Pazar, 25 Ağustos 2019
Diyabet hastaları için Ramazan dönemine özel öneriler Sağlık/Kadın Diyabet hastaları için Ramazan dönemine özel öneriler

Ramazan ayında diyabet hastaları ve diyabet riski taşıyanların sağlıklarını riske atmadan oruç tutabilmeleri için önce doktora danışmaları ve doğru beslenmeleri gerekiyor.


Obezite ameliyatı geçirenler oruç tutabilir mi? Sağlık/Kadın Obezite ameliyatı geçirenler oruç tutabilir mi?

Obezite ameliyatı geçirenler oruç tutabilir mi tutamaz mı? Obezite ameliyatı geçiren hastalar Ramazan’a girerken bu sorunun cevabını arıyor.


Konyaaltı’nda cami ve mescitlerde temizlik Güncel Konyaaltı’nda cami ve mescitlerde temizlik

Yıl boyu periyodik olarak cami ve mescitlerde temizlik çalışmalarını sürdüren Konyaaltı Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla çalışmalarına hız verdi.


ANTALYA’DA SATILIK DAİRELERİN FİYATINI 
SATICI DEĞİL ALICI BELİRLEYECEK Alanya ANTALYA’DA SATILIK DAİRELERİN FİYATINI 
SATICI DEĞİL ALICI BELİRLEYECEK

Emlak ve gayrimenkul pazarında dengeleri değiştiren Tapu.com, Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan, ekspertiz raporlu fırsat değerinde gayrimenkulleri satışa çıkardı.


CHP’den Er ve Erbaş Ailelerine Asgari Ücret Siyaset CHP’den Er ve Erbaş Ailelerine Asgari Ücret

CHP vatani görevini er ve erbaş olarak yapmakta olan askerlerin ailelerine askerlik dönemi süresince asgari ücret ödenmesi konusunda kanun teklifi verdi. Teklifte, ailelere yapılacak ödemeler her türlü harç ve vergiden muaf tutuldu.


10 MADDEDE YENİDOĞAN CİLT BAKIMI İÇİN ÖNERİLER Sağlık/Kadın 10 MADDEDE YENİDOĞAN CİLT BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

Yeni bebek sahibi olan anne babanın kafasında pek çok soru dolaşır. Yeni doğan bebeğin cildi yumuşak ve hassastır. Bu yüzden rutin cilt bakımı da çok önemlidir.


ANTALYA OSB’DE KARİKATÜRİSTLER ÖDÜLLENDİRİLDİ Kültür/Sanat ANTALYA OSB’DE KARİKATÜRİSTLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Antalya Organize Sanayi Bölgesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen karikatür yarışmasında dereceye giren çizerler, ödüllerini aldı.


CW ENERJİ, TÜV RHEINLAND DENETİMİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ  Teknoloji/Bilim/İnternet CW ENERJİ, TÜV RHEINLAND DENETİMİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

Almanya merkezli uluslararası standart sertifikasyon ve denetim kuruluşu TÜV Rheinland heyeti, CW ürünlerini yerinde görmek ve üretim alanında incelemeler yapmak için CW Enerji fabrikasını ziyaret etti.


Muratpaşa’da Eko Okullar Çevre Şenliği Güncel Muratpaşa’da Eko Okullar Çevre Şenliği

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın (TÜRÇEV) koordinasyonunda devam eden ‘Eko Okullar’ projesi kapsamında düzenlenen çevre şenliğinde “Doğayı, bütün kaynaklarıyla, gelecek kuşaklara hiçbir bırakmamacasına kullanan kontrolsüz, egoist insandan ekoist insana geçmeye çalışıyoruz” diye konuştu.


Düşler Günlüğü fotoğraf sergisi açıldı Kültür/Sanat Düşler Günlüğü fotoğraf sergisi açıldı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 15 özel çocuğunun gelecek hayallerinin fotoğraf kareleriyle anlatıldığı Düşler Günlüğü projesinin sergi açılışında “Biz her şeyimizle bir bütünüz ve insanlarımızla ilgili aramıza asla mesafe koymuyor ve engel tanımıyoruz. Böyle projelerimiz hiç bitmeyecek” dedi.


Başkan Uysal’dan Ramazan mesajı Güncel Başkan Uysal’dan Ramazan mesajı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tüm komşularının yarın başlayacak Ramazan ayını kutladı ve “Birlikte açacağımız iftarların, oturacağımız sofraların bereketli olmasını, bizi birbirimize daha çok yaklaştırmasını temenni ederim” dedi.


