Çarşamba, 26 Haziran 2019
Kırmızı et bizi öldürüyor mu? Sağlık/Kadın Kırmızı et bizi öldürüyor mu?

Dünya Sağlık Örgütü’nün işlenmiş etin kansere neden olduğunu ve kırmızı etin muhtemelen kanserojen olduğunu belirtmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Kırmızı et gerçekten bizi öldürüyor mu? Peki nasıl besleneceğiz? Vejetaryen mi olalım?


Çocuğunuzun sizden korkmasını değil, size güvenmesini sağlayın Sağlık/Kadın Çocuğunuzun sizden korkmasını değil, size güvenmesini sağlayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Selin Karabulut “Anne-babalar bu sevgiyi göstermelidir, çünkü çocuğun kendine, hayata ve diğer insanlara güvenebilmesi için buna ihtiyacı vardır. ‘Babalar uzaktan sever’ mantığı bu noktada karşımıza çıkan, hiç de doğru olmayan bir yaklaşımdır” açıklamasında bulundu.


Siyaset "ADALETİ MUMLA ARADIĞIMIZ GÜNLERDEYİZ"

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında “MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması" davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezası kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’tan başlattığı “ADALET” yürüyüşü başlattığı saatlerde CHP Antalya İl Yönetimi İl Başkanlığında basın açıklaması Düzenledi.


MÜSİAD ANTALYA AİLESİ İFTARDA BULUŞTU Güncel MÜSİAD ANTALYA AİLESİ İFTARDA BULUŞTU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi üyeleri Antalya’nın yeni lezzet durağı olan ve adıyla da ön plana çıkan Helal Lokma Balık Restoran’ındaki iftar yemeğinde buluştu.


Yüzbaşı Ertuğrul’un destanı Muratpaşa’yla tüm okullarda Güncel Yüzbaşı Ertuğrul’un destanı Muratpaşa’yla tüm okullarda

Muratpaşa Belediyesi, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul’un Antalya’da yazdığı destanının anlatıldığı “Ben Bir Türk Zabitiyim” isimli kitabının yeni bilgi ve belgelerle genişletilen 6’ncı basımını yayımladı. Mustafa Aydemir’in kitabı Antalya’da okul kütüphanelerine ve sivil toplum örgütlerine ücretsiz olarak dağıtılacak.


MAAŞ GİBİ NAFAKAYA SÜRE SINIRI İSTENİYOR! Güncel MAAŞ GİBİ NAFAKAYA SÜRE SINIRI İSTENİYOR!

Günümüzde artık evlilik kadar boşanmanın da doğal bir süreç sayıldığı görülüyor.


Kepez’de Yozgatlılar gecesi Güncel Kepez’de Yozgatlılar gecesi

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, Yozgatlılar hemşehri gecesi düzenlendi.
CK Akdeniz Elektrik'in abone sayısı artıyor Alanya CK Akdeniz Elektrik'in abone sayısı artıyor

CK Akdeniz Elektrik’in Alanya’da hizmet verdiği yabancı abone sayısı 30 bine ulaştı


VALİ KARALOĞLU ANTALYA AÇIK CEZAEVİNDE MAHKÛMLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ Güncel VALİ KARALOĞLU ANTALYA AÇIK CEZAEVİNDE MAHKÛMLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Vali Münir Karaloğlu, il müftülüğü ve cumhuriyet başsavcılığının organizesi ile Antalya açık cezaevindeki iftar yemeğinde mahkûmlarla bir araya geldi.


Alanyaspor’dan Başkan Uysal’a teşekkür Spor Alanyaspor’dan Başkan Uysal’a teşekkür

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, Muratpaşa Belediyespor’un futbolda Türkiye ve Antalya şampiyonluklarına imza atan genç takım oyuncularını Aytemiz Anlanyaspor altyapısıyla buluşturduğu için ‘07’ numaralı Alanyaspor forması hediye edildi.


DEFTERDAR ATILĞAN’DAN BAŞKAN ŞAHİN’E ZİYARET Aksu DEFTERDAR ATILĞAN’DAN BAŞKAN ŞAHİN’E ZİYARET

Antalya Defterdarı Yusuf Atılğan, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve teknik personelin de hazır bulunduğu ziyarette 2B fiyatları hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.


GAZİPAŞALI SANATÇILARDAN GÖRSEL ŞÖLEN Gazipaşa GAZİPAŞALI SANATÇILARDAN GÖRSEL ŞÖLEN

Gazipaşalı sanatçılar Antalya AYDIN KANZA GÜZEL SANATLAR GALERİSİNDE eserlerini sergilemeye başladı.


