Pazar, 20 Ekim 2019
MHP’den Kepez çıkartması Siyaset MHP’den Kepez çıkartması

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Mustafa AKSOY, göreve geldiğinden bu güne kadar yapılmayanları yapmaya devam ediyor.


Tütüncü’den zabıtaya kutlama Güncel Tütüncü’den zabıtaya kutlama

Başkan Hakan Tütüncü, zabıta teşkilatının kuruluşunun 191. yıldönümünü kutladı ve başarılı hizmetlerinden dolayı zabıta personeline teşekkür etti.


DEVECİ; “ZABITA 191 YILDIR GÖREV BAŞINDA” Güncel DEVECİ; “ZABITA 191 YILDIR GÖREV BAŞINDA”

Antalya Bem Bir Sen Şube Başkanı Adem Deveci ‘Zabıta Haftası’ münasebetiyle yazılı bir açıklama yayınladı.


5. Elmalı Yörük Göçü Elmalı 5. Elmalı Yörük Göçü

665.Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Festivali birbirinden güzel etkinlikler, konserler ile coşku içinde devam ediyor.


TÜRKİYE’DE 213 BİN BOŞANMA DAVASI AÇILDI Güncel TÜRKİYE’DE 213 BİN BOŞANMA DAVASI AÇILDI

Türkiye’de geçtiğimiz yıl içerisinde açılan 212 bin 945 boşanma davasının 113 bin 892’si, evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle açılan “çekişmeli” davalardan oluştu. Bir tarafın istememesi ya da karşılıklı olarak anlaşamama durumları çekişmeli davaların açılmasına neden oldu.


Ayanoğlu’na yeni semt parkı Güncel Ayanoğlu’na yeni semt parkı

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Antalya’nın en yeşil merkez ilçesi Kepez’e yeni semt parkları kazandırmaya devam ediyor.


BEYİN CERRAHİSİNDE AMELİYAT SÜRELERİ KISALIYOR Sağlık/Kadın BEYİN CERRAHİSİNDE AMELİYAT SÜRELERİ KISALIYOR

Sağlık teknolojilerinde yaşanan son gelişmeler, beyin cerrahisinde yeni bir devir açtı. Endoskopik ameliyatlar sayesinde artık 15 dakika içinde başarılı beyin ameliyatları yapabilmek mümkün hale gelirken kullanılan yeni teknikler sayesinde hastaların hastanede kalış süresi düşüyor ve birkaç gün içinde sosyal yaşama geri dönülebiliyor.


Yeni yıldız Bedriye Spor Yeni yıldız Bedriye

Antalya atletizm dünyasında yeni bir yıldız doğuyor. Lise öğrencisi Bedriye Boduc, yıldızlar kategorisinde şampiyonluklara koşuyor.


Antalya’da Motosiklet Uygulaması Güncel Antalya’da Motosiklet Uygulaması

Antalya’da 01-07 Eylül Tarihleri Arasında Yapılan Motosiklet Uygulaması yapıldı.


Yankesicilik Suretiyle Hırsızlık ve Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan 2 Şüpheli Tutuklan Güncel Yankesicilik Suretiyle Hırsızlık ve Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan 2 Şüpheli Tutuklan

Antalya’da Yankesicilik Suretiyle Hırsızlık ve Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan 2 Şüpheli Tutuklandı


ATAY USLU: YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜN ÖZÜ SEVMEK, SEVİLMEK, SEVDİRMEKTİR Elmalı ATAY USLU: YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜN ÖZÜ SEVMEK, SEVİLMEK, SEVDİRMEKTİR

Elmalı'da 6. Yörük Göçü Etkinliği yapıldı. Sembolik olarak Yörük göçünün canlandırıldığı etkinliğe Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Elmalı ve Finike Belediye Başkanları, Elmalı Kaymakamı ve çok sayıda Yörük Derneği yöneticisi ve vatandaşlar katıldı.


HAYAT KURTARAN 7 İLK YARDIM ÖNERİSİ! Sağlık/Kadın HAYAT KURTARAN 7 İLK YARDIM ÖNERİSİ!

Sokakta, evde, gündüz, gece… Boğaza bir şey kaçmasından zehirlenmeye, yanıktan kalp krizine… Hiç beklemediğimiz bir anda kapımızı çalabilecek ciddi kazalarda ya da sağlık sorunlarında ilk yardım uygulamalarına ne kadar hazırız?


ÇOCUĞUN OKULA KOLAY ADAPTE OLMASI İÇİN ÖNERİLER Sağlık/Kadın ÇOCUĞUN OKULA KOLAY ADAPTE OLMASI İÇİN ÖNERİLER

Küçük yavrunuz için okula başlamak büyümenin gerektirdiği bir dönüm noktasıdır. Ailesinden uzun süreli ilk defa ayrı kalacaktır.


Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı

Türk su ürünleri sektörü Uzakdoğu pazarına odaklandı. Türkiye’den ihraç edilen her dört balıktan üçünü ihraç eden Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği 5-7 Eylül 2017 tarihleri arasında Hong Kong’da düzenlenen Asya Su Ürünleri Fuarı’na katılarak Türk su ürünlerinin tanıtımını yaptı.


Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Renault ve Dacia Otomotiv Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Renault ve Dacia

Renault, 67. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Yeni Renault Megane R.S modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.


İRFAN DEĞİRMENCİ MANAVGAT’A GELİYOR Manavgat İRFAN DEĞİRMENCİ MANAVGAT’A GELİYOR

Ünlü televizyon sunucusu İrfan Değirmenci’nin yazıp oynadığı “ Anne Ben Artist Oldum” adlı tek kişilik müzikal oyun, 10 Eylül Pazar günü saat 20.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde, ücretsiz olarak Manavgat halkıyla buluşacak


BUDAK: “TURİZM SEZONUNDA HAVALİMANINDA PERSONEL NEDEN EKSİK?” Ekonomi/Turizm BUDAK: “TURİZM SEZONUNDA HAVALİMANINDA PERSONEL NEDEN EKSİK?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya Havalimanı’nda pasaport kontrol bankolarındaki personel eksikliğini TBMM’ye taşıyarak, “Turizmin yoğun olduğu dönemde pasaport kontrolü için oluşturulan 12 bankodan sadece 6’sında görevli var. 12 bankonun tamamında görevli bulundurulmamasının gerekçesi nedir” diye sordu.


İSTEK’li Öğretmenler Tam Kadro Yeni Döneme Hazır Güncel İSTEK’li Öğretmenler Tam Kadro Yeni Döneme Hazır

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsünde düzenlenen genel kurul toplantısında, Lara (Merkez), Konyaaltı ve Manavgat Kampüsü öğretmenleri bir araya geldi.


Maarif Eğitim Kurumları 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde yeni başarılar kazandırmaya hazır! Güncel Maarif Eğitim Kurumları 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde yeni başarılar kazandırmaya hazır!

Maarif Eğitim Kurumları Kampüsü öğretmenleri ve yöneticileri, kadroya dahil olan yeni iş arkadaşları ile tanışmak, kaynaşmak ve yeni eğitim öğretim döneminde yapılacaklar ile ilgili konuşmak için genel kurul toplantısında bir araya geldiler.


ANTALYASPOR’A İSTASYON ÇALIŞMASI Spor ANTALYASPOR’A İSTASYON ÇALIŞMASI

Galatasaray maçının hazırlıkların sürdüren Antalyaspor, haftanın ikinci antrenmanını sabah saatlerinde yaptı.


MÜLTECİ SAYISI 22,5 MİLYONU GEÇTİ MÜLTECİ SAYISI 22,5 MİLYONU GEÇTİ

Her gün 28 bin 300 kişinin evini terk etmek zorunda kaldığı belirlendi…Yapılan araştırmalara göre, dünya tarihinde insani krizler bakımından en kötü dönemlerden birinin yaşandığı son yıllarda en az 130 milyon kişi çeşitli sebeplerle yardıma muhtaç durumda yaşarken, 25 milyon kişinin ise hayatta kalabilmek için çok acil insani yardıma ihtiyacı olduğu ortaya çıktı.


Yaz ayında “akıl almaz” denilen olaylar yaşandı! Güncel Yaz ayında “akıl almaz” denilen olaylar yaşandı!

Ağustos, magazin dünyasında akıl tutulmaları ile dolu bir ay olarak kayda geçti. Gündemi belirleyen en çarpıcı olaylardan biri Murat Başoğlu’nun yeğeni ile yaşamış olduğu yasak aşk olurken, bir diğeri ise ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ın cinayete kurban gitmesiydi.


“2017 ÇOK VERİMLİ BİR YIL OLARAK GEÇMEDİ!” Manavgat “2017 ÇOK VERİMLİ BİR YIL OLARAK GEÇMEDİ!”

Manavgat Çolaklı'da yer alan VON Resort Hotels'in Genel Müdürü Süleyman Gürpınar 
“2017 ÇOK VERİMLİ BİR YIL OLARAK GEÇMEDİ!”


VALİ KARALOĞLU: “EĞİTİMLİ BİREYLER EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZDUR” Güncel VALİ KARALOĞLU: “EĞİTİMLİ BİREYLER EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZDUR”

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Özel Rusya Uluslararası Eduant Okulu’nun yeni ders yılı açılış törenine katıldı. Vali Karaloğlu; “Çocuklarımızın iyi eğitim alması, bizler için en büyük mutluluktur” dedi.


