Cumartesi, 19 Ekim 2019
Falezlerde temizlik Güncel Falezlerde temizlik

Muratpaşa Belediyesi, denizden yüksekliği yer yer 50 metreye ulaşan falezlerde periyodik temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Kansere kadar gidebilen sinsi hastalık: Hepatit C Sağlık/Kadın Kansere kadar gidebilen sinsi hastalık: Hepatit C

28 Temmuz, tüm dünyada Hepatit Günü olarak kabul ediliyor. Dünyada her yıl 1.34 milyon insanın ölümüne sebep olan viral hepatitler (özellikle hepatit B ve hepatit C) HIV/AIDS, tüberküloz ve sıtmadan daha büyük küresel bir sağlık sorunu olarak kabul ediliyor. Ayrıca, Hepatit C sinsice ilerleyerek karaciğer hasarı, siroz ve kansere sebep olabiliyor.


Kara: Siyaset Kara: "HES’lerle Mücadelemizin Haklılığı Ortaya Çıktı"

Antalya’nın Alakır Nehri üzerindeki HES’te yasalara uygun olmayan uygulamalar TBMM’ye taşındı.


ATAY USLU KUMLUCA YATIRIMLARINI ANLATTI Kumluca ATAY USLU KUMLUCA YATIRIMLARINI ANLATTI

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kumluca ilçesinde hükümet tarafından yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.


Başkan Genç 15 Yaşındaki Olimpiyat Üçüncüsü İpek Erçin’i ağırladı Döşemealtı Başkan Genç 15 Yaşındaki Olimpiyat Üçüncüsü İpek Erçin’i ağırladı

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na (Deaflympics) katılarak, 78+ kilo da Judo’da bronz madalya kazanan 15 yaşındaki İpek Erçin Döşemealtı’nın gururu oldu. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, yaşı küçük başarısı büyük sporcuyu makamında ağırlayarak tebrik etti.


En kötü deniz en iyi havuzdan sağlıklıdır Sağlık/Kadın En kötü deniz en iyi havuzdan sağlıklıdır

Yaz aylarında özellikle havuza girmeye bağlı olarak göz enfeksiyonlarında artış görülüyor.


HEPATİT B VİRÜSÜ, HIV’DEN DAHA BULAŞICI! Sağlık/Kadın HEPATİT B VİRÜSÜ, HIV’DEN DAHA BULAŞICI!

VM Medical Park Samsun Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Utku Kavruk, bağışıklık sistemi kuvvetli olmayan kişilerin karaciğerlerinde hızla çoğalarak siroz ve kanser gibi hastalıklara zemin hazırlayan Hepatit B’den korunmak için aşı olmanın en önemli seçenek olduğunu söyledi.


Muratpaşa Belediyespor’da yeni başkan Canip Can Spor Muratpaşa Belediyespor’da yeni başkan Canip Can

Muratpaşa Belediyespor’da Özgür Karagöz’den boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığına, yönetim kurulunun oy birliğiyle, Başkan Yardımcısı Canip Can seçildi.


Rusya'dan Gül’e önemli ziyaret Kemer Rusya'dan Gül’e önemli ziyaret

20 bin üyeli Türk Rus İşadamları Birliği Başkanı Naki Karaaslan, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Karaaslan, Türk Rus ilişkilerinin gelişmesinde Kemer’in önemine vurgu yaptı.


Hamilelikte abur cubur yiyen annenin çocuğu depresif olur Sağlık/Kadın Hamilelikte abur cubur yiyen annenin çocuğu depresif olur

Gebelik sırasında abur cubur gıdalara karşı duyulan istekle baş etmek zor olabilir ama araştırmacılar gebelikleri sırasında yağdan zengin diyetle beslenen kadınların çocuklarının (zihinsel) mental sağlıkla ilgili problemlere daha eğilimli olduğunu buldular.


Konyaaltıda Açık Alan ve Örtü Alanda 1031.5 Dekarda Biyolojik Mücadele Ekonomi/Turizm Konyaaltıda Açık Alan ve Örtü Alanda 1031.5 Dekarda Biyolojik Mücadele

20.07.2017 tarihinde Konyaaltı İlçe Müdürlüğümüz ve BİOBEST firması ile Doyran mahallesinde Biyolojik Mücadele uygulamaları konusunda çiftçi toplantısı düzenlendi.


TÜRKİYE’DEKİ GAZETE VE DERGİ SAYISI AZALIYOR Güncel TÜRKİYE’DEKİ GAZETE VE DERGİ SAYISI AZALIYOR

Türkiye’deki gazete ve dergilerin sayısı 2016 yılında bir önceki yıla göre yüzde 7,9 oranında azaldı.


