Cumartesi, 23 Kasım 2019
Antalyaspor kampına Jandarma ziyareti Spor Antalyaspor kampına Jandarma ziyareti

Bolu-Gerede Jandarma İlçe Komutanlığı personeli, Antalyasporumuzun kampını ziyaret etti.


Çalışanlar Türkiye’de Pazara ve Kendine Güveniyor Ekonomi/Turizm Çalışanlar Türkiye’de Pazara ve Kendine Güveniyor

Türkiye’de çalışanların yüzde 60’ı üç ay içinde yeni bir iş bulacağına güveniyor. Ancak yüzde 70 civarında bir grup yurtdışında çalışmaya sıcak bakıyor. Ülke içinde farklı bir şehirde çalışma fikrini sadece yüzde 16’lık bir çalışan grubu cazip buluyor. Çalışanların 31’i maaş yerine iş ve özel yaşam dengesinde iyileşme görmek istiyor.


“BİLARDİST CUP 2017” NİN ŞAMPİYONU ONUR YILDIRIM Spor “BİLARDİST CUP 2017” NİN ŞAMPİYONU ONUR YILDIRIM

Antalya’da düzenlenen Geleneksel “Bilardist Cup 2017” Bilardo Turnuvası sona erdi. Türkiye’nin çeşitli illeri ile Almanya ve KKTC’den 64 sporcunun katıldığı ödüllü turnuvada şampiyonluk kupası Milli Takım Sporcularından Onur Yıldırım’ın (Ankara) oldu.


KÜRESEL ISINMA TEHDİDİ YAKLAŞIYOR KÜRESEL ISINMA TEHDİDİ YAKLAŞIYOR

Küresel ısınmanın kontrol altında tutulabilmesi için öngörülen azami sıcaklık artışının, önümüzdeki on yıl içerisinde aşılabileceği uyarısında bulunuldu.


LYS’de Puana Göre Tercih Yapan Kaybediyor Güncel LYS’de Puana Göre Tercih Yapan Kaybediyor

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte milyonlarca üniversite adayı için zorlu bir dönem başladı.


15 Temmuz Demokrasi ve  Milli Birlik Gününde Sporcular Tek Yürek Spor 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Sporcular Tek Yürek

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında çeşitli spor faaliyetleri düzenlendi.


Yaz hamilelerine sağlıklı tatil için 12 öneri Sağlık/Kadın Yaz hamilelerine sağlıklı tatil için 12 öneri

Yılın en güzel ayları kuşkusuz tatil yapabildiğimiz yaz aylarıdır. Doktor tavsiyelerine uyarak ve dikkat ederek, yaz aylarının güzelliğinden hamilelik süresince de yararlanmak mümkündür.


MHP’li GÜNAL: Türkiye Kararlı ve Milli Bir Dış Politika Uygulamalı! Siyaset MHP’li GÜNAL: Türkiye Kararlı ve Milli Bir Dış Politika Uygulamalı!

TBMM Genel Kurulunda Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Türk Silahlı Kuvvetlerinin görevlendirilmesine ilişkin kararın bir yıl süreyle yeniden uzatılmasına dair tezkere üzerine MHP Grubu adına söz alan Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal; tezkerenin uzatılmasını uluslararası çok boyutlu dış politika kapsamında faydalı buldukları için bu tarz yapıcı konularda MHP olarak her zaman destek olduklarını söyledi.


PLAJLARDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI Aksu PLAJLARDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI

Aksu Belediyesi Kundu sahillerinde bulunan halk plajlarında bakım ve temizlik çalışması gerçekleştirdi.


Anadolu'dan, Anadolu Birliğine destek Güncel Anadolu'dan, Anadolu Birliğine destek

Lara Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Şükür Harmanda Anadolu Birliği Genel Başkanı'nı ve yönetimini ağırladı.


Kaleiçi’nde büyük değişim Güncel Kaleiçi’nde büyük değişim

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve yaşam ritmiyle Antalya’nın kalbi olan Kaleiçi’ne yeni düzenlemeler getiriliyor. Trafikten, güvenliğe, müzik yayınından, çevre kirliliğine, otoparktan, ulaşıma birçok konuda Kaleiçi’nde büyük değişime gidiliyor. Alınan kararlarla adına yakışır hale gelecek Kaleçi’nde yaşam bir başka olacak.


Turlarda tek fiyat dönemi Kemer Turlarda tek fiyat dönemi

Kemer’deki seyahat acenteleri Başkan Gül’ün hakemliğinde anlaşma sağladı


KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNDE GÜVENİLİR FİRMAYI  NASIL BULACAKSINIZ? Ekonomi/Turizm KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNDE GÜVENİLİR FİRMAYI NASIL BULACAKSINIZ?

