Pazartesi, 23 Eylül 2019
Eğitim Kepez’den çevreci projeye destek

Kepez Belediyesi, çocuklara çevre bilincini aşılamak, gelecek nesilleri tertemiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşturmak için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında da Atık Pil Toplama Kampanyası’na destek verecek.


Güncel VALİ MÜNİR KARALOĞLU POLONYALI GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Antalya Valisi Münir Karaloğlu Polonyalı gazetecileri ağırladı. Karaloğlu, “Polonya’nın önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’ye turist gönderen en güçlü ülkelerden birisi olacağını düşünüyorum” dedi.


Ekonomi/Turizm “ANTALYA, ZEYTİNYAĞINI TANITMALI”

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) düzenlediği Zeytinyağı Sektörel Analiz Toplantısı, ATB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil Bülbül başkanlığında Borsa Toplantı Salonu’nda yapıldı.


Sağlık/Kadın OKULDA BAŞARININ YOLU KAHVALTIDAN GEÇİYOR

Öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimlerini tamamlamaları ve başarılı bir eğitim dönemi geçirmeleri için beslenme düzenlerini oluşturmak oldukça önemlidir.


Güncel Memnuniyet yüzde 85.8

Antalya’nın 500 bine yaklaşan nüfusuyla en kalabalık ilçelerinden Muratpaşa’da, Ümit Uysal başkanlığındaki belediyenin hizmetlerinden memnuniyet oranı, ağustos ayında, yüzde 85.81 oldu.


Güncel Kepez’de ‘9.9.2019’ yoğunluğu

Kepez’de evlilik tarihlerinin özel bir gün olmasını isteyen 65 çift, 9 rakamının yan yana geldiği ‘9.9.2019’ tarihinde nikah masasına oturdu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de bu özel günde nikahlarını kıydırmak isteyen çiftleri yalnız bırakmadı.


Döşemealtı Belediye imkanlarıyla 1346 kişiye iş bulundu

Döşemealtı Belediyesi İşkur Masası İşsizin de İşverenin de umudu oldu.


Ekonomi/Turizm BAKA’dan proje başvuru sahiplerine teknik yardım masası hizmeti

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), yeni çıktığı toplam 20 milyon TL bütçeli 2019 Mali Destek Programı hakkında bilgilendirme toplantıları ve eğitim toplantılarının ardından proje hazırlamak isteyen potansiyel başvuru sahiplerine yönelik, teknik yardım masası hizmeti vermeye başlıyor.


Güncel ATSO’da Gayrimenkul Sektörüne Mesleki Yeterlilik Belgesi Anlatıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), ATSO Eğitim Araştırma Kültür Vakfı bünyesindeki ATSO MESEM ve TOBB MEYBEM A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen ‘Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5’ ve ‘Emlak Danışmanı Seviye 4’,‘Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları ve Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’ hakkındaki bilgilendirme toplantısı ATSO Meclis Salonu’nda geçekleştirildi.


Güncel Turunç Masa’da memnuniyet yüzde 82.19

Temmuz ayında 14 bin 88 başvuruyu kayıt altına alan Muratpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Turunç Masa, yüzde 82.19 memnuniyet sağladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Turunç Masa’nın; hizmetin eşit ve adil dağılımının yanı sıra kent yaşayanlarına, belediye birimlerini doğrudan denetleme olanağını da sunduğunu söyledi


Ekonomi/Turizm Gözler toplu sözleşmede!


Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık – Sen) Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “5’inci Dönem Toplu Sözleşme sürecini uzlaşı içinde noktalayacağımıza inanıyoruz” dedi.


Ekonomi/Turizm Memur Sen talepleri sıraladı

Türkiye'de yetkili sendika konumundaki Memur Sen Ağustos ayında başlayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde taleplerini bildirdi. Memur Sen İl Temsilcisi Mustafa Çoban, sözleşmenin 5 milyon kişiyi ilgilendirdiğini söyledi.


Manavgat BAŞKAN SÖZEN’DEN KIZILOT’A BEACH PARK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Bu Gelecek Hepimizin” sloganıyla seçim kitapçığında yer verdiği vizyon projelerinden olan Kızılot Beach Park-Mesire Alanı Projesi’ne start verdi.


Kültür/Sanat Haziran ayında da en çok konuşulan Acun Ilıcalı olduMedya Takip Merkezi (MTM) tarafından Magazin Gazetecileri Derneği için hazırlanan Haziran ayı magazin raporu açıklandı. Yapılan araştırmada geçtiğimiz ayın en popüler ünlü isimleri ve medyada geniş yer bulan magazinsel olaylar belirlendi. İşte detaylar…Manavgat Manavgat Belediyesi’nden Yaratıcı yazarlık atölyesi

Gençler, kadınlar ve çocuklar için oluşturduğu sosyal projeleriyle ön plana çıkan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen şimdi de gençleri yazarlığa özendirmek, onların edebi yazım dillerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla Yaratıcı Yazarlık Atölyesi çalışmaları başlatıyor.