ANSİAD İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU Güncel ANSİAD İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

ANSİAD, 2017 faaliyet yılı birinci dönemin son olağan toplantısında iftarda bir araya geldi. ANSİAD üyelerinin katıldığı ANSİAD 11. Olağan Toplantısı’nın konuşmacısı Stratejist ve ANSİAD Fahri Üyesi Ufuk Peker oldu


Diyabete çare: Refleks Terapi Sağlık/Kadın Diyabete çare: Refleks Terapi

Refleks Terapi üzerine çalışmalarıyla tanınan Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, Refleks Terapi’nin diyabete çare olduğunu açıkladı.


BUDAK PAZARLIK USULÜ İHALELERİ TBMM’YE TAŞIDI Siyaset BUDAK PAZARLIK USULÜ İHALELERİ TBMM’YE TAŞIDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, son yıllarda kamu ihalelerinin büyük bölümünün pazarlık usulü ya da belli istekliler arasında ihale usulüyle yapıldığını, bu çerçevede en çok ihale ve iş veren kurumların başında da Karayolları Genel Müdürlüğü’nün geldiğine dikkat çekti.


Üniversite-Kamu-STK İşbirliği Olanakları Değerlendirildi Güncel Üniversite-Kamu-STK İşbirliği Olanakları Değerlendirildi

Üniversite-Kamu-Sivil Toplum Kuruluşları İşbirliği olanaklarının ele alındığı ‘Sivil Toplum Sektörü - Üniversiteler ile Diyalog Çalıştayı’ üniversite temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Altın Fikirler bir araya geliyor! Güncel Altın Fikirler bir araya geliyor!

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI), Altın Fikirleri Topluyor


AJANS PRESS GROUP’TAN DÜNYADA BİR İLK... Teknoloji/Bilim/İnternet AJANS PRESS GROUP’TAN DÜNYADA BİR İLK...

AJANS PRESS GROUP’TAN DÜNYADA BİR İLK; İHTİYACINIZ OLAN TÜM HİZMETLER BU ÇATI ALTINDA


Haftanın en iyi 4 Kur’an bülbülü Büyük Final’de Güncel Haftanın en iyi 4 Kur’an bülbülü Büyük Final’de

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda üçüncü Haftanın Finali’nde dört katılımcı birden Büyük Final bileti aldı


TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI! Ekonomi/Turizm TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI!

2017 MAVİ BAYRAK ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI, TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI!


Kerkük-Türkmen Kültür Parkı Teşekkürü Güncel Kerkük-Türkmen Kültür Parkı Teşekkürü

Dernek Başkanı Bacalan, ziyarette Başkan Uysal’a hizmete açılan Kerkük-Türkmen Kültür Parkı nedeniyle teşekkür etti. Antalya’da, açılan parkla Irak Türkmenlerinin sesi olduğu için Başkan Uysal’ı kutladı.


VERGİ CEZALARINDA BİR FIRSAT DAHA Ekonomi/Turizm VERGİ CEZALARINDA BİR FIRSAT DAHA

7020 Sayılı Bazı Alacakların Yapılandırılmasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı AESOB’da yapıldı.


Muratpaşa’da ‘Arama Kurtarma ve Gönüllük Merkezi’ kuruluyor Güncel Muratpaşa’da ‘Arama Kurtarma ve Gönüllük Merkezi’ kuruluyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği ile ‘Arama Kurtarma ve Gönüllülük Merkezi’ kuruluşu için protokol imzaladı. Çağlayan Mahallesi’nde oluşturulacak merkezde, doğal afetlere hazırlığın gelişmesi için eğitim ve gönüllük faaliyetleri düzenlenecek.


ANTALYA OSB’DE DOĞA DOSTU ÇALIŞTAY Güncel ANTALYA OSB’DE DOĞA DOSTU ÇALIŞTAY

Antalya OSB’nin Türkiye’ye örnek olacak Endüstriyel Simbiyoz ve Eko-Verimlilik Projesinin son etabında, paydaşların görüş ve önerilerinin değerlendirildiği bir çalıştay gerçekleştirildi.


Türkiye’de, Muratpaşa yükseliyor Güncel Türkiye’de, Muratpaşa yükseliyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konuksever Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında “Muratpaşa Belediyesi, sizin belediyeniz sadece belediyecilik hizmetlerinde değil kardeşleşmede, komşulaşmada, adalette, eşitlikte, Turunç Masa üzerinden bütün hizmetleri dağıtmada Türkiye’de yükselen belediyelerdendir” diye konuştu.


