Çarşamba, 26 Haziran 2019
ANTALYALI GENÇ MUCİTLER İÇİN YARIŞ HEYECANI BAŞLADI Güncel ANTALYALI GENÇ MUCİTLER İÇİN YARIŞ HEYECANI BAŞLADI

MEF Okulları ve MEF Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nın açılış töreni, UNESCO-L’ORÉAL “Uluslararası Bilim Kadınları Ödülü”ne lâyık görülen ilk Türk bilim kadını Doç. Dr. Bilge Demirköz’ün katılımı ile 23 Mayıs 2017 Salı günü UNIQ İstanbul’da gerçekleştirildi.


SAĞLIKLI İFTAR NASIL OLMALI? Sağlık/Kadın SAĞLIKLI İFTAR NASIL OLMALI?

Yaz dönemine gelen Ramazan’da oruç tutabilmek kış aylarına göre biraz daha zordur. Çünkü en önemli sorun vücudun sıvı ihtiyacını karşılayabilmektir.


KOSİFLER OTO’DAN 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM ATAĞI Ekonomi/Turizm KOSİFLER OTO’DAN 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM ATAĞI

Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group’un lokomotif şirketi Kosifler Oto; Türk otomotiv sektörü için dün olduğu gibi bugün de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl cirosunu 900 milyon TL olarak gerçekleştirmeyi hedefleyen Kosifler Oto; 2017 ve 2018 yılları için de 250 milyon TL yatırım yapacağını açıkladı.


Anne adaylarının oruç tutması önerilmez! Sağlık/Kadın Anne adaylarının oruç tutması önerilmez!

Anne adayları için en doğru ve sağlıklı beslenme biçimi; azar azar ama sık sık yemektir.


AKPARTİ SERİK SİYASET AKADEMİSİNDE BAŞARI BELGELERİ Serik AKPARTİ SERİK SİYASET AKADEMİSİNDE BAŞARI BELGELERİ

Ak Parti Serik Siyaset Akademisi, Başarı belgeleri Belediye toplantı salonunda dağıtıldı. Toplantıya İl Başkan Yrd. Osman Dirican,İlçe Başkanı Hasan Kozan, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ve eğitimciler katıldı.


YÖRSİAD 550 KİŞİLİK İFTAR ÇADIRI KURACAK Güncel YÖRSİAD 550 KİŞİLİK İFTAR ÇADIRI KURACAK

Yörük Sanayici İş Adamlarının Geleneksel İftar Çadırı etkinliği Ramazan ayı boyunca devam edecek


Fırınlara Ramazan denetimi Güncel Fırınlara Ramazan denetimi

Muratpaşa Belediyesi, sayılı günlerin kaldığı Ramazan ayı öncesi, unlu mamul üretimi yapan işyerleri denetimini sıklaştırdı. Ekipler, gramaj, hijyen ve ruhsat kontrolü yaptı.


Döşemealtı Belediyesi Zabıta ekipleri kontrolleri sıklaştırdı Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi Zabıta ekipleri kontrolleri sıklaştırdı

Döşemealtı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı öncesi ilçe merkezi ve mahallelerde faaliyet gösteren fırın ve Unlu Mamüller Üreten işyerlerinde denetimlerini sıklaştırdı.


Huzurlu Mahalle Huzurlu Toplum Projesi Döşemealtı'nda Döşemealtı Huzurlu Mahalle Huzurlu Toplum Projesi Döşemealtı'nda

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Halk Sağlığı ve Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla ile Mücadele Şubesi'nin ortaklaşa yürüttüğü ''Huzurlu Mahalle Huzurlu Toplum'' projesinin 5. toplantısı Döşemealtı'nda gerçekleştirildi.


GENÇLERİMİZ KÜLTÜR SANATTAN UZAK KALDI Kültür/Sanat GENÇLERİMİZ KÜLTÜR SANATTAN UZAK KALDI

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Türk gençliğinin kültür ve sanat karnesi üzerine inceleme gerçekleştirdi. Ajans Press’in Habitat Derneği’nin verilerini derlediği incelemede çarpıcı başlıklar ortaya çıktı.


DÜNYA MEDYASI SERİK’TE BULUŞTU Serik DÜNYA MEDYASI SERİK’TE BULUŞTU

"Türkiye-Gücünü ve Potansiyelini Keşfet" sloganıyla gerçekleştirilen Turkey Discover the Potential (TDP) tanıtım etkinlikleri çerçevesinde projelendirilen Uluslararası Medya Forumu, Serik’te başladı.