ANTALYA DOB’UN MİNİK YETENEKLERİNDEN YIL SONU GÖSTERİSİ Kültür/Sanat ANTALYA DOB’UN MİNİK YETENEKLERİNDEN YIL SONU GÖSTERİSİ

Antalya DOB Müdürlüğü bünyesinde ilk kez 2015-2016 Sanat Sezonunda hayata geçirilen “ÇOCUK ve SANAT” projesi kapsamında yapılan ‘Çocuk Korosu’, ‘Çocuk Balesi’, ‘Çocuk Orkestrası’ ve ‘Çocuk Resim-Tasarım’ kursları ikinci sezonunda meyvelerini vermeye devam ediyor.


Güvenlik-İş şubeleşiyor Güncel Güvenlik-İş şubeleşiyor

Kısa adı Güvenlik-İş olan Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası, 81 ilde bulunan temsilciliklerini 9 şube olarak birleştiriyor. Hedefte 12 şube var.


Kepez’den fırınlara Ramazan denetimi Güncel Kepez’den fırınlara Ramazan denetimi

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesinde ekmek fırınlarına yönelik gerçekleştirdiği periyodik denetimlerini artırdı.


Ulaşım Ana Planı muhtarlar ve meclis üyelerine anlatıldı Güncel Ulaşım Ana Planı muhtarlar ve meclis üyelerine anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi, Antalya ulaşımının geleceğine yön verecek ‘Antalya Ulaşım Ana Planı’ (Ant-UAP) çalışmasını STK’ların ardından, muhtarlar ve meclis üyeleri ile paylaştı. 2040 yılının hedef alındığı Ant-UAP’de özellikle yaya, otomobil, bisiklet, raylı sistem ve toplu ulaşımda yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler verildi.


SERİK’Lİ GENÇLERİN HZ. MUHAMMED’İN İZİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ Serik SERİK’Lİ GENÇLERİN HZ. MUHAMMED’İN İZİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Serik İnsan ve Medeniyet Hareketi ve Genç Hareket tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen; Gençler Hz. Muhammed’in İzinde Yürüyor, doğa yürüyüşü bu yıl, Serik Akbaş Mahallesi Gökçeler Mevkiinde yapıldı


Tütüncü’den 22’inci okula bilişim sınıfı Güncel Tütüncü’den 22’inci okula bilişim sınıfı

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, 22’inci bilgisayar sınıfının açılışını Sefa Akın Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.


Minikler sanata doydu Güncel Minikler sanata doydu

Türkiye’nin ilk ve tek dünyanın ise en büyük kum heykel organizasyonlarından olan Antalya Kum Heykel Festivali minik öğrencileri ağırladı…


 Tütüncü’den bilimcilere özel sınıf Güncel Tütüncü’den bilimcilere özel sınıf

Halil Akyüz Ortaokulu’ndaki TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’na katılan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, öğrencilerin düşlediği özel İngilizce sınıfını yapma sözü verdi.


İftarı su ile açın, sahuru su ile kapatın! Sağlık/Kadın İftarı su ile açın, sahuru su ile kapatın!

Ramazan ayının sıcak yaz günlerine denk gelmesi ve sahur ile iftar arasındaki sürenin 17 saati aşması, oruç tutanlar için suyun önemini bir kat daha artırıyor.


Miss Eurassia Güzellleri Antalya'da Kampa girdi... Güncel Miss Eurassia Güzellleri Antalya'da Kampa girdi...

Antalya´da bu yıl Onuncusu gerçekleştirilecek Miss Eurasia Güzellikleri Belek Granada Luxury Hotel'de kampa girdi.


ÖZEL SERİK ÇÖZÜM TEMEL LİSESİ’NDE MATEMATİK TURNUVASI Serik ÖZEL SERİK ÇÖZÜM TEMEL LİSESİ’NDE MATEMATİK TURNUVASI

Özel Serik Çözüm Temel Lisesi 9 10 Sınıflar arası Matematik Turnuvası düzenledi. Matematiği sevdirmek ve korkulan bir ders olmadığını açıklamak amacını taşıyan turnuva büyük ilgi gördü.


3D yazıcılar kısırlığa çözüm olacak! Sağlık/Kadın 3D yazıcılar kısırlığa çözüm olacak!

3D yazıcı ile üretilen yumurtalık implantları aracılığıyla doğurganlığı sağlanan infertil farelerin sağlıklı yavru fareler doğurması, kanser tedavisi sırasında üreme sistemleri zarar gören ve çocuk doğurmak isteyen genç kadınlar için umut ışığı olabilir.


Hoş Geldin Bebek Projesi diğer belediyelere örnek oldu Kemer Hoş Geldin Bebek Projesi diğer belediyelere örnek oldu

Kemer Belediyesi’nin Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında ilçede son 6 ayda doğan bebekler için mevlit okutuldu. Başkan Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ün ev sahipliğindeki mevlide katılan anneler Kemer Belediyesi’ne teşekkür ettiler.


