Çarşamba, 11 Aralık 2019
Konyaaltı personeli, ‘İlk Yardım Sertifikası’nı aldı 
 Güncel Konyaaltı personeli, ‘İlk Yardım Sertifikası’nı aldı 


Türk Kızılayı Antalya Şubesinin düzenlediği eğitim programıyla iki gün süreyle ilk yardım dersi gören Konyaaltı Belediyesi’nin personeli sertifika ve kimliklerini aldı.


Muratpaşa’da MAKS çalışmaları başladı Güncel Muratpaşa’da MAKS çalışmaları başladı

Muratpaşa’da, İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Projesi kapmasında veri üretimi ve yaygınlaştırma çalışmaları başladı.


Başkan Uysal, “Hizmete devam” Güncel Başkan Uysal, “Hizmete devam”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Etiler Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında “Dünyada ayrışma çok, ayrışmak için bahane de çok. Önemli olan bütünleşebilmek, birarada olabilmektir. Bu duygulara ısrarla hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Ramazan’ın gündemi
 Allah’ın Sözü oldu Güncel Ramazan’ın gündemi
 Allah’ın Sözü oldu

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda 
ilk haftanın birincisi Osman Bostancı oldu. 
Jürinin koruduğu İsmail Uyanık, ikinci final biletini aldı.


DİYABETLİ HASTALAR ORUÇ KARARINI DOKTORUYLA KONUŞMALI Sağlık/Kadın DİYABETLİ HASTALAR ORUÇ KARARINI DOKTORUYLA KONUŞMALI

Diyabet tedavisinin temelini düzenli beslenme oluşturur. Yeme düzenindeki değişiklikler nedeni ile oruç tutmak diyabetliye bazı riskler getirebilir.


Haydi Çocuklar Yaz Spor Okullarına Spor Haydi Çocuklar Yaz Spor Okullarına

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 il merkezi ve ilçelerinde düzenlenen, Ücretsiz İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları açılıyor.


Aşırı korumacı anne-babaların çocukları obez olabilir! Sağlık/Kadın Aşırı korumacı anne-babaların çocukları obez olabilir!

Aşırı korumacı anne-babaların çocukları üzerindeki bir olumsuz etkisi daha ortaya çıktı. Avustralya’da yapılan bilimsel araştırmaya göre, aşırı korumacı anne-babaların çocukları obez olma riskiyle karşı karşıya.


YANLIŞ SEÇİLEN SPOR AYAKKABISI AYAĞA ZARAR Sağlık/Kadın YANLIŞ SEÇİLEN SPOR AYAKKABISI AYAĞA ZARAR

Sağlıklı yaşamın birinci koşullarından birisi sporu gündelik hayatımızın bir parçası haline getirmektir. Ancak spor yaparken dikkat edilmesi gereken noktaların başında doğru spor ayakkabısı seçimi gelir.


Ramazan Ayında Beslenme Sağlık/Kadın Ramazan Ayında Beslenme

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Diyetisyeni Feride Ünalan Yıldız, Ramazan Ayında oruç tutanlara yönelik önemli önerilerde bulundu.


CHP’den Öğrencilere Giysi ve Yemek Yardımı Siyaset CHP’den Öğrencilere Giysi ve Yemek Yardımı

CHP zorunlu eğitim süresince Devlet Okullarında okuyan öğrencilere ayakkabı ve palto verilmesini istedi.


Girişim Hareketi Girişimcilik Dünyasına Yeni Bir Soluk Kattı! Güncel Girişim Hareketi Girişimcilik Dünyasına Yeni Bir Soluk Kattı!

Girişimcilere kapısını açan Girişim Hareketi Programı birinci yılını tamamladığı dönemin sonunda gerçekleştirdiği buluşma ile girişimci adayları, Startuplar, mentörler, destekçiler ve başarılı girişimciler bir araya geldi. Bu buluşma aynı zamanda yeni şubelerin açılışı ve Anadolu’ya programın yaygınlaşmaya başlaması yönü ile önemli bir adımı oluşturuyor.


ABD ve Türkiye eğitimdeki işbirliklerini canlandırmak için el ele vermeli Güncel ABD ve Türkiye eğitimdeki işbirliklerini canlandırmak için el ele vermeli

Washington DC merkezli düşünce kuruluşu Turkish Heritage Organization’ın düzenlediği eğitim panelinde konuşan Başkan Ali Çınar, 15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye ve ABD arasındaki eğitim işbirliklerini olumsuz etkilediğini söyledi.