Güncel Olamayan düğünü Muratpaşa yaptı

Muratpaşa Belediyesi, 43 yıl önce sade bir nikahla evlenen ama beyaz gelinliğini bir an olsun dahi hep giymek isteyen Elife Akkuş’un hayalini gerçeğe dönüştürdü. Elif Akkuş ve İbrahim Akkuş çifti, Fener Yaşlı Evi’nde hem nikah tazeledi hem de hayallerindeki düğünü yaptı.


Sağlık/Kadın GEZGİNLERE SAĞLIKLI TATİL ÖNERİLERİ

Okulların kapanması ve sıcak havaların kendisini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde tatil planlarınız varsa dikkat! Seyahat rotanızı belirlerken otel, ulaşım gibi detayları araştırırken gideceğiniz ülkede karşılaşabileceğiniz sağlık risklerini de kontrol edin!


Sağlık/Kadın ÇOCUKLUKTAN YETİŞKİNLİĞE ERGENLİK YOLCULUĞU

Anne ve babanın korumacı kollarından “birey” olmaya giden uzun bir yolculuk ergenlik dönemi. Çoğu anne ve baba çocuklarını bu dönemde tanıyamadıklarından şikayet ederler. Ancak bu dönemi sağlıklı bir iletişim ile yönetebilmek mümkün. Çocuğun yaşadığı değişimleri anlamaya çalışmak, kimliğinin oluşturulmasına en önemli katkıyı sağlayacaktır.


Manavgat ERKEK ÖĞRENCİLER KAMPTA BULUŞACAK

Manavgat Belediyesi, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının tatile girmesinin ardından bu yıl ilkini hayata geçireceği “ Erkekler Gençlik Kampı” projesi kapsamında, kırsal mahallelerde yaşayan öğrencileri, 3 dönemden oluşan kamp etkinliğinde biraraya getirecek


Ekonomi/Turizm RESORT TURİZM KONGRESİ’NDE DÜNYA TURİZM DEVLERİ AĞIRLANACAK

"Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi" ana teması ile 9. Uluslararası Resort Turizm Kongresi, 27-28 Kasım 2019’da Antalya’da yapılacak.


Güncel Turunç Masa Muratpaşa’ya bağlar

Muratpaşa Belediyesi’nin bir yönetişim sistemi olarak hayata geçirdiği, ilçe sakinlerinin belediye yönetimine katılmasının aracı olan Turunç Masa’da, sadece Nisan ayı içinde çağrı merkezi 16 bin 848 çağrıyı cevapladı, başvuru masası 34 bin 46 kişiyle, koordinasyon merkezi ise 18 bin 80 kişisiyle görüştü.


Ekonomi/Turizm Ekonomi dünyası Nisan ayında oldukça hareketliydi


Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada Nisan ayının ekonomi başlıklarını belirledi. Rapora göre, dolar, istihdam, ihracat ve vergi, gündemi belirleyen ana konular oldular. TÜFE'de yaşanan pozitif gelişmelerin, ekonomideki dengelenme sürecinin sürdüğünü gösterdiğine işaret eden Bakan Albayrak, Nisan ayında enflasyonunun yüzde 20'lere dayanması hakkında sosyal medyada paylaşımda bulundu.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KAVAKLI’YA YENİ NEFES ALANI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in 106 mahalle genelinde sürdürdüğü “Her Mahalleye Bir Park” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Manavgat Belediyesi son olarak Kavaklı Mahallesi Ayşe Hatipoğlu Camii karşısında yeni nefes alanı çalışmasını tamamladı


Güncel Turunç Masa’da memnuniyet yüzde 86

Muratpaşa Belediyesi’nin bir yönetişim sistemi olarak hayata geçirdiği Turunç Masa’da 2019 Mart ayı vatandaş memnuniyet oranı yüzde 86 olarak gerçekleşti.


Güncel "TALEPLERİMİZDEN VAZGEÇMİYORUZ"

AKKİRAZ: "YIPRANMA PAYI HAKKIMIZIN; EK GÖSTERGE HAKKIMIZIN; TEMEL ÜCRETLERİMİZİN YÜKSELTİLMESİ TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ"


Güncel Çoban: 'Aramızda bir fark yok'

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, yetkili sendika üyeleri ile yetkisiz sendikalılar arasında fark olmadığını belirtirken, toplu sözleşme sürecinde yetki almayan örgütlerin aynı haklardan yararlanmaması gerektiğini işaret etti.