Bakan Kurtulmuş: ‘Vizyon projeler heyecan veriyor’ Siyaset Bakan Kurtulmuş: ‘Vizyon projeler heyecan veriyor’

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Bakan Kurtulmuş, Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinin kentin ekonomisini güçlendireceğini belirterek, “Her biri heyecan verici projeler. Antalya’nın marka değerini artıracak. Biz de üzerimize düşen desteği vereceğiz” dedi.


HALK PLAJLARI PIRIL PIRIL Aksu HALK PLAJLARI PIRIL PIRIL

Aksu Belediyesi Kundu sahillerinde bulunan halk plajlarındaki su sorununu çözüme kavuşturdu ve plajlarda yaptığı bakım ve temizlik çalışmasını sıklaştırdı.


Konyaaltı’nda kız çocukları taekwondo öğreniyor…
 Spor Konyaaltı’nda kız çocukları taekwondo öğreniyor…


Konyaaltı Belediyesi Yaz Okulu’nun taekwondo kursu büyük ilgi görüyor. Yaşları 7-14 arası 80 öğrenci taekwondo ile ilgili temel savunma tekniklerini öğreniyor.


Muratpaşa’dan camilerde bakım ve onarım Güncel Muratpaşa’dan camilerde bakım ve onarım

Muratpaşa Belediyesi, yaz mevsimiyle birlikte ibadethanelere yönelik kapsamlı bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle sakinleri, muhtarlıklar ve İlçe Müftülüğü’nün talepleri doğrultusunda 13 camide çalışmalar tamamlanırken Ermenek Camii’nde bahçe duvarı inşaatı devam ediyor.


KAŞ'A KAMU YATIRIMLARI ARTARAK DEVAM EDİYOR Kaş KAŞ'A KAMU YATIRIMLARI ARTARAK DEVAM EDİYOR

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kaş ilçesinde merkezi hükümet tarafından yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.


Rixos Premium Tekirova, Rixy Kids Fest’te rekora koşuyor Ekonomi/Turizm Rixos Premium Tekirova, Rixy Kids Fest’te rekora koşuyor

World Travel Awards 2016’da Türkiye’nin lider aile oteli seçilen Rixos Premium Tekirova, her yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Rixy Kids Fest’e (Rixy Çocuk Şenliği) ev sahipliği yapıyor. 16 - 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek olan festivale farklı ülkelerden binin üzerinde çocuk katılacak.


TÜRK GENÇLİĞİNİN YALNIZLIK ORANI AVRUPA’NIN ÜÇ KATI Güncel TÜRK GENÇLİĞİNİN YALNIZLIK ORANI AVRUPA’NIN ÜÇ KATI

AB üyesi ve aday ülke vatandaşlarının kendilerini ne kadar yalnız hissettikleri üzerine yapılan bir araştırmaya göre; Avrupa vatandaşlarının yüzde 6,7’sinin ihtiyaç duydukları anda yardım isteyebilecekleri kimsenin olmadığını düşünüyor.


e-Fatura ile 1.5 milyar TL tasarruf sağlandı Ekonomi/Turizm e-Fatura ile 1.5 milyar TL tasarruf sağlandı

Türkiye ihracatının yüzde 80’ini yapan 17 bin ihracatçı firma 1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle ihracatta da e-Fatura düzenlemeye başladı. İç piyasada 2014 yılından beri zorunlu olarak uygulanan e-Fatura ile Türkiye 1.5 milyar TL tasarruf sağladı.


 Kumbul: Siyaset Kumbul: "Göçmen Parkı'nda bakım ve onarım hizmetleri yapılmalı"

Yapılan halk oylamasıyla otopark yapılması girişimi reddedilen Göçmen Parkı, diğer adıyla 80. Yıl Parkı'nda halkın iradesine karşı çıkmayacağını umduğunu dile getiren CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, parkın bir an önce düzenlenmesi için gerekil çalışmaların yapılmasını beklediklerini söyledi.


ANTALYA’DAN BEYRUT’A TİCARET KÖPRÜSÜ Ekonomi/Turizm ANTALYA’DAN BEYRUT’A TİCARET KÖPRÜSÜ

Antalya Ticaret Borsası, kentin ticaret hacmini artırmak için yurtdışına iş gezileri gerçekleştiriyor.