Kadınlar ve kız çocukları bisiklet sürmede daha istekli Güncel Kadınlar ve kız çocukları bisiklet sürmede daha istekli

Terracity Bisiklet Etkinlikleri’nde 12 kadın bisiklet sürüş, çoğu kız 134 çocuk bisiklet sürüş ve montaj eğitimi gördü


Gençlerden Atatürk'e mektup yarışması Güncel Gençlerden Atatürk'e mektup yarışması

Eğitim İş Sendikası Genel Merkezince Türkiye genelinde düzenlenen “Gençlerden Atatürk’e Mektup” konulu yarışmaya Antalya'daki değişik okullardan 58 öğrenci katıldı.


Sahurdan önce uyuyun, iftardan sonra yürüyün Sağlık/Kadın Sahurdan önce uyuyun, iftardan sonra yürüyün

Bu Ramazan’da oruçlu kaldığımız süre 17 saati aşınca oruç ve sağlık konusu kritik hale geldi. Peki Ramazan’da nasıl beslenmeliyiz?


Konyaaltı İlçe Müdürlüğünce Düzenlenen Eğitim Sertifikaları Sahiplerini Buldu Güncel Konyaaltı İlçe Müdürlüğünce Düzenlenen Eğitim Sertifikaları Sahiplerini Buldu

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konyaaltı İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Örtü Altı Biyolojik Mücadele Kurslarına katılarak başarılı olan katılımcılara ve Avrupa Birliği Erasmus Yetişkin Eğitimi, Personel Hareketliliği Projesi kapsamında, 23-30 nisan 2016 tarihlerinde Belçika’da verilen eğitime katılanlara sertifikaları dağıtıldı.


Ulaşım belediyeden tarama KETEM’den Güncel Ulaşım belediyeden tarama KETEM’den

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri Muratpaşa Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) gitmek isteyen vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti veriyor.


Ramazanı Kilo Almadan Bitirmek Hayal Olmasın! Sağlık/Kadın Ramazanı Kilo Almadan Bitirmek Hayal Olmasın!

Geldi on bir ayın sultanı... Sofralar şenlendi, pidelerin kokusu burnumuzda tütmeye başladı. Kilo alma korkusu ve ziyafete dönüşen sofralar arasında bir ikilem başladı bile! Bakalım kim galip gelecek?


ANTALYALI YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI KÖRFEZ’DEN UMUTLU DÖNDÜ Ekonomi/Turizm ANTALYALI YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI KÖRFEZ’DEN UMUTLU DÖNDÜ

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) işbirliğinde Suudi Arabistan ve Kuveyt’e yaş meyve ve sebze sektörü tanıtım programına çıkan Antalyalı ihracatçılar umutlu döndü.


LYS YAKLAŞIRKEN ÖĞRENCİLERE TEKNOLOJİ UYARISI Güncel LYS YAKLAŞIRKEN ÖĞRENCİLERE TEKNOLOJİ UYARISI

Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aslı Çarkoğlu, LYS'ye az bir zaman kala öğrencilerin uzun süre odaklanmalarına engel olacak teknolojik cihazları, ders çalışma sürelerinde kendilerinden uzak tutmaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.


SİGARAYI BIRAK HAYATI BIRAKMA Sağlık/Kadın SİGARAYI BIRAK HAYATI BIRAKMA

Dünyada 15 yaş üzeri her üç erişkinden biri sigara kullanıyor. Tütün kullanımına bağlı hastalıkla nedeniyle her yıl 6 milyon kişi hayatını kaybediyor. Türkiye’de ise tüm ölümlerin yüzde 23’ünden sigara sorumlu.


AESOB’tan sokak iftarı Güncel AESOB’tan sokak iftarı

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği yoğun bir katılımla sokakta iftar yemeği verdi.


Başkan Böcek, ‘Ramazan’ hazırlıklarını inceledi
 Güncel Başkan Böcek, ‘Ramazan’ hazırlıklarını inceledi


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, geçtiğimiz yıl 13 bin 900 kişiye sosyal yardım sağlayan Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM)’nde, Ramazan hazırlıklarını inceledi.


Enerjiden düşmeden, kilo almadan, sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmek mümkün! Sağlık/Kadın Enerjiden düşmeden, kilo almadan, sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmek mümkün!

Bu yıl da yaz aylarına denk gelen ve oruç süresinin uzun olduğu bir Ramazan ayı yaşayacağız. Enerji ihtiyacımızın aynı kaldığı, ancak öğünümüzün ikiye düştüğü bu ayı, metabolizmayı canlı tutarak, enerjiden düşmeden ve kilo almadan geçirmek zor değil, hatta oldukça mümkün..


 Tütüncü destek veriyor, Kepez’de okul sayısı artıyor Güncel Tütüncü destek veriyor, Kepez’de okul sayısı artıyor

Görev yılları içerisinde Kepez’e 80’den fazla okul kazandırıldığını belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Belediyemiz üzerine düşen hatta üzerine düşmeyen vazifeleri yapmamış olsaydı bugün okullaşma oranında bu sayı mümkün olmazdı.” dedi.


