Pazar, 20 Ekim 2019
Kepez’de 07bereketi Güncel Kepez’de 07bereketi

Yılın en özel tarihi kabul edilen 07.07.2017 günü ‘evet’ demek isteyen 45 çift, nikahlarını Kepez Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde kıydırdı.


Adet düzensizliğine karşı Refleks Terapi Sağlık/Kadın Adet düzensizliğine karşı Refleks Terapi

Adet düzensizliği çoğu kadının kâbusu. Adet düzensizliğini yok etmek veya düzene koymak açısından birçok farklı uygulamalar var. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, adet düzensizliğine karşı Refleks Terapi’yi öneriyor.


Ramazan ayında en çok et, karpuz ve domates tükettik Ekonomi/Turizm Ramazan ayında en çok et, karpuz ve domates tükettik

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, yerel zincir marketlerde Ramazan ayı ve bayram satışlarını değerlendirdi.


Evden Hırsızlık Yapan 2 Şüpheli Kaçarken Yakalandı Güncel Evden Hırsızlık Yapan 2 Şüpheli Kaçarken Yakalandı

Antalya’da Yunus Timleri Evden Hırsızlık Yapan 2 Şüpheliyi Kaçarken Yakaladı


AB Bakanlığı Adına Hibe Kredi Çıkartacağını Söyleyerek Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Tutuklandı Güncel AB Bakanlığı Adına Hibe Kredi Çıkartacağını Söyleyerek Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Tutuklandı

Avrupa Birliği Bakanlığı Adına Hibe Kredi Çıkartacağını Söyleyerek Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Tutuklandı


“Çiçekleri Soldurmayalım” Projesi Kursiyerleri Sertifikalarını Törenle Aldı Güncel “Çiçekleri Soldurmayalım” Projesi Kursiyerleri Sertifikalarını Törenle Aldı

“Çiçekleri Soldurmayalım” Projesi Kursiyerleri Sertifikalarını Törenle Aldı


Haziran Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi Güncel Haziran Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi

Antalya Emniyeti’nde Haziran Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi


Güncel "İdil’de devletin şefkatini gösteriyoruz"

Kayyum danışmanı olarak atandığı İdil Belediyesi ziyareti dönüşü değerlendirme yapan Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, devletin şefkatli yüzünü göstererek terörle mücadeleye katkı koymaya çalıştıklarını söyledi.


MEMORIAL ANTALYA HASTANESİ AKADEMİSYEN KADROSUNA GÜÇLÜ İSİM Sağlık/Kadın MEMORIAL ANTALYA HASTANESİ AKADEMİSYEN KADROSUNA GÜÇLÜ İSİM

Memorial Antalya Hastanesi akademisyen ve uzman kadrolarını güçlendirmeye devam ediyor. Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Bölümü’nde tam zamanlı hasta kabulüne başladı.


Kepez’de dönüşüm başladı Güncel Kepez’de dönüşüm başladı

Kepez ilçesi Yeni Emek Mahallesi’nde, belediye ve vatandaş eliyle gerçekleştirilen kentsel dönüşüm için binaların yıkımına başlandı. Dönüşüm için 206 dönümlük alanda 402 adet konut yıkılacak.


Kumluca Devlet Hastanesi’nde Görüntüleme Hizmetlerinin Kalitesi ve Hızı Artıyor Kumluca Kumluca Devlet Hastanesi’nde Görüntüleme Hizmetlerinin Kalitesi ve Hızı Artıyor

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ayşegül Alkan, hastanede bulunan 0,3 tesla gücündeki eski MR cihazının yerine 1,5 tesla gücünde olan yeni son teknoloji MR cihazının gelerek Haziran ayı sonu itibariyle kurulumunun tamamlandığını ve 1 Temmuz’da hastalara hizmet vermeye başladığını belirtti.


Türkiye’de internet tüketicileri parayı kitaba ve müziğe yatırıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye’de internet tüketicileri parayı kitaba ve müziğe yatırıyor

KPMG, 51 ülkede 18 bin 430 tüketiciyle gerçekleştirdiği Küresel İnternet Tüketicileri Raporu ile 2017’de 2,4 trilyon dolarlık hacme ulaşması beklenen küresel e-ticaretin nabzını tuttu.


HALSİZLİĞİNİZİN NEDENİ SUSUZLUK OLABİLİR Sağlık/Kadın HALSİZLİĞİNİZİN NEDENİ SUSUZLUK OLABİLİR

Yaz mevsimi nedeniyle hem hava sıcaklığı hem de vücut sıcaklığı artış gösteriyor. Bugünlerde sağlık için yapılması gereken en önemli şey su içmek!