İnşaat sektörü kendi içinde farklı kullanım amaçları ile inşa edilen yapıları barındırmaktadır. Her ne kadar bir inşaatta kullanılan ana ve ara malzemeler aynı olmuş olsa bile kullanım amaçları Konut, Ticari, Sanayi, kamu veya Turizm konseptinde olabilmekteler. Dolayısı ile inşaat sektörü firmaları geçmişte inşa ettikleri yapılar doğrultunda uzmanlaşmıştır.


Çamyuva’ya yaz bakımı Kemer Çamyuva’ya yaz bakımı

Kemer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çamyuva Sahil Projesi’nin tamamlanmasının ardından sahil insan akınına uğruyor. Çamyuva’da düzenli olarak bakım yapan belediye ekipleri ise son olarak palmiye ağaçlarını budadı.


Zeytinköy’ün çocukları için yaz okulu Güncel Zeytinköy’ün çocukları için yaz okulu

Muratpaşa Belediyesi, Ankara ve Başkent üniversitelerinin Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileriyle, Antalya’nın sosyo-ekonomik imkanlarını en kısıtlı bölgesi Zeytinköy’de, çocuklar için yaz okulu açtı. Öğrenci sayısının 40’a ulaştığı yaz okulunda çocuklara okuma ve yazmadan dramaya, müziğe çeşitli branşlarda eğitimler veriliyor.


Engelliler artık denize uzaktan bakmayacak Güncel Engelliler artık denize uzaktan bakmayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz Antalya hedefi doğrultusunda Konyaaltı Sahili’nde oluşturduğu Engelsiz Plaj törenle hizmete girdi.


AKSU’DA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI Aksu AKSU’DA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

Aksu Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu, Belediye Başkanı Halil Şahin’in de katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasuh Boztepe iş sağlığı ve güvenliğinin önemini bir kez daha vurguladı.


Manavgat Ulukapı’ya kaymak gibi yol Manavgat Manavgat Ulukapı’ya kaymak gibi yol

Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ta ASAT’ın alt yapı çalışması yaptığı Ulukapı Mahallesi’ne kaymak gibi asfalt yol yaptı.“İlk hayalim mimar olmaktı”

 Güncel 
“İlk hayalim mimar olmaktı”Başkan Hakan Tütüncü, imam hatip öğrencisiyken ilk hayalinin mimarlık olduğunu ancak matematikle arasının iyi olmadığından bu hayalinden vazgeçerek, belediye başkanı ve hukukçu olmaya karar verdiğini söyledi.


Geç Gebelikteki Omega-3 Desteği Sağlık/Kadın Geç Gebelikteki Omega-3 Desteği

35 ve üzeri yaşlarda hamilelik yaşayan kadınlarda anemi, diyabet, tansiyon problemleri, erken doğum, düşük görülebiliyor. Ayrıca bu annelerin bebeklerinde de zeka geriliği, anomaliler, çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkabiliyor.


Konyaaltı’nın en iyi pazarcılarına plaket…
 Güncel Konyaaltı’nın en iyi pazarcılarına plaket…


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İlçede semt pazarları esnafları arasında düzenlenen yarışmada en iyi tezgaha sahip isimleri plaketle ödüllendirdi.


YETERİNCE ANNE SÜTÜ ALMAYAN ÇOCUKLARDA  KABIZLIK RİSKİ ARTIYOR Sağlık/Kadın YETERİNCE ANNE SÜTÜ ALMAYAN ÇOCUKLARDA KABIZLIK RİSKİ ARTIYOR

Sık rastlanan bir şikâyet olan kabızlık, çocukların yaklaşık %30’unda görülen hastalık. Zamanla düzelir düşüncesiyle çocuklarda kabızlık tedavisinin ertelenmesi, makatta yara ve kanama, hatta büyüme gelişiminde duraksama gibi komplikasyonlara neden olabiliyor


Tatil valizinden daha önemlisi evinizin güvenliği Teknoloji/Bilim/İnternet Tatil valizinden daha önemlisi evinizin güvenliği

Valizinize koymayı unuttuklarınızın telafisi var, ya evde kalanların?


Kepez’de havuz keyfi Güncel Kepez’de havuz keyfi

Kepez Belediyesi, denize sınırı olmayan ilçenin yaşayanlarını modern tesislerinde yüzme ile buluşturuyor. Kepez’de, tam olimpik yüzme havuzundan sonra açık yüzme havuzu da hizmete girdi.


Dış kulak iltihabı hayatı tehdit edici boyutlara ulaşabilir Sağlık/Kadın Dış kulak iltihabı hayatı tehdit edici boyutlara ulaşabilir

Havaların ısınmasıyla beraber insanlar kalabalık büyük şehirlerden deniz sahillerine göç edip, deniz ya da havuza sıklıkla giriyorlar.


