlanan Aydoğan A.Ş’nin, kayıtlı sermaye sistemine girmek için yapmış olduğu başvuru SPK Bülteni’nde yayınlanarak onaylandı.


Yeni Ticaret Kanunu anlatıldı Güncel Yeni Ticaret Kanunu anlatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, belediye şirketlerindeki yönetici ve personele yönelik Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.


Ercan Erkan’dan Alevi Kültür Dernekleri’ne ziyaret Güncel Ercan Erkan’dan Alevi Kültür Dernekleri’ne ziyaret

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan Alevi Kültür Dernekleri Akdeniz Bölgesi Başkanı Hakverdi Çelik’i ziyaret etti.


Ajans Press; Marka Şehir ve Belediyelerin Medya Karnesini açıkladı Güncel Ajans Press; Marka Şehir ve Belediyelerin Medya Karnesini açıkladı

01 Ocak - 31 Aralık 2011 tarihleri arası Ajans Press’in takibinde olan yerel, bölgesel ve ulusal 2659 yazılı basın takibinden elde edilen sonuçlara göre Marka Şehir ve Belediye medya karneleri şu şekilde sıralandı;


Muratpaşa’da temizliğe kadın eli Güncel Muratpaşa’da temizliğe kadın eli

Muratpaşa Belediyesi’nde göreve başlayan kadın temizlik personeline başarılar dileyen Başkan Evcilmen, “Bu uygulamayı yaygınlaştıracağız” dedi.


Çocuklar Kültür/Sanat Çocuklar "Kuklacı"yı çok sevdi

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin prömiyerini gerçekleştirdiği ve çocukların büyük ilgi ile karşıladığı Kuklacı yeniden sahnelenecek.


Antalya’da renk armonisi Güncel Antalya’da renk armonisi

Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanını lale ve rengarenk çiçeklerle süsledi. Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu renk armonisi, büyük beğeni görüyor.


Çocuklara obezite uyarısı Sağlık/Kadın Çocuklara obezite uyarısı

Çağımızın korkulu rüyası haline gelen Obezite çocukları tehdit ediyor.Medline Antalya Hastane Kompleksi ve Doğa Koleji işbirliği ile gerçekleştirilen Obezite seminerinde çocuklar sağlıklı beslenme ile ilgili bilgilendirildi.


Başkan Sevimçok da Kartını Aldı Güncel Başkan Sevimçok da Kartını Aldı

AESOB ve DENİZBANK işbirliğiyle Antalya esnafının her türlü finansman ihtiyacına cevap vererek, esnafın alışveriş yaptığı ve hizmet aldığı pek çok noktada çeşitli indirim ve avantajlar sağlayacak olan AESOB Antalya Kart’ın dağıtımı devam ediyor.


Kepez asfalt sezonunu okulda açtı Güncel Kepez asfalt sezonunu okulda açtı

Kepez Belediyesi, Hüseyin Ak İlköğretim Okulu’nun, mülkiyet problemini çözerek 3 bin m2 genişlettiği arka bahçesinde, 2012 yılının ilk asfalt çalışmasını gerçekleştirdi.


“Figaro’nun Düğünü “ son kez sahnede Kültür/Sanat “Figaro’nun Düğünü “ son kez sahnede

Kadın erkek ilişkilerini modern bir yorumla izlemek ve ilginç bir düğüne şahit olmak istiyorsanız , Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin sahneye koyacağı “Figaro’nun Düğünü” adlı eseri kaçırmayın.


Tütüncü ”Konuşan gençler istiyoruz” Güncel Tütüncü ”Konuşan gençler istiyoruz”

Karatay Lisesi’nde 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Başkan Tütüncü, ilçenin dünü ve bugününü konuştu.


Yeni Mahalle’ye kapalı pazar Güncel Yeni Mahalle’ye kapalı pazar

Kepez Belediyesi, Yeni Mahalle’ye modern bir kapalı semt pazarı inşa ediyor. Semt pazarının yapım ihalesi, 4 Nisan’da gerçekleştirilecek.


Acar'dan Suriye soruları Siyaset Acar'dan Suriye soruları

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Türkiye’nin Suriye’de yaşanan olumsuz gelişmeler sonrasında buraya müdahaleye zorlandığına dikkat çekerek Başbakan Erdoğan’a, “Türkiye’nin olası bir askeri operasyonun içine çekilmemesi için gerekli kararlılığı gösterecek misiniz?” diye sordu.


