Perşembe, 21 Mart 2019
Döşemealtı’nın Muhtarlarından birlik mesajı Döşemealtı Döşemealtı’nın Muhtarlarından birlik mesajı

Döşemealtı Muhtarlar Derneği’nin yeni yönetimi, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’i makamında ziyaret etti.


VODAFONE TÜRKİYE’NİN YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ Güncel VODAFONE TÜRKİYE’NİN YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Vodafone Telekomünikasyon Anonim Şirketi’nin (A.Ş) yeni yönetim kurulu belirlendi. Vodafone Telekomünikasyon A.Ş’nin son yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’ndaki seçime göre, Vodafone Grubu Afrika, Ortadoğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray, Yönetim Kurulu Başkanı oldu.


Başkan Böcek, Kiev’de Konyaaltı’nı konuştu
 Başkan Böcek, Kiev’de Konyaaltı’nı konuştu


Kiev’in Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Ukraine International Travel Market 2016 Turizm Fuarı’nda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) standı büyük ilgi gördü.


Siz hiç bir köpeğin kalp atışını dinlediniz mi?
 Güncel Siz hiç bir köpeğin kalp atışını dinlediniz mi?


Konyaaltı Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü ekinliği çerçevesinde minik öğrencilere hayvan sevgisini aşılıyor. Köpeklerin kalp atışı dinletilen çocuklar, onlarla asla unutamayacakları bir bağ kuruyor.


SADETTİN SARAN’DAN 
YENİ SPOR KANALI MÜJDESİ
 Spor SADETTİN SARAN’DAN 
YENİ SPOR KANALI MÜJDESİ


Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, yaratıcı endüstrilerin bir araya geldiği, Türkiye'nin ve dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Kristal Elma Festivali 2016’ya konuşmacı olarak katıldı.


EMZİRİRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN Sağlık/Kadın EMZİRİRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Anne sütünün ve emzirmenin hem anne hem de bebek için faydaları saymakla bitmiyor. Bebeğin ilk altı ay ihtiyacı olan protein, yağ, demir, vitamini içeren ideal bir besin kaynağı anne sütü ile karşılanıyor.


Şampiyon Zabıta oldu Spor Şampiyon Zabıta oldu

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl Şehit Ömer Halisdemir anısına düzenlediği Birimlerarası Futbol Turnuvasında Zabıta Daire Başkanlığı şampiyonluğu elde etti.


Büyükşehir'den, 'Hayvanları Koruma Günü' Etkinliği Güncel Büyükşehir'den, 'Hayvanları Koruma Günü' Etkinliği

Büyükşehir Belediyesi Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde çok sayıda öğrenciyi ağırladı.


Bu cadde 3 gün süreyle trafiğe kapatılacak Güncel Bu cadde 3 gün süreyle trafiğe kapatılacak

ASAT’ın yağmur suyu inşaat çalışması nedeniyle Avni Tolunay Caddesi’nin bir bölümü 7 Ekim Cuma gününden itibaren 3 gün süreyle trafiğe kapatılacak.


Büyükşehir’den tahdit müjdesi Güncel Büyükşehir’den tahdit müjdesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), korsan taşımacılığa son vermek amacıyla merkez dışı ilçelerdeki servis araçlarına tahdit getirdi.


Büyükşehir’den 30 bin kişiye aşure ikramı Güncel Büyükşehir’den 30 bin kişiye aşure ikramı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle personeline aşure dağıttı. Büyükşehir ayrıca kent merkezi ve ilçelerinde 30 bin kişiye aşure ikram edecek.


Nürnbergli gazetecilerden örnek dayanışma Güncel Nürnbergli gazetecilerden örnek dayanışma

Kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde Antalya’da bulunan Almanya´nın Nürnberg kenti Gazeteciler Kulübü Üyesi 20 gazeteci, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i makamında ziyaret etti.


ISPARTA’NIN YENİŞAR BADEMLİ BELEDİYESİNDEN SANATA DESTEK Güncel ISPARTA’NIN YENİŞAR BADEMLİ BELEDİYESİNDEN SANATA DESTEK

Yenişarbademli Belediyesinin bu yıl 6. Sını düzenlediği Uluslararası Resim çalıştayı Belediye Başkanı Mustafa Erdem, Kepez Belediye başkan yardımcısı Mustafa Özsoy’un katılımıyla Erdem Beyazıt kültür merkezinde açıldı.