Haydi öğrenciler ‘Yaz Spor Okulu’na Spor Haydi öğrenciler ‘Yaz Spor Okulu’na

Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin yaz tatilini spor yaparak değerlendirmeleri için 19 ilçenin tamamında Yaz Spor Okulu açıyor. Ücretsiz kurslar için başvurular başladı.


Antalya’yı buluşturan iftar Güncel Antalya’yı buluşturan iftar

Port Akdeniz’in geleneksel iftar yemeğinde, Antalya ve bölgesinin iş dünyası temsilcileri ve yerel yöneticileri bir araya geldi. Antalya Limanı adına iftara evsahipliği yapan Port Akdeniz Genel Müdürü Özgür Sert, Mayıs ayında genel ticaret hacmindeki büyümeye dikkat çekerek, konteynerda ise liman tarihinin rekorunu kırdıklarını belirtti.


Konyalılar Kepez’de buluştu Güncel Konyalılar Kepez’de buluştu

Kepez Belediyesi tarafından her yıl büyük bir coşkuyla düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, Konyalılar hemşehri gecesi gerçekleştirildi.Döşemealtı Güreş Takımı kampa girdi Döşemealtı Döşemealtı Güreş Takımı kampa girdi

Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı, Temmuz ayında yapılacak olan 656’ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan güreşleri öncesi Döşemealtı’nda ve Korkuteli’nde iki ayrı kamp programına başladı. 20 Gün sürecek kampın ardından kafile Edirne’ye giderek 10 günde burada kamp yapacak.


Alanya EAH TRSM Hastalarına Resim ve El Sanatları Eğitimi Alanya Alanya EAH TRSM Hastalarına Resim ve El Sanatları Eğitimi

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) tedavi gören 13 hastaya el sanatları ve resim eğitimi verildi.


Tütüncü’den göz sağlığı teftişi Güncel Tütüncü’den göz sağlığı teftişi

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, hizmete giren sağlık merkezini denetiminde göz muayenesinden geçti.


Ramazan etkinliklerinde Diyarbakır rüzgarı esti Güncel Ramazan etkinliklerinde Diyarbakır rüzgarı esti

Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinliklerinde Diyarbakır rüzgarı esti. Diyarbakır türkülerinin seslendirildiği gece renkli görüntülere sahne oldu.


KONYSİAD  GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE, HUZUREVİNDEN KATILAN KONUKLARIYLA BULUŞTU Güncel KONYSİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE, HUZUREVİNDEN KATILAN KONUKLARIYLA BULUŞTU

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONYSİAD) her Ramazan düzenlediği geleneksel iftar yemeğini, bu sene de Rixos Downtown Otel'de gerçekleştirdi.


AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç; “Ramazan paylaşmaktır..” Siyaset AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç; “Ramazan paylaşmaktır..”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez ve Serik ilçelerinde ev, hasta ve taziye ziyaretlerinde bulunarak; Ramazan ayı dolayısıyla iftar programlarına katılıyor.


Tüm şarkılar Barış’a doğru Kültür/Sanat Tüm şarkılar Barış’a doğru

Antalya’da sanatçılar genç yaşta hayatını kaybeden müzisyen dostları Barış Yöndem anısına düzenlenecek dayanışma gecesinde sahne alacak.


1 yaşını doldurmayan çocuklara meyve suyu vermeyin Sağlık/Kadın 1 yaşını doldurmayan çocuklara meyve suyu vermeyin

Amerikan Pediatri Akademisi, ebeveynlere 6 aydan küçük bebekler için yüzde 100 meyve sularından kaçınılmasını, bu tür içeceklerin ilk yılında bir bebeğin diyetinden tamamen kaldırılmasını önerdi.


Kepez’de geleneksel karne şöleni Güncel Kepez’de geleneksel karne şöleni

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 9. kez düzenleyeceği ve konserlerin yer alacağı karne şöleninde, ilçedeki tüm okulların başarılı öğrencilerine bisiklet hediye edilecek. Sevilen sanatçılar Erdem Kınay ve Merve Özbey, karne şenliğinde konser verecek.Vitol, Petrol Ofisi’nin satın alma sürecini tamamladı Ekonomi/Turizm Vitol, Petrol Ofisi’nin satın alma sürecini tamamladı

Vitol Vitol Investment Partnership Ltd’nin bir iştiraki olan VIP Türkiye Enerji A.Ş.’nin OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş’nin (Petrol Ofisi) OMV AG’den satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı. Söz konusu alım satım işlemi ile ilgili ilk açıklama 3 Mart 2017’de yapılmıştı.