Güncel "3 yılda 500 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptık"

Konyaaltı sakinleriyle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, vatandaşların sorunlarını dinledi, kente ve ilçeye yaptıkları hizmetleri anlattı.


Ülken: Siyaset Ülken: "Kent Konseyi’nde siyasetçi olmalı, siyaset olmamalı"

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt ve yönetim kurulu üyeleri CHP İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret etti.


Basın trafik kartları yenileniyor Güncel Basın trafik kartları yenileniyor

Basın kartı sahiplerine verilen basın trafik kartlarına ilişkin protokol, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat KARAKAYA ile Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Genel Müdür Yardımcısı İsmail BAŞ tarafından Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde (BYEGM) düzenlenen törenle imzalandı.


Hayvanat Bahçesi’nde öğrencilere doğa eğitimi Güncel Hayvanat Bahçesi’nde öğrencilere doğa eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde ilköğretim okulu öğrencilerine doğa ve çevre eğitimi veriliyor. Öğrenciler, uzmanlar gözetimindeki eğitim kapsamında kuş yuvası yaptı.


Kırcami için işbirliği protokolü imzalandı Güncel Kırcami için işbirliği protokolü imzalandı

Büyükşehir Belediyesi, Kırcami’nin imar planı sorununu çözmek için meslek odalarıyla protokol imzaladı. Başkan Mustafa Akaydın, “Büyükşehir Belediyesi olarak Kırcami sorununu samimiyetle çözmeye çalışıyoruz” dedi. Başkan Akaydın, Kırcami ile ilgili yeni bir gelişmeyi de açıkladı.


Ali Alpay Bilge adaylığını açıkladı Siyaset Ali Alpay Bilge adaylığını açıkladı

Ali Alpay Bilge MHP Antalya İl Başkanlığı İçin Adaylığını Resmen Açıkladı


Öğrencilerden Asmalı Konak Huzurevi’ne ziyaret Güncel Öğrencilerden Asmalı Konak Huzurevi’ne ziyaret

Akdeniz Üniversitesi ALTSO Meslek Yüksekokulu öğrencileri yaşlılar haftasında Antalya Özel Asmalı Konak Huzurevine ziyaret düzenlediler.


Bülent Ecevit Bulvarı asfaltlanıyor Güncel Bülent Ecevit Bulvarı asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, Bülent Ecevit Bulvarı’nın kuzey şeridinde asfalt çalışması yapıyor. Kuzey şeridinin ilk etabı tamamlanan asfalt çalışması, 2’nci etapta devam edecek.


Konyaaltı Esnaf Kefalet’ten ‘Çanakkale Şehitleri’ fotoğraf sergisi Güncel Konyaaltı Esnaf Kefalet’ten ‘Çanakkale Şehitleri’ fotoğraf sergisi

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin katkılarıyla Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği tarafından “Çanakkale Şehitleri” konulu fotoğraf sergisi Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) açıldı


Çanakkale ruhu Kepez’de yaşatıldı Güncel Çanakkale ruhu Kepez’de yaşatıldı

Kepez Belediyesi 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yılı dolayısıyla Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde tören düzenledi. İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin sunduğu gösteri ile Çanakkale ruhu yeniden yaşandı.


“Almanya, Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından” “Almanya, Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından”

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Türk-Alman Diyalogu Forumu’nda konuşan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Almanya’nın Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından olduğunu ve 2010 yılı içerisinde iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin 27 milyar Avro olduğunu söyledi.


Manavgat Belediyesi’nden coşkulu anma töreni Manavgat Manavgat Belediyesi’nden coşkulu anma töreni

Manavgat Belediyesi’nin 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni anma günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Geriye Dönmeyi Asla Düşünmediler” isimli tiyatro gösterisi ve şiir dinletisi büyük beğeni topladı.


AKVAM’ın düzenlediği Türk-Alman Toplantısı başarıyla tamamlandı Güncel AKVAM’ın düzenlediği Türk-Alman Toplantısı başarıyla tamamlandı

Foruma Yabancı Düşmanlığı ve Kültürlerarası Açılım Damgasını Vurdu


Güncel "Model Birleşmiş Milletler"den Başarılarla Döndüler

Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği’nin katkılarıyla düzenlenen Birleşmiş Milletler’in Türkiye’de tek resmi olarak kabul ettiği ‘8. Model Birleşmiş Milletler’ toplantılarında, Antalya Koleji Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencileri, Norveç, Filipinler, Sırbistan ve Nijerya’yı başarı ile temsil ettiler.