Döşemealtı Camili Mahallesine Madalya Geldi Döşemealtı Döşemealtı Camili Mahallesine Madalya Geldi

Antalya Döşemealtı ilçesine bağlı Camili Mahallesine ulusal düzeylerde yapılan Kick Boks branşında gümüş madalya geldi. Lise öğrencisi 18 yaşındaki Ayşe Şahin Bolu da yapılan Türkiye Kick Boks şampiyonasında 60 kiloda Türkiye 2. olarak gümüş madalya kazandı.


AKSU KENT KONSEYİ'NDEN MİLLETVEKİLİ SAMANİ'YE TEŞEKKÜR Aksu AKSU KENT KONSEYİ'NDEN MİLLETVEKİLİ SAMANİ'YE TEŞEKKÜR

Aylık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren Aksu Kent Konseyi, üreticilerle yakından ilgilenen AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani'ye teşekkür etti.


KUYAB’DAN AKSU BELEDİYESİ’NE HİBE ARAÇ Aksu KUYAB’DAN AKSU BELEDİYESİ’NE HİBE ARAÇ

Kısa adı KUYAB olan Kundu Turizm Yatırımcıları Birliği, Aksu Belediyesi’ne araç hibe etti. Birlik, belediyeye damperli kamyon ve yarı römork hibe ederken Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, desteklerinden dolayı KUYAB Genel Müdürü Muzaffer Eken’e teşekkür etti.


Tarihi motiflerin süslediği piknik alanı yapıldı Kumluca Tarihi motiflerin süslediği piknik alanı yapıldı

Antalya’nın Kumluca İlçesinde Kumluca Belediyesi tarafından Göksu Mahallesi Sahilindeki Günay Sosyal Tesislerinin bitişiğinde yaptırılan Otag Piknik alanı nostaljik ortamda piknik yapmak ve dinlenmek isteyen vatandaşları bekliyor


Pastane ve fırınlar denetlendi Kumluca Pastane ve fırınlar denetlendi

Antalya’nın Kumluca İlçesinde Kumluca Belediyesi Zabıta Ekipleri, ilçe genelinde gıda üreten iş yerlerinde yapılan denetimlere aralıksız devam ediyor


Öğrenciler Tercih merkezine yoğun ilgi gösteriyor Kumluca Öğrenciler Tercih merkezine yoğun ilgi gösteriyor

Kumluca Belediyesi, üniversite tercihi yapacak öğrenciler için “Üniversite Tercih Merkezi” kurdu.


AKDENİZ İLETİŞİM ÖĞRENCİLERİ  “GENÇ İLETİŞİMCİLER BULUŞMASI”NDA Güncel AKDENİZ İLETİŞİM ÖĞRENCİLERİ “GENÇ İLETİŞİMCİLER BULUŞMASI”NDA

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün her yıl bir üniversiteyi ağırladığı ‘Genç İletişimciler Buluşması’nın bu yılki konuğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri oldu.


BUDAK: “15 TEMMUZ’U KUTUPLAŞTIRMA ARACI OLARAK KULLANMAYA ÇALIŞMAK DEMOKRASİYE İHANETTİR” Siyaset BUDAK: “15 TEMMUZ’U KUTUPLAŞTIRMA ARACI OLARAK KULLANMAYA ÇALIŞMAK DEMOKRASİYE İHANETTİR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümü için programlanan etkinlikler ve hazırlanan afişlerin kamuoyunda rahatsızlık yarattığına dikkat çekti.


Akdeniz Üniversitesi’nde Protokol ve Hitabet Eğitimi Gerçekleşti Güncel Akdeniz Üniversitesi’nde Protokol ve Hitabet Eğitimi Gerçekleşti

Akdeniz Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmetiçi Eğitim Koordinatörlüğü tarafından, ‘Akdeniz Üniversitesi 2017 yılı Hizmetiçi Eğitim Planı’ çerçevesinde, “Protokol Kuralları ve Hitabet Eğitimi” konulu eğitim gerçekleştirildi.


 TÜRKİYE İNTERNETİ MOBİL KULLANIYOR Teknoloji/Bilim/İnternet TÜRKİYE İNTERNETİ MOBİL KULLANIYOR

Yapılan araştırmalar dünya nüfusunun yarısından fazlasının internet kullandığını ortaya koyarken, Türkiye’de ise internet kullanan kişi oranının yüzde 60 olduğu belirlendi.