ANTALYA’NIN YETİMLERİ HER ZAMAN MUTLU Güncel ANTALYA’NIN YETİMLERİ HER ZAMAN MUTLU

Gönül Elçileri Projesi kapsamında yürütülen “Antalya Yetimlerine Sahip Çıkıyor” Projesi, Antalyalı yetimleri sevindirmeye devam ediyor.


Muratpaşa’nın şampiyon cimnastikçileri Spor Muratpaşa’nın şampiyon cimnastikçileri

Muratpaşa Belediyespor’un şampiyon cimnastikçileri, Edirne’de takım halinde kazandıkları birincilik kupası ve madalyalarıyla Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti. Başkan Uysal, sporcuları elde ettikleri başarı dolayısıyla kutladı.


3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali tarihi belirlendi Kültür/Sanat 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali tarihi belirlendi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali’nin gelecek yıl 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıkladı. Festivalin 2018 onur konuğu ülkesi ise Rusya olacak.


Kemer’den Belgrad’a kültür köprüsü Kemer Kemer’den Belgrad’a kültür köprüsü

Belgrad’da düzenlenen Avrupa’nın en büyük çocuk festivalinin jüri üyesi olan Leontina Pat, Kemer Belediyesi tarafından ilçede misafir ediliyor. Pat, makamına ziyaret ettiği Başkan Mustafa Gül’e misafirperverliği için teşekkür etti.


Kepezli kadınlar AKMEK’ten kopamıyor Güncel Kepezli kadınlar AKMEK’ten kopamıyor

Yaz tatilini değerlendirmek isteyen çocuklar için kurslar düzenleyen AKMEK, kadın kursiyerlerin isteği üzerine dikiş kurslarını da devam ettirdi.


Büyükşehir personeli yeşil sahada ter döküyor Spor Büyükşehir personeli yeşil sahada ter döküyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan personeller düzenlenen futbol turnuvasında sahaya çıkıyor. 1 ay sürecek olan turnuvada 22 takım mücadele edecek.


Büyükşehir 4 ilçede taşınmazlarını satıyor Ekonomi/Turizm Büyükşehir 4 ilçede taşınmazlarını satıyor

Büyükşehir Belediyesi, Aksu, Alanya, Elmalı ve Gündoğmuş ilçelerindeki 12 adet taşınmazını 10 Ağustos tarihinde yapılacak ihalelerle satışa çıkarıyor. Arsaların ihale bedelleri 5 bin TL ile 430 bin TL arasında değişiyor.


Kara: Siyaset Kara: "Bürokratlar Objektif Karar Alabilmekte midir?"

Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonlarının taşınmaz tabiat varlıkları ile SİT alanlarının korunması, belirlenmesi ya da yeniden değerlendirilmesi gibi konulardaki görev ve sorumluluklarında bağımsız ve haklı karar alma sürecinin işletilip işletilemediği TBMM’ye taşındı.


MESLEK LİSELİLER İÇİN GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ Ekonomi/Turizm MESLEK LİSELİLER İÇİN GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), MESS Eğitim Vakfı ile Türkiye İş Kurumu; “Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek” projesinde işbirliği yaptı.


Türk Telekom’dan 890 milyon TL net kâr Ekonomi/Turizm Türk Telekom’dan 890 milyon TL net kâr

Türk Telekom rekor kâr artışı ve güçlü büyümeyle 2017 hedeflerini yükseltti


Finike’de altyapı seferberliği Finike Finike’de altyapı seferberliği

Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), Finike’ye 6 milyon yatırım bedelli 13 kilometrelik kanalizasyon şebeke hattı yapıyor.


Zafir Grup’tan muhteşem bir başarı örneği daha Alanya Zafir Grup’tan muhteşem bir başarı örneği daha

Zafir Grup turizmdeki yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek Alanya-Konaklı bölgesinde bulunan eski Oasis Tatil Köyü’ne tamamı öz sermayeli üç milyon euroluk yatırımla muhteşem bir tatil köyü haline getirdi. Antalya Turizmine ve ülke ekonomisine bu yatırımlarıyla büyük bir katkı sağladı.


Döşemealtı’nın Genç vekilleri TBMM’de Döşemealtı Döşemealtı’nın Genç vekilleri TBMM’de

Döşemealtı Belediyesi tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) mevzuatına uygun olarak kurulan ve İlçe de yaşayan gençlerin faydalanabildiği Döşemealtı Gençlik Meclisi’nin (DÖGEM) 2. Dönem üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni gezdi.


