Çarşamba, 16 Ocak 2019
Her 2 saniyede bir kişi inme geçiriyor! Sağlık/Kadın Her 2 saniyede bir kişi inme geçiriyor!

Yaşam tarzı, genetik etkenler ve yaşlanma gibi etkenlerle damarlarda oluşan daralma sonucu felç (inme) gelişebiliyor. Dünyada her 6 saniyede bir kişinin inme nedeniyle hayatını kaybettiği düşünülürse önlem almanın da ne denli önemli olduğu ortaya çıkıyor.


Franchising sektörünün 2023 hedefi 100 milyar dolar Ekonomi/Turizm Franchising sektörünün 2023 hedefi 100 milyar dolar

Dünyada ve Türkiye’de her geçen yıl büyüyerek yoluna devam eden franchising sektörü, gelişimini sürdürülebilir kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor.


Müziğin iyileştirici etkisi hastaneyi saracak! Güncel Müziğin iyileştirici etkisi hastaneyi saracak!

SMG, müşteri portföyüne Memorial Bahçelievler Hastanesi’ni ekledi


Süt içmeniz için 10 önemli sebep var Sağlık/Kadın Süt içmeniz için 10 önemli sebep var

Süt, içinde yüksek kaliteli protein ve birçok besleyici öğe içeren ve kolay ulaşılabilir bir besin kaynağımız. Çocukların zekâ ve fiziksel gelişimine pek çok katkısı olan süt, yetişkinlerde de günlük hayat kalitesinin artırılması ve sürdürülmesi için büyük önem taşıyor.


Kilo verdiniz ama bölgesel incelme olmadıysa! Sağlık/Kadın Kilo verdiniz ama bölgesel incelme olmadıysa!

Genç ve ince görünme arzusu bir yana, yakmaya çalıştığımız yağlarımız aslında sağlığımız için çok önemli. Vücut ısısını düzenlemeye yardımcı oluyor, darbelere ve kemik kırıklarına karşı korumada önemli rol oynuyor, bazı vitaminlerin depolanmasını sağlıyor. Yani sağlığımız için yağ dokusu şart ama onun da ölçüsü var!


Renault yeni sezona puanla başladı Spor Renault yeni sezona puanla başladı

Renault Sport Formula 1 Takımı, 2018 sezonunun açılışında Avustralya Grand Prix’sini Nico Hulkenberg ve Carlos Sainz ile ilk on içinde tamamladı. Her iki pilot da tüm Renault otomobillerinin yarışı ilk onda tamamlama hedefine ulaştı.


Saman nezlesi soğuk algınlığı ile karıştırılmamalı Sağlık/Kadın Saman nezlesi soğuk algınlığı ile karıştırılmamalı

Doğanın canlandığı, güneşin yüzünü gösterdiği bahar mevsimi alerjinin de habercisi...


AKSU’DA 3 BİN 500 FİDAN DİKİLDİ Aksu AKSU’DA 3 BİN 500 FİDAN DİKİLDİ

Orman Bölge Müdürlüğü 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası nedeniyle Aksu Kumköy’de daha önce yanmış olan ormanlık alanda Fidan Dikme Töreni düzenledi. Törene Vali Münir Karaloğlu, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.


Balcı: Ekonomi/Turizm Balcı:"İş Güvenliği Yasası yeniden düzenlenmeli"

İMO Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, "İş Güvenliği Yasası, paydaşların görüşleri alınarak biran önce yeniden düzenlenmelidir" dedi.


GYODER’İN POTANSİYEL KONUT ALICISI BÜYÜTEÇ ALTINDA Ekonomi/Turizm GYODER’İN POTANSİYEL KONUT ALICISI BÜYÜTEÇ ALTINDA

Bireysel konfor alanının genişlemesini isteyen potansiyel konut alıcısı, daha büyük yatak odası istiyor


Ülkelere özgü adab-ı muaşeret kuralları! Ülkelere özgü adab-ı muaşeret kuralları!

Seyahat edeceğimiz ülkenin gezilecek yerleri, tarihi yapıları, mutfağı, konaklaması ve dili ile ilgili muhakkak ön araştırma yaparız. Peki ya adabı muaşeret kuralları? Bizim için oldukça önemsiz olan kimi davranışlar başkalarının kutsalı, en kıymetlisi ya da öfke sebebi olabilir! Ligarba Turizm, ülkelerin adab-ı muaşeret kurallarını araştırarak seyahat severler için listeledi.


