Perşembe, 17 Ekim 2019
Aslan ve Papağan balıkları Deniz Biyolojisi Müzesi’nde Güncel Aslan ve Papağan balıkları Deniz Biyolojisi Müzesi’nde

Antalya sularında yeni görülmeye başlayan İndo-Pasifik kökenli iki tür; Aslan Balığı ve Mavi Çizgili Papağan Balığı, Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi’nde sergilenmeye başladı.


Dijitalleşme çağında yetenek savaşları kızışıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Dijitalleşme çağında yetenek savaşları kızışıyor

Günümüzde demografik değişimler, yenilenen iş modelleri, dijitalleşme, büyük veri analitiğindeki gelişmeler ve yeni rekabet şekilleri şirketlerin sürekli yetenek güncellemeleri yapmalarını gerekli kılıyor.


HER 4 KADINDAN 1’İNİN KABUSU! Sağlık/Kadın HER 4 KADINDAN 1’İNİN KABUSU!

Her yaşta görülebilmekle birlikte özellikle 30 yaşından sonra her 4 kadından 1’inin kabusu olan idrar kaçırma, ‘utandıran’ bir sorun olduğu için doktora bile söylenmiyor! Oysa kişinin yaşam kalitesini büyük ölçüde etkileyen idrar kaçırma sorunundan basit yöntemlerle kurtulmak mümkün.


Haklarında Hapis Cezası Bulunan 3 Şüpheli Yakalandı Manavgat Haklarında Hapis Cezası Bulunan 3 Şüpheli Yakalandı

Manavgat İlçesinde Haklarında Hapis Cezası Bulunan 3 Şüpheli Yakalandı


Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı Kemer Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı

Kemer İlçesinde Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan Yakalanan Şüpheli Tutuklandı


“Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek-Rüşvet” Suçlarından 1’si İnfaz Koruma Memuru 4 Şüpheli Yakalandı Güncel “Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek-Rüşvet” Suçlarından 1’si İnfaz Koruma Memuru 4 Şüpheli Yakalandı

Antalya’da “Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek-Rüşvet” Suçlarından 1’si İnfaz Koruma Memuru 4 Şüpheli Yakalandı


Sağlığın önündeki engeller kurum kültürü ile aşılıyor Sağlık/Kadın Sağlığın önündeki engeller kurum kültürü ile aşılıyor

Yüksek güven kültürü oluşturup mükemmel bir iş yeri yaratmak, çalışan potansiyelinin artmasını ve hata oranının azalmasını sağlıyor.


FAZLA AĞIRLIK KALDIRMAK KASIK FITIĞI SEBEBİ Sağlık/Kadın FAZLA AĞIRLIK KALDIRMAK KASIK FITIĞI SEBEBİ

Kasık fıtığı, kasık bölgesindeki duvarda oluşan zayıflık ya da bebeklik döneminden kalma bir açıklık nedeniyle karın içindeki organların dışarıya doğru taşmasıdır. Bu durum kasıkta ve erkeklerde bazen testise doğru şişlik şeklinde kendini gösterir.


Usta Dönerci®’nin Antalya’daki 5. Restoranı Hizmete Açıldı Güncel Usta Dönerci®’nin Antalya’daki 5. Restoranı Hizmete Açıldı

Geleneksel döner lezzetini yüksek kalite ve hızlı servis anlayışıyla müşterilerine sunan Usta Dönerci®, Antalya ÖzdilekPark AVM’de açılan yeni restoranında döner tutkunlarını ağırlamaya başladı.


Bu seminer çalışanların güvenliği için.. 
 Güncel Bu seminer çalışanların güvenliği için.. 


Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ağır ve tehlikeli iş kollarında çalışan personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi.


Düden ve Kurşunlu Şelaleleri TBMM’de Siyaset Düden ve Kurşunlu Şelaleleri TBMM’de

Antalya’nın dünyaca ünlü Düden ve Kurşunlu Şelalelerinin kuruduğuna dair üzücü görüntüler TBMM’ye taşındı.


ANTALYA GIDA DA GÜVENLİ! Güncel ANTALYA GIDA DA GÜVENLİ!

Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Antalya’da gıda üretimi, satışı ve toplu tüketimi yapan işletmelere göz açtırmıyor. Bu yılın ilk 6 ayında yapılan 18 bin 831 denetimde 327 işletmeye para cezası uygulandı.