KONUT SATIŞLARI REKOR SEVİYEYE ULAŞTI Ekonomi/Turizm KONUT SATIŞLARI REKOR SEVİYEYE ULAŞTI

Türkiye genelinde yılın il yarısında 654 bin 363 konut satıldı.Konut satışlarında en yüksek payı ise İstanbul aldı. İstanbul’da yılın il yarısında toplam 114 bin 356 konut satışı gerçekleştirildi. Emlak satışlarında en az payı alan şehir ise sadece 34 konut satışıyla Hakkâri oldu.


Zeytinköy ve Ermenek’ten en iyi liselere Güncel Zeytinköy ve Ermenek’ten en iyi liselere

Muratpaşa Belediyesi’nin kentin maddi imkanları kısıtlı iki noktası Zeytinköy ve Ermenek’te bulunan Eğitim ve Bilgi Merkezi’nde TEOG sınavlarına hazırlanan öğrencilerden Kayra Yücesan, Mehmet Can Erkek ve Sıla Bayram 500 tam puan üzerinden sırasıyla 498, 495 ve 488 puan aldı.


Kepez’e yeni eserler geliyor Güncel Kepez’e yeni eserler geliyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye kazandırdığı önemli eserlerinde mimari tarzını kullandığı Anadolu Selçuklu Devleti’nin başkenti Konya’da, ilçeye kazandıracağı yeni projeler için örnek yatırımları inceledi.


Burhanettin Onat Caddesi trafiğe kapanıyor Güncel Burhanettin Onat Caddesi trafiğe kapanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yağmursuyu ve ulaşım ana planı çalışmaları kapsamında Burhanettin Onat Caddesi üzerinde kazı çalışması yapılacak. Kazı çalışmaları nedeniyle, Burhanettin Onat Caddesi’nin bir bölümü 1 Ağustos-15 Ağustos tarihleri arasında trafiğe kapatılacak. Sürücüler alternatif yollardan ulaşım sağlayabilecek.


BASIN YAYIN VE ENFORMASYON İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE LEO OPTİK ARASINDA İNDİRİM  PROTOKOLÜ İMZALANDI Güncel BASIN YAYIN VE ENFORMASYON İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE LEO OPTİK ARASINDA İNDİRİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

BASIN YAYIN VE ENFORMASYON İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE LEO OPTİK ARASINDA İNDİRİM PROTOKOLÜ İMZALANDI


Konyaaltı’nda parklara yararlı böcek.. 
 Güncel Konyaaltı’nda parklara yararlı böcek.. 


Turunç ve nar ağaçlarında bulunan zararlı böceklere karşı yararlı böcekler kullanarak mücadele eden Konyaaltı Belediyesi, bu projeyi parklarda da uygulamaya koydu.


ATAY USLU: BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLANLAR TÜRK TARIMINA ZARAR VERİYOR Elmalı ATAY USLU: BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLANLAR TÜRK TARIMINA ZARAR VERİYOR

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Elmalı’nın Yuva mahallesinde domates üreticileri ile bir araya gelerek tarımı konuştu.


Türel, Ömür’e bisiklet hediye etti Finike Türel, Ömür’e bisiklet hediye etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Finike’nin Kale Mahallesinde yaşayan 7 yaşındaki Ömür Büyükay’ın bisiklet hayalini gerçekleştirdi. Mavi bisikletiyle Finike sokaklarında tur atan Ömür, mutluluğunu ailesi ve arkadaşlarıyla paylaştı.


Başkan Uysal’dan hayırlı olsun ziyareti Güncel Başkan Uysal’dan hayırlı olsun ziyareti

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, genel kurulunu gerçekleştiren Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti, yeni dönemde başarılar diledi.


SEPHORA'DAN ANTALYA'YA 2.MAĞAZA Güncel SEPHORA'DAN ANTALYA'YA 2.MAĞAZA

Kozmetik devi Sephora, Antalya'daki 2. mağazasının kapılarını Migros AVM'de açtı. Açılış gününe özel birbirinden ilgi çekici kampanyaları Antalyalılarla buluşturan markanın açılışı yoğun ilgi ile karşılandı.


Gelecek Turizmde başvuru süresi 4 Ağustos’a kadar uzatıldı! Ekonomi/Turizm Gelecek Turizmde başvuru süresi 4 Ağustos’a kadar uzatıldı!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Anadolu Efes ortaklığında yürütülen “Gelecek Turizmde”nin yeni dönem başvuru süresi yoğun talep nedeniyle 4 Ağustos 2017 tarihine kadar uzatıldı.


Dereköy ve Büyükalan grup yolu yenileniyor Kumluca Dereköy ve Büyükalan grup yolu yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi Antalya kırsalında asfaltsız yol bırakmıyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kumluca’nın Dereköy ve Büyükalan grup yollarında yenileme çalışmalarına başladı.