GEÇİCİ İŞ SÖZLEŞMESİ HEM KURUMA, HEM ÇALIŞANA ESNEKLİK SAĞLIYOR Ekonomi/Turizm GEÇİCİ İŞ SÖZLEŞMESİ HEM KURUMA, HEM ÇALIŞANA ESNEKLİK SAĞLIYOR

“İşveren ve çalışan esnek işgücü konusunda bilgilendirilmeli” 2016 yılının Mayıs ayında yürürlüğe giren Geçici İş İlişkisi Yasası; kayıt dışı istihdamın önlenmesi, dönemsel çalışmaya ihtiyaç duyan bireyler için istihdam yaratması ve mevsimsel ya da proje bazlı yoğunluk yaşayan kurumların personel ihtiyacının karşılanması gibi önemli avantajlar sağlıyor.


ATAY USLU: Siyaset ATAY USLU: "HERKESİ TİYATROLARIMIZA VE TİYATRO SEYRETMEYE DAVET EDİYORUM"

Antalya Ak Parti Milletvekili Atay Uslu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


TÜRKİYE’DE 10 ÇALIŞANDAN 7’Sİ İŞE GİTMEK İSTEMİYOR Ekonomi/Turizm TÜRKİYE’DE 10 ÇALIŞANDAN 7’Sİ İŞE GİTMEK İSTEMİYOR

32 ülke baz alınarak yapılan araştırmaya göre, işe gitmek istemeyip evden çalışmak isteyen ülkelerin başında Yunanistan gelirken, Türkiye listeye beşinci sıradan giriş yaptı.


MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI Aksu MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

3. Aksu Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Mahalleler Arası Halı Saha Turnuvası başlama vuruşunun ardından Kemerağzı Mahallesi ile Topallı Mahallesi futbol takımlarının oynadığı maçla başladı.


Akdeniz Üniversitesi’nde Küresel Isınma ve Biyolojik Çeşitliliğe Etkileri Konuşuldu Eğitim Akdeniz Üniversitesi’nde Küresel Isınma ve Biyolojik Çeşitliliğe Etkileri Konuşuldu

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi tarafından, ‘Küresel Isınma ve Biyolojik Çeşitliliğe Etkileri’ konulu bir konferans düzenlendi.


MEDYA VE REKLAM YATIRIMLARI 10,7 MİLYARA ULAŞTI Ekonomi/Turizm MEDYA VE REKLAM YATIRIMLARI 10,7 MİLYARA ULAŞTI

2017 yılında medya yatırımları yüzde 6,3 yükseliş gösterdi …


“AİLECEK ŞAŞKINIZ” ZİRVEYE AMBARGO KOYDU Kültür/Sanat “AİLECEK ŞAŞKINIZ” ZİRVEYE AMBARGO KOYDU

Hafta sonu sinema salonlarında toplam 757 bin 362 biletli seyirci 21’i yerli 22’si yabancı 43 film izlerken, Ailecek Şaşkınız bu hafta sonu da en fazla izlenen yapım olmayı başardı.


KAŞ OTOYOL PROJESİNDE LİKYA ORKİDESİ KAZANDI Kaş KAŞ OTOYOL PROJESİNDE LİKYA ORKİDESİ KAZANDI

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “BU KARAR KAŞLILARIN HUKUK ZAFERİDİR!”


Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, Çocukluk Çağı Obezitesi Sorunu Farkındalık Okulu açıyor Eğitim Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, Çocukluk Çağı Obezitesi Sorunu Farkındalık Okulu açıyor

Obezite aşırı kilolu olma durumudur. Son 30 yıllık süreçte çocuk ve yetişkin çağı obezite oranlarında hemen hemen her ülkede artışların görüldüğü ve sorunun küresel bir salgına dönüştüğü vurgulanmaktadır.


ESET Uyarıyor: Dijital para üretiyorsunuz, haberiniz yok! Teknoloji/Bilim/İnternet ESET Uyarıyor: Dijital para üretiyorsunuz, haberiniz yok!

Başkalarının bilgisayarlarını kullanarak gerçekleşen kriptopara madenciliği, dünyanın en yaygın görülen siber tehdidine dönüştü


Çocukların eklemlerindeki kızarıklık, şişlik ve ateşe dikkat! Sağlık/Kadın Çocukların eklemlerindeki kızarıklık, şişlik ve ateşe dikkat!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Çocuk Romatoloji Derneği; çocukluk romatizmasıyla ilgili bir panel düzenleyerek uzmanları ve hasta yakınlarını bilgilendirdi.


Kaspersky Lab yeni ürünüyle Exchange Online Güvenliğini Artırıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab yeni ürünüyle Exchange Online Güvenliğini Artırıyor

Küçük ve orta boy işletmelerin bulut bilişime geçiş süreçleri devam ediyor ve çoğu için bu süreçteki ilk adım bulut tabanlı bir e-posta servisi kullanmak oluyor.


Aşılar Her Yıl 3 Milyon Çocuğun Hayatını Kurtarıyor Sağlık/Kadın Aşılar Her Yıl 3 Milyon Çocuğun Hayatını Kurtarıyor

Aşıların gerekliğini ve farklı hastalıklara neden olup olmadığı tartışması uzun süredir gündemi meşgul ediyor.