 TÜRKİYE’DE 150 BİN KİŞİ KALPTEN GİDİYOR Sağlık/Kadın TÜRKİYE’DE 150 BİN KİŞİ KALPTEN GİDİYOR

Kalp hastalıklarından ölenlerin oranı trafik kazalarında ölenlerin 47 katı…


TÜRKONFED GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİNİ YETİŞTİRİYOR Teknoloji/Bilim/İnternet TÜRKONFED GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİNİ YETİŞTİRİYOR

TÜRKONFED’in gençlere bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli girişimcilik eğitimi “STEM ile Girişimde Yeni Ufuklar” projesi başladı. Proje kapsamında 30 lise öğrencisi alacakları eğitimlerden sonra Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon alanlarında faaliyet gösteren uluslararası şirketlere çalışma ziyaretlerinde bulunacak.


Kemer sahilleri pırıl pırıl Kemer Kemer sahilleri pırıl pırıl

Özellikle hafta sonlarında piknikçilerin akın ettiği Kemer sahilleri ve piknik alanlarında temizlik çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.


 Gençleri siber suçlu olmaya  ne teşvik ediyor? Teknoloji/Bilim/İnternet Gençleri siber suçlu olmaya ne teşvik ediyor?

Küresel çaplı siber saldırıların şiddetini arttırdığı günümüzde, antivirüs yazılım kuruluşu ESET, gençlerin niçin siber suçlu olmaya yöneldiğini inceledi.


Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Alanya’da Bir İlk “Ürolojik Laparoskopi” Alanya Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Alanya’da Bir İlk “Ürolojik Laparoskopi”

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Murat Topçuoğlu tarafından aynı gün içerisinde iki başarılı Laparoskopi (kamera yardımı ile yapılan kapalı cerrahi teknik) ameliyatı gerçekleştirildi.


TOPUK AĞRISI HER 3 KİŞİDEN BİRİNİN SORUNU... Sağlık/Kadın TOPUK AĞRISI HER 3 KİŞİDEN BİRİNİN SORUNU...

Bir sabah yataktan kalkarken yere basamıyor ve dayanılmaz bir ağrı mı hissediyorsunuz? Ya da gün içinde uzun süre oturmak zorunda olduğunuz bir işi yaptıktan sonra adım atmakta zorlanıyor musunuz?...


Kesme Boğazı yolu artık daha güvenli Kemer Kesme Boğazı yolu artık daha güvenli

Kemer’in cazibe noktalarından biri olan Kesme Boğazı yolu önce asfaltlandı sonra bariyerlerle çevrildi. Başkan Yardımcısı Ahmet Can çalışmaları denetledi


Başarı Burnunuzun Dibinde! Sağlık/Kadın Başarı Burnunuzun Dibinde!

İnsanlar sosyal hayatta özgüvenli olmak için kusursuz bir yüz görünümüne sahip olmak istiyor. Yapılan araştırmalara göre de burun estetiği ameliyatı, iş hayatındaki başarıyı doğrudan artırıyor.


BYEGM’NİN YEREL MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU	Güncel BYEGM’NİN YEREL MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün bu yıl 15 Temmuz’un gazeteci şehidi Mustafa Cambaz anısına düzenlediği 30. Yerel Medya Özendirme Yarışması’nın ödül törenine Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, milletvekilleri, büyükelçiler, bürokratlar, siyasetçiler, yerel, ulusal ve uluslararası basından gazetecilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.


Türkiye kan bağışına koştu Güncel Türkiye kan bağışına koştu

Demokrasi nöbeti tutmak için meydanları dolduran vatandaşlar, büyük bir duyarlılık örneği göstererek, Kızılay’ın 375 noktada kurduğu mobil kan alma merkezlerinde kan bağışında bulundu. Kızılay, üç günde 27 bin 77 ünite kan topladı.


Hava sıcaklıkları ve mantar enfeksiyonları Sağlık/Kadın Hava sıcaklıkları ve mantar enfeksiyonları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, yaz gelip sıcak ve nemli havalar arttığında özellikle gebeler başta olmak üzere tüm kadınlarda jinekolojik sorunlarda artış görüldüğüne dikkat çekerek; vajinal mantar enfeksiyonları konusunda kadınları uyardı.


Mahmutseydi’de sıcak asfalt sevinci Alanya Mahmutseydi’de sıcak asfalt sevinci

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçeleri sıcak asfaltla buluşturmaya devam ediyor. Tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli turizm merkezlerinden Alanya’nın Mahmutseydi Mahallesi’nde sıcak asfalt çalışmaları başladı.


Sera Atıkları Demre’yi Tehdit Ediyor Siyaset Sera Atıkları Demre’yi Tehdit Ediyor

Antalya’nın Demre İlçesindeki Demre Çayı yatağında toplanan sera atıkları ve bu atıkların yakılması sıkıntısı TBMM’ye taşındı.