Ramazan coşkusu Büyükşehirle yaşanıyor Kültür/Sanat Ramazan coşkusu Büyükşehirle yaşanıyor

Büyükşehir Belediyesi ‘Geleneksel Ramazan Etkinlikleri’ 7’den 70’e Antalyalıları ağırlamaya devam ediyor. Karagöz Hacivat gölge oyunu kahkahalarla izlenirken, Mehter Takımı ile Tasavvuf Müziği Topluluğu’nun birlikte verdiği konser duygusal anlar yaşattı.


Kepezli gençlerden Ramazan konseri Kültür/Sanat Kepezli gençlerden Ramazan konseri

Kepez Belediyesi Müzik Atölyeleri projesi kapsamında eğitim görerek profesyonel birer müzisyen olan gençler, Kepez Belediyesi Ramazan etkinliklerinde bir konser gerçekleştirdi.Konservatuvar yaz kursları başlıyor Kültür/Sanat 
Konservatuvar yaz kursları başlıyor

Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, ücretsiz yaz kurslarıyla Antalyalılara sanat dolu bir yaz yaşatacak. Piyano, keman, bağlama gibi enstrüman kurslarının yanı sıra tiyatro, şan ve halk oyunları eğitiminin de yer aldığı kurslara başvurular 5 Haziran’da başlıyor.


ASAT Birimler arası futbol turnuvası sona erdi Spor ASAT Birimler arası futbol turnuvası sona erdi

ASAT Genel Müdürlüğü Birimler Arası Futbol Turnuvası’nın şampiyonu İnsan Kaynakları-Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı oldu.


ANTALYA’DA MİLLİ PARK ALANLARINDA TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Güncel ANTALYA’DA MİLLİ PARK ALANLARINDA TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VI. Bölge Müdürlüğü – Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü Milli Park alanlarında temizleme çalışmalarına sezon nedeniyle hız verdi.


Parmak izi güvenliği hakkında 3 efsane Teknoloji/Bilim/İnternet Parmak izi güvenliği hakkında 3 efsane

Dijital güvenlik konusunda parmak izleri uzun zamandır nihai bir tamamlayıcı olarak görülüyor. Parmak izi okuyucular bir süredir artık akıllı telefonlara da entegre oldular.


RAMAZAN’DA KOLESTEROL SEVİYESİNİ DENGELEYEN 10 BESİN Sağlık/Kadın RAMAZAN’DA KOLESTEROL SEVİYESİNİ DENGELEYEN 10 BESİN

Son yıllarda yapılan araştırmalar orucun dikkatli ve planlı bir şekilde tutulduğunda tıbben yararlı olduğunu gösteriyor. Ancak bu tamamen bu dönemde uygulanan beslenme ve yaşam şeklinin düzenlenmesi ile mümkün.


Başkan Uysal, “Kırcami’de yolun sonunun sonundayız” Güncel Başkan Uysal, “Kırcami’de yolun sonunun sonundayız”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Tarım ve Yeşilova Mahalleleri’ni kapsayan iftar programında Kırcami imar Planları’nda gelinen son aşamayı “Yolun sonunun sonuna geldik. İnşallah mümkün olan en kısa sürede noktalama arifesindeyiz” sözleriyle anlattı.


STK Merkezinde sona doğru Güncel STK Merkezinde sona doğru

Muratpaşa Belediyesi’nin 2’nci etap ihalesini 9 milyon 661 bin TL’ye gerçekleştirdiği Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinde çalışmalar devam ediyor. Merkez inşaatı Eylül ayında tamamlanacak.


Novartis Onkoloji Kansere Karşı 1’iz kampanyası ile 25 milyonu aşkın kişiye ulaştı Sağlık/Kadın Novartis Onkoloji Kansere Karşı 1’iz kampanyası ile 25 milyonu aşkın kişiye ulaştı

Kanser tedavisi sürecinde doktor ve ilaç desteğinin yanı sıra psikolojik desteğin önemine vurgu yapmak isteyen Novartis Onkoloji, Kanser Haftası’nda “Kansere Karşı 1’iz” isimli farkındalık kampanyasını hayata geçirdi.


Atık pil topladılar, akvaryum gezisi kazandılar Döşemealtı Atık pil topladılar, akvaryum gezisi kazandılar

Döşemealtı Belediyesi tarafından 14 Kasım 2016 ile 1 Nisan 2017 tarihleri arasında başlatılan ‘Doğanın Pili Bitmesin’ kampanyası ile 1 tona yakın pil, İlk ve Orta Okul öğrencileri tarafından doğaya atılmadan geri dönüşüme kazandırıldı. Kampanya da dereceye giren 203 öğrenci Akvaryum gezisi ile ödüllendirildi.