YOGA VE MEDİTASYONLA RAHATLAMAK Sağlık/Kadın YOGA VE MEDİTASYONLA RAHATLAMAK

Stresli yaşamlar sürüyoruz ve stres, sıklıkla hem kilo almamıza hem de anksiyeteye yol açıyor.


FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında Aranan (6) Şüpheli Yakalandı Güncel FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında Aranan (6) Şüpheli Yakalandı

FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında Aranan (6) Şüpheli Yakalandı


Yeniköy’de Biri Suça Sürüklenen Çocuk 2 Şüpheli Eroin Maddesi ile Yakalandı Güncel Yeniköy’de Biri Suça Sürüklenen Çocuk 2 Şüpheli Eroin Maddesi ile Yakalandı

Yeniköy’de Yapılan Operasyonda Biri Suça Sürüklenen Çocuk 2 Şüpheli Eroin Maddesi ile Yakalandı


BORSA’DAN JAPONYA VE GÜNEY KORE’YE AROMATİK ÇIKARMA Ekonomi/Turizm BORSA’DAN JAPONYA VE GÜNEY KORE’YE AROMATİK ÇIKARMA

Antalya Ticaret Borsası üyelerinin yurtdışı ticaretini geliştirmek, ihracat hacmini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.


Okulda Bağımlılığa Müdahale Programı (OBM)
hayata geçiyor Güncel Okulda Bağımlılığa Müdahale Programı (OBM)
hayata geçiyor

Bağımlılık riski taşıyan öğrenciler okuldan uzaklaştırılmadan geri kazanılacak


İŞ DÜNYASININ LİDERLERİ TÜGİK İŞ ZİRVESİ’NDE BULUŞACAK Ekonomi/Turizm İŞ DÜNYASININ LİDERLERİ TÜGİK İŞ ZİRVESİ’NDE BULUŞACAK

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen TÜGİK İş Zirvesi’nin 7’ncisi, 29 Mart -1 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.


“EVLİLİK SENEDİ” PRÖMİYERİN ARDINDAN TEKRAR SAHNEDE Kültür/Sanat “EVLİLİK SENEDİ” PRÖMİYERİN ARDINDAN TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 24 Mart’ta prömiyerini gerçekleştirdiği tek perdelik EVLİLİK SENEDİ operasını tekrar sahneliyor.


Her 100 Kadından 2’si kürtaja başvuruyor Sağlık/Kadın Her 100 Kadından 2’si kürtaja başvuruyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Pınar Özalp, katıldığı Cumartesi Kahvaltıları’nda, aile planlaması ve gebelikten korunma yöntemlerini anlattı.


Kadın Hekimler Yönetimlere Sağlık/Kadın Kadın Hekimler Yönetimlere

28-29 Nisan 2018 tarihlerinde genel kurulunu toplayacak olan Antalya Tabip Odası seçimlerine katılacak gruplardan Çağdaş Hekimler yaptıkları basın toplantısı ile adaylarını ve ilkelerini kamuoyu ile paylaştı.


AVM’ler, ziyaretçi ve trafik davranışlarını  analiz edebilecek Ekonomi/Turizm AVM’ler, ziyaretçi ve trafik davranışlarını analiz edebilecek

AVM müşterileri için alternatifler her gün artarken, rekabette öne geçmek için Alışveriş Merkezlerinin satış alanlarını daha etkin yönetmesi gerekiyor. Alışveriş Merkezi ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından düzenlenen 10. AVM Yatırımları Konferansında yer alan ve Sensormatic tarafından Türkiye pazarına sunulan ShopperTrak, AVM’lerin varlık yönetimi için veriler sağlıyor.


Türk Telekom ile İŞKUR’dan işbirliği Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom ile İŞKUR’dan işbirliği

Türk Telekom’dan 2500 kişilik dev istihdam atağı... Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom ile İŞKUR arasında İşe Alım Protokol Sözleşmesi imzalandı.


Ülke Genelinde  Aranan Şahıslara Yönelik Operasyon Düzenlendi Güncel Ülke Genelinde Aranan Şahıslara Yönelik Operasyon Düzenlendi

Ülke Genelinde Mala Karşı İşlenen Suçlar Başta Olmak Üzere Aranan Şahıslara Yönelik Operasyon Düzenlendi


Türkiye-İrlanda Milli Maçı’nda Antalya Stadyumu Giriş Noktalarında Taraftarlara Broşür Dağıtıldı Güncel Türkiye-İrlanda Milli Maçı’nda Antalya Stadyumu Giriş Noktalarında Taraftarlara Broşür Dağıtıldı

Türkiye-İrlanda Milli Maçı’nda Antalya Stadyumu Giriş Noktalarında Taraftarlara Broşür Dağıtıldı