MEHMET SELVİ GÜVEN TAZELEDİ Aksu MEHMET SELVİ GÜVEN TAZELEDİ

Aksu Belediye Spor Kulübü genel kurulunu gerçekleştirdi, mevcut başkan Mehmet Selvi yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.


Gül çiftinden tiyatrocu Hüseyin Poyraz’a büyük sürpriz Kemer Gül çiftinden tiyatrocu Hüseyin Poyraz’a büyük sürpriz

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile eşi Neşe Gül, tek kişilik Neyzen adlı oyunu sahneleyen Aktör-Şair Hüseyin Poyraz’a sahnede doğum günü sürprizi yaptı. Sürpriz karşısında çok mutlu olan Poyraz, Gül çiftine teşekkür etti.


Şampiyon ve ikinci Kemer’den… Kemer Şampiyon ve ikinci Kemer’den…

Mersin’de yapılan Okul Sporları Bocce Yıldızlar Akdeniz-Ege Grup Şampiyonası’nda Kemer takımları hem şampiyonluğu hem de ikinciliği kazandı.


YÜKSELİŞ ORTAOKULU 11. YIL MEZUNLARI ÇOŞKUYLA UĞURLANDI Serik YÜKSELİŞ ORTAOKULU 11. YIL MEZUNLARI ÇOŞKUYLA UĞURLANDI

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları Ortaokulu 11. Yılında 2016-2017 eğitim öğretim dönemi mezunlarını Akdeniz Yükseliş Koleji bahçesinde gerçekleşen görkemli bir mezuniyet töreni ile öğrencilerini yeni başlangıçlara uğurladı.


BAŞKAN ÇALIK’IN MUTLU GÜNÜ Serik BAŞKAN ÇALIK’IN MUTLU GÜNÜ

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ve eşi Hayrunnisa Çalık’ın kızı Emine Elif Çalık ile Ayla & Necmi Gülden’in oğlu Mert Gülden ile evlendi.


SERİK BELEDİYESPOR TRANSFERDE DURMAK BİLMİYOR Serik SERİK BELEDİYESPOR TRANSFERDE DURMAK BİLMİYOR

Bölgesel Amatör Ligde bu yıl şampiyonluğun en iddialı takımı konumunda olan Serik Belediyespor, transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.


Antalyalı Yatırımcılar, Franchise Expo Eurasia’da ‘Ziyafet’ Çekti Güncel Antalyalı Yatırımcılar, Franchise Expo Eurasia’da ‘Ziyafet’ Çekti

Ziyafet Çiğköfte, başta Antalyalılar olmak üzere, yatırımcı adayları ve Türkiye’nin çeşitli illerinden girişimciler ile 18-21 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen Franchise Expo Eurasia Bayilik Fuarı’nda buluştu.


Konyaaltı Kreşi’nden muhteşem yılsonu gösterisi
 Güncel Konyaaltı Kreşi’nden muhteşem yılsonu gösterisi


Konyaaltı Belediyesi Uncalı Çocuk Kreşi’nde eğitim gören 3-6 yaş arası 112 öğrenci, muhteşem bir yılsonu gösterisiyle velilerinin gönüllerini bir kez daha fethetti.


Kepezli çocuklardan 19 Mayıs konseri Kültür/Sanat Kepezli çocuklardan 19 Mayıs konseri

Başkan Hakan Tütüncü döneminde kurulan ve 110 üyeden oluşan Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, başarılı bir konsere daha imza attı.


4. GERO-DUT ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU Güncel 4. GERO-DUT ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU

Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü ile Ulusal, Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü yapılan “Gero-Dut” ödül töreni 22 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi.


MANAVGAT ŞELALESİ MANGA KONSERİYLE AÇILACAK Manavgat MANAVGAT ŞELALESİ MANGA KONSERİYLE AÇILACAK

Manavgat Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek kent halkına ve turizme yakışır hale getirilen dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi, 25 Mayıs Perşembe güü ünlü Rock Grubu Manga konseriyle açılacak.


Büyükşehir Aile Eğitim Merkezleri piknikte buluştu Güncel Büyükşehir Aile Eğitim Merkezleri piknikte buluştu

Sarısu’da düzenlenen piknikte buluşan Büyükşehir Belediyesi Aile Eğitim Merkezlerinden hizmet alan anneler ve çocukları keyifli ve eğlence dolu bir gün yaşadı.


AKMEK’ten 8. yılsonu sergisi Kültür/Sanat AKMEK’ten 8. yılsonu sergisi

Kepez Belediyesinin, meslek ve sanat eğitimi verdiği AKMEK’in 8. dönem yılsonu sergisi törenle açıldı.


Obezite ile 11 kanser türü arasında ilişki bulundu! Sağlık/Kadın Obezite ile 11 kanser türü arasında ilişki bulundu!

