Cuma, 22 Mart 2019
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ​KADEM' den 15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi Paneli Güncel Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ​KADEM' den 15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi Paneli

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen ‘15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi’ konulu panelde, 15 Temmuz’da püskürtülen hain darbe girişiminin toplumsal ve siyasi boyutları anlatıldı.


HAMİLELİKTE KALİTELİ UYKUNUN ŞİFRELERİ Sağlık/Kadın HAMİLELİKTE KALİTELİ UYKUNUN ŞİFRELERİ

İnsan bedeni için en temel ihtiyaçlardan olan kaliteli uykunun hamileler için daha da fazla önem taşıdığını vurgulayan KadıköyŞifa Sağlık Grubu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Gökmen İyigün ; anne adaylarının rahat ve kaliteli bir uyku için yapmaları gerekenleri anlatıyor.


ŞAHİN, “CESUR OLANLAR BİR KEZ, KORKAKLAR HER GÜN ÖLÜR” Aksu ŞAHİN, “CESUR OLANLAR BİR KEZ, KORKAKLAR HER GÜN ÖLÜR”

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilk kez toplanan Aksu Belediye Meclisi’nde ilkler yaşandı, darbe girişimi yayınlanan ortak bildiri ile kınandı.


Akbaş’tan Muratpaşa gençliğine 15 Temmuz teşekkürü Siyaset Akbaş’tan Muratpaşa gençliğine 15 Temmuz teşekkürü

AK Parti Muratpaşa Gençlik Kolları toplantısına katılan İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş, 15 Temmuz sonrasında meydanları boş bırakmayan Muratpaşalı gençlere teşekkür etti.


Halisdemir adı Muratpaşa’da yaşayacak Güncel Halisdemir adı Muratpaşa’da yaşayacak

Muratpaşa Belediye Meclisi, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldüren ve ardından Terzi'nin korumalarınca 30 kurşunla şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in adının Bülent Ecevit Bulvarı’nda parka verilmesini oybirliğiyle kabul etti.


Elmalı'da 4.Yörük Göçü Şenliği Elmalı Elmalı'da 4.Yörük Göçü Şenliği

Türkiye'nin dört bir yanından göç şenliğine Yörük Türkmen Dernekleri Başkan ve Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kemer 
"EN BÜYÜK DARBEYİ KEMER GÖRDÜ!"

Kemer Özkaymak Marina Otel Genel Müdürü Kayı Kayım sezonu değerlendirirken, sektörde üst üste yaşanan sıkıntılardan dolayı en çok turizm sektörünün etkilendiğini ve bu sıkıntıları yaşayan bölgelerin başında ise Kemer geldiğini söyledi.


“Kırtasiye alışverişinde ürün güvenliğine dikkat“ Güncel “Kırtasiye alışverişinde ürün güvenliğine dikkat“

Yeni eğitim-öğretim döneminin heyecanı ile beraber ebeveynler okul alışverişi hazırlığına başladı. Okul zilinin çalmasına az bir süre kala, aileler çocukları için en uygun ürünü almak istiyor.


5. EĞİTİMDE VE PSİKOLOJİDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME KONGRESİ BAŞLADI Güncel 5. EĞİTİMDE VE PSİKOLOJİDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME KONGRESİ BAŞLADI

Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 5. Eğitimde ve Psikolojide Ölçme ve Değerlendirme Kongresi 1 Eylül Pazartesi günü başladı.


Konyaaltı Belediyesi, altın kemerle döndü Spor Konyaaltı Belediyesi, altın kemerle döndü

Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü adına güreşen başpehlivan İsmail Balaban, Geyikli Belediyesi 3. Yağlı Güreşleri’nde üç kez birincilik kürsüsüne çıkarak altın kemerin de ebedi sahibi oldu.
Varsak güzel oluyor Güncel 

Varsak güzel oluyor

Demirel Mahallesi’nde asfalt çalışmasını inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Varsak, yeni yol, asfalt, kaldırım ve yeşil alan çalışmalarıyla güzel oluyor.” dedi.


MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ “NEHİRDEN DENİZE” SEFERLERİ BAŞLADI Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ “NEHİRDEN DENİZE” SEFERLERİ BAŞLADI

Manavgat Belediyesi, geçtiğimiz yıl başlattığı “Nehirden Denize” seferlerini bu yıl da sürdürüyor. Yeniden başlayan seferlerle vatandaşlar ve turistler, ücretsiz olarak denizle buluşturulacak. Nehirden Denize seferleri şimdiden turistler ve Manavgatlılar tarafından ilgi görmeye başladı


Müteahhitlerin Kırcami sevinci Ekonomi/Turizm Müteahhitlerin Kırcami sevinci

Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın Kırcami’de inşaatların yeni yılda başlayacağı yönündeki açıklamalarının kendilerini umutlandırdığını belirtti.


Evlilikleri Bitiren Hastalık: Ağız Kokusu Sağlık/Kadın Evlilikleri Bitiren Hastalık: Ağız Kokusu

Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, ağız kokusundan kurtulmak için önemli tavsiyelerde bulundu.


Kanser Tarama Tır'ı 'Pembe Prenses Antalya’da… Sağlık/Kadın Kanser Tarama Tır'ı 'Pembe Prenses Antalya’da…

Sağlık Bakanlığı tarafından ’Pembe Prenses’ ismi verilen mobil kanser tarama TIR’ı, Antalya ilinde vatandaşlara kanser taraması yapmak üzere geliyor…


SMA Hastalığına Dikkat Sağlık/Kadın SMA Hastalığına Dikkat

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Yasemin Biçer Gömceli SMA Hastalığı (Spinal müsküler atrofi) hakkında bilgi verdi.


Güneş tarlası üretime hazır Ekonomi/Turizm Güneş tarlası üretime hazır

Büyükşehir Belediyesi’nin, tarımsal sulamada çiftçinin enerji maliyetini sıfırlamak üzere Döşemealtı İlçesi'nde kurduğu Güneş Enerji Santrali’nin panelleri takıldı.


Alanya yaylalarına modern ulaşım Alanya Alanya yaylalarına modern ulaşım

Büyükşehir Belediyesi, 23 mahallenin yanı sıra Alanya ve Gazipaşa’dan yaylaya gitmek için kullanılan Demirtaş yolunu sıcak asfaltla kaplıyor.


Başkan Türel: “Rekabet edilemez bir şehiriz” Siyaset Başkan Türel: “Rekabet edilemez bir şehiriz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın dünyanın en huzurlu, güvenli, sakin ve turistin tüm ihtiyaçlara cevap verebilen şehirlerinden birisi olduğunu belirterek, “Fiyat, ürün ve kalite dengesi açısından rekabet edilemez bir şehiriz” dedi.


ASMEK yeni dönem kayıtları başladı Güncel ASMEK yeni dönem kayıtları başladı

Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından ASMEK’te 2016- 2017 yeni dönem kayıtları başladı. Antalyalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ASMEK kurs kayıtları, 9 Eylül’e kadar devam edecek.


Antalya’nın gözbebeği Kaleiçi için çalıştay Güncel Antalya’nın gözbebeği Kaleiçi için çalıştay

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kaleiçi Koruma Amaçlı İmar Planı Revizyon Çalıştayı düzenledi.


Su tüketimini 5 adımda artırın       Sağlık/Kadın Su tüketimini 5 adımda artırın

Bol bol su için, bu önerilere kulak verin... Sağlıklı yaşamın yolu yeterli miktarda su tüketiminden geçiyor.


FAZLA TEKNOLOJİ ELE VE PARMAKLARA ZARAR VERİYOR Teknoloji/Bilim/İnternet FAZLA TEKNOLOJİ ELE VE PARMAKLARA ZARAR VERİYOR

Gelişen teknolojiye bağlı yenilikler bir taraftan hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan insanlarda yeni sağlık sorunlarına sebep oluyor.


BENGÜ VE BERKAY EXPO 2016’DA KONSER VERDİ Kültür/Sanat BENGÜ VE BERKAY EXPO 2016’DA KONSER VERDİ

EXPO 2016 Antalya’daki yerli konserler serisinde, pop müzik şarkıcısı Bengü ve aynı günün sabahında nikâh kıyan sanatçı Berkay Turkcell Büyük Amfi Tiyatro’da sahne aldı.


BAKAN ZEYBEKCİ, EXPO 2016’DA Siyaset BAKAN ZEYBEKCİ, EXPO 2016’DA

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin ilk EXPO’su olan Antalya’nın Aksu ilçesindeki EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nı ziyaret etti.