Antalya Merkez ve İlçelerde Mahalle Huzur Toplantıları Devam Ediyor Güncel Antalya Merkez ve İlçelerde Mahalle Huzur Toplantıları Devam Ediyor

Antalya Merkez ve İlçelerde Mahalle Huzur Toplantıları Devam Ediyor


Antalya’da Bir İşyerinde Yirmiyedibin Litre Karışık Akaryakıt Ele Geçirildi Güncel Antalya’da Bir İşyerinde Yirmiyedibin Litre Karışık Akaryakıt Ele Geçirildi

Antalya’da Bir İşyerinde Yirmiyedibin Litre Karışık Akaryakıt Ele Geçirildi


Manavgat'ta bir şahıs yakalandı, bir çocuk tutuklandı Manavgat Manavgat'ta bir şahıs yakalandı, bir çocuk tutuklandı

Manavgat İlçesinde Birçok Suçtan Yakalama Emri Bulunan 1 Şahıs ile Açıktan Hırsızlık Suçundan Yakalanan Suça Sürüklenen Çocuk Tutuklandı


3. Etap Raylı Sistem Projesi ihale edildi Güncel 3. Etap Raylı Sistem Projesi ihale edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Varsak- Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nin ihalesini gerçekleştirdi. Yaklaşık maliyeti 882 milyon 59 bin lira olarak açıklanan dev projeye 7 firma teklif sundu.


Niyazi Nefi Kara: Siyaset Niyazi Nefi Kara: "Halka Göz Göre Göre Arsenikli Su İçiriyorlar"

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘çılgın’ proje diye lanse ettiği Boğaçayı Projesi ile ilgili halkın sağlığını ciddi tehlikeye atacak iddialar gün yüzüne çıktı.


CK AKDENİZ ELEKTRİK, 1.000 MÜŞTERİSİ İÇİN 1.000 FİDAN DİKTİ Ekonomi/Turizm CK AKDENİZ ELEKTRİK, 1.000 MÜŞTERİSİ İÇİN 1.000 FİDAN DİKTİ

Enerjim Organik tarifesini seçenlerin enerjisi Elmalı’da ormana dönüştü


Başkan Uysal Çevreci Komşu Kart’ı dünyaya anlatacak Güncel Başkan Uysal Çevreci Komşu Kart’ı dünyaya anlatacak

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kamu Teknoloji Platformu tarafından 3’üncü kez düzenlenecek ‘Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda, ambalaj atıklarının kredi puana dönüştüğü, sürdürülebilir atık yönetim modeli Çevreci Komşu Kart’ı anlatacak.


Okuma Evi’nde Kütüphanecilik Haftası kutlandı Güncel Okuma Evi’nde Kütüphanecilik Haftası kutlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan ‘Okuma Evi’nde, Ahmet Yesevi İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla Kütüphanecilik Haftası kutlandı. Kutlamalarda öğrencilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk hediye edildi.


KONYSİAD' DA GÜNDEM ANTALYASPOR'DU Güncel KONYSİAD' DA GÜNDEM ANTALYASPOR'DU

Antalya'da Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen Olağan Sabah Kahvaltısına, Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut katıldı


Başkan Böcek’ten kan bağışına destek Güncel Başkan Böcek’ten kan bağışına destek

Konyaaltı’nın ilçe olmasıyla birlikte köyden kente geçişin bir simgesi olarak başlatılan Kan Bağışı Kampanyası’nın 14’cüsü Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.


SERİK’TE VOLEYBOL TURNUVASI NEFES KESTİ Serik SERİK’TE VOLEYBOL TURNUVASI NEFES KESTİ

Serik Belediyesi, Serik Kaymakamlığı, Serik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile Serik’te Zeytin Dalı operasyonuna destek olmak ve Fırat Kalkanı harekâtında şehit olan askerlerin anısına düzenlenen voleybol turnuvası final maçlarının ardından sona erdi


SERİK’TE ORDU MİLLET EL ELE Serik SERİK’TE ORDU MİLLET EL ELE

Serik’e bağlı Gebiz Mahallesinde Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı yararına ‘Ordu Millet El Ele’ sloganıyla atış yarışması düzenlendi.


Konyaaltı Sahili’ndeki  işletmeler ihaleye çıkıyor Güncel Konyaaltı Sahili’ndeki işletmeler ihaleye çıkıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahil Projesi kapsamında yapılan ticari ünite ve tesisleri 29 Mart Perşembe günü ihale ile kiraya veriyor. İhale belediyenin web sitesi www.antalya.bel.tr’den canlı yayınlanacak.