Obezite ile kanser ve kanserlere bağlı ölüm riskleri arasında olan ilişkiyle ilgili İngiltere’de yapılan bilimsel araştırmada, obezite ile 36 kanser türü ve bunların alt grupları arasındaki ilişkiler incelendi. Sonuç: Obezite ile 11 kanser türü arasında ilişki bulundu!


ENGELLİ VATANDAŞLARDAN YIL SONU KERMESİ Güncel ENGELLİ VATANDAŞLARDAN YIL SONU KERMESİ

Manavgat Belediyesi ve Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği’nin birlikte düzenlediği yıl sonu kermesi etkinliği, Cumhuriyet Meydanı’nda Manavgatlı vatandaşlar ile buluştu


Üniversiteler ile ilgili rakamlar açıklandı… Güncel Üniversiteler ile ilgili rakamlar açıklandı…

ÖĞRENCİ SAYISI BAKIMINDAN AVRUPADA İKİNCİYİZ


BUĞDAYDA İYİ VERİM BEKLENTİSİ Ekonomi/Turizm BUĞDAYDA İYİ VERİM BEKLENTİSİ

Antalya Ticaret Borsası, Hububat Hasadı Öncesi Sektörel Analiz Toplantısı düzenledi.


Büyükşehir’den hastalara yardım eli Kumluca Büyükşehir’den hastalara yardım eli

Büyükşehir Belediyesi Kumluca’da yatağa bağımlı iki vatandaşa bakımlarının daha iyi yapılması amacıyla otomatik hasta yatağı ve tekerlekli sandalye yardımı yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yılda hasta yatağı yardımı yaptığı vatandaş sayısı 300’ü aştı.


Ramazan’a Özel Dut Tatlısıyla Tatlı Krizlerinizi Durdurun! Sağlık/Kadın Ramazan’a Özel Dut Tatlısıyla Tatlı Krizlerinizi Durdurun!

Ramazan ayı bu yıl meyvenin en bol olduğu döneme denk geldi. Sağlığın doğal adresi olan Ramazan sofrasının baş tacı meyvelerin yararlarını Hastane Derindere Beslenme ve Diyet Uzmanı Meltem Şeniz Toksoy anlattı.


Muratpaşa Belediyesi Ramazan’a hazır Güncel Muratpaşa Belediyesi Ramazan’a hazır

Muratpaşa Belediyesi, 27 Mayıs Cumartesi başlayacak Ramazan ayında 56 mahalleyi kapsayan bölge iftar sofraları kuracak. 55 bin kişiyle aynı sofrada buluşmaya hazırlanan Muratpaşa Belediyesi, ilk iftar sofrasını Bayındır, Soğuksu ve Meltem mahalleri için Bayındır Park’ta kuracak.


Kanada Büyükelçisi Cooter’dan Başkan Vekili Afşar’a ziyaret  Büyükelçi Cooter; ‘Antalya’nın güneşine Güncel Kanada Büyükelçisi Cooter’dan Başkan Vekili Afşar’a ziyaret Büyükelçi Cooter; ‘Antalya’nın güneşine

Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Chris Cooter, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Afşar’a nezaket ziyaretinde bulundu. Hem iş hem tatil için Antalya’da bulunduklarını belirten Cooter, Kanadalı yatırımcıların Antalya’nın bol güneşinden yararlanarak enerji alanında yatırım yapmak istediklerini söyledi.


Antalya Çocuk Evleri’nde Kalan Çocuklara Yangın Eğitimi Verildi Güncel Antalya Çocuk Evleri’nde Kalan Çocuklara Yangın Eğitimi Verildi

Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu "Çocuk Evlerinin Yangın Güvenliğinin İncelenmesi" konusunda işbirliği yaptı.


“Anne Adayları Dikkat… Yaz Ayında ve Ramazanda Hamilelik Süreci” Alanya “Anne Adayları Dikkat… Yaz Ayında ve Ramazanda Hamilelik Süreci”

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte anne adayları bir takım güçlükler yaşamakta ve şikayetleri artmaktadır. Yaz gebeliği diğer aylara göre biraz daha güç bir gebelik sürecidir. Ramazan ayının da yaz mevsimine denk gelmesi ile bu süreçte hamileleri ne gibi zorluklar bekliyor, neler yapılmalı, dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?


ETO'O'nun Krallığına 2 Gol Kaldı Spor ETO'O'nun Krallığına 2 Gol Kaldı

Antalyaspor’un 2-1 kazandığı Burssapor maçında, takımın 2 golünü de atan Samuel Eto'o'nun taç giymesine 2 gol kaldı.