Başkan Uysal, ‘Sizin maharetiniz’ Güncel Başkan Uysal, ‘Sizin maharetiniz’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Güzeloba Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında, Muratpaşa’nın belediyecilik hizmetlerinde Türkiye’nin sayılı belediyeleri arasında yer aldığını dile getirerek, “Bunu gerçekleştiren sizsiniz, sizin maharetinizdir, hepinizi tebrik ederim” dedi.


Karaalioğlu Parkı’nda İrfan türküleri yankılandı Kültür/Sanat Karaalioğlu Parkı’nda İrfan türküleri yankılandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı’ndaki Ramazan etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. İrfan Türküleri Konseri’nde vatandaşlar keyifli bir akşam geçirdi.


Başkan Böcek’ten ilçe protokolüne iftar Güncel Başkan Böcek’ten ilçe protokolüne iftar

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ve Konyaaltı ilçe protokolünün bir araya geldiği iftar yemeği düzenledi.


EKONOMİK BÜYÜMENİN NOTU: BEŞ ÜZERİNDEN BEŞ Ekonomi/Turizm EKONOMİK BÜYÜMENİN NOTU: BEŞ ÜZERİNDEN BEŞ

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu açıklanan Türkiye'nin ilk çeyrek büyüme oranı üzerine bir açıklama yaptı.Bu meydan Kepez’i uçurur Güncel 
Bu meydan Kepez’i uçurur

Kepez Belediyesi, ilçenin kalbine kültürel, sanatsal, sosyal, sportif ve ticari faaliyetlerin yıl boyu yapılacağı ve peyzaj alanlarının yoğun olacağı 52 bin m2.lik muhteşem bir kent meydanı inşa ediyor.


Araç Kullananlar Kolormatik Camlı Güneş Gözlükleri Tercih Etmemeli! Sağlık/Kadın Araç Kullananlar Kolormatik Camlı Güneş Gözlükleri Tercih Etmemeli!

Halk arasında kolormatik olarak bilinen fotokromik camlar ise her ne kadar yeterli düzeyde UV koruması sağlasa da farklı aydınlık düzeylerine adaptasyonu güçleştirdiğinden araç kullananlarda tercih edilmemesi gerektiğini biliyor muydunuz?


Alanya’ya 600 milyonluk yatırım Alanya Alanya’ya 600 milyonluk yatırım

Alanyalılarla iftarda buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’ya 400 milyonu Büyükşehir Belediyesi, 200 milyonu Karayolları olmak üzere 600 milyon liranın üzerinde bir yatırım kazandırdıklarını söyledi.


Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu’nun Finike şampiyonu belli oldu Finike Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu’nun Finike şampiyonu belli oldu

Red Bull ile Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu’nun ilk ayağı olan Finike’deki mücadeleler nefes kesti.


Başkan Uysal, ‘Ortak akıl oluşsun istiyoruz’ Güncel Başkan Uysal, ‘Ortak akıl oluşsun istiyoruz’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni haftanın ilk iş gününde, Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bacalan Antalya Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hıdır Turan ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi.


Tütüncü hemşehrilerini yalnız bırakmıyor Güncel Tütüncü hemşehrilerini yalnız bırakmıyor

Ramazan ayı nedeniyle belediyesin düzenlediği etkinliklerde hemşehrileriyle bir arada olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her yaştan ve kesimden vatandaşların isteklerini dinliyor.


Elmalı DH’de Rengarek Süt Dişi Dolgularıyla  Çocuklarda Diş Tedavisi Kolaylaşıyor Elmalı Elmalı DH’de Rengarek Süt Dişi Dolgularıyla Çocuklarda Diş Tedavisi Kolaylaşıyor

Küçük yaştaki çocuklarda diş tedavi süreci bazen zorlu olabilmektedir. Bu yüzden çocukların diş tedavilerini daha eğlenceli hale getirmek ve onları tedavi için motive ederek korkularını azaltmak gerekmektedir.


Hırsızlık malı satan şahıstan elde edilen malzemelerden şüpheliye ulaşıldı Güncel Hırsızlık malı satan şahıstan elde edilen malzemelerden şüpheliye ulaşıldı

Yeşildere Mahallesinde Hırsızlık Malı Satın Alan Şahıstan Elde Edilen Malzemelerden Şüpheliye Ulaşıldı


Serik İlçesinde Umuma Açık Yer Denetimi ve Yol Uygulaması Yapıldı Serik Serik İlçesinde Umuma Açık Yer Denetimi ve Yol Uygulaması Yapıldı

Serik İlçesinde 09-10 Haziran günü saat 23.00 ile 02.00 saatleri arasında Umuma Açık Yer Denetimi ve Yol Uygulaması Yapıldı