Ekonomi/Turizm ÜCRETLİ POŞET UYGULAMASINA ÜÇ AYDA ÜÇ DÜZENLEME GELDİ

Ücretli plastik alışveriş poşeti uygulamasında yeni bir dönemece girildi. PAGEV öncülüğünde seslerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığına duyuran plastik poşet üreticilerinin AB standartlarına uyumlu yeni düzenleme talebi doğrultusunda uygulamada bazı değişikliklere gidildi.


Manavgat BAŞKAN SÖZEN’DEN GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİNE YÜZME HAVUZU SÖZÜ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen bir yandan yerel seçim çalışmalarını sürdürürken bir yandan da belediye hizmetlerini aksatmadan yürütmeye gayret ediyor. CHP Millet İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen’in, İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ile uyumlu çalışmaları da takdir topluyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Bir çalışan yılda ortalama 7 kez parola sıfırlıyor!

Teknoloji firması PEAKUP tarafından geliştirilen ve Türkiye’de bir ilk olan PassGate ile parola sıfırlama işlemi, çalışanın kendisinin yapabileceği hızlı, kolay ve güvenilir bir işlem haline geliyor. Böylece, parola sıfırlama ile ilgili boşa harcanan zaman azaltılarak, her bir çalışandan yılda yaklaşık 200 TL tasarruf sağlanıyor.


Kültür/Sanat Magazin ve sanat camiasında son bir ayda neler yaşandı?Medya Takip Merkezi’nin (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği için hazırladığı Şubat ayı magazin raporu açıklandı. Yapılan araştırmada magazin ve sanat camiasında son bir ayda konuşulanlar incelendi.


Güncel ‘Cumhuriyetimizin Önder Kadınları Sergisi’ Agora Alışveriş Merkezi’nde

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel ‘Cumhuriyetimizin Önder Kadınları Sergisi’ Agora Alışveriş Merkezi’nde...


Ekonomi/Turizm ‘Helal turizm’de yol haritası arayışı

Dünyada birkaç yıl sonra trilyon dolarlarla ifade edilecek ciroya ulaşması beklenen ‘helal turizm’ alanındaki ilk çalıştayda yol haritasının belirlenmesi için beyin fırtınası yapıldı


Kemer Kemer Belediyesi’nden eğitime destek

Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eskiyen okul sıraları ile öğretmen masaları Kemer Belediyesi tarafından yenilendi. 100 adet sıra takımı ve 5 adet öğretmen masası Başkan Mustafa Gül tarafından okul yönetimine teslim edildi.


Kaş Bakan Çavuşoğlu: “Menderes Türel dışında proje üreten aday yok”

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılan Kaş Ağullu Otobüs Terminali, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından hizmete açıldı. Bakan Çavuşoğlu, Menderes Türel haricinde proje üreten adayın olmadığını belirterek “Menderes Türel’den başka daha iyi hizmet yapacak birisini görüyor musunuz? Projeyle karşınıza çıkan var mı?” dedi.


Güncel ANTALYA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ÇALIŞMALARI İLE BRÜKSEL’DE AVRUPA BİRLİĞİNİN MİSAFİRİ OLDU

Antalya’dan Büyük Hedef Derneği öncülüğünde Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteği ile 4-9 Şubat 2019 tarihlerinde Brüksel’e Avrupa Birliği Komisyonuna, Avrupa Parlamentosuna, Avrupa Birliği çapındaki Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Ülkemizin temsilciliklerine çalışma ziyaretleri gerçekleştirildi.


Kumluca CHP’Lİ ÖZER KUMLUCA HALİNDE PİYASAYI DEĞERLENDİRDİ

Cumartesi sabahı Kumluca Toptancı Halinde üretici, komisyoncu ve tüccarların masasında sebze piyasasının oluşumuna tanıklık eden CHP’li Özer, “Kimseyi kandırmaya gerek yok, tanzim satışla falan ucuzluk gelmez. Martta zaten hasat artacak, doğal ucuzluk gelecek” dedi.


Güncel Antalya’da Muhtarlar kampa girdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in geleneksel hale getirdiği muhtarlar buluşmasının 5’ncisi 912 muhtarın neredeyse tamamının katılımıyla gerçekleşti.