Kepez’de modern tesislerde spor eğitimi

 Spor Kepez’de modern tesislerde spor eğitimiKepez Belediyesi’nin spor alanında gerçekleştirdiği hizmet ve projeler, ilçenin yılın her döneminde sporun merkezi olmasına olanak sağlıyor.


ÇOCUKLAR ŞÖLEN HEYECANI YAŞIYOR Güncel ÇOCUKLAR ŞÖLEN HEYECANI YAŞIYOR

Muratpaşa Belediyesi’nin sosyo-ekonomik durumu yetersiz ailelerin çocukları için her yıl düzenlendiği Sünnet Şöleni’ne bu yıl engelli çocuklar da davet edildi. Şölen, “Bütün çocuklarımız eşittir” sloganıyla Cumartesi günü Yenigün Mahallesi Şehitler Parkı’nda düzenlenecek.


HUZURSUZLUK PİŞİK HABERCİSİ OLABİLİR Sağlık/Kadın HUZURSUZLUK PİŞİK HABERCİSİ OLABİLİR

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Bölümü’nden Uzm. Dr. Seda Özer, bebeklerde sık görülen pişik sorunu hakkında konuştu. Pişik olan bebekte huzursuzluk gözlendiğini belirten Uzm. Dr. Özer, pişik hakkında ailelere uyarılarda bulundu.


Başkan Uysal’a çok özel davet Güncel Başkan Uysal’a çok özel davet

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın her çarşamba düzenlendiği ‘randevusuz görüşme’ saatlerinde 8 yaşındaki down sendromlu Arda Kaan Karakuş’dan çok özel bir davet aldı.


ÇEK YASASI TEKRAR DÜŞÜNÜLMELİ Ekonomi/Turizm ÇEK YASASI TEKRAR DÜŞÜNÜLMELİ

Yeni çek yasasını değerlendiren Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, düzenlemenin mevcut sıkıntıları çözmeyeceğini, aksine yeni sorunlar doğuracağını söyledi.


AKSU’DA BİRİMLER DURMADAN ÇALIŞIYOR Aksu AKSU’DA BİRİMLER DURMADAN ÇALIŞIYOR

Aksu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin bir süredir yürüttüğü Hacıaliler Mahallesindeki okullar bölgesinde yol genişletme çalışmaları aralıksız sürüyor.


Antalyaspor Hentbol takımından sezona merhaba yemeği 
 Spor Antalyaspor Hentbol takımından sezona merhaba yemeği 


Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Antalyaspor hentbol takımı ‘Sezona Merhaba Yemeği’nde bir araya geldi.MANAVGAT’TA COŞKULU 30 AĞUSTOS Manavgat MANAVGAT’TA COŞKULU 30 AĞUSTOS

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıl dönümü, Manavgat’ta Manavgat Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen fener alayı ve Candan Erçetin konseriyle coşkulu bir şekilde kutlandı.


ULUKAPI MAHALLESİ’NE PARK VE KAPALI ALAN Manavgat ULUKAPI MAHALLESİ’NE PARK VE KAPALI ALAN

Manavgat Belediyesi halktan gelen istekler üzerine sosyal yaşama artı değer katmak amacı ile Ulukapı Mahallesine, çocuk parkı, kapalı alan ve fitness alanı yaptırdı.


Başkan Böcek, sünnet çocuklarına kirvelik yaptı Güncel Başkan Böcek, sünnet çocuklarına kirvelik yaptı

Konyaaltı’nda her yıl şölen havasında gerçekleştirilen sünnet töreni, bu yıl ülke genelinde yaşanan terör olayları nedeniyle sade bir şekilde gerçekleştirildi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 150 çocuğa kirvelik yaptı.


ANTALYA ZAFER COŞKUSUNU MURATPAŞA’DA YAŞADI ANTALYA ZAFER COŞKUSUNU MURATPAŞA’DA YAŞADI

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda Funda Arar’ın sahne aldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına on binler akın etti.


TÜRKİYE VODAFONE VAKFI, DÜŞLER AKADEMİSİ KAŞ’TA SOMALI GENÇ KIZLARI AĞIRLADI Kaş TÜRKİYE VODAFONE VAKFI, DÜŞLER AKADEMİSİ KAŞ’TA SOMALI GENÇ KIZLARI AĞIRLADI

Türkiye Vodafone Vakfı, desteklediği Düşler Akademisi ve Soma’da Önce Kadın projesini, Genç Kızları Güçlendirme Projesi “Kızlar Atakta” için buluşturdu.