Finike'de otodan hırsızlık olayından 2 şüpheli tutuklandı Finike Finike'de otodan hırsızlık olayından 2 şüpheli tutuklandı

Finike İlçesinde Otodan Hırsızlık Olayından Yakalanan 2 Şüpheli Tutuklandı


Sahte kimlikle otelde uyuşturucu maddeyle yakalandılar Kemer Sahte kimlikle otelde uyuşturucu maddeyle yakalandılar

Kemer İlçesinde Aranan Şahıslar Sahte Kimlikle Otelde Uyuşturucu Madde ile Birlikte Yakalandılar


Gençlerde kalp sağlığını bozan 5 neden Sağlık/Kadın Gençlerde kalp sağlığını bozan 5 neden

Sağlıklı yaşam konusunda çağımızda artan bilinçsiz tutum ve davranışlar, kalp-damar hastalıklarının görülme yaşını 20’li yaşlara kadar düşürdü.


Antalya, trafiğe kayıtlı araç sayısında 4. sırada Otomotiv Antalya, trafiğe kayıtlı araç sayısında 4. sırada

Antalya’da trafiğe kayıtlı araç sayısı Nisan ayı sonu itibarıyla 987 290 ile İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra 4. sırada yer aldı. Ayrıca Antalya 263 944 motosiklet sayısı ile 278 555 olan İstanbul ilinden sonra 2. sırada yer aldı.


AKMAYAN TRAFİK KALP KRİZİ RİSKİNİ ARTIRIYOR Sağlık/Kadın AKMAYAN TRAFİK KALP KRİZİ RİSKİNİ ARTIRIYOR

Günlük stresin en büyük nedenlerinden birisi trafik. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların bu çilesi artık yalnızca iş ya da okul çıkışlarında değil günün her saatinde karşınıza çıkabiliyor.


Ağız kokusuna 10 doğal çözüm Sağlık/Kadın Ağız kokusuna 10 doğal çözüm

“Ağız kokusu yaşayan insanlar bırakın gülümsemeyi, konuşmak dahi istemezler” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Çözüm aslında çok basit. Hemen mutfağınıza gidin ve bu besinlerden birisi ile ağız kokunuzu çözün” diyor!


REKTÖR İSMAİL YÜKSEK, YÖRSİAD’IN İFTAR ÇADIRINA KONUK OLDU Güncel REKTÖR İSMAİL YÜKSEK, YÖRSİAD’IN İFTAR ÇADIRINA KONUK OLDU

YÖRSİAD İftar Çadırına Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsmail Yüksek konuk oldu ve vatandaşlar ile birlikte orucunu açtı.


Başaltı pehlivanı Hüseyin Gümüşalan Döşemealtı'na transfer oldu Döşemealtı Başaltı pehlivanı Hüseyin Gümüşalan Döşemealtı'na transfer oldu

Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı, başaltı pehlivanlarıdan 23 yaşındaki Hüseyin Gümüşalan'ı kadrosuna kattı.


 Okul tatilinde dijital virüslerden uzak durmanın 7 yolu Teknoloji/Bilim/İnternet Okul tatilinde dijital virüslerden uzak durmanın 7 yolu

Huzurlu bir yaz tatili için anne, baba ve çocuklar için dijital güvenlik önlemleri


Başkan Türel Alanya’da yatırım turuna çıktı Alanya Başkan Türel Alanya’da yatırım turuna çıktı

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’da devam eden Toptancı Hal, katlı kavşak, Kadınlar Plajı, asfalt yatırımlarını inceledi. Türel, katlı kavşakların Ramazan Bayramı’nda ulaşıma açılacağını müjdeledi.


Kemer'de yeni bir dernek kuruluyor Kemer Kemer'de yeni bir dernek kuruluyor

Kemer Alevi ve Bektaşi Kültür Derneği'ni kurma hazırlığı içinde olan heyet, Başkan Mustafa Gül'ü ziyaret ederek yer konusunda destek istediler. . Başkan Gül de desteğe hazır olduklarını bildirdi.


Tablet ve cep telefonları lösemi riskini artırabilir Teknoloji/Bilim/İnternet Tablet ve cep telefonları lösemi riskini artırabilir

“Çocuklar oyun oynayarak öğrenmeli, hayatı keşfetmeli, düşüp kalkmalı, kirlenmeli. Bilgisayar, tablet ve cep telefonları gibi radyasyon ve elektromanyetik alan içeren cihazlara uzun süre maruz kalınması özellikle lösemi riskini artırabilir” diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sinem Karaca Atakan, en güzel karne hediyesinin bisiklet ve kitap olduğunu belirtiyor.