Güncel AEDAŞ, 4 gün süren afette 981 arızaya çözüm üretti

Antalya’yı etkisi altına alan şiddetli yağış, fırtına, hortum ve Isparta’yı etkisi altına alan kar yağışı, fırtına nedeniyle toplam 197 elektrik direği yıkılırken, 212 kilometrelik elektrik hattı da hasar gördü. Bölgeyi 4 gün boyunca etkisi altına alan olağanüstü hava koşullarına karşı kriz masası kuran AEDAŞ, tüm izinleri iptal etti, sahadaki ekip sayısını artırdı.


Güncel Türel’den hortumdan zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun ziyareti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte şiddetli yağmur, fırtına ve hortum nedeniyle zarar gören Antalya Havalimanı ve Güzeloba Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Geceden itibaren teyakkuza geçen Büyükşehir Belediyesi İtfaiyeden, ASAT’a tüm birimleri ve toplam 608 kişilik bir ekiple hortum ve fırtınanın oluşturduğu olumsuzluklara müdahale etti.


Manavgat BAŞKAN SÖZEN, FIRTINA GİBİ ESİYOR

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, bir yandan belediyedeki işlerini aksatmadan yürütürken bir yandan da Manavgat’ı karış karış gezerek halkla buluşmaya devam ediyor. Başkan Sözen, gittiği mahallelerde davul zurna, havai fişek ve kır çiçekleriyle karşılanıyor.


Manavgat BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM MÜDÜRÜ TOPAL’I ZİYARET ETTİ

“Halkla Buluşma” gezileri kapsamında son 1 ayda 30 kırsal mahalleyi ziyaret eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, vatandaşların dilek, şikayet ve serzenişlerini de not alarak elinden geldiği kadar çözüme kavuşturmaya çalışıyor.


Döşemealtı Başkan Genç, Fiberli Led Aydınlatma fabrikasını ziyaret etti

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Türkiye'de Fiber Optik aydınlatma sistemlerini uygulayan ilk Türk firmalarından Fiberli Led Aydınlatma fabrikasını ziyaret etti.


Ekonomi/Turizm BASKILAR ENFLASYONU GİZLEYEMEDİ

Birleşik Kamu- İş Antalya İl Temsilcisi Fatin Iltar "Ülkedeki tüm çalışanlar; çarşıda, pazarda, marketlerde ve alışverişin yapıldığı tüm noktalarda enflasyonu ağır şekilde yaşamaktadır." dedi.


Kültür/Sanat Magazin dünyasında 2018 yılı böyle geçti

Medya Takip Merkezi (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada 2018 yılına damga vuran ünlü isimleri belirlendi. İşte sanat ve magazin dünyasında bir yıl boyunca yaşanan gelişmelere dair detaylar…


Manavgat BAŞKAN SÖZEN MANAVGAT HALKI İLE KUCAKLAŞTI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Değişen Kent Manavgat’ toplantısında vatandaşlar ile bir araya geldi.


Güncel CAMİLER GENÇLERİN MERKEZİ OLUYOR

Vali Münir Karaloğlu Konyaaltı İlçe Müftülüğü Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Vali Karaloğlu “Hedefimiz iyi insan yetiştirmek, İyi vatandaş yetiştirmek Sahih bir inancı olan, sahih kaynaklardan beslenen bir gençlik yetiştirmek” dedi.


Ekonomi/Turizm BAKAN TÜFENKCİ: PERAKENDE SEKTÖRÜ BÜYÜME HIZI %9’A ULAŞACAK

Bakan Tüfenkci, Türkiye perakende sektörünün tüketim harcamalarında Avrupa’da ilk 10, gıda harcamalarında ise ilk 5 ülke içinde yer aldığını vurgulayarak, “Sektörün büyüme hızının önümüzdeki yıllarda ortalama %9 büyüme oranına ulaşılması beklenmektedir” dedi. 
Manavgat TOROSLARIN KADINLARI MANAVGAT’I GEZİYOR’ PROJESİ BAŞLADI

“Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor” projesi, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in geziye katılacak kadınları kendisinin kullandığı otobüsle mahallelerinden almasıyla başladı.


Manavgat ÖNCE KONSER SONRA EĞLENCE

Türkiye’nin otistik çocuklardan oluşan ilk orkestra ve korosu, Manavgat Belediyesi’nin davetlisi olarak geldikleri Manavgat’ta önce muhteşem bir konser verdi, ardından da Manavgat’ın tarihi ve turistik yerlerini gezerek gönüllerince eğlendi


Güncel AEDAŞ, kış aylarında arıza sayısını 
yüzde 22 oranında düşürdü

Kış bastırmadan önlemlerini alan AEDAŞ, tüm olumsuz hava şartlarına rağmen arıza sayısını yüzde 22 düşürme başarısını gösterdi. Meteorolojiyi yakın takibe alan AEDAŞ, 7/24 çalışma prensibi, 446 ekip ve 893 personeli ile arıza ve kesintilere anında müdahale etti.