Kırkpınar’da altın kemer İsmail Balaban’ın 
 Spor Kırkpınar’da altın kemer İsmail Balaban’ın 


656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı Konyaaltı Belediyespor güreşçisi İsmail Balaban oldu. Kırkpınar’da sporcularını hiç yalnız bırakmayan Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak altın kemeri Antalya’ya getirmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.


Antalyalı öğrenciler Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu sertifikalarını aldılar Güncel Antalyalı öğrenciler Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu sertifikalarını aldılar

Sabancı Üniversitesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Lise Yaz Okulu’nun ilk dönemi sona erdi. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nun ilk dönemine bu sene Türkiye’den ve yurtdışından toplam 578 öğrenci katıldı. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nda öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri bir akademik ve kültürel uluslararası bir ortam sunuldu.


5 Adımda Kalp Sağlığınızı Koruyun! Sağlık/Kadın 5 Adımda Kalp Sağlığınızı Koruyun!

Hayata daha güvenli ve rahat bakmanın yolu sağlıktan geçer. Özellikle hayati organımız olan kalbimizi korumak için kontrol edebildiğiniz risk faktörlerini ortadan kaldırmak amacıyla hayatınız için küçük; ama sağlığınız için büyük adımlar atmaya ne dersiniz?


Yeni Falez Plajları Güncel Yeni Falez Plajları

Muratpaşa Belediyesi, komşularını falezlerden Akdeniz’nin mavilikleriyle buluşturduğu falez plajlarına Şirinyalı ve Yeşilbahçe mahallerinde yenilerini ekliyor.


Lozan’ın yıl dönümünde Türkiye Gündemi konuşulacak Güncel Lozan’ın yıl dönümünde Türkiye Gündemi konuşulacak

Muratpaşa Belediyesi, Lozan Barış Antlaşması’nın 94’üncü yıl dönümünde düzenleyeceği konferansla ‘Türkiye Gündemi’ni konuşacak.


UZUN SÜRE SUDA KALMAK KULAĞINIZA ZARAR VEREBİLİR Sağlık/Kadın UZUN SÜRE SUDA KALMAK KULAĞINIZA ZARAR VEREBİLİR

Yaz mevsiminin en sıcak günlerinin yaşandığı bu dönemde serinlemek için çoğunlukla deniz ve havuzlar tercih ediliyor. Su sporları ile ilgilenmek ve nemli hava, dikkat edilmediği takdirde kulak iltihabı riskini artırıyor.


Tek Sarnıç’ta sona yaklaşılıyor Güncel Tek Sarnıç’ta sona yaklaşılıyor

Avni Tolunay Mahallesi, Hürriyet Caddesi üzerinde 18 bin metrekare alanı kapsayacak olan Tek Sarnıç Kent Park’ı yenilenen imajı ile Antalya’nın en özel noktalarından biri olmaya hazırlanıyor.
Antalya demokrasi ve milli birlik için tek vücut oldu Güncel Antalya demokrasi ve milli birlik için tek vücut oldu

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen demokrasi nöbetinin ikinci gününde de binlerce Antalyalı tek vücut oldu. İlk günkü nöbete 100 bin kişiye yakın kişinin katıldığını söyleyen Başkan Menderes Türel. “Milli birliğin en güzel göstergesi Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda dün ve bugün ifade edildi” dedi.


BU ALIŞKANLIKLAR BÖBREK YETMEZLİĞİ NEDENİ! Sağlık/Kadın BU ALIŞKANLIKLAR BÖBREK YETMEZLİĞİ NEDENİ!

Kronik böbrek hastalığı günümüzde adeta küresel bir salgın halini alan çok önemli bir sağlık problemi. Türk Nefroloji Derneği’nin yaptığı çalışmaya göre, ülkemizde de her 7 kişiden biri kronik böbrek hastası. Üstelik her 10 kronik böbrek hastasından sadece biri hastalığının farkında oluyor.


AMELİYATSIZ REFLÜ TEDAVİSİ MÜMKÜN Sağlık/Kadın AMELİYATSIZ REFLÜ TEDAVİSİ MÜMKÜN

Dünyada sık görülen bir hastalık olan reflü, stres, kilo ve yanlış beslenme yüzünden ülkemizde sıklıkla görülüyor. Yapılan araştırmalara göre her 5 kişiden birinde reflü görülüyor.


Döşemealtı, Kırkpınar’da iki başpehlivan çıkardı Döşemealtı Döşemealtı, Kırkpınar’da iki başpehlivan çıkardı

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Döşemealtı Belediyesi pehlivanı Orhan Okulu, 2. Oldu. Müsabakalar sonunda Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün başaltı güreşçileri Okan Acar 1., Hüseyin Gümüşalan da 3. cülük kürsüsüne çıktı. Acar ve Gümüşalan gösterdikleri başarıyla Başpehlivan statüsü kazandılar.