Yaz aylarında bebek bakımı Sağlık/Kadın Yaz aylarında bebek bakımı

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte bebeklerin de bakım ve ihtiyaçlarında değişiklikler oluyor.


Oruç tutan hamileler bol sıvı almalı Sağlık/Kadın Oruç tutan hamileler bol sıvı almalı

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, oruç tutan hamilelerin iftar ve sahur arasında bol sıvı alması gerektiği konusunda özellikle uyarıyor


 Kepez’de beş yıldızlı huzurevi Güncel Kepez’de beş yıldızlı huzurevi

Kepez Belediyesi’nin örnek hizmetli yatırımlarından olan Şefkat ve Huzurevi, 5 yıldız otel ayarında hizmet veriyor.


 Başkan Türel’e zor görev Güncel Başkan Türel’e zor görev

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyelerin güçlendirilmesi konusunu anlatmak üzere Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi’nde görevlendirildi.


Erken yaşta diyet genç kızların obezlik riskini arttırıyor Sağlık/Kadın Erken yaşta diyet genç kızların obezlik riskini arttırıyor

Yeni yapılan bilimsel araştırmalara göre, bir kadın diyet yapmaya ne kadar erken yaşta başlarsa, gelecek yaşantısında erken diyet yapmaya bağlı bazı sağlık problemleri yaşama riski o kadar yüksek.


MÜSİAD'TAN 'HELAL TURİZM' RAPORU Ekonomi/Turizm MÜSİAD'TAN 'HELAL TURİZM' RAPORU

MÜSİAD Antalya Şubesi Turizm Komisyonu Adin Otel’de toplandı ve helal turizm üzerine bir çalışma yapıldı. Komisyon üyelerinden Hilal Uysal'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, komisyon Başkanı Mustafa Cephanecioğlu, üyelerden Enver Yiğit, Erol Türk ve İlknur Tataroğlu katıldı.


RAMAZAN AYININ EN POPÜLERİ NİHAT HATİPOĞLU Güncel RAMAZAN AYININ EN POPÜLERİ NİHAT HATİPOĞLU

Ramazan ayının gelmesiyle beraber TV kanallarındaki ramazan programları her ramazanda olduğu gibi bu yıl da hız kesmedi.


 Oruçluyken diş tedavisi yapılabilir Sağlık/Kadın Oruçluyken diş tedavisi yapılabilir

Diş Hekimi Pertev Kökdemir; “Tedavi sırasında kullanılan anestezi malzemesinin herhangi bir besleyici özelliği olmadığından dolgu ve kanal işlemleri bile yapılabilir. Ancak kişiler daha çok iftar sonrasında gelip tedavilerini yaptırıyor” diyor.


Muratpaşa’nın üreten elleri Güncel Muratpaşa’nın üreten elleri

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, sanat ve meslek edindirme kurslarını yılsonu sergi açılışında Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ile devam eden işbirliğinin topluma yarar ve fayda sağlayan çok önemli bir birliktelik olduğunu belirterek “Bu beraberliğin sonucunda da kitlesel, 5 bin kişinin katılığı bir yapı ortaya çıktı. Bu bizim mutluluğumuz” dedi.


İlişkinizi anında düzeltmeye yardımcı olacak 10 öneri Sağlık/Kadın İlişkinizi anında düzeltmeye yardımcı olacak 10 öneri

Her şey biraz rutine binmişken, ilişkiyi canlı tutacak bazı küçük jestleri unutuveririz. Aslında her gün sürekli ufak jestler yaparak ilişkinizde olumlu bir değişim meydana getirebilirsiniz.


Başkan Türel Şarampol Katlı Otopark Projesi’ni referanduma götürüyor Güncel Başkan Türel Şarampol Katlı Otopark Projesi’ni referanduma götürüyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Şarampol Projesi kapsamında Giritli Parkı’na yapılması düşünülen otopark projesini 11 Haziran’da referandumla bölge halkına soracaklarını açıkladı. Türel, “Biz onlar için yapıyoruz bu projeyi. Şarampol halkı istemezse otoparkı yapmayız. Ama isterse yapmak da benim görevimdir, boynumun borcudur” dedi.


Hipertansiyonun Hastalarının Ramazan Rehberi… Sağlık/Kadın Hipertansiyonun Hastalarının Ramazan Rehberi…

Hipertansiyon hastasısınız, sürekli ilaç kullanmak zorundasınız ama bir taraftan da oruç tutmayı çok istiyorsunuz. Ramazan ayını sağlık problemleri yaşamadan atlatmak için yapmanız gerekenleri Hastane Derindere Kardiyoloji Uzmanı Dr. Reyhan Kahraman Akman anlattı.