Tünektepe Projesi’ne Meclis’ten onay Güncel Tünektepe Projesi’ne Meclis’ten onay

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin dünya çapındaki vizyon projelerinden Tünektepe için Büyükşehir Meclisi’nden onay çıktı. İhale hazırlıklarına başladıklarını söyleyen Başkan Türel, “Tünektepe’ye Antalya’ya yakışan, sembolik önemi ve değeri de olan kartpostalları süsleyecek güzellikte bir tesis kazandıracağız” dedi.


15 Temmuz şehitlerinin ismi hatıra ormanıyla yaşatılıyor Güncel 15 Temmuz şehitlerinin ismi hatıra ormanıyla yaşatılıyor

Büyükşehir Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün işbirliğiyle 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturuldu. Batı Çevre Yolu güzergahında, Duraliler mevkiindeki ormana 15 Temmuz şehitleri anısına 250 fidan dikildi. Ardından şehit aileleri için yemek düzenlendi.


CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem'den 15 Temmuz mesajı Siyaset CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem'den 15 Temmuz mesajı

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.


Köse: Siyaset Köse: "15 Temmuz ihanetini unutmayacağız"

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, 15 Temmuz şehitlerinin acısının ve milletin sergilediği kahramanlığın hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.


15 TEMMUZ’UN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE VODAFONE’DAN ÜCRETSİZ DAKİKA, SMS VE İNTERNET Teknoloji/Bilim/İnternet 15 TEMMUZ’UN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE VODAFONE’DAN ÜCRETSİZ DAKİKA, SMS VE İNTERNET

Vodafone, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında tüm abonelerine 15 Temmuz 09:00 ile 16 Temmuz 09:00 arası geçerli olmak üzere ücretsiz şebeke içi 600 dakika konuşma, 1000 SMS ve 1 GB mobil internet verecek. Aynı tarihlerde, anma program ve törenlerinin gerçekleştirileceği noktalarda Vodafone’lu abonelere ücretsiz Wi-Fi hizmeti de sunulacak.


Başkan Uysal, 15 Temmuz sergisinin açılışında Güncel Başkan Uysal, 15 Temmuz sergisinin açılışında

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 15 Temmuz menfur ve kanlı darbe girişiminin yıl dönümünde “Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı temel üzerinde demokrasisini ve toplum düzenini, muasır medeniyetlerin de üzerinde bir düzeye taşıyacaktır. Bunu da, bu tip menfur girişimlere karşı hep birlikte, tek vücut olarak itinayla koruyacaktır” diye konuştu.


DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal'dan 15 Temmuz mesajı Siyaset DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal'dan 15 Temmuz mesajı

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “15 Temmuz gecesinden başlayarak meydanlarda “ekmeğimiz, aşımız” dediğimiz “demokrasi”ye sahip çıktığımız gibi FETÖ darbe teşebbüsünün 1. yıldönümünde de tüm Türkiye’de Demokrat Parti teşkilat ve yöneticileri; yine meydanlarda milletimizle beraber demokrasimize, cumhuriyetimize ve devletimize sahip çıkacaktır” dedi.


Tütüncü’den 15 Temmuz mesajı Güncel Tütüncü’den 15 Temmuz mesajı

Hain darbe girişiminin yıl dönümünde o geceyi anlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, milletin yazdığı zaferin tarihe geçecek bir kahramanlık örneği olduğuna vurgu yaptı.


BYEGM Güncel BYEGM "15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ" SERGİSİ AÇILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, "Fotoğraflarla 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" sergisinin açılışına katıldı. Bakan Soylu, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Başkanı Rıza Özel açılış kurdelasını kesti.


Geleceğin mucitleri Muratpaşa’da yetişiyor Güncel Geleceğin mucitleri Muratpaşa’da yetişiyor

Muratpaşa Belediyesi’nin geleceğin mucitlerini, girişimcilerini yetiştirdiği yeni nesil eğitim sistemiyle çocuklar 3 boyutlu yazıcılarla çalışıyor, bilgisayarda gündelik hayatta kullanılabilecek eşyalar tasarlıyor, robotlar için program yazıyor.


Kırkpınar’da Muratpaşa rüzgarı esecek Spor Kırkpınar’da Muratpaşa rüzgarı esecek

Muratpaşa Belediyespor, Cuma günü 656’ncısı başlayacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde 32 sporcusuyla er meydanında boy gösterecek.


Korkuteli’nde susuz mahalle kalmıyor Korkuteli Korkuteli’nde susuz mahalle kalmıyor

Büyükşehir Belediyesi Korkuteli’nde susuz mahalle bırakmıyor. ASAT ekipleri, Büyükköy, Küçükköy ve Çaykenarı mahallerinde 2 milyon 360 bin TL yatırım bedeliyle içme suyu çalışması yapıyor.