Manavgat BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN TOROSLARIN KADINLARINA ÖZEL DAVET

“Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor” projesinde çalışan belediye ekipleri, Başkan Şükrü Sözen’in selamıyla gittikleri kırsal mahallelerde, ev ev gezerek kadınları geziye davet ediyor


Manavgat Manavgat İlçesinde 4 Ayrı Olayda 5 Şüpheli Yakalandı

Manavgat İlçesinde 4 Ayrı Olayda 5 Şüpheli Yakalandı


Teknoloji/Bilim/İnternet ŞİRKETLERİN SİBER GÜVENLİĞİNİ RİSKE ATAN 5 ÇALIŞAN HATASI

Hoşnutsuz eski çalışanlara ya da şu an beraber çalıştığınız kötü niyetleri olan kişilere karşı şirketinizin hassas verilerini nasıl koruyabilirsiniz?


Ekonomi/Turizm Yeşile yatırım 4 yılda 8 katına çıktı

Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla Antalya’nın güzelliğine güzellik katıyor. Antalya’daki yeşil alanlar çoğalırken, kentsel tasarım ve çevre düzenlemeleriyle de Antalya’ya değer katan mekânlar yaratılıyor.


Manavgat TOROSLARIN KADINLARI MANAVGAT’I GEZECEK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kadınlara yönelik sosyal projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.


Güncel Kepez doğayla kucaklaşıyor

Kepez Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında geleneksel hale getirdiği doğa yürüyüşü gezileri yeni rotalarla devam ediyor.


Manavgat Manavgat'ta bir şahıs yakalandı, bir çocuk tutuklandı

Manavgat İlçesinde Birçok Suçtan Yakalama Emri Bulunan 1 Şahıs ile Açıktan Hırsızlık Suçundan Yakalanan Suça Sürüklenen Çocuk Tutuklandı


Sağlık/Kadın Türkiye’de 6-18 yaş arası 100 Çocuktan 74’ü Fiziksel Aktivite Yapmıyor

Sabri Ülker Vakfı, Yemekte Denge Projesi ile Çocukluk Çağı Şişmanlığıyla Mücadele Ediyor


Manavgat Manavgat'ta cezaevi firarisi bir kişi ile suça sürüklenen bir çocuk tutuklandı

Manavgat İlçesinde Cezaevi Firarisi 1 Şahıs ile Motosiklet Hırsızlığı Suçundan Yakalanan Suça Sürüklenen Çocuk Tutuklandı


Manavgat Manavgat İlçesinde Aranan 4 Şahıs ile Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan 3 Şahıs Yakalandı

Manavgat İlçesinde Aranan 4 Şahıs ile Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan 3 Şahıs Yakalandı


Güncel Emekliler bahçelerinde ilk hasadı yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan emeklilere özel hobi bahçeleri, özellikle hafta sonlarında yoğun ilgi görüyor. Baharın gelmesiyle bahçelerine özenle diktikleri sebze meyvelerin ilk hasadını yapan emekliler, ikinci dikim için hazırlıklara başladı.


Sağlık/Kadın TUZU AZALTMAK İÇİN 9 ÖNEMLİ NEDEN!

Hiç kuşkusuz, tuz içerdiği minerallerle vücudumuzun yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirebilmesinde son derece önemli bir role sahip.


Eğitim Kepez’de her mahalleye eşit hizmet

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bilimi öğrencilerine yerel yönetimi anlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyecilikte siyasi bir tavır sergilenemeyeceğini belirterek, “İşte bu anlayışla Kepez’de her mahalleye eşit hizmet götürüyoruz” dedi.


Güncel BİYONİK GÖZLE YENİ BİR HAYATA ADIM ATTI

Liv Hospital Ulus’ta ilk biyonik göz ameliyatı başarı bir şekilde yapıldı. Gözleri yıllardır tavuk karası (Retinitis Pigmentosa) hastalığı yüzünden görmeyen 62 yaşındaki Özkan Yıkıcı, uygulanan biyonik görme tedavisi sayesinde, rehabilitasyon döneminde şekilleri yeniden seçmeye başladı. 62 yaşındaki Özkan Yıkıcı yıllar sonra kazandığı yapay görme deneyimini kendi ağzından paylaştı.


Sağlık/Kadın Dondurulmuş veya Konserve Sebze ve Meyvelerin Besin Değeri Değişiyor Mu?

