Pazartesi, 23 Eylül 2019
Sağlık/Kadın Sonbahar geldi, migren arttı

Nörolojik bir hastalık olan migreni tetikleyenler arasında yiyecek içeceklerden, mevsimsel değişikliklere kadar pek çok etken yer alıyor. Hastalığın seyrinde günlük hava değişiklikleri bile etkili olabiliyor. Batıgöz Sağlık Grubu’ndan Nöroloji Uzmanı Dr. Nurettin Varolgüneş, migren hakkında bilgiler verdi…


Sağlık/Kadın Her 5 çocuktan 1’i egzama hastalığıyla mücadele ediyor

Atopik dermatit (egzama) çocuklarda depresyon, anksiyete ve dikkat eksikliği bozukluğuna sebep olabilir...


Güncel Stratejik tıbbi aromatik parfüm bitkilerine yol haritası arayışı

Tüm paydaşları buluşturan Eğirdir’deki Parfüm Bitkileri Çalıştayı’nda; zengin potansiyele sahip tıbbi aromatik ve endemik bitkilerde durum tespiti, sorun, çözüm önerileri ile strateji hedefiyle beyin fırtınası yapıldı


Güncel Parfüm Bitkileri Çalıştayı 9 Eylül’de Eğirdir’de

Isparta Valiliği’nin öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü (MAREM), ilgili kurum kuruluşların destekleriyle ‘Parfüm Bitkileri Çalıştayı’ gerçekleştirecek.


Sağlık/Kadın VAJİNAL VE İDRAR YOLLARI ENFEKSİYONLARINA DİKKAT

Sıcak havaların gelmesi ile birlikte kadınlarda vajinal ve idrar yolları enfeksiyonlarında artış gözleniyor. Özellikle tatil zamanı ıslak mayo ile oturmak, dar kıyafetler giymek, hijyenik olmayan tuvaletler kullanmak hastalıklara davetiye çıkartıyor.


Sağlık/Kadın BAHARIN KABUSU: ALERJİK RİNİT

Bahar aylarının gelişini hepimiz dört gözle beklesek de kimilerimiz için bu aylar sıkıntılı geçebiliyor. Bahar aylarıyla birlikte başlayan polen alerjileri; gözlerde yanma ve yaşarma, burun akıntısı, hapşırık, geçmeyen öksürük, kaşıntı, ciltte kızarıklıklar ve nefes almada güçlük ile kendini hissettiriyor.


Güncel Çevre Festival için geri sayım başladı

Muratpaşa Belediyesi’nin 19-21 Nisan tarihleri arasında 2’ncisini gerçekleştireceği Çevre Festivali için festival bandosu Bandominör şehre indi. Kazım Özalp Caddesi’nden tarihi Üç Kapılar’a kadar yürüyen bandonun eşliğinde ‘Dünyaya nefes olalım’ sloganıyla düzenlenecek festivalin tanıtımı yapıldı.


Ekonomi/Turizm Enflasyondaki artıştan kaçan tüketici market markalı ürünlere sığındı

Fiyatlar el yakıyor, alışveriş sepetleri zor doluyorken tüketicinin imdadına neredeyse yüzde 50 daha ucuza satılan market markalı ürünler yetişti. Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT), özel markalı ürünler (Private Label) cirosunun 2018 yılında yüzde 70 gibi rekor artışla 50 milyar liraya yükseldiğini açıkladı.


Sağlık/Kadın Koku alamayan tat da alamaz!

Sevdiğimizin, bebeğimizin, her gün kullandığımız parfümümüzün veya en sevdiğimiz yemeğin kokusu… Ya bunların kokusunu alamasaydık? Hayatımız nasıl bir hal alırdı, hiç düşündünüz mü?


Güncel KESK Antalya Şubeler Platformu'ndan son zam artışlarına protesto eylemi

KESK Antalya Şubeler Platformu Üyesi Kamu Emekçileri hükümetin ekonomi politikaları ve son zam artışlarını protesto için Antalya Defterdarlığı önünde eylem yaptı. Sağanak yağışa rağmen biraraya gelen kamu emekçileri sık sık "Asgari değil insanca yaşam istiyoruz, zam zulüm yoksulluk işte AKP, Sermayeye değil emekçiye bütçe" şeklinde sloganlar attı.