KDH’de Lazer Taş Kırma Cihazı Hizmete Girdi	Kumluca KDH’de Lazer Taş Kırma Cihazı Hizmete Girdi

Kumluca Devlet Hastanesi’nde Holmium Lazer Taş Kırma Cihazı Hizmete Girdi


Futbolun Fabrikasında Geleceğin Yıldızları Yetişiyor Spor Futbolun Fabrikasında Geleceğin Yıldızları Yetişiyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 il merkezi ve ilçelerinde düzenlenen, Ücretsiz İl Spor Merkezleri açıldı.


Karadere temizlendi Kemer Karadere temizlendi

Turizmin gözbebeği Kemer ilçesini tertemiz yapmak için canla başla çalışan Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin merkezinden geçen Karadere’yi de çöplerden arındırdı.


Kepez’de 15 Temmuz’a vefa Güncel Kepez’de 15 Temmuz’a vefa

Kepez Belediyesi, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin anısını yaşatacak 15 Temmuz Demokrasi Anıtı ve adını bu girişime karşı duran kahramanlardan alan iki caddeyi düzenlenecek törenle hizmete açıyor.


KAVURUCU SICAKLARDA SERİNLETEN 8 SAĞLIKLI İÇECEK Sağlık/Kadın KAVURUCU SICAKLARDA SERİNLETEN 8 SAĞLIKLI İÇECEK

Kavurucu sıcakların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde sıvı ihtiyacımız oldukça artıyor. Çoğumuz da serinlemek için asitli, gazlı soğuk içecekleri tercih ediyoruz. Ancak dikkat! Ferahlamak için tükettiğiniz bu içeceklerin içinde yer alan aşırı şeker kilo alınmasına, yüksek miktardaki asit ise mide rahatsızlıklarına neden olabiliyor.


TÜRKİYE TARİHİNİN EN ÇOK KONUŞULAN OLAYI; 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ Güncel TÜRKİYE TARİHİNİN EN ÇOK KONUŞULAN OLAYI; 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Türkiye, demokrasi ve cumhuriyet tarihine kara bir gün olarak geçen 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaralarını sarmaya devam ederken kara gecede darbecilere dur diyebilmek için göğüslerini siper ederek şehit düşen vatan kahramanları, darbe girişiminin birinci yıl dönümünde anılıyor.11 Temmuz günü yurdun dört bir yanında başlayan törenler devam ediyor.


Türk Telekom’dan 15 Temmuz’da abonelerine özel iletişim desteği Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’dan 15 Temmuz’da abonelerine özel iletişim desteği

Mobil ve ev/iş telefonundan ücretsiz konuşma ve sabit internetin yanı sıra Türk Telekom Müzik’ten ‘15 Temmuz’a özel 15 şarkı’ listesi…


Yapay resif projesi sona erdi Kumluca Yapay resif projesi sona erdi

Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde balıklar için yapay resif alanı oluşturmak amacıyla düzenlenen ‘Yapay Resif’ Projesi düzenlenen törenle sona erdi


Uyku Apnesiyle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış… Sağlık/Kadın Uyku Apnesiyle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış…

Sağlıklı ve kaliteli yaşamın vazgeçilmezlerinden biri kaliteli uykudur. Bu nedenle uyku ile ilgili yaşanan problemler kişinin tüm hayatını olumsuz yönde etkileyebilir.


İhracat desteğinde e-imza kolaylığı Ekonomi/Turizm İhracat desteğinde e-imza kolaylığı

Ekonomi Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle ihracata destek ödemeleri başvurularında e-imza kolaylığı getirildi. İhracat yapan firmalar tarafından destek ödemesine ilişkin belgelerin elektronik ortamda e-imza uygulaması ile gönderilmesiyle orijinal evrakların başvuru yapılan kurum ve kuruluşlara ibrazına gerek kalmayacak. Zaman tasarrufu ve güvenlik avantajları sağlayan e-imza ile başvuru işlemleri daha hızlı ve kolay şekilde yapılacak.


Güneş çarpmasına karşı en az iki litre su! Sağlık/Kadın Güneş çarpmasına karşı en az iki litre su!

Türkiye’nin doğusundan batısına kadar birçok ilde kavurucu sıcaklar yaşanırken, baş ağrısı, halsizlik, bulantı gibi belirtilerle kendini gösteren güneş çarpması, önlem alınmadığı takdirde hayati tehlike arz ediyor.