TFF’DEN BAŞKAN ÇALIK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ Serik TFF’DEN BAŞKAN ÇALIK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ı makamında ziyaret etti.


BAŞKAN ÇALIK HİZMET İÇİN YOLLARDA Serik BAŞKAN ÇALIK HİZMET İÇİN YOLLARDA

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık Belediye hizmetlerini yerinde incelemek ve vatandaşlarla görüşmek için bir dizi ziyarette bulundu.


Emniyet'ten motosiklet uygulaması Güncel Emniyet'ten motosiklet uygulaması

Antalya Emniyeti 24-26 Temmuz tarihleri Arasında Motosiklet Uygulaması Yaptı


Yaz Aylarında Pire ve Kenelere Karşı Dikkat! Sağlık/Kadın Yaz Aylarında Pire ve Kenelere Karşı Dikkat!

Prof. Dr. Bayram Şenlik Yaz Aylarında Pire ve Kenelere Karşı Uyardı! Bahar ve yaz aylarında yaygın olarak rastlanan pire ve kene gibi dış parazitler, hem kedi köpekler hem de sahipleri için ciddi tehlikeler yaratıyor.


ANKUTSAN A.Ş ile Antalya Bilim Üniversitesi (ABÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı Güncel ANKUTSAN A.Ş ile Antalya Bilim Üniversitesi (ABÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı

Kağıt sektöründe devlet destekli ilk Ar-Ge Merkezi kurma izni alan Ankutsan’da işbirliği imzaları atıldı


Oyuncak müzesi gün sayıyor Güncel Oyuncak müzesi gün sayıyor

Antalya’nın en gözde yaşam alanlarından biri haline gelmesi planlanan Dokuma Kent Parkı bünyesindeki oyuncak müzesi, açılış için gün sayıyor.


Başkan Uysal'dan Başkan Gül'e ziyaret Kemer Başkan Uysal'dan Başkan Gül'e ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ederek CHP’ye katılımından dolayı tebrik etti. Samimi bir havada geçen ziyarette bulunan iki başkan görüş alışverişinde bulundular.


Manavgat'ta bir evde uyuşturucu madde mal eden şüpheli tutuklandı Manavgat Manavgat'ta bir evde uyuşturucu madde mal eden şüpheli tutuklandı

Manavgat İlçesinde Bir Evde Uyuşturucu Madde İmal Eden 1 Şüpheli Tutuklandı


Çeşitli suçlardan aranan şüpheli yakalandı Güncel Çeşitli suçlardan aranan şüpheli yakalandı

Cinsel İstismar, Cinsel Saldırı, Konut Dokunulmazlığını İhlal Ve Evden Hırsızlık Suçlarından 1 Şüpheli Yakalandı


İl Jandarma Komutanı Emniyet Müdürüne Veda Ziyaretinde Bulundu Güncel İl Jandarma Komutanı Emniyet Müdürüne Veda Ziyaretinde Bulundu

İl Jandarma Komutanı J.Kur.Alb.Yusuf KELLELİ, Ankara ilinde başka bir göreve atanması nedeniyle, İl Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA'ya veda ziyaretinde bulundu.


 SICAKLARDA KALBİ VURAN 8 ALIŞKANLIK! Sağlık/Kadın SICAKLARDA KALBİ VURAN 8 ALIŞKANLIK!

7’den 70’e hemen herkesin yaşam kalitesini düşüren kavurucu sıcaklar özellikle kalp hastalarını ciddi boyutlarda tehdit ediyor.


VEGANLAR BU YAZI DONDURMASIZ GEÇİRMEYECEK Sağlık/Kadın VEGANLAR BU YAZI DONDURMASIZ GEÇİRMEYECEK

Meşhur Dondurmacı Yaşar Usta’nın, bu sezon menüsüne yeni dahil ettiği Çikolatalı Sorbe Dondurma ile formuna dikkat etmek isteyenler, süte alerjisi olanlar ve vegan beslenenler sıcak yaz günlerini dondurmasız geçirmeyecek.


ANNE SÜTÜYLE BESLE PİŞİKTEN KORU Sağlık/Kadın ANNE SÜTÜYLE BESLE PİŞİKTEN KORU

Bebeklerde pişik sorunu, özellikle sıcak havalarda sıklıkla ortaya çıkarken, anneler farklı önlemler ve kremlerle bu derde çare arıyor.