MEMORIAL ANTAYLA KALP CERRAHİSİ EKİBİNE GÜÇLÜ İSİM   Sağlık/Kadın MEMORIAL ANTAYLA KALP CERRAHİSİ EKİBİNE GÜÇLÜ İSİM

Memorial Antalya Hastanesi uzman ve akademisyen kadrolarını güçlendirmeye devam ediyor. Op. Dr. Ahmet Taner Çetintaş, Memorial Antalya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde tam zamanlı hasta kabulüne başladı.


Konforlu ulaşım için minibüsler birleşiyor Güncel Konforlu ulaşım için minibüsler birleşiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Servisçiler Odası’nın düzenlediği toplantıda servisçi esnafı ile bir araya geldi. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ndeki toplantıya ilgi yoğun oldu.


20 milyon poliçe 2,1 milyar TL zarar Ekonomi/Turizm 20 milyon poliçe 2,1 milyar TL zarar

Trafik sigortası primleri düşecek mi düşmeyecek mi? Hükümet primlerin istenen düzeye inmediğini belirtip düşük prim seçeneğinin değerlendirilebileceği yeni bir model üzerinde çalıştıklarını açıkladı.


Aydın Ağaoğlu: Ekonomi/Turizm Aydın Ağaoğlu: "Bankalar yapılandırmaya yanaşmıyor"

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu,, kendilerine başvuran tüketicilere kapıyı gösteren bankaların bu tavrının tüketici ve rekabet hukukuna aykırı olduğunu ileri sürerek tepki gösterdi.


MURATPAŞA TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR Güncel MURATPAŞA TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 14 Ekim’e kadar devam edecek tanıtım günlerinde muhtarlar, sivil toplum örgütleri, iş dünyasının temsilcileri ve siyasetçilerle birlikte Ankara’da olacak. Antalya heyetinin Ankara programı Anıtkabir ziyaretiyle başlayacak.


KADIN GİRİŞİMCİ DESTEKLENECEK Ekonomi/Turizm KADIN GİRİŞİMCİ DESTEKLENECEK

Antalya Ticaret Borsası(ATB), kadınların iş gücüne katılımını sağlamak ve ekonomiye katkısını artırabilmek için “Üreten Kadın Projesi” başlatıyor.


Uyuşturucu operasyonunda 11 şüpheli yakalandı Güncel Uyuşturucu operasyonunda 11 şüpheli yakalandı

Antalya Dahil 7 İlde Yapılan Eş Zamanlı Operasyonda Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan 11 şüpheli Yakalandı


EYLÜL’DE ENFLASYON REKOR KIRARAK DÜŞTÜ Ekonomi/Turizm EYLÜL’DE ENFLASYON REKOR KIRARAK DÜŞTÜ

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV), Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, eylül ayı enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.


LİKYA YOLU ULTRA MARATONU SONA ERDİ Spor LİKYA YOLU ULTRA MARATONU SONA ERDİ

Türkiye’de düzenlenen ilk “Ultra Maraton” olma özelliğine sahip “Likya Yolu Ultra Maratonu” 2 Ekim tarihinde sonra erdi.


SOSYAL POLİTİKA BİRİM BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ Siyaset SOSYAL POLİTİKA BİRİM BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Antalya İl Sosyal Politikalar Başkanlığının, İlçe birim başkanları toplantısı, Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ’in katılımıyla gerçekleşti.


BUDAK: “TÜRKİYE 2017 İÇİN DERHAL HAREKETE GEÇMELİ” Siyaset BUDAK: “TÜRKİYE 2017 İÇİN DERHAL HAREKETE GEÇMELİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP’nin iç ve dış politikadaki hataları nedeniyle turizmde iki yönlü kayıp ortaya çıktığını, fiyatlardaki düşüşe rağmen, yabancı turist sayısında da 8 ayda 8.1 milyonluk kayıp yaşandığını bildirdi.


AIPH TÜRKİYE’Yİ ALTIN MADALYAYLA GURURLANDIRDI Güncel AIPH TÜRKİYE’Yİ ALTIN MADALYAYLA GURURLANDIRDI

Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH)’in 68. Yıllık Kongresi, Süs Bitkileri ve Mamulleri ihracatçıları Birliği’nin evsahipliğinde Antalya’da düzenlendi.


Abdullah Duman: Güncel Abdullah Duman: "Yörüklerden vatan haini çıkmaz"

Antalya Yörükler Derneği Facebook sosyal medya hesabında yer alan habere göre, Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisine tepki göstererek "Yörüklerden vatan haini çıkmaz" diyerek kınama mesajı yayınladı.