Kök’ten Gül’e ziyaret Kemer Kök’ten Gül’e ziyaret

CHP PM Üyesi ve Antalya Milletvekili Devrim Kök, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e nezaket ziyaretinde bulundu. Kök, Başkan Gül’e çalışmalarında başarılar diledi. Gül ise Devrim Kök’e teşekkür plaketi sundu.


2. MMG Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Başladı Ekonomi/Turizm 2. MMG Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Başladı

2. MMG Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Başladı: “İcat ile ticari ürün arasındaki eksik halkayı bulup zinciri tamamlamak istiyoruz”


Yöreler Renkler Festivali başlıyor Kültür/Sanat Yöreler Renkler Festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği ve Türkiye’nin farklı kültürlerinin Antalya’da tanıtımını sağlayan barış, kardeşlik, dostluk buluşması Yöreler Renkler Festivali’nin 3’üncüsü, 23 Eylül Cumartesi başlıyor.


Alanyalı kadın çiftçiler yarıştı Alanya Alanyalı kadın çiftçiler yarıştı

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Alanya etabı yapıldı. Alanya’nın birincisi Yıldız Bilgin oldu. Bilgin 7 Ekim’de il finalinde Alanya’yı temsil edecek.


Kepez’in okulları yeni sezona hazırlanıyor Güncel Kepez’in okulları yeni sezona hazırlanıyor

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede fiziki yeterlilik konusunda destek isteyen okulları 2017- 2018 eğitim-öğretim sezonuna hazırlıyor.


Al Yazmaların oyasını Giritliler yapacak Güncel Al Yazmaların oyasını Giritliler yapacak

Al Yazma Kadın Danışma Merkezlerinin 3’üncüsü; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatı ile, Üçgen Mahallesi’nde bulunan Giritli Kültür Evi’nde oluşturuluyor.


Ayda en az bir kez muayene Sağlık/Kadın Ayda en az bir kez muayene

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, kadınların belli aralıklarla memelerini kontrol etmelerinin, meme kanserini ileri aşamalara ulaşmadan fark etmenin ve kolay tedaviye başlangıcın ilk adımını oluşturduğunu söyledi.


Konyalılar Cami'ne ilk kazma Güncel Konyalılar Cami'ne ilk kazma

Kepez Belediyesi’nin hayırseverler işbirliğiyle camilerin yenilenmesi projelerinde, Konyalılar Cami başlangıç oldu. Başkan Tütüncü, sembolik olarak ilk kazmayı vurdu


Yaşlılar Kreşi, ekimde hizmete açılıyor..
 Güncel Yaşlılar Kreşi, ekimde hizmete açılıyor..


Konyaaltı Belediyesi’nin ödüllü projesi Yaşlılar Kreşi hizmete açılıyor. 200 kişilik çok amaçlı salonu, spor salonu, kuaför ve derslikleriyle son derece modern Yaşlılar Kreşi, ekim ayında hizmete açılıyor.


INSTAGRAM’DAN ÇALINAN HESAP BİLGİLERİ SATIŞA ÇIKARILDI! Teknoloji/Bilim/İnternet INSTAGRAM’DAN ÇALINAN HESAP BİLGİLERİ SATIŞA ÇIKARILDI!

Geçtiğimiz günlerde aralarında birçok ünlü ismin de olduğu 6 milyon hesap bilgisinin sızdırıldığı öğrenilen popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yeni bir şok ile karşı karşıya. Global güvenlik firması Bitdefender Antivirüs, Instagram kullanıcılarını güvende kalmaları için uyarıyor.


BATI ANTALYA'DA BAYRAMLAŞMA TRAFİĞİ Elmalı BATI ANTALYA'DA BAYRAMLAŞMA TRAFİĞİ

Kurban Bayramında AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu hemşehrileriyle bayramlaştı. Yoğun bir bayramlaşma trafiği ile geçen programlarda Atay Uslu Antalya Merkez, Elmalı, Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş'ta hemşehrileriyle bayramlaştı.


TRAFİK KAZALARI EĞİTİM İLE AZALIR Güncel TRAFİK KAZALARI EĞİTİM İLE AZALIR

Her bayram tatilinin sonunda, meydana gelen trafik kazalarında kaybedilen canlar konuşuluyor.


KURBAN BAYRAMI TRAFİK KAZALARIYLA KONUŞULDU Güncel KURBAN BAYRAMI TRAFİK KAZALARIYLA KONUŞULDU

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Kurban Bayramı tatili boyunca medyanın en çok konuştuğu konuları inceledi. Ajans Press’in incelemesine göre tatil başlangıcından bugüne kadar kurban bayramı hakkında 25 bin 272 haber yapıldı.


ANTALYA OSB BREZİLYA TEMASLARINI TAMAMLADI ANTALYA OSB BREZİLYA TEMASLARINI TAMAMLADI

Antalya OSB Sektörel Ticaret Heyeti, Brezilya programı kapsamında 37 Brezilya firmasının temsilcileri ile yüz yüze görüşme yapıp yeni işbirliği ve ortaklık fırsatlarını değerlendirdi.