Ekonomi/Turizm Lavanta kokulu turizmde ufuk açıcı bilgilenme gezisi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta ve Burdur’da yetiştirilen lavantanın turizm ürünü olmasıyla son yıllarda yakalanan ivmenin artarak sürdürülebilir olması için çalışmalarını sürdürüyor.


Güncel Kaleiçi Bölgesi Polis, Zabıta ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü Görevlilerince Denetlendi

Kaleiçi Bölgesi Polis, Zabıta ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü Görevlilerince Denetlendi


Güncel Muratpaşa’da Çevre Festivali

Muratpaşa Belediyesi, 20 – 22 Nisan tarihlerinde düzenleyeceği ‘Çevre Festivali’yle tüketim merkezlerine dönüşen şehirlerde ‘Doğal bir yaşam mümkün mü?” sorusunun cevabı arayacak.


Manavgat Manavgat'ta16 Ayrı Evden Hırsızlık Olayının Şüphelisi Cezaevi Firarisi Şahıs Yakalandı

Manavgat İlçesinde 16 Ayrı Evden Hırsızlık Olayının Şüphelisi Cezaevi Firarisi Şahıs Yakalandı


Sağlık/Kadın Hijyenik kadın pedleri ne kadar güvenilir?

Tipik bir kadın, yaşamı boyunca 12 binden fazla ped veya tampon kullanır. Acaba bu ürünlerin uzun dönem kullanımı ne kadar güvenli?


Sağlık/Kadın Vulva ağrısı neden olur?

Vulva kadında dış genital bölgeye (vajinanın etrafındaki dokuya) verilen isimdir. Bu hassas bölgedeki ağrı ve hassasiyet oldukça rahatsız edici bir durumdur ve çoğu kadın hayatının bir döneminde bunu deneyimlemiştir. Peki vulva ağrısı neden olur?


EN ÇOK İTHAL EDİLEN KOZMETİK ÜRÜNLERİ BELLİ OLDU

2017 Aralık sonu itibarıyla 414,8 milyon dolar olan kozmetik ürünleri sektörü ithalatında, en fazla ithal edilen ürün grubu vücut losyonu ve krem olarak belirlendi.


Ekonomi/Turizm "Gümrük vergisinin yarısı kadar ilave vergi ödüyoruz"

Küresel ticarette korumacılık uygulamaları yükselişte. Türkiye’de 2011’den bugüne yayınlanan 21 ilave gümrük vergisi kararıyla mobilyadan ayakkabıya, şampuandan tekstil ürünlerine pek çok farklı sektörde ilave vergi uygulanıyor. 2017 rakamlarına göre Türkiye’de ithalatta tahsil edilen gümrük vergisinin yüzde 53’ü oranında ilave gümrük vergisi tahsilatı yapılıyor.


Sağlık/Kadın CİLT LEKELERİ HASTALIK HABERCİSİ OLABİLİR

Deri renginde koyulaşmayı ifade eden cilt lekeleri vücudun bir bölgesinde ya da yaygın olabilir.


Sağlık/Kadın ÇOCUĞUNUZU BRONŞİOLİTTEN KORUMANIN 10 ALTIN KURALI

Kışın en sık görülen çocuk hastalıklarından biri olan bronşiolite karşı önlem alın…


Güncel Evlerden ve İşyerlerinden Hırsızlık Yapan 5 Şahıs Yakalandı

Evlerden ve İşyerlerinden Hırsızlık Yapan 5 Şahıs Yakalandı


Teknoloji/Bilim/İnternet Online alışverişte 1 günde 140 milyon TL’lik satış gerçekleşti

Türk KOBİ’leri yeni bir rekor kırarak online ortamda n11.com üzerinden bir günde 140 milyon liralık satış gerçekleştirdi. Tüm dünyanın online satış etkinliklerine sahne olduğu 11 Kasım’da n11.com üzerinde ‘11.11 Yılın En Uğurlu Kampanyası’ adıyla başlatılan kampanyada 24 saat içinde 660 bin ürün satışı gerçekleştirildi.


Sağlık/Kadın BU ALIŞKANLIKLAR CİLDİNİZİ HIZLA YAŞLANDIRIYOR

İlerleyen yaşla birlikte cildin elastikiyetini sağlayan kollajen ve yağ dokusunun yanı sıra nem tutma kapasitesi de azalıyor. Bunun sonucunda da ciltte lekeler, kırışıklar, sarkma, matlık ve deformasyon gibi problemler oluşmaya başlıyor.