ÖZEL ÇOCUKLAR ‘TERS EV’DE Güncel ÖZEL ÇOCUKLAR ‘TERS EV’DE

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın (ZİÇEV) özel çocukları, yataktan mutfak eşyalarına ev eşyalarının ters yüz edildiği Ters Ev’i ziyaret etti.


EMNİYET VE ZABITADAN OKUL BÖLGELERİNDE SIKI DENETİM Aksu EMNİYET VE ZABITADAN OKUL BÖLGELERİNDE SIKI DENETİM

Aksu Belediyesi ve Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü okul civarlarında ve etrafında denetimler yaptı, umuma açık alanlarda yasaya aykırı şekilde faaliyet gösteren işletmeler olup olmadığını kontrol etti.


Öztekin sanayi sitesi esnafıyla buluştu Elmalı Öztekin sanayi sitesi esnafıyla buluştu

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, sanayi sitesi esnafıyla bir araya geldi.


Döşemealtı Kadın Futbol Takımının yıldızları geldi Döşemealtı Döşemealtı Kadın Futbol Takımının yıldızları geldi

Döşemealtı Kadın Futbol takımının yeni transferleri Lady Andrade Rodriquez, Carolina Arial Vidal ile Azerbaycan Milli Takım oyuncusu Aysun Aliyeva seyirci karşısına çıktı.


YÜZÜMÜZ BARIŞA VE KARDEŞLİĞE DOĞRU Güncel YÜZÜMÜZ BARIŞA VE KARDEŞLİĞE DOĞRU

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu’yla birlikte düzenlediği Yöreler Renkler Festivali’nde 7’nci gününde Güneydoğu Anadolu kültürü tanıtıldı.


Enduronun Yıldızı Antalya’da Özel Bir Gösteri Yapacak
 Spor Enduronun Yıldızı Antalya’da Özel Bir Gösteri Yapacak


Dünya motosiklet yarışları takviminin en önemli duraklarından biri olan ve 2010 yılından beri Kemer’de düzenlenen Red Bull Sea to Sky için geri sayım başladı.


NAKİLLİ ÇOCUKLARDAN EXPO 2016 ÇIKARMASI Güncel NAKİLLİ ÇOCUKLARDAN EXPO 2016 ÇIKARMASI

Çiçek ve Çocuk temasıyla kapılarını açan EXPO 2016’nın konuğu olan kemik iliği nakilli çocuklar, kendileri için hazırlanan programla özel bir gün geçirdi.


Antalya Yeditepe Kolejinde Güncel Antalya Yeditepe Kolejinde "Tanışalım-Yarışalım" Spor Şenliği

Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü Okul Öncesi öğrencileri, aileleri ile Geleneksel “Tanışalım-Yarışalım” spor şenliğinde bir araya geldi.


Antalya Yeditepe Kolejinde ‘Türk Dil Bayramı’ Etkinliği Güncel Antalya Yeditepe Kolejinde ‘Türk Dil Bayramı’ Etkinliği

Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü Ortaokulu öğrencileri, Türk Dil Bayramı'nı coşkuyla kutladı.


ALMAN GAZETECİLER ANTALYA Güncel ALMAN GAZETECİLER ANTALYA

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin misafiri olarak Türkiye’de bulunan Alman gazeteciler Konya ve Antalya’da mesleki gezilerini devam ettiriyorlar.


EXPO 2016, öğrenci ve 65 yaş üstüne ücretsiz Güncel EXPO 2016, öğrenci ve 65 yaş üstüne ücretsiz

EXPO 2016 Antalya Ajansı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığındaki 46’ncı yönetim kurulunda, ‘öğrenci ve 65 yaş üstü ziyaretçilerine ücretsiz giriş’ önerisini onayladı.


Ottomania Sergisi Expo 2016’da açıldı Güncel Ottomania Sergisi Expo 2016’da açıldı

Expo 2016 Antalya bir büyük sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Tarihi şekillendiren savaşlar, olaylar ve dünyanın kaderini belirleyen dönüm noktalarının farklı bir bakış açısıyla sergilendiği Ottomania Sergisi büyük ilgi görüyor.


YÖRELER RENKLER’DE İÇ ANADOLU GECESİ Güncel YÖRELER RENKLER’DE İÇ ANADOLU GECESİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renk Festivali’nin İç Anadolu gecesinde “Muratpaşamız’da temel misyonumuz, ‘Şüphesiz ki, Antalya dünyanın en güzel yeridir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü sürdürebilmektir” dedi.