Türkiye’nin sağlıklı yaşam ve beslenme alanında ilk bilimsel dijital bilgi platformu “Bilim Bunu Konuşuyor” ile en güncel ve doğru bilgileri kamuoyunun gündemine taşıyan Sabri Ülker Vakfı, bu kez dondurulmuş veya konserve meyve ve sebzelerde besin değeri kaybı olduğuna yönelik endişelere bilimsel otoritelerin görüşleriyle açıklık getiriyor.


DÜNYA ÇELİK İHRACATININ KADERİ TRUMP’IN ELİNDE

Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) kuralları çerçevesinde ihracat yapan Türkiye gibi ülkelerin ürünlerinin pazarına girmesini haksız yere engellemek ve kendi sanayisini de cam fanus içinde korumak isteyen ABD, yüksek vergilerle çelik ithalatının önünü kesmeyi hedefliyor.


Güncel Hobi Bahçesi emeklilerin vazgeçilmezi oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı emeklilere özel hobi bahçeleri yoğun ilgi görüyor. Toprakla uğraşmanın kendileri için terapi olduğunu belirten emekliler, şehrin gürültü ve karmaşasından uzak, mevsimine göre her türlü sebze ve meyveyi yetiştirilebildikleri hobi bahçelerinde stres atıyor.


Sağlık/Kadın Besin Alerjisi mi, Yoksa Besin İntoleransı mı?

Sabri Ülker Vakfı, Türkiye’nin sağlıklı yaşam ve beslenme alanında ilk bilimsel dijital bilgi platformu “Bilim Bunu Konuşuyor” aracılığıyla bu alanlardaki en güncel konuları kamuoyunun gündemine taşımaya devam ediyor. Vakıf, bu kez sıkça birbiriyle karıştırılabilen besin alerjisi ve besin intoleransı arasındaki farka, bu sorunların sağlığa etkilerine ve beslenmeyle olan ilişkilerine yönelik bilimsel otoritelerin görüşlerine değiniyor.


Manavgat Manavgat İlçesinde Çeşitli suçlardan Aranan Şahıslar Yakalandı

Manavgat İlçesinde Çeşitli suçlardan Aranan Şahıslar Yakalandı


Manavgat Kadınlar Edebiyat Durağı’nda Ödüllü öykü yarışmasına son başvuru tarihi 23 Şubat

Manavgat Belediyesi’nin kadınların yazarlık konusundaki yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak amacıyla başlattığı “Kadınlar Edebiyat Durağı’nda” projesine start veriliyor.


Manavgat Manavgat İlçesinde Haklarında Hapis Cezası Bulunan 2 Şahıs Yakalandı

Manavgat İlçesinde Haklarında Hapis Cezası Bulunan 2 Şahıs Yakalandı


Ekonomi/Turizm BAKA’dan proje sahiplerine teknik destek masa hizmeti

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), toplam 20 milyon TL bütçeli 2018 Mali Destek Programları hakkında Antalya, Isparta ve Burdur’da bilgilendirme toplantıları ile proje eğitimlerinin ardından proje hazırlamak isteyen potansiyel başvuru sahiplerine, teknik destek masası hizmeti verecek.


Kemer Kemer Belediyesi’nden Okul Sırası Yardımı

Kemer Belediyesi Kemer’e bağlı mahallelerde ki eksikleri göz önünde bulundurarak, okulların öğrenci sıralarını yenilemeye başladı. 100 ders masası ve sandalyesi Kemer Merkez İlkokulu'na Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından teslim edildi.


Ekonomi/Turizm MESS, uzlaşma için ücret artışı teklifini yeniledi

Türkiye ekonomisinin yaklaşık üçte birini temsil eden metal sektöründeki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma için yeni bir fırsat doğdu.


Güncel Akdeniz Üniversitesi “Antalya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Eylem Planı”nı Hazırlıyor

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye’nin önemli sorunlarından biri olan çocuk işçiliği ile mücadele eylem planının birinci etabını hazırlayacak.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ KADINLAR ARASINDA ÖYKÜ YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Manavgat Belediyesi’nin kadınlara yönelik olarak hazırlayıp hayata geçirdiği projelerin ardı arkası kesilmiyor. Başkan Şükrü Sözen, son olarak Manavgatlı kadınların yazarlık konusundaki yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak amacıyla “Kadınlar Edebiyat Durağı’nda” projesine start veriyor.


