Cuma, 6 Aralık 2019
Manavgat GOLF ALANINA “HAYIR”, YAT LİMANINA “EVET”

Manavgat halkı ve STK’lar tek yürek olarak kentin geleceği ile ilgili çok önemli bir kararın ilk adımını attı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in önderliğinde toplanan halk, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Ulualan Bölgesi’nde yapmayı planladığı 4 adet golf sahasına “Hayır” derken, mutlak surette Yat Limanı ve Çekek Yeri’nin planda yer alması gerektiği konusunda görüş birliğine vardı


Sağlık/Kadın Göz muayenesi aceleye gelmez!

En hassas organlardan olan gözlerimiz birçok kişi tarafından ihmal ediliyor. Oysaki göz sağlığı bütün hayat kalitesini etkileyen ve son derece önemli bir durum. Ancak gözlerimizle ilgili ne kadar bilgiye sahibiz? Göz sağlığımız için nelere dikkat ediyoruz?


Güncel TÜRKİYE’NİN İLK FELSEFE ODİTORYUMU ANTALYA’DA AÇILDI

Türkiye’de “felsefe” bilincinin gelişmesi için örneklerine sadece Cambridge ve Harward üniversitelerinde rastlanan, Erken Roma ve Antik Yunan dönemlerinde hakikat arayışı için filozofların öğrencileriyle birlikte toplanıp tartışmalar yaptığı alanlar olarak bilinen ”felsefe oditoryumu”nun ilki Bahçeşehir Koleji tarafından Bahçeşehir Koleji Konyaaltı Kampüsünde açıldı.


Güncel LYS’de Puana Göre Tercih Yapan Kaybediyor

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte milyonlarca üniversite adayı için zorlu bir dönem başladı.


Sağlık/Kadın Sağlıklı Cilt Bakımının Önündeki Beş Engel ve Çözümleri

Aynaya bakıp cildinizin istediğiniz gibi görünmediğini mi düşünüyorsunuz? Cildinizin sağlıklı görünmesi için uğraşıyor ama bir türlü sonuç alamıyor musunuz?


Güncel TÜREL; ‘KONYAALTI SAHİLİNDE İŞ BAŞA DÜŞTÜ’

ANSİAD OLAĞAN TOPLANTISI’NIN KONUĞU BAŞKAN MENDERES TÜREL OLDU


Siyaset AK PARTİ KURUCULARI KAHVALTIDA BULUŞTU

AK Parti Antalya Kurucu üyeleri yeni anayasa değişikliği referandumu öncesi AK Parti Antalya İl Başkanlığının düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi. Kuruluşundan bu güne teşkilatta görev yapmış parti üyeleri ile önceki dönem milletvekillerinin yer aldığı istişare toplantısında yeni anayasayla ilgili maddeler ve saha çalışmalarıyla ilgili istişarelerde bulunuldu.


Girişimcilerin Zorluklarla Başa Çıkabilmesi için 5 Temel Öneri

Web tabanlı ön muhasebe uygulaması olarak hizmet veren ve Wired Dergisi’nin seçtiği ‘Europe’s 100 HottestStartups’ listesinde iki yıl üst üste yer alan Paraşüt’ün Kurucu Ortağı Sean Yu, tecrübelerinden yola çıkarak girişimcilik serüveninde kaçınılması gereken hatalar hakkında önerilerde bulundu.


Siyaset Melli: “Makyaj iyi ama altı boş”

Çallı kavşağından sonra Cumhuriyet Meydanı projesi bünyesinde inşa edilen otoparkın girişi de çöktü.. CHP İl Başkanı Ömer Melli “Makyaj iyi ama altı boş. Halkın can ve mal güvenliği tehlikede..” dedi


Güncel “55 bin okul depreme dayanıklılık testinden geçmeli!”

Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı UNICEF tarafından yayımlanan raporda doğal felaketlerin meydana geldiği Çin, Pakistan, Haiti ve Myanmar’da yıkılan okullar ve buralardaki can kayıplarına ilişkin verilere işaret edilerek, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu deprem ve doğal afet kuşağında yer alan ülkelere kayıpların önüne geçilmesi için okulların felaketlere dayanacak nitelikte inşa edilmesinin önemi vurgulandı.


Güncel Kiştin: ´Sağda birleşim sandıkta olur´

Antalya gündemini uzunca süredir meşgul eden ve büyük tepkilere odak noktası olan projelerle ilgili görüşlerini DYP Antalya İl Başkanı Ahmet Kiştin´e sorduk.


Güncel ´Yeni TCK´da bir anlık gaflete kapılarak avlandık´

Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, yeni Türk Ceza Kanunu konusunda gaflete kapılarak gafil avlandıklarını itiraf etti.


Güncel “AKP halkın sağlığıyla oynuyor”

Sağlık Bakanlığı’na bağlanması nedeniyle önünde uzun kuyruklar oluşan SSK’lılar’ın derdini CHP’liler dinledi. SSK Hastanesini ziyaret eden CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, AK Parti’nin halkın sağlığı ile oynadığını söyledi.


Güncel Yerel Gündem´den yapılaşma uyarısı..

Antalya Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Altyapı Çalışma Grubu Başkanı Tunç Tarımcı, kent içinde sorunlu bina sayısının bilinmediğini belirterek, ´´Antalya´da her an bir Zümrüt Apartmanı olayı yaşanabilir´´ dedi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...