Antalya Valisi Münir Karaloğlu'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı Güncel Antalya Valisi Münir Karaloğlu'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


2 ALTIN 3 BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜLER Aksu 2 ALTIN 3 BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜLER

Kütahya’nın Simav İlçesinde düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi. Güreşlerde Aksu Belediye Spor Kulübü takım halinde şampiyon oldu.


AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI Güncel AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


ZABITALAR BAYRAM DENETİMİNDE Aksu ZABITALAR BAYRAM DENETİMİNDE

Aksu Belediyesi kurban bayramı öncesinde ilçede denetimleri arttırdı. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler; fırınlarda, kasaplarda, pastanelerde ve restoranlarda sıkı denetim gerçekleştiriyor.


Muratpaşa’dan İbradı’da kamp günleri İbradı Muratpaşa’dan İbradı’da kamp günleri

Muratpaşa Belediyesi, alternatif turizmde bir merkez olmayı hedefleyen ‘Kardeş Belediye’ İbradı’da kampı günleri düzenledi.


BAŞKAN MEHMET CESUR” KİMİN DOĞRU SÖYLEDİĞİNE ESNAF KARAR VERECEK“ Serik BAŞKAN MEHMET CESUR” KİMİN DOĞRU SÖYLEDİĞİNE ESNAF KARAR VERECEK“

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Cesur, S.S. Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatifinin Genel Kurulu öncesi yapılan speklasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu.


BAŞKAN KARTAL” 30 AĞUSTOS DÜNYA’YA ÖZGÜRLÜK İÇİN İLHAMI OLMUŞTUR “ Siyaset BAŞKAN KARTAL” 30 AĞUSTOS DÜNYA’YA ÖZGÜRLÜK İÇİN İLHAMI OLMUŞTUR “

Demokrat Parti Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94, yılı nedeniyle açıklama yaptı.


EXPO 2016’DA SANATÇI YAĞMURUNA DEVAM Kültür/Sanat EXPO 2016’DA SANATÇI YAĞMURUNA DEVAM

EXPO 2016 Antalya’da, sanatçı yağmuru devam ediyor. EXPO 2016 Turkcell Büyük Amfi Tiyatro’da fantezi ve arabesk müziğin sevilen isimi İbrahim Erkal ve popçu Doğuş sahne aldı.


AV. RIZA SÜMER ’’KAZANIMLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ’’ Siyaset AV. RIZA SÜMER ’’KAZANIMLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ’’

AK Parti İl Başkanı Av. Rıza Sümer, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.


Muratpaşa 30 Ağustos’a hazır Güncel Muratpaşa 30 Ağustos’a hazır

Muratpaşa Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı için Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştireceği kutlamalar için tüm hazırlıklarını tamamlarken, Türk bayrakları ve Atatürk posteriyle donattığı Tekelioğlu Caddesi, gecesi ve gündüzüyle Antalyalıların ilgi odağı oldu.


Kurban satış yeri Antalya'nın hizmetinde Güncel Kurban satış yeri Antalya'nın hizmetinde

Kepez Belediyesinin, Kurban Bayramı dolayısıyla Çamlıca Mahallesi’nde oluşturduğu kurban satış yeri hizmete girdi. Tesiste kurbanlık satışları başladı.


Başkan Uysal kurban satış yerlerini denetledi Güncel Başkan Uysal kurban satış yerlerini denetledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bayındır Mahallesi’nde otopark alanıyla birlikte 14 dönümde oluşturulan kurban satış ve kesim yerinde incelemelerde bulundu. Başkan Uysal, Antalyalılar’ın huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmeleri için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.


YAĞ YAKAN 6 KOLAY ARA ÖĞÜN Sağlık/Kadın YAĞ YAKAN 6 KOLAY ARA ÖĞÜN

Günde 4 saatten uzun süre aç kalmak kan şekerimizi düşürdüğünden ötürü metabolizmamızın yavaşlamasına sebep oluyor. Bu nedenle çok sık olmasa da ara öğün tüketmemiz gerekiyor.


Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’den göçmen kuşlara yuva Güncel Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’den göçmen kuşlara yuva

Göçmen kuşların neden olduğu arızaların önüne geçmek ve kuşları korumak için çalışma başlatan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), bu amaçla ilk etapta 500 bin liralık yatırıma imza attı.