Spor Ceylan İnşaat 16. Türkiye Spor Ödülleri sahiplerini buldu

Ceylan İnşaat 16. Türkiye Spor Ödülleri’ni kazananlar, 22 Ocak akşamı düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu. Stoichkov, Toshack ve Daum’un onur ödülü aldığı gecede, Olcay Şahan, Çağla Büyükakçay, Ampute Milli Takımı, Naz Aydemir Akyol, Hakkı Çapkınoğlu, Asena Yalçın, Göksenin Köksal gibi isimler ödüllerine kavuştu


Spor YILIN ALTIN ADAMLARI AMPUTE MİLLİ TAKIMI OLDU

CEYLAN İNŞAAT 16. TÜRKİYE SPOR ÖDÜLLERİ’NDE YILIN BASIN VE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI. ABDULLAH AVCI YILIN SPOR ADAMI SEÇİLDİ.


Sağlık/Kadın Burun estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar

Burun estetiği ülkemizde yıllardır en çok tercih edilen operasyonların başında geliyor… Kimi zaman nefes probleminden, kimi zaman estetik kaygılardan ameliyat masasına yatma sebebimiz olabilen burun estetiği ile ilgili internette pek çok bilgi dolaşıyor. Bu da bilgi kirliliğine ve hastaların kafasının karışmasına neden oluyor.


Güncel Muratpaşa’nın mutlu günü

Muratpaşa Belediyesi’nin 2 nikah memuru Serkan Yörük ve Özgür Topçu, bu kez nikah masasında gelin ve damat için ayrılan yere geçti. Herkesin heyecanla beklediği soruyu sormak ta Belediye Başkanı Ümit Uysal’a düştü.


Güncel Turunç Masa’da memnuniyet oranı yüzde 90

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın bir yönetişim modeli olarak hayata geçirdiği Turunç Masa’da, 2017 komşu memnuniyet oranı yüzde 90.28 oldu.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ KADIN SPOR MERKEZİ 15 OCAK’TA AÇILIYOR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kadına önem ve değer katan sosyal projelerini aralıksız sürdürüyor. Başkan Sözen’in, Sarılar Mahallesi’nde yaptırdığı “Kadın Spor Merkezi” nin açılışı 15 Ocak’ta halkın ve kadınların katılımıyla yapılacak.


Manavgat BAŞKAN AMCAYLA DİSCOVERY PARK GEZİSİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 0-12 yaş arasındaki tüm çocuklara verdiği ücretsiz Discovery Park gezisi sözünü tuttu. Başkan Sözen, ilk olarak Yeşilbağ ve Kırkkavak Mahallesi’nden gelen çocukları tematik parkta ağırladı. Başkan amcalarıyla parkı gezen çocuklar unutamayacakları bir gün yaşadı.


Manavgat Manavgat İlçesinde Haklarında Hapis Cezası Bulunan 3 Şahıs Yakalandı

Manavgat İlçesinde Haklarında Hapis Cezası Bulunan 3 Şahıs Yakalandı


Güncel Büyükşehir 2017’de 1600 çiftin nikâhını kıydı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğu genel ve özel günlerde yerli ve yabancı çiftlerin bir ömür boyu mutlu olması için nikah akitlerini yerine getiriyor… 2017 yılı içerisinde 1600 çiftin resmi nikahı kıyıldı. Başkan Türel de 33 çiftin ‘Bir ömür boyu ‘Evet’ sözüne imza koyarak evlilik kurumlarını taçlandırdı.


Sağlık/Kadın Yüksek Miktarda Kahve Tüketimi Yaşam Süresi ile Nasıl İlişkili?

Sabri Ülker Vakfı, “Bilim Bunu Konuşuyor” platformu aracılığıyla sağlık ve beslenme alanlarındaki en güncel konuları kamuoyunun gündemine taşımaya devam ediyor. Vakıf, bu kez de beslenme ve sağlık gündeminde sıklıkla tartışılmaya başlanan kahve ve kronik hastalıklar arasındaki ilişkiye yönelik bilim çevrelerinin görüşlerini aktarıyor.


Sağlık/Kadın AVM Hastalıklarına Dikkat!

Son yıllarda hayatımızın önemli bir parçası haline gelen alışveriş merkezleri, sunduğu konforun yanı sıra bizler için ne yazık ki tehlike de teşkil ediyor.


Güncel AEDAŞ, aydınlık bir yeni yıla hazır

Antalya, Isparta ve Burdur’da yaklaşık 37 bin 333 kilometrekarelik alanda hizmet veren AEDAŞ, yeni yıla girerken olası elektrik arızalarına karşı 131 kişilik nöbetçi personeli ile hazır olacak. Ayrıca AEDAŞ, 2018’i karşılarken herhangi bir enerji sorunu yaşanmaması için bakım ve yatırımdan kaynaklı planlı kesintileri de iptal etti


Güncel TÜRKİYE’NİN İLK FELSEFE ODİTORYUMU ANTALYA’DA AÇILDI

Türkiye’de “felsefe” bilincinin gelişmesi için örneklerine sadece Cambridge ve Harward üniversitelerinde rastlanan, Erken Roma ve Antik Yunan dönemlerinde hakikat arayışı için filozofların öğrencileriyle birlikte toplanıp tartışmalar yaptığı alanlar olarak bilinen ”felsefe oditoryumu”nun ilki Bahçeşehir Koleji tarafından Bahçeşehir Koleji Konyaaltı Kampüsünde açıldı.