Bitcoin’e Türkiye’den de büyük ilgi Ekonomi/Turizm Bitcoin’e Türkiye’den de büyük ilgi

Bitcoin yüzde 145, Litecoin ise yüzde 946 değer kazandı. Türkiye’de her gün 20 binin üzerinde yatırımcı Bitcoin’i takip ediyor


Bugünün ve geleceğin gözde meslekleri Ekonomi/Turizm Bugünün ve geleceğin gözde meslekleri

Günümüzün popüler meslek dallarına ilişkin bilgi veren Eleman.net Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, yakın gelecekte ise yapay zeka ve robotik gibi alanların öne çıkacağını söyledi.


ÇOCUKLARINIZI TEKNOLOJİDEN UZAK, DOĞAYA YAKIN TUTUN Sağlık/Kadın ÇOCUKLARINIZI TEKNOLOJİDEN UZAK, DOĞAYA YAKIN TUTUN

Çocuklar biz yetişkinlere göre küçük şeylerle daha çok mutlu olabilirler. Bazen bir yapbozun parçasını bulmak, bazen bir topu kaleye isabet ettirmek sevincinin ve heyecanın sebebi olabilir.


Kartal: Güncel Kartal: "Demokrat Parti, görmezden gelinmiştir"

Demokrat Parti Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, daha önce deklare ettikleri gibi Türkiye genelinde meydanlarda olduklarını söylerken “Ne yazı ki Antalya’da partimize karşı bir saygısızlık yapılmıştır” dedi.


Triatlon şampiyonluk kupası Muratpaşa’da Spor Triatlon şampiyonluk kupası Muratpaşa’da

Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle İzmir Urla’da düzenlenen aquatlonda Minikler-3 kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Antalya Triatlon Spor Kulübü, kupayı Belediye Başkanı Ümit Uysal’a hediye etti.


Antalya’da on binler demokrasi nöbetinde buluştu Güncel Antalya’da on binler demokrasi nöbetinde buluştu

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında on binlerce Antalyalı, hain darbe girişiminin yıldönümünde Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tuttu. Genç yaşlı, ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran Antalyalılar 15 Temmuz şehitlerini andı, demokrasi şölenine ortak oldu.


Kepez demokrasi nöbetinde Güncel Kepez demokrasi nöbetinde

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde tüm ülkede olduğu gibi Antalya’da da vatandaşlar meydanlara yürüdü. 
Giritli Parkı Kadınları Muratpaşa’da Güncel Giritli Parkı Kadınları Muratpaşa’da

Üçgen Mahallesi’nin tek yeşil alanı Giritli Parkı’na yapılmak istenen otoparka karşı mücadele eden ve kendilerini ‘Giritli Parkı Kadınları’ olarak adlandıran mahalle sakinleri Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti.


15 Temmuz kahramanları Kepez’de yaşayacak Güncel 15 Temmuz kahramanları Kepez’de yaşayacak

Kepez Belediyesi, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminde hayatını kaybeden kahraman şehitlerin anısını yaşatacak. 15 Temmuz Demokrasi Anıtını ve adını bu kahramanlardan alan iki caddeyi olayın yıl dönümünde düzenlenen törenle açtı.


15 Temmuz ruhu sahnede Kültür/Sanat 15 Temmuz ruhu sahnede

Kepez Belediye Tiyatrosu, 15 Temmuz’un kahraman şehitlerini ‘Ey Oğul’ adlı tek perdelik oyunla andı.


Kepez’den 15 Temmuz Müzesi Güncel Kepez’den 15 Temmuz Müzesi

Başkan Hakan Tütüncü, eski Dokuma Fabrikası içerisinde 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi kuracaklarını açıkladı.


Varna Belediye Başkanı’ndan Başkan Türel’e ziyaret Güncel Varna Belediye Başkanı’ndan Başkan Türel’e ziyaret

Bulgaristan’ın Varna Belediye Başkanı Ivan Portnih, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, iki kent arasında turizm işbirliği ilişkisi kurulması kararlaştırıldı.


Renault’dan yeni bir özel seri: Clio Touch Chrome Otomotiv Renault’dan yeni bir özel seri: Clio Touch Chrome

Renault Clio, tasarım detayları ve bir üst versiyona ait donanım seviyesine sahip yeni bir özel seri ile müşterilerin beğenisine sunuluyor: Clio Touch Chrome


Renault ve Dacia’dan Kişiye Özel Ekranlar! Otomotiv Renault ve Dacia’dan Kişiye Özel Ekranlar!

Renault, teknoloji ve inovasyon anlamında bir yeniliğe daha imza atarak Türkiye’de ilk defa yoldan geçen araçları, aynı lokasyonda bulunan kitlelerle dijital ekranlar aracılığıyla konuşturmaya başlıyor.