Elektronik ehliyet sınavı dönemi Antalya'da da başladı Güncel Elektronik ehliyet sınavı dönemi Antalya'da da başladı

Ankara ve Eskişehir’de uygulanmaya başlanan elektronik ehliyet sınavının Antalya’daki ilk uygulaması önceki gün yapıldı.


Antalyalı Gazeteciler Kültürel ve Doğal Mirası Projesi ile Burdur'da buluştu Güncel Antalyalı Gazeteciler Kültürel ve Doğal Mirası Projesi ile Burdur'da buluştu

Antalya Gazeteciler Cemiyeti başkanlığında oluşturulan “Antalyalı Gazeteciler Kültürel ve Doğal Mirası ile Buluşuyor” projesinin ikinci faaliyeti Burdur yöresine yapıldı.


Cumhuriyet, Demokrasi, Şehit ve Gazilerimiz için... Güncel Cumhuriyet, Demokrasi, Şehit ve Gazilerimiz için...

Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal, ‘Büyük Zafer’in 94’üncü yıl dönümünde Antalyalıları ‘Cumhuriyet, Demokrasi Şehit ve Gaziler’ için Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na çağırdı.


Antalya'da askeri araca bombalı tuzak: 2 asker yaralı Güncel Antalya'da askeri araca bombalı tuzak: 2 asker yaralı

Türkiye'de turizmin kalbi Antalya'yı yine Kemer'e bağlayan yol üzerinde askeri araca yönelik bir saldırı gerçekleştirildi.


KEPEZ BASKETBOLDAN ANTALYASPOR'A ANLAMLI ZİYARET Spor KEPEZ BASKETBOLDAN ANTALYASPOR'A ANLAMLI ZİYARET

Kepez Basketbol basın toplantısıyla yeni sezon merhaba dedi.


Yörüklerden Başkan Uysal’a ziyaret Güncel Yörüklerden Başkan Uysal’a ziyaret

Antalya Yörük Türkmen Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Tunç ve yönetim kurulu üyeleri, çalışmalarında desteklerinden dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı makamında ziyaret etti.


Elmalı mahalleleri spor aletiyle donatılıyor Elmalı Elmalı mahalleleri spor aletiyle donatılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki vatandaşların spor yapabilmesi için mahalleleri spor aletleriyle donatıyor. Elmalı’nın 4 mahallesine oluşturulan spor alanları vatandaşları mutlu etti.


Gömbe’ye sıcak asfalt Kaş Gömbe’ye sıcak asfalt

Antalya’nın bütün ilçelerindeki grup yollarında sıcak asfalt çalışması yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında da hızını kesmeden sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor.


ASMEK yeni dönem kayıtları başlıyor Güncel ASMEK yeni dönem kayıtları başlıyor

Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından ASMEK’te 2016- 2017 yeni dönem kayıtları başlıyor.


Antalyalı piknikçilerin yeni adresi “Topçam” Güncel Antalyalı piknikçilerin yeni adresi “Topçam”

Antalya Büyükşehir Belediyesi yıllardır vatandaşa kapalı olan ‘Topçam’ı yenileyerek halkın hizmetine sundu. Modern ve daha kullanışlı hale getirilen Topçam dinlenmek ve piknik yapmak isteyen Antalyalıların yeni adresi oldu.


SERACILIK VE ORGANİK TARIM KAMPI ELMALI’DA BAŞLADI Elmalı SERACILIK VE ORGANİK TARIM KAMPI ELMALI’DA BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Tematik Gençlik Kampları” projesi kapsamında yürütülen, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Elmalı Kaymakamlığı ve Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu işbirliği ile düzenlenen “Seracılık ve Organik Tarım Kampı” Elmalı’da başladı.


Kumluca Belediyesi Aguapark’ına temiz havuz sertifikası verildi Kumluca Kumluca Belediyesi Aguapark’ına temiz havuz sertifikası verildi

Kumluca Belediyesine ait Günay Sahil Tesislerinde bulunan Aguapark’taki havuza temiz havuz sertifikası verildi.