Kerkük Türküleri Konseri’nde Antalya’da Yer Yerinden Oynadı Kültür/Sanat Kerkük Türküleri Konseri’nde Antalya’da Yer Yerinden Oynadı

Türkiye' nin turizm başkenti Antalya’da AKM Perge Salonu'nda Abdülvahit Küzecioğlu Anısına “Kerkük Türküleri Konseri” düzenlendi.


YouTube’dan Ramazan’a özel “Yoodle” ve içerik Teknoloji/Bilim/İnternet YouTube’dan Ramazan’a özel “Yoodle” ve içerik

Ramazan’a özel bir logo tasarlayan YouTube, ayrıca bu aya özgü içeriklerin yer aldığı özel bir bölüm hazırladı.


Kemer’de toplu iftara yoğun ilgi Kemer Kemer’de toplu iftara yoğun ilgi

Kemer Belediyesi’nin 6 mahallede açtığı iftar merkezleri, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Ramazan ikinci gününde Göynük’teki iftar merkezinde hemşerilerini ağırlayan Başkan Mustafa Gül, yemek servisini eşi Neşe Gül ve meclis üyeleri ile birlikte yaptı.


Kur’an-ı Kerim’i güzel okudular gönülleri fethettiler Güncel Kur’an-ı Kerim’i güzel okudular gönülleri fethettiler

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda 
üçüncü günün birincisi Cihan Kodal oldu


Küresel ekonomiye pozitif enerji; Hindistan Küresel ekonomiye pozitif enerji; Hindistan

Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi Hindistan, yarattığı pozitif ivmeyle küresel ekonomiye de katkı sağlıyor. KPMG Türkiye ve DEİK’in birlikte hazırladığı Hindistan raporuna göre; Hindistan’da GSYİH’nin 2019-20 mali yılına kadar 3,4 trilyon dolara ve 2024-25 mali yılına kadar 7 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.


Mustafa Ceceli’den muhteşem konser Kültür/Sanat Mustafa Ceceli’den muhteşem konser

Ünlü sanatçı Mustafa Ceceli, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında unutulmaz bir konser verdi. Antalyalılar, Ceceli’nin romantik şarkılarına cep telefonlarının ışıklarını yakarak, dev bir koro halinde eşlik etti.


Ünsal’ın okul sorunu çözülüyor Güncel Ünsal’ın okul sorunu çözülüyor

Dönemimde Kepez’e 80 okul binası inşa edildiğini hatırlatan Başkan Hakan Tütüncü, Ünsal Mahallesi’ne ihtiyaç duyulan okulun yapılması için de çalışma başlattıklarını söyledi.


Hemşehriler Kepez’de buluşuyor Güncel Hemşehriler Kepez’de buluşuyor

Kepez Belediyesi’nin ramazan şenlik alanındaki ilk buluşmayı düzenleyen hemşehri derneği, Sivaslılar oldu.


Diyabet Hastalarının Ramazan’da Dikkat Etmesi Gerekenler! Sağlık/Kadın Diyabet Hastalarının Ramazan’da Dikkat Etmesi Gerekenler!

Uzun süreli açlık ve susuzluğun olduğu Ramazan’da diyabet hastalarının en çok sorduğu ‘Oruç tutabilir miyim?’ sorusunun yanıtını ve diyabet hastalarının Ramazan’da dikkat etmesi gerekenleri Hastane Derindere İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yusuf Gündüz’ anlattı.


SAATİNİZE BAKIP ZAMANI SÖYLEYEMİYORSANIZ DİKKAT! Sağlık/Kadın SAATİNİZE BAKIP ZAMANI SÖYLEYEMİYORSANIZ DİKKAT!

Görmede bulanıklık, etrafa bakarken karanlık alanlar olması veya merkezi görüşte bozulma gibi belirtilerle ortaya çıkan “makula dejenerasyonu” hastaların belirtileri fark etmesinin ardından hızlıca ilerleyebiliyor. Halk arasında “sarı nokta hastalığı” olarak bilinen bu rahatsızlık, erken tanı sayesinde tedavi edilebiliyor.


Ramazan Ayı’nda Yaşanan Sindirim Sorunları İçin Probiyotik Sağlık/Kadın Ramazan Ayı’nda Yaşanan Sindirim Sorunları İçin Probiyotik

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı yaz aylarına denk gelmekte...