Sağlık/Kadın EMZİRİRKEN EN SIK YAPILAN 9 HATA!

Çiçeği burnunda annelerin çoğunlukla doğum sonrası en büyük isteği, minik yavrularını anne sütüyle besleyip onu bu mucizevi besinden bolca faydalandırmak. Ancak kimi zaman gerek hurafeler, gerek zorunluluk gerekse bilmeden yaptıkları bazı yanlış davranışlar nedeniyle istemeden de olsa bunu gerçekleştiremeyebiliyorlar.


Manavgat 1552 Adet Gümrük Kaçağı Parfüm Ele Geçirildi

Manavgat İlçesinde 1552 Adet Gümrük Kaçağı Parfüm Ele Geçirildi


Sağlık/Kadın Bu Sonbahar Alerjilerin Esiri Olmayın!

Sonbahar mevsimi pek çok insan için alerji mevsimi demek. Sonbahar’da artan polen, toz vb alerjenler, hayati tehlike yaratmasa da, yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor.


Sağlık/Kadın Hava kirliliği her 10 yılda bir astım sıklığını yüzde 50 arttırıyor

Dünya çapında kronik solunum hastalıklarının başlıca nedeni olan astım günümüzde 360 milyon kişiyi etkiliyor. Görülme sıklığı her geçen gün artan astımın en önemli nedenleri arasında ise başta hava kirliliği geliyor.


Güncel ANTALYA’NIN KOKUSU PARFÜM OLDU

Parfümde şehir kokuları modası başlıyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren ve uzun yıllar parfüm sektöründe bulunan başarılı parfüm markası Loris, koku uzmanları ile yaptığı araştırmalar soncunda Antalya’nın kendi has kokularından parfüm üretti.


Sağlık/Kadın Sıcak hava baş ağrıtıyor

Baş ağrısı olan hastaların özellikle de migren hastalarının baş ağrıları sıcak havalarda artıyor.


Sağlık/Kadın Hijyeninden emin değilseniz, o suya hiç girmeyin

Kadınların deniz veya havuzdan çıktıktan sonra ıslak mayoyla güneşlenmesinin idrar yolu enfeksiyonuna neden olabileceğini söyleyen Op. Dr. Seval Taşdemir uyarıyor: “Tatil dönüşü mutlaka kadın doğum uzmanınızı ziyaret edin! Enfeksiyon varsa, tedavisini geç kalmadan yaptırın.”


Sağlık/Kadın Yaz hamilelerine sağlıklı tatil için 12 öneri

Yılın en güzel ayları kuşkusuz tatil yapabildiğimiz yaz aylarıdır. Doktor tavsiyelerine uyarak ve dikkat ederek, yaz aylarının güzelliğinden hamilelik süresince de yararlanmak mümkündür.


Sağlık/Kadın GÜNEŞLE İLİŞKİNİZE MESAFE KOYUN

Güneşin D vitamini yapımı, bazı cilt hastalıklarında tedavi edici olarak kullanılması, insan psikolojisine olumlu etkisi gibi pek çok faydası bulunuyor. Ancak son yıllarda ozon tabakasında oluşan incelme sonucu güneş ışınları yeryüzünü daha çok etkiliyor ve buna bağlı olarak güneş yanıkları, deri kanseri oluşumu, ışığa bağlı alerjik hastalıklar gelişebiliyor.


Sağlık/Kadın PARFÜMÜNÜZ BÖCEKLERE DAVETİYE ÇIKARMASIN

Yaz aylarında yeşillikler içerisinde yapılan piknikler, denizde geçirilen keyifli zamanlar, geziler çoğu kişi için kabusa dönebilir. Sıklıkla karşılaşılan böcek, arı veya akrep sokmaları sonucunda kişiden kişiye farklılık gösteren reaksiyonlar görülebilir. Kimi zaman yaşamı tehdit eden sorunlara karşı alınacak ilk önlemler çok önemlidir.


Güncel Bisiklet kullan, yaşamın çiçek bahçesine dönsün

“Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” organizasyonu lideri ve Koordinatörü Sema Gür, Terracity AVM’de kadınlara seslendi.