Antalya Basketbol Hakemleri testten başarıyla geçti Spor Antalya Basketbol Hakemleri testten başarıyla geçti

Antalya Basketbol İl Temsilciliği tarafından Türkiye Basketbol Federasyonu 2016-2017 sezonu Antalya Basketbol Yerel Liginde görev yapacak hakemler için Fiziksel Yeterlilik Testi ve Yazılı Sınavı, Atatürk Kapalı Spor Salonunda Antalya Basketbol İl Temsilciliğine bağlı tüm hakemlerin katılımı ile gerçekleşti.
MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ''BANA ENGELİ ANLAT'' SÖYLEŞİSİ Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ''BANA ENGELİ ANLAT'' SÖYLEŞİSİ

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün organize ettiği ''Bana Engeli Anlat'' isimli söyleşi engelli vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.


MURATPAŞA KURSUNDA GİRİT DANTELİNİ ÖĞRENDİLER Güncel MURATPAŞA KURSUNDA GİRİT DANTELİNİ ÖĞRENDİLER

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ve Antalya Giritliler Derneği ile birlikte düzenlenen kursa katılanlara teşekkür belgesi verdi


ATAY USLU ANTALYA GENÇLİĞİNE TBMM'DE BOMBALANAN YERLERİ GÖSTERDİ Siyaset ATAY USLU ANTALYA GENÇLİĞİNE TBMM'DE BOMBALANAN YERLERİ GÖSTERDİ

AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanlığı Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. TBMM Başkanı İsmail Kahraman Antalya'lı heyeti tören salonunda ağırladı. Heyete yaptığı konuşmada 15 Temmuz gecesini anlattı.


AESOB Başkanı Adlıhan Dere: Ekonomi/Turizm AESOB Başkanı Adlıhan Dere: "Antalya esnafı sıkıntılı"

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır'a nezaket ziyaretinde bulundu.


 AKSU’DA HİZMETLER HIZ KESMİYOR Aksu AKSU’DA HİZMETLER HIZ KESMİYOR

“Az laf, çok iş” sloganıyla hizmet üreten Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, ilçenin neredeyse her yerinde çalışma yürütüyor. Yollar açılıyor, parklar yapılıyor, güreşlere hazırlanılıyor, ekipler hiç aralıksız hizmet üretiyor.


SÜMER MUHALEFETİ ZİYARET ETTİ Siyaset SÜMER MUHALEFETİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer, muhalefet partileri il başkanlarına bir dizi ziyarette bulundu.


30 Ağustos için görkemli kutlama Güncel 30 Ağustos için görkemli kutlama

Muratpaşa Belediyesi, ‘Büyük Zafer’in 94’üncü yıl dönümünü Antalya’da hiç olmadığı kadar coşkulu kutlamak için çalışmalara başladı.


Almanya'ya işçi olarak gitti, Türkiye'ye patron olarak döndü Güncel Almanya'ya işçi olarak gitti, Türkiye'ye patron olarak döndü

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu’nun Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen geleneksel toplantısının bu haftaki konuğu Antalya Korkuteli ilçesi garipçe köyü doğumlu, kendiside bir Salı grubu üyesi olan iş adamı Ali Bıdı’ydı.


Kepez’de 644 çocuk sünnet olacak Güncel Kepez’de 644 çocuk sünnet olacak

Kepez Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Sünnet Şölen’in bu yıl 8’incisi düzenleniyor. Bu yıl 644 çocuk Kepez Belediyesi tarafından sünnet ettirilecek.


Konyaaltı Belediyesi’nde yaylalarda asfalt çalışması Güncel Konyaaltı Belediyesi’nde yaylalarda asfalt çalışması

Konyaaltı Belediyesi, Feslikan Yaylası’na ulaşımı kolaylaştıracak Moryer-Elmelik mevkiinde stabilize asfalt çalışması başlattı.


Sünnet Şöleni için son kayıt Cuma Güncel Sünnet Şöleni için son kayıt Cuma

Muratpaşa Belediyesi’nin 3 Eylül’de düzenleneceği ‘Sünnet Şöleni’ için kayıtlar 19 Ağustos Cuma günün sona eriyor.


Her 100 kadından 3’ü erken menopoza giriyor Sağlık/Kadın Her 100 kadından 3’ü erken menopoza giriyor

Her kadının doğal bir süreç olarak yaşadığı menopoz erken geldiğinde kadınlar zor bir döneme giriyor. Bu dönem dikkatli takip edilmediğinde ise önemli sağlık sorunları baş gösterebiliyor.