PARFÜMÜNÜZ BÖCEKLERE DAVETİYE ÇIKARMASIN Sağlık/Kadın PARFÜMÜNÜZ BÖCEKLERE DAVETİYE ÇIKARMASIN

Yaz aylarında yeşillikler içerisinde yapılan piknikler, denizde geçirilen keyifli zamanlar, geziler çoğu kişi için kabusa dönebilir. Sıklıkla karşılaşılan böcek, arı veya akrep sokmaları sonucunda kişiden kişiye farklılık gösteren reaksiyonlar görülebilir. Kimi zaman yaşamı tehdit eden sorunlara karşı alınacak ilk önlemler çok önemlidir.


Carettalara yakın koruma Kemer Carettalara yakın koruma

Kemer Belediyesi’nin oluşturduğu özel ekip Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının yuvalama alanlarını koruyor. Çıralı kumsalından Tekirova’ya kadar uzanan bölgede yaban hayatı yakından izleniyor.


ATAY USLU: İSTANBUL TAKIMLARI YERİNE İLİMİZİN TAKIMLARI ALANYASPOR VE ANTALYASPOR'A GÖNÜL VERİN


 Kumluca ATAY USLU: İSTANBUL TAKIMLARI YERİNE İLİMİZİN TAKIMLARI ALANYASPOR VE ANTALYASPOR'A GÖNÜL VERİN
ATAY USLU: VÜCUT, AKIL VE GÖNÜL BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN KUMLUCA BELEDİYESİNİN SPOR OKULUNDA KİTAP PROJESİ ÖRNEK
BAŞKAN ŞAHİN’DEN CAN KUZAY’A TEBRİK ZİYARETİ Aksu BAŞKAN ŞAHİN’DEN CAN KUZAY’A TEBRİK ZİYARETİ

Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerine iddialı bir şekilde hazırlanan Aksu Belediye Spor Kulübü Güreşçileri, Antalya’nın aşırı sıcaklarına rağmen özveri ile idmanlarını yapıyor. Güreşçileri idmanlarda yalnız bırakmayan Başkan Şahin, Sakarya’da düzenlenen güreşlerde altın madalya alan Can Kuzay’ı da başarılarından dolayı kutladı.


Kalp hastalarına sağlıklı bir yaz için öneriler Sağlık/Kadın Kalp hastalarına sağlıklı bir yaz için öneriler

Kalp hastaları yaz döneminde ilaçlarını aksatmamalı Yaz mevsiminde yüksek seviyelere ulaşan sıcaklık özellikle kalp hastaları açısından bazı riskleri de beraberinde getiriyor.


Kumluca’da Bir Düzine Çift 07.07’ye Randevu Aldı Kumluca Kumluca’da Bir Düzine Çift 07.07’ye Randevu Aldı

Nikâhlarını 07.07.2017 tarihine denk getirmek isteyen 12 çift Kumluca Belediyesi Nikâh Dairesi’ne başvurarak randevu aldı.


Olympos ve Çıralı'da seyyar satıcı operasyonu Kemer Olympos ve Çıralı'da seyyar satıcı operasyonu

Antalya'nın dünyaca ünlü plajları Olympos ve Çıralı'da seyyar satıcılara yönelik zabıta ekipleri tarafından yapılan operasyonda, seyyar satılan ürünlere el konulurken, seyyar satıcılar hakkında işlem yapıldı.


VENEZİA PALACE’DA MAVİ BAYRAK TÖRENİ Aksu VENEZİA PALACE’DA MAVİ BAYRAK TÖRENİ

Kundu’da yer alan Venezia Palace Hotel geleneği bozmadı, 2004 yılından beri sahilinde dalgalanan Mavi Bayrağı bu yıl da almaya hak kazandı.


AK PARTİ ANTALYA KONGRELERE HAZIRLANIYOR Siyaset AK PARTİ ANTALYA KONGRELERE HAZIRLANIYOR

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden başkanlık ettiği il başkanları toplantısının ardından Demre’de 19 İlçe başkanı ile bir araya gelerek kongre süreciyle ilgili alınan kararları aktardı.


Siyaset "Hububatta Gümrük İndirimi İle Hükümet Çiftçiyi Bitirmek İstiyor"

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının hazırladığı ve Bakanlar Kurulu kararı olarak 27 Haziran 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren İthalat Rejimi Kararına Ek Karar ile canlı hayvan, kırmızı et ve hububatta uygulanan gümrük vergilerinin düşürülmesine bir tepki de CHP’den geldi.


BAŞKAN BAHAR’A ÖNEMLİ GÖREV Güncel BAŞKAN BAHAR’A ÖNEMLİ GÖREV

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşunun 15. Olağan Genel Kurulunda yeniden Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçildi.