Varsak Sanayi’ye yeni asfalt Güncel Varsak Sanayi’ye yeni asfalt

Kepez Belediyesi ve sanayi esnafı işbirliği ile Varsak bölgesine kazandırılan ve maliyeti 32 milyon 711 bin TL olan küçük sanayi sitesinin 2. etabına 8 bin ton sıcak asfalt döküldü.


Er meydanlarında Orhan Okulu fırtınası esiyor Döşemealtı Er meydanlarında Orhan Okulu fırtınası esiyor

Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik Spor Kulübü güreşçisi Orhan Okulu er meydanlarında fırtına gibi esiyor. Son 3 günde 3 ayrı şehirde 3 altın kemer kazanan Okulu, üstün performansı ve hırsıyla dikkat çekiyor.


Türkiye’nin en başarılı 10 genci aranıyor Güncel Türkiye’nin en başarılı 10 genci aranıyor

Dünya çapında faaliyet gösteren Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği’nin dünya çapında 1981 yılından bu yana düzenlediği, “Ten Outstanding Young Persons of the World’ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP - Türkiye'nin 10 Başarılı Genci' yarışmasına adaylık süreci başladı.


Enerji içeceği tüketirken dikkat Sağlık/Kadın Enerji içeceği tüketirken dikkat

Enerji içecekleri; bazen yorgunluk hissi ile birlikte, bazen spor esnasında bazense uykunuz geldiğinde hem uyanık tutsun hem de enerji versin düşüncesi ile başvurulan sıvılardır.


Şişmiş ayaklarınızı nane yağı ile serinletin Sağlık/Kadın Şişmiş ayaklarınızı nane yağı ile serinletin

Havaların iyice ısındığı şu günlerde anne adayları da tatile çıkmak ve biraz serinlemek istiyor. Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, henüz tatile çıkmamış anne adaylarına rahat bir seyahat geçirebilmeleri için önerilerde bulundu…


 Dijital kanca, doğum günü hatırlatma uygulaması Teknoloji/Bilim/İnternet Dijital kanca, doğum günü hatırlatma uygulaması

DNS ayarlarıyla oynayarak internet kullanıcılarını reklama boğuyorlar


Pet şişeler şişe sepetine Kemer Pet şişeler şişe sepetine

Kemer Belediyesi, ilçeyi temiz tutmak ve atıkların geri dönüşümünü sağlamak için yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Şişe şeklindeki çöp sepetleri ilçenin 50 ayrı noktasına yerleştirildi.


ANNE BABALAR DİKKAT! ÇOCUĞUNUZ ÜSTÜN ZEKÂLI OLABİLİR Güncel ANNE BABALAR DİKKAT! ÇOCUĞUNUZ ÜSTÜN ZEKÂLI OLABİLİR

Çocuğu üstün yetenekli olan ebeveynlerin, onları psikiyatra götürüp ilaca başlatmaması gerektiğini vurgulayan TÜZDEV Genel Başkanı Opr. Dr. Kemal Tekden, “Bu çocuklar, ilgi ve yeteneklerine uygun eğitim alabilirler ve yönlendirilebilirlerse büyük icatlar yapabilir, toplumsal faydalar sağlayabilirler; başarılı ve mutlu bir yaşam sürebilirler” diye konuştu.


KALDER Turizm Çalışma Grubu, ilk seminerini gerçekleştirdi Ekonomi/Turizm KALDER Turizm Çalışma Grubu, ilk seminerini gerçekleştirdi

REVİZE EDİLEN ISO 9001 STANDARDI’NIN TURİSTİK İŞLETMELERDEKİ UYGULAMALARI SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE ANLATILDI.


Ak Parti Antalya İl Gençlik Kolları'ndan Siyaset Ak Parti Antalya İl Gençlik Kolları'ndan "Kudüs" açıklaması

Ak Parti Antalya İl Gençlik Kolları, Kapalıyol'da Kudüs ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.


Başkan Uysal’dan dünyaya çağrı: “1 Ağustos Dünya Empati Günü olsun” Güncel Başkan Uysal’dan dünyaya çağrı: “1 Ağustos Dünya Empati Günü olsun”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ‘ötekileştirmeye karşı birarada yaşamayı, öfkeye karşı sevgiyi, şiddete karşı barışı’ güçlendirmek için 1 Ağustos’un “Dünya Empati Günü” ilan edilmesini önerdi.


Başkan Böcek, “Feslikan, Yaz Şenlikleri’ne hazır” 
 Güncel Başkan Böcek, “Feslikan, Yaz Şenlikleri’ne hazır” 


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu yıl 20.si gerçekleştirilecek olan Konyaaltı Belediyesi Yaz Şenlikleri öncesi Feslikan Yaylası’nda yürütülen hazıkları inceledi.