GAZETECİ YAVUZ DONAT VALİ KARALOĞLU'NU ZİYARET ETTİ Güncel GAZETECİ YAVUZ DONAT VALİ KARALOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

Sabah Gazetesi’nin usta köşe yazarı Gazeteci Yazar Yavuz Donat, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret ederek bir röportaj gerçekleştirdi.


Başkan Kolpak uyardı: “Son gün 31 Ağustos” Ekonomi/Turizm Başkan Kolpak uyardı: “Son gün 31 Ağustos”

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, kredi kullanıp borcunu ödeyemeyen ve gecikme faizine giren borçların silinip yeniden yapılandırması için son günün 31 Ağustos olduğunu söyledi.


YÖREX'İN VAZGEÇİLMEZİ UŞAK TARHANASI TESCİLLENİYOR Güncel YÖREX'İN VAZGEÇİLMEZİ UŞAK TARHANASI TESCİLLENİYOR

Antalya Ticaret Borsası'nın öncülüğünde TOBB desteğiyle bu yıl 7'ncisi 26-30 Ekim'de EXPO Center'da düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Uşak'ın yöresel lezzeti Uşak tarhanasına ev sahipliği yapacak.


MURGEMLİ GENÇLER, ANTALYA’NIN GURURU Güncel MURGEMLİ GENÇLER, ANTALYA’NIN GURURU

Muratpaşa Belediyesi'nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için hizmete açtığı MURGEM, üniversiteye yerleştirmede yüzde 85 oranında başarı sağladı.


 Dünyada 100 milyon kadını etkileyen gizli tehdit: Endometriozis! Sağlık/Kadın Dünyada 100 milyon kadını etkileyen gizli tehdit: Endometriozis!

Endometriozis & Adenomyozis Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Taner Usta’ya göre endometriozis hastalığında tanı koyarken özellikle şu 3 belirtiyi dikkate almak gerekiyor...


Manavgat Irmağı’ndaki Balık Ölümleri TBMM Gündeminde Manavgat Manavgat Irmağı’ndaki Balık Ölümleri TBMM Gündeminde

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Manavgat Irmağı’nda telef olan 600 bin alabalığın ölümünün araştırılmasını istedi.


Başkan Genç, AESOB Yönetimini ağırladı Döşemealtı Başkan Genç, AESOB Yönetimini ağırladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.


Dans tutkusu yaş tanımıyor Kültür/Sanat Dans tutkusu yaş tanımıyor

Muratpaşa Belediyesi ‘Yaşlı Evlerinde’ geçen yıl başlayan kurslarda dansa tutkuyla bağlanan ‘kıdemli’ Muratpaşa sakinleri, bu yıl 14 – 16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dans Şampiyonası’na katılacak.


Tütüncü çalışma karnesini gösterdi Güncel Tütüncü çalışma karnesini gösterdi

AK Parti Kepez Teşkilatı’nda, mahalle temsilcileriyle bir araya gelen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, önümüzdeki süreçte temeli atılacak ve açılışı yapılacak hizmetleri anlattı.


ANTALYA OSB’DE SİMBİYOZ ÇALIŞTAYI Güncel ANTALYA OSB’DE SİMBİYOZ ÇALIŞTAYI

Antalya OSB tarafından ilk kez uygulanan Endüstriyel Simbiyoz ve Eko-Verimlilik Projesi kapsamında düzenlenen çalıştayda, firmalar arasında oluşacak simbiyotik ağların ilk düğümleri atıldı.


ERASTA ANTALYA ZİYARETÇİLERİ HEDİYE FIRTINASINA KAPILIYOR Güncel ERASTA ANTALYA ZİYARETÇİLERİ HEDİYE FIRTINASINA KAPILIYOR

Antalya’nın alışveriş ve yaşam merkezi Erasta Antalya, 8-28 Ağustos tarihleri arasında düzenleyeceği kampanya ile misafirlerine eğlenceli bir aktivite ile hediye kazanma şansı sunuyor.


BAŞKAN BAHAR’A ÖNEMLİ GÖREV Güncel BAŞKAN BAHAR’A ÖNEMLİ GÖREV

OSBÜK Yönetim Kurulu’nda görev yapan ilk Antalyalı sanayici olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na seçildi.