Alibodalar’ın su çilesi bitiyor Alanya Alibodalar’ın su çilesi bitiyor

Su ihtiyaçlarını depodan ve kuyudan karşılayan Alanya’nın Bektaş Mahallesi Alibodalar mevkiinin su sorununu Büyükşehir Belediyesi çözüyor.


Tütüncü’den İdil’e belediyecilik çıkartması Güncel Tütüncü’den İdil’e belediyecilik çıkartması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yardımcıları ve bürokratlarıyla birlikte kayyum danışmanı olarak atandığı Şırnak’ın İdil ilçesi ziyaretinde, bilgi ve birikimlerini paylaştı.


Kürşat Çavuşoğlu, 5. Kez Dünya Şampiyonu Oldu Spor Kürşat Çavuşoğlu, 5. Kez Dünya Şampiyonu Oldu

Kürşat Çavuşoğlu, Fransa'nın Marsilya kentinde 1-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlemekte olan 38.Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları'nda (Medigames-38.Medigames-World Medical and Health Games) masa tenisi branşında Türkiye’ye tek erkeklerde altın madalya kazandırdı.


AK PARTİ BATI ANTALYA'DA BULUŞTU Demre AK PARTİ BATI ANTALYA'DA BULUŞTU

Antalya’nın 19 ilçesinin AK Parti İlçe Başkanları Demre ilçesinde bir araya geldiler. AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’in başkanlığında gerçekleşen toplantıya, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve Gökçen Özdoğan Enç de katıldı.


Başkan Türel: “Şırnak’ta bulunmamız önemli bir işaret fişeğidir” Güncel Başkan Türel: “Şırnak’ta bulunmamız önemli bir işaret fişeğidir”

Şırnak’ı ziyaret eden Antalya heyeti Şırnak halkının ev sahipliğinde unutulmaz bir gün geçirdi


Kaleiçi Old Town heyeti Atatürk Anıtı’na çelenk sundu Güncel Kaleiçi Old Town heyeti Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali için Küba’dan Filistin’e Antalya’da bulunan konuk ülke ve şehirlerin heyetleri Muratpaşa Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.


Antalya’nın Yerel Lezzetleri Dünyaya Tanıtılacak Ekonomi/Turizm Antalya’nın Yerel Lezzetleri Dünyaya Tanıtılacak

Kurulduğu 1996 yılından bu zamana kadar Antalya ve ilçelerine ait gizli kalmış veya unutulmaya yüz tutmuş sosyo - kültürel, tarihi, gastronomi ve doğal zenginlikleri gün ışığına çıkarmak için çalışmalar yürüten Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) son projesi 101 Street Food ile Antalya lezzetlerini dünyaya tanıtacak.


İnme Riskinizi Kontrol Altına Alın! Sağlık/Kadın İnme Riskinizi Kontrol Altına Alın!

Halk arasında felç olarak bilinen inme ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını ve inmeye neden olabilecek risk faktörlerini Hastane Derindere Nöroloji Bölümü Uzmanı Dr. Keriman Oğuz anlattı.


15 Temmuz’a büyük ilgi Güncel 15 Temmuz’a büyük ilgi

FETÖ’cü hainlerin yaptığı kanlı darbe girişimine karşı milletin gösterdiği tarihi direniş ruhunun anlatılmasının amaçlandığı ulusal resim yarışması büyük ilgi gördü. 600 eserin katıldığı yarışmanın ödül töreni 15 Temmuz’un yıldönümünde yapılacak.


Sosyal Yardım Merkezi estetiği Güncel Sosyal Yardım Merkezi estetiği

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, sosyal yardım merkezinin bulunduğu mahalleye estetik görünüm kazandırması için tüm ayrıntıları gözden geçirdi.


Muratpaşa’da Yaz Spor Okulları törenle açıldı Spor Muratpaşa’da Yaz Spor Okulları törenle açıldı

Muratpaşa Belediyesi Başkanvekili İbrahim Cephaneci, Yaz Spor Okulları Açılış töreninde, gerçekleştirilen yatırımlarla Muratpaşa’nın bugün 11 bin kişinin düzenli spor yapabildiği bir ilçe durumunda olduğunu belirterek, “Muratpaşa, Türkiye’nin nüfusa göre kitle sporu yaptırmada 1 numaralı belediyesidir” dedi.


Başkan Uysal’dan old townlar arası birlik çağrısı Güncel Başkan Uysal’dan old townlar arası birlik çağrısı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Küba’dan Filistin’e dünyanın farklı coğrafyalarının aynı masada buluştuğu 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali gala yemeğinde antik kentler arasında birlik kurulması çağrısı yaptı. Başkan Uysal, “Birlikte çok daha iyi yönetim deneyimleri oluşturabilecek, birlik olduğumuzda sorunların çözümünde ortak çalışma imkanı bulabileceğiz” dedi.