KEMİAD’DAN VELES DERNEĞİ’NE ZİYARET Kemer KEMİAD’DAN VELES DERNEĞİ’NE ZİYARET

Kemer’in iki aktif SİAD’ı bir araya geldi. KEMİAD (Kemer Turizmcileri ve İş Adamları Derneği), Kemer VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek karşılıklı yapacakları projeler hakkında görüş alış verişinde bulundular.


Başkan Böcek, öğrencilerle kucaklaştı... Güncel Başkan Böcek, öğrencilerle kucaklaştı...

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gürsu ve Uncalı Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevleri’nde yeni eğitim yılına merhaba diyen öğrenci ve öğretmenleri ziyaret etti.


AÜ’NDEN TÜRKİYE’DE İLK KEZ “ULUSLARARASI BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI” Ekonomi/Turizm AÜ’NDEN TÜRKİYE’DE İLK KEZ “ULUSLARARASI BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI”

TÜBİTAK desteği alarak dördüncü faaliyet yılına giren Teknoloji Transfer Ofisi ile Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi, “Uluslararası Bitki Islahı Proje Pazarı” ile ulusal ve uluslararası arenada bir ilke imza atıyor.


HARİKA KANATLAR ÖZDİLEKPARK ANTALYA’DA Sağlık/Kadın HARİKA KANATLAR ÖZDİLEKPARK ANTALYA’DA

ÖzdilekPark Antalya Alışveriş Merkezi her hafta müşterilerine renkli ve bir o kadar eğlenceli, keyifli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali Başlıyor! Kültür/Sanat Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali Başlıyor!

Kırsalda yaşayan çocukları sinema başta olmak üzere sanatın tüm renkleri ile buluşturan Sinemasal dördüncü yılında #gülümse temasıyla Akdeniz’in çocukları için yola çıkıyor.


AKMEK’de yaz dolu dolu geçti Güncel AKMEK’de yaz dolu dolu geçti

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK), bu yaz sezonunda 30 grupta 782 kişiye kurs verdi.


Kral Kobra Kaydırağı tasarım ödülü aldı Güncel Kral Kobra Kaydırağı tasarım ödülü aldı

Barselona’da düzenlenen Iaapa Show Fuarı’nda büyük ödül Crystal WaterWorld’a (Su Dünyası) geldi


ULUSLARARASI MANAVGAT TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLADI Manavgat ULUSLARARASI MANAVGAT TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLADI

Manavgat Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile ikicisi düzenlenen ''Barış'' temalı “Uluslararası Manavgat Taş Heykel Sempozyumu” başladı.


“Her Dönem Damat Ferit’ler Olacaksa, Mustafa Kemal’ler de Tükenmeyecektir” Siyaset “Her Dönem Damat Ferit’ler Olacaksa, Mustafa Kemal’ler de Tükenmeyecektir”

Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Cumhurbaşkanının Lozan çıkışına AKP’nin Ege Denizindeki politikası üzerinden yüklenerek “Ege’deki Türk Adalarının İşgaline de Lozan’da masaya oturanlar mı izin verdi?” diyerek yanıt verdi.


AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI’NDA ÖNCÜ Güncel AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI’NDA ÖNCÜ

Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı kapsamında desteklenmesi uygun bulunan projelerin sözleşmelerinin imzalanması için 28 Eylül 2016 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nda tören düzenlendi.


ASFALT İŞÇİLERİNE TEŞEKKÜR YEMEĞİ Güncel ASFALT İŞÇİLERİNE TEŞEKKÜR YEMEĞİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaptıkları her hizmetin sahibinin Muratpaşalılar olduğunu belirterek, “Bütçemiz hepimizin ortak kumbarasıdır. Onun için insanlarımızın hayatını daha yüksek standarda ulaştırmak için çalışıyoruz. Bundan onur ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.


Türkiye’nin En İtibarlı Otel Zinciri Rixos Hotels! Ekonomi/Turizm Türkiye’nin En İtibarlı Otel Zinciri Rixos Hotels!

Rixos Hotels, Türkiye İtibar Akademisi tarafından 5’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nın sonuçlarına göre Türkiye’nin en itibarlı otel zinciri oldu.


 OĞLAN BİZİM KIZ BİZİM 14 EKİM'DE VİZYONA GİRİYOR Kültür/Sanat OĞLAN BİZİM KIZ BİZİM 14 EKİM'DE VİZYONA GİRİYOR

Başrollerini Aras Aydın ve Melis Babadağ’ın oynadığı, Semra Dündar’ın yönetmen ve senaristliğini yaptığı, rengarenk bir aşk hikayesini anlatan romantik komedi filmi “Oğlan bizim kız bizim” 14 Ekim’de vizyona giriyor.