Döşemealtı Belediyesi 8 bin 300 fidan dikti Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi 8 bin 300 fidan dikti

Döşemealtı Belediyesi'nin "Daha Yeşil Bir Döşemealtı" oluşturmak adına başlattığı çalışmalar ve Ormancılık Haftası kapsamında Altınkale Mahallesi Süleyman Koç Caddesi'ne fıstık çamı fidanı dikildi. Avrupa standartlarının üzerinde yeşil alana sahip ilçe genelinde bin 300 fıstık çamı fidanı toprakla buluştu.


DHT öğrencileri Döşemealtı'nda buluşturdu Döşemealtı DHT öğrencileri Döşemealtı'nda buluşturdu

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu'nca bu sezon sahnelenmeye başlanan çocuk oyunu “Pati Kardeşliği” Korkuteli ve Muratpaşa’dan öğrencileri ağırladı.


3. Etap Raylı Sistem ihalesi canlı yayınlanacak Güncel 3. Etap Raylı Sistem ihalesi canlı yayınlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşıma kalıcı ve çağdaş bir çözüm sunacak 3. Etap Raylı Sistem Projesi’ni 27 Mart Salı günü (YARIN) saat 14.00’de ihale ediyor. İhale belediyenin web sayfası www.antalya.bel.tr’den canlı yayınlanacak.


Başkan Tütüncü İletişim Fakültesi'nde Eğitim Başkan Tütüncü İletişim Fakültesi'nde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin konuğu oldu.


Serik Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Şehitler Anısına Fidan Dikti Serik Serik Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Şehitler Anısına Fidan Dikti

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin öncülüğünde, Orman ve Su Haftası dolayısıyla Zeytindalı Harekatı’nda şehit düşen kahraman askerler için fidan dikme etkinliği düzenlendi.


MANAVGAT MUHTARLAR  ÇALIŞTAYI BİTTİ Manavgat MANAVGAT MUHTARLAR ÇALIŞTAYI BİTTİ

Manavgat Belediyesi’nin Afyon Sandıklı’da düzenlediği Muhtarlar Çalıştayı , Sandıklı Termal Park Otel’de düzenlenen gala yemeği ile son buldu.


AKSU'DA KAYNAŞMA YEMEĞİ Aksu AKSU'DA KAYNAŞMA YEMEĞİ


Aksu Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Cihangir Yılmaz kaynaşma yemeği düzenledi. Yemeğe muhtarların yanı sıra Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, başkan yardımcıları ve ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.


Sağlık/Kadın "Diyabet kontrol altına alınmazsa göz sağlığına olumsuz etkileri olur"

Op. Dr. Mehtap Abay, Aile Hekimlerini ‘’Göz hastalıkları’’ konusunda bilgilendirdi


Antalya akıllı kent oluyor Güncel Antalya akıllı kent oluyor

Antalya, Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Kent Projesi ile dijital çağa adım atıyor. Antalya ve ilçelerinde turizmde, ulaştırmada, sağlıkta, güvenlikte, sosyal hayatta ve belediye hizmetlerinde teknoloji dönemi başlıyor. Proje ile belediye hizmetleri şehir genelinde dijital bir altyapı ile sunulacak.


Alanya Ultra Trail Maratonu herkesi büyüledi Alanya Alanya Ultra Trail Maratonu herkesi büyüledi

‘Yörüklerin izinde, Torosların zirvesinde’ sloganıyla hayata geçirilen Alanya Ultra Trail Maratonu sona erdi. Red Bull sporcusu, milli atlet Ahmet Arslan tarafından organize edilen yarışta Alanya Ultra Maratonu etabında erkeklerde Rusya'dan Dmitry Mityaev, kadınlarda ise İngiltere'den Holly Page birinci oldu.


Kaş Sarıbelen yolu dağı kıra kıra genişletiliyor Kaş Kaş Sarıbelen yolu dağı kıra kıra genişletiliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş’ın Sarıbelen, Gökçeören ve Yeniköy mahalleleri grup yolunu dağları kırarak genişletiyor ve güvenli hale getiriyor.


Özel öğrenciler Çanakkale Destanı’nı canlandırdı Güncel Özel öğrenciler Çanakkale Destanı’nı canlandırdı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler, Çanakkale Destanı’nı unutmadı. “Çanakkale Geçilmez” isimli oyunu sergileyen öğrenciler, yetenekleriyle göz doldurdu.


Konyaaltı Belediyesi, doğayla buluşturuyor
 Güncel Konyaaltı Belediyesi, doğayla buluşturuyor


Konyaaltı Belediyesi, Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) işbirliğiyle her ay düzenlenen yürüyüşlerle vatandaşları doğayla buluşturuyor.