4 kadından 3’ünün regli ağrılı geçiyor Sağlık/Kadın 4 kadından 3’ünün regli ağrılı geçiyor

Kadınlar için en “sancılı” dönemlerden biri regl dönemi. “Bu sancı ne zaman bitecek?” dedirten, yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen ağrılı adet görme (dismenore), pek çok kadının ortak sorunu.


ÖDP, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL’in ilan edilmesinin üzerinden geçen bir yılı değerlendirdi Siyaset ÖDP, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL’in ilan edilmesinin üzerinden geçen bir yılı değerlendirdi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, 15 Temmuz darbe girişiminden Adalet yürüyüşüne gelen süreci raporlaştırdı. Raporla birlikte bir yıllık sürecin analizini de içeren basın toplantısı ÖDP Başkanlar Kurulu Üyeleri Alper Taş, Pelin Bektaş ve Önder İşleyen’in katılımı ile parti genel merkezinde gerçekleştirildi.


Konyaaltı Belediyesi parklara estetik katıyor.. Güncel Konyaaltı Belediyesi parklara estetik katıyor..

Park ve meydanları doğal dokusuna bağlı kalarak yeniden inşa eden Konyaaltı Belediyesi, Hurma ve Boğaçayı Caddesi kesişiminde bulunan parkta revize çalışmalarına başladı.


ATB ÜYELERİ URGE PROJESİYLE YURTDIŞINA AÇILACAK Ekonomi/Turizm ATB ÜYELERİ URGE PROJESİYLE YURTDIŞINA AÇILACAK

Antalya Ticaret Borsası(ATB), ihracat potansiyeli bulunan üyelerini uluslararası pazarlara açmak için Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) projesini hayata geçiriyor.


KADEM ‘Tanklardan Güçlü Kadınlar ’ konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi Güncel KADEM ‘Tanklardan Güçlü Kadınlar ’ konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliği "Tanklardan Güçlü Kadınlar " konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü KADEM İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş'ın yaptığı söyleşide 15 Temmuz Gazisi Ayla Aşkın konuşmacı olarak yer aldı.


Uykusuzluğunuza Derman Olacak 5 Besin… Sağlık/Kadın Uykusuzluğunuza Derman Olacak 5 Besin…

Yoğun bir iş temponuz var, işten eve yorgun geliyorsunuz. Uyumanız için tüm koşullar da hazır ama uyuyamıyorsunuz. Yurtdışında yapılan bir araştırmaya göre magnezyum eksikliği uykusuzluğun bilinmeyen nedenlerinden biri. Bu durumda yardımınıza magnezyumdan zengin gıdalar yetişebilir.


15 Temmuz’un Birinci Yılında Ekonomik İstikrar Sürüyor Ekonomi/Turizm 15 Temmuz’un Birinci Yılında Ekonomik İstikrar Sürüyor

Tarihimizdeki en karanlık günlerden biri olan 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen FETÖ’nün kullanıldığı işgal girişimi oldu.


Güncel "Her Çarşamba Muratpaşa’yı konuşuyoruz"

Her Çarşamba güne belediye fuayesinde bulunan Turunç Masa’da başlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, komşularıyla Muratpaşa’yı ve Muratpaşa’nın geleceğini konuşmaya devam ediyor. Yaşlısından gencine herkesi büyük bir dikkatle dinleyen Başkan Uysal’ın bu hafta konukları arasında inandıkları projelerini alıp gelen dağcılık sporcuları vardı.


SU ŞAKALARI HAYATINIZI KARARTMASIN Sağlık/Kadın SU ŞAKALARI HAYATINIZI KARARTMASIN

Omurgayı güçlendirmek için yazın yapılacak en faydalı sporlardan biri yüzmedir. Fakat özellikle gençlerin macera tutkusu nedeniyle derinliği kestirilemeyen bölgelerden denize ve havuza atlamaları çok tehlikelidir.


Büyükşehir’den engellilere ücretsiz yaz okulu Güncel Büyükşehir’den engellilere ücretsiz yaz okulu

Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, düzenlediği ücretsiz yaz okulu ile engelli bireylere keyifli bir yazın kapılarını açıyor. Özel bireyler, hem eğlenip hem öğrenerek yaz tatilini en verimli şekilde geçiriyor.


Turizme can suyu Manavgat Turizme can suyu

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Manavgat’ın Sorgun bölgesindeki turistik tesislerinin su sorununu çözmek için yetersiz kalan eski hattı yeniliyor. Yeni hatla bölgedeki oteller 30 yıl içme suyu sorunu yaşamayacak.