Kepez’in sokak hayvanları mutlu Güncel Kepez’in sokak hayvanları mutlu

Kısırlaştırma, küpe takma, kuduz ile mücadelede etkin bir rol oynayan Kepez Belediyesi Veterinerlik Servisi, ilk altı ayda 1085 sokak hayvanı ile ilgilendi.


Siyaset "Lozan Bir Zafer, AKP Politikaları Bir Hezimettir"

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığının tescillendiği Lozan Antlaşması’nın imzalanmasının 94. Yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.


MÜKEMMELLİYETÇİ KADINLAR VE İŞKOLİKLER RİSK ALTINDA! Sağlık/Kadın MÜKEMMELLİYETÇİ KADINLAR VE İŞKOLİKLER RİSK ALTINDA!

Modern hayatın stresi, yoğun iş temposu, kronik yorgunluk… Tüm bunlara bir de vücuttaki inatçı kas ağrısı ve tutulmalar eşlik edince hayat giderek zorlaşıyor.


YAZ MEVSİMİ CİLDİNİZDE İZ BIRAKMASIN Sağlık/Kadın YAZ MEVSİMİ CİLDİNİZDE İZ BIRAKMASIN

Yaz aylarında yüksek hava sıcaklıkları ve güçlü güneş ışınlarına maruz kalınması nedeniyle cilt ve genel vücut sağlığı olumsuz etkileniyor.


Bilinmeyen Kafa Karışıklığı Kalp Yetmezliğinin Habercisi Olabilir! Sağlık/Kadın Bilinmeyen Kafa Karışıklığı Kalp Yetmezliğinin Habercisi Olabilir!

Aslında sürekli belirti veren; ancak önemsenmediği için kişiyi günlük hayatından alıkoyacak hale geldiğinde tanı konulabilen kalp yetmezliğinin önemsenmeyen belirtilerini Hastane Derindere Kardiyoloji Bölümü Uzmanı Dr. Ruken Hanavdeloğulları anlattı.


Antalya KHB Klinik Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor Güncel Antalya KHB Klinik Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı sağlık tesisleri, güvenilir ve kaliteli sağlık hizmetleri sunmanın yanı sıra, klinik çalışmalara da ev sahipliği yapıyor.


 Akseki Akşahap yoluna sıcak asfalt Akseki Akseki Akşahap yoluna sıcak asfalt

Antalya Büyükşehir Belediyesi Akseki’ye bağlı Akşahap Mahallesi’nin tamamen bozulan yolunu yeniden yaparak sıcak asfalt ile kaplıyor.


“Bu ateş hiç sönmeyecek” Kemer “Bu ateş hiç sönmeyecek”

8’inci Kemer Çukuryayla Yörük Şenliği’nde büyük bir coşku yaşandı


“Bu yol aynı zamanda kent merkezine ulaşımı kolaylaştıracak” Güncel “Bu yol aynı zamanda kent merkezine ulaşımı kolaylaştıracak”

Sağlık Bakanlığı’nın ruhsat sürecini başlattığı Antalya Şehir Hastanesi’ne ulaşımını kolaylaştıracak ana arter, Kepez Belediyesi tarafından tamamlandı.


ATAY USLU: HEDEFLERİ VURUYORUZ, KEKLİKLERİ KORUYORUZ Elmalı ATAY USLU: HEDEFLERİ VURUYORUZ, KEKLİKLERİ KORUYORUZ

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Antalya’nın Elmalı İlçesinde vatandaşlarla buluştu, Tek Kurşun ve Trap Turnuvasına katıldı. Milletvekili Atay Uslu’ya Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ve AK Parti Elmalı İlçe Başkanı Mustafa Başkaya da eşlik etti.


 DONDURMANIN 4 ÖNEMLİ FAYDASI! Sağlık/Kadın DONDURMANIN 4 ÖNEMLİ FAYDASI!

Çilekli, limonlu, kavunlu, vanilyalı, çikolatalı… Birbirinden lezzetli dondurmalar yaz mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yerini korumaya devam ediyor.


Atay Uslu'dan 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı Güncel Atay Uslu'dan 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.


Yıldız fabrikası Muratpaşa Spor Yıldız fabrikası Muratpaşa

Muratpaşa Belediyespor’un gelecek vaat eden üç futbolcusu Antalyaspor’la sözleşme imzaladı. Enes Çavdar, Yunus Yıldız ve Ekrem Kocabıyıkoğlu bu sezon kırmızı beyazlı takımın U21 kadrosunda mücadele edecek.