Onlar artık üniversiteli Güncel Onlar artık üniversiteli

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Gençlik Eğitim Merkezi’yle hazırlandıkları sınav sonucunda artık birer ‘üniversiteli’ olan gençleri yeni hayatlarına Atatürk’ün büyük eseri ‘Nutuk’la yolcu ederken, “Sizlerin fişek gibi alnı açık, yüzü pak, bütün insanlara kucağını açmış, ön yargısız seven, insanlığa faydalı olmak isteyen, coşkulu bireyler olmanızı istiyorum” diye konuştu.


AKTOB Başkanı Yağcı: Ekonomi/Turizm AKTOB Başkanı Yağcı: "İspanya'yı rakip olarak görüyoruz"

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı Antalya'da Ağustos ayında 2016 yılına göre yabancı turist sayısının arttığını bildirdi.


Kumluca’da 2 bin metrede yol sevinci Kumluca Kumluca’da 2 bin metrede yol sevinci

Büyükşehir Belediyesi, dağdaki tek bir çadır için bile yol yapma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal alan ekipleri, Kumluca’nın 2 bin 200 rakımlı Küçükpınar Yaylası’na yol hizmeti götürdü. Daha önce ulaşımın katırlarla sağlanabildiği yaylaya, iş makineleri ile yol açıldı.


Büyükşehir çocuk sesleriyle yankılanıyor Güncel Büyükşehir çocuk sesleriyle yankılanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası içerisinde çocuk sesleri yankılanıyor. Belediye bünyesinde çalışan personelin çocukları için açılan Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde minikler uzman eğitmenler eşliğinde sosyal becerilerini geliştirerek geleceğe hazırlanıyor.


Demre Devlet Hastanesi Sünnet Hizmeti “153 Çocuğa Sünnet İşlemi ve Cesaret Belgesi ” Demre Demre Devlet Hastanesi Sünnet Hizmeti “153 Çocuğa Sünnet İşlemi ve Cesaret Belgesi ”

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Demre Devlet Hastanesi Başhekimi ve aynı zamanda Genel Cerrahi Uzmanı olan Op. Dr. Murat Kazım Kazan, önemli bir cerrahi müdahale olan sünnet hakkında aileleri bilgilendirdi.


Geri dönüşüm buluşması Kemer Geri dönüşüm buluşması

Kiriş Mahallesi’nde bulunan Yeşil-Mavi Ambalaj Atıkları İşleme ve Ayrıştırma Tesisi’nin işçileriyle kahvaltıda bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, geri dönüşümün çevre ve ekonomi açısından önemine değindi.


 DİŞLERE ZARAR VEREN 6 HATALI ALIŞKANLIK Sağlık/Kadın DİŞLERE ZARAR VEREN 6 HATALI ALIŞKANLIK

Ağız ve diş sağlığımızı bozan diş çürükleri ile dişeti hastalıkları ülkemizde ve dünya genelinde nezleden sonra en yaygın görülen hastalıklar arasında 2. sırada yer alıyor.


KALBİN İÇİN HAREKET ET

 Sağlık/Kadın KALBİN İÇİN HAREKET ETDünyada her yıl 17.5 milyon kişi kalp hastalıkları nedeniyle yaşamını yitiriyor. Vücudumuzun en duygusal organı olan kalp, yaşadığımız tüm duygulardan etkileniyor.


7 Maddede Sağlık Efsaneleri Sağlık/Kadın 7 Maddede Sağlık Efsaneleri

Yıllardır duyduğunuz sağlığın vazgeçilmezleri sandığınız şeylerin aslında birer efsaneden ibaret olduğunu biliyor muydunuz?


BUDAK: “İŞSİZLİK ÖDENEĞİ EMEKÇİYE VERİLMİYOR” Siyaset BUDAK: “İŞSİZLİK ÖDENEĞİ EMEKÇİYE VERİLMİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’ın işsizlik fonu başvuruları ile ilgili önergesini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yanıtladı.


William Vainquer İmzayı Attı Spor William Vainquer İmzayı Attı

Antalyaspor’un İtalya ekibi Roma'dan 3 yıllığına renklerine bağladığı William Vainqueur için imza töreni düzenlendi. Antalyaspor Kulübü Asbaşkanlarından Şefik Öz, Vainqueur'ün başarılı kariyerine bundan sonra Antalyaspor'da devam edeceğini belirtti.


Çevreci çiftin adı Muratpaşa’da yaşayacak Güncel Çevreci çiftin adı Muratpaşa’da yaşayacak

Muratpaşa Belediye Meclisi, Antalya’nın Finike ilçesinde işlenen cinayette hayatlarını kaybeden çevreci çift, Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu’nun isimlerinin Güzeloluk Mahallesi’nde parka verilmesini oy birliğiyle kabul etti.