Döşemealtı'nda insan odaklı belediyecilik Döşemealtı Döşemealtı'nda insan odaklı belediyecilik

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç tarafından hazırlanan, sosyal belediyeciliğin "önce insan" anlayışıyla en ince ayrıntısına kadar planladığı Nar Masa Projesi başladı.


Teknoloji, bankalar için fırsat olacak Ekonomi/Turizm Teknoloji, bankalar için fırsat olacak

KPMG’nin ‘Geleceğin Dijital Bankası’ raporu teknolojinin bankacılık sektörünü nasıl ele geçirdiğini inceledi.


Ne sıcak ne de hafta sonu Güncel Ne sıcak ne de hafta sonu

Muratpaşa Belediyesi ne hafta sonu ne de sıcak dinliyor, 20 bine yaklaşan nüfusuyla Fener Mahallesi’nde asfalt çalışmalarına devam ediyor.


Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Radyoloji Uzmanı Göreve Başladı Sağlık/Kadın Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Radyoloji Uzmanı Göreve Başladı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Radyoloji Uzmanı Cemal Kıvanç Külah hasta kabulüne başlamıştır.


“Barış için Türkiye” adlı fotoğraf sergisi Terracity AVM’de açıldı Kültür/Sanat “Barış için Türkiye” adlı fotoğraf sergisi Terracity AVM’de açıldı

Türkiye’nin 81 ilini bisikleti ile gezen barış elçisi Oğuz Öztürk’ün sergisi doğa ve insan temalı 80 fotoğraftan oluşuyor


Tütüncü’den işçilerine mesaj Güncel Tütüncü’den işçilerine mesaj

Kepez Belediyesi’nin sathi asfalt sezonu açılış yemeğine katılan işçilerine seslenen Başkan Tütüncü, gelip geçici dünyada önemli olanın iyi eserler ile hatıralar bırakmak olduğunu vurguladı.


GEBELİKTE ALINAN ALKOL BEBEĞİN KALBİNİ DELİYOR Sağlık/Kadın GEBELİKTE ALINAN ALKOL BEBEĞİN KALBİNİ DELİYOR

Türkiye’de bebeklerde doğuştan kalp hastalığı görülme sıklığı binde 8 oranında. Yani yaklaşık her 100 canlı doğumdan birinde kalp hastalığı görülüyor.


Cennete giden yol Kemer Cennete giden yol

Kemer’in cennet köşelerinden biri olan Kesme Boğazı’na ulaşımı kolaylaştırmak için harekete geçen Kemer Belediyesi ekipleri yolun bozuk kısımlarını asfaltladı.


Bu özellikler varsa çocuğunuz üstün zekalı olabilir Güncel Bu özellikler varsa çocuğunuz üstün zekalı olabilir

Çocuğum üstün zekâlı mı? Okul kayıt dönemi yaklaşırken bir çok aile bu soruyu soruyor. Aradığınız evrensel nitelikler ve çocuğunuzun yetenekli olup olmadığından emin olabileceğiniz kesin işaretler yoktur. Bununla birlikte, birçok yetenekli çocuk, bazı ortak özelliklere sahiptir.


Kemer şehitlerini andı Kemer Kemer şehitlerini andı

15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Kemer’deki şehit aileleri ziyaret edildi ve tüm şehitler için mevlit okutuldu.


ANTMASİAD’ın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı Güncel ANTMASİAD’ın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Antalya’da Yasayan Malatyalı İş Adamları tarafından kurulan ANTMASİAD ( Antalya Malatyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği) ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı.


Yangınzedelere Büyükşehir yardım elini uzattı Alanya Yangınzedelere Büyükşehir yardım elini uzattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da 30 Haziran’da başlayan, Sapadere, Fakırcalı ve Tırılar mahallelerinde etkili olan orman yangınında evleri zarar gören 12 aileye yardım elini uzattı.


Erdoğan Beslenme ve Diyet Merkezi Açıldı. Kumluca Erdoğan Beslenme ve Diyet Merkezi Açıldı.

Kumluca'da Diyetisyen Burcu Erdoğan tarafından Kumluca Devlet Hastanesi Yolu üzeri, Adnan Menderes Bulvarı'nda Erdoğan Beslenme ve Diyet Merkezi açılarak sağlık hizmeti vermeye başladı.


Konyaaltı’nda sokak hayvanları için vantilatör.. Güncel Konyaaltı’nda sokak hayvanları için vantilatör..