Yeni Rekorlar Getiren Galibiyet Spor Yeni Rekorlar Getiren Galibiyet

Bursaspor'u 2-1 yenen Antalyaspor ve Teknik Direktör Rıza Çalımbay, kulüp tarihine geçecek 3 rekoru birden kırdı.


MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN MUHTARLAR VE AİLELERİNE ANITKABİR ZİYARETİ Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN MUHTARLAR VE AİLELERİNE ANITKABİR ZİYARETİ

Manavgat Belediyesi Manavgat’taki muhtarları ve ailelerini, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir ziyaretine götürdü.


BUDAK’TAN SANAYİ ÜRETİM TASARISINA ELEŞTİRİ Siyaset BUDAK’TAN SANAYİ ÜRETİM TASARISINA ELEŞTİRİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda görüşülecek olan, “Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”nı eleştirdi.


Tanpınar finalistleri ödüllerini alıyor Kültür/Sanat Tanpınar finalistleri ödüllerini alıyor

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın finalistleri, 26 Mayıs’ta düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.


CW Enerji 7 yılda 18 kat büyüdü Ekonomi/Turizm CW Enerji 7 yılda 18 kat büyüdü

Antalya’nın parlayan yıldızı CW Enerji, “Güneşin Olduğu Her Yerdeyiz” sloganıyla 7 yılda 18 Kat büyüdü, hedefini tüm dünyaya ürün satmak olarak belirledi


Minderin Aslanı Avrupa’da Destan Yazdı Spor Minderin Aslanı Avrupa’da Destan Yazdı

U14-U15 Avrupa Güreş Şampiyonası grekoromen stilde Avrupa ikincisi olan Furkan Şimşek Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu’nu makamında ziyaret etti.


İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ BÜYÜME PLASTİKLERE TALEBİ ARTIRDI Ekonomi/Turizm İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ BÜYÜME PLASTİKLERE TALEBİ ARTIRDI

Plastik inşaat malzemeleri üretimi 7,8 milyar dolara yükseldi


Erkeğin yeni gücü: Kişisel bakım Sağlık/Kadın Erkeğin yeni gücü: Kişisel bakım

Zamanla birlikte toplumlar ve kültürler değişiyor. Teknoloji kas gücünün yerini aldıkça, kadın-erkek rolleri de değişiyor. Kas güçleri yerine zihinsel ve duygusal güçlerini koyan erkekler, artık görünümlerine de önem veriyorlar.


Düşler Günlüğü fotoğraf sergisi açılıyor Kültür/Sanat Düşler Günlüğü fotoğraf sergisi açılıyor

Muratpaşa Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ailelerinin 15 özel çocuk için kurduğu düşleri birkaç saatliğine de olsa gerçeğe dönüştürdüğü "Düşler Günlüğü" projesinin fotoğraf sergisi 25 Mayıs Perşembe belediye fuayesinde açılıyor.


Muratpaşa 15 bin eserlik dev sergiye hazır Kültür/Sanat Muratpaşa 15 bin eserlik dev sergiye hazır

Muratpaşa Belediyesi’nin 56 mahallede 5 bin kişiye ulaşan 86 farklı branşta 250 kursun açıldığı sanatsal üretim ve meslek edindirme kursları yılsonu sergisi 29 Mayıs Pazartesi saat 14.00’de Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılıyor.


WannaCry’a karşı güvende misiniz? Teknoloji/Bilim/İnternet WannaCry’a karşı güvende misiniz?

Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, tüm dünyayı sarsan WannaCry siber saldırısı karşısında bilgisayarınızı kontrol edebilecek ücretsiz bir denetleyici yayınladı. Kişisel bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz. Hemen şimdi!


Azı Karar Çoğu Acil Servis Ziyareti! Sağlık/Kadın Azı Karar Çoğu Acil Servis Ziyareti!

Ramazan ayında, ziyafete dönüşen sofraların büyüsüne kapılıp kronik hastalıklarınız olduğu halde yemeği fazla kaçırıyorsanız; hiç istemeseniz de özellikle iftardan sonra hastaneye gitmeniz gerekebilir.


Benlerdeki renk, boyut, şekil değişikliklerine ve kanamalara dikkat! Sağlık/Kadın Benlerdeki renk, boyut, şekil değişikliklerine ve kanamalara dikkat!

Cilde renk veren melanosit isimli hücrelerden kaynaklanan, diğer cilt tümörlerine göre nadir görülse de en kötü seyirli tümörlerden biri olan melanom, erken evrede saptanırsa başarılı bir şekilde tedavi edilebiliyor.