Antalya Koleji 4. Matematik Festivali Yapıldı Güncel Antalya Koleji 4. Matematik Festivali Yapıldı

Antalya Koleji Liseler Matematik Bölümünün düzenlediği Antalya Koleji 4. Matematik Festivali, büyük bir coşku ve eğlence içinde Antalya Koleji Kampüsü’nde gerçekleşti.


AÜ, 10. Uluslararası Gastronomi Festivali’nden ödülle döndü Güncel AÜ, 10. Uluslararası Gastronomi Festivali’nden ödülle döndü

Tüm Aşçılar Federasyonu (TAF) ile "World Association of Cheefs Societies (WACS)-Dünya Şefler Birliği" desteğiyle düzenlenen "10. Uluslararası Gastronomi Festivali"nde Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri büyük başarı göstererek; 3 Bronz, 1 Merit ödül ile döndüler.


Şehit Ailesi ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası Güncel Şehit Ailesi ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Şehit Aileleri ve Gazilerine Devlet Övünç Madalyası verdi.


LIDOSK Karacaören'de yürüdü Güncel LIDOSK Karacaören'de yürüdü

Lykıa İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (LIDOSK), hafta sonu etkinlikleri kapsamında Karacaören Barajı'na günübirlik doğa yürüyüşü düzenledi


Ülken: “Kesintisiz Eğitim şart… Kızlara da…” Siyaset Ülken: “Kesintisiz Eğitim şart… Kızlara da…”

CHP il Başkanı Özer Ülken, “Çocuklar geleceğimizdir. Kızıyla erkeğiyle onları okutmak, geleceğe hazırlamak hepimizin öncelikli görevidir ve boynumuzun borcudur. Hiçbir çocuğumuzu diğerinden ayırmadan, 4+4+4 kesintili değil, 1+8+4 diye planladığımız kesintisiz ve zorunlu eğitim modelini öneriyoruz.”


Doğan Hızlan’dan “Al Yazma Anıtı”na övgü Güncel Doğan Hızlan’dan “Al Yazma Anıtı”na övgü

Al Yazma Anıtı’nı ziyaret eden gazeteci-yazar Doğan Hızlan, Al Yazma Anıtı’nın kadın ve töre cinayetlerinin görsel bir özeti olduğunu belirtti.


Doğumu en doğal haliyle yaşamak isteyen annelere “Naturel Doğum” Sağlık/Kadın Doğumu en doğal haliyle yaşamak isteyen annelere “Naturel Doğum”

Bir kadının hayatında, bir bebeğe hayat vermek eşsiz bir an… Bu anı yaşamak isteyen birçok anne adayı, doğum yöntemleri arasında tercihini sezaryen yerine normal doğumdan yana kullanıyor.


Özdilekpark AVM’de Çanakkale Sergisi… Kültür/Sanat Özdilekpark AVM’de Çanakkale Sergisi…

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 97. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında; Özdilekpark Alışveriş Merkezi’nde açılan Çanakkale Sergisi ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.


TTNET’ten, NETDİSK Mobil’le dosyaları cep ve tablette depolama olanağı Teknoloji/Bilim/İnternet TTNET’ten, NETDİSK Mobil’le dosyaları cep ve tablette depolama olanağı

TTNET, bulut bilişim üzerinde veri depolamaya olanak veren NETDİSK’i Android tabanlı cep telefonu ve tablet cihazlarda kullanıma sundu.


TESK, künefeyi Avrupa'da  tanıttı TESK, künefeyi Avrupa'da tanıttı

Münih Uluslar arası Zanaatkârlar Fuarında stand açıp, forum düzenleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), fuarda damak tadımız künefeyi ziyaretçilerin beğenisine sundu.


Toros Koleji Sınıf Annelerinden Kardeş Okula Anlamlı Ziyaret Güncel Toros Koleji Sınıf Annelerinden Kardeş Okula Anlamlı Ziyaret

Toros İlköğretim Okulu sınıf anneleri kardeş okul Hakkı Tatoğlu İlköğretim Okulu’na anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.