VODAFONE’DAN GENÇLER İÇİN DÜNYANIN EN BÜYÜK MESLEK EDİNDİRME PROGRAMI Güncel VODAFONE’DAN GENÇLER İÇİN DÜNYANIN EN BÜYÜK MESLEK EDİNDİRME PROGRAMI

VODAFONE, 18 ÜLKEDE 10 MİLYONA YAKIN GENCİ GELECEĞİN MESLEKLERİNE HAZIRLAYACAK


Türkiye’nin en büyük belediyecilik fuarı Antalya’da başlıyor Ekonomi/Turizm Türkiye’nin en büyük belediyecilik fuarı Antalya’da başlıyor

Belediyeciliği güncel teknojilerle buluşturmayı hedefleyen 8. Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, 28-29-30 Mart tarihleri arasında Expo Center’da kapılarını ziyaretçilere aralıyor.


CW ENERJİ’DEN MEHMETCİK VAKFINA BAĞIŞ Güncel CW ENERJİ’DEN MEHMETCİK VAKFINA BAĞIŞ

TSK Mehmetçik Vakfı’na 105.550,00 Türk Lirası bağışta bulunan CW Enerji’ye TSK Mehmetçik Vakfı’ndan teşekkür plaketi verildi.


Türk genci eli olmayanlar için mouse geliştirdi Teknoloji/Bilim/İnternet Türk genci eli olmayanlar için mouse geliştirdi

Yaptığı bilimsel çalışmalarla daha önce dünya birincisi ve dünya ikincisi olan Türk genci, Yosi Kohen Kutucu yeni bir başarıya daha imza attı.


Ali Bahar’dan Başkan Gül’e ziyaret Kemer Ali Bahar’dan Başkan Gül’e ziyaret

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret eden Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Başkan Gül’e Antalya turizmine ve iş dünyasına katkılarından dolayı teşekkür etti.


YÜZ ESTETİĞİNDE DOĞRU BİLİNEN 10 YANLIŞ Sağlık/Kadın YÜZ ESTETİĞİNDE DOĞRU BİLİNEN 10 YANLIŞ

Estetik ve güzellik söz konusu olduğunda yüz bölgemize yapılan uygulamaların ilk sıralarda yer aldığı görülüyor. Ama bu konulardaki farklı bilgiler, kafaların karışmasına, soru işaretlerinin doğmasına yol açıyor. Zira estetik yüz cerrahisinde hurafe olarak kabul edilen yanlış bilgiler ve bilgilendirilmeler istek, beklenti ve sonuçları bambaşka noktaya taşıyabiliyor.


AVRUPA PAZARINDA CİDDİ ARTIŞLAR VAR! Manavgat AVRUPA PAZARINDA CİDDİ ARTIŞLAR VAR!

Antalya Manavgat Çolaklı'da yer alan Vonresort Hotels Genel Müdürü Süleyman Gürpınar: "AVRUPA PAZARINDA CİDDİ ARTIŞLAR VAR!"


BİKİNİ CERRAHİSİ İLE AMELİYAT İZLERİNE SON! Sağlık/Kadın BİKİNİ CERRAHİSİ İLE AMELİYAT İZLERİNE SON!

Kalp ameliyatları artık ‘minimal invaziv’ yöntemle gerçekleştirilebiliyor. Ortalama 4 cm’lik bir kesi ile açık kalp ameliyatlarının hasta üzerindeki etkileri minimal hale geliyor.


 Tütüncü’nün Muhtarlar Buluşması  Güncel Tütüncü’nün Muhtarlar Buluşması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mahalle gezileri ile hemşehrilerinin hizmet memnuniyetini, muhtarlar buluşması ile de yeni hizmet beklentilerini öğreniyor.


Antalya’dan Shakespeare şarkıları geçti Kültür/Sanat Antalya’dan Shakespeare şarkıları geçti

Muratpaşa Belediyesi, İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare’in ölümünün 400’üncü yıldönümü anısına hazırlanan “Shakespeare Şarkıları” konserini Antalyalı sanatseverlerle buluşturdu.


ATSO seçimleri öncesinde müteahhitlerde birlik, beraberlik Güncel ATSO seçimleri öncesinde müteahhitlerde birlik, beraberlik

Antalya İnş.Müteahhitler Derneğini ziyaret eden Kepez İnşaat Müteahhitler Derneği Başkanı Mehmet Ali Ünal ile ATSO seçimleri öncesinde birlik beraberlik mesajı verdi.


Değirmen sektöründen 120 milyon dolarlık yatırım atağı Ekonomi/Turizm Değirmen sektöründen 120 milyon dolarlık yatırım atağı

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ile Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği (DESMÜD) 29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek 'Dünya Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı' (World Mill Tech) için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.


BTP’den Başkan Uysal’a ziyaret Manavgat BTP’den Başkan Uysal’a ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret eden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Yitmez, Genel Başkanları Haydar Baş’ın kitaplarını hediye etti.