Döşemealtı Belediyesi’nin Cami Temizleme Ekibi tempo arttırdı Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nin Cami Temizleme Ekibi tempo arttırdı

Döşemealtı Belediyesi tarafından 3 yıl önce kurulan Cami Temizleme ekibi, Ramazan ayı öncesi çalışmalarına hız verdi. 5 kişilik temizlik ekibi, Ramazan ayına sayılı günler kala ilçe genelinde 58 Camii ve 2 Mescit de temizlik yapıp gül suyu ile yıkıyor.


SICAK HAVA VE ORUÇ METABOLİZMANIZI YAVAŞLATMASIN Sağlık/Kadın SICAK HAVA VE ORUÇ METABOLİZMANIZI YAVAŞLATMASIN

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesiyle uzun süre aç kalmak, beslenme şeklinin ve saatlerinin değişmesi, hareket azlığı, yemeklerden hemen sonra yatılması gibi nedenler sindirim ve sağlık problemlerini de beraberinde getirebiliyor.


ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA MUTLU OLUYOR Sağlık/Kadın ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA MUTLU OLUYOR

Çocukların sağlıklı büyümesi, bedensel ve psikolojik olarak sağlıklı olabilmesi için harekete, açık havaya, güneşe ihtiyaçları vardır. Bebeğin açık havaya çıkarılması güneş alması çok önemlidir.


Konyaaltı Belediyesi 2. Hobi Festivali tamamlandı Güncel Konyaaltı Belediyesi 2. Hobi Festivali tamamlandı

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Antalya Konyaaltı Hobifest renkli görüntülerle vatandaşlara unutulmaz bir hafta sonu yaşattı


Kepez’de ramazan yine dopdolu Güncel Kepez’de ramazan yine dopdolu

Kepez Belediyesi’nin gelenekselleştirdiği Ramazan Şenliği’nde, Ferhat Göçer’li, İsmail YK’lı, Ankaralı Ayşe’li dopdolu bir program gerçekleşecek.


KANADA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ANTALYA’DA Güncel KANADA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ANTALYA’DA

Antalya Valisi Münir Karaloğlu Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Chris Cooter ve eşini makamında kabul etti.


Süleyman Gürpınar turizmdeki gelişmeleri değerlendirdi Manavgat Süleyman Gürpınar turizmdeki gelişmeleri değerlendirdi

Antalya Manavgat Çolaklı’da yer alan Vonresort Hotels Genel Müdürü 
SÜLEYMAN GÜRPINAR, DİNAMİK SATIŞ AKIŞINI TAKİP ETMENİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ


BAŞKAN ŞAHİN’DEN ALTINTAŞ AÇIKLAMASI Aksu BAŞKAN ŞAHİN’DEN ALTINTAŞ AÇIKLAMASI

Altıntaş Mahallesi’nden bir heyet Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret ederek mahallenin imar çalışmaları ve şerhler konusunda bilgi aldı.


Çocuğunuzun üstün zekalı olup olmadığını nasıl anlarsınız? Sağlık/Kadın Çocuğunuzun üstün zekalı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Üstün zekâlı çocukların tespitinde erken teşhisin önemli bir yeri vardır. Bu konuda en büyük görev aileye düşmektedir. Peki, anne-babalar olarak hangi özellikleri gözlemlersek çocuğumuzun üstün zekâlı olduğu konusunda fikir sahibi olabiliriz?


Kepez’in yıldızları formalarını aldı Spor Kepez’in yıldızları formalarını aldı

Kepez Belediyesi Spor Kulübü tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen yetenek taramalarında başarılı olan genç sporcular, düzenlenen törenle formalarını aldı.


Gençlik cazla buluştu Kültür/Sanat Gençlik cazla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, Caz Konseri düzenledi. Birbirinden güzel şarkıların seslendirildiği konser büyük ilgi gördü.


Alanya Oba’da kanalizasyon seferberliği Alanya Alanya Oba’da kanalizasyon seferberliği

Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), Alanya’nın Oba Mahallesi’ne 7 milyon yatırım bedelli 37 kilometrelik kanalizasyon hattı döşüyor.


Kumluca'da Trafik Kazası 1’i Ağır 4 Yaralı Kumluca Kumluca'da Trafik Kazası 1’i Ağır 4 Yaralı

Antalya-Kumluca Karayolu göynük kavşağında meydana gelen kazada 1 kişi ağır yaralandı.


Besin Alerjileri Ciddi Sonuçlar Doğurabilir Sağlık/Kadın Besin Alerjileri Ciddi Sonuçlar Doğurabilir

Ülkemizde tüm alerjik hastalıklarda olduğu gibi besin alerjisinde de görülme sıklığı her geçen gün artış gösteriyor. Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Sağlıklı Yaşam Yöneticisi Diyetisyen Sibel Mumcu, Besin Alerjisi Farkındalık Haftası’nda açıklamalarda bulundu.