Kızılay, bağışçılarını platin ve altın madalya ile ödüllendirdi Güncel Kızılay, bağışçılarını platin ve altın madalya ile ödüllendirdi

Yurtiçi ve yurtdışı insani yardım operasyonuna destek veren ve milyonlarca insanın yarasını saran Kızılay, bağışçılarını platin ve altın madalya ile ödüllendirdi. Bağışta bulunan 83 bağışçıya madalyaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.


ANTALYA BUĞDAYINI BULUYOR Ekonomi/Turizm ANTALYA BUĞDAYINI BULUYOR

Antalya Ticaret Borsası’nın BATEM, TİGEM, Akdeniz Üniversitesi, Ziraat Odası gibi kurumlar ve özel sektörün desteğiyle Antalya’ya en uygun buğday çeşidinin belirlenmesi amacıyla başlattığı “Antalya Buğdayını Arıyor Projesi” çiftçiye yol gösteriyor. BATEM’in Aksu’daki tarım alanına Aralık ayında ekilen 8 çeşit buğdayın hasadı yapıldı.


Makine Mühendisleri’nden ‘baretli’ mezuniyet Güncel Makine Mühendisleri’nden ‘baretli’ mezuniyet

MMO Antalya Şube, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için ‘Mesleğe İlk Adım Kutlaması’ düzenledi.


Kepez-Santral’de önce alt yapı sonra inşaat Güncel Kepez-Santral’de önce alt yapı sonra inşaat

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Kepez-Santral’de üst yapıların yıkılmasının ardından alt yapı çalışmalarına ağırlık verildi. İlk defa yeni bir yerleşim alanının binalardan önce alt yapısı hazırlanıyor.


Ramazan Çarşısı’na yoğun ilgi Güncel Ramazan Çarşısı’na yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı içerisindeki Ramazan Çarşısı Antalyalılara nostalji yaşatıyor. Antalyalıların buluşma noktası olan çarşıda giyimden gıda stantlarına, pamuk helvacısından macuncusuna unutulmaya yüz tutmuş Ramazan geceleri yaşanıyor.


Başkan Türel’den kültür merkezi müjdesi Gazipaşa Başkan Türel’den kültür merkezi müjdesi

Büyükşehir Belediyesi’nin Gazipaşa Belediyesi ile birlikte düzenlediği iftar yemeğine 10 bin kişi katıldı. Gazipaşa’ya 3 yılda 82 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Başkan Türel, Gazipaşa Kültür Merkezi Projesi’nin sözleşmesini de imzaladıklarını müjdeledi.


YENİ NESİL SCANIA ANTALYA’DA Otomotiv YENİ NESİL SCANIA ANTALYA’DA

Scania, 10 yıllık araştırma geliştirme süresi, 2 milyar Euro yatırım ve 10 milyon kilometrenin üzerinde test sürüşü sonucu üretimine başladığı yeni nesil araçlarını Türkiye yollarında müşterileri ile buluşturuyor.


TÜMSİAD AKDENİZ BÖLGESİ ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU Güncel TÜMSİAD AKDENİZ BÖLGESİ ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

Her yıl iftar davetlerinde üyeleri ile bir araya gelen TÜMSİAD yönetimi bu yıl da geleneğini sürdürdü.


MANAVGAT’TA BİSİKLET YARIŞI NEFESLERİ KESTİ Manavgat MANAVGAT’TA BİSİKLET YARIŞI NEFESLERİ KESTİ

Manavgat Belediyesi ve İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nun ortaklaşa gerçekleştirdiği “1. Manavgat Bisiklet Yarışı” kıran kırana mücadelelere sahne oldu


BUDAK’TAN İLK ÇEYREK BÜYÜME YORUMU: “TÜRKİYE TÜKETEREK BÜYÜYOR” Ekonomi/Turizm BUDAK’TAN İLK ÇEYREK BÜYÜME YORUMU: “TÜRKİYE TÜKETEREK BÜYÜYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı yazılı açıklamada, 2017 ilk çeyrek Gayrisafi Yurtiçi Hasıla rakamlarını değerlendirdi.


U-12 Hüsamettin Çetinkaya liginde kazanan gelecek nesil Kumluca U-12 Hüsamettin Çetinkaya liginde kazanan gelecek nesil

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) il temsilciliği ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından organize edilen “U-12 Hüsamettin Çetinkaya” ve “U-11 Mahmut Esen” minikler futbol ligi ödül töreniyle sona erdi.


AYDIN KARABULUT İMZAYI ATTI Spor AYDIN KARABULUT İMZAYI ATTI

Antalyaspor, geçen sezon Gençlerbirliği'nde forma giyen orta saha oyuncusu Aydın Karabulut ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.