Muratpaşa Gösteri Merkezi’nin temeli atılıyor Güncel Muratpaşa Gösteri Merkezi’nin temeli atılıyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 17 milyon 849 bin TL’ye mal olacak ‘Çok Amaçlı Gösteri Merkezi’nin temel atma töreninin 20 Temmuz Salı saat 18.30’da gerçekleştirileceğini söyledi.


MHP'li YURDAKUL: Siyaset MHP'li YURDAKUL: "MİLLETİN GERÇEK FEDAİSİ MHP'DİR"

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof Dr Ahmet Selim Yurdakul, yaptığı değerlendirmede birinci yıl dönümünde 15 Temmuz darbe girişimini ele aldı.
KOSHİM’de “gebelikte beslenme” semineri..
 Güncel KOSHİM’de “gebelikte beslenme” semineri..


Konyaaltı Belediyesi Kent Gönüllüleri Projesi kapsamında düzenlenen “Gebelikte Beslenme” konulu eğitim semineri, büyük ilgi gördü.


BAYRAK GENÇLERE EMANET Siyaset BAYRAK GENÇLERE EMANET

AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları “Bu Bayrak Bize Emanet” sloganıyla genel merkez gençlik kollarının başlattığı etkinlik için bayrak teslim töreni gerçekleştirdi.


GÜNEŞ ÇARPMASINA KARŞI NELER YAPILMALI? Sağlık/Kadın GÜNEŞ ÇARPMASINA KARŞI NELER YAPILMALI?

Yazın getirdiği en ciddi hastalıklardan biri güneş çarpması. Özellikle çocukların, kronik hastalıkları olanların güneşle ve sıcak havalarla olan temasına dikkat etmesi gerekiyor.


Başkan Türel muhtarları dinledi Güncel Başkan Türel muhtarları dinledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, makamında çeşitli ilçelerden gelen muhtarları kabul ederek, sorun ve taleplerini dinledi.


Kürşat Çavuşoğlu İki Altın Madalyayla Döndü Spor Kürşat Çavuşoğlu İki Altın Madalyayla Döndü

İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, 38. Dünya Tıp ve Sağlık Oyunlarında masa tenisi branşında hem teklerde hem de çiftlerde altın madalya kazanan diş hekimi Kürşat Çavuşoğlu'na plaket verdi.


Antalya’da 15 Temmuz  Spor Etkinlikleri Başladı Spor Antalya’da 15 Temmuz Spor Etkinlikleri Başladı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında çeşitli spor faaliyetleri düzenlendi.


Kaş’ta unutulmaz konser Kaş Kaş’ta unutulmaz konser

Büyükşehir Belediyesi, ilçeleri kültür ve sanatla buluşturmaya devam ediyor. Kaş Antik Tiyatro’da düzenlenen “Ateş & Diva Music on Fire” konseri Kaşlılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Demetra George Mustafaoğlu ve Nuri Harun Ateş’in Kaş Antik Tiyatro’da seslendirdiği ölümsüz eserler dinleyenleri mest etti.


ANTALYA OSB’DEN FAS ZİYARETİ Güncel ANTALYA OSB’DEN FAS ZİYARETİ

Antalya OSB Sektörel Ticaret Heyeti, Fas programı kapsamında 32 Fas firmasının temsilcileri ile yüz yüze görüşme yapıp yeni işbirliği ve ortaklık fırsatlarını değerlendirdi.


Antalya Emniyeti'nden Motosiklet Uygulaması Güncel Antalya Emniyeti'nden Motosiklet Uygulaması

Antalya Emniyeti 18 Temmuz Günü Motosiklet Uygulaması Yaptı


Başkan Uysal, “Kitap gibi pazar yerleri yapıyoruz” Güncel Başkan Uysal, “Kitap gibi pazar yerleri yapıyoruz”

Muratpaşa Belediyesi, Sedir Mahallesi'nde, içinde çocuk oyun evinin de yer aldığı kapalı semt pazarını törenle hizmete açtı.


İnşaat sektöründe yılın ikinci yarısı hareketlilik bekleniyor Ekonomi/Turizm İnşaat sektöründe yılın ikinci yarısı hareketlilik bekleniyor

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay düzenli olarak hazırladığı ve sektördeki faaliyet, güven ve beklentiyi ölçümlediği “Hazır Beton Endeksi”nin 2017 Haziran Ayı Raporu’nu açıkladı. Hazır Beton Endeksi, haziran ayında 100,19 değerine gerileyerek mayıs ayına göre yüzde 0,6 oranında düştü.


12. C Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Sınav Duyurusu Güncel 12. C Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Sınav Duyurusu

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden 12. C Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Sınav Duyurusu...