Kepez’den STK’lara Merkez Güncel Kepez’den STK’lara Merkez

Kepez Belediyesi, ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın 'ın ismini yaşatacağı ve STK ile hemşehri derneklerinin kullanımına tahsis edeceği merkezin yapımını başlattı. Başkan Hakan Tütüncü, “Neşet Ertaş Sivil Toplum Kuruluşları(STK) Merkezi, gönüllülüğe ve sivil topluma verdiğimiz önemin bir tezahürüdür.” dedi.


Muratpaşa’yla değişen hayatlar Güncel Muratpaşa’yla değişen hayatlar

Muratpaşa Belediyesi’nin Gebizli Kadın Danışma Merkezi’nde gerçekleşen okuma yazma kursuna devam eden 3 kadın, 65 yaşındaki Nergis Gözekçi, 40 yaşındaki Necibe Dilmaç ve 27 yaşında daha biri 11 aylık 2 çocuk annesi Hatice Yılmazer. Hepsi farklı gerekçelerle bu kursa başladı ama hayatları değişti.


TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TARIM FUARI ZİYARETÇİ REKORUYLA KAPILARINI KAPATTI Ekonomi/Turizm TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TARIM FUARI ZİYARETÇİ REKORUYLA KAPILARINI KAPATTI

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen ve her sene tarım profesyonellerinin merakla beklediği 16. Konya Tarım Fuarı, yine ziyaretçi sayısında rekor kırdı.


Şeker hastaları tedaviye sabah erken saatte gitmeli Sağlık/Kadın Şeker hastaları tedaviye sabah erken saatte gitmeli

Diş Hekimi Pertev Kökdemir uyarıyor: “Diyabetli hastaların tedaviden önce kahvaltılarını yapmaları, insülin ya da oral anti-diyabetiklerini kullanmaları önemle vurgulanmalıdır. Diyabetli hastalar, sabah erken saatte tedavi edilmeli ve tedavi süreleri mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır”


ŞAMPİY10, 3 PUANI 3 GOLLE ALDI Serik ŞAMPİY10, 3 PUANI 3 GOLLE ALDI

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 7.Grupda şampiyonluğunu ilan eden Serik Belediyespor, 24.hafta mücadelesinde Burdur temsilcisi Gölhisar Spor’u 3-0 mağlup etti.


3 YILDA 7 MİLYONDAN FAZLA CEZA KESİLDİ Güncel 3 YILDA 7 MİLYONDAN FAZLA CEZA KESİLDİ

İstanbul genelinde kurallara uymayan araç sürücülerine son üç yılda 7 milyon 121 bin 83 trafik cezası kesildiği belirlendi.


CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “VARLIK FONU TASFİYE EDİLMELİ” Siyaset CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “VARLIK FONU TASFİYE EDİLMELİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Ağustos 2016’da büyük hedeflerle kurulan Türkiye Varlık Fonu’nun 18 ayın sonunda geldiği aşamayı Meclis gündemine taşıdı.


Antalyalı kadın gazeteciler Alanya Kalesi ve Dimçayı'nı gezdi Alanya Antalyalı kadın gazeteciler Alanya Kalesi ve Dimçayı'nı gezdi

BYGEM Antalya İl Müdürlüğü medya sektöründe görev yapan kadın gazetecilere yönelik Alanya gezisini düzenledi. 8 Mart Kadınlar Günü yapılması planlanan ancak 24 Mart tarihine ertelenen gezide gazeteciler Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi ve Dim Çayı'nın güzelliklerini keşfetti.


Güncel "KONYAALTI SAHİL PROJESİ ESNAFI MAĞDUR EDİYOR!"

BUDAK: “ÇEKTİKLERİ PARAVANLARLA ESNAFA DÜKKANI KAPAT GİT DİYORLAR”


150 milyar dolarlık hedefe Hizmet İhracatçıları Birliği ile ulaşılacak Ekonomi/Turizm 150 milyar dolarlık hedefe Hizmet İhracatçıları Birliği ile ulaşılacak

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, bir süredir hazırlık çalışmalarını yürüttükleri Hizmet İhracatçıları Birliği’nin kuruluşu ile ilgili tebliğin Resmi Gazete’de yayımlandığını belirterek, “Birliğimiz, kuruluş genel kurulu ile kendi organlarını oluşturacak ve faaliyetleri genel kurul ile birlikte başlayacak” dedi.


HAVUZDAN NAMAĞLUP ÇIKARAK FEDERASYON KUPASINI KALDIRDILAR Alanya HAVUZDAN NAMAĞLUP ÇIKARAK FEDERASYON KUPASINI KALDIRDILAR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2018 yılı etkinlik takviminde yer alan Sualtı Ragbisi U21 (21 Yaş Altı) Federasyon Kupası’nı erkeklerde Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü, bayanlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü kazandı.