Büyükşehir’den dolu dolu Ramazan Güncel Büyükşehir’den dolu dolu Ramazan

Büyükşehir Belediyesi Antalyalıların unutulmaz Ramazan geceleri geçirmesi için dolu dolu bir program hazırladı. Geleneksel Ramazan eğlenceleri ile farklı kültürlerin tanıtılacağı, hemşeri gecelerinin bir araya geleceği programlarda Mustafa Ceceli, Uğur Işılak gibi ünlü sanatçılar da sahne alacak. İftar çadırlarında 150 bin kişiye yemek ikramı yapılacak. Acil iftariyelik hizmeti bu yıl da devam edecek


Muratpaşa’nın araç filosu güçleniyor Güncel Muratpaşa’nın araç filosu güçleniyor

Muratpaşa Belediyesi, Aralık ayında 4 TIR ve 40 ton kapasiteye sahip bir taşıyıcıyla güçlendirdiği Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna 1 milyon 588 bin TL’lik yeni yatırımla 4 TIR daha ekledi.


Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali başlıyor Kültür/Sanat Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi, 30 ülkede 90 şehirde aynı anda seyirciyle buluşan ve 19 yıllık bir geçmişe sahip ‘Çok Kısa Filmler Festivali’ne Antalya’da ev sahipliği yapıyor. Festival, 9 - 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.


Zeytinköy’de kermes düzenlendi Güncel Zeytinköy’de kermes düzenlendi

Muratpaşa Belediyesi’nin Doğuyaka, Gebizli ve Yeşildere Mahalleri’nde kadınların yılbaşı çelengiyle sınırlı el emeğini geliştirmeyi hedefleyen ‘Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi’nde devam eden kurslarda ortaya çıkan el emeği göz nuru ürünler düzenlenen kermeste görücüye çıktı.


n11.com, Antalya’daki iş ortaklarıyla buluştu Ekonomi/Turizm n11.com, Antalya’daki iş ortaklarıyla buluştu

n11.com tüm Türkiye’ye ‘uğur’ dağıtmaya 2017 yılında da devam ediyor


GEBELİKTE KIZAMIKÇIK TEHLİKESİ! Sağlık/Kadın GEBELİKTE KIZAMIKÇIK TEHLİKESİ!

Sağlıklı bir gebelik süreci geçirmek ve sağlıklı bir bebek için, hamile kalmadan önce yapılması gerekenler arasında kızamıkçık aşısı da var.


Antalya Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının temel atma töreni, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve Yöntem Yapı Temsilcisi Cihan Oskay’ın ev sahipliğinde, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Muhtarlar, Emekli Emniyet Mensupları ve vatandaşların katılımları ile gerçekleştirildi.


Manavgat'ta 1 Şahıstan Metamfetamin Maddesi Ele Geçirildi Manavgat Manavgat'ta 1 Şahıstan Metamfetamin Maddesi Ele Geçirildi

Manavgat'ta 1 Şahıstan Metamfetamin Maddesi Ele Geçirildi


Finike'de silahla yaralama olayına karışan şahıslar yakalandı Finike Finike'de silahla yaralama olayına karışan şahıslar yakalandı

Finike İlçesinde bir restaurantta meydana gelen Silahla Yaralama Olayına Karışan Şahıslar Yakalandı


Masaj Salonuna Fuhuştan İşlem Yapıldı Güncel Masaj Salonuna Fuhuştan İşlem Yapıldı

Antalya'da Çağlayan mahallesinde faaliyet gösteren bir masaj salonuna fuhuştan işlem yapıldı.


İki Ayrı Kapkaç Olayına Karışan Suça Sürüklenen Çocuk Yakalandı Güncel İki Ayrı Kapkaç Olayına Karışan Suça Sürüklenen Çocuk Yakalandı

Antalya'da İki Ayrı Kapkaç Olayına Karışan Suça Sürüklenen Çocuk Yakalandı


Evden Hırsızlık Suçundan 2 Şüpheli Yakalandı Manavgat Evden Hırsızlık Suçundan 2 Şüpheli Yakalandı

Manavgat İlçesinde Evden Hırsızlık Suçundan 2 Şüpheli Yakalandı


Adam Kaçıran Şahıslar Yakalandı Güncel Adam Kaçıran Şahıslar Yakalandı

Silah ve Tehditle Adam Kaçıran Şahıslar Yakalandı


Oto Hırsızı Yakalandı Güncel Oto Hırsızı Yakalandı

Birçok Suçtan Aranan Oto Hırsızı Yakalandı


CHP ANTALYA'DAN ANKARA ZİYARETİ CHP ANTALYA'DAN ANKARA ZİYARETİ

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, İlçe Başkanları ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek CHP Grup Toplantısına katıldılar.