1.ULUSLARARASI SANTRANÇ TURNUVASI SERİK’TE SONUÇLANDI Serik 1.ULUSLARARASI SANTRANÇ TURNUVASI SERİK’TE SONUÇLANDI

Serik’te 4. Geleneksel Çilek Festivali kapsamında Serik Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Satranç Turnuvası yapılan ödül töreni ile sona erdi.


SERİK DEVLET HASTANESİ BİR İLKE DAHA İMZA ATTI Serik SERİK DEVLET HASTANESİ BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

Antalya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Serik Devlet Hastanesi çalışmalarında bir ilke daha imza attı. Hastane bünyesinde; Gebe Bilgilendirme Sınıfı açıldı.


“BAŞKANIMIZ SAYIN ÇALIK’TAN MEMNUNUZ“ Serik “BAŞKANIMIZ SAYIN ÇALIK’TAN MEMNUNUZ“

BELEK VE KADRİYE ESNAFLARI ORTAK BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.


Başkan Böcek ANTİKAD’ın konuğu oldu Güncel Başkan Böcek ANTİKAD’ın konuğu oldu

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD)’nin 2017 yılı 5’inci olağan toplantısının konuğu oldu.


AKSU’DA OKULLARIN YIL SONU PROGRAMLARI Aksu AKSU’DA OKULLARIN YIL SONU PROGRAMLARI

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in eşi Ümmü Şahin; Aksu Engel Tanımayanlar Çocuklar Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu programına ile Boztepe Ortaokulu tarafından hazırlanan Bilim Şenliğine katıldı.


Büyükşehir’in ‘Sosyal Kart’ desteği sürüyor Manavgat Büyükşehir’in ‘Sosyal Kart’ desteği sürüyor

Büyükşehir Belediyesi sosyo -ekonomik yönden dezavantajlı olan vatandaşlara Sosyal Kart desteğini sürdürüyor. Manavgat ilçesinde 325 aile dağıtılan ‘Sosyal Kart’ ile ihtiyaçlarını karşılayabilecek
Göçerler’de hizmet rekoru Güncel 

Göçerler’de hizmet rekoru

Başkan Hakan Tütüncü, 2B ve Vakıfla ilgili mülkiyet sorununu çözdükleri, kat artışı yaptıkları Göçerler’e, 1500 yataklı şehir hastanesi yapılacağını belirterek, “Göçerler’e tarihinde bu kadar hizmet asla yapılmamıştır. Bu bir rekor olarak kayıtlara girecektir.” dedi.


El emeği göz nuru ürünler Bahar Bahçesi Sergisi’nde Kültür/Sanat El emeği göz nuru ürünler Bahar Bahçesi Sergisi’nde

Antalya Büyükşehir Belediyesi Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi’nde, el sanatları eğitimi alan ev hanımları el emeği göz nuru ürünlerini sergiledi. Merkezdeki kurslardan çocukları ile birlikte faydalanabilen, ürettikleri ile ev ekonomisine katkı yapan kadınlar, ev kadınlarına “Kendinizi evinize kapatmayın, bu kurslardan faydalanın” çağrısı yaptı.


Döşemealtı’nda Ramazan coşkusu başlıyor Döşemealtı Döşemealtı’nda Ramazan coşkusu başlıyor

Döşemealtı Belediyesi’nin Ramazan ayı hazırlıkları tamamlandı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da mahallelerde kurulacak iftar sofralarının ardından Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu ortaoyunu sergileyecek.


ZABITADAN FIRIN VE İMALATHANE DENETİMİ Aksu ZABITADAN FIRIN VE İMALATHANE DENETİMİ

Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı zabıta ekipleri, ramazan ayı öncesinde ilçe genelinde ekmek fırınları ile unlu mamul üretimi yapan işletmelerdeki denetimlerini sıklaştırdı.


ÇALIMBAY: Spor ÇALIMBAY: "BU SEZONDAN DERS ALMALIYIZ”

Kasımpaşa maçını kazanma parolasıyla sahaya çıkacaklarını belirten Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


ÇOCUKLAR DOĞA İÇİN KOSTÜMLERİ İLE KOŞACAKLAR Güncel ÇOCUKLAR DOĞA İÇİN KOSTÜMLERİ İLE KOŞACAKLAR

Çocuklar 28 Mayıs Pazar günü kostümleriyle Zeytinpark’ta doğa için koşacak. Kostümlü çocuk koşusu etkinliğinde, 4-12 yaş grubu çocuklar yaş grubuna göre 200, 400, 800, 1200 metre mesafelerinde koşacak.