Döşemealtı’nda önce iftar sonra tiyatro gösterisi Döşemealtı Döşemealtı’nda önce iftar sonra tiyatro gösterisi

Döşemealtı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Ramazan ayı iftar sofralarının ikincisi Yeşilbayır Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Mahalle sakinleri önce iftarlarını açtı sonra da Amfi Tiyatro da orta oyunu izledi.


RAMAZAN’DA BÖBREK SAĞLIĞINIZ İÇİN SUSUZLUĞA DİKKAT! Sağlık/Kadın RAMAZAN’DA BÖBREK SAĞLIĞINIZ İÇİN SUSUZLUĞA DİKKAT!


Ramazan’ın yaz mevsimine denk gelmesiyle birlikte oruç tutanların günde 16 saati bulan susuz kalma durumu, bazı kişilerde ürolojik sorunlara ve böbrek sağlığının bozulmasına yol açabiliyor. Bu dönemde böbrek taşı oluşma riski de arttığı için sahur ve iftar vakitlerinde yeterli su tüketimine özen gösterilmesi gerekiyor.


ANTALYA’da SAĞLIK, SPOR, HUZUR DOLU YOGA TATİLİ Güncel ANTALYA’da SAĞLIK, SPOR, HUZUR DOLU YOGA TATİLİ

Uluslararası Yoga Festivali, 24-27 haziran tarihlerinde, 4 gün sürecek bir etkinlikle Antalya’da düzenlenecek. Festival, Akdenizin derin mavisi ve özlediğimiz enfes güneşi eşliğinde, uluslararası bir coşku ile unutulmaz bir Yoga Tatili sunuyor.


Muratpaşa’da 2 bin 686’ncı konteyner yeraltında Güncel Muratpaşa’da 2 bin 686’ncı konteyner yeraltında

Muratpaşa Belediyesi, yerel yönetimlerde yenilikçi ve özgün çözümler yaklaşımının sonucu olarak ilçe genelinde 9 bin 713 olan çöp konteynerlerinin 2 bin 686’sı yeraltı asansörlü sistemden oluşuyor.


Tütüncü iftarını hemşehrileriyle açıyor Güncel Tütüncü iftarını hemşehrileriyle açıyor

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, her yıl olduğu gibi bu yıl da iftarını hemşehrileriyle birlikte açıyor.


Gençlik Kamplarına Başvurular Başladı Spor Gençlik Kamplarına Başvurular Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından her yıl düzenlenen yaz gençlik kamplarına başvurular başladı.


SİGARAYI BIRAKIN ÖMRÜNÜZ UZASIN Sağlık/Kadın SİGARAYI BIRAKIN ÖMRÜNÜZ UZASIN

Sigara ve sebep olduğu zararlar, günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri. Pek çok kişi zararlı olduğunu bildiği halde sigara içse de ‘Neden sigara içiyorsun?’ sorusuna net bir yanıt veremiyor.


Konyaaltı’nda ‘Ramazan’ denetimleri sıklaştı Güncel Konyaaltı’nda ‘Ramazan’ denetimleri sıklaştı

Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, İlçe genelinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarındaki kontrol ve denetimlerini Ramazan ayında artırdı.


RAMAZAN’DA CEVİZ SİNİRE BİREBİR Sağlık/Kadın RAMAZAN’DA CEVİZ SİNİRE BİREBİR

Ramazan’da oruç tutanların en sık karşılaştığı sorunların başında halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, baş dönmesinin yanı sıra konsantrasyon bozukluğu ve sinirlilik gelmektedir.


YOLDAŞLAR PEDAL TAHTALI BELİ'NE ÇIKTI Güncel YOLDAŞLAR PEDAL TAHTALI BELİ'NE ÇIKTI

Pazar sabahı Güllük Aydın Kanza Parkından hareket eden Antalya Yoldaşlar Pedal Grubu, Ünsal Mahallesi, Güver Uçurumu, Düzlerçamı, Termessos önlerinden Milli Parklar sınırı içerisinde kalan eski Korkuteli yolunu takip ederek Tahtalı Beli'ne ulaştı.


Antalya Serikliler Derneğinden Ziyaret Serik Antalya Serikliler Derneğinden Ziyaret

Merkezi Antalya da bulunan ve Ant-Ser kısa adıyla kurulan Antalya Serikliler Derneği Burdur'un Bucak ilçesinde bulunan ve Antalyaspor'un Hasan Akıncıoğlu döneminde Antalyaspor gönüllü temsilciliğini yürüten Kahraman Köktürk'ü ziyaret etti.


