Pazar, 25 Ağustos 2019
Eğitim SÖMESTRE ÖZEL 9 ÖNERİ

Yoğun geçen eğitim öğretim dönemine yarıyıl tatiliyle ara verilirken, ailelere bu süreçte önemli görevler düşüyor.


Ekonomi/Turizm Ucuz Yarı Yıl Tatilinin Adresi: Akraba Evi

Avantajix.com’un anketine göre, 100 kişiden 65’i yarı yıl tatilini akraba ya da arkadaş evinde geçirecek.


Sağlık/Kadın Tatilde diş bakımını mutlaka yaptırın

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Sömestr tatilinde artan etkinlikler ve bu etkinlikler sırasında alınan şekerli gıdalar, fast-food tarzı beslenme ve asitli içecekler dişlerdeki çürümeyi hızlandırabilir, tatili fırsat bilip çocuklarınızın diş bakımlarını yaptırın” diyerek aileleri uyardı


Kültür/Sanat 4 bin öğrenci tiyatro izledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın (AŞT) öğrenciler için sömestr hediyesi olarak ücretsiz sahnelediği çocuk ve gençlik oyunları büyük ilgi gördü. AŞT sahnesi tatil boyunca 4 bin öğrenciyi ağırladı.


Güncel MURGEM’DE TATİL YOK

Muratpaşa Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için hizmete açtığı Gençlik Eğitim Merkezi, sömestr tatilinde 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik yoğunlaştırılmış kurs programı başlattı.


Sağlık/Kadın “Tatili fırsat bilin, çocuklarınızın diş bakımını yaptırın!”

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, sömestri tatilinde artan fast-food ve gazlı içecek tüketimine karşı aileleri uyardı.


Kemer Antalya kar keyfini Tahtalı’da yaşıyor

Türkiye son 30 yılın en soğuk kışını yaşarken, Antalya sahillerinde parlayan güneş dikkat çekiyor.


Güncel Deepo’da Eğlence Karnavalı

Deepo Alışveriş merkezi, okulların kapanmasıyla çocuklara sömestre boyunca karne hediyesi olarak eğlence hediye ediyor. Her gün farklı bir etkinliğin gerçekleştiği Deepo Alışveriş Merkezinde geçen renkli günler çocukları eğlenceye boğuyor.


Güncel Tatil coşkusu Deepo’da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’ın yarı yıl tatilinde minik ziyaretçilerini unutmadı.


Sağlık/Kadın Sömestre tatilinde kekemeliğe son

Dünyada 6 ay ile 3 sene arasında değişen sürelerde tedavi edilebilen kekemeliği bulduğu tedavi yöntemiyle 15 günde düzelten Kekemelodi kurucusu İsrafil Hancı, kekeme bir öğrencinin doğru konuşmasını sağlamak için en uygun zamanın sömestre tatili olduğunu söyledi.


Güncel Envar’dan Resim Sergisi

Özel Antalya Envar Koleji öğrencileri, 1. dönem boyu yaptıkları resimleri DEPOO AVM’de sergilediler. Serginin açılış kurdelesini, Envar Koleji Genel Müdürü Kadir Sözen ile Resim Öğretmenleri ve öğrenciler birlikte kestiler.


Güncel Cornelia Hotels Golf&Spa'dan sömestr eğlencesi

Büyükler için sağladığı kalite ve rahatlık kadar, çocuklar için de alternatifli ve eğlenceli bir tatil sunan Cornelia De Luxe Resort ve Cornelia Diamond Golf Resort&Spa, dopdolu sömestre programıyla miniklere de en güzel karne hediyesi olacak.


Hey Travel sömestre turları için uyardı

Okulların yarıyıl tatilini fırsat bilerek, yurt dışına gitmek veya kayak tatili yapmak isteyenler için geri sayım başladı. Sömestre tatilinin rüya gibi geçmesini isteyenler bu uyarılara kulak vermeli.


Güncel Hey Travel'dan sömestre dönemi tatil fırsatları

Okulların yarıyıl tatilini fırsat bilerek, yurt dışına gitmek veya kayak tatili yapmak isteyenler için Hey Travel Trends farklı seçenekler sunuyor.


Güncel Çocuk Adası Anaokulu Deepo’da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da etkinlikler hiç bitmiyor. Bu etkinliklerden en özeli Sömestre için planlanan Deepo’nun küçük ziyaretçileri için gerçekleştirdiği kostüm şenliğiydi.


Gençlerin iş bulma ve kariyer umudu

Dünya çapında 1,5 milyarın üzerinde kullanıcının her gün kullandığı internet üzerindeki sosyal ağlar artık iletişim kurmanın dışında kariyer gelişimine de hizmet ediyor.


Manavgat Cornelia Diamond’tan çocuklara sömestre armağanı

Antalya Belek’te bulunan Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Hotel tarafından 26 Ocak- 06 Şubat tarihlerinde Belek İlköğretim Okulu’nda eğitim gören bir grup öğrenciye, sömestre tatili dolayısıyla ücretsiz tenis dersi veriliyor.


Meslek yüksekokullarında 3 sömestr dönemi

YÖK Başkanı Prof. Özcan, meslek yüksekokullarında bir ders yılının 3 sömestre çıkarılacağını açıkladı.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...