RAMAZAN’DA DA SAĞLIĞINIZDAN VE FORMUNUZDAN VAZGEÇMEYİN! Sağlık/Kadın RAMAZAN’DA DA SAĞLIĞINIZDAN VE FORMUNUZDAN VAZGEÇMEYİN!

Tüm yıl boyunca çalışan organlar Ramazan’da kendini dinlendirir ve düzenler.


TURİSTİK PAZARTESİ PAZARI’NA ÇOCUK OYUN EVİ Manavgat TURİSTİK PAZARTESİ PAZARI’NA ÇOCUK OYUN EVİ

Manavgat Belediyesi, çocuklu ailelerin daha rahat alışveriş yapabilmeleri amacıyla, yeni inşa edilerek hizmete açılan Turistik Pazartesi Pazarı içerisinde çocuk oyun evi kurdu.


Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine Ödül Güncel Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine Ödül

Akdeniz Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Cihan Camcı, Türkiye çapında yapılan Sekans Film Eleştirisi ve Çözümlemesi yarışmasında, "Özgün bir Tutku Öyküsü, Kader" adlı yazısıyla ikincilik ödülü aldı.


3x3 Sokak Basketbolu Finike Etabı Başladı Finike 3x3 Sokak Basketbolu Finike Etabı Başladı

TBF Redbull REIGN 3x3 Sokak Basketbolu Finike Etabı, dün gerçekleştirilen müsabakalar ile başladı.


RAMAZAN AYINDA BU HASTALIKLARA DİKKAT! Sağlık/Kadın RAMAZAN AYINDA BU HASTALIKLARA DİKKAT!

Ramazan ayında yapılan beslenme hataları nedeniyle en sık karşılaşılan sağlık problemleri belirlendi.


Ramazan Ayında Ağız ve Diş Bakımı Sağlık/Kadın Ramazan Ayında Ağız ve Diş Bakımı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Önder Öney; ramazan ayında değişen beslenme düzeni nedeniyle ağız ve diş sağlığı noktasında önemli açıklamalarda bulundu.


Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı İzmir’den Ödüllerle Döndü Kültür/Sanat Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı İzmir’den Ödüllerle Döndü

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu piyano öğrencileri, Mozart Akademi III. Uluslararası Piyano Yarışması’ndan ödüllerle döndü.


Anne adaylarına sanal asistan: Hamilelik Rehberi Sağlık/Kadın Anne adaylarına sanal asistan: Hamilelik Rehberi

Anne adaylarının hamilelik sürecini yakından takip eden, benzer süreci yaşayan kişilerle fikir alışverişi yapmasını sağlayan ve birçok soruya yanıt veren sanal asistan Hamilelik Rehberi kullanıma sunuldu.


Kepez’den spora bir tesis daha Spor Kepez’den spora bir tesis daha

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, Varsakspor’a ve amatör futbol kulüplerine armağan ettiği çim futbol sahasının yapımı tamamlandı.


ÇAYIR ÇİMEN ALERJİSİ ASTIMA NEDEN OLMASIN Sağlık/Kadın ÇAYIR ÇİMEN ALERJİSİ ASTIMA NEDEN OLMASIN

Bahar ve ardından yaz mevsimi ile birlikte alerjik hastalıklar daha sık görülmeye başlıyor. Özellikle toplumun yaklaşık yüzde 20- 25’ini etkileyen ve kadınlarda yaygın olarak rastlanan alerjik nezle, tedavi edilmediği takdirde astıma neden olabiliyor.


Nursaç Doğanışık ve Zikai Tunca Konyaaltı’nda Kültür/Sanat Nursaç Doğanışık ve Zikai Tunca Konyaaltı’nda

Konyaaltı Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkı’nda düzenlenen Ramazan etkinlikleri Nursaç Doğanışık ve Zekai Tunca konserleriyle devam ediyor.


Asfaltta Pazar mesasi Güncel Asfaltta Pazar mesasi

Muratpaşa Belediyesi, hizmet binasıyla birlikte Borsa Semt Polikliniğini, Antalya Ticaret Borsası Ticaret Meslek Lisesinin yer aldığı Fener Mahallesi 1968 sokakta asfalt çalışmalarını tamamladı.


PEPSI ANTALYA’YI İFTARDAN SONRA KÖR TADIM TESTLERİNE BEKLİYOR! Güncel PEPSI ANTALYA’YI İFTARDAN SONRA KÖR TADIM TESTLERİNE BEKLİYOR!