Başkan Böcek: Güncel Başkan Böcek: "Antalyaspor teması çok yakıştı”


Konyaaltı Belediyesi, Antalya’nın Kemer-Konyaaltı girişine yaptığı Antalyaspor temalı yeşil doku, gece ışıklandırmasıyla da kente yeni bir renk kattı.


Phaselis kazısına belediye desteği Kemer Phaselis kazısına belediye desteği

Antalya Müzesi tarafından gerçekleştirilen Phaselis Antik Kenti kazısına Kemer Belediyesi de destek veriyor. Kazıda kullanılacak malzemeleri Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül adına Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel teslim etti.


Kepez’in kilosu kontrol altında Güncel Kepez’in kilosu kontrol altında

Kepez Belediyesi tarafından sağlanan çok kapsamlı diyetisyen hizmeti, Kepe Belediyesi Sağlık Merkezi’nde ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşuyor.


Başkan Gül esnafla bayramlaştı Kemer Başkan Gül esnafla bayramlaştı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri Kemer esnafını ziyaret ederek bayramlarını kutladı.


AKSU’YA YENİ EĞİTİM TESİSİ ALANI Aksu AKSU’YA YENİ EĞİTİM TESİSİ ALANI

Son yıllarda özellikle eğitim konusunda ciddi atılım içinde olan Aksu’ya yeni bir eğitim tesisi daha kazandırılıyor. Okullar bölgesinde ve ilçenin pek çok mahallesinde yapılan okullara bir yenisi daha eklenecek. Eylül ayı olağan meclis toplantısında görüşülen madde ile Hacıaliler Mahallesi’ne eğitim tesisi yapılacak. Aksu Kaymakamı Aydın Ergün de konunun yakın takipçisi oldu.


Kepez’in eserlerin güzelliğinde Tütüncü imzası var Güncel Kepez’in eserlerin güzelliğinde Tütüncü imzası var


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, özel bir ilgi gösterdiği mimarlık, edebiyat ve güzel sanatlar alanındaki birikimlerini, ilçesine kazandırdığı kalıcı eserlere yansıtıyor.


KAMAN CEVİZİ YÖREX’TE Güncel KAMAN CEVİZİ YÖREX’TE

Antalya Ticaret Borsası’nın öncülüğünde TOBB’un desteğiyle bu yıl 13-17 Eylül’de ANFAŞ EXPO Center’da düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX orta Anadolu’nun yöresel ürünlerine de ev sahipliği yapacak.


Çağlayan’da büyük dönüşüm başlıyor Güncel Çağlayan’da büyük dönüşüm başlıyor

Muratpaşa Belediyesi, ilçenin en kalabalık 3’üncü mahallesi Çağlayan’da cadde ve sokak yenileme çalışmalarına başladı. 4 aşamada gerçekleştirilecek yenileme çalışmalarında ilk etap 2005 Sokak oldu.


ÇANDIR’DAN ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ Ekonomi/Turizm ÇANDIR’DAN ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV), Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ağustos ayı enflasyon verilerini değerlendirdi.


Tünektepe ziyaretçi akınına uğradı Güncel Tünektepe ziyaretçi akınına uğradı

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’yı kuş bakışı izleme fırsatı sunduğu Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri, Kurban Bayramı boyunca yaklaşık 20 bin kişiyi ağırladı. Bayram tatilinde Tünektepe’ye akın eden vatandaşlar Antalya’nın muhteşem manzarasının keyfini çıkardı.


Dokuma’da AKMEK’e el emeği çarşısı Güncel Dokuma’da AKMEK’e el emeği çarşısı

Kepez Belediyesi, Dokuma Park’a, AKMEK’in hanım kursiyerlerinin ürettikleri eserleri satabilecekleri ‘el emeği çarşısı’ kuruyor.


ANTALYA, BAYRAMDA EN ÇOK MOBİL İNTERNET KULLANAN DÖRDÜNCÜ İL OLDU Teknoloji/Bilim/İnternet ANTALYA, BAYRAMDA EN ÇOK MOBİL İNTERNET KULLANAN DÖRDÜNCÜ İL OLDU

VODAFONE’LULARIN KURBAN BAYRAMI’NDA MOBİL İNTERNET KULLANIMI GEÇEN YILA GÖRE 2 KAT ARTTI


ASMEK yeni dönem kayıtları başladı Güncel ASMEK yeni dönem kayıtları başladı

Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından ASMEK’in 2017- 2018 yeni dönem kayıtları başladı. ASMEK’te eğitim almak isteyen vatandaşlar önce internet üzerinden kayıt yaptıracak.