KADEM ‘Geleceğe İşbaşı’ Projesi’nin ilk mezunlarını verdi Güncel KADEM ‘Geleceğe İşbaşı’ Projesi’nin ilk mezunlarını verdi

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya İl Temsilciliği’nin yürüttüğü Geleceğe İşbaşı’ projesi ilk mezunlarını verdi. KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da telefonla bağlandığı törende ‘Geleceğe İşbaşı’ projesinden mezun olan 18 genç kız, sertifikalarını Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu’nun elinden alarak kep attı.


Tütüncü İdil’de Güncel Tütüncü İdil’de

Kepez Belediyesi ve AKBB Başkanı Tütüncü, yardımcıları ve bürokratlarıyla birlikte kayyum danışmanı olarak atandığı Şırnak’ın İdil ilçesinde incelemelerde bulundu.


Antalya’dan Şırnak’a kardeşlik köprüsü Güncel Antalya’dan Şırnak’a kardeşlik köprüsü

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’dan 180 kişilik bir heyetle Şırnak’a çıkarma yaptı. Türel ve beraberindeki heyet, Antalya’nın Gönül Köprüsü Projesi kapsamında kardeş şehri Şırnak’ı ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaf ve STK temsilcileri ile buluşan Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek Şırnak İçme Suyu Şebekesi İsale Hattı’nın da temelini attı.


Kumluca'da Trafik Kazası 1 Yaralı Kumluca Kumluca'da Trafik Kazası 1 Yaralı

Kumluca Yeni Mahalle Ahmet Ali Ağa Bulvarında meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.


TÜRKİYE’DE KİŞİ BAŞINA 5,5 GRAM ALTIN DÜŞÜYOR Ekonomi/Turizm TÜRKİYE’DE KİŞİ BAŞINA 5,5 GRAM ALTIN DÜŞÜYOR

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) 436 ton altın rezerviyle dünyada en çok altın rezervine sahip olan 11. Banka oldu. Türkiye’de ise kişi başına düşen altın miktarı 5,5 gram olarak hesaplandı.


DİM BARAJI SULAMASI 2.KISIM İHALESİ YAPILDI Alanya DİM BARAJI SULAMASI 2.KISIM İHALESİ YAPILDI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘nun takibiyle Dim Barajı Sulaması, 2.Kısım yapım işi ihalesi 10.08.2017 olarak belirlenirken, malzeme alım 1.kısım ihale tarihi 15.08.2017 olarak belirlendi.


Nanoteknoloji, beyin cerrahisinde de çığır açacak Teknoloji/Bilim/İnternet Nanoteknoloji, beyin cerrahisinde de çığır açacak

Nanoteknoloji günümüzde fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar, malzeme bilimi, elektronik gibi alanlarda kullanımının yanında tıp alanında da oldukça çarpıcı gelişmelere imkân sağlamaya başladı.


Kepez’den konforlu halkla ilişkiler Güncel Kepez’den konforlu halkla ilişkiler

Kepez Belediyesi, ‘burası sizin eviniz’ anlayışıyla hemşehrilerini misafir ettiği, çaylarını içerken taleplerini karşıladığı halkla ilişkiler bölümünü yenileyerek, hizmeti ve ağırlamayı daha konforlu hale getiriyor.


Ortaköy ve Karacaören asfalta kavuşuyor Kumluca Ortaköy ve Karacaören asfalta kavuşuyor

Büyükşehir Belediyesi Kumluca’nın Ortaköy ve Karacaören mahalleleri grup yolunda asfalt çalışması başlattı.


Yüzü her gün suyla yıkamak yeterli değil Sağlık/Kadın Yüzü her gün suyla yıkamak yeterli değil

Yaşlandıkça cildimizde pek çok değişiklik meydana gelir. Cildimiz incelir, ince çizgiler, kırışıklıklar oluşur ve cilt rengi değişmeye başlar.


KALP HASTALARI GEBE KALMADAN ÖNCE BUNLARI BİLMELİ Sağlık/Kadın KALP HASTALARI GEBE KALMADAN ÖNCE BUNLARI BİLMELİ

Gebelik dönemi, kalp hastalıklarında oldukça hassas bir dönem. Daha önce belirti vermeyen birçok kalp hastalığı bu dönemde şikayetlerin oluşmasına yol açıyor.


Başkan Gül’den GS Başkanına davet Kemer Başkan Gül’den GS Başkanına davet

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan adına, 656’incı Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne davet etti.