İtfaiyeye yeni araçlar geliyor Güncel İtfaiyeye yeni araçlar geliyor

İtfaiyecileri kabul eden Başkan Türel, “Yeni itfaiye araçlarıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yeni, çağdaş, son teknoloji araçlarla yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.


Denizi kirleten gemiye 96 bin lira ceza kesildi Güncel Denizi kirleten gemiye 96 bin lira ceza kesildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, deniz kirliliğine neden olan bir gemiye 96 bin 559 TL para cezası uyguladı.


Nekropol alanı çelik ağla örülüyor Güncel Nekropol alanı çelik ağla örülüyor

Büyükşehir Belediyesi'nin kent merkezini turistik cazibe merkezi haline getirecek Doğu Garajı Nekropol Alanı projesinde, tarihi mezarlık alanını dış etkenlerden koruyacak üst yapının taşıyıcı ayakların monte işlemlerinde sona yaklaşıldı.


BÜYÜKŞEHİR MANAVGAT’TA HIZ KESMİYOR Manavgat BÜYÜKŞEHİR MANAVGAT’TA HIZ KESMİYOR

Büyükşehir Belediyesi Manavgat’ın merkezine ve 106 mahallesine hizmet götürmeye hız kesmeden devam ediyor.


Finike’ye modern çocuk ve gençlik evi Finike Finike’ye modern çocuk ve gençlik evi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in geçtiğimiz yıl ziyareti sırasında Finikelilere sözünü verdiği ve projesi tamamlanan öğrenci yurdunun ihalesi 6 Ekim’de gerçekleşecek.


BYEGM ve YEŞİLAY İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI Güncel BYEGM ve YEŞİLAY İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında “Bağımlılıklara Karşı Yerel Medya Kapasite Geliştirme Projesi” temelinde işbirliği protokolü imzalandı.


Renault'dan Paris'te iki dünya prömiyeri: Yeni Megane Sedan ve Konsept Trezor Otomotiv Renault'dan Paris'te iki dünya prömiyeri: Yeni Megane Sedan ve Konsept Trezor

Renault, Paris’te C-segmentindeki yeni model atağının son ürünü Yeni Megane Sedan’ın dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.


Antalya Devlet Tiyatrosu sezonu “İBİŞ’İN RÜYASI” ile açıyor… Kültür/Sanat Antalya Devlet Tiyatrosu sezonu “İBİŞ’İN RÜYASI” ile açıyor…

Antalya Devlet Tiyatrosu 2016-2017 tiyatro sezonunu Tarık BUĞRA’nın yazdığı, rejisörlüğünü Sabri ÖZMENER’in yaptığı 2 perdelik müzikli oyun ile açıyor.


MACUN KAPALI PAZARI İÇİN BAŞVURUYU KAÇIRMAYIN Aksu MACUN KAPALI PAZARI İÇİN BAŞVURUYU KAÇIRMAYIN

Aksu Belediyesi’nin girişimleri ile Macun Mahallesine Antalya Semt Pazarcılar Odası tarafından yaptırılacak olan kapalı pazar için geri sayım başladı. Belediye, oda ile esnaf arasında köprü görevi görerek esnafın taleplerini odaya iletti.


YORELER RENKLER'DE KARADENİZ COŞKUSU Güncel YORELER RENKLER'DE KARADENİZ COŞKUSU

Muratpaşa Belediyesi’nin Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu’yla bu yıl 2’incisini gerçekleştirdiği Yöreler ve Renkler Festivali, Karadeniz Gecesi’yle devam etti. Festivalin 5’inci gününde artık birer Antalyalı olmuş Karadenizliler yöresel kültürlerini tanıttı.
Kepez’e 6. temalı park geliyor Güncel 

Kepez’e 6. temalı park geliyor

Göreve geldiğinden bu yana 2,5 milyon metrekare yeni yeşil alanı ilçesine kazandıran Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, 6. temalı park olan Tek Sarnıç Parkı’nın temelini attı.


VALİ KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA ÜNİVERSİTELERDE GÜVENLİK TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI Güncel VALİ KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA ÜNİVERSİTELERDE GÜVENLİK TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında, Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu’nda yapılan toplantıda üniversitelerde 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi öncesi tedbirler konuşuldu.


ATB EYLÜL MECLİSİ TOPLANDI Ekonomi/Turizm ATB EYLÜL MECLİSİ TOPLANDI

Antalya Ticaret Borsası Eylül ayı meclis toplantısı, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında toplandı.