 ALERJİK HASTALIKLARDAN KORUNMAK 9 ÖNERİ Sağlık/Kadın ALERJİK HASTALIKLARDAN KORUNMAK 9 ÖNERİ

Söz konusu alerji olunca, akla hep ilkbahar geliyor oysa sonbaharda da bu tür rahatsızlıklara sıkça rastlanabiliyor. Birtakım risk faktörleri nedeniyle alerjik bünyeye sahip kişiler sonbaharda da sokağa çıkamayacak hale gelebiliyor. Ancak alınacak önlemler ve tedavi yöntemleri kişilerin bu süreci konforlu bir şekilde atlatmasına yardımcı oluyor.


Başkan Gül personele ve Kemerlilere yemek verdi Kemer Başkan Gül personele ve Kemerlilere yemek verdi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Eşi Neşe Gül, belediye personeli ve Kemer halkı için bayram yemeği düzenledi. Arslanbucak Hizmet Alanı’nda verilen yemekte Gül çifti mangal başında et pişirip servis yaptı.


ŞEKERİN SAĞLIĞIMIZA 10 ÖNEMLİ ZARARI! Sağlık/Kadın ŞEKERİN SAĞLIĞIMIZA 10 ÖNEMLİ ZARARI!

Şeker günümüzde en çok tükettiğimiz besin maddelerinden biri. Her gün birçok kez çayımıza, kahvemize attığımız şeker, yediğimiz tatlılar ve içtiğimiz gazlı içeceklerin yanı sıra içeriğini bilmediğimiz paketli gıdalarda da bulunuyor. Dolayısıyla şeker tüketirken yaşadığımız en büyük sorun, günde ne kadar tükettiğimiz konusunda net bir fikrimizin olmaması.


BÖBREK REFLÜSÜ GENETİK YOLLA GEÇİYOR Sağlık/Kadın BÖBREK REFLÜSÜ GENETİK YOLLA GEÇİYOR

İdrar kesesi içinde depolanan idrarın geriye doğru idrar kanalları ve böbreğe doğru kaçmasına vezikoüreteral reflü (VUR) ya da böbrek reflüsü deniyor.


5 KUŞAK BİR ARADA Güncel 5 KUŞAK BİR ARADA

101 YAŞINDAKİ HAFİZE NİNENİN ÇOCUK VE TORUNLARIYLA BAYRAMLAŞMASI ...


FİNİKE KADINLAR PLAJI İHALEYE ÇIKIYOR Finike FİNİKE KADINLAR PLAJI İHALEYE ÇIKIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Finike’nin dünyaca ünlü, 1. derece doğal sit alanı Andre Doria Koyu’nda yapmak istediği kadınlar plajı için ihaleye çıktığı öğrenildi. Finike-Demre karayolu üzerindeki 8,4 hektarlık alanda otopark, büfe, kafe ve iskele yapılması planlanıyor


ANADOLU BİRLİĞİNDE BAYRAMLAŞMA COŞKUSU Güncel ANADOLU BİRLİĞİNDE BAYRAMLAŞMA COŞKUSU

Anadolu Birliğinde Kurban Bayramı kutlama programı yapıldı


Kepez’de motorize zabıta mesaiye başladı Güncel Kepez’de motorize zabıta mesaiye başladı

Kepez Belediyesi, zabıta teşkilatının yetki ve sorumluluğundaki olaylara hızlı şekilde müdahale edebilmesi amacıyla motosikletli zabıta ekibi kurdu. Motorize zabıta ekibi, Kurban Bayramı’nda göreve başladı.


Çocuklar Kurban Bayramı’nda Zıp Zıp Park’a koştu Güncel Çocuklar Kurban Bayramı’nda Zıp Zıp Park’a koştu

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Türkiye’nin en büyük kapalı çocuk eğlence merkezi Zıp Zıp Park, Kurban Bayramı boyunca binlerce çocuğu ağırladı. Bayram tatilini fırsat bilen çocuklar, birbirinden keyifli oyun parkurlarında doyasıya eğlendi.


YOLDAŞLAR MADEN KOYUNU BİSİKLETLE GEÇTİ Kemer YOLDAŞLAR MADEN KOYUNU BİSİKLETLE GEÇTİ

Hafta sonu turlarını 4 mevsim 12 ay boyunca aralıksız sürdüren Antalya Yoldaşlar pedal Grubu, pazar sabahı erken saatlerde Güllük Aydın Kanza Parkından hareket ederek Beldibi, Göynük, Kemer yolu ile Tekirova Yarık Pınara ulaştı.


ANADOLU YERYÜZÜNÜN KEŞFEDİLMEMİŞ SON KITASI Finike ANADOLU YERYÜZÜNÜN KEŞFEDİLMEMİŞ SON KITASI

Bazen mahallesinin, şehrinin her bir köşesini keşfettiğine inanarak yönünü başka kıtaların derinliklerine döndürmek insanoğlunun ihmallerinden biridir. Hala Anadolu'nun her köşesinde el değmemiş, göz görememiş yüzlerce güzellik vardır. Anadolu Binlerce yıldır yeryüzünün kimine göre keşfedilmemiş son kıtasıdır.