Finike'de 2 Ayrı Evde Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi Finike Finike'de 2 Ayrı Evde Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Finike İlçesinde 2 Ayrı Evde Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi


Antalya’da “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” Güncel Antalya’da “Huzurlu Sokaklar Uygulaması”

27 Mayıs Günü Antalya’da “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” Yapıldı


Antalya'da Güncel Antalya'da "Türkiye Güvenli Trafik Denetimi" yapıldı

26 Mayıs Günü Antalya’da “Türkiye Güvenli Trafik Denetimi” Uygulaması Yapıldı


Kemer'de asayiş uygulaması yapıldı Kemer Kemer'de asayiş uygulaması yapıldı

Antalya'nın Kemer İlçesinde Umuma Açık Yerlerde Asayiş Uygulaması Yapıldı


MHP'DE FLAŞ İSTİFA Siyaset MHP'DE FLAŞ İSTİFA

MHP Antalya Muratpaşa Meclis Üyesi Av. Mustafa Taşbaş, AjansBir haber portalımıza flaş bir açıklama yaparak partisinden istifa edeceğini açıkladı...


HİNT DÜĞÜNÜ VE MICE SEKTÖRÜ BİR ARADA... Kültür/Sanat HİNT DÜĞÜNÜ VE MICE SEKTÖRÜ BİR ARADA...

INVENTUM GLOBAL WORKSHOP BASIN TOPLANTISI HİNT DÜĞÜNÜ VE MICE SEKTÖRÜNÜ BİR ARAYA GETİRDİ


Kürşat Çavuşoğlu Yaşar Aktay Turnuvası’nda Şampiyon Oldu Spor Kürşat Çavuşoğlu Yaşar Aktay Turnuvası’nda Şampiyon Oldu

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Masa Tenisi İl Temsilciliği Faaliyet Programı gereğince 27 Mayıs 2017 tarihinde Yaşar Aktay Büyükler Açık Turnuvası Antalya 10.000 Kişilik Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.


Konyaaltı Belediyesi Kreşi’nden muhteşem gösterisi 
 Güncel Konyaaltı Belediyesi Kreşi’nden muhteşem gösterisi 


Konyaaltı Belediyesi Gürsu Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi muhteşem bir yılsonu gösterisine imza attı. Miniklerin heyecanına Başkan Muhittin Böcek’te ortak oldu.


İLK İFTAR EN YAŞLI ÜYE İLE Siyaset İLK İFTAR EN YAŞLI ÜYE İLE

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer Ramazan ayının ilk iftarını partinin Antalya’daki en yaşlı üyesi olan Meryem ninenin evinde açtı. Antalya’da tüm ilçe teşkilatları ile birlikte bir ramazan ayını daha vatandaşlarla birlikte geçireceklerini belirten Sümer bunun için ilk ziyareti ailenin en büyüğüne yaptıklarını söyledi.


MANAVGAT BELEDİYESPOR’DA TRANSFERLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR Manavgat MANAVGAT BELEDİYESPOR’DA TRANSFERLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Yeni sezonda yeni lige şampiyonluk parolasıyla çıkan Manavgat Belediyespor, 4 yeni transferle rakiplerine göz dağı verdi.


Ramazan’ın bereketi 
Kur’an-ı Kerim’i gündeme taşıdı Güncel Ramazan’ın bereketi 
Kur’an-ı Kerim’i gündeme taşıdı

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda 
ikinci günün birincisi Cihad Oral oldu


Başkan Uysal denetimde Güncel Başkan Uysal denetimde

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Şirinyalı Mahallesi’nde 12 cadde ve sokağı kapsayan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemeleri sırasında esnafı da ziyaret eden Başkan Uysal, devam eden çalışmaları sorduğu esnaftan aldığı cevap “Allah razı olsun, çok memnunuz” oldu.


MANAVGAT HALKI İFTAR ÇADIRINDA BİR ARAYA GELDİ Manavgat MANAVGAT HALKI İFTAR ÇADIRINDA BİR ARAYA GELDİ

Manavgat Belediyesi, kentte birlik, beraberlik ve paylaşım duygularının pekişmesi adına Atatürk Kültür Merkezi önünde iftar çadırları kurdu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de ilk iftarını halkla birlikte iftar çadırında yaptı.


Kepez’de Ramazan bir başka Güncel Kepez’de Ramazan bir başka

Kepez Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Ayı’nı birbirinden özel etkinlik ve iftar programları ile geçiriyor.


YÖRSİAD ÇADIRINDA İLK İFTAR AÇILDI Güncel YÖRSİAD ÇADIRINDA İLK İFTAR AÇILDI

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) tarafından her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl 6.sı gerçekleştirilen İftar Çadırında ilk oruç açıldı.


Muratpaşa’da ilk iftar heyecanı Güncel Muratpaşa’da ilk iftar heyecanı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal ve oğlu Efe’yle, Ramazan ayının ilk iftar heyecanı Cumhuriyet, Sedir ve Muratpaşa mahallerinden komşularıyla birlikte yaşadı.