RAMAZAN’DA 30 GÜNE 30 ALTIN ÖNERİ Sağlık/Kadın RAMAZAN’DA 30 GÜNE 30 ALTIN ÖNERİ

Ramazan ayında oruç tutanlar için 30 günü sağlıklı geçirmeleri için altın niteliğinde 30 ayrı öneri…


Boyun ağrısına ilaçsız tedavi Sağlık/Kadın Boyun ağrısına ilaçsız tedavi

Birçok insanın muzdarip olduğu boyun ağrısının ilaçsız tedavisinde Manuel Terapi’nin en etkili ve en hızlı yöntem olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlandı.


Ramazan'da Diş Bakımınızı İhmal Etmeyin! Sağlık/Kadın Ramazan'da Diş Bakımınızı İhmal Etmeyin!

Günlük hayatımızda sosyal ilişkilerimizi ciddi anlamda etkileyen ağız kokusu problemini, uzun süreli açlık ve susuzluğun yaşandığı Ramazan döneminde yaşamamak için yapmamız gerekenleri Hastane Derindere Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Dt. Deniz Başaran anlattı.


Muratpaşa veznelerinde çiçek sürprizi Güncel Muratpaşa veznelerinde çiçek sürprizi

Muratpaşa Belediyesi, 31 Mayıs’ta sona erecek vergi yapılandırması taksit ödemeleriyle birlikte emlak ve çevre temizlik vergisi ödemeleri için 8 ayrı noktada bulunan veznelere gelenler mevsimlik çiçek fidesiyle ayrılıyor.


Kaymakamlık Kupası Kepez Belediyesi’nin Spor Kaymakamlık Kupası Kepez Belediyesi’nin

Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi, Kepez Gençlik Hizmetleri ve Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içerisinde düzenlenen Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası’nda finalinde DSİ 3-0 mağlup eden Kepez Belediyesi şampiyon oldu.


Muratpaşa’nın camileri Ramazan’a hazır Güncel Muratpaşa’nın camileri Ramazan’a hazır

Muratpaşa Belediyesi, 27 Mayıs Cumartesi günü başlayacak Ramazan ayının Cuma gecesi kılınacak ilk teravih namazı öncesinde ilçedeki 144 cami ve mescidin temizliğini gerçekleştirdi.


Cahit Sıtkı Tarancı anıt heykeli açıldı Kültür/Sanat Cahit Sıtkı Tarancı anıt heykeli açıldı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türk şiirinin önemli isimlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın adını taşıyan parkta yapılan anıt heykelin açılışında “Dünyanın bütün parklarını şairlerin, sanatçıların ve yazarların, kardeşlikten ve dayanışmadan söz eden insanların heykelleri kapladığında belki o zaman dünya değişir, sıkıntılar azalır” diye konuştu.


VODAFONE’DAN KOBİ’LERE UZAKTAN EĞİTİM FIRSATI Ekonomi/Turizm VODAFONE’DAN KOBİ’LERE UZAKTAN EĞİTİM FIRSATI

Türkiye’deki tüm işletmelerin dijitalleşmesine liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone, İşini Yarına Hazırlayan KOBİ’lere uzaktan eğitim fırsatı sunuyor.


Bu kampanya bi' tutarsa, gerisini kanser düşünsün Sağlık/Kadın Bu kampanya bi' tutarsa, gerisini kanser düşünsün

“Donör Ol Hayat Kurtar” sloganıyla kısa zamanda on binlerce gönüllüye ulaşan ve ilik bekleyen yüzlerce kan kanseri hastasına umut olan Belki de Sensin, yeni projesi “Bi’ Tutarsa”yı hayata geçirerek ilik bağışının önemi hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyor.


Fuhuşa Aracılık Eden 2 Şüpheli Yakalandı Serik Fuhuşa Aracılık Eden 2 Şüpheli Yakalandı

Serik İlçesinde Fuhuşa Aracılık Eden 2 Şüpheli Yakalandı


Manavgat'ta oto hırsızlığı yapan iki suça sürüklenen çocuk tutuklandı Manavgat Manavgat'ta oto hırsızlığı yapan iki suça sürüklenen çocuk tutuklandı

Manavgat İlçesinde Oto Hırsızlığı Yapan Birisi Moldava Uyruklu İki Suça Sürüklenen Çocuk Tutuklandı


16 Ayrı Evde ve 3 İşyerinde Meydana Gelen Hırsızlık Olaylarının Şüphelileri Yakalandı Güncel 16 Ayrı Evde ve 3 İşyerinde Meydana Gelen Hırsızlık Olaylarının Şüphelileri Yakalandı

16 Ayrı Evde ve 3 İşyerinde Meydana Gelen Hırsızlık Olaylarının Şüphelileri Yakalandı


101 kilo 100 gram esrar maddesi ele geçirildi Güncel 101 kilo 100 gram esrar maddesi ele geçirildi

İki Ayrı Uyuşturucu Operasyonunda Toplam 101 Kilo 100 Gram Esrar Maddesi Ele Geçirildi


FETÖ/PDY Operasyonları Kapsamında 4 Şüpheli Yakalandı Güncel FETÖ/PDY Operasyonları Kapsamında 4 Şüpheli Yakalandı

Antalya'da FETÖ/PDY Operasyonları Kapsamında 4 Şüpheli Yakalandı


 GENÇLİK MERKEZİ AÇILIŞI YAPILDI Aksu GENÇLİK MERKEZİ AÇILIŞI YAPILDI

Aksu Gençlik Hizmetleri Birimi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Yıl Sonu Sergisinin açılışları gerçekleştirildi.