WOME DELUXE’TE FERHAT GÖÇER RÜZGARI ESTİ Kültür/Sanat WOME DELUXE’TE FERHAT GÖÇER RÜZGARI ESTİ

Bayram coşkusunu Alanya’da bulunan Wome Deluxe Otel misafirleri ile paylaşan Ferhat Göçer, anne ve babasının bugüne dek bilinmeyen bir özelliğini ilk kez açıkladı…


Siber hasar katlanarak büyüyor Teknoloji/Bilim/İnternet Siber hasar katlanarak büyüyor

Siber güvenlik iş dünyasında gündemin ilk sırasında. Kuruluşlara yıllık maliyeti 400 milyar doları bulan siber saldırılara karşı sigorta hizmetlerine ilgi artıyor.


Tütüncü bayram sevincini hemşehrileri ile paylaştı Güncel Tütüncü bayram sevincini hemşehrileri ile paylaştı

Bayram namazını memleketi Korkuteli'nde kılan daha sonra hemşehrileriyle bayramlaşan Başkan Hakan Tütüncü, ilçesindeki kurban kesim alanlarını da ziyaret ederek, Kepezlilerin bayramını kutladı.


MURATPAŞA İÇİN ÜRETİYOR Ekonomi/Turizm MURATPAŞA İÇİN ÜRETİYOR

Muratpaşa Belediyesi, yılın ilk 7 ayında; kendi Asfalt Üretim Tesisi’nde ürettiği 123 bin ton sıcak karışım asfaltla 73 kilometre yol kaplaması gerçekleştirdi.


Kızılay bayramda 33 ülkede milyonları sevindirdi 
 Kızılay bayramda 33 ülkede milyonları sevindirdi 


10 yıldır vekâletle kurban kesim kampanyasını başarıyla uygulayan Kızılay, hedeflediğinin üzerinde vekalet sayısına ulaşarak Türkiye ile birlikte 33 ülkede 125 bin hisse kurban kesti.


KONUKSEVER VE SİNAN’DA PARK İMECESİ Güncel KONUKSEVER VE SİNAN’DA PARK İMECESİ

Muratpaşa Belediyesi; Sinan ve Konuksever Mahallesi’ndeki iki parkı, mahalle sakinleri ile birlikte revize edip, yeniden yapacak. Belediye personeli ve mahalle sakinleri, parklara; gölgelikli banklar, spor aletleri, çocuk oyun grupları monte edecek


Paşa’nın Melekleri’nin İzmir yolcusu Spor Paşa’nın Melekleri’nin İzmir yolcusu

Gençler ve tecrübelileri kaynaştırdığı kadrosuyla Kadınlar Süper Ligi’nde şampiyonluğu hedefleyen Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı; Türkiye Kupası grup maçları için İzmir’e gidiyor


KEDİLERE 27 KONAK Güncel KEDİLERE 27 KONAK

Muratpaşa Belediyesi, çatısı, pencere ve kapasıyla 2 katlı tarihi bir Kaleiçi konağını andıran kedi evlerini yerleştirmeye devam ediyor


Başkan Türel huzurevi sakinlerini unutmadı Döşemealtı Başkan Türel huzurevi sakinlerini unutmadı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kurban Bayramı dolayısıyla Halil Akyüz Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.


 ÇEVRECİ KOMŞU KART’TAN ET, SÜT, EKMEK VE BURS Güncel ÇEVRECİ KOMŞU KART’TAN ET, SÜT, EKMEK VE BURS

Muratpaşa Belediyesi’nin Çevreci Komşu Kart Projesi ile: 2.676.312,51 kilogram ambalaj atığı geri kazanıldı, 732.596,86 TL’lik kredi puan Çevreci Komşu Kartlara yüklenip; ete, süte, ekmeğe ve eğitim bursuna dönüştü


Dünyanın renkleri Kepez’de buluştu Kültür/Sanat Dünyanın renkleri Kepez’de buluştu

Antalyalılara, 3 gün boyunca muhteşem bir halk oyunları şöleni yaşatan Kepez Belediyesi Uluslararası Folklor Festivali, final gösterisiyle sona erdi.


DÜNYA ESNEK AMBALAJA YÖNELDİ DÜNYA ESNEK AMBALAJA YÖNELDİ

Porsiyonların küçülmesi ve aç bitir özellikli ürünlere ilginin artması esnek ambalaj sektörüne yaradı.


Menopozla Başa Çıkabilme Yöntemleri Sağlık/Kadın Menopozla Başa Çıkabilme Yöntemleri

Menopoz bir hastalık değilse tıbbi destek neden önemli? 10 soruda “menopoz”...