Pepsi, 1970’li yıllardan beri tüm dünyada başarı ile gerçekleştirdiği ve pazarlama derslerine konu olan “Pepsi Kör Tadım Testi” aktivitelerini Türk tüketicileri ile buluşturmaya devam ediyor.


Muratpaşa’da festivaller haftası Kültür/Sanat Muratpaşa’da festivaller haftası

Muratpaşa Belediyesi, 5 günde 3 festivale ev sahipliği yaptı. 7 – 8 Haziran’da Muratpaşa Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Topluluklarının (MEST) Tiyatro Şenliği, 9 – 11 Haziran’da Çok Kısa Filmler Festivali ve 11 Haziran Pazar ise Antalya’nın ilk ve tek Çocuk Piyano Şenliği gerçekleştirildi.


Soğuk Algınlığı Kadar Yaygın Bir Hastalık: Metabolik Sendrom… Sağlık/Kadın Soğuk Algınlığı Kadar Yaygın Bir Hastalık: Metabolik Sendrom…

Son yılların en popüler hastalığı metabolik sendromun sivilce ya da soğuk algınlığı kadar yaygın bir problem olduğunu biliyor muydunuz?


İDRAR KAÇIRMA SORUNA KARŞI 9 ÖNERİ Sağlık/Kadın İDRAR KAÇIRMA SORUNA KARŞI 9 ÖNERİ

Kadınlarda daha fazla görülen idrar kaçırma problemi, kişinin günlük yaşamını olumsuz etkiliyor ve hayat kalitesini düşürüyor.


TRAFİK CANAVARINA GÜNDE 13 KURBAN VERİYORUZ Güncel TRAFİK CANAVARINA GÜNDE 13 KURBAN VERİYORUZ

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press trafik kazalarının medya raporunu çıkardı.


Döşemealtı’nın en uzak mahallelerinde iftar ve tiyatro Döşemealtı Döşemealtı’nın en uzak mahallelerinde iftar ve tiyatro

Döşemealtı Belediyesi Geleneksel iftar sofralarını bu kez ilçenin en uzak mahalleleri Dağbeli ve Bademağacında kurdu. Çok amaçlı kapalı Pazar yerlerinde açılan iftar sofralarında binlerce vatandaş aile ortamında oruçlarını açıp, Döşemealtı Halk Tiyatrosu tarafından sergilenen “İftarlık Komedya” isimli oyununu keyifle izledi.


Usta besteci Amir Ateş Kepez’de konser verdi Güncel Usta besteci Amir Ateş Kepez’de konser verdi

Kepez Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Türk Musikisi'nin ünlü bestekarı Amir Ateş konseri gerçekleştirildi.
 Erkeklerin de Cilt Bakımına İhtiyacı Vardır Sağlık/Kadın Erkeklerin de Cilt Bakımına İhtiyacı Vardır

Erkekleri cilt bakımına ikna etmek, gerçekten büyük çaba ister.


Ramazan Etkinlikleri'nde Kerkük Rüzgarı Esti Güncel Ramazan Etkinlikleri'nde Kerkük Rüzgarı Esti

Antalya Büyükşehir Belediyesi “Geleneksel Ramazan Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen Kerkük Gönül Gecesi, Antalyalılara duygu dolu anlar yaşattı.


Konyaaltı’nda Ramazan coşkusu devam ediyor 
 Güncel Konyaaltı’nda Ramazan coşkusu devam ediyor 


Konyaaltı Belediyesi’nin düzenlediği ramazan etkinlikleri kapsamında sahne alan Nihat Akçer ve sazendeleri, Antalyalılara unutulmaz bir ‘Eyvan Gecesi’ yaşattı.


Kepez’de Ferhat Göçer rüzgarı Kültür/Sanat Kepez’de Ferhat Göçer rüzgarı

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinliklerinin bu yılki ilk ünlü ismi sevilen sanatçı Ferhat Göçer oldu. 

Etkinlik alanı dolduran kalabalık, Göçer’in şarkılarına eşlik etti.


CHP'li Kara: Siyaset CHP'li Kara: "Sağduyu Ranta, Talana Üstün Geldi"

Giritli Parkı için dün yapılan referandumda hayır çıkması hakkında açıklama yapan CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, mahalle sakinlerinin sağduyusunun ranta üstün gelmesinden memnun olduğunu söyledi.


Türel: Güncel Türel: "Üçgen Otopark projesi iptal"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptığı yazılı açıklamada referandum sonuçlarını değerlendirerek Büyükşehir Belediyesi olarak söz de karar da milletin anlayışı çerçevesinde halkın tercihine her zaman olduğu gibi saygı göstermek suretiyle Üçgen otopark projesini iptal edeceğini kamuoyuyla paylaştı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68485 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...