Miami ile kardeş olduk Güncel Miami ile kardeş olduk

Dünyanın en güzel sahiline sahip iki kenti; Antalya ile Miami kardeş şehir oldu. Başkan Menderes Türel, iki kent arasındaki kardeşlik bağının, hem ticari ve kültürel ilişkilerin gelişmesine hem de dünya barışına katkı sağlaması temennisinde bulundu.Londra’daki terör saldırısını da kınayan Türel, “Türkiye terörün her türüne karşı küresel işbirliğini savunmakta ve bu mücadeleye tam destek vermektedir” dedi.


Kepez’in camisi göz kamaştıracak Güncel Kepez’in camisi göz kamaştıracak

Kepez Belediyesi tarafından Antalya’ya kazandırılan en görkemli yapılardan biri olan Çelebi Sultan Mehmed Camii’de çalışmalar son sürat devam ediyor.


Migreniniz Varsa İftarda Turşudan Uzak Durun! Sağlık/Kadın Migreniniz Varsa İftarda Turşudan Uzak Durun!

Magnezyumdan Zengin Hurmayla Migren Ataklarından Korunun! Ramazan ayı kronik hastalıkları olan kişilerin hastalıklarının nüksetmemesi için çok daha dikkatli davranmaları gereken bir dönem…


Uluslararası Öğrencilerden Yıl sonu Gösterileri Güncel Uluslararası Öğrencilerden Yıl sonu Gösterileri

Akdeniz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Türkçe eğitimi alan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı öğrencileri yıl sonu gösterilerini sergilediler.


ANTSERDER Başkan Böcek’i ziyaret etti Güncel ANTSERDER Başkan Böcek’i ziyaret etti


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, geçtiğimiz aylarda kurulan Antalya Serikliler Derneği (ANTSERDER)’nin yönetimini makamında ağırladı.


Personele motivasyon programı Güncel Personele motivasyon programı

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, “Sosyal Güvenlik Haftası” kapsamında personeline yönelik “Kahvaltılı Değerlendirme Programı” düzenledi.


Kara: Siyaset Kara: "AKP Sessiz Kalarak Bu İşgalleri Meşrulaştırıyor"

Yunan işgali altındaki Keçi Adası’nın Yunanistan tarafından turizme açıldığı iddiaları TBMM’ye taşındı.


TOKİ’den muhteşem final Güncel TOKİ’den muhteşem final

Döşemealtı TOKİ İlköğretim ve Ortaokulu, muhteşem bir yılsonu gösterisi düzenledi. Halkoyunu gösterisiyle başlayan etkinlikte e-Twinning kapsamında, 4 ulusal projenin çalışmaları da sergilendi


Engelliler ve aileleri yat turunda Güncel Engelliler ve aileleri yat turunda

Antalya Beyaz Ay Derneği tarafından engelliler ve aileleri için tekne turu düzenlendi.


BAYKAL’DAN CUMHURBAŞKANI ADAYLIK AÇIKLAMASI Siyaset BAYKAL’DAN CUMHURBAŞKANI ADAYLIK AÇIKLAMASI

ANSİAD 10. OLAĞAN TOPLANTISI’NIN KONUĞU CHP ESKİ GENEL BAŞKANI VE CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ DENİZ BAYKAL OLDU


CHP’DEN TRAKYA TARIM ZİRVESİ Siyaset CHP’DEN TRAKYA TARIM ZİRVESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, üretici kooperatiflerinin üreticinin emeğinin korunması amacıyla oluşturulduğunu ancak son dönemde üreticiyi kaderine terk eden süreçler yaşandığını belirterek, “Türkiye’de tarım çöküyor, üretici perişan halde ama kooperatifler süreci seyrediyor. Kooperatifler siyaset için değil, üretici için çalışmalı” dedi.


Büyükşehir Belediyesi Muratpaşa ve Korkuteli’nde 8 taşınmazını satıyor Korkuteli Büyükşehir Belediyesi Muratpaşa ve Korkuteli’nde 8 taşınmazını satıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa ve Korkuteli ilçesinde 8 adet taşınmazını, toplam 1 milyon 583 bin TL üzerinden 1 Haziran’da ihaleyle satışa çıkarıyor.