Enç: ‘Antalya, KOSGEB’den daha etkin yararlanmalı’ Ekonomi/Turizm Enç: ‘Antalya, KOSGEB’den daha etkin yararlanmalı’

KOSGEB Antalya İl Müdürlüğü’ne atanan M.Şükrü Mısırlı’yı ziyaret eden AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, başta kadın girişimciler olmak üzere tüm girişimci ve KOBİ’leri KOSGEB desteklerinden yararlanmaya çağırdı.


Bakan Çavuşoğlu KADEM İl Temsilciliğini ziyaret etti Güncel Bakan Çavuşoğlu KADEM İl Temsilciliğini ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KADEM Antalya İl Temsilciliğini ziyaret etti.


Zeytinköy planlaması devam ediyor Güncel Zeytinköy planlaması devam ediyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yeşildere ya da bilinen adıyla Zeytinköy’de devam eden imar plan çalışmasında herhangi bir iptalinin söz konusu olmadığını belirterek, “Çalışmalarımız planlandığı gibi devam ediyor” dedi.


Kepez’den eski köylerine kaymak gibi asfalt Güncel Kepez’den eski köylerine kaymak gibi asfalt

‘Her mahalleye eşit hizmet’ anlayışı ile çalışan Kepez Belediyesi, merkeze en uzak yerleşim yeri olan eski köylerinin yollarını sıcak asfaltla kaplıyor.


Sürpriz evlilik teklifine sürpriz konuk Güncel Sürpriz evlilik teklifine sürpriz konuk

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tesadüfen şahit olduğu sürpriz evlilik teklifi organizasyonuna dahil olarak, ikinci bir sürpriz yaşattı. Mustafa ve Ayşegül çiftinin heyecan ve mutluluğuna ortak olan Türel, evet’le sonlanan teklif sonrası, çiftin nikahlarını kıyma sözü de verdi.


Başkan Uysal turunç fidanı dikti Güncel Başkan Uysal turunç fidanı dikti

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın turunç kokan cadde ve sokaklarını geri getirmek için başlatılan ücretsiz turunç fidanı dağıtım kampanyası çerçevesinde Güzeloba Mahallesi 2240 Sokak’a turunç fidanı dikti.


AGORA ANTALYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ BAHAR FESTİVALİ’Nİ COŞKUYLA KUTLUYOR Güncel AGORA ANTALYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ BAHAR FESTİVALİ’Nİ COŞKUYLA KUTLUYOR

Agora Alışveriş Merkezi, bu sene ilki gerçekleşen Bahar Festivali’nde eğlenceli etkinliklere, konserlere ve ünlü isimlere ev sahipliği yapıyor.


Kepez’de Renkli Nevruz Kutlaması Güncel Kepez’de Renkli Nevruz Kutlaması

Kepez Belediyesi, Türklerin bahar bayramı olarak yüzyıllardır kutladığı Nevruz Bayramı için Dokumapark’ta renkli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.


Antalya Edebiyat Günleri başlıyor Kültür/Sanat Antalya Edebiyat Günleri başlıyor

Muratpaşa Belediyesi, bu yıl 3’üncüsü düzenleyeceği Antalya Edebiyat Günleri, öykü ve roman yazarı Faruk Duman tarafından gerçekleştirilecek ‘Öykü Atölyesi’yle başlıyor.


Kepez’in batısına kreş hizmeti Güncel Kepez’in batısına kreş hizmeti

Kepez Belediyesi, çalışan annelere destek, okul öncesi eğitime katkı amacıyla açtığı Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin 3. şubesinin de yapımını tamamladı. Ahatlı bölgesine kazandırılan ve 150 öğrenci kapasiteli kreş, önümüzdeki günlerde hizmete açılacak.


Tekstilciler, yatırım teşvik müjdesine karşılık 12 milyar dolar ihracat sözü verdi Ekonomi/Turizm Tekstilciler, yatırım teşvik müjdesine karşılık 12 milyar dolar ihracat sözü verdi

İTHİB ihracat liderleri ödül töreninden sektöre bir müjde, hükümete de bir söz çıktı


Dijitalleşme yeniliklere zemin hazırlıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Dijitalleşme yeniliklere zemin hazırlıyor

Hamburgische WeltWirtschaftsInstitut tarafından gerçekleştirilen Deutschland Test anketine göre, REHAU, Almanya’daki en büyük 10 bin şirket arasından “Dijital Şampiyon” seçildi. 100 puan üzerinden 87,5 puan alan polimer uzmanı REHAU, “Kauçuk ve plastik endüstrisi” dalında kazananlar arasında yer aldı.


DOKTORLARIN ‘’GENÇLİK SERUMU’’SEMİNERİ Sağlık/Kadın DOKTORLARIN ‘’GENÇLİK SERUMU’’SEMİNERİ

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yelda Bice, alanında uzman birçokdermatolog ,plastik cerrah ve medikal estetik hekimini ağırladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65733 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...