Kreşi öğrencileri su savaşıyla serinlediler
 Güncel Kreşi öğrencileri su savaşıyla serinlediler


Konyaaltı Belediyesi Uncalı Çocuk Kreşi ve Gündüzbakımevi'nin sıcaktan bunalan küçük sakinleri, su savaşı yaparak serinledi.


Kemer’de 7 çift 7.7.2017’yi seçti Kemer Kemer’de 7 çift 7.7.2017’yi seçti

Antalya’nın plakası Kemer’de yeni evlenecek çiftlere ilham verdi. Nikâhlarını 07.07.2017 tarihine denk getirmek isteyen 7 çift Kemer Belediyesi Nikâh Dairesi’ne başvurarak randevu aldı.


Sokak hayvanlarına buzlu serinlik Güncel Sokak hayvanlarına buzlu serinlik

Son 88 yılın sıcaklık rekorunun kurulduğu Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi, sokak hayvanları için ilçenin farklı noktalarına yerleştirdiği su kaplarını buzlu su ile dolduruyor.


Korkuteli’nde 2 bin dönüm arazi su ile buluşuyor Korkuteli Korkuteli’nde 2 bin dönüm arazi su ile buluşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarımda sulama sorunu yaşayan Korkuteli’nin Başpınar Mahallesi’ne kapalı sistem sulama tesisi yapıyor. Yaklaşık 800 bin TL değerindeki tesis ile 2 bin dönüm tarım alanın sulama sorunu çözüme kavuşuyor.


Fabrikalar yenileniyor Güncel Fabrikalar yenileniyor

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin en işlek mahallelerinden Fabrikalar Mahallesi’nde 19 bin ton asfalt, 15 bin metrekare kaldırım çalışması gerçekleştiriyor.


Döşemealtı Belediyesi’den Yaz Konseri Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’den Yaz Konseri

Döşemealtı Belediyesi tarafından yaptırılan ve kısa sürede hizmete açılan İlçe’nin ilk Kent Meydanı halk konserine hazırlanıyor. Ünlü sanatçı Koray Avcı’nın sahne alacağı halk konseri programı 07.07.2017’de tarihinde akşam 7’de başlayacak.


Evlenmek isteyenlerin tercihi 07 Döşemealtı Evlenmek isteyenlerin tercihi 07

Döşemealtı Belediyesi Evlendirme memurluğunda 07,07,2017 yoğunluğu yaşanıyor. Bu özel günde nikah kıydırarak hayatlarını birleştirmek isteyen çiftler Döşemealtı Belediyesi evlendirme memurluğuna akın etti. Şuana kadar 14 çift 07,07,2017 günü nikah kıydırmak için başvuru yaptı.


BÜYÜKELÇİ ALLAMA SIDDIKI’DAN VALİLİK ZİYARETİ Güncel BÜYÜKELÇİ ALLAMA SIDDIKI’DAN VALİLİK ZİYARETİ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Bangladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi M. Allama Sıddıkı’yı makamında kabul etti.


ATAY USLU: ANTALYAMIZIN SUALTI DA BİR CENNETTİR Güncel ATAY USLU: ANTALYAMIZIN SUALTI DA BİR CENNETTİR

Antalya Akvaryum'da AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kendiroğlu, Su Altı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan ve çok sayıda davetlinin katılımlarıyla " Sualtı Cenneti Antalya" Kitabı'nın lansmanı yapıldı.


ZABITALARDAN KALDIRIM İŞGALİNE İZİN YOK Aksu ZABITALARDAN KALDIRIM İŞGALİNE İZİN YOK

Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırımları işgal eden esnaflara yönelik denetim yaptı.


HOŞ GELDİN BEBEK,  ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR Aksu HOŞ GELDİN BEBEK, ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in desteklediği, eşi Ümmü Şahin’in koordine ettiği “HOŞ GELDİN BEBEK” projesi haziran ayında da ilçe genelinde bebek ziyaretlerine devam etti.


Antalya'da kumar operasyonu Güncel Antalya'da kumar operasyonu

Antalya İl Merkezinde Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Temin Edenlere Kumar Operasyonu Yapıldı


Kumluca'da görevli polis memuruna hakaret eden şüpheli tutuklandı Kumluca Kumluca'da görevli polis memuruna hakaret eden şüpheli tutuklandı

Kumluca İlçesinde Bir İşyerinde Olay Çıkaran ve Görevli Polis Memuruna Hakaret Eden Şüpheli Tutuklandı


Manavgat'ta Birçok Suçtan Aranan ve Firari Olan Şahıs Yakalandı Manavgat Manavgat'ta Birçok Suçtan Aranan ve Firari Olan Şahıs Yakalandı