Güncel 2 operasyonda kaçak parfüm ve sigara ele geçirildi

Antalya Emniyeti’nin Yaptığı 2 Ayrı Operasyonda Yüklü Miktarda Kaçak Parfüm ve Sigara Ele Geçirildi


Güncel Yaza girerken klima kullanımı ve bakımına dikkat!

Yaza girerken klima bakımı nasıl yapılmalı, kimlere yaptırılmalı ve nelere dikkat edilmeli? İnsan sağlığı açısından çok büyük bir öneme sahip olan bu soruların cevabını Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanvekili ve Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Atmaca verdi.


Sağlık/Kadın 10 MADDEDE YENİDOĞAN CİLT BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

Yeni bebek sahibi olan anne babanın kafasında pek çok soru dolaşır. Yeni doğan bebeğin cildi yumuşak ve hassastır. Bu yüzden rutin cilt bakımı da çok önemlidir.


Sağlık/Kadın Migreniniz Varsa İftarda Turşudan Uzak Durun!

Magnezyumdan Zengin Hurmayla Migren Ataklarından Korunun! Ramazan ayı kronik hastalıkları olan kişilerin hastalıklarının nüksetmemesi için çok daha dikkatli davranmaları gereken bir dönem…


Güncel Anne çiçek bekliyor, çocuklar kıyafet alıyor

Anneler Günü hediyelerinin şampiyonu kıyafet olurken, anneler en çok çiçek istiyor


Güncel Anne çiçek bekliyor, çocuklar kıyafet alıyor

Anneler Günü hediyelerinin şampiyonu kıyafet olurken, anneler en çok çiçek istiyor


Sağlık/Kadın ÇOCUKLARINIZI BAHAR ALERJİSİNDEN KORUYUN!

Kış mevsimi boyunca çocuğunuzu hava koşulları ve bulaşıcı hastalıklardan korumak için yoğun bir mesai harcadınız. Ancak ilkbaharın gelişiyle tüm tehlikelerden gözünüz gibi koruduğunuz çocuğunuzun gizli bir düşmanı daha ortaya çıktı: “Bahar Alerjisi.”


Sağlık/Kadın BU KİMYASALLAR HORMON DENGESİNİ BOZUYOR

Temizlik malzemeleri, boyalar, böcek ilaçları ve plastik kapların içinden yiyeceklere karışan maddeler gibi pek çok kimyasalla gün boyu iç içe yaşıyoruz.


Sağlık/Kadın Parfüm sıkarken bir kez daha düşünün!

Op. Dr. Seval Taşdemir: “Tıp dilinde ’endokrin bozucular’ olarak adlandırılan, daha çok plastik maddeler, gazlı içecek kutuları ve parfümlerde kullanılan fitalat maddesi kısırlığı tetikliyor, doğurganlığı olumsuz etkiliyor."


Sağlık/Kadın Türkiye’de 6 milyon astım hastası var

Türkiye’de 6 milyon astım hastası var, bu hastaların da 1 buçuk milyonu çocuk. Öksürük, hırıltılı solunum, nefes darlığı ve göğüste sıkışma belirtileriyle ortaya çıkan astım, kronik bir hastalık. Ancak atakları tetikleyen etkenlerden uzak durarak, doktorun tedavi planına sadık kalarak ve sağlık efsanelerine inanmayarak sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün.


Sağlık/Kadın Kışın cilt kuruluğunu önlemenin püf noktaları

Cilt sorunları içinde en sık karşılaşılan problemlerden biri olan cilt kuruluğu, özellikle kış aylarında daha da artıyor. Çünkü soğuk hava, cildin nemini azaltan en önemli faktör.


Sağlık/Kadın Akıllı Temizliğin Püf Noktaları

Temiz ve hijyenik bir yaşam alanı hepimizin olmazsa olmazları arasında. “Akıllı Temizlik” sloganı ile ev bakım ve temizlik ürünleri sektörüne hızlı bir giriş yapan 1K Kimya CEO’su Kimyager Sevginar Baştekin, kolay, kalıcı ve anti alerjik bir temizlik için neler yapmak gerektiğini anlatıyor.