Döşemealtı’nda Şehitler Anıldı Döşemealtı Döşemealtı’nda Şehitler Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası etkinlikleri kapsamında Döşemealtı İlçe Meydanı’nda anma programı düzenledi.


İSTEK’ten 2 proje, TÜBİTAK Akdeniz Bölge Sergisi’nde Güncel İSTEK’ten 2 proje, TÜBİTAK Akdeniz Bölge Sergisi’nde

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinin biyoloji ve fizik dalında hazırladıkları bilimsel projeleri, TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nca düzenlenen 43. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’nda, Akdeniz Bölge Sergisi’nde sergilenmeye değer bulundu ve yarışmaya hak kazandı.


Tütüncü şehit aileleriyle birlikte fidan dikti Güncel Tütüncü şehit aileleriyle birlikte fidan dikti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Uncalı Mezarlığı içinde ki şehitlikte düzenlenen törende şehit aileleriyle bir araya geldi. Törenin ardından şehit Binbaşı Cahit Oğuz Özkan Kışlası’nda, şehitlerin adına fidan dikimi gerçekleştirildi.


Güncel "En iyi olmanın hayalini kurun"

Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerden, gelecekte kendilerinden çok daha iyi, belediye başkanı olmanın hayalini kurmalarını istedi.


Subaşı'dan Tütüncü'ye eser teşekkürü Güncel Subaşı'dan Tütüncü'ye eser teşekkürü

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'ni, Kepez'e kazandırdığı için Başkan Hakan Tütüncü'yü kutladı.


Envar Koleji’nden dayanışma kahvaltısı Güncel Envar Koleji’nden dayanışma kahvaltısı

“Aydınlık yarınlar” şiarıyla Antalya’daki eğitim-öğretim dünyasının önde gelen eğitim kurumlarından olan Özel Antalya Envar Koleji İlköğretim Okulu Öğretmenleri, birlik-beraberlik kahvaltısında bir araya gelerek dayanışma örneğini sergilediler.


CHP Muratpaşa’dan 18 Mart’a özel etkinlik Güncel CHP Muratpaşa’dan 18 Mart’a özel etkinlik

CHP Muratpaşa Gençlik Kolları Örgütü, 18 Mart Şehitler Günü’nde Yeni mahalle Semtevi’nde anma gecesi düzenledi.


Acar’dan yaş nedeniyle emekli olamayanlar için kanun teklifi Siyaset Acar’dan yaş nedeniyle emekli olamayanlar için kanun teklifi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, sigorta süresi ve prim gün sayısını doldurduğu halde yaş nedeniyle emekli olamayanların, sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanması için kanun teklifi verdi.


ANTDOB’un daimi  Müdürü Nilay Genç Çebi  oldu Kültür/Sanat ANTDOB’un daimi Müdürü Nilay Genç Çebi oldu

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü asli müdürlük görevine Nilay Genç Çebi getirildi.Temmuz 2010 tarihinde Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin müdürü olan ve o tarihten bu yana vekaleten müdürlük görevini yürüten Genç Çebi, asaletini almasıyla birlikte artık kurumun daimi müdürü oldu.


“Van için Türkiye Kumbarası”na VİKO’dan Destek Ekonomi/Turizm “Van için Türkiye Kumbarası”na VİKO’dan Destek

Turkcell’in, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde başlattığı “Van İçin Türkiye Kumbarası” projesine ‘VİKO Elektrik ve Elektronik End. ve San. Tic. A.Ş.’den gönüllü destek geldi.


‘Yazının Rengi’ sergisi Çarşamba günü açılıyor Kültür/Sanat ‘Yazının Rengi’ sergisi Çarşamba günü açılıyor

Ressam Hasan Rastgeldi’nin resimleri ve köşe yazarı Bekir Coşkun’un yazılarından oluşan ‘Yazının Rengi’ sergisi, Çarşamba günü AKM’de açılacak. Bekir Coşkun, aynı gün vatandaşla buluşacak.


Kültür/Sanat "Bir Hürriyet Türküsü" Fotoğraf Sergisi açıldı

Konyaaltı Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 97. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle “Bir Hürriyet Türküsü” Fotoğraf sergisi açtı


Güncel "5. Uluslar arası Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi” sona erdi

Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi ve YÖRSİAD tarafından iş fırsatları yaratarak istihdama katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ve tüm sektörlerden firma yetkililerinin iş arayan adaylar ile bir araya getirildiği, kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylara da destek fırsatları sunan "5.ULUSLARARASI AKDENİZ GİRİŞİMCİLİK VE İŞ FIRSATLARI ZİRVESİ" nin kapanış kokteyli Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.