Antalya'da hissedilen hava sıcaklığı 45 dereceyi buluyor. Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kedi ve köpekler vantilatör ve su ile serinliyor.


Hamile kalamıyorsanız dişçiye gidin Sağlık/Kadın Hamile kalamıyorsanız dişçiye gidin

Diş eti hastalığı olan kadınların gebe kalma şansları 4 kat daha düşük... Çünkü bakteriler yumurtlamayı ve embriyonun implantasyonunu önlüyor


Antalya’da 15 Temmuz şehidi ve gazisi unutulmadı Güncel Antalya’da 15 Temmuz şehidi ve gazisi unutulmadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 15 Temmuz şehidi Muhammed Oğuz Kılınç’ın kabrini ziyaret etti. Şehit ailesinin ve gazi Erol Ay’ın evlerine konuk olan Türel, Muratpaşa Camii’nde şehitler için okunan mevlid-i şerif’in ardından vatandaşlara yemek ikramında bulundu.


Wolfteam’ciler Antalya’da 2.500 TL’lik ödül için mücadele etti Güncel Wolfteam’ciler Antalya’da 2.500 TL’lik ödül için mücadele etti

Wolfcity Antalya Turnuvası’nda şampiyon Game Sultan Esports oldu


VODAFONE VE SONY MOBILE’DAN AKIL ALMAZ İŞBİRLİĞİ Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE VE SONY MOBILE’DAN AKIL ALMAZ İŞBİRLİĞİ

ESKİ TELEFONUNU VODAFONE’A GETİRENLER YENİ SONY XPERIA XZ PREMIUM’U 1800 TL’YE VARAN İNDİRİMLERLE ALACAK


Yazın Göz Sağlığınızı Korumanızın İpuçları… Sağlık/Kadın Yazın Göz Sağlığınızı Korumanızın İpuçları…

Yaz döneminde en sık karşılaşılan göz problemlerini ve korunmak için dikkat etmeniz gerekenleri Hastane Derindere Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Eray Atalay anlattı.


Hacıveliler yolu sıcak asfaltla buluşuyor Kumluca Hacıveliler yolu sıcak asfaltla buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi, Kumluca’nın Hacıveliler Mahallesi’nin 4 kilometrelik grup yolunu sıcak asfaltla kaplıyor.


TÜRKİYE’DE 22,2 MİLYON AİLE YAŞIYOR Güncel TÜRKİYE’DE 22,2 MİLYON AİLE YAŞIYOR

Her yıl 11 Temmuz günü kutlanan Dünya Nüfus Gününün bu yıl ki teması “aile planlaması, milletleri geliştirmek, insanları geliştirmek” olarak belirlendi


Parklardaki kum havuzlarında tuvaletten 2 bin kat fazla bakteri ve mantar var! Sağlık/Kadın Parklardaki kum havuzlarında tuvaletten 2 bin kat fazla bakteri ve mantar var!

Bahar ve yaz aylarında çocuklarla en sık yapılan ve keyif alınan açık hava aktivitelerinden biri onlarla parka gitmektir. Ancak bu doğayla baş başa geçirilen güzel anların kâbusa dönüşmemesi için çocukları bekleyen tehlikelere karşı hazırlıklı olmak ve gerekli önlemleri almayı da ihmal etmemek gerekiyor.


Aynı gün üç bölgede esnaf ziyareti Güncel Aynı gün üç bölgede esnaf ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yoğun bir mesai ile çalışmasına rağmen aynı gün içerisinde üç farklı bölgede esnaf ziyareti gerçekleştirdi.


D Vitamini Hakkında Her Şey Sağlık/Kadın D Vitamini Hakkında Her Şey

Sabri Ülker Vakfı, son yıllarda gündemde sıkça yer alan D vitamini konusunu masaya yatırıyor. Vücudun yeterli D vitamini alabilmesi için yapılması gerekenlere dikkat çeken Sabri Ülker Vakfı, D vitaminiyle ilgili merak edilenlere yanıt veriyor.


Dacia’da Temmuz ayında cazip fırsatlar Otomotiv Dacia’da Temmuz ayında cazip fırsatlar

Temmuz ayında yeni bir Dacia sahibi olmak isteyen müşterilere birbirinden cazip fırsatlar sunuluyor.


Renault’da “Yarısını Şimdi, Kalanı 2018’de Öde” Kampanyası! Otomotiv Renault’da “Yarısını Şimdi, Kalanı 2018’de Öde” Kampanyası!