Sağlık/Kadın MİGREN ŞİKAYETLERİNE KARŞI 7 ÖNERİ

Şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı ve aşırı gürültüden rahatsız olma gibi belirtilerle kendini gösteren migren, kişinin iş ve sosyal yaşamını ciddi boyutlarda aksatabiliyor.


Güncel İlişkilerdeki büyük işkence: Hediye seçmek

Türkiye’nin ilk ve en büyük itiraf sitesi HYPERLINK "http://www.itiraf.com/" itiraf.com için, duygusal ilişkilere farklı bir bakış açısı getiren Zodyaklı, “Hayatı içinden çıkılmaz hale getiriyor” dediği hediye seçme krizini masaya yatırıyor.


Golden Rose 2012 sonbahar renkleri büyüleyecek

Golden Rose’un soft renkleri ile 2012 yılı Sonbahar sezonunda hüznün değil romantizmin tınılarını yansıtacaksınız. Pastel bir ritim tutturan Golden Rose’un nil yeşili, uçuk mavi, gül kurusu, lavanta, somon, şeftali, konyak renkleri ile buzlu pırıltıları ve metalik mücevher tonlarını taşıyacaksınız.


Sağlık/Kadın Kadınları tatilde yakalayan hastalık

Yazın en bunaltıcı sıcaklarınıyaşadığımız şu günlerde havuz ve deniz en çok tercih edilen serinleme yöntemi.Pek çok otelde, sosyal tesislerde ve klüplerde yararlandığımız havuzların ileride herhangi bir sağlık sorunu yaratmaması için, gideceğiniz havuzun temizliğinden emin olmanız ve su sirkülasyonu fazla olanlarını tercih etmeniz son derece önem kazanıyor.


Sağlık/Kadın Bronzlaşmak adına yapılan doğru bilinen yanlışlar

Bu sene yaz mevsiminin çok sıcak ve bunaltıcı geçmesiyle soluğu her fırsatta deniz kıyısında almaya başladık. Hem denize girerek ferahlamak hem de güneşlenerek bronzlaşmak için şezlonglardaki yerimiz hazır…


Güncel Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu İle Öğrenciler Yaşayarak Öğreniyor

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen “Adrasan’ın Sessiz Dünyası” isimli Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu’nun ikinci etkinlik dönemi Akdeniz Üniversitesi Adrasan Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde gerçekleştirildi


Sağlık/Kadın Yaz mevsimi tehlikelerle dolu

Havalar çok çabuk ısındı. Okulların da kapanması ile çocuklarımız yaz günlerinin keyfini doyasıya çıkarmaya başladılar bile. Günlerin daha çok dışarıda geçirildiği bu mevsimde çevresel faktörlere uzun süre uygunsuz koşullarda maruz kalınması sıcak çarpması gibi istenmeyen durumları kolaylıkla oluşabilir.


Güncel AKEV Bilim Şenliği’nde

Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Bilim Şenliği’nde öğrencilerin yaratıcı ve tasarım harikası projeleri görücüye çıktı.


Sağlık/Kadın Çocuklarda yaz hastalıkları

Yaz mevsiminde özellikle küçük çocuklar tehlikelere daha da açıktırlar. Bu yüzden her an dikkatli olmak gerekir. BSK Lara Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Levent Karagöz çocukları yaz mevsiminin tehlikelerinden korumak için yapılması gerekenlere dikkat çekiyor.


Sağlık/Kadın Yazın alerjik göz hastalıklarına dikkat!

Özel BSK Lara Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Alper Özel, ilkbaharın gelmesiyle birlikte havada uçuşan toz ve polenlerin, başta Mevsimsel Alerjik Konjonktivit olmak üzere bir çok göz hastalığına sebep olduğunu belirtti.


Kemer ATSO Yönetim Kurulu, Kemer’de temaslarda bulundu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, yeni sezon öncesi Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden Kemer İlçesi’ni ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.


Sağlık/Kadın Alerji mevsimi geldi

Baharın gelmesiyle birlikte alerjik hastalıklarda artış görünüyor.Dünya’ da en sık görülen hastalıklar arasında 6 sırayı alan alerji hastalıkları bahar aylarında başlayıp, yaz dönemine kadar devam ediyor.


Güncel Büyükşehir Zabıtası’ndan sahte parfüm operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kent merkezinde turistlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları bölgelerde sahte parfüm satan seyyar satıcılara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 500’e yakın sahte parfümü imha edilmek üzere topladı.