Diş Hekimi Korkusu Olanlar İçin Genel Anestezi Sağlık/Kadın Diş Hekimi Korkusu Olanlar İçin Genel Anestezi

Çoğunlukla diş hekimi korkusu olan kişilere, engelli yetişkin ve çocuklara, mide bulantısı olan kişilere uygulanan anestezi yönteminin diş çekiminden, ileri cerrahi işlemlere kadar diş hekimliğinin tüm alanında başarı ile uygulandığı belirtildi.


CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK MİTİNGİ Güncel CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK MİTİNGİ

Türkiye’nin kalbi dün Yenikapı’da attı. Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen ‘’Demokrasi ve Şehitler Mitingi’’ ne yaklaşık 5 milyon kişi katıldı.


Konyaaltı Belediyesi’nde sünnet kayıtları başladı
 Güncel Konyaaltı Belediyesi’nde sünnet kayıtları başladı


Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 21. si düzenlenecek olan “Sünnet Şöleni” için kayıtlar başladı.


Senir ilk kez sıcak asfaltla tanıştı Gündoğmuş Senir ilk kez sıcak asfaltla tanıştı

Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş’un Senir mahallesi yolunu sıcak asfaltla kaplıyor. Senir sakinleri ilk kez sıcak asfaltla tanışmanın mutluluğunu yaşıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmette sınır tanımıyor.


‘Engelli Yaz Okulu’ hem eğlendiriyor hem öğretiyor Güncel ‘Engelli Yaz Okulu’ hem eğlendiriyor hem öğretiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Aile Eğitim Merkezleri’nde başlattığı ‘Engelli Yaz Okulu’ birbirinden farklı etkinliklere sahne oluyor. Satrançtan, dansa, el sanatlarından piyanoya birçok dalda eğitim alan özel çocuklar, hem eğleniyor, hem öğreniyor.


Bayırkozağacı’nın yol çilesi bitti Alanya Bayırkozağacı’nın yol çilesi bitti

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’ya 40 kilometre mesafedeki Bayırkozağacı Mahallesi’nin yol çilesi sona erdirdi. Bakım ve alt yapı çalışmaları tamamlanan yol sathi kaplama ile asfaltlandı.


EVAR YÖNTEMİYLE 
SAĞLIKLARINA KAVUŞTULAR Sağlık/Kadın EVAR YÖNTEMİYLE 
SAĞLIKLARINA KAVUŞTULAR

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nden tedavi için Antalya’ya gelen 77 yaşındaki Muammer Tombak ile Antalya’nın Demre İlçesi’nde yaşayan 72 yaşındaki Ayhan Ortak, Medical Park Antalya Kalp Hastanesi’nde geçirdikleri operasyonla yeniden sağlıklarına kavuştu.


Fotoğrafınızı çeken bir hacker olabilir Teknoloji/Bilim/İnternet Fotoğrafınızı çeken bir hacker olabilir

Dünyada büyük ilgi gören fotoğraf düzenleme uygulaması Prisma, kısa süre içinde Türkiye’de de popüler uygulamalar arasına girdi.Hüsnü Karakaş’ta konforlu yaşam Güncel 
Hüsnü Karakaş’ta konforlu yaşam

Kepez Belediyesi, hizmetleriyle Hüsnü Karakaş Mahallesi’ne hem şehir görünümü kazandırıyor hem de sakinlerinin yaşam konforunu artırıyor.


Muratpaşa Muhtarlar Meclisi’nde darbeye karşı ortak bildiri Güncel Muratpaşa Muhtarlar Meclisi’nde darbeye karşı ortak bildiri

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal başkanlığında toplanan Muratpaşa Muhtarlar Meclisi’nde 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak bildiri oybirliği ile kabul edildi.


Kardeş kent Aksu’ya çöp konteynırı Güncel Kardeş kent Aksu’ya çöp konteynırı

Muratpaşa Belediyesi, kardeş kenti Isparta’nın yaklaşık 2 bin 500 nüfuslu ilçesi Aksu’ya, kendi ürettiği 21 çöp konteynırı gönderdi.


DEMOKRASİ NÖBETİ TAÇLANIYOR Siyaset DEMOKRASİ NÖBETİ TAÇLANIYOR

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer 15 Temmuz darbe girişimiyle tüm illerde başlayan demokrasi nöbetinin 7 Ağustos Pazar günü Antalya’da unutulmaz bir akşamla son bulacağını belirtti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...