HEMŞERİ DERNEKLERİNDEN TERÖRE KARŞI ORTAK BİLDİRİ Güncel HEMŞERİ DERNEKLERİNDEN TERÖRE KARŞI ORTAK BİLDİRİ

Muratpaşa Belediyesi’yle birlikte bu yıl Yöreler Renkler Festivali’nin 2’ncisinin gerçekleştiren Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu, teröre karşı ortak bildiri yayımladı.


 Türk kadınının kalbi alarm veriyor Sağlık/Kadın Türk kadınının kalbi alarm veriyor

Ani kalp krizi nedeniyle ölüm oranının Avrupa ortalamasına kıyasla daha yüksek olduğu Türkiye’de kalp krizi riskinin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapan Türk Kardiyoloji Derneği, 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye’deki kalp krizi riskini masaya yatırdı.


Antalya’nın acı kaybı Güncel Antalya’nın acı kaybı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 2’nci Grup Meslek Komitesi Üyesi ve Ekiciler Süt Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mansur Ekici ani bir kalp krizi geçirerek vefat etti.


ATSO’dan doğalgaz uyarısı Güncel ATSO’dan doğalgaz uyarısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Makine Mühendisi Hüseyin Barut, yaklaşan kış mevsimi öncesinde doğalgaz kullanımı ile ilgili uyarılarda bulundu.


“Sessiz kalmayın, şiddet var” Sağlık/Kadın “Sessiz kalmayın, şiddet var”

Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Üyesi ve Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Kadın ve Aile Komisyonu Sorumlusu Şule Koyun, toplumda infial uyandırması gereken giyiminden dolayı otobüste hemşire bir kadının giyiminden dolayı darp edilmesini değerlendirdi.


VALİ KARALOĞLU: 7 MİLYON RUS TURİSTL AĞIRLAMAYA HAZIRIZ Güncel VALİ KARALOĞLU: 7 MİLYON RUS TURİSTL AĞIRLAMAYA HAZIRIZ

Rusya’dan gelen gazetecilerin çeşitli konulara ilişkin sorularını cevaplayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu: “Antalya muhteşem altyapısı ve 385 tane beş yıldızlı otel ve tatil köyüyle 7 milyon Rus turisti ağırlamaya hazır” dedi.


KARDEŞ KENT KOMRAT’A 2 ÖRNEK SERA KURULUYOR Güncel KARDEŞ KENT KOMRAT’A 2 ÖRNEK SERA KURULUYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, işadamlarıyla birlikte ‘kardeş kent’ Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti başkenti Komrat ziyaretinde, bölgede Antalyalı işadamlarının 2 örnek sera uygulaması yapmasını organize etti.


MURATPAŞA’DA 44  MAHALLEDE 1902 YERALTI ÇÖP KONTEYNERİ Güncel MURATPAŞA’DA 44 MAHALLEDE 1902 YERALTI ÇÖP KONTEYNERİ

Muratpaşa Belediyesi, patentini alarak üretimini kendi tesislerinde gerçekleştirdiği asansörlü yeraltı çöp konteynerlerinin 1902’ncisini Zerdalilik Mahallesi’ne yerleştirdi. Muratpaşa’da, Zerdalilik yeraltı çöp konteyner sistemiyle tanışan 44’üncü mahalle oldu.


OKUL SEZONUNU AÇAN AİLELERE ÖNERİLER Sağlık/Kadın OKUL SEZONUNU AÇAN AİLELERE ÖNERİLER

Okulların açılmasıyla yaşanacak sıkıntılar hakkında ebeveynlere uyarılarda bulunan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uzm. Dr. Seda Özer uyku saatleri, beslenme, enfeksiyonlardan korunma, stresle baş etme ve aile içi iletişimle ilgili ailelere öneriler verdi.


BAŞKAN ŞAHİN’DEN ŞEHİT ANNESİNE ZİYARET Aksu BAŞKAN ŞAHİN’DEN ŞEHİT ANNESİNE ZİYARET

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, 1998 yılında Tunceli’de şehit düşen Ahmet Kantarcı’nın Aksu’da yaşayan annesini ziyaret etti. Başkan Şahin, şehit olmanın herkese nasip olamayacağını ifade ederken, şehit annesi ise gözyaşlarına hakim olamadı.


ATATÜRK VE FEVZİPAŞA CADDELERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE AÇILDI Manavgat ATATÜRK VE FEVZİPAŞA CADDELERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE AÇILDI

Manavgat Belediyesi’nin çalışmaları ile yeniden şekillenen ve halkın büyük beğenisini toplayan Atatürk ve Fevzipaşa Caddeleri düzenlenen tören ile açıldı.