Renault, Temmuz ayında Clio HB, Clio Sport Tourer, Megane HB ve Kangoo modellerinde müşterilerine birbirinden cazip fırsatlar sunuyor.


Türkiye’nin ilk açık hava fitness merkezi Rixos Sungate’te… Ekonomi/Turizm Türkiye’nin ilk açık hava fitness merkezi Rixos Sungate’te…

Tatili eğlence ve spor ile birleştirmek isteyenlerin adresi olan Rixos Sungate, misafirlerine Türkiye’de ilk kez açık alanda spor yapma lüksünü, ünlü spor eğitmenleri eşliğinde sunuyor. Eşsiz bir konfor ve son teknoloji ürünü spor aletleri ile doğayla iç içe spor yapmanın keyfi Rixos Sungate’te sizleri bekliyor.


Antalya Emniyeti Motosiklet Uygulaması Yaptı Güncel Antalya Emniyeti Motosiklet Uygulaması Yaptı

Antalya Emniyeti 7-13 Temmuz tarihleri arasında 32 noktada Motosiklet Uygulaması Yaptı


Gazi Mahallesinde Bir Markette Gasp Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı Güncel Gazi Mahallesinde Bir Markette Gasp Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı

21 Haziran'da Antalya'nın Gazi Mahallesinde Bir Markette Gasp Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı


Yaşlılıkta sıcak çarpması ve besin zehirlenmesine dikkat Sağlık/Kadın Yaşlılıkta sıcak çarpması ve besin zehirlenmesine dikkat

Yaz aylarıyla birlikte artış gösteren hastalıklar her yaştan insanı yakından etkilese de özellikle yaşlıların sağlığı için tehdit oluşturuyor.


FETÖ'nün Antalya'daki Kaymakamlardan Sorumlu İMAM’ı ve ABLA Konumundaki Eşi Yakalandı Güncel FETÖ'nün Antalya'daki Kaymakamlardan Sorumlu İMAM’ı ve ABLA Konumundaki Eşi Yakalandı

FETÖ/PDY Terör Örgütünün Antalya'daki Kaymakamlardan Sorumlu İMAM’ı ve Örgütte ABLA Konumundaki Eşi Yakalandı


Kepezli oyunculardan 15 Temmuz oratoryosu Kültür/Sanat Kepezli oyunculardan 15 Temmuz oratoryosu

Kepez Belediyesi Tiyatrosu, 15 Temmuz şehitlerini anmak için gönüllülük esasıyla hazırladıkları Ey Oğul oratoryosunu hazırlıyor.


Başkan Genç, Döşemealtı Hipodromunun inşaat ruhsatlarını imzaladı Döşemealtı Başkan Genç, Döşemealtı Hipodromunun inşaat ruhsatlarını imzaladı

Antalya’nın ilk hipodromu Döşemealtı İlçesi’ne yapılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen projenin, biran önce tamamlanabilmesi için Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç inşaat ruhsatlarını imzalayarak teslim etti.


Çocuk oyunevi bulunan Sedir Semt Pazarı açılıyor Güncel Çocuk oyunevi bulunan Sedir Semt Pazarı açılıyor

Muratpaşa Belediyesi, 10 bine yaklaşan nüfusuyla Sedir Mahallesi’nde içinde çocuk oyunevi bulunan kapalı semt pazarını Perşembe günü gerçekleştirilecek törenle hizmete açıyor.


Tek hedef altın kemer Spor Tek hedef altın kemer

Muratpaşa Belediyespor Başpehlivanı Ali Gürbüz, 14 Temmuz Cuma günü başlayacak 656’ncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde tek hedefinin altın kemeri Antalya’ya, Muratpaşa’ya getirmek olduğunu söyledi.


Bilgisayarlarımızdaki gizli tehdit: Botnet Teknoloji/Bilim/İnternet Bilgisayarlarımızdaki gizli tehdit: Botnet

Tüm dünya WannaCry, Petya gibi fidye yazılımlarıyla sarsılıyor, oysa daha büyük bir tehdit var...


Üniversite Adayları için Üniversite Tercih Fuarı Güncel Üniversite Adayları için Üniversite Tercih Fuarı

2017 Tercih Döneminde 6. sı gerçekleştirilecek Ünitercih Üniversite Tercih Fuarları İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da üniversite adaylarıyla buluşacak.


Atatürk Caddesi’nde çiçekler açar Kemer Atatürk Caddesi’nde çiçekler açar

Rekor hava sıcaklığına rağmen çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kemer Belediyesi ekipleri, Atatürk Caddesi’ni çiçeklerle donatıyor.


MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI Aksu MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Aksu Belediyesi Temmuz ayı olağanüstü meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclise Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlık yaptı.


Gümüşkavak yolu asfaltlanıyor Alanya Gümüşkavak yolu asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi Alanya’da alt yapısını hazırladığı Gümüşkavak yolunu asfaltla kaplıyor.


Canlar Değirmendere’de buluştu Kemer Canlar Değirmendere’de buluştu

Kemer Belediyesi’nin desteğiyle Kemer Alevi Kültür Derneği (AKD) tarafından düzenlenen Geleneksel Değirmendere Canlar Buluşması büyük bir coşkuya sahne oldu. AKD yöneticileri katkısı için Kemer Belediyesi’ne teşekkür ettiler.


Konyaaltı Belediyesi, Kırkpınar’a hazır…
 Spor Konyaaltı Belediyesi, Kırkpınar’a hazır…


Bu yıl 656.sı düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne 30 pehlivanla katılacaklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, er meydanında güreşçilerini yalnız bırakmayacağını söyledi.


Tütüncü yayla yollarında Serik Tütüncü yayla yollarında

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, aylar öncesinde davet edildiği 2 yayla şenliğine katılmak için 7 saat yol kat etti.


Okullara yaz bakımı Kemer Okullara yaz bakımı

İlçedeki eğitime her zaman destek veren Kemer Belediyesi, okullarda yaz temizliği yapıyor.


Under Armour 2.Outlet mağazasını Antalya Deepo’da açtı! Spor Under Armour 2.Outlet mağazasını Antalya Deepo’da açtı!

Global performans spor giyim ve aksesuar markası Under Armour, Outlet konseptli indirimli ürün satış mağazalarından ikincisini 10 Temmuz’da Antalya Deepo’da hizmete açtı.


Paramanya Turnuvası Antalya’da yapıldı Teknoloji/Bilim/İnternet Paramanya Turnuvası Antalya’da yapıldı

Türkiye’deki mobil oyun severlerin vazgeçilmez oyunu Türkiye Paramanya Turu’nun dördüncü ayağı, Antalya’da düzenlendi. Deneyimli oyuncular mücadele ederken, izleyenler de heyecan dolu anlar yaşadı.


2 Ayrı Mahkeme Tarafından Kesinleşmiş Hapis Cezası Verilen 1 Şahıs Yakalandı Manavgat 2 Ayrı Mahkeme Tarafından Kesinleşmiş Hapis Cezası Verilen 1 Şahıs Yakalandı

Manavgat İlçesinde Hakkında 2 Ayrı Mahkeme Tarafından Kesinleşmiş Hapis Cezası Verilen 1 Şahıs Yakalandı


Manavgat İlçesinde 2 Ayrı Olayda 3 Şüpheli Tutuklandı Manavgat Manavgat İlçesinde 2 Ayrı Olayda 3 Şüpheli Tutuklandı

Manavgat İlçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalarda 2 Ayrı Olayda 3 Şüpheli Tutuklandı


Sarısu Kadınlar Plajında Suda Boğulma ve Hırsızlık Olaylarına Karşı Uyarı Güncel Sarısu Kadınlar Plajında Suda Boğulma ve Hırsızlık Olaylarına Karşı Uyarı

Antalya Polisi Sarısu Kadınlar Plajında Suda Boğulma ve Hırsızlık Olaylarına Karşı Uyarılar Yapılarak Broşür Dağıttı


Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi Güncel Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Yapılan Uygulamada Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi


ÇOK SOĞUK DUŞ KALP RAHATSIZLIĞINI TETİKLEYEBİLİR Sağlık/Kadın ÇOK SOĞUK DUŞ KALP RAHATSIZLIĞINI TETİKLEYEBİLİR

Yaz sıcakları, genel vücut sağlığı için olumsuz etkilerinin yanı sıra kalp sağlığı için de çeşitli tehlikeleri beraberinde getirebiliyor.


Koray Avcı’dan Muhteşem Döşemealtı konseri Döşemealtı Koray Avcı’dan Muhteşem Döşemealtı konseri

Döşemealtı Belediyesi tarafından yapımı kısa süre önce tamamlanıp hizmete açılan İlçe’nin İlk Kent Meydanı’nda adeta Koray Avcı rüzgarı esti.


Türel: “FETÖ ile mücadele milli mücadeledir” Güncel Türel: “FETÖ ile mücadele milli mücadeledir”

Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Genel Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...