Emniyet'ten Güncel Emniyet'ten "Silah Tamir Yeri Açma Sınavı" duyurusu

22-27 Ekim 2017 Tarihleri Arasında Silah Tamir Yeri Açma Sınavı Yapılacak


Vacchi, Belek’i salladı Kemer Vacchi, Belek’i salladı

Dünyaca ünlü fenomen Gianluca Vacchi, Regnum Carya’da hem eğlendi hem eğlendirdi


“Haftada üç kez mideyi yormayan, sindirimi kolay, protein zengini ton balığı tüketin” Sağlık/Kadın “Haftada üç kez mideyi yormayan, sindirimi kolay, protein zengini ton balığı tüketin”

Selahattin Dönmez’den kavurucu sıcaklarda sağlıklı beslenme uyarısı: “Haftada üç kez mideyi yormayan, sindirimi kolay, protein zengini ton balığı tüketin”


Başkan Türel Mehmet’e verdiği sözü tuttu Güncel Başkan Türel Mehmet’e verdiği sözü tuttu

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, annesinin tedavi masraflarını sarma yaparak karşıladığı 8 yaşındaki serebral palsi (beyin felci) hastası Mehmet Ercan Sönmez’e verdiği sözünü tutarak, özel engelli aracı hediye etti. Türel, bizzat kendisinin teslim ettiği yeni aracıyla Mehmet’i parka götürdü.


Aslan ve Papağan balıkları Deniz Biyolojisi Müzesi’nde Güncel Aslan ve Papağan balıkları Deniz Biyolojisi Müzesi’nde

Antalya sularında yeni görülmeye başlayan İndo-Pasifik kökenli iki tür; Aslan Balığı ve Mavi Çizgili Papağan Balığı, Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi’nde sergilenmeye başladı.


Dijitalleşme çağında yetenek savaşları kızışıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Dijitalleşme çağında yetenek savaşları kızışıyor

Günümüzde demografik değişimler, yenilenen iş modelleri, dijitalleşme, büyük veri analitiğindeki gelişmeler ve yeni rekabet şekilleri şirketlerin sürekli yetenek güncellemeleri yapmalarını gerekli kılıyor.


HER 4 KADINDAN 1’İNİN KABUSU! Sağlık/Kadın HER 4 KADINDAN 1’İNİN KABUSU!

Her yaşta görülebilmekle birlikte özellikle 30 yaşından sonra her 4 kadından 1’inin kabusu olan idrar kaçırma, ‘utandıran’ bir sorun olduğu için doktora bile söylenmiyor! Oysa kişinin yaşam kalitesini büyük ölçüde etkileyen idrar kaçırma sorunundan basit yöntemlerle kurtulmak mümkün.


Haklarında Hapis Cezası Bulunan 3 Şüpheli Yakalandı Manavgat Haklarında Hapis Cezası Bulunan 3 Şüpheli Yakalandı

Manavgat İlçesinde Haklarında Hapis Cezası Bulunan 3 Şüpheli Yakalandı


Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı Kemer Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı

Kemer İlçesinde Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı


“Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek-Rüşvet” Suçlarından 1’si İnfaz Koruma Memuru 4 Şüpheli Yakalandı Güncel “Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek-Rüşvet” Suçlarından 1’si İnfaz Koruma Memuru 4 Şüpheli Yakalandı

Antalya’da “Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek-Rüşvet” Suçlarından 1’si İnfaz Koruma Memuru 4 Şüpheli Yakalandı


Sağlığın önündeki engeller kurum kültürü ile aşılıyor Sağlık/Kadın Sağlığın önündeki engeller kurum kültürü ile aşılıyor

Yüksek güven kültürü oluşturup mükemmel bir iş yeri yaratmak, çalışan potansiyelinin artmasını ve hata oranının azalmasını sağlıyor.


FAZLA AĞIRLIK KALDIRMAK KASIK FITIĞI SEBEBİ Sağlık/Kadın FAZLA AĞIRLIK KALDIRMAK KASIK FITIĞI SEBEBİ

Kasık fıtığı, kasık bölgesindeki duvarda oluşan zayıflık ya da bebeklik döneminden kalma bir açıklık nedeniyle karın içindeki organların dışarıya doğru taşmasıdır. Bu durum kasıkta ve erkeklerde bazen testise doğru şişlik şeklinde kendini gösterir.


Usta Dönerci®’nin Antalya’daki 5. Restoranı Hizmete Açıldı Güncel Usta Dönerci®’nin Antalya’daki 5. Restoranı Hizmete Açıldı

Geleneksel döner lezzetini yüksek kalite ve hızlı servis anlayışıyla müşterilerine sunan Usta Dönerci®, Antalya ÖzdilekPark AVM’de açılan yeni restoranında döner tutkunlarını ağırlamaya başladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71263 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...