ESNAFIN RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI Ekonomi/Turizm ESNAFIN RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Adlıhan Dere, Ramazan ayının yaklaşmasıyla piyasalarda hareketliliğin başladığını belirterek, “Ramazan paketleri hazırlanarak, raflarda yerlerini aldı. Kasap, manav, bakkal, kuruyemişçi, fırın, tatlıcı ve lokantacı esnafımız artık hazır" dedi.


Anadolu Birliği Yeni Yönetimini  Belirledi Güncel Anadolu Birliği Yeni Yönetimini Belirledi

Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu ve komisyonlarını belerledi.


Antalya’nın en güzel trafik eğitim parkı Döşemealtı’na yapılıyor Döşemealtı Antalya’nın en güzel trafik eğitim parkı Döşemealtı’na yapılıyor

Döşemealtı Belediyesi tarafından Yeşilbayır Mahallesi'nde yapımına başlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda kaba inşaat tamamlandı.


19 MAYIS ERASTA ANTALYA’DA NEFES KESEN GÖSTERİLERLE KUTLANDI Güncel 19 MAYIS ERASTA ANTALYA’DA NEFES KESEN GÖSTERİLERLE KUTLANDI

Antalya’nın alışveriş ve yaşam merkezi Erasta Antalya’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Decathlon işbirliğiyle gerçekleştirilen eğlenceli spor aktiviteleri ve ödüllü yarışmalar ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.


Döşemealtı’nda coşkulu “Gençlik Haftası’ kutlamaları Döşemealtı Döşemealtı’nda coşkulu “Gençlik Haftası’ kutlamaları

Döşemealtı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Gençlik haftası etkinlikleri bu yılda renkli görüntülere sahne oldu. Yağış nedeniyle Fener Alayı yürüyüşü ve Koray Avcı konseri iptal edilirken cumartesi günü yapılan bisiklet şenliği ve Pazar günü düzenlenen Doğa yürüyüşü yüzlerce kişiyi bir araya getirdi.


Yüzmede İstekle Gelen Başarı Spor Yüzmede İstekle Gelen Başarı

11 12 Yaş Türkiye Kısa Kulvar finallerinde 11 altın 5 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan sporcular ve antrenörleri Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu’nu makamında ziyaret etti.


Sağlıklı Cilt Bakımının Önündeki Beş Engel ve Çözümleri Sağlık/Kadın Sağlıklı Cilt Bakımının Önündeki Beş Engel ve Çözümleri

Aynaya bakıp cildinizin istediğiniz gibi görünmediğini mi düşünüyorsunuz? Cildinizin sağlıklı görünmesi için uğraşıyor ama bir türlü sonuç alamıyor musunuz?


OMUZ AĞRISI KALP DELİĞİ ÇIKTI Sağlık/Kadın OMUZ AĞRISI KALP DELİĞİ ÇIKTI

34 yaşındaki Ahmet İlhan, Ocak ayında aniden sırtında ve omzunda bir ağrı hissetti. Ağrıları kol bölgesine yayılmaya başladı ve göğsünün ön kısmında da kendini belli etti.


Ramazan’da Böbrek Sağlığınızı Korumak İçin Diyet Sodadan Uzak Durun! Sağlık/Kadın Ramazan’da Böbrek Sağlığınızı Korumak İçin Diyet Sodadan Uzak Durun!

Ramazan bu sene de sıcak günlere denk geldi. Özellikle böbrek problemi yaşayan kişilerin uzun süreli susuzluğa dayalı sağlık problemleriyle karşılaşmamaları için yapmaları gerekenleri Hastane Derindere Üroloji Bölümü Uzmanı Op. Dr. Mustafa Esentürk anlattı.


Evlerin kapıları ve zilleri de artık “akıllı” Güncel Evlerin kapıları ve zilleri de artık “akıllı”

Pronet’in son olarak geliştirdiği Akıllı Zil ev sahiplerine yeni bir hizmet sunuyor. Akıllı Zil’in kamera sistemi sayesinde, kapıya gelip zili çalan kişi, akıllı telefon üzerinden görüntülenebiliyor hatta karşılıklı konuşulabiliyor.