Vali Altıparmak Şehit Aileleri İle Birlikte Şehitler Anısına Fidan Dikti Güncel Vali Altıparmak Şehit Aileleri İle Birlikte Şehitler Anısına Fidan Dikti

Şehit Binbaşı Cahit Oğuz Özkan Kışlası’nda ilimizdeki 180 şehidin anısına gerçekleşen fidan dikim törenine Vali Dr. Ahmet Altıparmak, eşi Özden Altıparmak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Süleyman Teke, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Şehit Aileleri dernek temsilcileri ve üyeleri ile davetliler katıldı.


Muratpaşa, Kemer’den 1 puanı kopardı Spor Muratpaşa, Kemer’den 1 puanı kopardı

Süper Amatör Lig’in 23. haftasında Muratpaşa Belediyespor, deplasmanda Yeni Kemer Belediyespor ile 2-2 berabere kaldı.


Zirveden denize paraşütler kanatlanıyor Kemer Zirveden denize paraşütler kanatlanıyor

Olympos Teleferik tarafından Tahtalı Dağı’nın zirvesinden başlatılan yamaç paraşütü uçuşları, kış döneminin ardından Nisan’la birlikte yeni sezonu açıyor.


Antalya Ülkü Ocakları’ndan Şiir Dinletisi Siyaset Antalya Ülkü Ocakları’ndan Şiir Dinletisi

Antalya Ülkü Ocakları 17 Mart Cumartesi akşamı 19.30’da AKM Perge Salonu’nda “Bir Güzel Ülkü” adlı şiir dinletisi düzenledi.


“Gençlerimizi mesleğimizde görmekten gurur duyarız” Güncel “Gençlerimizi mesleğimizde görmekten gurur duyarız”

16-17-18 Mart tarihlerinde devam edecek olan farklı sektörlerden firmaların katıldığı 5. Uluslararası Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi’nde stant oluşturan Vergi Denetim Kurulu, gençlere Vergi Müfettişliği hakkında bilgi verdi.


“Tüm Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun” Güncel “Tüm Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun”

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok Çanakkale Zaferi’nin 97. Yıl Dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak, “Çanakale’de bu vatan için gözünü dahi kırpmadan can veren tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum” dedi


Ağaç katliamına yetkililer ilgisiz Güncel Ağaç katliamına yetkililer ilgisiz

Antalya Muratpaşa İlçesi Ermenek mahallesinde yüzlerce yıllık çam ağaçlarının kesilmesine, pazar günü dahil devam ediliyor.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Kemer’e kardeş şehir Kemer Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Kemer’e kardeş şehir

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük’ün eşi Sayın Gülin Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dt. Şerife Ünverdi ve eşi Sayın Öztürk Ünverdi’nin 15 -18 Mart tarihleri arasındaki Antalya gezisi 17 Mart 2012 Cumartesi günü Kemer’de gerçekleşti.


MHP Antalya İl Başkanı A. Adnan KAYA'nın 18 Mart Mesajı Siyaset MHP Antalya İl Başkanı A. Adnan KAYA'nın 18 Mart Mesajı

MHP Antalya İl Başkanı A. Adnan Kaya 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaya'nın yayınlanan mesajı aynen aşağıdaki gibidir.


Çalışma Bakanı Ünverdi’den YÖRSİAD’ a teşekkür Kemer Çalışma Bakanı Ünverdi’den YÖRSİAD’ a teşekkür

Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (YÖRSİAD) davetlisi olarak geldiği Antalya'da bulunan KKTC Başbakanı İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük ve KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi Kemer’e bir ziyaret gerçekleştirdi.


Subaşı’nın keçileri çok sevimli… Güncel Subaşı’nın keçileri çok sevimli…

Eski Başkan Subaşı siyasetten uzak keçi üretimi yapıyor…


Büyükşehir’den kadınlara anlamlı hediye Güncel Büyükşehir’den kadınlara anlamlı hediye

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Rehberler Odası, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü hediyesi olarak yaklaşık 2 bin kadını Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu Yarımadası’na götürdü.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65733 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...