ENVAR’DA MEZUNİYET TÖRENİ Güncel ENVAR’DA MEZUNİYET TÖRENİ

Özel Antalya Envar Okullarında mezuniyet törenleri, büyük coşkuyla gerçekleştirildi.


Tütüncü’den eğitime bir proje daha Güncel Tütüncü’den eğitime bir proje daha

Mustafa Adıyaman Ortaokulu’nda 17. bilişim sınıfını açan Başkan Hakan Tütüncü, okullardaki yeni projelerinin etkileşimli eğitim sınıfı olduğunu açıkladı.


AKBEM öğrencileri büyüledi Kültür/Sanat AKBEM öğrencileri büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür ve Bilgi Eğitim Merkezleri (AKBEM) öğrencileri, yılsonu gösterileri ile izleyenleri büyüledi. Öğrencilerin özenle hazırlandıkları yıl sonu gösterisine “Antalya Efendisi Müzikali ”damga vurdu.


Antalyalılar iftarı Büyükşehir sofrasında açtı Güncel Antalyalılar iftarı Büyükşehir sofrasında açtı

Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı’nda kurduğu iftar sofrası Ramazan ayının ilk gününde doldu, taştı. Geleneksel Ramazan çarşısı ise Antalyalıların buluşma noktası oldu.


Kepezli gençler spora teşvik ediliyor Spor Kepezli gençler spora teşvik ediliyor

Kepez Belediyespor Kulübü takımları sporcularının öğrencilerle yaptığı buluşmaların finalinde, 12 okul öğrencileri profesyonel sporculara merak ettiklerini sordu.


Kepez’den edebiyat ödülü Kültür/Sanat Kepez’den edebiyat ödülü

Kepez Belediyesinin bu yıl 3.sünü gerçekleştirdiği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nda derece giren isimler, muhteşem bir törenle ödüllerini aldı. Başkan Tütüncü, “Daha düne kadar arka mahalle olarak görülen bir yerde böyle bir edebiyat yarışmasının düzenlenmesi dikkat çekicidir.” dedi.


Başkan Gül hemşerileri ile birlikte orucunu açtı Kemer Başkan Gül hemşerileri ile birlikte orucunu açtı

Kemer Belediyesi, ilçenin 6 ayrı mahallesinde toplu iftar merkezleri kurdu. Eşi Neşe Gül ve meclis üyeleri ile birlikte Arslanbucak’ta ilk iftarını yapan Başkan Mustafa Gül, tüm hemşerilerinin birlikte oruç açmaya davet etti.


Renault’nun yenilenen şehirli crossover modeli Captur Türkiye’de… Otomotiv Renault’nun yenilenen şehirli crossover modeli Captur Türkiye’de…

Avrupa’nın en çok satan şehirli crossover modeli Renault Captur, kullanıcı dostu özelliklerinden ödün vermeksizin daha çarpıcı bir stil ve yeni teknolojilerle yeniden yaratıldı. Koleos ve Kadjar ile birlikte Renault, artık eksiksiz bir SUV serisi sunuyor.


İSTEK’li 8. Sınıf Öğrencilerin Liseye Geçiş Balosu Güncel İSTEK’li 8. Sınıf Öğrencilerin Liseye Geçiş Balosu

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, ortaokuldan lise yaşamına geçmenin sevinciyle düzenlenen “Liseye Geçiş Balosu”nda bir araya geldi.


Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencilerinin Bitirme Projelerine Tam Not Güncel Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencilerinin Bitirme Projelerine Tam Not

Türkiye genelinde aldığı ödüllerle adını başarılarla duyuran Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerini uygulama projeleriyle sektöre donanımlı bir şekilde hazırlıyor.


II. USTALARA SAYGI KONFERANS SERİSİ DÜZENLENDİ Güncel II. USTALARA SAYGI KONFERANS SERİSİ DÜZENLENDİ

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Araştırmaları Geliştirme Komisyonu faaliyetleri kapsamında ‘Ustalara Saygı Konferansları’ serisinin ikincisini düzenledi.


Finikeli Öğrenciler Mezuniyet Şöleninde Coştu Finike Finikeli Öğrenciler Mezuniyet Şöleninde Coştu

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, ortaokul ve liseyi bitiren öğrencilere mezuniyet hediyesi olarak Gökçe konseri düzenledi.


HAFTADA 46 SAATTEN FAZLA ÇALIŞIYORUZ Güncel HAFTADA 46 SAATTEN FAZLA ÇALIŞIYORUZ

Türkiye’de 27 milyondan fazla çalışan var…


Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri Projelerini Sergiledi Güncel Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri Projelerini Sergiledi

Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘10. Proje Günleri’nde öğrencilerin projeleri sergilendi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...