Başkan Böcek, haftasonu asfalt ekiplerini denetledi Güncel Başkan Böcek, haftasonu asfalt ekiplerini denetledi

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek 2.Hobi Festivali etkinliği devam ederken, hafta sonu gözetmeksizin sıcak asfalt yapımına devam eden Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarını inceledi.


Antalya Miami ile kardeş şehir oluyor Güncel Antalya Miami ile kardeş şehir oluyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Miami Belediye Başkanı Tomas Regalado’nun davetiyle, kardeş şehir protokolü imzalamak üzere 22 Mayıs Pazartesi günü ABD’nin Miami kentine gidiyor. Türel, ABD ziyaretinde Antalyaspor Koleji ile ilgili incelemelerde de bulunacak.


Büyükşehir madde bağımlılarını topluma kazandıracak Güncel Büyükşehir madde bağımlılarını topluma kazandıracak

Büyükşehir Belediyesi, bireyleri topluma yeniden kazandırmayı hedefleyen sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da faaliyet gösteren Ayık Yaşamda Buluşalım Derneği (AYBUDER) psikoterapi ve kişisel gelişim programı sayesinde hayata tutunmayı başaran madde bağımlılarına destek verecek bir projeyi hayata geçiriyor.


Fransa Büyükelçi’sinden Başkan Türel’e ziyaret Güncel Fransa Büyükelçi’sinden Başkan Türel’e ziyaret

Fransa Ankara Büyükelçisi Charles Fries Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e nezaket ziyaretinde bulundu. Büyükelçi Fries, Fransa ve Antalya arasında turizm ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini istedi. Başkan Türel de işbirliğine hazır olduklarını belirtti.


7 KİTAP 7 GENÇ Güncel 7 KİTAP 7 GENÇ

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği olarak, Allah ve peygamber sevgisi, tarih şuuru, edebiyat bilinci kazandırmak amacıyla merkez ilçelerimizdeki fen liseleri, anadolu liseleri, meslek liseleri​ ve ortaokullardaki öğretmenlerin danışmanlığında seçilen öğrencilere belirlenen kitaplar okutuldu.


Çocuklar ve yaşlılar masalları birlikte dinledi Güncel Çocuklar ve yaşlılar masalları birlikte dinledi

Muratpaşa Belediyesi’nin tozlu raflardan indirip Duygu Kıvırcık’ın anlatımıyla yeniden hayat verdiği masalları dinlemek için çocuklar ve o masallarla büyüyen deneyimli kent sakinleri Yaşlı Evi’nde biraraya geldi.


Başkan Böcek “Hobi Festivalimiz başladı”  
 Güncel Başkan Böcek “Hobi Festivalimiz başladı” 


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 50 hobi kulübünün katıldığı 2.Hobi Festivali’nin ilk gününde off-road yaptı, nostaljik jawa marka motosiklete bindi, ok attı, masa tenisi oynadı.


Muratpaşa’da etik eğitimi Güncel Muratpaşa’da etik eğitimi

Muratpaşa Belediyesi, personelinin günün gerektirdiği bilgi, birikim ve donanıma sahip olması için sürdüğü eğitim çalışmalarında bu ayın gündemi etikti.


Başkan Türel’den anlamlı destek... Kosovalı 100 çocuk sünnet olacak Güncel Başkan Türel’den anlamlı destek... Kosovalı 100 çocuk sünnet olacak

Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in desteğiyle 100 çocuğu sünnet ettirecek. Başkan Türel, Kosova’da Ağustos Ayı’nda yapılması planlanan sünnet törenine de bizzat katılma sözü verdi.


Deniz Feneri Parkı’nda son rötuşlar Güncel Deniz Feneri Parkı’nda son rötuşlar

Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın Lara’dan Konyaaltı sahiline en güzel kıyı panoramasını sunan 35 bin metrekarelik Deniz Feneri Parkı çalışmalarında son rötuşları yapılıyor.


ANTALYA VALİLİĞİNDEN FARK YARATAN PROJE... Güncel ANTALYA VALİLİĞİNDEN FARK YARATAN PROJE...

45 TONLUK TANK DALIŞ TURİZMİ İÇİN AKDENİZ’İN DERİNLİKLERİNDE...


Batı Akdeniz İçin Meterolojiden Yağış Uyarısı Güncel Batı Akdeniz İçin Meterolojiden Yağış Uyarısı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Antalya, Burdur ve Isparta illeri için bu gece ve yarın için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.


BAŞKAN ÇALIK’IN, GECE MESAİSİ ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ Serik BAŞKAN ÇALIK’IN, GECE MESAİSİ ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık Belek Mahallesinde gece mesaisine devam etti. Turizm sezonunda esnafın karşılaşacağı sorunları ve alınacak tedbirleri görüştü.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68485 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...