Sağlık/Kadın Bebeğinizin cildine özen gösterin

Bebek cildi, yumuşaklığı ve hassaslığı ile tıpkı ipeği andırmaktadır. Ancak yanlış ve bilinçsiz uygulamalar dokunmaya kıyamadığınız bebeğinizin tenini tahriş edip, alerjik etkilere neden olabilir.


Güncel D’S Damat’tan yılbaşı sürprizi

Antalya’nın ilk ve tek Outlet alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center bünyesindeki D’S Damat’tan yılbaşı sürprizi.


Eyüp Sabri Tuıncer'den yılbaşı kampanyası

Eyüp Sabri Tuncer’den hem kendinize hem sevdiklerinize armağan edebileceğiniz Perfume Jewels setinde kaçırılmaz yılbaşı kampanyası!


Dünyanın Kozmetik Sektörü fuarda buluştu

İpekyolu Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen BeautyEurasia powered by Cosmoprof 2010 Uluslararası Kozmetik ve Güzellik Fuarı, Tüyap Fuar Merkezi’nde yaklaşık 40 ülkeden 400’e yakın marka ve 80 ülkeden 20.000’e yakın ziyaretçiyi ağırladı.


Güncel Dünya üzerine titriyor, biz canına okuyoruz…

Fethiye’nin Karacaören köyünde, sığla ağaçlarıyla kaplı Kızıldere vadisine projelendirilen iki adet HES, bölge halkına ‘pes’ dedirtti.


Kozmetikçiler İtalya’da Türk hamamı kuruyor

Dünyanın en önemli kozmetik ve kişisel bakım ürünleri fuarı olan “Cosmoprof Worldwide Bologna Fuarı” 16-19 Nisan 2010 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleştirilecek.


Persil ve Pınar Altuğ Atacan buluşması

Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen çamaşır deterjanı markası Persil marka yüzünü belirledi; Türkiye’nin başarılı televizyoncularından Pınar Altuğ Atacan, Persil ile ‘Biz titiz hanımlar için en doğru seçim” diyor.


Perwoll’ün marka yüzü: Meltem Cumbul

Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir numaralı sıvı çamaşır deterjanı markası Perwoll, marka yüzünü belirledi; Türkiye’nin her zaman ilklerine imza atan Meltem Cumbul.


Dünya Kadınlar Günü kutlaması Eyüp Sabri Tuncer’de tam 30 gün

Eyüp Sabri Tuncer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında tüketicilerine sürpriz yaparak, www.eyupsabrituncer.com adresinden alışveriş yapanlara 40 TL’lik Perfume Jewels ürün seti hediye ediyor!


Türkiye Sevdası'nın 350. Tanıtımı Beypazarı'nda yapıldı

''Türkiye Okuyor'' kampanyasına ''Okuyar'' diyerek yüzde yüz katkı yapmak; Türkiye'nin, illerimiz ve ilçelerinin özelliklerini ve güzelliklerini şiirlerle aksettiren eserleri toplayarak kaynak oluşturmak ilkesiyle Hikmet Okuyar tarafından Giresun Şebinkarahisar Köprübaşı'nda ilginç ve ciddi bir proje çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdası'nın 350. Tanıtımı; 11 -12 Aralık 2009 Tarihinde Ankara'nın birçok özelliği ve güzelliği ile ünlü turizm kültür sanat merkezi Beypazarı ilçesinde yapıldı.


Eczane boykotu vatandaşla eczacıyı karşı karşıya getirdi

Eczacılar yürürlüğe giren “İlaç Fiyatları Kararnamesi”yle ilaç fiyatlarını düşürülmesinin hem eczacıları hem de hastaları mağdur edeceği gerekçesiyle nöbetçiler dışında eczanelerini bir gün süreyle açmama eylemi yaptı.


Güncel Dünden bugüne Eyüp Sabri Tuncer!...

Aileniz ve tüm sevdiklerinizle yeni bir bayram sevinci daha yaşarken Eyüp Sabri Tuncer’in antibakteriyel ürünlerinden faydalanabilirsiniz.


Sağlık/Kadın Havuz enfeksiyonlarına dikkat!