UYARI TABELALARININ YAZILARI KAPATILDI Aksu UYARI TABELALARININ YAZILARI KAPATILDI

Aksu Belediyesi’nin Kundu oteller bölgesinde yasak olmasına rağmen elektrikli, akülü iki veya üç tekerlekli araçların trafikte kullanılıyor olmasına karşılık yollara diktiği tabelalar kimliği belirsiz kişiler tarafından sabote edildi.


KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI AVUKAT HAKAN TÜTÜNCÜ, ANSİAD KAHVALTISI’NIN KONUĞU OLDU Güncel KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI AVUKAT HAKAN TÜTÜNCÜ, ANSİAD KAHVALTISI’NIN KONUĞU OLDU

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) ikinci dönem ilk kahvaltısının konuğu Kepez Belediye Başkanı Avukat Hakan Tütüncü oldu.


KADINLAR SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİRECEK Güncel KADINLAR SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİRECEK

Muratpaşa Belediyesi, 7’den 77’ye tüm kadınlar için bisiklet kursu düzenliyor.


TÜREL’DEN, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ÜNAL'A ZİYARET Güncel TÜREL’DEN, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ÜNAL'A ZİYARET

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Olimpos Antik Kentinde kazı çalışmaları Kumluca Olimpos Antik Kentinde kazı çalışmaları

Kumluca’ya bağlı Yazır Mahallesinde bulunan Olimpos Antik Kenti’nde 2016 yılı kazı çalışmaları devam ediyor.


ANTBİRLİK’TEN AÇIKLAMA Ekonomi/Turizm ANTBİRLİK’TEN AÇIKLAMA

S.S. Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) kayyum ataması ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.


SERİK BELEDİYESPOR YENİ SEZONA YENİ TESİSİNDE İDDİALI GİRDİ Serik SERİK BELEDİYESPOR YENİ SEZONA YENİ TESİSİNDE İDDİALI GİRDİ

Geçtiğimiz yıl çıktığı Bölgesel Amötör Ligde ilk yılın da ikinci olan ve bu yıl Profosyenel 3. Ligi hedefleyen Serik Belediyespor Futbol Kulübü yeni sezonu, belediye tarafından Kadriye Beach Park’ta yapılan yeni tesislerinde kurban keserek açtı.


CESUR” KOOPARATİFİN SAHİBİ ORTAKLARIDIR “ Serik CESUR” KOOPARATİFİN SAHİBİ ORTAKLARIDIR “

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Cesur 24 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 10:00’da Serik Belediye Düğün Salonunda yapılacak olan Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kuruluna tüm esnafları davet etti.


ERASTA ANTALYA’DAN ÖĞRENCİLERE HEDİYELER Güncel ERASTA ANTALYA’DAN ÖĞRENCİLERE HEDİYELER

Antalya’nın alışveriş ve yaşam merkezi Erasta Antalya, 24 Eylül- 25 Eylül tarihleri arasında toplamda 100 TL ve üzeri alışveriş yapan ziyaretçilerine dağıttığı okula dönüş dönemi temalı hediyelerle öğrencileri sevindiriyor.


KOCAİN MAĞARASI GİBİ BİR DEĞERİN KIYMETİNİ BİLEMEMEK BU OLSA GEREK! Kemer KOCAİN MAĞARASI GİBİ BİR DEĞERİN KIYMETİNİ BİLEMEMEK BU OLSA GEREK!

Kocain Mağarası, Akdeniz Bölgesi’nde, Antalya ilinde mağara. Merkez ilçenin Döşemealtı bucağına bağlı Ahırtaş köyü yakınlarında yer alır. Yaklaşık 37.000 m2‘lik taban alanı ile Türkiye’nin en geniş, dünyanın en büyük yeraltı boşluklarından biridir.


Çakırlar ve Zümrüt’te sıcak asfalt çalışması..
 Güncel Çakırlar ve Zümrüt’te sıcak asfalt çalışması..


Konyaaltı Belediyesi sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor. Çakırlar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi ve Zümrüt Mahallesi Mevlana Caddesi’nde 2 bin 400 metre yol sıcak asfalt ile kaplandı.


EXPO 2016’da “Yörük Gelini Sergisi”ne defileli açılış Kültür/Sanat EXPO 2016’da “Yörük Gelini Sergisi”ne defileli açılış

Antalya Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan yörük kıyafetlerinin sunulduğu defile ise büyük ilgi gördü. Defilede Antalya’nın tanınmış iş kadınları ve mankenler tarafından tanıtılan kıyafetler büyük beğeni topladı.