AYDIN KANZA IŞIL IŞIL OLACAK Güncel AYDIN KANZA IŞIL IŞIL OLACAK

Muratpaşa Belediyesi; 100.Yıl Bulvarı ile Anafartalar Caddesi kesişiminde yeralan ve kentte en aktif kullanılan rekreasyon alanlarından olan Aydın Kanza Parkı’nı, tamamen yeniledi. Park, yenileme çalışmaları kapsamında; özel projeyle aydınlatılacak


AL YAZMA HAYATI DEĞİŞTİRİYOR Güncel AL YAZMA HAYATI DEĞİŞTİRİYOR

Kadına yönelik şiddet ve çocuk yaşta evliliklerle mücadelesini sürdüren Muratpaşa Belediyesi, Al Yazma Grubu ile hayatı değiştiriyor.


TİYATRO TUTKUSUNDA BULUŞTULAR Kültür/Sanat TİYATRO TUTKUSUNDA BULUŞTULAR

Tiyatro tutkusu; 7 yaşındaki Sahra Yılmaz ve 65 yaşındaki İsmail Köke’yi, Muratpaşa Belediyesi yaz dönemi sanat kursunda buluşturdu


Muratpaşa’nın hizmet damgası her yerde Güncel Muratpaşa’nın hizmet damgası her yerde

Hizmet araçlarının bakım ve onarımını kendi personeli ile kendi atölyelerinde yapan Muratpaşa Belediyesi; ilçedeki okullar, camiler, ibadethanelerin bakım-onarımında kullandığı malzemeleri de üretiyor


664 KONTEYNER YERALTINA ALINDI Güncel 664 KONTEYNER YERALTINA ALINDI

Muratpaşa Belediyesi, 2017 yılının ilk 8 ayında, 208 noktadaki 664 çöp konteynerini yeraltına aldı. 9 bin 713 olan çöp konteynerlerinin yaklaşık yüzde 30’u yeraltına alınmış oldu


SOKAKLARDA SATRANÇ VAR Spor SOKAKLARDA SATRANÇ VAR

Sokaklarda satranç oynamaya hazır mısınız? Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından organize edilen “Sokakta Satranç Var” etkinliği başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanında satranç rüzgarı estirecek proje, 11-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.


E-imza ve mobil imza ile işler daha kolay... Teknoloji/Bilim/İnternet E-imza ve mobil imza ile işler daha kolay...

İşte veya günlük hayatımızda zaman alan imzalama süreçleri e-imza ve mobil imza ile geride kalıyor. Sabit veya mobil cihazlarla kullanılabilen bu çözümler, güvenli iş akışıyla birlikte, para ve zaman tasarrufu sağlıyor.


Antalya Genelinde “Türkiye Trafik Denetimi 6” Uygulaması yapıldı Güncel Antalya Genelinde “Türkiye Trafik Denetimi 6” Uygulaması yapıldı

Antalya Genelinde Polis ve Jandarma Birlikte Eş Zamanlı Olarak “Türkiye Trafik Denetimi 6” Uygulamasını Gerçekleştirdi


Marketlerde “Tırnakçılık” Yöntemiyle Hırsızlık Yapan İran Uyruklu 3 Şüpheli Tutuklandı Güncel Marketlerde “Tırnakçılık” Yöntemiyle Hırsızlık Yapan İran Uyruklu 3 Şüpheli Tutuklandı

Antalya’da Marketlerde “Tırnakçılık” Yöntemiyle Hırsızlık Yapan İran Uyruklu 3 Şüpheli Tutuklandı


Anadolu Birliği Sözünü Tuttu Güncel Anadolu Birliği Sözünü Tuttu

Anadolu Birliği Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek'e akülü engelli arabayı teslim etti.


Murat Boz Cumhuriyet Meydanı’nda Güncel Murat Boz Cumhuriyet Meydanı’nda

Büyükşehir Belediyesi’nin bir buçuk kat büyültüp, adına yakışır hale getirdiği Cumhuriyet Meydanı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Murat Boz konseri ile açılıyor. Ünlü sanatçı Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde 30 Ağustos Çarşamba Günü saat 21.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda muhteşem bir konser verecek.


Ekonomi/Turizm "TARIMDA İSTİHDAM AZALDI"

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Antalya Ticaret Borsası ve Tarım Konseyi işbiriliğinde yürütülen “Tarım Çalışanlarının Sosyal Güvenliğinde Yenilikçi Yaklaşımlar “çalıştayı düzenlendi.


MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SANAYİ VE KAVAKLI’YA SICAK ASFALT Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SANAYİ VE KAVAKLI’YA SICAK ASFALT

Yeni asfalt plent tesisinin faaliyete geçmesinden sonra kırsal mahallelerde ve kent merkezinde asfalt atağına geçen Manavgat Belediyesi, Sanayi Mahallesi’nde ve Kavaklı Mahallesi’nde de sıcak asfalt çalışması yaptı


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...