Muratpaşa’ya 2 bin 500 seyirci kapasiteli salon geliyor Spor Muratpaşa’ya 2 bin 500 seyirci kapasiteli salon geliyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 2’ncisi düzenlenen Potanın Dostları Basketbol Şenliği’nde parkeye çıkan Antalya basketbolunun efsane isimleriyle buluşmasında yıl içinde 2 bin 500 kişilik spor salonun temelinin atılacağını açıkladı.


İngiliz Hasta Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’ni Tercih Etti Sağlık/Kadın İngiliz Hasta Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’ni Tercih Etti

Birçok ülkenin vermiş olduğu sağlık hizmetlerini araştıran İngiltere vatandaşı Karie Norrgren tercihini Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nden yana kullandı.


 Finike Çocuk ve Gençlik Evi inşaatı yükseliyor Finike Finike Çocuk ve Gençlik Evi inşaatı yükseliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin, Finike ilçesinin en büyük ihtiyaçlardan birini karşılamak üzere yapımına başladığı Finike Çocuk ve Gençlik Evi’nin inşaatı hızla devam ediyor.


Salur ve Burunucu’nun su sorunu jet hızıyla çözüldü Kumluca Salur ve Burunucu’nun su sorunu jet hızıyla çözüldü

Büyükşehir Belediyesi, Kumluca’nın Salur Mahallesi ve Burunucu bölgesinde içme suyu sorununu 20 günlük kısa bir çalışmayla ortadan kaldırdı. Eski hatların yenilenmesi ile mahalle sakinleri daha sağlıklı içme suyuna kavuştu. ASAT Kumluca’da kısa süreli çalışmalarla bu yıl içerisinde 16 bin metre yeni içme suyu hattı yeniledi.


Akdeniz Üniversitesi 15. Geleneksel Personel Futbol Turnuvası Şampiyonu Göz Bankası Takımı Spor Akdeniz Üniversitesi 15. Geleneksel Personel Futbol Turnuvası Şampiyonu Göz Bankası Takımı

Akdeniz Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Personel Futbol Turnuvası 23 Mayıs 2017 Salı günü oynanan Final Maçıyla sona erdi.


Gül çiftine evlilik yıldönümü hediyesi Kemer Gül çiftine evlilik yıldönümü hediyesi

Kemer Halk Eğitim Merkezi’nin yılsonu sergisine katılan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile eşi Neşe Gül’e bir sürpriz yapıldı. Evlilik yıldönümünü kutlayan Gül çiftine kursiyerler tarafından aile fotoğrafının yer aldığı bir tepsi hediye edildi.


BAKA Yönetim Kurulu Gülkenti Güneykent’te Güncel BAKA Yönetim Kurulu Gülkenti Güneykent’te

BAKA Yönetim Kurulu, gül kokulu beldede toplandı


Kumluca Kültür Merkezinde sona yaklaşıldı Kumluca Kumluca Kültür Merkezinde sona yaklaşıldı

Kumluca Belediyesi tarafından Bağlık Mahallesinde yapımı devam eden Kültür Merkezi inşaatında, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya incelemede bulundu.


BAŞKAN KOZAN: ”AK PARTİ SERİK TEŞKİLATI TARİHİ KONGRE İÇİN ANKARA'DA GURURLANDI Serik BAŞKAN KOZAN: ”AK PARTİ SERİK TEŞKİLATI TARİHİ KONGRE İÇİN ANKARA'DA GURURLANDI"

Ak Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 998 gün sonra 1414 oyla yeniden Ak Parti Genel Başkanı seçildi.


Antalya’nın onaylı tek atık getirme merkezi Konyaaltı’nda..
 Güncel Antalya’nın onaylı tek atık getirme merkezi Konyaaltı’nda..


Konyaaltı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden onaylı Antalya’nın ilk 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni resmen hizmete açtı.


Canon dünyayı gezecek 
1 kişi arıyor! Teknoloji/Bilim/İnternet Canon dünyayı gezecek 
1 kişi arıyor!

Canon, Türkiye’nin de dahil olduğu 19 ülkede, kazanan kişinin dünyayı gezeceği ‘Live For The Story’ kampanyasını duyurdu.


Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi tamamlandı Güncel Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi’yle bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdiği ‘Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi’ tamamlandı. Kızıltoprak Gençlik Evi ve Kız Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşen eğitimlere katılan üniversite öğrencilerinin sertifikaları, Başkan Ümit Uysal’ın verdiği son dersin ardından teslim edildi.