GAZETECİLERE GÖZ TARAMASI YAPILDI Güncel GAZETECİLERE GÖZ TARAMASI YAPILDI

BYEGM Antalya İl Müdürlüğü ile Talya Tıp Merkezi arasında imzalanan protokol çerçevesinde 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle basın mensuplarına ücretsiz göz taraması yapıldı.


Antalya Emniyeti ATV Motorlu Polis Timleri’ni Faaliyete Geçirdi Güncel Antalya Emniyeti ATV Motorlu Polis Timleri’ni Faaliyete Geçirdi

Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya’da tatilini geçirmek üzere gelen yerli ve yabancı turistler ile Antalya halkının tatillerini daha güvenli ve huzur içerisinde geçirmelerine yönelik gerekli tedbirleri alan Antalya Emniyet Müdürlüğü, bünyesinde kurulu bulunan birimlere bir yenisini daha ekledi.


Antalya’da “Türkiye Huzurlu Parklar” Uygulaması Yapıldı Güncel Antalya’da “Türkiye Huzurlu Parklar” Uygulaması Yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde vatandaşların huzur içinde parklarda vakit geçirebilmesi amacıyla 81 il genelinde Türkiye Huzurlu Parklar Uygulaması gerçekleştirildi.


TÜRKİYE’DEN 18 SANİYEDE BİR UÇAK GEÇTİ    Güncel TÜRKİYE’DEN 18 SANİYEDE BİR UÇAK GEÇTİ

Yılın ilk yarısında Türk hava sahasından her 18 saniyede bir uçak geçti.


Türel'den 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı Güncel Türel'den 24 Temmuz Basın Bayramı kutlama mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 109. yıldönümü ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


YEMİŞLİ MESİRE ALANI’NA MUHTEŞEM AÇILIŞ Manavgat YEMİŞLİ MESİRE ALANI’NA MUHTEŞEM AÇILIŞ

Manavgat Belediyesi’nin yaptırdığı Yemişli Mesire Alanı’nın açılışı, muhteşem bir tören ve sanatçı Altay konseriyle birlikte yapıldı. Kente kazandırılan yeni mesire alanının açılışına binlerce vatandaş akın etti.


AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı Güncel AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın 109. yıl dönümü dolayısıyla basın çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutladı.


Şenliklerin programı belli olmaya başladı Kumluca Şenliklerin programı belli olmaya başladı

Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa yapılacak olan Karagöl Yayla Şenliklerinin programı belli olmaya başladı


AK PARTİ İLÇE DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI Siyaset AK PARTİ İLÇE DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

AK Parti Antalya ilçe teşkilatları kongre sürecinin ilk adımı olan delege seçimlerini gerçekleştirdi.


Muratpaşa’da cinsiyete duyarlı bütçeleme dönemi Güncel Muratpaşa’da cinsiyete duyarlı bütçeleme dönemi

Kadına yönelik şiddete karşı mücadelesinin simgesi Al Yazma, kadın dayanışma merkezleri ve Mor Makas projesiyle Türkiye’de cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik politikalarının parçası haline Muratpaşa Belediyesi, cinsiyete duyarlı bütçeleme için ön hazırlık çalışmalarına başladı.


YÖRÜK DÜĞÜNÜNDE ÜŞÜDÜLER Güncel YÖRÜK DÜĞÜNÜNDE ÜŞÜDÜLER

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Torosların en güzel ve en serin yaylarından biri olan Ördübek yaylasında vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti ve yayla düğününe katılarak genç çiftten en az 5 çocuk sözü aldı.


ANTMASİAD'dan 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü mesajı Güncel ANTMASİAD'dan 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü mesajı

ANTMASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Garip Doğan, 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayınladı


Güncel "Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz edilemez"

ATGRD Genel Sekreteri Taner Şahin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı Yayınladı.


ODTÜ Gençlik Parkı’nda ders zili çaldı Güncel ODTÜ Gençlik Parkı’nda ders zili çaldı

Muratpaşa Belediyesi’nin ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği ve Adalya Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ODTÜ Gençlik Parkı’nda ders zili çaldı. Muratpaşa’nın farklı liselerinden 200 öğrenci, Gençlik Merkezi’nde 96 saat sürecek İngilizce derslerine başladı.


Tütüncü’den vefa ziyareti Güncel Tütüncü’den vefa ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, memleketi Korkuteli ilçesine bağlı Çaykenarı Köyü’nü ziyaret ederek, hem hemşehrileriyle hem de öğretmenleriyle hasret giderdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...