Güncel Afetle mücadele için kriz masası kuran AEDAŞ, 220 personeli ile sahadaydı

Antalya’nın batısını etkisi altına alan fırtına ve hortum bölgedeki elektrik hatlarında da büyük tahribata yol açtı. Afetin ilk dakikalarından itibaren AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu başkanlığında bir kriz masası kurulurken, kriz eylem planı devreye alındı.


Teknoloji/Bilim/İnternet iPhone X, 24 Kasım’da Vodafone’da satışa çıkıyor

Vodafone Türkiye, tam ekranlı çarpıcı tasarımıyla akıllı telefonların geleceğini temsil eden iPhone X’u satışa sunmaya hazırlanıyor. Vodafone’lular, iPhone X için 17 Kasım’dan itibaren vodafone.com.tr üzerinden ön sipariş verebilecek.


Teknoloji/Bilim/İnternet Felaket anında verilerinizi kaybetmeyin

İş süreçlerinin sürekliliği için verilerin korunması hayati öneme sahip. Felaket yönetimi, kişisel hata ve doğal afetlerden kaynaklanan durumlarda verilerin tamamını koruyor. IT hizmet firması Pukta, felaket yönetimi çözümü ile iş sürekliliğini sağlıyor. Felaket yönetimi sayesinde şirketler, iş süreçlerinde hiçbir aksama yaşamıyor.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HOCALAR MAHALLESİ’NE MODERN PARK

Manavgat Belediyesi, “ Her Mahalleye Bir Park” projesi kapsamında Hocalar Mahallesi’nde büyük modern park yapımını başlattı


Manavgat Manavgat İlçesinde Meydana Gelen Asayiş Olayları Aydınlatıldı

Manavgat İlçesinde Meydana Gelen Asayiş Olayları Aydınlatıldı


Eğitim Eğitim Uzmanı Koray Varol’dan 
Düzenli Ders Çalışmanın Püf Noktaları

Koral Varol Akademi Yayınlarının Kurucusu ve Eğitim Uzmanı Koray Varol, çalışma ortamının ve çalışma programının çocuğun düzenli ders çalışmasını etkileyen önemli unsurlardan olduğunu belirterek başarı için gerekli olan 10 püf noktasını anlattı.


Kültür/Sanat TÜRK SİNEMASININ “USTA”LARI ONURLANDIRILACAK!

54. Uluslararası Antalya Film Festivali, Türk sinemasının ustalarını onurlandırıyor. Seçkisi, jürisi ve etkinlikleri ile dünya sinemasının ilgi odağı olan festivalde, Osman Sınav, Suzan Avcı, Necla Nazır, ve Erkan Aktaş gibi Türk sinemasının ustalarına onur ödülü verilecek.


Güncel Motosikletten Benzin Çalarken Yakalandı

Aranan Şahıs Motosikletten Benzin Çalarken Yakalandı


Sağlık/Kadın Zayıflamada Vejetaryen Beslenme, Geleneksel Diyetlere Göre Daha mı Başarılı?

Sabri Ülker Vakfı, “Bilim Bunu Konuşuyor” platformu aracılığıyla sağlık ve beslenme alanlarındaki en güncel konuları kamuoyunun gündemine taşımaya devam ediyor. Vakıf, “Vejetaryen diyetler, geleneksel diyetlere göre daha fazla ağırlık kaybına yol açabilir mi?” sorusunu tartışmaya açıyor.


Güncel Tütüncü velilerle aşure tattı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye kreşinde düzenlenen aşure gününde birlik ve beraberlik mesajı verdi.


Ekonomi/Turizm Sonbaharın en güzel aşk rotaları!

Düşen yaprakların üzerinde yürürken çıkan seslerden mutluluk duyuyor, tablo gibi bir manzaranın karşısında saatlerce oturuyor ve hiç bilmediğiniz ıssız sokaklarda el ele dolaşıyorsanız, şimdi tatile çıkmanızın tam zamanı! Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com, Bozcaada’dan Japonya’ya uzanan sonbaharın en romantik rotalarını derledi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...