ANTALYALI GENÇ MUCİTLER İÇİN YARIŞ HEYECANI BAŞLADI Güncel ANTALYALI GENÇ MUCİTLER İÇİN YARIŞ HEYECANI BAŞLADI

MEF Okulları ve MEF Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nın açılış töreni, UNESCO-L’ORÉAL “Uluslararası Bilim Kadınları Ödülü”ne lâyık görülen ilk Türk bilim kadını Doç. Dr. Bilge Demirköz’ün katılımı ile 23 Mayıs 2017 Salı günü UNIQ İstanbul’da gerçekleştirildi.


SAĞLIKLI İFTAR NASIL OLMALI? Sağlık/Kadın SAĞLIKLI İFTAR NASIL OLMALI?

Yaz dönemine gelen Ramazan’da oruç tutabilmek kış aylarına göre biraz daha zordur. Çünkü en önemli sorun vücudun sıvı ihtiyacını karşılayabilmektir.


KOSİFLER OTO’DAN 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM ATAĞI Ekonomi/Turizm KOSİFLER OTO’DAN 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM ATAĞI

Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group’un lokomotif şirketi Kosifler Oto; Türk otomotiv sektörü için dün olduğu gibi bugün de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl cirosunu 900 milyon TL olarak gerçekleştirmeyi hedefleyen Kosifler Oto; 2017 ve 2018 yılları için de 250 milyon TL yatırım yapacağını açıkladı.


Anne adaylarının oruç tutması önerilmez! Sağlık/Kadın Anne adaylarının oruç tutması önerilmez!

Anne adayları için en doğru ve sağlıklı beslenme biçimi; azar azar ama sık sık yemektir.


AKPARTİ SERİK SİYASET AKADEMİSİNDE BAŞARI BELGELERİ Serik AKPARTİ SERİK SİYASET AKADEMİSİNDE BAŞARI BELGELERİ

Ak Parti Serik Siyaset Akademisi, Başarı belgeleri Belediye toplantı salonunda dağıtıldı. Toplantıya İl Başkan Yrd. Osman Dirican,İlçe Başkanı Hasan Kozan, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ve eğitimciler katıldı.


YÖRSİAD 550 KİŞİLİK İFTAR ÇADIRI KURACAK Güncel YÖRSİAD 550 KİŞİLİK İFTAR ÇADIRI KURACAK

Yörük Sanayici İş Adamlarının Geleneksel İftar Çadırı etkinliği Ramazan ayı boyunca devam edecek


Fırınlara Ramazan denetimi Güncel Fırınlara Ramazan denetimi

Muratpaşa Belediyesi, sayılı günlerin kaldığı Ramazan ayı öncesi, unlu mamul üretimi yapan işyerleri denetimini sıklaştırdı. Ekipler, gramaj, hijyen ve ruhsat kontrolü yaptı.


Döşemealtı Belediyesi Zabıta ekipleri kontrolleri sıklaştırdı Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi Zabıta ekipleri kontrolleri sıklaştırdı

Döşemealtı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı öncesi ilçe merkezi ve mahallelerde faaliyet gösteren fırın ve Unlu Mamüller Üreten işyerlerinde denetimlerini sıklaştırdı.


Huzurlu Mahalle Huzurlu Toplum Projesi Döşemealtı'nda Döşemealtı Huzurlu Mahalle Huzurlu Toplum Projesi Döşemealtı'nda

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Halk Sağlığı ve Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla ile Mücadele Şubesi'nin ortaklaşa yürüttüğü ''Huzurlu Mahalle Huzurlu Toplum'' projesinin 5. toplantısı Döşemealtı'nda gerçekleştirildi.


GENÇLERİMİZ KÜLTÜR SANATTAN UZAK KALDI Kültür/Sanat GENÇLERİMİZ KÜLTÜR SANATTAN UZAK KALDI

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Türk gençliğinin kültür ve sanat karnesi üzerine inceleme gerçekleştirdi. Ajans Press’in Habitat Derneği’nin verilerini derlediği incelemede çarpıcı başlıklar ortaya çıktı.


DÜNYA MEDYASI SERİK’TE BULUŞTU Serik DÜNYA MEDYASI SERİK’TE BULUŞTU

"Türkiye-Gücünü ve Potansiyelini Keşfet" sloganıyla gerçekleştirilen Turkey Discover the Potential (TDP) tanıtım etkinlikleri çerçevesinde projelendirilen Uluslararası Medya Forumu, Serik’te başladı.


MEHMET SELVİ GÜVEN TAZELEDİ Aksu MEHMET SELVİ GÜVEN TAZELEDİ

Aksu Belediye Spor Kulübü genel kurulunu gerçekleştirdi, mevcut başkan Mehmet Selvi yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.