BAMBUS ARI POLİTİKASI ÜRETİCİYİ SIKINTIYA SOKTU Aksu BAMBUS ARI POLİTİKASI ÜRETİCİYİ SIKINTIYA SOKTU

Aksu Kent Konseyi Aksu Üretici Birliği Çalışma Grubu Başkanı Turan Şahin, Tarım Bakanlığı’na ve Ziraat Odaları’na hazırladığı raporda, yaklaşan tehlikeye dikkat çekerek, “Bambus satışındaki yanlıştan dönülmezse üretici ürün almak için, eski, istenmeyen çözümlere başvurur” dedi.


AKSU BELEDİYESİ’NDEN UYARI TABELASI Aksu AKSU BELEDİYESİ’NDEN UYARI TABELASI

Aksu Belediye Meclisi, 2014 yılının temmuz ayında elektrikli, akülü iki veya üç tekerlekli araçların trafikten men edilmesini kararlaştırdı.


KDV iadesi alacağım diye zarar etmeyin! Ekonomi/Turizm KDV iadesi alacağım diye zarar etmeyin!

Son günlerde basında yer alan kredi kullanarak konut sahibi olan vatandaşların ödedikleri KDV miktarlarını geri alabilecekleri yönündeki açıklamalar tüketicilerde büyük bir umut yarattı.


Futbolun Emektarı Emekli Oldu Spor Futbolun Emektarı Emekli Oldu

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 30 yıllık çalışanı olan 65 yaşındaki Ekrem Yünlü, emekli oldu.


ANADOLU’NUN RENKLERİ MURATPAŞA’DA BULUŞUYOR Güncel ANADOLU’NUN RENKLERİ MURATPAŞA’DA BULUŞUYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Cumartesi günü Suzan Kardeş konseriyle başlayacak 2’nci Yöreler ve Renkler Festivali’nin aynı zamanda barış, kardeşlik ve dostluk festivali olduğunu belirterek, tüm Antalyalıları 2 Ekim’e kadar devam edecek davet etti


PİYANO FESTİVALİ’NDEN MUHTEŞEM AÇILIŞ! Kültür/Sanat PİYANO FESTİVALİ’NDEN MUHTEŞEM AÇILIŞ!

Bu yıl 17. si düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden biri olan Antalya Uluslararası Piyano Festivali, unutulmaz bir konser ile muhteşem bir açlışa imza attı.


“Fikirler baskı ile öldürülemez” Güncel “Fikirler baskı ile öldürülemez”

Twitter’ın yayınladığı şeffaflık raporunu değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Vekili ve Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Genel Başkanı İbrahim Güllü; “dünya birinciliği kabul edilemez, fikirler baskı ile öldürülemez” dedi.


Mine Candar’ın fotoğraf sergisi EXPO 2016’da açıldı Kültür/Sanat Mine Candar’ın fotoğraf sergisi EXPO 2016’da açıldı

Fotoğraf sanatçısı Mine Candar’ın “Gezginin İzi Hindistan’ın Gizi” isimli resim sergisi EXPO 2016’da açıldı. Sanat Sergi Binası’nda açılan sergide Candar’ın Hindistan’da çektiği 40 fotoğraf yer alıyor.


HAKİM VE SAVCILAR KUMLUCA'YA VEDA ETTİ Kumluca HAKİM VE SAVCILAR KUMLUCA'YA VEDA ETTİ

Kumluca Adliyesinde görev yapan Hakim ve Savcılar Yüksek kurul kararnamesi ile başka illere tayini çıkan Hakim ve Savcılara veda yemeği düzenlendi.


Antalya’nın tüm alt yapısı veri tabanında toplanıyor Güncel Antalya’nın tüm alt yapısı veri tabanında toplanıyor

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) ile Antalya’nın altyapısına ait verileri ilmek ilmek veri tabanına aktarıyor. CBS sayesinde altyapıda yapılacak yatırımlar daha sağlıklı planlanabiliyor, birimler çok daha hızlı koordinasyon sağlıyor.


DEMİRİ PEKMEZDEN, ÇİNKOYU KÖFTEDEN ALIN Sağlık/Kadın DEMİRİ PEKMEZDEN, ÇİNKOYU KÖFTEDEN ALIN

Soğuk kış günlerinin yaklaştığı sonbahar ayları birçok hastalığı beraberinde getiriyor. Mevsim geçişlerinde özellikle çocukların soğuk algınlıkları, grip ve bronşit gibi kış hastalıklarına yakalanma riski de artıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...