Manavgat İlçesinde Birçok Suçtan Aranan ve Firari Olan Şahıs Yakalandı


Manavgat İlçesinde Aranan 3 Şahıs Yakalandı Manavgat Manavgat İlçesinde Aranan 3 Şahıs Yakalandı

Manavgat İlçesinde Aranan 3 Şahıs Yakalandı


Kaleiçi’nde festival heyecanı başlıyor Ekonomi/Turizm Kaleiçi’nde festival heyecanı başlıyor

Antalya’da dar sokaklarında geleneksel mimariyle yöresel mutfağının buluştuğu, tarih, kültür ve sanatın iç içe geçtiği Kaleiçi, Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Kaleiçi Old Town Festivali’yle yılın en renkli günlerini yaşayacak. Festival yarın 19.30'da Hıdırlık Kulesi’nden Kaleiçi'ne ve Karaaalioğlu Parkı'na uzanacak festival kortejiyle başlıyor.


ATAY USLU’DAN FİNİKELİ RESSAM SİNEM ESER’E ZİYARET Finike ATAY USLU’DAN FİNİKELİ RESSAM SİNEM ESER’E ZİYARET

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Finikeli Ressam Sinem Eser’i kendi resim atölyesinde ziyaret etti. AK Parti Finike İlçe Başkanı Osman Aladağ’ın da katıldığı ziyarette, Atay Uslu Ressam Eser’in son çalışmalarını inceleyerek, Resim ve Sanat hakkında Sinem Eser ile sohbet etti.


Tütüncü İmeciklilerin yanında Korkuteli Tütüncü İmeciklilerin yanında

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, 14. Beydağları İmecik Yayla Şenliği’nde Yörük kültürünü yaşatanların yanında oldu.


ASAT’ın yağmur suyu seferberliği sürüyor Güncel ASAT’ın yağmur suyu seferberliği sürüyor

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, 6 milyonluk yatırımla Muratpaşa İlçesi Meydan Kavağı, Çaybaşı ve Demircikara mahallelerinin yağmur suyu sorununu çözüyor.


Güçlüköy’e ‘Köy Konağı’ Akseki Güçlüköy’e ‘Köy Konağı’

Büyükşehir Belediyesi, Akseki’ye ikinci köy konağını kazandırıyor. Değirmenlik Mahallesi’nin ardından Güçlüköy Mahallesi’ne de köy konağı inşa ediliyor.


Büyükşehir’in yardım eli Manavgat’a uzandı Manavgat Büyükşehir’in yardım eli Manavgat’a uzandı

Büyükşehir Belediyesi, zor durumdaki vatandaşlara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Manavgat’ın Emek Mahallesi’nde yaşayan tekerlekli sandalyeye bağlı Mehmet Özçelik’e hasta yatağı ve ihtiyaç sahibi Hakan Unç’a da ev eşyası yardımında bulunuldu.


BUDAK: “ADALET GALİP GELECEK TÜRKİYE ÖZGÜRLEŞECEK” Siyaset BUDAK: “ADALET GALİP GELECEK TÜRKİYE ÖZGÜRLEŞECEK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Adalet Yürüyüşü'nün adalet ve demokrasinin yeniden egemen olması için bir “umut yürüyüşü” olduğunu belirterek, “Adalet Yürüyüşü'ne gösterilen ilgi ve her gün yeni eklenen katılımcılar umudu büyütüyor. Toplumun tüm kesimlerinden destek var. Adalet galip gelecek, Türkiye özgürleşecek” dedi. Budak, AKP Genel Başkanı Erdoğan ve AKP'li bakanların açıklamalarını “demokrasiden nasip almamışlığın göstergesi” olarak değerlendirdi.


Wolfcity turnuvası tüm heyecanıyla Antalya’da Teknoloji/Bilim/İnternet Wolfcity turnuvası tüm heyecanıyla Antalya’da

Wolfcity Turnuvası’nın altıncı ayağı 8 Temmuz 2017 tarihinde Antalya’da düzenlenecek. 20 takımın mücadelesine sahne olacak turnuvayı kazanan takım, 2 bin 500 TL’lik ödülün de sahibi olacak.


Hayırsever Kepez Güncel Hayırsever Kepez

Kepez Belediyesi, taşınmazlarını eğitim, din, sosyal ve spor tesisi yapımına ve kamu yararına tahsis ederek örnek bir davranış gerçekleştiriyor.


ÇOCUKLAR DA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ TAKMALI Sağlık/Kadın ÇOCUKLAR DA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ TAKMALI

Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan güneş ışığına aşırı miktarda ve uygun olmayan koşullarda maruz kalındığında sağlığı ve hatta yaşamı tehdit eden sorunlar ortaya çıkabilir.