Memorial Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Op. Dr. Erdal Alkan, yaz mevsiminde kadınların en büyük şikayeti olan “Havuz sistiti ve tedavisi” ile ilgili bilgi verdi.


Sağlık/Kadın Sağlıklı bronzlaşmanın altın kuralları

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bronz bir ten, ışıldayan bir cilt herkesin hayali ve bu deri rengi sağlıklı bir cilt ile ilişkilendirilse de uzmanlara göre; bronzlaşmanın anlamı deri hasarlanmasıdır.


Sağlık/Kadın Kozmetiklere dikkat!

Hollanda'nın Nijmegen Üniversitesi Sint Radboud Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırma, kozmetik ürünlerinin erkeklerde sperm kalitesini önemli ölçüde düşürdüğünü gösterdi.


Türkiye'nin gizli cennetleri: Akdeniz

Yaz tatilini bulunduğu kentin dışında geçirmek isteyenlerin, Türkiye'nin dört bir yanında ziyaret edebilecekleri pek çok yer var.


Sağlık/Kadın "Az şampuan tüketip, az deodorant kullanıyoruz"

Türkiye'de yılda 0,6 litre olan kişi başına şampuan tüketim miktarının, İngiltere'de 5, Japonya ve Amerika'da 4 litre olduğu bildirildi.


Ekonomi/Turizm Kriz kadınların moralini bozdu,kozmetik satışları arttı

Sosyal hayatın genişlemesi, kadınların sosyal hayatta giderek daha çok yer almaya başlaması, güzellik ve bakımlı olmaya yönelik eğilimlerin hızla yükselmesine neden oluyor.


Sağlık/Kadın Astımdan korunma yolları

Suadiye Memorial Tıp Merkezi’nden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. İlkay Keskinel, 5 Mayıs Dünya Astım Günü’nde kontrol altına alınmadığı takdirde ciddi sağlık sorunlarına yol açan “Astım hastalığı ve tedavisi” hakkında bilgi verdi.


Kemer İçki satan işletmeler denetleniyor

Almanya'dan tatil için geldikleri Kemer'de, aldıkları aşırı alkol sonrası komaya giren 7 Alman öğrenciden birinin Antalya'da, ikisinin ambulans uçakla götürüldükleri Almanya'da ölmesinin ardından oluşturulan ekip, ilçede alkollü içki satan işletme ve iş yerlerini kontrol etmeye başladı.


Sağlık/Kadın Sıcaklar gelmeden terlemeye karşı önleminizi alın

Sudan etkilenmeyen mucize formülü ile 7 gün aktif koruma sağlayan Fischem Deotak, yaklaşan sıcaklarla artan terleme ve kötü koku sorununa kesin çözüm sunuyor.


Kemer İki otel yetkilisi tutuklandı

Almanya'dan, tatil için geldikleri Kemer'de, aldıkları aşırı alkol sonrası komaya giren 7 Alman öğrenciden 1'inin Antalya'da, 2'sinin ise ambülans uçakla götürüldükleri Almanya'da ölmesi üzerine Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında 2 kişi tutuklandı.


Kemer Alkol komasına giren genç öldü

Almanya'dan tatil için Kemer'e gelen 11 öğrenciden 5'i, konakladıkları otelde aşırı alkol alınca biri öldü, 4'ü de tedavi altına alındı.


Sağlık/Kadın Bahar mevsimi kabusunuz olmasın

Alerji, genetik eğilimi olan kişilerde çevresel faktörlerin etkisi ile ortaya çıkabilmektedir. Alerjisi olmayan sağlıklı bir birey polenleri soluduğunda herhangi bir sorun yaşamazken, alerjik yapıdaki kişilerde hapşırık, burun akıntısı, nezle, nefes darlığı gibi belirtiler ortaya çıkmaktadır.


Güncel ATMED ile keyifli akşam…

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Mezunları Derneği (ATMED) üyeleri Dedeman Park Bowling’de gerçekleşen bowling turnuvasında buluştu.


Sağlık/Kadın Kuş tüyü yastık astımı tetikliyor

Astım hastalığı olanların kuş tüyü yastıkları kullanırken bir kez daha düşünmeleri gerekiyor. Çünkü bu yumuşacık yastıklar, alerjik astım şikayetlerini artırıyor.