Gül çiftinden tiyatrocu Hüseyin Poyraz’a büyük sürpriz Kemer Gül çiftinden tiyatrocu Hüseyin Poyraz’a büyük sürpriz

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile eşi Neşe Gül, tek kişilik Neyzen adlı oyunu sahneleyen Aktör-Şair Hüseyin Poyraz’a sahnede doğum günü sürprizi yaptı. Sürpriz karşısında çok mutlu olan Poyraz, Gül çiftine teşekkür etti.


Şampiyon ve ikinci Kemer’den… Kemer Şampiyon ve ikinci Kemer’den…

Mersin’de yapılan Okul Sporları Bocce Yıldızlar Akdeniz-Ege Grup Şampiyonası’nda Kemer takımları hem şampiyonluğu hem de ikinciliği kazandı.


YÜKSELİŞ ORTAOKULU 11. YIL MEZUNLARI ÇOŞKUYLA UĞURLANDI Serik YÜKSELİŞ ORTAOKULU 11. YIL MEZUNLARI ÇOŞKUYLA UĞURLANDI

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları Ortaokulu 11. Yılında 2016-2017 eğitim öğretim dönemi mezunlarını Akdeniz Yükseliş Koleji bahçesinde gerçekleşen görkemli bir mezuniyet töreni ile öğrencilerini yeni başlangıçlara uğurladı.


BAŞKAN ÇALIK’IN MUTLU GÜNÜ Serik BAŞKAN ÇALIK’IN MUTLU GÜNÜ

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ve eşi Hayrunnisa Çalık’ın kızı Emine Elif Çalık ile Ayla & Necmi Gülden’in oğlu Mert Gülden ile evlendi.


SERİK BELEDİYESPOR TRANSFERDE DURMAK BİLMİYOR Serik SERİK BELEDİYESPOR TRANSFERDE DURMAK BİLMİYOR

Bölgesel Amatör Ligde bu yıl şampiyonluğun en iddialı takımı konumunda olan Serik Belediyespor, transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.


Antalyalı Yatırımcılar, Franchise Expo Eurasia’da ‘Ziyafet’ Çekti Güncel Antalyalı Yatırımcılar, Franchise Expo Eurasia’da ‘Ziyafet’ Çekti

Ziyafet Çiğköfte, başta Antalyalılar olmak üzere, yatırımcı adayları ve Türkiye’nin çeşitli illerinden girişimciler ile 18-21 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen Franchise Expo Eurasia Bayilik Fuarı’nda buluştu.


Konyaaltı Kreşi’nden muhteşem yılsonu gösterisi
 Güncel Konyaaltı Kreşi’nden muhteşem yılsonu gösterisi


Konyaaltı Belediyesi Uncalı Çocuk Kreşi’nde eğitim gören 3-6 yaş arası 112 öğrenci, muhteşem bir yılsonu gösterisiyle velilerinin gönüllerini bir kez daha fethetti.


Kepezli çocuklardan 19 Mayıs konseri Kültür/Sanat Kepezli çocuklardan 19 Mayıs konseri

Başkan Hakan Tütüncü döneminde kurulan ve 110 üyeden oluşan Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, başarılı bir konsere daha imza attı.


4. GERO-DUT ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU Güncel 4. GERO-DUT ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU

Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü ile Ulusal, Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü yapılan “Gero-Dut” ödül töreni 22 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi.


MANAVGAT ŞELALESİ MANGA KONSERİYLE AÇILACAK Manavgat MANAVGAT ŞELALESİ MANGA KONSERİYLE AÇILACAK

Manavgat Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek kent halkına ve turizme yakışır hale getirilen dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi, 25 Mayıs Perşembe güü ünlü Rock Grubu Manga konseriyle açılacak.


Büyükşehir Aile Eğitim Merkezleri piknikte buluştu Güncel Büyükşehir Aile Eğitim Merkezleri piknikte buluştu

Sarısu’da düzenlenen piknikte buluşan Büyükşehir Belediyesi Aile Eğitim Merkezlerinden hizmet alan anneler ve çocukları keyifli ve eğlence dolu bir gün yaşadı.


AKMEK’ten 8. yılsonu sergisi Kültür/Sanat AKMEK’ten 8. yılsonu sergisi

Kepez Belediyesinin, meslek ve sanat eğitimi verdiği AKMEK’in 8. dönem yılsonu sergisi törenle açıldı.


Obezite ile 11 kanser türü arasında ilişki bulundu! Sağlık/Kadın Obezite ile 11 kanser türü arasında ilişki bulundu!

Obezite ile kanser ve kanserlere bağlı ölüm riskleri arasında olan ilişkiyle ilgili İngiltere’de yapılan bilimsel araştırmada, obezite ile 36 kanser türü ve bunların alt grupları arasındaki ilişkiler incelendi. Sonuç: Obezite ile 11 kanser türü arasında ilişki bulundu!


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...