Geleceğin Protein Kaynakları Değişiyor mu?  Güncel Geleceğin Protein Kaynakları Değişiyor mu?

Sabri Ülker Vakfı, “Bilim Bunu Konuşuyor” platformu aracılığı ile sağlık ve beslenme alanlarındaki en güncel bilgileri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.


Güneş koruyucularında kanser tehlikesi Sağlık/Kadın Güneş koruyucularında kanser tehlikesi

Kanser olmak istemiyorsanız, yüzmeye giderken güneş koruyucu sürmeyin...


Konyaaltı’nda KONSEM Yaz Okulu başladı…
 Spor Konyaaltı’nda KONSEM Yaz Okulu başladı…


Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KONSEM)’nde ‘Yaz Okulu’ kursları 17 branşta bin 800 kursiyer ile başladı.


Antalya Synchro Cup – Muratpaşa başlıyor Spor Antalya Synchro Cup – Muratpaşa başlıyor

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek uluslararası senkronize yüzme şampiyonası, Muratpaşa Belediyesi’nin organizasyonunda 7 – 9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek şampiyonaya 4 ülkeden 10 takım katılacak.


KULAK ÇUBUĞU İLE KULAĞINIZI TEMİZLEDİĞİNİZİ SANMAYIN Sağlık/Kadın KULAK ÇUBUĞU İLE KULAĞINIZI TEMİZLEDİĞİNİZİ SANMAYIN

Kulak kiri diye tabir edilen buşon aslında vücudun ürettiği salgılardır. Her insanın kulağı az ya da çok kir üretir.


ATAY USLU: ANTALYAMIZIN SUALTI DA BİR CENNETTİR Ekonomi/Turizm ATAY USLU: ANTALYAMIZIN SUALTI DA BİR CENNETTİR

Antalya Akvaryum'da AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kendiroğlu, Su Altı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan ve çok sayıda davetlinin katılımlarıyla " Sualtı Cenneti Antalya" Kitabı'nın lansmanı yapıldı.


Görme kaybından kurtulan Hollandalı fotoğrafçıdan anlamlı teşekkür Güncel Görme kaybından kurtulan Hollandalı fotoğrafçıdan anlamlı teşekkür

4 yıldır Alanya'da profesyonel fotoğrafçılık yapan Hollandalı Hubert Derkx Özel OFM Antalya Hastanesi'nde olduğu göz ameliyatı ile sağlığına kavuştu. Her iki gözünde de görme kaybı yaşayan Derkx, kendisini bu durumdan kurtaran doktor ve hastane çalışanlarına, fotoğraflarını çekerek teşekkür etti.


AKSU’DA DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI Aksu AKSU’DA DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI

Temmuz ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştiren Aksu Belediyesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için dualar okundu, ortak bildiri metni yayınlandı.


Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne İkinci Radyoloji Uzmanı Atandı Gazipaşa Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne İkinci Radyoloji Uzmanı Atandı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne ataması yapılan Radyoloji Uzmanı Yıldız Kılar Sözel, 30 Haziran 2017 Cuma günü görevine başladı.


M. CAN KUZAY’DAN BİR ALTIN MADALYA DAHA Aksu M. CAN KUZAY’DAN BİR ALTIN MADALYA DAHA

Aksu Belediye Spor Kulübü güreşçisi M. Can KUZAY hafta sonunda Sakarya'da düzenlenen 55. Geleneksel Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Deste Büyük Boyda altın madalyanın sahibi oldu.


Ağız ve Diş Problemleriniz Hastalıklarınızın Habercisi Olabilir! Sağlık/Kadın Ağız ve Diş Problemleriniz Hastalıklarınızın Habercisi Olabilir!

Ağız ve diş sağlığınıza dikkat ettiğiniz halde yaşadığınız ağız problemleri başka hastalıkların habercisi olabilir.


Yeni dönemde yepyeni bir spor salonu Spor Yeni dönemde yepyeni bir spor salonu

Muratpaşa Belediyesi’nin 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi bahçesinde inşaatına devam ettiği spor salonu yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte hem öğrencilere hem de mahalleliye hizmet vermeye başlayacak.


Romatoid artritin Türkiye’de hasta başına maliyeti yaklaşık 5.000 euro! Sağlık/Kadın Romatoid artritin Türkiye’de hasta başına maliyeti yaklaşık 5.000 euro!

Türkiye’de romatoid artrit (iltihaplı eklem romatizması) tedavi maliyetlerini hastalardan elde edilen gerçek yaşam verilerini kullanarak hesaplamayı hedefleyen Expert RA çalışmasının sonuçları açıklandı.