Uçak yolcusunun el bagajındaki sıvıya sınırlama

Sınırlama getirilen maddeler arasında; su, içki dahil her türlü sıvı, krem, losyon, yağ (kozmetik dahil), parfüm, diş macunu dahil her türlü macun kıvamındaki maddeler, reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi katı halde olmayan yiyecekler bulunuyor.


Akseki Andız pekmezinin kilosu 15 YTL

Akseki'de üretilen andız pekmezinin kilogramı 15 YTL'ye satılıyor.


Gülbirlik, Rosense ile dünya markası olma yolunda

Gül, Gül Yağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Gülbirlik) tarafından 2004 yılında piyasasına sunulan ''Rosense'', dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.


Sağlık/Kadın Migren, eğitimli kadınları seviyor

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nebahat Taşdemir, migrenin eğitim düzeyi yüksek, her şeyi kafasına takan, mükemmeliyetçi kadınlarda daha çok görüldüğünü bildirdi.


Güncel Büyüklerini sigaraya karşı uyardı, yarışmada birinci oldu

Özel Toros Akdeniz Koleji Lise 1. sınıf öğrencisi Süleyman Yılmaz, sigaraya karşı mücadeleyi konu alan kompozisyonuyla, Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu tarafından 20 Kasım 2006 ´Sigarayla Mücadele Günü´ dolayısıyla düzenlenen yarışmada birinci oldu.


Güncel Özel güvenlikçiye bıçaklı saldırı

Alanya´da seyyar satıcıların saldırısına uğrayan belediyede görevli bir güvenlik görevlisi bacağından bıçaklanarak yaralandı.


Güncel Parfüm kullanırken dikkat...

Güzel kokmak için kullanılan parfümlerin kullanımına dikkat edilmesi, özellikle içeriğinde ne olduğu bilinmeyen parfümlerin kullanılmaması istendi.


Güncel Gümrük kaçağı eşyalar ele geçirildi

Antalya´da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, ülkeye kaçak girdiği belirlenen yabancı menşeli faturasız 58 parfüm, 1186 güneş gözlüğü ve 437 kol saatine el konuldu.


Güncel Açık parfümde rekabet kızışıyor

Antalya´da son 6 yıldır tanınan ve oldukça rağbet gören açık parfüm sektörü her geçen gün sayısını artırıyor.


Güncel ´Andız ağacının kozalığından elde edilen pekmez, doğal şifa kaynağı´

Toros Dağları´nda yetişen andızın kozalakları, yüzyıllardır doğal şifa kaynağı olarak kullanılıyor. Romatizmadan şeker hastalığına, idrar yolları iltihabından astıma bir çok hastalıkta tedavi edici özelliği olan andız kozalağı, son zamanlarda endüstriyel ürüne dönüştü.


Güncel Her yaşa göre cilt bakımı…

Özellikle bayanların vazgeçilmezlerinden biridir cilt bakımı…Cildi yıpratan ve hırpalayan bir çok etken var. Uykusuzluk, hava kirliliği ve stres cildin baş düşmanları arasında geliyor..


Güncel İstanbul´da basılan sahte 100 YTL´ler Antalya´da ele geçirildi

Antalya´da, bir kişinin üzerinde 67 adet sahte 100 YTL ele geçirildi. Kurban Bayramı´nı fırsat bilen kalpazanlar piyasaya sahte para sürmek isterken Antalya´da yakalandı. İstanbul´dan aldığı sahte paraları, bayram öncesi alışverişlerin çok olduğu yerlerde piyasaya sürmeye çalışan V.Ç.´nin üzerinde 67 adet sahte 100 YTL´lik banknot ele geçirildi.


Güncel ´Devletin zengin üretme dönemi bitti´

Erdoğan, Antalya´da IC ve Çelebi Holding ortaklığıyla 11 ayda inşaa edilen İkinci Dış Hatlar Terminali´nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye´de devletin zengin üretme döneminin bittiğini söyledi


Güncel Kent vizyonunda taviz yok

Antalya Büyükşehir Belediyesi Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde nizam ve intizamın sağlanmasına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor


Güncel ´Turizmde olağanüstü bir yıl yaşanıyor´

Turizm Araştırma ve Strateji Merkezi Başkanı Hüseyin Baraner, Türkiye´nin turizmde olağanüstü bir yıl yaşadığını söyledi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...