Kepez kreşlerinde yaz okulu dönemi Güncel Kepez kreşlerinde yaz okulu dönemi

Kepez Belediyesi’nin hizmete sunduğu 2 kreşte yapılan yaz okulu müfredatında, miniklere keyifli bir yaz tatili ile birlikte özgüven sağlayıcı eğitimler verilecek.


Siyaset "Bu Yürüyüş Sözde Değil Özde Adalet İçin"

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, başlatılan Adalet Yürüyüşü’nün 19. Gününde hem yürüyüşü hem de yürüyüşe verilen tepkileri değerlendirdi.


Kemer’e bir Rus gelin daha... Nikâhı Başkan Gül kıydı Kemer Kemer’e bir Rus gelin daha... Nikâhı Başkan Gül kıydı

Kemer’de sayıları bini bulan Rus gelinlerin arasına bir yenisi eklendi. Polis Memuru Alparslan Özdemir ile Natalia Andrei’nin nikâhını Başkan Gül kıydı.


Yırtık Cübbe Kepez’de alkışlanıyor Kültür/Sanat Yırtık Cübbe Kepez’de alkışlanıyor

Antalya Barosu Yırtık Cübbe Tiyatro Topluluğu, yeni oyunları Çılgın Bir Aşk’ı Kepez’deki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sahneliyor.


Kepez “Yaza Merhaba” dedi Spor Kepez “Yaza Merhaba” dedi

Kepez Belediyesi Yaz Spor Okulları görkemli açılışıyla yaza merhaba dedi. İki ay eğitim verecek olan yaz spor okullarının açılışında çocuklar doyasıya eğlendi.


AGT’den eğitime büyük destek Güncel AGT’den eğitime büyük destek

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle fark yaratan mobilya bileşenleri sektörünün öncü markası AGT, geleceğin teminatı gençlere yatırım yapmayı sürdürüyor.


HAZİRAN ENFLASYONU YIL SONU İÇİN UMUT VERDİ Ekonomi/Turizm HAZİRAN ENFLASYONU YIL SONU İÇİN UMUT VERDİ

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı Haziran Ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.


KENDİSİ KÜÇÜK BAŞARISI BÜYÜK Spor KENDİSİ KÜÇÜK BAŞARISI BÜYÜKAntalyaspor Kulübü Cimnastik Takımı sporcularından Rüzgar Naz Bozkurt, küçük yaşına rağmen büyük başarılara imza atıyor.


Ravioli ve mantı buluşuyor Kültür/Sanat Ravioli ve mantı buluşuyor

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisi düzenleyeceği Kaleiçi Old Town Festivali’nde İtalyanların meşhur raviolisi ve Türk mantısı buluşacak. Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nün düzenleyeceği mutfak atölyesinde ravioli Türk yemek kültürüyle yeniden yorumlanacak, mantı da İtalyan tarzıyla yeniden hazırlanacak.


Gedevet Yayla yoluna sıcak asfalt Alanya Gedevet Yayla yoluna sıcak asfalt

Alanya’ya 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve yaz aylarında yerleşik halkın yanı sıra turistlerin de yoğun olarak kullandığı Gedevet Yaylası yolu sıcak asfaltla kaplanıyor.


Büyükşehir’den okullara spor malzemesi yardımı Spor Büyükşehir’den okullara spor malzemesi yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, okullara her yıl olduğu gibi spor malzemesi yardımı yaptı. 14 ilçedeki mahalle okullarının talebi üzerine eksik olan çeşitli spor malzemeleri tamamlandı.


Örnek işbirliği Kemer Örnek işbirliği

Kemer Belediyesi ve Alman Konsolosluk Futbol Takımı işbirliğiyle Beldibi İlkokulu ve Ortaokulu’nun spor malzemeleri ihtiyacını karşıladı.


ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Bir İlk Daha “Ters Omuz Artroplastisi Ameliyatı” Alanya ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Bir İlk Daha “Ters Omuz Artroplastisi Ameliyatı”

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni bir ilke daha imza atılarak, 60 yaşındaki hastaya Ters Omuz Artroplastisi (fonksiyonlarını kaybetmiş bir eklemin cerrahi yolla yeniden şekillendirilmesi) operasyonu başarılı bir şekilde uygulandı.


Karabayır Beydağı yayla şenlikleri coşkuyla kutlandı Döşemealtı Karabayır Beydağı yayla şenlikleri coşkuyla kutlandı

Döşemealtı Belediyesi’nin katkılarıyla ilçenin örf, adet ve geleneklerinin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen Karabayır Beydağı Yayla Şenliklerinin 21’ncisi Korkuteli’nin Karabayır Yaylasında yapıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...